- - mmm. I KORFBAL Kennemer Instituut. ZWEMMEN LAWN-TENNIS - BOKSEN. WATERSPORT SGHERMEN. ATHLETIEK 3 Uitgebreide volledige opleiding voorde acten L. 0. en M. 0., Lichamelijke Oefe ning (negen leeraren), en voor de ge tuigschriften leider(8ter) lichaamsoe feningen en sportleider(ster) (vijf leer aren), Inlichtingen en aanmeldingen bij Dr. M. MAURITZ, Spaarne 60, van 1.30—2.30. B. J.WIELAND LOS, Pieter Kiesstr. 73a, van 4.30—5.30. Th. J. H. VAN 'T LAM, Engelszstr. 25, van 7—8. DE ZEILWEDSTRIJDEN TE KOPENHAGEN. PAARDENSPORT staat, den bal los te laten en de batsman bij het bowlers wicket is buiten zijn grond, dan kan de bowler hem.,run out" doen zijn. Als de bowler hiervoor naar 't wicket werpt en runs zijn hiervan het gevolg, dan worden deze ru"= <»ls no opgeteekend. ROEL. De Flamingo's in Engeland. De wedstrijden der Hollandsche cricke ters in Engeland mogen dan al geen sportieve successen opgeleverd hebben, zoo schrijft de N. Rott. Courant, aan het doel, dat bij den opzet werd gesteld, hebben zij ten volle vol daan, en 'zoo kunnen de organisatoren en deelnemers aan dezen toer met groote vol doening daarop terugzien. Volkomen terecht noemt de anonieme schrijver der „Ciub-No- tes" in de „Sportman" den toer der Flamin go's een „eaucatoin trip", d.w.z. 'n reis met het doel om de jeugdige Hollandsche spelers in contact te brengen met Engelsch cricket, ze te laten batten en bowlen op de zoo ver anderlijke graswickets en fielden op gras velden, die, wat grootte en onderhoud betreft, bij ons hun weerga nog moeten vinden kortom het spel te spelen, waarvan het bij ons vertoonde tot nu toe een min of meer armzalig surrogaat was. Het was dan ook juist gezien, om evenals in vorige jaren tegen zoo sterk mogelijke tegenpartijen te spelen. In drie van de vier wedstrijden beschikten de Engelschen over verschillende spelers, die in amateur-cricket een groote rol spelen en de lessen, uit derge lijke ontmoetingen opgedaan, wegen zwaar der dan successen tegen zwakke combinaties. De eerste wedstrijd werd te Winchester gespeeld tegen de Green Jackets, een ver- eeniging, die grootendeels officieren als hare leden feit. Aanvoerder was de bekende Free Forester Earle, die thans geregeld voor Somerset uitkomt, en o.a. vorig jaar in Hol land speelde. Zijn bowlen is tamelijk hard en de ballen kwamen op het droge graswicket iets sneller aan de pitch, dan zij dat op een mat gedaan zou hebben. Dit was trouwens de groote moeilijkheid, waarmede de Hollan ders te kampen hadden telkens weer was dat kleine verschil in snelheid den batsman noodlottig. Alieen aanvoerder Johnston (69 en 68) en H.C. Mc. Donnel(87), die voor Fokker inviel, waren volkomen op hun ge mak alleen in de tweede innings, toen de bowlerij iets minder werd, kwamen ook de 2nderen los, zoodat door een score van 328 voor 8 een eervolle draw bevochten werd. Bij de Green Jackets speelden nog mede de Armv-speler Lt.-kol. Shawe en de oud-Ox- ford-blue Maj. H. S. Altham, die samen met Earle den stand van den dag maakte. Het fielden der Hollanders op het groote veld was gedeeltelijk maar zeer matig zoo werd Earle talrijke malen gemist, waarbij niet ver geten mag worden, dat Dé Kessler, de wicket keeper, zijn medewerking eerst in den twee den wedstrijd kon verleenen. In Wilbledon was de tegenpartij nog sterker. De Incogniti onder aanvoering van Capt. Burrows, de in Holland welbekende Prisoner of War, beschikten over verschillen de goede krachten, o.a. Fowler, die evenals Burrows geregeld voor de Army speelt, Capt. Gay (tijden den oorlog lid van het Rood-en Wit team) en Desmond Roberts, tegen wien de Flamingo's het vorig jaar zoo wel in Engeland als hier s'peelden. Dat dit elftal voor 230 runs aan den kant zat op een veld, dat zich bij uitstek tot snel scoren leent, is naast goed fielden de groote verdiens- ste van Rincker, die ten volle profiteerden van de harde, droge pitch, slechts voor 2 Engel schen bespeelbaar bleek Roberts (95 not out) en Dewhurst (113.) In 21 Overs nam Rinckers 7 wickets voor slechts 75 runs, alle clean gebowld. Tegen het goede bowlen der Engelschen deden de Flamingo's niet veel voor 67 en 140 hadden allen twee maal een beurt gehad. Fowler wisselde snelheid en effect zijner flows op oordeelkundige wijze af en Roberts kwam snel van de pitch. De derde wedstrijd werd gespeeld te Shrewbury in het graafschap Shropshire, waar cricket niet zoo populair is als in de rest van Engeland. Vandaar, dat het elftal, dat uit de beste spelers van de streek was samenge steld, niet sterker is, dan b. v. de H.C.C. Het bowlen van Fokker was zeer goed (hij nam vijf wickets), terwijl Schill (64) en Dé Kess ler (67) in de tweede innings een mooie partij speelden. Ondanks het goede fielden der Flamingo's, wisten