Sport en wedstrijden. I m m\m II 1 I I i I üpp ||||P iipi i-pip mp H. B. C. SCHIETEN ZWEMMEN ÜI Wm i '■mm üi CIü BILJAHTEN. VOETBAL SPORT CRICKET. J. J. grootmeiïer. DUIVENSPORT DAMMEN. H wm. WA m. Mm ÉH PAARDENSPORT R. K. V. Z. I Tijdelijk secretariaat Kruistochtstraat 28.) A.s. Dinsdag 8 uur, bestuursvergadering. Alle bestuursleden moeten aanwezig zijn. A.s. Donderdag 8 uur zeer belangrijke le denvergadering. Alle leden, welke het a.s. seizoen in den Bond willen spelen, moeten deze vergadering bijwonen. Agenda: 1. Opening. ;j 2. ^Notulen. 3. Mededeelingen. 4. Verslag Bondsvergadering. 5. Id. vergadering Sportcentrale. 6. Bestuursverkiezing. 7. Voorstel royementen. 8. Bespreking jaarfeest. 9. Rondvraag en sluiting. waluwen, toont dat ge met uw bestuur iewerkt en komt deze ledenvergadering <fwonen. Het is uw eigen belang en voor set behoud der vereeniging. Heeren, welke in het a.s. seizoen voor ons willen uitkomen, worden verzocht dit zoo spoedig mogelijk aan bovenstaand adres op te geven. SERIEWEDSTRIJDEN bij CONCORDIA H.B.C.-Comb.L.F.C. I 1—3. H. B. C. komt weder met een gewijzigd elftal. Leo v. d. Vlugt is weder in de gelede ren. Henk Vester staat in doel. (Waar blijft onze sympathieke Neeskens Draijer is vervangen op de u.links plaats, door Juf fermans, die er weinig van maakt tegen den stoeren Buschman. H.B.C. v/int den toss, en verkiest eerst tegen de scherpe zon in te spelen,. De le elftalspelers spelen eenige kia>sen beter dan L.F.C. doch er zit weinig verband in het geheel, zoodat de goede L.F.C.- er- dediging geen groote moeite heeft. Als na 10 min. Frits Mooren mist, (zijn eenige fout in den middag) weet W. Buschman daar van te profiteeren en geeft den kleineniVester geen kans 0—1. Het spel gaat dan weer gelijk op, en de vrij goede voorhoede van L.F.C. geeft Moo ren en v. Deurzen volop wei£, temeer daar zij gedurig off-side staan, wat scheidsrechter v. Tol maar schijnt te ontgaan. Uit een van die aangeboden kansen weet Arend v. d. Zwet te profiteeren. Vester schopt nog wel even tegen den bal, doch te zacht 02. Dan komt H.B.C. enorm opzetten Leo en J. Vester zitten gedurig voor het L.F.C.- doel, maar het schieten is te slecht, alles gaat naast of over. Hoewel de doorbraken van L.F.C. gevaarlijk blijven, komen zij zeer sporadisch op de H.B.C.-helft. Bij een der vele aanvallen heeft v. Leuven eindelijk succes, als hij een goeden voorzet benut 12. Beo krijgt een kans op korten afstand, doch richt op de cornervlag. Daarna is het rusten. Na rust is Leo v. d. Vlugt naar de m.half plaats verhuisd, en daar is hij weer in zijn clement. Gedurig zet hij de voorhoede aan het werk doch vooral de rechtervleugel maakt er niets van. Wij noteeren een prachtschot van A. Moo ren die over gaat. Frits brengt op, geeft aan Vester die eveneens keihard over schiet, ter wijl de L.F.C.-keeper vallende een schot van v. Room corner werkt. L.F.C. wordt ingesloten, en als de H.B.C.- voorhoede even meer fortuin had gehad, zouden er goals gekomen zijn. Even komt L.F.C. los, waar de backs, gesteund door Leo weinig moeite hebben in de verdediging. Dan gaat H.B.C. weer tot den aanval over. A. Mooren schiet een voor zet van v. Roon naast terwijl v. Leuven keihard tegen den bovenhoek schiet. Dan geven de H.B.C.'ers het op, en komt L.F.C. er in. Vester weet door ver uit te loopen een aanval van Buschman te onderscheppen. Een voorzet van links schiet de mid-voor hoog over, maar als Vester weer uitloopt is hij even te laat, en Toon v. d. Zwet maakt er 3—1 van. Dan is het pleit beslist. L.F.C. doet nog eenige pittige aanvallen, doch legt zich ver der op vérdedigen toe, zoodat de kans voor H.B.C. verkeken is en als v. Tol tijd fluit, heeft L.F.C. zich in de finale geplaatst, met Hoofddorp. Om den 3en en 4en prijs, waarvoor een be ker en een medaille beschibaar is, zal H.B.C. nog uitkomen tegen Damiaten I. Dit kan, mits H.B.C. niet al te slecht uit komt, een mooie en spannende wedstrijd worden. Af deeling B. L.F.C. 2Concordia 