w Ingezonden Mededeelingen. HAARLEM. MUZIEK. N.V. „DE TIJDGEEST" EeMtsn uit onze vorige oplage. y^i 6P cent per regel 'ormamint-Tablettenj tegen Besmetting. lisse. BEVERWIJK. UITGEEST. OVERVEEN. SCHOTEN. De zegetocht van het Chailley Kwintet. De inwisseling van zilverbons. Giften. Statuten. Nationale Opera. Haariemsche Handelsvereeniging. Bijzondere Landstorm Kentiemerland. Lichtreclame. De Missieweek. Personalia. De werken bij de Amsterdamsche Poort. Historische Tentoonstelling. BURGERLIJKE STAND Waarschuwing. Dutch Film Company Zeeuwsclie Vereeniging „Zeeland." Werkloosheidsverzekering. Rijwieldiefstal. Past op de A. X. A. N.V. „Ripperda." Mandoline-orkest „Amicitia." Maandaq 15 October 1923 Mishandeling. Gevonden voorwerpen. 1"J vernietigen de bacteriën van verkoudheid, influenza, angina, roodvonk enz., in mond en keel en beschermen t VEILING te Lisse, op 13 dezer, onder Directie van Ho 1 la nds 11i ocmbol ten 11 uis. E.V.T. Flamingo II 2.30; idem IVan der iNeer I 3.-10; idem Fred. Moore 2.40; idem Cram. Briüant, top 1.80; idem Ce rise Grisdelin II 2.20;idem Witte Zwaan ■f 1.30; idem Rose Luisanlc 2.90; idem Rose GristLelin f 1.60; D.T. Gloria Solis 2.10; idem Luerclia 1.40; idem Murillo 1.50; idem Couronne d'Or 3; Dw. Mr. iFam. Sanders, top 2.90; idem Bortigon \f 3.75; idem Gre'Chcn II 1.10; idem Psyche 1; idem King Harold 1.50; idem Wm. Copland 2.80;' idem Pride of Haarlem I 1/ 2.30; Br. Card. Manning 1 1.90; E.L.T. Moonlight II 1.20; E.N. Bic. Empress I 6.90; idem Bic. Victoria 7; idem Empe ror 7.50; idem Poëticas, gewoon 2.20; :E.R. Moreno II 11.50; idem idem III 8; idem idem min. 3.50; idem Lady Derby II l/ 10.25; idem idem 111 7.75; idem La Vic- itoire II 18; idem idem III 9.25; idem Gertrude I 10.26; E.W. La Gra nd esse HI 8.50; E.B. Grand Maitre, min. 2.40; idem Bohotci I 6.25; E.G. Yellow Hammer 11 J 8.75; idem idem min. 3.90; E.P. Lord 'Balfour III *7; Anemonen The Caen I l/ 1.50; Monbrelia Rosea 9/12 1.50; Glad. 'Prince of Wales 12/17 2.05/ Alles per 100 sinks, BEVERWIJK. R -K. Coöp. Tuindersver. t.KennemcriaiKTVdliugnoteering v. 15 Oct. Bnijboonen 1247 ct.; spercieboonen in. dr. if26 ct.; idvm'z. dr. 2941 ct; tros 28 4fr "4.; dieio booncnll29 ct.; spruitjes 1219 ct; tuinboonen 26 ct.; uien 5—7 st; aardappelen 77>jc t; drielingen 3 ct.; aard beien 6575 ct.; bramen 7a ct per Kg.; bloemkool 644 ct.; groene kool 58 cl. per stuk; sla 0.651.90; andijvie 1 1:60; spinazie 1 .052 per kist; postelein 6565 ct; appelen. 5590 ct. per ben; wor telen 812 ct; selderie 36 ct; pieterselie 56 ct; prei 1117 ot.; raapstelen 23 ct. jper bos; knol selderie 4%8 cf. per stuk. „St. Varthu Dezer dagen hield „Sint (Martha", onderaftteeling van den R.-K. Vrou wenbond, haar jaarvergadering. Na een har telijk inlieidingswoord van do presidente, jbraeht de pcnningmeesleresse, mej: Anna Buur, een keurig verslag int van haar ge houden beheer. Er viel een batig saldo van j/ 53.72 te booken. Vooral de onderafdeeling ;„Hulp in de huishouding" had veel geld ge host; daarentegen had de Tooneelafdeeling hveer veel baten afgeworpen. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de drie aftredende bestuursleden herkozen, nd. d:e dames C. Ri- fvéCoerseu, L. Klaver en H. Zonjee. Een nieuw bestuurslid, door het bestuur voorge- jsteld, mej. B. RodenburgHeijnen, werd gc- kozen. Aan de naaischool zal een gesalari- leerde kracht geplaatst worden. Het bestuur {•vermeent, dat de leiding in één hand behoort ;te zijn. De presidente spoorde aan tot ijverige (deelname aan de Wereldnovene, lor bespoe- fdiging van een algemecncn wereldvrede. De [geestelijke Adviseur bracht nog hulde aan de ijubileerende Sint Elisabethsvereennigiig voor Staar charitatieven abreid onder onze kalho- jlieken in die 1214 jaar verricht. Nog werden maar voren gebracht de gevaren verbonden jaan de stadsbetrekkingende verplichting der (moeders hun kindeTen den catecliisinus te Jeeren. Desgevraagd zijn de Correspondenten der R.-K.Meisjesbeschenning steeds bereid alle inlichtingen in verband met betrekkingen buiten de woonplaats te vérstrekken. Overgeplaatst. In de vacature, ontstaan Wear het op wachtgeld stellen van mej. C. van der Vies, wordt tot ambtenaar aan het Postkantoor alhier met ingang van 1 Nov. benoemd de heer P. Rem, thans als zoo danig werkzaam te Wormerveer. 1 R.-K. Bibliotheek. De bibliotheek van den R.-K. Volksbond wordt a.s. Zondag 21 October weer voor liet leesgrage publiek (opengesteld. i Rijkspgstspaarbrmk. In de maand Sep tember werd aan het postkantoor alhier in gelegd 6896,27 en terugbetaald 3851,94. Burg. Stand. Geboren: z. van M. Roden burg en A. Hoff. d, van A. Molenaar en |G. Stet. Gehuwd: Dirk Buijs en Anna Elisabeth (Schipper. Generaal JoubertZondag had op de Militaire Banen de eindwedstrijd plaats voor hereleden, leden en donateurs. Gescholen [werd op 100 Meter model 95 schijf Iersekc. 