Sport- en wedstrijden. KORFBAL -m„ i VOETBAL-1 SPORT R. SC. F. D. Hu V. B. VERKORTE NOTULEN ALGEMEENE VERGADERING. N. V. B. LIMVIO—H. B. C. Ah b4ti 2.10 afgetrapt wordt, is H. B. C. Weer zonder den internationaal F. Mooren. (Dit is zeker wel de laatste maal dat deze speler absent is). De leiding berust bij den heer Salfisch- berger. H. B. C. is direct in de meerderheid, en binnen 10 minuten krijgt de Vries een voor- tet van links zóó maar voor het inkoppen, Waar door de gladheid van den bal, (het is wtusschen weer gaan regenen), mist hij een gemakkelijke kans. Limvio zendt eenige harde schoten in, die Neeskens op sublieme wijze stopt. Leo v. d. Vlugt plaatst naar v. Boon, deze passeert de links-half, zet voor, een der backs mist, het binnentrio loopt toe en de Vries scoort onhoudbaar. 01. Het spel gaat dan snel gelijk op, de beide keepers zenden alles retour, totdat H.B.C. Weer een vinnigen aanval onderneemt, v. Roon zet prachtig voor en Leo v. d. Augt schiet zóó hard, dat de Limvio- Ireeper wel kan stoppen, doch het schot is te hard, en het leder ligt 1 M. achter de lijn. Gelukkig ontgaat dit Salfischbergen niet. 02. Het laatste kwartier voor rust is zeer spannend, doch doelpunten blijven uit. Rust 0—2. Na een korte rust wordt weer aangevan gen, weer met een klein overwicht van H. B. C. v. Roon neemt een soloren maar besluit met tegen de bovenlat, terwijl de Vries scoort, in off. side, welke goal ongel dig wordt verklaard. Dan moet Mensing Wegens een blessure uitvallen, en gaat Leo mid. half spelen, waardoor de voorhoede danig verzwakt wordt. Leo veroorzaakt een corner, deze goed genomen wil Neeskens nog wegwerken, maar gaat via zijn arm in het doel 12. Dan komt er spanning. Beide doelen komen eenige malen in gevaar, en onder groote ipanning komt het einde, en heeft H. B. C. en alleszins verdiende 21 overwinning te boeken. Bij Limvio was vooral de m. half in prachtconditie, bij H. B. C. was Neeskens in doel de ster, hoewel Mensing hem prachtig terzijde stond en de Vries een extra pluimpje verdiende voor zijn enthousiast spel. Scheiedsrechter Salfischberger leidde naar ieders genoegen. Woensdag 24 Oct. had in de St. Bavo- ciëteit de aangekondigde vergadering van het District Haarlem plaats. Na opening en voorlezing der notulen werd het pro gram van den avond behandeld. De vereeni- gingen hadden elk één of meerdere afgevaar digden gestuurd. De voorzitter brengt de heugelijke tijding, dat de Penningmeester een douceurtje voor z'n kas kan boeken. O.m. •vijst hij op de Propaganda- en Perscommis- ïie, die zich ten doel stelt door artikelen en brochures de Roomsche Sport te propagee- ren. Verder brengt hij ter kennis, dat ver schillende commissie's, o.a. scheidsrechter en terreincommissie, benoemd zijn. Het actueelste punt was de competitie-in deeling en 't is wel hieraan te danken, dat 1 de opkomst der leden goed was. Het dis- trictbestuur, dat op z'n laatste vergadering het spelen der junioren op Zaterdag als re gel had vastgesteld, vond vele afgevaardig den tegen zich. Men kan zeggen, dat ze er 'bijna allemaal tegen waren, wel niet tegen het principe als zoodanig, maar tegen de uit voering. Op de eerste plaats kunnen de meeste vereenigingen hun jongens op Zater dagmiddag niet 't in veld brengen, omdat de leden niet vrij zijn; andere omdat ze dan geen terrein hebben; sommige waren bang, dat de jongens dan des Zondags naar neutra le clubs zouden gaan kijken, in plaats van naar de Roomsche clubs, en zoo al meer. De voorzitter brengt in herinnering het schrijven van Mgr., over; Lichamelijke Op voeding, waarin staat, dat jongens van 1217 jaar tot de junioren moeten gerekend wor den. Daarop zijn, voor deze categorie dis- trictbesturen ingesteld, die de competitie's van deze clubs moeten regelen, om zoodoen de het verre reizen op Zondag voor deze jongens te voorkomen. Ten slotte was de conclusie om op Zaterdag te spelen zoover t mogelijk is. Sommige clubs hadden bezwaar gemaakt tegen hun indecling in 'n bepaalde klas van den D.H.V.B. Öa. Geel-Wit 3 bewees, dat 't in de junioren-competitie niet op z'n plaats was. Ook R.K.B.S.V. kwam met gron dige bewijzen, o.a, plaatselijke omstandig heden, dat haar