SPAARNEBANK 3 Dit numqjer bestaat uit 20 bladzijden, waa ronder het Geïllustreerd Zondagsblad in 8 bldzijden. Leekepreeken. NEEMT GELD a DEPOSITO TEGEN EFFECTENONDERPAND m. Zaterdag 25 Augustus 1923 4 3ste Jaargang No. 14521 ÏÏSÏ DEN OMTREK. ZAANDAM. HEEMSKERK. WIJK AAN ZEE EN DUIN. LISSE. NOORDWIJKERHOUT, ZUID-SCHALKWIJK. IJMUIDEN. Spaarboekjes met 4 pCt. Rentevergoeding. SANTPOORT. HEEMSTEDE. VELSEROORD. SPAARNDAM VELSEN. ZANDVOORT. KERKBERICHTEN. Klachtenbus. Opgave 9 uur v.m. J. J. WEBER ZOON Opticiens Fabrikanten Koningstraat 10 Haarlem aDDonneméntsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: Per week 0.25 Per Kwartiai f 3.25 Franco per post p. kwartaal bij Vooruitbetaling 3.58 Bureaux: Nassaulaan 49 Haarlem, telefoonnummers: 1426, 2741 en 1748. Postrekening No. 5970 NIEUWE COURANT Advertentiën 35 cents per regel Bij contract belangrijke korting. Advertentiën tusschen den tekst als ingezonden tnededeeling, op de le Pagina 75 ct., op andere redac- tiepagina's 60 ct. per regel. Vraag- en aanbod-aovertentiën 14 regels 60 cent per plaatsing; elke regel meer 15 cent, bij vooruitbetaling, VIL GEZAGSKWESTIES. Gezagskwesties zijn dingen van den nieu- weren tijd en het is voor het gezag zelf en voor Se maatschappij in het algemeen te betreuren, dat zij bestaan, 't Komt herhaal delijk voor, dat tijdens debatten in heele of halve officieele colleges, in strijdschriften cn vakbladen plotseling een „gezagskwetie" naar voren komt. Dit heeft altijd ten gevolge, dat partijen zich schrap zetten, dat de een zenuwachtig, de ander bitter en bijtend wordt; dat er harde woorden vallen, dat het gaat: hard tegen hard; ja, dat er vaak „ongelukken gebeuren". Het woord gezag werkt in onzen tijd maar al te veel als de bekende roode lap in de beeldspraak uit de stierengevechten. En „onzen tijd" vatte men dan wat breed op, zoo ongeveer van af de Fransche revolutie. Sinds dien worstelde zich een derde en een vierde stand naar boven en deze evolutie, die in zich zelf zeer natuurlijk en zelfs heilzaam kon zijn, bracht een verzwak king der gezagsidee mee in heel de maat schappij, beginnend met de aanranding van de hoogste macht in den staat tot de gezags ondermijning in de kleinste, maar voor naamste cel der samenleving: het huisgezin. Die gezagsverkleining is het gevolg van de valsche vrijheids- en onafhankelijkheids- begrippen, welke aan de maatschappelijke omwenteling der laatste eeuw den stoot gaven. Begrirpen van gezag en macht wer den daarbij met elkander verward en het heeft aan de beschermers der christelijke levensbeschouwing heel wat moeite gekost om er de wereld van te overtuigen, dat ien maatschappelijke ontwikkeling langs democratische lijnen heel goed met volle behoud der oude gezagsidee mogelijk was. Deze begripsverwarring kwam en komt ook heden nog in drieërlei vorm voor: men acht een krachtig gezag in strijd met de ontplooiing der menschelijkheid van het individu; men miskent het gezag, wegens bestaand machtsmisbruik of wel, men ont kent het gezag wegens de onwaardigheid of onbekwaaamheid van den gezagsdrager. Bij de eerste categorie van gezagsverza- kërs behoeven we niet lang stil te staan; 't zijn de zuivere revolutionaire geesten, die zich zelf door een dergelijke belijdenis bo ipso buiten de christelijke gemeenschap plaatsen. De bekende uitspraak van den grooten Aquiner: omne potcstas a Deo, alle gezag komt van God, deed niets anders dan in vier woorden de machtige ordening der Schepping samenvatten, waardoor in de natuur zelf werd uitgedrukt, dat er leidende en