4 H SPAARNEBANK 1 1 Woensdag 12 December 1923 46ste Jaargang No. 14611 Opent franco Chequerekening met Rentevergoeding. Spaarbankrente 4 pCt. De ramp te Haastrecht. De overstrooming in Italië. iiiiillpw De buitengemeenten en het schoolgeld van het Haar iemsche M. 0. en Hooger Onderwijs. iË DIT HUMOER 6SSTAAT UIT 6 BLADZIJDEN - EERSTE BLAD Volksvoorlichting. STADSNIEUWS, AGENDA 13 DECEMBER De Winkelsluiting. De meening der voorzitters der Haariemsche Middenstandsvereeni- gingen. R.-K. Vrouwenbond. In FRANKEN's MELKBROOD zijn ALLE GOEDE EIGEN SCHAPPEN voor het beste brood vereenigd. De catastrophe in Italië. De ramp te Haastrecht. De Kerstmiskeuring van de Algem. Vereeniging voor Bloembollen cultuur. J. J. WEBER ZOON Opticiens Fabrikanten Koningstraat 10 Haarlem Hoe lang nog? Telegraphisch Weerbericht. Berooving. R.-K. Kring. Personalia. De catastrophe in Italië. Oe abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem er. Agentschappen: Fcr week 0.25 Per Kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bij •rooruitbetaling3.58 Bureaux: Nassaulaan 49 Haarlem. Telefoonnummers: 1426. 2741 en 1748. Postrekening No. 5970. NIEUWE KAARLEMSGHE COURANT tóLh, jJinn j»iimi i .^■■3 v..^^ Advertentiën 35 cents per regel Bij contract belangrijk korting Advertentiën tusschen den leks als ingezonden mededeeling op d« le Pagina 75 ct.. op andere redac tiepagina's 60 ct per regel Vraag- en aanbod-advertentiën 14 regel: 60 cent per plaatsing; elke rege meer 15 cent bij vooruitbetaling De Novemberdagen van 1918 blijken tot de onvergetelijke te behooren; telkens wor den wij er op een of andere manier aan herinnerd. Dat de herinnering na vijf jaar zou komen uit.... Parijs, dat spreekt toch wel van een internationale befaamdheid van de mislukking der Nederlandsche revo lutie! Het geval zit zóó: een zekere heer G. H. Bousquet heeft een proefschrift geschreven om te doctoreeren aan de Sorbonne. Tot onderwerp zijner studie had hij zich geko zen: de sociale evolutie in Nederland (revo lution sociale aux Pays Bas). In den zomer van 1922 maakte de heer Bousquet een stu diereis door ons land en vernam bij die gelegenheid zeker het een en ander over de mislukte revolutiepogingen van Troelstra in November 1918. Het pleit wel voor den wetenschappelijken zin van genoemden heer Bousquet, dat hij naar de bronnen zelf ging voor zijn inlichtingen. Zoo kwam hij ook bij het R. K. Vakbureau terecht om het stand-, punt der Katholieke arbeiders in de roerige dagen van November 1918 te vernemen. Daar stond de heer Serrarens hem te woord. Van dat onderhoud geeft de heer Bousquet onder meer in zijn proefschrift verslag, maar op een manier, die de algemeene ver bazing moest wekken. De heer Serrarens zou hem n.m. ver klaard hebben, dat de R. K. arbeiders na den wapenstilstand wel bereid waren ge weest om de revolutie te steunen, maar dat zij daarvan slechts hadden afgezien onder belofte der regeering van verschillende so ciale verbeteringen. „Het Volk" ontving het boekje van den Franschman natuurlijk met hoongelach. Daar was nu het bewijs voor wat het socia listisch hoofdorgaan altijd had beweerd: de regeering had met allerlei beloften de Roomsche arbeiders or bekocht om de revo lutie te breken; anders was Troelstra's poging wel gelukt! En Aalberse.... de rol, welke deze arber'sminister gespeeld had, kwam nu meteen uit. Z. Exc. had wel altijd beweerd, dat z'n sociale hervormingen spon taan waren voorgedragen; maar het boekje van Bousquet toonde nu toch wel zonne klaar aan, dat die minister er maar wat op los gelochen had. Immers, de Roomsche heer Serrarens zelf had het gezegd; wat wilt ge nog meer! Aldus de juichtoon in „Het Volk". Nu kon elk verstandig mensch wel be grijpen, dat hier op zijn