WILLEM m LIEUT KALEMDERS Voor Schoenen: PRESBURG PELTERIJEN Donderdag 29 November 1923 46st® Jaargang No. 14800 Dit nummer bestaat uit 8 bladzijden. UIT DEN OMTREK, 0 Chic Goed Goedkoop Ingezonden Mededelingen. BOMT 3.75, 5.75, 7.75 N.V. „DE TIJDGEE5'! Ingezonden MedadeeSingen Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. VINKEVEEN. ASSENDELFT. VOORHOUT. SCHOTEN. OVERVEEN. LEIDEN. UITHOORN. BENNE8R0EK. SANTPOORT. Hoorn. HEILO. ZAANDAM IJMU1DEN. VELSEN. t HILLEGOM. St. MICOL&AS 1923 MOEERME KRAGEN en SHAWLS in b.berotte seas, skunks, opossum, visonette, enz. 1/flQQiPN all ska, blauw, wUOOE.Ii zoboi, kruts a. Barets, in seal en bibereito Laalsie Nouveaulés Garantie voor soliditeit -> DAM£SCONFECTI£ Anegang b. d. Warmoesstr. Woe isdac 28 iovemDee 1323 J. J. WEBER 5c Omiciens j KoniauFtraat 10 ZOON Fabrikaniert Haarlem HEEMSTEDE. Fa. AMTON DE ROÖIJ ANEGANG 14 TELEFOON 560 Bij aankoop van minstens 15.oen Zakpotlood cadeau m. uw eiqen naam HEILO. HALFWEG. SPAARNDAM. *De abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem ei. Agentschappen: Per week 0.25 Per Kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bij vooruitbetaling3.58 Bureaux: Nassaulaan 49 Haarlem. Telefoonnummers: 1426, 2741 en 1748. Postrekening No. 5970. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentiën 35 cents per regeL Bij contract belangrijke korting Advertentiën tusschen den tekst als ingezonden mededeeling op de le Pagina 75 ct., op andere redac tiepagina's 60 ct. per regel. Vraag- en aanbod-advertentiën 14 regels 60 cent per plaatsing; elke regel meer 15 cent bij vooruitbetaling. Burg. stand. Geboren: Daniël, z. van K. Verbruggen en E. Hennes. Ondertrouwd: G. Krikke, 29 j. en C. W. v. Egmond, 24 j. Getnouwd: E. v. Voskuilen en C. J. Mid delman. Jubileum-feestavonden „Concordia".Het is een heugelijk feit voor een vereeniigimg op een dorp, ais zij haar 25-jarig beslaan mag herdenken, en nu ook de jnuziekvcreenigifig „Conoordia" dit voorrecht heeft, wensc.hen wij deze gelegenheid niet voorbij te laten gaan, zonder in het kort le memioreeren wat zij in die 25 jaren voor de inwoners van Vin keveen gedaan heeft. „Conoordia"' heeft altijd, bijna gr a lis hare medewerking verleend aan [volksfeesten, koninginnefeesten enz., zoodat hare hulp voor de verschillende feestcomité'» een besparing beteeken'de, die veilig op vele •honderden guldens mag worden geschat. Zij heeft, als in het toch waarlijk niet revoiu- tionnaire Vinkeveen de verjaardag van H.M. de Koningin zooals verreweg de meesle jaren het geval is, onopgemerkt voorbij ging, de herinnering daaraan levendig gehouden, door in samenwerking met de zangvereeniging op dien 31 Augustus een feesteoncert le organd- seeren. Zij heeft jarenlang op hare concerten beschaafde muziek ten gchoore gebracht. Zij heeft vele jonge lieden, die werkend lid zijn dezer vereeniging, behagen doen krijgeh in de schoone muziek, zoodat zij hun vrijen tijd [op nette manier doorbrachten. Zij heeft de 'jeugd geleerd ook nog iets anders te zingen, dan de ordinaide straatmóppen, daar de con- coursnummers en marscnen, die steeds ge speeld worden even puputaire zijn bij de schooljeugd als „Hittêpetdl", of „Houdt er den moed maar in". Door „Concordia" is aan de gemeente nimmer subsidie gevraagd. Van (de burgers van Vinkeveen is in 1910 de mu ziektent ten geschenke ontvangen; van de begunstigers het vaandel en voor den direc leur een muziekkastje; van eenige muziek- vrienden voor de vereeniging een prachtige lauwerkrans; van het gemeentebestuur van Vinkeveen mocht steeds een der lokalen der O.L. school als repetitielokaal worden ge bruikt. Personen, die zich voor Concordia bij zonder verdienstelijk hebiben gemaakt zijn in de eerste plaats de directeur H. Gijzen. Geert woord van lof kan voor hem te veel zijn. Ook mogen met eere worden genoemd: K. Oushoren, oud-secretaris penningmeester, D. Oussoren, F. M. van Rossum, M. Kooy. A. fBellersen e.a. In de laatste jaren, de particu lieren: R. van Leeuwen, C. Hcogendoorn, P. Koster, A. Plomp e.a. Wij mogen dus wel coarstaieeren dat Con cordia een besebavenden invloed heeft gehad op vele inwoners van Vinkeveen en spreken den wenscih