NIEUWS St. Nicolaa^geschenken UI MISSIES De Wereld in Beeld m wMJ IP M De Tandheelkundige Alle H. V. B -Wedstrijden uitgesteld. Tweede Blad 1 December 1923 Zondag 2 December NIET geopend •EtSEMUB NIEUWS. ingezonden MededeelingeiT Fa. ANTON BE FCOfJ Ingezonden Mededeelingen VRASENBUS. SPORT m SPEL. LAATSTE NIEUWS. m r— VAMONXC ORAAOI.0O2E TELEFOON H. J. LAMP, Barfeijorisstraat 18 Verpakking naar biiiten onder garantie IMUEZWiH. ANEGANG 14 TELEFOON 560 Bij aankoop van minstens f5 eon Zakpotlood cadeau m. uw eigen naam EEN DOKTER IN DEN MELKPAN RECHTSZAKEN. ZANDVOORT. BémbI iB® fH feil SmK m ëÊm S» 1 .v.*-: |fe' I m m tl Sneeuwpret. Van de plechtige inzegening der Kapel door Mgr. A. J. Callier. Sneeuwpret: In slagorde. HET NIEUWE DUITSCHE KABINET GEVORMD. BERLIJN, 30 November. Dr. Marx is er fn geslaagd een kabinet samen te stellen. De rijks-president heeit het ministerie, dat dr. Marx vandaag beeft samengesteld, reeds goedgekeurd. Het kabinet bestaat thans uit de volgende leden: rijkskanselier dr. Marx (centrum), vice-kanselier en binnenlandschc zaken dr. Jarres (Duitsche volkspartij), bui- tenlandsche zaken dr. Stresemann (Duitsche volkspartij), justitie dr. Emminger (Beiersche volkspartij), financiën dr, Luther (Duitsche volkspartij), economische zaken dr. Hamm (democraat), voedselvoorziening graaf Ka- nitz (gewezen Duitsch-nationaal), posterijen en bezette gebied dr. Hoefle (centrum), spoorwegen Oeser (democraat), rijksweer baarheid dr. Gessier (democraat) en arbeid dr. Rrauns (centrum). BERLIJN, 30 November. Vanmiddag was het nog volstrekt niet zeker, dat Marx zou slagen. Op het laatste oogenblik waren er nieuwe moeilijkheden ontstaan. De Duit sche volkspartij koesterde bezwaar tegen een kabinet Marx, vermoedelijk omdat de Duitsch-nationalen reeds hadden aangekon digd een onverbiddelijke oppositie tegen dit kabinet te zullen voeren. Dr. Marx zelf had gehoopt een paar zoogenaamde vakminis ters in zijn kabinet te kunnen opnemen en aldus op de welwillende neutraliteit van de Duitsch-nationalen en van de sociaal-de mocraten tegenover de nieuwe regeering te kunnen rekenen. De sociaal-democraten weigerden weliswaar een dergelijk vakmi nister aan te wijzen, maar deze weigering mocht niet worden beschouwd als een oor logsverklaring. Marx had voorts, den Duitsch-nationalen afgevaardigde Schiele de portefeuille van voedselvoorziening te aanvaarden. Schiele raadpleegde zijn fractie en deze meende, dat geen Duitsch-nationale sfgevaardigde in het kabinet Marx zitting mocht nemen, waarop Schiele voor de eer bedankte. Nu Marx ook niet op den steun van de Duitsch-nationalen kon rekenen poogde hij een kabinet samen te stellen met behulp van het centrum, de democraten en de Duitsche volkspartij, in de hoop, dat de sociaal-democraten een welwillende neutra liteit tegenover een dergeliike combinatie aan den dag zouden leggen. Maar nu wilde de Duitsche volkspartij weer geen deel ne men aan een kabinet, dat van de genade van de sociaal-democraten zou afhangen. In den loop van den avond hield de rijks- daggroep van de Duitsche volkspartij daar op een vergadering, waarin het besluit werd genomen niettemin het kabinet Marx te steunen. DE PRIJZEN IN DUITSCHLAND. BERLIJN, 30 Nov. Nu de rentemark in grooter hoeveelheid beschikbaar komt, ver minderen de goud-basisprijzen, die in den handel worden geheven. Deze waren noodig geworden om do risico van de steeds wisse lende noteering van de papiermark ie. ont- >'gaari. Nu de rentemark waardevast blijkt en in voldoende hoeveelheid voor het verkeer - beschikbaar is, is deze premie niet meer noodig, zoodat vermoedelijk reeds Maandag ie broodprijzen te Berlijn belangrijk ver laagd zullen worden. HET EINDE VAN DE PAPIEPEN MARK. BERLIJN, 30 November. Verschillende particuliere drukkerijen, die voor rekening van de rijksbank papieren geld vervaardig den, hebben vandaag hun laatste bestellin gen afgeleverd. Men hoopt dat op bet einde van de volgende week voldoende rentemar ken in omloop zullen zijn gebracht, om het drukken'van papieren marken geheel te kun nen staken. Dagelijks worden millioenen rentemark uitgegeven en tevens worden enorme bedragen in papieren mark aan de circulatie onttrokken. 