minst genomen van een misverstand sprake moest zijn. Gesteld eens, dat het waar was, wat „Het Volk" zoo graag gelooft, dan zal toch wel niemand een zoo geroutineerd man als de heer Serrarens voor zóó dom aanzien, om derge lijke cqmpromitteerende mededeelingen aan den eersten den besten vreemden jongen man te doen, met de wetenschap, dat zijn woorden straks in een proefschrift zouden verwerkt worden. De heer Serrarens heeft dan ook in een ingezonden stuk in de „N. Rott. Crt." (welk blad ook de geruchtmakende passages uit het bedoelde proefschrift had afgedrukt) het een en ander meegedeeld over de bewerin gen des heeren Bousquet. Daaruit blijkt o.m. dat de Fransche schrijver in zijn boekje herhaaldelijk de leiders der R. K. Staats partij verwart met het bestuur van het R. K. Vakbureau. „Van de andere opmerkingen, schrijft de heer Serrarens, die ik hem gemaakt heb, heeft de heer B. een even slordig gebruik gemaakt. „Ik had hem gezegd, dat de revolutiepo ging van Troelstra meer revolutionnair was dan de Duitsche, aangezien wij hier enkele maanden tevoren verkiezingen gehad had den op den grondslag van het algemeen kiesrecht. „De heer B. maakt ervan: „Misschien had hij (Troelstra) meer revolutionnaire en meer marxistische bedoelingen dan de Duitsche meerderheidssocialisten" en zet daar dan een etiket met mijn naam op (blz 62). „Ik had opgemerkt, dat de leiders van het Vakbureau wel wisten, dat meer directe voordeelen te behalen zouden zijn, als zij zich bij een socialistische revolutie zouden aansluiten, maar dat zij, overtuigd van de onnuttigheid eener omwenteling, eenstem mig en vastberaden besloten, de bestaande Staatsorde te steunen." Gelijk men ziet, blijft er van al de bewe ringen van den heer Bousquet niets over. „Het Volk" zal zich intusschen wel jaar in jaar uit op dit Fransche boekje blijven be roepen en aan de hand van hun lijfblad allerlei sprekers op meetingen en betoo gingen. De Roomsche arbeiders zoo zal het voortaan weer blijven heeten, waren wel voor revolutie, maar door regeerings- beloften, hebben zij er zich van laten weer houden en ten slotte zijn ze verraden.... Dat alles heeft immers een Franschman ge zegd, op gezag van den Roomschen Serra rens.... Dat moet nu zoo blijven, want zóó zijn de roode manieren! Sociëteit St. Bavo. Esperanto 8 uur Schaakclub 8 uur Bestuursv. Spoor en Tram 8 ur Bestuur Meubelmakers 8 uur Bestuur Zuivelbereiders 8 uur Liefde Beurs 8 uur. Hanze-Gebouw. R. K. Jonge Vrouwen bond Groep B. Clubavond, zang, muziek en verschillende spelen half 8 9 uur. Zangvereeniging Proza en Poëzie 8 uur. Reorganisatie-Commissie half 4. St. Vinceniius-Vereeniging. N. Groen markt. Bestuur R. K. Reclasseering half 9. Stadsschouwburg. Zijn wij dat dan niet allemaal 8 uur. Luxor-Theater Groote Houtstraat 139 Bioscoop- en variété-voorstelling. At! ar, la-Bioscoop Zijlstraat Bioscoop voorstelling. St. Elizabetz-Vereeniging. Jansstraat, aanvrage tot het bekomen van verster kende midelen voor arme zieken der S. E. V, van 12 uur. Musenm van Kunstnijverheid Paviljoen Dreef De bibliotheek dagelijks geopend van 912 uur Toegang kosteloos. Bisschoppelijk Museum Dagelijks, uitge nomen Zaterdag, Zon- en Feestdagen, toe gankelijk. R. K. Arbeidsbeurs voor mannen Jaco- bijnestraat 15. Alle werkdagen, voorm. van 912 uur, n.m. van 2—5 uur. Zater dags alleen van 912 uur. R.K. Arbeidsbeurs voor vrouwen Kleine Houtweg 13 Alle werkdagen, voorm. van half 11 tot half 12, des nam. van 3 tot 4 en van half 8half 9 uur. Tele foon 2981. R. K. Bevolkingsbureau. Gebouw Sint Bavo Smedestraat 49 van 810 uur on Maandag-, Woensdag- en Vrijdag avond. R. K. Leeszaal en uitleenbibliotheek Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012, van 25 en van 710 uur, b.- halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen. Uitleenen van boeken van half 39 uur. Marthavereeniging Bloemhofstraat 1 Betrekkingbureau voor vrouwen Alle werkdagen van 1012, van 24 en van 8—9 uur. TeL 167L Bioemendaal R. K. Leesbibliotheek Bioemendaalsche weg 48, Dinsdag en Vrijdag van 24 uur. Gebouw Jansstraat 49 Eerste Jaarlijk- sche Algemeene Vergadering voor leden van den R. K. Kring half 9. Bioemendaal Gemeenteraad 2 uur. EERE-AVOND JAN HOLMAN. Dc Schouwburg aan den. Jansweg had gisteravond een niet alledaagsch aanzien. Er was een goede stemming onder de aan wezigen over het feit, dat Jan Holman, den Humorist-Conferencier een eere-avond was aangeboden, door een tot dit doel samengesteld comité. Een uitgebreid programma was in elkaar gezet om dezen avond meer luister bij te zetten. Als allereerste nummer, trad het Hongaarsche Tzingani Orkest „Losso" op, dat met het melodische instrument Czim- balom veel succes oogstte. Jan Holman zelf trad op als conferencier. Het Amateur Jasz Band Orkest „Don't Cry", onder de eminente leiding van den heer Willy Versteeg, was ook dezen avond weer „blendend". Bij de huldiging van Jan Holman, sprak die heer Van Maris namens de Tooneel- vcreeniging Jacob van Lennep, eenige har telijke woorden, en hoopte, dat zij Jan Holman nog dikwijls in Haarlem mochten terugzien en overhandigde den feestvieren den conferencier een fraaien krans. Ook de heer A. vanSpek sprak eenige woorden van hulde en bood eveneens bloe men als een bewijs van sympathie aan. De heer Kolderie sprak namens het Jasz Band Orkest en deed dit op zijn be kenden familiairen toon, zoodat het conven- tioneele achterwege bleef en meer bet vriendschappelijke op den voorgrond trad. Ook zijn toespraak werd met het overhandi gen van een mooien krans besloten. De heer Holman dankte in hartelijke be woordingen voor de vele bewijzen van sym pathie en hoopte nog dikwijls in Haarlem to komen en alsdan zijn zelfde vrienden weer terug te vinden. Hij dankte ook het comité, dat zich gevormd had, alsmede allen die tot de tenuitvoerbrenging, van het pro gramma hadden medegewerkt. Na de pauze werd door mevrouw Holman een Engelsch en twee Hollandsche liedjes gezongen. Ook het Mannenkwartet „Eupbonia" ver- dient een eervolle vermelding, voor haar I schitterend gezang, dat het ten gehoore bracht. IV 1 In verband met de actie, de winkelsluiting opgeheven le krijgen' voor de consumplieza- ken, hebben we ook de meening gevraagd dei- voorzitters van ée drie Haariemsche Midden stand s ve reeni gingen De heer F. H. Smit, voorzitter der Haar iemsche Handelsvereeniging, zcide zijn mee ning kort te kunnen formuleeren. „Ik ben," zoo merkte hij op, „lijnrecht legen alles, wat maar eenigszins iijkt op over heidsbemoeiing in het bedrijf. Daaruit volgt, dat ik ook tegen wettelijke winkelsluiting ben. Ik ben niet tegen sluiting der winkels, maar wel beslist legen alle wettelijke opge legde sluiting." De heer Smit merkte voorts nog op, dat, wanneer men vreest, dat door niei-sluifing de belangen van het personeel in gedrang Dinsdagavond j.l. hield de afdeeling Haar lem van den R. K. Vrouwenbond een leden vergadering in het gebouw St. Bavo, waar als spreker optrad de Zeer Eerw. Heer Rector Jansen, geestelijk adviseur van het Dioce saan Bestuur, met bel onderwerp „Beroeps keuze." De Voorzitster, mej. F. A. M. Peelers, open de de. bijeenkomst met den Chrislelijken groet, heette den spreker welkom en sprak er haar voldoening over uit, dat de vergade ring zoo goed bezocht was. Spr. sprak waar- deerend over de Wacht bij hel Heilig Sacra ment en meende wel te kannen constateeren, dal deze gedurende de 1 'A maand van het bestaan in alle opzichten aan de verwach ting beantwoordde. Na eenige opmerkingen