afhankelijke elementen zijn. Dit beginsel spreekt in heel de natuur: in de totale af hankelijkheid van den pasgeborene van zijn ouders; in het groote verschil van geeste lijke en lichamelijke eigenschappen bij de •individuen enz. Wie deze ordening ontkent, gaat tegen de natuur der dingen zelf in en vervalt van de eene dwaasheid in de andere. Zoo heeft de geschiedenis van iedere revo- 'utie geleerd, dat de predikers van opstand tegen het bestaande gezag, na korten tijd zelf de grootste tyrannen werden. Zoo hebben wij de zuivere gezagsverzaking teeren kennen als een misdaad, niets ver schillend van diefstal, moord of roof. Im mers alles spreekt voor de noodzakelijkheid van leiding en gezag. De meest woelige heethoofden kiezen zich, wanneer zij in vergadering bijeen zijn, een voorzitter, aan wiens leiding zij zich onderwerpen. Zoodra zij de macht in handen krijgen Rusland is nog het levende voorbeeld vaardigen zij strenger wetten uit dan ooit bestonden in de staatsorde, welke zij omver wierpen. Die feiten zijn van te algemeene bekendheid en te sterk sprekend tot het verstand, dan dat men revolutionaire daden ooit verontschul digen kan. Neerhalen van het wettige gezag is dan ook altijd een bewust schuldige daad, nTinstens schuldige verblindheid. De voorspie geling, dat zonder gezag eerst recht en uit sluitend het individu tot volledige ontwik keling kan komen-strijdt zoozeer tegen den menschelijken geest en tegen alle feiten, dat men zulk een illusie veilig misleiding en1 ergerlijk zelfbedrog noemen kan. Anders, staat het met de veelvuldig voor komende begripsverwarring» van macht en gezag. Wie gezag heeft, moet de macht hebben zijn wil te. doen gelden. Maar het gezag zelf maakt den bezitter ervan nog niet tot een wijs heerscher, zoo dat machtsmisbruik een zeer menschelijk en veelvoudig voorkomend verschijnsel is. In theorie kan machtsmisbruik in het groot ge oorloofde aanleiding geven tot afwerpen van het juk, maar practisch behoeven we met deze mogelijkheid geen rekening te houden. Veel beter is het zeer scherp tusschen wet tig gezag en machtsmisbruik te onderschei den en onderhoorigen bij te brengen, dat ge zag uit zich zelf eerbied afdwingt en ver meend machtsmisbruik dan ook alleen op een wijze, die strookt met den eerbied voor dat gezag, onder de aandacht van den betrok kene mag worden gebracht. Op dit punt valt voor onze fijdgenooten nog heel veel te leeren. De gezagskwesties Waarvan wij boven gewag maakten, hebben Meestal tot oorzaak het verliezen van den goeden toon, het gemis van verschuldigden eerbied. Ieder die meehelpt, dient eerbied aan te kwecken, den spot te onderdrukken, dien juisten toon gebiedend te eischen, werkt mee aan versterking der gezagsidee, zoo dringend noodig in onzen hoogmoedi- gen cn woelzieken tijd. Een derde fout, welke tegen het gezag begaan wordt, is de verwarring van den persoon met het gezag, dat hij draagt, een zeer menschelijke fout, waarom er bij over dracht van gezag niet zorgvuldig genoeg voor gewaakt kan worden, dat de macht in waardige en bevoegde handen komt. Het is voor hem, die gezag moet uitoefenen, van groot gewicht, dat hij ontzag afdwingt. Over dat gezag wilen wij een ander maal iets schrijven. Waar het echter geheel onafhan kelijk is van het gezag zelf en heel vaak een persoon, met gezag bekleed, van nature geen ontzag inboezemt, zal men goed doen onderhoorigen in te prenten dat men het ge zag om het gezag en niet om den persoon dient te eerbiedigen. De gezagdrager moge nog zoo afstootende hebbelijkheden en zelfs ondeugden