Csatrale ïleescia Sthgcbilstrast 9 Hes - Hoeden BESSENSAP HOOFDPIJN Dekschuit of Bok, LEDENCONCERT GEBRS. BOSSE ZIJDEN KAPPEN ORNAMENTEN VENTILATOREN S. SIMMS, Kleine Houtstr. IS FIRMA A. KOOY. DOPERWTEN Vraag en Aanbod s s Advertentiën Tand-Iechnische Inrichting RAADSELACHTIG ONGEVAL TE DIEMEN. STADSNIEUWS. Muziekconcours te Santpoort. BINMENLAKDS6H HIEUW*. LUCHTVERKEER. LANDBOUW EN VISSCHERIJ. RECHTSZAKEN. L1ATSTE NIEUWS, 3 Concertbur. VERN0UT. GROOTE KERK Woensdag 15 Aug. 8 uur: ICERKCONCERT Tl LLY.KOENEN GEORGE ROBERT Haarl Orkest-Vereeniging op DINSDAG 14 Augustus1923 BRONGEBOUW 0p verzoekGemengd Programma (Eick wat wils! TOEGANGSPRIJS voor Niei-Leden t 1.netto RECTR0 TECHN. BUREAU HAARLEM - 0RANJESTR. 1 TELEF. 2623 voor alle doeleinden UITERSTE PRIJZEN PRIMA KWALITEIT Tel. 3474 en Apprefeusen teerlingen gewaagd. MSEltWE OOGST por 7„ flesch 25 cent. per 2-ponds blik 55 cent H. A. CRAMER, Parkstr. 6 Tol. 846 ■IIIIIIIIIIHIIDIIIIB ilUllfillMfilllfilliaiB JUFFROUW NET BURGERMEISJE Nette R.-K. Dienstbode Mevrouw BOS, Tuinwijk» laan 6, vraagt tegen half Augustus een NETTE DIENSTBODE als meisje=alleen. DIENSTBODE. MEISJES GEVRAAGD NET MEISJE H. H. BARBIERS. ~NET SLAAPKAMERTJE VACANTIE. COMMENSAALS KIPPENHOK TE KOOP Ruime Zit-Slaapkamer AARDAPPELEN. TE KOOP BILLIJK TE KOOP WITTE LEGHORN DUITSCHE HERDER TE KOOP: SPREEKUREN: ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN TE KOOP GEVRAAGD groot minstons 12 Ion. Brieven met opgaaf van prijs, grootte en waar ta bezichtigen, onder No, 484 bureau v. d. blad. Voor de aanslaande Feesten TE HUUR Twee doodert Een lijk met herkend. Zondagmiddag ongeveer half vijf heeft op Jen Stammersdijk, aan den linkeroever van de Keulsche Vaart onder de gemeente Die- men een raadselachtig ongeval plaats gehad, waarbij twee dooden te betreuren vallen. Volgens de „Tel." heeft zich het geval als volgt toegedragen Voorbijrijdende wielrijders zagen eens klaps iemand in de vaart, nabij den wal drij ven. In den aanvang lukte het niet den dren keling op het droge te brengenBij het dui ken stiet hij op een tweede lichaam. Ook dit bracht hij bovemHet bleek dat van eeu vrouw te zijn. Dr. Der Kinderen uit Diemen, die op de melding van een auto-ongeluk was uitge rukt en zich in de buurt bevond, constateerde, dat zoowel van den man als van de vrouw de levensgeesten geweken waren. Met een roei boot werden de lijken naar het lijkenhuisje, van de begraafplaats te Oud-Diemen ver voerd. Later werden twee rijwielen opge haald. Opmerkelijk en raadselachtig is het, dat niemand op den Stammerdijk, die op dat oogenblik druk bereden en bewandeld werd, iets van het ongeval heeft bespeurd. Het is zeer onwaarschijnlijk, dat het ongeval op een vroeger tijdstip van den dag heeft plaats ge had, daar het horloge dat op den man bevon den werd 4.50 aanwees. Uit papieren, die hij bij zich had, kon met Zekerheid worden vastgesteld, dat zijn naam D. van Overloop luidt. Vermoedelijk is hij werkman bij een der venen te Amsterdam. De identiteit van de vrouw heeft men niet met zekerheid kunnen vaststellen. De bur gemeester van Diemen, jhr. Bicker, deelde mede, dat men een meisje op het oog had en ;haar ouders had doen ontbieden. Zij her kenden de doode echter niet met zekerheid als hun kind. In verband hiermede wordt het signale ment gepubliceerd Leeftijd tusschen 20 en 30 jaar, blond haar, blauwe oogen, gave tan den, breede jukbeenderen, kleine mond. en rond gezicht. Zij droeg een gebloemde grijze japon met ronden hals, afgezet met een ge- plisseerde strook grijze kousen met bruine lage schoentjes voorzien van ronde gummi hakken, rosetten op het voorgedeelte en riempjes de hoed was van een z.g. gouden torren-kleur met zwart lintdaaronder zat een gekleurd lint. Aan den vinger droeg zij een gouden ring, gegraveerd A. v. B. Bij