mm m mmuL* ingezsüctèn Mededelingen. Ingezonden Mededeelingen UMUIDEN. ASSENDELFT. 60 cent per regel. „bRONSTEE MODELMELK KARNEMELK yoghurt VELSEN. a 60 cents per regel. HEEREÜHÜIS TE KOOP. Buitengewone gelegenheid. ZANDVOORT. WIJKEROOG. BLOEMENDAAL. OVERVEEN. LEIDEN. VELSEROORD. HILLEGOM, VOORHOUT. IJMUIDEN. BENNEBROEK. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. HALFWEG. BEVERWIJK. HAARLEMMERMEER. VOGELENZANG. VERK00PINGEN. MKTRÜÜWS. Het visscherijbedrijt Op het schrijven der vier organisaties in het visscherijbedrijf aan de Reedersvereeni- ging is hiervan het volgende antwoord ont vangen. In antwoord op uw schrijven van 28 Au gustus moeten wij u berichten dat ons van een conflict, dat momenteel in de haven zou rijn uitgebroken niets bekend is en dat ons ook geen geschilpunten bekend zijn, waar voor thans een oplossing zou moeten worden gevonden. De besorekingen, die tusschen ons be stuur en de afgevaardigden uwer organisaties in dezen zomer zijn gevoerd, zijn daarmee geëindigd, dat de door ons voorgestelde nieu we overeenkomsten door uw organisaties -iet zijn aanvaard en dat dientengevolge op 15 Juni j.l. een contractloos tijdperk is inge gaan, gedurende welk tijdperk ieder werkne mer individueel en omgekeerd ieder reeder vrij is. Ons bestuur heeft juist gewenscht zoolang mogelijk te vermijden dat er een conflict zou ontstaan, omdat het slechts noode zou zien gebeuren dat de steunverleening zou worden geweigerd of stopgezet op grond van het ont staan van een arbeidsconflict. Ons bestuur ziet dus ook niet in dat, zoolang de vakorga nisaties handhaven het door hun ingenomen standpunt, dat een contractloos tijdperk de voorkeur verdient boven nieuwe overeen komsten die zich meer aanpassen aan de gewijzigde omstandigheden, besprekingen tot eenig resultaat zouden kunnen leiden, maar meent wel te mogen in uitzicht stellen dat wanneer de vakorganisaties unaniem thans van oordeel zijn dat nieuwe overeenkomsten gewenscht zijn, de vereeniging van reeders daar sympathiek tegenoverstaan althans wan neer deze nieuwe overeenkomsten rekening houden niet alleen met de gewijzigde toestan den per 18 Juni j.l. maar ook met de toestan den zooals die zich na 18 Juni j.l. hebben ont wikkeld. Mochten uwe organisaties onderling tot overeenstemming kunnen komen, om in dezen zin aan ons bestuur vastomlijnde, door de combinatie van vakorganisaties goedge keurde, voorstellen te doen, dan zullen die zonder twijfel ook thans nog ernstig worden overwogen en zien wij berichten van uwen Algemeenen secretaris tegemoet. De commissie uit de vakorganisaties be sloot de Reedersvereeniging hierop een voor- loopig antwoord te zenden. Gevonden voorwerpen, Een mesje, twee rintuurs, twee huissleutels, een gedeelte van een bascule; een zilveren manchetknoop; een horloge in armband (bride defect); een gou den heeremimsr. Ongerustheid over zeiltogegrs. Alhier maakt men zich ongerust over de Kalwijker zeil-loggers Johannes U. W. 42 en Jaeoba K. W. 146. Deze zijn al ruim 14 dogen, ter trawt- visseherij en over tijd. Men vreest dat ze door den storm overvallen zijn. Teruggekeerd. De stoomdrifter Java IJ. M. 340, die op de laatste reis den kapitein van het verongelukte Duitsche stoomschip ivlüphel redde, vertrok verleden week weer naar zee. maar moest na een paar dagen weer terugkeerenwegens een gebroken wrneh. Het schip besom.de slechts f 73. Koninginnefeest. Hel Roomschd Noord firrde heeft Donderdag 6 September op waarlijk grootsche en waardige wijze feest gevierd der Koningin ter eere. De traditio- neele oranjezon schonk schitterend weer van begin tot eind. 's Morgens cm 9 uur werd de stoet opgesteld". waarvan de verschillende onderdeden lot in de kleinste biizorwierho- den verzorgd svaren. Vriendelijk deed hel aan. die groepen schoolkinderen (kwistig met oranje opgetooid; «nipos: f was het kra nig' esca-èron ruiters; mooie vurige paarden en de ruiters in costuum uit verschillende pe rioden onzer historie. Verderde fietsen, die het oog boeiden*door hun schitterende kleurenpracht en elegantie van bewerking. De 3 dames en de degelijke cuderwetsche boerinnek'.ceding hadden een beslist sncccs met haar leuk en typisch idee. De allegorische groepen mochten er zijn. In een woord alles was keurig verzorgd en de optocht dcor het dorp was één groot succes! Op het raadhuisplein werd door de schoolkinderen een feestlied gezongen en door het fanfarekorps een marsch geblazen. Daarna nam de voorzitter van het feestco mité. de heer Van der Zijden, het woord en -ompliimenteerde den Burgemeester, die met zijn beide wethouders op den stoep van het Raadhuis die hulde in ontvangst nam, met het jubileum van onze Landsvrouwe, wier plaatsvervanger hij was. De Burgemeester danlkte voor deze aardige huldebetocging. Hierna trok men terug en voor de