STADSNIEUWST SPAARNEBANK IMIUi L "I L- R. K. Vrouwenbond. L Maandag 10 December 1923 46ste Jaargang No. 14309 DIT NUMMER BESTAAT UtT 8 BLADZIJDEN - EERSTE BLAD AfiEKBA I e IlillËER „De wacht van 'tH. Sacrament" Eere-avond Piet Holman. Jubilé. FRANKEN's MELKBROOD sfreett het volmaakte ter zijde. Alle BANKZAKEN Alle EFFECTENZAKEN. Alle ASSURANTIEZAKEN. Spaarbankboekjes met 4 pCt, rentevergoeding. R.-K. Vrouwenbond. Van sneeuw, een fiets en nog iets.... Personalia De gevolgen van een stuk koek. Bijtijds ontdekte brand. Diefstal. Vischwedstrijd. kpff rrr Gevondenvoorwerpen. Ons k/achtenboek Telegraphisch Weerbericht. De abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: Per week 0.25 Per Kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bij Vooruitbetaling3.58 Bureaux: Nassaulaan 49 Haarlem. Telefoonnummers: 1426, 2741 en 1748. Postrekening No. 5970. HIEMWE HAARLEMSCHE CDUBMT Advertentiën 35 cents per regel. Bij contract belangrijke korting Advertentiën tusschen den tekst als ingezonden mededeeling op d? Ie Pagina 75 et., op andere redat tiepagina's 60 ct per regel Vraag en aanbod-advertentiên 14 regel 60 cent per plaatsing; elke reg< meer 15 cent bij vooruitbctalin Sociëteit St. Bavo Vrouwenbond 8 uur Rechtskundig bureau half 9 uur Ledenvergadering Bouwvakbond half 8 Ledenvergadering Bloemisten half 8 Ledenvergadering Transportarbeiders 8 uur Besturen Grafische Bond 8 uur Bestuur Overheidspersoneel half 8 Grossiers 7 uur Vergadering Trampersoneel 8 uur. Hanze Gebouw Tooneelclub „Proza en Poëzie" 8 uur Reddingsbrigade half 9 Zangvereeniging „Kunst na Ar beid 8 uur R.-K. Schilders Patroons- vereeniging 8 uur R.-K. Bouwvakpa troons 3 uur R.-K. Stucadoorsver- eeniging half 10. R.-K. Vrouwenbond Lezing in 't gebouw St. Bavo, door Rector J. G. Jansen „Beroepskeuze." Mariaschool Koningstraat R.-K. Jonge Vrouwenbond Afd. C. 4e, 5e, 6e klasse cursus Godsdienstleer half 5. Gem. Concertzaal Haarltmsche Bachver- eeniging 8 uur. Luxor-Theater - Groote Houtstraat 139 Bioscoop- en variété-voorstelling. Atlanta-Bioscoop Zijlstraat Bioscoop voorstelling. Museum van Kunstnijverheid Paviljoen Dreef De bibliotheek dagelijks geopend van 912 uur Toegang kosteloos. Bisschoppelijk Museum Dagelijks, uitge nomen Zaterdag, Zon- en Feestdagen, toe gankelijk R. IC. Arbeidsbeurs voor mannen Jaco- bijnestraat 15 Alle werkdagen, voorm. van 912 uur, n.m. van 2—5 uur Zater dags alleen van 912 uur R.K. Arbeidsbeurs voor vrouwen Kleine Houtweg 13 Alle werkdagen, voorm. van half 11 tot half 12, des nam van 3 tot 4 en van half 8half 9 uur Tele foon 2981 R. K. Leeszaal en uitleenbihliotheeb Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012. van 25 en van 710 uur, b.- halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen. Uitlcenen van boektn van half 39 uur. Marthavereeniging Bloemhofstraat 1 Betrekkingbureau voor vrouwen Alle werkdagen van 1012, van 24 en van 8—9 uur Tel 1671 Sint Elisabeth's Vereeniging Jansstraat 49 Van 12 uur aanvragen om verster kende middelen voor arme zieken der S. E. V. Bloemcndaal R K. Leesbibliotheek Bloemendaalsche weg 48, Dinsdag en Vrijdag van 24 uur. Het is nu ongeveer een maand geleden, dat we op 2 November voor de eerste maal op zijn gegaan, om onze Wacht bij 't H. Sacra ment te betrekken, vrouwen. Goddank, over 't geheel hebben we reden, om tevreden te zijn, al moeten sommige uren nog sterker bezet worden. Mag ik U b.v. het openingsuur, een uur nog eens heel bijzonder aanbevelen ik weet wel, het is een héél moeilijk uur maar