Sport en wedstrijden. Aeht Bouwterreinen Ingezonden Mededeelingerï., ZANDVOORT. VOETBAL» a 60 cents per regel. KU N c 5 T t. Lr. KARNEN IE UK YOG H t Lsec.y, CRICKET- ,.w. A. Gouda G.Z.C.U.Z.C. 4—0 2e klasse. B. Leiden L.Z.C.IJ II 2—0 3e klasse. B. Leiden L.Z.C. IIS.Z.C. 1—2 Adspiranten. 0—1 Amsterdam DolfijnHet IJ Vriendschappelijk. 3—1 Apeldoorn A.Z.C.De IJse' WIEUIJDEN. LAWNTENNIS. ORDE EN ARBEID. Woensdag 8 Aug. 1923, TE HUUR TE KOOP: R.K. S. V. „Combinatie Geel-ZwarfWesten" (Secretaris H. v Turnhout, Erraplein 38) Zaterdagavond contributie betalen in St. Bavo van 78 uur. Deze week worden de terreinen aan de Zandvoortsche Laan in orde gemaakt. Le den die eventueel vrij zijn, worden verzocht 'e komen helpen. Vele handen maken licht Werk Het eerste elftal is uitgenoodigd deel te nemen aan de seriewedstrijden van S. J. C. te Noordwijk op 12, 19 en 26 Augus tus a.s. S. D. S. (Secretariaat: Bosboom, Tousaintstr.31 Heemstede) Indien zich nog een paar oudere spelers als lid van S. D. S. opgeven, wordt er een elftal geformeerd, dat in een der hoogcre uompetitieafdeelingen van den D, H. V. B. kan uitkomen. Hierbij zij opgemerkt, dat S, d. S niet be doelt te zijn een vereeniging van alleen mid denstanders. Gaarne worden inlichtingen verstrekt aan de onderstaande adressen: F. Duyn, Jans straat 16; J. Kraakman, Schreveluisstr 8rd,; S. P. van 't Hof, Heemstede, Bosb.-Toussaint- str. 31. SERIEWEDSTRIJDEN BIJ CONCOR DIA HILLEGOM. Reeds eenige weken worden te Hillegom seriewedstrijden gehouden, waaraan 8 clubs deelnemen, en waarvoor 3 zilveren bekers en één medaille worden uitgeloofd. In de Vorige weken won L.F.C. I van Leiden I met 62 Hoofddorp I van S. J. C. I met 21 en Damiaten I van Concordia I met 21. Zondagmiddag speelde een H. B. C. Comb, tegen R.K.V. Zwaluwen I. De H.B. C.-ers hadden geen beste combinatie, 3 van ^let le, 5 van het 2e en 3 van het 3e. De Zwaluwen zijn vrijwel compleet. H.B.C., dat eerst tegen wind en zon in speelt, weet het spel even op de Zw.-helft te brengen, maar ae Vries c.s., ziende dat zij geen te zware tegenpartij hebben, geven blij ken van te willen winnen. Van overwicht is geen sprake. Na 10 min. spelens weet v. Roou op fraaie wijze uit een corner aan H.B. C. de leiding te bezorgen. Dan is de beurt aan de Zwaluwen, zij be legeren de H.B.C.-veste, maar de prachtige Verdediging van H.B.C. geeft de Vries en Donders weinig kans. De laatste weet met een hard schot onder de lat den stand op 11 te brengen. Dan komt er spanning. Van Leuven van H.B.C. zet voor, doch Vester schiet naast. Bij den uittrap vangt A. Mooren het leder op, geeft aan v. Leuven, die voor doel plaatst Waar Vester nu Balm geen kans geeft 21. Dit geeft de H.B.C.ers moed. Voorzetten Van links en rechts, vooral die van N. Draijer, Zijn goed. Dan wordt het H.B.C. doel cenigeu tijd belegerd. 4 corners achter elkander. F. Mooren is dan in zijn element. Hij onder breekt menigen aanval. Zijnjpartner v. Deur zen speelt ook een goede partij back. Onder groote spanning en zeer ten genoege van de H.B.C .ers breekt rust aan. Na rust eenige spanning. Beide doelen worden bestookt. Balm in het Zwaluwen- doel is niet te passeeren, Bonke is soms wel eens gevaarlijk. Langzaam krijgt H.B.C. eenig overwicht, en als F. Mooren even opbrengt, geeft hij aan Draijer, deze zet voor en v. Roon maakt er, onhoudbaar voor Balm, 31 van. Zwa luwen speelt dan een verloren spel, en daar H.3.C. de overwinning groot genoeg schijnt te vinden, zakt het spelpeil enorm. Vlak voor het einde gaat Vester er nog even alleen van door, en met' een keihard schot is de stand 41 voor H.B.C. Direct daarna is he tijd, en heeft H.B.C. zich daardoor in de 2e ronde geplaatst. Voor de 2e ronde gaat de strijd vermoedelijk a.s. Zondag tegen L.F.C. van Lisse. Om dezen wedstrijd te winnen zal H.B.C. echter wel iets versterkt moeten worden. Voor de 2e ronde werd daarna gespeeld Damiaten IHoofddorp I. In Damiaten prijken nog al nieuwe ge- Zichten..allemaal invallers! Het ging in ieder geval dezen middag slecht 1 Het begint met eenige verkenningen. Zeer fortuinlijk neemt dan Hoofddorp door Vogels de lei ding, als hij een voorzet nog even raakt. De bal rolt over 's keeper's handen tot zoowat 1 M. over de lijn. 01, In het veld zijn de partijen aan elkander gelijk, maar voor doel is Hoofddoel veel ge vaarlijker. Het schieten van Dam is slecht. Als de keeper eens een hard schot stopt, belandt de bal bij P. Lariveld, die hard in den hoek plaatst. 