NIEUWS Prijzen 145-35-30-251| Jjj F1 VESTA Sint Nicolaas Geschenken l«r KUIPERS NIEUWSTE SNUFJE met en zonder fluweeien kraag (in alle kleuren) Centrale Vleeschhali Het Huis met de drie witte korden V Fijne Turfmolm A. Taberna! Zn. Opruiming M. C. Busé de Laat, Barrevoetestraat 9-11 Uit onze Oost. De uitsluiting in de texiel- industrie. Fa. A. X09Y TEGEN DEK wfllKER zijn mooi - maar ze moeten goed verwerkt zijn Eigen fabrikaat 1g§l 97 Kl. Houtstr. 97 b d. Kl. Heutbiug KLEINE HGUTSTmr I. ons huis j. KOSTER-S Pianohand®) Kl. Houtweg 9. Tel. 1838. I. H. SWEEHTSr Voor de a.s Sint-K"ïcaBaasilageii ZIET MIJNE ETALAGE BANKETLETTERS en BEULINGEN H. FERD. KUIPERS tflNflULANDSGN NiESW$. VERKEER EN POSTERIJEN. ORDE EN ARBEID. QRAAOkOOZE TELEFOONLIJ VAN ONZE HAI9EL EN NIJVERHEID. KAKKfNEEDWSi Prijzen van f 20; 9 Schagchelstraat 9 TER OVERN. AANGEBODEN Let op het juiste adres Alieen de eenigste echte te HAARLEM 97 Js GEYLV0ET goed droog, in balen van circa 100 K.G. SANTPOORT. Tel. Haarlem 22322. in het Dames- en Heeren Modevak koopt men zeer voordeelxg bij: Elke kooper, die minstens fl.50 besteedt, ontvangt een gebeeldhouwde klepper. Ziet onze 4 étalages! Iets sieriijits, voordeeligs en heerlijks De SINT NICOLAASTAFELS bieden U als alle jaran de Grootste So»teerirsg in Uhocoinrie» en Rfêarsepain- Artïkelen, ionbondoozen enz. enz. enz. enz. Specialiteit der zaak van 1884 Uit bet feit echter, dat de Katholieke .ctie zich in 1922 mei het werkprogram reenigd had, moge, aldus spr. niet wor- n afgeleid, dat toen onze stemmen even- ns bepaald waren. Spr. kan zich best -orstellen, dat bij de A.-R. Partij een der- lijke indruk was ontstaan. Om ons maar akkeloos te binden, heeft nimmer in onze .■doeling gelegen. Volgens den heer Van Schaik was echter 'a kabinetskwestie overbodig gesteld. Het van sommige zijden gehoorde verwijt, it de 10 Katholieke tegenstemmers een iut hadden begaan, kon door spr. in geen -ikel opzicht worden geaccepteerd. De heer Van Schaik betreurde de geprik- elde stemming, welke in de A.-R. Partij /as ontstaan, in dit verband merkte hij op, at een geest van verzoening zich in de ;.-K. Partij zal hebben meester te maken. Blijft echter de A.-R. Partij op haar landpunt van 26 Oct. staan, dan zal sa menwerking zeer moeilijk vallen. Ten slotte wenschte spr. neg naar voren 3 brengen, dat achter het votum geen ge- leimen schuilen. Nadat hij nog had gewe en op tal van groote vraagstukken, als b.v. lat der werkloosheid waartegenover de tieuwe regeering zich zou geplaatst zien, .indigde spr. zijn rede. ARCHITECT DE BAZEL, t De bekende architect De Bazel, die op weg was r.aar de begrafenis van den archi tect De Klerk te Amsterdam, is in den trein tusschen Bussum en Amsterdam, aan hart verlamming overleden. HET RECONSTRUCTIE-CONGRES. Men weet, dat de Alg..R. K. Werkgevers vereniging een Reconsfructie-congres heeft uitgeschreven op Maandag 3 December in Hotel De Twee Steeden, te 's Hage. Bij die gelegenheid is van het officieel orgaan der vereeniging een „reconstrctie- aummer" verschenen, dat verschillende bij dragen bevat, waarin de beteekenis van dit congres wordt uiteengezet. Wij noemen daarvan een artikel van mr. Kortenhorst, die heeft trachten te betoogen „dat in tijden, zooals wij thans beleven, de overheid niet werkeloos mag toezien van den eenen kant, en evenmin de productie tot zich trekken van den anderen kant, doch