i GESLOTEN gijn. Dinsdag 14 Augustus 1923 46ste Jaargang No. 14512 Woensdag 15 Augustus zuüen onze kantoren in ver band met de Feestdag van Maria Hemelvaart den ge- heelen dag DIT NUMMER BESTAAT UIT 10 BLADZIJDEN. EERSTE BLAD AAN H. H. ADVERTEERDERS. Wegens den feestdag van Maria Hemelvaart zal de Nieuwe Haarlem- sche Courant WOENSDAG 15 AUGUSTUS NIET verschijnen. Ook zullen Woensdag onze bureaux DEN GEHEELEN DAG gesloten zijn, zoo dat ook geen advertentiën of bood schappen voor Donderdag kunnen worden aangenomen. DE DIRECTIE. Werkloosheids* voorziening. UIT DEN OMTREK. Ernstig ongeluk op den Amsterdam- schen Straatweg. mam. Pastoor G. v. d. Boogaard, VERDRONKEN. NOORDWIJKERHOUT. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. VELSEROORD. I SPAARNEBANK. f'tty;yyv y - VOORHOUT. HALFWEG. BEVERWIJK. kopenhagen De Hoog Eerw. Heer H. J. Zondag, IJMUIDEN. LIMMEN. BENNEBROEK. HILLEGOM. "LEIDEN. NOORDWIJK. VERK00PINGEN. ORNENLMDSCH NIEUWS. Opgave 9 uur v.m. Koningstraat 10 Fabrikanten Haarlem HEEMSTEDE. AMSTERDAMSCHE BEURS. 7l/, De abbonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: Per week f"0.25 Per Kwartaal 3.25 Franco per post p. kwartaal bij vooruitbetaling 3.58 Bureaux: Nassaulaan 49 Haarlem. ■Telefoonnummers: .1426, 2741 en 1748. Postrekening No. 5970 NIEUWE HAARLENISCHE COURANT Advertentiên 35 cents per reffe Bij contract belangrijke korting. Advertentiên tusschen, den tekst als ingezonden mededeeling. op d< le Pagina 75 ct„ op andere redao tiepagina's 60 ct. per regel. Vraag- en Aanbod-aavertentiën 14 regelt 60 cent per plaatsing; elke regei meer 15 cent, bij vooruitbetaling De persdienst van het Internationaal Bureau van dfen Arbeid geeft een uittrek sel uit een reeks artikelen, welke de beken de Britsche ondernemer B. Seebohm-Rown- tree in de Times geschreven heeft over de werkloosheid, welke, zooals men weet, En geland wel zeer erg teistert. De schrijver stelt voor, dat een centrale organisatie, zoo als b.v. het Internationaal bureau van den Arbeid, of een organisatie in ieder nijver- heidsland een wetenschappelijk onderzoek in zal stellen naar de oorzaken van de werkloosheid en de middelen om haar le bestrijden. De heer Rowntree is van mee ning, dat een reserve aan arbeiders noodig is voor een nijverheid, die met succes werkt en dat deze arbeiders recht hebben op on derhoud. Andere industrieele risico's wor den reeds door verzekering gedekt, en er bestaat, volgens dezen schrijver, geen reden, waarom de industrie voor dit doel niet eveneens geld beschikbaar zou stellen. De verzekering tegen werkloosheid zou als een deel der productiekosten beschouwd kun nen worden. In de uiteenzetting van de maatregelen tegen de werkloosheid wijdt de heer Rown tree zijn aandacht aan de verhouding van de financieele opératies tot de periodiek terug- keerende schommelingen van de arbeids markt, de regularisatie van de arbeids markt, dank zij de door centrale en plaatse lijke regeeringsinstellingen genomen maat regelen, en de verhouding van loonen tn prijzen tot de werkloosheid. Hij is van oor deel, dat de schommelingen in den oecono- mischen toestand en de daarmee gepaard