onze goddelijke Meester wacht dan met ongeduld op ons, en ziet Zijn eerste kinderen zoo graag toesnellen. Ja, wij zijn tevreden over onze eerste maand, maar vurig wen- schën wij, dat Jezus met Zijn Wacht in Haar lem tevreden kan zijn, wij moeten daarvoor allen ons best doen. Telkens als ik in de kapel ben, denk ik wat is het toch heerlijk, dat we nu zoo'n heilig plekje in Haarlem hebben, waar we eiken dag zoo dicht bij Jezus kunnen komen. Heilig is de plaats, omdat onze Zaligmaker er is maar innig, intiem en gezellig moet het kapelletje worde orndat wij ons daar om Jezus verdringen, om dicht bij Hem te zijn, om Hem onze aanbidding te brengen, onzen nood te klagen maar ook om naar onzen goddelijken Leermeester te luisteren, zooals onze H.E.W. Deken ons in zijn prachtige toespraak op 2 November heeft aanbevolen. Maar lieve vrouwen, we moeten de kapel, die de Deken nu „Sacramentskapel" heeft genoemd ook prachtig maken!.... Van een derde hoorde ik „ik kom elke week, dat neem ik er van." Is 't niet heerlijk?.... Maar 't allermooiste vind ik, wat een lieve onderwijzeres mij zei „Eiken dag mogen 5 brave kinderen een oogenblikje met mij mee naar de kapel gaan, om te bdiden. Ik leer ze ook allemaal „Adoro-té" en „Tan tum Ergo," zij mogen het dan eens voor ,,'t Allerheiligste" zingen" Hoe warm klopte mijn hart voor die lieve kindervriendin hoe voelt ze, dat de kin deren naar Jezus gebracht moeten worden, als de wereld nog ooit beter zal worden Roomsche onderwijzeressen, die dit voelen en dit voelen in daden omzetten kunnen met gelijkgestemde moeders de wereld her vormen Ik hoop, dat ik er bij mag zijn, als de kin dertjes voor Jezus zingen in onze Sacrements- kapelZou het niet met Kerstmis kunnen zijn? En waar blijven nu de mannenIn Amsterdam hebben 1000 mannen zich al opgegeven, om apart te bidden in Haar lem bidden we samen, maar daarom behoe ven we er niet minder te hebben, dan in Amsterdam, liefst veel meer!.... Zou het niet een prachtig werk zijn voor de mannen van den „Stillen Omgang" in Haarlem, te maken, dat al die vurige zielen, óók elke maand een „half uurtje" in de Genade- Kapel komen bidden Wij verwachten in de eerste weken hon derden namen en adressen van mannen, die zich opgeven bij Mejuffrouw ROOZE, ZIJLWEG 84, O VER VEEN. Nu nog een paar huishoudelijke puntjes: 1. Laten de 3 verplichte aanbidsters nu toch niet vergeten de lijst te teekenen de 3 namen van elk half uur moeten naast elka r staan achter hetzelfde half uur. U begrijpt wel, er moet controle zijn, vooral in den eersten tijd. 2. De 3 aanbidsters moeten op de stoelen knielen voor het altaar, niet in de banken. 3. Laat ieder op de klok letten, zij gaat nu goed. 4. Telkens komt het voor, dat er menschen in de kerk zijn, die zeggen „Mevrouw, ik zou graag een offertje geven, waar moet ik het laten Nu weet iedereen toch, dat het busje op het tafeltje staat valt het niet genoeg in 't oog graag zullen we er een veel grooter busje zetten, dat beter te zien is, maar maakt het dan s.v.p. vol. En nu zij den goeden God ons werk aan bevolen, opdat Haarlem moge groeien en bloeien steeds meer en meer door de „Wacht van 't Heilig Sacrament." Bloemendaal, St. Nicolaas. F. A. M. PEETERS, Pres' KEUREN EN HERKEUREN VAN AUTOBUSSEN. Het is burgemeester en wethouders van Velsen noodzakelijk gebleken, dat de auto bussen aan een geregelde herkeuring worden onderworpen, welke ééns per maand dient plaats te hebben. Daar het toezicht van het gemeentebestuur zich alleen uitstrekt over de openbare