I Voor de Wacantie I s Colbert-Costumes f 66.-, f78.-,f80- lantel-Qosims 171.-, f88.-, f39.- G. A. BROEKMAN i FONGERS HAA Groote Opruiming van 20 tot en met 30 juli. Gedurende de Opruiming is ons Magazijn van 12 tot 2 en van 5 tot 5uur GESLOTEN. Ingang MAGAZIJN alleen onder de klolc. mwuwimmimm Te Huur gevraagd Prijzen vanaf f 99.— - Agent JOH. SWAALF - Dr. P. W0LTERS0N nette Jongen mm ER SCHOOL. SpillMIIK»IIHIira!IRSmilll 5 Vraag en Aanbod 5 E Advert entiën s iiiiiiififitiiiififiiimi M Uw Vacantietcichten 1 BINNENLAKDSGH NIEUWS R.-K. SCHOOL VOOR MAAT SCHAPPELIJK WERK. SPORT EN SPEL HAARLEMMERMEER, ifet Concours Hippique. ■H -- Solide moderne stoffen, prima fournituren. bewerking en KI. Houtweg 5 Telef. 2225 Advertenties is AFWEZIG. ER BIEDT ZI6H A|N KEUKEN-WERKMEISJE NET J0NGMENSCH MATRASSENMAKER- STOFFEERDER RUHR-KIND. EVERARDUS MARIA R.-K. Boerendienstbode K00LRAAPPLANTEN RUIME GEMEUBELDE VILLA of HEERENHUIS in Haarlem of omstreken, liefst omgevirig Hout. AANVAARDING 1 SEPTEMBER. Brieven met prijsopg"ave onder N°* 9726 Bureau -fan dit TERSTOND GEVRAAGD NET PERSDON WORDT GEVRAAGD TERSTOND GEVRAAGD KWAUTEITS SIGARFN JBAARS&200K krommtlmi-: Opgericht 18^7* per rijwiel zullen alleen dan een genot en een werkelijke ontspanning voor U kunnen zijn, wanneer Uw rijwiel STERK en BETROUW BAAR IS en LICHT en ONHOORBAAR LOOPT. Geen rijwiel evenaart daarin de KRUISSTRAAT 11 - TELEF >63 ÏEGEN HET NIEUW-MALTHUSIANISME. Naar de Msb. verneemt heeft de R.K. Art- ■senvereeniging aan den Minister van Justitie een request gezonden, houdende het verzoek om de Koninklijke goedkeuring te weigeren aan den Ned. Bond voor Nieuw-Malthusia- nisme. DE NIEUWE POSTZEGELS. m Het Nederlandsch Maandblad voor Phila- telie deelt mede, d?t er geen sprake van is dat de uitgave van de nieuwe postzegels zal worden gestaakt. Indien tot de uitgave van een nieuw type wordt overgegaan, zal het nog Wel maanden duren, eer de verstrekking daarvan kan beginnen. Mr. H. J. J. Scholtens schrijtf in het „Kath. Sociaal Weekblad" o.a. Ik sprak hierboven van de thans wel haast een kwarteeuw bestaande (neutrale) „School van Maatschappelijk Werk" te Amsterdam. De bloei van deze zeer verdienstelijke neu trale inrichting, de resultaten v^n het onder wijs en niet het minst de levende getuigenis van hetgeen de schaar van oud-leerlingen de zer sfchool op sociaal terrein waard is, zijn het bewijs dat die instelling in een leemte voor- Ziet. Doch hoe wij ook deze school als zoo danig mogen waardeeren, zij biedt geenszins datgene wat de Roomsche jonge vrouwen in dit opzicht behoeven. Wie kennis neemt van het leerprogramma en daar ziet, dat o.m. ge doceerd worden geestelijke beschaving van Europa tot de 17e efuwj zielkunde, ethiek, opvoedkunde, wijsgeerige stroomingen sinds de 17e eeuw, zal zonder aarzelen inzien, dat hier, wellicht meer dan voor eenige ande re school, confessioneel onderricht verlangd moest worden. Het was dan ook een ware verrijking van het Katholieke onderwijs in Nederland, toen in September 1920 te Sittard door het Lim- burgsche Groene Kruis de eerste R.K. School voor Maatschappelijk Werk geopend werd en een jaar later door de plaatselijke afdee- ling van