de Gentlemen of Shrop shire ten slotte met 2 wickets te winnen het voordeel van eigen terrein heeft bij deze ontmoeting tusschen gelijkwaardige tegen standers den doorslag gegeven. De ontvangst der Hollanders was allerhartelijkst. De merkwaardigste wedstrijd van dezen toer was de laatste. Door toedoen van de Free Foresters vond deze ontmoeting op den Oval plaats, een van de grootste, zoo niet het groot ste cricketveld van Engeland. In verschillen de opzichten zijn de Flamingo's niet geluk kig geweestin de eerste plaats door het ver liezen van den toss, waardoor zij den 'eersten dag op een keihard veld en in een tropische hitte moesten fielden en de Engelschen, die o.a. den Hampshire-speler Isherwood in de gelederen hadden, op een wicket, dat uiter mate betrouwbaar was, zooveel runs scoorden als zij maar wilden. Na een vermoeienden dag fielden aan bat gezonden, verloren zij 6 wic kets, voordat de stumps opgeborgen waren. Weliswaar werd het totaal den volgenden dag door toedoen van Van Manen (34) en Feith, die met een keurige 77 not out bleef, tot 184 opgevoerd, doch door de hevige on weersbuien van dien nacht was de pitch zoo moeilijk geworden na het rollen tusschen de innings, dat de Engelsche aanval en speciaal aanvoerder Round in de tweede innings on bespeelbaar bleek. Cijf'rs van 9 wickets voor 9 runs en een totaal van 32 wijzen op een abnormaal verloop. Trouwens in heel Enge land werd dien dag laag gescoord en Cam bridge bracht er op de „sticky" pitch van Lords met 59 en 136 tegen Oxford ook al weinig van 'terecht. Over de individueele verrichtingen kunnen wij kort zijn. Johnston, Kessler, Schill en Feith zorgden elk tenminste één keer voor een groote score, terwijl ook Rincker en Van Manen geregeld runs maakten. Fokker en Rincker namen de meeste wickets, Jansen tad minder succes, dcch bowlde over het ligemeen goedde Klerck, Wackwitz en Chambers bleken nuttige change-bowlers, laatstgenoemde met de on-theorie alle fiel ders op twee na aan leg en goed gepitchtte ballen buiten de beenen. Op dit soort bow len is moeilijk te scoren en de drie squarelegs dicht bij het wicket krijgen een poging tot slaan vele kansen. Het fielden was over het algemeen goed, in Wimbledon en Shrewsbury zelf zeer goed. Eenige mooie vangen van Van Manen en Chambers dienen vermelding. Dit onderdeel van net spel is gelukkig in de laatste jaren sterk vooruitgegaan, welk feit ons door ver schillende Engelschen, die het Hollandsche spel gevolgd hebben, werd bevestigd. Veel oefening blijft echter gewenscht en wij denken hierbij speciaal aan den stijl van ingooien; dit wordt den Engelschen op school speciaal ge- 'eerd als zijnde een zeer belangrijk onderdeel van het spel. Behalve in Winchester, stond Dé Kesller geregeld achter de palen en afgezien van eeni ge or.geocfendheid in het begin, stond zijn keepen op een hoog peil. Het was intusschen jammer, dat de Beus, de keeper van de Haag- sche, op het laatste moment verhinderd was mede te gaan Kessler had dan zijn capaci teiten als slow-bowler kunnen toonen en wij gelooven dat het succes tegen de Engelschen die, zooals bekend is, over het algemeen fast bowlen gemakkelijker spelen dan slow, niet uitgebleven zou zijn, vooral gesteund door een eersteklas wicketkeeper. Een speciaal woord van hulde en dank aan den aanvoerder Lt. Col. A. C. Johnston is hier zeker niet misplaatst. Voor den oorlog een der beste amateur-cricketers van Enge land, hij, speelde voor Hampshire en de Gentlemen en velen zagen in hem de toekom- stigen captain van Engeland, kan hij door een zware verwonding aan het rechterbeen thans slechts in friendly games uitkomen. In 1921 en 1922 voerde hij de Free Foresters in Hol land aan en beloofde het vorig jaar na zijn be noeming tot eerelid der Flamingo's een toer door Engeland te zullen leiden. Het is duide lijk van hoeveel belang het voor onze cric keters is, om onder aanvoering van iemand, die cricket als weinigenlkent, zeer hoog wordt geschat, te kunnen spelen. Ongetwijfeld heeft Hollandsch cricket veel aan dezen speler te danken. Zooals in den aanvang van dit artikel is vermeld, heeft deze toer onzen spelers veel geleerd. Wat het batten betreft, is het zeer moeilijk algemeefle regels te geven. Daarvoor moet men den verschillenden staat kennen, waarin het graswicket verkeert. Na zwaren regen, vertoont het de meeste gelijkenis met onze toestanden. Een goed gepraepareerde Hollandsche pitch met mat is zuiver en tame lijk langzaam, alle omstandigheden zijn in het nadeel van den bowler, die weinig effect pro- duceeren kan, terwijl de bal langzaam van de pitch komt. Droogt de pitch onder den in vloed van de zon en gaat de rol over de pitch, dan krijgt men juist het tegenovergestelde. De grond droogt