Sport- en wedstrijden, =y L SUCCES mrn*m 'm m WIELER SPORT BILJARTEN. SCHAKEN. 'mm wm, wm. 'wm. swa m.s HENGELSPORT ATHLETIEK VISSCHEN. Door adverteeren adverteer Nog veertien dagen! D. N. V. B. Ons vroolijk Koekje* 3ANÜEN. mtr rmtiuPP mm fH A WA Imm VOETBAL SPORT w. f. c. m—s. d. s. n t—s. EEN JOLLENCLUB IN DE HAARLEM- SCHE JACHTCLUB. Te Haarlem worden weer groote plannen gemaakt, onder leiding van den enthousias ten jollenzeiler, den heer G. H. Kaars Sijpe- steijn, is een commissie aan het werk om in de Haarlemsche Jachtclub een jollenclub op te richten. De jollenclub wil in de eerste plaats de jongere leden der Haarlemsche Jachtclub, die niet over eigen jol beschikken, in de ge legenheid stellen, te zeilen. Het is de bedoe ling, eenige (natuurlijk zooveel mogelijk) jol len aan te schaffen, waarvan de leden der jollenclub dan tegen een geringe vergoeding gebruik kunnen maken. Men gaat daarbij uit van de gedachte, dat de aankoop van een jol voor vele jongeren individueel een be swaar is, doch dat door vereeniging veel kan worden bereikt. En eenmaal in jol, krijgt men wel zoo den smaak te pakken, dat men voor zijn geheele verdere leven voor de mooie zeifcsport gewonnen is. Nu de financiën De exploitatie der jol len moet sluitend zijn, d.w.z. de kosten van onderhoud en afschrijving moeten gedekt voorden door de contributie der jollenclub eb het verhuren der jollen. Het stamkapitaal zal worden gevormd door een jollenfonds. Alles wat in Haarlem zeilt, is hiervoor aan 't sparen. Vrijdagsavonds, als de getrouwe leden der H. J. C. in Lion d'Or te zamen komen onder gezelligen kout allerlei watersportbe- langen te behartigen, gaat „de bus" rond en ieder offert zijn penningske voor het jollen fonds. Zoo draagt ieder bij tot dit groote doel naar gelang zijn financiën dit toestaan en als in het volgend voorjaar de jollen te water worden gelaten^ aal het een feestdag zijn en zal men weer kunnen zien wat door gezamen lijk willen is verkregen. Dan heeft een bekend jollenzeiler het doek voor een nieuw zeiltje cadeau gedaan, dat a 1-per lot zal worden verloot. Terwijl tenslotte een complete 12-voets- jol wordt verloot a 2.50 per lot, 300 loten, iedereen heeft evenveel kans om voor het luttele bedrag van ƒ2.50 een complete 12- voets-jol te krijgen. Welke zeiler zou zoo'n ge legenheid kunnen laten voorbijgaan Men vecht gewoonweg om een lot. Als de 300 vol zijn, wordt de uitgifte echter onherroepelijk gestaakt. Loten kunnen nog besteld worden bij den he r M. Sluyter, Tempeliersstraat 6, Haarlem, die ook verdere giften ten bate van het jollenfonds in ontvangst neemt. Het moet slagen en laten we direct zeggen, het zal slagen, daarvoor toch is de leiding bij den heer Sypesteijn in te goede handen. Tenslotte nog ditDe jollenclub vraagt bij dezen aan zeilers, die van plan zijn een jol te koopen, dit te willen opgeven, men kan dan eventueel tot gezamenlijken inkoop van jollen overgaan, waardoor ze allicht goedkoo- per zullen zijn dan wanneer men ze elk af zonderlijk koopt. Opgave daarvoor, benevens prijsopgave van jollenbouwers, worden gaar ne tegemoet gezien bij den Secretaris, Ir.B. Bölger, Kleverparkweg 82, Haarlem. Tele foon 1236. Ir. B. B. jf.O.K.Berg en Dal. TOTSCüen beide clubs zijn wedstrijden georganiseerd, waaraan met 2 vijftallen wordt deelgenomen. De eerste wedstrijd werd te Bennebroek gespeeld tusschen de 2e vijf tallen. De uitslag was als volgt D.O.K. 88, 100, 54, 100, 89, totaal 431. %erg en Dal 100,95,1Q0» 96,100, totaal 491 KastanjeboomVriendenkring. /oor de massakamp tusschen boven gemelde clubs werd Vrijdag gespeeld tus schen de 3e vijftallen. Vriendenkring wist ten tweeden male de overwinning