van huishoudelijken aard, werden de notulen voorgelezen en on der dankzegging ongewijzigd goedgekeurd. Vervolgens kreeg rector Jansen het woord, die allereerst aanstipte, dat het onderwerp, vooral in den togenwoordigen tijd van groot belang is. Een juiste keuze van een beroep is van ontzettend veel gewicht, eerstens voor de jon gelieden zelf. Hoeveel gaan er niet in hun eerste betrekking, zonder ooit over een toe- Directie: Mr. Th. WESTERWOUDT. V*V. komen, er wel een bepaling gemaakt kan worden, welke voorschrijft, dat personeel, buiten het gezin staande, na een bepaalden lijd niet meer in den winkel werkzaam mag zijn. De heer J. N. Hensen, voorzitter van de R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze", verklaarde zich tegen iedere uitzonderingsbe paling bij de winkelsluiting, op grond van het feit, dat hieruit verschillende excessen kunnen voortvloeien. Vandaag, aldus de heer Hensen, kan de eene groep komen, morgen de andere. Toch begreep de heer Hensen, dat er iets ge daan moet worden voor die consumpliiehan- delaars. Er zijn door dezen cijfers verstrekt, waaruit de schade welke hun bedrijven lij den, bleek. Er moet dan ook wal gedaan worden, zoo zei de heer Hensen, maar wikt, dait is juist de moeilijkheid. De heer C. ten Boom, voorzitter der Chr. Middenstandsvereeniging „Boaz", noemde de gedwongen winkelsluiting «en netelige kwestie. In beginsel is hij tegen de sluiting. Qua mid denstander, qua winkelier, zou hij echter geen opheffing wenschen „omdat deze ons", zoo als hij het noemde. ..beschermt legen ons zelf. Maar," zoo liet hij er onmiddellijk op volgen, „mijn zaak bijv. leent zich makkelij ker lot vroegere sluiting, dan die der winke tiers, die de ontheffing verlangen." Als voorzitter van de Chr. Mid den stand.s- vereeniging „Boaz" en als lid van den Mid denstandszaad begreep de heer Ten Boom echter heel goed, dat er iets gedaan moot worden voor dc betreffende winkeliers, „Zij hebben", zoo ging de heer Ten Boom verder, ..toch al zulke zwara lasten te dragen, moe ten o.m. hooge belastingen opbrengen en daarom voel ik, dat zij, die door de vroegere sluiting in hun beslaan getroffen worden, geholpen moeten worden. Waar die mensehen schade lijden, daar kan en mag deze toestand niet voortduren." komst nagedacht te hebben? aldus spr. Wat zijn meestal de motieven, die voor een verkeerde keuze veelal gelden. Vooreerst het dwaze idee van sommige ouders, aldus spr., dat hun kinderen niet meer behoeven te worden, dan zij zelf in de maatschappij zijn, waardoor soms begaafdhe den, welke de kinderen bezitten, veronacht zaamd worden. Vooral geldt hier ook een motief, n.l. het feit dal ouders soms van hun kinderen een veel te hoogen dunk hebben. Ook komt het geld maar al te dikwijls in het spel en zien de ouders slechts uit, waar de kinderen het spoedigst het meest zullen kunnen verdienen, zonder te vragen, welk een toekomst achter een dergelijke betrek king ligt. Een eerste stap, als de beroepskeuze, is be slissend voor het leven. De mogelijkheid is natuurlijk wel open, aldus spv.. dat kinderen, die in een verkeerd beroep geplaatst zijn, nog veranderen, maar meestal is do eerste slap toch de beslissende. Kinderen, die een verkeerde keuze gedaan hebben, gaan een toekomst van armoede tegemoet en verdienen ze al hun brood, dan zal juist om bet feit, dat zij niet niet lust hun arbeid verrichten, hun leven onbevredigd zijn. Die ontevredenheid komt dan tot uiting in het gezinsleven. Voor een groot gedeelte wordl ook de werk loosheid door een slechte beroepskeuze be ïnvloed. Indien veel kon worden gewerkt voor'Haten kiezen van een geschikter werkkring, dan is spr. overtuigd, dat natuurlijk de werkloos- beid niet opgelost maar toch in groote mate nader