uit, dait „Concordia" meer dan tot nu toe gesteund zal worden, zooidat zij in de kwart eeuw die weer voor haar ligt, nog imeer dan tot nii toe haar krachten zal kun nen geven tot bevordering van de vreugd en tot genoegen van de inwoners van Vinke veen en Waverveen. Ter gelegenheid van het zilveren jubileum werden j.l. Dinsdag en Woensdagavond in de achterzaal van hotel Koeieman feestuit- voeringen gegeven door „Concordia". We waren Dinsdagavond uitgenoodigd en hebben van deze uitnoodiging dankbaar geprofileerd. Nu rest ons ook iets van de feestavond te ver tellen en we <V>en dit met groot genoegen, {doch moeten van den redacteur beknopt zijn. Als wij precies 7 uur de zaal binnentreden is deze reeds flink bezet en een kwartier la ter reeds stampvol geloopen. Velen zijn ge- bomen aleen om te genieten van de jutoileum- revue van Vinkeveeii, geschreven en in scene gezet door den heer P. Sinit, secretaris van „Concordia". Vooraf echter krijgen we te genieten van de muzieknummers. Een hartelijk applaus volgde na ieder goed uitgevoerd nummer. Dan volgde de Revue van Vinkeveen. Aller eerst de proloog, beslaande in een repetitie van „Concordia". Als directeur-plaatsvervan ger fungeert de heer C. A. van Leeuwen, want de directeur is naar Kamerilk. Als eeni- gen tijd is gerepeteerd neemt de voorzitter (F. Mulckhuijze) het woord en zegt oat in 'November de vereeniging haar 25-jarig be slaan •viert, waarom bij hem de vraag rijst, wat zullen we doen om het zilveren jubileum zoo waardig m-ogeijk te vie&en. Verschillende leden geven hun gedachten te kennen, totdat tenslotte een der leden op het denkbeeld komt een Revue te spelen en zegt dat de secretaris, de heer P. Smal, wel in staat zal zijn een revue te schrijven. De secretaris heeft echter vele bezwaren hiertegen ei» kan daartoe niet besluiten, doch op het voortdu rend aandringen van alle leden op de repe titie tegenwordig, besluit hij tenslotte lot het schrijver de rrevue over te gaan, doordat hij van alle leden de toezegging krijgt aan de revue mede le werken en ieder om een mooie rol vraagt. I Eerste bedrijf: Het werkend lid van Con córclia W. Mulikhuijzen ontvangt op den dag dat „Concordia" hoar feestavon 1 geeft zijn neef uit Bergambacht (D. van Leeuwen) die •dan ook dien avond als gast is uitgeuoodigd. .Neef vertelt, na eerst met don voorzitter kennis gemaakt te hebben, dal in Bergam bacht een paar jaar geleden ook de muziek- vereenigity 25 jaar bestond en dat het ertok recht gezellig is toegegaan. Als Neef verzocht wordt even uit den weg te gaan, wordt door de hcenen J. D. Spadnaay en B. v. Vliet een duel vooigedragen getiteld: De Vinkeveensche 'jubileumsfeesten. Keurig is dit duet op rijm gezet en wordt daarin het geheele verloop van hel jubileumfeest van H. M. gedemonstreerd. Vol cnlwaardiging krijgt hierna de voorzitter van Corcordia bericht dat de oude Hein en Trui op weg zijn naar Vinkeveen om Con cordia en haar directeur geluk te wenschen met hun zilveren jubileum. Als Hein en Trut vertolkt door de hoeren C. Kluwer en P. Smit, zijn binnengekomen en beiden rp een leuningstoel hebben plaats genomen, begon nen zij eenige liederen voor le dragen, waar na Trui haar man aanmaant om den voorzit ter en directeur te begroeten en zijn spiets af te steken. Hein' zeer bevreesd dat hij er weinig van terecht zal brengen, begint en het gaat hem zeer goed af. Op egn opmerking na van Trui, is zij er best over tevreden! Voorts wordt voorgedragen: „Hoe Concordia naar een concours gaat", door B. v. Leeuwen, A. v. Vliet e.a. Door den heer P. Smit wordt dan ien gedicht voorgedragen getiteld „Bezuini ging en nog wat' en we bewonderen dezen humoristisch aangelegden persoon in zijn wer ken. Door den voorzitter F. Mulchhuyse Wtordt daarna hulde gebracht aan den direc teur. Tweede bedrijf. Door het geheele gezel schap zal door Concordia een concert worden gegeven, waarhij Neef uit Bergambacht ook tegenwoordig is. Dit concert echter valt in het water, doordat Janus in de olie is en hem dit alles ijskoud laat. Ook zijn eenige muzikanten verhinderd, terwijl er een defect i,s aan zijn instrument. Natuurlijk is het bestuur van Concordia hierover zeer