den R.K. Vrouwenbond te Amster dam de tweede. Sittard, in Zuid-Limburg met zijn snel wassende bevolking en industrie, en Amsterdam, de grootstad met haar veelvor mige sociale nooden en instellingen, twee wei- ge kozen centra j Het ondei*wijs aan deze instituten is aller minst schoolsch. Bij de leerlingen wordt ver ondersteld belangstelling en zin voor eigen studie. De op de praktijk gerichte theoreti sche lessen gaan stelselmatig gepaard rnet practisch werk en worden geillustreerd door allerlei inrichtingen van socialen en philan- thropischen aard, enz. De verschillende leer vakken worden gedoceerd door specialitei ten, priesters, opvoedkundigen,soc iologen, medici, juristen en andere bevoegde leerares- sen. Het schoolprogramma omvat onder meer de vólgende lessen godsdienstleer en apolo gie, zielkunde, opvoedkunde, sociologie, staathuishoudkunde, staatsinrichting, bur- Serlijk recht, strafrecht, armenzorg, hygiëne, debating, koken en voedingsleer, j Te Amsterdam bovendien o.a. eigen gees- telijke vorming, geschiedenis van het maat schappelijk werk, warenkennis, boekhouden, tuinbouw, spêlleiding, algemeene ontwikke ling, verstellen, wasschen en strijken, en te Sittard Technische bibliotheekvakken, wo ningvraagstuk, kunstgeschiedenis, literatuur, declameeren, ontleed- en verrichtkunde, be schavingsgeschiedenis en naailessen. Voor toelating tot.het eerste leerjaar word,. 'vereischt ten minste eene ontwikkeling onge veer gelijkstaande met het mulo-diploma en verder geldt als regel dat geen leeringen wor den aangenomen beneden den leeftijd van 18 jaar. Het onderwijs aan deze scholen bouwt dus op een zeer gelukkige wijze voort op dat, wat op gymnasium, H.B.S., Mulo e.d. is ge noten. De geheeie opleiding duurt te Amster dam 2, te Sittard 3 jdren. In het eerste leer jaar wordt de noodzakelijke algemeene grond slag gelegd voor de latere vakstudie. Ook in het tweede leerjaar wordt te Sittard deze al gemeene voorbereiding tot het maatschap pelijk werk voortgezet. Het derde jaar te Amsterdam het tweede is bestemd om de leerlingen vaardig te maken voor een vasten werkkring en dan wordt dus het onderwijs in verschillende richtingen gespeciali seerd. Aan het einde daarvan kan aan de leer lingen het diploma voor eene bepaalde vakop leiding worden uitgereikt. De beide scholen leiden op deze wijze o.m. op voor woningin- spectrice, jeugdleidster, armbezoekster, re- classeeringsbeambte en andere takken Van maatschappélijken arbeid. (Te Sittard ook tot bibliothecaresse eener openbare leeszaal of bibliotheek.) Doch ook de vrouwen en jonge meisjes, die niet bepaald voornemens zijn om later beroeps arbeid te zoeken, maar die ter voltooiing ha- rer algemeene ontwikkeling en ter verrijking van haar persoonlijk leven een of meer jaren willen .benutten om zich een breedere sociale kennis eigen te maken, Welke haar in het la tere leven, in welke hoedanigheid ook, uitste kend te pas kan komen, niet alleen bij be stuurswerkzaamheden van vereeniglngen of instellingen of anderen maatschappelij ken ar beid, maar ook zelfs, in eigen familiekring, ook zij, en niet het minst zij, vinden hier daar voor de mogelijkheid ruimschoots en op de. voortreffelijkste