SPAARNEBANK M li Iedere Amsterdammer kent PRESBURG iedere Haarlemmer zal PRESBURG leeren kennen Öp@9i! franco Cheque rekening Spaarhankrenle 4 pCt. De Gemeentebegrooting Woensdag 7 November 1923 46ste Jaargang No. 14581 Een klacht. STADSNIEUWS* 8 NOVEMBER Lm et Rentevergoeding. V 9,. c BIT swag» BOTMT UIT I BLADZIJDEN. EERSTE BLAD VAN ALLES EN VAN OVERAL. Dat was voor de tien overblijvenden erg, heel erg zelfs, dat Schafer niet meeging. AGENDA Twee kiekjes van de Zomeriraart, De Melkprijs. De R.-K. Jongensschool in het Arasterdamsche kwartier. Tweede ledenvergadering van den R.-K. Vrouwenbond. R.-K. Vrouwenbond. v,_ 5? Kan dat niet anders J. J. WEBER ZOON Opticieus - Fabrikanten Koningstraat 10 Haarlem Telegraphisch Weerbericht. Vluchtheuvel, Personalia. Statuten. Ongeval. Begin van brant Kookt uw Meikf Jubileum. De superieure grondstoffen van Franken's Melkbrood garandeeren U de hoogste voedingswaarde. De abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: Per week 0.25 Per Kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bij vooruitbetaling 3.58 Bureaux: Nassaulaan 49 Haarlem. Telefoonnummers: 1426, 2741 en 1748. Postrekening No. 5970. NIEUWE HAARLEMSGHE COURANT Advertentiën 35 cents per regei Bij contract belangrijke korting. Advertentiën tusschen den tekst als ingezonden mededeeling op de le Pagina 75 ct., op andere redac tiepagina's 60 ct. per regel. Vraag- cn aanbod-advertentiën 14 regels 60 cent per plaatsing; elke regel meer 15 cent, bij vooruitbetaling. 18. Straatmuzikanten. Zeszijn er weer, onze Duitsche straat-muzi kanten en ze wonen weer in de Colenso- straat, naast de school, waar ze hun oude verblijf hebben betrokken. Toen ik er binnen stapte in het vroegere winkelhuis, stond ik ineens midden tusschen de mannen, die de armoede in Duitschland ontvlucht waren, en zich nu hier stonden te scheren. Een rek langs den muur waarin vroeger waarschijnlijk allerlei winkelwaar opgesta peld geweest was, doch nu bijna leeg hier en daar wat rommel en in een der hooge vakken een stuk of vijf wittcbroo- den. Aan het rek een paar kleine spiegeltjes en daarvoor mannen met ingezeepte gezich ten, bezig zich van het overtollige haar te ontdoen. Aan den anderen kant een lange, ruw hou ten tafel met aan weerszijden een lange bank, waarop mannen in overhemd hun pijpje zitten te rooken. Gezellig is het er niet, in dit vertrek, maar „we zijn ook pas weer terug," zeiden de mannen ,,en hebben nog zoo weinig kunnen doen we verdienen immers nog niets." Ze verdienen immers nog niets! Als vorige jaren het was nu voor de derde maal hebben Ze hier in Haarlem, en ook in de omliggende plaatsen, gedurende den zomer hun straat-concerten gegeven en daarmee met Hun zestienen het brood ver diend voor zich en de hunnen. En de hunnen Want alle zestien waren ze getrouwd, al zag men ze hier ook nooit met vrouw en kin deren die waren achtergebleven in de Hei mat, in de Rheinpfalz. Toen de zomer ten einde liep, het weer guurder en de regen menigvuldiger werd, be sloten ze, zooals ze dat ook vorige jaren heb ben gedaan, naar huis, naar hun families terug te keeren, om ten minste den winter met hun gezinnen te kunnen doorbrengen. Dat was ditmaal evenwel een leelijke mis rekening geweest! Zóó hadden ze hun Duitschland nog nooit gekend. Want al vonden ze er ook hun vrouwen cn hun kinderen, ze vonden er óók de ar moede. die hen aangrijnsde en de werkloos heid, die het hen onmogelijk maakte voor zich en de hunnen het brood te verdienen. Er zat dus niets aDders op, dan maar weer weg te trekken en ze namen een kloek be sluit: ze gingen weer naar Haarlem terug. Hoe het daar in den winter voor hen zou wezen, wisten ze ook wel niet, maar ergei dan in hun vaderland zou het toch wel niet kunnen zijn, redeneerden ze en zoo zagen wij hen dezer dagen weer hier