hebben, wanneer hij zijn gezag wettig draagt en uitoefent, zal.dit te eerbiedigen zijn. Hoe hoognoodiig versterking der gezags idee :n onzen tijd'is, kan ieder dagelijks on- dervi '.ien in eigen omgeving. Gezagsverza king en -miskenning is een der ergste kwa len van onzen bandeloczen tijd, die slechts tot de zoo noodzakelijke, versobering en in getogenheid langs den weg van tucht en or de komen kan, hetwelk alleen door de samenbindende krachten van een sterk ge zag te bereiken is. In dit licht bezie men ook eens de viering van het aanstaande regeeringsjubilé. HOMO SAPIENS. Tffe B%l R tabletten werken onovertroffen en zonder nadeelige g. volgen tegen Hoofd- en Zenuwpijnen, Influenza, Rheu- &a matiek, alsmede met succes tegen slapeloosheid. Togal tast de kwaal direct in haar oorsprong aan, terwijl het de pijn onmiddellijk doet stillen. Bij alle apoth. en drog a f 0.80 en f 2.00 p. flac. verkrijgb. Imp. A. J. Ameye, A dam. Het college van B. en W. In de Woensdagavond gehouden samen komst van de leden van den nieuwen gemeen teraad is omtrent de samenstelling van het college van B. en W. de vereischte overeen stemming verkregen, zoowel ten opzichte van de onderlinge verdeeling der zetels als omtrent de personen die deze zullen bezetten, meldt de „Tel". Bevallen P. v. TuynenFaber, z. P. ZwartBlanken, z. N. Henneman Eiking, z. j I. NijmanStengs, z. H. Bek- ker van Lieshout, d. A. Kluftv. d. Watering, z. J. Docter—Harremeyer, d. W. KuiperScholten, d. Th. Kuylv. Leeuwen, z. Overleden Th. G. Boschhoff, 18 jaar S. v.d. Kolk, 5 jaar. Ondertrouwd J. Blokker en C. Pletting A. J. Reygwart en J. M. HeymelN. P. Boo.s en A. C. Molenaars. Bevallen Reymin PlettingOutenaar, z. A. SnijdersK. Schelvisch. VEILING. te Lisse, op 23 dezer, onder Directie van Hol land's Bloembollenhuis. E.V.T. Prins v. Oostenrijk I 3.50 Gele Prins top 2.50 Keizerskroon 4.90 Witte Due Max 12.70 La Precieuse 3.40 La Belle Alliance top 3.80 Rose Luisante 4.30 Rose Grisdelin 2.20 Mon Tresor 3.10 Duchesse de Parma 13.90 Couleur Cardinal top 5.70 Fred. Moore 13.20 Diana top 2.50 -Flamingo 13.30 La Reine top 2. Max 12.50 Cram. Brillant top 1.80 Pottebakker Wit top 4. Prosperity 13.40 Lady Boreel 4.25 Thomas Moore 2.90 Van der Neer 3.20 Brillant Star 5.75 Wouwerman 2.30 Chrijsolora 2.50 D.T. Mr. v. d. Hoeff 8.— Murillo top 3.60 Couronne d'Or 4.40 Salvator Rosa L3.70 Imperator Rubrorum top 5.75 Rubra Max 13.60 Thournesoll „4.10 Theeroos 3.90 La Matador „3.80 Titiaan 3.50 D.W. Mr. Tarnc Sanders top 3.30 Clara Butt 2.70 Bartigon 15. Pride of Haarlem top 3.30 Rev. Ewbank 12.50 Siraad v. Flora 3.40 Princes Elisabeth 8. Mad. Krelage 5.10 Centinaire 8.30 Wm. Pitt 8.50 E.N. Sir Watkin rond 5.— Golden Spur top 8.90 Bic. Victoria 8. Emperor 8.20 Poëticus Ornatus 3.70 Bic Empress 15.50 E.W. 1'Innocence 11.75 E.P. Sir Wm. Mansfield 13.50 Cr. Geel top 2.60 Alles per 100 stuks. Handel iets vlugger dan Dinsdag j.l. Burg. Stand. Geboren: Jan Wilem Adri amis, z. van A van Heyst en T. de Joo-de. Leigje, d. van H. van Byssel en L. A. Boo- dtenburg. Ondertrouwd: C. van Loon en C. H. van Stein. J. Daudey en J. de Kwaadistenief. A. de Kooker en C. Borsje.J. J. Gulde- mond en H. A. van Waveren. Gehuwd: M. Witteiman en E. J. van der Zwel. A. P. Auguslinus en H. van Gaste len. .Till, van der Voort en G. Beyk. Overled'en: Jacolba Magdalena van fler Tang 23 jaar. noodige stille onder het spelen wel eems een beetje gevaar Mep verstoord te worden. Dienstplicht. De loting voor de Nationale Militie zal voor deze gemeente gehouden wor den op 26 Sept. a.s., des voorm. 