het lijk werd aangetroffen een zwart zeildoeken taschje met blauwe voering. De inhoud was als volgteen zakdoek, rood gemerkt A. B. 24, een zwarte portemonnaie, met eenig klein geld, een etui met kleerenhanger, twee zakspiegeltjes, een automatisch waaiertje een bruin emaille broche met portretten van een man en een vrouw, een sleutelring met eenige sleutels, een potlood, een zeepdoosje, een doosje met Caroltabletten en een paar witte handschoenen. Om den hals droeg zij een imitatie paarlen collier en in de ooren oorbelletjes met dia' manten bezet. Hun, die inlichtingen kunnen verstrekken omtrent het lijk, wordt verzocht zich aan te melden bij den burgemeester Bicker, ,op het raadhuis te Diemen. Tevens wordt den beiden padvinders die per fiets den Stammar- dijk afreden en wier gesprek vermoedelijk betrekking had op dit ongeval, verzocht zich ten gemeentehuize te Diemen willen melden. Naar men ons uit Amsterdam seint, is het lijk van het jonge meisje herkend als dat van mejuffrouw Annie Rood, geëmployeerde in het Binnengasthuis te Amsterdam. Laatste week. Zaterdag, 11 Aug. De houders van doorloopende kaarten zullen van hun „uitgave in ééns" geen spijt gehad hebben. Wil men van 't bijwonen van een concours plezier hebben, dan dient men de moeite te nemen, den heelen wedstrijd te volgen. Het bijwonen van een enkelen mid dag of avond schenkt niet de bevrediging die men heeft, wanneer men den strijd van den aanvang tot het eind meemaakt. Menig een bepaalt zijn nieuwsgierigheid tot de laatste week, waarin meestal de superieure afdeelingen zich doen hooren. De indeeling die gemaakt is bij dit concours te Santpoort zal niet die groote menschenverzameling zien aan het einde van den wedstrijd, al is hier de program-indeeling. zóó gemaakt, dat er zekere stijging valt waar te nemen. Deze laatste week zijn ii.l. de beide lagere afdee lingen fanfare vervangen door die der har moniekorpsen. Een stijging, want voor de constructie van een harmoniekorps wordt zoowel van de zijde van den leider als van elk der leden een meerdere mate van be kwaamheid en toewijding gevraagd om tol een goed ensemble te komen. Al hebben dan ook de betere fanfarekorpsen volle rech ten op onze voortdurende belangstelling. Voor de houders der doorloopende kaar ten alzoo is deze derde weck de meest be langrijke. Ook valt aan het einde van den wedstrijd de uitspraak der jury aangaande de Eere-afdeelingen. Voor wie de beide voorgaande eerewedstrijden niet bijwoonde, mist natuurlijk deze uitspraak haar voor naamste punt van interesse. En het behalen van het eermetaal in dezen strijd der eerste- prijs.winnaars wordt steeds met zóóveel na druk vermeld, dat wij mogen gclooven dat het er morgenavond terdege „zal spannen". Het is ook van het comité geen goede ge- dachte geweest, door de z.g. drie inleidings concerten te zorgen voor een zeer welko me afwisseling. Zoo ging ditmaal onze be langstelling uit naar de verrichtingen der turnvereeniging „IJmuiden." Onze nieuws gierigheid evenwel kon niet worden bevre digd, daar wij van het genoegen dezer „ver tooning onder fantastische verlichting moesten gespeend blijven. De turnclub werd vervangen dóór de harmonickapel der Kon. papierfabrieken „De Eendracht te Velsen, die naast het vocale deel (gem. koor „Looft den Heer" te IJmuiden) een hoogst wel kome afwisseling bracht. Dit korps opende en sloot het programma, en deze medewer king was ons dubbel welkom daar „de Een dracht" aanvankelijk ook voor den wedstrijd had ingeschreven, maar door drukke werk zaamheden voor het concours te Koog a.d. Zaan geen tijd kon vinden voor de noodige rgpetities van den wedstrijd te Santpoort. D« directeur de heer K. H, Kerkboff liet JÊbans o.m, de beide nummers uitvoeren 'üvaarmee hef te Koog a.d. Zaan zoó'n bui tengemeen succes behaalde. Het