middelen van vervoer van die ondernemingen, welker hoofdkantoor in deze gemeente is gevestigd, dienen de keuringen zich te bepalen tot de auto's van deze onder nemingen. De door den deskundige der gemeente Velsen berekende kosten van eene keuring bedragen f 7.50 en van eene herkeuring f 2.50. Ongetwijfeld is het ook voor de betrokken ondernemers van belang, dat van gemeente wege de boven geschetste maatregel wordt genomen en daarom achten burgemeester en wethouders het alleszins billijk, dat de kosten van keuring en herkeuring ten laste van die belanghebbenden worden gebracht. Aldus zegge B. en W, van Velsen in hun toe lichting. Zij stellen daarom den gemeenteraad voor van de ondernemers van openbare middelen van vervoer, als vergoeding voor de diensten, waartoe de gemeente tijdelijk haar deskun- Wij moeten er onze allergrootste eer in-d'"e, ter beschikking stelt, te vorderen voor stellen, onze groote en kleine offers daar keur(n£ van rijtuigen ƒ7.50 en voor elke 1 herkeuring daarvan 2.50. In den wagen zal worden opgehangen een kaart, waarop door den deskundige der ge meente worden aangeteekend de data van goedkeuring bij eerste keuring en bij her keuring. Burgemeester en wethouders zijn verder gaat iedere vrouw en zeker iedere moeder luisteren. Doch het bestuur van den R.-K. Vrouwen bond heeft den avond nog meer aantrekkelijk gemaakt. Mevrouw Ellen Russen, de zoo bij uitstek begaafde schrijfster, zal eenige voor drachten geven. Dat wil zeggen, dat een kunstzinnige avond den leden van den R.-K. Vrouwenbond te wachten staat. De zaal van ,,St. Bavo" stroomt dus natuurlijk vol met belangstellende leden. Het zal een pracht avond worden! Men schrijft ons: Voor dezen avond op Dinsdag 11 Decem ber, des avonds 8 uur in den Schouwburg aan den Jansweg is nog de welwillende medewerking toegezegd door Fraulein j Richel, het solokwartet „Euphonia" en het j Tzigane orkest „Losso", terwijl de tooneel- frame heeft gehangen, lacht vertogen, onbe holpen. Ik dank u vriendelijk, hoor ik kalm zeggen, maar had niet zooveel moeile behoeven te doen, 't waren maar blanco velletjes.... De dikke heer stapt op en rijdt voorzichtig weg. In de sneeuw staan twee mensohen, met roode, natte handen en verslagen gezicht, zender een enkel woord te zeggen, naast el kaar. Ik vervolg mijn weg Vrijdag 1 Februari a.s. hoopt de heer T. H. Broekhuijzen den dag te herdenken, waarop hij vóór 50 jaar als letterzetter bij de firma .Joh. Enschedé en Zonen op de afd. particu lieren zetterij in dienst trad. Daar de aanstaande jubilaris zoowel in Directie- Mr. Th. WESTERW9UDT. te brengen aan Jezus' voeten even als Maria Magdalena, die kostbaren balsem bracht. „Véél kleintjes maken één groote" en we kunnen allemaal wel wat sparen van 't mond je, van vermaak en kleeding en die 't niét kunnen, en 't zoo graag zouden doen, voor die sparen en offeren de anderen méé met van oordeel, dat het vanzelf spreekt, dat de heel hartelijke liefde, hoor! gemeente door de uitoefening vanee.ijpubliek- rechtelijk toezicht geen civielrechtelijke aan- Zou t met alleraardigst zijn als we op rakel]jkhe,;d |ch neemt. den eersten verjaardag van de „Wacht van t r H. Sacrament" een mooi cadeautje aan de kapel konden geven Maar we wachten niet zoo lang Er zijn nog wel goede, edelmoedige menschen in de wereld, die wat voor Jezus over hebben. Ik moet ook nog even zeggen, dat alle menschen blij zijn, dat de aanbidding in 't kapelletje is. O, ik heb al zoo dikwijls gee hoord, hoe dierbaar dat plekje al voor vel- vrouwtjes geworden is. Bij 't binnengaan zei een oud moedertje Zgen me Juffrouw Peeters ,,'t is een toe vlucht voor me Een ander fluisterde met een minachtende Den leden van den R.