Levenslange geleele ongeschikth. lel werken f3©0© 750 luim tan hi hit. m tee! ai een 009 Verlies tee een risii el wijsiinier Verlies tan enn andere tinner 250 125 40 Breuk ven boven- of onderkaen, lom of onderarm 5©, STADSNIEUWS. leu k1m taffies! it lil eternal cp JIH KMH BiMir Wij berichten hiermede aan onze abonné's dat de uitkeeringen door onze Gratis-Ongelukken Verzekering op de navolgende wijze VERHOOGD worden met ingang van HEDEN; ongelukken,ten gevolge hebbende: ZEGT HET VOORT DE DIRECTIE m Lief nieuwe gebouw der K.S.A. te Sassenheim. F PELTERIJEN 1 flinaenlspris 25 cents per weel met inbepip van Mjslibl INTEEKENBILJET. m UIT DE» OËIHEK. Isigezsïïdssi Medeslingen 0 De voorwaarden der verzekering, waaraan bovenstaande uitkeeringen onderworpen zijn, worden dezer danen nog eens in de Courant atgediukt. Bont Willem van Liemty 0, 0 VEL sen. Frans Ketscbsr i 60 cents per regel. nsstismiautsiiHtiiiseiiitiisisisiisiaiimi HEEMSTEDE. ZANDVOORT. BLOEMEND AAL. De propaganda-avond van den R.-K. Vrouwenbond. 1 Sf. Nicola'as 1923. Moderne Kragen en Shawls, 5| i' 1 1 e. a s 5 Anegang bjWarmoesstr. Straatverbetering. Visitatie van Buitenlandsche goederen. Een beroep tegen de Hinderwet. Aanriiding. experimenteert, oij gebrek aan een echten, desnoods met een geimproviseerden bal, welks belden hem een soort halfgoden zijn, en voor zijn favorieten daaronder is hij elk oogenblik bereid... te vechten, als je df wat van zeggen zou. Maar zelf van een organisatie deel uit te maken .wedstrijden in optima forma te spelen; een competitie straks.... zé voe len zich zelf verheven in die sfeer van hun vereerde helden En behalve het hygiënisch nut, dat in deugdelijke sportbeoefening gelegen is, en dat reien hunner uitstekend te stade komt, zijn daar de opvoedkundige voordeden, die het kfachtig geleide spel ongetwijfeld bezit er,... de jongens zijn onder toezicht, ver van jie bioscoop en van de straat. Het is duiddijk, dat er heel wat toe be hoort om een zeventigtal jongens te leiden bij al zulke gelegenheden, waarbij dikwijls de geheele Zondag bijna moet worden op geofferd En daarbij komt dan nog een geregeld huisbezoek om het vetrouwen en de mede werking der ouders te bekomen, die dik wijls heel gaarne gegeven wordt, maar ook in vele gevallen nogal te wenschen overlaat. En verder de bemoeiingen be treffende gewoon-, vervolg-, of vakonder wijs voor de jongens en hun plaatsing bij patroons enz. Natuurlijk vallen er binnen bet raam dezer hechte organisatie, die wij in groote trekken schetsten, nog vele bijzondere, kleinere punten, waarvan we b.v. noemen kunnen: een spaarkas, voorziening van kieeren voor de allerbehoeftigsten, steun bij vakopleiding enz. En naast de opofferingen der werkende leden van het Liefdewerk mogen zeker ge memoreerd en gehuldigd worden de vrien delijke zorgen van een duchtigen staf. van een vijftig onvermoeide zelatricen, die zoo groot aandeel hebben in de verwezenlijking van het lamg gedroomde ideaal: het eigen gebouw, door de krachtige wijze, waarop zij zorgden voor de noodige financiën. En nu de vraag naar de resultaten van zooveel zorgen eïi moeiten? Slechts langzaam aan worden die resul taten merkbaar maar dat het succes niet uitblijft is zeker duidelijk te zien aan het genoemde eerste dertigtal, die over het al gemeen veel netter, beschaafder. beter, godsaienstiger