tot de oplossing gebracht zou zijn. Spr. vraagt zich af, wat een goede beroeps keuze bedoelt. Een beroep is goed gekozen, aldus spr., wanneer hel een waarborg is voor toekom stig maatschappelijk welzijn, zonder een Een door de overstrooming' geheel verwoeste fabriek bij Dezzo. i). Het pontje over den IJsel, waarmede het ongeluk plaats had. 2). Het klooster der E. E. P. P. Passionisten hinderpaal te zijn voor de bereiking van het einddoel. Wat zijn de oorzaken van een verkeerde keuze? Vooreerst, aldus spr., zorgeloosheid en kortzichtigheid der ouders. Vervolgens de onkunde tier ouders betref fende den aanleg en den physieken toestand van bun kinderen, waardoor, het hun onmo gelijk is, over de toekomst van hun kinderen een juist oordeel le vellen. Ten slotte is er ook en geldelijke reden, reden, nl. de onmacht om 'n gewild beroep te aanvaarden, daar op de eerste plaats voor geld gezorgd meet worden. Wat is daartegen te doen? vraagt spr. In zijn antwoord wijst hij er op, dat onderwij zers en onderwijzeressen en zooveel vereeni- gingen op opvoedkundig gebied een groole taak te vervullen hebben. Spr. besluit zijn rede met den wensch uit te spreken, dat, al zal niet in alle gevallen in de keuze van beroep juist geoordeeld kun nen worden, toch bij een groot aantal men- schen verwezenlijkt zal worden, wal men bier tracht te bereiken. Na een hartelijk woord van dank van de voorzitster, wachtte den aanwezigen eeni ge genotvolle oogenbiikken. Mevrouw Ellen Russe immers, zou met haar declamatorisch talent eenige gedichten voordragen. Ze had gekozen, allereerst twee zeer uit- eenloopendc verzen. Het eerste, de engelendans uit Vondels „Adam in Ballingschap" en ..Doodendans" uit bet laatste bedrijf van Alphons Laudv's Paradijsvloek. Ontroerend schoon was vooral in het laatste vers de uitbeelding van Adam, die geheel het menschdom. belast met zijn zon den voorbij ziet trekken, terwijl Eva hem te vergeefs probeert te troosten. Twee gedichtjes van Guido Gezelle volg den n.l. ,,'t Schijverke", een welbekend versje en „St Jozefs Leer" een geestige voorstelling, boe Sk Jozef door zijn voorspraak velen dn den hemel help t. Tot slot een middeleeuwsch gedicht „Heer Halewijn", Met baar klankvolle stem en haar sobere juiste gebaren wist Mevrouw Ellen Russe een ongekende bekoring in haar voordracht te leggen. Na een geestdriftig applaus spr af! dc voor zitter nog een woord van hartelijken dank en sloot op gebruikelijke wijze de vergade ring. In een op Donderdag uitgeschreven ver gadering waarbij alle belanghebbenden te Schoten, wier kind een leerling is van een gemeentelijke H.B.S., Gymnasium of Hoo- gere Handelsschool, stelt het comité van ac tie, gevormd naar aanleiding van de drei gende plannen van de schoolgeldregeling voor leerlingen van buitengemeenten, door de gemeente Haarlem geopenbaard, zich voor, eenige mededeelingen te doen omtrent het onderhoud met den Minister van Onder wijs omtrent deze aangelegenheid. Het comité had aanvankelijk een onder houd aangevraagd, waarop het echter het antwoord ontving, dat de Minister 't resul taat niet inzag, dat uit een eventueel onder houd zou kunnen voortvloeien, zoodat dus een audiëntie niet verleend werd. Eenigen tijd later echter werd een audiëntie toch toegestaan, doch kon geen belangrijke oplossingen brengen, daar de minister zich niet gedrongen en tevens in de mogelijkheid zag, om toezeggingen te doen. Deze week evenwel heeft het comité een onderhoud gehad met Mr. Bruch, Wethou der van Onderwijs, naar aanleiding van diens uitlatingen omtrent een regeling, die met de gemeente Schoten zou kunnen worden getroffen. In dit onderhoud toonde zich Mr. Bruch tegenover schikkingen zeer welwillend. Indien de Gemeenteraad v4n Schoten met