pastorie werd halt gehouden, van welke gelegenheid de voorzitter weer gebruik maakte om den Z.Eerw, heer Pastoor, als drager van het geestelijk gezag te huldigen en te complimsn- 'eeren. Een pittig kernachtig dankwoord van den Herder cn men trok verder. De stoet trok enorme belangstelling, ook van veel vreemden en na een voorspoeddgen rondgang werd hij tegen elf uur ontbonden. De noo- dige amateur-fotografen waren aanwezig om enkele groepen op de gevoelige plaat te ver eeuwigen. Op het voetbal terrein werden 's middags de verschillende wedstrijden voor de kinde ren en, de schoolvrije jeugd onder zeer vee! belangstelling van het nubliek en een vroo- lijk zonnetje gehouden. Deze wedstrijden werden ook bijgewoond door den Edelachtb. heer Burgemeester en idiens echlgenoote en de bedde wethouders Veenboer en Aafjes. 's Avonds om half 7 begon de gecostumeer- de voetbal lm a tch voor Veteranen. Van het begin tot het einde weerklonken lachsalvo's van het zeer (alrijke publiek door do lucht om de aardige situaties van de beiid-c mili tante elftallen. De costumes waren dan ook allergrappigst, de spelers deden soms zeer komiek, zoodat men moest lachen, al was men nog zoo'n zure kribbenbijter. Toen, het rirrde geblazen werd was de stand 33. Deze match gaf een mooi slot aan het Assen'delft- sche Korringinnefeesl. Hierop bek'om de heer Barohoom de muziektent, dankte na mens geheel Assendelft de feestcommissie. In het bijzonder den beer Van der Zeijden, voor den vreugdevollen daa. dien zij georga niseerd hadden en deelde namens de Com missie van beoordeeling de behaalde prijzen uit. Voor de versierde fietsen: le prijs Alic Hijnen, 2e pr. Alie Jak, 3e pr. de dames Arme en Harie Stam en Jan-s je v. d. Laan, te pr. Pietje Brakenhoff (leuk geheel) 5e pr. Annie Timmer. Van de allegorische groepen ie prijs de Ka-bouterwagen, 2e priis de Voet balwagen, 3e pr. Breinijverheidawagen van H. Kerssens. Versierde bokkenwagens: le prijs Jacob Al Jz.; 2e pr. Jantje Brakenhaf, 3e pr. 0. Schavema-ker. Van het ringsteken, waaraan 82 jongelui per fiets deelnamen, kwamen de prijzen ais volgt te rallen: le prijs Marle Hijnen, 2e pr. C. Nieten, 3e prijs Leent)? Tambach, 4e prijs Trijntje Huisman, 5e prijs Jozef v. d. Laan en 6e priis Marie Nooy. Plaal/sgcbrcfv verbiedt me om van de talrijke andere kinderwedisfrijden de uitslagen te ver melden. Nog eens, Assendelft heeft op scbitteremte wijze feest gevierd. Het feest terrein was drooggelegd, wat dool getroffen heeft, want men zag nu geen jongelui, die in haar brooddronkenheid een biertje te veel hadden gebruikt. Een reclame voor droog legging. *-_/ - - - V-I Arie, z. van J. Paap en G. Koper. Maria Grietje, d. van J. Blonk en A. Kuiper. Ondertrouwd: A. Molenaar en J. Droog, Pakveldslraat 16. Gehuwd: Th. H. Rotman en M. R. Trunzer. N. Steijgerwait en A. Sehnfewi. NOORDWIJK AAN ZEE. Feestelijkheden. Het deel van Noordwijk dat het dichtst aan de Noordzee gelegen is en welks oevers door de golven derzelve wor den bespoeld, soms streelenderwijs en ten andere weer met beukend geweld, heeft haar inwoners in de laatste twee dagen zien jui chen en jubelen, ter gelegenheid van het alom bekende feit, dat de Koningin door de goedheid Gods, vijfentwintig jaren lang heeft geregeerd. Het eertijds kleine en onbeteeken- de visschersplaatsje, dat zich nu evenwel door haar stadigen groei een naam heeft verworven als badplaats van beteekenis, doch dat na de seizoendrukte altijd weer wegaeint in z'n eenvoudigheid van voorheen, evenals de meeste harer inwoners, waarvan vijfennegen tig procent mogen worder. geteld onder de Oranje-aanhankelijker», meende de groote feiten van het Oranje Huis niet onopgemerkt te mogen laten voorbijgaan. De bewoners van Noordwijk aan Zee hebben deze gebeurte nissen ook niet onopgemerkt voorbij laten gaan, maar hebben vooral ook kerkelijk spontaan en hartelijk feest gevierd. Tot voor enkele jaren vierde men gezamenlijk met het meer landwaarts gelegen gedeelte de verschil lende feesten. Onder deze gezamenlijke feest viering was 'altijd een gedeelte dat meen de niet algemeen genoeg aan de feestvreug de te kunnen deelnemen, reden waarom men besloot te Noordwijk aan Zee op eigen manier en met eigen middelen te fees ten. En men kan er, dank zij de algemeene medewerking, ook feestvieren, zooals zal blij ken uit hetgeen we hieronder als een kort overzicht laten volgen. De hoofdstraat heeft men een feestelijk aanzien gegeven door aan den ingang ervan 'n eerepoort te zetten met attributen en symbolen van de visscherij Oranje lampions had men in grooten getale langs de straat gehangen wat vooral des avonds wanneer ze zich wiegden op het zach te windje een mooi gezicht gaf. 