2 31. Vriendschappelijk. B.S.V. IGeel Zwart-comb. 11. B.S.V. 3—L.F.C. 4 2—1. MEDAILLEWEDSTRIJD L. F. C. I. (ÜISSERBROEK—VICTRIX I, 0—3. Niettegenstaande de hooge temperatuur ontspint zich toch direct een vlugge strijd, v. aarbij Vixtrix iets in de meerderheid is. De achterhoede der gastheeren kan zich maar nauwelijks staande houden tegen de vlugge aanvallen der blauw-zwarten, welke goed gesteund door de halflinie telkens het doel der tegenpartij bestookt. Na ongeveer een kwartier spelen bewerkt één der L. F. C. backs het leder met de handen. De toe gestane penalty wordt nie.t benut. Het blijkt evenwel uitstel van executie te zijn, want direct hierop doelpunt ,de Victrix-recht|bin- nen met een schitterend schot, 01. L.F.C. laat den moed niet zakken en bestookt eeni ge malen heftig het doel der gasten. Uit één hiervan hebben ze bijna succes, doch de bal gaat juist over de lat. Rust breekt aan met 01, Direct na de hervatting trekt Victrix weer ten aanval en er wordt geregeld op de L. F. C.-helft gespeeld. Telkens zijn de blauw zwarten hun tegenstanders iets te vlug af en dé voorhoede van L. F. C. brengt sporadisch «ven opluchting. Hun achterhoede veroor zaakt weer een strafschop, welke door den Victrix-middenvoor in een doelpunt wordt omgezet, 02. Victrix blijft aanvallend en 't is andermaal de rechtsbinnen, die de ge» heele achterhoede der tegenpartij passee- rend, schitterend scoort, 03. L. F. C. speelt thans een verloren wedstrijd en wan neer de correcte arbiter tijd fluit, hebben de jongens van Verrijk hun medaille-collectie weer met één verrijkt. Met een toepasselijk woordje reikte de voorzitter het kleinood aan den Victrix-captain uit, welke met eeni ge welgekozen^woorden dankte. De wedstrijd werd in de beste verhouding gespeeld en we hopen L, F. C^meermalen te ontmoeten. Voor deelname Historische optocht moet mm zich melden a.s. Dinsdag Hotel van Ree twart over 8. Deelname gratis. Deze week lejluurs vergadering °P Woensdag 8 Aug. Vlgemeene ledenverg. op nader te bepajen latum. Uitslag H. B. C.—Lisse, 13. DE CRISIS IN DEN N.V.B. EEN MOTIE VAN QUICK (N.) NIJMEGEN, 5 Aug. In een Zaterdag avond gehouden buitengewone algemeene vergadering van Quick (N.), is de volgende, door het bestuur voorgestelde motie'met al gemeene stemmen aangenomen. De vergadering enz., gehoord de motie van de Vereeniging van Oostelijke Eerste Klas- sers, van oordeel, dat het uittreden der W.E. K. uit den N.V.B. op principieele en prac- tische gronden dient gevolgd te worden door eenzelfde daad van de V.O.E.K., van oordeel, dat de consequenties daarvan, niet uitslui ten de mogelijkheid, om, indie*i in de toe komst de omstandigheden zich daartoe lee- nen, te komen tot eene splitsing van de Oos telijke le Klasse naar geografische ligging der club, besluitbovenbedoelde motie met kracht te steunen. VITESSE VOOR AFSCHEIDING. ARNHEM, 5 Aug. In de Zaterdaga vond gehouden algemeene vergadering van Vitesse werd de bekende motie der Öoste- ijke Eerste Klassers aangenomen. RotterdamDen Haag. ROTTERDAM, 4 Aug. Heden werd alhier een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen Rotterdam en Den Haag. Het was een wed strijd, waarin het spelpeil niet hoog stond, hetgeen natuurlijk geweten moet worden aan de minder geoefendheid van de spelers. Toch was het een aantrekkelijke ontmoeting voor het talrijk opgekomen publiek, daar de ge maakte doelpunten zeer mooi waren. Het eerste kwartier is voor de Hagenaars, doch door slecht schieten gaan de kansen verloren. Huijsman van Excelsior, die voor Beijers in de Rotterdamsche ploeg uitkwam, blijkt een bruikbare kracht te zijn. Zijn dribbelen langs de lijn is goed en zijn voorzetten zijn gericht. Pijl opent voor Rotterdam met een hard schot de score. De Rotterdammers-raken wat meer ingespeeld. Bij een van hun doorbraken kopt Huijsman het leder onhoudbaar in het doel (20). De tweede helft kenmerkt zich door een voortdurend overwicht van de in 't paars gestoken Maasstadbewoners, doch