dat door een wijze welvaartspolitiek actief en negatief, die overheid zorg moet dragen dat het welzijn van alle burgers zoo goed mo gelijk wordt behartigd en wel met name door de productie-mogelijkheden in ons land te vergrooten en den productieven arbeid tegen un vallen van buiten te beschermen." ONTSLAG GEHUWDE AMBTENARESSEN BIJ DE POST, De minister van Waterstaat heeft, naar de „Volkskrant" meldt, den directeur der Post en Telegrafie opdracht gegeven het ontslag der gehuwde ambtenaren bij dien dienst voor te bereiden. VIJFTIG JAREN JOURNALIST. Zaterdag 1 December viert de heer J. W. Helmer, redacteur van „De Tijd" zijn gouden feest als journalist. Er heeft zich een comité gevormd onder eere-voorzitterschap van den burgemeester van Amsterdame den heer W. de Vlugt, om dezen in alle kringen ge- eerden dagbladschrijver een algemeen eer bewijs aan te bieden, afgescheiden van de hulde, die hem in den eigen kring van de „N.V. dagblad en drukkerij De Tijd" zal wor den gebracht. Zaterdagmiddag te ruim 1 uur zal de heer Helmer op de plaats van zijn dagelijksche werkzaamheid ter redactie van „De Tijd" doo^ directie en redactie worden gehuldigd. Daarna zal hij te 3 uur de gelukwenschen van anderen in ontvangst nemen ten zijnen huize, Van Oldenbarneveldplein 6, Amster dam. Het bovenbedoeld comité bestaat uit de heeren: Eere-Voorzitter W. de Vlugt, burge meester van Amsterdam, leden: D. Hans, voorzitter van den Nederlandschen Journa listenkring: D. Kouwenaar, voorzitter der vereeniging „De Amsterdamsche Pers"; H. Kuijpers, voorzitter der Ver. van Directeuren van R. K. Dagbladen: P. H. J. Steenhoff, hoofdredacteur van „Het Centrum"; J. B. Vesters, voorzitter der Ned. R. K Joumalls- tenvereeniging; Chr. A. Vieweg, voorzitter der ver. van uitgevers van dagbladen „De Ned. Dagbladpers." L. A. P, M. van den Broeke, redact-secr.van „De Tijd," Jacob Marisstraat 14, Amsterdam. DE INDISCHE REGEERING EN DE VOLKSRAAD. Uit Weltevseden wordt gemeld In haar antwoord op de algemeene be schouwingen zegt de Regeering, dat de in- landsche beweging de bedoelingen der Re- geering verdacht maakte, haar kracht zoe kend in steeds gepeperde taal en in intimi datie. De vooropgeschoven extremistische werkzaamheid verhinderde opheffing van de beperking van het recht van vergadering in Solo. De Regeering betreurt de fouten der politie bij de huiszoekingen te Batavia en waardeert hen, die de politieschandalen ont dekten en opruimden. ONZEDELIJKE LECTUUR IN INDIE. I Door een uitgeversfirma in Indië is het plan opgevat, de Inlandsche bevolking te verbeteren door de verspreiding op groote schaal van Maleische vertalingen der stich telijke Nick Carter- en Rafles-verhalen. Terecht heeft het inlandsche A. B. C. (Analphabetische-bestrijdings-comité) zich, naar „De Loc.*' schrijft, telegrafisch tot den landvoogd gewend, om te protesteeren tegen de vergiftiging van den inlandschen volks geest door dergelijke slechte lectuur. Aan alle onderwijzersorganisaties en poli tieke vereenigingen zal, naar wij vernemen, verzocht worden adhaesie te betuigen met dit request. Het comité is van meening, dat, waar dé overheid bevoegd is tot het verbieden van films, zij toch voorzeker ook het recht heeft dergelijke geschriften, die als het ware een schriftelijke opleiding zijn voor beroeps misdadigers, in beslag te doen nemen dan wel te verbieden. DE KLOETTUNNEL. Gezien de