Sport- en wedstrijden. i Mnrteitiii. i z Vraag en Aanbod 5: 5 Advertentiën s' DAMES Regenhoeden Haarlemsche Bond van Jongenspatronaten R. K. Groote Propagandafeestavond JOH. M. SCHMIDT - OPTICIEN KORFBAL huishoudster 0E ROOMSCHE BOERIN VOETBAL SPORT 0. H. V. i. ft. V, B. ATHLETIEK H. VAN DER WEIDEN Hi8IISfl§191llïniïllB HiiiimaiifiigiiafiiüB ER BIEDT IISH AAN WINKELJUFFROUW 9—51 9— tl Fa. Mm Lange Veerstraaf 9—11. PIANIST en DANSLEERAAR NETTE WINKELJUFFROUW NETTE JONGEN HAARDEN. Nieuwe en gebruikte Jaarsma- Vulhaarden. Groote Prijsvermindering. ZIET DE LAGE PRIJZEN. HSEIJERINK, Jansstraat 62. SPITTER NETTE JONGEN NETTE JONGELUI VERLOREN KOST EN INWONING Kippenhok te koop RUIM - SCHERP GEZICHTSVELD GROOTSTE HELDERHEID BARTELJORISSTRAAT 21 GEVESTIGD TE HAARLEM. Goedgekeurd bij Kon. Besluit d.d. 3 Mei 1918. Staatsblad No. 47.) Het Bestuur van bovengenoemden Bond deelt mede, dat A.S. WOENSDAGAVOND 26 SEPTEMBER des avonds ten half acht in het gebouw „St Bavo", Smedestraat! 23, een zal worden gehouden met als redenaar den WelEerw, Pater W. JONCKBLQEDT C.S.S.R. Tevens zal dien avond worden uitgereikt de behaalde prijzen in de optocht op Koninginnedag; pius de prijzen door de Jury toegekend aan diegenen welke hebben ingezonden bij den uit geschreven prijsvraag. f Verder zal deze avond worden opgeluisterd met eene LEZING door den WelEerw. Heer A. W. J. LüHN, «net LICHTBEELDEN over de H. Jeanne D'Arc (de Maagd van Orleans), waarbij Solozang en Piano. Mede zai gehouden worden een TENTOONSTELLING der behaalde prijzen en de inzendingen en teekeningen der prijs vraag. TOEGANGSBEWIJZEN (tevens programma's voor ouders er belangstellenden), gratis verkrijgbaar bij het Bestuur van den' Bond. R. K. V. S. COMBINATIE GEELZ WART— WESTEN. C. G. Z. W. IBeverwijk II 30. Door de Comb, is gisteren de competitie goed ingezet door in Beverwijk met spre kende cijfers te winnen. Over den wedstrijd het volgende: Ais scheidsrechter .Maks be ginnen blaast, zien wij de Comb, met 10 man beginnen, waarbij 1 invaller. Na «enig heen en weer getrap krijgt de Comb., ge holpen door den stevigen wind, welke van doel tot doel stond, eenig overwicht. Toch duurt het nog vrij lang eer P. Renders het doel kan vinden en hij met een ferm schot de Comb, de leiding geeft. Dit prikkelt de Beverwijkers en verwoedt komen zij opzet ten en er dreigt eenige oogenbükken wer kelijk gevaar voor het doel der Geel-Zwar- ten, zoodat de aanvoerder. Menders in de half-linie {welke tot nog toe met 2 man speelde) terug roept. Dit heeft tot gevolg dat de achterhoede den druk kan weerstaan en haar voorhoede weer aan 't werk kan zetten, waarvan Snoeks profiteert om den Boverwijker-keeper voor den 2den maal het nakijken te geven. Rust gaat in met 0—2. Als weer begonnen wordt heeft v. d. Drift, de gelederen der Comb, versterkt en wordt door de Geel-Zwarten direct goed aange pakt en het is te zien dat ze willen winnen. Als 20 minuten gespeeld is, moét even wor den gestopt voor een fi.ksche regenbui. Het terrein wordt hierop niet beter, doch de Comb.