het gelukt een der Hagenaars op keurige wijze het eer ste en eenige tegenpunt te maken. Dan een mooie ren van Pijl vanaf het midden van het terrein. Hij passeert de geheele verdediging, waarna een hard schot het derde doelpunt oplevert, dat nog voor het einde door een vierde van den voet van Groosjohan uit een voorzet van Huijsman wordt gevolgd. Door goed verdedigen van Vermetten en Bontje werJen verdere doelpunten voorkomen. BLAUW-WIT IN DUITSCHLAND. HALLE, 5 Aug. In een middelmatig ge- speelden v/edstrijd verloor Blauw Wit heden alhier van de voetbalclub Wacker met 21. Met rust was de stand I1. Ferwerda maakte het Hollandsche doelpunt. Go AheadU. T. E. DEVENTER, 5 Aug. Heden werd de wedstrijd Go Ahead-U.T.E. gespeeld, dien de Oostelijke kampioenen wisten te winnen. De Hongaren speelden technisch beter dan de Deventenaren, doch het was jammer, dat enkele spelers hun spel ontsierden door min derwaardige tiucs, waardoor de gemoederen eenigermate onrustig werden en scheidsrech ter Maas vooral tijdens de tweede helft de teugels strak moest aantrekken. Voor de rust wist Pijpenbroek met een onverwacht fraai schot den eenigen goal van den wedstrijd te maken. Alhoewel aan beide zijden verschil lende kansen voorkwamen, werd'er niet meer gedoelpunt, zoodat Go Ahead met 10 won. Bij de Hongaren trad Vogl, de internationale back, bijzonder op den voorgrond. E.D.O.—AMSTERDAMSCH ELFTAL 1—2. Deze wedstrijd waarvan de opbrengst was voor de Amsterdamsche vereeniging „ons kind", was het aanzien ten volle waard. Het eerste kwartier was het Amsterdamsch elftal in de meerderheid. Dan komt Edo er beter in en krijgen wij een aantrekkelijken wed strijd te zien. Speciaal de achterhoede welke uit Spartaanspelers bestond weerde zich geducht. Het eerste succes is voor de Amster dammers, als Boerée een bal onnoodig met de hand wegslaat. De bal wordt onhoudbaar langs Noordland geplaatst. Kort daarop wordt het 20 als Simon te zacht terug speelt. Na rust is Edo in de meerderheid, doch de voorhoede wist de kans niet te benutten. De aanvallen van Amsterdam zijn niet ge vaarlijk meer. Edo daarentegen nadert keer op keer de vijandelijke veste doch te vergeefs, totdat C. v. Laan het dan maar doet en door de verdediging snelt en via een back de eer redt. Nog eenige aanvallen van Edo en het is tijd. Bij Edo ontbraken De Kief te en Tanis welke vervangen werden door Hartman en Noordland. Vooral Noordland was een waardige vervanger van de Kiefte. le klasse. V.V.V.H.C.C. Gewonnen door H.C. C. met 11 runs op de le innings. H.C.C. 155. V.V.V. 144. V.O.C.H.D.V.S. Gewonnen door V.O.C. met 176 runs op de le innings* V.O.C. 106. H.D.V.S. 30. HaarlemV.R.A. Gewonnen door Haarlem met 23 runs op de le innings. Haarlem 118. V.R.A. 95. 2e klasse West. Amst. C.C.—Haarlem II. Gewonnen door Haarlem II met 76 runs op de le innings. Haarlem II 147. Amst. C.C. 71 en 90. R. en W. IIH.C.C. II. Gewonnen door H.C.C. II met 9 runs op de le innings. H.C.C. II 141. R. en W. II 132. V.R.A. IIAjax. Gewonnen door Ajax met innings en 39 runs. Ajax 100. V.R.A. II 24 en 37» 2e klasse Oost. KampongQuick. Gewonnen door Quick met innings en 43 runs. Tweede klasse West. V.V.V. II—Haarlem II. Zaterdagmiddag speelden op het V.V.V.- terrein bovengenoemde elftallen een beslis singswedstrijd, teneinde uit te maken, welk elftal afdeelingskampioen zou zijn. Haarlem II begon te batten,doch het begin was voor haar niet al te rooskleurig, daar reeds vrij spoedig 6 wickets neer waren voor 23 runs. Het totaal werd ten slotte 51, waar van J. Tekelenburg 10. Engelgeer bowlde 6 voor 10, Just Grootmeijer 3 voor 20 en A. H. Barentsen 0 voor 3. V.V.V. deed daarna beter door 180 runs te maken, waarvan P. Wessel 49, E, Kroo- neman 39, C. Alandt 20, Engelgeer en Ba rentsen elk 12 en Ten Camp 11. Musscher nam 4 voor 53, Lanting 4 voor 52 en Fortgens 1 voor 9. V.V.V. II won dus met 129 runs op de eerste innings en is daardoor kampioen narer afdeeling. Wedstrijden te Hilversum. Van 1417 Augustus a.s. zullen te Hil versum twee tweedaagsche wedstrijden ge speeld worden tusschen een V.V.V .