waren de ouverture „Prometheus" van Beethoven en de suite „Le roi s'A.muse" van Delibes. Was de uitvoering van Beethovens mu ziek door de strakke lijn die 't geheel be- heerschte, een niet te onderschatten mu ziekgenot; „Le roi 's amuse" gaf ons door de juiste uitbeelding van de karakteristiek der onderscheidene suite-deelen een prach- tigen kijk op de capaciteiten van dit mooie korps en zijn zeer muzikalen leider. Men vindt bij de uitvoeringen onder leiding van den heer Kerkhoff altijd bevrediging, omdat men gevoelt dat er iemand.aan 't woord is die naast een intuïtief muzikaal aanvoelen 4e capaciteit bezit, waarlijk te instrucJêR- ren: d.i. niet alleen goed technisch, maar bovenal muzikaal gefraseerd te doen uit voeren. De muziek van Delibes bood tot het maken dezer opmerking de schoonste gele genheid. Hoe mooi kleurde in de „Pavane" f de bassen, welk een mooi timbre gaf de baryton-saxaphone, hoe sonoor klonk in het „Madrigal" het koor der vier barytons, en inzonderheid hoe goed was de toon der kla rinetten. Het koor heeft bovendien in den bespeler der hobo iemand die het karakter vA den toonklank bijzonder goed aanvoelt. Ook de „Passepied en „Scène de bouquet" werden geheel in de sfeer der oud-Fransche muziek weergegeven. In het „Ballet Egyp- tien" van Luigini trof ons o.m. het prachtig unisono van trombone en baryton en de mooie teere opzet der klarinetpassages in het derde deel, zoowel als de fraaie hobo solo in II. Naast deze muziek moest de „Chanson des Nids" door haar onbeduidend heid wel afvallen, hoewel de uitvoering zeer viel te loven. De heeren Wicherink en Hol lander verzorgden de klarinetpartijen. Onze Hollandsche componisten, wier koor werken door „Looft den Heer" tot uitvoe ring kwamen, staken tegen deze muziek der buitenlanders niet bepaald gunstig af. Stum perig doet Den Hertog met „Psalm 148," openlijk loopt met zijn muzikale armoe te koop de heer Bonset, en ook Roeske, 01- man en Zijderlaan deden zich niet van hun meest gunstige zijde kennen. Daarbij kwam nog dat de directeur de heer Piet Hespe alle tempi doorgaans opvallend langzaam nam. Waarvoor? In „Wiegeliedje" van Roeske waren bovendien de tenoren niet erg mooi, later werd dit beter. En ook de opstelling van het koor naar achteren in den koepel kwam de totaalklank ten goede, zoodat hier de latere indrukken de beste waren.Als het koor zich tot wat elastischer tempi kan la ten brengen, zal het genot van het aanhoo- ren belangrijk worden verhoogd. Het koor korpsen (één was niet verschenen) in aan tocht was. En ook hier ging het crescendo, want het eerste korps was vrijwel het minst goede; er was geen mooi ensemble en had een „schweren stand" naast Vels'en's muziekkorps, dat door den heer J. S. Vis ser in een keurig en toepasselijk toespraak je* werd gehuldigd. Zondagochtend. i MARSCHWEDSTRIJD. Zooals te Santpoort alles tot nog toe crescendo was gegaan, zoo ook bij dezen laatsten marschwedstrijd. Globaal geschat waren er langs den weg die de corpsen zou den gaan, twee maal zooveel menschen op de been als voorheen. Dat beloofde wat goeds. Juist op tijd kondigde een markante tromroulade aan, dat het eerste der twaalf ér werd vrij slapjes gemarcheerd. „Euphonia"-Overveen was iets pittiger, maar „Sint-Caecilia"-Schoten opende de rij der prijswinnaars. „St. Caecilia"-Velsen, hoewel het ferm blies, behaalde geen prijs. De jury, die natuurlijk met argus-oogen eik feiltje observeert, heeft het beste te zoeken uit het beste, en zoo zal voor dit korps on getwijfeld een volgende maal een prijs zijn weggelegd. Bij „D. W. V."