9Yt uur, tn Concert. Door de R.-K. Harmonie „SI. Jeanne d"Arc" werd Donderdagavond, onder begunstiging van mooi weer, een concert ge geven in de gemeentelijke muziektent. Voor de pauze werden o. m. ook de twee nummers gespeeld, waarmede de Harmonie op het con cours le Katwijk aan Zee een eersten prijs -behaalde. Dat dit door het zeer talrijke pu bliek zeer op prijs werdgesteld, bewees wel het applaus, dat na elik nummer losbrak. Na de pauze werden no-g eenige zeer mooie num mers ten gehoore gebracht, zoodat de Har monie, welke diezen avond stond onder lei ding van haar energieken. voorzitter, den heer Jos. Timmermans, met genoegen op dezen avondkan terugzien. Er beerschte een pret tige en opgewekte stemming onder het pu bliek. Jammer was het echter, dat die zoo Jubileum H. M. de Koningin. Bij de Oranjevereenigiing alhier besfiaan plannen om liegin September ter gelegenheid van het zil veren rageerimgsjubileumi een volksfeest te houden. Personalia. Den 8slen September a.s. herdenkl de heer J. W. Ides wonende Voor zorgstraat, den dag, waarop hij vóór 50 jaar zijn werkkring als broodbezorger hier ter stede aanving, waarvan hij 34 jaar hij de op geheven firma Cohen in dienst w,ais en de latere jaren bij de firma Smit aan de Smede- slraat. Gevonden voorwerpen. Een groene strik; een huissleutel; een rozenkrans; een honden- halsband met penning; een geel kinderschoen- DirectieMr. Th. WESTERWOUDT. OMiS de voormalige Werkinrichting te Noordwijk. Bouwplan. Bij B. en W. dezer gemeente zijn door een Haarlemschen architect de bouwplannen ingediend voor den bouw van 40 arbeiderswoningen aan den Doodweg ,i,n de ZiJk onder deze gemeente. De zooveelste. Een dame heeft deze week aangifle gediaan, dat een ombekend gebleven persoon in den Neethoof alhier, waar zij met hare kinderen wandelde, schennis der open bare eerbaarheid heeft gepleegd. De politie stelt een onderzoek in. Burg. Stand. Geboren: z. van D. Kolk Houweling. d. van M. M. P. Kimman Ruysenaars. d. v. M. MouwNummerdor. z. van A. C. MilatzStut. d. van J. H. Westerveklv. d. Klashorst. z. van E. G. JansenBibbers. -d. van E. Ier Smlltan Bijl. d. van D. FeelemsTreffers. Ondertrouwd: F. W. A. de Kok van Leeu wen en M. L. F. van Benthem van den Bcrgh. Getrouwd: P. Borst met M. C. Plotting. Tj. van der Zee met C., Band. Overleden: A. Vettewinkel, wed. F. J. D. Ludterus, 52 j. M. S. Snooij, 18 j. Het reegeeringsjubileum. Naar wij ver nemen zijn thans voor Velseroord de feeste lijkheden ter herdenking van het regeerings- jubileum van H. M. de Koningin definitief vastgesteld en wel als volgt: Vrijdag 31 Augustus: Des avonds concert in het Patronaatsgebouw, door hel Symphonie- erkest „Euphonie". Maandag 3 September: Des middags zang uitvoering en optocht van de kinderen der openbare en bijzondere lagere scholen. Dinsdag 4 September-, Kinderfeesten op het Hanenland voor alle schoolkinderen. Etalage wedstrijd. Des avonds vermoedelijk concert door het Fanfarekorps „Soti Deo Gloria" van Driehuis, op het Hanenland. Woensdag 5 September: Herdenking van het jubileum in de kerken. In de Ned. Herv. Kerk zal liet Kerkkoor eenige nationale liederen zingen. Des middags optocht van versierde wagens, rijwielen, enz. Donderdag 6 September: Des morgens op tocht van de kinderen der bewaarscholen, daarna feest voor hen in de Gemeentelijke Bewaarschool. Het ooncert op 31 Augustas wordt gegeven door „Euphonie", teneinde de financiën der Oranjevereeniging te versterken, dlaar nog voldoende middelen aanwezig zijn tot dek king van alle kosten. Zij, die