te behalen. De uitslag werd Vriendenkring 100, 74, 100, 100, 96, totaal 470. Kastanjeboom 72, 100, 62, 92, 100, totaal 426. Om den Heemstedeprijs. Uitslagen Vrijdag Mienisde Haas150115 Mienisv. Vliet 15091 MienisHuijboom 122150 I De Haarlemsche Groepenwedstrijden. Hieronder publiceeren wij den stand na 4c vijfde ronde der Haarlemsche Groepen wedstrijden 1ste en 2de klasse. IP IC 13C S. M. Mons 4 '2 2 0 6 1.50 G. P. Heek 4 2 115 1.25 Aebe de Jong, 5 2 2 1 6 1.20 H. M. Sprokkelenburg 3 0 3 0 3 1.00 P. van Wamel 4 1 1 2 3 0.75 D. van Wamel 2 0 111 0.50 K. Boks 2 0 0 2 0 0.00 2e klasse. Groep A. f. Wielenga 5 4 1 0 9 1.80 H. Greeuw 5 3 1 1 7 1.40 Poppen 4 1 2 1 4 1.00 W. Kensen 4 1 0 3 2 0.50 K. Leibbrandt 2 0 111 0.50 A. Slinger 4 0 13 1 0.25 2e klasse. Groep B. W. J, A. Matla P. Mollema Ph. F. Amelung R. H. Rooda Jac. Roose Jr. 4 2 115 1.25 4 2 115 1.25 4 12 14 1.00 3 1 0 2 2 0.67 3 1 0 2 2 0.67 Redacteur: A. M. VOORTING, Gasthuissingel 42zw., Haarlem. Verzoeke alle stukken betrekking heb bende op deze rubriek, s.v.p. te adresseeren aan bovenstaand adres. Hoofdklasse-competitie (Afd. Noord) van den Nederlandschen Dambond. .Maandagavond a.s. heeft te Amsterdam een vergadering plaats van vertegenwoordi gers der in de Noordelijke Hoofdklasse competitie uitkomende vereenigingen ter vaststelling van het programma voor de a.s. competitie. In deze afdeeling zullen uitkomen de vol gende negen vereenigingen met hare eerste tientallen „D.O.S.", „V.A.D.", „Van Embden," „Joreph Blankenaar" en „Gezellig Samen zijn", allen uit Amsterdam de „Haarlem sche Damclub" en de „Damclub Haarlem," beide uit Haarlemhet Damgenootschap „De Zaanstreek" uit Zaandam en het „Utrechtsch Damgenootschap" uit Utrecht. PROBLEEM No. 457. W. SEIB. (Zwart 5.) (Wit 7.) Wit begint en geeft in twee zetten mat, Stand der stukken: Wit: Kh8, Dd4, Le5 en h6, Pf2, pionnen: C2 en d2. Zwart: KC!, Tbl, La3, pionnen b3 en b4. PROBLEEM No. 458. T. H. BILLINGTON. (London Opinion 1905.) ma//. mm ïyy///Y/v Wit begint en geeft in twee zetten mat. Stand der stukaen: Wit: Ka4, Dd7, Td6, La3 en e2, Pb4. Pionnen: a2, a6, C2, e6, f4 en f5. Zwart: KC5, Ta7, Tbl, Pb3, Pe3, pion: c7 ÏROBLEEM No. 549, E. PRADIGNAT. Wit begint en geeft in twee zetten mat. Stand der stukken: Wit: Ka2, Db5, Tdl en g5, La7 en bl, Pb6 en C3. Pionnen: a4, e4, e5, e6, g2 en j|3. Zwart: Kd4, Tc2, Lel, Pd2 en f5i Pionnen: a5, b2, e7, g4 en g6. De oplossing van bovenstaande proble men, zal in deze rubriek over 14 dagen wor den bekend gemaakt. Oplossing van probleem No. 454, is: 1. Ta4a6, van No. 455, is: 1. Da2—a5 en van No. 436, is: 1. Dh4—a4, PARTIJ No. 460. Weenen 1894. Wit. SCHLECHTER, 1. e2e4 2. d2d4 3. Pblc3 4. Lelg5 5. Lg5Xf6 6. Pgl—f3 7. e4e5 8. Lfld3 9. h2h4 10. Pf3g5 11. Ld3h7: 12. h4—g5; 13. Thl— h8+! 14. Ddlh5 ri- 15. Dh5—h7 16. Dh7g6: mat'. Zwart. A. WOLF. ele6 d7d5 Pg8—f6 Lf8e7 Le7Xf6 0—0 Lf6e7 Lc8d7? f7—f6 f6-g5: Kg8—h7: Kh7—g8 Kg8—f7 g?g6 Kf7e8 ghjg men weer gezamenlijk terug nahr 't clublokaal van Wierelsma in de Nassaustraat, waar de prijzen door den voorzitter den Heer J. Robbé met een hartelijk woord werden uitgereikt. Olympische Spelen 1924. De steunactie voor de athleten begonnen Nogmaals een beroep op de Haarlemsche vereeni gingen. Verkoop briefkaarten. Tot 15 October heeft de verkoop van brief kaarten het volgende resultaat gehad J. Waller Overveen f 20. Amersfoort 2.20 Zeist 41.87 Haarlem Usquert Gouda 10- Utrecht ®-90 v. Meeteren 5. Totaal f 129.27 Daarna werd nog aan briefkaarten ont vangen Voetbalwedstrijd Quick-H.B.S. f 30.77 te Kapitein Scharroo 14.70 Voor het trainingsfonds schonken Blauw- Wit, H.B.S. en Vitesse resp. f 500.