wijze geopend. Voor leden van religieuze vrouwencongregaties zijn de ze scholen eveneens een prachtige gelegen heid om zich ter dege te oriënteeren op het wijde sociaal charitatieve terrein, waarop zij in hare verschillende instellingen en werken geroepen zijn te arbeiden. De beste verwachtingen mogen van deze instituten worden gekoesterd, en haar, die zich tot dit onderwijs voelen aangetrokken worde dan ook zeer aanbevolen, zich om pro spectus en verdere inlichtingen te wenden het Zij tot mejHaye, directrice der school te Am sterdam (Amstel 5), hetzij tot Mr. W. P. M. van der Loo, directeur te Sittard (Rijksweg Zuid). DE LAATSTE PRIJSUITDELIENG OP HAGEVELD. Op feestelijke wijze heeft gisteren de laat ste prijsuitdeeling op het Seminarie Hageveld plaats gehad. Zeer veel belangstellende en hooge autoriteiten waren aanwezig om -het afscheid te vieren, o.a. Z.D.H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. Taskin, president Van het Groot-Seminarie te Warmónd en de Hoog- eerw. lreeren H. J. Zondag, L. A. A. M. Wes- terwoudt, mgr. Wijtenburg en Deken P. L. Dessens; J. M. Heillegers, van Alphen; A. Hollenberg van Purmerend en J. van Hees- wijk van Schagen. Voorts de ZeerEerw. Pa ter M. A. van Everdingen S.J., directeur van het Gymnasium te Katwijk, de professoren J. D. J, Aengenent, P. Groenen, Th. Seijsener en J. Verhaar, van het Groot-Seminarie te Warmond; de Zeergeleerde Heer Dr. L, J. Sicking, en de Z.Eerw. Heeren Maat, Oude- jans, Wijtenburg, Janssen Schmidt en Huij- bers en verder zeer vele pastoors en kape laans. Na de prijsuitdeeling en verschillende mooie liederen hield Mgr. A. J. Callier zijn toe spraak, die, als volgt luidde: „Bij de laatste prijsuitdeeling in dit huis spreekt het varizelf dat er velerlei herinne ringen in ons opkomen aan hetgeen we hier beleefd en genoten hebben, de een meer, de ander minder naar gelang we hier langer of korter hebben vertoefd. Voor mij persoonlijk zijn de. herinneringen menig vuldig, omdat ïïc hie-' nagenoeg een Kwart eeuw, eerst als student, daarna als leeraar ben geWeest. Maar ik geloof en hoop, dat iedereen kan zeggen dat hij blijde herinne ringen bewaart aan den tijd hier door gebracht. Nu gaan we dit huis verlaten. Het is een gevolg van de verhooring eener bede. Zoo dikwijls heeft het hier geklonken: „Breid uit uw muren Hageveld", en het afscheids lied is nog op de wijze van dat lied gezet. Hageveld heeft zijn muren zoo dikwijls uit gebreid, totdat er geen uitbreiding meer kon plaats hebben. Maar daar mogen we niet om treuren, juist de vele roepingen maakten, dat we buiten Voorhout wijdere muren zijn gaan bouwen. Daarom treuren we dan ook niet om deze muren, waarin we geleefd hebben, doch om de gaven, die we daarin ontvangen hebben en nu niet meer gegeven worden. Doch die kunnen ook elders gegeven worden. Hageveld is niet alleen een gebouw, doch Hageveld is ook de goede geest en die moet worden meegenomen. Daarop wil ik de jon gens wijzen, dat ze dien goeden geest be houden en bewaren in de vacantie en weer medebrengen in het nieuwe Seminarie. Onder de gezangen, die gezongen zijn, was ook het „Cantate Domino cdntieum novum". Zoo moet het in het