LAWN-TENNIS WIELER SPORT ATHLETIEK JYiMSÏIEK. BOKSEN. SSKERiEM. «k fjy f 6-2 8-6 6-1 6-0 6-2 6-4 Compctie-kampiocnschap. Het competitie-kampioenschap, dat aan hankelijk vastgesteld was op 29 en 30 Juli j 1. is nu bepaald op Zaterdag 11 en Zondag 12 Aug. a.s. op de banen van Eilers Sport park te Amsterdam. De strijd gaat tusschen ■de drie afdeelings kampioenen Festina, Arn- ïrem en Hilversum. l Naar wij vernemen zullen dq verschillende ploegen zoo volledig mogelijk uitkomen. Bij Festina speelt mej. Otten weer en daar ook roej. Veltman speelt, is de ploeg in het anders vrij zwakke dames-gedeelte zeer versterkt. Met mej. Veltman en Mendes de Leon in het gemengd dubbel en deze laatste met Leembruggen in het heerendubbelspel brengt Festina een ploeg in het veld die goede kan sen op het kampioenschap heeft. t NederlandBelgië. De landenwedstrijd NederlandBelgië, in Juli uitgesteld, wordt nu op 18 en 19 Augustus op de banen van den Arnhemschen Lawntennis Bond gespeeld. Twee jaar geleden werd de jaarlij ksche wedstrijd ook in Arnhem gespeeld enx ein digde toen in een overwinning voor ons land met 168 (zooals men weet bestaat de wed strijd uit 16 heeren-enkelspelen en 8 heeren dubbelspelen). Verleden jaar te Brussel kreeg onze ploeg leelijk klop al werd de wedstrijd niet uitgespeeld. Dit jaar zijn waarschijnlijk bij België Washer en Watson van de partij en bij Ne derland dan ook Van Lennep en Diemer Kool. Voorts Van der Feen, Timmer en de andere spelers. Het kan dus een interssante ■wedstrijd worden. Door de Goudsche Tennisclub: „T. I- O. D." worden op de harten van de N. V. sport- tetrein „Gouda aan den Graaf Floris- ■weg, alhier, vanaf 1 Augustus tot en met 5 ■.Augustus a.s. Uitslagen van den lem dag: (1 Aug.). Herren-Single. J. Steffelaar, slaat Heusdens 6-3 6-3 Schim v. d. Loef slaat Duyvis 6-3 6-1 J. C. Jonker slaat L. D. Neder- horsl 6-1 6-2 Fehmers slaat Henkes Hoffman slaat van Eyk ,*lr. C. Jonker slaat A. Vos. Hoffman slaat J. C. Jonker 2. Mixed-Double. Mej. Koene en J. Vos klaan Mej. M. A. 'Jonker en J. Steffelaar 6-4 6-2. Mej. A. Vos en A. Vos slaan Mej. J. Heus dens en Mr. J. Mijs 6-2 6-4. 3. Heeren-Double. Fehmers en Hoffman slaan Jhr. De Ra- Aiitz en Goemans 6-3 6-4. Uitslagen 2e dag (2 Aug.). Dames-Single. Mej. M. ten Haeff slaat mej. A. Mijnlief 97, 64. Mej. van Voorst slaat mej. v. Gent 63, 61. Mei. Koene slaat Mej. E. Niessink 61, 46, 62. Mevr. Beukers Loos slaat Mej. L. Overijnder 64, 6—1, Mej. H. A. C. E. Hanken slaat Mevr. lief-Visser 62, 62. Mej. A. van Konings low slaat Mej. De Keijzer 60, 60. Mevr. Beukers slaat Mej. ten Haeff 63, 60. Mej. Koene slaat Mej. H. A. C. E. Hanken 9—1, 6—2. Heeren-Single. Una slaat v. d. Arend 63, 62. Sol- (ewijn-Gelpke slaat Kat 64. 6—0. Erickson slaat Goemans 60, 60. Eijkendal slaat H. üobbée 63. 61. Erickson slaat van Ber- kel' 60, 62. Kroeze slaat Jhr. de Ranitz 62, 75. Jhr. de Jonge van Campens Nieuwland slaat Dirkzwager 6—1, 64. Van Poelje si-a at van Stapele 86, 64; van Herwijnen slaat van Gnmsren 60, 64; Schim van der Loeff slaat Una 60, 62; Mr. Kroner slaat Dr. Steffelaar 61, 62: Likendaal slaat van Poelje 61, 63. Herwijnen slaat v. d. Sleur 64, 61; van den HeuvelReijnders slaat J. Vos 62, 97: Mir. C. Jonker slaat Mr. Kroner 75, 6; Kolf slaat Moerkerk 46, 6—3, 97. Mixed-doub\e. Mej. van Königslöw-Overeijnder en Mej. XJhr. de Ranitz; Mej. OvereijnderPetit slaan Mej. J. H. SpruvtSollewijn Gelpke; Mej. van KönigslöwOvereijnder slaan Er- podsonMej. J. L. Hoest 108, 6—1. Heeren-double. fj Fehmers en van Benkele slaan Dr. Steffe- kar en J. Steffelaar 6—2, 63; Herwijnen £n L. D. Nederhorst slaan van Poelje en Rin geling 61, 37, 62; Gaars en Grunsver slaan F. Sibbes en Berlijn 57, 62, 64. Heeren-Double. L. v. d. Broek en J. C. Jonker slaan Una en Berents 1—6, 6—2, 7—3; Jhr. Mr. Dr. -Eikendal en Mr. Kroner slaan Kot en Dirk zwager 6—3. 4—6, 6—3; Borgerhof—Mulder slaan v. d. Drift 60, 63. Fehmers en v. Berkel slaan Jhr. de Ra nitz en Goemans 63. 64. Mixed-DouWe. Mej. L. Hoest en Erickson slaan mej. v. /oorst en Una 75. 60. Mixed-Double. Mej. A. Mijnlief en J. C. Jonker slaan Mej. ,'Niesrinck en Ringeling 62, 63. Heeren-Sinle. Swevs slaat Nederhorst 60, 60; Sweys slaat Jhr. de Jonge van Campens Ndeuwland 4, 57, 64; Kroeze slaat Fehmers 64, '4—9: M. M. Schim v. d. Loeff slaat Jhr. Mr. Eikendal 26, 6—3, 4—5 (ret.). Vrijdag 3 Augustus. Dames-Single. Mej. Dr. Ter Kuile slaat Mej. S. Liefrinck 3, 60; Mej. Dr. Ter Kuile slaat Mej. A. van Königslöw 61, 63; Mej. S. van Voorst s'aat Mej. Schotsman-De Jong 62, I6. 