s sl mm GAARNEBANK m Voor SchoenenPRESBURG Goed Chic Goedkoop Zaterdag 8 December 1923 46ste Jaargang No. 14608 Dit nummer bestaat uit 20 bladzijden, waaronder het Geïllustreerd Zondagsblad in 8 bladzijden. UIT DEN OMTRE Zij n Patertje. I SP A ARE! m-ENTE 4 pCt gs^wtmaswrnsmmmMBm®^ ™WË g mam® I1ILLEOOM. ■fi Verleent BAIIK'GARINTIE ten behoeve M van rekeninghouders, die wenschen te be- I schikken over hun tegoed bij den Post- ffp girodienst tMmim St. Nieolaas te Vinkeveen. KEKKBSRSSHTEN. BENNEEROEK. Ce abonnementsprijs bedraagt voor 'Laarlem ei, Agentschappen: Por .10.25 Per Ku 3.25 Fr<m$o per pos' per kwartr.nl bij fooruiilieialing 3.58 Bureaux: N.^saulaan 49 Haarlem. Telefoonnummers: 1426. 2741 en 1748. Postrekcuinj No. 5970. HAARLEMSGHE COURANT zzsmmmutmi Advertentiën 35 cents per regel. Bij contract belangrijke korting Advertentiën tusschen den tekst als ingezonden mededeeling op de le Pagina 75 ct.. op andere redac tiepagina's 60 ct per regel Vraag- en aanbod-advertentiën 14 regels 60 cent per plaatsing; elke regel meer 15 cent bij vooruitbetaling p t (Van 1912). „Er komt Missie," Met blijdschap had vrouw Bakem het gehoord, eerst zco'-n ioo- pend 'praatje. En nu, 't is zoo, een circulaire. „Hè, ak -.1; daar nu toch m'n man maar eens heen kon krijgen Als ik er over begin zal het wel weer wezen als altijd „mensch, ga gerust je gang, ik zal wel op het huis passen, maar ik ga niet." En toch is 't zco'n goeie beste man Ja, Bakem was „een gqeie, beste man". Zoo een waarvan men Zegt „er is niets op hem aan te merken." Hij dronk niet, of beter gezegd hij dronk geen borrel. Je zag 'm nooit in de kroeg, altijd- na zijn werk thuis. Eli: was eerlijk. Hij vloekte niet. Maar, ziet u, dit .was er toch wel cp hem te zeggen hij ging nooit naar de kérk, behalve met 'n eert te H Communie en hij hield geen Paschen, al niet meer sedert acht jaren. „Zeker wa; gehad met de geestelijken?" O neen dat wilde Bakem gerust weteii die hadden 'm niets misdaan. En daar kwam hij rond voor uit, als ooit anderen het verzuim van hun godsdienst-plichten op de rekening dergeestelijken schoven. Maar hij was van z'n leven tramconducteur geweest (waar, dat zal ik maar niet zeggen), toen had hij lo. vier Zondagen in het jaar vrij, kon 2o. om de veertien dagen de Mis Zondags bijwonen, had 3o. het ongeluk 'n tijd lang een dienst te hebben, zóó, dat hij zes maanden achtereen geen kerk Zon dags'zag (of eigenlijk wel zag, want 's mor géns, vroeg al, reed hij met leege wagens er langs). Toen had hij z'n geloof er aan gegeven en was geworden een „modelconducteur", een erg gèmakkelijk mensch voor de Directie, want hij zanikte ncoit als hem voor Zondags de morgendienst ten deel viel. Doch hoe „model" hij ook was, hij haakte 'dij die maat schappij van daan te komen en kwam nu na lang zoeken aan een melk-maatschappij, die in 't. geheel' met den godsdienst geen lekemng hield Zondagsdienst van vijf uut tot den middag. Ook den melkwagen zei hij vaarwel, [en werd huisknecht. „Zoo, man d'r is binnenkort wat bizon- Iers „Wat bizonders Een feestOch, 't is al tijd fee t." „Neen, geen feest." „Wat dan?" „We krijgen Paters in de kerk. Er kom vlissie." - -* "i „Dat; tref je vrouw Je houdt immers zoo van preeken." „Ta, maar 't is voor allen. En je zou me nu toch zoo'n groot pleizier kunnen doen.'" „O best dat wil ik wel. Ik moet zeker op hei huis passen?" „Neen, met zelf er ook eens heen te gaan. „Ik?., ik.. Ik naar de kerk. Maar dat weet je toch wel.." De vrouw maakte een beweging, dat haar man zou zwijgen, want juist kwam hun lieve ling, de acl.tja ig- Marietje, binnen, doch Bakem hat het met bemerkt en ging door „Ik ga zeker niet naar de Missie, ten minste nu niet." Maar het kind had het gehoord.... 'n Paar dagen later. „Zoo juffrouw Bakem 1" „Meheer kapelaan „Hè, is uw man nog niet thuis „Hij is even weg.ik meen, daar hoor ik 'm al. U komt zeker over de Missie praten Zal ik dan aanstonds weggaan?" Bakem kwam. De vrouw verdween. Bakem vond het bezoek natuurlijk aardig. „Ja, ik kom expres voor u." En hij sprak ?an „anders niet thuis treffen" en van „toch tens met hem te moeten spreken." Bakem begreep 't oest „U kcrr.t z kei nu met 't oog op de Missie." „Juist, voor de Missie." „Ik heb graag dat u komt, erg graag, doch daar moet u met over spreken." „Maar me goeie man, denk er dan toch eens over na." „Nadenken? U weet, ik leef braaf,'dat kunt u aan alle menschen vragen „ik drink niet, vloek niet, ben eerlijk, werk hard ,,Ja, maar uw godsdienstplichten?" „O..! Ha., godsdienst.." 't Onderhoud duurde lang, en het eind" was aldus „Kom dan tenminste eens luisteren?" „Dat., beloof., tk nog niet." Den volgenden middag. De lieveling van vader err niet minder van moeder kwam uit de school, en ze groette haai ouderszoo bizonder-lief groette ze va der met 'n kus dat het klapte, en ze bleet bij hem staan. Bij hem staan, zocals ze steeds deed, als ze aan vader wat wilde vragen. Doch nu vroeg ze niets, maar als moeder even naar de keuken was, begon ze te ver tellen „Hè, vaderwat is die zuster Marie toch een aardige zuster 1" „Zoo heb je weer wat gehad „Neen vader, maar ze heeft zoo mooi ver teld onder den vrijen tijd." „En waarover liefje „O vadertje, over de Missie. Een heel ver haal, zoo mooi. als ik dat eens kon na ver tellen J" „Zoo over de Zwartjes zeker „Zwartjes, neen dat niet. Wei over 'n man, die 'n zwarte ziel had „O, dan weet ik genoeg. Je moet het maar goed onthouden, en ga nu je moeder roepen ol ze met het eten komt." 't Was 't eet.igste middel om er uit te komen.- „Ja maar vader, mag ik nog wat vragen „O ja, moét ik wat voor je koopen „Niets koopen.Hè, gaat u ook naar de preeken van de Missie...." Hij aarzelde. „Hè toe vaderEn ze keek 'm aan met haai onschuldige oogen. „Hè.... toe." Eu hij wou ze'wcl slaan, niet 0111 te slaaii, maai om er af te wezen. „Toe vader, ik zal wel bidden, net zooals de zuster gezeid heeft." 