niet overal gelijk, zoodat de eene bal opspringt, een andere als het ware in de lucht blijft hangen en een derde plot seling doorschiet. Op dergelijke wickets heeft men, wat de Engelschman noemt, een „bow ler's paradise" en slechts zeer groote bats zijn in staat tegen behoorlijk bowlen het wicket op te houden. De meest normale toestand is een droge, harde pitch. Deze is betrouw baar, doch de bal komt iets sneller op, dan men dat op de mat gewend is. Vandaar, dat tal van batsmen, die in Holland tegen elk bowlen in staat zijn hun wicket op te houden en runs maken, op gras keer op keer worden gebowld of in de slips gevangen. O.i. moeten zij veel meer vooruit spelen, d.w.z. het rech terbeen blijve absoluut stil en het linkerbeen worde zoo dicht mogelijk gebracht naar de plaats, waar de bal den grond zal raken. Op die manier alleen raakt men den bal tijdig en met het midden van het bat Een andere moei lijkheid, waaraan men in Holland slechts zel den is blootgesteld, is de „swerve" In plaats van in een verticaal vlak, komt de bal in een boog naar den batsman toe. Indien men zich eraan gewent, den bal tot het laatst toe te blij ven volgen, verliest deze verschrikking, die vooral door den nieuwen bal wordt veroor zaakt, al spoedig hare uitwerking. Het is te hopen, dat het doen van toeren naar Engeland, waartoe in 1920 door den heer Tonny Kessler het initiatief genomen werd, ook in komende jaren zal worden volgehou den. Want alleen wanneer de jeugdige spelers geregeld contact krijgen met de Engelschen die voorloopig nog wel onze leermeesters in dit mooie, doch moeilijke spel zullen blijven, is er kans, dat de stijgende lijn, dife er onge twijfeld in Hollandsch cricket valt waar te ne men, volgehouden kan worden. Tot nu toe hebben de Flamingo's zich als goed losers" gekenmerkt. Moge het moment moment niet te ver verwijderd zijn, dat wij ze ook „good winners" kunnen noemen. Dièmer Kool, doch zijn slagen van den grond krijgen geen lengte en Timmer plaatst er keurig op. De verwachting, dat Kool revanche zal nemen voor Van Lennep, komt heele- maai niet uit, want de stand komt eerst in het voordeel van Timmer, dan brengt Kool het door enorm zwoegen en aldoor oploopen tot 55, doch Timmer is dan twee games achter een zeer zuiver, terwijl Kool leelijk mist. Met 75 wint Timmer de eerste set. Blijkbaar ondergaat hij de reactie, want in de tweede set is Kool sterker. Het wordt 61 en algemeen is de gedachte dat hij zal winnen, want Timmer is tegen dien aanval zwakjes. De derde Set is alweer anders. Hoe wel Kool door schitterend volleeren op 21 komt, gaat Timmer steeds vaster en scherper spelen. Aan het net komt hij niet, doch op alle slagen geeft hij lage mooie drives en op cross volleys van Kool passeert hij meer dere malen, zelf backhand. Het was sluitend spel, steeds gericht op openingen en gebruik maken ervan. Het wordt 52 en dan komt een schitterende game vanTimmer met slagen in de hoeken en een pracht passing tot slot. Dan is er tien minuten rust, en weer schijnt Kool dan de meerdere. Hij komt op 31 na een spannende deuce game, doch zijn fore hand wordt dan steeds onvaster en daardoor durft hij niet oploopen. Timmer slaat er weer geducht zuiver op los. maakt 33 en dan43 door zwakke returns van Diemer Kool, en nadat Timmer tweemaal een smash binnen bereik geslagen heeft, geeft de derde hem 5—3. Er is groote emotie, als de volgende game begint en Timmer van 015 op 4030 komt. door twee schitterende cross backhand. Het wordt tweemaal deuce en tweemaal advantage voor Timmer.... Dan mist Kool, en hij is stellig door beter spel geslagen. Weinig oefening en mogelijk ook te licht opvatten, hebben tot deze nederlaag meege werkt, doch Timmer heeft verrast door zui ver hard en beheerscht spel. Het dames enkel-spel werd door mej. Bouw man gewonnen, die veel meer variatie had dan mej. Lhoest en wier keurige dropshots keer op keer nuttig waren. Mej. Lhoest werd er geheel door uit haar regelmatig baseline- spel gebracht, vooral daar mej. Bouwman er harde klappen tusschen door gaf. Ook in het gemengd dubbelspel speelde mej. Bouwman uitstekend, zelfe veel beter dan haar partner Knappert. Zij redde de situ atie toen het 46,34 stond, en in de derde set had hij drie kwart van het spel. Een derde kampioenschap viel haar ten deel in het dames dubbelspel met mevr. Straub. In het heeren dubbelspel namen Van Len nep en Kool revanche. Zij killden meer dan de jongere spelers, vooral Kool en hun volleeren en smashes was scherper. Met 64, 62 64 wonnen zij, na in de derde set mep 34 achtergestaan te hebben. 