onmogelijkheid om den Kloet- tunnel, waaraan men reeds 3 jaar heeft ge werkt en die tot nu toe ruim 1 millioen heeft gekost, af te maken, is men begonnen met nieuwe tunnels te boren, ten einde water uit het Kloetmeer te kunnen hevelen. De eerste tunnel, die 180 M. lang is, in nu klaar. Hier door hoopt men het meer-niveau 7 M. te verlagen. Onder het aftappen zal respectie velijk met den tweeden en derden tunnel worden begonnen, die ieder 7 M. lager komen dan de voorgaande. Heeft men op die wijze 21 M. water uit het meer verwijderd dan zal de waterdruk zóóveel minder zijn dat men met den oorspronkelijken tunnel zal kunnen doorgaan. Het nog te boren ge deelte gaat door zeer los materiaal en het is te begrijpen, dat zich hierbij nog wel eens complicaties zouden kunnen voordoen. Het meer heeft thans een diepte van 63 M. Waarschijnlijk zal de tunnelbouw onder leiding komen van „Waterkracht en Elec- triciteit." Men wil het uitstroomend water gaan benutten voor een krachtstation, zoodat zegt de Ind. Crt. hier weer bewaar heid wordt „De een zijn dood, den ander zijn brood." UITZETTING VAN CHINEEZEN. Naar de Nieuwe Soer. Courant uit be trouwbare bron verneemt, worden in den laatsten tijd zeer veel Chineezen naar China teruggezonden. Zoo vertrok met het s.s. Tjikembang mid den October van Priok een veertigtal. Die groote schoonmaak houdt, volgens het blad, niet zoozeer verband met de ac tie, welke de regeeringq voert tegen bols jewistische elementen in Indië, als wel met het feit, dat het raadzaam wordt geacht eens een flinke opruiming te houden onder de Chineezen, die het land zijn binnengeko men zonder in het bezit te zijn van een toe latingskaart. Op het aanbrengen van Chineezen zonder zoo n kaart heeft de politie premies uitge loofd, welke varieeren tusschen 2.50 en 5.—» Het Donderdag verschenen textielarbei dersblad, orgaan van de Eendracht bevat eenige nadere gegevens, omtrent de bemid delingspoging van den heer Zaalberg. De besprekingen te Den Haag, die duurden van half twee tot 6 uur namiddags, hadden tot resultaat, dat het reeds bekende voorstel werd geformuleerd. In buitengewone ver gaderingen van de noofdbesturen van de drie arbeiders-organisaties werd dit voorstel toen besproken en er werd besloten aan den directeur-generaal van den Arbeid te be richten, dat de hoofdbesturen bereid waren hunne leden te adviseeren, dat voorstel te aanvaarden. Door de werkgevers werd het evenwel afgewezen, zoodat de bemiddelings poging van den heer Zaalberg is mislukt. Met de organisatie van de steunbeweging der ongeorganiseerden wil het nog niet erg vlotten, omdat deze arbeiders een tweetal vergaderingen noodig hadden, om te beslis sen of zij al of niet den moreelen steun der organisatie wenschten. In een Woensdag gehouden vergadering der ongeorganiseerden werden de organisa- tiebesturen, die tot bijwoning waren uitge- ncodigd, toen ze verschenen, met hoonge- roep ontvangen, hetgeen tengevolge had, dat de heer Mensink (St. Lambertus) weer vertrok. Toen de orde eenigszins was teruggekeerd en de voorzitter zich verstaanbaar kon maken, bleek, dat de vergadering van eenigen steun van- of samenwerking met de besturen niets wilde weten, r i :ttegenstaande het voorloop: e comité die besturen had uitgenoodigd en hun moreelen steun had verzocht. Hierna werd het voorloopig comité uitge breid tot 15 personen. Men zal trachten gel den bijeen te