Advsrtentiên. I Onze Winterjassm en lekkers snssaiM» ERZON Sport- en ijsberichten. HHSEilj SP iCÜULEU Aanbesteding. Tc Koop «v Het Werkloozenvraagstuk LscluDCHRISTlAMA" sTiiüiiiüniiHimunmiaimijmuiiiiiüHüiiiffliiiK Tracht plushette AD VEÈTfïÊRTF" D 0 E l' E P. 0 P iï. UIT DEN OMTREK. ORDE EN ARBEID. N.V. „OE TIJDGEEST" Ds Kliniek voor Tandheelkunde BABTELJORISSTR. 24 DRIE WIJZt GEKKEM GBOIUIPIE BEVRAAGD MACHINESCHRMVEN ST&SOSRAFIE-GROOTE Gslegenkeids Aastlmding. AFSLAG. GPRUMG GEHUWD ECHTPAAR Vakkundige Schaatsen siijpsrij DIENSTBODE R.-X. DIENSTBODE VRIENDIN BIEDT ZICH AAN MCDISTE JONGE MAN nétofm LEEN~GËVR. TE KOOP RIJKNECHT D30R ZIEKTE. BENNEBROEK. -- PURMEREND. TOCHTJES DOOR WATERLAND. EDAM. HOORN. HOORN. WARMOND. UMUIDEN. MAANDAG 7 Januaii 1924 Prijs van i 25000 14494 2000 15228 1500 9392 1000 8149 12825 400 7545 14105 200 1105 100 18713 20135 20526 Hugo Petrus Joseph te ZÜIQ-SCHAIKW11K worden tegen zeer LAGE PRIJZEN opgeruimd 1Qtot 30 pCt. korting. - Vraagt prijzen in den winkel TEL. Ï89. Dinsdag 8 Janmri - 8 uur 9e VOLK 'V 0R3TFLLING Het Schouwiooneel Donderdag 10 Januari - 8 uur Kon. Ver. Hel Nod. Tooneel hef verbouwen van per= ceel Meerstraat 72, Re= verwijk. Ll.iEUREM (A coholvrij) van 7 WYNMUYS „0Ê 6UL0E DfiUYF' FftANSCH ENöELSCH DUiTSCH SPAANSCH een winkelier, te<jen ver goeding, een afoo Rde me thode aan de hand doen, om het bes aan der Eta- laneru.ten te voorkomen Adres of teief te verne men onder No 7344, aan het Bureau van dit blad. tien vinger systeem Opleiding voor Praktijk en Kxamens. MOORE's SCHOOL of COMMERCE Frans Halsstraat 1. ,,'T WOONHUIS" Koninginneweg 14. DUTfSÖH ËHGSLS0H SPREKEN EN SCHRIJVEN f 6.per maand. Dr. 0TT0 KLIPP, Kleverparkweg 142, Haarlem. ,,'T WOONHUIS" Koninginneweg 14. anmiiiim MOKGEH fflimiHim LAATSTE DAG TEGEN BALS M5-PRIJZEN Ta KSO? v ,,'T ÜCüfUiUSS" Koninginneweg 14. N Maandag 7 Jan. had op initiatief van den gemeentesecretaris, den heer Joh. E. lille- ma, een vergadering plaats van Burgemees ters en secretarissen uit een zevental ge lmeenten, ter bespreking van het Emigratie- ivraagstuk in verband met het werkloozen- j vraagstuk voor de gemeenten. Een viertal gemeentebesturen, mede uit- igenoodigd, waren niet verschenen, waarvan Bloemendaal en Aalsmeer kennis hadden ge geven. I De vergadering werd gehouden ten huize van de dames Lensen. Vertegenwoordigd waren de gemeenten ,'Lisse, Sassenhein, Noordwijkerhout, Voor hout, Zandvoort, Heemstede en Bennebroek. Te ruim half elf opende de voorzitter, Burgemeester N. L. M. Tilman, de vergade ring, en heette de aanwezigen, in het bijzon der Jhr. Dr. D. J. v. Lennep, vertegenwoor diger van het bemiddelingsbureau voor transatlantische emigratie, te 's Gravenhage, van harte welkom. De voorzitter bracht naar voren het doel !der bijeenkomst, een bespreking van een der nooden van den tegenwoordigen tijd, het i werkloozenvraagstuk. Toejuichend het idée, om door emigratie werkloosheid te verminderen, had spreker een groot bezwaar. De beste krachten zou den z.i. vertrekken, terwijl de mindere ele menten, welke juist een bezwaar voor de gemeenten zijn, zouden blijven. Hij hoopte, dat de heer Dr. v. Lennep dit bezwaar zou weten op te lossen. Voorts maakte de voorzitter van deze ge legenheid gebruik, de heeren een gelukkig Nieuwjaar tqe te w,enschen en gaf daarop het woord aan den heer Tillema tot ontwik keling van zijn idée. De heer Tillema zegt, dat het hem genoe gen doet, dat een zaak, welke in het buiten land reeds lang bekend is, hier ook meer ernstig onder de oogen gezien wordt. Spreker is van meening, dat de overheids bemoeiing het kwaad der werkloosheid in de hand heeft gewerkt. Een Regeeringsuitgave van ongeveer 40 millioen gulden per jaar voor werkloosheids- zorg, is sprekend genoeg. Spr. is van meening, dat een andere weg moet ingeslagen, andere middelen gezocht moeten worden. Het is een vraagstuk van ernstigen aard; de