nog iets willen bijdragen, zulten den penningmeester, den heer F. J. Kochx, Kal vera traat, steeds be reid vinden deze in ontvofigst te nemen. De Oranjevereeniging zal het verder zeer op prijs stellen, indien de ingezetenen gedu rende bovengenoemde dagen door het uit steken vim vlaggen en het versieren van stra len en gevels de feestvreugde willen verhoo- gen. Dammen. Voor de Velser Dam- en Schaakclub alhier, komt de heer J. W. van Dartelen, VainHaarlem, oudskampioen van Haarlem en omstreken, a.s. Donderdag 30 Augustus een simultaan-séanoe geven in do Zaal „Flora". Verbetering. De aanrijding van hel zoon tje van den heer V. had niet plaats door een autobus. Zijn zusje reed Maast hem op de fiets en op zeker moment kwamen ze met elkaar in botsing. t Jubileumfeest. Spaarndam viert feest op 31 Augustus. Des morgens te 8 uur: verzame len der schoolkinderen, ook voor die in een andere gemeente schoolgaan. Tc hall' 9: rondgang mei muziek door het dorp. Te half 10: feestrede in. de kerk door Ds. Baljan, opgeluisterd door zang van Spaarn- dwm's Gemend Koor, directeur Jam Booda. Daarna verzamelen op de Kolk vooir de 'kinderspelen: zakloopen, baMoopen, hoepel- wedstrijd enz. miet prijzen. Te 2 uur: gecoslurneerde optocht, hij vol doende deelneming. Te 3 uur: ringrijden per rijwiel; te 4 uur: tobbesteken, beide voor dames en hoeren. Dos avonds verlichte oploclit. Muziek van „Crescendo". Groot vuurwerk, met speciaal programma, op het eilandje „de Rietpol" zoo uitnemend daarvoor geschikt. Dat belooft watt Ondertrouwd J. Corver en P.P.C van der Schaar P.A.M. Steynebrugh en A.E. de Vries T. B. Burggraaf en A. Brouwer. Geboren A.J., d. van Johs Rooker en C. Bakker A.J., d, van C van Vark en G. Polderman. fje; een boezelaar; een Zeeuwsehe broche: een grijze pet; een rozenkrans; een kinder kousje met slofje; een ceintuur: een groene slaapmuts; een hondenhalsband met penning; een huissleutel; twee kleine groene kinder- manteltjes. Koninginnedag. Op 31 Augustus zal de secretarie all leen 'smorgens van 9.30-10 uur geopend zijn voor het doen van noodzakelijke aangiften voor den Burgerlijken Stand. Melkprijzen. Hel blijft met den melkver- koop een eigenaardig geval. De slijters ver- koopen de melk voor 13 cent, terwijl er boe ren zijn, die zelf zijin gaan venten en die de melk verkoopen voor 10 cent per liter. Te IJmuiden wordt ze zelfs voor 8 cent ver kocht. Er is echter een boer, die verleden jaar zijn melk beneden den prijs der slijters ging ver koopen, maar die thans, nu hij heel wat klanten, hoeft, de pielt ook voor 13 cent verkoopt. De feesten. De burgemeester heeft be paald dat voor elk der verschillende afdee- lingen van de gemeente op de dagen, waarop nWaar juhiieumsfeeslen worden gevierd, liet sluitingsuur voor de tapperijen is vastgesteld op 12 uur 's nachts, dial daarin muziek mag worden gemaakt en openbare hals mogen worden gehouden tot 'savonds tl uur. Bij ordeverstoring kan de politie tot sluiting overgaan. Burg. Stand. Geboren: d. van L. Schip perButter. z. van A. v. d. BurgSchoor dijk. z. vfrn J. VermeijHars veld. z. van C. F. Duineveidivan Zu'tphen. z. van S. v. d. Lut't Hart. d. vain J. Geyte- manVerliey. d. van G. J. W. Schollen Wibier. Ondertrouwd: W. Hoek en B. Nes. J. v. d. Zon cn G. Olivier. N. Dekker en. H. C. M. van Schinkel. Getrouwd: A. Lastdrager en M. Smit. D. Bruyn cn Z. Woord. G. Duin en H. J. Oudendijk. W, v. d. Ende en H. v. Riet. Jubileumfeest. Het comité, samengesteld tot viering van het jubileum van Hare Majesteit de Koningin kwam Donderdagavond 1. j. bijeen