-A'dam was het hout te zwak tegenover het koper, zoodat vanuit de verte gehoord slechts de begelei ding der melodie, te scherp gemarkeerd, tot ons doordrong. Nu kwam het „Brandweer- muziekkorps"-A'dam, de mannetjesputters in uniform, en als geïnspireerd door de sym bolen, op hun prachtig vaandel aangebracht; de strijd tusschen de elementen het vuur en het water. Dat moest en zou een overwin ning worden. Het werd een der beide eerste prijzen die werden toegekend. Van nu af ging het steeds om een prijs. Bij „Hillegom" was op te'merken, een bij zonder goede bas, „Forzando" zat opmerke lijk sterk in het Hout tegenover 't groot ko per, evenals „Sarphati". „Concordia, Oostzaan, fanfare, en „Waterlandsch fanfare korps" maakten beide een uitnemenden in druk, en toen des avond de uitslag werd be kend gemaakt, merkten we geen buitenge wone blijken van verwondering. Zij luidde als volgt: le prijs, 52X punt, „St. Caecilia" Aker sloot; le prijs, 52X- punt, „Concordia", Oost zaan; 2e prijs, 52 punten, „Sint Caecilia", Schoten; 2e prijs, 51 punten? „Sarphati," Amsterdam; 2e prijs, 51 punten, „Water landsch fanf. korps", Nieuwendam; 3e prijs, 49X» punt, „Hillegomsche harmoniekapel."; 3e prijs, 49X punt, „Sforzando," A'dam. Zondagmiddag. Dit was een middag van strijden en lijden, ('twerd natuurlijk weer belangrijk over tijd), maar ook de vreugde werd ons niet ont houden. Laat ons 't programma op den voet volgen. Beginnen moet ik dan met de ittedédeeUng •dat de 3e Afd, Harmonie me een teleurstel ling was. „Het Noorden", A'dam, had weinig ensemble evenals in den marschwedstrijd, en 't vrije nummer bood evenmin veel moois. Bij „St. Jacobus", Haarlemmerliei'was de zuiverheid vrijwel zoek; de trompet into neerde te boog, de attaques waren slecht, en 't vrije nummer, hoewel zeer interessante muziek, bood qua uitvoering zeer weinig bevrediging. En hoewel ook bij „Luphonia Overveen, de piston nog niet alleszins te loven was, over 't algemeen te veel staccato werd geblazen, de bekkens te veel doorklon ken, is er toch onder dezen nog jeugdigen dirigent ongetwijfeld iets goeds te bereiken. De uitspraak in deze afd, was (een eerste prijs kon, heel begrijpelijk, niet worden toe gekend): 2e prijs 168 p, „Het Noorden A dam. 2e prijs 156 p. „Euphonia", Overveen. 3e prijs 147 p. „St. Jacobus", Haarlemmer- lieae. De 3e Afd. A-Harmonie was beter. „at. Caecilia", Schoten, pas in 1919 opgericht (heusch geen fictiél) werd goed bedacht. Maar een paar in 't oogloopende feiten mo gen we zeker wel rcleveeren? Zoo was in 't Andante de pislonpartij niet mooi gefra seerd en merkten we enkele foutieve into naties, de toon kan nog beter worden uit gesponnen; de althoorn sloeg een keertje f na in plaats van fis, de baryton blies een kleine septime instede van den leidtoon. Maar er wordt blijkbaar goed gestudeerd, want het korps is enorm vooruitgegaan. Is het dat ook niet verschuldigd aan den naam, dien het voert? Dat directeur Huyboom er niet van houdt, zijn verwachtingen tty hoog te spannen, bleek- uit het feit dat hij, een eersten prijs behalende, zich bescheiden uit den eerewedstrijd terugtrok en slechts bui ten mededinging een nummer ten beste gaf. Het jonge korps is alzoo in alle opzichten op den weg, die naar mooie dingen leidt. „St. Caecilia",Velsen, moet goed op de tempi letten, n.l. niet èl te veel van de aan gegeven metromiseering afwijken. De klari net heeft het timbre der sopraan-saxaphone, vrat zeer onfraai is, en de piston moet dc groote tertsen minder scherp intoneeren. Dan is er zeker nog een mooier succes te beha len dan nu reeds het geval was. En zoo nog een derde St. Caecilia, n.l. [uit Akersloot. Eerlij^ moet ik bek.enA&a ik niet begrijp op welke gronden het korps zulk een goeden prijs behaalde. Of tellen al die „Kicks" bij de klarinetten niet? Wel bood 't vrije nummer minder teleurstelling, maar bevredigen deed het me niet. Heel wat mooier was „Winkel's Harmonie", dat m. i. nog boven „Door Wilskracht Verkregen", A'dam, uitging. Bij dit korps viel op: de mooie combinatie van trombone en althoorn, alsook de pistonsolo in het f-moll gedeelte. De uilslag was niet zonder verrassing: le prijs 181X p. „Winkel's Harmonie", le prijs 177 p. „D. W. U.", A'dam. le prijs 175X p. „St. Caecilia". Akersloot, le prijs 174 p. „St. Caecilia", Schoten. 