-K. Vrouwenbond wacht morgen een bijzonder mooie avond. De Zeereerw. Heer rector J. G. Jansen, geestelijk adviseur van het Dioc. Bestuur, komt n.l. morgenavond spreken over: Beroepskeuze. Dit vooral in de laatste jaren zoo actueele onderwerp heeft natuurlijk de belangstelling van iedere vrouw. Iedere moe der ziet haar kind graag gelukkig en dit kan het niet worden, als het in een beroep of vak geplaatst wordt, dat niet voor het kind aankleeding geheel belangeloos wordt ver zorgd door de firma J. A. Boskamp Zonen, Bioemendaalscheweg 259 te Overveen. Van deze drie onderwerpen, waarvan u, ge achte lezer of lezeres, zonder twijfel bij on dervinding op de hoogte zijt, zeer zeker, wat t'e eerste twee betreft, en misschien ook, wat liet laatste betreft, dat u straks op z'n plaats zul'l aantreffen, wil ik u iets vertellen, dat ik op zekeren morgen, nog niet heel lang gele den, want er is nog niet lang geleden sneeuw, te zien kreeg. Punt 1. Sneeuw. Plaats van handeling: een straal, tamelijk eenzaam, want 't is nog vroeg. In wilde jacht vliegen de vlokjes over de straat dringen in alle hoeken, dicht opeen, ais bescherming zoekend legen de kracht van den wind, die then ecliler overal naspeurt en in vernieuwden aanval weer uiteen doet stuiven. Ik ben nauwelijks in staat mij staande te houden, daar de trottoirs spiegelglad zijn ge worden en hier en daar vcrradelijke hobbels, stijf bevroren, opsteken. Punt 2. Een fiets. Een heer, klaarblijkelijk niet aan ondervoe ding lijdend, kraag hoog op, zonder hoed, misschien verloren, misschien om sportief te schijnen, handen in dikke handschoenen ge stoken, diep voorovergebogen tegen den feilen wind, komst vanuit een zijweg voorzichtig de straat ingereden. Aan het franse van zijn fiets hangt een acte- taschmerkbaar volgepakt, of 't met geleerde dingen is of niet.' wil ik gevoegelijk in het midden laten. Langzaam, op.neer, op.neer. stijgen, en dalen de trappers, langzaam draaien de wielen krakend over het witte straatdek. Punt 3. Nog ietsOpneer, op...- neer, plotseling een rukwind, een plof en mei de vlokjes mee vliegen 't tiental groote pa pieren de lucht in. De actetaseli is ui! het slot geschoten en ligt met een gedeelte van den inhoud in de rulle sneeuw. De wielrijder probeert af te stappen, doet dit op min of meer eigenaardige manier, daar hij in zittende houding op den beganen grond te tand komt en het rijwiel, op een der trap pers balanceerd, naast hein ligt uitgestrekt. Twee gedienstige geesten in de gestalte van een heer en een dame beginnen een jacht op de snel voortjagende papieren. d;ie over hek ken en tuinen, hier en daar in planten drin gen. De dikke heer, die inmiddels is opge krabbeld, slaat de plekken sneeuw van zijn jas, tilt zijn fiets op en blijft tot mijn ver wondering met een gezicht, dat de grootste verbazing uitdrukt, kalm staan, terwijl de heer en de dame als gekken hier en daan pa pieren „bespringen''. Eenige kleine jongens, die mede ten tooneete verschenen zijn, staan, met wijd opengesperde oogen. hotte wangen, nattig rood, de handen diep in de zakken de achtervolging aan te gapen. Met groote moeite zijn de gedienstige hel pers de weerspannige papieren moesier ge worden en komen naar den dikken heer. Deze, die intusschen de lasch weer aan het bedriji's- als in het particuliere leven xc-er ge zien is, zal het hem dien