tot samen stelling van het programma ter uitvoering op 31 Augustus. Het programma wordt als volgt saam- gesteld 8 uur v.m. Koraal-muziek op den Water toren half 9 aubade, tramplein 910 uur tractatie der Schoolkinderen en aanbieding van een herinneringsbeker 10.3012 uur Gecostumeerde optochtopstellen Garage „Rinko", ontbinding voetbalveld aan de Verlengde Koningstraat. Van 10 tot 12 uur voetbalwedstrijden tusschen School-elftallen op voren genoemd terrein 2 tot 4 uur Volksspelen op het ter rein aan de Heerenstraat en school D 4 tot 5 uur eindwedstrijden voetbalspel. Direct daarna prijsuitdeeling. Van o tot 10 uur op de tennisbanen bij de garage „Rinko" serenade van de geza menlijke zangvereenigingen plus minus 300 zangers en zangeressen onder leiding van den Heer Dees en muziek-uitvoering van de Zandvoortsche Harmonie kapel onder leiding van den Heer R. van 't Hof. Gymnastiek-uitvoering groepen, pyra- miden en marmergroepen, effect belichting. Deze uitvoeringen hebben plaats onder lei ding van den Heer W. Dreijer. Óm 10 uur Lampion-optocht, vertrek van de tennisbanen naar het Kurhaus, alwaar te half elf een groot vuurwerk. Dit vuurwerk wordt in samenwerking van het Comité met de Exploitant van het Kurhaus inge zetenen en badgasten aangeboden. Om 11 uur Bal in het groote Badhuis. Aangifte voor het voetbalspel op Woens dag 29 Aug. a.s. bij den Heer Rauch, Kost- verlorenstraatweg 41. Voor de volksspelen op genoemden datum bestaat hiertoe gele genheid van 35 uur in „Ons Huis". Voor den gecostumeerden optocht kan men zich melden bij den Heer A. Muller, Groote Krocht. Wij vernemen dat voor den gecos tumeerden optocht zich reeds vele deelnemers hebben opgegeven en deze belooft, dit mo gen we wel even verklappen, zeer interes sant te worden. Rest ons nu nog een verzoek aan alle ingezetenen, op dien dag te vlaggen, dan zal niet alleen in ons dorp een feestelijke stemming lieerschen, maar zal ons dorp daardoor ook een feestelijk aanzien hebben. Vervolgens zullen op 6 September in alle kerken godsdienstoefeningen worden ge houden en zullen 's avonds zich weder de gezamenlijke zangvereenigingen doen hooren. HILLEGOM. (St. Jozef.) ZONDAG Eucharistische dag. De H.H. Missen te 7 u, en half 9 en. te 1,0 u, de Hoogmis 7 uur Lof met preek. Na het Lof generale ab solutie voor de Derde Orde. WOENSDAG om half 8 Lof ter eere van St. Jozef. ZATERDAG biechthooren van 4 uur tot half 9 uur. HILLEGOM. St. Martinus. ZONDAG. De H.H. Missen om kwart kwart vóór 7 uur en half 9. Om 10 uur de Hoogmis. Om 2 uur Catechismus, om 3 uur Vergadering voor de leden der Derde Orde. Om 7 uur Lof met Rozenhoedje. Wegens schoonmaak der kerk alleen Za terdag een H. Mis om 7 uur. De overige da gen zijn de H.H. Missen in de Gestichten. De H. Communie wordt niet uitgereikt. ZATERDAG van 4—9 uur biechthooren. Om 7 uur Lof met Rozenhoedje. BENNEBROEK. ZONDAG 7 uur en half 9 gelezen H.H. Missen. Om 10 uur de Hoogmis. Om 3 uur Vergadering der Derde Orde. (Lied 12 en 13) WOENSDAG-avond om half 8 Lof ter eere van den H. Jozef (67). ZATERDAG van 4 uur tot half 9 gelegen heid om te biechten. HEEMSTEDE. ZONDAG. Om kwart voor 7 uur, 8 uur en kwart over 9 stille H.H. Missen. Óm half 11 Hoogmis, om 6 uur Lof. MAANDAG-avond om half 8 Vergade ring der H. Familie, afdeeling Vrouwen, DONDERDAG om half 8 gezongen H. Mis ter eere van het H. Sacrament des Al taars. 