nieuwe Semi narie zijn en zoo zal het ook zijn. wanneer in vervulling gaan de woorden, die daarop volgen: „laus ejus in ecclesia sanctorum Wanneer de geest van heiligheid wordt meegenomen, dan zal er een Canticum novum gezongen worden en het zal voor degenen die daar zijn en voor het bisdom tevens een vreugde vrezen. Dat hoop ik en bij het vaarwel aan dit Hageveld roep ik u dan tevens een welkom toe aan het Hageveld van straks' Nadat een Io vivat voor den Bisschop was gezongen, begaven zich allen naar de kapel, waar het Te, Deum werd gezongen om God te danken. Mgr. Callier werd hier geassisteerd door den Weleerw. Heer J. D. v. d. Tuijn, Secretaris van het bisdom als ceremoniarius, Mgr. H. J. M. Taskin als diaken, Deken J. M. Hellegers als sub diaken, terwijl de Weleerw. Zeergel. Heeren A. H. M. J. Homulle en G. Kuijs assisteer den ad mitr^m en ad baculum. De overige functies werden door de studenten "an de 6e klas waargenomen. De Hageveldsche Liedertafel zong op' voortreffelijke wijze het Te Deum voor dubbelkoor van Hub. Cuypers, waarna door allen een Tantum Ergo van W. P. H. Jansen werd gezongen en tie zegen met het Aller heiligste werd gegeven. Voor de achtergebleven gasten begon daarna een gezellig samenzijn, eerst onder de waranda, terwijl eenigen tijd later de cour voor velen het daadwerkelijke Hage veldsche leven weer terugriep, dat zich in allerlei vormen begon te uiten. Nadat de gasten gefotografeerd waren, be gon in den grooten refter de afscheidsmaaltijd waar plebaan L. A. A. M. Westerwoudt als ceremoniemeester fungeerde en waaronder de HoogEerw. Heer Regent Th. FEbbink- huijzen achtereenvolgens de drie verschil lende Hageveld-stichtingen en hunne stich ters memoreerde, daarbij voor het nieuwe Hageveld zijn beste wenschen uitsprekend. Nadat hierna nog door verschillende Eerw. Heereh Geestelijken het woord was ge voerd, verlieten de gasten, hoogst voldaan over dezen laatsten dag op Hageveld door gebracht, Voorhout. Vandaag wordt het jaarlijksche concours hippique in de Haarlemmermeer ge hou oen Er is een rijk programma samengesteld. Even 9 uur waren de bestuursleden van th vreniging Vooruit mt haar eere-voorzilter, mr. A. Slob, vele leden van het eere-comité en de juryleden in hole! De Beurs samenge komen. Het weer was best en ieder svas vol goede verwachting. In den laatsten tijd was hel een constante gewoonte 'geworden dat de eere-volorzitter tot de verzamelden een groolere of kleinere toespraak hied; ditmaal bleef deze om. des tijd-s wille achterwege. Nadat vele oude bekenden elkaar hadden begroet, ging het in optocht, begeleid dioor do muziek van diet in ons geheels land be kende Aalsmeer scire Fanfarecorps over net marktterrein naar het 'sportveld, waar talrijke vlaggen vroolijk wapperden in' den wind. Daar gekomen hadden, zich velen reeds een goede slaan- of. zitplaats verzekerd en altijd maar door bleef de massa aanslroomen, zoo- dat het groene terrein tegen den middag reeds aardig gevuld was. Precies op tijd werd met het eerste num mer begonnen. I>e uitslagen doelen wij mede in het vol gend nummer. De uitslagen van het concours-hippique, dat gisteren te Hoofddorp is gehouden, laten we hier volgen: 1. Hengsten, aangespannen (goedgekeurd, niet aan cornage lijdend), type landbouw- tuigpaard. 