dag zeker niet aan bewijzen van sympathie ontbreken. De heer G. J. Kalt heeft bedankt als direc teur van het Typo- en Lithografisch Mannen koor „Kunst na Arbeid", te Haarlem. Zaterdagavond omstreeks 11uur reden op den Wagenweg twee wielrijders in de rich ting Heemstede. Een der wielrijders wilde een stuk koek aan den anderen wielrijder overreiken, doch lelie daarbij niet op een auto, welke in de richting Haarlem reed. Het gevolg was dat de eerstgenoemde wielrijder met het 'imker spatbord van de auto in aan raking kwam, waardoor het rijwiel geheel vernield werd en hij een wond aan den linker pols bekwam. De man is naar het Diacones- senhuis gegaan en aldaar verbonden, waarna hij zijn weg naar huis kon vervolgen. Zaterdagavond omstreeks 6 uur is in per ceel Lange Margaielbaslraat 30rood, be woond door M. M. een begin van brand ont slaan doordat een vitrage gordijn door onbe kende oorzaak vlam vatte. Een toevallig passeerend hoofdagent van politie, die den brand bemerkte, heeft met behulp van de bewoners het vuur mei em mers water gebluscht. De staf van de brandweer was aanwezig, doch behoefde geen dienst Ie doen. Door C. J. v. d. B., winkelier in ijzerwaren, alhier, is bij de Politie aangifte gedaan, dat uit zijn winkel waren zijn ontvreemd. In verband hiermede heeft de recherche op gespoord A. B., 22 jaar oud, die bekend heeft eenige jaren lang stukken gereed schappen, ten nadeele van genoemden B. te hebben verduisterd. Een aantal voorwerpen is in beslag ge nomen ten huize van verdachte en een ander persoon. Het vuschcollege „De Rietvoorn" hield Zondag 9 December een onderlingen wed strijd op baars in de Ringvaart en het Spaarne bij Schalkwijk. De opkomst was buitengewoon goed en er werd met veel animo gevischt. In het geheel werden er 18 stuks baars gevangen. De winnaars in dezen goed geslaagden wedstrijd waren de heeren: H. Vork, le pr.; A. Smal, 2e pr.; A. Larson, 3e pr.; F. Metse laar 4e pr. en Jacobs 5 prijs. GARNIZOENSBERICHTEN. Bij Kon. Besluit van 5 December 1923 is, met ingang van 20 December 1923 op zijn aanvrage, eervol ontslag uit den militairen dienst verleend aan den kapitein adjudant Y. Baan, van het 21ste regiment infanterie met de verplichting otn op den voet van het bepaalde bij de Wet voor het reserve-perso neel der landmacht 1905 ter beschikking te blijven en alzoo krachtens de artikelen 389 lo., en 40 der Bevorderingswet voor de landmacht 1902 benoemd, bij het reserve- personee! der landmacht, bij het wapen der infanterie, bij het 21ste regiment, tot reserve kapitein de kapitein Baan, voornoemd. „ZORGVLIET." Het bestuur der H.V.B.V. is thans als volgt samengesteld J. Markus, Karolingenstraat 7 taris C. v. Ooststroom, Siwartstraat 12 lste penningmeester D. de Loos, Siwart straat 6. „Zorgvliet" voorzitter lste secre- „KINDERVOEDING." De Vereeniging „Kindervoeding" reikte in de afgelopen week aan warm voedsel uit Maartdag 188, Dinsdag 203, Woensdag 160, Donderdag 176, Vrijdag 194 en Zaterdag 164 porties. DE SINT CANISIUSSCHOOL. B. en W. van Haarlem, Gelet op de artt. 75, le lid, en 76 der Lager- onderwijswet 1920 en op art. 4 van het Ko ninklijk Besluit van 31 December 1920 (Stbl. no. 953) brengen ter openbare kennis, dat de Raad dezer gemeente op 5 dezer afwijzend heeft beschikt op het verzoek van het R. K. Pa rochiaal Kerkbestuur van O. L. V. Rozen krans te Haarlem, om de benoodigde gelden te ontvangen voor het vergrooten van de speelplaats, behoorende bij de St. Canisius- school aan de Linschotenstraat 23, aldaar. In