's Avonds om 7 uur Lof. HEEMSKERK. ZONDAG de H.H. Missen te 7, half 9 en -10 uur .de Hoogmis; te half 2 Catechis mus te half 3 Vespers met Rozenhoedje te half 5 Congreg. v/li Jongenspatronaat en te half 7 H. Familie. MAANDAG de H.H. Missen te 7 en 8 uur,; de overige dagen te 7, half 8 en 8 uur. DINSDAG de H. Mis te 7 uur en te 8 uur gez. H. Mis van Requiem. WOENSDAG de H.H. Missen te 7 uur en te 8 uur gez. H. Mis van Requiem. DONDERDAG-avond te 7 uur Lof ter eere v/h Allerh. Sacrament met Rozenhoedje. ZATERDAG-middag van 4 uur af gel. om te biechten 's avonds te 7 uur Lof ter eere van Maria met Rozenhoedje. Deze week Catechismus als naar gewoonte biechthooren voor de 5e en 6e klasse. BEVERWIJK. ZONDAG. Eucharistische Zondag. De H.H. Missen te 7 uur, half 9,10 uur de Hoog mis. Heden algemeene H. Communie St. Jo zefspatronaat. Schaalcollecte voor de kerk sieraden. Om half 1 Catechismus, om half 7 Patronaat. Om 78 uur H. Uur met collecte. MAANDAG. Om zeven uur Mannen-Con gregatie. WOENSDAG om 7 uur Vrouwen-Congre gatie. DONDERDAG om 7. uur Lof. ZATERDAG om 7 uur gezongen H. Mis bij de opening der U.L.O. School. Vari 5 uur tot half 9 uur biechthooren. Om 7 uur Rozen hoedje. ZÓNDAG lste Zondag der maand. Schdal- collecte voor de schulddelging der kerk. UITGEEST. ZONDAG De H.H. Missen te half 8 en 10 uur om half 3 oefening van den H. Kruis weg. DONDERDAG kwart over 8 gezongen H. Mis. Half 8 uur Congregatie voor de jon gens. ZATERDAG van 48 uur gelegenheid om te biechten en te 7 uur het Lof. EGMOND AAN ZEE. ZONDAG om 7 uur de Vroegmis om half 9 de H. Mis voor de koloniekinderen en bad gasten. Om 10 uur de Hoogmis half 7 Lof om half 3 Congr. der H. Familie. MAANDAG om 8 uur de H. Mis. DINSDAG om 8 uur de H. Misl WÓENSDAG om 8 uur H. Mis en des avonds om half 7 Lof ter eere van den H. Jo zef. DONDERDAG om 8 uur de H. Mis en van 61/., tot 71/2 uur oefening van het H. Uur. VRIJDAG om 8 uur de H. Mis. ZATERDAG om 8, uur de H. Mis. Van 3 uur tot 8 uur gelegenheid om te biechten. Om half 7 uur het Lof ter eere van de Allerh. Maagd. In den ondertrouw zijn opgenomen Gijsbert v. d. Himst en Margaretha v. Duin. WIJKEROOG. ZONDAG. De H.H. Missen om 7 uur, te half 9 en om 10 uur de Hoogmis. Om 1 uur Catechismus om half 7 uur bijeenkomst van de H. Familie, afd. mannen. DINSDAG om 7 uur bijeenkomst der H. H. Familie, afdeeling vrouwen. VRIJDAG om 7 uur Lof. ZATERDAG. Van 4-9 uur gelegenheid om te biechten. Verder als naar gewoonte. WIJK AAN ZEE. ZONDAG de H.H. Missen om half 7, 8 en 10 uur de Hoogmis. Des avonds om half 7 Lof. WOENSDAG-avond om half 8 Lof. ZATERDAG-middag biechthooren van 4 tot 8 uur. Om 7 uur Lof. RINNEGOM. ZONDAG. De H.H. Missen om 7 uur voor G. Hollander om half .10 uur de Hoogmis voor de Parochie schaalcollecte. Om 1 uur Catechismus. Om 2 uur Vespers met Rozen hoedje. MAANDAG om 7 uur voor H. de Wit Kampers. DINSDAG om 7 uur voor G. de Wit Zuurbier. WOENSDAG om 7 uur voor Arend Apel doorn. DONDERDAG om 7 uur voor Ad.Groot. Om 7 uur Lof met Rozenhoedje. VRIJDAG om 7 uur voor M. v. Dam Baart en overl. Kind. Van 47 uur gelegen heid om te biechten. ZATERDAG om 7 uur voor overl. familie Leek. Van 3 uur tot 8 uur gelegenheid om te biechten. A.s. ZONDAG om 7 uur voor J. Swart. Deze week elders de H.H. Missen ZONDAG M. Noort-Cornelisse. DINSDAG C. Zuurbier. Vandaag weer eenige klagende abonné i aan het woord. Een hunner heeft ons raadsverslag van Vrijdag zeer goed gelezen en valt hartelijk de klachten bij van den heer Gerritsz over de verkeersbelemmeringen, die mannen met handwagens, juffrouwen met kinderwageni en „fietsende loopjongens", soms scheppen door midden in een drukke straat, vlak in een drukke bocht en dan liefst zoo onzicht. baar mogelijk