—, f 500 en f 100. Vrijwillige inschrijving. Staande de vergadering van Bestuur en T. C. der N. C. van 3 Nov. j.l. werd door de aanwezige leden geteekend voor f 120. Ontvangen van het Comité voor het or- ganiseeren van steden-wedstrijden 's Bosch- Eindhoven een bedrag van f 50. De actie te Haarlem Een op 25 October namens de Prop. Com missie aan de vereenigingen H.F.C., Haar lem, R.C.H. en Stormvogels gericht verzoek om steun in welken vorm dan ook en hoe bescheiden zelfs had tot resultaat dat R.C.H. berichtte, de algeheele malaise in den lande niet had nagelaten ook haar stem pel te drukken op de inkomsten der ver eeniging, zoodat zij tot haar groote spijt op het oogenblik niet aan het verzoek kon voldoen H.F.C. tot haar spijt moest mededeelen, dat zij voorloopig niet in de griegenheid was, aan het verzoek te voldoen. Hoe teleurstellend deze mededeeling voor ons ook mogen zijn, uit beide afwijzingen sprak niettemin sympathie voor de goede Zaak en de termen „op 't oogenblik" en „voorloopig" doen ons nog niet alle hoop verliezen. Wij vertrouwen daarom ten volle, dat van uitstel geen afstel zal komen, te meer niet omdat deze beide vereenigingen zelf aange sloten zijn bij de Ned. Athletiek Unie Zonder immers oogenblikkelijk in eigen Zak te tasten, zou event, medewerking van bestuur en eerste elftalspelers tot het vormen van een Haarlemsch elftal reeds tot veel goeds kunnen leiden. Dat bij dan nog de medewerking van allen om een vrijen Zondag te reserveeren tot het spelen van een wedstrijd, hetzij geheel of ge deeltelijk ten bate van meergenoemd Fonds en de Haarl. clubs zouden in aller oogen het hare hebben gedaan. Wellicht, dat de bestaande Permanente Commissie over de schijven van den Haarl. V. B. zich dan wel met de organisatie zou wil len belasten. Persoonlijk kennen we den toestand der le klassers te goed, om niet te begrijpen, dat het onder de gegeven omstandigheden moei lijk, zoo niet onmogelijk is, telkens maar weer den „philanthroop" te moeten uithangen. Met die wetenschap gaven we daarom in een van onze vorige artikelen verschillende lijnen aan, die tot het beoogde doel konden leiden. Iets, wat aan de welwillende aandacht der bestuur- deren zeker niet is ontsnapt Het plan tot vorming ^an een Haarl. elftal bevelen wij dus gaarne nog eens bij de ver eenigingen aan. Van „Haarlem" en Stormvogels werd tot op heden taal noch teeken vernomen. Dit kan natuurlijk niet anders dan op een misverstand berusten, waarom wij in 't belang van de goede zaak langs dezen weg onze steunactie nogmaals in herinnering brengen. Ook van deze organisaties, die beiden daad werkelijke athletiekers in haar eerste elftal hebben, waaronder zich bij „Haarlem" zelfs een leeraar in de „athletiek" bevindt, ver wachten wij en niet geheel ten onrechte steun naar draagkracht. Dat de toezegging niet al te lang moge uitblijven Van de N. A. U.-verecnigingen Concordia, Excelsior en de H. A. V. „Haarlem" gaf tot dusverre alleen laatstgenoemde blijk van ac tiviteit. Haar leden brachten door kaarten- verkoop in 14 dagen tijds ruim f 25.bijeen Doch ook voor Concordia en Excelsior is in deze een dankbare taak weggelegd zij mogen bij „Haarlem" niet achterblijven De eenigste particulier, die zich tot heden voor kaartenverkoop aanmeldde is de fa. Bloemhof, Groote Houtstraat 7. Wie volgen? Gaarne brengen wij bij deze in herinnering, dat voor dit doeltreffende propaganda middel aan onderstaand adres de benoodigde kaarten zijn te bekomen. Steunt de voortraining en uitzending der Ned. Athleten naar Parijs Namens het Uitvoerend Co mité der Centr. Prop. Commis sie der N. A. U. H. A. v. d. ME IJ. Jacobijnestraat 7. VISCHVEREENIGING „VISCH LUST Deze vereeniging hield