-combi- natie en een Hilversum-P. W.-combinatie, ver sterkt met eenige eerste klasse-spelers. Het ligt in de bedoeling op het veld te kampeeren, terwijl de vereeniging Hilversum welwillend de vrije beschikking heeft gegeven over het clubhuis met waseh- en kookgele genheid. Naar wij vernemen zal de V.V.V.-aanvoer der, J. J. Grootmeijer, wegens een infectie aan den rechterarm, dit seizoen niet meer kun nen spelen, hetgeen vooral voor V.V.V. in de overblijvende drie wedstrijden een groote tegenslag is. Hisgen cricket niet meer. Naar wij vernemen, zal de bekende V.R.A. speler Hisgen niet meer voor zijn vereeniging uitkomen. Aan het einde dezer maand zal hij bij ge legenheid van zijn afscheid van het cricke* spel gehuldigd worden in American Hotel. POSTDUIVENVEREENIGING „HAAR LEMS' AMSTERDAMSCH KWAR TIER." Uitslag wedvlucht Bordeaux 14 Juli. Af stand 922.500 K.M. Los 6 uur 10 min. Aankomst 15 Juli. le J. Vollcbregt 5 uur 11 min. 58 sec 2e H. Sondorp 10 18 20 3e J. J. Doeglas 11 7 6 4e J. Nijssen 11 -19 21 5e J. Doeglas 11 36 32 6e Dezelfde 12 9 7e H. v. Alphen 4 20 41 8e J. Philippo 5 47 17 9e J. J. Doeglas 6 10e D. Dolle 6 24 3 lie H. V. Roosdorp6 35 12e C. Kaatee 7 32 24 KON NED. BOND VAN OEI*ONDER OFFICIEREN. Ter gelegenheid van de 36ste jaarverga- deriiing van den Kon. Ned. Bond van Oud- Onderofficieren, gehouden tie Haarlem, werd eert schietwedstrijd gehouden op 4 en 5 Au gustus voor de leden van dien Bond en te vens en invitaliewedstrifd voor de vereen-1- ging<# en leden van den Haarlemschen Schietbond. De Tesullalen zijn schitterend, er is geschoten gelijk een nation alen wed strijd. Keurige staaltjes van schutlerséhap zijn te genieten geweest. De noodSge maxi mums zijn weer gevallen zoowel in de korpswedistrijden als in de individueele wedstrijden. De prijsuitreiking had Zondag avond plaats in de bovenzaal van de Kroon, waarbij natuurlijk ook de noodige traditionele toespraken niet ontbraken. Reeds dadelijk zat de stemming er in door het eerste nummertje gegeven door het .Tasz Band Ensemble „Don 't orv''. Wat een ge zellige lollige boel was dat. Het bedankje aan dit Ensemble gebracht was dubbel1 en •dwars verdiend en het gedeelte van dien avond na de prijsuitreiking zal zeker nog buitengewoon gezellig geweest zijn. De prijzen werden, wat betreft de eere-prijzen, uitgereikt door .Tbr. O. van Leunep, Com mandant van de Haarl. Burgerwacht namens den Burgemeester en de andiere prijzen'door •den heer Alib. -Bos. voorzitter van den Haar lemschen Schietbond. De uitslag is als volgt: Korpswedstrijd geweer voor afdeelingen van den Bondvan OudO-nderofficieren. Eereprijs medaille H. M. dé Koningin, afdeeling Haarlem, le Prijs afd. Haarlem 229 p.; 2e pr. afd. Botterdam, 224 p.; 3e pr. afd. Dert Haag 207 p. Hoogste korpsschut- ter M. J. Vink, Haarlem, met 50 p. Korpswedstrijd buks voor afdeelingen d. Bond v. 6. O. Eereprijs medaille Konin gin-Modder, afd. Haarlem, le prijs afdeeling Haarlem 472 p.; 2e prijs afd. Rotterdam 461 p.; 3e prijs afd. Den Haag, 452 p. Hoogste korpsschutter L. de Raad, Haar lem, 99 p. Korpswedstrijd geweer voor schietveree- nigingen in den Bond van O. O. le Prijs Graaf v. Limburg Stirum, Arn hem, 230 p.; 2e prijs Wilhelmint, Amers foort, 227 p.; 3e prijs Gen. v. Merken, Haar lem, 220 p. Korpswedstrijd buks voor schietvereeni* gingen v. d. Bond1 van O. O. le Prijs Wühelniina, Amersfoort,475 p.; 2e pr. Gen. v. Merken, Haarlem, 471 p.; 3c pr. Graaf van Limburg Stirum. Arnhem, 458 p. Hoogste korpsschutter J. Udinig, Amers foort, 99 p. Korpswedstrijd geweer voor vereeniging aangesloten bij den Haarl. Schietbond. Eereprijs medaille Prins Hendrik Gen. Joubert, Overveen; le prijs Blemend. oCm- mando 227 p.; 2e pr. Voor Vaderland en Koning, 222 p. Hoogste korpsschutter J. v. Keuken, Overvoen, 47 p. KorpsWedlstrijd buk svoor vereen!gingen aangesloten bij dien Haarl. Schiclbomd. Eere-prijis: Voor Vaderland en Koning, Haarlem le pr. Voor Vaderland en Koning, Haarlem, 483 p.; 2e prijs Bloem. Comman do,, 417 p. Hoogste korpsschutter J. Rom- pa, Schoten, 100 p. Korpswedstrijd geweer voor Burgerwach ten. Eere-prijs: Burgerwacht. Haarlem; le prijs idem BdOemendaal, 228 p.; 2e pr. idem, Haarlem, 227 p. Hoogste korpsschutter H. J. Spoor, Haarlem, 47 P. Korpswedstrijd buks voor Burgerwachten. Eere-prijs: Burgerwacht, Haarlem; le prijs idem, Bloemendaal, 465 p.; 2e prijs idem, Haarlem, 464 p. Hoogsle korpsschutter P. Langendonk, Bloemendaal, 98 p. Een verguld zilveren medaille werd toege kend aan die korpsschu Hers, die een maxi mum hadden geschoten te weten: op geweer J. Uding, Amersfoort, 50 p.; H. P. Spoor, Haarlem 50 p.; M. J. Vink, Haarlem, 50 p. en op buks J. Rompa, Schoten, 100 p. Aangezien in de personeele envrije baan wedstrijden eenige wijzigingen moeten wor den aangebracht, zullen deze uitslagen eerSt morgen vermeld kunnen worden. W. J. Teunisse, P. Mollema, J. W. v. Darte len, H. G. Teunisse te Haarlem, A. H. v. d. Geest te Lisse. EEN NIEUWE SPEELWIJZE. Vervolg rtUit Het Damspel". Twee dammen tegen een. Hierboven zeiden wij reeds, dat één dam het tegen twee verliezen moet. Door de nieuwe wijze van slaan kunnen twee dam men dezelfde kracht ontwikkelen als in het oude spel vier. Dat zulks voor de remise beperking van doorslaand belang is, behoeft geen betoog. Wanneer men dus in de partij een dam geen schijf zooals Len onrechte nog wel eens beweerd wordt, want een schijf is nog geen dam op de tegenpartij voorkomt, kan het spel gewonnen worden. Aangezien het "voor on-ingewijden in den beginne veel moeite veroorzaken kan en het dué voor den speler met één dam maar wachten zou beteekenen, totdat er een winststelling gevonden wordt, zou zulks op een erbarmelijk „gemier" kunnen uitloopen, waarom wij aanvankelijk dachten, aan den speler met twee dammen een limiet van b.v. ten hoogste 10 zetten toe te kennen. Waar echter standen op te bouwen zijn, die indien even bestudeerd, een directe winst opleveren, zagen wij hier van af. Er zijn natuurlijk vele stellingen mogelijk om den eenen dam ten val te brengen, vooral wijl deze standen zich bijzonder eige nen voor symmetrie, maar de lezer zal voorloopig verstandig doen, de volgende twee grondstellingen, goed in het geheu gen te prenten. Stelling I. Met de middellijn. Wanneer het drie-dammen eindspel in de partij aanbreekt en men is in het bezit van de lange lijn, plaatst men onverwijld zijn dammen op de velden 46 en 48. Nu is het vrij eenvoudig te zien, dat de enkele dam nergens zijn toevlucht nemen kan. Waar zij nog het langst kan tegen stribbelen is op veld 3. Ook nu echter is de winst binnen enkele zetten te verkrij gen, b.v. door 4825 of 48'26. Stelling II. Zonder de middellijn. Indien de tegenpartij de middellijn bezet heeft, moet men zijn beide dammen on middellijk brengen op de ruiten 48 en 50. Nu blijven zwart slechts drie ruiten ter beschikking, n.l. 46 41 en 5. Wij zullen de winstgangen ev enaantoonen. Zwart dam op 46. Wit 48—34, 34—43 en wint. 40»i44? Toen besliste Wit de partij door 4843 en 50—451! Heel verrassend. Probleem No. 1. Wit speelt en wint. vMC. Eindspel No. 1. Wit speelt en wint. WM V//////.' Zwart 465a, 3425 en wint. 4641, a. Zwart dam op 41. Wit 48—25 wint direct. Zwaft dam op 5. Wit 4842 wint direct. Het is alles eerst vreemd, maar toch een voudig. Wij willen echer hen, wien een en ander hieromtrent nog niet duidelijk voorkomt, gaarne voorlichten. Men neme de moeite vooral de£e grond stellingen goed in het geheugen te prenten, opdat men ze in de praktijk benutten kan. Remise-grenzen. Wanneer in het einde der partij een mini mum materieel-verschil ontstaat, zullen zich natuurlijk grens-gevallen voordoen. Een uit gemaakte zaak is (fet het één dam tegen twee het moet afleggen, maar dit is niet altijd het geval, wanneer het geldt een af spel van twee dammen tegen één dam en een schijf. Dan zal het hoofdzakelijk er van