a Sport- en wedstrijden. VOETBAL SPORT R. K. F. D. H. V. B. DISTRICT HAARLEM. N. V. B. 4;| i- a, 3 H. B. C.—D. H. L.: 5-2. Zaterdagnacht nog volop regen, Zaterdag morgen is het echter droog. Het H, B. C.- terrein is in le morgenuren vrij goed, al leen bij de doelen staat wat water. Wind en een beetje zon knappen bet echter nog wat op. Een der groote bezwaren is echter, dat als er twee wedstrijden op één dag zijn, het lagere eerst speelt, en dan zulk een dras sig terrein terrein al aardig beursgeloopen wordt. Als echter het tweede elftal uitgespeeld ls, en het eerste gereed staat, komt eén half uur van stortregen, die het terrein in een modderpoel doet veranderen, en het voor voetbal totaal ongeschikt maakt., De D. H. L.' 'ers hadden echter de reis van Delft gemaakt, en dan is het geen pretje, niet te spelen. Als het om 3 uur dan ook iets minder regent, wordt besloten te spelen. De elftallen stellen zich als volgt op: H. B. C. H. Neeskens Pz„ G. Mensing, J. Mooren, M, van Deurzen, A. Mooren, H. Leuven, C v. Roon, A. de Vries, J .Vester, Leo v. d. Vlugt, H. v, Leuven. Koelewijn Sn., v. d. Akker, Nieuwenboven, v. Zuvlen, Nieuwenhoven Jr. Koelewijn Jr., Noordhuizen, Vervloot, Konincks, Lampe, D. H. L. Haanappel Scheidsrechter is de heer Van Tol. D. H ,L. wint den toss. en laat Vester tegen regen en storm in aftrappen. Direct neemt D. H. L. den bal mee, en voor iemand er erg in heeft, ligt Neeskens languit in den modder met den bl achter zich in het tet, 0—1. Dit ontmoedigt de H. B. C. geenszins. Ze werken hard en direct wordt bet D. H. L.- doel bestormd, waar Leo v. d. Vlugt rake lings naast schiet. Uit een vrijen schop maakt een D. H. L.'er hands binnen de lijnen. De penalty wordt door Viester in het hoekje geplaatst, 11 binnen 5 minu ten. Frits Mooren wordt al spoedig erg ge mist. Vooral doordat de D. H. L.-vleugels zeer vlug zijn, waartegen de verdediging niet is opgewassen. Daarbij komt nog, dat D. H. L. gedurig off side staat, wat v. Tol meestal ontgaat. De bal is glad, zoowel om te trappen als voor de keepers om te verwerken. De H. B. C. -keeper heeft, als een hard schot door zijn handen gaat, net nog corner. Bij tijden is het spel wild, zonder dat er tegen opgetreden wordt. Bij een mooi op brengen van rechts weet v. d. Akker on houdbaar voor Neeskens den stand op 12 te brengen. Weer komen de H. B. C.'ers opzetten. Van Roon, die over het algemeen te weinig te doen krijgt, gaat er vandoor en schiet precies in het hoekje, waar Haanappel net nog corner kan trappen. Gememoreerd dient te worden een hard hoog schot van v. Zuylen, dat Neeskens overwipt. De regen beeft opgehouden, en het wordt mooi stil weer, waardoor de laatste minu ten aardigen spanning komt, doch voor rust wordt niet meer gescoord. Rust 12, De H, B. C.'ers geven na rust direct blij ken van vermoeidheid, waarvan D. H. L. profiteert, daar zij voor rust het land zoo zwaar niet gehad hebben als H, B. C. Ge durig komen de Leeuwen terug en uit een snel opgebrachten bal van Noordhuizen, scoort v. d. Akker 13. Nog geven de H. B. C.'ers het niet op, komen zelfs sterk in het offensief, doch zijn zeer onfortuinlijk. Een kanjer van Leo kopt Konincks uit, v. Roon schiet direct het leder terug, wat de keeper weer verwerkt.- Vester schiet tegen den bal, welke bal corner wordt gewerkt, Deze wordt door Vester rakelings naast- getrapt. Als Leo een keihard schot inzendt, ■weet Haanappel den bal trappend retour te zenden. En dat zoo'n modderbal. Dan raakt H. B. C. uitgeput, en als D. H. L. in zuivere buitenspelpositie scoort, waar de scheidsrechter bijstaat, komt er een beetje beroering in de H. B. C,-gelederen. Enfin, ze beginnen toch weer, maar nu is alle lust er uit. Als de achterhoede van de H. B. C. elkander niet begrijpen, loopt Neeskens uit. Het leder blijft echter in de modder liggen, zoodat Nieuwenhoven een gemakkelijke taak heeft, 5, De fut is er geheel uit, en als v. Ta een niet off side bal voor D. H. L. annuleert, gaan zij nog eens op het H. B. C.