-mannen zwoegen tegen den sterken wind in om hun voorsprong te behouden. Vooral Snoeks zit geweldig op den bal en als hij het leer toegespeeld krijgt, weet hij uit een moeilijke positie met een prachtschot het 3de doelpunt te maken, Nu is het pleit beslecht en als scheidsrechter Maks, die goed voldeed, het einde hlaast, hebben de Gcel-Zwarten hun eersten wedstrijd gewon nen. Ons dunkt, Beverwijk kan beter eu ze hadden een tegenpunt zeker verdiend. Bij de Comb, was Snoeks in de voorhoede de man. Invaller v. d. Drift deed na rust ver dienstelijk werk. In de half-linie was P. Hendcrs een openbaring en wij hopen hem daar nog dikwijls te zien. Draijer was uit stekend; zijn afnemen was soms keurig. De backs waren goed. Paradijs in 't begin te lantfzaam, maar hij herstelde zich prachtig. Mulders was kalm en zeker. De Vries in 't doe! was soms gevaarlijk, na rust deed hij goed werk en ving de ballen goed op. A.s. Zondag A. D. O. aan de Zandvoortschelaan, die moet ook gewonnen, .mannen! v. G. R.K.V.Z. „SANTPOORT." Sccr. P. P. Smit, Kerkpad, 10, Santpoort. Uitslagen Santpoort 2C.G.Z.W. 4 21. Geel Wit 2Santpoort I 012. Onder de primeure leiding van J. F. Duijn, werd deze wedstrijd gespeeld. Hoewel Sant poort 1 met twee invallers uitkwam, stond het spel van Santpoort I minstens een klas hooger, wat dan ook wel uit de cijfers blijkt, hoewel Geel Wit 2 voor rust nog met den moed der wanhoop streed, konden ze niet verhinderen dat rust met 04 inging. Na rust kreeg Santpoort wind mede, toen was er voor de Geel-Witters geen eind meer aan. Einde bracht dan ook de fatale cijfers 0—12. Terwijl „Santpoort" verzocht had in de tweede klasse te mogen uitkomen, is deze wedstrijd een duidelijk bewijs, dat zij die waard is. Diegene welke den wedstrijd.C.G.Z.W. 2— Santpoort 1 vorige week gezien heeft zal Zulks volledig toegeven. Hopen we dat Zaandam ons verzoek alsnog wil toestaan anders wordt het een donkere toekomst voor de Santpoorters, d.w.z. de animo gaat er uit en dat door een verkeerde indeeling. Hceren Secretarissen welke ons helpen kunnen, worden bij voorbaat harte lijk bedankt. P. P. SMIT, Secretaris. Zaterdag a.s. oefening van 2% tot 6 uur, komt allen zooveel mogelijk. R.K.V. ZWALUWEN. (Secretariaat F. v. Duivenboden, Kruis tochtstraat 28 Haarlem). De Bestuursleden worden er op attent ge maakt dat hedenavond (Maandag) te 8 uur in het gebouw der St. Jozefsgezellen-Ver. Jansstraat 59 bestuursvergadering zal worden gehouden. Zij die het bestuur wensclien te spreken, kunnen op Maandagavond van 810 uur daarvoor gelegenheid vinden, zooals wij ver leden jaar onze clubavonden hebben gehou den, zoo ook zullen wij voor dit a.s. seizoen onze clubavond vaststellen op Maandagavond, in een der gezellige zalen van onze' hoofd- vereeniging gevestigd Jansstraat 59; om. als gezel en als sportmen onze belangen voor de voetbalvereeniging in overleg met het be stuur te bespreken. De leden worden er aan herinnerd dat voortaan eiken Zaterdagmiddag op het terrein van het R. K. Sportpark kan worden geoefend, aangezien de competitie voor ons in October begint, is het terdege noodig dat elk lid van deze gelegenheid gebruik maakt. Onze Penningmeester is reeds druk bezig met het uitschrijven der bondsquitantie's, dus binnenkort zal aan eiken speler 'n quitan- tie worden aangeboden laat de Penning meester niet tevergeefs aankloppen, maar helpt mede om de lasten die het bestuur heeft, vooral op financieel gebied, te ver lichten door direct het gevraagde bedrag ter hand stellen. Geroyeerd wegens wanbetaling L, Balm, Dijk 88, Spaarndam en J. Kottman, Albert- bergstraat 32, Haarlem. Nieuwe leden In de afgeloopen week hebben weer 4 R.K. voetballers zich aangemeld, zij die eenige sympathie gevoelen voor de voetbal vereeniging Zwaluwen