indeeling niet in orde was. De voorzitter „Santpoort" verdedigde met enthousiasme en overtuiging, dat zijn eerste elftal te laag was ingedeeld. Met algemeene stemmen werd aangenomen om den D.H.V.B, te adviseeren, dit elftal 'n klas hooger te verplaatsen. De quaestie-H.B.C. 3 werd eveneens in hun voordeel opgelost. De vereenigingen worden er attent op gemaakt, dat ze 'n schrijven van 'n zustervereeniging moeten beantwoorden om den goeden gang van za ken en het niet met kennisname ter zijde te 'eggen. Daarenboven wordt het afhandig ma ken van elkanders leden ten zeerste en met recht afgekeurd. Last not least verzocht de secretaris van de Sport-centrale de medewerking van alle vereenigingen om te ijveren vpor de loterij Van het Sportpark. Om plm. 11.30 sluit de voorzitter de vergadering en gaan de afge vaardigden tevreden naar huis. De secretaris Pater F. L. ESSER, O. e. s. a. JUNIOREN-COMPETITIE. Uitslagen Zaterdag 20 October. *-yceum IC. Geel Zw. W. 5 31 Lyceum 2C. Geel Zw. W. 6 90 Uitslagen Zondag 28 October. lyceum 1S. D, S. 3 51 H. B. C. 4—C. Geel Zw. W. 6 2—2 Programma 4 November. deel Wit 4Geel Zwart 5 1 uur Victrix 3D. E. S. 1 2 uur B. S. V. 3—H. B. C. 4 154 uur v. V. F. 1—S. D. S. 3 2 uur H. B. C. IllC. G. Z. W. IV. H. B. C. is zeer slecht begonnen, trouwens de kleine spelers waren niet opgewassen te gen de veel forscher Combinalielui. Voor rust scoorde C. G. Z, W, driemaal, dank zij de goede verdediging. Maar na rust waren de H. B. C.-ers op het zware veld uitgeput, waarvan C. G. Z. W. profiteerde, door er nog 6 aan de score toe te voegen. Het einde komt met 90 voor C. G. Z. W CONCORDIA I—H. B. C. II. 1—1. Het tweede elftal bracht het er, dank zij het slechte opkomen van Concordia iets be ter af. Concordia miste A. Mathot en de Gebr. Smit en kwamen slechts met 9 man uit, waardoor de H. B. C.-ers iets in de meerderheid waren, doch Concordia is een stevige ploeg en de verdediging was in goede conditie. Rust kwam dan ook met dubbel blank. Na rust een vlug, g^ijk opgaand spel, tot na 20 minuten Draijer aan H. B. C. de leiding be zorgde. 01. Het spel gaat vlug heen en weer, tot 5 minuten voor tijd H, B, C. on fortuinlijk is, doordat H. v. d. Vossen een effectba^ in eigen doel trapt. Het einde komt dan met 1-1. C. G. Z. W. IBEVERWIJK II 1—0. De tweede ontmoeting lusschen bovenge noemde elftallen is wederom een overwinning der Combinatie geworden, hoewel niet zoo groot als den eersten keer, toen met 30 werd gewonnen. Op een zeer slecht terrein werd om ruim half 3 begonnen en ontwikkelt zich een meer vlug dan fraai spel. Beide doelen ontkwamen om beurten, soms onbegrijpelijk, aan 't ge vaar, waaraan veelal het terrein schuld heeft. Het is dan ook bijna onmogelijk een goede controle over den bal te hebben. Met blanken stand werd gedraaid. Na rust hetzelfde spel met de Combinatie in de meerderheid. Toch wordt het spel bij de Combinatie wat beter. In de voorhoede wordt goed samengespeeld, vooral de rechterwing brengt door goed samenspel den bal steeds voor het doel. Als weer een aanval wordt ondernomen, weet Braakhuis, die den heelen wedstrijd goed speelde, met een keurig schot zijn club de leiding te geven. Er is nog een kwartier te spelen. Verwoed komen de Be- yerwijkers opzeilen, zij willen gelijk maken, maar door taai verdedigen weet de Com binatie haar doel schoon te houden; ja, weet zelfs nog 2 doelpunten te maken, welke ech ter door den scheidsrechter niet worden toe gekend. Vo'gens velen ten onrechte. Wij kon den het van ontze plaats niet beoordeelen en nemen de uitspraak van den scheidsrechter aan als de juiste. Als de scheidsrechter .voor liet laatst fluit, heeft de Combinatie weer 2 kostbare punten binnen en staat er niet slecht voor. Jongens, houdt moed! 3 van de 4 wedstrijden gewonnen is niet slecht, denk om het einddoel, wat wij ons voorgesteld hebben. Allen hebben goed gespeeld gisteren. De voor hoede was goed, de linkerwing misschien wat minder treuzelen! De verdediging heeft hard gewerkt, de Vries in 't doel maakte geen fout, dus we kunnen tevreden zijn. De volgende week op het Sportpark de derby tegen de Zwaluwen. Dat zal spannen! R. K. SPORTVEREENIGING „COMB, GEEL ZWART-WESTEN Secretaris A. v. Turnhout, Emmaplein 38. Het is voor onze Comb, gisteren een ware succesdag geweest. Vier wedstrijden ge speeld, waarvan 3 gewonnen en 1 verloren. Totaal werden door de Comb.