WIJ Advertentiën. i I lliiiralili DE HM BEZOEKT GASTOESTELLEN Banketbakkersovens li Specialiteit in Kop er diepdruk. Wyberf Mgr. A. J. Callier, twintig jaar t t t Huishouding en Industrie Op BrOOd- en Drukkerij „De Spaarnestad" ■HHM lezen John. C. Moore, Frans Halsstraat I DE INTERNATIONALE TEN TOONSTELLING OP GAS- GEBIED TE AMSTERDAM UIT DEN OMTREK. KROMMENIE. GIJ BEVOORDEELT UZELF door de Advertentiën der I Nieuwe Haarl. Courant B nauwkeurig en trouw te KUNST EN KENNIS. STADSNIEUWS OnS vroolijk Koekje. GEMENGD NIEUWS, KORTE BERICHTEN. 4INNENLANDSCH NIE9WS. -MWi verzoeken U beleefd bij het koopen van uw artikel de NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT te noemen DIENSTBODE ENGELSCH HANDELS CORRESPONDEMTIE Tabletten DANKBETUIGING. bestemd voor Don Haag an omliggende gemeenten, als ook voor Scneveningen, het Westfand enz. plaatst mén het best in N0BELSTR. 2 en 2a s'-GRAVENHAGE Gebouw R.A.I. Verl. Ferdinand Bolstraat op elk gebied voor zijn in ruime sorteering te bezichtigen. v ordt de aandacht van belanghebbenden speciaal gevestigd. Tevens is een IDEAAL WARMWATER VOORZIENING ingericht; een en an- der maakt een bezoek aan deze Yentoonsfeiling alleszins AANBEVE LENSWAARDIG. Oe Directeur van het Gemeente-Gasbedrijf J. A. A. OCHTMAN imhm 3 NASSAULAAN 49, HAARLEM, Levért netjes, vlug en billijk: HEEMSTEDE. PATRONAATSFEEST. Zondagavond had de eerste uitvoering plaats van het jongenspatronaat ,,St. Bavo" :n het meisjespatronaat „St. Agnes". Des morgens werd, als gebruikelijk, de feestdag geopend met een Algemeene H. Communie, terwijl des avonds de leden met hunne ouders de groote zaal van het R.K. Vereenigingsgebouw geheel vulde. Precies om 7 uur, iets abnormaals te Heemstede, opende de Directeur, de Wel Eerw. Heer Kap. Nieutoenhuizen, den feestavond met een woord van wel kom,vooral aan de ouders. Het doet Z. Eerw. een groot genoegen hen weder eens met de kinderen hier vereenigd te zien, nu in een prettige stemming, en hij verwacht, dat die stemming zeker nog verhoogd zal worden, door wat de jongens en meisjes geven zullen. Z. Eerw. wil deze gelegenheid te baat nemen om even te zeggen, dat zulk een patronaat geen opvoedingsgesticht is, doch «Heen maar een hulpmiddel is tot de vorming der kinderen, waarvoor toch de vaders en moeders zijn aangewezen. Daarom doet het Z. Eerw. zoo goed op zulke avonden eens in contact te komen met de ouders. Z. Eerw. wil nog de toegevendheid voor de speelsters en spelers inroepen, omdat de meesten pas voor het eerst op de planken komen, (dit was o.i. wel een beetje al te be scheiden), het is het werk van kinderen, uw kinderen, zegt Spr. De leiders hebben er hun best voor gedaan iets moois te geven. Z« Eerw. Zou den ouders willen verzoeken ook alles voor de kinderen te doen om hen te leiden, in vele dingen, maar vooral in het deelnemen aan de maandelijksche algemeene H. Com munie. Daarvoor moetende ouders zorgen, daar zijn macht niet verder gaat dan het controleeren. Dan wordt door Z. Eerw. de inhoud en beteekenis uiteengezet van het 1ste bedrijf van „Goudmuiltje" waardoor het spel zeer gemakkelijk te volgen is. Als het scherm opgaat, krijgen wij een allerkeurigst tooneel te aanschouwen. Prach tige palmen en andere planten stellen het bosch voor, waarinGoudmuiltje is verdwaald, na den betooverden Frins te zijn gevolgd, die was veranderd in een vogel met gouden vleugels. Goudmuiltje, slapende, wordt