02. Het spel wordt nog al forsch, doch P. v.d. Horst is tegen elk ruw spel en hij deelt ver schillende vrije trappen uit. Als de Hoofdd. keeper even is uitgeloopen, weet Borghouts de eer tp redden 12. Borhouts en Mathot geven elkander geen kans, beiden snel en forsch, waardoor zelfs waarschuwing m volgen. Als Vogels den bal fraai toegespeeld krijgt, gaat hij er alleen vandoor en de stand is 13. Als de Hoofd dorp keepr eens moeilijk weg kan werken, schiet hij tegen een back, de bal springt te- terug, rakelings langs. vjDam. forceert eeni ge corners, die niets opleveren, en dan wordt rust aangekondigd. Na rust een vlug spel, Divendal schiet in het zijnet. Het Hoofddorp spel verzwakt. Dam wil er van profiteeren doch het schieten is slecht. Dan nog een prachtgoal van Vogels, als hij uit een corner de bal over hem heen in het doel plaatst. 14. Dan nog aan beide zijde kansjes, die door backs en keepers worden onschadelijk gemaakt, waarna het eindsig naal klinkt, en Hoofddorp een verdiende 41 boekt, en daarmaee in ieder geval de Je plaatst heeft. DE CRISIS IN DEN N.V.B. iile eerste klasse clubs van het Westen ge- 'en in geniale ledenvergaderingen achtereen volgens hun besturen volmacht om inzake de competitie-kwestie te handelen zooals het bestuur dit het meest gewenscht acht. Dat wil dus zeggen, dat de onderscheidene bestu ren van de clubs bevoegdheid hebben, om Zoo noodig tot afscheiding over te gaan. Het ziet er inderdaad naar uit, dat het daar nu eens op uit zal draaien. De N.V.B. houdt pas 11 Augustus bestuurs vergadering. Tot zoolang moet men dus nog geduld oefenen. Wij zijn het eens met de (.Sport-illustratie", die schrijft „Zooals te verwachten was na het vo tum van het N.V.B.-parlement, zijn de westelijke eerste klassers druk doende, om hun afscheiding voor te bereiden. Of het er werkelijk van zal komen Wij weten hel niet, doch gelooven het nog niet zoo hard. Zoowel de W.E.K. als de N.V.B. zullen wel inzien dc groote moeielijkheden, wel ke aan de consequenties van een afschei ding verbonden zullen zijn en daarom zal men er misschien wel weer in slagen, par tijen ter elfder ure nog bij elkaar te hou den, om 'tvolgend jaar met frisschen moed opnieuw te beginnen. „Daarom zou het misschien wel goed zijn, als de knoop nu maar eens werd door gehakt en de N.V.B. zich 't offer getroost te, om een jaar maar eens door groote moei lijkheden heen te bijten, terwille van het .recht en de billijkheid. Laat nu de eerste klasse het met hun afscheidingecompetitie «i3, maar eens probeeren. Misschien blij ken dan de moeilijkheden wel zoo grcot, dat men geen lust heeft, die avonturen voort te zetten. „Het N.V.B.-bestuur houden wij aan het woord van den heer Verwoerd „het be stuur wil regeeren". Dit heeft het tegen over het vertoon van de eerste klassers nog niet te veel gedaan 1" Wij zijn het dan ook volkomen eens met 't faire standpunt van den heer de Nobel, den voorzitter van Stormvogels uit IJmuiden, die de tactiek van de W.E.K. c.s. ten zeerste af keurt. De heer de Nobel zal dan ook, als Stormvogels zich bij de afscheidingsactie van de W.E.K. aansluit (wat waarschijnlijk wel gebeuren zal) als praeses van Stormvogels be danken. DE ROOMSCHE SPORT. De R. K. Limb. Voetbal Bond heeft in zijn jongste bestuursvergadering de volgende motie aangenomen „Overwegende dat het op zich zelf stian, onder Roomsche leiding, van diverse takken van sport niet bevorderlijk is voor den groei en bloei in het algemeen en door het ontbre ken van de zoo noodige eenheid, grootere financieele offers worden gevraagd dan bij centralisatie, besluit het bestuur der Fede ratie van R.K. Voetbalbonden in Nederland te verzoeken stappen te doen, die tot het ver krijgen van bedoelde eenheid kunnen leiden, en gaat over tot de orde van den dag. ROEIEN. DE EUROPEESCHE KAMPIOcN- SCHAPPEN. De Laga-Vier neemt deel. Naar wij vernemen is het thans zeker, dat de Laga vier aan de Europeesche roeikam- pioenschappen te Como deelneemt. („Tel.") KOLVEN. NEDERLANDSCH KOLFBOND. Naar we vernemen zullen de jaarlij ksche driedaagsche kolfwedstrijden en de alg. ver gadering van den Nederlandschen Kolfbond da jaar te Spanbroek worden gehouden op 1^17 en 18 September. (Msb.) ATHLETIEK. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN DEN N.V.B. Gisterenmiddag werd op het daartoe door de H. A. V. „Haarlem" schitterend ingericht terrein aan den Schoterweg het eerste gedeel te van den Xerxes-beker-wedstrijden ver streden. Ondanks het dreigende weer waren velen opgekomen om de verrichtingen van onze voetballende athleten gade te slaan. De regeling was als steeds uitnemend hul de aan v. d. jMeij 1 terwijl Deenen als praeses-kamprechter fungeerde, onder wiens leiding de verschillende nummers reeds om 4 uur beëindigd waren. Haarlem was zwaar gehandicapt door de afwezigheid van Paulen, welke in België zijn geluk beproeven ging. Niettemin bracht reeds het eerste nummer 100 M. hardloo- pen een succes voor de Rcodbroeken. Hier zorgde Frits Lamp voor de noodige pun ten door zich in de finale te plaatsen en deze als eerste te beëindigen in een tijd van 11.5 seconden. Gezien de serieuze training waar aan deze jonge athleet zich onder Hjertberg's leiding onderwerpt lijdt het geen twijfel of wij zullen hem op de Parijsche Olympiade terug zien. Op de hordenloop heeft Oscar van Rap- pard een abonnement. Hij liep er gisteren 17 seconden over, dus altijd nog 1 sec. boven zijn eigen record, doch niettemin was het een lust deze kraai over de hagen te zien scheren. Kaan zag echter kans zich te plaat sen in de finale wat eveneens een succes moet worden genoemd. Bij de 400 M.-beslissing kwamen geen Roodbroeken te pas daar de beide Saeijsen de eene en de andere in hun respectieve series werden overwonnen. Ook de R.C.H. en van Dam slaagde er niet in om als snelste tweede te worden gequalificeerd. Het stemt echter vreugdevol dat van de vijf Racing- menschen die aan de wedstrijden deelnamen er vier geregeld uitkwamen en het eerste elftal, te Weten van Dam (400 M.), Boeke- laar en Koning (100 M.) en Krom (1500 M.)l Voor de gedetailleerde uitslagen verwijzen wij naar het onderstaande 100 M. Hardloopen. (Nederl. record J. Gryseels 10 4/5 sec.). Ir serie 1. M. v. d. Berge, Het Noorden 12 sec. 2. Bruins, H. B. S., 12.1 sec. 2e serie 1. O. E. v. Rappard, H. B. S. 12.1 sec. 2. C. H. Redeker, BI. Wit, 12 sec. 3e serie 1. S. Farro, E. D. W. 11.2 sec. 2. H. Schoonheim, Sparta, 11.9 sec. 4e serie 1. G. J. Reuser, Quick N., 11.7 sec. 2. G. Maasbommel, Sparta, 11.5 sec. 5e serie 1. F. F. Lamp, Haarlem, 11.8 sec. 2. A. Sissingh, H. B. S., 12 sec. Halve beslissing le serie 1. G. Maas bommel, Sparta, 11.4 sec. 2. H. Schoon heim, Sparta, 11.6 sec. 3. C. H. Redeker, BI. Wit, 11.9 sec. 2e serie 1. S. Farro, E. D. W., 11.7 sec. 2. F. Lamp, Haarlem, 11.7 sec.; 3. G. J. Reuser, Quick N., 11.8 sec. Beslissing 1. F. Lamp, Haarlem, 11.5 sec. 2. S. Farro, E. D. W., 11.7 sec. 3. G. J. Reuser, Quick N., 11.8 sec. 4. H. Schoonheim, Sparta, 11.9 sec. Discuswerpen. (Ned. record H. G. Bakker 40.78 M.) 1. C. F. W. Schöttelndreier, Quick N., 30.25 M. 2. A. van Alken, Sparta 29.11 M. 3. G. Eysker, O.V.A., 28.12 M. 4. O. E. v. Rappard, H.B.S. 26,65 M. 110 M. Hordenloop. (Ned. record O. E. van Rappard 16 sec.) le serie 1. C. Koelewijn, Sparta, 18.3 sec. 2. A. J. Kaan, Haarlem 18.3 sec. 2e serie 1. O. E. van Rappard H.B.S. 175 sec. 2. J. H. Fu£hs, Sparta 21 sec. 3e serie 1. J. W. Dabrock, Ajax, 29 sec.; 2. J. J. van Houten, H.B.S. 20.1 sec. Beslissing 1. O. E. van Rappard H.B.S., 17 sec. 2. C. Kfcelewijn, Sparta 18.1 sec. 3. A. J. Kaan Haarlem, 18.6 4. J. W. Dabrock Ajax 20.8. Hoogspringen met aanloop. (Ned. record W. C. Best 1:80 M.) 1 en 2 S. van Duyn, Haarlem en G. J. Reuser, Quick N. met 1.60 M. (punten gedeeld) 3, 4, 5 en 6. A. K. Hamburger, H. B. S., J. H. Fuchs, Sparta, F. Lanting, Haarlem, en P. J. J. Huybers, Neptunus, met 1.55 M. (punten gedeeld). 400 M. Hardloopen. (Nederl. record A. Paulen, 50.3 sec.). le serie 1. G. Maasbommel, Sparta, 54 sec. 2. Bolton, A. F. C., 54.1 sec. 2e serie 1. A.. Koelewijn, Sparta, 57.5 sec. 2. A. Kok, BI. Wit, 58.3 sec. 3c serie 1. H. Schoonheim, Sparta, 55.9 sec. 2. C. Saeys, Haarlem, 56 sec. 4e serie 1. H. van Rappard, H.B.D., 55.4 sec. 2. j. Prins, BI. Wit, 55.9 sec. 5e seriez: L A. Kwakernaat, Quick N.. 55 sec. 2. J. J. van Houten, H.B.S., 55.1 sec, Halve beslissing le serie 1. J. Prins, Bl.- Wit 60.3 sec., 2 A. Kwakkernaat, Quick N. 76.2 sec., 2e serie, 1. H. van Rappard, H.B.S., 55.6 sec., 2. Bolten, A. F. C., 55.8 sec. Beslissing 1. H. van Rappard, H.B.S., 53.9 sec., 2. Bolten, A.F.C., 54 sec., 3. J. Prins, Bl.-Wit, 56.1 sec,, 4, A, Kwakkernaat, Quick N. 63.5 sec. ra n /rv'■K;| C T C- CT' MOnPI K .ei tr IVIUL/CLIV l-C'Lfx, -- -»\T ■-£ w A A .i -5*12 HEEMSTEDE-Tl SLeK 28<-,{\5 VAN 9A..1S EN 2 - 'SïiBÖ UfcJF? J1500 M. Hare'hopen. (Ned. record A. aulen 4 min. 13 sec.) 1. P. J. Dullaard, Vlaardingen, 4 min. 29.6 sec., 2. P. H. J. Huijbers, Neptunus. 4.33.8, 3. A. Toonen, Quick N. 4.33.9, 4. J. Stoltenkamp, Bl.-Wit, 4.37.3. Kogelstooten (Ned. record B. v. Hemert 12.215 M. 1. G. Eijsker, O. V. A. 10.25 M.,. 2. A. van Aken, Sparta, 9.88 M., 3. C. F.W Schoffelndreier, Quick N. 9.68 M„ 4. A. Schwartze, Sparta, 9.61 M. Hoogspringen zonder aanloop (Ned. ree. L. H. C. Baron van Randwijck 1.415 M.), 1., 2. en 3. H. Schoonheim, Sparta, F. Lamp, Haarlem en J. Pielage, Haarlem, met 1.30 M. (punten gedeeld). 