0e uiitslag is als volgt: 1 Personeel Ie klasse maximum 60 punten: H. J. van Tongeren 56, A. F. Bos 55, laagste fcchot 11, G. Mooijü-kind 55 laagste schot 9, jj. van Keulen 54. lie klasse J. P. van Gasteren 56. I A. van der Ploeg 52, C. Eldermans 42, Vaste Baan Ie klasse maximum 180 punten; (J. van Keulen 167, G. Mooijekind 165, A. F. (Bos 164, II. J. van Tongeren 162. lie klasse: J. van Gasteren 159, A. v. d. Ploeg 147, C. Edermans 126. Vrije Baan Ie klasse maximum 60 punten: 'J. van Keulen 60, Fransoo 59, A. F. Bos p655, H. J. van Tongeren 56—54. He klasse J. P. van Gasteren 56, A. v. d. ploeg 55, W. Faase 53 Personeel Buks Ie klasse maximum 100 punten: J. A. Rijkens 97, J. W. F. Fransoo 97, J. van Keulen 95. lie klasse: G. Mooijekind 93, A. v. d. Ploeg 88, C. Eldermans 88. Vrije Baan Ie klasse: J. W. F. Fransoo ,'10099, J. A. Rijkens 9999, J. A. Boeren 98—96. He klasse: G. Mooijekind 97—96, C. EI- (dermans 9490, A. van der Ploeg 9788. Burgerlijke Stand van 8 tot 14 October. Bevallen: J. BakkerVan Zanten, d. T. (SchreijersKooij. d. Ondertrouwd: A. Jansen en G. H. M. Over- ibeek; E. Wijker en H. E. de Zwaan; S. J. Warmerdam en F. H:iHerman; J. I.aanpe en IJ. J. de Vries; J. P. Maarsen en S. A. Bel lerman; C. de Graaff en J. Dalslra; L. de (Jong en J. M. van Steen. Gehuwd; F. A. Slofmecl en J. J. Slaap. Het eerste concert van de serie Kamer muziekavonden Dr. G. de Koos in den 1 Stadsschouwburg, Wilsonsplein, zal plaats jvinden op Zaterdag 27 October, Het beroemde Chailley Kwintet zal deze reeks concerten openen. Ongetwijfeld behoort dit kwintet tot de allerbestén. De minister van financiën brengt ter al- gemeene kennis, dat ingevolge het K.B. van 13 Maart 1923 de ingetrokken zilverbons van 2,50 (model 1915), alsmede de ingetrokken zilverbons van 1,(model 1916) alsnog lot en met 31 December a.s. ter inwisseling kunnen worden aangeboden ten kantore van het agentschap van het Ministerie van Fi nanciën te Amsterdam (Heerengracht 344/46), Desverlangd kunnen de bons per post aan bovenstaand adres worden gezonden met duidelijke opgave van naam en adres van den afzender Ter bevordering van eene spoedige afdoening zullen de inzenders goed doen, bij de bons te voegen een be hoorlijk gefrankeerd en aan ben zelf ge adresseerd formulier van een postwissel of wel een behoorlijk gefrankeerd stortingsfor- mulier van den postcheque- en girodienst, ten beloope van hel bedrag deT door hen in gezonden zilverbons. Uit het bovenstaande blijkt, dat de gele genheid tot inwisseling niet meer wordt opengesteld ten aanzien van de ingetrokken zilverbons van 1,2,50 en 5 van den ouden vorm (model 1914) en dat op het oogenblik nog alleen in omloop zijn de zil verbons van 1,en 2,50 van het nieuw ste type. Van de laatstbedoelde zilverbons, welke dus niet behoeven te worden ingewis seld dragen de bons van 1 de dagteekening van 1 Febr. 1920, terwij! de bons van 2,50 zijn gedagteekend 1 Juli 1918 of later. N. N., voor de Duiiscbe priesters, 5, N. N., voor de Duitsche Zusters 5, Voor de Kloosterellende (R. K. Huisvestingcomité) 3, N. N„ voor de Duitsche Priesters 10, De Staatscourant bevat de statuten van de N. V, Maatschappij tot Exploitatie van onroerende goederen, alhier. Het was met de geestige Spaansche ko medie: „L'Heure espagnolc", dat de Natio nal- Opera ten onzent een glorieuse entrée maakte. In dit werk hebben de oude opera- vormen plaats gemaakt voor de muzikale komedie, zooals men die bij de oude Italia nen: Pergolèze, Cimarosa, e. a. terug vindt in meer simpele hoedanigheid. Hier vormt het orkest de illustratie der handeling en de zang beweegt zich vrij declamatorisch boven het orkest en wordt melodisch be langrijk slechts waar de situatie zulks vor dert. Ravel heeft zich bij de typeering van personen en handelingen van het orkest ge bruik gemaakt als van een rijk palet, waar op hij de kleuren mengt tot schier oneindige verscheidenheid van nuances; ze weet te plaatsen met een kunstzinnigheid en inzicht, waardoor deze spitsvondige vertelling tot ean groot kunstwerk wordt verheven. Het stuk speelt in het rijk van Estramadura; het is een ondeugend verhaaltje naar Spaansche trant uit een klokkenmakerswinkel, waarin de uurwerken loopen als menschenlevens en de klokken gecompliceerd zijn in hun samenstel als een vrouwenziel: „wordt uit dat raadsel maar eens wijs" zingt Ramiro! Ravel liet niet alleen de klokken, koe- koek's en speeldoozen in het orkest in de wonderlijkste toonaarden klinken, hij raakt nog juister de psychologische momenten der komedie: hij geeft eenige harde afge meten slagen op de pauken, waar de athle- tische