gevonden door de Elfenkoningin, die een koor van elfen roept, om dit wonder te aanschouwen. Dwergen komen dan uit hun holen, om mede te zoeken naar den vogel, die Goud muiltje in het bosch heeft gelokt, en tenslotte de Prins, die weder zijn gewone gedaante heeft herkregen. Alleen reeds om de kleeding is het de moeite waard een reisje naar 't Vereenigings gebouw te maken. Klein en groot was onder den indruk van dat moois. Behalve heele goede zang der meisjes, ook dansen, die in die prachtkleeding een zeldzaam effect maakte. Het 2e bedrijf geeft den strijd tusschen de heksen en de dwergen en elfen. Het spel der heksen, vooral ook hun wilde zang en dans, was mooi. Leuk was het gevecht tusschen de dwergen met bijltjes en de heksen met hun bezems, en als dwergen en Elfen den strijd niet kunnen winnen en zij de hulp der Engelen inroepen, gaat het achterscherm de hoogte in en krijgen wij een koor van engelen op de wolken te aanschouwen, waarvoor de heksen de vlucht nemen. Op het eind zingen allen: „Goud muiltje en de Prins, hoezee, gaan met de Engelen mee. Als slot een schitterende apotheose. Zeer terecht bracht de directeur een woord van dank, aan de speelsters, maar vooral ook aan mevr. Swolfs, de leidster en aan mej. v. d. Eijken voor de begeleiding, die in een woord schitterend was. De moraal leert ons, zegt Zijn Eerw., dat Goudmuiltje en de Prins op verkeerde pa den dwaalden, evenals zoovele menschen, en dan ook omgeven door vrienden en vij anden strijd moeten voeren op leven en dood. Moet ook u dien strijd voeren op leven en dood, zoowel naar ziel als naar lichaam, ziet dan ook op naar den hemel, waar ook de Engelen uw leidsman zal zijn. Na de pauze een aardig blijspelletje „Een drukfout", waarin de rol van Moppie Koek- man, den jood, zeer goed vertolkt werd. Zijn joodsch dialect was eenig. Om hem en zijn bediende Tal is gelachen, evenals om de scheldpartij tusschen een jodensollicitant en Moppie en Tal. Na afloop werd aan den heer Kromhout, leider der jongens, door de jongens een prach tige bloemenmand aangeboden voor zijn vele moeite, aan den club besteed. Heden (Maandag)-avond worden de stukken ge speeld voor de donateurs en donatrices, ter wijl het Dinsdagavond toegankelijk is tegen betaling. Wie het nog niet gezien heeft, raden wij aan eens een kijkje te gaan nemen, niet omdat dit voor het patronaat is, maar om wat er ver toond wordt. Gij zult geen spijt hebben van uw avond. Waarschuwing. De Inspecteur van po litie te Heemstede waarschuwt tegen het aan- k noopen van handelsrelatiën met een Zich als heer voordoenden persoon, zich noemende G. van der Velde en G. Asselberg, alvorens aan zijn bureau inlichtingen te hebben in gewonnen. Bedoelde persoon, die goed op de hoogte met het automobielvak blijkt te zijn, tracht onder bedriegelij ke voorwendsels auto's te koopen bij autohandelaren. OVERVEEN. Botsing. Zaterdagmiddag kwam de vrachtauto van den heer Baggerman op de Julianalaan nabij den Zijlweg, alwaar de straat was opgebroken, met zijn voorwiel in het muilen zand terecht, waardoor de bestuur der met den auto tegen een boom kwam en dezen ontvelde. De auto beliep materieele schade en werd met behulp van die werklie den op straat gebracht, de chauffeur kwam met den schrik vrij. HILLEGOM. R. K. Damclub. Maandagavond te half ftp.ht /.al in den R. K. Volksbond een damsi- multaan-seanoe gegeven worden door den lieeT J. Stevens