4. S. van Duijn, Haar lem 1.25 M. 4 X 100 M. Estafette. (Ned. ree. V. en L. 44.3 sec.) 1. en 2. H.B.S. I en Quick N. 46.8 sec. (punten gedeeld) 3. Haarlem I 47 sec. 4. Sparta 47.1 sec. Dc stand van den wedstrijd aan het einde van den eersten dag luidtj: 1. Haarlem 19 1/4 punt 2. Quick N. 19 punten 3. Sparta 14 3,4 punt; 4. H.B.S. 15 14 punt; f O.V.A. 6 punten 6. Vlaardingen 4 punten 7. Neptunus 3 3,4 punt8. BI. Wit 3 punten f I 11- J i r 5. ïNeptunus a punton vvii j z„ Het tweede gedeelte van dezen wedstrijd na den lunch voor 30 v. Spengler, Holdert 1- - tct__ij... i>n Dncthiima run steun verdwenen. JYlaar wordt te Nijmegen gehouden. Na afloop der wedstrijden werden aan F. Lamp (Haarlem) en S. F, W. Schötte- ludreien (Quick) de door hun gewonnen be kers uitgereikt als prijs voor de beste presta tie van Haarlemmer resp. niet-Haarlemmer, sdoor den heer W. A. Deenen, die hulde bracht aan den heer v. d. Meij voor zijn krach tige propaganda voor de ath.etiek en den heer Bronkhorst van de N.V.B. voor de groo te medewerking, dielde N. A. V. van deN.V. B. op athletiekgebied mocht ondervinden. Hij raadde de jonge Haarlemmer Lamp aan zich door training steeds hooger op te wer ken en bracht hulde aan de veteraanSchötte- ludreien die nog steeds op hetAthletiekveld een der beste tegenstanders is. ATHLETIEKWEDSTRIJDEN TE DEN HAAG. DRIE NIEUWE NEDERLANDSCHE RE CORDS. Zatermiddag is de sintelbaan van huize „Te Werve", bij Rijswijk, sport-terrein voor het personeel van de verbonden petrokum- maatschappijen, met goed geslaagde wed strijden, officieel geopend. Niettegenstaande het voor goede athle- tische prestaties zeer slechte weer, Zijn er met minder dan 3 Nederlandsche records verbe terd. Op deze baan, thans reeds de beste van ons land, kunnen bij betere weersgesteldheid en wanneer de baan is ingeloopen, nog snel lere tijden worden gemaakt zegt de Tel. Reeds bij het eerste nummer 4 X 400 M. estafette verbeterde „Vlug en Lenig" haar record van 1920 (3 min. 46 4/5 sec.) door een tijd te maken van 3 min. 35 1/5 sec. Deze „VI. en L." ploeg bestond uit de Cler, v. Rappard, Menso en Paulen. In de 1000 M. met,voorgift, heeft A. Pau len zijn van 1921 dateerend 880 -yard-record teruggebracht van 2 min. 6 3/10 sec. tot 2 min. 5 1/5 sec. Naar wij echter vernomen hebben, zal hij de erkenning van deze ver betering niet aanvragen, daar hij meent over dezen afstand een aanmerkelijk snelleren tijd te kunnen maken. Zooals men weet loopt Paulen de 800 M. in 1 min. 56 sec. dus kan hij de halve Engelsche mijl eveneens binnen de 2 minuten loopen. De „Zwaluw"-man Ch. Krol verbeterde het sinds 3 November 1907 ten name van Evers staande 1000 M.-record, door een tijd te maken van 2 min. 40 3/5 sec. N. J. Menso („V. en L.") deed nog een aanval op het 500 M. record van J. Grij seels (1 min. 8 1/5 sec.) doch bleef 1 sec. boven dezen tijd. De gedetailleerde uitslagen zijn 100 M. voor nieuwelingen 1 H.A.e.d. Giese, „Te Werve", Den Haag, 12 sec. 2. W. Kat, A.A.C., A'dam, 12'/,., sec. 3. J. Denker, H. D. S„ Den Haag, 12% sec. 200 M. voor nieuwelingen 1. v. Gogh. „Te Werve", Den Haag 25 6/10 sec. 2 L. J. C. Simmers, „de Zwaluwen", Den Haag, 25 7/10 sec. 3. H. A. Bosch, Sparta, Den Haag, 25 8/10 sec. 1000 M. met voorgift1. J. Komen, „A.A. C.", A'dam (30 M.), 2 min. 40 sec. 2. Ch. Krol, Zwaluwen, Den Haag, (scratch) 2 m. 40 3/5 sec., (nieuw Nederlandsch record) 3. C, Amesz, „Olympla" Gouda, (70 M). 4 x 400 M. estafette 1. „V. en L." Den Haag, 3 min. 35 1/5 sec. (nieuw Nederlandsch record) 2. „Het Noorden'Rotterdam, 3 min. 53 2/5 sec. 3. „Te Werve", Den Haag, 3 min. 57 2/5 sec. Speerwerpen 1. A. Huysman „Te Werve", Den Haag, 37.07 M. 2. A. A. v. d. Drussche „V. en L.", Den Haag, 36.95 M. 3. H. de Boer, „de Athleet Vlaardingen, 35.85 Meter. Verspringen met aanloop 1. H. de Boer, „de Athleet", Vlaardingen 6.31 M. 2. J. v. Kampen, „V. en L.", Den Haag 6-18 M. 3. H. L. Schaap „Blauw Wit'A dam 6.01 M POLITIEKAMPIOENSCHAPPEN. Op het terrein van de Amsterdamsche Politie Sportvereeniging te Amsterdam von den Zaterdagmiddag athletiekwedstrijden plaats, waaraan de kampioenschappen van Nederland voor politiepersoneel waren ver bonden. De leiding was in handen van den sport- leeraar J. Ploeger, die de wedstrijden pre cies op tijd wist te beëindigen. Onder de talrijke aanwezigen bemerkten wij o.a. den burgemeester van Amsterdam W. dc Vlugt. den Amstcrdamschen hoofd commissaris van politie A. J. Marcusse, den hoofdinspecteur der bereden politie J. C Logger, den inspecteur der lichamelijke op voeding H. N. van Leeuwen en andere auto riteiten van politie. Er is over het geheel heel aardig werk geleverd en op menig nummer was dc strijd Zeer spannend. Vooral de prestaties van Knol van de A. P. S. V. en De Vreede van Den Haag zijn niet slecht. Dc Vos uit Enschedé nam te veel nummers voor zijn rekening, waardoor hij minder presteerde dan als hij op maar 2 no.'s had uitgekomen. Na afloop reikte dc hoofdcommissaris de prijzen uit. Het sportlievend gedeelte der politie, in het bijzonder de A. P. S. V., kan op een uit muntend geslaagden dag terugzien. De volledige uitslagen zijn 100 M. hardloopen 1. J- Knol, Ams-er- dam, 12 sec. 2. J. M. de Vreede, Den Haag 12 2 10 sec. 3. L. H. Touw, Amsterdam, 13 2/10 sec. 4. J. W. dc Vos, Enschedé. 