geworden zijn. O zooveel goeds doet hieraan het geregeldpersoon lijk contact van de heeren met de jongens, .gedurende spel en recreatie. Dit jaar werden 25 van de beschermelin-. gen op den Zondag voor Pinksteren in de Kathedraal gevormd, terwijl er 12 op verschillende tijdstippen tot de eerste H. Communie werden toegelaten, wat bij ve len herleving van den godsdienst in bet huisgezin beteekent. Het komt er nu maar op aan, hetgeen reeds bereikt werd, zóó te versterken, dat de jongens de vruchten n,eedragen zullen hun heele leven door; en steeds weer nieuwe groepen jongens op te voeden tot het gewenschte peil. En zoowel voor liet eerste, het behouden er vastleggen van wat werd bereikt, als voor het uitbreiden van het getal der be schermelingen komt bet ruime, eigen ge- >ouw de gewenschte uitkomst bsengen. We willen dit in een volgend artikeltje na der bezien, echter niet dan'na eerst eens een dagje onder de Franciscaanties te heb ben doorgbracht. (Wordt voortgezet.) plükken-mzekeriiig 4. Omtrent de -ieden letterkundige Frans Netseiier schrijft fnen ons nog: Hij heelt aan het openbare leven deel genomen ais weinig anderen en zijn krachlen steeds gesteld in dienst der gemeenschap. den zomer van 1907 werd hij voor de Vrijz. Democratische Partij gekozen als lid van den gemeenteraad en wel in district II, Umuiden. Op den eersien Dinsdag in Septem ber als raads id geïnstalleerd, werd hij dade lijk tot wethouder gekozen. Als- wethouder kreeg hij onderwijs en later het gasbedrijf Hc! gasivtriif was er to.-n nog nic maar de leer N'etschcr heeft een groot aandeel ge- sad in de totstandkoming» daaraan en toen dan na een warmen strijd was beslist, dat de zemeente niet zelf een gasfabriek zou bou wen, maar haar gas van Haarlem ging be trekken, kroeg de heer Netscher het bedrijf onder zijn bestuur. De volksgezondheid ging hem zeer ter harte, jarenlang was hij lid van de Gezondheids commissie. Was mede onder zijn bestuur het Gasbedrijf in 1910 lot stand gekomen, daarna heeft hij mede zijn schouders gezet aan de totstandkoming van de waterleiding. In 1913 werd hij niet herkozen ais weihouder en de werkzaamheden voor de waterleiding werden :n 1914 aanbesteed en in 1915 uitgevoerd. Maar aan de voorbereiding hiertoe had de beer N'etschcr een werkzaam aandeel gehad. Op 2 September 1919 werd de beer Net scher gekozen tot tijdelijk welhoudw, wat hij bleef tot 3 Sep embtr van dit jaar, toen hij als raadslid aftrad, na dit 16 jaar te zijn geweest Hij zat in tal van commissies, was jarenlang lang ambtenaar van den Burg. Stand, als hoe danig hij heel wat huwelijken gesloten heefl. Over dag en des avonds zag men den heer Netscher op het raadhuis. In de Ziekenhuis- commissie had hij tot zijn aftreden zitting en hij was een der warme voorstanders voor de stichting van een gemeente-ziekenhuis. Een wakker strijder was hij voor de ver fraaiing van onze gemeente. In 1914 deed hij een voorstel tot onteigening van gronden tot verbetering van den Rijksstraatweg te Sant poort, waarvan he'aas nog r.'cis gekomen is. De ieelijke palen van de ekclrische straat verlichting waren hem een doom in 't oog. ook voor goede verkeerswegen en bestrating rtreed hij. Een militante figuur als de heer Netscher vond natuurlijk zijn bestrijders. Maar ieder een zal erkennen, dal hij immer opkwam voor de belangen onzer