krijgen door met lijsten te gaan werken en straatmuziek te maken. Verder zal bii de gemeenten en het Rijk om steun worden aangeklopt. Buiten deze uitgesloten ongeorganiseerden zijn er nog ongeorganiseerde stakers, die reeds van den eersten dag af, dat op „Kremers- maten" het werk gestaakt werd, met steun- lijsten werken. Pogingen, die gedaan werden om het comité dezer stakers met dat der uitgesiotenen samen te smelten, zoodat dan één steunbeweging zou ontstaan, zijn mis lukt, zoodat de beide comité's blijven be staan. Voor de modern georganiseerden is door de coöp. „Tot steun in den strijd" een bedrag van f 1000 beschikbaar gesteld. Bij deze staking en uitsluiting is de Een dracht betrokken met 1350 leden en St. Lambertus met 720 leden, dat van Unitas, alhoewel nog niet bekend, wordt geschat op 5 a 600. Maandag a.s. zal de eerste uitbetaling van de ondersteuning plaats vinden. Voor de volslagen arbeiders zal deze bedragen van f 13.50 tot f 17.10 per week, plus een kinder toeslag van 75 cent voor ieder kind beneden de 14 jaar. Deze uitkeering is geldende voor leden van St. Lambertus. Volslagen werklieden, lid van de Eendracht, zullen een uitkeering genieten van f 12.tot f 16.50 per week plus 90 cent voor ieder kind beneden 14 jaar. De uitkeering van Unitas is ons niet bekend, doch ze zal, evenals de reeds genoem de, ongeveer neerkomen op 60% van het loon. De uitkeering aan minaerverdienende en jeugdige personen is minder en staat in verband met de contributieklasse waarin de betrokken arbeider is geplaatst.- Donderdagmiddag werd in Ons Huis een druk bezochte ledenvergadering van de Een dracht gehouden, welke werd bijgewoond door den bondsvoorzitter en bondspenning- meester. DE UITSLUITING TE DEVENTER. Naar de Tel. van arbeiderszijde verneemt, moet het plan bestaan, om op de fabriek der Deventer Katoenmaatschappij, voorheen An kersmit en Co., de uitsluiting in de textiel industrie niet gelijktijdig met de overige, buiten Twente gelegen fabrieken te doen in gaan. Dit in verband met het groote aantal orders, dat nog op uitvoering wacht. Het tijdstip, waarop ook te Deventer de uit sluiting zal aanvangen,is nog niet bekend. SPOORWEGPERSONEEL. In een vergadering van Locomotiefperso neel vereenigd in „St. Raphaël" werden be sproken, o.m. de nieuwe beramingsvoor schriften voor goederentreinen De vol gende motie werd terzake aangenomen „Het Locomotiefpersoneel, georganiseerd in den R. K Bond van Spoor- en Tramper soneel „St. Raphaël", in vergadering bijeen op 27 November te Utrecht. Kennis genomen hebbende van de nieuwe voorschriften omtrent de beramining van goederentreinen gelet op de omstandigheid, dat de geno men proeven zijn verricht bij helder weer, op de vrije baan en met locomotieven wier remkracht geheel in de orde was gemaakt van oordeel, dat de met die proeven ver kregen resultaten niet onder alle omstandig heden bereikt kunnen worden acht daarom met deze nieuwe beremmihgs- voorschriften de veiligheid van het verkeer en van het personeel niet voldoende verze kerd voelt zich verplicht deze ernstige aangele genheid onder de aandacht der betrokken autoriteiten te brengen om besluit deze motie te publiceeren in de ders. DE KABINETSCRISIS IN- DUITSCHLAND. BERLIJN, 29 November. De rijkspresident heeft dr. Marx hedenavond officieel uitge noodigd, het nieuwe kabinet samen te stel len. Na de groep zijner partij in den Rijks