uit Heemstede. De damdlub „Gezellig Samenzijn" heeft diezen. avonid geor ganiseer,! in de hoop het damspel in den ko menden wintèr meer te doen toenemen. De vereeniging heeft den toegang kosteloos ge steld en de gelegenheid bovendien geopend lol dammen. Will men dus Maandagavond niet alleen toeschouwer zijn doch ook spe ler, dan kan men terecht, nnits mien voor dien avond bord en schijven medebrengt. De club zal dezen winter ook het schaken bevorderen. Wij vertrouwen dat alle daim- en schanklief- hebbers Maandagavond een kijkje in den i Volksbond zuKen nemen en zich als Md van [„Gezellig Samenzijn'' zullen opgeven, t Ft'ink aangepakt! Wij zouden wiet graag zeggen dathet aan ctoze aansporing van voor een paar weken te danken is, dal hel nieuwe St. Gerardus-Majellia-Palronaat in zulk eien korten spanne tijds reeds zooveel jon gelui telt, maar het verheugt ons toch terde ge, dat deze mooie jeugdinrichting zich zoo ontplooit. Hel zal zieker niet veel voorkomen, dal een pas begonnen Patronaat 64 leden telt en .d'at is todh bij St. Martdnus het geval. Het zal daarom noodzakelijk zijn, dat de Wéi- eerw. Directeur zijn jongens in 2 groepen ver deelt, waarvan de eene 'b.v. van 5 tot half 7 en de andere van half 7 tot 8 uuv bijeen komt. 't Is een goed teeken. Raad van Arbeid. Ais vertegenwoordiger voor Hillegom van den Raad van Arbeid is in de plaats van den heer J. H. M. Balvers, die wegens drukke bezigheden bedankte be noemd de heer J. Keijzer Gzn., alhier. OngelukEen der arbeiders, bezig zijnde met het afbreken van een gebouwtje bij het fort Ham, had' het ongeluk getroffen te wor den door een vallend brok beton. De onge lukkige is per zicken'brancard vervoerd naar het Verpleeghuis alhier. De geneesheer con stateerde een enkelfractuur. Ofschoon de toe stand van dén patiënt tamelijk bevredigend is, klaagt hij over inwendige pijnen. Een nader geneeskundig onderzoek zal moeien uitmaken hoe ernstig de inwendige kneuzingen zijn. Hulp in Lijden. Verschenen is het finan cieel verslag van de ziekenvereeniging „Hulp in lijden" over het jaar October 1922 Septeimlber 1923. De ontvangsten bedroegen: saldo vorig jaar 77.31, van donateurs f 186.50, aan rente 48, aan reglementen 0.90, van de Post spaarbank 150,aan contributie f 1434.54, totaal 1897,25. Do uitgaven waren: aan ziekengeld 1351.62%, aan bodeloon 180.04%, aan onkosten 66.37, op de Postspaarbank 200, totaal 1798.04. Saldo in kas ƒ99.21. Het ledental bedraagt thans 240, zoodat er eene vermeerdering is le hoeken van 14. De kapitaalrekening geeft aan 2043.44, met een nadeelig saldo van 101.03. De uitkeering bedraagt dit jaar 5.50. De Uitweg. Eindelijk is men er toe over gegaan den Uitwegj grondig te verbeteren. Met behulp van een motorwals wordt een dikke laag van keislag, grint en leent stevig in den weg geperst, waardoor een uiterst so'Iidé wegbedekkmgj wordt verkregen. Het ligt verder in de bedoeling dit weggedeelte den volgenden zomer door een spramex- behande!ing stofvrij te maken. Ook de VJusch zal op dezelfde wijze behandeld worden, zoo- diat de verbinding van Krommenie en Krorn- meniedijk dan prima in orde zal zijn. Geldleening. Het lijdt geen twijfel of ieder Krommenieër heeft te zijner tijd wel eens een kijkje genomen bij de belangrijke werken, wellke van gemeentewege geschieden op den Vaartdijk. Natuurlijk is dan ook ieder een, ingenomen met d'e groote verbetering, die er door 't