400 M. hardloopen 1. W. de Vos, Enschedé, 59 4/10 sec.; 2. L. H. louw, Amsterdam, 62 4 10 sec.; 3. N. C. Roder, Amersfoort, 65 12 sec. 1500 M. hardloopen 1- G. Vrijs, Den Haag, 4 min. 57% sec. 2. J. L. Dobbe, Amsterdam, 4 min. 57% sec. 3. A. G. Palmers. Den Haag, 5 min. 6 sec. flSllO M. hordenloop 1. A. Vogel, Rotter dam, 20 2/10 sec^; 2. J. W. de Vos.Enscftede, 21 sec. 4 X 100 M. estafetteI. Amsterdam"50 s3c.2. Rotterdam 52 sec.3. Den Haag 52 1/10 sec. Vèrspringen met aanloop 1. J. M. de Vreede. Den Haag, 6.21 M. 2. J. Knol, Amsterdam, 6.01 M. 3. A. Berendsen Haarlem, 5.60% M. 4. A. Vogel, Rotter dam, 5.53% M. Hoogspringen met aanloop 1. A. Berend sen, Haarlem. 1.60 M. 2. J. M. de Vreede Den Haas, 1.45 M. 3. Edens, Tuindorp 1.40 M. Speerwerpen 1. J. Knol, Amsteroam, 4-2.26 M. 2. A. P. de Boer, Rotterdam 38.06 M.3. A. Berendsen, Den Haag 37.73 M. Discuswerpen 1. A. Vogel, Rotterdam, 29.46 M.2. G. Postma, Amsterdam, 29.16 M. 3. C. S. Toren, Amsterdam, 28.09 M Polsstokhoogsoringen 1. A. L. Kooyman. Amsterdam, 3 M. 2. D. Kuurstra, Amster dam, 2.80 M.3. A. P. de Boer, Rotterdam, 2.75 M. Touwtrekken 1. Amsterdam I 2. Tuin dorp, Oostzaan 3. Amsterdam II. Driekamp veteranen I. Van Rijn, Den Bosch, 1046.975 punten; 2. G. Natte,Am sterdam 740.05 punten 3. W. Haalboom, Amsterdam, 623.875 punten 4. Th. W. van Luyk, Den Haag, 485.40 punten. CRICKET. H.C.C. heeft deze wedstrijd gewonnen, dank zij een keurige 92 van de Beus en ge holpen door slecht fielden van R, en W. De Haarlemmers gaan eerst batten en ope nen met Wackwitz en van Eghen op 't bowlen van R. Neuerburg en Jansen. Op 21 valt t wicket van Wackwitz, voor 9 en op 41 bowlt Fokker, die inmiddels met Kessler is gaan bowlen v. Eghen voor 24. v. Bueren en Swens weten tot de lunch stand te houden maar de laatste verdwijnt met den eersten bal na den en Posthuma zijn steun verdwenen. Maar met B. Davidson in gaat de score snel om hoog. De laatste verdwijnt ten slotte voor 42 gevolgd door v. Bueren voor een goede 60. Dan is 't gedaan en met 20 extra's wordt 't R. en W. en 't totaal 190 H.C.C. laat dan zien dat ze ook runs kan maken, al ging 't dan eerst langzaam. Op 89 zijn 3 batsmen verdwenen t.w. Feith (30) de Klerrcq (8) en v. Manen (18) De Beus slaat de bowlers naar alle kanten en weet met Kess- ,er de stand op te voeren tot 192 waarop de Beus voor een harde 92 verdwijnt. (8 vieren en 4 zessen), 't Totaal wordt ten slotte 266 (Kessler 29, iVi. Jansen 25, R. Vis 32 en 26 extra's.) Davidson had met voor 39 verreweg de beste cijfers. Zij nog vermeld dat R. en V/van Manen en Reydon miste en de oude crack Posthuma weer in haar gelederen had. De volledige scores zijn .x* Rood en Wit 1ste innings 1 1. E. J. Wackwitz c A. de Beus b Neuerbcrg 9 2. J. v. Eeghen bowled Fokker 3. P. Lammerts v. Bueren C. R. Vis b. Th. de Clerck 4. Ir. A. J. Faber st. A. de Beus b Kessler 5. J. J. Swens bowled M. Jansen 6. Jhr. W. v. Spengler bowled M. Jansen 7. C. J. Posthuma bowled M. Jansen 8. Mr. F. Holdert bowled M. Jansen 9. B. Davidson lbed Th. de Klerck 10. Mr. A. Davidson C, II. A. de Jong, not out P. Feith b. M. Jansen extra's Totaal 190 Val der wickets 1 v. 21 2 v. 41 3 v. 44 4 v. 92 5 v. 93 6 v. 103 7 v. 103 8 v. 186 9 v. 189 10 v. 190. Bowlingcijfers O M.O. R. R. Neuerburg 14 3 39 M. Jansen 18% 5 50 Ir. Fokker 10 2 48 Mr. J. H. H. Kessler 8 1 14 H.C.C. Isle innings 1. P. Feith, e. B. Davidson b Wakwitz 2. Th. de Klerk bowled v. Spengler 3. H. v. Manen bowled Faber 4. A. de Beus Wackwitz b. Davidson 5. Mr. J. H. H. Kessler c. B. Davidson b. F. Davidson 29 6. Mr. Jansen run out. 25 7. A. Schill c. v. Eeghen, b Davidson 0 8. R. Vis bowled F, A. Davidson 32 9. G. Schell c, A. de Jong b Davidson 10 10. Ir. A. Fokker c B. Davidson A. de Jong 5 11. R. Nuerburg not out 1 extra's 26 Totaal 266 W. 1 5 1 2 30 8 18 92 Val der wickets 1 v. 30 2 v. 63 3 v. 89 4 v. 192 5 v. 215 6 v. 215 7 v. 226 8 v 254 9 v. 254 10 v. 266. Bowlingscijfers J D. J. Posthuma 14 5 Jhr. W. v. Spengler 11 1 E. J. Wackwitz 7 A. J. Faber 5 Mr. F. Holdert 2 A. de Jong 8 Mr. F, A. Davidson 6 2/3 M.O. R. 5 51 1 38 26 23 22 41 39 W. 0 1 1 1 0 1 5 -/«/Sit XX 1ste Klasse.. V.R.A.Haarlem. Gewonnen door V.R. A. met 37 runs op de le innings V.R.A. 93, Haarlem 56. R. en W.