50 pCt. van de salaris sen die de rijksautoriteiten heden en morgen moeten betalen, zullen in rentemark worden gestort. De inkrimping der Roer bezetting. BRUSSEL, 30 November. Naar aanleiding van berichten in de buitenlandschc pers be treffende het terugkeeren naar de zooge naamde onzichtbare bezetting van het Roer gebied, wordt van officieuse Belgische zijde verzekerd, dat waar het lijdelijk verzet is opgeheven, verscheidene accoorden met Duitsche industrieelen konden worden ge sloten en de rust grootendeels is hersteld, eerlang overleg zal worden gepleegd door de regeeringen te Parijs en te Brussel ten einde de Roerbezetting zooveel mogelijk in te krimpen. Het ligt echter voor de hand, dat deze inkrimping niet ineens, maar slechts geleidelijk zal kunnen gebeuren. De Keulsche correspondent van de Soir heeft een onderhoud gehad met den Rijn- landschen financier Ludwig Hagen, die zoo juist uit Berlijn was teruggekeerd. Hagen verklaarde, dat de rijksregeering zich niet verzetten zal tegen de oprichting van een Rijnlandsche Bank, welke reeds met ingang van het volgend jaar hare loketten zou ope nen. Deze bank zal geen nieuwe deviezen, doch alleen goudbons uitgeven. Het Duit sche kapitaal zal over de meerderheid van de aandeelen beschikken. Nederlandsche industrieelen en banken leggen veel belang stelling aan den dag voor deze nieuwe fi- nancieele onderneming. Op de vraag van den journalist naar zijn meening in zake de internationale positie van een autonoom Rijnland zou Hagen hebben geantwoord, dat hij een politiek en oeconomisch accoord met Frankrijk volstrekt noodig acht. Dit zou moeten tot stand komen via Koblentz, waar Tirand zetelt. Een dergelijk accoord zou niet alleen de belangen van Frankrijk en het Rijnland dienen, maar de rust van de geheele wereld verzekeren. Hoewel de onderhandelingen te Koblentz dienen aan te vangen, zou Berlijn later daarbij ook een rol hebben te spelen. Het accoord zou im mers slechts dan mogélijk zijn, wanneer het Rijnland binnen -de grenzen blijft van het Duitsche rijk. Naar een paar Brusselsche bladen weten te melden is de stad Aken door de hooge geallieerde commissie beboet naar aanlei ding van de anti-separatistische relletjes, welke aldaar na den staatsgreep van Deckers hadden plaats gehad. Aan Deckers, wiens woning door de anti-separatisten ge deeltelijk werd verwoest, moet de stad 22000 francs schadevergoeding betalen. FRANKRIJK EN ENGELAND. PARIJS, 30 Nov. De toon ten opzichte van de houding van de Engelsche regeering jegens de vandaag gehouden zitting van de commissie van herstel, is plotseling geheel omgeslagen. Enkele pessimisten zien daar toe geen reden en waarschuwen voor teleurstelling. In het algemeen trouwens houdt men rekening met het grillige karak ter van Bradbury, die ondanks zijn verzoe nende instructies, uit Londen meegekregen, een zekere bewegingsvrijheid houdt, maar men is al blij tnet de tegemoetkomende hou ding van Baldwin; vooral hem speelt men tegen Curzon uit, die het ReutcrbcricLt over Duitschland's sterke bewapening liet loo chenen, daar het niet in zijn kraam te pas kwam. Hier geeft men te kennén zich niet met die binnenlandscbe Engelsche aange legenheid te willen bemoeien, maar op