of boven op den kop van eet moeilijk te beklimmen soms smalle brug to. bliiven staan. Het zou waarlijk te verwachten zijn van verstandige menschen, dat zij minder gevaar lijke plekjes uitzochten, maar nu dat niet gebeurt, moet de politie er maar naar kijkcnf meent onze abonné. Een ander klaagt over de autobuss^ Natuurlijk zal menigeen zeggen: die klachten zijn aan de orde van den dag, maar de klacht van dezen abonné is niet alledaagsch. Hij klaagt dat autobussen, cn ook wei vracht auto's en motorrijwielen de straten veront reinigen met hun afgewerkte oliën en vet ten. U moet eens zien wat 's smeerboel dat soms op de Groote Markt maakt. Alweer een verbod en wat toezicht, zou inderdaad geen kwaad kunnen. Wellicht wil onze Com missaris van Politie daar zijn aandacht aan schenken als hij aan 't overwegen gaat welke voorschriften hij voor autobusdiensten gaat geven. En dan vergete hij ook niet de klachl van Mevr. Willekes Macdonajd—Reijnvaan over het onoplettend zijn van chauffeurs doordat zij te veel praten met reizigers. Verstandige passagiers zullen zich wel wach ten de aandacht af te leiden van een man, aan wien het leven van tientallen menschen zijn toevertrouwd. Maar niet alle reiziger^ zijn verstandig en enkele chauffeurs, de goe den niet te na gesproken - er zijn er zeer goede en bezorgde onder! schijnen nun auto-ritje te gebruiken als bij uitstek geschikt voor vrijages. Iemand, die nog al veel aan het strand van EToemendaal komt, klaagt er over dat daar geen telefoon is. Dat zou toch wel zeer gewenscht zijn, zoowel een verbinding met Bloemendaql als met Zandvoort. Hoe licht kan zulks zelfs noodzakelijk zijn ingeval van ongelukken. -» Barometerstand 761. Vooruit. OPGAVE VAN: WOENSDAG ZeerEerw. Pastoor W. Jan maat. DONDERDAG A. de Boer en M. Zent- veld. VRIJDAG L. Valkering en echtgen, ZATERDAG A. Leek. MEDEMBLIK. ZONDAG om 7 uur Vroegmis, 10 uur de Hoogmis, 12 uur Catechismus, half 3 Con-» gregatie der Vrouwen-afdeeling. Om 7 uue Lof en Rozenhoedje. WOENSDAG om half 10 Veni Creatoï Trouwplechtigheid en gez. H. Mis. DONDERDAG om 7 u. Lof met Rozen hoedje. ZATERDAG van half 5 tot 8 uur gelegen heid om te biechten. Catechismus volgens gewoonte. CASTRICUM. ZONDAG H. Mis om 7 uur en 10 uur de Hoogmis. Om 2 uur oefening der Derde Orde, daarna de H. Familie en een kort Lof. MAANDAG de H.H. Missen om 7 uuf voor de Gel. Zielen, 7 uur aan 't Maria-altaar en 8 uur. DINSDAG 7 8 uur en half 9 de H.H» Missen. WOENSDAG 7, 8 uur en half 9 de H.H, Missen. DONDERDAG 7 en 8 uur H.H. Missen, 9 uur gez. jaargetijde voor Gerarda van den Hunst-Kneppel. VRIJDAG 7, 8 uur en half 9 de H.H. Missen. ZATERDAG de H.H. Missen om 6 uur bij de Eerw. Zusters, 7 en 8 uur. Van 48 uur biechthooren, half 7 Lof ter eere van, Maria. EGMOND a. d. HOEF. ZONDAG half 8 de Vroegmis, 10 uur de Hoogmis om half 2 catechismus, half 3 Congregatie voor de vrouwen, 7 uur Lof ter eere van de H. Marg. Maria. WOENSDAG-avond 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. DONDEflDAG-avond 78 uur oefening van het H. Uur. ZATERDAG van 38 uur gelegenheid om te biechten om 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd. BEVERWIJK. (St. Agatha.) ZONDAG 12 uur catechismus V. d. jort* gens, 1 uur voor de meisjes, 3 uur Lof met Rozenhoedje, 6 uur H. Familie. MAANDAG half 8 Maria-Congregatia v. d. jongens. DINSDAG half 8 Maria-Congregatif v. d. meisjes. DONDERDAG 7 uur Lof ter eere vat het H. Sagrament. ZONDAG a.s. na de Vroegmis alg, H Communie v. d, jongens-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 1