-doel af en 't is 16. De tijd verstrijkt. Nog 5 minuten. Dan H. B. C. weer een penalty, die Vester mooi inzet, (maar Haanappel laat zich in den modder vallen en redt. Toch wist J. Mooren die met Vester van plaats verruild had, vlak voor het einde den stand op 26 te brengen, waarmee het einde kwam. D. H. L. heeft haar overwinning te dan ken aan het weer. Had H. B. C. eerst wind- voordeel gehad, dan had de uitslag even goed 62 in het voordeel van H. B. C. kunnen zijn. GRAAF WILLEM 2DAMIATEN 4-1. Het Graaf Willem-terrein was in goeden staat, toen de wolkbreuk om 2 uur een boel kwam bederven en eerst tegen 3 uur stelde men zich op, omdat verschillende Damiaten zich verlaat hadden. De scheidsrechter, uit Haarlem gekomen en ook in den Haag uit gestapt, verscheen niet, dus raakte zeker verdwaald. Een bondsscheidsrechter luisterend naar den zeldzamen naam Jansen, was bereidwil lig de leiding op zich te nemen. Damiaten had een serie invallers, maar had toch het eerste kwartier het beste van het spel. Dit was te danken aan goed opbrengen van Gottmer en snelle rennen van Rings, die sen paar maal den buitenspelrcgel vergat. Dit kostte den Haarlemmers spoedig een doel punt, waarna tot oversmaat van ramp een verre bal, door Beelen opgevangen, uit zijn handen over de lijn glibberde (10). Toch behield den Haag de leiding niet lang want Rings maakte moei gelijk (11). Gelei delijk aan kwam Graaf Willem er echter be ter in, en de Damiaten-verdediging, die slecht op'dreef was, kreeg het hard te ver antwoorden, vooral daar een middenlinie ab soluut zoek was. Uit een vrijen schop nam Graaf Willem fraai door Kloostérman op nieuw de leiding en toen Beelen niet meer sveg kon werken, maakte de linkerwing 31. Verschillende goede aanvallen van Damia ten stuitten op de hechte verdediging van Graaf Willem, en beiderzijds werden een paar goed genomen corners weggewerkt. Rust 31, In de tweede helft kwam de verdediging, speciaal de achterhoede, wel beter op streek en de Nieuwenhuizers (J< en W.) wisten vele aanvallen onschadelijk te maken, maar toch was er in het Haarlemsche elftal geen ver band. De steun van een middenlinie bleef uit en het voortdurend wisselen der opstel ling deed geen goed, schieten deed de voor hoede weinig of niet. Het duurde intusschen nog een heele poos, vóór de Hagenaars het vierde punt maakte, en de oranie-hemden slaagden er niet in, nog een tegenpunt te fabriceeren, wat ze anders wel verdiend had den. Met een 41 nederlaag werd de terug reis aanvaard. Uitslag 2e klasse R.K.F. Rotterdam: CelerWilhelmus 11 ALGEMEENE VERGADERING. Herinnerd wordt aan de algemeene ver gadering van het District op Woensdag 24 October a.s., des avonds 8 uur, in het ge bouw St. Bavo, Smedestraat 23, Haarlem, Tot deze vergadering hebben toegang de voorzitters en de secretarissen der clubs (of hun plaatsvervanger) terwijl eveneens de È.E, H.H. Geestelijk Adviseurs vooral wor den uitgenoodigd. R.-K. SPORTVEREENIGING „COMB. GEEL ZWART WESTEN." De voor Zondag vastgestelde wedstrijden zijn niet doorgegaan wegens onbespeelbaar heid der terreinen. De junioren-competities zijn Zaterdag middag begonnen. De geelzwarte aspiranten trokken naar den Zijlweg om de Lyceum bewoners te bekampen, die de onzen danig klop gaven. Hét 6e elftal verloor met 90 en het 5e met 31. Vooral het krachtsverschil bij het 6e elftal was wel wat erg groot; maar ondanks dit alles werkten zij tot de laatste minuut en wij verwachten dat dit de eenigste neder laag van dit seizoen zal zijn. W. H. B. C. II—W. F. C.: 0—3 Voor rust is H. B. C., dank zij den sterken wind, bijna gedurig in den aanval, doch het terrein is te glad om te schieten. Eens denken we Draijer de leiding te zien nemen, als hij een mooien rush met een schot wil besluiten, maar uitglijdt. W. F. G, is soms wel gevaarlijk met door braken, doch de H. B, C,-verdediging weet haar doel voor rust schoon te houden. Rust 0—0. Na rust zijn de bordjes verhangen. Direct een goede W. F. C.-aanval, met een schot van den m.-voor, Vester glijdt iu't en 't is 0—1. De. H. B.' C.-verdediging heeft het hard te verantwoorden, doch Vester is goed, vooral een hard schot van den binnenlinks ihoudt hij er mooi uit. Als een H.B.C.'er voor eigen doel plaatst, heeft de linksbinnen weinig moeite te scoren 0—2. De H. B. C.-voorhoede presteert niet veel. Draijer komt mooi voor doel, maar heeft geen hulp, zoodat de stevige verdediging weinig moeite heeft, 'trouwens eiken aanval slaan zij onverbiddelijk af. H. B. C. is gedurig in den aanval, W, F. C. verdedigt. Opeens een snele uitval van rechts, die besloten wordt met een voorzet, idie door den m.-voor benut wordt. Met 03 komt 'het einde. Programma 28 October. 1 A R.K.A.V. 2—The Victory 1 H. v. d. Laan. India 1—P.V.C.B. 1, G. Neelen. 1 B G.C.Z.W. 1Beverwijk 2, J. Gomes Concordia 1H.B.C. 2, J. Righart v. Gelder. 1 C Excelsior 2Celer 2, 12 uur, A. J. Vervoort. L. en Sn. 1Duiven 1, G. Hilbers. D.H.L. 2—D.E.S. 1 vervalt. 