Ziet onze Etaiages 1 A 7 JAARLIJKSCHE Ziet onze Etalages De Autobus-misère. De wagens rijden weer. Ullll UlilEl-ltlH Ihs London Oaramel-Woiks, Zeer belangrijke Z&TEROJIG DEN. 5 'JANUARI tol en met ZATERDAG DEN 19EN JANUARI Zeer belangrijke HAARLEM. Ingezonden Medtdsslingen. Een ernstig ongeluk Beriehten uit onze vorige oplage. DE SPAARNEBANK Ingang der ma gazijnen alleen onder de Klok. GEDURENDE DE OPRUIMING ZIJN DE MAGAZIJNEN GEOPEND VAN 9 TJT 12 UUR EN VAN TWEE TOT i LF ACH T, DES ZATERDAGS TOT NEGEN UUR. Ingang der ma gazijnen alleen onder de Klok. Nieuwjaarsreceptie bij Mgr. A. J. Caiiier. Besmettelijke ziekten. KON. LIEDERTAFEL „ZANG EN VRIENDSCHAP". De benoeming van den nieuwen directeur. a 60 cents per regel. Door do koude VAN ONZE RECHTBANK. 1 HEEMSTEDE. Aanbestedingen. V.K. I CARAME S, TOFFEE's, HOPJE P-RU. Oe geftrkwenschen van dc Haarlemschc Geestelijkheid. Dinsdagmiddag, den eersten Januari, ont- vi g Z.D.H. de Bisschop van Haarlem de EE. Geestelijkheid uit de stad Haarlem, die aan Z.D.H. hare wenschen voor het nieuwe jaar kwam aanbieden. De HoogEerw. Vicaris-Generaal, Mgr. M. P. J. Möllmann, sprak namens allen Z.D.H, den Bisschop als volgt toe Monseigneur, Met opgewektheid heeft Uwe Ge'estelijk- id hedenochtend den oproep gevolgd van n Psalmist in den „Introïtus" der H. Mis f God 'n nieuw, een frisch en krachtig danê- Üed toegezongen, omdat Hij in het pas ge ëindigd jaar wonderbare dingen gedaan heeft tot heil van ons diocees. Wonderbaar mag ik noemen het feit dat U. D. H. bij het klimmen der jaren in ge- tondheid en levenskracht schijnt toe te ne- tmen dat van onze zoo talrijke clergé dit jaar slechts drie priesters, met zielzorg belast, ons ontvielen dat, in weerwil van de overal heerschende malaise, de offers, door uwe geloovigen voor allerlei goede doeleinden blijmoedig gebracht, Meeds grooter worden dat alom in het bisdom met de krachtige medewerking der toch over het algemeen financieel-zwakke Katholieken velerlei nut tige inrichtingen verrijzen of worden voor bereid en dan spreek ik nu niet eens van de kerken en scholen, maar ik noem b.v. twee charitatieve stichtingen in en bij Den Haag, een nieuw St. Joseph's-Gesticht te Bloemendaal voor de gevaar loopende jeugd; te dezer stede, in Den Haag, in Amsterdam, en Rotterdam kostelijke gebouwen voor het St. Frandscus-Liefdewerk en zoo nog veel meer. „Quia mirabilia fecit." Ongetwijfeld! Won derbaar en te bewonderen is wel de vol tooiing van Uw prachtig Klein-Seminarie, wat voor eenige maanden voor meer dan 300 studenten zijn deuren opende en wat zeer moeilijk aan de nakomelingschap den in druk zal kunnen geven van zorgzame en benarde tijden. Ja, Monseigneur, wij mogen God een dank lied zingen voor alle die wonderdadige ga ven, aan U en aan ons diocees geschonken, al moesten wij ook iederen dag de noodzakelijke schaduw zien bij al dat lichtal moesten Uwe priesters, hoe ijverig ook, dikwijls betreuren dat velen, verblind en misleid door de dwa lingen van ongeloof en zinnelijkheid, de H. i Kerk den rug toekeeren al werd ook Uw [bisschoppelijk hart door niet te openbaren grievend leed nu en dan gepijnigd Bij veel licht is nu eenmaal veel schaduw i Wij staan nu wederom voor een nieuwen jaarkring een jaar, uiterst belangrijk voor ons bisdom, hetwelk over de geheele wereld bekend en naar wij verwachten be roemd zal worden door het Internationaal Eucharistisch Congres te Amsterdam. U, Monseigneur, zult de gastheer zijn en 'mét den Afgezant der Pausen, Kardinalen en italrij ken