maken van de nieuwe belon- kade is aangebracht. Maar onder in dén zak ligt de rekening, want B. en W. stellen thans den Raad voor eene geldleening aan te gf|®, groot 70.000, ten behoeve van dte Vaartdijk- verbetering. Marktbericht. Bijna op 't do ode punt, zouden we willen schrijven, want op de laatstgehouden weekmarkt werden slechts 450 eieren aangevoerd, die 1414.50 de 100 stuks opbrachten. De gelukkigen. Bij de Zaandomsche lo terij zijn de Krcmmenieërs buitengewoon ge lukkig geweest. Niet minder dan 4 vette koei en zijn hier gewonnen. Op een der loten, gekocht bij den heer Jac. v. Ewijk, vielen er drie en op een lot, gekocht bij den heer Boot, één. Een aardig doceurtje voor de komende wintermaanden. HET ZlWA/RiE TTtEK PAAjFtD IN EERE HERSTELD. In Engeland beert men langzamerhand, althans voor zware vrachten over korte af standen, tot het zware trekpaard terug en laat de vrachtauto in den steek. De prijzen van goede trekpaarden zijn d!an ook stijgende. Voor extra beste zware ruinen wordt van 105 lot 120 pond sterling betaald. En niet alleen in Engeland, doch ook in Schotland begint men de brave kolossen, die stapvoets hun weirk doen, weer te prefereeren. Voorname lijk geschiedt een en ander cm economische redenen. Paarden vormen de goedkoopste trekkracht. VROUWELIJKE ARCHITECTEN. Uit een mededeeüng in de „Daiiy Tele graph" blijkt, dat tegenwoordig in Engeland bij liet bouwen veel meer rekening wordt ge houden met de wenschcn dér vrouw. Vele plaatselijke autoriteilen zenden thans de plannen voor huizen, welke zij doen bouwen naar de plaatselijke al'deeling van de „Wo men's Housing and Village Councils Fede ration" voor goedkeuring, voordat met hot eigenlijke bouwen wordt begonnen. Dit optre den heeft in vele gevallen er toe geleid, dat practisCbe wenken werdén gegeven met be trekking tot die ligging en inrichting der ver trekken en gangen. HOOGLEBRARESSEN IN DE HUISHOUD. KUNDE. - Aan de Londensche Universiteit is een huis houdkundige faculteit geslicht. In een 3-jari gen cursus zal men zich tot hoogleerares in de huishoudkunde kunnen bekwamen. D1ENSTBODENLOONEN IN PARIJS. Madame Suzanne de' Calais, een der méde- werksters van „La F Tantalise" vertelt van de ongelooflijke dtenslbodéntoonen ie Parijs, wélke per maand 100, 200 en 300 frank be drogen, met inbegrip van liet percentage, dat aan de arbeidsbureaux moet worden 'betaald en soms een som van 60 frank vertegen woordigen. De huisvrouwen vangen elkaar de dienstboden af en drijven de loonen voort durend hooger op. Een dienstbode wordt he den te Parijs beter betaald dan een employé van de nationale bibliotheek, die drie talen, moet beheersdheu. (Deze schijnt darl wel een zeer slecht salaris le krijgen). Madame de Calais doet het voorstel groote gemeenschappelijke keukens te stichten, van waar uit heit eten geheel toebereid naar de aangesloten gezinnen wordt gebracht door de eigen bedienden van <fe inrichting, die thuis de spijzen warmen en opdienen en vervolgens de vaten wasschen, om zich daarna weder ie verwijderen. Daar in deze groote keukens de employé's in een maatschappelijk beter positie zouden verkeeren en buitendien een eigen uniform zouden dragen, zou hel ge makkelijk zijn er minstens dubbel zooveel te viilnidén als tnen thans dienstboden bijeen krijgt. Zooals reeds te voren werd gemeld Is de twintigste verjaardag van Mgr. Callier's wij ding tot Bisschop van Haarlem