gisteren gisteren gisteren haar 2e halfjaarlij ksche kaswedstrijd op baars tusschen Lisse en Sassenheim in de Ringvaart Om 6 uur ging men gezamenlijk met een auto naar de plaats van bestemming. Daar 't weer nog al stil was, werd er nog al gevangen n.l. 76 stuks. De eersfe prijs werd behaald door den heer H. Flennis met 13 stuk 2.e pr. D. Janssen 11 st. 3e pr. Fillippa 10 st. 4e pr. B. Breem 10 st.5e pr. Koelemij 8 st.6e pr. Poelgeest 7 st.P. Breems en J. Dijkstra ieder 5 stuks. Door den Heer v. d. Burg lid van 't Baarsje Schotep, werd een goud baarsje geschonken voor degene, die de grootste baars ving boven de maat. De Heer H. Flennis wist daar beslag op te leggen door een baars van 23 c.m. te vangen. 10 Uur Niet alle advertentiën hebben reeds bij één enkele plaatsing Zulks Hangt grooten- deels daarvan af of er lust tot het koopen van Uw artikel bestaat wordt de lust tot koopen opgewekt. in de „Nieuwe Haarlemsche Courant" Einde dezer maand zal de uitgestelde trek king der Haarlemsche Sportparkloterij on herroepelijk plaats hebben. Wij kunnen, helaas! niet zeggen, dat ka tholiek Haarlem zich aan deze loterij veel ge legen heeft laten liggen. Misschien is dat niet te verwonderen, want katholiek Haarlem heeft tot nog toe bitter weinig over gehad voor de Roomsche sport. Het is wellicht niet prettig om het te zeg gen, maar het is de harde en voor velen bit tere werkelijkheid, en van vriendelijkheden alleen kan de Roomsche Sportorganisatie niet bestaan. Als we de verhoudingen in Haarlem na gaan, als we de bevolkingscijfers beschou wen, dan zien we, dat er zeker een 30.000 katholieken in Haarlem wonen. Natuurlijk hebben deze allen niet een veilig gestelden Hoüandschen gulden te mis sen, maar 'n hoop zijn d'r, die d'r wel méér dan één te missen hebben. Zelfs in dezen tijd, zelfs voor de Roomsche Sport! De twaalfduizend Roomsche Sportparklo- (en aan den man te brengen, dat moest voor Roomsch Haarlem een peulschilletje zijn. Die loterij had in een handomdraaien ge slaagd moeten zijn, ook al geeft een lot niet zooveel rente als een aandeel onzer Indi sche leening, die in New-York in één dag volteekend was. Wat trouwens nog een vraag is, want wie de Sportparkloterij had helpen slagen, ver diende veel meer dan zilveren rente: hij verwierf waarachtige verdienste voor den Hemel, omdat hij hielp bevorderen een Gode welgevallige zaak, wat de actie voor de Roomsche Sport per saldo welt degelijk is! Maar, eilaas, wij gelooven, dat er van de twaalfduizend loten amper een tiende deel verkocht is. Amper een tientje deel! Wij schamen ons eigenlijk, het neer te schrijven, maar het moet, willen we de ergste debacle van de Sportloterij voorkomen. Want, het spreekt welhaast van zelf, {lat we de hoop opgeven, om in de resteerende 14 dagen er nog in te slagen te bereiken, wat in maanden niet mogelijk bleek. We zullen onzen eisch temperen. Laten wij elkaar nu maar niets wijs ma ken, maar als er niet een of anderen croesus opstaat, dan raken we de helft niet meer kwijt. In 14 dagen nog ruim vierduizend loten van een gulden aan den man brengen voor ons Roomsche Sportpark neen, dat krijgen we niet gedaan. Hoe laag moeten wij onzen eisch dan stel len, om niet weer teleurgesteld te worden in onze verwachting? En toch de ergste teleur stelling te voorkomen voor hen die de ver loting hebben op touw gezet? Kunnen wij met zijn allen niet in de res teerende 14 dagen honderd van die lootjes per dag kwijt raken? Honderd per dag, met zijn allen, gezamen lijk nu nog eens actief en onweerstaanbaar er op uitgetrokken, alle goede vrienden en belangstellenden en belanghebbenden van de Roomsche Sport? Dan hebben we, bij het beetje dat er