2e prijs 157X p. „St. Caecilia", Velseii. Of het ook helpt, een goede naamheilige te hebben? In de 2e Afd. Harmonie waren het niet minder dan 3 korpsen uit de hoofdstad, die eikaar het eeremetaal bekampten. Maar wie mijn verwachtingen ditmaal bijzonder over trof, was directeur P. Zwager, die uitstekend leidde, prachtig nuanceerde, alles keurig in klank zette. Slechts heb ik aan 't slot van 't opgegeven werk het crescendo naar het „Pressé" noode gemist. Bij de brandweer mannen (A'dam) was de intonatie der solo- klarinet aanvankelijk wat scherp, waardoor later 't ensemble wat werd benadeeld. In 't vrije nummer was deze feil echter verdwe nen. Het werd goed uitgevoerd. „Sarphati", A'dam, fraseerde de soli uitnemend en voerde 't vrije werk keurig uit. Ook bij „Hil legomsche Harmfciekapel" was de bekwa me hand van den leider voelbaar Het korps slaat onder leiding van den ons allen wel bekenden musicus J. D. Schouten, dien wij roo lange jaren als altist bij „Krieus en in de „H. O. V." hebben zien werken. Het moet voor dezen, in de kunst vergrijsden man een onvergetelijke dag zijn geweest, als hij, dc nestor der dirigenten, den dirccteursprijs mocht ontvangen. Dit gouden potlood, ge schenk van bestuur en leden der feestge vende vereeniging. zal den beminnelijken musicus nog mogen dienen om te noteeren de arrangementen, dien hij met zoo bijzon dere intuïtie weet neer te schrijven. Er was vreugde op het feestterrein, toen c!en heer Schouten deZe onderscheiding te beurt viel. En de andere knappe dirigenten zullen kunstenaar genoeg zijn om hem althans in gedachten de hand te drukken. De jury loofde uit: le prijs 181X p „Sarphati Adam Joh, Schuitemaker. le prijs 180 p. „Sforzando", A cam P. Zwager. le prijs 175 X p. „Brandweer-m.korps", A'dam Fr. v. Diepenbeek. le prijs 175X p. benevens directeursprijs: „Hillegomsche Harmoniekapel J. D. Schou- ten. Daar het eenige korps der eerste Afd. fanfare niet was opgekomen, restte nu nog de Eere-afd. fanfare, waarvoor 3 korpsen hadden ingeschreven. Men had hier tot taak, Massenet's ouverture „Le roi c. e Lahare" weer te geven (in het arrangement van Th. Dureau). De 'spanning groeide, zooals te be grijpen valt. Wie een open oor heeft voor het zeer speciale toonkarakter van liet goed- bezette fanfarekorps, wie de moeilijkheids graad van 't verplichte werk en die van de nummers naar keuze ziet, en last not least wie de capaciteiten der inschrijvers kent, kan niet anders dan met groote belangstel ling het verloop van dezen strijd volgen. Er was ook nog een extra-eerste prijs beschik baar voor het korps dat het hoogst aantal punten behaalde. Men had nu maar te luiste ren. Het eerst kwam zich opstellen „Con cordia", Oostzaan, opgericht in 1903. Alge- heele bevrediging kon dit gezelschap aan vankelijk niet schenken, daar de stemming der saxophones onderling bepaald onschoon %vas. Gaandeweg werd deze beter en kwa men alzoo ook de andere goede kwaliteiten meer uit. Maar nauwkeurige attaques merk ten we niet vele op, terwijl het tempo van het „grandioso" slapjes was. Beter in de klank zat „Waterlandsch fanf.k., BuikslootNieuwendam. Maar de directeur hield er zeer bijzondere vrijheden in het tempo op na, die meestal door niets gemotiveerd werden. Zoo maakte hij in 't verplicht werk bij letter T der partituur (een fugatische verwerking) een alles-bedervend ritenuto in het contra-subject, dat door de bassen wordt gegeven. Maar het gekst stond ik te kijken in 't vrije werk „Cavalièria Rus- ticana", waar bij het lied van AHio de voor