Voor onze Jeugd WWWF Illl a KERSTMIS-REBUSWEDSTRIJD De avonturen van heer Aap. lb.RRRc. R E R R R R St. Nicolaasverrassingen 8 6 1 6 6 1 8 I 6 I TWEEDE HELFT DECEMBER NIEUWE GROOTE WAARIN PRACHTIGE PRIIZEN, ALS: Rijwielen, Constructiebouwdoozen, Poppen enz. UIT DE MOPPENTROMMEL OPLOSSINGEN. De oplossingen van de oefenrebussen van Saterdag zijn 1. Mantel. 2. Boston. 3. Lood om oud ijzer. 4. Karavaan, i. Janhen. NIEUWE OPGAVEN. Hier hebt ge een half dozijntje opgaven, waarvan ge de oplossing niet behoeft in te zenden In een 1. 2. 3 doet men water of andere vloeistoffen. Een 4, 5, 6. 7 is een sappige vrucht. Mijn geheel is een raar heerschap. 2. De 1. 5. 6. 7 moet men aan den oever van zee of rivier zoeken. Een 1, 2, 3, 4 komt in het schaakspel voor. De 4,5, 6, 7 is een deel van het menschelijk lichaam. 3. 4. Wie kan raden wat in het onderstaande gelezen moet worden. earfirub 5. Een 3, 2, 1 is een leelij k klein dier. Een 4, 5, 6 is een vinkje. Een 1, 2, 3, 4, 5, 6 is een groote visch. In een 6, 5, 4 wordt gewasschen. 6. Ik ben een vuurspuwende berg in Europa, Bij 1, 2, 4, 3, 5 kan het erg gevaarlijk zijn. Een 6, 7, 8 is rond. Een 6, 4, 5 is ook al een gevaarlijk ding. Wie ben ik? door Nico A. Ze waren met z'n vijvenvader, moe der en drie kinderen. Harry heette de oudste, een longen van 17 jaar, die op een kost- achool, ver van zijn woonplaats was. De tweede was een meisje, Mien heette ze, ze was 14 jaar, en hielp haar moeder in 't huis houden. De jongste van allen was de 9-jarige Loes, die nog op de Muloschool ging. Het was nu de avond van den 5den De cember, de dag, dat de goede Sint zoovele menschen met zijn gaven gelukkig maakt. Ook de familie, die hierboven beschreven is, vierde dit feest. Daar het ongeveer 6 uur was, werd vader gauw thuis verwacht en moeder maakte reeds toebereidselen voor het feest, door chocolademelk te koken en eenige koekjes te halen. Op dit oogenblik kwam vader thuis, hij groette de kinderen hartelijk en nadat hij de sneeuw van zijn schoenen geklopt had, ging men aan tafel. Toen het maal afgeloopen en alles afge ruimd was, was de tafel weldra omringd met vroolijke, verwachtende gezichten. Men ver wachtte immers van dien goeden Sint, vooral de kinderen, veel cadeaux en snoep goed. Eén schaduw op dezen zonnig-blijden avond was. dat Harry nog niet was aan gekomen. Men had hem een bnef geschre ven, reeds enkele dagen geleden, en had als antwoord een telegram ontvangen: ,,Ik kom, zoodra gelegenheid, HarryDit ant woord was niet hetgeen verwacht werd, geen lange brief, maar een kort zakelijk telegrammetje. Vandaar dat de stemming •ets te wenschen overliet, vooral bij de moeder, die niet wist wat ze daarvan den ken moest. Met een harden ruk ging de bel over. Vader zei tot Loes: ,,Kind ga eens open doen. misschien is er wel iets voor jou van de Sint", schertste hij. Maar Loes durfde niet, ze was bang, dat St. Nicolaas het zelf zou wezen. Doch Mien, die een bij-de-handje was, snelde naar de deur die ze opende, en vond tegen den drempel een pakje liggen. Meteen raapte ze het op en snelde naar binnen, verslonden door de nieuwsgierige blikken, die haar in de deur tegenblonken .Op het pakje stond Loes, dus toch voor haar. Meteen greep ze het van Mien aan, maakte zenuwachtig de touwtjes los en wdkkelde voorzichtig de papieren van het pak af Eindelijk riep ze: ..Een pop, kijk eens wat een mooie pop ik gekregen heb." De pop werd door allen be keken en bewonderd. Onderwijl