ezeldrijver binnentreedt, terwijl Gron- zaloo zegt: „Pas op, zulke lui voelen niets voor een mystisch symbool. Prozaïscher dan die harde paukenslagen kon het wel niet klinken. Dan weer hooren we de fagot, die spot met den zwaarlijvigen bankier: Don Inigo. Tot slot verecnigen de personnages zich in een vocaal kwintet, waarin Ravel, in navolging zijner „clioeurs mixtes", met ge niale inventie voor de meerstemmigheid wijdsche perspectieven opent. Met zeldzame humor lacht hij zelf om het gerchiedenitje, om den dichter én.om het publiek. Dat het orkest in eep goede bezetting door den dirigent R. Heuckeroth zoo slag vaardig werd geleid, moge zeker de be langrijkste factor uitmaken tot het welsla gen dezer „première". Anderzijds vonden wij in dc stemmen van Greta Santhagcns- Manders en Max Dekker de beste timbres in harmanie met deze muziek, terwijl bij Brondgeest, Blitz en van Reen het voor namelijk de actie was, welke in dit kader paste. Hierna volgde een „Sprookje", een panto- mine door het Matrag-ballet-ensemble voor treffelijk uitgevoerd. De muziek van Sandor Laszlo, soms raak, dan weer minder geluk kig, moest na Ravel's muziek wel afvallen, daar zij niet boven een goede middelmatig heid kon verheffen. Het was een aardig intermezzo tusschen het „Spaansch Uurtje" en de „Cavelleria Rusticana", welke opera tot slot diende. Als een brand sloeg deze muziek uit het orkest en uit de stemmen, met een hartstochtelijkheid en vurige melo- diek, die ons alles doet vergeten. De Cavel leria is oud, zij is nieuw, zij is van alle tij den, omdat in geniale muziek is levendig geworden de stem der menschelijke ziel. MARINUS MONNIKENDAM. DE MIDDENSTANDSRAAD. Maandagavond vergaderde te half 9 in de „Kroon" de Haariemsche Handels-Vereeni- ging, onder voorzitterschap van den heer F, H. Smit, ter behandeling van den Be schrijvingsbrief voor de algemeene vergade ring van den Middenstandsbond op 17 Oct. aamst. te Breda. De voorzitter deelde in zijn openingswoord mede, dat, zooals in de vorige vergadering besproken, nu ook het rapport is ingekomen van de commissie, ingesteld om- te onder zoeken, of de Haariemsche Handelsvereeni ging al of niet lid van den Middenstandsbond blijven moet. Daarom is, met het oog op de a. s. al gemeene vergadering, met het beleggen dezer vergadering zulk een spoed betracht. Nadat door den secretaris de notulen der vorige vergadering waren voorgelezen, welke onveranderd, onder dank, werden goedgekeurd, verkreeg de heer J. v. i. Burg het woord, ter voorlezing van het advies der bovengenoemde commissie, be staande uit de heeren J. van Ommeren, Abr. Mei jar en J. v, d. Burg, welke voorloopig nog geen afscheiding adviseert, daar een plaatselijke standsorganisatie landelijk niets bereikt, maar die reorganisatie af te wac'n ten, en het daarheen geleid wil zien, dat Haarlem een zetel krijgt in het hoofdbe stuur. Nu is, zooals dë voorzitter mededeelt, het reorganisatie-plan van den Bond inge komen, waaruit blijkt, dat deze met kracht zal worden ter hand genomen. Daarom vraagt de voorzitter, of men zich vereenigen kan met de conclusie der com missie uit de Haariemsche Handelsvereeni ging- Na eenige discussie wordt met algemeene stemme-n besloten, zich voorloopig niet van den Middenstandsbond af te scheiden. Hierna volgt bespreking der od het con gres dato 18 October te behandelen onder werpen, te weten: „Overheidsbedrijven", prae-adviseur de heer Mr. Dr. A. Fontein te Rotterdam, „De Kamers van Koophandel en de Mid denstand", prae-adviseur de heer H. de Graaf te Dordrecht, secretaris der Kamer van Koophandel aldaar en oud-Bestuurslid van den Middenstandsbond. „De Faillissementswet", prae-adviseur de heer Mr. J. H- Monnik te Haarlem, rechts kundig-adviseur der Zandvoortsche Han- dels-Vereeniging. „Het Cadeaustelsel in den Handel", prae- adviseur de heer H. Leemhuis te Amster dam, secretaris van den Nederlandschen Grossiersbond. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering en het congres worden aange wezen de heeren J. v. d. Burg en A. H. Weijburg. Naar aanleiding van het onderwerp „Over heidsbedrijven", wordt warm van gedachten gewisseld, en naar de eenstemmige meaning der vergadering moeten deze zooveel mo gelijk geweerd en beperkt worden, terwijl winstbejag uitgesloten moet zijn. Betreffende de Kamers van Koophandel werd beslist, dat de Haar!. Handels-Vereeni- ging zich er voor uitspreekt, dat deze lichamen ook betreffende loonen en ar beidsvoorwaarden in het gemeentelijk be drijf hun stem doen hooren. Met de conclusies der prae-adviezen be treffende de andere onderwerpen betuigde de vergadering hare instemming. Daarna deelde de voorzitter mede de op richting van den Haarlemschen Midden- slandsraad, waarover wij reeds een ver