bevolking neemt jaarlijks met ruim 100.000 zielen toe, en wanneer niet spoedig verandering intreedt, ziet spreker de toe- hoorlijk loonend wenk voorzien. Ten einde i stelt de vraag; wat te doen als de emigrant I I .t l' m OJ .4 - wê«M na-n Sm m« a! KOlf komst hier donker in. Als correspondent voor de arbeidsbemid deling en uiteraard door zijn werkzaamheden en veeljarige ondervinding in het buitenland, handen in Canada worden overgegeven. hare verplichtingen tegenover de Canadee sche werkgevers te kunnen nakomen, stelt deze arbeidsbemiddeling als eisch, dat die gegadigden door een plaatselijke commissie ad hoe worden geschikt verklaard. Het bureau zal de commissie voldoende in- strueeren. 3. De reiskosten worden door de gemeente voorgeschoten, hetzij uit fondsen, bestemd voor de bestrijding dér werkloosheid, hetzij uit speciaal voor dit doel gevoteerde gelden. De kosten zijn te schatten op pl.m. 133 Can. Dollars, dus ongeveer j 350 per volwassene. 4. Het bureau is bereid bet mogelijke te verrichten om de terugbetaling der voorge schoten bedragen te verrekenen. Het stelt daartoe voor, iederen emigrant een zoogenaamde gemengde verzekering te doen sluiten van ten minste duizend gulden, waarvan de gemeente de eerste iaarpremie voorschiet en waarvan de polis in banden der gemeente blijft berusten, tot zij een zoodanige waarde heeft verkregen, dat de gemeene haar geld en de emigrant zijn polis terug krijgt. Bij de in Canada verdiende loonen is de betaling der jaarpremie voor niemand een bezwaar, 5. Met het oog op Je noodzakelijkheid eener zorgvuldige voorbereiding, is het gewensoht, dat bovengenoemde commissie len spoedigste haar werkzaamheden kan beginnen. De gunstigste maanden tot vertrek zijn Maart tot Juni, Het is uiterst gewensch, dat er nog eenige tijd bischikbaar blijft om den emigrant eenige, zij het zeer geringe kennis van het Engelsch bij te brengen- 6. Het bureau brengt 1 pet. der over- tochtskosten in rekening voor zijn be moeiing. 7. Ongeveer 3 weken voor vertrek depo neert de gemeente de benoodigde gelden. Onmiddellijk na vertrek zendt het Bureau de afrekening. Een gemeente, die op deze wijze een op lossing zou wenschen voor de steeds meer drukkende last der werkloosheidsuilkeerin- gen, zou uit te geven hebben 350 pl.nj. j 60 voor de eerste jaarpermie der levens verzekering] dus ongeveer 410 a 420 per emigrant Men kan direct met de Canadeesche regeering in relatie treden, doch de Tr. E. geeft dit voordeel, dat de emigrant vooruit weet wie zijn toekomstige werkgever is en welk loon hij daar minstens zal verdienen. Het boerenbedrijf is het meest aanbe velenswaardige, ook voor vakarbeiders, om dat het noodig is eerst met de zeden en ge woonten en de taal van het land vertrouwd te geraken. Naar gelang van religie en stand, kan men in bepaalde streken van het land geplaatst worden. (Dit ook naar aanleiding van een vraag van Burgemeseter Bulten van Voorhout). Elk transport van 25 tot 50 man zal wor den begeleid op de overtocht en in goede zijn premie niet betaalt. De heer v. Lennep erkent, dat er dan eenig verlies is, maar vindt het van geen beteeke- nis, omdat de gemeente de polishoudster is. Burgemeester Bulten (Voorhout) stelt de vraag; heeft de gemeente fin. voordeel van emigratie. Spa. heeft waardeering voor het werk der emigratie, maar hij meent dat deze bijeen komst belegd is ter bespreking van dit on derwerp in verband met hqt werkloosheid- vraagstuk in deze streek. Spr. stelt de vraag of een gemeentebestuur verantwoordelijk is met 'n groot percentage uit de post werkvoorziening te nemen voor dit doel, waarvan de voordeelen voor de ge meente misschien twijfelachtig zijn. Een uit zenden van 10 menschen uit een groot aan tal werkloozen kost de gemeente J 4200 di rect, terwijl ze met de grootste massa van werkloozen blijft zitten. Hij onderstreept daarbij het bezwaar van den voorzitter. Burgemeester