ont stemt en zij bespreekt een plan om Neef uit Bergambacht dan op een andere manier le laten genieten en de voorzitter komt op hel idee dal C. v. Leeuwen zich moest verklee- dan en zich moest voorstellen als de beroemd ste pianist van Nederland. De heer v. Leeu wen hierover geraadpleegd, weigert eerst, want zegt in het gehel geen piano te kunnen spelen, doch op aandringen besluit hij als be roemd pianist te zullen .optreden. Hij heeft hiermede succes, want hoewel Neef het eerste stuk niet mooi vindt, doch er door den heer P. Smit op gewezen wordt, dat dit zuivere kunst is, vindt hij het ook zeer mooi en noodigt den beroemden pianist uit ook eens in Bergambacht op te treden. De pianist gaat hiermede aecoord, mits het honorarium vol doende is. Tenslotte begint Neef zoo te ver velen, dat de leden zeggen te weigeren door le spelen, als deze zich niet verwijdert. Neef, .die als gast is .-zegt niet weg te gaan, waarom hij er tenslotte uitgezet word. Hier na wordt een lofzang gezongen op Boe], die bijzonder in den geest viel. Als dit ten einde is en de vóórzatter met een ander bestuurs lid de da'den van Roel nog staan te bepraten, roept een stem uit het publiek: Waar is de schrijver van de Revue. Op deze vraag ver schijnt de heer P. Smit ten tooneele en stelt zich aan den persoon voor de schrijver van de Revue te zijn. Deze persoon spreekt zijn verontwaardiging uit over de Revue en zegt dat hij zich moest schamen dit een revue te noemen. De heer Smit hierover zichtbaar aan gedaan, spreekt zijn spijt er over uit dat hij aan de revue is begonnen en zegt, zie je wel dal het verkeerd uitkomt. Ik had het wel gedacht. Wat heb iik een spijt dat ik er aan begonnen ben, wordt op het laatste moment vertoornd en vraagt waarom hetb je niet gewacht met critiek uit te oefenen tot de feestavond afgeloopen is. Hij vraagt wat er aan de revue ontbreekt. De persoon ant woordt dat bij een revue ook dames behoo- reti op te treden. De heer Smit vraagt aan de dames uit Waven-een en aan vrouw Cats- burg of ze hem niet in den steek zullen laten en een nummertje willen voordragen. Zij ech ter weigeren, omdat zij er niet toe voorbereid zijn. Ten slotte worden de dames G. Gijzen en M. v. Leeuwen bereid gevonden een num mertje ten beste le geven, getiteld „Aan Con cordia, waarna zij een hartelijk applaus kregen. De heer Smit was gered en de per soon uit het publiek was tevreden. De aan dachtige lezer zal begrijpen dat dit incident fantasie was. Door den heer C. Kluiver wordt voorgedragen: Het Vinkeveensche A. B. C. iop rijm. Als hierna door de Vinkeveensche Burgerwacht (vertolkt door het geheele ge zelschap) met hun instructeur een nummer ten beste gegeven wordt, volgt Hulde aar H. M. de Koningin en is hiermede de revue geëindigd. Het publiek bleef voor een groot deel nog een uurtje dansen, waarna de feestavond geëindigd was en allen zeer vol daan huiswaarts keerden. Woensdagavond werd hetzelfde spel andermaal geleverd en wij kondien niet nalaten ook deze wederom bij le wonen. Concordia mag met trots op deze feesIavonden terug zien. Het is voor hen een waar succes geweest en we zijn dank baar voor hen en vooral aan den heer P. Smit, vervaardiger dezer revue, dat zij het Vinkeveensche publiek heeft laten genieten. Het zilveren jubileum feest van Concordia zal hot Vinkeveensche publiek zeker lang nog in het geheugen blijven. Personalia. De heer F. v. d. Berg, direc teur van de Coöp. Zuivelfabriek „De Hoop", alhier,- heeft tegen 13 Januari e.k. ontslag aangevraagd, wegens vertrek naar 'sGraven- hage. Spuitoefening. Het personeel der vrijwil lige brandweer hield Zaterdag een oefening met de motorspuit in tegenwoordigheid van B. en W. alhier en van eenige raadsleden van Haariemmerliede en Spaamwoude, in Welke gemeente men plan heeft ook een auto spuit aan te schaffen. De demonstratie liep uitstekend van stapel. Een speling der natuur. Als een bijzonder heid kan worden gemeld, dat bij den tuinier, den heer G. van Roode, alhier, een peren boom in vollen bloei staal Burg. Armbestuur. De begrooting 1924 van het Burgerlijk Armbestuur, in de jongste raadsvergadering goedgekeurd, sluit in ont vangsten en uitgaven op 10030. De