en zich als lid willen aansluiten wende zich aan bovenstaand adres. De competitie-indeeling is le elftal in de Ie klasse C, en het 2e elftal 2e klasse C. Nu leden, dus voortaan Maandag naar den clubavond en Zaterdagmiddag gaan oefenen aan de Molenwerfslaan. Toon nu uwe medewerking. W. F.C. 2—S.d.S. 1 0—4. S.d.S. wint de toss en verkiest eerst tegen wind in te spelen. Beide ploegen spelen met tien spelers, terwijl S.d.S. nog eenige inval lers heeft. Na den aftrap bemachtigt S.d.S. dadelijk Jiet leder en gaat ten aanval over. Steeds meer neemt zij het spel in handen en telkens breekt zij door de W.F.C.verdediging heen, doch eenige goede kansen gaan verloren. Eindelijk weet de rechtsbuiten met een prachtig schot S.d.S. de leiding te geven. Kort voor rust maakt de linksbuiten na een goeden doorbraak via de hand van een W.F.C.'er Ier 20 van. Voor rust verandert de stand niet meer. Als er na rust 5 minuten gespeeld zijn, staakt de scheidsrechter even voor den regen. Na de hervatting schijnt •W.F.C. er beter in te zijn, h#ar voorhoede is nu het beste deel van het elftal, doch de achterhoede van S.d.S. weet eiken aanval af te slaan, terwijl de linksbinnen nummer 3 voor S.d.S. maakt. Kort hierop trapt een W.F.C.'er in eigen doel 04. W.F.C. komt iets meer opzetten, maar het gelukt haar niet het S.d.S.-doel te doorboren. Als scheidsrechter Visser, die zeer goed leidde einde fluit heeft S.d.S. haar eersten wedstrijd in de 3e klasse zeer ver diend gewonnen. DE VOETBAL-UITSLAGEN. AFDEELING I. Ie klasse. Haarlem R.C.H.—H.V.V. 4—4 Zaandam Z.F.C.Ajax 3—2 Rotterdam FeijenoordS.V.V. 52 Dordrecht F).F.C.'t Gooi 8---0 2e klasse. A Amsterdam: D.W.S.W.F.C. Amsterdam: D.E.C.Spartaan Alkmaar: Alcmaria VictrixE.D.O. Amersfoort: H.V.C.Olympia Zeist ZeistHilversum Hilversum: D.O.N.A.R-Hercules 0—1 1—4 1-0 0—0 2—2 2—3 3e A Helder: H.R.C.—H?SAL 2 -2 C Weesp: RapiditasZaanlandia 20 Bussum: Allen WeerbaarNeerlandia 1-0 Amsterdam: AmstelHortus 02 D Hilversum: VictoriaBaarn 14 Culemborg: VriendenschaarUtrecht 2-0 Utrecht: D.O.O.-Quick (A.) 0—4 AFDEELING II. le klasse. Den Haag: QuickHaarlem 23 Utrecht: U.V.V.—O.D.S. 5—1 Den Haag: H.B.S.Excelsior 12 A Amsterdam: A.F.C.Zandvoort 13 Den Haag: A.D.O.—Xerxes 22 Schoten SchotenB.M.T. 53 Delft: ConcordiaBloernendaal 22 Rotterdam: NeptunesV.V.A. 26 B Rotterdam: C.V.V.Transvalia 5I Gorinchem: UnitasD.H.C. 21 Schiedam: Hermes D.V.S.-S.V.W. 1—1 Rotterdam: U.S.C.—V.U.C. 3—4 A Leiden: U.V.S.—Celeritas Den Haag: R.V.C.Alphen Den Haag:V.C.S.D.V.V. 3—0 3-1 5—1 B Rotterdam: LeonidasU.D.I. 11 Schoonhoven: Schoonhoven't Noorden 7—0 C Vlaardingen: FortunaD.V.C. 1—0 Delft: DelfiaVlaardingen 02 Schiedam: Schiedam—T.O.G.O. 30 Vlaardingen: V.F.C.Delft 34 AFDEELING III. le klasse. Enschedé: Ensched. BoysTheole 10 Almelo: HeraclesU.D. 11 Arnhem: VitesseQuick (N.) 32 Zwolle: Z.A.C.Hengelo 31 Deventer: Go AheadEnschedé 31 AFDEELING IV. le klasse. Breda: BredaniaB.V.V. 2I Eindhoven: P.S.V.—N.O.A.D. 3—3 Maastricht: M.V.V.—D.O.S.K.O. 6—1 Den Bosch: WilhelminaN.A.C. 1-1 AFDEELING V. le klasse. Meppel: AlcidesFrisia 50 Winschoten: W.V.V.Friesland 22 Veendam: VeendamBe Quick 11 Groningen: VelocitasAchilles 01 BUITEN DE COMPETITIE. Om den Zilveren Bal. Finale. Rotterdam: SpartaV.O.C. 20 Utrecht: Voorwaarts-Culemborg 51 Leiden: A.S.C.