I GEBR. HOLT Magazijn: Anegang 44 Naaimachines A.s. MAANDAG laatste dag „DE KLEINE KAPEL" Adverteert in dit blad, U vindt steeds de grootste sorteering "fHH J. G. WASSENAAR, Jansweg 17 EXTRA LAGE PRIJZEN. MAANDAG KIJKDAG van onze Opruiming en verkoop tegen exceptioneele prijzen Alléén gevestigd Gierstraat 4.6 Theedoeken vanaf 9 ets, Glasdoeken mei inschrift vanaf 29 Handdoeken 29 HalfISin. Handdoeken 59 Baddoeken 24 Jaeger Pantalons en Borstrokken vanaf fl.58 Dames Hemden Dames Pantalons Dames Nachthemden Pompadour Schorten 78 ets. 78 11.78 89 ets. tegen de laagste prijzen bij UIT DEN OMTREK. ZAANDAM. ASSENDELFT. PURMEREND. HEEMSKERK. BEVFRWUK. UITHOORN. BENNEBROEK. ZANDVOORT. NOORDWIJK. HILLEGOM. VINKEVEEN. WILNIS. KERKBERICHTEK, Een groot aania! Dames, gaf aan onzen Oproep gehoor on profiteerden in den afgeloopen week van onze prachtvolle en voordeeiige AANBIDDINGEN van aïle soorten WITTE GOEiiEïtEN ais HANDDOEKEN - THEEDOEKEN GLAS DOEKEN TAFELGOEDEREN - LINGERIËN. Daarom raden wij U aan, aanstaande week beslist ons N! AG A ZIJ 14 ANEGANG 44 te bezoeken en gebruikte maken van de verschillende KOOPJES. ALGEMEEN VERKOOPLOKAAL SPECIAAL NIEUWE STOFFEERING J. GEIJLVOET, Doelstr. 37. - Tel. 3538. s OPRUIMING van een GROOTE PARTIJ LAPPEN ZIET ONZE ETALAGES Magazijn ANEGAN ii 44 Te huur gevraagd G. DE VLEESHOUWER <S Co. BEHANGERIJ - MATRASSENFABRIEK - STOFFEERDERIJ ZIET HEDEN PRIJZEN IN ONZE ETALAGES IN ALLE AFDEELINGEN. Omvergereden. Het steeds toenemende cuto-verkeer en de haast onbegaanbare weg op de Koog. zijn oorzaak, dat er weer een electrische boogbntaarn sneuvelde, Giste renavond werd de lantaarn tegenover da Noorderbrug het slachtoffer. Dit is zeker al reeds de 4de lantaarn, die kapot is ge reden, Ditmaal door de auto van den heer Hooft. Hardrijderij. Ondanks den ingevallen dooi, ging Donderdagmiddag de hardrijderij der IJsclub ..Zaandam" door. Doordat de hardrijderij alleep «voor Zaandammers was en er zeer mooie prijzen waren, was er groote deelname aan den wedstrijd. De prij zen werden behaald als volgt: le prijs, 60, U Tilmer; 2e prijs, 40, L. Thesing; 3e prijs, 20, L. Aarle, terwijl er nog 3 prijzen van 3 aan werden toegevoegd. De baan was wel nat, doch nog goed be rijdbaar, Er waren 89 deelnemers. - Opgeheven. De rijksveldwacht met standplaats 't Kalf is opgeheven. De rijks veldwachter H. Sneunk is overgeplaatst naar Zaandam. Gevonden. Bij de politie is een baal rijst gedeponeerd als gevonden. Ze is van •:en auto afgegleden, zonder dat de chauf feur het bemerkte. Overgebracht, De minderjarige C. T., die alhier zwervende is aangetroffen, is door de politie naar de ouderlijke woning te Alk maar overgebracht. Hardrijderij. Ons zeer actief bestuur der R. K. IJsclub hield Woensdagmiddag een hardrijderij voor meisjes. Er waren 34 uefhebsters. Uitslag: le prijs Lenie y, d, Zijden, 2e prijs Geertje Neclen, 3e prijs sjuurtje Kessens, 4e prijs Clasina Vroude en je prijs Hendrika Heynen. Hardpiikken. Het hardprikken met hindernissen heeft èn aan de deelnemers èn. san de talrijke toeschouwers veel pret ver schaft. Er waren 86 deelnemers. Voor het Jesluur der R. K. IJsclub een zware taak am het zoo in te richten, dal alles vlot liep. Na heel wat aardige prikritten was de uit slag ais volgt: le prijs Cor Terra, 2e prijs H. Mijnen D.z.. 3e prijs C, Bos C.z., 4e prijs H. Nooy, 5e prijs KI. Nielen en 6e prijs P. Zuidervaarl C.z. Het bestuur der IJsclub romt een woord van lof toe voor het vele, verk voor het ijsvermaak verricht. Steunt 