Tilman. Spr. zou de gelden voor werkvoorziening liever gebezigd zien voor Zuiderzeewerken, land- orMiri!nn't en deerfrirke. Wethouder Dubbis (Bennebfoek) meent dat de werkloosheid de laatste jaren wel ■toegenomen is. Hij is ook van meening, dat overheidsbemoeiing daarbij niet gunstig werkt. Maar er is veel werkloosheid, ook bij werkwillige en goede werkers, en daarom moet er geholpen worden Hij vindt emigra tie wel een geschikt middel in vele gevallen. Wat de Zuider Zeewerken betreft, vele arbeiders uit deze streek zijn daarvoor ook niet geschikt. Daarbij zullen velen ook last ondervinden Hartog, ueemster. van de z. g. Brabanders, welke tegen zeer lage loonen werken. AMSTELVEEN. tl De heer Tillema is hei met den heer Bul- De Amstelveenschen ijsclub „Voorwaarts ten eens dat emigratie niet d e oplossing beeft een hardrijderij voor amateurs uitge- kan geven van het werkloosvraagstuk, maar j schreven op Dinsdag 8 Januari te Amstel- wil het als een der middelen aanwenden. veen op den Amstelveenschen Poel, om Het werkloosvraagstuk is er toch en men medailles; afstand van de baan 500, 1500 en moet trachten dit zoo goed mogelijk op te I 5000 M. Aanvang half twee des middags. Aangifte vóór 12 uur in „Het Dorstige Hert SPAAPNDAM. Jbl' ..Zwanenburg" is tamelijk goed De ge- iJsciub „Nova Zembla". - Zondagmiddag J™.l.jlke pllekken zip aigezet Voorzicht.g- .n heid blijft echter "eboden, vooral bij de had op de banen van de ijsclub „Nova Zemblagelegen op het voormalige IJ, een ringrijderij plaats, waaraan 21 paren deel namen. De uitslag is als volgt; Dames; 1. mej. A. Kuiper, schemerlamp; 2. mej. Greimans, Haarlem, bloemcnvaas; 3. mej. LuidensWillemse, koekjesschaal. Heeren; 1. G. Zwaan, ro'okstel; 2. W. de Mol, sigarenkastje; 3. D. Rosa, krantenhan ger. De wedstrijd bad een prettig en vlot ver loop en het fanfarekorps „Crescendo" hield de vrooüjke stemming er in. Dank zij het schitterende ijs, mocht zich Spaamdam in een groole, ongekende drukte verheugen. Woensdag oi Donderdag zal er een hard rijderij plaats hebben en wellicht ook nog de proefwedstrijden van den Kon. Nederl. Schaatsrijdersbond. Het Bestuur althans is reeds in die richting werkzaam. De IJsclub „Purmersteiin" hield Zondag een hardrijderij ,op schaatsen op de Nieuwe Haven. Het ijs was prachtig en er was op de bijbanen veel belangstelling. Er waren 26 deelnemers, die meermalen spannende ritten lieten zien: le pr. 25, de heer A. Bijman. Purmereod; 2e pr. 15, de heer H. Swart, Furmerend: 3e pr. 10, de heer H. de- Vries de Rijp; 4e pr. 5, de heer K. de blijft brug van Halfweg over de Ringvaart De banen Spaarndam-Haarlem over de Mooie Nel en het Spaame Delft zijn uitste kend. evenals de baan van E-sarodam naar Vclsen. De hooge kant van 't Spaame is evenwel niet vertrouwd. Bij aanhoudende vorst worden de beide Spaarne-kanten met een brug over de vaargeul met elkaar verbonden. LEIDEN, 7 Jan. De Leidsche IJsclub is voornemens Woensdag a.s. wedstrijden in het schoonrijden voor juniores te houden. Uit Warmond: Wij hebben bij ter zake kundigen ons licht opgestoken om onze lezers voor te lichten en wij kunnen nu het volgende mel den; Voor heden is de Haarlemmertrekvaart óf onberijdbaar óf gevaarlijk. Niemand wage zich te vlug. Althans niet vóór de ijsclub van Oegstgeest aan het werk trekt, die van wege den Z.-H. Bond, welke Warmond aan gewezen heeft als hoofdplaats in het district, samenwerking zoekt met Warmond en Voorhout. Warmond's iisclub begint ook niet, vóór alles betrouwbaar is, met het berijdbaar maken van het begin der Leede. Het beste is thans naar Warmond te gaan, waar o.a. „Meerrust" mét garage en stalling een keurige gelegenheid biedi als ijssta- tion en vanwaar de Kagermeren direct be rijdbaar zijn. Deze vertoonen tot de Kaag een ijsvlakte van een lengte van 4 kilome ter. Plet ijs is daar in één woord: schitte rend. De tusschenwateren Hofleede, Dins- dagschc Wetering enz. zijn vrij goed berijd- j baar en morgen, als 't doorvriest, zeker be- Voor hen, die een tocht per schaats door' Waterland-willen maken, kan. behalve d» reeds aangegeven wegen over Broek en Wa terland en Zuiderwoude, nog de volgende route aanbevolen worden; Men bindt bij de Kadoelen op en volgt dan den weg naar Ilpendam. Van hier gaat men over de ringvaart van de Purmer naar Mon nikendam. Hier kan men twee kanten uit: le. Over de Gouwzee naar Marken. 