2 C C.G.Z.W. 2—Beverwijk 3 C. H. Vissers. Geel Wit 1Vitesse 1, C. H. Maks. 2 D E.D.O.H. 1—Wilhelmus 2. Leiden 2—S.J.C. 1. 3B/E S.D.S. 1Beverwijk 4, vervalt. S.D.D.S. 1Concordia 3, ingelascht Th. Mijnen. B.S.V. 1—Zilk 1 G. Pijnacker. W.F.C. 2—C.G.Z.W. 3, ingelascht, J. F. Duijn. 3 F S.J.C. 2—S.P.C. 1, F. v. Gennip. Voorhout 1E.M.S, 2, ingelascht, C. de Haas. Lisse 2Leiden 3, ingelascht, H. Bouckaert. 4 A Bergen 2Vitesse 2, P. Bos. 4 F T.Z.B. 1—S.D.S. 2, P. de Liefde. Santpoort 2R.K.V.Z. 3, vervalt. H.B.C. 3—C.G.Z.W. 4, ingelascht, W. Joosten. 4 G Zilk 2—B.S.V. 2, vervalt. Zilk 2Concordia 3, P. v. Berkel. Geel-Wit 3—B.S.V. 2 A. C. Slobbe. Lisse 3Santpoort 3, 12% uur, H. Bouckaert. 4 H E.M.S. 3—S.A.C. 1, C. v. d. Klugt. S.J.C. 3Lisse 4, 12% uur, F. v. Gennip. Lisserbroek 1Voorhout 2, R. v. Dorp 40. D. O. N. K. 5—Haastrecht 2 12 uur W. Laurier. Wanneer geen speciaal aanvangsuur vermeld is, vangen de wedstrijden te half drie aan. AFDEELING I. le Klasse. Schiedam S.V.V.V.—H.V.V1—0 Amsterdam AjaxV.O.C. 5—2 Haarlem R.C.H.'t Gooi 23 Zaandam Z.F.C.D.F.C34 Rotterdam FeijenoordH.F.C. 61 2e Klasse. A Amsterdam SpartaanZ.V.V..... 20 Amsterdam D.W.S.Q.S.C. 03 A'dam D.E.C.Alcmaria Victrix 23 B Hilversum HilversumOlympia 20 Gouda GoudaVelox 11 Zeist ZeistD.O.N.A.R28 3e Klasse. A Haarlem H.S.V.—Watergraafsmeer 2—3 DUtrechtUtrecht—Baarn 02 Hilversum VictoriaQuick (A.) 31 Culemborg VriendenschaarVoorw.O2 Reserve le Klasse. Haarlem: H.F.C. 2Z.F.C. 2 23 A'dam Blauw-Wit 2D.E.C. 2 21 A'dam V.V.A. 2—Rapiditas 2 2—2 Haarlem Haarlem 2Ajax 2 Z1 Haarlem E.D.O. 2Spartaan 2 03 Reserve 2e klasse. A Zaandam Z.V.V. 2—W.F.C. 2 0—0 C Utrecht Voorwaarts 2U.V.V. 3 53 UtrechtVelox 2Vriendenschaar 2 20 Utrecht: D.O.S. 2—H.V.C. 2.... (1) Reserve 3e klasse. A'dam Amstel 2Spartaan 3 22 IJmuiden Stormvogels 2S.D.W. 2 31 AFDEELING II. Ie Klasse. Leiden A.S.C.Haarlem 24 Dordrecht: O.D.S.Excelsior 12 Den Haag QuickStormvogels 13 Utrecht U.V.V.—Blauw-Wit 2—3 Rotterdam: SpartaH.B.S. 5—2, 2e Klasse. i1 A s-vjiavcunage B.M.T.ZanavoPrt Z4 B R'dam TransvaliaS.V.W. 12 Amsterdam A.F.C.V.V.A. 21 Schoten: SchotenConcordia ...,12, Rotterdam: TransvaliaS.V.W. 12 Rotterdam C.V.V.—U.S.C1—0 Gorinchem UnitasHermes D.V.S. 30 3e Klasse. A 's-Gravenhage D.V.V.—V.D.S. 0—0 Leiden U.V.S.—R.V.C1—4 B Rotterdam LeonidasLugdunum 02 Ap T£1 tcc<> Gouda: O.N.A.—G.S.V4—0 R'dam D.R.V.Bodegraven 12 Reserve le klasse. 's-Gravenhage H.B.S. 2-Feijen. 2 23 Dordrecht D.F.C. 2Sparta 2 33 Schied. Herm.D.V.S. 2-Sr. Hoog.2 01 's-Gravenhage: H.V.V. 2-Xerxes 2 50 Rotterdam V.O.C. 2—D.H.C. 2 2—1 Reserve 2e klaase. A 's-Gravenhage H.B.S. 3—Quick 2 1—2 B Rotterdam Sparta 3Fortuna 2 54 C Rotterdam V.O.C.3Feijenoord 3 05 C R'dam Excelsior 2Saturnus 2 81 AFDEELING III. le Klasse. Nijmegen QuickTheole 10 Deventer U.D.Hengelo 31 Enschedé Ensch. BoysEnschedé 16 Almelo HeraclesGo Ahead 10 Arnhem VitesseZ.A.C. 11 AFDEELING IV. le Klasse. Den Bosch WilhelminaAlliance 60 Eindhoven EindhovenBredania 11 Bergen op Z.: D.O.S.K.O.-N.O.A.D. 0—1 AFDEELING V. le Klasse. Leeuwarden LeeuwardenAléides 4—2 Groningen VelocitasFriesland 10 Winschoten UprightAchilles 31 R. C. H,—'T GOOI. 2—3. Het gaat de Racing niet naar den vleeze. Het schijnt wel of vorig jaar alle kruid ver schoten is. De tot nu toe vertoonde presta ties steken dan ook wel schril af bij die van vorig jaar. Het elftal is geen schim nteer van wat een kort geleden het kampioenschap van Nederland behaalde. Dat terugslag zou vol gen op die buitengewone kracbt'sprestatic lag wel eenigszins in de lijn der verwachtin gen, maar dat die reeds zoo snel en op zoo overtuigende wijze volgt, hadden we toch niet gedacht. De oorzaak van dit feit ligt o.i. niet ver weg. Zooals we gisteren R. C. H. t'egen 't Gooi- zagen spelen, en in vorige verslagen hebben wij daar ook al eens op gewezen, zal een overwinning nog wel wat lang op zich laten wachten. Wij zijn vap meening dat de weinige productiviteit van R. C, H. voornamelijk schuilt in hel prutserige spel van het binnentrio. Er wordt' door dat trio te bevreesd gespeeld, waardoor het buiten gesloten ts dat ooit een van die drie behoor lijk voor doel zal komen om een doelpunt te maken. Men geeft de tegenpartij te véél ge legenheid om weg te werken en vergeet daarbij klaarblijkelijk uit het oog, dat het hinderen van de tegenpartij tenslotte ook een onderdeel van het spel is. De wijze waarop de Gooi-voorwaartsen tot de laatste minuut hebben gezwoegd, zoowel voor eigen doel als voor dat van R. C. II. dwong bewonde ring af en geeft blijk dat het een stelletje getrainde kerels zijn. Bij R. C. H. hebben wc dat enthousiaspie voor een groot deel gemist, behalve bij d'én rechtsbuiten Koning, die zéér actief en daardoor waarschijnlijk ook productief speel de. Hij maakte beide doelpunten voor R, C. H. Bockelaar, op de linksbuitenplaats werd o.i. te veel genegeerd en dies valt over hem weinig te vertellen. De R. C. H.