had moeder een kop chocolade ingeschonken. Ting- Ting-Tingeling- Ting ging het voor de tweede maal. Ditmaal was het pakje voor Vader. Er zat een prachtig paar glacé handschoenen in, die in deze koude zeer van pas kwamen. Verschillende pakjes kwamen om beurten, een voor moeder, waar een prachtige bont in zat, en ook Mien was niet vergeten ge worden en had van den goeden Sint een scnitterenden halsketting gekregen, een armband en nog meer verschillende sieraden, die voor een meisje zoo iets heerlijks zijn. Laat in den avond, toen niemand meer iets verwachtte, werd er gebeld en een zware groote kist door eenige staticnskruiers binnengebracht. Deze groote kist wekte natuurlijk de nieuwsgierigheid der familie op en men ging hem dan ook meteen openen. Harry was omstreeks 3 uur in den middag met eenige vrienden naar zijn woonplaats afgereisd om thuis St. Nicolaas te vieren, «un mkoopen moesten ze nog doen. het geen dan ook gezamenlijk gebeurde. Toen een ieder het zijne had, nam Harry afscheid van de jongens en nam zijn weg naar een Kistenfabriek, waar hij een groote kist had laten maken. De kist was zoo gemaakt, dat iemand er net in kon zitten, en daar hij voorzien was van iuchtgaatjes, ging dit best Eenige stationskruiers had hij buiten den dienst om, voor een rijke belooning, ge huurd, om in uniform de kist aan zijn huis te bezorgen. De kist zou beplakt worden met de noodige aanwijzingen als: breek baar, niet kantelen, glas, enz., en met een opschrift als afzender „St. Nicolaas", Spanje (Madrid). Toen Harry dan ook op het bepaalde uur aan de fabriek was, waren de kruiers er met een handwagen al. Harry kroop in de kist met zijn ca deautjes bij zich en liet zich insluiten. Het deksel werd vastgespijkerd en de kist op den handwagen geladen en voort ging het, naar het ouderlijk huis. Eindelijk voelde hij. dat de wagen stilstond en hoorde hij hoe de bel overging. Eindelijk, het beslissende oogenblik naderde, en da#rmede het einde van zijn vrijwillige gevangenschap. Een oogenblik later werd de kist van den wagen getild, en meende hij de stem van Mien te hooren, die vroeg, of het soms een cadeautje was voor Harry. Uit het neerzetten van de kist en het dichtslaan van de deur, meende hij te moe ten besluiten, dat hij zich in de gang van het huis bevond. De geheele familie bekeek de kist nieuwsgierig, toen opeens Loes uitriep: „Kijk eens hier, daar staat op een papiertje voor moeder, vader en de kinderen. Met vereende krachten werd de kist op getild en naar de kamer gesleept. Loes had al een paar stukken gereedschap gehaald. Eindelijk sprong het deksel los, en tot aller schrik en verbazing stond in de kist Harry, die gauw maakte dat hij er uit kwam. Men vond het een buitengewone St. Nicolaassurprise. Een blijde begroeting volgde, na een lang scheiden. Nadat Harry zich wat verfrischt en wat gedronken had, bekeek hij de verschillende geschenken, die men had gekregen, en op staande ging hij naar de kist en sprak: Bij mij op de kostschool kwam gisteren avond „St. Nicolaas' ook en daar hij wist dat ik, behalve mijn vader en moeder, ook nog twee zusjes had, heeft hij mij voor u allen eenige geschenken medegegeven. Mien was met eenige stappen bij de kist en keek naar den inhoud, doch ze zag niets dan houtwol. Harry greep naar den bodem der kist en haalde een pakje te voorschijn, waar Mien op stond. Gauw maakte het gelukkige meisje het open en zag tot haar vreugde een mooie naaidoos, met alle