-menschen 22 doelpunten gemaakt en door de verschil lende tegenpartijen maar 6. Oo eigen ter rein sloeg C. G. Z. W. IBeverwijk met 10. Braakhuis wist deze eenige goal te maken. Door ons 2e elftal werd Beverwijk 3, dat zeer verzwakt uitkwam, met een 10—3 naar huis gestuurd. De geel-zwarte reserves zijn nog steeds ongeslagen. Dit moet zoo blijven hoor. De wedstrijd W. F. C. II C. G. Z. W. 3 gjng biet door. omdat het terrein der gasthecren niet te bespelen was. Het vierde elftal wilde niet achterblijven en in een pittig gespeelden wedstrijd hiel den zij H. B. C. III onder den duim, met 90, De voorhoede was best op dreef en de achterhoede van H. B. C. had heel wei nig in te brengen „San" was de gevaarlijk ste, die maakte op zijn manier maar 5 doel punten, de andere 4 werden door de voor hoede zoo'n beetje verdeeld. Gaat zoo voort v. d. Vaart c. s., wie weet waar dat nog naar toe kan gaan. Met de junioren wil het nog niet erg vlotten. H. B. C, 4 wist de zege te behalen met 32. Dat moet veranderen jongens! Als de hoogere elftallen de puntjes in het geelzwarte kamp brengen, mogen jullie zeker niet achterblijven. Dus met goeden moed verder, dan kunnen' wij ook voor de jongste Comb, mannen de volgende te spelen wedstrijd als gewonnen noteeren. P. I. M. UITSLAGEN. Esch Alzette LuxemburgZuid- Nederland 13 AFDEELING I. 11> Rotterdam V.O.C.—S.V.V3—1 Hilversum 't Gooi—Ajax 3—2 Dordrecht jD.F.C.—R.C.H0—0 's-Gravenhage H.V.V.Feijenoord 14 2e Klasse. A Hoorn HollandiaW.F.C51 Wormerveer Q.S.C.Purmersteyn 12 Alkmaar Alcmaria VictrixD.W.S. 22 Zaandam Z.V.V.D.E.C. 50 3 Utrecht HerculesHilversum 12 Utrecht: D.O.S.Kampong 11 UtrechtVelox—H.V.C. 3—0 Hilversum D.O.N.A.R,Gouda 12 Gouda OlympiaZeist 20 3e Klasse. A Amsterdam Watergraafsmeer De Kennemers 13 Den Helder Helder—T.O.G2—1 B Amsterdam E.D.W.E.V.C. 33 Amsterdam: Sloterdijk—O.D.E. 50 Koog a/d Zaan K.F.C.St. Voor waarts 11 C Amsterdam HortusSwift 20 A'dam AmstelAllen Weerbaar 11 Zaandam Zaanlandia—Wilh. Voor uit 33 D Amersfoort QuickA.R.E.S00 Utrecht: VoorwaartsLaren 30 Reserve le klasse. Amsterdam D.E.C. 2H.F.C. 2 12 Weesp Rapiditas 2—BI. Wit 2 4—1 Amsterdam Ajax 2V.V.A. 2 62 A'dam: Spartaan 2Haarlem 2.. 12 Zaandam Z.F.C. 2E.D.O. 2 20 Reserve 2e klasse. A Wormerv.W.F.C. 2Hollandia 2 12 Amsterdam O.D.E. 2Ajax 3 13 B Hilversum Hilversum 2BI.-Wit 3 10 Bussum Allen Weerbaar 2Water graafsmeer 2 30 C Culemborg Vriendenschaar 2—- Voorwaarts 2 10 AmersfoortH.V.C. 2Velox 2 03 Utrecht U.V.V. 3Hercules 2 81 Reserve 3e klasse. Utrecht: Kampone 2Stormvogels 2 1 AFDEELING IL le Klasse. Rptrerdam ExcelsiorA.S.C-- 30 Amsterdam Blauw-WitQuick 01 's-Gravenhage H.B.S.U.V.V. 21 Haarlem HaarlemSparta 14 2e Klasse. A Bloemend. BloemendaalB.M.T. 4—1 Rotterdam NeptunusA.F.C. 11 Zandvoort ZandvoortSchoten 40 B Gorinchem S.V.W.—D.H.C1—0 's-Gravenhage V.U.C.Transvalia 02 Schiedam Hermes-D.V.S.C.V.V. 22 3e Klasse. A Alphen AlphenCeleritas31 's-Gravenhage V.I.O.S.U.V.S. 11 B Rotterdam SaturnusU.D.122 Rotterdam 't NoordenS.I.O.D. 34 Schoonhoven SchoonhovenSt. Volharden 12 Schiedam SchiedamFortuna 00 D Leerdam -.L.S.V.—Sport en Strijd 3—1 4e Klasse. Bodegraven BodegravenG.S.V. 20 C Gouda O.N.A.—Fluks 3—0 Reserve le Klasse. Rotterdam Sparta 2H.B.S. 2 31 R'dam Xerxes 2Herm.-D.V.S. 2 00 DelftD.H.C. 2—H.V.V. 21—0 R'dam Feijenoord 2V.O.C. 2 42 Reserve 2e klasse. A 's-Gravenhage: B.M.T. 2H.B.S. 3 (1) B R'dam Feijenoord 3Neptunus 2 13 Schiedam S.V.V. 2—Olympia 2 1—1 C R'dam: C.V.V. 2—Excelsior 2 5—0 Reserve 3e klassé. R'dam Leonidas 2L.F.C. 2 12 Schiedam: Herm.-D.V.S. 3-U.S.C. 2 05 R'dam Transvalia 2V.U.C. 2 42 AFDEELING III. le Klasse. Hengelo HengeloQuick (N.) 01 Deventer: Go Ahead-Ensched. Boys 60 Zwolle Z.A.C.Heracles 11 Arnhem VitesseTheole 11 Enschedé EnschedéU.D, 73 AFDEELING IV. le Klasse. 's-Hertogenb.: B.V.V.-D.O.S.K.O. 92 Tilburg N.O.A.D.Allicance 20 AFDEELING V. le Klasse. Groningen: Be QuickUpricht ..121 Winschoten W.V.V.