geschreven ritenuti en accelerandi allerzotst werden verwisseld. Ook bet tempo van het „koor vóór de kerk" was taai en log, waar door de markante bas zijn uitwerking abso luut miste. Het was me van directeur Schui- tcmaker een tegenvaller waartegen ik me absoluut niet had gewapend. Nu kwam het allerlaatste korps, n.l. „Har monie", Assendelft. Vele Haarlemmers, die onlangs in Den Hout den directeur J. Jonge- jans met zijn mannen hebben zier. werken, waren naar hier gekomen, om de fantasie „Aïda" nog eens te hooren in deze prach tige bezetting, en in de hoop en <le verwach ting, van in den eerewedslrijd de prachtige „Marchc Cortege" van Paul Gilson, die toen eveneens werd uitgevoerd, wederom te be luisteren. Welnu, hun hooge verwachtingen zijn nog overtroffen. Met tulke bekwame saxaphonesbespelers als dit korps teil, is iets buitengewoons te bereiken. De klank was dan ook zoo slrceiend als wij nog zelden «ehoord hebben. En hoe gezond-muzikaai was de leiding! Allereerst het tempo. De heer Jongejans bracht geen enkelen terug houding aan, die niet absoluut gemotiveerd was. Vele zijnet collega's deden dit wel op plaatsen die door extra moeilijkheid ondui delijk dreigden te worden. Met welk een prachtig élan werd het veeleiscbend fugato weergegeven, hoe schitterend was het sa mengaan van bugel cn sopraansr.xaphone, dc 5e maat vóór 'i slot, en hoe gedurfd was het tempo bij de letters x en ij dor partituur. Dit goJde tempo stelde ook dc fantasie Aïda" in zulk een gunstig licht Prachtig 'waren hier de trompet cn de diepe bas, de gestreken toon der contrabas gelijk. Lr heerschte een ongekende geestdrift, toen Assendelft den muziekkoepel verliet. De uitspraak der jury was te voorzien. Zij luidde: 2e prijs, 153 P>< balveren lauwertak) „Concordia," Oostzaan, dir, Hub. Rijgers- berg; le tprijs, 175X p., (zilveren lauwer krans), „Waterlandsch fanfarekorps," dir. Joh. Schuitemaker; le prijs, 195 p., (verguld zilveren lauwerkrans). „Harmonie, Assen delft, dir. J. Jongejans. Het was intusschen laat geworden, toen de uitspraak bekend werd. Voor een oogen blik moest het publiek nu het terrein weer verlaten, om straks terug te komen voor den Eerewedstrijd. Reeds nu moet me de op merking uit de pen, hoe prachtig het pun- tenstelsel werkt, dat op den wedstrijd der harm, en fanf. korpsen toegepast wordt. Wie de onsmakelijkheden op den laatsten zang wedstrijd te A'dam heeft bijgewoond en den geheelen wedstrijd zag eindigen in n schril- len dissonant, zal van zulk onwaardig gedoe voorgoed zijn bekomst hebben. Uier te Santpoort jwas Jwt Jarepht „M pais en vrêe.' Zondagavond, EEREWEDSTRIJD. 'de spanning thans haar ctflhnnalie- punt bereikte, begrijpt men, daar straks de uitslag over den geheelen wedstrijd zou vol- gen. Bovendien waren er ditmaal zeven le prijswinnaars bijgekomen, die zich allen moesten laten hooren. Eigenlijk waren hel er acht, doch we vermeldden reeds dat Schoten geen deel wenschte te nemen aan den eerewedstrijd. Onder deze zeven korpsen moesten alzoo eenige uitvallen en daarom kon de jury een enkele maal den strijd bekorten door niet het stuk geheel ten einde te laten spelen. Prachtvol was thans „Forzando"-A'dam, (den naam, orthografisch onjuist, dient men te herzien.) Het speelde „Marie Henriefte" van Montagne en de directeur leidde bui tengemeen goed. Daar was bezieling, en bo vendien was alles uitnemend beheerscht. Ook „Waterlandsch fanf.korps" maakte veel effect met de fantasie over „Robert le diable" van Meyerbeer en het zat er goed bij de mannen in. Niet steeds kon men dit van dc thans gespeelde stukken zeggen. Zoo was bij „Sarphati" A'dam het geheel vrijwel onvoorbereid. Hoe subliem daarentegen klonk bij „Har monie," Assendelft de Marche Cortege van Gilson. De tallooze nieuwsgierigen werden alzoo in hun verwachtingen