noodige voorwerpen er in. oor Lees was er een poppenwiegje, waar ze echt mee in haar schik was. De grootste pakken waren voor ziin vader en moeder. Voor zijn moeder een prachtig kussen voor de leuningstoel, kunstig met gouddraad en koralen bewerkt. Voor vader kwamen er uit het pak verschillende voor werpen, die een rooker noodig heeft, zooals tabakspot, aansteker, enz. Eindelijk kwamen ook voor Harry de ca deaux, die „St. Nicolaas" voor hem had bezorgd. Deze bestonden uit een prachtig lederen boekentasch. een vulpenhouder, eenige mooie leesboeken, een dasspeld en nog veel meer. Allen waren vol bewondering voor de mooie geschenken, die de goede Sint hun had toegedacht. Op voorstel van vader, werden eenige St. Nicolaasliedjes gezongen, begeleid door Mien, die keurig piano kon spelen. Eindelijk vond moeder, dat het tijd was om naar bed toe te gaan en weldra droom den allen van de gaven, die de goede Sint hun had gegeven. Des anderen daags raakten ze tegen haar vriendinnen niet uitgepraat over de mooie geschenken en over Harry, die op zoo n leuke manier was binnen gekomen. DE RAADSELWEDSTRIJD. UITSLAG. Hieronder volgen de oplossingen van de 32 raadsels van onzen wedstrijd. 1. Delft. 2. Helft. 3. Schorpioen. 4. O-pera. 5. Antwerpen. 6. David-Jonathas. 7. Java. Formosa. Madagascar. Cuba. 8. Krommenie. 9. Als het kalf verdronken is, dempt men den put. Hoogmoed komt voor den val. Na regen komt zonneschijn. Veel honden zijn der hazen dood. Blaffende honden bijten niet. 10. 00 00 00 11. Praag. (Tsjecho-Slowakije). Dublin 'Ierland). Bern (Zwitserland). Madrid (Spanje). Athene (Griekenland). 12. 13. Amerika. 14. 15. Potlood. 16. Een der inzenders vond de volgende 841 dierennamen: Gorilla, Oerang-oetan; Gibbon; Siamang; Lar; Boedeng; Neusaap; Guereza; Meerkat; Diana-aap: Moor-aap, Javaanaap; Krom- aap; Bonder; Magot; Baviaan; Mantelbavi aan; Mandril; Baardaap; Brulaap; Slinger aap; Faainaap; Witkopaap; Klauwaap; Mar- mosel; Pensulaap; Vari; Slanke lori; Plompe lori; Galago; Sprookdiertje; Vingerdier; Vleermuis; Kalong; Grooloor; Gladneus; Mopsvleermuis; Vampier: Klapneus, Blad neus; Leeuw; Panter; Nevelpanter. Lui paard; Poema; Koegoear; Dwergkat; Los; Jagoear; Pampaskat; Palmroller of koffie- kat; Mungo Surikater; Edelmarter; Steen- marter; Stinkmarter; Fret; Nerts; Otter; Kreeftotter; Veelvraat; Das; Stinkdas; Ho- ningdas; Kalan (zeeotter]; Wolf; Steppen- wolf; Prairiewolf; Dog; Newfoundlander; Vos; Poolvos; Korsak; Steppenvos; Beer; Landbeer; Bantal; Kraagbeer; Katbeer; Snuitbeer; Bolstaartbeer; Robben; Klap muts Wabus; Egel; Mol; Spitsmuis; Woel- muis; Wimperspitsmuis; Desman; Kagoean; Marmot, Tagoean; Relmuis; Tuinslaper; Boomslaper; Bever; Springmuis; Paarden pootspringmuis; Aardmannetje; Renmuis; Rat; Brandmuis; Veldmuis. Waterrat; Lem ming; Blindmuis; Goffer; Stekelvarken; Oer- son; Boomstekelvarken; Agoeti; Baka; Rat- tenbever; Rietrat; Wolmuis; Tweeteenige rolmuis; Luiaard; Aï; Miereneter; Gordel- dier; Gordelmuis; Aardvarken; Olifant; Paard; Tapir; Anta; Giraffe; Kameel; Drom- medaris; Lama; Bok; Steenbok; Antilope; Koe; Rund; Gems; Geit; Angorageit; Moef- flon; Wisent; Buffel; Os; Bison; Gauer; Oer os; Springbok; Waterbok: Biessa; Koedoe; Duikerbok; Saiga; Gnoe; Gaffelbok; Eland; Rendier; Ree; Muntsjak; Varken; Big; Pc- Kari; Doejong; Grind; Narwal; Kangoeroe; Oposumrat; Koeskoes; Buidelrat; Buidel