dag te hebben geraadpleegd, heeft Marx deze opdracht aanvaard, nadat ook de demo craten en de Duitsche volkspartij zich be reid hebben verklaard, hem te steunen. In het nieuwe kabinet dat, naar men ver moedt, zeer spoedig tot stand zal komen, zullen de volgende ministers uit het kabinet- Stresemann zitting nemen: Brauns, Hoefle, Gess-elr en Oeser, en misschien ook dr Jarres en dr. Luther. Dr. Jarre® zou vice- kanselier worden. Stresemann heeft zich bereid verklaard, de portefeuille van buiten- Iandsche zaken in het kabinet-Marx te aan vaarden. Het nieuwe kabinet zal vermoedelijk on middellijk een nieuwe machtigingswet bij den Rijksdag indienen en met behulp van deze wet voorloopg verder regeeren. DE DUITSCHE MINISTER VAN FINANCIËN. BERLIJN, 29 November. Dr. Luther, de rijksminister van financiën in het kabinet- Stresemann, heeft den rijkspresident per brief verzocht, ontheven te worden van de verdere afdoening van de loopende zaken, omdat de financieele toestand van het rijk thans het treffen van maatregelen vereischt, die slechts door een verantwoordelijk mi nister kunnen worden getroffen. Dr. Luther voegt er aan toe, dat dit in de eerste plaats geldt voor het betalen van ondersteuningen aan de werkloozen in 't bezette gebied op het oogenblik, waarop de ter beschikking gestelde 100 millioen rentemark uitgeput zullen zijn. Ook herinnert hij er aan, dat be talingen voor de bezettende mogenheden nog steeds worden voortgezet, hoewel er voor deze betalingen geen dekking bestaat. DE WERKLOOSHEID IN DUITSCHLAND. BERLIJN, 29 November, In het onbezette gebied van Duitschland bedroeg het aantal werkloozen, die .ondersteuning genieten, op 17 dezer 1,250,000 tegen 943,000 op 1 Novem ber. Voor de arbeiders die gedeeltelijk werken, waren deze getallen resp 1,772,000 en 1,703,000. Het aantal werkloozen in het bezette gebied wordt nog steeds op 2 mil lioen geschat. FRANKRIJK EN DE SPAANSCH-ITA- LIAANSCHE TOENADERING. PARIJS, 29 November. De toenadering tusschen Spanje en Italië blijft de aandacht spannen. Frankrijk staat er tegenover in een scheeve positie. Het is deels een Middel- landsche Zee-mogendheid, deels richt het zich naar den Atlantischen Oceaan. Voor een deel zijner beschaving is het een Latijnsch land, voor een ander deel is het Noord- en Westwaarts georiënteerd. Aldus houdt hij het midden tusschen Engeland en de bij uit stek Latijnsche landen. Het denkt hierbij in de eerste plaats aan verbindingsoverwegin gen, terwijl Engeland zich West-Oostwaarts door die zee uitstrekt. Tegenover de be zorgdheid, dat een weg tusschen het moe derland en het overzeesche gebied loopt tusschen de Spaansche Balearen en het Ita- liaansche Sardinië verdedigt de Temps de stelling, dat Frankrijk zich om het aanhalen van beider banden niet behoeft te verontrus ten. Wel schijnen ze nopens die zee een ac- coord te zullen sluiten of gesloten te heb ben, maar dit zou kunnen worden uitgebreid tot alle betrokken landen ter waarborging van de vrije vaart daar. Wat dat vermeende accoord betreft, 'het kan beoordeeld worden als het bij den Volkenbond inkomt. De Tefflps onthoudt zich van de waardebepaling van het eene land ten koste van het andere, daar beide in den Raad van den Volkenbond vertegenwoordigd zijn en gelijkheid der leden de basis van den bond is. Indien het dus den vrede bevordert, moet Frankrijk zich erover verheugen. Ook Engeland en