slag publiceerden. De voorzitter stemde van 'harte in met dit initiatief van de Hanze en las dan de hoofdpunten voor, waaromtrent op de stichtingsvergadering tussc'hen de drie Haar iemsche Middenstandsvereenigmgen over eenstemming werd bereikt. Na enkele inlichtingen spraken de voorzit ter, zoowel als verschillende leden, hun vol doening uit over deze wijze van samen werking, die de volle instemming der ver gadering verkreeg. De heer Lamp waarschuwde bij de rond vraag, tegen de uitsp-aak der vergadering, betrejiende het behandelen van de ge meente-loonpolitiek in de Kamers van Koophandel, daar dit uit de arbeiders organisaties een antipathie zal doen ont staan tegenover de K. v. K. De heer Koen merkte echter op, dat de K. v. K. zich niet in de algemeene loon politiek behoeft te mengen, doch slechts ten opzichte van die bedrijven, die een direct industrieelen- of handels-aard be zitten. De heer Jacobson verdedigde, dat voor hetzelfde werk zoowel in particulieren als in .pverheidsdienst dezelfde voorwaarden moeten gelden en dat de K. v. K. in dit opzicht dus gerust een woord mag mee spreken. Doet de K. v. K. het niet, dan moeten we het zelf doen, meent spr. De heer Meijer merkt op, dat de K. v. K. alle vraagstukken uit een handelsoogpunt beziet, in tegenstelling met bijv. de ge meenteraad, die ze uit een politiek oog punt beziet. Deze standpunten mogen niet verward worden. De heer Jacobson wenscht verder, dat de onderwierpen van het congres hier ook op lezingen zullen worden behandeld. Ondanks de waarschuwing van den heer Lamp, blijft de bedoelde uitspraak gehand haafd, terwijl het bestuur de laatste vraag van. den heer Jacobson overwegen zal. Te half twaalf volgde sluiting van de geanimeerde vergadering. De vergadering, waaraan verbonden de prijsuitreiking van den laatst gehouen schiet wedstrijd zal niet plaats hebben Woens dagavond 17 October a.s. in de Cantines der Infanterie kazerne, maar op Maandag 29 October a.s. in het Gebouw Zang en Vriendschap, Jansstraat alhier. Opening 7.30. Aanvang 8.15 uur nam. Dezer dagen is door de Directie der N. Z. H. T. M. en E. N. E. T„ boven de tram wagens een rechthoekige lichtreclame van verschillende firma's te dezer stede aange bracht. Aan beide kanten boven op de wa gens heeft men twee reclames geplaatst. De heldere kleuren steken tegen het licht dui delijk af. Daar er deze geheele week in 5 verschil lende kerken een H. Missie wordt gehouden heeft het Bestuur der R.-K. Handelsavond school het noodig geoordeeld, de jongens gelegenheid te geven, de Missie in hunne kerken hij te wonen. De school zal in plaats van half tien nu om kwartier oyer 8 eindi gen. Een besluit dat zeer toe te juichen is. Te Amsterdam slaagden voor het examen vrije- en ordeoefeningen de dames M. Gor- sclink en A. Blauw, alhier. Te 's-Gravenhage slaagde voor het ma chinisten-examen, diploma V.D. de heer P. J. C. Kuyken. alhier. De werkzaamheden aan de nieuwe ver- keersbrug bij de Amsterdamsche Poort, die, zooals te begrijpen is, voor de omwoners en niet in het minst voor het verkeer heel veel onaangenaamheden en moeilijkheden mee brengen, vorderen zienderoogen. Ofschoon er hard gewerkt wordt en er zich tot nu toe geen tegenslagen hebben voorgedaan, zal deze toestand nog geruimen tijd blijven voortduren. Zooals we reeds mededeelden, zijn de fundamenten gelegd en de muren tot de ge- wenschtc hoogte opgetrokken, terwijl nu een begin zal worden gemaakt met de onder steuningen van de brugbedekking. Langs den rijweg van de Amsterdamsche Vaart is een kademuur opgetrokken over een lengte van ongeveer vijftig meter. Deze muur staat in de tegenwoordige vaart onge veer 2 'A Meter van den walkant. Dit muur tje zal de grens worden van den verkeers weg, die zoodoende 234 Meter is verbreed. Dwars over de vaart wordt nog een flinke bruk gelegd voor het verkeer met den pol der. Daar de lijn van de E. S. M. in dubbel spoor over de nieuwe brug naast de' Am-, sterdamsche poort zal geleid worden, zal de oude trarabrug verdwijnen. Wanneer de werken gereed zijn, zal de trambaan op de Amsterdamsche Vaart den weg oversteken, wat het verkeer zeer zal bemoeilijken en tevens gevaarlijker zal ma ken, dan het al was. De tram moet zoodoende tweemaal den rijweg passeeren. Ten eerste op de Vaart zelf en ten tweede vlak achter de poort voor de Spaamwouderstraat. De trambe stuurder zal nooit de baan geheel kunnen overzien, alvorens de eerste wagen halver wege de poort gepasseerd is, waardoor dus ongelukken wel te voorzien zijn. Om het gevaar eenigszins te voorkomen, zullen vlak voor de poort haltes voor beide richtingen worden geplaatst. Dat dit slechts een lapmiddel is, behoeft geen betoog. De verkeersbrug zal een breedte hebben van 15 meter, terwijl de doorgang door de poort voor voetgangers geopend zal blijven. Wanneer de werkzaamheden meeloopen en het materieel niet te lang op zich laat wachten, hoopt men over ongeveer twee maanden het tramverkeer te kunnen ver leggen. De vastgestelde termijn voor den bouw van het geheele complex eindigt in Mei 1924. Tot zoolang zal 't dus nog behelpen zijn. In de Maandag 15 October gehouden ver gadering van de Commissie, is besloten de tentoonstelling niet langer geopend te hou den. Het aantal bezoekers heeft bedragen 4849. Geboren: 15 October, d. van A. Veuger— Lequin. Overleden,: 14 October: W. B. Engelenberg, 56 j. ,N. v. d. Laanistraat. 