muis; Wombat; Buidelmarter; Buidelwolf; Buideldas; Buidelmarter; Buidelmiereneter; Mierenegel; Vogelbekdier; Roodstaartje; Roodborstje; Sprosser; Blauwborstje; Top- uit; Paapje; Waterspreeuw' Winterkoning; Kwikstaart; Koolmees; Merel; Kramsvogel; Sninfiuiter; Zwartkop; Kersenpikkertje; Braamsluiper; Karekiet; Spotvogel; Putter; Tjiltjaf; Grassluiper; Pimpelmees; Kuifmees; Staartmees; Buidelmees; Boomklever; Boom kruipertje; Rotsklimmer; Groene suikervo gel; Akker leeuwerik; Boom leeuwerik; Kuif leeuwerik; Kalander leeuwerik; Berg- leeuwerik; Vorkstaart; Boompieper; Duin pieper; Waterpieper; Tangara; Guttarama; Appelvink; Groenling; Kneutje; Kee->: Gors; Distelvink; Kanarie; Meesvink; Goudvink; Woestijnvink; Kruisvink; Roodborstkardi- naal; Rietgorst; Girlgors; Tsiepgors; Kap- gors; Veewever; Alectowever; Bandvogel; Vuurvogeltje; Oranjewever; Bobolink; Koe vogel; Sjapoe; Adelaarsnavel; Kolibrie;Top- aaskolibri; Woudnimf; Mango; Bergnimf; Bloemnimf; Juweelvogel; Bloemkusser; Ke ver, Loopkever; Aardtor; Oeverlooper; Pop- penroover; Goudgroene Loopkever; Spook- loopkever; Vingerkever; Pistoolkever; Bul tige loopkever; Draaikever; Watertor; Spin nende Watertor; Stinkende Vlugpoot; Mod- derkever; Mestkever; Doodgraver; Aaske ver; Glanskever; Spektor; Kniotor; Graan- kniptor; Glimworm; St. Jansvlieg; Mierke- ver; Klopkever; Doodskloppertje; Knaag- kever; Eikenboktor; Bladrotte; Pittenkever; Paardenmestkever' Meikever; Duinkever; Junikever; Roggekevertje; Gaffelneuskever- tje; Gouden-Tor; Gestreepte kwastkever; Rouwkever; Bouwkever; Vetkever; Waaier- drager; Bllaartr .kker; Bonte-Oliekever; Ge wone-Oliekever; Snuitdrager; Voelersnuit- drager; Erwtenkever; Boonenkever;Wikken- kever; Druivensteker; Populier-stekenr; Spitsmuiskevertje; Klaverspitsmuiskevertje; Snuitkever; Kortsnuitkever; Langsnuitkever; Zwarte snuittor; Dennensnuitkever; Eikel- snuitkever; Wilgensnuitkever; Appelbloe- dex; Palmenborder; Dennenbastkever; Looi erkever; 1 immermankever; Eikenboktor; Pronkboktor; Sporendragende Sinalbok; Dennenboktor; Populierenboktor; Bladkever Rietkever; Leliekever; Zaagkever;Valkever; Aardappelkever; Aardvloo; Juweelkever; Wesp; Paardenwesp; Roode wesp; Woud wesp; Mier; Roofmier; Paardenmier; Klier- mier; Blinde mier; Trekmier; Dolkwesp; Wegwesp; Spinmier; Rupsendooder;Vliegen- aooder; Bastaardwesp; Goudwesp; Mug; Galmug; Galwesp; Galnotenwesp; Bastaard- galwesp; Sluipwesp; Sikkelwesp; Knollen- bladwesp; Kersenbladwesp; Kapel, Vogel vlinder; Tralievlinder; Witjesvlinder; Kool witje; Oranjekaoel; Paarlmoervlinder; Kei- zermantel; Koningsmantel; Dattnauwoog; Weegbreevlinder; Octurelia; Rups; Argas- vlinder; Kleine Page; Vuurvlindertje; Blauwtje; Stalkruidblauwtje; Kommavlinder; Olifantsvlinder; Avondpauwoog; Glasvlin der; Beerrupsvlinder; Purperbeer; St. Jans vlinder; Dennenrupssinner; Livreirups; Rin- gelrupsvlinder; Plakker; Borstelrups; Non vlinder; Kweekgrasuil; Orion; Rietuil; Aard rups; Monnikskap; Wolkruidvlinder; Aker uil; Roode Weeskind; Berkenspanner; Win- tervlinder; Spiesbandspanner; Eikenbladrol ler; Appelbladroller; Pruimenbladroller; Glansmot; Lichtmot; Wasmot; Korenmot; Kokerrups; Kokerjuffer; Gekke; Muurgek ko; Draak; Vliegende Draak; Roodkeelige Anolis; Legoeaan; Klierenkop; Gordel staart; Blindslang; Waraan; Gestreepte Wa- raan; Teju; Skink; Koperslang; Kameleon; Slang; Keeltandslang; Wormslang: Woel- slang; Boa; Assala; Koningslang; Afgod slang; Anakinda; Koraalroode rolslang; Oclarriboe; Gladde slang; Balkenslang; Ad der; Panterslang; Kiimslang; Landslang; Ge