Frankrijk heb ben dergelijke regeeringen gehad als Spanje en Italië thans en wel Cromwell en Napoleon. Dit stelsel behoeft ze dus niet af te schrik ken. Voor wantrouwen is geen rede, vol gens Cambon's gezegde, dat dit meer kwaad doet dan het vertrouwen heeft gedaan. Een dergelijke overeenkomst zou echter moeten worden opgevolgd door een verde digend verbond met Engeland ter bescher ming van de zeewegen en tegen luchtaanval len. Daar het Duitsche leger in geval van een nieuwen oorlog niet meer het Habsburgsche achter zich zal 'nebben, de Duitsche vloot vernietigd is en België niet meer door on zijdigheid verlamd wordt en de Polen en de Tsjechen gelijk belang hebben bij het ver hoeden van de Duitsche revanche, behoeven de Engelsche dan geen troepen naar den Rijn te zenden. Wel moet een dergelijk pact worden aangevuld door een handelsover- een komst, waarin België, Polen en Tsjecho- Slowakije zouden kunnen treden, tot vesti ging van een industrieel en monetair even wicht in Europa en beveiliging der Britsche industrie tegen de Duitsche. DE TWEEDUIZENDSTE STOOMKETEL. De ketelmakerij van „Werkspoor" heeft dezer dagen haar tweeduizendsten stoom ketel afgeleverd. De jubilaris is bestemd voor de Suiker fabriek „Kalimati" in Indië, heeft een ver warmend oppervlak van 300 vierk. M„ een werkspanning van acht atmosfeer en weegt 26.000 K. G. „Werkspoor leverde haar eersten ketel af in 1892, den vijfhonderdsten in 1903, den duizendsten ketel in 1909. Leverde zij dus de eerste duizend ketels in 18 iaar af, over het tweede duizend-tal werd siecbts 14 jaar gewerkt, hoewel de af metingen per eenheid steeds grooter werden. Deze opvallende toeneming in productie, welke zelfs niet kon worden tegengehouden door eenige oorlogsjaren, waarin de fabriek met groote materiaal-schaarschte te kampen had, en de laatste tnalaise-jaren> is zeker voor een belangrijk deel toe te schrijven aan de met de modernste werktuigen uitgeruste werk plaatsen. Het verwarmend oppervlak van deze 2000 ketels is gezamenlijk 224.017 vierkante M., wat bijna het oppervlak is van de nieuwe fabriek in Zuilen, welk terrein 225.000 vierk. M. oppervlak beslaat. Het gezamenlijke gewicht vertegenwoor digt het respectabele getal van 49.596.000 K. G. Denken wij ons dit gewicht opgeladen op 10-tons spoorwagens, dan zouden deze een trein vormen van een lengte van Amsterdam tot Amersfoort. (Hbl.) DE OVERWERKVERGUNNINGEN. De textielfirma Heimeijer te Apeldoorn heeft voor den tijd van een half jaar overwerk- vergunning gevraagd tot 53 uren per week. De textielorganisaties hebben er zich tegen verklaard. De firma wenscht voor die 53 uren het tegenwoordige loon uit te betalen Bij niet-aanneming van hun voorstel zullen de loonen met 10 verlaagd worden. De Eerste Tilburgsche Bontweverij heeft tot 1 Maart 1924 van den Inspecteur van Ar beid vergunning gekregen 53 uren per week te laten werken. UITHOORN, 29 Nov. Kaas. Op de kaas markt waren aangevoerd 67 partijen. Pr-js Goudsche kaas 1ste soort f 5558, 2de oert f 5255, zwaardere f 5863. Rijksmerk f 54 61. Handel vlug. WINSCHOTEN, 29 Nov. Granen. Ter Graanbeurs waren de prijzen der 100 K.G. Rbgge f 8—10, tarwe f 9—10, gerst f 8—9.50, witte haver f 89.75, zwarte haver f 89.50, paardeboonen f 813.50. Wierdeboonen f 813.50, blauwpeul-erwten f 1632, groe ne erwten f 1524.25, mosterdzaad f 15— 29, kanariezaad f 15—19. De aanvoer waf geringer