's Morgens te 8 uur van den eerste dag had den muziek vereniging „De'Harpe Davids" van Noord wij kerhout, die men voor dit feest had uitge noodigd, zich genesteld op den toren, waar men met Psalm 150 „Looft God, looft Zijn Naam alom" het feest opende Daarna werd op het Kerkplein door de Chr. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" dir. de heer Jac. Smit, de zeer talrijke menig te van eenige zeer goed uitgevoerde num mers zang deed genieten. De burgemeester Jhr. van Panhuys sprak daarna een openingswoord waarin Z.E. me moreerde dat er stof is tot feestvieren n.l. dat er onder het wijs beleid van H.M. de Konin gin, ons Nederland van groote rampen is be vrijd gebleven. Hij wenschte de aanwezigen een hartelijke feestvreugde en liefde tot het Vorstenhuis toe. Met genoegen hoorden we hierna eenige zangnummers van „Zingt den Heer," dir. Wiggers, wat nog een jong koor is. De firma Braun van Sambeck, schonk aan elk der zangers een doosje Wybert-ta- 'oletten, wat door allen dankbaar werd aan vaard. De stoet van schoolkinderen werd hierna opgesteld. De kinderen genieten oij de O.O. van Noordwijk aan Zee een soort voorkeur en dit is zeer zeker grootelijksch te prijzen. Het maakte dan ook een voornaam deel uit van het programma. Vooral kinderen kun nen zoo echt feestvieren en met hun fijne lieve stemmetjes het „Leve Willemien, Oran- je-boven", uitzingen dat het een lust is het hooren. Na een stevigen marsch te hebben gemaakt gingen de kinderen weer naar de scholen, waar ze werden getractteerd, hetgeen ook niet op een beknibbelde manier ging. Het weer was 's morgens reeds mooi werd op den dag zoo mogelijk nog mooier en zoo kwam 's middags het traditioneele ringrijden aan de beurt. Verschillende deelnemers hadden hun wagens heel aardig versierd terwijl som mige gecostumeerd waren. Na de keuring door de jury kon het ring steken beginnen. Voor de versiering behaal den de volgende een prijsje le Jac. de Groot, 2e Diek Genkel, 3e Dol Beuk, 4e Kees Beuk 5e Arie de Bruin, Troostprijs Baalbergen. Bij de ringen is na tuurlijk de uitverkoren plaats voor de toe schouwers, daar immers kan men direct con- stateeren wie het er 't beste afbrengt, waarbij natuurlijk de noodige op- of aanmerkingen gemaakt werden. Het spreekwoord van de stuurlui en de wal was hier van toepassing. De gelukkige prijswinnaars waren genaamd als volgt 1 Jansje Barnhoorn, 2 Neeltje Jansen, 3 Neeltje Passchier, 4 Cor van Kam pen, 5 Elizabeth Haasnoot, 6 Jo Beuk, troostprijs Cornelia v. d. Haak. Het spoor- loopen voor de jongens was een zeer aardige attractie. Al sjouwend met een pak onder den r n en gekleed in de diverse kleederdrachten ningmeester, welk laatste een nadeelig saldo aangaf. Als kasverificateurs werden dan benoemd de heeren J. Leering en P. Duyvensteyn. De Zeereerw. Heer Pastoor, die mede bij de vergadering aanwezig was, werd door den voorzitter met eenige hartelijke woor den welkom geheeten, terwijl hij den wensch uitte, dat zij evenals van hun vroegcren pastoor ook van den nieuwen steun moch ten ondervinden. Dan nam de Z.Eerw. Heer Pastoor het woord, dankte den voorzitter voor zijn wel gemeende woorden en zich tot de leden richtende spoorde hij hen aan de goede har monie ook onderling te bewaren. Tot bestuurslid werd gekozen de heer B. Kaandorp, De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. Bij de rondvraag kwamen eenige punten ter bespreking over de feesten bij gelegen heid van het vijfjarig bestaan. Hierna yolgde sluiting. Weer een Sovjetschip. V-oor de Papierfa briek, alhier is wederom een sovjetschip aan gekomen, ai is het ditmaal een aecharterct schip, dat onder EngeLsche vlag vaart. Het is de Leoni-d Krassin, die van Petro- grad een lading hout heeft aangevoerd. De Jubileumfeesten. Zaterdag hebben Vel sen en Wijkeroog op waardige wijze feest gevierd. En het schitterende weer vooTa! heeft het gemaakt tot een biijden dag. Des mor gen-s waren de kinderen al vroeg bij den wet;, want om 9 uur zou de stoet al gevormd wa den voot den 'optocht. De opstelling geschied de aan de Kanaalkade en vandaar ging de kleurige stoet va-n blije kinderen met muziek dooi verschillende straten van Wijkeroog naa-r liet Park Concordia, waar 500 kinderen -met. begeleiding van muziek eenige nationale liederen hebben gezongen. Dat was een mooi nummer van het programma^ bijgewoond door éen massa lie langs lel lend en. want de Papierfabriek en liet Hoogovenbedrijf hadden dezen dag vrijaf gegeven Om 1 uur moe-sten de kinderen weder pre sent zijn aan de Kanaalkade. vanwaar het over de pont en door Vel-sen naar Veiserbeek ging, de prachtige buitenplaats, door de firma Alberts en Kluft vrijwillig afgestaan. Wat was het daar heerlijk en welk een schitterend terrein is het daar voor zulke feesten. Nu we er na jaren weer eens moch ten vertoeven, .hebben wij weer eens heel erg gevoeld, welk een stommiteit onze gemeente raad eenige jaren terug heeft