gaande depressies en uitbreiding van werk loosheid grooter worden door het feit, dat de loonen geen gelijken tred houden met de daling van de prijzen. Hierdoor wordt zoo- Wel de hoogconjunctuur als de crisis ver scherpt. Volgens den heer Rowntree zou een systeem van uitkeering van een aandeel in de winst verbetering in dezen toestand kun nen brengen. De arbeiders zouden dan in normale tijden een zoo groote vergoeding ontvangen als de industrie in staat is te be talen; terwijl hun in tijden van bloei een be paald deel van de winst uitgekeerd zou kun nen worden. Tot nu toe waren de werken, die in het belang van de werkverschaffing werden uit gevoerd, geen succes als middel tegen de werkloosheid; het zal echter noodzakelijk blijven, met deze werken voort te gaan. In tijden van bloei zullen reeds de plannen moeten worden gemaakt voor werken, die bij toenemende werkloosheid uitgevoerd kunnen worden, waarbij vooral gestreefd moet worden naar het uitvoeren van wer ken van werkelijk maatschappelijk nut. Het bouwen van woonhuizen kan, volgens den schrijver, als een der beste voorbeelden van Werkverschaffing beschouwd worden. Der gelijke werken, aldus besluit het overzicht, moeten op een breedere financieele basis ondernomen worden dan tot nu toe het ge val was, zoodat de lasten voor de verschil lende gemeenten niet te drukkend worden. Het moeilijke vraagstuk der werkloos- ficidsvoorziening wordt in deze beschouwin gen wel op een zeer hoog plan gebracht. Wat daarin vooral aantrekt is de idee, om door den arbeid zelf de werkloosheid te weren en dat voornamelijk te doen door centralisatie en een tijdige, dus vooruitzien de politiek. De groote ellende, waaronder ons econo misch leven gebukt gaat, moet voor een groot deel aan den chaotischen toestand van de arbeidsmarkt geweten worden; po gingen, om door internationale samenwer king, althans onder leiding van een interna tionaal lichaam, te komen tot een normali seering van die arbeidsmarkt mogen stout lijken, onmogelijk kunnen zij niet genoemd worden en zeker zouden zij tot verzachting der nationale tegenstellingen voortduren de aanleiding tot bloedige conflicten kunnen bijdragen. Anderzijds wordt hier de nadruk gelegd op een element, dat bij de bestudeering vin het moeilijke werkloos heidsvraagstuk te veel verwaarloosd wordt, tl. m. sparen door de industrie zelf in tijden van hoogconjunctuur. De schrijver had oi.. nog beter gedaan zijn voorgestelde winstuit- keering aan de werknemers in zijn systeem lot een spaarfonds voor werkloosheidsbe strijding te bestemmen. De tijden, dat men aan sparen kan den ken, mogen nu ver af lijken, de geschiedenis heeft zoo vaak bewezen, dat het econo misch getij soms b.v. onder den invloed van politieke gebeurtenissen snel om slaat. En dan is men maar weer al te spoe dig geneigd om de lessen van het verleden 'te vergeten en aan geen toekomst te den ken! Zaterdagavond omstreeks 7 uur is op den Rijksstraatweg HalfwegHaarlem ter hoog te van de Timmerfabriek Kennemerland al hier een ernstig ongeluk gebeurd. Een auto, komende van de richting Amsterdam en een handkar komende uit de richting Haarlem