-middenlinie, bestaande uit Geutskcnl1, Krom en v. d. Góes, heeft hard gewerkt, doch vermocht toch niet het noo- dige verband in bet elftal te houden. Kuyt heeft o.i. het eerst; doelpunt gedeeltelijk op zijn rekening, doch heeft desondanks vrij goed gespeeld. Hazevoet en Radsma waren beide uitstekend. Vooral Hazevoet heeft ge zwoegd van het begin tot het einde en hij voerde zijn elftal met woord en daad aan. Hoewel de derde goal ontstond door een missen van de geheele achterhoede en die linie dus wel debet is aan de nederlaag, komt het ons toch voor, dat als in de voor hoede niet wat enthousiaster aangepakt wordt, R. C. H. voorloopig wel gespeend zal olijven van een overwinning. De wedstrijd werd gespeeld tusschen de volgende elftallen: R ,C. H.: Radsma Kuyt Hazevoet' Geutskens, Krom, v. d. Goes Koning, v. Dam, Roelfsema, Nachtegeller» Boekelaar 'T GOOI: v. d. Kamp, Meinsma, v. Kol, Gorel, Twelker H. Andiressen Fransen, W. Andriessen v. Schaick Gielen Thijssen en werd geleid door scheidsrechter Vuijk, die, laten we direct zeggen, behoudens een enkele dubieuze buitenspelbeslissing, goed voldeed. Er staat een sterken wind over het veld waarvan 't Gooi eerst het voordeel ver kiest, wijl haar aanvoerder den opgooi wint. Met den sterken wind in den rug is 't Gooi het eerst aanvallend en in de eerste minuut heeft zij reeds een corner te nemen. R. C. H. raakt wat ingespeeld en zelfs weet Roelfse ma aan den anderen kant een corner te foor- ceeenr. 't Gooi blijft voorloopig gevaarlijk en vermelding verdient o.a. een hard schot van Meinsma, dat juist over gaat. Reeds na 10 min. heeft 't Gooi dan succes door v. Kol, als hij gebruik maakt van een falen der R. C. H.-achterhoede. R. C. H, treedt dan even flink op en we denken v. Dam te zien sco ren. Hij is juist iets te laat, zoodat Thijssen wegwerkt. Intusschen is het gaan regenen en wel zoo hard, dat Vuyk aflast. De regen valt bij stroomen neer en de lucht is zoo dik dat niemand verwacht dat verder spelen wel mogelijk is. Na een 25 min. schuilen knapt het weer een tikje op en wordt de strijd hervat. Nog geen 3 min. zijn gespeeld op 't Gooi heeft er 2-0 van gemaakt. Nu komt R. C. H. eerst goed los en de Hilversum mers hebben totaal niets meer in te 'bren gen. Divesre schoten krijgt Thijssen te be handelen, eenmaal maakt hij een fout, waar van Koning profiteert en de stand op 2-1 brengt. R. C. H. is nu beslist in de meer heid maar Fortuna heeft zij niet aan haar kant. De Gooilanders weten alle pogingen te verijdelen en met de rust is het nog 2-1. Onder <^e R. C. H.-aanhangers was optimis me gedurende de rust en inderdaad maakte de Racing een goede kans om te winnen. Bij de verandering van het weer was intusschen ook de windsterkte belangrijk verminderd en gedurende de tweede helft heeft 't Gooi daarvan dan ook bijna geen nadeelige in vloed ondervonden. Na een korte rust komen de ploegen weer terug en in tegenstelling niet de verwach tingen is het weer 't Gooi dat het eerst aan vallend optredet. Een geweldig schot tegen de paal behoedt R. C. H. voor erger. Lang zamerhand komt R. C. H. dan ook weer wat los, doch treedt niet robust genoeg op tegen de wel wat al te robuste Gooi-érs. Al spoe dig weet Koning wederom te doelpunten. Het gevolg daarvan is, dat 't Gooi. nu der- njate komt opzetten, dat de R. C. H.-achter hoede alles in het werk moet stellen om de aanvallen af tc slaan. Als Twelker uit een snelle rush den bal keurig voor c'ocl plaatst missen eenige R. C. H.-ers en heeft Meinsma weinig motite om weer te scoren. R. C. H. zet nu nog eens het beste beentje voor, doch de voorhoede is niet doortastend ge noeg. Een gevaarlijk laag schot van Krom tipt Thijssen net corner. Deze, met nog eeni ge anderen op het Gooi-doel genomen, bren gen niet het gewenschte succes en langza merhand komt t' Gooi weer in de meerder heid. Hazevoet gaat even mid-half, Nachte- geller midvoor, succes blijft echter uit. De óooi-backs blijven meester van het terrein. De Gooi-keeper is zeer gelukkig als hij een bal over zijn handen laat glippen, doch deze juist naast het doel beland. De tijd verstrijkt en met 32 komt tenslotte het einde van dezen wedstrijd. We zien verlangend uit naar het oogen blik dat R. C. H. weer eens zal hebben ge wonnen. A. S. C.