afhangen, welke positie deze schijf op het bord inneemt. Heel logisch en billijk tevens is het, dat hoe nader de schijf de daimlijn genaderd is, de remise waarschijnlij ker wordt. In den volgenden stand is de zwarte schijf nog te veel achter en kan Wit winnen. Wit dreigt dam 4 aan de zwarte schijf te offeren, zoodra de zwarte dam los gaat staan. Daarom wacht Wit een zet af en speelt 3429, waarop Zw. geen anderen zet heeft dan 546. Nu antwoordt Wit met 2947, 50 46 en wint. Welke plaats de zwarte dam in de dia gramstelling ook inneemt, het verlies is niet te keeren. Heëft de zwarte schijf het even wel gebracht tot ruit 45, dan is d ewinst niet meer mogelijk. Verzoeke alle correspondentie deze ru briek betreffende te richten aan den Dam- redacteur P. J. van Dartelen, Roosveld- straat 70, Haarlem. Oplossingen Problemen. No. 197. Wit: 40-34. 39-33, 31-27. 33—28. 43—39. 49—29. 29—23. 50—44. 35—44 en wint. No. 198. Wit: 32-27, 29—24, 47—42. 28—22. 22—2 2—26 en wint No. 199. Wit: 25—20. 34—29. 50-44. 4339. 48—10 en wint. No. 200. Wit: 38—33. 48—43. 50—44. 27—21. 31—27. 43—38. 44—39. 49<=9. 35—13. 138 en wint. Zwart steeds gedwongen. Wij ontvingen correcte oplossingen van de heeren: W. J. A. Matla, J. van Looij, Ook in bovenstaande stelling kan Zwart nog geen remise bereiken. Wit speelt dan 22—9 (een fijne zet, dreigende met 9—31. Zwart heeft hierop slechts één antwoord, n.l. 50—45 op 50—6 volgt 465; nu speelt Wiit 465 en wint. Men ziet, op welk een mooie manier hier gewonnen wordt. Wij hebben deze standen nog niet voldoende bestudeerd om te dur ven ""beweren, dat wit altijd wint. Zwart heeft echter remise wanneer hij de middel lijn bezet en zeer zeker wanneer de zwarte schijf bet tot veld 36 gebracht heeft. Men onderzoeke het eens. Uit de Partij. Wit dam op 50, schijf op 48. Zwart dam op 32, schijf op 40. Deze eindstand ontstond in een op de nieuwe wijze gespeelde partij, Wit was aan zet en zeker zou de partij voor hem ver loren gegaan zijn. daar zwart dreigt een tweede dam te halen. Nu deed zich echter een lichtpunt voor, waarvan wit profileerde door 5045 te spelen. Hier nu had zwart wijselijk de schijf moeten laten staan en zich met de remise moetgn tevreden stellen. Zwart kwam nu bedrogen uit, want hij speelde op winst met Correspondentie. In het algemeen willen we hier nog me- dedeelen: dat er niet recht en dwars gezet mag worden; dat het slaan altijd geschiedt over de donkere via-velden; dat, evenals in het oude spel, de schijven opgenomen moe tenworden na den slag. En ten slotte, dat indien men over pro blemen, eindspelen enz. een spoedige be spreking verlangt, men zich kan wenden tot den heer A. K. W. Damme, Gerard Brand straat 18, Amsterdam, die wekelijks de nieu we speelwijze zal behandelen in de dam- rubriek van „De Courant." DE KORTEBAANDRAVERIJ SCHOORL. TE SCHOORL, 4 Aug. De uitslagen der heden alhier gehouden kortebaandraverij luiden aldus n v Draverij A 1. Max Medium. 2. Koosje V. 3. Max. 4e prijs niet toegekend. Draverij B. 1. Putzelinde. 2. Long Ago. Gloriette. 4. Annie. HARDDRAVERIJEN TE VOORBURG. VOORBURG, 5 Aug. De openings- draverijen op de nieuwe Voorburgsche baan aan de Trekvliet hadden tamehjkyeel publiek getrokken. Ook de deelneming door de ingeschreven paarden was bevredigend. De uitslagen luiden Aanmoedigingsdraverij 800 M. 1. No- blessisimus, 750 M., eig. M. J. Oppelaar (I. G. de Boer) 2. Marie P., 760 M., eig. C. de Mooy (O. Mencke)3. Sabir, 800 M.« eig. M. J. Oppelaar (P. J. de Boer) 4. Meigroet, 700 M., eig. J. van Haaster (N.v. LCWisse?b'ekerharddraverij 800 M. 1. Ma ria V., 735 M., eig. H. Verdegal (B. Schip per Sr.) 2. Maria P., 725 M., eig. C. de Mooy (O. Mellencke) 3. Sabir, 735 M., eig M. J. Oppelaar (J. G. de Boer) 4. Frederika B., 740 M„ eig. Joh. Bennink (eig.) DE HARDDRAVERIJEN TE ALKMAAR ALKMAAR, 5 Aug. De uitslagen der heden te Alkmaar gehouden harddraverijen over lange en korte baan luiden aldus Sweepstakes,fdraverij van meet voor in Nederland geboren drie-jarige memen, afst. 1700 M. M. le prijs f 750 benevens f 250 voor den fokker van het winnende paard. 