't Gevao' agen die dikwerf' Wethouder Plas Dat heeft u toen nie gezegd, dat zegt u nu. De Voorzitter Wethouder Plas merkt op, dat ik gezegd zou hebben, voor afschaffing van premievrij pensioen te wezen. Dat ver wondert mij. Ik ben er altijd sterk voorstan der van geweest. Ik ijverde er voor, kon het echter niet winnen. Om een goed grondloon te krijgen, wat voor mij altijd het voornaamste is geweest, heb ik kindertoeslag eh premie- vrij pensioen losgelaten. Maar toen er ar- beidsverlenging bij kwam, was ik tegen dit voorstel. Ik houd staande, dat de verlevendiging op scheepvaartgebied wijst op een kleine op leving. De heer Riemersma (R.K.) bestrijdt dit immers door trustvorming zullen op de Zuid-Ameri i-.aansche lijnen de vrachten in '■M Düre'ctieM». Th. WESTERWOUDT. afzet en grooter werkloosheid zal veroorzaken in de toekomst. R iporteur Banning (V.B.) Wanneer ik de cijfers van Openbare Werken zie, dan ze- ik dar ze niet de waarde hebben, die e: aan toe gekend wordt. Dan moet eerst het gat ge stopt werder., voordat we zien kunnen, wat er op het gebied van Openbare Werken is te doen. •De Voorzitter Dit is reeds- toegezegd. Rapporteur Banning Het is gewenscht, „Och kind, daar meet jij niet over praten." Dat begreep ze mei, „Daar mag je me nooit meer over praten." Daar verstond ze niets van. „Dat gezeur met die Missie dat is nu al me vrouw. Dal is de kapelaan. Me kind. En wie weet wie er nog racer komt." Maar er kwam er geen een meer. was voorbij. Toch stonden 'm die drie in die nog de oefeningen voorafgingen voor den geest. Nu eens lachte hij er hartelijk om. Dan weer peinsde hij er diep over na, en kwam deze gedachte bij hem op „Zou ik niet eens even gaan luisteren." „Gaan luisteren." „Maar -verbeeld je, wat zouden de men schen zeggen Öat kan je begrijpen, ik zal me daar uit laten lachen „Me bekeeren O, dat kan ik later ook wel doen I" „Maar als ik daarvoor later geen tijd „Och kom," had z'n vriend hem er over heen geholpen, „dat zal best schikken, als je nou slecht was Maar zooals jij leeft, leef ik toch ook, en leven er zooveel, als we pen sioen hebben,, dan gaan we naar d? kerk." De Missie was begonnen. Bakem was huisbewaarder z'n vrouw cn Marietje gingen naar de kerk. En als ze terugkwamen meende de kleine „Moeder, u vertelt zeker wei wat van de pree;: aan vader. Ik kan dat niet zoo. „Och kind, neen. Zag maar niets." „Nee, maar zeg u wat." „Och lieveling, bid maar bid maar, zoo als de pater vanavond gezegd heeft." Zij kwamen thuis met 'n lief „Vrouw ik heb de koffie klaar, jelui zult wel koud wi zen," gevolgd door een druk gesprek over -t-eencL-skus:dige-de werkeninoogeasehou^r ziek nichtje, werkte Bakem zich er h:. over heen, en hoorde niets van.de Missie. 't V/as negen uur. Daar begon op eens de groote kerkklok te luiden. „Er is brand," meende Bakem, spottend. De klok luidde door, zwaar en die o, ernstig als de klok van een kerkhof. En in alle si>..A i daalden de doffe klanken neer en in alie hui zen drongen de stemmige tonen binnen. En op de menschenstroom, uit de kerk zich huis waarts spoedende, viel een doodsdie stilte, ?n ernstig als'kloosterlingen liepen ze door de straten, in stilte biddende En in de. huizen knielden anderen neer, luide biddend vjf- maal het „Onze Vadet" en 't „Wees gegroet", want hét was de zonde rsklok, die r.u allen op riep rot biddeil) die de arme zondaars, die de preeken niet zouden willen hooien, ver maande, .met 'n machtige stern zonder woor den sprekend, voor vele vér afgedwas'.dcn de eenigste misschien, die sprak over bekeering. En Marietje hoorde de klok „Moeder, nu moeten we bidden" en ze schoof