terug. Niet alle zestién. Vier gaan er naar Amerika, twee andere wilden om andere redenen niet meer mee en onder deze laatsten ook Schafer, de man die de maat sloeg bij de straatconcerten. Niet omdat hij dirigeerde „och, meneer, we spielen even goed ohne dat er geen diri gent is en Schafer kent heelemaal 'geen mu ziek' maar omdat de muziek-vergunning van B. en W. op naam van Schafer staat. Nu Schafer er niet meer bij is, bestaat er ook geen ensemble-Schafer meer en al was dat dan ook maar voor de leus, al was Scha fer niets meer en niets minder dan 'een der anderen, er moest nu eenmaal, wilde men een vergunning aanvragen, een naam worden op gegeven waarop de vergunning kon worden gegeven en dat was toevallig de naam van Schafer geweest. Zoodra ze hier met z'n tienen waren terug gekeerd, hadden ze wel opnieuw vergunnin gen aangevraagd in de verschillende plaatsen waar zij gewoonlijk hun straatconcerten ga ven. maar die vergunningen zijn nog niet af gekomen en 't is de vraag of ze wel zullen afkomen. „Er zijn hier al twee dergelijke vergunningen uitgegeven ziet u, aan de werk- loozen en een derde is in het bezit van Scha- fer, die ons gezegd heeft, dat hij met een nieuwe kapel hier zal komen." Waarom met een nieuwe, waarom was hij dan niet bij zijn oude kameraden gebleven? Ja, waafom? Daar wilden de mannen niet veel over loslaten er was oneenigheid ge weest, nu ja, maar wat daarvan precies de oorzaak was Ten slotte kwam ik er toch achter, maar nauwelijks hadden ze het me verteld, of ze schenen er alweer spijt van te hebben en verzochten me, om dat toch asjeblieft niet in de krant te zetten. Nou, dat heb ik toen natuurlijk beloofd en daarom zult u, die dit leest, het fijne van de zaak niet te hooren krijgen. Maar u hoeft er u heusch niet over op te winden; een wereldschokkende geschiedenis is 't werkelijk niet en ik kan u de verzekering geven, dat geen der tien mannen, die nu weer in ons midden zijn, er een haar beter of slechter door zijn geworden. Vond u hun muziek vroeger uw stuiver of uw dubbeltje waard, geeft ze dat, als ze weer in Haarlem's straten komen spelen, dan in het vervolg ook, want ze moeten hun brood verdienen niet alleen voor zich, maar ook voor de hunnen, die daar wonen in de buurt van Kaiserlantern u weet wel, waar juist dezer dagen de separatisten een aanval op het stadhuis gedaan hebben en het dus lang niet pluis is en bijgevolg duur, Dinsdag hebben ze voor het eerst weer een straatconcert gegeven en dus iets ver diend. Maar nog niet in Haarlem. ARTHUR TERVOOREN. Wij hebben vanochtend een ernstige en gerechte klacht ontvangen over onze Ka tholieke Haarlemmers zóó ernstig, dat we de eerste kolom van onze courant gebrui ken om er even de aandacht op .te vestigen. Men zal zich herinneren dat wij de vorige, week onze lezers aanspoorden om in te schrijven voor de cursussen ter inleiding van de R. K. Volksuniversiteit alhier. De hee- ren, die zich voor deze zaak belangeloos zoo veel moeite en opofferingen hadden ge troost, zagen geen beter middel om Katho liek Haarlem van hun plannen in kennis te stellen, dan door ons te vragen een beroep te doen op het publiek. Een beroep te doen; dat is toch eigenlijk het juiste woord niet. Wij en anderen, door bemiddeling van ons blad, doen herhaaldelijk een beroep op de lezers, op hun mildheid en offervaardigheid. En nimmer tc vergeefs! En nu wordt er gevraagd, dat men eens iets voor zich zelf zal doen, voor zijn eigen ontwikkeling en.... men blijft doof. De. besturen van Geloof en Wetenschap, der R. K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek en van den R. K. Volksbond hebben ieder een aantal cursus sen uitgeschreven met sprekers van naam en gezag: dr. Xavier Smits, dr. Makaay, dr. v. dc Borne, dr. van der Velde en mr. Vorstman. De onderwerpen zijn onderhou dend en