streepte-slang; Woud-slang; Sipo; Glans- Hang; Ringslang; Dambordslang; Eiervreter; Groene slang; Boa-waterslang; Pronkadder; Pama; Bunslang; Bruine-slang; Plaatjes slang; Rondstaartslang; Platstaartslang; Ge- ringüeplatstaart; Gestreepte platstaart- Groefkopadder; Zandadder; Pofadder; Ra telslang; Diamantratelslang: Mokassinslang; Waierlanskopslang; Sanskopslang; Gaviaal- Snavelkrokodil; Krokodil; Alligator: Spils- koppige krokodil; Kaaiman; Matamala- Kikker; Veldkikker; Boomkikker; Graskik ker; Pad; Groene Pad; Stinkende Pad; Knoflookpad; Woelpad; Vuurpad; Vroed- meesterpad; Pipa; Salamander; Landsala- mander; Gevlekte salamander; Watersala mander; Zwemvoe'^bmander; Ribbensala- mander; aalsalamander; Voorpootsalaman- der; Ringsalamander: Baarssalamander; Snoekbaars; Snoek; Wolfsbaars; Pos; Snoel- baars; Vaandrager; Barbeel; Geitbrasem; Goudbrasem; Brasem; Drakenkop; Vleugel poon; Makreel; G"udmakreel; Pieterman; Rivierdonderpad; Groote-Poon; Grondel; Stekelb-a.Klimbaars; Roode-Bedrieger; Kabeljauw; Kwabaal; Meeraal; Meun- Klei ne Smelt; Groote Smelt; Tarbot; Karper; Spiegelkarper; Steenkarper; Edelkarper; Kroeskarper; Bastaardkarper' Voorn; Wind- voorn; Dikkon: Blankvoorn; Gr-'idelvoorn; Neusvoorn; Sneep: Bittervoorn; Moertje; Meskarper; Blei; Bliek; Kribbek; Modder- kruioer; Geep; Makreeb"-ek: Gebaarde egelbek; Forel; Meerforel; Rivierforel; Spie ring; Roode Forel; Marene; Elft; Aal; Pa ling; Sidderaal; Beefaal: Glasaai; Murene; Steur; Steriet; Rog; Triu—Stekelrog; Doornrog; Gladde rog; Spiegelrog; Kaard- rog; Prik; Blinde Prik; Grondoarkiet; Kaka- po; Duif; P;n<5duif: KocMuif- Rots duif; Tortelduif; Kropper; Pauwstaart; Tui melaar; Gekuifde tortel; Spiegelduif; Post duif; Waaierduif- Kroond'üt; Kip; Waterkip; Kwartel; Boomkwartel; Kuifkwartel: Helm kwartel; Pauw: ,;'es. Inarr.boe; Struisvogel; Snipstruis; Watersnip; Meerkoet; Pu.rpi" k.-et: Blauwe ournurkoet; Dwergpurpurkoet; Veldral; Kwarxelkoning; Snipkwartel; Koetfuut; Sieltral; Forillo; Poejoe; Kraanvogel; Witte kraan; Kroon- kraan; Agami; Slangenkraan; Oerkraan; Pluvier; Poelsnip; Lapper; Bastaardsnip; Strandlooper; Landlooper; Kanoet-strand- looper; Griltje; Kappertje; Waterlooper; Oeverlooper; Steenvink; Groenpot-strand- looper; Tureluur; Wulp; Bergfluiter; Kliet; Wettergulp; Rengenwulp; Dunbckwulp; Steltkluit; Kievit; Goudkievit; Goudpluvier, Spoorkievit; Morinelpluvier; Bontbekplu- vier; Strandpluvier; Renvogel; Steenlooper; Vorkstaartpluvier; Stern; Meeuw; Kok meeuw; Dwergmeeuw; Alk; Jassana; Trap; Kraagtrap; Griel; Pingoeïn; Koningpingoeïn; Albatros; Stormvogel; Valk; Edelvalk; Boomvalk; Torenvalk; Roodvalk; Dwerg valk; Arend: Steenarend; Koningsarend; Wespendief; Wouw; Koningswouw; Kuif- arend; Sperwer; Steppenkuikendief; Blauwe kuikendief: Bruine kuikendief; Rietwouw; Gier; Lammergier; Aargier; Monnikgier; Witte krenggier; Vale-gier; Kaalkoppge gier; Arendgier; Kuifgier; Sperwergier; Kapgier; Kamgier; Kondor; Gierenkoning; Kalkoen- ger; Reiger; Purperreiger; Blauwe reiger; Zilverreiger; Koereiger; Balreiger; Roer domp! Lepelbekreiger; Schoenbek: Ooie vaar; Maraboe; Gaper; Roode ibis; Heilige ibis; Lepelaar; Flamingo; Keerkringvogel; Fregatvogel; Fuut; Parelduiker; Gans; Rot gans; Pauwgans; Ringelgans; Brandgans; Vosgans; Eend; Bergeend; Spoorwiekgans; Blekeend; Krakeend; Slobeend; Eidereend; Bruleend; Krooneend; Tafeleend; Zaagbek; Weeuwtje; Anioema; Randoe; Pampasstruis; Kasuaris; Emoe; Pronkfee; Staarfee; Ge