naar moe der, die niet durfde, toe, „bidden voor allen, maar vooral voorvader." En zij knielde en bad. De moeder stond en bad onder haar werk. E11 de vader las zijn krant. Neen, hield de krant wat hoog voor zijn ge zicht, 0111 de tranen in zijn oogen te bedek^ ken om zich zelf te bedekken om zijn ziel., te bedekken.. Hij was gebroken., en stond op, om vóór dat die lieve engel haar gebed zou geëindigd hebben, weg te zijn, en haar niet onder de oogen te komen. En eerst laat keerde hij van de eenzame stadssingels, waar hij lucht gezocht had voor zijn ziel, terug. Z'n vrouw vroeg niets. Maar hij zei „Leg morgenochtend m'n Zondagsche jas klaar, dan ga ik eerst eens luisteren." Wethouder Plas verlangt aanneming van het voorstel der wethouders. Het wordt nu zonder stemming aangenomen. Rapporteur Banning stelt voor de post schoonhouden van de secretarie, kachels, plaatsenenz., met 300.te verminderen. Dit wordt zonder stemming aangenomen. Rapporteur Banning stelt verder voor de gratificaties voor de politie af te schaffen. De heer Schagen zou wel eens willen we ten, hoeveel ze bedragen, en waaraan ze be steed worden Oók te Amsterdam geeft men gratificaties. Bij groote lichamen worden ze gegeven wegens betoonden ijver bijv./ 50. en dan nog aan den Hoofdcommissaris zeiven. De Voorzitter Dat die gratificaties zoo hoo- zijn, is mijn schuld. Als hoofd der p t wil ik een heft in de handen hebben 1924 verdubbeld worden, wat weer kleiner ..eg - agenten ik moet hen kunnen be- Eenige jaren later. De kapelaan kwam'qp huisbezoek en 't was alles in orde.Hij sprak wat en wilde weg gaan. „Och, wacht u nog wat, over een paar minuten koriit Marietje thuis," zei Bakem, „en 't zal haar zoo spijten, als ze u niet gezien heeft. -Daar hoor ik ze al op de trap.." Ze kwam binnen. .„Kijk, kapelaan, dat is nou „m'n patertje". „Och vader, zeg u toch Marie." „Neen, nietwaar kapelaan, zij is m'n pa tertje, want zij heeft me bekeerd." EDAM- B. VAN LEEUWEN pr. -VOLENDAM. Gemeenteraad. (Vervolg) De heer Schagen (S.D.A.P.) Ik vgrzuim tooit een vergadering der begrooting. Ik heb toen de vergadering verzuimd, omdat het geen begrootingsvergadering was en ik ze overbodig vond. Ik heb geen ambitie om voor te zitten bij zulk een vergadering, daar ik overal gepasseerd ben. Wat de kwestie van den Dageraad" be treft, verzoek ik om een onpartijdig-onder zoek. Het is een feit, dat de Dageraads- menschen telegrammen naar het Bestuur zonden, om te melden dat de vergadering verboden was. Wethouder Steur vraagt of het permissie- papiertje aanwezig is en segt na lezing Du: was de vergadering niet verboden. Wei gerig van verlating van het sluitingsuur sluit nie' in, dat de vergadering zelf niet gehouden mocht worden De heer Schagen vindt dit niet vol doende. De Voorzitter leest een schriftelijk rap port voor van den Chef-poiitie, waaruit men leest, dat de vergadering eerst verboden, toen toegestaan is zonder verlating van het Slui tingsuur. Wethouder Plas De heer Van Niftrik zei, dat ik onwaarheid sprak, toen ik meedeel de, dat hij in 1924 met algeheele afschaffing van den kindertoeslag zou komen. Hier in dit stuk lees ik echter, dat het zoo is. De heer Van Niftrik (V.D.) Dat geef ik toe, ik wilde het echter geleidelijk doen. t en bestek 4 opmaakt, terwsji de pa troe 's van Edam én v'olendam daarvan ken nis moeten kunnen nemen. De Voorzitter 'Dat kan. Ik ben er échter niet voor, om altijd den iaagsten '«schrijver het werk te gunnen- Het kan gebeuren, d.