den uitslag van de verkiezingen is men des te minder gerust, daar Curzon zich wegens den ernst van bet oogenblik buiten schot houdt. Wel komt het Frankrijk in zoover ten goe de als Londen thans geen geschil met Parijs wil ontketenen. Zoo althans wordt de aan Bradbirry verstrekte last uitgelegd. Geen dis cussie over de verdeeling van de opbrengst van de rechten en de kolenbelasting uit het Rcerbekken op grond van de overeenkom sten van Dusseldorf dus, evenmin over de wettigheid dier bezetting te openen. Van ochtend zou Barthou met hem overleggen. Daar zullen ze het wel over de formule eens geworden zijn, die het netelige punt in het midden laat. Ook omtrent het Fransche voorstel om de HET SPÏONNAGEGEVAL MAASTRICHT, 30 Nov. Smitshuizen. een der ondierofficieren, is opnieuw tot een verhoor opgeroepen en wordt ter beschikking gehou den. De Justitie laat echter niets los. Het is mogelijk, dat het een eenvoudig verhoor geldt ter opheldering van een ige punten. Hier in de stad doen natuurlijk weer allerlei geruchten de ronde. Er werd o. a. beweerd dat hij gek of minstens getroubilecrd zou zijn. Iets po- •sd'tiefs is echter niet te melden. commissie van deskundigen door de co u- missie van herstel te laten aanwijzen Ier be paling van de Duitsche betaalkracht voor 1924, 1925, 1926 luidt het nieuws gunsti ger. Bradbury zou zich daartegen evenmin verzetten, ondanks de beperking door F'rankrijk in de opdracht aangebracht, waar om Curzon het eerst verwierp. Achterdocht- tigen onderstellen wel, dat Curzon nu er in' toestemt in de hoop Poincaré's voorstel te laten mislukken, nu zijn eigen voorstel tot een dergelijk onderzoek op breeder schaal niet verwezenlijkt is, maar, naar men zegt, is hij gepaaid door de Fransche toezegging; dat de enquete naar bet Duitsche kapitaal in den vreemde en de middelen dit te re- patrieeren aan een afzonderlijke commissie zal worden opgedragen. Hier heerscht de opvatting, dat Londen daartegen was, we gens het talrijke Duitsche kapitaal in En gelsche banken belegd. De voornaamste taak van deze commissie, welke gedele geerden van de geallieerden en geassocieer den zal omvatten, is een onderzoek naar de middelen, die Duitschland aan de ver goeding ten koste kan leggen, evenals tot het in evenwicht brengen van dc Duitsche begrooting. Ook op het derde punt, namelijk de samenwerking van hét bestuur der spoor wegen in het door de Engelsche bezette ge bied. Keulen met de Fransch-Belgische regie, heeft Bradbury tot een schikking ge neigd. Ten slotte stond op de agenda van vandaag de vraag, welk gevolg te geven aan het verhoor van de gedelegeerden van de Kri e slastenk o m mi s si o n omtrent de Duit sche draagkracht. Wat de bekrachtiging vari dc overeen komst van Dusseldorf door de commissie betreft, merkt men op, dat de verdaging van de beslissing zelf een beslissing betee- kent en dit daardoor wordt gerechtvaar digd, dat de commissie nog niet officieel daarvan in kennis is gesteld. De Duitsche regeering vergewischte haar slechts daarvan op het oogenblik, dat de besprekingen schenen mis te loopen. Dit echter schijnt een formalistische uitvlucht, waartegenover Engeland's opgeven van zijn formalistische houding des te scherper uitkomt. Uit het communiqué blijkt, dat de com- missie aan de Engelsche wenschen omtrent het onderzoek van de Duitsche draagkracht tegemoet kwam en de principieele kwestie van de bezetting van de Roer blijkbaar, nog niet aanpakte. DE JACHT OP EEN PORTRET. Vijf-en-dertig jaar geleden was Jossi Winbarn een arme jongen, die op een litho grafische werkplaats, in New-York zijn brood verdiende. Hij kreeg daar een repro. tf-r? 