Bisschoppen ontvangen, die allen in ihet openbaar hun geloof aan den verborgen Zaligmaker zullen komen belijden en ver sterken. Die heerlijke dagen zulletj alle an dere in de schaduw stellen ook zelfs den plechtigen feestdag, waarop U ih het bijzijn, zoo 't mogelijk ware, van al uwe priesters, de nieuwe Hageveldsche kapel zult consacreeren. j Monseigneur, moge ik namens allen dezen éénen krachtigen en hartelijken Nieuwjaars- Jwensch eerbiedig uiten het Allerheiligste [Sacrament. Wat te Amsterdam op zoo geheel ibijzondere wijze zal gehuldigd worden, brenge geheel het jaar Zijn rijken, goddelij- ;ken zegen over het diocees over priesters [en geloovigen geve wasdom aan alle goede iwerken en aan U. D. H. een krachtige He- 'melspijs, om nog een langen weg te kunnen 'aflegde ,jU tot verdienste, ois tot heiltot- 'dat Gij naderen zult den eeuwigen Berg •Gods." Toen de Hoogeerwaarde Vicaris-generaal dijn wenschen had uitgebracht nam Z.D.H. de Bisschop het woord en bedankte hartelijk voor de schoone wenschen, geuit bij monde van den H. E. Vicaris-Generaal. Inderdaad vefgcedt deze-dankbaarheid veel leed, hetwelk wij in het afgeloopen jaar heb ben moeten verduren. Met recht heeft de Hoogeerwaarde Vicaris- Generaal ge ezen op het groote feit, hetwelk dit nieuwe jaar zal plaats hebben, n.l. het Internationale Eucharistisch Congres te Am sterdam. Wij vertrouwen ten volle dat dit Congres onder a Ier krachtige medewerking zal slagen, en daarom vragen Wij thans de. medewerking onzer Geestelijkheid en der Ge loovigen en zoo deze medewerking op de eerste plaats zal bestaan in een vurig gebed dan zal de Korting Eucharisticus ons allen in dit nieuwe jaar brengen veel heil en zegen, hetwelk ik U allen thans van harte toe- wensch. St. Bavo). In de week van 23 tot 29 December 1923 kwam te Haarlem 1 geval van roodvonk en en 1 geval van diphtheritis voor; te Koog aan de Zaan 1 geval van roodvonk: te Oost- zaan 2 gevallen van buiktyphus; te Zaandam 1 geval van roodvonk en 1 geval van diphteritis en te Zaandijk 1 geval van diphtheritis. In de gisteravond gehouden buitengewone ledenvergadering der Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" is met 95 stemmen tot di recteur gekozen de heer Lieven Duvosel, uit den Haag. Op den heer Nico Hoagerwerf waren 35 stemmen uitgebracht en 3 blanco. Naar ons wordt medegedeeld, droeg de vergadering een vrij rumoerig karakter. Aan gedrongen werd op besprekingen van de di rigentskeuze, wat echter door den voorzit ter niet werd toegelaten. De stemming had den hierboven vermelden uitslag. Verschillende personen, die door de keuze van den heer Duvosel zijn teleurgesteld, deelen ons mede, dat bij hen het plan be staat, de vereeniging „Zang en Vriendschap" tc verlaten en een andere vereeniging te stichten. „r Omtrent, den nie.ijwbenpepiden directeur Lieven Duvosel, kunnen wij nog het volgen de mededeelen: Lieven Duvosel werd op den 14 Decem ber 1877 te Gent geboren, en is een vrij willig uitgeweken Vlaming. Hij studeerde aan de Koninklijke Conser vatoria, van Gent en Antwerpen en aan het Conservatoire National de Paris, alwaar hij de eerste prijzen bekwam voor piano, sol fège, harmonie, contrapunt, fuga en composi tie. Zijn composities worden in verschillende landen uitgevoerd o.a. in België, Frankrijk, Engeland, de Scandinavische landen, Duitsch- land en ook in Nederland door het Residen tie Orkest. Onder zijn directie zijn de volgende wer ken uitgevoerd: 16 Febr. 1908 Concert te Parijs (compo siteur); 23 Mei 1908 Concert tc Parijs (com positeur) La Charité; 5 Juli 1908 Concert tc Parijs (compositeur) Vers la lurmère (can tate); 22-27 Maart 1915 Symphonic Concer ten Gent, De Lelie; 25-28 Juli 1915 Kunst- Feest Concert van werken L. Duvosel. worden Uw handen ruw en gesprongenUw gez cht en lippen pijnlijk sch aal. Purol maakt ze spoedig beter, in Joozen van 30, 60 en 90 ets Bij apothekers en drogiste De liefde aan de Leie; 't Oude kerkje; De Leie; Les deux Cortiges; La Charité. 