-.t zulk eci inschrijver het werk slecht heeft gemaakt. Dan wordt hei hem niet meer ge gund. Rapporten; Banning Wij kunnen niet idles yd eigen beueet reven. Maar de •pres tatie der gemeente v.v-vd. .den laat wei eens re Weöschen ovér. Kan er geen -controle ko men zooals aan d. -gasfabriek f De Voorzitter Vertrouw daarvoor B. en 'W. Rapporteur Banning Als u garandeert, dat er geen tijd en geld zal vermorst worde;.1," is het goed. De Voorzitter Dan most u de werk lieden beter betalen. Wet tonder Plas: Dat is sabotageprediken. Rapporteur Banning Wij willen van U waarborgen, dat het geld der belastingbe talers niet vermorst wordt. Moet ik weer de Kluft te Volendam ophalen Wanneer ze goed presteeren, zulten we óók wel zorgen dat ze goed betaald worden. De heer Van Niftrik (V.D.) Kan er geen stukloon ingesteld worden als te Amster dam Daar is verschillend tarief bij groote en kleine werken. De werklui in vasten dienst zullen wel niet zooveel presteeren, als bij particulieren, maar ze zullen nu ook met lanterfanten. Toezicht gaat ook met kosten gepaard. Dat voortdurend gepraat over pu blieke werken breekt net College der Wet houder^ af. De Voorzitter Ik dank den heer v. Niftrik. Dat gehaspel geeft niet. Niemand is volmaakt, de een doet meer, de ander min der. Ik verklaar dat ik steeds de belangen van Edam gediend heb. Niemand is volmaakt, u ook niet. Rapporteur Banning Geen persoon lijkheden s.v.p. 't Is genoeg! De Voorzitter Ik heb van u te veel al gehoord. Rapporteur Banning Ik ben misschien heftig van temperament, maar ik kom op voor de burgerij. Ik ben rappo, teur en be handel de zaken. De heer Schagen Er wordt veel geld weggesmeten, ó.ók in eigen beheer. Nu vooral, nu is alle leiding zoek. De heer Riemersma De heeren Ban ning en v. Niftrik hebben hetzelfde gezegd. U maakt wel verschil, van wie liet komt, toch is hier iedereen lid. De Voorzitter De toon van den heer Banning is aggressief. De heer Keizer (R.K.) Te Volendam is veel te weinig controle. Soms vliegt er een opzichter voorbij. Een contróleboekje acht ik zeer wenschelijk. Ik onderschrijf volko men wat de heer Banning naar voren brengt. De Voorzitter Ik neem er nota van. Rapporteur Banning Ik geef het Dage- lijksch Bestuur in overweging, de haven van Volendam niet voor 10, maar voor 6 jaar aan te besteden. De Voorzitter neemt het in" overweging. Rapporteur Banning Wat de presentie gelden der Wethouders betreft, ik stel voor ze met 100 te verminderen óók vermin dering van de presentiegelden raadsleden wensoht spr. Hij stelt foor, de vergaderingen 's avonds te doen houden. De heer Schagen Als de wethouders er niet mee gekomen waren, zou ik nooit voorgesteld hebben om hun wedden te ver lagen. 