1. D. v. d. Grift, Houten met David; 2. D van Wieringen, Abbenes met Griedel; 3. Buurman en Meekhof, Spaarndammerpolder met Gill. Eervolle vermeldingen; Buurmap en Meek hof, Spaarndammerpolder met Joffrey en Koperdraat, Weesp met Kasimir. 2. Eenspannen luxe tuigpaard (nieuwelings klasse), die als eenspan in Nederland nog geen eersten prijs gewonnen hebben. A. boven 1.55 M. 1. Gebr. v. d. Haar, Zeist met King of the Mories; 2. dezelfde met Cherio; 3. H. F. Bultman, Haarlemmermeer met Visey Ophelia. Eervolle vermelding: J. F. Vos, 's-Hage met Fedon. B. beneden 1.55 M. 1. C. Spanhaak, Zwolle met Glénavon Salute. 3. Eenspannen (merriën en ruinen) type landbouwtuigpaard, toebehoorende aan en gereden door beroepslandbouwers. Gedekte merriën uitgesloten. 1. H. van Rijn Jzn. Cothen met Paul, 2. Chr. Biesheuvel Bz „Haarlemmermeer, 3. H. F. Bultman, Haarlemmermeer met Lieveling. Eervolle vermelding: C. M. Verkuyl, Haar lemmermeer met Prins. 4. Eenspannen, luxe tuigpaard, boven 1.55 M. 1. Gebr. v. d. Haar, Zeist met King of the Mories, 2. Douair. Drory de Perez, Voorst met Phryné, 3. C. Spanhaak, Zwolle met Polly Helmsly. Eervolle vermeldingen: Gebr. v. d. Haar, Zeist met Cherio, Stal Doorwerth, Heelsum met lobias II, H. C. van Dalen, Amsterdam met Leopold. 5. Aankomst verrichtingsproef van gedekte merriën, type landbouwtuigpaard en M, C. merriën. Tweespannen voor boerenwagens, beladen met een gewicht van 1500 Kg. Af stand 10 K.M. Tijd 1,15 uur, 1. J. M. Knoop, Nieuw-Vennep met Fada en Crudolfina; 2. C. de Vlieger, Abbenes met Hunsl. Cherry en Ylanda; 3. P. Noordam, Haarlemmermeer met Ciserona en Heldi- neke; 4. W. C. Timmermans, Haarlemmer- meer met Cotine en Ciera. Eervolle vermelding: Buurman'en Meekhof, Spaarndammerpolder met Desireta en Fryda. 6. Springconcours voor onderofficieren," 1, Wachtm. v. Ballegooi (2e reg. huz.) met Black, 0 fouten in 1 min. 49 sec.; 2, wachtm. de Boer (2e reg. huz.) met Carmen, VA fout in 1 min.* 54 sec,; 3. wachtm. v. Melick, {cav. paard, dep.) Haarlem met Vosje, 2 fou ten in 1 min. 55 sec. 4 wachtm. Smiet (cav. paard, depot) Haarlem met Hans, 3 fouten in 'I 1 min. 55 sec.; 5 res. wachtm. v. Lier (2e reg. huz.) met Jack, 4 fouten in 2 min, 1 sec. Eervoilé vermeldingen: wachtm. Broekhui zen en wachtm. Kuikhoom, beiden v./h. 2e reg. huz. 7. Eenspannen fokmerriën, die als eenspan fokmerrie op een concours te Hoofddorp nog geen eersten prijs hebben gewonnen. Type landbouwtuigpaard, toebehoorende aan en gereden door landbouwers. 1. D. van Wieringen, Abbenes met Vuldo- va; 2. C. Bulk, N. Vennep met Garve; 3. Buurman en Meekhof, Spaarndammerpolder met Ela; 4. P. Biesheuvel Bzn., Haarlemmer meer met Crudolfina; 5 P. tK. Avis, Haarlem mermeer met Cavia. Eervolle vermelding: M. W. v. d. Schans- Bovenkerk met Grada. 8. Eenspannen ponnies, stokmaat bene den 1.50 M.: 1. Douair. Drory de Perez Voorst met Lightning; 2. A. A. ten Bos, Almelo rnet Miniate; 3. Gebr. v. d. Haar, Zeist met Liltle Aeroplane. Eervolle vermelding; Boel, Amsterdam. 