'et actieve bestuur, door contribuecrend lid Ier ijsclub te worden. Gewetensgeld, De Minister van Finan ciën maakt bekend, dat door den ontvan ger der registratie en domeinen te Purme- rend van den heer Cornelis Jacobus Hesp, kapelaan alhier, betalende namens een on bekende, is ontvangen een bedrag van 20 voor te weinig betaalde successierechten. Kantongerecht. De kantonrechter te Haarlemmermeer veroordeelde W. B. al hier ter zake het onttrekken van een ion gen aan de leerplichtwet tot 2 boete of ,2 dagen hechtenis. De eisch luidde 4 subs 4 dagen. MONNIKENDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Maria, d. van Jan Bos en Grietje Buter. Hendrikus Gerardus, z. van Jacobus Petrus Koiiijn en Anna Maria Kat. Ondertrouwd; Harmen Deun, 28 jaar en Marijtje Visser, 20 jaar. Overleden: Gerardus Johannes Petrus Dijk,. 36 Jaar, en Gerardus Johannes Petrus van Dijk, 36 jaar, echtgenoot van Theodora Maria Albcrdina Johanna Leusden. Getrouwd: Willem Petrus Tuin. 22 jaar, :n Gerarda Anthonia Greuter, 23 jaar. Benoeming raadslid. De heer Groene- •voud, de thans aan de beurt komende can- didaat van de R. K. Partij, beeft aan het Centraal Stembureau bericht, dat hij een eventueele benoeming tot lid van den ge meenteraad niet zal aanvaarden. Zijn opvolger is de heer C. J. van Baar. «- De Commissie van Toezicht van het •ontract ter bestrijding van den handel in afgesneden Gladiolen cn Darwin-bloemen, opgericht in 1919 met plm. 200 leden, tel- |dc de vorige maand ongeveer 1300 con tractanten. Tot dusverre zijn 87 onderteekenaars, waarvan er verleden jaar 7, beboet. Raadscommissie. Burg. en Weth. bren gen ter kennis van de ingezetenen, dat de commissie van bijstand in het beheer der gasfabriek, het electriciteits- en telefoonbe drijf voor het jaar 1924 is samengesteld als volgt: ■J. Schipper, voorzitter; C. A, Schreuder Wijker, E. Wilcke, J. Groot Kz., leden, en de commissie van fabricage voor 1924 uil j de heeren: C. G. M. van Baar, voorzitter, G. Ed.el, F. J. B. Middelhof!, P. Tadema, leden. Voor de armen. -- Vandaag zal op ver schillende punten hier ter plaatse oen ijzeren pot worden geplaatst. Bij deze zullen twee personen de wacht houden en op deze wijze geld inzamelen. Deze gelden zullen worden besteed toi steun van de algemèene armen van Bever wijk, Hij liep cr in. De- vorige week nam de ge- moen te-veldwachter W. Step een geweer in beslag van v. V.. woonachtig 7eAalsmeer, daar dit niet gedekt was voor een Bewijs. Tot zoover een gewone overtreding, doch het muisje had oen staartje. De landbouwer 11. vroeg dezer dagen een bewijs voor het hebben .vair een vuurwapen. Toen hem dit bezorgd werd. deelde hij <jcn veldwachter mede, dat zijn geweer 'ontvreemd was. Deze, dit in verband brengende met het in beslag genomen geweer, tiet dit H. zien en deze kende zijn eigendom, v. V. werd weder in verhoor genomen en verklaarde het van een onbekende te hebben gekocht. De zaak is echter nog in nader onderzoek. x Gevonden rijwiel. Dinsdagavond be merkte de heer J. P Klok in de Schans al hier, bij het sluiten zijner zaak, dat een rij wiel voor zijn ramen stond. Daar de eige naar zich niet meldde, werd bet rijwiel bij de politie gedeponeerd, die hel als een ge vonden voorwerp beschouwde en waar de eigenaar zich kwam melden, om zijn eigen- dbm terng te verkrijgen. Feestavond. Zondag 27 Januari 1924, 's avonds 7 uur, zal het 10-jarig bestaan der II. K. W. V. „St. Joseph" worden gevierd in het Parochiehuis alhier. Als feestredenaar treedt op do heer