gemeente. Nooit was hij scherper, dan wanneer het optreden van de regoering of van het provinciaal bestuur z. i. irgmg tegen onze belangen. Dan sprong hij voor Ve'sen in de hres en hij deed dit met vaak vlijmende scherpte, die er steeds voor was om het den bestuurders in Den Haag en Haarlem zoo scherp mogelijk aan het ver stand te brengen. Wij denken aan de kwestie, toen Haarlem in de oorlogsjaren den gasprijs verhoogde en de. galeverimg naar onze ge- ineetrte stopzette en aan den slrijd van den heer Netscher tegen de vervuiling door de 'r rek op de terreinen van het Prov. Zieken huis te Santpoort. Een voorstander was de heer Netscher van 'een groot en krachtig Ve!senDaarom deed I hij indertijd aan de afscheidingsbeweging van een aantal Santpoorters niet mee en negeerde hij deze actie volkomen. Hij zag een goede toekomst voor de gemeente Velsen en daarom zag hij ook de groote lijnen. Idealen had hij en eens sprak hij ervan op een vergadering te IJmuiden. Hij zag in zijn geest al een directen spoorweg van IJmuiden over Sant poort naar Amsterdam, een electrische tram van Haarlem over Velsen naar Velscroord en IJmuiden. welke tram van Velsen naar IJmui den zon rijden langs een mooien boulevard aan bet Noordzeekanaal. Voor eenige jaren was de heer Netscher afgetreden als voorzitter der Vereeniging voor Am ba oh tsond erwij s. Ook was hij lid van verschillende commis sies, als Huurcommissië. Duurtecommissie, P Cordin overleden. Naar wij vernemen is Zaterdag de heer F. Cordia overleden, die gedurende 36 jaar als observator van de fl- liaaltnrichting van het Kon. Meteorologisch Instituut le Amsterdam is werkzaam ge weest. Sinds 1 Nov. 1922 was hij gepension- neerd. waarna hij zich te Heemstede heeft teruggetrokken. De heer Cordia heeft naam gemakt doof zijne geschriften over aanva ringsgedingen en de bewerking der „Bepalin gen ter voorkoming van aanvaringen op zee'", die meerdere drukken beleefder,. Kederl. R.K. Volksbond. Zondag herdenkt de afd. Heemstede van den Ned. R.K. Volks bond haa- 31-jarig bestaan. Als gewooniijk zal deze herdenking eenigs- zrtis feestelijk gesierd worden. Hel feest wordt, z.ooals gebruikelijk is, ge- open 'i mei eene H. Mis in de parochiekerk, waaronder algem. H Communie de; leden. Des avonds om 7 uur wordt het feest voortgezel in het R.K. Vereemgmgsfebouw, waaraan zullen medewerken de Harmonie ..St. Michael" en de mandolineclub „Koning D.avid", terwijl de tooneelvercenïgMig D. E. S. op zal vopren' „Een wetenschappelijke bijeen komst" kluchtspel in 2 bedrijven, terwijl eer, feestrede zal uitgesproken worden door den heer B. R. F. Hulselman. boadsambtenaar van de FabnteksarbeMersnrganisatie. GemrerJcraken. B. en \V. stellen voor. de rooilijn vande dorr Gcbr. J. en H. v. d. Pol le bouwen 3 winkelhuizen aan de west zijde van den Binnenweg vast te stellen op ongeveer 4 M. uit de westgrens van dien weg. Verder stellen zij s'oor, van Gebr. v. d. Pol grali.