zonder uiter lijk feestbetoon voorbijgegaan. De feestelijke Hoogmis van het Hoogwaar dig kapittel droeg echter een eenigszins plechtiger karakter dan andere jaren. Daar toe werkte mede de omstandigheid dat het juist Zondag was. In groot getal waren de geloovigen naar de kathedraal gekomen om van de toch immer indrukwekkende plech tigheid getuige te zijn. Onder hen waren er zeer velen van buiten Haarlem, wat vooral na de Hoogmis te bemerken was, doordat toen zoovelen van de gelegenheid profiteer den ons mooi Roornsche bedehuis te bezich tigen. De hoogeerw. heer Mgr. M. PJ. Möllman, vicaris-generaal van het bisdom, celebreerde de H. Mis, met assistentie van de weleer waarde heeren kapelaans .1. 1 h. Jacobs, als diaken, en G. Keijzer, als subdiaken. Mgr had op zijn troon plaats genomen. Als pres- byter-assistens bij den troon fungeerde de hoogeerw. proost van het kapittel, Mgr. II. J, M, Taskin, president van het. seminarie Warmond, als troondiakens de hoogeerw. heeren Plebaan L. A. A. M. Westerwoudt en J. D. J. Aengenent, professor van het semi narie Warmond. Verder hadden in dc kanunnikenbanken plaats genomen de hoogeerw. heeren Mgr. G. H, F. Stoffels, de ken van Haarlem, H. J. Zondag, deken van Noordwijk en pastoor te Vogelenzang, Th. F. Ebbinkhuizen, regent van het seminarie Hageveld, eere-kanunnik P. L. Dessens, de ken te Leiden, zoodat het geheele Hoog waardig kapittel aanwezig was, behalve de hoogeerw. heeren Mgr. P. A, F. Thier, van Rotterdam, Mgr. P. C. Wijtenburg, oud-de ken van den Haag, en de eere-kanunnik Mgr. J. J. Graaf. In het hoogkoor merkten wij nog op de zeereerw. heeren pastoors L. J. Boogmans, J. F. G. Sandfort uit Haarlem, en de Zeer eerw. heeren rectoren H. C. J. Sondaal, J. P. J. Kok, J. C. Aalberse, P. de Wolff, en Dr. Th. Vlaar allen uit Haarlem en voorts le den van het kerkbestuur, armbestuur, Sint Vincentius, collectanten-college, bestuur van Jongenspatronaat en Maria-congregatie, Vanaf den kansel deed Mgr. zich vóór den aanvang der H. Mis bijzonder aanbevelen in de gebeden dér geloovigen, aan welk ver zoek voorzeker, onder den indruk van de groote plechtigheid ruim zal zijn voldaan. Het goed samengestelde zangkoor voerde met bijzondere zorg de misgezangen uit. Zooals gebruikelijk werd na het Ite Mis-, sa est de Bisschoppelijke zegen gegeven, en 50 dagen aflaat verleend aan al degenen, die tegenwoordig waren. Na de H. Mos trok Mgr. voorafgegaan Na de H. Mis trok Mgr. voorafgegaan door de koorknapen en kanunniken,, zege nend door de kathedraal. Mgr. zag er, ondanks zijn twintig bis schopsjaren, bijzonder opgewekt uit en ook nu weer kon men den nog immer veerkrach- tigen tred bewonderen van den Herder van Haarlem's Diocees. In de pastorie werd Z. D. H. door de aan wezige Geestelijken geluk gewenscht met de herdenking van de Bisschopswijding. Overigens is de dag zonder feestelijkheid voorbijgegaan. Op het Bisdom kwamen ech ter verschillende bewijzen van belangstelling binnen, zoowel in schriftelijken als in tele- grafischen vorm. HET AUTOVERKEER. In het voorloopig verslag der Staatsbegroo- ting lezen wij dat verscheidene leden vestig den de aandacht op de oneerlijke concur rentie, door autobussen aan intercommunale tramwegen gedaan, doordat zij vooral op de drukke uren het verkeer aan de tramwegen onttrekken en daarentegen in die niet voor- deelige uren, b.v. de vroege ochtenduren, de tramwegen voor de