62; \fjj. Dr. Ter Kuile slaat Mevr. BeukersLoos 6—1, 64; Mej. van Voorst slaat Mej. Koene 13—11, 6—4. Heeren-Douible. L. v. d. Broek en J. C. Jonker slaan Una n Berents 1—6, 6—2, 7—5; Jhr. Mr. Dr. Eikendal en Mr. Kroner slaan Kat en Dirk zwager 6 3, 46, 63; BurgerhoffMulder slaat v. d. Drift 60, 63. Mixed-Double. Mej. A. Mijmfief en J. (1. Jonker slaan Mej. Niessinck en Ringeling 62, 63. Heeren-Single. Swevs slaat Nederhorst 60, 60; Sweys slaat Jhr. de Jonge van Campens Nieuwland 64, 57, 6—4; Kroeze slaat Fehmers 64, II—9; M. M. Schim v. d. Loef slaat Jhr. Mr Dr. Eikendal 2—6, 63, 48 (ret.) Dames-Double. Mej". Schotsman—de Jong en Mej. Liefrinck slaan Mevr. Spruyt en Mej. H. Spruvt 6—1 3—6, 64. Heeren-Double. Borgerhoff—Mulder slaat J. Steffelaar 6—2 6—3; BorgerhoffMulder <g.aat Kroeze 6—1, 6—3; Mr. Cramp en Burgerhoff—Mulder slaan r*. d. Arend eri Kolff 6—0, 6—0: M. M. Schim v. d. Loef en Sweys slaan v. S lapele en C. M. L. Koole 64, 60; Van der Steur en Schouten slaan Fehmers en, van Berkel 63, 86; L. Hoffmann en v. d. Heuvel Reynders slaan Kroeze en Jhr. de Jonge van Campen Nieuwland 64, 62. Mixed-Double. Mej. Koene en J. Vos slaan Mej. A. Mijn- lieff en J. C. Jonker 86, 6:2; Mej. ter Kuile en Sweys slaan Mej. Schotsman de Jong en Liefferinck 63, 61; Mej. de Keyzer en Van Poelje slaan Mevr. Becking en Dr. Stef felaar 6—4, 63; Mej. Dr. ter Kuile en Sweys slaan Mevr. BeukersLoos en Van Berkel 63, 86. Heeren-Single. Mr. Cramp slaat Schoute 62, 62; v. d. Heuvel Reynders slaat Moerkerk 61, 6.3; Overeynder slaat Mr. Cramp 26, 97, 6—3; J. C. Jonker en L. v. d. Broek slaan Den Baars en Grunsven 64, 62; Hoffmann slaat Mr. Sweys 61, 63; van den Heuvel Reynders slaat Sollewyn Gelpke. •Zaterdag 4 Augustus. Heeren-Single. Overynder slaat van Herwynen 75, 64; BorgerhoffMulder slaat v. d. Heu vel Rijnders, 61, 108; Hoffman slaat Overynd'er 63, 64; BorgerhoffMul der slaat M, M. Schim van der Loef, 63, 6—4. Heeren-Double. Gramp en Borgerhoff-Mulder slaan A. Vos en J. Vos 62, 61; Nederhorst en Heusdens slaan A. Petit en X. (w.o.); Ericksonn en Overynder slaan Mt. Kroner en Eikendal, 36, 63, 62; Cramp en BorgerhoffMulder slaan M. M. Schim v. d. Loef en Sweys, 36, 6—4, 61. Hoffman en v. d. Heuvel-Rynders slaan J. C. Jonker en L, v .d. Broek. 63, 64. Mixed Double. Mej. van Gieü en Eykendal slaan mej. Semmelinck en M. M. Schim v. d. Loef, 64, 64; Mej. Liefrinck en Mr. Kroner slaan de heer en mevr. Mijralief-Visser, 63, 62; Mej. A. Vos en A. Vos slaan mej. de Keyzer en v. Poelje 1214, 63, 6—3; Mej. Overynder en Petit slaan Mej. Liefrinck en Mr. Kroner, 62, 16, 63. Dames-double. Mei. A. van Königslöw en Mej. v. Giel slaan mej. Keunen en mej. Visman, 62, 75. Mej. L'Hoëst en Mej. Dr. ter Kuile slaan Mei. C. V. Voorste en Mei. M. ten Haeff, 6—3, 7—5 Mixed Double. Mej. Dr. ter Kuile en Sweys slaan Mej. ten Haeff en Berens, 6—3, 6—1; Mej. Giel en Eikendal slaan Mej. van Gent en Den Baars, 61, 62; Mej. Koene en Vos staan Mej. Overynder en Petit, 63, 63. Dames Double. Mej. L. Hoest en Mej. Dr. Ter Kuile slaan Mej. Liefrinck en Mej. Schotman de Jong, 6—2 6—1, DE WIELERWEDSTRIJDEN IN HET STADION. Een regelmatig verloop. Storm naar Zurich. AMSTERDAM, 5 Aug. De 100 K.M.- wedstrijd, hedenmiddag in het Stadion ge houden, is wel onder zeer onaangename om standigheden verloopen. De stemming tus schen de verschillende renners en gangma kers liet nogal wat te wenschen over, hetgeen dan ook tot eenige incidenten aanleiding gaf. Storm toonde zich weer van zijn slechtste zijde. Op ongeveer de helft van den wedstrijd stapte hij af en ging zijn cabine binnen. Even later kwam hij weer terug en begon weer te rijden. Zulk een handelwijze is natuurlijk ontoelaatbaar. Hij werd dan ook met 150 beboet. Ook zijn gangmaker Kaser reed soms op onverantwoordelijke wijze. De manier, waar op hij Storm voorbij Schlebaum trachtte te krijgen, was zoo gevaarlijk, dat Storm losliet. Even later reed Schlebaum in het gras, daar hij, volgens zijn zeggen, door Kaser was aan gereden. K aser werd met 25 beboet wegens onvoorzichtig rijden. Schlebaum won dezen wedstrijd met hin dernissen en verdiend. Niettegenstaande dit besloot de N.W.B. Storm naar de kampioen schappen te Zurich af te vaardigen. In den koppelwedstrijd voor amateurs heeft het koppel Muller-Zonneveld de overwin ning behaald. In dezen aardigen wedstrijd lag meer sportiviteit dan in het hoofdnummer. Meyer heeft zich ten deele gerehabiliteerd na zijn nederlaag te Rotterdam. In Bosch van Drakesteyn moest hij echter nog steeds zijn meerdere erkennen, maar Mazairac klop te hij op fraaie wijze. De gedetailleerde uitslagen luiden Sprintwedstrijd over 800 K.M., te verrij den in 3 ritten van 2 rijders. Deelnemers jhr. G. Bosch van Drakesteyn, A. H. Ma zairac, J. Meyer. Ie rit tussclien Bosch van Drakesteyn en Mazairac. Uitslag 1. Bosch van Drakesteyn, (laatste 200 M. in 13 1/5 sec.) 2. Mazairac, Bosch v. Drakesteyn neemt den kop. In de laatste ronde gaat Mazairac naar voren, maar in het laatste rechte eind zien we een' aanval van Bosch van Drakesteyn, die met een halve wiellengte wint. 2e rit tusschen Bosch v. Drakesteyn en Meyer. Uitslag 1. Bosch v. Drakesteyn (laatste 200 M. in 13 3/5 sec.) 2. Meyer op Y> lengte. Bosch nam na den start de leiding, om die niet meer af te staan en als eerste te eindigen. 