-, over le nomen een strook grond aan den Binnenweg. Gouden huwelijksfeest. Maandagavond bracht Zandvoort's Muziekkapel een sere nade aan het het gouden echtpaar De Wid- Moolenaar, Haarlemmerstraat 82. De muzi kanten trokken onder veel belangstelling naar Het met een fraaie eerepoort versierde huis Ma eenige yroclijke nummertjes ten gehoore te hebben gebracht, trokken zij om half negen weer naar school D. terug. Verkoopinq Ten overstaan van notaris N. J.Hoeflake te Haarlem is het heerenhuis aan v.r- i ie Kostveriorenstraat, hóek Nieuwstraat. verkocht voor 11.300. Een» perceel aan de Brederodestraat werd opgehouden. Ten overstaan van notaris G. D. Boerlage, te Velsen. werden verkocht twee heerenhuizen in de Dr. Smnthslrant 8 en 10, gecombineerd mei een groot heerenhuis in de Dr. Smith- straat 12, aan J P. KoK q-q. le Schoten, voor 21.000, Een gevaarlijke hond. Reeds meerdere malen kwamen er k'achlen bij de politie over een hond van den heer H.. wonende aan den Z. Stationsweg alhier. Deze week gelieurde dil zelfs tweemaal. Mej. de V. werd in haar arm gehelen en mej. H. in eon der bcenou. Behajve de verscheurde kieeding hebben heide e'amot. zich onder medische behandeling moeten stellen. Van beide gevallen is aangifte bij de po litie gedaan. G'enoemdcv heer H. is reeds het vorig jaar door B. en W. gewaarschuwd, om den hond van een muilkorf te voorzien. Wegens deze na'atigheid is proces-verbaal op gemaakt. Wij honen, dat deze- maa'regel een aansporing moge zijn, om .dit gevaarlijke beestje beter te bewaken en in 't vervolg le muilkorven. lei DE INVOER VAN BLOEMBOLLEN IN HET BUITENLAND. Gisteren vermeldden we 'reeds, dat het oofdbestuur der Alg. Ver. voor Bloe „bol- enerdtuur de Alg. Vergadering voorstelt 't Hoöfdbestuur op te- dragen, t. t de eerstvol gende vergadering 'n voorste! te richten tot het vormen van een fonds ter bestrijding van de kosten, verbonden aan de behartiging van den invoer van bloembollen in het buitenland en de propaganda voor den af zet van dat product in den ruimsten zin. Ter toelichting schrijft het Hoofdbestuur; Ir. de laatste jaren is bet herhaaldelijk noodig gebleken, over belangrijke sommen te kunnen beschikken ter verdediging of ter bevordering van de levensbelangen van het bloembollenbedrijf, In sommige geval len wist men vooraf, dat men bepaalde uit gaven voor propaganda of andere doelein den zou moeten ioen; meestal echter moest plotseling een besluit genomen worden tot een min of racer kostbaren maatregel, die voor het welzijn van het algemeen vakbe lang onvermijdelijk werd geacht. Herinnerd behoeft slechts te worden aan de ditzen- cfing van Dr. van Slogteren, ran de heeren Krelage en Warnaar, tot bijwoning van twee conferenties te Washington, aan de reis naar de Zuid-Fransche Narctssencultu- ren aan de bloembollendesuonrtratie in de Tuiltriëntmn te Parijs, de deelneming ran de Gentsche tentoonstelling, bet geschenk in bloembollen aan de Jubileumtentoonstel ling te Göteborg, de Laie-Tulpcn>zendin-1 onzen export# gen aan de publieke parken in Amerika. Al deze maatregelen en nog vele andere zijn lot stand gekomen, na eens uitgevoerd en bekostigd door de Aigemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur; dan weder door den Bund van Bioembollenhandelaren, of de vereeniging „De Narcis", maar meestal, nadat daar/oor de gelegenheid tot het schenken van geldelijke bijdragen gegeven was. Tot nu toe is men nog steeds in ge slaagd, de noodige gelden en waarlijk geen gering bedr;. bijeen te brengen, maar in den regel waren het steeds weer dezelfden op wier steun met goed ge volg een beroep werd gedaan, terwijl de overgroote meeroerheid Oer vakgenooten, ra wier belang toch ook al deze maatrege len genomen werden, er in geen enkel