kwpmen bij het passeeren met elkander in aanraking, met gevolg, dat de geleider van de handkar genaamd Piet van der Veer, oud 34 jaar, wonende te Amsterdam, Ridder straat 16, een duw van zijn handkar kreeg en tegen den grond sloeg. Onmiddellijk werd hij met de auto vervoerd naar het zieken huis te Haarlem. De ongelukkige wenschte echter liever thuis te zijn bij vrouw en kin deren en werd daarna dan ook direct ver voerd naar Amsterdam, Maandagochtend om 6 uur is hij overleden, naar verluidt we gens maagscheuring en inwendige verbloe ding. Hij laat vrouw en 5 nog jeugdige kin deren achter. te Nieuw-Vennep, die morgen zijn zilveren priesterfeest herdenkt. Zondagmiddag is een zekere K. wonende Groote Ypolder {gem. Amsterdam) bij het zwemmen in het Noordzee-kanaal ver dronken. MARIA HEMELVAART. Bij liet sterfbed van Maria, Kan geen smart of droefheid zijn, Zij was immers zonder zonde, Onbesmet, en Engelrein. Niets bond haar meer aan deze aard, Sinds Haar Godlijk Kind verguisd, De woorden sprak: „Het is volbracht," En stierf voor ons aan 't kruis. Maria kon verheugd en blij, Van deze aarde scheiden, Van af de kribbe tot het kruis, Was naam'loos wee en lijden, Nauwlijks had Ze Haar God'lijk Kind, Gebaard in Beth'lems stal, Of Herodes sluwe list, Verdreef haar uit het dal. Maria heeft uit Simeon's mond, De woorden moeten hooren, 't Zwaard van droefheid zal u eens Het Moederhart doorboren. Maar voor het lijden hier op aard, Haar trouw en moedermin, Werd Zij op dezen dag gekroond Als Hemel Koningin. Daar op Haren glorie-troon, In 's Hemels lustwarand, Blijft Zij voor ons allen nog, Een dierbaar liefdespand. Als wij Maria eeren, Trouw, liefdevol en rein, Dan zal Zij voor den troon van God, Ons aller voorspraak zijn. Kom, vragen wij Haar dezen dag, Met innig liefdevuur, Dat Zij ons allen bij mag staan, Vooral in het stervensuur. Dat Zij met Haar Moederhulp Ons sterke in dien strijd. En ons aller Gids mag zijn. Naar de zaal'ge eeuwigheid. Wij moeten naar den Hemel. Ons ware Vaderland. De woonplaats onzer dier'bren, Die schoone lustwarand. Wij kunnen hier niet blijven, Ons leven snelt voorbij. In den hemel bij Maria, Is de plaats voor U en mij. St. Bavo-gesticht. F. DE VROEGE. Noordwijkerhout. Vrijdagmiddag werd de brandspuit ont boden door den landbower M. Koulijs aan de Leklschc Vaart, alhier, daar die hooiberg zoo hard broeide, dat er voor brand werd gevreesd. Toen dan ook door verschillende hulpvaardige handen tot het uitgooien van het hooi werd overgegaan, sloegen weldra de vlammen uit, zoodat de spuit water moest geven. De brocipijp in den hooiberg was niet zoo erg groot. Maar het was toch goed, dal spoedig was besloten om zoo te werken, daar brand anders onvermijdelijk was geweest. Voetbal. Onze R.