—Velocitas 2—7 Leeuwarden FrisiaLeeuwarden 12 Assen AchillesFriesland 52 Veendam VeendamAlcides 12 (1) H.B.S. 3 twee verliesp. w. n. o. HAARLEM-SPARTA. 1—4. De eerste nederlaag. Haarlem verloren! Van de talrijke bezoe kers zullen er zeer zeker weinigen geweest zijn, die zulk een uitslag hebben durven voorspellen, Met 41 verloren, Was Sparta dan zooveel sterker? We kunnen hier slechts ontkennend op antwoorden. De Roodbroeken hebben echter weer een wed strijd gespeeld, waarin letterlijk alles tegen liep. Tot overmaat van ramp hadden de rood-witte Rotterdammers alle geluk mèt zich, zoodat ze met een flinke zege naar de Maasstad konden terugkeeren. De tweede oorzaak van déMiederlaag was, dat de Spar tanen stuk voor stuk sneller waren, en hun tegenpartij geen oogenblik vrijlieten. Door nederlagen van Blauw Wit en U. V. V, V. blijft Haarlem op de t'weede plaats staan, met eenzelfde gemiddelde als Excelsior. Zon dag a.s. zullen Excelsior en Haarlem tegen elkaar in 't veld komen. Zooals gezegd, speelden de Spartanen vlugger. Daarmee gaat gepaard een keurig samenspel en als het moet, zijn ze in staat goaltjes te fokken. Roem onder de lal' was het zwakste punt. Deze doelverdediger die notabene in aanmerking komt voor Interna tionaal, heeft buitengewoon onhandig staan schutteren. De 3choten die hij kreeg, werden allen op 'n wijze verwerkt, zooals we dat niet van hem gewend zijn. Het backstel was trapvast. Vooral Fuchs, die voor Klip speelt, had er danig het oog in. De middenlinie heeft zich op waardige wijze van haar taak gekweten. Oosthoek, de lange mid-half speel de een schitterende wedstrijd. Vooral het opstellen van deze linie viel op. De voor hoede van Sparta, waarover reeds zoo'n grooten roep ging, heeft, hoewel onvolledig, mooi werk verricht, v. d. Mark als center voor is een goed spelverdeeler en beschikt daarbij over een goed schot'. Wat het zeg gen wil, een paar snelle vleuegls te hebben, is in dezen wedstrijd wel gebleken. En nu het Haarlem-team. Moet ik ook be ginnen met de zwakste plaats? Welnu, zon der twijfel Torringa, die tegen de robuste Sparta-voorhoede niet opgewassen was. Steeds dreigde van dien kant gevaar, doch D, Houtkooper was in grootschen vorm, en wist voorloopig doelpunten te voorkomen. De Vries heeft ditmaal zeer goed werk ver richt. Hij heeft zonder twijfel gered, wat er te redden viel. Het vangen, waarin hij dc vorige wedstrijden steeds zwak bleek, was nu zeer goed. Alleen het uittrappen, de Vries! Dat moet nog beter worden. Terwee was, als altijd, in vorm en vormde met Hout kooper Jr. een hecht backstel. De halflinie: Tekelenburg blonk hier zonder twijfel uit. Daarbij verraste hij ons nog door een ju weeltje van een doelpunt, waaruit bleek dat hij het schieten nog niet verleerd is. Dik was de beste der vier vleugelhalfs. Deze buitengewoon lenige jongeling heeft tot de laatste minuut gezwoegd. De voorhoede mis te de steun van Breeuwer en Lamp. Van Daalen is geen mid-voor. De rechterwing der Roodbroeken, waarin we zoowaar de oudste Houtkooper weer ontdekte was er hopeloos uit en pingelde o'hne Ende. De linkerwing is over het alge meen iets te langzaam, wat zich bij zoo'n snelle tegenpartij weldra deed gevoelen. Om twee uur stellen beide elftallen zich met eenige invallers op. Arbiter is de heer Elzinga. We zien de volgende ploegen te genover elkaar: HAARLEM; De Vries D. Houtkooper Terwee Torringa, Tekelenburg, Dik Bieshaar, M. Houtkooper, v. Daalen, Brakel v. Pellecom O Weber. Formenoy, v. d. Mark, Plantfeber Schram Roomberg, Oosthoek, Blok, Fuchs v. Zwieteren Roem SPARTA. Het begin is voor de Rotterdammers. Vlug combineerend trekken ze op het Haarlem- doel af, doch vinden de rood-blauwe ach terhoede in betrouwbaren vorm. Als bij een goed opgezetten aanval Schram vrijkomt, schiet hij juist in den hoek, doch de Vries redt, uitvallend, op schitterende wijze. Het blijft voorloopig een spel tusschen de Rot- terdamsche voorhoede en de achterhoeder der Roodbroeken. Door goed verdedigen blijven doelpunten uit. Dan werkt Haarlem zich los, Bieshaar geeft een bekenden center aan Houtkooper Sr., die schitterend inschiet, doch Roem keert het harde schot'. Direct daarop een Sparta-aanval, Schram passeert Dik en geeft den bal over, waarna de rechts- binnén