verkeersbehoeften- laten opkomen. Op die wijze zullen vele tram wegen niet kunnen blijven bestaan. Zeer vele leden die erkenden dat het auto- busverkeer in vele gevallen aan het publiek goede diensten bewijst, vooral tusschen ge meenten, die nog niet van een tramverbin ding zijn voorzien, waren desniettemin van oordeel, dat dringend behoefte bestaat aan voorschriften voor de veiligheid van het pu bliek, zoowel ten aanzien van de stevigheid van de constructie der voertuigen als met het oog op brandgevaar in verband met de lig ging van de benzinereservoirs en het rooken in de wagens. Ook werd betoogd, dat voor schriften noodig zijn met het oog op de zes delijkheid in verband met het rijden des avonds met overvolle en niet verlichte bussen KLACHTEN OVER RUWE BEHANDE LING VAN BAGAGE. In het verslag op de Staatsbegrooting be toogden eenige leden, dat op sommige stations in het bijzonder die te Alkmaar en te Haar lem, niet de noodige zorg wordt besteed aan de overlading van bagage op aansluitende treinen. HAARL. ORKEST-VEREENIGING. Een verzoek aan de Gemeente. Door het bestuur is een request gericht aan den Raad der gemeente Haarlem, be helzende het verzoek om van den Raad geldelijken steun te erlangen voor de betaling van de pensioenen welke thans door de H. O. V. uitbetaald worden aan die oud orkestleden, welke deel hebben uitgemaakt van het Haarlemsche Schutterij Muziek korps. Het bestuur der H. O. V. stelt zich n.l. op het standpunt, dat dit muziekkorps als een gemeentelijke instelling kan aangemerkt worden en het dus niet billijk is, fdat de tegenwoordige H. O. V. den last van deze pensioenen draagt. Tot nu toe heeft de H. O. V. deze verplichting op zich genomen omdat het aantal gepensionneerden zeer klein was, doch nu door den vergevorderden leeftijd van vele orkestleden het aantal zeer gestegen is, drukt deze uitgaaf te zwaar op het budget der vereeniging. Bij dit request is gevoegd een zeer uit voerig finantieel overzicht waaruit ten dui delijkste blijkt, dat de finantieele positie gunstig is, maar dat het juist de uitgaaf voor de pensioenen is, die nog een tekort, ongeveer gelijk staande aan het bedrag der pensioenen, veroorzaakt. Zoo wijst bijvoorbeeld de ont vangst aan contributies een plus aan van bijna na 5.000, de buitengewone concerten van 1.000 de volksconcerten van 2.000., de extra concerten 3.600, waar tegenover staat een meerdere uitgaaf van bijna 5.000 aan belastingen, als mede voor meerdere pen sioenen van ruim 2.000. Uit hetzelfde finantieel overzicht blijkt ook het meerdere bezoek aan de verschillende concerten, dat per buitengewoon concert 600 en per volksconcert 1100 gemiddeld heeft bedragen. Wanneer de Raad dus aan dit verzoek gevolg mag geven, dan zal de H. O- V. met gerustheid de toekomst tegemoet kunnen gaan- PROBAAT MIDDEL. Een verstokt vrijgezel leed aan geweldige kiespijn en in zijn wanhoop liep 'hij naar een ouden vriend, die juist thuiskwam van zijn huwelijksreis met een lief en aardig vrouwtje. Hij vroeg Item of 8) ij geen midkïel wist om van die kiespijn af te komen. „Luister eens goed oude kerel", zei deze. „Verledien week had ik ook kiespijn, maar toen ik tliuiskwafn en mijn vrouwtje kuste mij hartelijk, toen was 't in eenis over. Waarom dloe jij d'at ook niet?" „Dat is een idee!" riep do annie kiespijn- lijder. „Is je vrouw op 't oogenbliilk thuis?" I VERKEERD BEGREPEN. Frits en Ella hébben zich mét elkaar