begaan, door deze prachtigs buitenplaats niet aan te koo- pen1, ofschoon dat toen zeer billijk mogelijk was. Maar nu hebben de kinderen er weer heerlijk feest gevierd. Allerlei spelen en wed strijden werden gehouden en daarbij had men de medewerking van alle drie de plaat selijke muziekkorpsen, n.l. dte Harmonieka- pel De Eendracht der Kon. Papierfabriek, liet Ghr. Fanfarekorps Juliana en de R. K. Harmon,ie St. Gaecilia. De muziek was dan ook niet van de,lucht. De belangstelling van ouders -enz. was ze-er groot en men genoot hier d-ubbel van de schoons natuur en de heerlijke pret der kinderen. Te 5 uur waren alle wedstrijden afgeloopen en werden de prijzen door den heer J. Smit aan de winnaars uitgereikt. Des avonds wa-s het druk op Wijkeroog. Verschillende straten prijkten met een ver lichting a la sjiomo en Hotel De Prins had een prachtige illuminatie van gloeilampjes. In het gebouw Concordia, welwillend door de directie -der papierfabriek afgestaan, was door het bestuur der Chr. "School een feest avond .georganiseerd. Daar de toegang vrij was, stroomde de groote zaal stampvol en moesten velen builen bliiven. De leiding be rustte bij den heer L. Broeze. Er was een rifk programma, eenige bios- coopnummers werden vertoond, het sym- phonie-orkest Euphonie van Velscroord ver leende zijn médewerking en was dezen avond buitengewoon in conditie, zoodat het publiek zeer geestdriftig was. Dan was er een wassen beelden theater en een pantomine A. Kraaii en Cie., die de mensehen dééd schateren van het lachen, ook al gelukte het slot der pantomine niet, zoodat het slachtoffer, dat weer levend had moeten worden, nu dood van -het -tooneel moest wor den gedragen. We vergaten nog te melden, dat na het openingswoord van den heer Broeze Ds. J. D. Boerboel de feestrede uitsprak. Natuurlijk werden de volksliederen gezon gen en 't was al middernacht, toen -het feest geëindigd was. Ook in het gebourv van den R.K. Volks bond en in Hotel De Prins was bet feest. LISSE. Veiling te Lisse, op 7 September, onder Directie van 't U. B. G., Kring Lisse. E. V. T. Mon Trésor top f 2.80 id. Cou leur Cardinal id. f 5.90 id. Keizerskroon f 4.50 id. Fred. Moore top f 2.60 id. Artus I f 1.50 id. Duchesse de Parma id. f 2.50 id. Le Matalas id. f 4.20 id. La Reine ict. 1.60 id. Herman Schlegel id. f 2.id. Scarlet Due id. f 2.80 id. Rose Grisdelin id. f 2.40 id. Witte Valk id. f 3.20 D. T. Im perator Rubrorum top. f 5.60 id. Rubra Max. id. f 3.id. Theeroos id. f 3.50; id. Murillo I f 2.20 Dw. Mr. Farnc. San ders top. f 3.40 Dw. Massachusetts I f 3.10 id. Clara Butt top. f 2.id. Bar. de la Tonaye I f 2.70 id. Pride of Haarlem id. 2.80 E. N. Poeticus Omatus f 2.60 id. Wegens plotseling vertrek naar Indië is tc koop een HEERENHUIS nabij het Kenau- perk. Her pand bevat: Begane grond; Ruime suite en serre, vestibule en gang (marmer), W.C., keu ken, kelder. Eerste Verd. Suite met groot balcon, kleine kamer, W.C. Tweede Verd. Twee logeerkamers, badka mer, Dienstb. kamer en zolder. Het perceel is voorzien van gas-, electr. en waterleiding, geheel geschilderd, behangen en voor bewoning gereed gemaakt. Koopprijs 11500,vrij op naam. Te bevragen, bij Mej, M. A. VAN EIJKERN, Pieter Kiesstraat No. 13, HAARLEM, Burg. Stand. Geboren: Reina Gercfcia, d. van P. Tarot en J. C. v. d, Monde. Cor- nefts, z. van N. C. Schaap en B. Mtarstellér. meest oude bullen. Prijswinnaars te vermel den, vergt te veel ruimte, 's Avonds te tien uur ging de muziek die een laatste wandeling door het dorp had gemaakt, naar huis. Ze hebben hun best gedaan, Het triestige weer van gisteren heeft aan de feestviering wel eenigszins üfbreuk gedaan. Bij de volksspelen hebben zich de aanwezigen wel vermaakt, 's Avonds de clou van alles, het vuurwerk. Een groote massa menschen was gekomen, om ervan te genieten en het was ook wel de moeite waard. Na het laatste stuk ging men langzamerhand naar huis, prettig gestemd, dat alles zoo ple zierig was van stapel geloopen. Jubtieumf eesten. Donderdag werd hier ter gelegenheid van de jubileumfeesten „ringrijden" gehouden naast hotel „de Prins". 