uitgaven zijn als volgt verdeeld: geldelijken onderstand 7500; onderstand in natura 200; genees kundige hulp 1309; chirurgische hulp 400; verloskundige hulp f 20: onderstand van al lerlei aard 610, totaal f 10930. De ontvang sten zijn geboekt als volgt: subsidie van de gemeente 10.000, rente 30, tot. 10030. Begrooting G. E. B. Deze begrooting, sluitend in ontvangst en uitgaaf op J 395 72,03 Yiwerd zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. De opbrengst aan stroom wordt geschat op 34400. De stroominkoop bij de P. E. N. is geraamd op 22000. Op voorstel van den directeur worden de tarieven voor kracht aanzienlijk gewijzigd en daarbij ook eenigszins verlaagd. Op een verzoek van den heer Bij!, om ook de tarieven voor het licht iets te verlagen ,wterd niet ingegaan. Men zou de bedrijfsuitkomsten nog eens af wachten tot Juli 1924. Zijn deze gunstig, dan zal de b'chtcommdssie er toe overgaan om ook de licli (tarieven te verlagen. Burg. Sland van 7 tot en mét 21 N-ov. Gelxrren: Jannetje, d. van J. Klooster en G. v. Zaanen. -- Gerardus Wilhelmus Martinus, z. van H. Noom en J. Scihaaper. Nicolaas Johannes, z. van S. Bos en J. Betjes. Si mon Petrus, z. van Nic. Zuidervaart en M. Velserhoer. Johannes Hendrikus Wilhel mus, z. van J. G. Jak en G. A. Stam. Ca- tharina Margareiha, d. van S. Kroon en G. Kroon.) Jannelje, d. van Cor Klooster en D. Sleyn. Gehuwd: A. van Nimwegen, van Kromme nie en W. Schoone. Overleden: Gustaaf, 9 m., z. van C. Bos en M. Heijnen. Cornells, 13 m., z. van G. Veene'nidaal en T. Versteeg. I De vorst. Verschillende telefoondraden hebben hun vracht niet kunnen torsen. Langs den Schravendamschanweg zijn een drie tal en langs de Tevlingerlnan een viertal palen afgeknapt, 't Wordt daar levensgevaarlijk. Het te!< i;boonpersoneel is ijverig in de weer ver betering in den toestand te brengen. Burg. si: nd. - Geboren: Jncoba, ri. van J. Galijn-Vegt. Gehuwd: A. de Groot, le Oegsigeest en P. J. Angevaare. G. J. Ouweihand en Y. Moritz. L. H. Prins en C. W. Stokman, Amsterdam. Personalia. Bij de gehouden examens van het Centraal Bureau Instituut Pont, slaagde voor het examen machineschriiven. de heer t P. T. van Velzen. alhier. Personalia. Bij de gehouden examens van het Centraal Bureau Instituut Pont, slaagde voor het examen machinesctorijven, mej. M. S. AbbinkSpaink, alhier. Kantongerecht. Door de kantonrechter al hier werden veroordeeld: Wegens loopen op verboten grond: P. L., Noordwijkerhout, f is of 3 d.; wegenis dronkenschap: N. v. d. 2., Noordwijk, 5 of 5 dagen; wegens overtre ding der Arbeidswet: Th. J. M. G., Noord- wijk, 2 of 2 dagen; P. C. v. D., Noordwijk, 1 if 1 d.; wegens overtreding der Jacht wet: G. N., Noordwijkerhout, 5 of 5 dagen; wegens overtreding van het rijwiel- en motor- reglement N. v. B., Noordwijkerhout; J. F. v. d. B., Voorhout, 3 of 3 dagen; wegens overtreding der Politieverordening der gem. Warmond: J. S., Leiden, f 2 oi' 2 dagen; we gens overtreding der Veiligheidswet J. W. de G„ Sassenheim, 3 maal 3 of 3 maal 3 da gen; wegens overtreding van het rijwiel- en motorreglement, M. H. H., Noordwijk, 0.50 of 1 maand tuschtschool; wegens loopen op verboden grond: E. v. d. B., Noordwijker- hout; J. v. d. S„ aldaar; C. K. aldaar, A. D Dz. aldaar, A. J. A. v d F., Haarlem, f 5 of 5 dagen; wegens overtreding der Jachtwet: E. D., Zandvoorl, 10 of 10 dagen; wegens overtreding der ijk wet: D. H., 3 maal 1.50 of 3 maal 1 dag; A. v. H., 4 maal f 0.50 of 4 maal 1 dag; S. B., 7 maal 0.50 of 7 maal 1 dag: S. T„ wed. L„ 2 maal 0.50 of 2 maal 1 dag; H. G. F S, 3 maal f 0.50 of 3 maal 1 dag; T. T. O.. B. F., Cb. W. de G, J A L, G. N. v d A., Oegsigeest; P. v. L., aldaar; A. J. K., Lisse, ieder tot 2 maal 0.50 of 2 maal 1 dag; W. B. A. L., S P v K, C M, N S, H v d V. B. B„ H. J R, P. W. v d W.. A H. J. v W„ C. .1. M. R. M K, P K. C M M. W F T, P G C. J. H. B., J. S..