der gasten onhoudbaar inkogelt, 0-t. Sparta leidt. De rood-witten blijven domi- neeren, doch de Haarlem-backs en in laat ste instantie de Vries, weten scoren te voorkomen. Rust treedt in met 1-0 voor Sparta. De strijd wordt daarna dadelijk met enthousiasme voortgezet. Van den uitslag is nog niets te zeggen. Het is nu een gelijkop- gaande strijd. Het Sparta-doel kruipt dan eenige malen door het bekend oog van de overberoemde naald. Roem staat gewoonweg te „zwijnen". Haarlem wordt sterker. Er wordt een goal verwacht. Hadden velen nog aan een Haarlem-victorie gedacht, spoedig werd deze hoop te niet gedaan, doordat Formenoy den bal via de lat in de touwen schoot, 0-2. Haarlem is dan bewust van den achterstand. Ze komt geweldig opzetten. Bieshaar gaat er vandoor, doch schiet bui ten bereik van Roem tegen den paal. Sparta gaal' zich nu op verdedigen toeleggen. Bra kel schiet eens rakelings naast. Daarna volgt een fraaie Haarlem-aanval, doch een der Spartanen veroorzaakt frée-kick. P, Teke lenburg plaatst zich achter den bal en weet onder groot gejuich het bruine monster langs Roem te jagen. Een keurige goal! Dit brengt spanning in de gelederen. Doch ziet, het spel neemt plots een wending en Sparta weet kort achter elkaar twee goede goals te ma ken door v. d. Mark en Formenoy. Einde van dezen gemoedelijken wedstrijd komt met' ®en verdienden, doch geflatteerden zegen der Spartanen, D. F. C.—R. C. H. 0—0. Een spannende fraaie wedstrijd. Gisteren heeft R. C. H. weer eens aange toond nog tot de best spetende elftallen te behooren. Het vertoonde spel in den wed strijd tegen D. F. C. en dat nog wel op een terrein dat zeer gllnd en uiterst moeielijk te bespeten was, deed weer 'denken aan R. C. H.'s kampioensvorm. Het geheele elftal waar in liefst drie invallers uitkwamen, heeft ge werkt dat het een lust was om aan te tien en ware het een tikje fortuinlijker geweest, de overwinning was haar niet ontgaan. Des ondanks mag het reeds een succes genoemd worden, dat een gelijk spel werd bevochten waarmede we dus volkomen tevreden zijn. Zooals reedis gezegd, was het terrein bui tengewoon zacht en vettig, doch bestond niet de minste -reden voor afkeuren, vooral niet toen tegen tweeën het weer aanmerkelijk op knapte. Scheidsrechter was d» heer V'uyk, die hoewel niet onberispelijk, toch op flinke ma nier den wedstrijd heeft geleid, heigeen een niet zeer gemakkelijke laak was als men weet, dat vooral tegen het einde nog al eens .stevig werd opgetreden idoor de thuisclub. ■j De elftallen die dit puntlooze gelijke spel 'bevochten zagen er aldus uil. D. F ,C. Nelson. v. d. Gouw, Lebret. Bouwman, v. Twist, Donkt-o Kalis, v. Dam, Vos, v. Antwerpen, Sigthond. Spoor, Nachtegeller, Roelfsema, v. Dam, Ko ning, Ruys, Krom, Groeneveld, Hazevoet, Kuyt, R. C. H. Ra'dsma. D. F. C. wint den toss en om 2.15 trapt R. C. H. af. Er staat bijna geen wind, zoodat dus geen der partijen daarvan eenig voor- of nadeel heeft. De eerste doorbraak is voor D. F. en Vos schiet al aanstonds naast. R. C. H. beantwoordt diezen aanval met 'n door braak waaruit Roelfsema keurig inschiet. Even later forceert v. Dam een hoekschop op het Dordlsche dtoell die echter wordt ach- lergetrapt. Na oen D. F. C.-aanval schiet de D. F. C.'er v. Dam naast liet do'el. De rood- witten oefenen nu eenigen tijd een benau wenden druk op het R. C. H.-doel uit. De R. C. H.-defensie, hoewel tamelijk gebroken, houdt moedig stand .en vooral Radsma weert zich kranig. Langzamerhand komt R ,C. H. weer wat los en wringt Roelfsema zich door de Dordlsche verdediging heen en schiet hoog in. Ook de D. F. C.-keeper blijkt uit het goede hout gesneden en bezweert al'e ge vaar. Een ruscli van Nachtegeller blijft ook onbenut, omdat de bal te ver vooruiitgespeeld wotdt. Infusschen gaat dé strijd mooi gelijk op. Na een ingooi dn de buurt van liet D. F. C.-doel scoort Spoor dan zéér onverwacht voor R. C. H., doch Vuyk floot juist voor buitenspel. D. F. C. onderneemt dan weer eens een aanval en uit een voorzet vnn Sig- mond kopt Jan Vos liet Ieder mooi in, doch Radsma stompt al valfcijde den bal corner. Ook deze wordt weggewerkt, waarna R.C.H. weer het offensief overneemt, doch Roelfse ma een aanval slecht afgewerkt, door den bal van te grooten afstand te willen schieten. Het spel wordt dan geruimen lijd op het. midden veld gehouden. De verdedigingen blijven meester van het terrein. De D. F. C.