—D.F.C. 3—1 Arnhem: Vitesse (VeteranenQuick (Ve teranen) 4—4 QUICfc—HAARLEM 2—3. Nieuw-Hanenburg, een terrein lusschen den Haag en Harwich vlak aan de Noordzee, heeft de Roodbroeken als gasten gezien. En de heeren dachten aan een zacht eitje, voor al toen een kwartier na rust de stand twee nul voor hun was. In vroegere decennia zou dat voor Haarlem niet voldoende ge weest zijn om te zeggen: adieu illussies, en er vervolgens het bijltje er bij neer te leg gen; Doch thans scheen deze stand het sein te wezen tot een offensief waarbij dat in on zalige jaren tegen Verdun nog maar kinder spel was. Het kanon Breeuwer en machine geweer Pcllecom kwamen in stelling en Lamp leverde de munitie, en Haarlem won. De ploegen waren als volgt: Brederode Meyer Bosschart Claaz Schuur Horburger Pino Post Heyligers Voskuil Horburger v. d. Sprong O v, Pellecom Brakel Breeuwer Bieshaar Lamp Terwee, Dik Torringa van Daalen Houtkooper Kaan Arbiter is Hoogleeraar Snupper. Het veld is ondanks de regens der laatste dagen zoo droog als kurk. Er is zeer weinig publiek. De eerste aanvallen worden geleid door van Pellecom maar Bosschart, immer nog jong, bezweert het gevaar. Kaan doet in den beginne eenige zeer vreemde dingen, doch Horbürger en Co. weten van de geboden kansen niet te profiteeren, zoodat het over wicht zich allengs verplaatst. De wind treedt voortdurend als spelbreker op en het spel kan als zoodanig ook niet met het praedicaat fraai worden begiftigd. Een keurig schot van van den Sprong verdient niettemin in deze periode vermelding, terwijl aan de overzijde Brakel een paar keer in den kleinen Katjang Claasz zijn meerdere bekennen moet. Quick is dan een tijdlang in de meerderheid, en waar Haarlem eenigszins met haar eigen ze nuwen overhoop ligt, is de risico nogal groot. Eenige kanjers Vliegen over en langs het doel en de rest is niet gevaarlijk genoeg om Kaan te passeeren, totdat Voskuil cr met den bal vandoor gaat en na een kleine schermutseling met den doelman jaagt Pim Post het leder in de touwen (10). De herhaaldelijke opmer kingen van Bieshaar tegenover zijn medespe lers zijn uitermate irriteerend en kunnen vei lig worden nagelaten. Kaan brengt dan, nadat hij eenige malen schitterend werk heeft ver richt, de massa in beroering, door het leder voor de voeten van Heligers te werpen, die enorm hard naast knalt. Een corner van Haarlem levert niets op en geen seconde la ter trappen drie hanen voor open doel naast. Weldra is het rusten. Na de pauze mist Kaan op verschrikkelijke wijze, doch het leder gaat achter. Een minuut later glip de bal door zijn handen en het is tweenui. Lamp brengt keurig op en schiet wanneer Brederode zijn doel verlaten heeft, maar Horburger staat op de lijn om weg te werken. Even later assisteert Bollington pro fessor Snapper bij een ongeval met van Pel lecom dat echter niet van ernstigen aard blijkt te zijn. Kaan mist opnieuw en wéér scoort Quick, doch Snapper geeft buitenspel. Na een kwartiertje brengt Lamp den bal schitterend voor doel en Breeuwen heeft niets anders te doen dan met 'n voetbeweging het leder in den doelmond te werken. Bies haar is herhaaldelijk te zelfzuchtig, zoodat menige aanval verloren gaat. Uit een voor zet van Lamp maakt van Pellecom op de hem eigene wijze met een enorm hard schot gelijk (2-2). De strijd om de leiding is verwoed doch Haarlem is sterker. Niettemin duurt het vrij lang, voordat Breeuwen op fraaie wijze met een kopbal uit van Pellecom's voorzet het winnende punt maakt. De Haarlem-ploeg vormde een goed ge heel. In de voorhoede was Brake! de minste. Breeuwer is het mannetje van wiens voet de goals komen moeten. Bieshaar dient dat te beseffen. Van de achterhoede was van Daa len de beste. Kaan had zijn dag niet. H. R. R. C, H.