-W. v R„ G K G, J. S. K., Oegstgoesl; A. N. L., W V, B J M K. G D. Ch. K„ H. v d L., alten aildaar, ieder tol 0.50 of 1 d.: wegensovertreding van het motor- en kenteekenbesluit: D. V. A., Noordwijkerhout, f 3 of 3 d.: wegens over treding van het Prov. reglement op wegen en voetpaden L H. J. v d W„ Voorhout 2 of 2 d.: wegens rijden met een rijwiel zonder licht: A. L. M. G.; W. G. A. K., Sassenheim; A, J. v. S. Noordwijk; ieder tot 3 of 3 d.; J. v. d. K., Sassenheim 1 of 1 m. tuchtsch.; wegens het te Oegstgeest aan den berm van den openbaren weg liggen: N. M. de M„ Oegstgeest, 15 of 5 d.; wegens overtreding der verordening van de gemeente Noordwij kerhout op de keuring van waren: J. G. R, 100 of 10 d.; wegens dronkenschap: J. S„ Noordwijkerhout, 3 of 3 d.; wegens loopen op verboden grond en overtreding der jacht wet: J. P. v. d. B. te Noordwijkerhout, tot teruggave aan de ouders; J. T. B. aldaar, 2 maal 3 of 2 maal 1 maand tuchtschool; wegens als getuige opgeroepen wegblijven: Th. G. B., 3 of 3 d.; wegens overtreding der spoorwegwet: A. K„ Oegstgeest 1 of 1 d.; wegens overtreding der veewet: K. B., Warmond, 3 of 3 d.; wegens loopen op verboden grond: W. v. d. A. en P. W., Hille- gom, ieder 2 m. 5 of 2 m; 5 d.; wegens overtreding der ijkwet: W. v. B., Sassen heim 0,50 of 1 dag; wegens rijden met een rijwiel zonder licht: W. M., Noordwijk, 3 of 3 d.; wegens rijden zonder licht; G. v. d. W., Noordlwijkerhout, 3 of 3 d; wegens overtreding der politieverordening der ge meente Noordwijk: J. P. B. Noordwijk aan Zee, 3 of 3 d.. Vrijgesproken: C, M. v. d. R., hv. R„ Noordwijk aan Zee, beiden beklaagd van het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. In de zaak van C. B., hv. A. C. de K. te Noord wijkerhout, beklaagd van overtreding der verordening voor de gemeente Noordwijker hout op de keuring van waren, werd de dag vaarding nietig verklaard. Voor Duitschland. De R. K. werklieden- vereeniging „St. Joseph" alhier, besloot gel den in te zamelen voor het noodlijdend Duitschland. Om alle parochianen in de ge legenheid te stellen, wekelijks hun offertje te brengen, staan de leden Zondags met bus sen aan de uitgangen der kerk. Zondag j.l. was de eerste collecte en bracht op 42.51. Zanguitvoering. Dinsdagavond j.l., gaf het R.-K. Gemengd Zangkoor „St. CaeciHa" haar eerste uitvoering in dit seizoen, onder leiding van haar directeur, den heer Theo Ponten, in het Parochiehuis, Het goed verzorgde prgramma werd uitste kend uitgevoerd. De Cantate gezongen zij het 25-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin, welke op veler verzoek een plaats op het programma verkreeg, werd zeer ten genoege van de talrijke aanwezigen uitge voerd. De heer Henk Doesburg, bariton, zong on der begeleiding van den heer Harry Ver- berne, pianist, verschillende mooie nummers, waarvan wij aanstippen „Ridonami la Cal- ma". („Geef mijne rust mij weder.") Een mooi pianonummer kre4en de aanwe zigen met „Papillons" van B. Schuman te hooren, gespeeld door den heer Theo Ponten, Een afdeeling van het kinderkoor van het St. Alfonsuskoor te Amsterdam, zong a „Driekoningen", zang van J. Röntgen en „Gloria", een oud Fransch Kerstliedje. Vervolgens werden door het koor nog ver schillende mooie nummers gezongen en als slot werd, op verzoek van den eere-voorzit- ter, den ZeerEerw. Heer Pastoor W. H. de Grijs, het „Wilhelmus" gezongen. 't Slotwoord was dan aan den heer A. M. v. d. Zijden, voorzitter van „St. Caecilia", die dank bracht aan allen, voor hun mede werking en de heeren Doesburg en Ver- beme een tot weersziens toeriep. Raadsvergadering Vrijdag 30 November, 's avonds te 8 uur. raadsvergadering. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en» mede deeling en, 3. Gemeenteverslag 1922. 4. Ge meenterekening 1923. 5. Begrooting 1024. 6. Rondvraag en sluiting. Villcbouw. Naar wij vernemen zal bin nenkort een landhuis gebouwd worrlen in het bosch vlak achter „Berg en Dal". Bestek en teekening zijn reerls goedgekeurd. Concert. Zondag a.s. zal de gemende Zangvereeniging „St. Cecilia", van Hillegom, directeur de heer Pielage. een concert geven in de groofe zaal van den heer Sneeboer. Ruit ingegooid. De 15-jarige K. gooide met een halve briket een ruit in bij zijn buur man J., waarvan deze echter niet gediend was. Proces-verbaal is opgemaakt. Burg. Stand. Getrouwd: C. van Altena en A. M. Uitendaai. Examens krankzinnigenverpleging. De examens zijn voortgezet met de candidaten uit