9. Eenspannen fokmerriën, type' land bouwtuigpaard, toebehoorende aan en gere den door beroepslandbouwers. Hierin mogen mededingen de prijswinsters van no. 7 en de prijswinsters van een concours Hoofd dorp over voorgaande jaren. 1. C. Bulk, N. Vennep met Labda, 2. D. van Wieringen Abbenes met Vuldova; 1L J. M. Knoop, N. Vennep met Fada; 4. Buur man en Meekhof, Spaarndammerpolder met Alise. 10. Schoonste rijpaard type park hack, 1. O, F. Weise, Wassenaar met Lunchy Day; 2. Exploitatie Mij v.h. J. Kok Zn., Amster dam met Duke of York, 3. mevr. I. v. d. Broek d'Obrenan, Olst met Timber Topper; 4. mevr. Warneke, 's-Hage met Noroc II. Eervolle vermeldingen: L. de Ridder, Ant werpen met Amaryllis en E. W. Scholten, Bloemendaal met Moonbeam. Schoonste rijpaard in Nederland geboren: Noonbeam. 11. Eenspannen, luxe iuigpirard. Stokmaat minimum 1.50 M., maximum 1.55 M. 1. Douair. Drory de Perez, Voorst met Newton Victor; 2. C. Spanhaak, Zwolle met Glénavon Salute; 3. mevr. H. Michels van der Duinen, 's-Hage met Bunker. 12. Carousselrijden door leden van het be reden korps van den vrijwilligen landstorm, in vereeniging met andere paardrijdende in gezetenen van Haarlemmermeer, onder lei ding van luit, Jhr. P. J. Bogaert. a. Schoonste rijpaard. 1. Mej. Greet Plai- sier; 2. mej. In 'tVeld; b. bestgaand rijpaard. C. Kistenmaker. c. beste rijder; 1. Chris van Wijk, 2. G. Clay; 13. Tandems. 1. H. F. Bultman. Haarlem mermeer met Capenor Victor en Visey Op helia; 2. dezelfde met Violet en Black Dia mond; 3, G. M. v. d. Kuylen, 's-Hag e me'. Vliegenier K. en Aviatrice. 14. Schoonste rijpaard, gereden door dames. Uitgesloten zijn paarden, toebehoo rende aan landbouwers en le en 2e prijswin- ners in no. 10; 1. O. F. Weise, Wassenaa. met Four Acre (FrauI.Rooderwald); 2. mevr Warneke, 's-Hage met Noroc II; 3. mej. D. Bowles, Antwerpen met Amaryllis. 15. Tweespannen voor luxe rijtuig. A. Landbouwtuigpaard. 1. D. van Wie ringen, Abbenes met IJlandina en Vuldova H- F. Bultman, Haarlemmermeer met Lie veling en Koningin; 3, Buurman en Meekhof, Spaarndammerpolder met Desireta en Trijda; 4. de.zclfde met Florente en Du- nieke. Eervolle vermelding: Jac. Molenaar Hoolddorp met Elsa en Gerda. B. Luxe tuigpaard. 1. Douair. Drory de i erez, Voorst met Newton Victor en Fair st,™ „,ader; 2' C- Spanhaak, Zwolle met I oily Helmsly en Garston Princess; 3. Gebr. v. d. Haar, Zeist met King of the Mories en Agetis Polly. Eervolle vermelding: G. M. v. d. Kuylen, 's-Hage met Vliegenier K. en Aviatrice. -6. A. Eenspannen, type landbouwtuig paard, gereden door dochters of echtgenoo- ten van landbouwers: 1. D. van Wieringen, Abbenes met Vuldova; 2. H. W. v. d. Schans! Bovenkerk met Grada; 3. J. M. Knoop, N, Vennep met Foda; 3. H. van Rijn Jz. Cothen met Paul. Eervolle vermelding: J. C. Kempenaar N. Vennep met Denia. B. Eenspannen, luxe tuigpaard enz. 1 H, F. Bultman, Haarlemmermeer met Me* jody; 2. D. de Vlieger, N. Vennep, met Edelweiss. Eervolle vermeldingen: Joh, Lamers, El- den met Fristüng en H. C. van Dalen, Am sterdam met Leopold. 17. Kampioenschap tusschen prijswanner: in de nummers 2, 4, 5, 9 en 11. Kampioen: Lighning, eig. Douair. Drory ,de Perez. Voorts: reserve: Newton Victor, eig. douair Drory de Perez, Voorst. 