—H .V, V. 4—4. De doelpunten waren gisteren zeer goed koop aan den Middenweg, betgeen boven staande uitslag van den wedstrijd tusschen R. C. H. au H. V. V. wel aantoont. Voor de bezoekers zoowel els voor de elftallen. Al thans H.V.V. is op vrij goedkoope ofwel ge makkelijke wijze aan een paar doelpunten gekomen, welke geheel ten laste kwamen van de iR. C. H.-achterhoede, die in tegen stelling met vele voorgaande wedstrijden, niet bijster op dreef was. Men kreeg den in druk dat het elkaar begrijpen, de onderlinge combinatie, achter geheel zoek was, waar door bet bijv. mogelijk was, dat Schot het derde Haagsche doelpunt kon maken. Aan den anderen kant bad R. C. H, wel eenig geluk met haar eerste doelpunt dat Doffeg nies had kunnen voorkomen, maar daarnaast is het H, V. V.-doel enkele malen op zoo gelukkige wijze aan een doorboring ont komen, dat wij als onze meening te kennen geven, dat R. C. H. een overwinning wel verdiend had. Dat H. V, V. tenslotte nog een gelijk spel heeft weten te forceeren, dankt zij aan het enthousiaste spel harer voorhoede, die in letterlijken zin gezwoegd heeft tot het laatste moment van den wed strijd. Wij schreven het reeds in ons verslag van den wedstrijd GooiR. C. H. en herhalen het hier nog eens, dat het R. C. H.-elftal goed zal doen de zaken wat serieuzer aan te pakken, als zij tenminste wederom tot de kampioenscandidaten wil behooren. Over het verloop van den wedstrijd nog het volgende Nieuwenhuis wint den toss en verkiest eerst het winclvoordeel. De elftallen stellen zich op in de volgende samenstelling. R. C. H.: Radsma, Kuit, Hazevoet, Geutskens, Nieuwenhuis, Krom, Koning, v. Dam, Roelfsema, Nachtegeller, Boekelaar, H. V. V.: P. Feith, Wassenaar, R. Vis, A. Schot, Snouck Ilargonje, v. Heel, Th. de-Klerck, J. Campioni, E. Campioni, Bosschart Jr., Doffegnies. Scheidsrechter is de heer v, Bisselinck, die om pl.m. 2.15 het aanvangsein geeft. Het terrein van R. C. H. is, ondanks den aanhoudenden regenval, zéér goed bespeel baar, de stoffeéring langs de lijnen, wegens den regen niet het aspect wat bij wat gunsti ger weersomstandigheden valt waar te nemen. Zooals gezegd trapt Vis om 2.15 af en on- middelijk is het spel in vollen gang. Snel verhuist den bal van doel tot aoel en in de eerste minuten is het vooral de K. V. V.- voorhoede die opvalt door hare snelheid. Toch komt het eerste succes reeds na pl.m, 8 minuten aan R. C. H's. zijde als Roelfsema een hard lang schot inzendt dat Doffegnies wel stopt maar den bal via zijn handen in het doel laat glippen. Direct na den tweeden aftrap valt H. V. V. weer geducht aan, hoewel ook de R. C. H. voorhoede aan E, Campioni c.s, veel werk bezorgen. Koning is wat onbesuisd als hij een kans om door te zetten helaas laat gaan door hard over te schieten. Even te voren had v. Dam een goed schot ingezonden, dat de keeper evenwel stopte. Nachtegeller schiet eveneens eenmaal zeer goed, doch de bal vliegt naast. Aan den antieren kant doet Vis beter werk door na plm. 15 min. spelens de partijen op gelijken voet te bren gen. Het spel is zéér aantrekkelijk door de snelheid waarmede de bal telkens verplaatst wordt. Na 20 min. krijgt R. C. H. een cor ner te nemen die, door Koning goed voor doel geplaatst, via Geutkens door Roelfse ma in een doelpunt wordt omgezet. Intusschen is R. C. H. beslist in de meer derheid gekomen en wordt bet H. V. V.