—HAARLEM 2—4. Op een zeer slecht terrein, welker inrich ting echter niets te wenschen overliet, hand haafde Haarlem gisteren haar ongeslagen record door eén vier-twee zege op de nieu we Leidsche eerste-klasser, na geruimen tijd met twee goals in het nadeel te zijn geweest. Er was betrekkelijk veel publiek aanwezig, waaronder een beduidend contingent Spaar- nestedelingen, die in allerlei vehicels van hondenkar tot Rolls Royce toe aan de poorten der Sleutelstad waren verschenen om getuige te zijn van een emotievolle ont moeting, welke eindigde in een gedecideer de zege der gasten, dank zij de noodige „fighting Sporrist" en het uitnemende her senwerk. Lamp zat met 'n geknauwde knie op de tribune, doch zijn plaats werd waar dig ingenomen door Martien Houtkooper, al zie ik niettemin liever de jonge Roodbroek 'op de rechtsbuitenplaats en Breeuwer cen- tervoorwaarts. Het geheele elftal had, door deze beide absenties, wijzigingen ondergaan en Van Daalen, die thans den aanval leidde, was op de backplaats vervangen door Ter wee, terwijl Torringa, de terrier, welke he den beneden zijn Dordrechtschen .vorm speelde, de zaak op den linkshalf-plaats op knapte. Het geheel zat goed in elkaar en Brakel zoowel ais Martien Houtkooper scoorden ieder tweemaal, terwijl Tekelen- burg de dwarslat aan een hardheidsexamen onderwierp. Vele angstige oogenblikken bezorgde ons doelman De Vries, welke de eerste drie schoten onvoldoende behandelde met het noodlottig gevolg, dat in minimum van tijd de stand twee-nul in Haarlem's nadeel was. In zijn door slijk en modder doorweekte plunje, geplaatst tegenover een aanval,die veel te hard van stapel 'liep met een schier oncontroleerbaren bal, welke immer „shoo- ter"-de, moge zijn deerniswaardige toe stand als excuus gelden, tevens in aanmer king genomen het volledig herstel gedurende het verdere verloop van den wedstrijd. On der deze omstandigheden hadden Daan Houtkooper en Terwee een zeer zware taak, daar zij van tijd tot tijd op de doellijn kee- per's diensten stonden te verrichten, waar hun hulp in de nabije verdediging evenzeer dringend noodig was. Voor den aanval was het hopeloos werk en het pleit voor haar energie, dat zij onversaagd volhield om langzamerhand de overhand te nemen. Een stortbui kwam inmiddels de vrede verstoren en arbiter Pelser, die wel een grooten koffer torste, doch blijkbaar verge ten had er het boekje van den buitenspel regel in te dóen hij had. het in den trein nog even kunnen nakijken! blies tijdelijk ingerukt marsch, doch de regen hield op en toen ging het weer lustig verder van alle eendjes zwemmen enzoovoorts, enzoovoorts. Ondanks de glij-séances en loopings bleef het spel op hoog peil en Brakel scoorde voor Haarlem tijdens een periode waarin de Roodbroeken overwegend in de meerder heid waren. De wisseling van grondgebied kon aan deze situatie niets veranderen en thans was het Martien Houtkooper die doelpuntte na een door het gansche elftal opgezetten aan val. Ondanks den gelijken stand bestond er geen twijfel meer omtrent den winner. Dc Leidenaars kwamen sporadisch in het doel gebied van De Vries en dan nog kwam het zelden tot een dragelijk schot. Brakel bracht Haarlem aan de leiding met een niet geheel onhoudbaren schuiver en vervolgens miste Van Daalen een kans. Met een schot in den bovenhoek maakte Houtkooper aan alle du- bieusiteit een einde. De Leidenaars hebben een pittige, vlugge, faire ploeg zonder internationale pretenden ten. Haarlem voetbalde met de beenen, zoowel als met het hoofd. Dik was de beste half back en Terwee de beste back van het veld. In den aanval konden noch Bieshaar, noch Van Daalen voort door de zware klei. H. R. FEIJENOORD—H. F. C. 6—1. Met een ferme nederlaag zijn de H. F. C.'ers uit Rotterdam teruggekeerd. Het be gin van den strijd deed eerst het beste ver wachten. Vrij spoedig had II. F. C. de lei ding, maar deze weelde was kort van duur. Feijenoord trad al spoedig het meest op den voorgrond; vooral het binnentrio der Rotterdammers vertoonde uitstekend spel. Toen het ten slotte bij II. F. Gi nie't meer ging, werd het elftal door elkaar gegooid, waardoor het er al niet beter op werd. Toen na rust keeper v. d. Meulen nog moest uit vallen was het heelemaal gedaan. Op dat moment leiflde