2e zijn immers niet te hoog. De pre sentiegelden hebben sommigen noodig men moet zich we! eens persoonlijke uitgaven getroosten. De heer van Niftrik is het met den heer Schagen eens. Rapporteur Banning stelt voor 20% ver mindering van de presentiegelden der raads-' eden. In stemming gebracht wordt dit voorstel met 7 tegen 5 stenftnen aangenomen. loonen of berispen, wat ze n hun belooning voelen. De heer Banning stelt voor, om die gra tificaties met 100.te verminderen, welk voorstel zonder stemming aangenomen wordt Rapporteur Banning stelt voor, den post voor de-burgerwacht te schrappen. De Voorzitter zegt, dat de Regeering prijs stelt op dit instituut. Spr. is tegen schrapping van dien post. De heer Keizer (R.K.) is in beginsel vóór de burgerwacht, doch hij meent, dat ze nu toch wei opgeheven kan worden. 2e kam trouwens zonder dat geld wel in stand blijven. In si' tning gebracht, wordt de post ge schrapt met 7—5 stemmen. Wat d-c vleeschkeuringstarieven betreft, wordt voorgesteld af te wachten of het vol gend jaar de tarieven verlaagd kunnen wor den. Van een ziekenbarak wordt afgezien we gens de kosten. Rapporteur Banning stelt voor, den post 200 vóór de liuurcommissie te schrappen. Men maakt er haast geen gebruik van. Mon nikendam eh Purmerend hebben besloten tot opheffing, Dc beer Schagen vindt, dat de huurcom- missie hag noodig is hier. •De heer v. Niftrii: zegt dat hier geen huur- commissie bestaat eti zo düs .niet opgeheven kan worden. De Voorzitter Met 1 jan. 1924 wordt de, huurcoipmissie toch opgeheven, dan ver valt de post. Rapporteur Banning Wat de brandver zekering van torens en gebouwen betreft, stel ik voor opgave van premies te vragen aan een aantal Maatschappijen, om zoodoende lagere premies te verkrijgen. De Voorzitter verzekert, dat men hier nog zoo dom niet vefzekerd heeft. Men meet niet om een beetje bezuiniging onsolide maatschappijen nemen. Onze maatschappijen Zijn zeer solied en coulant. Spr. neemt in deze een verandering op zijn verantwoording. De heer Schagen is bet niet eens hiermee. Waarom kunnen de 30 gemeentewoningen te Volendam niet bij de Onderlinge Brand- waarborgmaatschappij te Volendam ver zekerd wordeii Hetzelfde kan te Edam óók geschieden. De Voorzitter De maatschappijen, die we hier hebben, kunnen bii groote rampen óók uitkeeren. Het is de vraag of de Onder linge Mij.en het óók kunnen. Wethouder Plas is overtuigd, dat we eer lijk behandeld worden. Rapporteur Banning zegt dat er zoo maar gebruik wordt gemaakt van gemeentegrond door rijtuigen, auto's enz., en zoodoende worden laad- en ligplaatsen voor schuiten en schepen bemoeilijk?. Spr. vraagt of er statie- geid wordt geheven. De Voorzitter antwoordt bevestigend. De heeren Schagen en R'emersma zijn het met den heer Banning eens. De Voor zitter kan toch wel als Gecommitteerde bij de zes steden aandringen, niet alles op dat terrein bij het Westerbuiten te luiten staan. Rapporteur Banning stelt vermindering voor van gelden, besteed aan wandelplaatsen, plantsoenen, torens, sluizen, kaden enz. De Voorzitter Dan zal het verminderd worden. Rapporteur Banning De gemeente be-, taalt 100 voor de -schietbaan te Edam. Is dit zoo'n groot belang voor de gemeente Kan die schietbaan niet verplaatst worden De Voorzitter somt de verdiensten van deze sport op. Het Rijk stelt prijs op de