13 Oct. J. Lief heid, 67 j„ Janisstraat. 15 Oct. J. W. Cappellhof, 83 j., Weslergrnclit. P. Wage- maker, 70 jaar, Schoterweg. De commissaris van politie te Haarlem geeft aan een ieder in overweging, om alvo rens zaken te doen met Frits Volk, oud 46 jaar, koopman in kippen, wonende en zaak- doende in de Koksteeg 7, welke ook wel handelt onder den naam, Diepenveen, Krom hout, Bakker en misschien nog andere, in lichtingen in te winnen aan zijn bureau Smedestraat 9, afdeeling recherche. TMt is de nieuwe nnnm voor de voormalige Hollandia-filmfnbriek aan hel Spaarne, zoo als we reeds meldden. De film-Indu strie blijft te Haarlem behouden en weldra zal met de vervaardiging van films een aan vang worden gemaakt. WaaTschijniijk zal de volgende weck de opening van de fabriek reeds plaats kunnen vinden. Daartoe is ech ter hard werken eerste vereischie, want in de maanden, dat het bedrijf stilgelegen heeft, is de boel zeeir verwaarloosd geworden. Krachtig is nu echter de restauratie ter hand genomen. Verscheidene nieuwe tampen, bemoedigd voor de opnamen, zijn reeds gearriveerd. O. m is er een van 40 milliiocn kaarsslerkle, 10 van 45.600- kaarssterkte terwijl er nog 4 komen, die zoogenaamd werken op kwik damp. In glazen buizen is kwik en zoodrn dit met electriciteit in aanraking komt ver dampt het kwik en aldus verkrijgt men de ultra-violet Ie straten. Het dooi der nieuwe Company is liet ver vaardigen van hoofdzakelijk Holiandsehe fitans en verder van die films, welke op de wereldmarkt gebruikt kunnen worden, dus die niet alleen voor Holland bestemd zijn. Waarschijnlijk komt hier dan ook een Engel- siehe combinatie mede opnamen vervaardi gen. Er zullen gemaakt worden documen taire, wetenschappelijke en schoolfüms, ac tualiteiten en Holiandsehe mode-journalen. Voorts komt er een speciale afdeeling voor cinematogrnpliische reclame- spel- en tecken- films. Hel gebouw bevat, natuurlijk alles, wat noodig is voor het maken der films. Er is een speciale kamer voor het stofvrij maken deT negatieven, een monteerkamor met sohoonmaak en monteermachine, een druk- kamer, perforeerkamer met de noodige werk tuigen, projecttedcamer voor proefdraaien, een snijkamer, waar de negatieven gesneden worden. Van de 1000 meter negatief blijft er ongeveer 700 meter bruikbaar negatief over. De rest zijn „longueurs", dat wil zeg gen te lange stukken, welke er af moeten vallen. Natuurlijk zijn er de noodige kamers voor de ontwikkeling, der negatieven en po sitieven, alsmede kleedkamers van de arlis- ten. Dan is er nog een directiekamer, waar de directeur, dien beer A. Benno, komt te zetelen. Chef-operateur is de heer J. Smit en chef- eleclricien de heer P. Vermeulen, Op één zaak werd vooral de nadruk ge legd, dat n.l. de tarieven van electriso.hen stroom hkir zoo hoog zijn: 15 ct. per K.W.U. Men hoopte dat hier in Haarlem ook togen speciaal lage tarieven een contract kon afge sloten worden. Bovenstaande vereeniging houdt a.s. Vrij dag, des avonds half 8, in gebouw „Olympia" een bijeenkomst der leden. Door den heer D. A. Poiidermans uiit 's-Gravenpolder zullen ver schillende schetsen worden voorgedragen. Zeeuwen, die geen lid der vereeniging eijn, hebben vrijen toegang. In „Het Blauwe Kruis" werd Maandag avond een vergadering gehouden, waarin de heer C. v. d. Toorn Vrijthof, secretaris der „Landelijke Vereeniging tot bestrijding van dc nadeelige gevolgen van werkloosheid en ziekte", het doel en streven dezer vereeni ging uiteenzette. In een breedvoerig betoog gaf spr. aan, dat de vereeniging zich ten doel stelt, de werk loosheidsverzekering naast dc vakverenigin gen te plaatsen. Nader legde spr. uit, dat de bedoeling ds. uilkeering te verstrekken aan on georganiseerde leden en leden van vakorga nisaties, die geen werkloozen- of ziektekas hebben. Op verzoek van den commissaris van po litie te Haarlem is te Hoofddorp aangehou den door de politie aldaar de 24-jarige J. G„ verdacht van verduistering van verschillende rijwielen te Haarlem. In plaatselijke bladen van Maandag 8 Oc tober, le blad, bladzijde 4, komt een adver tentie voor, waarin