-K. Voetbal vereeniging E.M.S. bad Zondag een onfortninlijken dag. Het le elftal trok naar Lisserdijk en verloor daar met 42 tegen L.V.V., terwijl het 2e elftal naar Ldsse trok, om te kampen om den len of 2en prijs in den serie-wedstrijd. Zij verloor met 20 legen L.F.C. II- Hot 3e elf tal reisde naar Zoeterwogde, om te spelen tegen S.A.C., in een medaille-wedstrijd, maar kon ook daar geen overwinning behalen en verloor met 10. Een slechte diag voor E.M.S. Burg. Stand Geboren: Jacobus Willem Petrus, z. van Cornelis Nulkes en Aiidia van den Berg. Mailhijs, z. van Arend van Dijk en Catharina Verloop. Cornelia Johanna, d. van Q. Warmenhoven en Adriana Johanna van Lierop. Alida Petronella, d. van Pe trus Goerlings en Petronella van Duin. Jo hannes Hendrikus, z. van Hubertus Kortekaas en Catharina Kaptein. Johann Heinrich, z. van Mijnderd Berend Schroder en Matje Voomeveld. -Johannes Adrianus, z. Van Gerardtus Johannes Warmeröamm en Corne lia Maria Oosterwijk. Jozef Antonius, z. van Adrianus Nicolaas Wilhelmus Vermin en Theodora Jacoba Dobbe. Petronella Geer- truida, d. van Gorneüs Petrus Johannes van Eedien en Dina Catharina Weijers. Ondertrouwd: Antonius Geraxdus Meijer, 26 j. en Wilhelmina Maria Johanna Christi- aansc,-29 j. Gerardus Vreeburg, 2252 j. te Stomp wijk en Anna Pelroneüa Schouten, 28 .j Getrouwd: Martinus van der Krofl, 28 j., te Haarlem met Johanna Wolken, 20 j. is mond- en klauwzeer uitgebroken. In den- zelfden polder was dit eemigen tijd geleden hij 't vee van andere landbouwers ook 't geval. Moge het hier bij blijven. Steunverleening. De sieunverleening voor uilgetrokken wenkioozen is door Getd. Sta ten goedgekeurd. 14 AUGUSTUS. Concert. Het Symphonie-orkest Euphonie gaf gisteravond weer een tninconcert onder leiding van zijn directeur, den héér M. Adam. Een mooi programma werd uitgevoerd, vooral de uitvoering van Die Perlenfischer, fantasie van Oscar Fetras, was bijzonder mooi, zoo-ook van Fraulein Loreley, ouver ture van Paul Lincke. Het is in den tuin van Tivoli een prettig zitje en do bezoekers stellen deze mooie uit voeringen dian ook zeer op prijs. Wij hebben in Euphonie een orkest, dat ons veel genot verschaft en dat daarom aller steun ver dient. Gevonden voorwerpen. Een dameshorloge een gouden broche, een kokertje met ge reedschap, een knipmes, een bruin-lederen portefeuille, 'n sleulel, een pakje inhoudende gummijas, hoed. blauwe rok en blouse, een bril. Overleden: Petrus Cornelis Janmaat, 223 j., te Vinkeveen. -- Frederik Jaoobus Jan -van Jaaren, 31 j„ te Amsterdam. Come» Adriana Balkenende, echlgen. van 1. Reijne- veld, 86 j„ alhier. Maria Anna van den Berg, 10 j., alhier. Omvergereden. Maandag j.1. werd vermoe delijk ufo or een vrachlaulomobiel, het 'bordje aangevende de maximum snelheid, staands bij de spoorweg hal te, omvergereden. Dit acht men zeker de beste manier om zich aan de beperkende snelheid te onttrekke Het maximum is hier 20 K.M. per uur, dus berijders van motorvoertuigen bobben niets te klagen. Aanranding. Zondagmiddag j.l. is een be diende van H age veld, nabij het gebouw, door een tot nu loc onbekend1 gebleven per soon, aangerand. Eerstgenoemde werd van de fiets getrokken. Er is aangifte bij de politie gedaan en deze is vermoedelijk den dader op 't spoor. Er schijnt hier wrok in 't spel te zijn. Baldadigheid. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag hebben eenige kwa jongens eeni- g-e levendige, bloembollenkisten voor die toe gangen van de woningen van wethouder v. d. Laan en Dr. Bots, gesjouwd. Bij eerst genoemde iets dergelijks te doen is vreese- lijk ongepast en bij laatstgenoemde wordt ■het bovendien misdadig, als mien weet dat een geneesheer op iedter uur van den nacht opgeroepen kan worden en waarbij dikwijls groote spoed betTacht moet worden. Dat zijn ongepaste aardigheden. Mond- en klauwzeer. Bij het vee van den 'landbouwer A. v. R. te Noord''wijk, hetwelk geweid wordt in den Elsgeesterpolder alhier, Gemeenteraad. Vergadering van den Gemeenteraad van Haarlemmerliede en Spaarnwoude op Donderdag, 16 Augustus 1923 des namiddags 714 uur. Onderwerpen ter behandeling zijn: 1. In gekomen stukken. 2. Benoeming 4 leden Schattingscommissie voor de Rijksinkomsten- belasting wegens periodieke aftreding van de heeren: B. P. Vink, B. Biesheuvel, J. J. van Pelt en S. P, Vink (overleden). 3. Adres Commissarissen straatweg Spaarndam-Sant- poort om subsidie ad. 50.voor 1924. 4. Aanbieding Gemeente-Rekening, Rekening Burgerlijk Armbestuur enz. dienst 1922. 5. Voorstel Burgemeester en Wethouders tot verleenen van een crediet ten behoeve feestviering schoolkinderen bij herdenking 25-jarig Regecringsjubileum van H. M. de Koningin. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders inzake aanschaffing van een automobiel-motorspuit, 7, Benoeming con cierge van het Raadhuis. 8. Vaststelling ko hier Hondenbèlasting dienst 1923. 9, Verkoop perceel Min. Cort van der Lindenstraat no. 7. Personalia. Te Y-Gravenhage is geslaagd voor het examen Duitsch L. O. de heer S. Dronkers le Halfweg. Door de vereeniging „de Postduif" werd j.l. Zondag een wedvlucht gehouden vanaf Lage Zwaluwe. Er werd door 41 duiven daaraan deelge nomen: le prijs J. Speijker; 2e prijs Th. v. d. Wulp; 3e3 3prije J. Speyker; 4e pr. id.; 5e pr. Th. v. d. Wulp; 6,e pr. id. Bedeyaart Heilo. Ruim 200 mannen, EERSTE LATERE KOERS KOERS BERLIJN. f 0.00077 y2 PARIJS 14 15 BRUSSEL 11.62% WEENEN 0.00353/„ LONDEN U-621/j STOCKHOLM. 67.85 46.70 CHRISTIANJA 41.70 46.- NEW-YORK 2.54% ROME 10.82V, leden die morgen zijn gouden priesterfeest herdenkt. t De Hoog Eerw. Heer Zondag is kanunnik van het kathedraal kapittel en deken van Noordwijk. Reeds sinds 1901 is de 76-jarige jubilaris pastoor te Vogelenzang. van den R.K. Volksbond en H. Familie, trokken Zondag naar liet genadeoord van O. L. Vr. ter Nood. De plechtigheden werden verricht door den Weleerw. heer Bekkers en den Weleerw. heer Prof. Kuys, welke laatste door z'n gloedvolle predikaties de bödevaarlgaingers in bewondering bracht. Het was dan oolk 'indurkwekkend dit zoo groot gelal Room- sche mannen, dezen boetetocht zoo slichtend te zien volbrengen. Het was zeer goed gezien van de leiders der organisaties deze bedevaart samen met •die der H. Familie te deen plaats vinden. Wij zijn overtuigd dat hel volgende jaar het aantal deelnemers veel grooter zal zijn voor dit zoo schoone doel. Verkochte schepen. De stoomtrawlers Hen- riette Elise IJm. 147 en Sommelsdijk IJ, M. 150 van de V. E. M. zijn onderhands ver kocht aan den heer L. Allard c.s. te Haar lem. Zij zullen voortaan de namen Kijkduin en Kamperduin voeren. Personalia. Voor het examen Fransche Handelscorrespondentie