-H.C.C. Gewonnen door H.C.C. met 76 runs op de le innings. R.W. 190, H.C. C. 266. H.D.S.V.-V.V.V. Gewonnen door H.D.S. V. met 23 runs op de le innings H.D.V.S. 105 en 80 voor 3 (gestaakt) V.V.V. 82. 2e Klasse West. H.C.C.II-V.V.V. II. Gewonnen door H.C. II met innings en 80 runs. H.C.C. II 177 voor 8 (gesloten) V.V.V. II 30 67 2e Klasse Oost. Quick-U.V.V. Gewonnen door Quick met 102 runs Quick 76 en 116. U.V.V. 61 en 29. H.C.C. III-V.O.C. II. Gewonnen door H. C.C.' III met 42 runs op de le innings. V.O.C. II 117, H.C.C. Ill 159. Om den Telegraafbeker. Amst. C.C.-V.O.C. Gewonnen door V.O. C. met innings en 210 runs. Amst. C.C. 32 en 68 V.O.C. 310. Spr. bedankte met enkele welgekozen woor den allen, die aan de tot stand koming van de baan hadden meegewerkt. De heer J. E. de Ruyter, architect van de inrichting, beantwoordde den voorzitter en roemde allen om de hulpvaardigheid en krachtdadige medewerking, bij den bouw van de baan ondervonden. Het woord werd verder nog gevoerd door de heeren De Rid der (Olympia), Van Oven (Sparta), Van Wissen (Germaan), Kempers (Apollo) en Polder (Hollandia). Er waren vele bloemstuk ken en geschenken. Voor den aanvang van de wedstrijden hield de heer Viruly, voorzitter van den N. W.B., een toespraak en opende de baan met het stuk knippen van een lint in de óotter- damsche kleuren, dat boven de startlijn was gespannen. Daarna reden de Nederlandsche kampioen Oudenaarde, Ikelaar, Willems en Meyer een eere-ronde. De wedstrijden hadden een vlot verloop en vooral het nummer met levende gang- making gaf veel spannende momenten. Ike laar wist hier de overwinning te behalen op Erkelens, die evenee uitstekend reed. Lambot, die vroeger met succes eenige ma len in de Tour de France uitkwam, telde in deze race niet mee. Het tandemnummer soor profs viel zeer in den smaak van het enthousiaste en spor tieve publiek. De premiewedstrijd voor amateurs had te lijden door een valpartij, veroorzaakt door slecht bandenmateriaal. De heer Douwes, voorzitter van den Rennersbond, had hierop VAN EE RIJSWIJKSCHE BAAN. WATERPOLO De Competitie. DE UITSLAGEN. le klsse. 't Was 'n werkelijk spannend en sportief programma, dat de directie van de Rijs- wijksehe wielerbaan haar bezoekers Zondag bood, waarbij uitmuntende krachten uit het buitenland den strijd aanbonden met onze beste landgenooten aldus bericht de Crt. Deze hebben in vier van de vijf num mers met overmacht getriomfeerd, want de Ga Hagenaars Van Duijn-Bontekoe namen het tandem-nummer voor hun rekening. Moes kops won tot driemaal haast zonder inspan ning van Degraeve en Schilles, de huidige kampioenen van België en Frankrijk. In den wedstrijd met voorgift bleven de eerste plaatsen aan Piet Leene en N. de Bruin, en ten slotte hield Klaas van Nek de eer van ons land in den achtervolgings-wedstrijd tegen Marcq^, Stendaert en Huschke. Doch in aen internationalen koppelwed strijd hebben de onzen het niet verder kun nen brengen dan de zesde plaats, welke door Van Nek-Didier bezet werd. De Belgen .oonden in dit nummer hun absolute superi oriteit. Frcderi!Dewaele en MoesBouw wa ren er in geslaagd 'n ronde uit te loopen, het geen hun puntsnaantal met 50 verhoogde deze twee stoere koppels eindigden als eerste en tweede, op cén ronde tievolgd door De graeveGeers én Jean LouisDebaets. De Duitschers gebr. Huschke, werden vijfde De heele wedstrijd droeg 'n sterk actiei en geanimeerd karakter, dat nog werd ver hoogd door verschillende min of meer be langrijke premies. MOTORRIJDEN. BETROUWBAARHEIDSRIT TE ALKMAAR. Door de Motorclub Alkmaar en de Zaan streek was Zaterdag voor de motorraces een betrouwbaarheidsrit georganiseerd over een afstand van pl.in. 220 K.M. met Heemstede als beginpunt en Alkmaar als finish. Er wa ren 47 deelnemers aan den start waarvan 42 den tocht volbrachten. De uitslag van dezen succesvollen rit was als volgt 1. E. C. v. Er ven Dorens, A'dam (Simplex) met 12 strafp., die daardoor definitief eigenaar van den Zaan-wisselbeker is geworden. De 2e prijs „P. en C. wissel-beker" voor de club, die in den rit de beste prestatie heeft geleverd werd gewonnen door de Motorclub Zaanstreek met 320 strafp., die thans ook definitief eige nares is geworden. De uitslagen zijn Solo-amateurs, lichte machines 1. G. F. Aanstoot (H.D.) Haarlem met 76 strafp. 2. S. A. Appel (H.D.) Gorinchem met 88 strafp. 