2e. Men volgt de trekvaart naar E i am, vanwaar men nar Volendm kan gaan; (deze baan wordt nog geschaafd). Verder herinneren wij er nog eens aan, dat bij doorgaand vriezend weer, heden de ijs baan VolendamMarken is uitgezet. Wan neer deze gereed is kunnen wij een tocht KadoelenIlpendamMonnikendamMar-, kenVolendam zeer aanbevelen. NAAR VOLENDAM EN MARKEN, Voor schaatsenrijders uit Hoorn en Om streken kan worden aanbevelen de tochten; naar Monnikendam via Edam en Marken en naar Volendam via Edara. Vooral de trek vaart HoornOosthuizenEdam heelt mooi ijs. Het bezoek aan Marken over het ijs is zeer druk. Er zijn Zondag naar schatting 3 a 4000 schaatsenrijders op het eiland ge weest, hoewel er nog geen bar-; r:,**e. zet. Thans is de baan naar Monnikendam gereed, doch -het ijs is op zee niet mee voelt hij veel voor het arbeidersvraagstuk en vindt werkverschaffing een goede regel. Hij vindt dit echter niet voldoende en ziet in emigratie een der middelen tot verbetering, vooral omdat het de menschen die er voor te vinden zijn, prikkelt tot zelfstandigheid. Spr. zou er dus voor te vinden zijn, om ge schikte personen te emigreeren met steun van gemeentewege. Spr. dankt Jhr. Dr. v. Lennep, den verte genwoordiger van het bemiddelingsbureau voor than5atlantische emigratie, voor zijn tegenwoordigheid en de bereidwilligheid om een en ander daaromtrent in verband met dit vraagstuk nader uiteen te zetten Omtrent dit' punt behoeft men dus niet bang te zijn. Wat de tweede vraag betreft, zegt spr. hangt alles af van de Commissie, welke voor dat doel door het gemeentebe stuur is samengesteld. Dit moeten zijn, ge schikte en vertrouwensmenschen. Daar hangt alles van af. Men moet echter bepaalde personen doen emigreeren. Het bezwaar van den voorzitter acht spr. niet al te gewichtig. Goede werkkrachten I zullen door den werkgever niet zoo gemak kelijk losgelaten worden, en voor zulke ar beiders behoeft de vrees voor werkloosheid niet ai te erg te bestaan. Spr. brengt ook een woord van dank aan Niet alleen, dat het gemeentebestuur goed de andere heeren vertegenwoordigers en het heeft op te letten wie het helpt, ook moet doet hem genoegen, dat ze gekomen zijn, Bennebroek is wel een van de kleinste gemeenten van ons land, die het initatici nam in deze, maar het kwam er z.i. niet op aan, of het een groote of een kleine ge meente is, maar of er praktisch nut te ver wachten is. De heer v. Lennep brengt allereerst dank aan den heer Tillema voor zijn initiatief. Spr. legt er den nadruk op, dat de zaak goed behoort te worden aangepakt. rekening worden gehouden bij de gehuwde arbeider met de vrouw. De vrouw zal meestal later moeten vol gen, maar de vrouw zal zich in het nieuwe vaderland moeten kunnen aanpassen. Dit is een punt van groote beteekenis. Op deze wijze zou de heer v. Lennep emigratie met steun der gemeente gerust kunnen aanbevelen. Bij de discussie welke na deze toelichting van den heer van Lennep volgde, zegt Bur Men moet geen menschen wegzenden om gemeester Tilman de idée wel sympathiek er af te zijn, maar goed toezien, wien men te vinden, maar, dat het bezwaar, dat niet wegzendt en de verantwoordelijkheid daar- *-»- voor op zich nemen. Twee vragen komen dan vanzelf naar vo ren: Hoe krijgt men daarvoor geld bij el kaar en wat is de beste wijze van emigratie? de meest gewenschte personen emigreeren, voor hem blijft bestaan. Op een desbetreffende vraag Burgemees ter van