filiaalhouders en houd sters worden gevraagd in nieuw op te rich ten zaken. Aanvragen te richten aan de commanditaire vennootschap, winkel-exploi tatie-maatschappij A. X. A„ Nieuwe Uitleg 17, Den Haag. In verband met deze commanditaire ven nootschap heeft de hoofdcommissaris van politie in Den Haag de volgende waarschu wing laten plaatsen: „De hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhage geeft dringend in overweging, om alvorens in relatie te treden met opge- melden commanditaire vennootschap, inlich tingen in te winnen bij de afdeeling centrale recherche, Alexanderplein te 's-Graven hage." Men zij dus hierop attent gemaakt! De herbouw der afgebrande schilders werkplaatsen der N. V. „Ripperda" aan de Garenkokerskade alhier, werd gegund aan den laagslen inschrijver, den heer L. J. Wiinnubst alhier. Het Polyphonisch Mandoline-orkest „Ami citia van het Nederlandsch Spoorwegper soneel, onder leiding van den heer L. Mie- remet, zal op 20 October, 's avonds te 8 uur in de Gemeentelijke concertzaal van het gebouw „de Vereenigingeen weldadig heids-concert geven ten bate van de Her- stellingsoord-vereeniging voor het Neder landsch Spoorwegpersoti»-' Trekking van 1090 nummers :cn overstaan van Notaris A. G. Mulie Priis van i 5000 7623 1000 931 12849 12850 15531 17264 199C9 400 4960 7191 20894 200 1169 4497 16C65 17860 2C982 '00 253 4109 7250 9490 10415 10559 148v2 20848 Vrijzen van 1 90.— telgen geld) 16C1 4452 6744 8353 11780 13511 IS022 18711 Ü856 84U2 11816 Dl 4'J 16 65 54- 25 136s2 50 74 6990 8688 62 14083 76 90 7050 8854 11907 14184 78 1891a 56 79 74 14239 16467 19089 85 9180 95 58 16508 19434 7190 0275 12330 89 95 81 7241 9416 12441 14407 16600 19530 70 1U042 65 79 17 50 bO 82 06 14609 56 19680 7322 10110 98 69 98 ly?54 28 66 12511 14681 16764 19815 69 10366 63 15018 16831 19963 7715 1044O 74 76 17292 20089 7807 85 90 15180 17325 20241 85 88 99 15233 17463 20380 88 1C742 12932 -to 64 20481 7999 73 56 6617754 20562 8038 90 13072 15315 82 20642 8138 11073 94 64 17607 64 73 11166 13266 15542 11 2077/ 76 11390 13317 62 78 20827 8227 11416 yO 90 18319 209--5 71 42 13466 15624 78 67 8312 11776 7315750 8ö II 149 17C6 89 1847 344 99 63 1912 515 2007 2*3 2392 622 2526 749 2711 61 16 95 37 881 2877 1082 2914 1132 93 38 3000 56 3114 1230 3409 92 33 1349 96 81 3527 93 3636 1431 45 94 68 1514 4084 50 4150 86 4391 62 4636 43 4885 5113 99 5447 89 yy 5534 54 5641 5830 88 5831 6067 6211 23 54 67 89 6316 27 92 6544 HET VERTREK DER KONINGIN-MOEDER UIT VALKENBURG. VALKENBURG, 16 October. De Koningin moeder vertrok hedenmorgen na een ver blijf van 3 weken, van het station Valken burg naar het Loo. Tegen 9/4 uur waren vele belangstellenden en autoriteiten, als mede vertegenwoordigers van vereeniging- gen aan 't station tegenwoordig. Bloemstuk ken werden aangeboden en toen de trein zich onder het spelen van 't Wilhelmus in beweging zette, ging een gejuich bij de tal rijke menigte op. De Koningin-Moeder wuifde dc op het perron achterblijvenden hartelijk toe. 18 2258 41 67 50 2334 58 2489 154 2503 72 6 21/ 55 79 318 25 53 42 65 44 82 46 91 417 47 59 «8 81 509 2602 51-2722 65 55 76 85 601 86 o5 2803 56 9 88 10 98 50 7U0 51 J 53 8 b2 56 80 69 25-1 82 22 808 45 oO 67 79 87 88 3017 yl 43 cü5 to "12 79 38 96 ö7 3104 66 69 1069 77 lluO 8o 3 3203 7 6 72 7 122' 21 at 92 88 3328 1461 28 4 b2 19 3403 37 7 38 29 00 3507 98 13 1538 3603 71 11 83 87 1509 71 07 10 69 3732 175I 39 óa 46 83 64 jgUÓ- 91 10 94 11 99 21 3843 40 76 19V5 81 2602 «20 6 55 27 4123 29 56 69 60 91 81 11OO 97 34 4200 59 23 71 74 79 4313 4335 38 42 54 70 71 82 92 4476 4535 4644 46 63 65 47o4 97 4802 58 07 94 4931 3a 38 85 5009 39 51 li lt 4/ 66 72 75 92 5205 0 7 41 83 91 94 5367 5422 48 80 5571 94 560/ 24 68 570Ó 17 5823 02 59 64 83 99 5935 39 65 07 6C01 44 9/ 6145 621' 36 42 53 60 90 96 6309 72 C400 5 35 03 66 6546 78 6628 46 Later aflosbaar. 6639 9468 11869 13570 83 83 75 9540 93 88 59 111-02 13713 85 29 55 9614 35 07 04 120UU 84 7a 1413802 72 98 6708 25 71 6829 6926 7912 17 20 52 60 83 7112 17 18 4a 30 71 65 10CO6 12508 16385 18846 89 52 16489 98 16503 4 6y 58 66 70 87 97 66 74 80 95 7205 81 40 10 85 52 29 9742 53 30 4o 12149 4o 72 122// 93 80 12350 13918 9814 12404 1 9 94 71 9948 34 14001 10 20 53 70 79 20 23 37 38 14102 39 94 80 10 2/ 89 19 42 31 32 43 1421' 33 79 12 41 12/11 31 7404 !033j t4 oa 33 10417 12^06 72 29 80 87 30 97 vl lOloJ 12GI4 7/ 9J 7323 o4 80 34 43 64 69 7500 74 93 2/ 35 37 43 6!) 