herinnering wordt voorts gebracht, dat, ingevolge art. 76, 2e lid, van genoemde wet, ieder ingezetene of het schoolbestuur, binnen 30 vrije dagen, van genoemd besluit bij Gedeputeerde Staten dezer provincie in beroep kan komen. Tot dien datum liggen alle bescheiden, op deze beslissing betrekking hebbende, van heden af kosteloos voor een ieder ter inzage op de Secretarie der gemeente (5e nfdeeling). Scheffer, Kamperzijstraat 11, auto-voet- pomp; Silvis, Krom 18 rood, automobiel- band; Vreeken, J- Nieuwenhuyzenstraa, 13 rood, gummi-bal J. de Bruin, P. Kies- straat 58, grijze damesbont; J. Paap, Tuin straat lb-. Eng. boek; Pijl, Amsterdamsche- vaart 20 rood, kinderbontje; Harkema, Jan Steen straat 6, blauwen ceintuur; Van Bakel, Leidschevaart 28 rood, schakelceintuur; H. Hoffies, Joh. de Breukstraat 24, klein geld; Vandaag weer eenige abonné's, die var. li hoekje gebruik maken. Als men begint aan tie opsomming va» straten in Haarlem, welke slecht bestraat zijn krijg! men een respectabele lijst. Er is haas'r geen beginnen aan verbeteringen. Er zijn maar heel weinig stralen welke goed zijn. Een van de stiefmoederlijk behandelde straten is zeker wel de Jansweg. Een weg iaiigheuvelen en dalen! zouden we met eenige overdrijving kunnen zeggen. Maar de toestand is toch ook gevaarlijk. Een veertien dagen geleden is in één week een zestal on gevallen voorgekomen, veroorzaakt door de slechte besirating. Al deze jser onen zijn door een lid van E. H. B. O. behandeld moeten worden in een woning aan den Jansweg. Be woners der straat hebben, naar men ons mededeelde, zich reeds tot Burgemeester en Wethouders gewénd en gewezen op het ge vaar, door de uitstekende tramrails veroor zaakt. Van B. en W. is een schrijven terug ontvangen, waarin gezegd wordt, dat de tram- directie zal worden aangeschreven. En, zo- klaagde onze zegsman, men ziet maar niets ■gebeuren, ailes blijft maar bij het oude. Zoo gaat het, naar men verder opmerkte, ook inet de verlichting. Een der bewoners van den Jansweg werd bij zekere gelegenheid bij zekere gelegenheid door een autoriteit ge luk gewen scht met hel besluit tot het aan brengen van electrische booglampen aan den Jansweg, Een korten tijd daarna vertelt een andere autoriteit hem. dat er geen booglam pen kwamen. Zoo sukikeien we maar voort, aldus onze zegsman en van verbetering van den .lans weg komt maar niets. Het is een eigenaardige bijzonderheid dai, wanneer inwoners eener gemeente een bepaal de klacht hebben, zij altijd op een naburige plaats wijzen, waar dalgerre. waaromtrent de klacht geuit wordt, dan zoovee! beter zou gaan. Een inzender uit Vogelenzang wijst er op, dat in die gemeente de sneeuw na den laat- sten sneeuwval zoo slecht opgeruimd word. Hij verwijst daarbij naar Haarlem, waar hel zoovee] vlugger ging. Och arm! de inzender is zeker geen vreemdeling in Jeruzalem Hij •heeft bepaald niets gehoord of gelezen var de vragen, in zake de sneenwoi voriae raadsvergadering geste! De Vogelenzangsche inzender schrijft Het is hier in de gemeente met den laa sten snee'uwval er treurig van langs gegaa: Ik ben in de laatste dagen zoo hier e- daar nog al eens geweest. Bijv. in Haarle: Schoten. Heemstede, Bennebroek en Hillc- j gom. Maar overal was men druk bezig, d wegen van de sneeuw te ontruimen. Èxtr. krachten waren er zelfs aan het werk ge- j steld. Maar in de gemeente Bloemendaa was zulks zeker niet noodig. Er zijn hit werkloozen genoeg en vooral met dit weer Waarom dus niet flink aangepakt? Voora de Achterweg van Vogelenzang