- doel gedurende eenigen tijd onder schot ge nomen. Nachtegeller en Krom kogelen elk een paar maal over of juist naast, waarna H. V, V. nog weer eens ten aanval trekt en met succes. Een fout in de R. C. H. achter hoede weet Vis te benutten door wederom gelijk te maken, 22, R, C. H. doet er nog eens een schepje op en inderdaad gelukt het v. Dam, na fraai samenspel met Koning uit een kopbal van R. C. H. de leiding te hergeven. In deze periode is 'R. C. H. we derom gedurig sterker, doch ziet geen kans om de achterhoede der Hagenaars, dank zij het uitstekende werk van E. Campioni nog voor de rust ten vierde male te passeeren. Met 32 in R. C. H.'s voordeel breekt de rust aan. Na de rust, is H. V, V, ondanks bet wind- voordeel niet veel gevaarlijker. De R. C. H, voorhoede combineert aardig en vooral Boe kelaar doet weer goede dingen. Roelfsema verdeelt het spel behoorlijk en de aanval len der Haarlemmers zijn zeer gevaarlijk. Datzelfde kan niet gezegd worden van de Haagsche voorhoede, die hoewel behoorlijk snel, toch steeds te lang treuzelt met schie ten waardoor Hazevoet c.s. steeds gelegen heid krijgen om weg te werken. Uit 'n goed opgezetten R.C.H.-aanval schiet Boekelaar plotseling mei den bal naar vo ren. doch wordt binnen de beruchte lijnen door Bosschart gehaakt, waarvoor R.C.H. een penalty krijgt te nemen. v. Dam doet slecht werk door den bal over te trappen. Was het in dit geval wel logisch dat v. Dam zulks moest waarnemen. Wij hebben den indruk van hem dat hij den laatsten tijd niet over zijn goede schot beschikt, Hoe het zij, een goede kans om te scoren was voorbij hetgeen blijkbaar voor H.V.V. aanleiding was om de zaken nog eens ernstig aan te pakken. En al weer gelukte die poging. Een snelle door braak wordt geforceerd, Hazevoet en Kuyt houden den toeloopenden Schot af, om Rads ma gelegenheid te geven den bal te grijpen, die echter op zijn beurt die gelegenheid niet accepteert en zoodoende gelegenheid geeft den stand op 33 te brengen. De R, C. H.'ers laten zich ook door dit te- genslagje niet ontmoedigen en weinige minu ten later scoort van Dam uit een voorzet van Boekelaar via den pruik van Campioni no 4. R. C. IT. is nu weer beslist in de meerder heid en heeft werkelijk pech met diverse goed gerichte schoten. O.a. schiet Krom een maal hard buiten bereik des keepers tegen den doelman. Alles juicht, doch de bal springt weer in het veld terug. Intusschen is het gaan stortregenen en met wind en regen in het gezicht is 't voor R.C.H. moielijk zich staande te houden. Als ieder denkt dat R. C. TI. met 43 zal winnen, breekt in de laatste minuut H. V. V. nog eenmaal door en weet ditmaal door Wassenaar ten vierde male ge lijk te maken. Nog even aftrappen en dan fluit v. Bisselick het eindsignaal. We schreven het reeds in het begin van ons verslag: H, V. y. kreeg met dit gelijke spel meer dan haar toekwam. R. C. H. speel de zonder twijfel beter, maar schijnt nog zoe kende naar haar kampioensvorm. WILLEM II-SPELERS VERONGELUKT Door een trein gegrepen. AMSTERDAM, 24 Sept. Zooals men elders in dit blad kan lezen, is de voetbal vereeniging Willem II ernstig getroffen door het ontzettende ongeval, dat enkelen harer spelers en bestuursleden gisteren nabij