niet teleurge steld, als dit meesterkorps dit rijke toon werk thans op den eerewedstrijd nog eens uitvoerde. Het is geen arrangement, doch dit modulatorisch zoo rijke opus is origineel voor fanfare gedacht en geschreven. Het heeft de oneindige melodie van Wagner, veelal ook diens contrapunt, Wij willen be sluiten m?t voor den directeur Jongejans en zijn keurkorps onze oprechte bewondering uit te spreken Het was een feest op zich zelf, hen te mogen zien werken. Het liep tegen middernacht, als eindelijk de uitspraak der jury over den eerewed strijd der drie weken bekend werd. Zij volgt hieronder: Harmonie: le eereprijs 78 p. „Excelsior Haarlem, dir. Chr. W. Okêl; 2e eereprijs, 75 p„ „Ons genoegen," Wormerveer, dir. A. Meijns; 3e eereprijs, 72 p., „Excelsior, Am sterdam! 3e eereprijs, „Soli Deo Gloria, Velsen, dir. Oudendijk; 3e eereprijs, 72 p., „Forzando," Amsterdam, dir. Zwr/cv Fanfare. le eereprijs 78 p., „Harmo nie", Assen'deflt. dir. J. Jongejans; 2e eere prijs, 72 p., „Waterl. fanf.-korps", directeur Schuitemaker; 3e eere-prijs 69 p., „Haarl. Pciitie-Muz.-korps", dir. Reinier v. t Hof:; korps", directeur J. Komst; 3e eere-prijs 69 p., „Nieuwenamsteis fanf. korps. „Eens gezindheid", Halfweg J. Komst. Bovendien viel de groote bronzen me daille van H. M. de Koningin, Voor het hoogst aantal punten over den geheelen Wedstrijd, in de afd. Harmonie ten deel aan den Haarl eens chen directeur Chr. W. Okcl met zijn Haarl. korps „Excelsior" (186 pun- De zilveren medaille door. Prins Hendrik geschonken, verkreeg directeur Jongejans, met „Harmonie", Assemdelft, in de afdee- ling fanfare (195 punten). De heeren juryleden A. J. Hazebroek, Nico Gerhard en H. A. Maas, die den hee len wedstrijd permanent zitting hadden, zullen hun moeilijke taak toch ook met 1 plezier gedenken. Zij mogen de overtuiging meedragen, aan het mooist geslaagde con cours van den laatsten tijd hun beste krachten te hebben gewijd. Een woord van buitengewonen lof mag men geven aan het Feestcomité, waaraan ook wij aange name herinneringen bewaren voor de uit nemende ontvangst en de goede zorgen om onze lastige taak zooveel mogelijk te ver lichten. Een grootscb opgezet vuurwerk besloot het feest, dat de inwoners van de plaatsen rondom Haarlem, tot Hiillegom en Alkmaar en Den Helder toe, in blijde eensgezind heid vereenigde. Een gelukwensdh voor Santpoort en zijn korps „Wilhelmina". G. J. K. MINISTER COLIJN BEËEDIGD. Zaterdag is de heer H. Colijn op het Pa leis Het Loo als Minister van Financiën beëdigd. VLIEGONGELUK. Drie dooden. Uit Le Bourgct wordt gemeld, dat de vlieger L. Boulain met twee passagiers naar omlaag gestort is. Allien kwamen om. DE LUCHTVAART-WEEK TE GOTHENBURG. Nederlandsche officieren hebben gewonnen. Aan den te Gothenburg gehouden estafet te-wedstrijd voor vliegmachines namen zes ploegen deel, nl. vijf Zweadscbe en een Hollandse-ha. Bij dezen wedstrijd behaalde de INeder- landsdhe ploeg, bestaande uit de luitenants Versteegh, Van Weerden Poelman en Jong bloed, den eersten prijs. ZEEHONDEN. De regeering looft premiën uit oor het dooden van zeehonden, die eerste botdieven zijn en herhaaldelijk de fuiken der zeevis- schers Verhielen, dm de zich daarin bevin dende bót te rooven. Voor den Oosthoek van Groningen moe ten de' gedoode zeehonden aan het gemeen tehuis alhier worden aangeboden ter beko ming der rijkspremie. Vrijdag werd zulk een boldief aangebracht door iemand uit Beerta. Vroeger werden herhaaldelijk zeehonden gedood, doch de laatste jaren niet meer. FAILLISSEMENTEN IN NEDERLAND. Volgens mededeeling van het Handels informatiebureau van Van der Graaf Co. s Bureaux voor den Handel zijn over de afge- loopen week, eindigende 10 Aug. in Neder land uitgesproken 34 faillissementen tegen 64 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 