34 Paren hadden zich aangemeld. De wedstrijden waren verdeeld in twee klassen: a. Tilbury's, b. luxe rijtuigen. v De prijzen werden als volgt toegekend: Afdeeling A. le prijs A. Langendijk, 2e prijs H. Schipper. Afdeeling B. le prijs A. Vendel, 2e prijs J. v. d. Sluys. Voor het ringrijden was de uitslag aldus: Dames: le prijs E. v. Riessen, tneekast; :2e prijs G, Schoo, schemerlamp: 3e prijs ,J. Nol, nikkelen theeservies; 4e prijs B. Rede- ker, stofzuiger. Heeren: le prijs J. v. d. Sluis, pendule; 2e prijs G. Zwaan, rookstel; 3e prijs G, Rutte, rookstel; 4e prijs W. Huzemeyer, schilderij. De prijzen uitgeloofd voor het schoonste geheel waren: Afdeeling A. le prijs regenkleed voor til- burry; 2e prijs rijzweep. Afdeeling B. le prijs: luxe paardendeken; 2e prijs rijzweep. Vergadering R. K. Harmonie. Nadat de vergadering door den voorzitter, den heer J. L. Harsvéld, met gebed was geopend, werden de notulen voorgelezen, die onver anderd werden goedgekeurd. Eveneens het jaarverslag van den secretaris en den pen- zigen werden opgemerkt Mr. Dr. J. Ludien, E. W. A. van Nederhassert. wethouder van Bloemend aal en eenige Raadsleden. Van de groep versierde rijwielen werd de eerste prijs toegekend aan de jongejuffrouw IJ zerman, 2e prijs verwierf Jaeoba van Kam pen. De voetbalwedstrijd trcik groote belang stelling. Er heerschte den ge-heéien dag ©en vroolijke stemming, waar zeker de muziek vereeniging ..Sursum" het haire toe bijdroeg, die geregeld vaderland-sche liederen ten ge- -hoore bracht. De terugtocht was bepaald op vier uur én eer men er aan dacht, was de tijid reeds daar, de heer G. de Groot was -dan ook die tolk om namen..-, de kinderen en ouders een woord va-n dank toe te spreken om de fam. de Erven van der Vliet en dien heer S. J. M. Vrijland, rentmeester van Els- wout te bedanken voor de gulle ontvangst op dit schoone landgoed. -Eveneens bet Ge meentebestuur. waarna een driewerf hoera werd aangeheven, en het fanfarekorps het oude Wilhelmus en tweemaal ..Dankt nu allen God" ten gchoore bracht. De kin deren vertrokken zeer voldaan, de kleinen met een herinneringsbeker en de grooten met een boek, in dezelfde volgorde, met de mu ziek voorop naar Bloemendaal. Ook de kinderen le Overveen vierden feest zoowel van de openbare als -biiz-ond'ere schoot. De meisjes van de Maria school hadden des morgens in de school wedstrijden .en aan tractalie onlbrak het hier ook niet. Ook de jongens van de St. Alovsiussehool genoten volop. Des middags werd dit feest op het. -terrein van het Lyceum voortgezet. Met ver schillende wedstrijden, waaronder een glaas je limonade werd rondgedeeld. Tegen half dlrie verzamelden de meisjes van de Marla- school zich ook daar en werden allen ver rast door dien hc-er Professor Antonéni, die het eerste uuirlje -met goochelen hen aardig wist- le amutse-eren. daarna werd de poppen kast vertoond en kwam de lachspieren zoo danig los, dat er bijna geen eind© aan kwam. Tot afscheid kreeg elk kind als een herln- naring aan dit jubileumfeest een bordje met het wapen van Nederland, de jaartallen 18981923 en als ondier schrift: Mijn schilt en de betrouwen Sift Ghij O Godt mijn Heer Op U soo wi'i iek bouwen, Verlaat mij nimmer meer. Daairna keerden allen zeer voldaan huis- waarls. De W-eleerw. heer Kapelaan was aanwezig en het kerkbestuur was vertegen woordigd door den heer J. W. Lippiits. Goed afgeloopen. Gisterenmiddag stak op den Korten Zijlweg juist voor een na derende tram een juffrouw per fiets den weg over toen van den anderen kant een motorrijder naderde. Om een botsing te voorkomen, remde hij krachtig. Een botsing vond dan ook niet plaats, doch door het plotseling stoppen sloeg de motorrijder over den kop. Hij bekwam echter geen letsel en kon weer per motorrijwiel zijn weg ver volgen. Ajax Princeps id. f 5.id. Sir Watkin id. f 7.20 id. Golden Spur id. f 8.50 Cr. Di verse soorten top. en I f 0.45. alles oer 100 stuk. Personalia. voor den lndischen dienst is bestemd de heer mr. G, Wijers alhier, als rechterlijk ambtenaar, NOORDWIJK. Burgerlijke stand. Van 31 Augustus tot 7 September. Geboren 2 Sept. Petrus Nicolaas, zoon van J. N. de Groot en P. C. de Haas 2 Sept. Apoliaris Gerardus Antonius, z. v. C. J. Heemskerk en A. C. Smits. 5 Sept. Maria, d. v. J. van Beelen en N. Waaleman. Ondertrouwd Jan Verwey, 24 j. en Aga tha Senf, 27 j. Hyacinthus Cornells van der Werf, 28 j. te Noordwijk en Cornelia Maria Perquin, 21 j., te Leiden. Theodorus Jansen, 22 j. te Noordwijlk en Johanna Maria Goe man, 25 j., te Rotterdam. Johannes Warmer dam, 36 j., te Voorhout en Sophia Maria Hoogeveen, 27 j., te Noordwijk, onlangs te Katwijk. Getrouwd H. Kroeskamp, 26 j. en J* Fafieanie, 25 j. A. C. W. Alkemade, 3f jr. en M. M. b. d. Berg, 20 jaar. KINDERFEESTEN. Vrijdagmorgen vroeg waren de ouders rcods op de -hoen- om hunne (kinderen der hrislelijke School voor M. U. L. O. In feestdos onder leiding van bet bestuur cn onderwijzers te zien afmarcheercn naar liet Buitengoed E-lswoul. welwillend door de fam. du Eirven van der Vliet, voor dit (loc! afgestaan. De firma Badhuys en Zn. zorgde met een groote autobus voor hel vervoer der kleinen. Om 9.30 vcrlrokkien de kind-eren an -hel Schoolplein. Onder een vroolijken. marsch van het fanfarekorps „Sursum", ge volgd door vele belangstellenden naar het feestterrein, waar zij werden onthaald op li" monade, chocolade enz., waarna begonnen werd met verschillende wedstrijden. Tijdens de pauze waren de ouders en belangstellen den in de gelegenheid om het sdhoone