3. A. Haubrich (Henderson) Rotterdam met 116 strafp. Solo-handel, lichte machines 1. J. de Roo- de, (H.D.) te Amsterdam met 59 strafp. 2. J. G. Verbeek Jr. (Victoria) Bussum met 105 strafp. Duo amateurs, lichte machines 1. G. J. Slijper, (Indian) Amsterdam met 67 strafp. Duo-amateurs zware machines 1. H. Brinkman (Ace) Haarlem met 14 strafp. 2. J. A. ICraan (H.D.) Rijswijk met 27 strafp. 3. D. Bakker (Ace) Zaandam met 36 strafp. Duo-handel 1. J. Bakker (H.D.) Heilo met 70 strafpunten. Zijspan 1. H. G. v. d. Ben (H.D.) Zaan dam met 72 strafpunten. Auto's 1. H. Stikkel (Grosley) Alkmaar met 64 strafpunten, die tevens de medaille verwierf voor de beste prestaties der Alk- maarsche deelnemers. sec. Snor," Beatrijs 1 en Beatrijs 3 zijn niet gestart. 12 Voetsjollen voor juniores I. Dread nought, van Bakker, te Warmond, in 1 u. 9 min. 13 sec. 2. Zwervertje, Van Essen, te Amsterdam, in 1 u. 10 min. 41 sec. 3. Woel watertje, van C. C. J. Wernink, te Leiden, in 1 u. 10 min. 46 sec. 4. Hanneman, van H. M. Fabri, Den Haag, in 1 u. 11 min, 50 sec. 5. Louis, van P. J. Vastenou Jr.. Den Haag, in 1 u. 12 min. 14 sec. Zv/emplankweöslrijden 1. Jan Maas, te Loosdrecht2. mej. K. Wytema te Loos- drecht. Was Vrijdag het weer na den middag flink opgeklaard en waren alle wedstrijden, ondanks aanvankelijk uitstel, nog verzeild,' de tweede dag zette weer in met een aanmer kelijk slechter weersgesteldheid. Een fijne motregen viel over de plassen en gaf het geheel een minder vroolijken aanblik, maar ook thans weer werd tegen den middag de regen minder en hield ten slotte geheel op, hoewel de lucht bewolkt bleef en de zon zich geen baan kon breken. De wind was ook nu van fiinke kracht en dit vooral zorgde voor een ongestoorden loop der wedstrijden. Maar na 5 uur was het weer heelemaal mis. Kwart voor tien viel het eerste startschot. De uit slagen waren Vrijbuitersklasse, hoofdprijs zilveren be ker, wisselbeker, voor de eerste maal ge-| wonnen in 1922 door het stndicaat Vrijbui ter.; drie prijzen 1. Vrijbuiten, van syndi caat Vrijbuiter, te Amsterdam, in 1 7u. 32 min. 46 sec. 2. Dirk Duyvel van fa. G. de voorzitter van den Kennersoona, naa merop - ~rT" ".X vóór den wedstrijd gewezen, echter zonder Vries Lentsch, te Nieuwen i roc.ltaat min- 46 sec- 3. T. Jongehoen, van W. Beek huis, te Loosdrecht, in 1 u. 37 min. 19 sec, WIELER- Dirk Duyvel had de beste start, 5 sec. na he schot. Na de eerste ronde was de volgorde dezelfde als van den einduitslag. Kaper, van jhr. P. J. Bosch van Dmkestein, gaf het op. Regenboogklasse, V.V.V. prijs (Warmond- prijs), wisselprijs, voor de eerste maal ge wonnen in 1921 door den heer R. van Hagen, in 1922 door den heer L. Doedes, tweede hoofdprijs een kleine kaagpul van Delftsch aardewerk, drie prijzen. 1. De Leede,' van L. Doedes, Den Haag, in 1 u. 38 min. 54 sec. 2. Holland, van syndicaat Holland, te Zaandam, in 1 u. 40 min. 22 sec. 3 Schrij- verke 2, van J. Smit, te Alblasserdam, in 1 u. 40 min. 54 sec. Reeds na de eerste ronde tee- kende deze uitslag zich af. De Leede, Holland en Schrijverke passeerden toen achtereen volgens. De Leede startte na 1 sec. Gaai, Regenboog en Janelsa gaven het op. Overdekte kiel- en middenzwaardjachten, klasse D. hoofdprijs een groote Kaagpul van Delftsch aardewerk, twee prijzen, handicap 1. Spray, van A. Hueber, Den Haag, in 1 u. 22 min. 32 sec. 2. Scyth, van K. J. Staver- man, Den Haag, in 1 u. 25 m. 2 sec. De uit komst van de eerste ronde deed verwachten, dat Scyth winnaar wezen zou. Deze passeerde als eerste, gevolgd door Spray. Fag^amio, van A. G. Hofte, te Amster dam was de eenige inschrijver voor de 35 kwadraat kruiserklasse tijd 1 u. 28 m. 40 sec. f Scheldejollen, hoofdprijs een groote kaag pul van Delftsch aardewerk, extra-hoofdprijs een Zeiss-kijker voor dengene, die nummer op een der Kaagweken een hoofdprijs in deze klasse won, vier prijzen 1. Watergeus, van v. d. Stadt Je., te Zaandam, in 1 u. 52 m. 42 ree. 2 Wipidri, van P. C. de Jongh, te Haarlem, in 1 u 53 m. ljsec. 3. Wildzang, van Jan J. A. Hm. te Haarlem, m 1 u. 5s m. 20 sec. 4. Jollier, van P. Reineke, te Hilversum, in 1 u. 54m. 46 sec. Na de eerste ronde was dc volgorde Watergeus, Wildzang, Wipidri, 't Sterntje gaf het op, loloujiam de boei verkeerd en Rakker raakte deze. Ronde en platbodemvaartuigen, één prijs. 