70 78 76o 1 10533 80 48 3j10G27 7793 10843 Vaal 51 06 98 83 10914 7961 32 90 71 8066 89 13 90 59 1100/ 'U aó 81 ia 11121 12912 82M> 29 14 12 144'0 1-1 1-1554 20 14601 20 91 -I 14849 32 64 33 70 35 70 40 14933 48 4/ 52 76 58 15061 60 9 66 47 70 15102 80 3/ 86 02 99 8/ 93 1526/ 90 51 7 o 80 8307 01 43 8/ 13 U210 7' 15303 73 35 76 10 75 41 13012 26 80 1130/ 34 41 8434 25 04 154o9 44 66 1311/ lo534 50 68 8501 11404 b(/7 35 88 43 88UÜ 11509 2 13 25 62 84 85 93 16609 18916 5/ 22 16781 89 16865 1900/ 82 79 159o2 93 1/U4a 19100 7 7 43 90 53 17109 19203 Ui 21 17204 40 22 46 03 80 88 193/ü 96 1942a 1733.) '74 17415 19512 17 34 81 58 1750Ü 63 1t601 90 43 19621 58 24 17703 3/ 13" 4o 2a 61 33 60 b4 9a 78 15729 Ü5 19829 97 5a 17SUD 1993a 12 '36 4'J 67 42 20013 40 2o 62 94 74 93 83 20194 91 2020/ 94 2/ 17957 57 :.4 8/ 18020 20302 70 80 18219 96 1330a 2C4i'j '1 32 2' 0/ 32 59 5a 75 01 206oO 0'7 20710 68 23 18416 92 16017 24 50 51 62 8a 55 70 13220 81 57 11631 35 15725 69 40 13348 29 C042 62 49 07 79 11714 78 04 9228 18 13413 Tl 95 15609 39 2082a 67. 79 90 18633 38 26 5/ 61 73 Va 97 2/ 8336 45 ül 03 52 11808 04O8 34 36 55 32 15865 42 16002 62 lo 67 Ba 79 87 26 97 16134 32 1355/ 59 34 136'jl 1523s 46 la 47 52 56 16341 52 20010 U 31 18701 12 17 65 81 18SU 28 •3D 41 32 42 54 84 00 94 9j 433e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 16 October 5e Klasse He Lijst, flooge orlizen: 4993 14853 elk 1000. - 4455 10293 18665 18669 22704 elk ƒ400. 1634 2377 3510 8782 9005 10047 18981 2023J elk 200. 5564 6231 6983 9019 11204 12830 13071 13841 15211 17196 18265 18434 IS618- 19277 19543 20229 20675 21368 22102 22728 eik 100. Prijzen van f 70: 465 565 620 645 1131 1168 1226 1564 1659 1710 1711 1942 1971 2013 2145 2325 2344' 2482 2533 2589 2627 2629 2699 2732 2804 3150 3161 3196 3577 35P5 3701 3704 3833 4209 4389 4507 4544 4674 4701 4815 4839 5098 5146 5155 5457 5568 5652 5789 5986 6060 6065 6160 6234 6357 6489 6558 6823 6861 6924 6947 7160 7163 7198 7324 7345 7446 7471 7613 7766 77S3 7835 7871 793? 8063 8157 8206 8246 8461 S476 8487 S529 8562 8739 8829 8877 8957 9018 9029 9346 9354 9416 9467 9548 9556 9558 9732 9774 9871 9896 9907 9935 10375 10123 111125 10261 10473 10605 11072 11130 11132 11164 11206 11232 11292 11453 11469 11487 11521 11573 11605 11693 12044 12071 12271 12288 12337 12456 12530 12546 12597 12605 12608 12794 12825 12963 12995 13021 13142 13176 13197 13259 13308 13470 13567 13572 13653 13671 I36S5 1369S 13753 1374! 13799 13830 13974 14426 14443 14486 14492 14497 14635 14742 14878 14897 15036 15056 15057 15085 15168 15173 15186 15273 15420 15529 15579 15644 15671 15805 15851 15997 16065 16099 16167 16505 16636 16643 16805 16874 17157 17238 17240 17312 17395 17447 17473 17484 17625 17681 17693 17929 17948 18104 18145 18209 18312 18461 186.86 18801 18871 18954 19057 19078 19094 191)4 19120 19136 19366 19379 19399 19417 19469 19591 19623 19647 19688 19694 19828 19848 19934 20062 20162 20477 20551 20684 20856 20860 21135 21231 21333 21341 21358 21481 2150! 21619 21633 21675 21840 21850 M870 21978 22004 22003 '2177 2?2!7 22241 22369 22531 22567 22617 2263S 22806 2285S 22SS7 22937 22953 NIL..,. [Vorige lijst stond: 20191 m z. 20193 1153 c,; 11838 16940 vervalt. Medewerking zullen verlecnen: mevr. L. M. Koolhoven-Eyre Ashe, zang,- de heer J. A. Huurman, zang; de heer L. v. Wouw Jr., solo-pianist en J. Mieremet Jr., solo-mando- linist. Voor de 4e Kamer ider Amislcrdnimsc.be Rechtbank stond gisteren terecht de 25-; H. P., geboren tc Haarlem, beschuldigd van mishandeling met do edel ijk gevolg. H em werd ten lasle gelegd, dat hij op 16 Juni Alberlus v. d. Pol heeft mishandeld, door op zettelijk gewelddadig met den vuist in zijn hals en tegen het hoofd te slaan en daarna in zijn rug te trappen, wat den dood ten gevolge heeft gehad. Geëischt werd een maand gevangen::sstraf met aftrek van preventieve hechtenis. Uitspraak over 14 dagen. Terug te bekomen bij: Wassenaar, Tuin straat 1 zw„ alpacca beursje; J. v, Workom, H. v, Alphenstraat 7, beenkappen; v.d, Stadt, Le6ghwaterstraat 2, ceintuur van regenman tel; Kion, Kolkstraat 14, grijze ceintuur; Po litiebureau, Smedestraat, catalogus Hist. Tentoonstelling; Faase, Brouwersstraat 124, schrijf étui; Oxener, Jan Steenstraat 43, arm bandhorloge en armband; W. de Laat, Voor uitgangstraat 25, huissleutel; W. Kollemey, Westerstraat 51, hondenhalsband met pen- penning; J. Sproet, Sophiastraat 9, bruine hondenhalsband; Kennel Fauna, Parklaan: witte doeshond, gebracht door Alleman, Schoterweg 50 rood, bruine hond, gebracht door Verstraten, Voorweg 19; Hering, Vrou- westeeg 13 rood, zwarte kinderkousen; v. Steynen, Schalkwijk 41, R. K. kerkboek; Derogee, Leliestraat 31, R. K. kerkboek; B. V. Ottenvanger, Brouwersstraat 115, grijze kruik; A. F. Kaart, Zomerstraat 30, kaart van een ziekenhuis; P. v. d. Stylen, Kruis tochtstraat 49, R. K. kerkboekje; Kennel Fauna, Parklaan: grijs-witte kat, gebracht door Bonnet, Colensostraat 62 rood; zwarte kat, gbracht door Noppen, Verspronckweg 1, witte kat, gebracht door Z„ Stationsweg 5, Bloemendaal; zwart-witte kat, gebracht door Coule, Oostvest 82; L. Karman, Groendaal- steeg 10, zwarte muts; W. Zandwer, Drosse- straat 23; fabrjekspenning Werkspoor; P. Westendorp, Wilhelminaplein 11, Heem stede, (na 6 uur n.m.) pakje stof; J. Roosma, v. Zeggelenstraat 24, blauwe postduif; B. G. Gieske, Raamsteeg 17 rood, ring met steen; G. Smit, Sophiastraat 9, Rozenkrans in étui; J. v. d. Pol, Bakenessergracht 106, Rozen krans; Politiebureau, Smedestraat, heeren- rijwiei; T. v. Velsen, Zijlweg 10, zakschaar- tje; Wallekers, Essenstraat 29, zwarte scftbol- tasch met japon; C. Akkerman, Z.