18. Springconcours. B. open voor spring paarden van alle klassen: 1. A. R. Allievi, 's-Hage met Prince, WA fout in 2 min. 26 sec.'; 2. luit. A. D. C. v. d. Voort van Zijp, Amersfoort met Silver Piece, 12 fouten in 1 min. 56 sec,; 3. luit. Gevaerts van Nuland 's-Hage met Oneguine, 14 fouten in 2 min 4 sec.; 4. luit. jhr. C. Verkeyen, Haarlem met Czardas, 1454 fout in 3 min. 20 sec.; 5 ritm. Savalle, Breda met De Huzaar, 20 fouten in 2 min. 39 sec. d._ beste rijdster. 1. mej. v. Gulphen, 2. mej. J Eervolle vermelding: luit. Daniels, Amers- Vlieger, 3. mej. de Wit; e. beste M. C. merrie,type zwaar rij paard; L mej. de Vlieger, 2, C. de Kok. foort (luii.-Colenbrander) met Êristone II en kapt. J». M. de Kruyft, Amersfoort met Radja. —MM I i In plaats van kaarten. Heden overleed, voorzien van de H. H. Sacramenten der Ster venden onze innig geliefde Moe der, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder CATHARINA HOLLEMAN Wed. van JOHANNES WILHELMUS DE GRAAFF in den ouderdom van 87 jaren. Haarlem, 18 Juli 1923. Coornhertstraat 14. Uit aller naam: J. W. DE GRAAFF De H. H. UitvaartdTensten zul len gehouden worden op Maan dag a.s. in de parochiekerk van den H. Antonius (Nieuwe Groen markt), des morgens 7.30, 8.15 en 9.30 de H. Mis van Requiem, waarna de begrafenis vanuit de kerk. Praktijk wordt waargenomen door de DoctorenAALTSZ, van SCHU1JLEN- BURG, L1NDENBERGH, VAN DAM, DE JONG en KUENEN. B» 1-4 regels p. plaatsing f 0.60 «g, Elke regel jneer f 0.15 - bij vooruitbetaling J tegen half Augustus een nette R.-K. Dienstbode of als Huishoudster, kun nende koken en zelfstandig werken, liefst in klein gezin. Brieven onder No. 9722 Bur. van dit blad. Gevraagd zoo spoedig mogelijk een Loon 10 gld. per week. 's Zondags vrij. Adres- GROOTE HOUTSTRAAT No. 4. gevraagd, ongeveer 15 jaar, om in den winkel werkzaam t'e zijn, bij ANTON BOSSE, Kantoorboekhandel, Bartel- jorisstraat 12. Biedt zich aan eèn bekwaam Ma trassenmaker, bekend met stoffeer- werkl Brieven onder No. 0069 aan het bureau van het Noord-Hollandsch Dagblad, Alkmaar. Geboren: Zoon van L. H. VAN EMMERIK en - A. C.'VAN EMMERIKrNOOY Spaarne 41 B. 18 Juli 1923. - - - - - Gevraagd een ï>ij H. KEMPER, nabij de R.-K. Kerk Haarlemmerliede. te koop bij JOH. P. VAN HAASTERT „Vaartwel". Zilk# Hillegom. Welke goede R.-K. familie wil ge durende de vacantie een R.-K. meisje van 15 jaar (Lyceum-leerlinge), voor 6 weken tot zich nemen? Brieven onder No. 9718 Bur. van dit blad. gevraagd. Drukkerij C. SWART, Rid derstraat. een net persoon, t' liefst bekend met met veel vrije tijd, vraagt ter overna- het waschbedrijf. en nette meisjes voor me een koffie- en fheewijk, welke een mangelkamer. BROU- onder No. 9720 Bur. van dit blad. WERS /AART 134. I onder No.0000 Bur. van dit blad. ter overname, een vrouwenzaakje of een depót. Brieven met' opgave van prijs onder No. 9723 Bur. van dit bl. een boerenknecht, R.-K., goed kun nendc melken en rijden, bij M. J VINK, Vinkenbrug, Halfweg. Vkitochugq U wordt een'-vriend van de Victor Hugo sigareni .De zachte, volle smaak enJ fijne geur zijn oorzaak dal-U,dit merk'prefereert. Peek Cloppenburg i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 3