3e rit Uitslag 1. Meyer (laatste 20U M* in 13 3/5 sec. 2. Mazairac. Na eeniggeba- lanceer neemt Meyer de leiding en wint mooi. Einduitslag 1. jhr. Bosch v. Drakesteyn, 2 punten. 2. J. Me yer, 3 punten. 3. Mazairac 4 punten. Koppelwedstrijd voor amateurs over 24 K.M. met 5 klassementen. Uitslag 1. Muller-Zonneveld, 10 punten, in 37 mjn. 19 1/5 sec. 2. Gebr. Bremer, 13 p., 3. Hijzeldoorn-v, d. Berg, 11 p.4. Wïllekes- Elich, 6 p. lste klassement1. Willems-v. t' Hag 2. Hijzeldoorn-v. d. Bergh 3. Gebr. Bremer, 4. Muller Zonneveld. Mooi door Willems gewonnen. Eenige uitlooppogingen hadden geen succes. 2de klassement1. Willems-v. 't Hag 2. Gebr. Bremer 3. Willekes-Ellich 4. Ade- ma-Rikse. De koppels Zweeris-Vossen en Potman- Wijman erluzen in dit klassement 1 '/2 ronde en moeten afstappen. 3e klassement1. Gebr. Bremer 2. Emous-Krabshuis 3. Willems-v. 't Hag 4. Muller-Zonneveld. In dit klassement doen de gebr. Bremer en Emous-Krabshuis een serieuze poging tot uitloopen en winnen daardoor den sprint. Westera-Bergh krijgen 20 strafp. wegens verkeerd aflossen, evenals Willems-v. 't Hag. 4e klassement 1. Muller-Zonneveld 2. Willems-v. 't Hag 3. Willekes-Elich 4. Emous-Krabshuis. Muller-Zonneveld zijn uitgeloopen en winnen daardoor het klassement, hoewel Willems alle mogelijke moeite doet hen te bereiken. Muller-Zonneveld houden vol en hoewel zij geen volle ronde uitloopen, winnen zij het laatste klassement en daardoor den wed strijd. 3e Klassement 1. Muller-Zonneveld 2. Westera-v. d. Bergh 3. Hijzeldoorn-v. d. Berg 4. Gebr. Bremer. Proefwedstrijd over 100 K.M. met motor- gangmaking voor de a.s. wereldkampioen schappen te Zurich. Deelnemers Jac. Storm (Kaser) C. Blekemolen (Junggeburth) J. Schlebaum (Hesker) P. Dickentman (Hesslich). Uitslag 1. J. Schlebaum in 1 uur 23 min. 42 1/5 sec. 2. Dickentman 3. Blekemolen; 4. Storm. Met een mooien spurt neemt Storm de leiding, Schlebaum, Dickentman en Bleke molen in deze volgorde achter zich latend. Na een tiental ronden een succesvolle aan val van Blekemolen op Dickentman. Dan gaat Schlebaum op Storm af, zonder hem echter te bereiken. Langen tijd gaat de strijd vrij eentonig verder. Storm krijgt dan in de 57e ronde pech met zijn machine en verliest bijna 2 ronden. Plotseling krijgt dan Dickent man een bevlieging en passeert zoowel Ble kemolen als Schlebaum. In de 80e ronde 'n succesvolle aaanval van Storm op Blekemolen, terwijl Schlebaum even later Dickentman passeert, welk voor beeld door Storm gevolgd wordt. Deze laat ste wil dan Schlebaum voorbij, doch Kaser rijdt zoo gevaarlijk dicht langs Schlebaum dat Storm loslaat en pas na 7 ronden weer achter zijn motor zit. Als er nog 134 ronden te rijden zijn, zien wij Schlebaum plotseling het gras inrijden. Hij stapt af, daar hij zegt door Kaser aange reden te zijn. Men beweegt hem echter weer te gaan rijden. Wel verliest hij veel van zijn voorsprong, maar behoudt toch nog de lei ding. Storm zorgt dan voor het volgend in cident. In de 150e ronde stapt hij zonder re den af en gaat het renners kwartier binnen wat hem f 150 boete kost. Vijftien ronden later zien wij hem echter weer verschijnen en begint hij weer te rijden. Als er 75 K.M. ge reden zijn luidt de stand 1. Schlebaum 2. Dickentman, 1100 M.3. Blekemolen, 2300 M.4. Storm, ver. Blekemolen is geheel uit den strijd en wordt door de anderen herhaaldelijk gepas seerd. Een 40-tal ronden voor het einde krijgt Storm weer zijn ouderwetschen gang en pas seert Schlebaum na hevigen strijd. De uit slag is dan eigenlijk al beslist. De laatste K. M. worden dan in een snel tempo uitge reden, zonder noemenswaardigen strijd. De kranige Dickentman, die tusschen de incidenten door in een mooi tempo was blij ven doorrijden en daardoor de 2e plaats bezette, kreeg de bloemen van Schlebaum en moest te zamen met den overwinnaar een eere-rondje rijden. VAN DE RIJSWIJKSCHE BAAN. 