1. Albatros, van P. Bokma, te Leeuwarden,m I u. 46 min. 38 sec. Mien te, van J. Touw, te Bergen op Zoom, zeilde lu. 54 m. 39 sec. DE OPENING VAN DE ROTTER- DAMSCHE WIELERBAAN. Zondag had te Rotterdam de opening plaats van de nieuwe wielerbaan. Het was de heer C. Huyser, voorzitter van den Raad van ;/iu sec.z. j. w. oe vos, üiisciieue, Beheer van de N.V. „öotterdamsch SpOrt- 3. C. Brouwer, Amsterdam, 21 park", die de aanwezigen toesprak en de ge schiedenis van het ontstaan der baan naging. t - ~"M- -1- WATERSPORT. DE KAAGWEEK. Het belangrijk jaarlijksch watersport- festijn, dat Kaagweek heet, is weer begonnen. Vrijdag was de eerste dag. En de Kaagweek begon onder een krachtigen Noord-Wester, zoodat 's morgens de wedstrijden voor de twaalfvoetsjollen en-de sloepen niet konden doorgaan en tot des middags werden uitge steld. Toen beterde het weer, zoodat alle voor den eersten dag bepaalde wedstrijden doorgang vonden. De uitslagen waren Snelheidswedstrijd voor motorbooten tot 20 P.K. De booten moeten driemaal dc baan varen, van elke baan wordt tijd opgenomen; door loting wordt dan één baan als normale aangewezen. De boot welke het minste ver schil maakt is winner. 1. Chablis van v. Es sen, Amsterdam, verschil 22 sec. 2. Ga- viota van J. C. v. Hoolwerff, Leiden en L. Doedes, Den Haag, verschil 47 sec. 3. Dijmat van W. Couwenberg, Leiden, ver schil 49 sec. T- Snelheidswedstrijd idem boven 20 P.K. 1. Frieda Jeannette van S. Weinberg Amsterdam 2. Dolec van R. A. de Gooyer te Leiden. Sloepen (handicap) berekende tijd I. Joh. van Doornik, 57 min. 34 sec. 2. Ma- nette, van F. Boom, Leiden, 57 min. 56 sec. 3. 't Zwijntje, van B. ter Kuile, Den Haag, 58 min. 26 sec. 4.'Ans, van N. Kieken, te Warmond, 58 min. 30 sec. 5. X. van J. ter Kuile, Den Haag, 1 uur, 1 min. 2 sec. Kampioenschap 12 voets jollenklasse 1. M. van Breemen, 1 u. 12 min. 8 sec. 2. G. P. Gohre. 1 u. 12 min. 12 sec. 3. H. J. Pluygcrs 1 u. 12 min. 30 sec. 4. P. W. Mathieu, 1 u. 13 min. 31 sec. 5. C. H. Hin, 1 u. 13 min. 38 sec. 5. H. W. Schalkwijk, 1 u. 18 min. W. de Vries Lentsch en J. Barzilay gaven op wegens het raken van een boeiH. C. A. van Kampen en G. J. Mathieu zijn niet gestart. Snelheidswedstrijd motorbooten boven 20 P.K. 1. Frieda Jeannette, van S. Weinberg, te Amsterdam, verschil met normale tijd 6 sec. 2. Dolve, van P. A. de Gooyer, te Leiden, verschil 5 min. 32 sec. De beslissing in dezen wedstrijd is thans definitief. 12 Voets jollen voor dames 1. Hanneman, van mej. C. Fabri, Den Haag, in 1 u. 15 min. 29 sec. 2. Jan Rap, van mej. A. Stap, te Haarlem, in 1 u. 16 min. 21 sec. 3. Ree, van mej. A. Wytma, te Loosdrecht, in 1 u., 18 min. 34 sec. 4. Pam, van mej. Corry de Vlieger, te Voorschoten, in 1 u. 19 min. 21 OM DEN DAVIS-Cü! Zaterdag werd te Dearuville begonnen met de tenniswedstrijden om den Davis Cup tusschen Frankrijk en Spanje. De eerste match tusschen Lacoste en de Gomar moest na de 4e set wegens den regen onderoroken worden. De Franschman won de eerste twee sets (6—3, 6—4), de derde set was voor Co- mar (7—5), terwijl Lacoste in de 4e set met 41 leidde, toen de regen verder spelen on mogelijk maakte. Algemeen wordt verwacht aat .Lacoste, öie zëer in vorm is, dezen match zal winnen* DE WERKTIJDVERLENGING VAN WILTON. Naar aanleiding van de door den Direc teur-Generaal van den Arbeid verleende overwerkvergunning aan dc^ machinefabriek en scheepswerf van Wilton, ingaade 6 Atigus- tus a.s. om gedurende 6 maanden 56/2 uur te laten werken tegen hetzelfde loon het welk nu in 48 uur wordt verdend, wat be- teekent een nieuwe uurloonsverlaging van 19 pet., heeft de afd. Rotterdam van den Ned. Neutralen Bond van Metaalbewerkers met haar leden werkzaam bij Wilton ver gaderd. Nadat door den bondsvoorzitter J. C. Hoogenboom, de beteekenis van de ver leende overwerkvergunning was uiteengezet, werd door een lid vanuit de vergadering onderstaande motie voorgesteld, welke door de uitstekend bezochte vergadering mei algemeene stemmen is aangenomen. „De leden van den Neutralen Bond van Metaalbewerkers, werkzaam bij Wilton, in vergadering bijeen: gehoord hebbende de besprekingen en het standpunt van het bestuur; geven het bestuur hun volle vertrouwen en machtiging zoo te handelen als noodig is om dezen dreigenden aanslag op den acht- urendag te keeren; j en gaat over tot de orde van den dag Notarissen A. PERK te Hilversum en J. WILDSCHUT te Haarlem zullen op des middags te 12 uur precies in Hotel „ZOMERLUST' a. d. Kosterstraat te Zandvoort in het openbaar verkoopen aan de Dr. Johan Metzgerstraat en Pa- ralelweg te Zandvoort, sectie B Nos. 5923 en 5929 samen groot 11,77 A. Zooals op het terrein is afgepaald. Eerst afzonderlijk daarna tezamen. Nadere inlichtingen bij genoemde notarissen. Ongeveer 10 H.A. Etgrocn. Te bevra gen bij F. W. KOCHX, Driehuis-Sant poort. D. Herdershond en twee jongen, y. Kgulenslraat 45 Kd, Zo ««ervaart.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 3