tengevolge het invallen van den win ter, terwijl de prijzen over het algemeen hooger waren. Alleen groene erwten noteer den lager. ZWOLLE, 29 Nov. Huiden, Gesurende deze weèk werden de volgende prijzen be steed os- en koehuiden, 26 ct., stieren 23 ct„ pinken 29 ct., per K.G. De handel was zeer flauw. ZWOLLE, 29 Nov. Paarden. Op de markt waren 413 stuks aangevoerd. De prijzen wa ren voor luxe paarden f 420500, werkpaar den le soort f 280350, idem 2e soort f 220 2980, enters f 175260, veulens f 85 135, slachtbank-ponnies f 150200. Eenige Fransche kooplieden kochten goede paarden, overigens was de handel slap. BARNEVELD, 29 Nov. Pluimvee. Tam me eenden f-1.1.75, wilde eenden f 0.80— 1, jonge hanen f 0.60—2., oude hanen f 1. 1.75, jonge hennen f 24, oude kippen f 0.80 1.75, tamme duiven f 0.200.25, vette ganzen f 5.6, tamme konijnen f 13.50, wilde konijnen f 0.801.fazanten f 2 2.25, hazen f 22.75, alles per stuk. Eieren f 1618 per 100 stuks. Aanvoer 50.000 stuks. Eierhandel zeer vlug. EOVENKARSPEL (Station), 29 Nov. Aangevoerd 80 balen aardappelen blauwe f 3.20, kriel f 0.50 per baal 105 balen uien, groote gele f 4.05—4.30, drielingen f 3.85— 4.10 per 'baal 9100 stuks bloemkool, le soort f 1420, 2c soort f 8.5011.75 per 100 stuks 24.000 K.G. roode kool f 2.403.30, 10.000 gele kool f 2.70—3.10, 9090 K.G. witte kool f 0.300.70, per 100 K.G. 30 zakken spruitkool f 2.502.85 per 15 K.G. HOORN, 29 Nov. Kaas. Aangevoerd 8 st. kl. Fabriekskaas f 61 4 st. kl. Boerenkaas f 59 3 st. Fabriekscomm., kaas 58 8 st. Boerencomm. kaas f 55. Handel goed. MIDDELBURG, 29 Nov. Granen. Ter graanmarkt was de aanvoer tamelijk. De no teering is ais volgt Tarwe f 12.50—13, Wit te boonen f 25—40, Ronde bruine boonen f 3546, Lange bruine boonen f 3040, Kroonerwten f 1824.50, Maanzaad f 38 41. Alles per 100 K.G. AMSTERDAM, 29 Nov. Aardappelen (Bericht van Jac. Knoop). Zeeuwsche Bonte 6.70—7, id. Blauwe 6.406.60, id. Eigen heimers 5.355.80, id. Bravo's 6.25, id. Industries 3.60, id. Roode Star 4.50 idem Blauwe Eigenheimers 4.304.50 Zeeuwsche Eigenheimer poters 3.753.90 id. blauwe potets 3.503.75, id. bonte po ters ƒ3.503.75 Hillegommer Zandaard- appelcn 7.508 Drentsche Eigenheimers 2.10—-4, id. Roode Star ƒ3.50 ner H.L. DELFT, 29 November. Boter. Ter markt waren 14/8 en 3/16 v„ te zamen 310 K.G. Prijs 2.402.55 'per K.G. ELST (Bet.), 28 November. Fruitveiling van heden: Zoete Bellefleurs 1114, dubb. BenderzOete 131414, Gerrit Roelofs 12 1314 ct., enk. Benderzoete 8—814 cl., Ha- nemans 12141314, Rcinzoet 1314, Kroon- zoet 1016, Jasappels 1214, Huismans 1013, Court Pendu 1011, Boschappels 1220, 1ste Bellefleurs 16—22, 2de soort 81414, extra 2429, 1ste Goudreinettcn 2331, 2de soort 131415, 3de soort 4 614, extra 3550, Lemoenappels 2425, Notarisappels 1214, Zure Grauwe Reinet- ten 1112, IJsbouten 3132, Gieser Wil deman 35—36, Engleterres 3335, Grauwe Beurré 3235, Bergamotperen 2729 ct., alles per K,G.; Tomaten 3965 ct. per K.G. GOUDA, 29 November. Kaas. Aangevoerd 44 partijen, le soort 5760, 2de soort 5456, Rijksmerk 56—-60, zware 63 Handel matig, GOUDA, 29 Nov. Veemarkt. Melkvee goede aanvoer, handel flauw 300400; vette var kens groote aanvoer, handel stug 3941 cl per half Kg.; magere varkens wei-nig aanvoer, handel stug 3540 ct. per half Kg.; magere biggen weinig aanvoer, handel stug 1016 per stuk; vette sOlinpen goedé'aan-voér, handel vlug f 2540; nuchtere