is geslaagd de heer E. Verbeek alhier en voor het examen sportleider de heer C. F. Smit alhier. Ongeluk. Maandagmorgen liep een twee jarig kind van een aan den straatweg gele gen erf, juist op het ooigenlblik dat de stoomtram passeerde. Het kind kwam onder de tram, zoodat een armpje werd afgereden en de andere hand erg werd geikneusd. Het meisje is naar htt Elisa'bethsgesticht te Alk maar vervoerd. Zaterdagavond 6 uur reed de chauffeur van den heer .Sweetsde Jong bij het in rijden van het hek een zoon van den heer Roele uit Vogelenzang aan, met gevolg, dat liet rijwiel van üaalslgenoemde geheel on bruikbaar raakte. Het karretje zal echter vergoed worden. Overigens liep het goed' af. Naar we vernemen, zullen er nog drie kleine landhuisjes bijgebouwd worden aan den z.g. „Boerenweg'', tegen de nieuwe isch'OOsUaan." Men 'begint echter eerst met een huisje te zetten. Personalia. Bij de door de „Vereeniging ter veredeling van het ambacht" te Utrecht gehouden examen voor gezel-timmerman en gezel-metselaar is geslaagd de 'heer M. Schouten uit Hiflegom. Oplichting? Door een tweetal mannen werden Zaterdag bij een bankierskantoor te Leiden ter verzilvering aangeboden 7 Ame- rikaansche effecten ter waarde van 1000 dol lars. De aanbieding van deze geldswaardige pa pieren kwam den bankhouder verdacht voor, zoodat deze er de politie mede in kennis stelde. Deze meende de beide mannen in arrest te moeten nemen. Het bleken later te zijn, zekere M. en L„ in Den Haag woon achtig en bij de politie aldaar niet van gun stige zijde bekend. Verdronken. Gistermiddag is in de Spoelsloot alhier verdronken, de 10-jarige A. Zonneveld. Veiling te Lisse, op 11 dezer, onder di rectie van Holland's Bloembolenhuis. E, V. T. Mon Tresor top. 2.70; E, V. T. Keizers kroon top. 5.10; E. V. T, Fred. Moore I 3.10; E. V. T. Rose Luisante top. 5.20; E. V. T. Pink Beauty top. 9.E. V. T, Gele Prins top. 2.80; E. V. T.j Chrysolora I 2.70; F.. V. T. Couleur Cardinal top. 6.60; E. V. T. Prins van Oostenrijk top. 3.80; E. V. T. Proserpine I 7E V. T. Diana I 2.20; E V T. Cram. Brillant top. 1.80; E. V. T. Brillant Star I 6.50; E. V. T. Duchesse de Parma top. 4.40; E. V. T. Rose Grisdelin top. 2.40; E. V. T. Witte Due Max I 2.20; E. V. T. La Pre- crieuse top. 4.E. V. T. La Reine I 1.60; E, V. T. Wouwerman I J 2,?0; E. V. T. Herman Sohlegel top. 1.90; D T. Murillo to-p, 3.50; D, T. El Toreador I 8.20; D. T. Rubra Maxima top. 3.40; D. T.. Couronne d'Or top. 3.50; D. T. Lncretda I 2.50; D. T. La Candour I 3.50; D. T. Titiaan top. 4.90; D. T. Vuurbaak I 5.90; D. T. Salvator Rosa top. 4.90; D. T, Theeroos top. 4.30; D. T. Imperator Rubrorum top. 5.20; D. T. Schoonoord I 4.70; D. T. Boule de Neige I 5.—; D. T. Azalia I 7.20; D. W. Pride of Haarlem top. 3.D. W. Clara Butt lop. 2.60; D. W. Bartigon I 4.80; D. W. Prof. Rauwenhoff top 610; D. W. Bar. de la Tonnaye top. 3.40; D. W. La Tulipe Noire I 4.75; D. W, Sieraad van Flora I 4D W, Massachusetts I 4.50; D. W, Nauticas top. f 2.30; D. W. Princes Elisabeth I 8.—; D. W. Wm. 'Copland top. 6.50; Rev. Ewbank top. 2.80; D. W. Painted Lady II 2.20; D. W. Centinaire I 9.25; D. W. Le Notre II 7.