Feijenoord echter al met 41. Het terrein was glad, doch goed bespeel baar. Dc H.F.C.'ers misten Kuypers en stel den zich als volgt op; v. d. Meulen, K Cohen Tervaert, Verweij. Reijdon Sr., Reuvekamp Gille, Eijsvogel,, Reijdon Jr., Miezerus, de Koning, v, Bee- kum, Zwang, Feijenoord speelde zonder Zuidam en trad als volgt op: Moerman, Nooteboom, Dijke, Visser, Bul, Mul, Petterson, Kooning, Pijl, N. N., Weber. H. F. C. trapt af en al dadelijk werpen beide partijen zich vol vuur in den strijd. v. d. Meulen moet al spoedig een goed gericht schot verwerken, hetgeen hij naar behooren doet. Dan krijgt Miezerus eene bevlieging, pas seert handig eenige tegenstanders, een schot... en H. F. C. heeft de leiding. (1—0). Gesteund door den vrij hevigen wind gaat Feyenoord het offensief beginnen en de H. F. C.-achterhoede krijgt volop werk Het gladde terrein speelt vooral den Haar lemmers parten. Vrij spoedig weet Feyenoord dan ook gelijk te maken door een goed schot van Koonings. Van Beekum onderneemt eenige rushes, maar zonder resultaat. Eenige tijd moet voor een stevige regen bui het spel onderbroken worden. Wanneer weer begonnen wordt, treedt Feyenoord overweldigend op, terwijl bij de Haarlem mers een merkbare verslapping intreedt. Het duurt dan ook niet lang of Pijl weet z'n club de leiding te geven. H. F. C. wordt in gesloten, en de Haarlemsche uitvallen zijn sporadisch. De Rotterdamsche achterhoede weet alle gevaar af te wenden. Van der Meulen inmiddels weet op schitterende wijze z'n doel te bewaken. Eindelijk moet hij ech ter zwichten voor een prachtig schot van Koonings. Dan denken wij H. F. C. te zien ophalen, doch het blijft bij een loffelijke poging. Het schieten is met den gladden bal vrij lastig. Voor rust gebeurt, op een goed schot van. de Koning na, niet veel bijzon ders meer. De rust duurt maar kort, en wanneer weder begonnen is, zijn al dadelijk de Rot terdammer weer aan het woord. Al heel gauw is de stand 41 geworden. H. F. C. begaat nu de fout het elftal door elkaar te gooien, waardoor aanval wellicht fets sterker, doch verdediging minder wordt. Na een Feyen oord-uitval ontstaat een kleine doelworstelipg, waarbij v. d. Meulen goed werk verricht. Hij blijkt echter op een gegeven oogenblik vrij ernstig aan z'n hand gewond te zijn geworden, want hij moet z'n doel en helaas ook het veld verlaten. Miezerus gaat onder de lat z'n talent ver- toonen. Eenigszins ontmoedigd ontaardt het spel der Haarlemmers in een doelloos heen en weer getrap. Feyenoord daarentegen vindt het nog niet genoeg en na goed werken van de Rotterdamsche linkervleugel kópt Kooning schitterend in uit een hoekschop. (5-1)' De Rotterdammers blijven sterker, hoewel H. F. C. volop werkt. Zelfs de voorhoede spelers van H. F. C. moeten mede verdedi gen. Wanneer nog slechts enkele minuten te spelen zijn weet Feyenoord zelfs nog No. 6 te verkrijgen. (61). Vrij spoedig hierop wordt dan tijd gefloten, Feyenoord verdiende de overwinning ten volle, doch de cijfers zijn wel wat te hoog. Het spel over z'n geheel genomen maakte bij geen van beide partijen een grootschen indruk. Bepaalde uitblinkers waren er niet. Met dat al wordt het voor de H. F. C. hoog tijd nu eens uit een 'ander -vaatje te' gaan tap pen. Feyenoord kenmerkte zich als een uiterst sportief tegenstander. AFDEELING I. -AJAX—V. O. C. 5—2, Een glad terrein in de eerste helft, een modderballet daarna, en toch zagen de 8000 toeschouwers dikwijls goed voetbal, vooral van Ajax' zijde. Het vlotte ditmaal goed bij Ajax. V.O.C. had goede momenten, doch haar middenlinie steunde den aanval slecht. Direct na den aanvang nam Ajax door Broekman de leiding (10) en in het gelijk opgaande spel, dat volgde, werd tot de rust niet meer gescoord'. Spoedig na de hervatting vergrootte Vol kers na een corner Ajax' voorsprong, waar na Scriwanek, gebruik makend van ontijdig uitloopen van De Boer, den achterstand i verkleinde (21). Een serie fraaie aanvallen van Ajax leverde vervolgens twee doelpun ten op, beide door Volkers, en een fraai doelpunt van Broekman bracht den stand op 51. Ajax was het laatste kwartier sterk in den aanval. Even voor het einde scoorde Weidema nog eens voor de gasten en met 52 voor Ajax kwam het slot. Z. F. C.