laarsde kolibrie; Degenkolibrie; Paramos- bokje; Muisvogel Soeroekoe; Pompeo; Tok; Koekoek; Gaaikoekoek; Goudkoekoek; Koe- likoe; Ani; Pisangeter; Koko; Toerako; Helmvogel; Goegoeka: Glansvogel; Baard- koekoek: Uil; Katuil; Steenuil; Kerkuil; Sluieruil; Torenuil; Sneeuwuil; Baarduil; Ooruil; Sperweruil; Oehoe; Velduil; Ketoe- pa; Vetvogel: Dollarvogel; Papegaai, Ama zone; Langstaartpapegaai; Parkiet; Diksna- velparkiel; Monniksparkiet, Kwakerparkiet; I Muisparkiet: Wigstaartparkiet; Araras; Arakanga: Groote-geelvleugel; Kortstaart- papagaai; Jako; Edelparkiet; Vleermuispa pagaai; Blauwkroontje; Selinde; Malakka- parkietje; Roodkopje; Koningpap'gaai; Zwartkoolori; Lori; Wigstaartlori; Veel- kleurige-lori; Dwergpapagaai; Platstaartpa- pagaai; Rosella; Kakeloe-papagaai; Arara- kaketoe; Raaf-kaketoe; Norfolknestor- I.angbeknestor; Papoea-nestor. 17. Kandelaar. 18. Stroci avond. 19 Mandarijn. 20. Richard Leeuwenhart. 21. In veertienhonderd een en twintig verwoestte de groote St. Elisabeths vloed tal van dorpen in de streek ten Zuiden van Dordrecht, waar nu de Biesbosch ligt. 22. Klok Lama Omar Karn. 23. Madrid Maagdenburg Malang Minneapolis Madras. 24. Norg Naaldwijk Nassau Noordwijk Naarden Nunspeet. 25. Driemaster. I 26.Aan de vruchten kent men den boom. Hooge boomen vangen veel wind. Met onwillig honden is het slecht hazen vangen. Geen rozen zonder doornen. Na lijden komt verblijden, 27. Wilna Odessa Kazan. 28. Quito Lima Santiago. 29. Mozes Saul Abraham. 30 Lepel Epe. 31Wight Helgoland Elba Creta. 32. Nijlpaard Zebra Krokodil Tijger. Nu zijn er sommige raadsels, zooals bv. 10, 12, 14, enz. die ook op andere manieren goed konden worden opgelost, en zulke oplossingen hebben wij natuurlijk dan ook goedgekeurd. Hier laten wij volgen, wie de winnaars waren van de prijzen, die reeds zijn afgezon den (Het m e i s j e s r ij w i el s in een jongensrijwiel veranderd, omdat de beste oplossers jongens waren). Van degenen, di een gelijk aantal raadsels goed hadden opgelost, gingen zij, die de meeste dierenna men hadden, voor. 1. Jacobus Doeleman, oud 10 jaar, Gouwe 230, Gouda, jongensrijwiel. 31 oplossingen goed, in nr. 16 vond hij 841 dierennamen, die wij boven hebben af gedrukt. 2. Willem van der Stok, oud 13 jaar, Mid delburg 554, Uitgeest, jongensrijwiel. 3. Arie Krom Dz., Nieuwland 346, Uit geest, voetbal. 4. Anna Langeveld, p/a. den heer H. Lan- geveld, Houtlust, Noordwij kerhout, zilveren armband. 5. Lucia Tromp, Kerklaan 111c, Heems kerk, een flesch eau de cologne. 6. T. Ruigrok, p/a. den heer J. Ruigrok, A 82, Zilk bij Hillegom, constructie-bouw doos. Een boekwerk wonnen 7. J. J. Berkhout, Hoofdstraat 158, Hille gom. 8. N. Berkhout, id. id. 9. P. Berkhout, id. id. 10. J. Berkhout, id. id. 11. J.v.Breukelen, Turfsingel 24, Gouda. 12. P. v. Bemmel, Meerstraat 46, Hillegom. 13. André van Bemmel, id. id. 14. P. Donders, Fuhrhopstraat 8, Schoten. 15. Piet J. Smit, Gierstraat 37, Haarlem. 16. H. Tuin, Amsterdamstraat 3D. Haar lem. 17. W. Ahsmann, Kattensingel 15, Gouda 18. A. v. d. Bos, Schroeder v. d, Kolkweg 20, Station Santpoort. 19. Theodorus Huijboom, p/a. P. Huij- boom, Driehuis H 8, gem. Velsen. 20. J. Huijboom, id. id. 21. Leo Heirman, Molenstraat 37, Hille' gom. *22, Adnaan v. d. Meij, Zomerzorgerlaan 23, Bloemendaal. 23. J. E. Driessen, Tetterodestraat 120, Haarlem. 24. J. Donders, Führhopstraat 8, Scho ten. 25. Dirk Lang veld, Noordwij ker hout Leidschevaart, Houtlust. 