het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort. De uitslag is als volgt: eerste gedeelte, 10 candidate* afgewezen 3, geslaagd: M. E. T„ Schmeits, J. W. Schroe'vers, M- G. A. H. Schuts, G. Vermeer, L. Vermeulen, A. van der Werf en G. M. H. van der Wielen. Tweede gedeelte, 11 candidaten, afgewe zen 5, geslaagd: H. J. M. van der Male, H. Meiners, J. A. M. Storm, T. Togtema, W. M. Verhage en L. Zeelenberg. Derder gedeelte, 11 candidaten, afgewe- zen 1, geslaagd: J C. Diependaal, J. E. van Nifterick, N. M. Pastoor, K. Pik, J. van Rooyen, H. Rijnbergen, A. Stokmans, P. Visser, A. Wilberdink en E. Wortel. De examens worden voortgezet. R.K, Volksbond. Dinsdagavond verga derde de R.K. Volksbond onder voorzitter schap van den heer C. v, d. Veer. Het jaar verslag van secretaris en pen ningmeester werd goedgekeurd. De begrooting werd eveneens goedge keurd op een post van ontvangsten en uit gaven van 1138. Bij bestuursverkiezing werden, daar geen anclere candidaten waren ingediend, de af tredenden herkozen verklaard. Tot leden der verificatie-commissie wer den, benoemd de heeren. v. Kessel, Willem- sen en Degeling. In de commissie tot steunverleening aan de textielarbeiders namen zitting Jac. v. Bockxmeer, B. Florijn en J. Sijm. Onderscheiding. Bij Kon. Besluit is aan den sergeant P. Ligtenberg. alhier, de eere medaille der Oranje-Nassau or^e in 'il»»r met de gekruiste zwaarden verleend. Personalia. Tot secretaris der L. E. T. T. is gekozen de heer J. Schreuder. Loonsverlaging en arbeidsverlenging in de meubelindustrie? Dinsdagavond heeft al hier een bespreking plaats gehad tusschen de directie en commissarissen der N.V. Ne- derlandsch meubel- en houtwarenfabriek eenërzijds en het personeel anderzijds, in verband met de moeilijkheden, waarin de meubelindustrie ten gevolge der buitenland- sche concurrentie verkeert, aldus de Tel. Mr. S. de Vries Cz., die als president-com missaris deze vergadering leidde, deelde medé, dat de buitenlandsche concurrentie ten gevolge heeft, dat de fabriek op de fa bricage van meubelen in de laatste drie jaren een verlies heeft geleden van bijna 200.000. Indien thans niet op het loon bezuinigd kan worden, zal het bedrijf stop gezet moe ten worden. De vennootschap zal zich dan moeten bepalen tot het grosseeren in buiten landsche meubelen. Ten slotte deelde mr. De Vries mede, dat, als het loon met 10 wordt verlaagd en de arbeidstijd van 48 op 56 uur wordt ge bracht, een verlaging der artikelen met 10 mogelijk is, waardoor dan misschien aan de concurrentie het hoofd kan worden geboden. Bij de gehouden conferentie van de organi saties met den Bond van meubelfabrieken werden deze voorstellen verworpen. Al vorens nu tot sluiting der fabriek over te gaan, meende de directie de mogelijkheid te moeten beproeven, buiten de organisatie om een regeling te treffen. Te dien einde werden de arbeiders uitge noodigd vóór Zaterdag 12 uur mede te deelen of zij deze voorwaarden aanvaarden. Deze aanvaarding moet echter algemeen zijn. Heeft dit niet plaats, dan wordt de fabriek 8 dagen later gesloten. Gestrand Tijdens dikke mist zijn de binnenkomende stoomtrawlers Annie IJ.M. 104 van de Centrale Visscherij Mij alhier en de Este P G. 20 uit Geertemiinde in den havenmond alhier gestrand. De Este liep op den Zuiderkribdam, maar is later op eigen kracht vlot en in de Visschers- haven gekomen. De Annie strandde op den Noordentrekdam, maar bleef zitten. De lading visch werd Woensdag gelost en heden morgen in de markt verkocht. Men hoopt het schip vlot te brengen. De Heemskerk. De bij Vfïjk aan Zee ge- strandde stoomstrander Heemskerk is thans zooals het schip daar zit voor sloop verkocht aan een firma te Katwijk. Jubileum. De heer C. Kruisten, controle beambte der Ned. Spoorwegen alhier, hoopt morgen, Vrijdag, zijn 25-jarige dienstver vulling bij de Ned. Spoorwegen te herden ken. Van die 25 jaren is de heer Kruiter er 24 hier werkzaam, waarvan 20 bij de controle. Haring uit Engeland. De Duitsche stoom trawler York kwam Maandag met een volle lading haring uit Engeland hier aan, vertrok dadelijk weder naar Engeland en was Dins dag al weder aan de markt met een lading Het schip bracht in deze