2e prijs f 200, 3e prijs f 150 4e prijs f 100. le Noma B. (v. San Francisco y. Bessie Hall), eig. stal Avanti (P. C. Appel), tijd 2.55. 2e Nobel (v. Insolent u. Grylendina), eig. D. de Vlieger te Nieuw-Vennep (J. de V 3egfkoWessa5(V. Diomedes u. Athletha), eig. v. d. Veen te Hardegrijp (M. Sidenus), tlK4e1'riedda (v. San Francisco u. Majorie Hall), tijd 3.18 2/5. Niet gepl. Nelly Z. (v, Baron Mc Kennev Favorieten), eig. Schoon te Mcdembliic (B. en Hage), tijd 3.19 4/5. Augustaprijs. Handicap, 2e en 3e kL, afst. 2200 M. prijzen f 400, 100 en f 50. le Luitenant, eig. J. Klarcnbeek te Bui- tcnveidert (C. F. Ockhorst) 2/.90 M. in 3 43 4/5. 2e Louise B. eig. J. A. Hulsbosch te Vogelenzang, (eig.) 2270 M. in <3 46 3/5. 3e Markies, eig. J. Wittcveen te Alkmaar, (eig.), 2310 M. in 3.47 3/5. N. gepl. Kitty Romond (2230 M. in 3.48 1/5), Maggy Hen ry (2250 M. in 3.51 2/5), Mignon (2200 M. in 3.53 4/5) en Lord D. (2200 M. in 4.01 1/5). Wilhelminaprijs. Handicap heat le kl., afstand 1600 M., prijzen f 600 en f 100. Eerste heat. Ie: Chantanqua Man eig. stal Schuyl te Rotterdam, (D. G. Schuyl) 1660 M. in 2.35 4/5. 2e; 3e enz.Wahnfned (1615 M. in 2.37 2/5), Qmmperlé (1675 M. in 2.38 1/5), Gerama (1660 M. in 2.^9 z/5), Meteor (1600 M. in 2.39 4/5), PnmaDonna (1600 M. in 2.41 3/5), Bandage (1630 M. in 32.42 2/5), gedistanccerd Odd Mortes en Koning B. gedistanceerdresp. onregelmatig draven en galoppeercn Glo riette (7e aank.) en Ida S. (2e aank.) Tweede heat (beslissende) le Chantan- que Man, (tijd 2.32 2/5) 2e Bandage (tijd 2.33 4/5) n. gepl Quimpené (tijd 2.W4 1/5) Meor (tijd s 2.36 1/5), Prim Wonna (tijd 2.36 2/5), Gerama tijd 2.37 1/5), Wahnfried (tijd: 2.40 2/5). Korte baan-prijs, open voor alle geregr. paarden, ax. afstand 800 M.prijzen f 300, f 100 f 50, f 25. le Barones, eig. J. Schoon te Mede - blik, (B. ten Mage), 720 M. 2e Gloriette, eig. J. v. d. Zei te Bovenkarspel, (Bakker), 730 M. 3e Annie, eig. G. Vos, Midwoud, (eig.) 730 M. 4e Long Ago, eig. W. Kooé te Abbekerk (7 M. v. d. Berg) 760 M. N. gepl. Spriggan (800 M). OM DEN HEEMSTEDEPRIJS. Dinsdagavond worden to Heemstede de volgende wedstrijden gespeeld: Huiboomv. Tunen; De Waardde Boer; Hofsteev. Dak. ZWEMWEDSTRIJDEN TE UTRECHT, Twee nieuwe Nederl. Records. UTRECHT, 5 Aug. Onder buiten gewoon groote belangstelling vonden gisteren te Utrecht in de inrichting aan den Vosse- gatschendijk de aangekondigde nationale zwem- en waterpolo-wedstrijden plaats, wel ke staande onder de auspiciën van de Utrecht- sche Zwemclub, een bijzonder vlot verloop hebben gehad. Er was zeer veel deelneming de regeling was tot in alle onderdeden uitnemend ver zorgd, zoodat, ondanks de uitgebreidheid van het welvoorziene, uiterst varieerer.de programma, de wedstrijden op tijd geëin digd waren. In verband met het niet voldoen aan de reglementaire voorschriften, gold het num mer gekleed popduiken voor heeren niet voor het kampioenschap van Nederland, wat intusschen wel jammer was voor den heef Herman Minnes van de U.Z.C., die met een mooien voorsprong beslag op den eersten prijs wist te leggen. De Rotterdamsche Dameszwemclub zag kans in het nummer 4 maal 50 M. estafette voor het kampioenschap van Nederland, het bestaande record met 6 seconden te verbete ren, wat ongetwijfeld een fraaie prestatie is. De ploeg bestond uit de dames L. de Kamps, G. Klapwijk, F. Bakker en A. Treffers. De 15-jarige mejuffr. M. Barm van de O.D Z. legde niet alleen beslag op het nummer 100 meter borstzwemmen, maar tevens ook op den eersten prijs in het nummer gekleed pop- duiken. Ook hier was 't jammer, in tegenstel ling met den opzet, dit nummer niet voor het kampioenschap kon gelden. De uitslagen zijn als volgt 50 meter borstzwemmen Juniores 1. R. Wyss (IJ) 31 3/5 sec., 2. B. Zegger (DJ.K.) 32 1/5 sec., 3. J. Hazelhoff (Neptunus, Zaan dam) 32 2/5 sec. 100 meter Borstzwemmen heeren, vrije deelname 1. J. van Süfhout (IJ) 1 min. 8 2 5 sec., 2. G. Dekker (Neptunus) 1 min. 8 4,5 sec., 3. J. van Mecrten (U.Z.C.) 1 min. 12 2 5 sec. De medaille van de gemeente Utrecht werd gewonnen door J. van Silfhout. 