's-GRAVENHAGE, 5 Aug. Blijkbaar met de bedoeling toch iets te doen, had men voor hedenmiddag eenige wedstrijden voor locale renners uitgeschreven. Zooals te ver wachten, was de publieke belangstelling voor dit programma tamelijk groot, aangezien de entrée-prijzen binnen iéders bereik waren. Het hoofdnummer was een uitdagings match tusschen de amateurs M. Peeters en den beroepsrenner Louis Didier. De ex- wereldkampioen won alle drie de ritten met één lengte, na den spurt te hebben geleid. De beslissing van een korten afstand-wed strijd tusschen amateurs had tot uitslag 1. Klamer 2. v. Delft3. v. d. Leeuw 4. de Bruin. De verdere uitslagen luiden Koppelwedstrijd voor amateurs over 20 K.M. 1. Visscher-N. de Bruin 2. Mul- Hazenleger 3. v. d. Lecuw-Munier 4. v. Delft-Klamer. In 't geheel waren er acht kop pels. Achter motoren red&i de B-klassers Pay- mans, Gootjes, Datema, de Bruin en v. Scheepen over 20 en 30 K.M. Het resultaat was 1. Datema 2. v. Scheepen 3. Goot jes 4. Paymans. Storm rijdt wederom tegen Linart. 's-GRAVENHAGE, 5 Aug. Op de Rijswijksche wielerbaan zal Woensdagavond 7% uur, de Nederlandsche kampioen Storm tegen Linart een uur-wedstrijd rijden. VAN DE ROTTERDAMS CHE WIELER BAAN. Om het gouden Mi?s Blanche Wiel. ROTTERDAM, 5 Aug. Op de Rot- terdamsche baan zijn vanmiddag de wed strijden om het gouden Miss Blanche Wiel gehouden. Er werd gereden in 2 series van 10 K.M., terwijl de finale over 15 K.M. ge reden werd. De Rotterdammer v. Geluk legde beslag op den prijs. Vreeswijk werd tweede en Krijgsman derde. Het andere nummer van het programma, de Amerikaansche koppelwedstrijd, viel zeer in den smaak van het talrijke publiek. Het Hollandsche koppel ErkelensHöhle werd op fraaie wijze winnaar. Vooral het rij den van Erkelens was zeer goed. Van Boxsel v. d. Wiel, anders een zeer geducht kop pel, stelde teleur. Over het algemeen was het programma niet zeer afwisselend, daar alleen lange-af- stand nummers werden verreden. De uitslagen luiden als volgt Wedstrijd om het gouden Miss Blanche wiel. Ie manche 10 K.M. (40 rónden). Elke 10 ronden 1 klassement. De eerst aankomende ontvangt 5 punten, de tweede 4, de derde 3, de vierde 2, de vijfde 1 punt. De vijf renners met het hoogst aantal punten komen in de finale. Ie serie 1. F. C. Wiechman 23 p. 2. H. Krijgs man 20 p.3. B. v. Geluk 10 p.4. W. de Vos 9 p. 5. A. Viruly 7 p. In de 32ste ronde loopt Wiechman een halve baan uit en krijgt 10 punten extra. Hij wint ten slotte met 3/4 baanlengte 2e serie* 1. G. Vreeswijk 19 p. 2. H. v. Duijn 18 p.; 3. A. Muijs 14 p.4. Joh. v. Zinneveld 10 p. 5. L. Coquit 9 p. Wanneer een serie beëindigd is, houdt Co quit plotseling in en kijkt daarbij om, hij komt te vallen en wordt vrij ernstig aan ge laat en armen gewond. Finale 15 K.M. (60 ronden 1. B. v. Geluk 24 p. 2. G. Vreeswijk 23 p.3. H. Krijgsman 19 p.; 4. F. C. Wiech man 11 p.5. W. de Vos 10 p. Tot het laatste klassement was Vreeswijk, die zeer goed reed, favoriet voor den eersten prijs, doch toen zette Van Geluk een gewel dige spurt in, die Vreeswijk verraste en ging als eerste over de eindstreep, het aan de dub bele punten telling dankend, dat hij het to taal van Vreeswijk overschreed. Amerik. koppelwedstrijd. Ie rit 20 K.M. (80 ronden). Elke 20 ronden 1 klassement. Eerst aan komende krijgt 3, de tweede 2, de derde 1 punt. 1. C. ErkelensJ. Höhle 9 punten ;~2. T. de VrengJ. F. Anspach 6 p.3. G. Bonte koeW. van Duijn C p.4. W. OomsP. Kolles 3 p. Het koppel ErkelensHöhle had bijna een ronde uitgeloopen. Met bijna een baan voorsprong wonnen ErkelensHöhle ten slotte. Het koppel v. d. WielVan Boxsel, voor welks verrichting nogal belangstelling bestond, reed zeer on tactisch en had daardoor geen succes in de zen rit. Slechts in het vierde klassement behaalde het koppel 1 punt. De tijd van het eerste koppel was 21 min. 21 2/5 ^ec. Er werd een 7-tal premies uitgeloofd, die werden behaald door De Vreng, G. Verbist, G. VerbistBontekoe, VerbistErkelens, Erkelens en Meerbach. 2e rit 20 K.M. (80 ronden). De uitslag van deze manche is 1. BontekoeVan Duijn 6 p. 2. Erkelens Höhle 4 p. 3. De VrengAnspach 4. p. Premies werden achtereenvolgenss be haald door Barendse, Verbist, Van Duijn, Meerbach, Ooms en Kolles. Het eind klassement luidt 1. ErkelensHöhle 1C3 p.2. De Vreng Anspach 10 p.3. BontekoeVan Duijn 9 p. „Crt." REN- EN TOERISTENVEREENIGING „HAARLEM," Opgericht 6 November 1922. Aangeslo ten bij den N. W. B. en F. W. N. M. Secre tariaat Javastraat 42, Schoten. Zondagmorgen werd onder groote be langstelling de door onze vereeniging uit geschreven Nationale Betrouwbaarheids-rit (Albio-rit) voor nieuwelingen gereden over een afstand van 60 K.M. Voor dezen rit hadden zich niet minder dan 55 nieuwelingen laten inschrijven, waar onder zelfs uit Rotterdam en den Haag. De te volgen weg was door de droogte zeer scherp, zoodat verscheidene bandjes ajs