Els- wout te bezichtigen-. Onder dia vele aanwe- Ongeluk. Gisterenmiddag had de onge veer 6-jarige Plantinga uit Haarlem, dat op den Zeeweg achter op een rijtuig van den heer Paulen was geklommen, het ongeluk met een der beenen tusschen de spaken van een wiel te komen. Gelukkig werd het rijtuig oogenblikkelijk tot staan ge bracht. Het beentje werd verbrijzeld. Dr. Veen uit Overveen verleende de eerste hulp. waarna het ventje per auto naar het St. Elisabeth's Gasthuis te Haarlem werd vervoerd. Een tweede jongen, die ook op het rijtuig geklommen was, kreeg geen ongeluk, Rijwieldief en oplichter. Deelden we de zer dagen mede, dat een bloemistkmsdht uit Sassenheim het had weten klaar te spelen uit Lei-den en omstreken een 17-tal rijwielen le -ïfrvreemden en in die stedelijke ba-nik van leening le belecnen vóór het misdrijf aan het licht kwam, hij onderzoek 5s gebleken, dat de mlain ook nog iemand te Oegstgeest voor een bedrag van f 400 heeft opgelicht. Personalia. Prof. dr. J. P. B. de Josse- lin de Jong, bijzonder hoogleeraar in de al gemeene volkenkunde, is van zijn studiereis naar de West-Indische eilanden, waarheen hij het vorig jaar was vertrokken, hier te lan de teruggekeerd. Botsing. Op den hoek van den IJmni- dcr straatweg en den Velserduinerbuurtweg had een aanrijding plaats tusschen een auto cn een motor-fiets. De -hoer S. en zijn dochter, wonen-de te IJmuiden, die op de motorfiets zaten, werden dlaarbij licht gewond. Ten luilze va-n den heer Janus werden ze verbon den. van den heer D. B. in de Ringvaart verdron ken. Het Jubileum-kinderfeest. Men meldt ons: De aid. Hillegom van den R, K. Volksbond, R. K. Metaalbewerkers, R. K. Landarbeiders, R. K. Overheidspersoneel, R. K. Spoor en Tram, hebben Donderdag j.l.een vergadering gehouden, waarin besloten werd tot steun van het verzoek van het raadslid, den heer Loerakker, die bij de commissie voor de Ju bileumfeesten heeft aangedrongen op het houden ook van een kinderfeest. De feestcommisse heeft Vrijdagavond vergaderd en het verzoek van de hand ge wezen. Naar men ons mededeelt zullen de besturen van bovengenoemde organisaties hedenavond wederom vergaderen. Pogingen worden aangewend om naast de bestaande, een andere feestcommissie te benoemen. Lijs ten circuleeren reeds hiervoor tot het verza melen van handteekeningen en, naar men ons verzekert, met succes. Opgedragen. Het verbouwen der wa genmakerij en het maken eener auto-garage voor rekening van de firma H. van Riet en Zn. aan de Hoofdstraat alhier is bij onder- handsche aanbesteding opgedragen aan de firma Joh. Seijsener Zn„ Vosselaan alhier als'laagste inschrijfster. Burg. stand. Ondertrouwd'. W. Brou wer en G. I. E. Dutnall; P. J. Mathot en J. M. Borst. Getrouwd: Geen. Geboren: z. van A. E, van Etten-Hulse- bosch; d.. van J. van den Akgker-Vink; z. van D. Onck-Otte; z. van G. M. Veenman- Vink; z. van A. H. Heemskerk-van der Eist; d. van J, Warmerdam-Veen; z, van Th. C. Hulsebosch-Dobbe; z. van A. M. Aan geenbrug-Tibboel; z. van A, van der Weij den-van der Laan. Overleen; C. M. Lemmers, vr„ 26 jr. Ongeval. In aansluiting op 't bericht over 't ongeval op Donderdag j.l., diene nog vermled, dat men zich in de smidse van gas bediende, welke in een flesch meegevoerd werd. Door het passeeren van den spoor overv/eg is waarschijnlijk de leiding gebro ken en brand ontstaan. Gelukkig had iemand de tegenwoordigheid van geest den kraan te sluiten, anders was waarschijnlijk een ont ploffing gevolgd, uoed beschouwd is 't on geval zeer goed afgeloopen. De toestand der patiënten is redelijk wel. roro Loting militie. De uitslag der loting voor de lichting 1924, gehouden op 5 de zer, i-s als volgt: .1. A. M. v. Nobelen; 2. J. F. v. d. Berg 3. P. C. v. Steijn; 4. H. J. Loei; 5. J. G. v. Leeuwen; 6. J. J. v. d. Lwbbe: 7. C. W Meijer; 8. J. P. Schutte; 9. J. J. Uliee; 10. G. J. den Held; 11. P. v. d. Berg; 12. J. J. A. E. Angevaren; 13. J. A. v. d. Prijd; 14. C. Th. Warmerdam; 15. C. G. v. -d. Poel; 16. J. W. Rer.gers: 17. M, 't Hart: 18. L. Diemei 19. A. de Groot; 20. H. W. v. d. Burg; 21 Th. U. N. Huii-tis; 22. Fr. G. Lindeboom; 23 G. W. v. d. Lans; 24. P. J. Langeveld. DE JUBILEUMFEESTEN. Hoewel het weer Vrijdag niet zoo gunstig was als Donderdag, werden de jubileum eesten hier ook den tweeden dag zeer op gewekt gevierd. In de morgenuren was er ringrijden met fietsen in de K-ennemerlaan, terwijl de middag volksspelen op een terrein aan den Rijksweg werden gehouden. Als ingelascht nummer was er des avonds nog een optocht met versierde fietsen, ter wijl de beide muziekkorpsen beurtelings in de tent speelden eri een rondwandeling door de plaats maakten. De verlichting was dezen dag tengevolge van het ruwere weer voor een groot deel vernield maar er was toch een goede fees lelijke stemming, zoodat het tweedaagsche feest hier te IJmuiden goed geslaagd mag heeten. Aanbesteding. Zaterdag had in Je nieuwe zaal van café „Berg en Dal" de aan besteding plaats van een woon- en winkel huis voor rekening van den heer C. van Altena; bouwkundige de heer W, T. v, Rotte. De uitsiag der briefjes was: E. J. Ver maat, Haarlemmermeer, timmerwerk, ƒ1684 W. Kromhout, Vogelenzang, in massa 4444.H. N. Bakker, Haarlemmermeer, in massa, 4819.B. Imtlhom, Hillegom 6491.62, Firma KolSeri-e, Bennebroek loodgieterswerk 158.75,W. van Niel, Haarlemmermeer, timmerwerk, 1990, De Vries en Velentur, Hillegom, in massa 5305.40, Bies en Oud, Hillegom, in massa, 5645,De gunning is 8 dagen aange houden. 