naar Aei - denhout was het slecht. Ik vind het mee dan erg, om een weg, die zoo weinig be reden wordt met auto's of rijtuigen, du- hoofdzakelijk een weg, die bereden word met de fiets, zoo te laten liggen. Bijna al d werkmenschen, die van Vogelenzang na Overveen moeten, om te werken, passeerc hem 's morgens en 's avonds. Dan is he nog donker en een slechte weg levert da natuurlijk groote gevaren op. Nu is mij- vraag: Wie is daar de schuld aan? Moe!1' de gemeenteraad daar geen schuld aar hebben, dan hoop ik toch dat hij bij et volgenden sneeuwval eens zal laten zier wie er ten slotte baas is in de gemeente Tol zoover inzender. We kunu -n ons in tusschen zijn ontstemming wel voorstellen Druk begane wegen moeten zoo sjvne'iis: mti gelijk worden schoongemaakt. Het zij echte: voor onzen Vogelenzangsctoen lotgenoot een kleine tnoost. dat het na den sneeuwval >fc dn andere plaatsen niet best geweesl i- Barometerstand 9 uur v.m.: 770. Vooruit. Snel en zeker werkend tegen Kbeuoatiek Hoofd- co Zennwpfja i og:ti Knciai „e „e uiu.e',, d en Hïizt zoodoende direct neer de broe det pijnen. Uit stekend werkend tegen slapeloosheid. Door vele Doctoren en Klinieken ten zeerste aanbevolen. Bij alle Apothekers en Drogisten verkrijgbaai I 0.80 en F 2.- Imp. A. j. AM EYE. A'dam. geschikt is. Beroepskeuze nu helpt, om het kind te helpen in de keuze van het juiste he el eurstelling in haar stem „een half uur!! roep. Rector Jansen komt dit morgen op de ik neem een uur." i hem eigen prettige wijze vertellen en dus Sint Nicolaas op bezoek in het Sint Jacobs Godshuis. De aankomst. OPGAVE VAN: J. J. WEBER ZOON Opticiens Fabrikanten Koningstraat 10 Haarlem Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoro logisch Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen in den morgen van 10 December. Hoogste Barometerstand 769.9 m.M. te Rennes. Laagste Barometerstand 735.0 m.M. te Seydisfjord. Verwachting van den avond van 10 tot den avond van 11 December: Meest matige westelijke tot zuidelijke wind, nevelig tot half of zwaarbewolkt, weinig of geen neerslag, lichte vorst, 's nachts, zelfde temperatuur overdag. P. Snijder, Amsterdamschevaart 30, griffel doos; Buis, Saenredamstraat 37 rood, motor- handschoen; Nijhuis, Gr. Willemstraat 19, grijs wollen handschoen; Kroon. Wagen makerslaan 5, paar handmanchetten; Ever- handt, Westerhoutpark 5, Heemstede bad handdoek; L. Heugens. Nagtzaamstraat 22. groene kinderhandschoen; Van Duffelen Lange Raamstraat 27 rood, dameshorloge De Groot, Gasthuisstraat 1 zw„ wolier dameshandschoen; P. Poelman. Brouwers vaart 4, bruin-zwarte hond; Bon, Potgieter straat 55, dameshorloge; Kennel Haerlem, Terspijtstraat: wit-grijze kat, gebracht door Tuzie, Gen. Bothastraat 33; wit-grijze kat, gebracht door foxhond, gebracht door H- Krijnders, Nassauplein 4; Kennel Fauna, Parklaan: zwarte-witte hond, gebracht door de politie; J. Spiering, Linschotenstraat 17, loterijbriefje; Hendriks, v, Marumstr. 42 rd., oorring; Everhardt, Westerhoutpark 5, Heemstede, kinderportemonn-aie; J. v. d. Hoek, Tulpenstraat 24 rd„ portemonnaie De Sultan van Boeloengan (midden) kwam Zaterdag met den assistent-resident, den heer Ziek en den architect Ed. Cuijpers (aan zijn rechterhand) het door hem bestelde beeld bezichtigen, dat in zijn staat ter herinnering aan het Regeeringsjubileur» van onze Koningin zal worden geplaatst. Een aardig kiekje van St. Nicolaas in het St. Agnes-patronaat aan den Kleinen Houtwej

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 1