2 Sept. 1911 Concert in 't Casino te Gent: O Meimaand (gemengd koor); La Bataille de Valmy (Mannenkoor). 19 Oct. 1919 Concert Opernhaus ut Char- lottenburg; Das Lied vom Spinnrad; O Lied; Tanzlied. 27 Oct. 1919 Philharm. Concert te Berlin. De Liefde aan de Leie; 7 Jan, Concert. Di- ligentia den Haag: D.e Morgen; 20 Jan. 1920 Haarl. Bachvereeniging; id. 25 Jan. 1920 Concert Rotterdam idem;' 30 Aug. 1920 Kö- nigsberg idem; 3 Fcbr. 1921. Concert Chemnitz idem; 15 Maart 1921 Toonkunst', Utrecht, Sanctus, Gemengd Koor, Knapenkoor, orgel en groot orkest; 30 Oct. 1921 Concert Chem nitz; idem; 27 Nov. 1921 Residentie. Orkest, den Haag, De Morgen; 9 Februari 1922 Ge- wandhaus Cone. Leipzig, O Lied, Meidans, benevens de talrijke concerten met de ver schillende Liedertafels in België en elders. Ook dirigeerd" de heer Duvosel in al de grootè Belgisc f en Fransche tournooien, symphonieconcer.cn en Oratoria-uitvoerin gen, totdat hij in 1914 werd benoemd als eerste orkestmeester van de Koninklijke Opera te Gent, doch door den oorlog, die al les stil legde- kon Duvosel zijn plaats niet innemen Sedert anderhalf jaar werd aan Duvosel de directie toevertrouwd van het Utrechtsche mannenkoor „Euterpe", en van het gemengd koor „Onder Ons" in den Haag, terwijl hij reeas 8 maanden het Tiels mannenkoor diri geert. Op internationale wedstrijden tusschen Ner derland, België en Frankrijk, wist Lieven Duvosel de eerste prijzen te behalen in dc eerste afdeeling uitmuntendheid en hoogste eere-afdeeling. In 1902 behaalde hij ook een eersten prijs van uitmuntendheid ,in Jen Int. wedstrijd te Amsterdam. IfeHÉÉ^HÏ's werken van de Visschershaven te IJmuiden, gedurende de jaren 19241925. Laagste in schrijver J,. v. d. Plas te IJmuiden, voor de som van 25690. Vnn een Ako worden beide beenen oi'erreden. Vrijdagmorgen om 5 minuten voor elf heeft op hel spoorweg-emplacement bij de goede renloods een vrij ernstig ongeluk plaats ge had. De 17-jarige Ako-jongen B. genaamd, wau zonder dat hij daar hoorde, op de rails bij de goederenloods nabij de Baljuwslaan gaan staan en keek na.it een aankomenden snel trein: Men was hier echter aan het rangeeren en hierin had de jongen geen erg. Hij werd door een aankomenden rangeert reingegrepen, welke herin beide beenen ver boven de knieën afreed. Direct na het ongeluk kwam Dr. Wollerson en de E. H. B. O. op de plaats aan en ver leende de eerste hulp, waarna de jongen per po'itie-brancard naar het St. Elisabeth's Gast huis vervoer d werd'. Zooals we Donderdag reeds konden melden, zouden vandaag -de diëtisten met de autobus sen weer hervat wprden. Tegert 12 uur Donderdagmiddag ging- men de in beslag ge nomen autobussen weer terug halen. Het voorstel aan hel 'einde van de vergade ring, om de in beslag genomen autobussen ge zamenlijk te gaan halen, waarvoor de com missaris van p.oiitie toestemming gegeven had, werd met een hoera-tje begroet. In een groolen Wliite-wagen van een der on- dernemers. vergezeld van den heer H. W. Duykers en den heer De Jong ging het „en boe" naar de gasfabriek, waar de