100 Meter borstzwemmen voor dames. 1. mrj. M. Baron (O.D.Z.), 1 min. 31 1/5 sec. 2. mej. de Kamps (R.D.Z.), 1 tiin, 37 2/5 sec. 3. mej. A. Treffers (R.D.Z.) 40 2/5 sec. Speciale prijs te winnen door een U.Z.C.-lid, gewonnen door baronnesse Van Doornickga in 1 min. 52 sec. 50 M. Rugzwemmen voor heeren, vrije deelname i 1. A. J. van Willegenburg, (A.Z.) 38 2/5 sec. 2. P. F. van Sen us (Maas) 39 2 '5 sec. 3. J. G. J. Pronk (Dolfijn) 41 4/5 sec. Estafette zwemmen voor heeren 5 5o M. Ploeg van het IJ (E. van Es. J. van Silf hout. M. Desmet, R. Wijs en J. Kohier) 2 min. 36 sec. (het bestaande record was 2 min 37 sec. Het werd met 1 sec. verbeterd. 2. ploeg van Neptunus (J. Dil, J. Midden, J. Maas dam, J. Haselhof en G. Dillen) 2 min. 44 sec., 3. U.Z.C. (J. van Meerten, W. van Dijk. W. Hein, J. C. van Leeuwen en F. Hartman 2 min. 46 3/5 sec., 4 D.J.K. 2 min. 49 4/5 seconde. en Estafette zwemmen voor dames 4 x 50 M. voor het kampioenschap van Nederland 1. Rotterdamsche Dames Zwemclub, 2 min. 39 4/5 sec. Voor deze ploeg zwommen de dames mej. De Kamps, G. Klapwijk, F Bakker en A. Treffers. 2. Hollandsche Dames Zwemclub 2 min. 58 3/5 sec. Het bestaande record 2 min. 43 3/5 sec., werd door de Rot terdamsche dames gebracht op 2 nun. 39 4/5 seconde. Gekleed popduiken voor heeren i H. Minnes (U.Z.C.) 31 sec., 2 E. Davidson (IJ) 35 sec., 3. W. Kooyman (A.Z. en P.C.) 39 seconde. Gekleed popduiken voor dames i I. mej. M. Baron (R.D.Z.) 44 4/5 sec., 2. mej. R. van Male (O.D.Z.) 49 sec. Estafette zwemmen voor heeren 4 X 200» meter voor het kampioenschap van Neder land het IJ (J. van Es, K. Schutte, J. van Silfhout) 11 min. 46 3/5 sec., 2 D.J.K., (B. Zegger, J. Corten, W. Planinga en J. Jacobszoon) 12 min. 30 sec., 3. Dolfijn,*!2 m« 40 sec. Schoonspringen voor heeren. Verplichte sprongen 3 meter. Zweefsprong, snoeksprong, salto eenmaal voorover met loop en 2 vrije sprongen. l. H. Lotgering (IJ), 165 8/10 p. 2. H. C. Hemsing (IJ), 158 9/10 p.3. J. C, Tetenburg (U.Z.C.) 144 6/10 p. f Schoonspringen voor dames voor t kan- pioenschap van Nederland, 10 verplichte sprongen. 1. mej. G. Klapwijk (R.D.Z.) 233 6/10 p. 2. mej. R. Bante (A.D.Z.) 226 4/10 p. De houdster van het kampioenschap van verleden jaar mej. Brown van het IJ had voor deze wedstrijden niet ingeschreven. Zwemwedstrijden te Zaandijk. ZAANDAM, 5 Aug. Van wege de zwemclub Nereus te Zaandijk hadden heden aldaar in de Zaanlandsche Bad- en Zwem inrichting nationale en onderlinge zwem wedstrijden plaats, die door mooi zomerweer werden begunstigd en door vele belangstel lenden bijgewoond. De uitslagen waren als volgt 250 M. Snelzwemmen, vrije slag voor Nereus-leden 1. zilveren wisselbeker J. v. d. Woestijne, 3.56.2 2. H. A. Meuleman 4.28 3. J. v. d. Berg 4.29.4 4. C. Huig 4.33. 50 M. Wisselslagzwemmen voor leden van Thetis 1. Annie Honig. 56 sec. 2. Tini Meulemans, 55.4 3. Eefje Kaaijk, Md. 56.4. 75 M. Wisselslagzwemmen vrije deel name voor heeren 1. C. Zethoven 1.6.1. 2. H. A. Meuleman 1.6.4.3. J. v. d. Berg 1.12. Club-Estafette 100 M. slag, m ploegen van vier. 1. Nereus A 1.71 2. Nereus B 1.8.3. 3. Nereus C 1.11.4; 4. Neptunus 1.11.3; 5. H.V.G.B. 1.12.4. Z.P.C. kampioen van den Oostel. Zwem» bond. ZWOLLE, 5 Aug. Door een 2—0-over- winning op Neptunus werd de Zwolscht poloclub kampioen van den Oostelij kea Zwembond. DE WATERPOLO-COMPETITIE. AMSTERDAM, 5 Aug. De uitslagen van heden luiden le klasse. A. UtrechtU.Z.C.A.Z. en P.C. 5—i 2e klasse. - A. UtrechtU.Z.C. II—Neptunus 0—3 3e klasse. F. Deventer De IJselde Aa 00 G. Zwolle Zw. P.C.Nept. Zutf. 20 Adspiranten. Zaandijk NereusNeptunus 60. Buiten de competitie. Vriendschappelijk. Zwolle Z.P.C. IINeptunus II 04 Zaandijk NereusH.V.G.B. 22 Deventer De IJsel IIde Aa II 01

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 7