slachtoffer van het rijkelijk aanwezige kei slag vielen, iets wat de meeste pechvogels toch niet belette den geheelen rit uit te rijden en dikwijls bovendien nog een zeer goeden tijd te maken. Diegenen welke echter geen pech hadden, maakten natuurlijk de beste kans en van hen toonde zich C. Kwaak van „de Bataaf" te Halfweg verreweg de beste, deze renner plaatste zich no. 1 in den tijd van 1 uur 52 min. 20 sec. 2e J. J. Weijman, (Fred- delaar Amsterdam) 3e G. Versteeg (Fe- daalridders Rotterdam) 4e. K. Hamstra, (Olympia Amsterdam) 5e. E. A. Muller, (idem) 6e. R. de Vos, (D. O. S. Maag) 7e. C. J. de Jong, (Bataaf Halfweg) 8e. Th. vVogel 9e. D. J. Hillerstrom, en 10, F. Tol, terwijl F. M. van Ooijen en H. J. Muller elk nog een troostprijs ontvingen. Om precies 9.15 vertrok de eerste deel nemer,» terwijl om 10.45 de laatste afging. Om ruim 11.11 kwam de eerste weer binnen. Nadat allen weer present waren, begaven we ons naar ons lid van Zeil, Café „Wapen van Haarlemmermeer" te Heemstede, waar ruime gelegenheid was voor de deelnemers zich wat te verfrisschen enz. en waar tevens de prijzen werden uitgereikt. Behalve de Albio-beker had de le prijswinnaar C. Kwaak nog een prachtig bloemstuk in ont vangst te nemen, waarbij een luid applaus losbarstte, de 2e prijs was eveneens een fraaie beker, de 3e een groote zilveren medaille, terwijl de overige med. verg. br. waren. Het bestuur had, gemeend, dat buiten deze prijzen nog een extra prijs zou worden uit gereikt aan het lid onzer vereeniging, die den snelsten tijd zou maken. Voor dezen prijs kwam in aanmerking onze jonge renner H. M. Voskuijl, die met een fraaie medaille en een prachtig bloemstuk zeer in z'n nopjes naar huis ging. Alzoo behoort deze eerste Nationale Be- trduwbaarheidsrit, uitgeschreven door onze, nog geen vol jaar bestaande vereeniging weer tothet verleden en met het volst^ recht kunnen we zeggen dat deze eerste rit schit terend geslaagd is, zoowel wat betreft de vertoonde sport, als de groote belangstelling. We danken dit slagen voor een zeer'groot gedeelte aan de krachtdadige hulp van de zeer velen, die zich {spontaan beschikbaar stelden om de controle langs dit 60-K.M. lange traject waar te nemen en in dit verband te brengen we een speciaal woord van dank aan onze Zustervereeniging „De Bataaf" te Halfweg, die ons in alle opzichten Zoo heeft ter zijde gestaan, dat we konden zeggen „de staande, zoowel als de per motor rijdende controle is in alle opzichten in orde, onregelmatigheden of abuizen zijn theore tisch onmogelijk". De uitslag heeft ons in het gelijk gesteld, de enkelen die toch buiten de regelen hebben gehandeld, werden gesigna leerd en gestraft met disqualificatie, een zwa re doch rechtvaardige straf, (de 8e prijswin- ner deed er de ondervinding van op). Enkele overtredingen dan ook buiten be schouwing latend, is het geheele verloop schit terend geweest, en onze vereeniging kan dan ook niet anders dan met voldoening op dezen rit terugzien, we hebben het vaste voornemen spoedig nogmaals een dergelijk sportgebeu ren op touw te zetten, waarvoor ons reeds thans ae volle medewerking is toegezegd van onze Zusterverenigingen te Halfweg en Am sterdam. De Secretaris, F. B. PRENEN. DE NEDERLANDSCHE ATHLETIEK K AMPIOENS CHAPPEN. VIER NIEUWE RECORDS. Het tweede gedeelte van de Nederlandsche athletiek-kampioenschappen is in alle op zichten geslaagd. Voor Groningen woonde een recordaantal toeschouwers de wedstrij den bij. Ongeveer 3500 menschèn hadden zich naar het Stadspark begeven. De terreinen verkeerden, volgens de verklaring van de N.A.U.-officials en ook volgens de loopers en wandelaars in uitstekenden toestand en de tijden hebben afdoende bewezen, dat de Groningsche koolaschbanen aan de gestelde eischen ten volle beantwoorden. Broos, Gubbels en Menso verklaarden nog niet op zulk een baan te hebben geloopen, terwijl de heer Hjertberg, die nogal veeleischend is, verklaarde, dat het de beste baan in Neder land is, speciaal wat wedstrijdbaan betreft. Voor de gemeentel, commissie vanvolksop voeding en den heer Juchter, den leider van de werkzaamheden in het-Stadspark was deze middag een groote voldoening. Een viertal Nederlandsche records moest er aan geloo- ven. De A.A.C.