opgepikte karretjes waren neergezet. Ze stonden er allemaal i*>g, rustig naast et- kander nog met sneeuw bedekt en aan alle kanten droop liet water van de kappen. Tusschen de spaken der wielen, boven op De heer Hugo Nolth* as schrijft in'de spatborden en aan de treeplanken zat nog „Caecilia en het Muziekcc j van hem, leen vieze, modderige massa, dat het pianospel voor Duvosel geen gehei- Een voor een werden ze onderzocht, maar men meer bezit. Wonder gemakkelijk zooals j het aanslaan der motoren ging zoo gemakke- hij het instrufent bespeelt en niet, zooals men j lijk niet, 'want- de kasten waren zoo koud als auto's niet in één zwenking keeren, zoodat de wagens telkens weer achteruit gezet moeien worden vooraleer zij de goede richting heb- ben. De moeilijkheid is hiermede ous alleen slechts overgeplaatst en volstrekt met uit den oweg geruimd, ja zelfs door de laatste maatre gel nog eenigszins grooter gemaakt. De diensten zijn evenwel weer .geregeld, zoo als vroeger en het vervoer' heeft een kalm ver loop. De zaak inzake den parfumerielinndelaar a K., alsmede nog enkele belastingzaken werden op verzoek van den Rijksadvocaat uitgesteld tot Donderdag 7 Februari a.s., des morgens 10 uur. Een diefachtige dienstbode. Door den heer t. H. v. A. werd aangifte gedaan van het vermissen van eeltig geld uil zijn wo ning. Verdachl werd een zijner dienstboden, waarvan bij onderzoek bleek, dat zij ver schillende goederen, dc fami ie v. H. v. A. toebehoorende, in haar koffer had. Zij be kende dan ook die goederen te hebben ont vreemd. Een schadepost. Door P. J. J. is aan gifte gedaan van het vermissen van zijn over jas, welke hij tijdens het baanvegen had gelegd achter een hooischelf in het weiland van Groenendaal. van enkel-componisten nog wel eens beie ven kan, zonder begrip van piano-toonpro- ductie, neen, hoe ook in vuur, minder, of niet mooi van klank is zijn spel nooit. Van zijn achtste jaar af bespeelt hij de piano reeds. Door al de composities van Duvosel (en het zijn er vele) gaat een geweldige stroom van muziek; wat de kunstenaar met zijn mo tieven doet herinnert niet dar, aan hét aller beste op dat gebied; hij houdt van den' groo- ten stijl, schrijft uitmuntend voor het or kest. en. voor den zang opvallend gunstig. El ke zanger zal zijn werken dan ook graag zin- gen. Ook zijn kinderliedjes, opgedragen aan zijn beide dochtertjes, zijn bijzonder bekoor lijk. Zoo zien we, dat de heer Lieven Duvosel niet „iets", maar heel veel heeft gepres teerd op het muzikaal terrein en dat de Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" met door zijn keuze op den heer Duvosel,te laten val len een cminenten directeur heeft gevonden, welke zekér het belang van Zang en Vriend schap in hooge mate zal ten goede komen. Gistermorgen werd in hét bureel van den hoofd-ingenieur-dirêcteur van dén Rijkswa terstaat aanbesteed: het onderhoud der dui nen aan den vasten wal van Noord-Holland, gedurende 1924—1925. In twee perceelen en in massa: Laagste inschrijver H. Voorhoeve en Zn., Den Haag voor 16582, voor perceel I; voor pereëei II f 13552; en in massa 29.134. Verder werd aanbesteed: Het onderhoud van de buitenduinen op Texel, gedurende de jaren 19241925. Laagste inschrijver, H. Voorhoeve en Zoon, Den Haag, voor de som van 6270. Aanbesteed werd: Het onderhoud'van de Pettemerzeewering, gedurende de jaren 19241925. Laagste inschrijver N. Schager te Petten voor j 20990. Aanbesteed werd: het onderhoud van de duinen en zanddijken onder Callanlsoog en Petten, gedurende