10 Aug. 1923 2439 faillissementen tegenover 1783 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. - --i 1 *m STRESEMANN .KANSELIER,' "V" BERLIJN, 13 Aug, Officieel wordt medege deeld, dat Stresemawn het kanselier schap hooft aanvaard. ZWEEDSCHE PAS-VlSJt De Zweedsche regeering heeft besloten, dat geen pas-visa meer noodig zijn voor Britsche onderdanen die naar Zweden rei zen. In verband hiermede zijn ook de pasT visa voor Zweedsche onderdanen die naar Groot-Britannië gaan vervallen. Murtntiii. Altzangeres, Organist. Toegangskaarten f 1.pi. rechten dage!, van 9 5 uur bij Concert bureau A. VERNOUT Warmoes straat 10 en W. ALPHENAAR, Kruisweg, alhier. (H. O. V.) DirecteurNICO GERHARZ. TE 8 UUR IN HET Vette Qssel. per y2 K.G. I 0.45 3 pond doorregen lappen 1.50 Prima magere lappen 0.60 3 pond rosbief 2.20 3 pond rollade 2.10 3 pond qehakt 1.00 1 K g. Vat Spek 0.80 1 K.g. Mager Spek 1.30 1 K g. Rookworst „1.30 1 K.g. Vette Varkens!. 0.70 Nog een partij prima tegen ouden prijs bij do Jansweg. fi 45*'i9 1-4 regels p. plaatsing f 0.60 «u b» Elke regel meer f 0.15 «a - bij vooruitbetaling GEVRAAGD een van burg. afk., pl.m. 30 j., R.-K„ voor de huishouding of desyerkiezend voor de zaak, bij heer, nabij de Stad. Br. ond. No. 10057, Bur. v. d. blad. Gevraagd in kl. gezin voor allé voork. werkz en om Zoo noodig in den winkel behulp zaam te zijn. Groote wasch buitensh. Brieven Boekhandel W. F. VAN TIL BURG, Velscroord. gevraagd voor dag of voor dag en nacht bij A. NIJSSEN, Rijksstraat weg I 2, Santpoort. Wegens ziekte der tegenwoordige, terstond gevraagd een flinke Dienst bode, goed kunnende koken en net jes werken, v.g.g.v. Hoog loon. Zich aan te melden: HAZEPATERSLAAN 16, voor 8 uur 's avonds. Zij, die op de hoogte zijn met boek binderij-werkzaamheden, kunnen ge plaatst' worden. A. E. GEERTS, Kok- steeg 4. Gevraagd een goed kunnende werken, in gezin met kinderen. Mevr. RQOZÖl-MORZELD, Hyacinthenlaan 17. Bediende gevraagd, goed kunnend* scheren en knippen. Brieven onder No. 10067 Bur. van dit blad. gevraagd, omtrek Anegang. Brieven onder No. 487 Bur. van dit blad. Dames- en Heerenrijwielen, per uur 0.25. Per dag 0.75, 1.00. Per 'Week f 2.75. le VOORUITGANGSTRAAT 68. KORTE BEGIJNESTRAAT 19. In klein gezin kunnen 2 nette geplaatst worden. Te bevragen Adv, Bureau van M. KOKKELKOREN, Overveen. Een nieuw kippenhok voor 6 a 8 kippen 12. Adres: NAUWE GELDE- LOOZEPAD 24, bij dc Jordensstraat. voor een juffrouw b.b.h.h., 3.50 per week. Ook met pension. SAENRE- DAMSTRAAT 60. te koop, 400 R.R., best te veld staan de (Eigenheimers), gelegen Rampelaan Overveen. Te bevragen bij H. J. GIE BELS, Leidschestraat 105, Haarlem. wegens vertrek 4 beste melkgciten, bij G. H. v. d. EEM, Leidschevaart 219, Heemstede. electrisch koper kroontje 15. Ko. peren hanglamp 15, zoo goed als nieuw en nog eenige artikelen. KERK STRAAT 18 a, Zandvoort. Te koop, om plaats te maken voor kuikens 27 W. Leghorn, 1ste leg, bij elkaar 2.1 Zw. Leghorn fokhaan- tje en 10 prima nonduif. Hoender park a.d. Omval, ingang Bloemendaal- sche weg, naast villa Buitentwist. tc koop, met stamboom, teef. Pracht- hond, bij P. DAMMERS, Ridderstraat 34. 300 R.R. best te veld staande Haver bij het Fort Velsen, Wijkerraeerpolder Te bevragen bij JAC. REKEL, Heems kerk. Zijlweg 90 b. d. Zijlbrug, HAARLEM. Verstrekt gratis inlichtingen over zeer gemakkelijke be- talingsconditiën en beslist goedkoopste prijzen. 's Maandags 10—3 uur. Woensdags i uur Vrijdags Geen vooruitbetaling. Al leen betaling als 't goed is. ^verdwijnt spoedig Dft V Koker oO cl. bij Apoih.cn Drogj&ton'^ .J'itfrw- Eerepóorteni vlaggenknoppen, bloembakken, palen, ladders ena. Selast zich met aannemen van straatversi^ringon.. Adres: Esschiiderstraat 26rd, Haarlom.^,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 3