Antwerpen overkwam. Van de beide omgekomenen was de heer v. d. Brekel een der beste reservespelers van de Tilburgsche club, die wij meermalen voor het le elftal van Willen II in actie zagen. Van de drie gewonden, de heeren L. v. d. Velde, H. van Gerwen en Stevens zijn de beide eerstgenoemden bestuursleden van Willem II. Van Gerwen, die ook een der oudste spelers is van het ie elftal der Zuide lijke club, schijnt er het beste te zijn afgeko men. Hij is althans niet ernstig gewond. De heer Vari der Velde daarentegen brak een been. De meest bekende van het vijftal slacht offers, is, althans in de sportwereld, Stevens, de linksback van Willem II, dien wij ook kennen uit veie wedstrijden van het Neder- laridsch elftal. Hij bleek inwendige kneuzin gen te hebben opgeloopen. Dat de vastgestelde wedstrijd van Willem II tegen Eindhoven niet doorging, spreekt vanzelf. R. K. ATHLETIEK- EN HALTERCLUB „EXCELSIOR". Secr. A. Mulders, Zomervaart 14. Bij den gisteren, door bovengenoemde club georganiseerden ouderlingen veldloop over 3500 M., nabij de uitspanning Kraantje lek, werden ondanks het ongunstige weer zeer goede tijden gemaakt. Van de 8 loopers die aan de start verschenen, werd winner W. L. de Zwager, in 13 min. en 12 3/5 sec., die tevens het club-kampioenschap voor 1923 behaalde. 2 werd op eenige meters afstand A. Mulders, 3. M. Pielage, 4. Jos Mathot, 5. A. v. Roeden, 6. N. de Zwager, 4. B. Divendal en 8 J. v. Lieshout. Het geheel was voor Excelsior een zeer goed geslaagde dag, zij zal binnenkort nog eenige onderlinge wedstrijden organiseeren. Paulen in Noorwegen. STOCKHOLM, 23 Sept. De Noor Charles Hoff, wereldkampioen polsstok hoogspringen, won vandaag de 400 M. hard loopen alhier, in 49 7/10 sec. voor Lingdahl (Zweden), houder van het Scandinavische record met 48 5/10 sec.), in 50 1/10 sec. 3. Paulen (Holland), 50 4/10 sec. 3. Pelt- zer (Duitschland) 50 6/10 sec. Hoff verbe terde het Noorsche record met 8/10 sec. Tel. Om den Sportpark-beker. EDAM, 23 Sept. Op het sportterrein alhier had heden het tweede gedeelte plaats van de wedstrijden om den „Sportpark beker". Het eerste gedeelte werd gehouden te Wormerveer, waar W.F.C. van Wormer veer het hoogste aantal punten behaalde. Ook te Edam was deze vereeniging weer no. 1, al werden hier minder goede resul taten bereikt dan bij het eerste gedeelte. De uitslagen zijn 100 M. hardloopen heeren 1. J. Bot, W.F.C., Wormerveer, 114/5 sec. Speerwerpen heeren 1. B. de Boer, 36.17 M. Polsstokhoogspringen 1. A. N. Hartman, W.F.C., 3.10 M. Verspringen met aanloop 1. J. Boot, W.F.C., 6.56 M. Estafette 4 x 100 M. 1. W.F.C., Wormer veer, 49 sec. 2. A.A.C., Amsterdam, 49 sec. 3. F. L. Jahn, Edam 51 sec. De volledige uitslag bracht W.F.C. in het bezit van den beker met 18405.725 punten 2. A.A.C. 15594.075 punten 3. F. L. Jahn, 14426.045 punten. De uitslagen van de andere wedstrijden waren 100 M. hardloopen (nieuwelingen) 1. 