-aclvter- hoede tracht herhaaldelijk de off-side tactiek toe te passen, hetgeen enkele malen gelukt. Ondanks het zware terrein verplaatst het spel zich buitengewoon snel en hoewel de D. F. C. aanvallen misschien wat talrijker zijn, die van R. C. H. zijn ongetwijfeld gevaarlijker. De D. F. C.'er v. Dam speelt uitstekend en lost verscheidene go>edc schoten op het R. C. H.-doel. Zooals reeds opgemerkt, speelde Radsma zéér verdienstelijk en keerde letter lijk alles. Bij D. F. C. valt het goede hackspel van v. d. Gouw op in tegenstelling met Lebret die zéér veel moeite met Koning en v. Dam heeft. Ais Koning voor dte zooveelste maal langs Lebret glijd, wordt hij door dezen ge haakt, hij kan echter verder spelen en heeft alleen de keeper nog voor zich, Tot groote verwondering geeft Vuyk echter free kick en brengt een goede kans om te scoren daarme de om zeep. Vlak daarna krijgt Nachtegeler een prachtkans, doch weet die niet te benut ten. De keeper stopt het schot maar half en de hal rolt langs het geheele doei comer. R. C. H. blijft nu het meest aanvallend en het doel van D. F. C. beleeft, eenige benauw de oogenblik'ken. Schoten van Nachtegeller en Roelefsma krijgt Nelson te verwerken en hij doet dat naar behooren. De tijd draait al meer en meer en met ingang van de rust is de stand nog 00. Direct na de hervatting is D. F. C. weer het eerst in actie en al spoedig moet Radsma al weer handelend optreden, waarna het weer de beurt van R. C. H. is om los te komen. Een prachtige kans om te scoren laat Roelf sema door talmen onbenul, waarna hij min der gelukkig is ais hij een hoogen voorzet vap Koning over het do'el kopt. Evenals voor de rust, gaat het spel ook nu weer mooi gelijk op en neer en krijgen beide doelverdedigers om beurten gelegenheid bun talenten te too- nen. B'j 'n R.C.H.-aanval raakt v. d. Gouw gebles seerd en wordt even voor hem gestopt. Het blijkt van minder ernstigen aard, want spoe dig -peelt hij weer mede. Vlak daarna wordt Konig wat unfair genomen door Lebret en moet weer even gestopt worden. Het spel wordt vuriger en ondanks het zware terrein ziet men nog geen teekenen van vermoeid heid. Tegen het einde komt R.C.H. in de meerderheid en worden vele aanvallen onder nemen. Eenige schoten krijgt Nelson te be- handelen, een doelpunt blijft echter uit. Een scrimmage voor het R.C.H.-doel weet de R. CJI.-aditerboede te bezweren, waarna weer een R.C.H.-aanval volgt. Een vrije trap op het D.F.C.-dioel levert nog eenig gevaar op, doch geen doelpunt. Wanneer ten slotte on- AFDEELING I D.F.C. 6 5 1 21-8 11 Feijenoord 6 5 1 27—11 10 't Gooi 7 4 3 11—18 8 S.V.V. 6 3 1 2 8—8 7 V.O.C. 5 3 2 11—13 6 Ajax 7 3 4 15—14 6 R.C.H. 7 1 3 3 9—12 5 H.V.V. 5 2 3 8—13 2 Z.F.C. 5 1 4 6—12 2 H.F.C. 4 1 3 6—13 1 AFDEELING II. Stormvogels 5 5 21—6 10 Haarlem 6 3 2 1 16—14 8 Excelsior 6 3 2 1 8—7 8 Blauw-Wit 6 2 3 1 9—8 7 Sparta 5 2 2 1 13—8 6 Quick 6 2 1 3 10—8 5 U.V.V. 6 2 1 3 15—14 5 H.B.S. 6 1 2 3 9—16 4 A.S.C. 5 1 1 3 6—11 3 O.D.S. 5 5 6—21 0 AFDEELING III. Ensched. Boys 7 5 2 15—17 10 Go Ahead 7 4 1 2 12—3 9 Quick 7 4 1 2 14-11 9 Enschede 5 3 1 1 17—9 7 Vitesse 7 2 3 2 11—10 7 U.D. 7 2 3 2 17—20 7 Z.A.C. 6 2 2 2 7—6 6 Heracles 7 1 4 2 6—10 6 Hengelo 7 1 2 4 4—10 4 Theole 6 1 5 6—13 1 AFDEELING IV. Eindhoven 4 3 1 7—1 7 N.O.A.D. 5 3 1 1 9—6 7 Bredania 5 2 3 8—5 7 Willem II 3 3 9—5 6 N.A.C. 4 2 1 1 12—5 5 Wilhelmina 5 2 1 2 14—9 5 M.V.V. 4 2 2 11—9 4 B.V.V. 5 2 3 15—12 4 P.S.V. 4 1 1 2 7—8 3 Dosko 7 3 4 6—12 3 Alliance 6 1 5 1—18 1 AFDEELING V. Be Quick 5 4 1 24—2 9 Alcides 6 3 1 2 13—8 7 Friesland 6 3 1 2 12—9 7 Achilles 6 3 1 2 12—15 7 Velocitas 6 3 3 15—8 6 Veendam 6 2 2 2 9—8 6 Leeuwarden 5 2 I 2 11—12 5 Upright 5 2 1 2 6—20 5 Frisia 5 1 4 4—12 2 W.V.V. 6 2 4 6—18 2 der groote spanning het einde komt, zijn de punten eerlijk gedeeld en heeft R.C.H. dc eer, aart D.F.C. 