26. J. Kieviet, Ampzingstraat 1, Haar lem. Een handtaschje wonnen 27. Rica Stier, Reinier Claessenstraat 73 D, Velseroord. 28. Anna van Eerde, p./a. den heer P. Huijb om. Driehuis, H 8, gem. Velsen. 29. Cornelia Slats, Marcellusstraat 6, Noordwijk. Een vulpenhouder wonnen: 30. Ko Beljon, Julianapark 22 rd., Scho ten. 31. M. Bader, Wtrmond. 32. Martinus Croese, Graaf Willemstraat II, Haarlem. Een postzegel-album wonnen 33. G. J. Kraak, Nicolaas Beetsstraat 7 zw., Haarlem. 34. A. Joosten, Saenredamstraat 7 rood, Haarlem. 35. Maria Langeveld, Leidschestraat, Noordwij kerhout. 36. Margretha, Johanna de Korver, Breesaap M. 19. over de nieuwe Sluis,IJmui den. 37. Gerard van Rooijen, Duvenvoorde- straat 14, Haarlem. 38. Leo Kroon, Zuiderweg 274a, Hout- rakpolder. 39. Tootje Bierboom, Kamperstraat 14, Haarlem. 40. Catotje van Hensber.en, p./a. den heer P, Zeestraten, huize Byou, Bennebroek. 41 Jacobus Dieben, L. Heerenstraat 13a, Haarlem. 42. Alfons v. d. Broek, Heemsteedsche Dreef 282, Heemstede. De overige inze-sders ontvangen allen een mooie plaat. (Wil Henk Sebram, oud 10 jaar, ons even zijn adres opgeven?) Zijn jelui over den uitslag wei tevreden Goeden moed voor den nieuwen wedstrijd hoor HET ANTWOORD VAN KLEINE ZUS. Kleine zus was voor het eerst met moeder uit en zag op straat een heer met een kaal hoofd. „O, moeder," riep kleine zus, daar is een man, die geen haar op zijn hoofd heeft. Is dat niet erg?" „Stil", zei moeder, „pas op, hij kan je hoo- renl" „O", zei zusje fluisterend, „weet hij het dan niet?" VEELBELOVEND ZOONTJE. Winkelier tol zijn zoontje: „Kees, wil je wel eens van de lucifers afblijven; op stuk van zaken steek je ten slotte nog den beelen boel in brand.'' „Nou pa, zou dal even een mooie reclame voor de zaak zijn." DIE HAD HIJ LIEVER. Een familie was uit Europa naar Pana ma verhuisd. De kleine Bob, hun oogappel, alleen in de oogen van andere menschen een lastpost, werd natuurlijk met de groot ste zorgen omringd. Op een goeden dag de familie woonde in het binnenland kwam er een bericht, dat de dichst bijzijnde vulkaan weer be gon te werken. Men was bang voor een aardbeving. De familie zat zeer in den angst over haar lieveling en ze ging zelfs zoo ver, een kennis aan de kust te verzoeken Bob zoo lang in huis te nemen, tot het gevaar gewe ken was. Bob vertrok onder geleide naar de kust en men dacht hem veilig. Maar na drie dagen kwam er een telegram, „Ik retourneer je lieveling Bob", zoo seinde de kennis. „Stuur mij de aardbeving HIJ KEEK MAAR! Jaapie's moeder kreeg bezoek van een erf- oompje, die een geweldig grooten neus heefl. Moeder had van te voren gezegd (want ze kende Jaapie wel) dal-ie z'n mond moest houden en dal-ie niets mocht zeggen. Jaapie zat vlak tegenover den bezoeker en zei inderdaad niets, maar hij keek onafge broken, en blijkbaar hevig geïnteresseerd naar de groote voorpui van den ouden beer. Op 't laatst werd moeder 'n beetje gene- neerd en ze fronsde haar wenkbrauwen te gen Jaapie, die daarop onmiddellijk uitriep: „Maar, moeder; ik zeg toch niets van die groote neus! Ik kijk d'r alleen maar naar!" Het gemeste kalf. Een zoon, die jaren lang buiten de ouderlijke woning een lui, lekker leventje had geleid, keerde naar huis terug. Zie zoo, papa, daar was ik weer, zei hij. Nu gaat u zeker hel gemeste kalf slach ten. Weineen, jongen; ik zal je in leven laten. Uit de school geklapt. Onderwijzer: Op welken tijd ontladen zich gewoonlijk de