op zicht aan mede betaalden. Het behoeft geen betoog, dat dit niet zoo kan voortgaan en dat er derhalve afdoen de maatregelen beraamd moeten worden om de in toenemende mate bedreigde vak belangen zoo noodig krachtig te kunnen verdedigen. leder vakman weet, dat, wanneer Ameri ka één of meer onzer hoofdartikelen uit sluit, niet slechts de handelaren op Ameri ka, maar h geheele vak daarvan den te rugslag ondervinden zal. Een nieuw gevaar dreigt uit Engeland, waar, ingeval van een overwinning van de voorstanders van be scherming, zonder eenigen twijfel ook de bloembollen door den invoerrecht worden getroffen zullen worden ten nadeele Alle krachten bebooren te worden inge spannen om deze en dergelijke steeds op nieuw en meestal plotseling opkomende ge varen te kunnen overwinnen. Het is onmo gelijk daarvoor een gedragslijn vooraf vast te stellen, maar de ervaring .heeft o.a. ge leerd, dat persoonlijke besnrekiu'en of on derhandelingen in het buitenland goede re sultaten kunnen afwerpen. Deze en tal van andere noodzakelijke en onvermijdelijke maatregelen kunnen echter alleen genomen worden,, als daarvoor de noodige fondsen beschikbaar zijn. Het is ondoenlijk voor elk bijzonder geval het daarvoor noodige geld bijeen te brengen, vooral omdat de juiste tijd voor het doen van eenigen stap dan reeds lang verstreken zal rim, vóórdat men het noodige bedrag bijeen heeft. Deze overwegingen hebben het Hoofd bestuur tot het voorstel geleid, dat strekt om een fonds te#vormen, dat voor al deze maatregelen kan dienen. Op welke wijze het fonds bijeengebracht moet worden, het zij door een heffing van de beteelde opper- vlakt' door o-c heffin^ v: n den ver klop, kan beter in de volgende Aigemeene Vergadering worden vastgesteld. Wegens de belangrijke beteekenis van dit voorstel ach. het Hoofdbestuur een voorafgaande beslissing betreffende het beginsel in deze vergadering gewenscht. Een volle zaal, een knap tooneelstuk, goed gespeeld mooie zangnummers warme toejuichingen, waarlijk de propa- ganda-club kan over haar eersten avond te vreden zijn! Nadat de presidente der club, mej. M. H. de Rooij, de beteekenis van den avond in het licht had gesteld, werd een aanvang ge maakt met het tooneelstuk „De les van het leven,'' een nieuw werk van H. B. v. d. San- de. Al aanstonds viel 't ons op, hoe vlot de speelsters haar spel gaven, hoe goed ze „ei in" waren, hoe ze er wezenlijk in slaagden de toeschouwers te1 pakken en dat on danks de betrekkelijk korte voorbereiding, ondanks het feit ook, dat sommigen in plan- kenland hj^.r eerste schreden zettefi! Men kon zien: 't ging van harte, er was gewerkt, en 'n woord van hulde verdienen de wak kere propagandisten, voor deze prestatie volop Tusschen de bedrijven werden wij vergast op een aantal met smaak gekozen zangnum mers door het meisjeskoor „St. Gertrudis" heel mooi uitgevoerd. De leidster heeft klaar blijkelijk veel werk gemaakt van uitspraak, ademhaling, phraseering, zoodat een be schaafde, ja bijna smettelooze voordracht werd verkregen. Vermelden we nog even, dat de fa. Duijn door 't meubileeren der tooneelkamer, de fa. Van Looy door de verzorging van grime en kapwerk welwillend medewerkten tot het succes van den avond, dan kunnen wij over gaan tot een nadere bespreking van -het too neelstuk. Als we nu eens niets vooropzetten, als we eenvoudig 