van onze o rr-;;r. DRAAOLOOZE TCLCFOON RECHTSZAKEN. TIEL, 9 Juli. (Veiling Ons Belang). Extra Meikersen 48 c., meikersen 3043 zwarte kersen 45 c., zwarte bessen 23 c. export 18—25 c., alles per K.G. (Veiling Tiel en Omstreken). Meikersen 34—42 c., zwarte kersen 40—46 c., aard beien 6062 c., export 2430 c., alles per K.G. DE GEALLIEERDEN EN DUITSCHLAND, de bevolking de ernstige vermaning haar be zonnenheid te bewaren en recht en wet te eerbiedigen en waarschuw dringend tegen dergelijke noodlottige uitvloeiselen van een op een dwaalspoor gebrachte vaderlands liefde. BERLIJN, 10 Juli. Naar de avondbladen uit het Roergebied vernemen, heeft het ge meentebestuur van Buer vanmiddag van de Belgische overheid bericht ontvangen, dat alle sancties, waarmee de stad getroffen was, ingetrokken zijn. Waaraan dit te danken wa.s, kon men niet te weten komen. UIT HET BEZETTE GEBIED KARLSRUHE, 10 Juli. De opper-president van de Rijnprovincie heeft de volgende be kendmaking gericht tot de bevolking: „Den laatsten tijd worden steeds meer daden van sabotage aan spoorwegwerken gepleegd, welke betreurenswaardige offers aan goed en bloed eischen. De regeering staat geheel bui ten deze daden en veroordeelt ze ten stellig ste. Zij weet, dat zij in deze eens van zin is met de geheele bevolking. De Duitscher, die sabotage pleegt, begaat een onverantwoor delijk misdrijf jegens zijn volk. Ik richt tot BODEGRAVEN, 10 Juli. Kaas. Ter markt waren 234 wagens. Prijzen le soort 36—39, 2e soort 30—33, rijksmerfe f 32—42. Han del (lauw. BRUSSEL, 10 Juli. De Senaat heeft na de bespreking der regeeringsverklaring met 88 tegen 36 stemmen en één blanco een motie van vertrouwen io de regeering aan genomen. BEVERWIJK, 9 Juli. Vefflingnoteesing. Aardbeden 4660; doperwten 16-21; peu len 1620;capucijniers 2028; tuamboonen 1416; rospers 2832; groentjes 32 p. Kg.; dikke boonen 2j50—2.60 per kisje; aardop- in zijn vertwijfeling zijn handen omhoog ge stoken en geroepen hebben „Ik geef me over 1" Ademloos stond hij voor een deur op de vierde verdieping. Daar was een verroest blikken bordje aan gebracht met het opschrift„Adem Bakker, schoorsteenvege En daaronder was een vies visitekaartje genageld, waaraan de rechter bovenhoek ontbrak „Rita van Veldern, lid van de Frankfurter opera". Eli nam eerbiedig zijn hoed af en maakte een diepe buiging. Dus ze heette Rita. Natuurlijk kwam het hem voor, dat hij nog hooit een mcoieren naam gehoord had. Hij zou er zich heelemaal niet over verwon derd hebben, als de deur op dit oogenblik ge opend werd en een prinses naar buiten ge treden was, om hem met een onnoemelijk- liefeliik handgebaar uit te noodigen „Komt u binnen in ons koninkrijk." En hij zou dan met een stralend gelaat ge stameld hebben „Zeer aangenaam 1 Uwe Koninklijke Hoogheid vergunne dat ik mij voorstel Eli Manchet, beambte aan de Industriebank." Maar de deur werd niet geopend. Wel echter ontglipte de hoed aan Eli s bevende handen en rolde de vier trappen af, en ach ter hem aan rolde spoedig ook Eli Machet, pakte beneden zijn hoed, (die er hoegenaamd niet meer uitzag, alsof hij uit een koninkrijk kwam) en begaf zich naar huis. En hoewel de tekst van Lohengrins Zwa- nenlied onveranderlijk vaststaat, zong hij och onderweg op deze melodie den nieuwen tekst„Rita, Rita, Rita." Wie eenmaal op verboden wegen gewan deld heeft, kan het moeilijk meer laten. Want juist op de verboden wegen bloeien de mooi ste bloemen, schitteren de helderst: sterren en groeien de grooste aardappelen. Eli, de schuchtere deugdzame Eli, besloot, op den verboden weg voort