-er P. Spaarwater verbeterde het record polstokspringen dat op naam stond van A. Luurs (Rapiditas, Groningen), met 8.50 M., door het te brengen op 8.76 M. Menso bracht de 880 yards op 2.01.6. Het oude record stond op naam van Paulen met 2.06.3. De Amsterdammer C. Ras ver beterde het record hoogspringen zonder aanloop van baron Van Randwijk (1.41 M.) door het te brengen op 1.43.3 M. De dames- ploeg van Vlugheid en Kracht bestaande uit de dames Brink, Westerwarder, Klooster man en Mulder bracht het record 4 x 80 M. estafette op 43.7. Ook Hercules-Hebe liep binnen recordtijd nl. in 44.9. De gedétailleerde uitslagen luiden 200 M. hardloopen (Ned. ree. J. Grij seels 21 1/5 sec.) le serie 1 Visser (Rapiditas) 24 sec., 2. v. d. Heijden (A.A.C.) 24.1 sec. 2e serie 1 Kempke (Rapiditas) 24 sec., 2 Duisterwinkel 24.1 sec. 3e serie 1 Rinkes (Olympia) 24.4 sec., 2 Heusden (Pro Patria) 24.6 sec. 4e serie 1 Van kampen (V.E.L.), 2 Berg- feld (A.A.C.) 25i/2 sec. 5e serie 1 Broos (Philips) 23.2 sec., 2 H. v. Rappard (V.E.L.) 23.6 sec. le halve beslissing 1 Broos (Philips) 23.2 sec., 2 Visser (Rapiditas) 23.6 sec., 3 Rinkes (Olympia). 2e halve beslissing 1 H. v. Rappard (V.E.L.). 23.2 sec., 2 Van Kampen (V.E.L.), 23.3 sec., 3 Kempkes (Rapiditas). Beslissing 1 M. Broos (Philips), 23 sec. 2 M. v. Rappard (V.h'.L.). sec., J v. Kampen (V.E.L.) 1 M. 5000 M. hardloopen (NeÜ. ree. Jacquee Keijser 16 m. 10 1/5 sec.) 1 J. Zeegers (A.V A.C.), 16 m. 51.8 sec., 2 F. Sieme (N.A.U. Groningen) 17 m. 10 sec., 3 D. J. Matse (Zes macht). 800 M. hardloopen (Ned. ree. A. Pau len 1 m. 58 3/5 sec.) 1 Menso (Vlug en Lenig) (kampioen), 2 m. 1 sec., 2 J. Klop (Tuban- sers) 2 m. 5.3 sec., 3 Roiten (A.A.C.)s i| 6» 4 maal 400 M. estafette (Ned. ree. V.E.L. 3 m. 40 4/5 sec.) 1 Vlug .en Lenig, (Den Haag), (Van Kampen, Van den Wel, M. van Rappard en Menso), 3 m. 40.7 sec. 2. A.A.C., Amsterdam, (Kat, Komen, Berg- feld, Komen), 3 m. 42.3 sec., 3 Rapiditas, Groningen, 3 m. 45.7 sec., 4 Olympia, Gro ningen 3 m. 5 sec. 45.7 sec., 4 Olympia, Gro ningen 3 m. 5 sec. 3500 M. snelwandelen 1 C. Gubbels (Pro Patria)16 m. 15 sec. kampioen, 2 G. Minnes (Rapiditas) 16 m. 40 sec. 3 P. van Doesburg (Blauw Wit.) 10.000 M. snelwandelen (Ned. ree. C. A. Gubbels 49 m. 11 sec.) 1 C. A. Gubbels (Pro Patria) 51 m. 49.2 sec. kampioen, 2 C. Kragt (Pro Patria)., 3 P. v. Doesburg (Blauw-Wit). Polsverspringen (Ned. ree. H. Luurs 8.50 M.) 1 P. Spaarwfter (A. A. C.) 876 M. kampioen, en nieuw recordhouder, 2 G. Visser 3.47 M., 3 F. Kroese (Rapiditas) 3.38 M« Verspringen met aanloop (Ned. ree. A. E. Heynneman 6.90 M.) 1 J. Boot (W. F. C.) 6.77 M., kampioen, 2 W. Kat (A. A. C.) 6.33 M. 3 H. A. Stuling (Olympia) 5.20 M. Hoogspringen zonder aanloop (Ned. ree. W. v. d. Kuyp 1.43 M.) 1 A. Ras (A. A. C.) 1.38 M., kampioen, 2 H. de Kerzaan (A. A. C.) 1.38 M., 3 F. Kroese (Rapiditas) 1.37 M, Discuswerpen (Ned. ree. H. G. Bakker 40.78 M.) 1 H. de Keyser (Z. A. C.) 26.50 M. kampioen, 2 Selman (A. A. C. 34.20 M. 3 F. Kroese (Rapiditas 32.05 M. Kogelstooten (Ned. ree. B. v. Hamert 12.215 M) 1 B. de Boer (Zeemacht) 10.6685 M. kampioen, 2 A.Kroese (Rapiditas 10.61 M., 3 H. de Keyser (Z. A. C. 10.58 M. Touwtrekken zwaargewicht 1 Achilles (Arnhem kampioen, 2 Thor (Doesburg 2 Vlugheid en'Kracht Touwtrekken lichtgewicht 1 Thor I (Doesburg,) kampioen,) 2 Achilles (Arnhem, 3 Thor II (Doesburg.) Estafette 4x80 M. dames 1 Vlugheid en Kracht (Groningen) kampioen, 43.7(nieuw Nederlandsch record,) 2 Hercules-Hebe (Enschede) 44.9 sec., 3 Vlugheid en kracht 11 (Groningen) 47.1 sec. Verspringen met aanloop voor dames Mej. R. Jansen (Hercules-Hebe) 4.56 M., kampioen, 2 mej. J. Brink (Vlugheid en Kracht) 4.46 M., mej. S. Joosten (Hercules- Hebe) 4.43 M. Haagsche Athletiek Vereeniging. Gemeld wordt, dat door de H. A. V. 11 cn 12 Augustus a.s. de 100 K. M. wandeltocht gehouden zal worden. Gestart wordt Zater dagavond 11 uur op de Groenmarkt, terwijl de deelnemers Zondagmiddag tusschen half drie en drie uur worden terugverwacht in het gebouw „Veritas" aan het Westeinde. Tot dusver schreven 11 deelnemers in P. v. d. Kroon, J. v. Dorp, W. Weber, W. Brug- gemans, C. v. d. Mijl, J. v. Keulen, W. Ver beek, J. v. Rijn. H. Vleeschhouwer, J. v. Beu ken en H. Brouwer. De route is als volgt. Groenmarkt, De Schouw, Oegst, Sassenheim, Lisse, Hille- gom, Bennebroek, (rust,) Woofddorp, Aals meer (groote rust,) Leimuyden, Alphen a. d. Rijn, Leiderdorp, Leiden. De Schouw of de Vink (rust Groenmarkt Deij Haag. De landenwedstrijd West-Duitschland- Nederland. Wij meldden reeds, dat deze internationale athletiekontmoeting 26 dezer te Keulen plaats vindt. Thans bericht men ons uit Berlijn, dat de Duitsche vertegenwoordigende ploeg als volgt zal uitkomen 100 M.Houben en Düllmann 400 -M. Mat'tonet en Most800 M. Klotz en Bocher., 1500 M. Bedarff en Specht., 5000 M. Bedarff en Waltert., 110 M. horden Paulus en Dahms hoogsprin gen met aanl. Quast en Eisen vèrspringen met aanl. Adams en Weber Polsstokhoog springen Baltes en Adams speerwerpen Baüer en Röber; discuswerpen Paulus en J. Jünghens., 4x100 M. estafette: Houben, Düllmann, Most en dr. Zörner. z,waargewicnt Kampioen w. van mkuij» van Achilles le prijs J. C. Jansen (D.V.O.)l 2e prijs Hofman (Groningen). De commissie besloot voor de kampioen schappen van Nederland te Rotterdam af te vaardigen Vlieggewicht A. Martin en G. Voskamp Vedergewicht L. Wagenmaker; Lichtgewicht C. Jansen en H. Roelofs Lichtgewicht R. Jansen en J. Malisse Zwaar gewicht W. van Rekum en P. Hofman.. Jack Johnson weer in den ring? AMSTERDAM, 5 Aug. Uit Ne« York wordt aan L'Auto geseind, dat de ex- wereldkampioen Jack Johnson een contract geteekend heeft, waarbij hij zich verplicht om in het laatst van Augustus den Italiaatt Spalla te ontmoeten. Kampioenschappen N. B. B. Naar gemeld wordt zal het bestuur vafi den Haagschen Boksbond aan de oproeping tot deelneming aan de amateur-kampioen schappen 1923 van den Nederlandschen1 Boksbond, te Rotterdam op Zaterdag 11 en Zondag 12 Aug, te houden, gevolg geven en de nummers 1, 2 en 3, voor zoover zij niet verhinderd zijn, naar de kampioenschappen afvaardigen. Het ligt verder in de bedoeling van den H. B. B. na de kampioenswedstrijden te Rotterdam de verschillende kampioenen uit te dagen zich met de eerste krachten uit Deo Haag en omstreken te meten. De competitie zal zich over het geheele land uitstrekken e® Den Haag tot hoofdzetel hebben. 'HAARL. R. K. GYMNASTIEKVEREEN. „URSUS". Secretaris: G. Kruijver, 2e Zuid.pol'derstr. KL Bij hen, is het juist opmerkelijk, d:ie niiet aan gymnastiek of sport doen, er steeds zoo een onnoemlijk aantal bezwaren bestaan en: een van de grootste d'ie men naar voren tracht te brenigen „geen tijd''. Maar onze turners (sters) kunnen na drukke en moeitevolle dagtaak, alsmede andere plidhten, steedis tijd vinden om bij vendieuwing den weldladigen invloed der alzijdige lichaamsoefeningen aan den lijvet mee te voelen. Geen tijd voor lichaamsoefe ningen? H Isonbegrijpelijk, dat juist zyV die hun meesten tijd doorbrengen met weinig of niets doen, durven beweren geen tijd ta hebben, hun spieren te ontwikkeien. De grootste vijand van 's menschen ge zondheid is ongetwijfeld de laksheid. Da neiging tot laksheid of luiheid is niet aan geboren, doch ontstaat uit een, gebrekkige opvoeding en het geven vaneen slecht voor beeld. Langzamerhand wordt deze neiging tot gewoonte, omdat de kracht en de lust tot werkelijk handelen niet wordt aange moedigd en ontwikkeld. Het spreekt van zelf, dat met lichamelijke!* en geestelijken arbeid hier niet bedoeld wordt het uitoefenen van een beroep, waarmede in het onderhoud moet worden voorzien. Neen zulke arbeid is eenmaal noodzakelijk en mist daardoor de eigenschap tot ontwikkelen en verbeteren. Doch, wat ik hier op het oog heb, is die arbeid, welke ten doel heeft, den mensch naar lichaam en geest te verheffen. Daarom is het noodzakelijk, voor alles zooveel mogelijk elkander en anderen ta overtuigen, dat hoogere ontwikkeling zooweS lichamelijk als geeslelijk, onmisbaar is vootl een mensdhwaardig bestaart en een gelukt kig leven. De Stadion-uitvoering bij 't Regeeringt* jubileum. Bij de feesten, die te Amsterdam ter gele genheid van het a.s. Regeerings-jubileum gehouden zullen worden, maakt ook een gym- nastiek-uitvoering in het Stadion een deel van het programma uit. De leiding van deze uitvoering is in handen van den heer S. Konijn. De repetities zijn reeds aangevangen ea worden gehouden eiken Maandag- en Woens dagavond van half acht tot half negen en op Zaterdagmiddag van half vier tot half vijf. De Stadion-directie heeft een harer ter-j reinen hiervoor ter beschikking gesteld. De wedstrijd Nederland-België. De internationale athletiek-ontmoeting tusschen de vertegenwoordigende ploegen van Nederland en België zal Zondag 12 Au gustus te Rotterdam op het „Spartakasteel' plaats vinden. Het programma bestaat uit 10 nummers, t.w. 100, 400, 1500 en 5000 M. hardloopen., 110 M. hordenloop., hoog en verspringen met aanloop polsstok-hoogspringen; speer- en discuswerpen Een interessant programma, waarvan wij alleen betreuren, dat een num mer snelwandelen ontbreekt, een athletiek- onderdeel, waarop de Belgische; en Holland sche menschen elkaar al vele jaren partij ge geven hebben. Naar wij vernomen hebben behoudens eventueele nieuwe gezichtspunten, die zich Zondag a.s. tijdens de kampioenswedstrij den te Groningen zouden kunnen voordoen de volgende athleten de kans om in het nationale team gekozen te worden 100 M. Broos en Veniet. 400 M. Paulen én Bovens (of Menzo.) 