lersel (Noordwijkerhout) antwoord de heer v. Lennep, dat hij het werk voor de Spr. wil deze vragen beantwoorden en zal mijnen niet aanbeveelt, dat spoorwegarbei daarom eerst den zakelijken kant laten zien, Het Bestuur voor transatlantische emigra tie is daarvoor de bemiddelaar. Het bureau stelt zich voor de emigratie van Nederlanders naar Canada te bevorde ren op de volgende grondslagen: ders en houtbewerkers daar wel werk'kun nen vinden, maar dat een jaartje in bet boe renbedrijf voor kennismaking met de taal, zeden en gewoonten van het land wel noo dig is. Wat het loon betreft wordt in Canada be- 1. In aanmerking komen personen van 20 taald naar bekwaamheid, tot 40 jaar; jongeren alleen in gezelschap Een ongeoefende verdient 1215 Dollar van oudere verwanten, ouderen alleen, per maand met kost en inwoning, de bekwa- wanneer volwassen kinderen meegaan. me arbeiders 4050 Dollar per maand, met 2. Zij, die gaan, wonden door middel van kost en inwoning. het bureau in Canada van passend en be- Burgemeester Gouverneur (Sassenheim) lossen. De Overheidsbemoeiing moet ten dien opzichten zooveel mogelijk wegge- werkt. Burgemeester van lersel (Noordwijker hout) vind dat de gemeente de emigratie als werkloosbestrijding niet fin. moet steunen daar het geen praktische voordeelen brengt en zeer bezwaarlijk voor de gemeente wordt. Ook de heer Bader (Sassenheim) ziet er geen heil in. De heer Vos (Heemstede) zegt, dat zijn gemeente op dit gebied al eenige ervaring heeft opgedaan. De indruk is, dat de Hollanders moeilijk van moeders pappot zijn weg te krijgen. Van de 60 aanvragers voor emigratie naar België, zijn er met moeite 3 vertrokken. De aanvragen kwamen nog het meest van buiten de gemeente, uit Hillegom en Haarlemmermeer. Dit zal waarschijnlijk wel eenig verband houden met de wcrkloosheiduitkeering. Spr. meent dus. dai de voorstanders van emigratie zich geen groote Illusies moeten maken. Hoewel de indruk der vergadering ten opzichte der emigratie als werkloosbeid- bestrijdiag niet optimistisch blijkt, is de heer Bulten (Voorhout) tooh van meening, dat deze vergadering wel eenige vrucht heeft gedragen. Ten eerste, dat door vertegenwoordigers van een zevental gemeenten deze stof ern stig onder de oogen is gezien, ten tweede, dat die emigratie uit dit oogpun bezien meer de Regeeringsbemoeüng noodig heeft en ten derde, dat zeker alle aanwezigen de idee op zic.li zelf waardeeren, maar dat de ge meente bestaren elke aanvrage op zich zelf en naar omstandigheden moeten behandelen. Dat voorzichtigheid dus geboden is. Burgemeester Gouverneur (Sassenheim) wil nog even zeggen, dat hij blijde is, dat burgemeester Bullen ook aanwezig is, daar genoemde heer deze zaak in de Tweedie Kamer naar voren zou kunnen brengen. Een vraag, naast de vele, die gesteld zijn, zou spr. nog wilen doen nl.: wat moet er gebeuren bij emigratie van den getrouwden man, met de vrouwen en kinderen, die achterblijven? Spr. vraagt of de zorg voor de gemeente nog niet groóter wordt. Ook deze spr. raadt voorzichtigheid aan. De beer van Lennep is het met alle be zwaren niet eens en is van overtuiging, dat wanneer geschikte er. betrouwbare personen worden weggestuurd, de risico voor de ge meente tot een minimum wordt beperkt. De voorzitter, burgemeester Tilman, is van meening, dat het onderwerp thans ge noegzaam, voor de bijeenkomst, besproken is en is bereid zoo noodig later nog eens een algemecne bespreking te houden. Hij dankt den beer v. Lennep, als vertegenwoor diger van het bemiddelingsbureau, voor zijn duidelijke en onderhoudende toelichting en dankt de overige heeren voor hun belang stelling en sluit de zeer belangrijke vergade ring. te Amstelveen; inleggeld 1. Vrijdag 11 Januari wordt op de ijsbaan Schuttersgracht een hardrijderij op de ko-te baan gehouden voor beroepsrijders. De wedstrijden vangen aan 1 uur n.ffl. ENKHUTZEN, De ijsclub Enkhmzen heeft voor