aantrekkelijk; populair wetenschap pelijk; iedere avond zal een uitspanning door inspanning worden. Waarom dan he denochtend een der ijveraars voor deze mooie zaak bij ons moest komen met de klacht: „het aantal inteekenaars is nog be droevend klein,' is ons een raadsel. Wij hebben nog eens nagegaan, waar de .schuld kan liggen. De kosten? Wanneer men 's avonds zulk een cursusvoordracht bij woont in plaats van thuis een paar sigaren ie rooken, is men even duur uit, zóó laag is het cursusgeld gesteld. Dat is dus geen bezwaar. Wat dan? De onderwerpen? Voor de eerste cursus, welke morgenavond in het R. K. Lyceum aan den Zijlweg begint, vin den wij aangekondigd een voordracht van dr. Xavier Smits over „de kunst der chri telflke oudheid". Maar, wie daarvan weg blijft, kan dat toch waarlijk niet doen, om dat spreker of onderwerp hem niet aan staan! Wie den ouden doctor kent, den ge- zelligen causeur, den enthousiasten kunst minnaar, den man, die met zijn volle stem en breed gebaar al zooveel honderden heeft meegesleept, die gaat daar toch heen, wan neer hij met dezen oudheidkenner nog geen kennis heeft gemaakt; die wil toch eens wat hooren over die christelijke oudheid, over de kunst der catacombenbewoners, over de primitieve uitingen van het Roomsche mar telaarsvolk. En dit zouden wij van alle onderwerpen en alle sprekers kunnen zeggen. Wanneer er dus nog weinig belangstelling is getoond in deze cursussen, waaruit voor Haarlem een R. K. Volksuniversiteit moet groeien, dan komt dat waarschijnlijk, omdat men verge ten heeft zich op te geven; gewacht heeft tot het laatste oogenblik. Aan laksheid en onverschilligheid mogen wij het immers niet toeschrijven. Wij vertrouwen a.s. Vrijdag te kunnen melden, dat de zaal in het R. K. Lyceum aan den Zijlweg goed was bezet met een aandachtig luisterend publiek, dat zich ten slotte zeer voldaan toonde over al, wat het over „de kunst der christelijke oudheid" had te genieten gekregen. Aan de R. K. Leeszaal in de Jansstraat kan men zich nog hedenavond of morgen in den loop van den dag voor een cursus opgeven. Denkt er aan, voor anderen offe ren, voor anderen zorgen, is prijzenswaar dig, maar volgens Sint Thomas' woord be gint de goed geregelde liefde toch altijd bij zich zelf, Doet dit nu eens voor u zelf! Sociëteit „Sint Bavo" Arbeid Adelt 8 uur Schaakclub 8 uur Es peranto 8 uur Propagandaclub Vrou wenbond 8 uur 'Bestuur A. R. K. A. half 8. Hanze-gebouw R. K. Jongevrouwenbond; van half 89 uur godsdienstonderwijs met lichtbeelden „Proza en Poezië" 8 uur. F. K. Lyceum Overveen Cursus door Dr. Xavier Smits 8 uur. Stadsschouwburg Het Ned. Tooneel De Sabijnsche Maagdenroof 8 uur. Schouwburg Jansweg Budapester Strijkkwartet 8 uur. St. Vincectiusgebouw Nieuwe Groenmarkt Bestuur R. K. Reclasseering half 9. een vaste maatstaf aan tc leggen. Nog ver schillende andere factoren doen zich hierbij gelden, o.m. het feit, welke soort kaas veel aangevoerd wordt. De 40 -j- kaas toch is duurder dan de 20 -J-. Aan den melkprijs zit dus nog wel een en ander vast, veel meer nog, dan hierboven opgesomd is. Is de prijs in den winter ech ter steeds hoog, in het voorjaar wordt hij al tijd minder, omdat de factoren voor de mclk- levering dan ook veel gunstiger zijn. DirectieMr, Th. WESTERWOUDT. waar, blijkens berichten in ons nummer van gisteren, de voorbereidende werkzaamheden zijn aangevangen voor flinke verbeteringen in de toekomst. Op bet eene plaatje: de Zomervaart; op het andere: de vijf woningen bij dc Kwakel, die gaan verdwijnen. Hierboven het bestuur der aid. Haarlem van het Nederl. Genootschap tot Zedelijke Verbetering van Gevangenen, dat Maandagavond het honderdjarig bestaan van het Genootschap feestelijk herdacht. In het midden de heer Mr. J, N. J. E, Heerkens Thijssen, voorzitter van het bestuur. Museum v. Kunstnijverheid