al is, nog een veertienhonderd gulden voor het beoogde doel. Als dan nfet alles tegenloopt, schiet er misschien nog een klein douceurtje over, dat den grondslag kan vormen van het fonds, dat noodig is, om ons Roomsch Sport park te verbeteren. Iedereen begrijpt wel, dat die verbetering noodig is, dringend noodig is, wil de heil zame Roomsche Sporlbeweging in Haarlem stand houden en zich kunnen ontwikkelen, groeien en bloeien. Die ontwikkeling en groei wordt doodelijk belemmerd doordat de speelgelegenheid on voldoende is en geen gelijken tred gehouden tfteft met den groei der beweging, de stich ting en den vooruitgang van het aantal clubs. De gelegenheid aan de Molenwerfslaan is voor verbetering en uitbreiding vatbaar, is geschikt om op den duur een model Roomsch Sportpark te worden. Roomsche Haarlemmers, helpt de commis sie, aan haar nobel werk voort te bouwen. Helpt de Roomsche Sport in de komende ■v,eertien dagen, die ons nog scheiden van den trekkingsdag! Die trekkingsdag ziet de commissie nu nog met schrik tegemoet. Moet het een fatale dag worden? Neen, «Jat mag niet, en dat behoeft ook niet. Het kan alsnog een blijde dag zijn. Als Roomsch Haarlem helpt aan de verlo ting! De laatste veertien dagen. Honderd per dag! H, N. S. DISTRICT HAARLEM. Junioren-competitie. Programma van 18 November. Geel-Wit 4Alliance 1, half twee. V.V.F. 1Geel Zwart 5, 2 uur. B.S.V. 3S.D.S. 3, half 2, Alliance 2R.C.O. 1, 2 uur. V.V.F. 2—H. B. C, 4, kwart over 3. Geel Zwart 6—Victrix 3, half 2. Aanwijzing scheidsrechter en nadere me- dedeelingen in het nummer van a.s. Woens- VICTRiX 2—CONCORDIA 8, 2—2. De scheidsrechter blaast beide elftóten in het veld; Concordia is pelieel volledig Vic trix speelt met 10 man. Al dadelijk outwk- kelt zich een slug spel. Na 20 mfhuten spe ten geeft de inid voor v. Concordia zijn club de leiding. Spoedig hierop maakt de rechtsbin nen van Victrix gelijk. Het spel verplaatst zich nu van doel tot doel. Even voor rust krijgt Cone, >n strafschop Ie nemen, de inid voor van Concordia plaatste zich achter den bal en schiet keihard in", 'd'ocdf Be Victrix-kee- pér redt schitterend. Spoedig hierop is het rust. Na rust krijgt nven weer een vlug «pel te zien, met Victrix iels in meerderheid. Na een half uur speten krijgt Victrix een straf schop te nemen, welke door den rechtslbin- nen in een goal wordt omgezet. Nu valt Con cordia verwoed aan. Door een misverstand in de blauwzwarte achterhoede, maakt de midvoor van Concordia gelijk. Nu nog eenig heen en weer getrap. Dan fluit scheidsrech ter Slobbe, die uitstekend leidde voor hef laatst. Ter voorkoming van abuizen worden er de clubs op attent gemaakt dat het Victrix-tei"- redn gelegen is aan den Spaamlhovcnweg te Schoten in de onmiddellijke nabijheid van hel- R. C. H.-terrein. UITSLAGEN. Victrix 1—S. D. S. 1, 4—2. Victrix 2Concordia 3, 12. Victrix 3V. V. F. 1 {vriendsclmppeliik) 3-«- R.-K VOETBALVEREENIGING „SANTPOORT." Secretariaat: Kerkpad 10, P. P. Smit. Mededeelingen: Uitslagen van Zondag 11 November. Santpoort 3B. S. V. 2 41. Santpoort 2H. B. C. 3 50. Santpoort I niet gespeeld. Programma a.s, Zondag 18 Novembei Santpoort IGeel-Wit I. Geel-Wit IISantpoort II. Zilk IISantpoort III. Aanschrijvingen zullen volger.. Zooals gij allen reeds weet misschien, is ons eerste elftal in de tweede klasase C ingedeeld en hebben we a.s. Zondag onze eerste competitie-wedstrijd. Hét is niet noodig te vragen heeren van 't eerste elftal om uw aller medewerking, wanneer gij alien wilt, zal aan 't einde van 't seizoen een goede plaats ons deel zijn. Dus 't beste beentje voor. Het tweede elftal is ook goed op dreef, jammer dat fiiet van T. L. B. gewonnen is. Gisteren waren de heeren in een productie ve bui, zoodat de H. B. C.