kalveren red. aan voer, handel vlug 1220; vaarzen red. aan voer, handel flauw 200300. Eieren weinig aanvoer, handel flauw pcr 100 sluks 15.5010.50. HOOFDDORP, 29 Nov. Tarwe 10—12.25; rogge 99.75; gerst Chevaüier 9.50 10.50; wintergerst 99.50; haver 9 10.25; witte duivenboonen 17—18; paarden- boonen f 11.5012 50; groene erwten 21 23.50; vale erwten 2832; karwei f 122- 126; geel mosterd 2429, blauwmaanzaad 3640; koolzaad 20—21.50; kanariezaad 1719. Prijzen per 100 Kg. 434e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 29 Nov. Ie Klasse 4e I Hst. Hoogc oriizen: 16564 200. 239 394 476 1044 1124 2163 2378 2390 2914 3031 3036 3121 3391 1131 4'51 4844 4861 5414 5136 5731 6103 6158 6183 6307 6721 6880 688' 7084 7345 740O. 7465 7869 8394 856" 8626 8788 8S95 9353 10229 10726 1093 11125 11222 11633 11968 12257 13060 13271 '3422 13779 14156 14832 14838 14932 1502; 15407 1.5507 15029 15719 16069 16122 1641. 16586 17307 17375 17422 17447 17490 17501 17786 17790 17836 18199 18257 18290 1832:- IS783 18913 19047 19079 19213 19499 195G5 19927 19929 20326 20412 20448 20534 20835 21772 21809 21946 21965 21980 22080 22720 -'2925 22930 Ratiné Jassen PRIMA KWALITEIT, t pond BIEFSTUK 0.75 3 pond ROSBIEF 1.80 3 pond ROLLADE, fijn 1.80 3 pond OSSELAPPEN, vet of mager 1.25 3 pond doorregen LAPPEN 1 50 1 pond prima magere LAPPEN 0.60 2 pond ROLLADE 1. 1 pond VETTE OSSELAPPEN 0.45 3 pond GEHAKT l. 1 pond DIK VET 0.60 1 ons GEROOKT VLEESCH 0.20 Per muisje aanmerkelijk lager in prijs. aen sedert jaren bestaande zaak in Tuin- en Landbouwraden, met be staande agentschappen, voorts 2 so- iiede woonhuizen, pakhuis, zolders, kantoor met telefoon-aansluiting, in ventaris enz. Boeken ter inzage. Koop prijs 16000. Brieven onder motto „zaden" aan het bureau van dit blad. D1AS 14 14 15 8 11 12 H ct. 10 ct. 15 20 20 25 9 cL ct. ct. ct. ct. Eet Havergort Eet boekweitgort- Hennepzaad- Ongepelde Boekweit Kleine Duivenboonen Wikken Beste vcererwten Wil Kanariezaad Wit Milelzaad Bloedgiersl Rood Rupszaad Blauw maanzaad per ons Kleine schoone maïs 10 pond f 0.O2J-4, 100 pond Gebroken mais Paddy of Kippenrijst Witte gebroken Rijst Gemengd Duivenvoer 1 Per 100 pond 9. Gemengd Kippenvoer, best (10 pond 65 ct. 100 pond 6. le stort gemengd Kippenvoer. Gerst, Zonnepilten. Boekweit, Wilte larwe, Mais, Haver, Erwten 8 ct. 10 pond 75 ct. 100 pon-d 7.00. 1214 ct. 6V2 ct. 6 7 10 8 en 9 10 8 7 ct. ct. 8 ct. R14 ct. 20 ct. Naumann", „Diirkopp", „Veritas", .Winselroann", „Kohier", „Junker Ruh" en „Stoewer"- handnaaun.tchines ranaf 45.Met 5 jaar garantie. DOELSTRAAT 37 - TELEFOON 3538 P. S. Zie etalages en prijzen I 1 1 van eenige zeer weinig gebruikte PIANO'S, in prijzen vanal f 250. Schriftel. garantie. Te bezichtigen voorheen Groote Markt Zonnepilten Wilte tarwe Dikke Haver, inlandsche 100 pond 6. le kwal. Wilte Gerst Dikke Kippeneerst Libig's Vleesohmeel Beendermeel, voederkalk Visrhmeel Ochtendvoer of Ecicrmeel Havermeel Gersl-emcel Maïsmeel Wille Zemelen Lijnmeal Hondenbrood of Dogcakes Zachte lijnkoeken, p. stuik Gehroken Rchelpen. 2 pond ALLES le KWALITEIT - STOFVRIJ. Bij afname van 100 pond alles minder in prijs Franco thuis. TE KOOP EF.N PARTIJ MOOIE GROOTE EN' KLEINE PAKKISTEN. 20 20 10 8 8 8 8 9 25 18 10 ct. ct. ct. ct. ct. ct. ct. ct. cl. ol ct. Aanbevelend OUDJE O KOEN MA SS lil' Stf Tel. 808

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 6