te gaan, al moest hij ook regelrecht ter helle varen. Wederom was gebleken dat Stuart Webbs en Nick Carter geheel en al vreemd waren aan Eli's stamboom. Tusschen zijn woning en het schoorsteen- vegerlijk koninkrijk was een delicatessen- handel gevestigd, die gewoonlijk de plaats van bijeenkomst, der gezamenlijke dienst meisjes uit de omgeving vormde. Daar wilde Eli iets naders over Rita vernemen. Hij dacht daar den een of anderen inkoop te doen en bij deze gelegenheid de eigenares der zaak uit te hooren. Nauwelijks had hij dit besluit genomen, of hij schrikte ook al weer voor de stoutheid van zijn onderneming. Drie dagen talmde hij. Toen echter op den avond van den derden dag weer 't sirenengezang door 't open ven ster in zijn kamer geklonken had, en dit maal zelfs 't voor alle onve liefde ocssa schrikwekkende lied „Bemin mii, ea de wereld is mijn," toen stond Eli met act vaste besluit op, de wereld tegen dezen billijken bekommer je niet om vreemde dames Ga niet op de meisjesjacht, je brengt het toch maar tot Zondagsjager 1 Je weet het toch uit de Odysseus Als de sirenen zingen, moet men zijn ooren met watten dichtstoppen I En Eli sloot de beide volgende avonden zoodra het gezang van Rita weerklonk, held haftig de ramen en hield zijn rechteroor toe, En luisterde zeer geheimzinnig alleen met Zijn linkeroor. Maar het hoofd wikt, het hart beschikt. Hij betrapte zich erop, dat hij dagelijks de reclamebiljetten van de opera bestud erde, om den naam van Rita van Veldern te ont dekken. Maar hij vond hem niet. En dat beteekende geen gebrek aan scherpzinnigheid, want zelfs een Stuart Webbs en Nick Carter zouden den naam daar niet ontdekt hebben. Om den doodeenvoudigen reden, dat hij daar niet stond. Zou het visitekaartje op de deur op de vierde verdieping gelogen hebben? Eli ging aan 't overleggen. Hij wilde het visitekaartje geen onrecht doen het bad er vertrouwenswe kkend-sme- rfg uitgezien. Hij zei bij zich zelf Waarschijnlijk treedt zij niet met haar familienaam van Veldern op, maar heeft se een tooneelnaam aange nomen. Hij vond dit zelfs geheel in orde. Wordt vervolgd. prijs te verw rven. Lang stond hij den volgenden middag voor den delicatessenhandel. Hij had zijn beste pak aangetrokken. Wel tienmaal had hij zijn hand op de deurknop gelegd, eer hij het onder oproeping van al zijn moed, over zijn hart verkreeg de knop neer te drukken. Met een haastigen ruk opende hij de deur en Eli verschrok hevig van de winkelschel en hij was het liefst maar weer weggeloopen. Doch reeds had de blonde verkooper, die de winkelierster tijdens de middaguren ver ving, en die er uitzag alsof hij in de étalage van een kapper door-gebrand was den ongelukkigen Eli bemachtigd, en spoedig ratelde zoo'n menige lofutigingen op ae wa ren op het ontdaan hoofd van Eli neer, dat de arme kerel geen raad meer met zich zich zelf wist. O, het was een flinke bediende, en hij wist precies dat Erdal schoenensmeer de beste was en Bergers likdoornpleisters, alleen echt met de handteekening van den uitvinder, wonderen wrochten, en hij maakte tegenover Eli van zijn kennis geen geheim. Toen Eli tien minuten later weer voor den winkel, stond, had hij vijf doosjes wrijfwas, drie pond gedroogde vruchten, twee pakjes margarine, een kokosnoot en voor dertig cent scheerzeep gekocht het koninkrijk was hij echter geen schrede nader gekomen. Zoo ging bet dus niet. Trouwens, zei Eli mismoedig, tot zichzelf, toen hij thuis hel pakje uitpakte, wat gaat je de zangeres a«*J Schrijf je facturen en

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 6