schiet baan. Tegenover de uitgaaf van 100 staat het inkomen van 100 Het kostte de gemeen te niet. meer dan 37% cent. Rapporteur Banning Bij den O. L. Vrouwe-tore.i is nog steeds het verkeer be lemmerd. Kan dit nu eindelijk niet eens ver anderd worden De Voorzitter zegt, dat zonder betrekke lijke kosten dit niet is te veranderen. Ze kunnen best afstappen. v Rapporteur Banning ziet de inkomsten van het boomen rooien gesteld op 500. Hl stelt voor dit op 1000 te zetten. De Voorzitter Daar is geen bezwaar tegen. Rapporteur Banning vraagt, of het school geld niet door de gemeente geïnd kan wor- d<"-> D Voorzitter zegt dat dit nieuwe on- k i.-n veroorzaakt. Men zou dan een nieuwe ambtenaar moeten aanstellen. De heer Keizer (R.K.) Tiet innen van het I GROOTE HOUTSTRAAT 88 j Zoo juist met de boot aangekomen, wordt St. Nieolaas door de school kinderen toegezongen. Snel en zeker Werkend tegen Griep Bbcumatiek luflueota Hoofd- eo Verkoaeheü Zenuwpijn Togal edlscj'Jï sterk het urine-zuur af en gaat zoodoende direct naar de bren der pijnen. Uit stekend werkend tegen slapeloosljeid. Door vele Doctoren en Klinieken ten zeerste aanbevolen. Bii alle Apothekers en Drogisten verkrijgbaar n f 0.80 en f 2.- Imp. A. AMEYE. A'dam. De Voorzitter gaat accoord met den heer i schoolgeld door den onderwijzer gaat te Schagen, wat betreft de wethouderssalarissen. Volendam voorbeeldig. Wil men het dan toch doen, zoo stelt spr. voor, de 100 terug te storten in de gemeente kas of in de kas van het Burgerlijk Armbe- tuur. ,De Voorzitter Laten we dit te Edam óók zoo blijven doen. Zij die willen, kunnen te Edam om de drie maanden betalen. De publieke tribune was geregeld goed b zet, vooral onder de eerste vergadering dQor het gemsentepersoneel. Als resultaat dezer bezuinigingen en de verhooging van een post der inkomsten (boomen rooien), kan men een bezuiniging van 20.000 op deze begrooting boeken. CASTRICUM. ZONDAG de H.H. Missen om 7 uur en 10 uur Hoogmis. 1 uur Cathechismus, 2 uur H. Familie, half 7 Lof met 'inkleeding nieuwe leden Maria Congregatie; MAANDAG De H.H. Missen te 7 uur, 7 uur Maria-altaar en 8 uur. DINSDAG. WOENSDAG. DONDER DAG en VRIJDAG de H.H. Missen te 7, 8 u. en half 9. ZATERDAG 6 uur bij de Eerw. Zusters, 7 en 8 uur H. Missen, van 4 tot 8 uur gele genheid om te biechten, half 7 Lof ter eere van Maria. WIJK AAN ZEE. ZONDAG H.H. Missen om half 8 en 10 uur 3 uur Vespers, half 7 H. Familie. In de week de H. Mis om half 8. WOENSDAG-avond 7 uur Lof. ZATERDAG-middag van 4 tot 8 uur ge legenheid om te biechten, 's Avonds om 7 uur het Lof. HEEMSKERK. ZONDAG de H.K. Missen te 7 uur en half 9 te 10 uur de plecntige Hoogmis te half 2 catech. te half 3 Vergadering der Derde Ode te half 6 Msriacongregatie. Jongens patroti. te half 7 H. Familie. MAANDAG de H.H. Missen te 7 en 8 uur, overige dagen te 7, half 8 en 8 uur. DINSDAG te 8 uur gezongen jaargetijde, i DONDERDAG-avond te half Lof met adventspredikatie. ZATERDAG-morgen na de H.H. Missen gel. om te biechten tot 12 uur en 's middags van 4 uur af gelegenheid om te biechten te half 7 Maria Lof met Rozenhoedje cat. in deze week naar gewoonte en biechthooren voor de 5e en 6e