1500 M. Paulen en Krol. 5000 M. P. de Boer en waarschijnlijk Zee gers, die uit Engeland teruggekeerd is. Hordenloop O. van Rappard en Spel. Verspringen wordt te Groningen uitge maakt. Hoogspringen Best en Van der Kuijp. Polsstokhoogsprmgen De Keyzer en Hartman. Discuswerpen De Keyzer en Bakker. Speerwerpen J. Knol en G. Schild. Tot zoover de ploeg in concept. Wij mee- nen echter, dat Zondag a.s. in Groningen nog wel verschillende athleten naar voren zullen komen, d'ie de bovengenoemden zullen weten te slaan en die dan een andere samenstelling wenschelijk zouden maken.Wij komen nader op een en ander terug. De leiding van den internationalen wed strijd is in handen van den heer W. A. Deenen te Dordrecht.' SIKI SLAAT MARMONGET. PARIJS, 5 Aug. Heden had te Bor deaux een bokswedstrijd plaats tusschen Siki en Marmonget. Siki sloeg zijn tegenstander in de 3e ronde knock out. De kampioenschappen van het Oostelijk district. ARNHEM, 5 Aug. Hedenmiddag wer den in het clublokaal van Achilles de boks wedstrijden gehouden om het kampioen schap van het Oostelijk district. De uitsla gen waren Vlieggewicht kampioen Martin van D.V. 0„ Arnhem le prijs Voskamp (Achilles, Arnhem) 2e prijs W. van Gorkum (Achil les, Arnhem). Bantamgewicht kampioen J. Jansen van Achilles le prijs J. van Gorkum (Achilles); 2e prijs Van Gelderen (D.V.O.) Vedergewicht kampioen L. Wagemaker (D.V.O.) le prijs Van Brenk (D.V.O.) Lichtgewicht kampioen C. Jansen van Achilles le prijs Roelofs (Achilles) 2e prijs Bosman (Achilles). Weltergewicht kampioen R. Jansen van D.V.O. le prijs Malisse (Achilles)2e prijs Bosch (Rijssen). DE SCHERMWEDSTRIJDEN OM DEI* SUMATRABEKER. ZANDVOORT, 5 Aug. - Aan den scherm- wedstrijd om den Sumatra-beker, welke het den te Zandvoort werd gehouden, werd deel genomen door de Haagsche Officieren- Schermclub, de Schermzaal Giandomenici, Scherpizaal Aerts, Amsterdamsche Scherm- vereeniging. D. O. S., de Haagsche Scherm- vereeniging (houdster van den beker) de Afd. Amersfoort van de K. O. S., de Afd. Amsterdam van den K. O. S. en de Sport- Vereeniging van de Incassobank. De Afd. Breda van de K. O. S. had ook ingeschreven, maar was niet opgekomen. Meer dan in andere jaren bestonden de equipes uit jongere schermers, die, hoewel zij nog niet veel succes hadden, en vooral tegenover de ouderen in routine en vaardigheid tekort schoten, bij meerdere oefening zeker nog veel voor de toekomst beloven. Reeds nu gaf hun schermen veel goeds te zien, en zij wisten vaak door hun groo tere lenigheid en vlugheid eenig voordeel te behalen., hetwelk echter meestal door gebrek aan ervaring teloor ging. De deelnemende vereenigingen waren bij loting in twee groepjes verdeeld, waarvan de winnaars in de finale kwamen. In de lste groep waren ingedeeld Zaal Aerts, D. O. S. K. O. O. S. en de Haagsche Schermvereeniging. In de 2e groep schermden de K. O. S. Amersfoort, Zaal Giandomenici, Haagsche Officier. Schermbond, en de Incassobank. Hoofdleider was de heer K. H. J.van Huls- sen, terwijl als juryleden fungeerden de heeren Brassine, Kapt. G. van Rossem, M. Zelden- rust en Kapt A. E. W. de Jong. De uitslagen der voorwedstrijden luiden le groep Haagsche Schermvereeniging, 36 gew. part., 101 ontvangen treffers, 2. K.O. O. S., 31 gew. part. 115 ont. tr. 4. D. O. S. 7 gew. part., 178 ontv. tr. 2ë groep 1. K. O. S. (Amersfoort,) 32 gew. part., UOontv. tr. 2. Haagsche Officieren S. B. 32 gew. part. 126 ontv. tr. 3 Zaal Gian domenici, 27 gew. part., 137 ontv. tr.4 In- cassa-bank, 5 gew. part. 183 öntv. tr. Im de finale kwam de Haagsche Scherm vereeniging uit met de heeren Lugtenburg, Nederpelt, Fraterman en Klaxhols., voor de K. O. S. schermden de heeren Biemolt, Rutgers, Driebergen en Denijs Bik. De finale, waarvoor hoofdjurylid was kapt. de Jong, gaf een spannenden, mooien kamp te zien., even had de Haagsche Scherm vereeniging een kleinen voorsprong, die echter weer spoedig te niet gedaan werd. De Hage naars wonnen ten slotte met een verschil van slechts 5 ontv. treffers minder Einduitslag 1. Haagsche Schermvereeni ging 8 gew. part, 45 ontv. tr 2 K. O. S. Amersfoort, 8 gew. part. 50 ontv. tr. Kapt. van Rossem reikte den beker uit. Een zeer talrijk publiek woonde de wedstrijde bij. „Tel." "Haagsche Schermbond. De „v. Andelbeker" moet Zondag 19 Aug", worden verdedigd door de schermvereeniging „Oefening kweekt Kunst," .welke thans de houdster is.' Elke club zorgt, voor drie afgevaar digden. Weder wordt geschermd op sabel en floret.Wellicht verbindt de Haagsche Scherm bond eftn personeelen wedstrijd op floret aan den bekerwedstrijd. Wederom zal deze wedstrijd gehouden worden op het terras van het restaurant „Boschhek," des morgens 10 uur, en is vrij toegankelijk voor alle be langstellenden. De wedstrijd is alleen voor bondsleden

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 8