-keeper 5 maal moest visschen, terwijl Nijssen c.s. geen kamp gaven. Het derde elftal wist tegen de verwach ting in van B. S. V. 2 te winnen met 41, voorwaar een mooie prestatie, gaat zoo voort jongens, het is de goede weg. Alleen moeten jullie meer komen oefenen, want het is treu rig zoo stijf als verschillende jongens zijn, hardloopen is een eerste vereischte van een voetballer, daarna komt tactiek en hersens- werk, prent deze 3 dingen goed in 't hoofd en beoefent ze. Dan moet deze waarschuwing uit m'n pen, wanneer een speler der tegenpartij per onge luk je been, hoofd of lichaam eenigszins hardhandig, raakt, dan moeten jullie leeren dit te verontschuldigen en niet direct begin nen te mopperen, begrepen! SANTPOORT 3—B. S. V. 2. 4—1. Onder leiding Van den Heer Kol wordt deze wedstrijd te half één aangevangen, direct zijn beide partijen actief en wordt aardig gedomineerd, door goed doorzetten van Rutte, geeft deze „S." de leiding, doch na ongeveer 10 minuten weet de linksbinnen van Bennebroek keurig gelijk te maken, zoo blijft het tot rust. Direct na de rust neemt „S." 't spel in honden, en weet nog driemaal 't Bennebroe- ker net te vinden, respectievelijk door H. Duyn, M. Smit en C. Smit, deze laatste speler weet nog een dubieus doelpunt te maken, hetwelk niet toegekend werd. Zonder dat de B. S. V. 2-voorhoede een goal weten te fabriceeren, komt 't einde. Sche.idsrechter goed. Beide elftalien moé ten tactischer leeren spelen, niet maar zoo in 't wilde wegtrappen en dan goed op aun plaatsen blijven, 't Schieten en combinatie spel moet beter verzorgd worden. Rest nog te vermelden, dat geen onbehoorlijk of leelijk woord vernomen werd, wat zeer te loven viel. SANTPOORT 2—H. B. C. 3. 5—0, Onder de correcte leiding van den herr Bierman stellen beide ploegen zich op, te twee uur 30 wordt begonnen en al dadelijk blijkt dat „S." de sterkste is, wat ze dan ook direct in eenige doelpunten weet uit té drukken, door toendoen van Wittebrood en Spanjaard. Rust 30. Na rust 't zelfde spel, dus „S." steeds in de meerderheid, slechts spoedig komt H. B. C. over de helft van 't veld. Nadat Boon en Wittebrood 't H. B. C.-net nog ieder een keer hebben laten trillen, komt 't einde met een allerzins verdiende overwinning voor „Santpoort 2". Gaat zoo voort, Santpoorts reserve's, ziet dat ge de bovenste plaats verovert, een kampioen moeten we dit jaar hebben, anders zijn we niet tevreden. Vol gende week Geel-Wit 2, die kan ook gewon nen worden. Attentie: heeren secretarissen! R. K. V. V. „Santpoort" vraagt voor haar 4de elftal voor a.s. Zondag een wedstrijd hetzij uit of thuis (thuis om half één uur). Het zijn kleine broekjes, dus geen te zwaren tegenpartij. Gelieve per omgaande te schrijven. P. P. SMIT, Kerkpad 10, Santpoort. H. B. C. II—R. K. V. Z. I (gestaakt). De H. B. C. reserves hebben het Zondag, dank zij het meerdere uithoudingsvermogen en het slecht uitkomen der Zwaluwen voor loopig tot een groote overwinning gebracht. Voorloopig, omdat de R. K. V. Z.-ers, 19 min. voor tijd niet met de uitspraak van den scheidsrechter tevreden waren, en het veld verlieten, toen zij reeds met 41 achter stonden. De R. K. V. Z.-ers wonnen den toss en la ten H. B. C. tegen zon in aftrappen. H. B. C, is compleet, Zwaluwen komt met 9 man. Het spel verplaatst zich vrij snel, en aan beide zijden worden goede aanvallen onder nomen, voorloopig zonder succes. Pas na een kwartier komt de eerste goal voor de Zwa luwen, als Louwers een voorzet van rechts benut. 0-1. Dit prikkelt de H. B. C.