Donder dag een interne hardrijderij uitgeschreven op de korte baan om prijzen van 150, 80, 50 en 25. ANNA PAULOWNA. Bij de alhier on heden gehouden hardrij derij was d® uitslag: 1. P. Wilms, 2. A. Jon- gejans, 3. E. Blaauboer en 4. E. Muntjewerf. HARD-ARRERIJ. Met de muziek van .Apollo" voorop vertrokken gisternamiddag half twee vanaf „de Roskam" 19 flinke dravers met arresle- den, de een al mooier dan de ander, langs het Hoornsche rondje. Ten 2 uur ving de draverij aan, die als uitslag had dat de le prijs 40 gewonnen werd door Bathilda, eig. stal Z. te Hoorn, ber. C. Zwaan, 2e prijs 25 Condor, eig. stal Z. te Hoorn ber. F. Broers, 3e pr. 15 Annie, eig. en ber, G. Vos, Midwoud: 4e pr. 10 Prima Donnna, eig en ber. C. v. d. Zei, Bovenkarspel; 5e pr. Karolin, eig. en ber. Schouten, Blokker. 10 voor het schoonste geheel Pietje van G. de Haart, O.-Blokker. NOORDWIJK. Hardrijden. De Noord- wijksche IJssportclub had reeds spoedig een Wedstrijd georganiseerd op de Leid sche Vaart aan de Noordwijkerhoek. Het doel was liefdadigheid. Een honderdtal ge zinnen kwamen hiervoor in aanmerking. Deze ontvangen allen een prijs in den vorm levensmiddelen. HET TAXI-BEDRIJF TE AMSTERDAM De Tel. meldt, dat de chauffeursvereeni- ging „Bewust Streven" met 108 tegen 82 - stemmen besloten heeft tot opheffing van de trouwbaar. Ook het kanaal naar Katwijk is staking goed berijdbaar. Alleen wage men zich nog niet op het middengedeelte, waar het ijs nog vrij zwak is. Vanaf bet Warmcnderhek is verder een heel goede baan naar Noordwijk en Haar lem. Uit Sassenheim: De Sassenheimsche sloot is uitstekend berijdbaar en voldoende sterk, zoo ook de Zandsloot, Naar Warmond is het ijs over het Wije in écn woord prachtig Binnendoor is 't ook goed. Onder de Poelbrug bij Ter Leede is 't niet betrouwbaar, zoodat naar Lisse daar moet worden afgestapt. Van de Zandsloot langs de Wetering naar de Tevlingerlaan is zeer mooi en betrouw baar. Het laatste deel tot de brug is slecht Er moet worden afgestapt bij deze brug om op de Sassenheimsche sloot te komen. Uit Noordwijkerhout: Het ijs is hier mooi op de Vaart van Gul- demond en op de sloot van Zonneveld. Ook de vaart is al goed berijdbaar. Uit Hillegom*. De Ringvaart van de Haarlemmermeer is onberijdbaar; de Leidschevaari slechts bij gedeelten. Bij strenge vorst wordt die vaart eerst betrouwbaar. Uit Zuid-Schalkwijk: Het ijs op het Zuiderbuitenspaarne is goed betrouwbaar. De banen van de J. H. N. zijn in orde gebracht, aanbinden Haarlemmer houtpark. Denk om de bondsbussen, de ba nen hebben veel werk vereischt door het varen der booten in de vorige week. Don derdag en Vrijdag wedstrijden op de afdee- iingsbanen. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie in dit nummer. IJSBERICHT. Door het aanhoudende malen van het stoomgemaal is het ijs rondom Medemblik nog niet betrouwbaar. Zondagmiddag zakten eenige personen van levensmiddelen. Ook waren er eenitfe 1 door het ijs hoofdprijzen. Er waren 36 deelnemers Er j purmcrenc!_0osthuizen. Het ijs van de was een groote belangstelling en er werden Beemstcrringvaart van Purmerend tot Oost- mooie nummers gereden. Prijswinnaars wa- L i -- jt. u„« ren: 1. H. Vogelaar; 2. C. Guldemond; 3. hul"n lS. genoeg, doch over het alge- J. Rakhorst; 4. B L d. Voort; 5. L. Van mee£ "0tV' £ndf Purmcrend Rijn; 6. J C. v. d. Lippe. Voor vandaag word* de r'nS% aar* dru^ Eereden. stond op het program een wedstrijd in schoonrijden voor paren, voor heeren en Ringrijden voor paren. Voor Woensdag is er plan een kinderfeest te organiseeren voor jongens en meisjes onder de 16 jaar. IJs en weder dienende natuurlijk Wedstrijden le Anna Paulowna. In een wedstrijd voor professonals waaraan 24 rij ders deelnamen, gelukte het den Haarlem mer W. Cnossen zich als no 1 te plaatsen. Een fraai succes voor onze Haarlemmer, die tegen de Noord-Hollandsche rijders, waaronder zeer snelle, zoo'n