twee reizen voor ruim ƒ20.000 haring aan. Verkocht. De stoomtrawler Batavier II IJ.M. 107, van de zeevisscherij Mij. van dien naam, onder directie van wijlen den heer S.C.L. Reygersberg, is aangekocht door de Zeevisscherij Mij. Henriette alhier. Verzet. Wegens openbare dronkenschap werd door de politie gearresteerd zekere K. Deze verzette zich hevig daarbij en hitste zijn hond tegen de politie op. Hij zal zich nu ook wegens wederspannig- heid moeten verantwoorden. De Eendracht. De Harmonie kapel' De Eendracht der Kon. Papierfabriek, geeft heden en a.s. Zaterdagavond a.s een concert in de concertzaal Concordia, met medewer king van het Beverwijksche Mandoline gezelschap. Bedankt. De Kegelclub Velsen alhier, heeft bedankt voor het lidmaatschap van den Kennemer Kegelbond. R.-K. Toonetlvereeniying. Gisterenavond gaf „l'Amitie" in de zaal van den heer Van Dril heer 104e uitvoering. De zaal was niet zoo vol, als we dit van deze vereeniging ge woon zijn. Opgevoerd werd „Firma Laden- stein", tooneelspel in 5 bedrijven, door Lode- wijk v. d, Maasen. Dit stuk van het groote tooneel was goed gekozen en een cn ander in aanmerking genomen, werdien de rollen van de grootste tot de kleinste goed weergegeven. Het décor, zooals we dit van „l'Amitie" graag zien, was eveneens weer goed verzorgd, ter wijl de plan ten versiering, aangebracht door den heer G. H. Hoogervost, allen lof verdient. In één woord, alles was in orde, waardoor deze vereeniging haar goeden naam blijft handhaven. GROOTE HOUTSTRAAT 88 ENORME COLLECTIE VOSS N Trrkkinc van 533 nummers ten overstaan van 4o aris A G Mulu Pr. s van i 2'N)C0 18985 5 00 2t$il 200, 4620 1 :-"0 4778 b069 4.VJ "696 21). 73' 54.6 1U 279. 8845 10121 143"8 158)0 18796 m eyen geld 11174.14887 16376 18538 :rd 881 „444 44 11278 14515 16589 18651 11331,4643 16633 7 li 11433 04 56 18602 44 65 58 95 83 14761 93 18947 11544 62 96 82 46 73 16743 98 50 14813 63 19109 Barometerstand 10.30 uur: 751. OPGAVE VAN: S lil sland» 76 22 2 95 2316 11/ 29 j2 74 2 84 „8 2411 267 70 67 2533 46 97 82.2ÜQ4 .01 32 36 35 42 26 96 74 5U6 2716 13 12 53 645 93 98 719 62 88 3681 856 3126 965 03 52 3484 58 3667 86 16 1605 81 62 95 1111 3763 o5 61 1264 380a 1374 18 1433 68 74 71 75 3925 98 4ü7u 1581 4156 16j4 ö2 62 «6 1716 l 53 42a9 1815 4328 19 4427 45 31 l-2a 54 53 09 2011 4569 12 16 14 27 30 42 33 4616 34 2168 2254 Prllzen 4621 22 27 4838 39 43 45 62 92 4833 84 92 5177 5245 46 49 71 72 5501 33 43 5675 77 97 98 5302 34 94 5ala 48 76 6C43 52 61 66 90 6141 623U 42 46 6323 78 89 64U4 63 6517 6729 54 6835 56 57 71 83 van 90 6897 9195 6905 9229 80 71 9o 9340 7023 93 58 9431 62 74 7136 83 7u 9542 97 07 725: »8 87 96a4 97 23 730j 9797 65 9323 7439 27 7592 9983 7708 84 70 98 71 10055 8b 60 93 64 7844 82 7911 9J 56 10104 8237 24 47 2j 90 t8 94 16349 8321 36 33 10412 3b 34 8418 10549 21 68 51 79 :9 10637 852' 3t> 34 10700 3o 16 8616 21 83 76 8752 108UÖ 60 11 58 59 64\10501 8872' 30 74 64 92 77 8942 11002 63 6 70 16 5008 95 30 11156 76 ou 9125 11j35 23 16853 90 60 17043 96 8a 92 11736 14918 17111 75 31 17315 78 97 11802 7 64 71 40 10 2a 3a 33 46 64 33 07 66 19217 64 77 22 70 81 48 72 17430 93 90 17504 19319 72 15126 40 47 12081 48 53 49 94 98 öo 19417 12157 15263 88 18 12443 22 17648 30 01 15307 89 35 12585 ?5 95 61 y5 15416 96 72 12659 27 17713 197UÜ 67 45 18 4 12850 15604 23 83 7 28 19850 34 34 70 12507 13092 15c9"' 17822 1"15 13145 60 23 68 yI 83 to 83 15246 17901 99 85 67 80 98 13208 76 18018 aOL2J 13324 92 80 20181 38 96 82 20272 13603 98 93 20330 35 69 18161 20453 36 16044 62 99 13817 75 68 20747 48 16121 18209 99 13911 16255 19 20973 14038 66 78 82 61 74 18321 14106 16320 78 23 o9 18462 30 73 s 80 74 50 14359 75 «9 96 Vorige lijst stond; 242 enz, m z. 242 enz. Personalia. Bij de gehouden examens van het Centraal Bürean Inslituut Pont, slaagden voor het examen machiineschrijven de dames L. R Hartz, J. L. Hartz en B. Hartz, alhier. Pluim veetentoonstelling. De Pluimvee- en Konijnenvereeniging „de Eendracht", hield Woensdagavond j.l. een bestuursverga dering met de commissie van bijstand voor de op 1 en 2 December a.s. te houden ten toonstelling. Bij 't nazien der inschrijfbiljetten bleek, dat er niet minder dan 500 dieren ingeschre ven waren. Ook is er door den heer E. Lohman, te Heemstede, met een mooie col lectie Angorakatten ingeschreven, waarvan enkelen exemplaren pas uit Engeland geïm porteerd zijn. Als een bijzonder geval deelde men ons mede, dat-zulks hier ter lande op slechts enkele groote tentoonstellingen ge schied is; een bewijs dus voor de vooruit strevendheid van het bestuur van „De Een dracht" om zulks in navolging van gr.