-D. F. C. 3—4. Nadat kort na het begin hel spel door een zware regenbui is onderbroken, wordt Op een zeer giaA veld vervolgd. Van Dam geelt met een mooi schot aan zijn club de leiding, waarna dezelfde speler uit een penalty op nieuw doelpunt. Van Antwerpen weet daar op den voorsprong tot 30 te vergrooten, waarna de rust komt. Na de rust is Kalis vervangen door Oud. Van beide zijden' wordt beter spel te zien gegeven. D. F. C. is iets in de meerderheid, met het gevolg, dat Jan Vos er in slaagt het vierde doelpunt te maken. Van der Wel doelpunt tweemaal voor dc Zaandammers, waarna Hoogmoed den ach terstand terugbrengt tot 34. Er waren 3090 toeschouwers. S. V. V.—H. V. V. 1—0. H. V. V. kwam uit met één invaller, ter wijl S. V. V. volledig was. H, V. V, is spoe dig in den aanval. Gebrek aan schotvaar digheid doet doelpunten echter uitblijven. Na een half uur moet voor een stortbui ge stopt worden, Als er weer begonnen is, neemt S. V. V. het spel tot aaii de rust in handen, eveneens zonder haar meerderheid te kunnen omzetten. Na de hervatting is H. V. V. weer het ge vaarlijkst cn sluit S. V. V. vrijwel in. Doch door uitstekend verdedigen van de Schie dammers, vooral van keeper Maltha, blijven doelpunten ook nu uit. Een puntloos spel lijkt reeds waarschijnlijk, als vijf minuten voor tijd Kern een bal naar den uitgcl: doelman wil terugkoppen, waarna M i er snel profiteert om te scoren. Zoo won S. V. V. met 10. Er waren 2500 bezoekers. AFDEELING II. U. V. V.—BLAUW-WIT: 2—3. De Amsterdammers komen zonder Van der Kluft, terwijl U. V. V. volledig was. Voor de rust werden twee doelpunten ge maakt, welke te wijten- waren aan fouten van de beide verdedigingen. Rumbrink maaide eenmaal finaal over den bal heen, Ferwierda ging er met den ba! -jan,- door, gaf toen het leder aan Smit door, dié op schitterende wijze zijn club de leiding be-' zorgde, D. Buitenweg bracht den gelijk maker toen Gill over den bal trapte. Na de rust was het- spel veel tnlhder goed dan daarvóór. U. V. V. nam door Öosterman de leiding, welke voorsprong te niet werd gedaan door Tak, die de fout beging in eigen doel te trappen, 22. Direct daarop bracht Elzinga met een tam schot van dichtbij den stand op 23. Er waren 3000 toeschouwefs. QUICK—STORMVOGELS: 1—3 Het aanvankelijk mooie weer had een 3000 toeschouwers naar het veraf gelegen Quick-veld gelokt. NauwcHjks was begonnen of een geweldige regenbui doorweekte spe lers en kijkers. Met vrij regelmatige tusschenpoozen na men de Stormvogels een voorsprong op de Hanenburgers, dank zij de goed gerichte schoten van Blinkhof, Visser die profi teerde van het tijdelijk uitvallen van een der Hanenburgers, waardoor Quick toen met 10 man spoedde en Sint. Kort voor het eide, toen men reeds dacht dat de stand 03 zou blijven, maakte Vermeér een tegenpunt, waartegen de Stormvogels pro testeerden. SPARTA—H. B. S.; 5—2. Voor ongeveer 7000 toeschouwers (heeft Sparta haar eersten wedstrijd gewonnen. Reeds na 10 minuten doelpunt Weber on houdbaar, 1—0. Nadat eenigen tijd voor den regen is gestopt, maakt Schafer met een ver, onverwacht schot gelijk, 11. Nog voor de rust slaagt Ruffelse er in de leiding voor zijn club uit een voorzet van rechts te 'heroveren, 21. Kort na de hervatting vergroot Wieber na goed individueel werk Sparta's voorsprong. Door het gladde veld wordt aan beide kan ten veel gemist. Formenoy brengt na een hqekschop, met een kopbal den stand op 41. Als even later de Sparta-achterhoedc* voor buitenspel appelleert, verkleint Ch. Baar van Slangenburg den achterstand 42. Sparta blijft echter sterker en kort voor het einde verricht Ruffelse de hattrick, Sparta wint dus met 52. O. D. S.—EXCELSIOR: 1-2. Ruim 2000 menschen woonden dezen wedstrijd bij, die tot het laatste oogenblik spannend bleef. Onmiddellijk nam O. D. S. uit een strafschop, dien Hoorn, nadat het U 4) tl (LI O O O AFDEELING I. D.F.C. Feijenoord S.V.V. Ajax 't Gooi R.C.K. V.O.C. H.V.V. Z.F.C. H.F.C. 1 5 5 5 6 6 6 4 4 5 AFDEELING II. 1 O to O G> H 21—8 23—10 7—5 13—11 8—16 9—12 8—12 7—9 6—12 6—1', 10 8 7 6 6 4 2 2 1 Stormvogèls 5 5 21—6 10 Haarlem 5 3 2 15—10 8 Blauw-Wit 5 2 3 9—7 7 Excelsior 5 2 2 1 5—7 6 U.V.V. 5 2 1 2 14—12 5 Sparta 4 1 2 1 9—7 4 Quick 5 1 1 3 9—8 3 A.S.C. 4 1 1 2 6—8 3 H.B.S. 5 2 3 7—15 2 O.D.S. 5 5 6—21 f AFDEELING III. Ensche^i. Boys 6 5 1 15—11 10 Go Ahead 6 3 1 2 6—3 7 Quick 6 '3 1 2 13—11 7' U.D. 6 2 3 1 14—13 7 Enschede 4 2 1 1 10—6 5 Z.A.C. 5 2 1 2 6—5 5 Vitesse 6 1 3 2 6—8 5 Heracles 6 1 3 2 5—9 5 Hengelo 6 1 2 3 4—9 4 Theole 5 I 4 4—8 l AFDEELING IV. Eindhoven, 4 3 1 7—1 7 Bredania 5 2 3 8—5 7 Willem II 3 3 9—5 6 N.A.C. 4' 2 1 1 12—5 5 Wilhelmina 5 2 1 2 14—9 5 N.O.A.D. 4 2 1 1 7—6 5 M.V.V. 4 2 2 11—9 4 P.S.V. 4 1 1 2 7—8 3 