Tentoon stelling reproducties naar vroegere Ja- pansche-Boeddhistische kunst. Bisschoppelijk Museum Dagelijks, uitge nomen Zaterdag, Zon- en Feestdagen, toe gankelijk. Peddemors Tentoonstelling Batiks, 10 tot 6 uur, Toonzaal Kruisweg 51. R, K. Leeszaal en uitleenbibliotbeek Jansstraat 49 Eiken dag geopend van. 1012, A'an 25 en van 710 uur, be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen. Uitleenen van boeken van half 39 uur. R, K. Arbeidsbeurs voor manuen Jaco- bijnestraat 15. Alle werkdagen, voorm. van 9—12 uur, n.m. van 25 uur. Zater dags alleen van 9—12 'uur. R.K, Arbeidsbeurs voor vrouwen Kleine Houtweg 13 Alle werkdagen, voorm. van half 11 tot half 12, des nam. van 3 tot .4 en van half 8half 9 uur. Tele foon 2981. Marthavereeniging Bloemhofstraat 1 Betrekkingbureau voor vrouwen Alle werkdagen van 1012, van 24 en van 89 uur. Tel. 1671. Bloemendaal R- K. Leesbibliotheek Bloemendaalscheweg 48 Dinsdag en Vrijdag van 24 uur. In den laatsten tijd heeft de melkprijs hier ter stede zoowel als elders een stijging on dergaan. Dit is een jaarlijks terugkeerend en dus gewoon verschijnsel. In het najaar doet een dergelijke stijging zich altijd voor, ge deeltelijk een gevolg van dc economische wet van vraag en aanbod. In het najaar toch, ongeveer tegen October beginnend, ontstaat er een schaarschte aan melk, door dat de koeien dan minder melk leveren. De vraag ernaar blijft evenwel dezelfde en het natuurlijk gevolg daarvan is prijsstijging. Een andere oorzaak, welke daartoe medewerkt, is de voedering der koeien. Des zomers vin den zij in de wei gras genoeg en behoeft haar geen krachtvoeder verstrekt te worden. In den winter is dit evenwel anders. Het voedzame gras is'er dan niet meer en de boer moet zijn beesten krachtvoeder ver strekken. Zijn onkosten worden dus hooger, waardoor vanzelf het door hem te leveren product, in casu melk, ook duurder van de hand moet worden gedaan. Ook de kaasprijzen zijn van invloed op den melkprijs. Bij een lagen kaasprijs zal de melk ook goedkooper zijn, dan wanneer de kaasprijs duurder is. Echter is hiervoor niet De Gemeentebegrooting van Haarlem is reeds zoover gereed dat de drukker er de laatste hai»d aan legt. Einde dezer week of begin van de volgende week wordt zij rond gezonden aan de gemeenteraadsleden en is publicatie te wachten. De plannen voor den bouw van een R. K. jongensschool in het Amsterdamsche kwar tier, waarvan we indertijd reeds melding gemaakt hebben, zijn zoover gevor derd, dat de teekeningen thans gore u zijn. Ze hebben dezer dagen ter inzage ^Txegen. De nieuwe school wordt gebouwd naast de R. K. kerk, op het weiland, dat nog opge spoten moet worden. Het wordt een school voor gewoon lager onderwijs, dat gegeven zal worden door de Ecrw. Broeders van O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangenis uit Maas tricht. Er komen in het gebouw 7 iokalen en eer gymnastieklokaal. De schoollokalen worde ongeveer 6,50 bij 6 M. Beneden 4 lokalen en het gymnastieklokaal, boven 3 lokalen. Het gymnastieklokaal wordt 18 bij 9 M. Verder komen er in het gebouw spreekkamers, en verscheidene kleedka mers: en een bergingslokaal voor de gym- nastiektoestellen. Men hoopt, het volgende jaar, de school te kunnen openen. Voor een belanstellend gehoor werd gisteravond de tweede ledenvergadering gehouden. Na opening der vergadering op gebruike lijke wijze werd „Roomsche Blijdschap ingezet, dat door allen uit volle borst werd meegezongen. Dp notulen werden gelezen en goedge keurd, eveneens de begrooting voor 1924. De geachte presidente leidde wer met onverwoestbaar jeugdig vuur de verga/lering en zeide nog nooit zoo van harte „Room sche Blijdschap" te hebben meegezongen dan nu, nu dez,er dagen die blijdschap zoo tot uiting kwam. bij de opening van: De wacht van het Heilig