meeste onweders boven ons? Scholier: Met nieuwjaar, meester, dan krijgt vader de rekeningen thuis. I Een naamgenoot. Hoogleeraar in de dier kunde (op het college): „Dezen baviaan ontdekte ik op mijne eerste reis naar het Zuiden. Zijne karakte ristieke eigenschappen zijn lange kopharen, vooruitstekende snuit, kleine boosaardige oogen en korte, binnenwaarts gekromde beenen. Men heeft hem naar mij genoemd!" Ook een critiek. Papa: „Wel hoe speelt mijn dochtertje?" Muziekmeester: „Zij speelt piano in het zweet mijns aanschijns." EEN GOED LEERLING. Vader: „Leertge nog al op school, mijn zoon Zoon „Neen, vader, er zijn zooveel kin deren die onderwezen moeten worden, en eer ieder een beurt heeft gehad is de week om." GEVAARLIJKE LES. Tante „Zeg nu „dankje Willem." Willem „Dankje Tante „Dankje hond l" Willem (met een lief stemmetje) „Dankje hond BEMERKING. Vader „Hoor eens, jongen, iemand die praat bij zijn werk, brengt 't nooit ver." Jongen „En een advocaat dan, pa SELFMADE. Een klein heertje blufte in gezelschap „Ik ben een selfmade man „Dan hadt ge u wel wat grooter mogen maken, merkte een der aanwezigen op," MODERNE DIENSTBODE. „Maar Mina, wat hebt ge je voor vleesch in de handen laten stoppen Mina „Ja, mevrouw, ik heb al aan den slager gezegd, als het voor mij was, zou ik het niet aannemen. BLEEKERSSTIJL. De volgende brief is door een bleeker ver zonden aan een dame, die bij hem klaagde over het lang wegblijven van haar wasch. „Mefrouw Neemt uw me nietes verkwallk, dat ik u zoo gefopt heeft. U hangt wel, maar u is nog niet droog. Als u droog is, zal ik u afneme en opzendt/ geachte mevrouw, die zich noemt, uw bleeker...» (Historisch, zegt de Amst. Ct.). EIGEN SGHULD. Heeft u niets vergeten, mijnheer? riep een brutale keukenmeid een gast ach tern#, die na tafel het huis van den gastheer ver liet. O .ja, danlk je, luidde 't antwoord; ik geloof het wéil, en hij gitig naar zijn plaats aan tafel terug en stak den gulden, dien hij onder zijn bord had gelegd.' weer in zijn za> „En spreekt uw dochtertje al „O ja wij zijn nu aan het probeeren om haar te leeren haar mond te houder „Mama," zeurde Marietje, die om twee uur 's nachts wakker werd, „vertel me een verhaaltje „Wacht maar even," zei mama „dadelijk komt je pa thuis en dan heeft hij altijd al een verhaaltje loopen bedenken." Heer Aap las ernstig in zijn boek er. zocht naar een baantje, dat geschikt z,ou zijn voor een antilope. „Houdt u veel van kinderen?" vroeg heer Aap. „Neen," antwoordde de werklooze, „ik eet geen vleesch! Ik ben vegetariër en eet alleen gras Heer Aap werd kv/aad om dat dwaze antwoord en zei ernstig: „U moet mij goed begrijpen, ik bedoel of U gaarne met kinderen om gaat." „Oh zeker," gaf nu de antilope ten antwoord, „heel gaarne zelfs, be halve wanneer zij tandjes krijgen!" Heer Aap knikte goedkeurend en sprak: „In orde, hier is werk voor u." Het nieuwe werk van de antilope bestond daarin, dat zij de kinderen van een kangoeroe moest bezig houden met spelen en vooral met schommelen. De kleine diertjes zweefden heel parmantig aan het gewei van de nieuwe kinderjuffrouw! Toen zei mevrouw Kangoeroe op zekeren dag, dat de klein ste zoon graag schommelen wilde op de maat van muziek en dat de antilope dus voortaan een liedje moest fluiten, b.v. „Schommelen-Schommelen-Wie gen" of zoo iets. Hiervan had de kinderjuffrouw echter niet terug en weldra was zij weer zonder werk!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 8