concrete voorstellen zai komen, kan dit mis schien tot overeenstemming leiden. Evenwel zal het schoolgeld van 600700 voor bui tengemeenten, te betalen per leerling, niet minder kunnen bedragen dan omtrent 400, aldus Mr. Bruch in zijn onderhoud. Dit zal echter de draagkracht van Scho- tens ingezetenen nog verre te boven gaan. Daarom is niet te verwachten, dat, ingeval B. en W. van Schoten een voorstel in dien zin zouden indienen, de Raad hiermede ac- coord zou kunnen gaan. Dan evenwel zal het comité adviseeren, met alle geoorloofde middelen op alle moge lijke manieren een vermindering van het abnormaal hooge schoolgeld te verkrijgen. De Kerstmiskeuring van bovengenoemde vereeniging zal voor dte leden toegankelijk gesteld worden op Maandag 24, Dinsdag 25 en Woensdag 26 Dec. a.s. m Baromelersfand 10 uur vjn. 778. StilstanJ OPGAVE VAN: Men slaakl de volgende verzuchting. Juist even voorbij de brug over de Jan Gijzenvaart in Oud-Scho'en staan een paar huisjes, welke reeds lang onbewoonbaar zijn verklaard. Die huisjes zijn een echte sla-in den-weg. Zij belemmeren het uitricht daar geheel. Eerst ongeveer als men de brug ge naderd is, kan men den weg verder afkijken. Het gevaar dat daarin steekt, begrijpt ieder- Xn beeft reeds geruimen tijd geleden, reeds staan ze maanden leeg, bet rijk die huisjes aangekocht, met 't oogmerk, ze weg te laten breken Ier verbreeding van den weg. De weg is voor het moderne verkeer veel te smal. Doch desondanks staan de huisjes er nu nog. Van afbreken schijnt niets te komen. Dat is jammer, want juist nu is het er de gesehikste tijd voor. Bij de heerschende werk loosheid zou, de afbraak toch allicht weer eenige verkViozon aan arbeid kunnen hel pen. Daarbij komt, dat straks, als het voor jaar aanbreekt, de dTOkie van hel verkeer weer toeneemt en dan wat meer ruimte daar zeei" gewensebt is en»hei houdt wellicht in, dat de lastige toestand den heelen zomer voortduurt, wat wel zeer ongewenscht is. Niemand kan eigenlijk begrijpen, wat er le gen is, die huisjes thans weg te ruimen. Integendeel, alles is er voor te zeggen. En als men er eenmaal mee begint en den weg verbreedt, is het misschien een kleine moeite, om ook dc brng over de Jan Gijzenvaart on der handen 1e nemen. Het is toch niet zoo'n kunstwerk dat dit zaakje niet tegelijkertijd op is te knappen. Hoe spoediger meu er mee be gint, hoe beter 't is. De plaatselijke toestand daar vereischtvooral in verband met het durkke verkeer, een flinke verbetering. Naar waarnemingen, verricht in den mor gen van 12 December 1923. Hoogste barometerstand 777.9 m.M. Nen- fahrwasser. Laagste barometerstand 732.8 Vestmanoer. Verwachting van den avond van 12 tot den avond van 13 December: Oostelijke tot zui delijken wind, nevelig tol half of zwaarbe wolkt, weinig of geen neerslag, lichle vors» 's nachts, zelfde temperatuur overdag. Bij de politie is door zekeren W. H. aan gifte gedaan, dat hij in een perceel aan de Noorderschoolsteeg is beroofd va* een bedrag van 150. De politie stelt een onderzoek ir Morgenavond half 9 houdt de R.-K. Kring in zijn gebouw aan de Jansstraat een alge meene vergadering. O. m. komt aan de orde ballotage en installatie van nieuwe leden, be stuursverkiezing, verkiezing kascommissie. Voor deze algemeene vergadering wordi een flinke opkomst der leden verwacht De WelEerw. Pater J. Lips, O.F.M.. Is geslaagd voor het examen van candidaat i» de Germaansche taal en letteren. Pater Lips, die tijdelijk verbleef aan de pastorie aan de Nieuwe Groenmarkt, zal na Kerstmis weer naar Venray vertrekken, om zijn lessen aan hel Staat «gymnasium aldaar te hervatten. Een door de overstrooming geheel verwoeste fabriek bij Dezzo.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1923 | | pagina 1