Sacrament". De minst bezette uren werden nog even besproken, ei* onmiddellijk waren er velen, die zich beschikbaar stelden, die uren. aan te vullen, of nog een extra»half uur er bij te nemen, voor de dagelijksche aanbidding. Miej. Wille kwam met haar Heemsteedsch koortje den avond opluisteren, en allen genoten van menig aardig lied. Het glanspunt van den avond was de lezing van Rector Koy over „Sparen en nog wat". Het onderwerp, wat misschien voor enke len droog leek, werd door Z. Eerws. popu laire voordracht, een recht pakkende en leerzame lezing, die met allen ernst, die er aan ten grondslag lag, door de vele humo ristische uitingen, menig uitbundig lachje door de ruimte deed klinken. Het dankwoord van de presidente was dan ook een ware vertolking van den dank der vergadering. Neg even besprak mei. Peeters den groo- ten nood in Duitschland. Een schaal stond op dc bestuurstafel, waarop men, zonder dat er eenige pressie werd uitgeoefend, eene kleinigheid kon offeren. Bij het einde dier vergadering klonk menig dubbeltje of kwartje daarop neer. Daarna werd deze opgewekte vergadering met dn christlijken groet gesloten. HET WINTERPROGRAMMA. De afdeeling Haarlem heeft voor den ko menden winter een programma samenge steld, dat klinkt als een klok. Tal van cursussen over de meest uitgele zen onderwerpen in de grootste verschei denheid zullen worden gehouden. Hieronder willen we in het kort vermel den, wat den leden alzoo te wachten staat. Op 11 December zal de ZeerEerw. Heer Rector J, G. Jansen uit Amsterdam, Geeste lijk Adviseur van den Vrouwenbond een be spreking houden over beroepskeuze. Pater Baromaeus de Greeve zal komen spreken op 28 Februari over „Kruisdragen met Jezus". Prof. F. Frenken, van het seminarie de IJpelaar bij Breda, zal in de Paaschweek een rede houden over „Zijn wij verrezen met Christus?" Op 13 Februari zal de feestavond plaats vinden, die beloolt schitterend te zullen worden. De Haarlemsche tooneelclub „Al- berdingk Thijm" heeft medewerking toege zegd. Van de Cursussen vermelden we: 1. De moederuurtjes, ook het vorige jaar met succes gehouden. .2, Een spreek- en debatcursus, voor da mes boven 18 jaar, onder leiding van den ZeerEerw. Pater Dr. Th. N. Vlaar, Rector van het R, K. Lyceum. De cursus zal worden gegeven om de 3 weken des Vrijdags, 's avonds van 8A tot 9'A uur. De eerste cursus is begonnen reeds 26 October. 3. Een verstelcursus. In verband met de op te richten R. K. Volksuniversiteit zullen nog de volgende cursussen gegeven worden: 1. Moderne letterkunde, door mevr. Ellen Russe voor meer ontwikkelde dames en hee- ren. 2. Moederschapszorg, door Dokter Ter- vooren. Alle cursussen warden gehouden in het gebouw „St. Bavo", Smedestraat. 1 (Ti ""Wuj Van lieide's ongedurigheid en van venijnige plasjes. De negen suist door zwarten avond en siepent je langs hoed en ias. Lichten van étalages glimmen in de gladde stcenen van vereenzaamde straten, die stil en leeg liggen als in het simpelste dorp, waar nauwelijks een enkele gehaaste voorbij ganger even een hollen stap in hooren laat om dan uit het vage licht te verdwij nen in de schaduw van de huizen Een deur klapt dicht, de bel van een tram slaat in de verte een tinkelenden slag. Een enkele auto pletst kletterend door dc venijnig glimmende plasjes. Ik haal 'n paartje dat treuzelt over 'het trottoir. „gebogen hcofd-s, elkander toegeneigd „in zoet geheim als schut de koestering der liefde tegen doordringendste koude en vocht. Basso: „Had het dan ook eerder ge daan. Canto: „Nou, waarom ik? Kan jij dan ook niét 'ns wat zeggen?... Verlegen om onwillekeurige onbeschei denheid stap ik ze wat harder voorbij, als de zwaardere stem zich krasser termen ontglippen laat, wat echter blijkbaar niet te verhinderen hoeft, dat de omstrengeling even hartelijk blijft. ik peins op liefde's