de jaren 1924—1925. Laagste inschrijver P. Daalder, Alkmaar, voor dc som van 4500. Aanbesteed werd: Het onderhoud der ijs en dé olie stijf. Er moest heel wat gelrok ken-en gedraaid w,orden om leven in de kas ten te krijgen, maar loch gelukte het, hoewel een grootè Hansa Lloyd hel langst weerstand bood, en niet eerder op gang wilde komen lot alle mogelijke middelen geprobeerd waren en de aririön van onderscheidene bestuurders bijna uit hèt 'lid 'waren gedraaid. Schade was er over het algemeen niet Ie constateeren. hoewel van den wagen van' den ondernemer Hoogland de achterbrug gebroken was Deze schade kon de lieer Duykers eclilcr niet doen gelden voor hel-,slechte vervoer naar de bewaarplaats, daar hij den toes'and van den wagen voor de in beslagname niel kende en niet kon aannemen dal door hel optrekken eeu dergelijke breuk ontstaan zon zijn. Deze wagen alleen bleef aohler op dc bin nenplaats, De andere in lange rij trokken langs Harmenjanswcg, Koudenhorn, Nieuwe Gracht, Kruisstraat, Barfeijorisstraat, in zege tocht rond de Gi. Markt, om langs de Sme- desiraat te verdwijnen. Hel bestuur van dc afdeeling Haarlem en omstreken van den Afg. Ned. Bon-l van ,mitobusdienst-ondei;nemers vergaderde weer voort in café Brinkmann, om ligt ,1e zenden adres aan den gemeente- WJ'jjrt 0|i tel stéllen. - diensten' zijn weder, ais gewoon, her vat', terwiit mi dé standplaats geyéstigd is aan helKénhemorplein. Nu het op tie Groote - Markt bij de visclihal weèr stil geworden is en de bussen allen naar h-ft Kennemerplein verhuisd zijn, blijkt eigen lijk, dat dadr het verkeer veel meer gehinderd wordt, dan dat vroeger op de Groote Markt hél .géval" was. Aanvankelijk reden de wagens van de Ken- nerbrug het plein op, keerden op den rijaveg en namen, 'achteruitrijdend, standplaats tus schen. dc boemen. dus dwars over hel voet pad. De politie, die hierin echter een belemme ring van hel verkeer zag, gelast té. de chauf feurs de wagens in een lange rij achter de hoornen te zetten, zooda! dus vaual' de brug direct d-e .rijweg overgestoken wordt. De mpéUijkhèM, hij hef - inrijden was hiermede dus opgelosl. •Maar levens ontstond een tweede even groot euvel. Bij hot' uitrijden immers kunnen de meeste DE SPANNING TUSSCHEN JOEGO SLAVIË EN BULGARIJE. ATHENE, 3 Jan: Rakicz, de Joego-Slavi- sche gezant te Sofia, is heden door de re geering' te Belgrado teruggeroepen in ver band met den gespannen toestand tusschen beide landen. Hij zal niet op zijn post terug- keeren, tenzii Bulgarije volledige voldoening geeft LKt Belgrado wordt gemeld, dat de teruggeroepen gezant hedenmiddag verslag heeft uitgebracht over den totstand in Bul- gariie. ATHENE, 3 Jan. Een eskader Servische vliegtuigen vloog heden over Merbovissa en verscheidene andere Bulgaarsche grens plaatsen Troeoenbeweging van Joego-Slavië wordt melding gemaakt in dc richting der Bul gaarsche kolenvelden. DE CRISIS IN GRIEKENLAND. ATHENE, 4 Jan. Venizelos is heden tc Athene teruggekeerd na een afwezigheid van 3 iaar. Gisterenavond is kolonel Piasti ras die met een torpedo-lager Venizelos tegemoet voer aan boord van het s.s. An- tolos gestapt. Piastiras verwelkomde Veni zelos op hartelijke wijze, de torpedojager loste 21 saluutschoten, de muziek speelde het Grieksche volkslied. Hedenmorgen 2 uur meerde de Antolos'in de haven Kerat- Sin; per auto reed Venizelos, begeleid door een militaire eerewacht in een A uur naar Athene. Venizelos heeft zijn intrek geno men ten huize van den scheepseigenaar Ottokos. Eenige vertrouwde