'lan^en van een oud-Hollandsche schildenj een mansportret door Ravesteijn Wat hem vooral trof in dat portret, was dé sprekende gelijkenis van Jen daarop afge, beelden man met zijn vader. Zijn groot# 1 illusie Was eenmaal eigenaar te worJerf' van dit portret. En dit is hem gelukt. Van jongmaatje klom hij door rustelco zen ijver al spoedig op, hij werd een wel gesteld man, die staat was te gaan reizen en te zoeken naar het portret. De reis liep op niets uit en gedurende een lange reeks van jaren zette hij telkens opnieuw met kortere of langere tusschenpoozen zijn pogingen voort. Drie jaren geleden gaf hij zijn zaken op en begon hij met onvermin derde energie zijn nasporingen in Europa. Ditmaal met succes. Na eindeloos zoeken ontdekte .hij in den loop van den herfst, het schilderij, dat hei laatst in 't bezit was ge weest van Prins Olinsley, adjudant van wijlen den Tsaar, on tijdens de revolutie heimelijk uit Rusland was weggebracht, te Parijs, ten huize van een oude vrouw. Hij liet de echtheid van het stuk door des kundigen waarmaken en kocht het voor 60,000 dollars. Hij heeft het thans aan het Metropolitan- museum te New-York ten geschenke ge- geven uit dankbaarheid, dat dit portret hem, toen hij een arme jongen was, had ge ïnspireerd bij het najagen van een onbe reikbaar groot droombeeld, dat nochtans Terwijl een dokter qrgens in het westen van Rotterdam een patiënte kwam bezoeken en troosten met het uitzicht op spoedige be terschap, had de dienstbode der beneden buren voor deze twee hoog wonende zieke, melk aangenomen en de par. met twee liters van dat witte nat in een hoek van de trap ge zet. De dokter wist en zag dat niet, stapte par does in de pan, rolde daardoor een paai" tre den af, en kreeg er op den koop toe een melk- bad bij. In zijn ontsteltenis liep hij op de eerste ver dieping de keuken in om zich wat te reini gen, maar nauwelijks stond hij daar of de dienstbode kwant ook. De dokter begon dadelijk over de melk, maar hij kon de dienstbode niet overtuigen dat de melk op de trap niet goed had gestaan ze had de pan heelemaal in den hoek gezet en donker was het ook niet, alleen een suf ferd stapte in een pan met witte melk, en zij moest den boel maar weer redderen. Ondertusschen had de zieke, die al'een in huis was, den val van den dokter gehoord cn toen ze zijn autotje maar niet zag ver trekken, ging ze boven aan de trap 'kijken wat er- we! met den arts was gebeurd. Ik ben in de melk gevallen, mevrouw, maar gaat u maar weer g3uw liggen, hoorde ze roepen. En daardoorheen de meid, die volhield, dat het een stomme streek was, om op klaarlichten dag in een pan met melk te stappen, terwijl de dokter stond te moppe ren, dat hij naar huis terug moest, om an dere kleeren aan te trekken. („Haagsche Ct." BRUTALE ROOVERS. Nederlanders te Mulheim uitgeschud Uit Mülheim wordt gemeld Ir. de electrische tram naar Oberhausen verschenen Dinsdagavond twee persoenen die zich tegenover twee Nederlandsche le- vensmiddèlenhandelaars, de heeren Gruyter en Daniels, resp. als rechercheur en verte genwoordiger van den rijkscommissaris voor geldswaardige papieren legitimeerden. Zij namen de Nederlanders wegens over treding van de deviezenverordening gevan gen. De pseudo-beambten lieten hen uit stappen en verklaarden hen naar de strafge vangenis te zullen brengen. Onderweg werden de twee kooplui op een donkere plaats overrompeld en totaal ge plunderd. Zij werden voor een bedrag van eenige honderden guldens en ongeveer zes honderd billioen mark in noodgeldpapier be roofd. Van de daders is geen spoor meer te vinden. DE GEVONDEN SCHAT. In de omgeving van Parma (Italië) vond een boer bij het omhakken van een boom een ijzeren, met kettingen omwonden kist van ongeveer een meter lengte. In de meening, dat zij ontploffingsstoffen