'het eerste puntje ontfutseld Ie hebben. Na de malaise ia de laatste wedstrijden mag dit een succes genoemd worden, waar voor alle elftalspelers een pluim verdienen. Er is enthousiast en met groote animo ge speeld, waardoor dit succes bereikt is. Zou dit het keerpunt zijn in de R.C.H.-verricht lingen? Wij hopen het. En inderdaad is ge bleken, d'at het mogelijk is. Het elftal ver- loonde weer een goed sluitend spel, waarnaar we in de voorlaatste wedstrijden tevergeefsch uitzagen. A.s. Zondag komt H.F.C. aan den Middenweg. Dat zal spannend word»n AFDEELIN G I. 'T GOOI—AJAX 3—2. Beide elftallen zijn volledig. Het veld is door den regen vrij glad,maar de spelers heb ben er blijkbaar niet veel last van. t Gooi valt dadelijk stevig aan en na vijf minuten doel punt Gorel uit een verzet van v. d. Kamp met een schitterend schot. Ajax komt even opzetten, maar de aan vallen worden afgeslagen. Dan valt 't Gooi weer krachtig aan en met een niet minder fraai schot dan het eerste maakt Gorel het tweede doelpunt. Ajax is nu iets sterker, maar spoedig daar na zwermen de Gooiers weer om het Ajax- doel. De rust gaat in met 20. Dan maakt Gorel zijn derde doelpunt. Scheidsrechter Bos geeft een strafschop tegen 't Gooi, waaruit Broekman het eerste Am- sterdamsche doelpunt maakt. Ajax, aange moedigd door tal van Amsterdammers, komt nu sterk opzettenmaar de Gooische verdedi ging houdt stand. Toch weet Asbeek Bruste No 2 te maken als Thyssen is uitgeloopen. Ajax vecht nu om den gelijkmaker, doch tot doelpunten komt het met meer. Er waren pl. m. 3500 bezoekers. V. O. C.—S. V. V.. 3—1. V. O. C.'mist Groosjohan. In het veld too- nert de Schiedammers zich wel de sterksten, voor het doel faalt het beslissende schot. Wanneer de Rotterdammers een tijdlang in gesloten zijn geweest zet Van Everdingen na een mooien ren goed voor en Weidema benut de hem geboden kans (10.) Vlak daarop brengt Klinzky de partijen echter weer op gelijken voet (11.) Rust komt met onver- anderden stand. Na de hervatting is S. V. V. aanvankelijk sterker, doch tot doelpunten weet men het niet te brengen. Na 25 minuten krijgt Wei dema het ieder goed aangegeven en met een mooi schot hergeeft hij zijn club de leiding (2i1). Kort voor het einde maakt Van Her waarden na goed individueel werk er 3lvan. Met onveranderden stand komt het einde. Er waren pl. m. 4000 toeschouwers. H. V. V.FEYENOORD 1—4. H. V. V. mist Campioni Jr. en v. Wasse naar, Feyenoord is zonder Zuidam. De eerste aanvallen zijn voor de thuisclub en reeds spoedig maakt Ch. de Beus na mooi samen spel het eerste doelpunt. Van een misver stand in de H. V. V. achterhoede profiteert Pijl en brengt de partijen op gelijken voet (1—1,) met welken stand de rust aanbreekt; Na de hervatting valt Feyenoord krachtig aan en is thans beslist de sterkste. Petterson bezorgt Feyenoord de leiding als v. Heel treu zelt met wergwerken (12.) Pijl vergroot den voorsprong met een hard schot, na missen van ae backs (13.) Even later weet Borre- mans met een keurig schot in den hoek den stand op 14 te brengen. De H. V. V. voorhoede onderneemt nog eenige snelle uitvallen, doch als de scheids rechter het einde aankondigt is de stand nog onveranderd. Er waren een 3000 toeschou wers. AFDEELING II. BLAUW WIT—QUICK 0—1. In een wedstrijd met veel glijpartijen en nog meer buitenspel, leed Blauw Wit gisteren haar eerste nederlaag in dit seizoen. Bij de zebra's ontbrak het enthousiasme, anders een der eerste factoren vooor hun succes en ook het verband was dikwijls zoek. Dit, ge voegd bij slecht schieten en eenige gemiste kansen, verklaart de nul aan Blauw Wit's zijde volkomen. Bovendien was de verdediging van Quick in prima conditie. Trouwens, de geheele Haantjes-ploeg demonstreerde een prettig, open spel en een aardig verband. Behalve het laatste kwartier, toen Blauw Wit door fanatiek spel een poging deed om aan de nederlaag te ontkomen, een poging, welke niet slaagde, doordat Quick de ver dediging versterkte, waren de gasten dan ook het meest in den aanval geweest. Zoo won Quick met 10, door een doelpunt van Pino Post, kort voor de rust verkregen door een hard schot, dat Schindeler had moeten stoppen. Er waren 4000 toeschouwers. EXCELSIOR—A.S.C. 3—ft De Leidenaars zijn aanvankelijk de sterk sten goed verdedigen der Rotterdammers voorkomt echter doelpunten. Na een half uur spelens brengt Joh. Bak goed op en met een harden schuiver die den A.S.C.