1 Zij werd opgericht door de lieeren E. Graaf van Limburg Stirum, jhr. mr. L. A. van Schuvlenburch en L. A. van Enthoven. Het bestuur stelt zich voor, dit feit feestelijk te herdenken en wel in de week, die samen valt met de internationale wedstrijden van 2529 dezer, waneer Noordwijk het mid delpunt zal zijn van het Nederlandsche ten- nisleven. Den 26sten Juli zal er een feestmaaltijd plaats vinden voor leden-aandeelhouders, den 27sten een Cabaretavond en den 29sten een avondfeest. Het tegenwoordige Casino bestaat dit jaar juist 5 jaar. Tegelijk met de stichting van dit gebouw zijn de banen verbeterd en vermeerderd. Aan de internationale wed strijden zal wederom door een sterke ploeg Duitsche spelers worden deelgenomen, af gevaardigd door den Duitschen Lawntennis Bond, onder wie zullen zijn Rahe, Klein- schroth en misschien ook Froitzheim. Van Kreuzer schijnt de deelneming nog zeer on zeker te zijn. Van de dames komen o.a. Frau Dr. Friedleben en Frau Galvao, wier namen een zeer bekenden klank hebben. Van 1719 Aug. worden de wedstrijden voor Juniores en Veteranen gehouden, ter wijl van 2426 Aug. onderlinge wedstrijden plaats hebben. De jaarlijksche athletiek-wedstrijden zijn bepaald op 26 Aug. Als een waardig besluit van het seizoen komt op 31 Aug. en beide volgende dagen de officieele ontmoeting NederlandEnge land. de internationale zesmeterklasse plaats, Er stond een stevige ibries. De uitslag was: 1. Forwado (Denemarken); 2. Willem Six (Nederland); 3. Christian; 4. Margarethe (Duitschland). In de tienmeterklasse won het jacht Rita III van den koning van Denemarken. De koning zeilde het jacht zelf. Na afloop der wedstrijden werd de be manning van de Willem Six door den koning uitgenoodigd voor een diner aan boord van net koninklijke jacht. N. v. d. D. DE NEDERLANDSCHE TENNISKAM PIOENSCHAPPEN. De Eindstrijden. TIMMER SLAAT VAN LENNEP DIEMER KOOL. EN ARNHEM, 22 Juli. De uitslagen van de heden gespeelde wedstrijden luiden Heeren-enkelspel halve eindstrijd H. Timmer slaat jhr. Van Lennep 6-2, 7-5, 6-2. Eindstrijd H. Timmer slaat, mr. Diemer Kool 7-5, 1-6, 6-2, 6-3. Dames-enkelspeleindstrijd mevr. K. Bouman slaat mej. Lhoest 6-3, 6-1. Dames-dubbelspel eindstrijd mevr. Straub-Jansen en mej. K. Bouman slaan mej. Conquerque en mej. P. Veltman 3, 61. Gemengd dubbelspelhalve eindstrijd mevr, Naudin Chabot en G. Castendijk slaan mevr. Stroink-Cordes en A. Bryan 4-6, 6-2, 6-1. Eindstrijd mej. K. Bouman en A. Knap pert slaan mevr. Naudin Chabot en Casten dijk 4-0, 6-4, 6-3. Heeren-dubbelspel eindestrijd jhr. Van Lennep en mr. Diemer Kool slaan H. Tim mer en C. A.. Bryan 6-4, 6-2, 6-4, Waren de voorgaande dagen bijna alle belangrijk, de laatste dag is weer bijzonder geworden. Twee verrassingen, ja, sensaties waren er, want in den ochtend sloeg Timmer Van Lennep met 6-2, 7-5, 6-3 en in den mid dag ging de superioriteit van Diemer Kool te niet door een nederlaag tegen Timmer met 7-5, 1-6, 6-2, 6-3. Zulk een dag is een unicum in de annalen van de Nederlandsche tennishistorie en het talrijke publiek, dat geweldig meeleefde, vooral in den strijd van Diemer Kool tegen Timmer, dien machteloozen strijd van Kool om zich te handhaven, en moeite had om de overwinning van den jongen Timmer te reali- seeren. Reeds toen het 2 sets tegen 1 voor Timmer stond en 4-3, 5-3, geloofde men'nog steeds dat Diemer Kool zou ophalen, doch Timmer speelde met hetzelfde vuur en dezelfde vast heid door. Toen Diemer Kool den bal bij ad vantage voor Timmer in het net sloeg, zooals hij meer gedaan had, dan van een speler als hij wenschelijk was, en Timmer den sterkst geachten speler van ons land geslagen had door eigen uitstekend spel al speelde Kool beduidend minder dan bijv. twee jaar terug toen barstte er een ovatie los. De prestatie van Timmer is des te grooter, omdat hij reeds acht sets achter den rug had, toen zijn strijd tegen Diemer Kool begon en deze geheel frisch was. Er was een groot verschil in de overwin ning op Van Lennep en op die van Diemer Kool. Reeds in de eerste games bleek, dat Van Lennep er hopeloos uit was.-Zijn slagen mis ten de gewone kracht en zuiverheid, en keer op keer sloeg hij in het net of uit. Hoe meer hij miste, hoe meer hij van slag raakte. Zoo won Timmer met 6-2, tot ieders verrassing den eersten set en de algemeene verwachting dat Van Lennep nu wel zou ophalen, ging te loor, want het werd 5-2 in den tweeden set alvorens Van Lennep beter ging spelen. Had Timmer in deze periode goed gespeeld, hij Zou alreeds den set gewonnen hebben. Na een spannenden strijd met vijf winnings strokes voor Timmer wordt het 5-5. Van Lennep zwoegt enorm, doch schitterende passings geven Timmer dan 65. In de vol gende game wordt het weer ettelijke malen deuce en na drie winningsstrokes overleefd te hebben, verliet van Lennep de tweede set 5—7! In de derde set is het misère met Van Len- nep's spel. Aldoor mist hij zelfs heel gewone slagen, terwijl Timmer rustig en zeker staat te spelen, en af en toe mooi passeert. Het wordt 4-1, dan 4-2,5-2. In de volgende game geeft Timmer twee goede smashes en Van Lennep mist. Was deze overwinning geen maatstaf, om dat Van Lennep zeer slecht speelde, tegen Diemer Kool was Timmer schitterend op dreef. Hij geeft prachtige lange, lage drives, en wanneer Diemer Kool naar voren komt, passeert hij hem meer dan eens scherp. Het voileeren van Kool is hem soms te machtig, doch met drives is hij Kool forehand en back hand de baas. Gevaarlijk zijn de smashes van A". WATERPOLO. De uitslagen. Ie klasse, Amersfoort: A.Z. P.C.- B. Amsterdam: 2e klasse. Het Y II- H.Z. -U.Z.C. 3—7 P.C. 3—2 3e klasse. A'. Amersfoort: A.Z. P.C. II—G.Z.C. II A. Amersfoort: A.Z.&P.C. II-G.Z.C. II 8—0 E. Breda: B.Z.C.Juliana 07 F. Alpielo: De AaIJsel 03 G. Zutfen: NeptunesZw. Water 12 DE ROEIKAMPIOENSCHAPPEN. DISTRICTSTIENTAL—D.I.D. I. Gisteren werd in het gebouw van de St. Josephsgezellen-vereeniging aan de Jansstraat een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tusschen het Districtstiental, samengesteld uit de leden der verschillende R. K. Dam clubs uit Haarlem en Omstreken, en D.I.D. uit Amsterdam- De heer R. Pannekeet, voorzitter v. d. Districtsbond Haarlem van den Neder! R. K. Dambond, heette de gasten hartelijk welkom. Hierna werd met den wedstrijd aangevan gen. Zooals te verwachten was moesten de onderste borden van D.I.D. het tegen hun sterkere tegenstanders afleggen. Dacht men, dat de Amsterdammers, toen het reeds 60 stond, een geweldigen nederlaag te slikken Zouden krijgen, niets bleek minder onjuist, want D.I.D. heeft na harden strijd de over winning voor het districtstiental zoo klein mogelijk gemaakt. Hieronder laten wij een kort overzicht van den wedstrijd volgen De heer C. Steijnman uit „T.E.P." moest het, na een spannenden wedstrijd, tegen den heer P. G. van 't Hout, nadat hij een schijf was achtergeraakt, afleggen. De heer J. Schouten uit „Gez. Samen zijn" werd nadat zijn tegenstander de heer J. Hols kans had gezien een dam te halen, langzaam maar regelmatig geklopt. De heer W. Hopstaken uit T.E.P. maakte in een remise-stelling een foutzet en de winst voor den heer B. v. Langen Hermans was er. De heer P. Veen uit „St. Bavo" behaalde na een mooien strijd een prachtige over winning op den heer J. H. Blokdijk, terwijl de heer J. J. v. d. Loo uit „Gez. Samenzijn" maar nauwelijks remise maakte met den heer W. Dinkgreve. De heer D. Rump uit „St. Joseph" raakte in het eindspel een schijf achter, waardoor zijn tegenstander de heer G. de Lange dan ook won. De heer H. G. Sanders uit „T.E.P." be haalde een gemakkelijke overwinning o Amstel 2. den heer H. v. d. Meij, evenals de heer L Floris op den heer A. J. Noordermeer. De heer H. Rump uit „St. Joseph" klopte Zijn tegenstander den heer Joh. Valk prach tig, nadat deze nog kans had gezien dam te halen. De heer A. v. d. Geest uit „Gez. Samen zijn" haalde uit de partij tegen den heer G. Blokdijk Jr. een aardigen slag, welke hem 3 schijven winst opleverde. De heer v. d. Geest won verder gemakkelijk. De totaal uitslag werd 119. De returnmatch vfndt over eenige weken te Amsterdam plaats in het gebouw der St. Josephsgezellen-vereeniging aan de Stad houderskade, Athletiek voor korfballers De Geldersche Korfbalbond houd op Zon dag 12 Augustus 1923 te Nijmegen athlétiek- wedstrijden voor leden van vereenigingen aangesloten bij den Geld. Korlbalbond, De Internationale wedstrijden te Ostende. Van 2528 Juli a.s. zullen te Ostende weer de jaarlijksche schermwedstrijden plaats vinden, waaraan volgens besluit van den Kon. Ned. Amateur Schermbond ook Nederlandsche schermers zullen deelnemen. Het programma voor deze wedstrijden luidt als volgt: 25 Juli: Personeele wedstrijd op degen voor juniores (beneden 21 jaar). 26 Juli. Landenwedstrijd op degen voor equipes van 5 schermers. 27 Juli. Internationale personeele wedstrij den op degen. 28 Juli. Intern, pers. wedstrijd op sabel en floretwedstrijd voor dames, gevolgd te 5 uur door een gala-assaut in de Kurzaal. De K. N. A. S. B. zal met een equipe, welke door de technische commissie van dien bond wordt aangewezen, deelnemen aan den landenwedstrijd op degen, terwijl in alle schermzalen een opwekking is aan geplakt tot deelneming aan de personeele wedstrijden. NOORDWIJKSCHE SPORTVEREENIGING De „Noordwijksche Sportvereeniging" zal 29 Juli a.s. haar 15-jarig bestaan herdenken VIJF RECORDS VERBETERD. AMSTERDAM, 21 Juli. Hedenmiddag Zijn op de ringvaart bij Sloten de finales van de Ned. Kampioenschappen onder zeer groote belangstelling verroeid. OUDE VIER. Om 1.15 uur komen aan de start voor het nummer Oude Vier aan boei 1 Laga. Na een heel mooie start van beide ploegen komt Amstel een taflengte voor, Amstel" slaat een uiterst hoog tempo, en vergroot daardoor nog iets den voorsprong, die met 500 M. bijna een y2 lengte bedraagt. Voort durend spurt Laga om gelijk te komen, doch voorloopig kunnen de Amsterdammers eiken spurt nog beantwoorden, loopen zelfs nog iets uit. Maar dan, bij de 1500 M., zijn zij uitgeroeid, en de taaie Laga-slag zet daar een spurt m, die de Amstel te machtig is. In een minimum van tijd ligt de Laga-ploeg een lengte voor Amstel, totaal ontmoedigd, laat deze dan allen strijd varen, en Laga wint in den recordtijd van 6 min 45 3/5 sec., 2. Amstel (3 lengten/ en 6 min. 57 1/5 sec. Winnende ploeg M. Posno, (boeg), P. M. Duyvis, A. C. Beijnen, W. H. E. C. Rösingh (slag) Davis, stuurman. OUDE SKIFF. Daarna komt Gunther (de Amstel) aan den start voor het nummer Oude Skiff. Gunther start heel snel, en blijft de ge- heele baan een zeer hoog tempo slaan, tenein de een goeden tijd te maken voor 'n even- tueele uitzending naar Como. Zijn tijd was tenslotte 7 min. 26 sec., waarmee hij ver be neden Eijkens record bleef OUDE TWEE. Om 3.45 uur liggen aan boei 1. Triton., 2. Willem III. Als kamprechter Neuren het ver treksein geeft starten de ploegen, maar onze persauto weigert eiken dienst. Een der ach terwielen is in den zachten weg gezakt, daar in den wagen te veel menschen hadden plaats genomen, die er niets te maken hadden. Na wat geploeter komen we eindelijk los en met een flinken spurt achterhaalt onze chauffeur de ploegen. Op 1000 M. zijn ze weer „bij," Willem III schijnt tot nu toe de snelste te zijn geweest, de Amsterdammers zijn tenmin ste 1 lengte voor. Triton roeit wat sloom, in tegenstelling met Willem III, dat een pittigen slag vertoont. De Willem II I-ploeg vergroot haar voor sprong geleidelijk en wint onbedreigd in 7 min. 45 sec., 2. Triton (4 lengten.) Winnende ploeg F. J. Alofs (boeg,) C. M. Ellenbaas (slag,) G. B. Kleibrink (stuurman). Ook voor dit nummer heeft de Amstel een row-over. De keurig roeiende Amstelaren leggen de baan af in 7 min. 5 sec. Amstel E. van Toornburg (boeg,) L. H. F. Gunther (slag.) OUDE ACHT. Om 6 uur komen aan boei 1. Laga 2. Am stel. DUBBEL SKIFF. Een uiterst snelle start van beide ploegen Laga is iets beter weg en komt een enuslengte voor. Maar dan komt Amstel bij en het wordt een schitterende toord-aan-boord-race. Op 10000 M. is Laga 2 M. voor. Eenfpaar felle ?purts vergrooten dien voorsprong tot 1/3 lengte. Het is een pracht-strijd tusschen twee superieure ploegen 1 Reeds op 500 M. voor de finish zet Ter- wogt een geweldigen eindspurt in, Amstel kan dit hooge tempo niet meer bijhouden en zakt af. Snel loopen de Delftenaren nu uit en met 1 lengte winnen zij in den recordtijd van 6 min. 25 sec. Winnende ploeg M. Posno (bg.) P. M. Duyvis, P. R. Eckhardt, W. H. E. C. Rösingh, A. W. Tondus, F. M. Joseph, A.C. Beynen, W. Terwogt (si.) Davis (stuurman). ZWEMMEN. De A. D. Z. naar Duitschlani! Her bezoek van een aantal zwemsters der Amsterdamsche Dames Zwemclub aan Hil- desheim is bepaald op Zondag 29 Juli a. s. Op het internationaal zwemfeest der Schwiimmclub „Poseidon" zal de A. D. Z. met de volgende zwemsters op de volgende nummers deelnemen. Estafette 4 maar 50 M.: E. Smits, B. Noorwegen, R. Beisenherz en A. Bolten. Schoolslagestafette 3 maal 50 M.: E. Smits, R. Beisenherz en A. Bolten. Esta fette 3 maal 50 M., vrije slag: dezelfde ploeg, 50. M. vrije slag: E. Smits. 50 M. junio res: J. Hartman en B. Noorwegen. 100 M seniores: A. Bolten. 50 M. rug juniores: J. Hartman. Tot slot zal een partij waterpolo tegen het eerste zevental van Poseidon ge speeld worden. Het vertrek der Amsterdamsche speelsters is bepaald op 28 Juli a.s. REDDINGSBRIGADE VOOR DRENKE LINGEN. In den loop van Augustus zal door den Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen examen worden afgenomen. Plaafs en datum worden nog nader vermeld. In overleg met instructeur(trices) gaven leden zich op voor A. B. en G. Voor het afleggen van het laat ste examen (instructeur zwemmend redden) is de betaling van 5 verplicht gesteld, volgens besluit van de laatste Bondsjaarver- gadering. Van de 's-Herfogenbossche Reddingsbriga de kwam een circulaire in, bevattend pro gramma en reglement voor wedstrijden op 12 Augustus, ter herdenking 15-jarig bestaan. Aan de zweminrichting aan de Houtvaart kunnen leden deze circulaire lezen: even- tueeie opgaaf voor deelname aan instruc- teur(trices.) Voorzitter en secretaresse afwezig van 28 Juli tot 28 Augustus: inlichtingen omtrent examen enz. Bij den administrateur der zweminrichting Houtvaart en bij de heeren D. N. H. Haase en N. J. Zwart, In herinnering wordt gebracht, dat inzendin gen voor den fotowedstrijd uiterlijk 25 Juli moeten zijn ingekomen bij den heer Joh. M. Schmidt, Bartejorisstraat 21. Ieder, die in 't bezit is van foto's betrekking hebbende op de feesten en wedstrijden, wordt beleefd verzocht voor het herinneringsarchief een afdruk af te staan. M. A. 110 M. hordenloop (Ned. record O, E, Van Rappard, 16 sec.) Ie Serie O. E. v. Rappard (V. en L.) 17 sec.2. J. H. v. Kampen (V. en L.) 17.8 sec. gediskwalificeerd3. A. Kaan (Haarlem), 2e serie 1. L. Spel (BI. Wit) 16.9 sec 2. Joh. Bakker (Haarlem) 19.2 sec. gediskwali ficeerd 3. A. Bos (Bi. Wit.) Beslissing. 1. O. E. v. Rappard 16.1 sec. 2. L. Spel 16.2 sec. 3. A. Kaan. Polsstokhoogsoringen (Ned. record H. J, M. de Keijzer, 3.517 M.). I. H. J. M. de Keijzer (Z.A.C.) 3.40 M. (kampioen v. Nederland) 2. K. Runia (Zeemacht Helder) 3.30 M. 3. A. Hartman (W.F.C.) 3.20 M. 1500 M. Snelwandelen (Ned. record C. A. Gubbels 6 min. 12 1/10 sec.). 1. C. A. Gubbels (Pro Patria) 6 min. 43 sec. 2. H. Keèmink (H.A.V.) 6 min. 44.4 sec. 3. P. H. v. Doesburg (BI. Wit) 4. J, v. Enthoven (Avac.). Hink, stap en sprong (Ned. record A. A, Lapère 12.88 M.). 1. W. R. v. d. Kuyp (BI. Wit) 12.81 2. A. A. Lapère (Haarlem) 12.27 M. 3 Scheffer (A.A.C.) 12.07 M. Touwtrekken, middengev/icht. I. „Tovol," Wageningen, kampioen 2 Achilles, Arnhem 3. De Spartaan, Rotter* dam. 400 M. hardloopen (Ned. record Paulen 50.9 sec.). Ie Serie 1. M. Menso (V. en L.) 54.3 sec.2. H. Saeys (Haarlem) 55.6 sec. 2e Serie 1. Ch. Bovens (V. en L.) 54.3 sec. 2. J. C. Hartogh (Olympia) 54.6 sec. 3e Serie 1. A. Paulen (V. en L.) 52.9 sec.} 2. J. L. Klap (Tubanters) 53 sec. 4e Serie 1. C. Saeys (Haarlem) 52.2 sec.} 2. F. Bergveld (A.A.C.). 5e Serie 1. j. de Cler (V. en L.) 53.9 sec.} 2. S. Hertzberger (P. en V.) 54 sec. Halve beslissing le serie 1. A. Paulen 50.3 sec.2. M. J. Menso 52.9. 2e Serie J. L. Klap 52,3 sec.Ch. Bo vens 53.8. j Beslissing I. A. Paulen 51,7 sec.2. M. J. Menso 52.3 sec. 3. Klap. Bovens viel uit. 10 K.M. hardloopen. (Ned. record L, Huizinga 35 min. 1 2/5 sec.). 1. P. de Boef (Trekvogels, Den Haag) 35 min. 31. 31.S sec.) 2. J. Blaak (Zwaluwen) 36 min. 13.4 sec. 3. C. L. Brouwer (D.O.S.) Rotter dam 4. T. Sprong (D.O.S.) Rotterdam, Speerwerpen (Ned, record M. v. d« v. d. Linde 53.92 M.) 1. J. Knol (A.P.S.V.) 45.52 M. 2. G. W. Schild (BI. Wit) 45.17 M.3. G. Kramer (Rapiditas) 42.74 M, 4 maal 100 M. estafette (Ned. record V. en L. 44 3/5 sec.), 1. V. en L. 45.6 sec. 2. Haarlem 45.9 sec.3. A. A. C. 46.1 sec. 1500 M. hardloopen. (Ned. record A. Paulen 4 min. 13 sec.). 1. Chr. Krol (Zwa luwen) 4 min. 18.5 sec.2. G. J. v. d. Wel (V. en L.) 4 min. 25.6 sec. 3. J. Kome: (A'A.C.) geen tijd. „Crt R. K. ATIIL. EN HALTERCLUB „EXCELSIOR." Opgericht 17 Juni 1920. Aangesl. b/d. N.A.U. Secretariaat: Zomervaart 14a. Dinsdag hield „Excelsior" haar jaarverga dering. Het bestuur werd bij acclamatie her kozen en bestaat uit: A. Schoonderbeek, voorz.; A. H. Mulders, secr.; M. Pielage, penningmeester en A. Ver heem commissaris. Tevens werd medegedeeld dat de onder linge wedstrijden in 't gewicht heffen a.s. Dinsdag zullen worden gehouden in 't club gebouw Koningsteinstraat. De Jury zal be staan uit de heeren G. J. Welters en A. Es- kes. Belangstellenden zijn steeds welkom. De wedstrijden vangen aan om 8 uur. Zaanlandsche zeilvereeniging. De Zaanlandsche Zeilvereeniging heeft voor de wedstrijden die gehouden zullen worden in de 126 dinghies en 18 ft. class de volgende zeilers als verdedigers der Zaansche kleuren bestemd. 126 dinghies stuurlieden G. S. Endt cap tain, J. Dil en C, Brouwer. Bemanning H. A. Odijk, G. Engel, Hajo Vis. 18 ft, class stuurlieden S. Oenen, G. A. van de Stadt. Het programma dat de Z.Z.V. in groote trekken van Walton and Trinton Yachtclub mocht ontvangen, luit als volgt: 7 Aug. Ontmoeting te Harwich, 8 en 9 Aug. wedstrijden in Walton Backwaters (126 dinghies and 18 ft. class). 10 en 11 Aug. wedstrijden te Harwich in dezelfde klassen samen met de Royal Har wich and Aswill Corinthian Yacht Clubs. 12 Aug. Motorbootentocht; 13 Aug. Wal ton Town Regatta races in beide klasen. DE „WILLEM SIX" ONDERSCHEIDT ZICH OPNIEUW. KOPENHAGEN, 21 Juli. Heden had de tweede zeilwedstrijd alhier voor jachten van DE N. A. U. KAMPIOENSCHAPPEN. EEN NIEUW RECORD 400 METER. HAARLEM, 22 Juli. Op het keurig in gericht terrein der voetbalclub Haarlem von den hedenmiddag athletiekwedstrijden plaats om de N. A. U. kampioenschappen. Er was veel publiek opgekomen om van de athletiek, die op flink peil stond, te genieten. De rege ling en orde waren dank zij de heeren J. W. Meyer, voorzitter-kamprechter, H, A. v. d. Mey c.s. uitnemend, waardoor het program ma vlot afgewerkt kon worden. Zooals men uit de uitslagenlijst kan zien, werden de meeste nummers gewonnen door de personen, die gewoonlijk op dat nummer excelleeren.tjOndanks diverse pogingen werd slechts één record verbeterd. Het gelukte n.l. Paulen het record 400 M. op 503/5 sec. te brengen. Naar men weet brachtj Paulen de vorige week het record van 51,4 op 50,9 sec. Het publiek genoot en uitpropagandisttsch oogpunt is de middag uitstekend geslaagd. De gedetailleerde uitslagen luiden 100 M. hardloopen (Ned. record J. Grijseels, 104/5 sec.) le serie J. Ut (BI. Wit) 2. F. Lamp (Haarlem) walk over. 2e serie Z I. H. v. Rappard (V. en L.) 12.2 sec. 2. J. FI. v. Kampen (V. en L. 12.8 sec. 3e serie 1. W, Veniet (V. en L.) 11.6 sec., 2. M. c. d. Bergh („Het Noorden)" 11.8 sec. 4e serie 1. H. A. Broos (Philips S. V.) 11.7 sec. ;,2. J. Boot (W. F. C. 12.2. sec. 4e serie 1. F. v. d. Heyden (A. A. C.) 13.5 sec., 2 S. Rabbie (A. A. C. 14.1 Halve beslissing, le serie 1. M. v. d. Ser ge, 11.2 sec., 2. J. Boor 11.3 sec.) 3 F. Lamp 11.8 sec. 2e serie 1 H. A. Broos, 11.2 sec. 2 -. H. v. Kampen 11.5 3. W. Veniet II.8 sec. Beslissing 1. H. A. Broos, 11.3. sec.; sec. (kampioen van Nederland 2. J. Boot 11.4' sec. 3 J. H. v. Kampen. Kogelslingeren 1 J. Moolenaars, (Haar lem) 27.705 M. A. de Wolf (Zeemacht den Helder) 26.805 -M. 3 A. Katsma (Zwaluwen den Haag! 24.865 M. 4. H. Kamerbeek, (Philips S. V. 22.195 M. Verspringen zonder aanloop (Ned. record F. A. van Vloten 3.06M.) 1. A. Ras (Amsterdam) 2.975 M. 2 W. R. v. d. Kuyp (BI. Wit.) 2. 93 M.A. Brouwer (Haarlem) 2.92 F. Lamp (Haarlem 2.43 Hoogspringen met aanlooo (Ned. record: W. C. Best, 180 M. 1. W. C. Best (V.enL.) 1.75 M. kampioen 2. W. R. v. d. Kuyp (B.. Wit) 3. Hpioen) 2 W. R. v. d. Kuyp (BI. Wit 3 J. Selman (A. A. C.) ;3.4 S. v. Duyn (Haarlem), allen 1.70 M. 80 M. hardloopen voor dames, le serie J. Brink (m. Brink (Kracht en Vlugheid, Groningen) 11. 5sec.2. A. Kloosterman (K. en V.) 11.6 sec. Nationale Athletiekkampioenschappea. 5 Augustus a.s. staan buitengewoon inte ressante athletiekwedstrijden te wachten. Dien dag wordt n.l. te Groningen op de ge meentelijke sportvelden in het Stadspark het tweede gedeelte van de nationale athletiek- kampioenschappen gehouden, uitgeschreven door de Nederlandsche Athletiek Unie. Voor Groningen is dit een bijzondere ee.. Er komen dan waarschijnlijk athleten als Broos, Paulen, Van Rappard, de Keyzer, Bakker, Veniet, Bovens, Menzo, Kat, ter wijl het"zeer waarschijnlijk is dat ook de be kende Noocdelijke lange-afstand-looper Hui zinga in de 25 K.M. hardloopen uitkomt, j De volgende kampioenschappen worden hier verwerkt1. 200 M. hardloopen, 2. 800 M., 3. 5000 M., 4. 25 K.M., 5. 400 M. hor denloop, 6. 4 X 400 M., estafetteloop, 7. 3500 M. snelwandelen, 8. *10 K.M., 9. pols- stokverspringen, 10. hoogspringen zonder aanloop, 11. verspringen met aanloop, 12. discuswerpen, 13. kogelstooten, 14. touw trekken (ploegen van vier), zwaargewicht, lichtgewicht, 15. 4 X 80 M. estafette (da mes), 16, verspringen met aanloop (dames). De 10 K.M. snelwandelen en 25 K.M. hard loopen zullen gedeeltelijk op den weg, gedeel telijk op het terrein worden gehouden. Voor het eerst zal de sintelloopbaan om het z.g.Velocitas-veld officieel worden gebruikt en zullen de gemaakte tijden uitwijzen of deze loopbanen aan de gestelde eischen voldoeiy Tc Heerlen worden op 11,12 en 13 Aug.* a.s. de jaarlijksche bondsfeesten van den Limb. R.K. Turnbond gehouden. Behalve de ruim dertig f leelingen dezer organisatie zullen ook Belgische, Fransche- en Poolsche turnverenigingen en wellicht een groep Ita- liaansche gymnasten aan de demonstraties deelnemen. m Draverijen te Alkmaar. Voor de draverijen van 5|Augustus fs do© de Kon. Sportclub een programma samenge steld, eenigszins verschillend van de gewone Het eerste nummer is een Sweepstakes een draverij, van meet voor Nederl. merriën ge boren in 1920, afstand 1700 M. met als eer sten prijs 750 250 voor den fokker. In 't geheel zijn er 4 prijzen. Het tweede nummer is een handicap heat 2e klas, het derde een di to le klas, beiden over 1500 M. Tot besluit een kortebaandraverij over 80C Meter. Te Stadskanaal worden Zondag 29 Juli a.s. door de Veenkoloniale Hippiquevereeniging een springconcours en jactitrit gehouden voor marechaussees. Te,eas wordt dien dag voor landbouwers uit deNoordelijke Provinciën een Tally-Ho gehouden. SiklSpaila. 8 September zal te Milaan een ontmoa» ting plaats hebben tusschen Battling Siki en Erminio Spalla. Piet van der Veer en de I. B. U. Naar men verneemt heeft Piet van der Veet zich tot het bestuur van den Ned. Boksbond gewend met verzoek bij de I.B.U. pogingen in 't werk te stellen, opdat alsnog toestem ming wordt gegeven voor een revanchematch tegen Erminio Spalla. Zie vervolg Sportnieuws pag. 3 Hoofdblai

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 8