mooie over winning wist te boeken. MEDEDEELINGEN VAN DEN IJSBOND, „Hollands Noorderkwartier. District Haarlem (IJ. B,), 7 Jan. Het ijs PurmerendEdam. De Purmerringvaart van Edam naar Purmerend is moeilijk te be rijden, doordat er Donderdag nog een sleep boot door gevaren is, Het Zuiderzeeijs op het Hoornsche Hof is vertrouwbaar verklaard, zoodat de ijsbanen aldaar zijn geopend. Zondag maakten hon derden van deze gelegenheid gebruik en leverde het Hoornsche Hop schitterende in de winterzon een prachtigen aanblik. Warmond heeft voor morgen een hard rijderij voor gewestgenooten en voor Don derdag een internationalen wedstrijd uitge schreven. Statuten, De „Staatscourant" bevat de statuten van de Visschenj Maatschappij „Vereenigde Steenkolenhandel IX", alhier. Trekkinq van 503 nummers j ten overstaan van Notaris AG MULIE: Prjzen van t 90iet jen geid.i 130 25Z/ 473S 6533 8665 10834 13264 16200 18643 51 77 4827 43 68 87 81 2a 49 6y 2634 35 48 8766 10S15 88 16451 56 91 72 37 6634 8815 31 13314 81 62 244 2726 4 6776 62 61 49 1654^ 18733 59 27 42 6807 65 11009 68 59 99 369 57 73 Si 66 30 13454 16627 18813 98 2811 89 6913 75 89 97 09 40 402 17 90 7020 98 11250 99 95 81 26 44 4910 56 890; b3 13649 16725 18S03 53 58 26 37 74 11348 97 16850 1» 59 2900 63 71o0 9006 7813793 oö 25 531 16 5053 7212 12 9U12815 67 19068 644 66 5187 94 912911439 40 95 19123 67 99 94 7325 76 53 13921 16904 56 75 3051 5279 73 9355 75 22 43 19239 772 61 5317 78 75 11554 23 8! Iw50 800 3183 36 7401 79 56 14093 99 iyo39 18 3282 73 19 87 83 14153 17019 19645 36 3350 54 U 21 94 94 29 31 48 69 97 5557 55 9423 11618 14265 17218 54 82 3402 60 72 53 87 14404 48 82 916 45 63 7541 1 85 11707 14646 17337 19718 81 66 65 77 9549 13 71 63 o9 84 80 68 7637 62 93 14779 17461 19S60 1008 3646 7S 93 80 11824 93 74 62 44 49 89 7704 90 89 14955 17543 19920 89 54 5621 26 93 12008 15038 17<U/ 2U073 1112 77 22 31 98 78 90 41 20107 66 3701 28 35 9634 12105 93 178.', 89 1280 41 44 7806 85 17 94 o4 20235 93 81 66 22 96 65 15113 99 73 1325 3826 5735 58 9723 123 u 3< 17903 80 98 34 72 7955 69 77 77 20 99 1450 82 5812 74 9805 12413 85 43 20376 54 3905 5903 82 20 12540 15229 13039 84 82 23 12 8073 80 71 97 68 20444 93 49 67 8101 9029 12ü43 15302 69 20550 1573 84 93 44 85 12739 82 73 ffl M9 91 96 81 10006 48 15408 78 62 31 99 6017 82 49 90 66 94 20635 1772 4031 32 92 83 12812 15503 I81uê 73 96 33 34 8265 10134 25 23 76 77 1834 69 41 72 40 51 15Ó4J 18205 81 1364 92 53 8372 10257 88 15702 6 89 2153 4331 6219 74 77 89 15814 68 20719 2236 54 6312 84lj 10316 122oi 70 18344 65 73 4456 29 20 78 52 153u 74 20561 261046013034 32 89 90 6310560 69 bO 184p4 78 82 75 84 22 83 10753 81 93 77 91 65 13175 16095 83 Oj 13218 lt>130 18535 85 60 74 70 74 4532 38 2302 43 75 24 62 6428 44 64 93 53 4655 94 99 85 6501 8583 2513 4718 26 8636 Voorzien van de H. H. Sacra menten der Stervenden, overleed heden tol onze diepe droefheid na een langdurige ongesteldheid on ze innig geliefde Echtgenoot, Va der, Behuwd- en Grootvader HENDRIK VENDEL in den ouderdom van 64 jaren. Uit aller naam: Wed. I. C. VENDEL. BEENTJES Heemstede, 7 Jan. 1924. Glipperweg 79 a. Eenige en algemeene kennis geving. Plechtige Requiem Uitvaart en begrafenis Vrijdag a.s. in de pa rochiekerk te Bennebroek, ten 9 Inplaats van kaarten. Heden overleed na een korte ongesteldheid, zacht en kalm on ze innig geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader ARIE MEILAND Wedn. van Maria Veldhuizen, na voorzien te zijn geweest van de H. H. Sacramenten der Ster venden, in den ouderdom van 88 jaren. Wij bevelen den dierbaren over ledene in uw godvruchtige gebe den aan. Familie MEILAND. Zuid Schalkwijk, 7 Jan. 1924. 