ver loofd en nu moet haar moedér ervan in ken nis werdén gestéld'. Zoo, bromt mama, u hebt rich met mijn dochter verloofd. U had mij toch wel eerst kunnen vragen. O nee, zegt Frits, doodélifk verschrikt, u had Sk toch in geen geval genomen. DE HEER DE GEER KABINETSFOR MATEUR. Onder alle voorbehoud deelt de parlemen taire redacteur van „De Tijd" mede, dat in parlementaire kringen werd gemompeld, dat de heer De Geer de aangewezen formateur van een eventueel nieuw kabinet wordt ge acht. MINISTER RUIJS. Minister Ruijs, die voornemens was, heden, Maandag te Roermond een R. K. Landbouw school te openen, heeft, naar het Corr. Bu reau meedeelt, bericht gezonden, daaraan thans geen gevolg te kunnen geven. EEN HULDEBLIJK AAN DEN OUD BURGEMEESTER ZIMMERMAN Dezer dagen heeft de commissie uit de Rotterdamsche burgerij, die zich gevormd had, om aan burgemeester Zimmerman na Zijn vertrek uit Rotterdam een huldeblijk aan te bieden, bedoeld geschenk naar Weenen verzonden. De commissie bestaande uit de heeren mr. P. J. van Wijngaarden, voorzitter; Ph. Mees, P. Bredius, penningmeesterS. van den Bergh Jr., G. L. M. van Es, D. G. van Beu- ningen, mr. J. van Hoboken en A. Voogd, secretaris, heeft het geschenk, bestaande uit een gouden medaille met den beeldenaar van mr. Zimmerman, vergezeld doen gaan van een sympathiek schrijven, waarop een hartelijke dankbetuiging van den oud burgemeester werd ontvangen. TE PARIJS AANGEHOUDEN. De kassier H. D. uit Dordrecht, gehan deld hebbende onder de firma D. en Co., se dert 22 Augustus voortvluchtig en op 23 Augustus failliet verklaard, is te Parijs aange houden. Zijn uitlevering zal worden aange vraagd. ERG JAMMER. In het „Friesch Dagblad" lezen we de vol gende mop „Suze Groeneweg heeft te kennen gege ven, dat zij nooit met een officier trouwen zal, aangezien zij tegen het militairisme is. Onder het hoogere kader van het Haagsche garnizoen heerscht groote verslagenheid." HOOG WATER. In de omgeving van Zevenaar neemt de hooge waterstand bedenkelijke vormen aan. Te Loo en Pannerden staat 't water reeds van dijk tot dijk. De Rijn en de IJssel ver- toonen nog was. De boeren hebben hun vee in veiligheid gebracht. DOOR DEN STORM VERNIELD. Een wervelwind heeft Woensdagmiddag in de buurtschap Lemele (Overijsel) de ar beiderswoning van H. J. Kleinlugtenbelt geheel ineengedrukt en vernield. De bewo ners waren afwezig. DE CENTEN VAN Z'N MEISJE. De politie te Groningen heeft aangehouden den los-werkman A. H„ die zijn meisje voor 400, hare spaarpenningen, heeft opgelicht. Hij heeft voor dat gela een reisje gemaakt en hield geen cent over. UIT DE ANTI-REV. PARTIJ. De heer A. W. F. Idenburg is voorzitter geworden der anti-revolutionnaire partij. De Duitsche ex-Kroonprins. De „Matin" bevat een telegram, 25 Octo ber uit Den Haag verzonden, waarin ge meld wordt, dat de Duitsche ex-Kroon prins officieel aan de Nederlandsche regee ring verlof heeft gevraagd om ons land te verlaten en aan de Duitsche autoriteiten het verzoek om een pas heeft gedaan, om naar Duitschland terug te kunnen keeren. „Hij heeft plechtig op zich genomen, af stand te doen van zijn rechten op den troon" meldt het telegram en het voegt er bij: „Het schijnt, dat de Nederlandsche re geering geen principieele bezwaren tegen de inwilliging van ^dit verzoek heeft. De Duitsche autoriteiten in Den Haag hebben den aanvrager verwezen naar de regeering in Berlijn. Het „Hbld." heeft over dit bericht in lichtingen ingewonnen ter bevoegder plaat se, waarbij hem de verzekering gegeven werd, dat van een officieelen stap van den ex-kroonprins niets bekend is. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondig lij den, voorzien van de laatste H. H. Sacramenten, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder HENDRIKA CORNELIA LIJNZAAD Geb. Pellemans in den ouderdom van 56 jaren. H. L, LIJNZAAD A, M. BLESGRAAF- Lijnzaad J, N. M. BLESGRAAF en kind Haarlem, 27 October 1923. Jansstraat 63 A. De H. H. Uitvaartdiensten zul len gehouden worden op Woens dag 31 October a.s. in de Kerk van den H. Antonius van Padua [N. Groenmarkt), des morgens om 7%, 8 en 9H uur, waarna de 'be grafenis vanuit de kerk. Verzoeke van rouwbeklag verschoond t'e blijven. Eenige en algemeene kennis geving. Tof onze diepe droefheid overleed heden, voorzien van de iaatste H. H, Sacramenten, onze geliefde Zuster, Behuwd-Zuster en Tante HENDRIKA CORNELIA LIJNZAAD Geb. Pellemans. in den ouderdom van 56 jaren. Uit aller naam: J. M. PELLEMANS Haarlem, 27 October 1923. Heden overleed plotseling, tot onze diepe droefheid, onze lieve Echtgenoote, IHoeder en Schoon-- moeder Jonkvr. CORNELIA HENRIETTE ANTOINETTE MARTINI-BUIJS in den ouderdom van 58 jaren. Heemstede: Dr. M. C. A. BIJLEVELD Den Haag: Ir. R. TH. BIJLEVELD Heemstede: Mr. P. H. A. BIJLEVELD J. M. BIJLEVELD- VAN HEUKELOM Heemstede, 27 Oct. 1923. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Teraardebestelling Begraaf plaats Schoterweg, Dinsdag 12 uur. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. Ee dame, wed., R.-K., uit den ge goeden middenstand, wegens onge steldheden genoodzaakt het huishou den op te geven, zoekt plaatsing voor hare 24 jaar, die eenige jaren bij haar is werkzaam geweest, en waarvan zij de beste getuigen kan overleggen. Liefst Haarlem of omstreken. Brieven onder No. 11421 Bur. van dit blad. Opleiding voor praktijk examens door Engelschman, tevens examinator in Handelscorr. Van tijd tot tijd worden ook kleine clubs gevormd tegen f 6 per maand. Ook conversatielessen. Heden overleed, na een lang durig, doch geduldig lijden, voor zien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, mijn dierbare echtgenoote en der kinderen zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder MARIA DE HAAN Echtgenoote van Johannes Petrus Hogeboom van Buggenum. in den ouderdom van 49 jaar. Uit aller naam J. P. HOGEBOOM VAN BUGGENUM. Haarlem, 28 October 1923. 2e Zuidpoiderstraat 17. De H. H. Uitvaartdiensten zul len worden gehouden op Woens dag 31 October a.s. in de Paro chiekerk van St. Jan, des v.m. 7.30 en 9 uur gez. H. Mis. Uw stem blijft steeds onver moeid. helder en krachtig door regelmatig gebruik van de aangenaam verfrisschende Verkrijgbaar bij alle Apothe kers en Drogisten in blauwe doozen' 45 en 80 Cts. Let on het fabrieksmerk Caba. Voor dp vele blijken van deelne ming, ondervonden tijdens de ziekte en het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader WILLEM ROBBERS betuigen wij bij deze, onzen oprechten dank. Uit aller naam: M. C. ROBBERS-BRAUN. Haarlem, October 1923, '~V' m MBl Correspondentlekaarten, Ondertrouw- Clrculalres, Reclamekaarten, Geboor- tekaarten, Gelegenheids-Couverts, Rouwkaarten, Rouwcirculaires, Bid prentjes, Briefhoofden, Labels, Han delsenveloppen, enz.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 3