7 SEPTEMBER. BERLIJN. 4 0.0007 PARIJS 14.25 BRUSSEL 11.65 WEENEN 0.00353/. LONDEN 11.54l/j STOCKHOLM. 67.65 KOPENHAGEN 46.30 CHRISTIANÏA 41.20 BAZEL 45.75 NEW-YORK 2.54 J/2 ROME 11.05 EERSTE KOERS LATERE KOERS Zilveren jubilé. A.s. Woensdag 12 Sep tember viert de Eenv. Mère Gabriielle, in d< wereld genaamd Mbri-a van K-o-olwijk, de her dienkmg van haar 25-jarige professie in de orde der Ursuünen. Mr. GabrieCle, in de wereld genaamd Marle van Koolwijk, werd dien 11 Maart 1870 te Ewijik geboren, vertrok na hare professie naar W-eltevroden in Ned. Oost-Indië om daar 15 jaren bij het onderwijs werkzaam te zijn. Na haar terugkeer werd dtt juibilaresse in het Xavcrius-fklo-oster alhier geplaatst, en is sinds 10 jaar novice meesteres. R. K. Coöp. Tulndersver. „Kennemer- land". Veiüngnoteering van 7 Sept. Snij- boonen per K.G. 2526, spcdcieboonen m. boonen per K.G. 252b, spercieboonen m. per. K.G, 3645, tros per K.G. 3657;, dikke boonen per K.G, 2024, raspers per K.G. 3540, witte cap. per K.G. 3236, bruine cap. per K.G. 3038, tuinboonen per K.G. 18—21, uien per K.G. 1618, aardappelen per K.G, 51, Drielingen per K.G. 5065, Bessen per K.G, 5065, Frambozen per K.G. 1.75, Meloenen p. stuk 3050, komkommers per stuk 57, sla per kist 852.45, andijvie per kist 801.25, spinazie per kist 2.052.80, postelein per ben 5060, wortelen per bos 820, selde rie per bos 46, pieterselie per bos 35, aardbeien kl. slof 1.05, pruimen gr. s'l-of 1 1.20, bramen gr. slof 1.75. Verdronken. Vrijdag is bij het stoomge maal De Leeghwater het lJi-jarirfe zoontje Jubileumfeesten. Vandaag zijn de jubi leumfeesten begonnen. Zij worden tot op he den gelukkig met droog weer begunstigd. Van morgen om 9 uur begon de optocht der schoolkinderen-, die zich ondier begeleiding van muziek en voorafgegaan door herauten naar het feestterrein begaven,waar zij langen tijd werdén beziggehouden. Verder zijn er al ferlei vermakelijkheden vandaag en morgen Wij komen natuurlijk nog nader op de fees ten terug. Veiling te Lisse, op 8 dezer, onder directie van Holland's BlormfooIIenhuis. E. V. T. Mon Trésor, top 2.70: id. Prins v. Oos tenrijk, top f 3.30; id. La Precieuse, top f 4.70; id-. Due de Berlin, top f 2.50; id. Fred. Moore, top 3.70; id. La Reine, lop t.90; id. Crarii. Brillant, top 1.75; id. Cerise Grisdelin 1 f 3.70; id. Artus I 1.70; id. Rose Grisdelin, top f 2.60; id. Gele Prins top 2.70 id. Scarlet Due, f 3.70; id. Van der Neer, I 2.90; id. Chrysolora, I 2.20 id. La Belle Alliance, top 2.80; id. Kel- zerslkroon, top f 4.70; id. Flamingo I f 2.90; id. Withe Due Max. I f 2.70; id. Prosperity, I f 2.70; id. Hobbema, top 4.40; id. Cou leur Cardinal, top 5.20; id. Verm. Brillant, I 4.70; id. Rose Luisante, I f 4.70; id. Brillant Slar, I f 5.70; id. King of the Yellow* I, f 2.30; id. Le Matalais, I f 3.40: D. T. Murillo, I 2.40; id. El Toreador I 7.30; id. Gouronne d'Oor, I f 3.00; Theeroos, top f 3.70; id. M.r. v. d. Hoeff. I 7.50; id. Thoumesoll r. en g„ top f 4.90; id. Boule de Neige, top f 4.30 Dw. Bartigoai, top f 4.60; id. Clara Butt 1 1.60; id. Rev. Ewhan-k, top f 3; id-. Pride of Haarlem, top 3.80; id, Sieraad v. Flora, top f 4.80; id. P-rof. Rau- wenhoff, I f 4.70; id. Bar. de la Tonnaye, I f 2.30; id. Mr. Farnc, Sanders top f 3; E. N. Ajax Princeps, I f 3.90 id. Poëticus Omatus I 3.70; id. Sir Watkin, I 8.10; id. Bic. Empress, I 5.75; id. Bic. Victoria. I 7.25; id. King Alfred I f 26; id. Mad. de Graaff, I f 6.50; D. N. Van Sion, I f 4.40; E. R. Giganthen, I f 11; id. Moreno. I 13,25; id. Gertrude, I 13.75; id. La Victoire. I 15.25; id.