-doelman scheen te verrassen, geeft hij Excelsior de leiding, (10). Kort daarop is het rusten. Na de hervatting speelt Excelsior beter dan voor de rust en vrij spoedig vergroot Jo Bak na een hoekschop den voorsprong, terwijl even later Huisman met een tam, houdbaar schot den stand op 30 brengt. A.S.C. werkt nu hard om de eer te redden, maar met on veranderden stand komt het einde. A^otM toeschouwers 1500. H.B.S.—U.V.V. 2—1, Het slechte weer was oorzaak dat hoogstens 'n 1200 toeschouwers de ontmoeting op Houtrust bijwoonden, welke in het voordeel der Hagenaars is geëindigd. Voor rust rolde de bal na 'n voorzet van Baer van Slangen- burgh door 'n misverstand tusschen van Rijn en Rumbrink zonder verder te worden aan geraakt in het Utrechtsche doel. In de tweede helft ontstond opnieuw door missen der Utrechtsche verdediging voor H.B.S. een tweede doelpunt, (20), waarna D. Buiten weg uit een vrijen schop den eindstand op 21 bracht. D. E. C. II—H. F. C. II 1—2. Het terrein is moeilijk te bespelen door de zeer groote gladheid. De Haarlemmers zijn direct sterker en al vrij gauw weet Lamp met een prachtig schot den stand op 10 te brengen. D. E, C. II werkt hard en wanneer eens een der H. F. C.-achterspeler» mist, gelukt het den Amsterdammers da Jonge te passeeren (11). Er wordt vrij vinnig gespeeld. Door over dreven streng op buitenspel te letten, wordt het spel dikwijls onderbroken. Rust komt met 1—1. In de tweede helft zijn de H. F. C.'eri sterker en het duurt niet lang of Seignette maakt er met een hard schot 21 van. Er komt nu groote spanning. Beid» doelverdedigers krijgen veel werk, hetgeen hun goed afgaat. Kort voor tijd krijgt D. E. C. II dicht op het H, F. C.-doel een vrijen trap te nemen, die nog juist verwerkt wordt. Einde komt met een verdiende overwin ning van de Haarlemmers. H. F. C. II had het volgende elftal' J, de Jonge, Boorsma, Adelink, Eldering, Lamp, Dirke, Seignette, Daniels, Engel Jr., v. Been, Engel Sr, 2E KLASSE A. BLOEMENDAAL B. M. T. 4—t Een verdiende, zij 't dan ook eenigszins gefatteerde overwinning voor de thuisclub, werd het resultaat van een niet in alle op zichten fraaie ontmoeting. Een kwartier na den aanvang brengt Sun- ter als resultaat van een groote serie Bloe- mendaalsche aanvallen, de eerste goal ter wereld. Niet lang daarna scoort G. Strik uit een scrimmage door tal van beenen heen, een 2e doelpunt voor de thuisclub, Het dezen stand wordt gedraaid. Onmiddellijk na den aanvang krijgt Bloe mendaal een penalty te nemen, waaruit Bakker den bal keihard in de touwen jaagt» 30. Even daarna maken de Hagenaars een niet onaardig tegenpunt 31. G. Strik brengt Bloemendaal met een alleszins verdienstelijke 4e goal in veilige haven. De aardigheid raakt er nu af. Er zit niet veel verband meer in het spel en als logisclt gevolg hiervan blijven verdere goals uit. Einde komt met 41 voor de Bloemen dalers, die hiermede beslag legden op 2 kostbare puntjes. KORFBAL-UITSLAGEN. Oostelijke le klasse. A Arnhem E.K.C.A.Philips B Enschedé Na asD.O.V.A* 6—1 7—1 Westelijke 2e klasse. A Den Helder HelderSwift II 2I C A'dam Westerkw. II—B.E.P. II 2—4 E Amersfoort AmersfoortAll. Weerbaar 43 F A'dam Nausikaa IIAnimo 38 H Den Haag Ons EibernestEmma 22 Oostelijke 2 e klasse. A Zutphen Z.K.C.—Thor 1—4 Nijmegen AchillesQuick II 03 B Lochem OverschotjeH.K.C. II 45 Noordelijke 2e klasse. D Assen KineaRood Zwart 6—4 DE HOCKEY-UITSLAGEN. Westelijke le klasse. A Haarlem M.H.C,Hilversum 22 B 's-Gravenhage H.O.C.Utrecht 21 T.O.G.O.H.D.M. 1—3 Westelijke 2e klasse. A Hilversum Hilv. II—M.H.C. II 5—0 1) A'dam Amsterdam libBl'daal II 92 Dames-hockey. 2e klasse. 's-Gravenhage H.D.M.Leiden 0ft H.O.C. II—B.D.H.C. II 1—4. (1 M.H.C. II niet opgekomen. Oostelijke le klasse A. 8 E.K.C.A. 4 4 28—2 Philips 4 3 1 18—9 6 Be Quick 4 2 2 7—14 4 Quick 3 1 2 15—7 2 Rapid 3 1 2 6—16 2 Noviomagum 3 3 3—27 j Oostelijke le klasse B. D.O.S. 3 3 0 0 17—2 6 H.K.C. 4 2 0 2 14—13 4 Na as 4 2 0 2 16—14 4 A.K.C. 4 2 0 2 13—14 4 Rapiditas 3 2 0 1 6—9 4 D.O.V.A. 3 0 0 3 7—21 Oj

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 7