vrienden waren daar aanwezig toen Venizelos arriveerde. Men verwacht hedenmiddag, als de terug keer en het verblijf van Venizelos bekend zal zijn, een groote demonstratie. Venizelos wordt beschouwd als de machthebber van Griekenland. Hij heeft den volledigen steun van leger en vloot. Wat voor Griekenland bovendien van groot belang is, is, dat hij bet vertrouwen heeft van de groote mogendheden. HET GEHEIM VAN TOET-ANKH-AMENS 4 GRAF ONTSLUIERD, DAL DER KONINGEN, 3 Januari. Ho ward Carter heeft zijn doel bereikt. Het geheim van Toet-Ankh-Amen's graf is ont sluierd. Dc 30CO jaar oude steenen doodkist van den Pharao is gevonden. Dat was het evenement van heden. De verwijdering van het raamwerk, waarover het lijkkleed om het schrijn hing, maakte verdere onderzoe kingen mogelijk. In tegenwoordigheid van Engelbach, een bekend figuur op het gebied der Egyptische antiquiteiten, benevens van de heeren Llarc- ness, Lythgoe,- Winloch en leden van den staf, opende Carter heden de drie andere schrijnen, waarvan twee de zegels van het koningsgraf bevatten. Eindelijk kwam het opwindende oógenblik. De laatste schrijn werd geopend. Toen de beide vleugeldeuren langzaam opendraaiden, vertoonde zich aan de blikken der in spanning verkeerendo aanwezigen een kolossale steenen s9r" cophaag, schitterend bewerkt en door den tand des tijds niet geschaad. ONZE GEZANT BIJ HET VATIC AAN. Onze Romeinsche correspondent seint ons: de heer en mevrouw Van Nispen to Zevenaer zijn aan de beterhand. DE LOONSVERLAGING BIJ DE SPOOR WEGEN. Nader overleg met de directie. Naar dc Tel. verneemt, is let hoofdbe stuur van de Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel door de directie van de Nederlandsche Spoorwegen uitgenoodigd tot een conferentie op Maan dag 7 dezer, om na te gaan, of eventueel op andere wijze dan door 10 loonsver laging bezuinigingen kunnen worden toege past Het hoofdbestuur zal op deze conferentie een eigen program van bezuinigingen over leggen, doch het zal geen enkele verplich ting op zich nemen. Na afloop der confe rentie zal het hoofdbestuur den datum van het buitengewoon congres der Nederland sche Vereeniging vaststellen, waarop door de leden een uitspraak omrent het resultaat van de conferentie zal worden gcdaam^^_ AMSTERDAMSCHE BEURS MEDEGEDEELD DOOR De Beurs opende heden: prijshoudend. HEDEN 6% Nederland 1919 91 6% Nederland 1923 1003/, 100"/, Oude Vaart 103 101 dito Gem Eigendom 92 88 Mij „Nederland" 49 V 148 Scheepvaart-Unie 122'/, 122 Rotterd Lteyd 129'/, 129 Holl. l.iovd 16 15'/, Pakclvaart 125 125 Oude Boot 793< 80 Holl Stoomboot 34'/ 35 H V. A. 480 482 Java Cultuur 375 375 Jurgens gew. 66', Koloniale Bank 183-/ 183'/. Indische Bank 123 I,21/ Gert. Handel Mij. 123', 123'/, Resc. dito 124 124 Phoenix. 82 Geconsolideerde 170 PO1/. Kon. Olie 386 388 U S. Steel 105' 105 Marine comm. 9', 83/j Vorstenlanden 181'/ 181 Aclious id. 178 178 Poerworcdjo 110», 110 Oude Deli 308 310 Senembah 270 270 Deli Balavi» 318 321 Amsterdam Rubber 148 s/ 14/ Scrbadjadi 229 230 Sri au 114 VVai Sumatra 124', Dordlsche Pelr. 372', 372 Soulhtrn Rails 40'/, 40'/ l'nion 140 140" Anaconda 93'/, 82 Wabasb 1 1'/ II1/, BREDA (HOLLAND) rabriek Van fijnere soortt en als specialiteit» artikel Hots Bonbcns niet het Groer, Kruis, gefabriceerd volgens origi eeie recepten van Di.ALPi LOUQUETTE. H H. Grossiers en Wtrkt Hers vraagt lemor stelde offe: t Succes verzekerd. Breda (Holland). Prijsverminderini i Prijsvermiideriü t

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 2