-Lady Derby. I 15.25; E. B. Johan, I f 7.75; id. Grand Maitre, I f 17.25; Cr. Geel, top f 2.90; Cr. Diverse soorten topI 0.60 •Alles ner 100 stuks. WALLFAHRT NACH „UNSERE LIEBE MUTTER IN DER NOT" IN HEILOO. Die Katholiscnen Deutschsprechendeft Madchen und Frauen in Noord-Holland von Haarlem bis Amsterdam und Helder werden eingeladen zu einer gemeinsamen Wallfahrt nach „Unsere Liebe Mutter in der Not" in Heiloo am Sonntag, dem 16 September. Heiloo ist das jahrhundertealte Gnaden- ort unserer lieben Mutter Gottes. Die Not unsres Vaterlandes ist jetzt so grosz ge werden, Jdasz nur der barmherzige Gott hel- fen kann. Wir, in der Fremde weilende ka- tholische deutsche Frauen und Madchen, wollen deshaib vereint den göttlichen Hei land um Hilfe flehen, durch die Fürsprache seiner heiligen Mutter, die gerade in Heiloo angerufen wird als „unsere liebe Mutter in der Not". So kommt denn alle dorthin, liebe deut sche Schwestern von nah und fern, kommt alle flehen um Rettung. Bringt freudig, wo möglich, das Opfer einer Fuszwallfahrt, un- ter Gebet und Gesang unserer innigen Ma- rialieder, und richtet euch so ein, dasz ihr um ein Viertel vor vier in der Gnadenkapel- le seid. Dort predigt um vier Uhr ein deutschef Jesuitenpater. Um halb sechs versammeln wir uns zum Rosenkranzgebet fur unser lie- bes Vaterland, in der groszen Mariakapelle. Von da beten wir zusammen den heiligen Kreuzweg, der diese heilige Statte umgibt, und vereinen uns zum Abschied wieder in der Gnadenkapelle. Es wird ein Tag des Trostes für uns alle sein. Bemüht euch deshaib unter einander. Ihr Kongreganistinnen, erscheint alle, und seid Schutzengel für unsere übrigen deut- schen „Schwestern," und führt sie alle nach Heiloo, wo die liebe Gottesmutter sich auf diese Wallfahrt freut. In der Mariakirche ist Beichtgelegenheit von 24 Uhr und nach der Predigt. Von Haarlem fahrt der Eisenbahnzug um 1.52, in Heiloo um 2.52 von Amsterdam um 1.46, in Heiloo unv 2.52 von Helder um 12.40, in Heiloo um 2.20 von Hoorn um 12.46, in Heiloo um 2.20 von Schagen um 1.59, in Heiloo um 2.20 von Alkmaar um 2.02, in Heiloo um 2.20. Dampftrambahn von Alkmaar um 2.00. Alle Vorstandsmitglieder und Damen-as- sistentinnen der R.K. M adchenbeschirmung werden eingeladen die Wallfahrt zu begleb ten. Hieronder volgt de Hollandsche vertaling v De Kath. Duitsch-sprekende meisjes en vrouwen in Noord-Holland van Haarlem tot Amsterdam en Helder worden uitge- noodigd tot een gemeenschappelijke bede vaart na3r O. L. Vr. ter Nood in Heiloo, op Zondag 16 September. Heiloo is het eeuwenoude genadeoord van Onze Lieve Moeder Gods. De nood van ons vaderland is nu zoo groot geworden, dat al leen de barmhartige God helpen kan. Wij in den vreemde wonende Kath. Duitsche vrou wen en meisjes willen daarom vereenigd den Goddelijken Heiland om hulp smeeken door de voorspraak zijijner heilige Moeder, die juist in Heiloo aangeroepen wordt als Onze Lieve Vrouw ter Nood. Zoo komt dan allen daarheen, lieve Duit sche zusters van verre en dichtbij, komt al len smeeken om redding. Brengt met vreug de zoo het kan het offer van een bedevaar! te voet, onder gebed en zang van onze innige Marialiedjes en richt het zoo in, dat gij kwart voor vier uur in de genadekapel zijt, daar preekt om vier uur een Duitsche Pater Jesuit, te half zes komen wij te zamen voor het rozenkransgebed voor ons lief vader land, in de groote Mariakapel vandaar uit gaan wij tezamen den H. Kruisweg bidden, die om deze H. plaats loopt en vereenigen ons tot afscheid, wederom in de genade kapel. Het zal een dag zijn van troost voor ons allen. IJvert daarom onder elkaar. Gij con- greganisten verschijnt allen en weest de schutsengelen voor onze overige Duitsche zusters en brengt ze allen naar Heiloo waar de Lieve Moeder Gods zich op deze bede vaart verheugt. In de Mariakerk is biechtgelegenheid van 2 tot 4 uur en na de preek. Vertrek van Haarlem 1.52, aankomst Hei loo 2.52. Vertrek van Amsterdam 1.46, aankomst Heiloo 2.52. Vertrek van Helder 12.40, aankomst Heiloo 2.20. Vertrek van Hoorn 12.46, aankomst Hei loo 2.20. Vertrek van Schagen 1.19, aankomst Hei loo 2.20 Vertrek van Alkmaar 2.02, aankomst Hei loo 2.20. Stoomtram van Alkmaar 2 uur. Alle bestuursleden en dames assistent® der R.K. Meisjesbescherming worden uitge-" noodigd de bedevaart te vergezellen. HOORN, 8 Sept. Vee. Aanvoer 6 pin ken f 240250, 9 schrammen f 3042, 158 biggen f 1828, 394 schapen f 4051, lam meren f 3038, 4 paarden f 260400. Han del vlug. UTRECHT, 8 Sept. Vee. Aan de markt alhier waren heden aangevoerd 450 stuks vee. Handel stug. De prijzen waren als volgt Stieren f 100270, vaarzen f 170 270, melkkoeien f 240410, kalfkoeier 260440, vaarskoeien f 200320, magere kalveren f 50140, nuchtere kalveren f 15— 19, magere varkens f 2654, biggen f 1226, magere schapen f 4950, lammeren f 2835. HOORN, 8 Sept. Boter. Aangevoerd 1313 kop, f.0.97y21.07y2 per kop. Eieren 77.50 per 10Ó. Handel in boter vlug. LEIDEN, 8 Srpt. Boter. Prima fa- brieksboter (controle) f 2.10, goede boeren- boter f 2.102.25. Aangevoerd 75/8, 25/16 vaten, wegende 2225 K.G. Handel vlug. UTRECHT, 8 Sept. Boter f 1.10. Eieren f 7.509. Aardappelen f 68, kaas 50—80 ct. LEIDEN, 8 Sept. Eieren. Totale aan- oer 5571 stuks. De prijzen waren kip- eieren f 7.15—8,15, eendeneieren f 7.50-< 8.20.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 2