-ers. Zij komen goed opzetten. Een hard schot van den rechtshalf stompt de Zw. keeper terug terwijl een corner verwerkt wordt. Dan volgt een gevaarlijke aanval der R. K. V. Z.-ers, waarbij voor het H. B. C.-doel aardig kop- werk geleverd wordt. Het doel wordt ech ter niet bereikt. H. B. C. krijgt dan een pe nalty, die hard overgeschoten wordl. Als de Zwi keeper dan nog een hard schot uit het hoekje heeft gehaald, wordt rust aangekon digd. Na rust is H. B. C, direct in de meerder heid en uit een doelworsteling maakt Juf fermans gelijk. 1-1, direct gevolgd door een doorbraak van Draijer, die onhoudbaar scoort. 2-1. Dit wil Draijer nog eens probee- ren, doch de keeper redt. Juffermans zend dan 'n hoogen bal in, die over den keeper in het doel gaat, 3-1. Een enkele maal komt Zwaluwen in actie, doch de aanvallen wor den afgeslagen. Dan komt Draijer alleen voor den keeper. En andere H.B.C.-er staat ech ter off-side. DraijeiFwacht met schieten tot die speler is teruggekomen en schiet dan iangs den uitgeloopen keeper. 4-1. De spelers van R. K. V. Z. protesteeren, maar als dc scheidsrechter de goal geldig verklaard, verlaten de R. K. V. Z.-ers het terrein, zoodat de scheidsrechter ook de H. B. C-ers laat inrukken. v V. V. F Het eerste elftal der voetbalclub St. Fran- ciscusliefdewerk te Haarlem, speelde Zondag vriendschappelijk tegen Victrix III. V.V.T. wist met 63 te winnen. OVERBLUFT. Alice „Wij gaan eiken Zondag na» da Diergaarde en jullie niet." Bertha „Wij hebben thuis zelf een dier gaarde. Papa heeft een hond, Ma een papa- gaai, mijn broer een konijn en de meid tzi lintworm. WAAROM MOEDER SPREKEN MOEST, Fritsje „Moe, waarom spreekt u zoo wei nig, als u koek bakt Moeder „Maar, kindlief, wat moet ik dan zeggen Fritsje „U kon toch wel eens zeggen 1 „Fritsje wil je een stukje koek hebben. WAARDEERING. Ieder mensch heeft op zijn tijd behoeft» aan een beetje waardeering. Dit vloeit niei voort uit ijdelheid, maar het is noodig om ei den moed in te houden. Iemand, die zijn werk goed verricht, vindt het aangenaam om buiten de geldelijke belooning, een waar. deerend woordje te ontvangen. Dikwijls be reikt men met een hartelijk woord meer dan met een stoffelijke vergoeding. Een vriende lijk gesproken woord dringt door tot het ge moed van den mensch, men maakt er vriend mee, men wint er een hart mee. LEUK. Zeer dikke heer (in de volle tram) ,2* duwen me, ze stooten me, ze trappen me. Het publiek „Ja, beste meneer, maar u ir ook overal." DAMIATEN n—VITESSE 2—3. De partijen wegen goed tegen elkaar. HM duurt dan ook geruimen tijd voordat Vitess» de leiding weet te nemen. Na rust weet zc deze to vergrooten. Damiaten komt dan flink opzetten en scoort uit een penalty. Eeniga minuten voor tijd maakt v. Hoften gelijk. Vu tesse scoorde dan door haar middenvoor h*v winnende punt, waarmee het einde korai dezen kalm gespeelden wedstrijd. v Als om bijna 1 uur door S. D. S. wortr, algetrapt, is zij direct in de meerder heid. Doch de W. F. C.-keeper redt ten koste van een corner, 't Overwicht blijft voortduren, wat uitgedrukt wordt <loor twee goals van Swart en van Schooten. Dan wordt. v. Schooten in 't beruchte gebied ge nomen, wat hem twee tanden en W. F. C. een straschop kost. Deze wordt echter do or Peters tegen den paal geschoten. Dan krijgt ook W. F. C. een penalty te nemen, die zij onhoudbaar voor onzen doelwachter in t net deponeert. Rust 21 voor S. D. S. Na de rust vergroot Peters met een boog schot de score. Hierbij blijft het en wanneer scheidsrechter Bruin t einde aankondigt, heeft S. D. S. hun tweede overwinning to pakken. Scheidsrechter goed. C. G. Z. W. L—W. F. C. L 0—1. De comb, is er niet in geslaagd, dezéb voor haar zoo belangrijken wedstrijd te Win nen, al dient gezegd, dat de uitslag even goed andersom had kunnen zijn. De wed strijd was van goed gehalte met over htt geheel de comb, iets in de meerderheid, welke zij echter niet in doelpunten wist uit te drukken, ook al door goed spel van den W, F. C.