klasse. Zondag a.s. begint het Veertigurengebed voor deze parochie. EGMOND AAN DEN HOEF. ZONDAG om half 8 de Vroegmis, om 10 uur de Hoogmis, om half 2 catechismus, 26e les, om half 3 Lof ter eere van de Allerh. Maagd, om 7 uur congregatie voor mannen en vrouwen. MAANDAG, DINSDAG en WOENS DAG om half 8 de H. Mis. Woensdagavond om 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef, daarna betaling der plaatsengelden. DONDERDAG om half 8 de H. Mis, 's middags van 56 de oefening van het H. Uur. VRIJDAG en ZATERDAG om half 8 de H. Mis. Zaterdagmiddag van 48 uur gelegenheid om te biechten dan moeten de kinderen komen biechten van de 3e en 4e 'klas. N.B. Ontvangen voor het Heiligdom van Eerherstel 1446 steenen, totaal 16.996. EGMOND AAN ZEE. ZONDAG 7 uur de Vroegmis. 10 uur de Hoogmis, waaronder Missiepredikatie half 3 Congregatie der H. Familie half 7 Lof. MAANDAG 8 uur de H. Mis DINSDAG 8 uur de H. Mis. WOENSDAG 8 uur de H. Mis half Lof ter eere van den H. Jozef. DONDERDAG 8 uur-de H. Mis. Van half 7 tot half 8 oefening van het H. Uu> VRIJDAG 8 uur de H. Mis. ZATERDAG 8 uur de H. Mis van 35 uur gelegenheid om te biechten om half Lof ter eere van de Allerh. Maagd. WIJKEROOG. ZONDAG de H.H. Missen om 7 uur half 9 en de Hoogmis om 10 uur onder d H. Mis van 7 uur generale K. Communie der H. Familie, afd. vrouwen. Om 1 uur catechismus, om half 7 H. Familie, afd. mannen. DINSDAG om 7 uur H. Familie, afd. vrouwen. VRIJDAG-avond 7 uur Lof. ZATEEDAG-avond van 45 uur biecht gelegenheid voor de kinderen, van 59 uur voor de overige parochianen. De veiligste belegging Uwer Spaargel den is in de SFAARSAhSK VOOR KATHOLIEK. NEDERLAND Bij kantoor te Haarlem,, MASSAüi- LAAN 38. Dadelijk ingaande ran.® 4 pCt. Vraagt inlichtingen. Zitdagen Maandag.s Woensdags, Vrij dags van 9 u n.m en Zaterdags van 59K u .cn te CASTRICUM ten huize van den Heer H SCHRAM; op Dins dags en Zaterdags van 6—8 uur nm. RINNEGOM. ZONDAG half 8 de H. Mis v. d. parochie, 10 uur Hoogmis v. A. Apeldoorn. 2 uur Lof, waaronder inkleeding en professie van nieu we leden der Derde Orde. MAANDAG half 8 v. P. Brakenhof en C. de Waard, half 9 v. A. Schoof-v. d. Molen. DINSDAG half 8 v. N. Beukers. WOENSDAG half 8 maandd. v. M. v. Duin. DONDERDAG half 8 v. C. Zuurbier, half 7 Lof met rozenhoedje. VRIJDAG half 8 v. G. Gaarthuis. van 47 biechthooren. ZATERDAG half 8 v. d. overl. fam. Leek Van 38 uur biechthooren. ZONDAG a.s. half 8 v. W. Groot en M. IJpelaar. Deze week elders de H.H. Missen Zondag v. G. de Wit-Zuurbier. Dinsdag v. G. Apeldoorn en G. Scheerman Woensdag v. A. Straathof-Noort. Donderdag v. M. v. Dam-Baart en overl. kind. Vrijdag v. d. ZEw. Pastoor W, Janmaat. Zaterdag v. A. de Boer en M. Zentveld. VOORHOUT. ZONDAG half 8 Vroegmis, 10 uur Hoog mis, half 2 cat., Half 3 Lof met Rozenhoedje. In de week catechismus naar gewoonte. ZATERDAG van 48 uur biechthooren. ZONDAG 7 uur en half 9 gelezen H.H. Missen, om 10 uur de Hoogmis. Otn 2 uur catechismus, om 3 uur Vespers (48). WOENSDAG-avond om 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef (67). ZATERDAG van 48 uur gelegenheid 'om te biechten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 1