27 c. De H. H. Uitvaartdiensten zul len plaats hebben op Vrijdag a.s in 'de parochiekerk O. L. Vrouw (Spaarne), ten half 8, kwart over 3 en hali tien, waarvan de H. Mis van half tien gezongen Requiem waarna, de begrafenis van uit de kerk. Hierbij hebben wij het genoegen U kennis te geven van de geboorte van onzen zoon H. P. ZWETSLOOT H. C. M. ZWETSLOOT-De Groot Lisse, Driekoningen 1924. Heereweg 62. lis- en weder dienende, op Donder dag 10 Januari voorleden en Vrij dag 11 Januari nationaal. Flinke geld prijzen Aangifte beide dagen tot I uur. HET BESTUUR. GED. OUDE GRACHT 84. Spreekuur voor MINVERMOGEN DEN 's morgens van 9-11. Maandag- en Donderdagsavonds van 7-9 uur. Spreekuren voor den MIDDEN STAND 's middags van. 1-3 uur, be halve Zaterdags. JAC. LAMP (THREE WISE FOOLS) Een geschiedenis van jonge en oude belde. Prijzen van f IJ9 f I. f 0.80, f 0.72 en 1 0.41. Vrij van rechten. Dr. Dir. WILLEM ROYAARDS. Tooneelspel in 4 bedrijven van Horace Hadge en Wigmty Perry val. GSOMPI Dr. Willem Koyaards. Plaats n van f 2.50 tot f 0,50 p!. r. Bureau van 10 tot 3 uur. Op VRIJDAG 11 JANUARI 1924, 's avonds 7 uur precies, zal door den Heer P. C. TIMMER, worden uitbe steedt: Bestek en teekening ad 3.00 ver krijgbaar bij den bouwkundige WIL LEM DE GRAAF, Hoflanderweg No, 1, alwaar alle gewenschte inlichtingen zijn te bekomen tusschen 4 en 7 uur nam. R.-K. BUITENMEISJE, voor dag en nacht, tusschen 16-18 jaar, bij P. j PRINS, Amsterdamschevaart 18, ge- I meenl'e Haarlemmerliede. Otaco - Anisette - Curapao Frambozen - Kersen - è-er- sico - Pepermunt. per II. 1.00 i, 1.10 134 Teiefoon dus prima Privaat- en Clublessen. Aanm Iding dagelijks. THE B iRLI TZ-SCM JOL of LANGUAGES 14 Or Houtstraat Te!. 1294 van eenige SCHILDERSTUKKEN, STILLEVENS en DIVERSE SCH1LDERIJNEN Magnifiek goed. - Tegen spotprijzen. Versche Duinkonijnen (geen ijskonij- ncn), vanaf 25 ct. Soep- en braadkip pen. Vette tamme konijnen. DELFTSTRAAT 13. van eenige COUPONS PLUCHE, zeer geschikt voor ETALAGE, i 3.50 p. M. 128 cM. breed. Wordt gevraagd een zonder kinderen, waarvan de man een nette betrekking waarneemt en de vrouw in de gelegenheid is een filiaal te bebeeren. Aan het filiaal is gelegenheid tot wonen. Bekendheid met administratie en het stelien van een borg vereischt. Brieven met volledige inlichtingen, waar en hoe Rrg werkzaam geweest, leeftijd etc., onder No, 6875 Adv. Bur. BELINFANTE Co,, Koningsplein 38 b Den Haag. i BULTERS, Twijnderslaan 15 Haarlem. Aan een dorpspastorie nabij Leiden wordt terstond een gevraagd. Brieven onder No. 9194 aan het Bur. van dit blad. Mevrouw L. H. BIJVOET-Eldering. Zandvoortpad 6. Overveen, vraagt te gen 15 Februari een nette als meisje-alleen. Besch. meisje vraagt R.-K, vriendin, leeftijd 22 a 23 jaar. Liefst omtrek Bloemendaal of Overveen. Brieven on der No. 9197 Bur. van dit blad. Legen 1 Febr. een net R.-K. Duitsch meisje, a's hulp in de huishouding, v.g. g.v. Brieven onder No. 9196 Bur, van dit blad. Wordt gevraagd, flinke in drukke, burger hoedenzaak, zelfstandig kunnende werken. Aanbiedingen na 8 uur des avonds. Lange Veerstraat 9-11. bij de Oude Groenmarkt. zoekt werk als schrijver, wisselloopeT of dergelijke. Brieven onder No. 9193 onder No. 7353 Bur. van dit blad. van particulier of bank. Goede borg Condities nader overeen te komen. Br. onder No. 0000 Bur. van dit blad. wortelnoten vitrine, gebogen (met klauwpoot), prachtmeube! met eenige vulling. Bij elkaar f- 350. Brieven on der No- 7345 Bur- van dit blad. Gevraagd een flinke goed met paarden kunnende omga; Geen vakkennis, onnoodi<J zich aan te melden. Firma J. J. SWEERTS, Klei ne Houtstraat 1. Ter overname te Arnhem, eerst^ stand gelegen, een geheel nieuwe, naar de eischen des tijds ingerichte CO- MESTIBLESZAAK. Overname met in ventaris 5000. Bevragen met post zegel, v. SPANJE^ Makelaar, Velp. een eiken cylinder bureau, in prima staat. Prijs 75. Adres ANEGANG 14. een zoo goed als nieuwe Damesfets. Billijke prijs. Te bevragen ZIJLSTR. 26-28. GOUDKLEUR. IETS BIJZONDERS: f 2.10 per Meter. - Prachtstoh EXTRA ZWAAR f2.60 per Meter.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 3