-doelman. Voor de rust wist gee* der partijen het net te vinden, na rust het zelfde spel met de comb, een tikje sterker. Verschillende goede schoten van Braakhuis en Snoek werden zeer verdienstelijk gestopt. Als bij een aanval van W. F. C. de links back mist, krijgt de rechtervleugel der gas ten, welke ongedekt staat den bal en weet onhoudbaar voor de Vries het eenigste doel. punt te maken. Er is nog een kwartier te spelen, de comb, zet er alles op om gelijk te maken, doch het lukt haar niet. Ook W. F. C. komt nog geducht opzetten, doch d« Vries weet op keurige wijze een 2de doel. punt te voorkomen. Als het tijd is, heeft W. F. C. de 2 puntjes binnen en eindigde deze in de beste verstandhouding gespeelde wedstrijd, in het voordeel der gasten. R.K. SPORTVEREENIGING „COMB. GEL* 7AV.VRT-WESTEN". t (Secretariaat H. v. Turnhout, Emïnap;. 38), Na eenige succesweken voor de Comb, moest zij Zondag toezien, dat de puntjes door de tegenstanders werden meegenomen. Zelfs ■het 1ste elftal mocht het niet gelukken., af is het dan ook op 't kantje af, maar één puntje te- behalen: de andere elftalien wer den met klinkende cijlers ingemaakt Dit vindt zijn oorzaak hierin, dat er nog altijd jongens zijn die het niet de moeite waard vinden, om bijtijds af te schrijven. Nogmaals wordt hekend gemaakt, dat dit moet ge-, schieden voor Vrijdagavond bij H. v. Torn hout, Eammaplein 38. Nu over de gespeelde wedstrijden. Het eer, ste elfial verloor van W. F. C., en de uil slag 1-0 is w-el het beste bewijs dat de puntjes niet cadeau zijn gegeven. C. G. Z. W. II was vermoedelijk hopeloos uit vorm. Geel Wit I. een van de zwaarste concurrenten, qrrofiteerde hiervan en won met niet minder dan 40. Het 9e ging onvolledig naar Conoondia II en kreeg niet 50 slaag. Een voHechge ploeg had daar zeer zeker nog wel een s'icbes kun nen boeken. ,,T. Z. B." ging den strijd aan met het 4éf elftal. De Zandvoorlers, die een stevige partij voetbal speelden, wonnen verdiend met 51. Het moet de volgende week beter gaan, hoor. Vier verloren wedstrijden is wel wat veel, maar we zulten hopen dat At laat ste nederlagen zijn geweest. AJAX n—H. F, C. 3—4 De H. F. C,-reserves hebben kranig weriF geleverd om 'n overwinning te behalen op dé Ajax-reserves. Partijen wogen voor rust goed tegen elkaar op. Doordat de linker vleugel van Ajax wel wat te veel vrij spel werd gelaten, wisten de Amsterdammers de leiding te nemen. Een gevaarlijke uitval ▼an H. F. C. II, leverde den gelijkmaker op, door toedoen van Daniels, a! moert hij erkennen, dat dit hoofdzakelijk goed werk was van Engel Sr. Nog voor rust doelpuntte Ajax IJ, na werkelijk goed wTerk van den midden-voor. Rust 2—1, Na de hervatting traden de Haarlemmer» al dadelijk fKnk op en het duurde nie( lang of de gelijkmaker kwam uit «en straf schop. Lamp gaf dc Ajax-doelverdediger geen kans, 2—2. Na een periode van gelijk opgaand spel, wist Seignette aan Haarlem de leiding te bezorgen, terwijl Engel Jr. 4fort hierop deze wist te vergrooten, 42. De Haarlemmers bepaalden zich hier na in hoofdzaak tot verdedigen, Hetgee* niet voorkwam, dat Ajax II, na leelijk mi», sen van een der Haarlemsche achterspeler» er nog 43 van wist te maken. Einde kwam met een verdiende overwin ning der H. F. C.'ers. Het H. F. C.-elftal zag er aldus uit: De Jonge, Boerana, Adelink. Ode ring, Revenkamp Gille, Camp, Seignette, Daniels, Engel Jr., v.Bee, Engel Si

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 7