Dosko 6 3 3 4—12 3 B.V.V. 4 1 3 6—10 2 Alliance 5 1 4 1—16 1 AFDEELING V. Be Quick Friesland Veendam' Alcides Upright Achilles Velocitas Leeuwarden Frisia W.V.V. 4 5 5 '4 5 5 4 4 5 3 3 2 2 2 2 2 1 1 1 2 121 10—4 8—6 11—7 5—8 7—13 8—6 9—11 3—10 4—11 7 7 6 5 5 5 4 s! 2 leder van den döelman' was teruggespron gen, inzette, de leiding. De Rotterdammers kwamen daarna krachtig opzetten, echter .zonder succes. Ondér éen felle regenbui kwam de rust. In de tweede helft bleef het voortdurend regenen. Excelsior was thans overwegend sterker. O. D. S. kon niet van baar eigen speelhelft afkomen Haar doelman hield veel, bij 'een ver schot van v. Loon echter gleed dc bal langs hem heen, 1—1. De druk op 'het O. D. S.-doel hield ook daarna aan en ten slotte stompte de doelman uit een .schot an Vink, het leder in .eigen doel, 12. Eerst toen viel O. D. S. meer aan, evenwel uitsluitend om de onmacht harer •schutters aan te toonen en me't onver-' anderden stand kwam het einde XERXES—ELOEMENDAAL 3-2. Als om even 2 uur onder leiding van den heer Hoefsloot.wordt begonnen, is het veld zwaar, doch nog vrij goéd te bespelen. De eerste aanvallen zijn voor _de thuis club. De Bloemendaal-keeper krijgt handen vol werk, doch blijkt voor zijn taak bere kend. Vrij onverwacht komt Xerxes daarna aan de leiding, wanneer Beijk een houdba ren bal lajt glippen. 1-0. Direct hierop moet worden gestept voor een geweldige stort bui, wéike hev terrein in een modderpoel hersciiaapt. Als dan weer begonnen is, speelt hei gladde terrein één der witte 'backs al dadelijk parten, het ',:cn Xerxes' tweede goal tengevolge heeft. Met .dezen stand wordt' gedraaid. In de 2de helft is het weer Xerxes, dat na een scrimmage voor het witte doel suc ces heeft. 3-0. Met dezen achterstand schijnt Biocmendaal in te zienj dat er gewerkt moet worden. Nadat dc Bloemendaal keeper nog éénmaal door tijdig uitloopen een doelpunt heeft voorkomen, neemt Bloemendaal het spel geheel in handen. De midvoor verkleint den achterstand. 3-1. Even daarna maakt Bloemendaai's rechtsbinnen er 3-2 van. Nog 10 minuten zijn dan te spelen, in welke de witten Wanhopige pogingen doen om gelijk te maken. Het lukt echter niet en Xerx'es wint tenslotte verdiend met 3-2. De scheids rechter vergiste zich nogal eens. HOLLANDIA 2-R. C. H. R. C. II. 2 heeft de reis n^iar Hoorn, n'.ef geheel zonder succes gemaakt. Een gelijk spel tegen de Hollandia reserves is geen slecht resultaat te meer a's men bedenkt, dat gespeeld werd op een uiterqt zwaar té bespelen terrein. R. C. H. 2 miste boven dien nog v. d. Goes voor wie Hellingman, meespeelde. Het géheele elftal heeft hard gewerkt voor dit resultaat, terwijl Spoor misschien een extra aanteekening verdient. Ware hij iets gelukkiger geweest met schap ten, de overwinning zou den jeugdigen R.C.H.'ers niet ontgaan zijn. Onderwijl maakt dit elf tal der blauw-zwarten het heel wat beter dan het eerste en schijnt het ernstige plannen te hebben beslag te leggen op het kampioenschap harer afdeeliug. 4 I 3de Klasse A. N.V.B. H. S. V. I.WATERGRAAFSMEER!-2—8. Wanneer om 2 uur scheidsrechter Leuven opstellen blaast is Watergraafsmeer volledig terwijl H, S. V. weer eenige invallers telt. Direct is Watergraafsmeer aanvallend en weet binnen 7 minuten 2 doelpunten te ma ken, zij het dan ook op uitstekende manier van bijstaan door den H. S. V.-keeper, Intusschen laat het weer zich niet' onbe tuigd en jaagt de spelers voor een kwartier het kleedhuis in. „Wanneer weer begonnen is breekt Water graafsmeer telkens door en weet voor rust no.S driemaal te doelpunten. Wederom had de H. S. V.-keepeé deze goals kunnen voorkomen, daar genoqmde doelpunten binnen zijn bereik waren. Na een korte rust wordt weer begonnen en H. S. V„ dringt Watergraafsmeer op eigen helft terug. In deze periode wordt dab ook een zeer verdienstelijke goal gemaakt. Wa tergraafsmeer laat zich niet on'bctujgd en weet haar' voorspróng nïei een scherj schot te vergrooten. Ondanks den achterstand werkt H. S. V. zich los en Bordes kat den Watergraafsmeer-keeper visjschen. Dc druk van H.S.V. wordt grootcr en met een beetje geluk had de achterstand nog meer terugge bracht kunnen worden. De tijd begint al meer en meer te verstrijken en kort voor het einde weer W'mcer nog 2 maal het net te vinden. Met een korfbaluitslag komt het einde en boekt H. S. V. haar 3de nederlaag, terwijl zij zich tevens vau de onderste plaats verzekerd heeft.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 7