bevatte, riep hij carabinieri te hulp. Deze constateerden, dat de kist gouden munten bevatte ter waarde van ongeveer 3 millioen lire. VOOR DE NOODLIJDENDE DUITSCHE PRIESTERS. Nu in de laatste week zooveel werd ge collecteerd voor dc noodlijdende bevolking in Duitschland, waaraan onze Nederlanders zonder twijfel met overvloedige hand hare giften hebben gebracht, valt het ons zwaar om andermaal een beroep te komen doen op steun voor het werk: „Hulp aan de nood lijdende Priesters in Duitschland". Doch de ontzettende nood, waarin een zeer groot aantal Duitsche Priesters zich bevindt, spoort ons aan om toch zooveel mogelijk hulp aan Duitsche Priesters te verleenen. Wij sprallen dezer dagen een bejaarden Duitschen Priester, welke om in de schrik kelijke koude eeuige verwarming zich te kunnen bereiden, in het bosch hout verza melen ging. Een kapelaan schrijft ons, dal zijn inkomen van 123 November ruim 3 billioen mark bedroeg, maar dat de prijs voor gas in dien tijd verbruikt ongeveer 10 billioen was. En zoo zouden wij meer voor beelden kunnen aanhalen. Is de nood onder t Duitsche volk zejr groot, onder onze Katholieke Priesters welke door 't volk moeten worden onderhouden is de nood zonder twijfel nog veel erger. Wij waren dan ock gelukkig, dat wij weer 1800 gulden in de afgeloopen week konden bij elkaar brengen. Hierbij zijn in- begrepen de volgende giften: Collecte Jonge Werkmap, Hoensbroek 13,87; door bemiddeling van kapelaan de Wit, Arnhem 175 en 43. N. Haarl. Cou- rant J 100.R, K. Zangkoor Geertruiden- berg ;f 25.door bemiddeling van kapel. Vernooy, Abcoude 116.—; R, K. Post T.T. personeel, afd. Bussum 19.22; van de Vrouwen congregatie Parochie St. Joseph, Groningen J 50.Collecte Sf. Vincentius- vereeniging Reuver 384; van de parochie Uithoorn 40,50; en „Limb Koerier" 125Bovendien ontvingen wij een gift van 2000 francs. Aan alle milde gevers zij een woord van wannen dank gebracht. Zonder twijfel zul len dearme Priesters in hun H. Misoffer en gebeden gaarne alle milde gevers geden ken. Verdere giften nemen dankbaar in ont- vangst Rector Gillissen, Gezellenhuis te Heerlen of de H.H. van 't Priestercomité. Namens h.et Comité; Mgr. Dr. H. A. POELS, Heerlen. J. NICOLAYE, Pastoor Heerlen. FR. POELS, Rector Heerlen. J. GILLISSEN, Rector, Heerlen, ONEERLIJKE CONCURRENTIE. FEDERATIE-TANDBORSTELS. Voor de 4de Kamer te Amsterdam stond terecht de 32-jarige J. S. H., handelsagent, beklaagd van oneerlijke concurrentie. Firma B. Meindersma, Den Haag, is al leenvertegen woordigster voor Nederland en Koloniën van de Hygiëne Commissie der In ternationale Tandartsenfederatie. Deze Fe deratie heeft een specialen vorm van tand- borstels indertijd ontworpen in 3 grootten en de modellen worden door verschillende fabrikanten nagemaakt. Aan bekl. is ten laste gelegd, dat hij ter misleiding van het publiek, deze nagemaakte modellen val- schelijk heeft doen voorzien van de woor den: „Hygiëne commissie der Internationale Tandartsenfederatie," zijnde een gedeelte van het handelsmerk, dat door de Firma M. in 1921 werd gedeponeerd, ter wering van het gemelde misbruik, Bekl. voerde aan dat vele andere' fabri katen met opschriften gelijkende of eenigs- zins gelijkende op het origineele merk, in omloop zijn. De "Officier van Justitie, Mr. P. v. Heyns- bergen, eischte 100.boete subsidair 3 maanden hechtenis, onder uitdrukkelijke medcdeeling, dat hij, in geval, dat deze overtreding weder zou geconstateerd wor den, uitsluitend gevangenisstraf zoude POLIKLINIEK. Ged. Oude Gracht 84. Tel, 1387 houdt gedurende dc maand December alléén voor onderstaande behandelingen spreekuur n.L: van 3 tot en met 14 Dec. uitsluitend voor patiënten welke hunne monden van kunsttanden of gebitten laten voorzien en wel van 911 ti. 