5. Karten, Achilles, Zaandam 12 1/5 sec. 2. J. de Vries, Punnerend, 12 4/5 sec.: 3. H. Braat, F. L. Jahn, Edam, 12 9/10 sec. 4. H. v. d. Goot, F. L. Jahn, Edam 13 sec. 400 M. hardloopen 1. J. Prins, Blauw wit, Amsterdam 56 4/5 sec. 2. C. J. Har- togli, Achilles, Zaandam, 57 sec. 3. W. Bolten, A.A.C., Amsterdam 60 2/5 sec. 4. C. Gort, A.A.C., Amsterdam 64 sec. 1500 M. hardloopen 1. J. Zeegers, A.V. A.C., 4 min. 39 2/5 sec.2. J. Koopman, A.A.C., 4 min. 49 2/5 sec. 3 C.J.C. Hansen, A.A.C., 4 min. 54 3/5 sec.4. J. P. H. Koe- voets, A.A.C., 5 min. 3 1/5 sec. 50Ó0 M. koppelwedstrijd 1. A.V.A.C., Amsterdam (Zegers en Seeber) 15 min. 2 2/5 sec. 2. Zeemacht, Helder, 15 min., 4 sec. 3. Olympia Gouda, 15 min. 6 sec. 4. A.A.C., Amsterdam, 15 min. 9 sec. Hoogspringen met aanloop (nieuwelin gen) 1. J. Prins, Blauw-Wit, Amaterdam I.55 M. 2. G.K. Rigter, Purmerend 1.50 M.3. C. Weber, A.A.C., 1.5 (2 en 3 na loting) 4. W. Bouwer, F. L. Jahn, Edam, 1.45 M. Kogelstooten 1. B. de Boer, F. L. Jahn, Edam, 10.73 M. 2. J. Selman, A.A.C., Amsterdam 10.35 M. 3. H. v. d. Goot, F. L. Jahn, Edam 10.11 M. i Westelijke le klasse. B. Den Haag: H.K.V.Deetos23 R'dam O.S.C.R.Vitesse (L.)....42 B. Oostelijke le klasse. Eindhoven PhilipsBe Quick. Rapid—E.K.C.A Zutfen RapiditasA.K.C. Hengelo H.K.C.—D.O.S ...6 0- 0 7 .3—1 0—2 Overgangsklasse. B. Deh Haag Vitesse (H.)A.L.O. Westelijke 2e klasse. .2—3 F. Laren (N.H) De GooiersExc. III 62 G. Hillegom De KraaienFluks II 12 H. R'dam: Het Zuiden—H.S.V. II..7—3 I. R'dam: Velox II—V.IJ.W5—0 R'dam Rozenburg IIDe Spart. 20 (Wegens plaatsgebrek is er eenig Sport nieuws blijven liggen lot morgen). Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Echtgenoot en vader, de Heer VINCENT JOSEPH HEIJE, in den ouderdom van 37 jaar. M. A. HEIJE-van Dalsum en kinderen Haarlem, 22 Sept. 1923. Kennemerplein 34. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 26 Sept. ten 12 uur op de Algem. begraaf plaats, ingang Kleverlaan. Verzoeke geen rouwbeklag. Mejuffrouw Injopt Donderdag 27 Sept. a.s. den dag fe herdenken, waarop zij gedurende 50 jaren met. de meeste toewijding de ge wichtigste diensten aan drie generatiën van de familie BOTS in het bedrijf van de Frima A. BOTS te Nieuwkoop heeft bewezen. - De tegenwoordige Firmant, J. M. BOTS. Receptie fe Nieuwkoop, Zondag 30 September. k» 1-4 regels p. plaatsing f 0.60 era- Elke regel meer f 0.15 «fl - bij vooruitbetaling J ca» mm als hulp in de huishouding of in win kel, een R.-K. Meisje, leeftijd 23 jaar. Brieven onder No. 10940 Bur. van dit blad. GEVRAAGD een Magazijn van Huishoudelijke artikclei WJ. v. BUCKEM, Spekstraat. Grootste keuze. Laagste prijzer. VLAK BIJ DE OUDE GROENMARKT. Speciaal adres! Een nette R.-K. Dame, middelh leeftijd, wenscht gaarne plaatsing al/ bij een Heer of Dame, R.-K., ook niet ongenegen om in een winkel behulp zaam te zijn. Brieven onder No. 1094« Bureau van dit blad. Wordt gevraagd R.-JC. Brieven met opgaaf van condi tiën onder No. 10949 Bur. van dit bl. Terstond gevraagd een eii' een vcor loop- en winkelwerk, bij C. BOOMS, Binnenweg 3, Heemstede. VERSCHENEN en overal ver krijgbaar door drie belangstellenden, met een voorwoord van Pater DAMASUS, PRIJS 35 CENT. Opgave van de N.V. DRUKKERIJ „DE SPAARNESTAD" Haarlem- gevraagd bij NIC. ROOZEN ZO NEN, Bennebroek. GEVRAAGD een leeftijd 1617 jaar, bij W«d, G. 1/LIET, Melkhandel, Vooruitgangstraat No. 102. die wenschen te trouwen, vragen een huisje of ongem. kamers met keuken. Brieven met prijsopgaaf onder No, 10945 Bur. van dit blad. een gouden ketting met 'kruis, gaande van Hillegom naar de R.-K. Kerk t» den Zilk. Goede belooning. Adres: RAVELINGSTEEG 13. aangeboden aan twee dames, met rui me zit-slaapkamer. KLEIN HEILIG LAND 30. Een groot en een klein, met loop. Ook afzonderlijk (nieuw). Adres: NAUWE GELDELOOZEPAD 24, bij de Jordent- straat.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 3