't stuk bekeken zooals we tNORME COLLECTIE in. biberelle, seal, skunks, opossum, visonette enz. alaska, blauw, V O anke!, kruis zcbel, Vossen in sea! ca biberetie 75 S 3 75 E75 f jp E Laatste Nouveauté's. Carantie voor soliditeit. DAMES CONFECTIE wgarde en het doel der ziel, >ver de zonde, den dood en het laatste oordeel, de boet vaardigheid, en over de katholieke kerk als instelling van waarheid en lot heil strekkend.! Wel hebben in de vorige maand vele Durt- schers aan de Hollandsche Missie deelgeno men, maar in de moedertaal dringt Gods woord gemakkelijker door in het hart, treft in de ziel gevoelens, die het beeld van hot Vaderland wakker roepen of gedachte aan gelukkige jeugd. ^koezeer een Missie in de moedertaal vol gens den wensdh was van de in Haarlem en omgeving wonende Duitschers, toonde wel de overvolle Antoniuskerk. Bij den f eestelij ken sluüingsavond mei Te Deutn en Pauselijken zegen waren naar' schatting 801) personen go gen woordig, voor het meerendeel Duitsche Dienstmeisjes. Bijzonder voor haar. die in den vreemde door vaak ongewonen arbeid het brood verdienen moeten, dat haar het arme aderland niet meer geven kan, zullen deze verheven dagen een liron van kracht, aanspo ring en troost geweest zijn. E. S, M.—N, Z. H. T, M, ieder ander tooneelstuk bekijken, dan nog zouden we zeggen: 't is een knap stukje werk, Een glad loopend, onderhoudend le vensbeeld, dat idealen en het innerlijk schoon doet waardeeren boven den uiterlijken fraai- en schijn, waarachter zich leegte of zelfs on deugd verbergt. De taak- is raak, raak in haar ernst en raak in 'Hitsenden humor, de er- wikkeling handig gelegd en de ontknooping bevredigend en natuurlijk. Alleen zouden we, bij zoo'n beschouwing (die echter, gelijk we zullen zien, niet billijk is) de verwikkeling gaarne iets vroeger ge legd zien: de financiëele en amoereuse moei lijkheden gaarne reeds vroeger, althans in voorloopige aanduiding, ontmoet hebben. Waren dan de twee lange bedrijven er drie kortere geweest, dan had stellig de kracht en de helderheid er bij gewonnen. Maar.... we mógen 't stuk niet bekijken. De schrijver stond voor deze bijna boven- menschelijke taak: een stuk samen te stel len voor enkel damesrollen, een stuk bo vendien met propagandistische strekking voor den Vrouwenbond, en liefst nog een, Jat niet al te zware eisdben stelde wat be treft costumeering, décor enz. En dat aan te durven, en te slagen, een stuk voort te brengen, dat 't publiek pakt en tegelijk een krachtig pleidooi mag heeten, ....we nemen er den hoed voor afl Uiteraard 'moet er nogal geredeneerd wor den maar er gebeurt toch ook veel 'n heele roman zelfs; en waar er geredeneerd woidt gebeurt dit zoo sappig, en zijn de personen zóó krachtige typen, dat 't ons aangenaam vasthoudt en.... overtuigt van woord tot woord. Het raag in onze literatuur voor dilettan- tentooneel waarlijk een verschijnsel van be teekenis heeten, dit stuk. Om wille der Ka tholieke vrouwenbeweging hopen we dan cok van harte, in iedere afdeeling, waar een groepje dames gevonden wordt dat 'n niet a) te.zwaar tooneelwerk aandurft, dit spel op propaganda-avonden zal worden vertoond En moge hier in Haarlem 't succes blijken in een hoog cijfer: een groot aantal nieuwe leden voor dén Vrouwenbondl DUITSCHE MISSIE IN DE ST. ANTONIUS KERK AAN DE GROENMARKT. Dank zij de