's-morgens. Maandags en Donderdagsavonds van 79 u. v. minverm. of minder gegoeden; des middags van 13 uur voor mjergogoe- den; Op dit spreekuur worden alleen moderne goudtecbniek en geen gebitten tegen laag tarief aangenomen. Van 17 lot en met 21 Dyc. worden alleen patiënten volgens afspraak behandeld, en pa tiënten aangenomen welke zich opgeven voor het maken van een kunstgebit. Gedurende dc maand Dec, wordt er geen kostelooze behandeling verricht en alléén tanden en kiezen getrokken bij die patiënten, welke een kunstgebit behoeven. Welke pijn- looze behandeling bij de kosten van hei ge bit inbegrepen is. POGING TOT MOORD OP Z'N VROUW Donderdag stond voor de rechtbank te den Bosch terecht C. B., oud 37 jaar, landbouwer te Ottersum, beklaagd van poging tot moord op zijn vrouw. Toen deze 23 Sopt. 1922 ziek te bed lag had zij gezegd Ach wat zijn we toch tobbers, waren we maar bij Onze Lieve Heer. Bekl. had geantwoord Daar kan je gauw genoeg zijn Hij had getracht haar den hals af te snijden de vrouw wist echter te vluchten en was aan den hals gewond. BekL bracht zichzelf ook een wonde toe en werd in het gasthuis te Gennep opgenomen. BekL ontkende. Uit de getuigenverklarin gen bleek dat hij slecht voor zijn vrouw Was en eens zijn kind in een hoek van de keuken had gesmeten. De dokter uit Gennep verklaarde dal: beklaagde op het oogenblik van 't mis- drijf beslist in 'n pathologischen toestand ver- keerde. Dr. Casparie was minder positief en achtte het niet waarschijnlijk dat een derge lijke toestand aanwezig was. Het O.M. eischte 8 jaar gevangenisstraf; met aftrek van voorarrest. Vr. Kunt u mij zeggen hoe men vetvlekken uit een zijden blouse kan verwijderen? Antw. Met benzine, ether, of geest var salmaniak. Let op schoone watten of schoo. ne doekjes, anders maakt u de vlek grooter, Vr. Kunt u mij ook zeggen, of ik een verzoek om gratie, zelf bij H.M. de Konin- gin kan indienen, en hoe moet ik dat doen? Antw. U schrijft zelf een brief aan H.M. de Koningin, op een zegeltje van dertig cent. Adresseeren aan H.M. de Koningin. i Alle voor morgen vastgestelde .voetbal- wedstrijden van den Haarlemschen Bond zijn. in verband met de slechte bodemgesteld heid der meeste terreinen, uitgesteld. DE TYPHUS TE EDAM. Nag steeds uitbreiding De typ bus-gevallen in Edam hebben tot no& toe allen n gunstig verloop. De ziekte breidt zich echter nog steeds uit. Deze week werden weder drie gevallen geconstateerd, zoodat er zich thans reeds 16 hebben voorgedaan. Het voorschrift, dat alle oonsumptiemeli moet worden gepasteuriseerd, is nog steed) van kracht. Gemeenteraad. In de gehouden raadsver gadoring gisteravond werd beskoten, een ere diet van f 2500 te verleenen voor de wérk looshei'd'svoorziemng. Bij de vaststelling van de namen van straten werd besloten, eeu plein te noemen naar burgemeester nian. &TT7'- <vr lx;. fie Indische prinsen bezoeken de fabrieken van de de Levers Zeep Maatschappij te Vlaardingen, Deze foto werd genomen in de Lux-afdeeling. Bloeiende Chrysanthemum'' te Aaisroeer. Lloyd George en Asquitb (staande) op een vergadering te Paisley, -v -VIs Ten tafereeltje, zooals er op eiken straathoek meerdere te zien waren in de laatste dagen. N* In het midden Z. D. H. Mgr. A. J. Callier. Rechts van Mgr.: pater Van Eekerep, Directeur van het Liefdewerk, pater Frankenmolen, Rector van Kampenhout, directeur van hetzelfde Liefdewerk te Amsterdam; pastoor Reijnenberg. Links van Mgr.: Mr. J. N, J. E. Heerkens Thijssen, loco-burgemeester, Mr, Maclaine vj^gni, van Pro Juventute, de Kinderrechter Mr. de Josselin de Jong, pastoor Sehrandt, pastoor Boogmans.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 5