H. Brouwer van Hilver sum. Een bekend Uithoornsch zanger zal «enige nummers ten besle geven, terwijl de tooneelclul) ,.St. Raphael" reu'ge loonee.l- xlukjcs op zal voeren. Het belooft een aar dden avond Hiljartsport. Donderdag 11 Ja-n. speckle het het 2e vijftal van de biljartclub „Oud Berg en Dat" een vriend schappelijke n wedstrijd tegen het 2e vijftal van „Onderling Genoe gen" in hef clublokaal van laatstgenoemde club in bet café van'den heer P. Lanvmers, Bagijncslraat 10 le Haarlem. Hoewel de bei de clubs elkanders krachten in het geheel niet kendenbleek dat ze geheel aan el kander gewaagd waren. Hoewol Berg en Dal vier van de vijf par tijen wist te 'vinnen, was hel verschil in winst der vijf partijen zeer gering. De uitslag van dezen wedstrijd was „Bergen Dal" 80. 80 80 40 en 81» 360, „Onderling Genoegen" 74. 52. 80 en 60 338 ca- ambojos,een winst dus van 22 punten voor „Berg en Dal": Donderdag 17 Jan. heeft de 2e ontmoe ting plaats van deze t>eide vijftallen ten hui zo van den heer Snoeboer te Benuebroek. Do Koninklijke Goedkeuring is vct- leend. aan de Mtiziekverecniging Kunst na Arbeid, bij Kon. besluit van 18 December 1923. Loop .der bevolking 1923. Op 31 Dec.. 1922 Bestond de bevolking uit 1383 personen, 660 mannen en 723 vrouwen, geboren werden 14 tn. en 20 vr„ overleden 6 in. en 12 vr„ in gekomen 61 m. en 87 vr„ vertrokken 60 m. en -S3 ve.. to taai een. werpietide.ring. van 9 itt. en. 11 vr., zoodat op 31 Dee. 1923 de be volking bestond uit 669 m. en 734 vr.. totaal 1403. Er hadden 10 huwelijken plaats. I Uitvoering. Donderdag 10 Januari 1924, gaf de gymnaslifikvoreeniging .Al Doende Leert Men", een .uitvoering in het gebouw van „Kehoboth".' Niettegenstaande het .slech te weer; was de zaal goed bezet. Te onge veer 8 uur opende de voorzitter den avond en "heette allen van harte welkom, in hel bij zonder dfen Burgemeester en secretaris der gemeente, en de zustervereeniging afd. Hil- legom. Vervolgens las hij een telegram voor, dat was binnengekomen van een onbekende, waarin stond, ik wensc.h de vereeniging een genoogelijken avond, hierbij 10 Daarna •had de opmarsdh, onder leiding- van piano muziek, plaats. De verschillende nummers, van het programmal werdou dan onder led- ding van den Directeur den hoer E. A. Scheep masker, geard afgewerkt en vie An- zeer tin - AS» (den smaak, vooral de nummers Brug ert Tlooerok voor heeren werden zeer goed uit gevoerd. Ook de dames verdienen «en woóyd van lof voor haar eerste uitvoering, <jpc vooral een succes hadden niet het nummer knotsoefeningen, hetwelk op verzoek bij het. einde van den avond, nog eens .door de da mes uitgevoerd werd. Het nummer 6 met? was een exlra num mer van die kleine meisjes, die met een hoe pel in vlaggenfooi. aardige oefeningen ton besle gaven. Ook de kleintjes een woord van lof, die naar verhouding met de gnoo- tcn, goed gewerkt hebben en die dan ook het laatste nummer van het programma 13 met? hebben afgewerkt, dit waren oefenin gen op de Brug en Paard. Hierna was liet programma voor dezen avond afgewerkt en hebben velen van dezen gezeltigen avond ge noten. De voorzitter sloot dan ook deze avond met een woord van dank aan allen, in het bijzonder weer aan Burgemeester en secretaris en ook vooral aan den Directeur, die zoo onvermoeid deze oefeningen heeft voorbereid, en aan alle leden, die aan dezen avond hebben meegewerkt. Wij wenschen de voreenigiin.g A. D. L. M. voor Dinsdag 1.7 Januari n..s. oen goer! succes toe en volle zaal, gezien het mooie