ongedurigheden, drentel-wachtend op een late tram. De Groote Kerk steekt massale silhouet ten in de grauwe lucht tusschen dc fijn geteekende lagere trapgevels. Het deftige stadhuis maant met mageren toren-vinger boven z'n knokkelige kanteelennc temerato civis unquam Maar och nee, de illusie van dat prach tige stukje Middeleeuwen is zoo gauw ver dreven, nu jc uit het in deze droomerige omgeving baldadige licht van den overkant zoete was-geziehten tegen-lonken van pfe- cieus gebarende jonkers in onze nuchtere, stijve colbertjes, en aan de booglampen de felle lichtbakken bengelen van Ouden Bols' en Jurgens' Planta.... Zwijgend nu treuzelt het paartje het ruime plein op. Met voorzichtige, berekende passen over een paar plasjes. Schor-toete rende auto draait vlak achter zé in volle vaart cm den hoek van de straat. Canto (staccato): „Hè jakkes...." Basso (furioso): „Asjemenou! ARGUS, Het toch al niet prettig baantje van be lasting betalen, wordt nog aanmerkelijk ver zuurd door het feit, dat ie zoo gruwelijk veel tijd moet verruimen om ie zuur ver diende centjes kwijt te raken. Vooral in de middaguren moet je veel kostbaren tijd in de rij doorbrengen, omdat er zooveel slachtoffers zijn. die vragen op de pijnbank te worden gelegd. En het schijnt wel, dat er een zware straf op staat, dat méér dan één loket wordt geopend om d<e lange rij belasting betalers spoedig af te helpen. Waarom toch worden niet twee loketten geopend? Vooral in de middaguren als iedereen weinig tijd heeft, in alle geval te weinig, 03*- een uur in die wachtkamer door te brengen? Waarom worden geen maatregelen genomen, dat althans in de drukke middaguren, voldoende ambtenaren aanwezig zijn om de belastingbetalers spoe dig wieg te helpen? Wat grooter welwillendheid tegenover Jan Sijmen zou heusch niet misplaatst zijn. Aldus een ontevreden belastingbetaler en wij zijn het met hem eens. Barometerstand 9.30 vjn.: 757. Voc OPGAVE VAN: Medegedeeld dóór het Koninklijk Meteoro logisch Instituut te De Bildt Naar waarnemingen in den morgen va» 7 November. Hoogste barometerstand 763,2 m.M. t< Valentia. Laagste barometerstand 7473 m.M. te Akureri. Verwachting van den avond van 7 tot den avond van 8 November: Zwakke tot matigen westelijke tot zuide lijken wind, nevelig tot half of zwaarbewolkt, aanvankelijk weinig of geen neerslag, over dag iets zachter. Vanwege de gemeente is op den nier en vluchtheuvel op het Klokhuisplein een elcc- trische lantaarnpaal met groote ballon ge plaatst. 's Avonds is dit voor de passagiers der tram een groote verbetering. Bij het politiekorps hier ter stede is be noemd als politieagent-moiorrijd^-monteur de heer J. Vink van Heemstede. Dc „Staatscourant" bevat de gewijzigde statuten van de Alg. Vereen, tot Bestrijding van Werkloosheid te Haarlem, Gisterenmiddag kwam de 15-jarige L. P„ die aan den Kloppersingel speelde, te vallen, waradoor hij een arm brak. Per ziekenauto werd de jongen naar hot Gasthuis gebracht. Gisterenavond omstreeks half zever brak brand uit op den zolder van het percee Spaamwouderstraat .39, alwaar gevestigd is de roggebrood-fabriek van de firma Funke. De brand was ontstaan dooj- brceiïng van gloed, dat in zakken lag opgestapeld. Met cenige emmers water werd het vuur gebluscht. Dc sta: van de brandweer was aanwezig. Behalve mond- en klauwzeer, komen in plaatsen niet ver van Haarlem en in stre ken, waarvan Haarlem de melk betrekt, gevallen van typhus voor. Met aandrang moeten wij er derhalve op wijzen, de melk voor het gebruik vooral te kokeo. Op 8 November hoopt Mej. Maartje Egberts den flag te herdenken, waarop ze voor 25 jaar als dienstbode in betrekking trad bij de familie v. Woerden aan de Park laan 9, alhier. Voorzeker in den tegenwoordigen tijd een zeldzaam jubileum.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 1