-; E. L. T. Picotée I 1.50; E. L. T. .Gesn. Spatulata MINISTER DE VISSER EN DE LIJKVERBRANDING. Naar aanleiding van de vragen van den heer Scheurer betreffende vertegenwoordi ging der regeering bij de verbranding van het stoffelijk overschot van Louis Couperus, heeft minister De Visser geantwoord, dat het bericht, dat de regecring zich heeft doen vertegenwoordigen niet juist is. Hij had een persoonlijke uitnoodiging ontvangen tot het bijwonen der crematie, doch moest bedan ken Do chef der afdeeling Kunsten en We tenschappen, die een dergelijke uitnoodiging had ontvangen, nam haar aan. Voordat hij naar Westerveld vertrok, heeft de minister hem verzocht namens hem een woord van deelneming te spreken. Ten aanzien van het vraagstuk der lijk verbranding, kan de minister zich vereeni gen met het standpunt, door zijn ambtgenoo- teu van Binnenl. Zaken en Landbouw en van Justitie in de Memorie van Toelichting tot het wetsontwerp tot wijziging van de Begra feniswet ingenomen. Barometerstand 770. Vooruit. OPGAVE VANi J. J. WEBER ZOON Opticieus Mayor I 1.50; E. N. Emperor top. 7.IC; E. N. Bic. Empress I 6.E. N. Golden Spur I 7.90; E. N. Glory of Leiden I 5.E. N. Glory of Sassenheim top. 7.50; E. N. Bic. Victoria top. 7.90; E. N. Mad. de Graaff I 6E. N. Sir Watkin top. 7.70; E. N. Poëticus Omatus lop. 3.10; E. N. Ajax Princeps I 3.90; E. N. King Alfred I 27.—; D. N. Von Si on top. 4.90; E. R. Gigonthea II 11.50; E. R. Moreno II 8.50; E. R. Gertrude I ƒ13.50; E. R. Gen Pellesier I f 16—; E R. Queen of the Pink I f 15.25; E. R. Robert Steiger I 15.—; E. 'R. Gen. de Wett I 14.50, E. W. l'Innocence I 11.90; E. W. La Grandesse II 9.25; E. W. Grande Blanche I 12.75; E. B. Queen of the Blue I 10,50; E.' B.' Grand Maitre I 11.75; E. B. Marie II 9.25; E. B. Schotel I 9.75; E B. Johan I 10.—; E. P. Lord Balfour I 12.50; E. G. King of the Y'ellow I 12.Alles per 100 stuks. Er was pl.m. 5000 mand aan gevoerd. Er was veel belangstelling en groote kooplusit. Vooral het artikel Hya cinten ging er goed in. Biljarten. Uitslagen van Maandag: v. VlietS. Booiman 150124; v. Waard Kollenga 129150; S. Booimanv. Waard 15096; V. VlietP. v .Zijl 15079; P. Huiboomv. Vliet 107150. Medegedeeld door de SPAARNEBANK. De Beurs opende heden: flauw. V. K. HEDEN 5% Nederland 1919 96'/, 95 6% Nederland 1923 101"/, f 101% Oude Vaart 80 73 dito Gem. Eigendom 70'/, 64% Mij. „Nederland" 132 123 Scheepvaart-Unie 1051/, 96 Rotterd. Lloyd 115VS 101 Holl. Lloyd 8 6% Pa^tvaart 109'/, 105 Oudje Boot 52 45 Holl. Stoomboot 18 14 H. V. A. j. 409 397 Java Cultuur 307 297 Jurgens gew. 41»/, 37 Koloniale Bank 140 136 Indische Bank 111 109 Cert. Handel Mij. 1201/. 119 Resc. dito 121V, 119% Orion 24 24% Geconsolideerde 117% Kon. Olie 328 327 M. S. Sleel 90 89 Marine comm. 6*/,r 6 Vorstenlanden 145 141 Action# id. 139 135 Poerworedjo 84 83% Oude Deli 277 275 Senembah 243»/f 241 Deli Batavia 2921/. 290 Amsterdam Rubber 147 147 Serbadjadi 288 296 S'llau 111'/. 113 Wai Sumatra 112 114 Dordlsche Petr. 315 312 Southern Rails 31»/, 32% Union 130% 131 Anaconda 33'/, 82 Wabash 8

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 1