programma, twijfelen wij daar zeker niet aan. Gemeenteraad. De Zandvoortsche_ Ge meenteraad, werd op Vrijdag 11 Tanuari ge houden. te n.tn. 2 uur. De vergadering werd om 2 55 uur geopend door den voorzitter den heer J. Beeckman, burgemeester. Afwezig de heer van der Plas. De Voorzitter spreekt bij de opening de beste wenschen uit voor 1924 voor de le den en hun gezin, alsook voor de gemeente Zandvoort. De heer Zwaan dankt als oudste raadslid den voorzitter voor diens goede wenschen en wenscht hem en zijn familie eveneens alle goeds toe. Ingekomen stukken. Bij de behandeling van de ineekomen stukken, wordt een verzoek voorgelezen van de1 raadsleden Gunters, Voorthuizen err mevr. Weenink. om de Logeergastenbeta ling on te heffen. De Voorzitter stelt voor dit stuk bij de beerooting te behandelen. De heer Gunters stelt er prijs op, dit verzoek apart te behandelen. Hij vindt deze belasting niet alleen onbillijk, maar tevens ook nadeelig voor de Gemeente. Dit verzoek wordt door spr. op de bekende gronden, uit voerig toegelicht. Vooral zal, aldus spr., het aantal logeergasten zeker verminderen. De heer Bramson meent dat deze zaak wel degelijk bij de begrooting behandeld moet worden, daar dit geen sluitpost is, zooals de heer Gunters meent. Over dit voorstel staken de stemmen met 6 tegen 6. Het voorstel tot verhuring van een berg- r'aats te Bentveld wordt goedgekeurd, even als het voorstel tot verhooging van het bouw- crediet, verleend aan den heer H. Bluijs, waarvoor de gemeente garant is. Verlenging van den ar beidstijd en verlaging der Ioonen. Nu wordt het bekende voorstel van den heer Molenaar om te besluiten a. tot intrekking van den vacantietoeslag, b. tot invoering van de 48-urige werkweek van de werklieden en beambten en de 41-urige voor de ambtenaren. De heer Padt zegt, zich er over te verba zei, dat dit voorstel wordt ondersteund door W thouder Siegers en wordt ingediend zon der de commissie voor Georganiseerd Over leg te hebben gehoord. De heer Siegers verdedigt het voorstel van den hèer Molenaar en merkt op, dat de raad in dit geval het voorstel zal moeten aan nemen. De heer Gecrts is niets te spreken over het indienen van dit voqrstel. Naar zijn mee ning moet eerst de commissie voor Georga niseerd Overleg worden gehoord. De heer Bramson zegt dat volgens hem dit voorstel een stukje comedie is, en dat hij het vlkomen met de heeren Padt en Geerts eeis is. Hii vindt het voorstel niet noodig, nt als men de 20.000 der Logeergasten- be! sfi*"~ '"T wegsmijten, dan heeft men toch t lt ttele bedrag niet noodig, d3t de intrek king van den vacantietoeslag zal opbrengen. Hij zou daarom den heer Molenaar in over- we~"'ng willen geven om dit voorstel in te trekken. De Wethouder Molenaar verdedigt het voorst 1 meer uitvoerig. Wanneer men tot bezuiririi" moet overgaan, aldus spr., dan ligt het toch voor de hand dat intrekking van den vacantietoeslag het eerst noodzakelijk is. Onder deze verdediging wordt door de heeren Padt, Bramson en Geerts herhaalde lijk geïnterrumpeerd. De heer GEERTS stelt voor het voorstel vi'in den how Molenaar in le trekken. '.De VOORZITTER verklaart ook tegen hot voorstel te zijn. De heer ZWAAN' spreekt de hoop uit, dat tiet voorst, 1-Moienaar zal worden afgewezen. De commissievan overleg zal .eerst gehoord moeten worden. Hel voorstel van den heer Molenaar wordt in stemming gebracht en verworpen met 7 legen 5 stemmen, Voor de heeren Siegers, Molenaar, v. d. Wcrfl'. Voorlhuysen en mevr. Weenink. Tegen de heeren Padt, