GEMEENTE-GASBEDRIJF - HIHLEM VERLAGING GASPRIJS. Ingezonden Mededeelingen 6.8.tO!2l2^ Berichten uit onze vorige oplage. 2 a, geleverd over den gewonen gasmeter: b. geleverd over den muntgasmeter: 2 N.V. „DE TIJDGEEST NOORDWIJK. BFVERWIJK. SPAARNDAM. SANTPOORT. HEEMSTEDE. SCHOTEN. HAARLEM. EEN R.-K. SOCIETEIÏ VOOR DEN MIDDENSTAND. baar. SERIEWERK: fAamKAAr F« A.H.J.WIJTENBÜRG SIGARENFABRIEK LEIDEN Programma Vacantie-spelen op de gemeentelijke sportterreinen. GEMEENTEZAKEN. Personalia. Bedevaart naar Lourdes. Tentoonstelling Nuttige en Fraaie Handwerken. GIFTEN. Examens Hoofdacte. DE INFANTERIEKAZERNE. Ned. Middenstandsbond. Gemengd koor Polyhymnia. Hinderwet. VAN HET KANTONGERECHT. Faillissementen. VAN ONZE RECHTBANK. „Herwonnen Levenskracht-'* Een Provinciale „Rebus"! Opgedragen. De werken aan de Amsterdamsche Poort. De eerste palen. Revue-gezelschap Henri ter Hall. EEN VADERMOORD. De dader zich zelf aangemeld. De eerste Bloembollenveiling in het nieuwe Veilinggebouw. BURGERLIJKE STAND. e •e c O O 3» C0 (3 Oï (0 e (8 5 JS O De Directeur brengt ter kennis van de gas- verbruikers, dat de gasprijs zal worden verlaagd als volgt: voor de eerste 30 M3. per maand 11 cent per M3. elkeh M3. meer 8 voor de eerste 60 M3. per 3 maanden, 12 cent per M\ eiken M3. meer Bovengenoemd tarief zal in werking treden op 15 Augustus a.s. met dien verstande, dat de verrekening der restitutie aan muntgasverbruikers geschiedt met ingang van de eerste meteropne ming na 14 September a.s., constateerende het gasverbruik over de afgeloopen maand. De Directeur, A. A. OCHTMAN, Hairlem, 24 Juli 1923. O tt 3 M (O £L 3 a 3 433e NED. STAATSLOTERIJ Trekking van Woensdag 25 Ju> le Klasse 3e Llist. Hoose prijzen; elk 15 0. Prijzen van Dinsdag 24 Juli 1923 Jubileum-bloemententoonstelling. In de baiste dagen van Aujustus zal door de tdeelingen Noordwijk der Kon. Ned. Maat- chappij voor Tuinbouw- en Plantkunde en «'ie der Alg. Vereeniging voor Bloembollen cultuur in de zalen van Hotel Royal te \oordwijk een bloemententoonstelling geor- .miseerd worden. Er zullen Dahlia's, Gladio- :-n, Chrysanthemums, Gloxinia's, Rozen, enz., cntoongesteld worden. Prijzen in den vorm an medailles en geldprijzen zullen beschik baar zijn, naar het „Wkbld. v. BI. Clt." mededeelt. Koninginnejubilé. Dinsdagavond verga- berde het bestuur van het Koninginnejubi- leum. Als commissies voor de verschillende fes tiviteiten werden benoemd de volgende heeren: Ringrijden: J. Braun, M. Lamme, Brandt- ies, Bisschop, 'C. Harremeyer, J. Marees, Botterop, Mello; v. d. Werf, Hannema; Huisman. Voor Bloemencorso de heeren: Meier, 'Coster, W. de Boer, de Goede, Kochx, van ilattum, J. Sluiter, Reikens, W. Seignette. Voor de muziek: de heeren Dir. Hofmees ter, D. Mello, Breukelaar, W. J. Langen- dijk. Groot, Voor de perscommissie: de heeren v. d. Werf, Botterop, de Jong, D. Mello, van Zutphen. Deze laatste commissie stelt zich ten doel, het verzorgen van de feestgids. Wegverbetering. Woensdag is men begon nen met het vernieuwen van den Rijksstraat weg, en wel van het gedeelte van dc Spar- sielaan tot den Schulpweg. Deze algeheele vernieuwing zal het verkeer veel ten goede komen, daar zij totnu, door de kuilen en klippen haast onbegaanbaar was. Het is te hopen dat de weg, eenmaal ver nieuwd, dan niet door de zwaar beladen auto's wordt vernield, anders zal zich de zelfde misère spoedig weer voordoen.' R. K. Coop. Tuindersver. „Kennemerland" F.norm groot was de aanvoer van doppers, «apucijners, peulen enz., de vorige week. Tengevolge van het heete weer is bijna alles tegelijk rijp. Het was dan ook voor de tuin ders ondoenlijk alles tijdig te plukken, waar door het product in kwaliteit niet verbeterd en aktus in waarde verminderd is. De prijzen waren dan ook zeer laag, vooral kwam dit sterk naar voren op dagen wanneer door fabrikanten niet werd gekocht. Woensdag en Vrijdag bedroeg liet aantal zakken 3000, in houd 40 pond. Sla, spinazie, postelein en andere bladgroenten zijn ook zeer in prijs gedaald. Mooie partijen sla maakten soms een uitzondering. Peen en komkommers gaan voor flinke prijzen van de hand. De aanvoer van aardbeien was in verhou ding met den teelt zeer miniem. De oogst loopt deze week ten einde. Nimmer nog is de oogst zoo tegengevallen als dit jaar. De kwaliteit laat zeer veel te wenschen over en de meeste partijen zijn ongeschikt voor den binnenlandschen handel; 1921 en '22 was voor zeer veel tuinders een mislukking der aardbeienoogst, dit jaar echter overtreft alle voorgaande jaren. Verwacht kan worden dat de aanvoer van peulvruchten deze week nog beduidend zal zijn, doch dan zal zeker een periode van schaarschte intreden, aangezien veel door het heete weer is bedorven. Boonen worden alleen aangevoerd onder glas geteeld, van den kouden grond zullen de eerste vier weken geen boonen word'en aangevoerd. Afscheid. Dinsdag gaf de leeares van dr naaischool alhier haar laatste les. De meis jes boden bloemen en een geschenk aan. Ongeluk. —«Dinsdagmiddag had een onge luk plaats, op het Jaagpad. Een jonden die aan een auto hing, liet deze los, toen plotse ling een andere auto achteraan kwam. Het gevolg was dat hij overreden werd en een been brak. Door den Geneeskundigen Dienst van Haarlem is hij vervoerd. De chauffeur heeft geen schuld. Aangehouden. Wederom is door de politie een persoon aangehouden, wjgiens schennis der eerbaarheid, gepleegd dp den Kruid- bergerweg alhier. Haarlemsche Bank. Naar wij vernemen zal de Haarlemsche Bankvereenging op 1 Augustus a.s. te Heemstede, aan de Raad huisstraat 59 schuin tegenover het nieuwe postkantoor) een Bijkantoor openen. Vlaggetjesdag. Dinsdag was hel ..Vlag getjesdag" ten bate van de afdeeting Heem slede van het Witte Kruis. Vroeg in den morgen trok een dertigtal dames er op uit. Mooi weer begunstigde haar moeilijke taak, zoodat hét mogelijk was, dit werk in zomextoitetjes te doen, wat altijd nog een beetje beter <l'oet verkoopen. Aan ieder huis werd aangeklopt, iedere voorbij ganger werd aangeklampt, zoodat de vlag getjes goed van de band gingen. Om 4 uur trekken de dames naar het Raadhuis om de busjes met inhoud in tc leveren. Over de opbrengst was het bestuur tame lijk tevreden. Circa 300 was ingezameld. Na afloop werd aan de dames t;hee ge schonken, waarna ieder huiswaarts ging, de overtuiging meedragend weder een goed werk verricht te hebben. Een warboel. Dinsdag waren op dev hoek Gen. Cronjéstraal-Scholerweg de Duit- sehe muzikanten aan het spelen, waarnaar velen luisterden. Bij de groote drukte op dit punt werd er door de stilstaande luisteraars eenige opstopping veroorzaaklt. Een met paaid bespannen wagen wilde passeeren. Eenige fietsen geraakten tusschen den wa gen bekneld, menschen werden in verschil lende richtingen geduwd en er ontstond eeni ge oogemblïkken een groote warboel. Het kluwen wist zicb echter te ontwaren en al les liep zonder ongelukken af. Aanrijding. De 9-jarige C. P. ..hing" Dinsdagmiddag op den Spaardnmmerveg ach ter aan een wagen, toen hij er plotseling afviel en door een achter den wagen rijden den auto aangereden werd. De chauffeur, wien geen schuld treft, traohlte de aanrijding nog te voorkomen, wat niet gelukte. De auto kwam in het riet langs het Spaame terecht. De jongen is naar het ziekenhuis ,.St. Joannes de Deo'' overgebracht, waar bleek, dat hij zijn rechter-bovenbeen gebroken had. EEN OPROEP OM SYMPATHIE. Het bestuur der Hanze verzocht ons op name van het volgende: Meer en meer komt de vraag naar voren om te Haarlem te komen tot de oprichting van een R. K. Sociëteit voor den Midden stand. Nu dat de Hanze hier ter stede ge vestigd is in een gebouw te midden van bet 4 60 ets. per regel. centrum der stad, wordt aangedrongen om een krachtige poging te doen om tot op richting van een dergelijke principieele sociëteit te komen. De vraag om een der gelijk instituut alleen in te stellen voor leden van R. K. Middenstandsvereeniging, zoo ook voor handeldrijvende en indus- trieele middenstanders, geeft aanleiding om te wijzen op heel veel standgenooten, die hun steun aan een bedoelde sociëteit zeker niet zouden willen onthouden, doch uit den aard der zaak geen lid kunnen zijn van de organisatie van den Middenstand De Hanze. Voor een goeden gang van zaken en al vorens een vergadering voor dit doel te beleggen, zou het zijn nut hebben aan den geheelen Haarlemschen R. K. Middenstand de sympathie-betuiging te vragen en is ten kantore van het Hanze-Bureau voor Mid denstandszaken, Jacobijnestraat 15/17, een lijst ter teekening gedeponeerd voor dit doel. (Kantoor geopend van 912 en 25 uur). Ook kan door het inzenden van een visitekaartje instemming worden betuigd. Moge deze eerste stap in ons Haarlem aanleiding zijn tot oprichting van een dege lijke R. K. Middenstands-sociëteit, welke door nuttige en aangename samenwerking mede zal werken tot den bloei van het Haarlemsch Middenstandsleven. van de Orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk te Haarlem, op Donderdag 26 Juli, 's avonds van i'A8 A uur, door den heer A. j. C. Mooy. 1. Praeludiaim Es gr. t., J. S. Bach. 2. Alle gro, G. F. Handel. 3. Trio, J. G. Töpfer. 4. An be lung, O. Barblan. 5. Chant du Sodr, Oreste Ravanelk». 6. Allegro maestoso, Max Gulbins. De inspecteur voor lichamelijke opvoeding brengt in herinnering, dat op werkdagen van de zomervacantie voor alle leerlingen uit de derde en hoogcre klassen van de openbare en bijzondere lagere scholen gelegenheid be slaat, deel te nemen aan de vacantiespelen op de sportterreinen nabij de Leidsche Vaart en aan de Kleverlaan. Op deze terreinen is leiding en toezicht aanwezig, de deelnemende kinderen zijn vrij in de keuze der dogen. Er wordt dagelijks van 1012 en van 21 uur gespeeld; op Zaterdag alleen des morgens. Aanmelding op genoemde terreinen; aan de deelneming zijn geen kosten verbonden. Het Bestuur der Vereeniging tot Ver fraaiing van Haarlem en omliggende ge meenten en tot Bevordering van het Vreem delingenverkeer en de afd. Haarlem van de Ned. Middfernachtzending betuigen adhaesie aan het verzoek, bij de viering van het re- geeringsjubileum een tapvenbod in te voeren van 4 uur des namiddags. De heer D. J. Tork stelt voor, in het voorstel inzake de electriciteitstarieoen te bepalen: a. dat de verbruikers van het nu gelden de tarief C een aanvrage kunnen richten, om verbruikers te worden van het naast C ge stelde Huishoudtarief; b. dat alle nieuwe aanvragers van eüectrici- teit in hun aanvrage, le kennen kunnen ge ven, of zij, verbruiker wenschen te zijn vol gens oud tarief C of het daarnevens gestel de Huishoudtarief. Te Amsterdam behaalden het diploma van typiste de jongedames Agues Eldering, en Jo Wesseling, beidien leerlingen der St. Theresiaschool KI. Houtweg 22. Te 's-Gravenhage slaagden voor liet M. U. L. O.-examen de jongedames Rika Pot, Nelly Huizing, Annie Sinnigc, Truus van Lunen burg en Cato van Nieuwenhoven. allen leer lingen der St. Theresiaschool, KI. Houtweg 22, Haarlem. De Nationale Ned. Bedevaart naar Lourdes wordt van 1120 September gehouden. Voor opgave tot deelneming der bedevaart kan men zich vervoegen bij het secretariaat van de Vereeniging van Nederiandsche Be devaarten, Begijnegang No. 15, Venlo of bij de correspondenten, den Zeer Eerw. Heer J. P. J. Kok, Rector Spaame 108 en den Wel eerw. heer A. W. J. Lühn, Kapelaan, Jans straat 41. Voor definitieve opgaven van zieken ver- voege men zich uitsluitend tot den waarne mend directeur der Ziekenverpleging, den heet A. Gadiok, kasteel Gronsvdld bij Maastricht. Het vertrek is Dinsdag 11 September uit Roosendaal, omstreeks il uur 's morgens. De terugkomst in Roosendaal is Donderdag 20 September omstreeks 2 uur 's middags- De extra-trein zal uitsluitend bestfkn uit couloir-wagens met W. C. en toilet. Prijs der biljetten RoosendaalLourdes en terug le klasse 90; 2c klasse f 62.50; 3e klasse f 37.50. De prijzen worden verhoogd met f 5 voor diegenen, die zich na 1 Augustus aanmel den. De insdhrijvingslijsten worden 10 Augus tus onherroepelijk gesloten. Diegenen, die zich om zeer gewichtige re denen vóór 10 Augustus niet hebben kunnen aanmelden, moeten zich na dien datum wenden tot het Secretariaat der Vereeniging te Venlo. De toelating kan alsdan slechts geschieden, indien nog gelegenheid tot plaat sing is. Iedere pelgrim moet in liet bezit zijn van een geldig paspoort voor België en Frankrijk Ter verkrijging van dat paspoort vervoege men zich tijdig ten gemeentehuize van de plaats zijner inwoning, alwaar de aanvraag ter verkrijging van een paspoort moet ge schieden. Men vrage dan een paspoort voor België en Frankrijk. Een visum van den Bel gischen of Franschen consul is niet meer noodig. De pelgrims betalen bij hunne aanmelding; zoolang hun reisgeld niet ge stort is, wordt de aangifte als niet gedaan beschouwd. a Op het kantoor van de Sociëteit „Sint Ba- vo", Smodestraat 23 en het Hanzeburoau, Jacobijnestraat 19, ligt een officieel tarief van de Hotels en Pensions te Lourdes gra tis ter inzag#, In een der zalen van de M.U.L.O.-school, aan den Kleinen Houtweg 22, wordt heden middag een tentoonstelling gehouden van nuttige en fraaie handwerken, vervaardigd door de leerlingen van de 6e en 7e klassen van de Tusschenschool der Veronica-school aan het Spaame, die hier tijdelijk zijn onder gebracht. Het tentoongestelde bestaat uit een uitgezochte collectie handwerken, welke ge heel uit de hand zijn vervaardigd, benevens lingeriewerken, waarvan d'oor iedere leerlinge 4 verschillende stuks zijn gemaakt. Tevens is er een keurcollectie handschrif ten en teekeningen aanwezig, waarvan de handschriften in het bijzonder op de meest ooTrecte wijze zijn uitgevoerd en' men kan zien, dat, ondanks het feit, dat het nog slechts kinderen van 12 a 13 jaar zijn, zij de kunst van schoonschrijven 'reeds meester zijn. Wij kunnen dan ook niet anders zeggen, dan dat het met de hedendaagsche machines misschien sneller gaat, doch zeker niet beter, daar deze handwerken niets te wenschen overlaten. De ouders en belangstellenden zul len dan ook hoogst tevreden zijn over de resultaten, welke deze kleinen hebben be reikt. Van L. H.: voor de K. S. A. 5.00 voor de noodlijdende Zusters in de Rijnprovincie 5.00 voor de Duitsche Priesters 5.00 voor de Oostemrijksche Priesters 5.00 HAARLEM. Geëxamineerd 15 mannelijke eandidaten, afgewezen 5. Geslaagd de heeren: C. Klaver, Heer-Hu,gowaard; W. v. d. Kap- jielle, Wormer; J. W. Jurriaans, Amsterdam; N. A. Faase, Haarlem; J. Bouws, Purmerenii; N. H. Comelisse, Anna-Paulowna; J. Loos man, Urk; J. Koning, Assendelft; P. Kramer, Helder; F. W. Estoppey, Amstelveen. Door den heer K. ter Laan zijn aan den Minister van Oorlog de volgende vragen ge richt: Is de Minister bereid aan de Kamer mede te deelen, welke verbouwingswerken dit jaar plaats gehad hebben of nog zullen plaats hebben aan de Haarlemsche Infanteriekazeme aan den Koudenhom? Om welke reden is uitstel van deze werken niet raadzaam? Uit welken begrootingspost worden de kos ten bestreden? Op het congres van den Nederlandschen Middenstandsbond, dat te Breda zal worden gehouden op 17 en 18 October a.s., zal o. m. behandeld worden het onderwerp: „De Fail lissementswet". Prae-adviseur hiervan is mr. J. H. Monnik, advocaat hier ter stede. Bovengenoemd koor heeft naar aanleiding van het laatste succes op de onlangs gehou den internationalen wedstrijd te Amsterdam de uitnoodiiging ontvangen Zondag 29 Juli a.s. een concert te geven in den Sted. Fuziektuin le Alkmaar, in welke gelegenheid de H. O. V. reeds eenige malen concerteerde. De reis naar Alkmaar zal plaats vinden met de Salonboot „Prinses Juliana" van de Alkmaar packet, speciaal daarvoor gereserveerd. Aan J. H. Warnier Jr„ te Heemstede, is vergunning verleend tot oprichting van eene boek- en handelsdrukkerij in een perceel aan de Gierstraat no. 8 cn het daarin plaatsen van twee electromotoren tot oen gezamenlijk vermogen van 4 P.K. (Zitting van heden.) Film. Woensdag weer allemaal kleingoed, 'n Paar boeren, die niet gezorgd hebben, dat hun koe beesten uit andermans weiland bleven; ver schillende menschen, van allerlei soort, die op verboden grond hebben gcloopen; fietsers, die verkeerd uitweken of geen licht hadden en nog een slager, die zijn zoon, omdat deze ook hoofd in het bedrijf is, niet op de ar beidslijst had gezet, enz. Zonder incidenten verliep de zitting. Uitgesproken 24 Juli 1923. A. A. van Berkel, koopman en winkelier wonende te Haarlem, Nieuwe Groenmarkt. Curator Mr. P. Donker te Beverwijk. S. Zonneveld, wonende te Heemstede, Meesterlottelaan 26. Curator Mr. C. Blan kevoort. J. H. A. van Bakel, wijnhandelaar, wonen de te Overveen, Zijlweg 19. Curator Mr. P. Tjeenk Willink. F. B. Bultink, wonende te Hillegom, Hoofd straat. Curator Mr. F. A. Davidson. J. J. Beyens, wonende te Haarlem, Park laan 94. Curator Mr. B. Bouman. Rechter-Commissaris in alle faillissemen ten Jhr. Mr. R. de Marees van Swinderen. Uitgesproken strafzaken van 24 Juli 1923. H. T. B„ bloemist te Haarlem, diefstal, 1 maand met aftrek pref. P. N. A. van der W., reiziger te Haarlem, oplichting cn verduistering, zeven weken ge vangenisstraf met aftrek pref. A. K., los-werkman zonder vaste woon plaats gedomicileerd te Haarlem, diefstal van een paard uit de weide, drie maanden ge vangenisstraf met aftrek pref. tot en met 7 Aug. 1923. W. H. D., electricien, zonder woonplaats, verduistering van een rijwiel, 6 weken' ge vangenisstraf met aftrek pref. A. K., los-werkman te Haarlem, diefstal van een kistje vet, 2 maanden gevangenis straf met aftrek pref. tot en met 7 Augus tus 1923. P. W, W.,ketelmaker te Haarlem en H. W. A., boekbinder te Haarlem, diefstal in vereeniging van een heerencostuum, ieder tot 2 maanden gevangenisstraf met aftrek pref. tot en met 7 Augustus 1923. B. O. O. K., stoker, zonder woonplaats, diefstal, 9 maanden gevangenisstraf met af trek pref. tot en met 7 Augustus 1923. A. S., los-werkman te Haarlemmermeer, die^al van timmergereedschap, 2 maanden gevangenisstraf met aftj^l^pref. tot en met 7 Augustus 1923. „Herwonnen Levenskracht" hield Dinsdag avond in het Gebouw „St, Bavo" een bui tengewone vergadering, waarvan de opkomst bijzonder groot was. De voorzitter opende de vergadering op de gewone wijze en heette allen welkom, in bijzonder den geestelijk adviseur, rector Kok. Voorts hield de voorzitter een korte bespreking over het congres van „H. L.", gehouden op 7—8 Juli te Utrecht, en me moreerde, dat het congres niet was om feest te vieren, doch om te werken, want „Herwonnen Levenskracht" verkeert in nood. Spr. spoorde met een geestdriftig woord de vergadering aan, om op ledenvergaderin gen van de vakorganisaties propaganda te maken, voor verhooging van 1 tot 3 cent bijdrage voor „H. L.", daardoor zou men aan inkomsten ongeveer 2000 a 3000 gld. meer per week verkrijgen. (Applaus.) Hierna had de bespreking plaats over den Speldjesdag. De voorzitter gaf in zijn inleidingswoord te kennen, dat het bestuur genoodzaakt was, om een Speldjesdag te organiseeren met dames boven een leeftijd, desnoods van af 16 jaar. Voorts sprak de voorzitter er zijn leedwezen over uit, dat de kerk-collecte, toegestaan door de grootste meerderheid van de Zeer Eerw. Heeren Pastoors, ten slotte op den laatsten dag voor den Zondag, dat in verschillende parochie's een collecte zou worden gehouden, werd afgewezen zonder opgaaf van reden. Het bestuur was dan ook ten zeerste teleurgesteld, dat een zoodanig besluit is genomen, te meer, waar de toezegging was gedaan, dat een kerk- collecte zou worden toegestaan. Toestemming was er zelfs verleend, om strooibiljetten aan de kerkgangers uit te rei ken, ter opwekking voor de te houden schaal-collecte. Deze strooibiljetten, een oplaag van 10.000 exemplaren, en de gemaakte onkosten daar voor, zijn nu verloren. Verschillende Comité-leden voerden het woord; de verbitterde stemming deed den vereischten eerbied voor de kerkelijke over heid daarbij nu en dan wel uit het gog ver liezen. Hierna sprak rector Kok een kalmeerend woord. Na een uiteenzetting der zaak door den geestelijk adviseur ontspon zich weer opnieuw een rumoerig debat. De voorzitter verzocht de vergadering, in dien men zijn meening wilde uiten, dit te doen in eerbiedige termen tegenover onze geestelijke overheid. Tot een conclusie was men nog niet gekomen, op welke wijze een Speldjesdag georganiseerd zou worden. Het voorstel van den geestelijk adviseur, om alleen met mannen te werken, als bloemen- verkoopers, vond aanvankelijk geen instem ming. Het bestuur was van meening, dat dit op een fiasco zou uitloopen. Dc voorzitter was wel overtuigd, dat de Comité-leden met liefde hun offervaardigheid zouden willen geven, doch zij moeten 400 mannen hebben. Er was geen enkele onder de aanwezigen die een middel kon aangeven, om aan dit getal te komen. Dc voorzitter verzocht dan aan den gees telijk adviseur, om diens medewerking, door een bezoek te brengen bij de Zeer Eerw. H.H. Pastoors, en om een artikel te plaatsen in de N. H. Courant, om de collecte, door mannen te houden, te doen slagen. Na een uitvoerige gedachtenwisseling werd het voorstel van den geestelijk adviseur, om alleen met mannen te werken, als bloemen- verkoopers, aangenomen, echter niet met geestdriftigen bijval. Nu deze beslissing ge vallen was, hoopte de voorzitter dat men de medewerking wel zal hebben van de Zeer i Eerw. Heeren Pastoors, zooals de adviseur het bestuur verzekerde. Vooraf zal nog een groote vergadering plaats hebben, om de mannen aan te moedigen. Ter aanvulling van de gehouden vergade ring schrijft men ons: Nu het besluit is genomen, om een Speld jesdag te organiseeren met mannen, roept het bestuur op, om allen die hun offervaar digheid willen toonen, zich aan de onder staande adressen aan te melden, als bloe- menverkoopers. H. Leeuw, Glasblazerstraat 11; J. Leeflang, Nagtzaamstraat 36; T. Hilterman, Geweer straat 3; T. Stiphout, Goetzeestraat 28; W. Molenkamp, Grehberstraat 34; S. de Vries, Amsterdamschevaart 7r.; J. Th. Elligens, Emostraat 1; J. Kerkvliet, Delftstraat 26rd.; S. A. v. d. Landen, Kolkstraat 15; J. Turken burg, Ravelingsteeg 13; en verder bij de Comité-leden en aan het Gebouw „Sint Bavo". In verband met den zeer beperkten tijd, wordt men dringend verzocht, zich zoo spoe- dig mogelijk op te geven, opdat het succes, aan het voorstel van den geestelijk adviseur verzekerd is. Zooals men weet, zal 1 Augustus a.s. de nieuwe Provinciale verordening in werking treden waarbij het „zware" autoverkeer over de provinciale wegen wordt verboden, of althans aan het aanvragen van een ver gunning wordt onderworpen. Ter voorbereiding van dien maatregel zijn bij het begin van deze provinciale wegen palen en borden in gereedheid gebracht om dezer dagen te worden geplaatst. Maar nu de .Rebus"! Op die borden staat het volgende: VERBODEN VOOR MOTORRIJTUIGEN BEHALVE PERSONENRIJTUIGEN MET TEN HOOGSTE 8 ZITPLAATSEN GUMMI MET BANDEN ANDERE DAN GUMMI LEDIG ZWAARDE DAN 1700 K.G. 100 OF MET WIEL - BELASTING BOVEN 1800 K. G. Het is mogelijk dat wij onvoldoende „automobieltechnisch" ontwikkeld zijn, maar wij begrijpen er NIETS van! Weet een onzer lezers misschien een op lossing voor bovenstaand leuk Provinciaal raadseltje? vraagt „Kennemerland" terecht. Aan den heer W. J. Knape te Haarlem is bij enkele inschrijving gegund, het stucadoor- werk van het Zustergesticht c.a. te 's-Gra- venhage. Architect de heer Jan Stuijt, al daar. Bij het afgraven werden dezer dagen verscheidene kruiken, z.g. baardmankruiken en porceleinen pullen gebonden, dateerende van eenige eeuwen terug. Jammer genoeg is alles min of meer beschadigd. Men is begonnen met het in den grond drijven van de eerste palen voor het bad huis op het Hofdijkplein. Een groote heimachine is gearriveerd. Nog eenige maanden en het kwartier kan zich in het bezit van een goed badhuis ver heugen. In verband met de verbouwing van de Gemeentel concertzaal zal het Revue-gesel schap van den heer H. ter Hall niet, zooals in andere jaren, begin Augustus, doch ver moedelijk van 9 tot 14 October te Haarlem komen, indien er zich met de verbouwing der Gem. Concertzaal verder geen moeilijkheden voordoen. Dinsdagnacht, omstreeks 12 uur heeft zich op het politieposthuis aan het station alhier, aangemeld een zekere L., een 22-jarig Belgisch soldaat in burgerkleeding, die me dedeelde, dat hij op 17 Juli 1.1. zijn vader, wonende te Etterbeek, bij Brussel, door middel van een revolverschot, had ver moord. Bedoelde revolver was nog in zijn bezit. Hij is toen door de politie alhier aange houden, en bij informatie is gebleken, dat zijn bewering op waarheid berust, zoodat hij in arrest blijft gesteld, in afwachting waar schijnlijk van zijn uitlevering aan de Bel gische justitie. Dinsdagmorgen had in het nieuwe veilig- gebouw aan de Bloemhofstraat de eerste bloembollenveiling plaats. Er was voor den tijd van het jaar zeer veel aanvoer, onge veer 700 i 800 manden, en onder de koopers was zeer veel animo. De veiling mocht zich in een druk bezoek verheugen, en allen waren met de nieuwe verkoopgelegenheid ten zeerste ingenomen. V erscheidene bloembollenhandelaren waren per auto gekomen, om een kijkje te nemen benevens een 40-tal motorfietsen, die alle ruimschoots een plaatsje konden vin den, wat natuurlijk een groot gemak is. De verkoop geschiedde per opbod, bij monde van een afslager. Veilingmeester is de heer M. Angevaare. Ondertrouwd: 25 Juli. L. v. Horick en H. S. E. Niesten. D. Nederkoorn en M. v. Donselaar. L. Ligtvoet en M. C. Kwast. Getrouwd: 25 Juli. H. J. Zoet eu A. Pol- fliet. M. v. Bemmele en A. v. Es. W. J. Nederkoorn en L. A. Broei. H. Ploeg en J. Snijder. W. A. L. v. Doorenmaalen en M. C. E. Nijssen. E. G. Swenneker en M. Schroeyens. Geboren: 23 Juli. z. van H. Flemming Holtzapffel. z. van A. G. KanDeen. 24 Juli. d. van G. OuwerkerkVisser. d. van M. E. RuurdaKeesen. Overleden: 24 Juli. F. P. Lindeman, 70 j„ Rustenburgerlaan. A. WoestenburgTig- gelove, 69 j., Zuid-Brouwersstraat. GRAANEXPORT UIT RUSLAND. MOSKOU, 25 Juli. Rusland treft voor bereidingen om zijn graan te kunnen uitvoe ren. De exportcapaciteit van enkele havens zalzal tot 30 millioen poed per maand opge voerd worden. De iutvoer betreft rogge, maïs lijnkoeken en zonnebloemen. EEN GOUDLEENING IN DUITSCHLAND. BERLIJN, 25 Juli. De onderhandelingen tusschen de regeering en de banken over de uitgifte van een binnenlandsche goudleening, zijn gisteren geëindigd. BRIEFCENSUUR IN RUSLAND. MOSKOU, 25 Juli. Door een maatregel van den Russischen volkscommissaris voor het postwezen, zal al de uit Rusland naar 't buitenland gaande correspondentie over Moskou geleid worden. Het doel hiervan is een brieven censuur. BOUW OP BEVEL STOPGEZET. AMSTERDAM, 25 Juli. In de Celebes- straat worden door de aannemers Simon 17 perceelen gebouwd. Door de politie is he denmorgen de bouw van die perceelen op bevel van het gemeentebestuur stop gezet, omdat gebleken was, dat door de aannemers niet werd gebruikt het materiaal dat was voorgeschreven. o •v hl cp Wl (0 O O f O O© 13721 20.000. 18824 ƒ2000. 3509 17721 elkj 1500, 18935 1000. 804 1178 elk 4459 200. 776 2123 6114 22699 elk 100} J. c f 400. f20:'' 76 85 180 260 281 288 325' 388 395 448 452 609 682 691 706 717 752 784 860 869 944 982 1017 1025 1042 1056 1099 1184 1302 1306 1372 1441 1463 1465 1471 1535 1635 1854 1906 1930 1953 1962 2265 2315 2337 2420 2446 2449 2466 2516 2536 2560 2617 2667 2670 2678 2697 2754 2803 2807 2870 2872 2915 2949 2971 2993 3074 3131 3198 3204 3226 3246 3270 3386 3434 3435 3503 3519 3534 3601 3603 3645 3787 3818) 3823 3853 3951 3991 4299 4303 4346 440S 4417 4418 4431 4524 4537 4588 4621 4733 4775 4833 4834 4981 4988 5006 5099 5144 5169 5228 5237 5354 5436 5443 5477 5478 5483 5503 5524 5580 5590 5664 5686 5853 5880 5950 5955 6061 6133 6137 6303 6325 6338 6355 6384 6388 6397 6420 6582 6651] 6672 6718 6739 6793 6798 6799 6836 6870 6903 6907 6912 6950 6992 6995] 7007 7040 7081 7097 7135 7189 719 i 7304 7351 7426 7430 7435 7447 7464 7587 7639 7679 7774 7826 7895 798Ij 8050 8079 8091 8158 8172 8244 8263 8280 8301 8350 8437 8497 8517 8641! 8832 8909 8939 8980 9097 9112 9164 9180 9183 9184 9229 9230 9345 9110 9453 9491 9546 9575 9654 9873 9916 10026 10052 10079 10105 10295 10317 103501 10374 10409 10565 10624 10724 10763 10S5O 10941 10966 10998 11011 11273 11378 11381' 11417 11472 11477 11603 11608 11626 11632 11650 11657 21712 11779 11787 11812 11827 11870 11931 11969 11987 12005 12056 12087: 12100 12124 12166 12176 12197 12312" 12328. 12331 12427 12500 12726 12768 12809 12819 12848 12912 13061 13070 13189 ,13283 13287 13371 13440 13476 13485 13498 13536 13558 13630 13668 13696 13765 13776 13785 13856 13901 14028 14072 14073 14200 14224 14227 14318 14321 14350 14452 14464 14504 14505 14565 14616 14681 14684 14760 14850 14S55 14871 14901 14929 14953 14995 15005 15029 15(140 15093 15134 15270 15271 15410 15476 15731! 15482 15526 15535 15563 15577 15700 15732 15801 15828 •15829 15875 15912. 15970 15976 16036 16106 16217 16242 16275'f16317 16345 16358 16423 16442 16484 16498 16543 16564 16598 16666 16764 16793 16797, '16862 16868 16943 16986 17023 17030 17035 17039 17180 17253 17272 17384 17406 17424 17552 17573 17578 17593 17601 17611 17659 177Ï9 17770 17777 17801 17836 17859 17918 17932 17959 18000 18005 18053 18092 181133^18163 18255 18277 18304 12334 18373 18532 18552 18589 1.8591 18621. 18628 18649 18726 18852 18865 18920 19017 19093 19125 19131 19145 19221 19269 19293 19325 19328 19473 19516 19596 19746 19748 19835 19863 19922 20072; 20123 2C9J. 20301 20317 20327 20364 20434 20455 20489 20510 20533 20542 20566 20605! 20637 20642 20681 20940 21002 21022 21056, 21138 21150 21253 21261 21291 21387 2,419. 21437 21466 21483 21491 21492 21522 21578 31583 21624 21667 21859 21916 21931 21990 22065 22329 22394 22402 22420 22426 22464 22486 22514 22524 22539 22613 22693 f 22705 22845 .22812 22920. 22938) Trekking van 500 nummers ten overstaan van Notaris A. G. Mulitf Pr(]s van f 1000 J9287 400 7863 1550' 200 6549 100 4983 15908 16686 19786 2Ö392 Prijzen 10 2564 4674 23 65 86 86 2600 4702 89 10 22 94 2741 60 105 SS 62 211 2861 4803 70 85 20 81 2946 42 88 48 44 312 83 59 40 3055 4903 68 3101 6 71 37 13 446 79 32 67 3215 67 511 25 5025 608 54 79 86 65 5134 91 3306 39 718 27 5246 71 75 78 67 97 5321 655 3408 65 82 81 90 1085 3557 5400 1134 3624 2 54 53 3 1254 74 41 1307 93 5529 52 3744 78 89 3800 97 1416 47 5627 72 50 28 1512 3957 71 15 69 5720 40 75 5879 43 4033 5929 54 4142 54 1846 70 56 1960 4203 59 2022 6 6012 62 19 94 63 32 6105 72 44 23 81 4306 39 2152 25 6279 45 6320 46 26 59 31 81 44 63 4413 75 91 37 6468 2430 4548 95 2560 68 6615 80 2203 31 2312 van f 90.(eigen geld) 6705 8783 11005 14251 16696 1926! 24 86 50 63 16732 70 43 8805 11106 14359 59 19340 6939 19 13 14427 83 49 44 23 11276 42 16827 71 50 8934 11306 75 40 87 55 56 44 93 66 90 75 9001 11535 14534 16948 19423 98 16 51 60 64 71 7014 21 58 61 73 90 41 9157 11661 99 17013 19528 76 58 96 14616 87 29 7119 59 11835 35 17107 19648 86 9216 85 38 39 87 7230 27 11906 48 40 19701 56 62 12028 14838 17276 24 74 67 93 14972 17316 50 7445 84 12110 82 77 19802 7517 9306 34 15007 17422 12 32 9444 55 96 25 34 64 49 12342 15115 35 53 70 9521 12468 24 65 20029 81 56 72 26 84 54 7607 98 76 90 17559 20102 72 9658 12569 15230 73 29 88 74 12653 15375 81 20200 7730 9717 12712 84 94 11 75 24 82 15463 17638 20354 94 66 12913 98 17889 63 7811 9806 13039 15522 18044 20446 71 54 42 73 18125 49 8C42 58 13207 89 18225 71 8100 98 45 15606 70 82 46 9923 13347 30 86 86 57 10007 13414 47 1S301 20554 81 36 28 88 4 73 8b 99 35 15713 56 20603 88 10135 49 Zl 95 36 92 10229 52 47 18444 59 8242 41 84 49 50 90 49 54 13521 96 75 99 60 10324 24 15962 91 20715 1301 54 66 16015 18584 99 40 68 13605 29 18714 20856 82 10476 13832 67 18825 99 8437 10574 13922 16114 83 20902 62 84 52 77 18925 39 73 10617 14C16 16249 58 41 97 37 26 96 19028 53 8532 10718 41 16384 83 71 42 89 14111 16448 91 89 43 10804 49 16530 19140 77 10930 58 46 45 8644 60 14214 16616 74 57 72 16 56 19212 DE MOORD TE HOENSBROEK. De twee werklooze mijnwerkers, welke in den nacht van den moord buitenshuis hadden doorgebracht, en als verdacht bij dezen moord betrokken te zijn, werden aan gehouden, zijn weder op vrije voeten gesteld, daar zij hun alibi op alleszins voldoende wijze konden aantoonen. Wij vernamen nog, dat de daders van den moord het geheele huis, van den kelder tot den zolder, hebben doorzocht. Eenige kleinigheden, alsook een klein bedrag aan geld, dat de dochter in den zak van een harer kleeren had gestoken, zijn mede verdwenen. Hedenmorgen zijn door de Justitie weder twee personen aangehouden, welke gevan kelijk naar Maastricht zijn gevoerd. De aan dacht van het publiek wordt er op geves tigd, toch vooral alles wat betrekking heeft op den moord, zelfs oogenschijnlijke kleinig heden, direct aan de justitie mede te deelen. Het beste is per brief aan den Officier van Justitie te Maastricht of anders aan Maré chaussee, veldwachters of politie, ter plaatse waar men woont. Dikwijls komen waardevolle aanwijzingen of bijzonderheden te laat in het bezit der Justitie. Vooral in een moordzaak hebben de kleinste aanwijzingen soms de grootste waarde.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 2