bemoeiingen van den Zeer- eerw. beer Prof. Dr. Dilscheid te Amster dam en de vriendelijke welwillendheid van den Zeeeroerw. heer Pastoor Reijnenberg kon van 1418 November in Haarlem de eerste Missie voor DuiIscïh-sprekende Katholieken plaats vinden. In rijf avondpreddcaties sprak de Weleerw. pater Korte S. J. uit 's-Heerenberg over de Op de lijn AmsterdamZandvoort, werden in October 1.1. vervoerd: 337.471 (235.917); op de lijn CeintuurBloehiendaal 200.031 (193.798); op de lijn HaarlemOverveen 456.200 (433.748) op de lijn HaarlemAlk maar van 1 tot 6 Oct. 2.160, van 7 tot 31 Oc tober HaarlemVelsen 4.96J (38.882) reizi gers. De ontvangsten waren resp.: 86.064.50 (ƒ93.185); 19.977,10 19.379,80); ƒ987.70 1.125.35); 14.691.85 16.208.85); 49,85774 (ƒ49,219,97) ƒ723.77 1.038.8 i (ƒ9.505.95). De cijfers tusschen haakjes geven het aan» tal vervoerde reizigers en de ontvangen be« dragen over October 1922 aan. Reeds eenige weken is men bezig in der Jansweg eenige nieuwe trottoirs te leggen en op sommige punten de trottoirs te ver- breeden. Het goede aanzien van deze straat wordt daardoor aanmerkelijk verhoogd. Ook voor de voetgangers zal het een groote ver betering zijn, daar de breede stoep met groote tegels, prettiger uitzicht geeft, dan de hobbelige keibestrating van voorheen. Een gerechte klacht blijkt echter die over den erbarmelijken toestand van de bestra ting langs de tramrails. Het wordt tijd dat men, wat dat betreft, nu eens klaar komt met 't „opnemen" van de straten die verbe tering behoeven en eens aan de verbetering zelf begint. Overal komen ongelukjes voor van fietsrijders, die omtuimelen tegen den hoogen rand der tramrails. De inspecteur der Dir. B«b Inv. acc. tv Haarlem 2e afd., heeft op verzoek van den handel de uren, waarop des Zaterdagsmor gens buitenlandsche goederen ter visitatie kunnen worden aangeboden aan de douane loods Westergracht alhier, veranderd. Deze uren worden inj^aats van 910, bepaald of voormiddag van 10?11uur. Op andere werkdagen blijven deze onge wijzigd; dus van voormiddags 910, n.m, 2—4 uur. In de gisteren gehouden zitting van den Raad van State is ongegrond verklaard het beroep van Th. Eitsch Waterbucg, als direc teur voor Holland van d» Continental Petro- leüm'Company te Rotterdam, tegen het be sluit van B. en W. van Haarlem, waarbij ver gunning ij geweigerd tot oprichting van een inrichting voor opslag en verwerking van petroleum, benzine en smeerolie op een ter rein aan den Spaarndamscheweg. Gisteravond te 8 uur, had op den hoek van de Generaal Croirjéstraat en Schoter- weg een aanrijding plaats tusschen een auto bus uit Beverwijk en een autobus uit IJmui den. Een bus kwam uit de richting Bever wijk over den Schoterweg en een bus kwam door de Cronjéstraat uit de richting IJmuiden. Bij den driesprong Schoterweg, Cronjéstraat was een aanrijding niet meer te vermijden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Ondergeteekende wanend® abonneert zich hiermede tot wederopzegging op de „Nieuwe Haarlemsche Courant", per week 0.25 Hij verlangt te betalen:4) per 3 maanden 3.25, per post 3.57s, Doorhalen wat niet verlangd wordt. (Naam) Duidelijk schrijven, s.v.p. Dit inteekenbiljet s.v.p. ingevuld en onderteekend in de bus steken, Nassaulaan 49, Bureau Nieuwe Haarlemsche Courant#

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 10