-B. Spaar ne 64, zwart lluweelen tasch; Baggerman, Hoofmanstraat 68, vulpotlood; H. v. Noord, Franklinstraat 45, dekzeil. 9 56 63 78 91 112 137 163 197 214 247 285 295 330 366 416 442 476 477 507 526 561 617 671 680 686 730 737 754 775 782 793 S29 831 893 926 1041 1075 1137 1159 1173 1209 1232 1270 1311 1369 1373 1399 1438 1440 1460 1469 1476 1542 1562 1589 1722 1727 1761 1793 1839 1959 1989 2022 2058 2117 2124 2207 2348 2390 2394 2471 2473 2478 2512 2537 2577 2623 2624 2649 2722 2729 2734 2854 2919 2928 2941 2945 2948 2963 3050 3219 3229 3253 3324 3367 3369 3384 3438 3456 3539 3559 3562 3582 3628 3678 3767 3779 3797 3831 3893 3964 4027 4037 4045 4050 4108 4134 4135 4226 4255 4259 4297 4484 4517 4522 4530 4560 4582 4584 4591 4599 4625 4772 4917 4998 5094 5173 5183 5201 5203 5242 5271 5322 5370 5428 5437 5461 5475 5550 5567 5596 5601 5602 5650 5708 5714 5727 5840 5902 5973 5988 6008 6012 6156 6164 6190 6195 6217 6249 6308 6315 6327 6468 6509 6512 6526 6542 6546 6574 6599 6611 6619 6630 6635 6546 6676 6714 6770 6788 6822 6838 6853 6869 6996 7042 7045 7051 7057 7066 7070 7095 7107 7166 7229 7269 7271 7329 7374 7398 7418 7431 7449 7506 7522 7549 7562 7647 7681 7687 7791 7SI7 7863 7899 7983 7986 8009 8021 8045 8016 8048 8114 81S5 8192 8217 8241 8268 8336 8348 S385 S3S6 8431 8477 8638 8677 8728 8890 S931 8932 8937 9026 9059 9102 9118 9135 9156 9177 9178 9191 9245 9247 9262 9280 9282 9323 933C 9341 9343 9357 9380 9417 9431 9438 9442 9480 9509 9511 9541 9740 9772 9784 9811 9947 9948 9955 9965 9992 9997 10018 10071 10232 10329 10381 10383 10453 10503 10036 10644 10651 10698 10770 10778 10786 10846 10914 11029 11218 11247 11322 11334 11362 11387 11396 11404 1143S 1144.8 11467 11519 11604 11614 11651 11660 11667 11683 11746 11762 11895 11896 11908 11909 11918 11928 11986 12103 12104 12121 12154 12165 12256 12317 12377 12393 12503 12523 12596 12616 12658 12672 12677 12869 12890 12987 12996 13023 13044 13073 13151) 13212 13224 13229 13248 13250 13276 13317 13393 13405 1.3433 13482 13517 13525 13547 13557 13559 13580 13586 13598 13607 13627 13660 13694 13701 13714 13734 13749 13754 13758 13760 13764 13766 13777 13872 13S77 13889 13920 13933 13935 13979 14046 14047 14057 14112 14174 14214 14252 14254 14258 14263 14266 14335 14406 14447 14458 14468 14479 14514 14560 14604 14619 14623 14643 14648 14655 14674 1'4096 14700 14738 14777 14788 14815 14852 14926 14946 15044 15058 15115 15127 15147 15149 15158 15171 15180 15184 15202 15324 15325 15332 15350 15366 15374 16405' 15505 15511 15567 155596 15630 15634 15670 15678 15693 15721 15726 15775 15776 15833 15852 15913 15915 15943 16006 16046 16U73 16080 16093 16101 16171 16203 16248 16287 16339 16376 16389 16457 16460 16507 16510 16522 16552 16587 16618 16621 16651 16653 16701 16777 16784 16866 16870 16877 17026 17044» 1/064 17074 17106 17111 17173 17189 17191 17224 17260 17292 17323 17358 17393 17399 17433 17474 17487 17502 17526 17530 17538 17541 17551 17555 17645 17672 17739 1779] 17808 17839 17883 17887 17998 18042 18043 18072 18121 18124 18138 18142 18150 18.158 1S179 18234 18271 18278 18288 18341 1.8347 18393 1S404 18442 18466 18484 18511 18565 18576 18613 18633 18644 18690 18716 18719 18739 18741 18809 18837 18868 18918 18925 18961 18979 19014 19033 19073 19122 19140 19148 19164 19174 19251 19306 19353 19372 19511 19522 19530 19550 19574 19599 19607 19611 19662 19732 19739 19743 19772 19799 19881 19890 19923 19946 20000 20028 20046 20066 20079 20088 20114 20136 20144 20260 20285 20322 20345 20377 20393 20462 20463 20525 20527 20539 20555 20567 20595 20616 20643 20699 20702 20776 20789 20800 20842 20962 20975 21018 21027 21058 21064 21090 21111 21139 21179 21196 21242 2128J 21305 21336 21385 21402 21442 21447 21453 21478 21536 21552 21559 2156L 21579 21596 21771 217S9 21803 21807 21827 21862 21917 21921 21924 21937 21945 21996 22059 22106 22109 22126 22188 22233 22249 22295 22306 22354 22380 22382 22427 22429 22502 22552 22599 22600 22609 22640 22674 22702 22740 22749 22793 22916 22944 5e klasse 13e liist: 16434 w.z. 6434.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 2