-ote tentoonstellingen aan te durven. We zullen dan ook hopen, dat deze beestjes evenals alle andere aanwezige dieren veel bekiiks zullen hebben. Tevens zullen er ook nog verschillende stands van kippenvoer en pluimvee-benoo- digdheden worden ingericht. 29 NOVEMBER. EERSTE LATERE KOERS KOERS BERLIJN ip.billioen) PARIJS 14.— BRUSSEL '2.— WEENEN 0.37'/ LONDEN STOCKHOLM. 68.80 KOPENHAGEN 46.80 CHRISTIANJA 39.10 BAZEL 46 W-YNEORK 2.62s ROME. 11.30 De vragenbus bevatte een groot aantal vra gen. Op de volgende vergadering zullen dc-s door de leden beantwoord worden. Daarna sluiting. Personalia. Bij de gehouden examens vat» het Centraal Bureau Instituut Pont, hlaagda voor het examen machineschrijvén, mei. W. E. M. v. Ezernicki, alhier. Burgerwacht. In de zaal van A. P. de Rooij heeft Dinsdagavond de Burgerwacht jaarvergadering gehouden. De voorzitter K. Haytema opende de ver gadering en sprak zijn voldoening uit, dat de schietoefeningen zoo uitstekend zijn ge slaagd. De secretaris-penningmeester deed-voorle zing der notulen en hield rekening en verant woording. De commissie tot nazien der rekening advi seerde bij monde van den heer Smits tot goedkeuring met een voordeelig saldo van 1(05.46. De penningmeester werd onder dank gedecharceerd. Bestuursverkiezing wegens periodieke af treding van Jb. Sengers en H. E. Deekens, beiden werd herkozen. De voorzitter deed daarna mededeeling, dat de heeren P. Biersteker, M. Klaver, P. Kuiper en J. Sengers resp. et 388, 372, 313 en 310 punten prijswinnaars waren in den schietwedstrijd te Overveen. De commandant Maas Geesteranus reikte onder een toepasselijk woord de prijzen uit. De voorzitter deelde nog mede, dat de huishoudelijke wedstrijden zullen aanvangen op 6 December. Bij de oefeningen met scherp op de schiet baan te Limmen, zal streng de hand worden gehouden dat iedere deelnemer eenmaal een beurt krijgt, anders zou. degene, die meer dere malen een beurt kreeg bij gunstig weer een voorsprong kunnen hebben. Na de rondvraa-t waarin huishoudelijke zaken werden besproken, volgde sluiting. Aanbesteding, Door Burgemeester en Wethouders van Heilo, werd Woensdagmor gen in het openbaar aanbesteed de behar- ding van den Molenweg met bijbehoorende werken. Er waren 7 biljetten ingeleverd. Begrooting 10880. Inschrijvers waren: K. Ootes, Amsterdam 12434. Ned. Bazalt Mij., Zaandam 11228. Jac. Versteeg, Heilo, 11041. M. J. Biester- bos, Limmen, 10876. C. Oldenburg, Bergen (N.-H.), 10524. P. A. Hollers, Heilo, ƒ10449. A. Bakker, Heilo, 9162. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Veiling. Afloop van veiling door Nota ris Tillema, te Hoorn. Een woonhuis met schuur, hoenderhokken en 92 aren en 80 cen tiaren weiland aan de Schuine Hondsbossche- laan, behoorend tot den faillieten boedel van de fa. Steyn cn Woestenburg te Heiio. Kooper R. Smit te Zuid-Scharwoude voor 4130 met inbegrip van diverse kosten ea lasten over 1923. Diefstal. Dinsdagnacht zijn twee rijwie len ojilvreemd uit de schuren 'van H. Bos cd J. Meijer aan den Z\vanenbnrgerdijkDe die' ven hebben zich toegang weten te verschaffen door het verbreken van het slot. Mond- en Klauwzeer. Bij het vee vaïl P. H. Vink te Spaamwoude is mond- er klauwzeer uitgebroken, terwijl jde ziekte bij VV. BijnsrJorp is geweken. Misdrijf9 Het lijk van het 22-jarige meis je G. G., die alhier Zaterdagavond plotseling overleed, is ter gerechterlij'ke schouwing over gebracht Daar het Wilhetmioa-Gasthuis le Amsterdam. Voorts zijn nog eenige voorwer pen in beslag genomen. De vorst. De aardappelen zijn nog bij tijds gerooid vóór de vorst. De hielen zijn et ook uit en liggen gedeeltelijk nog klaar voor het ver voert.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 1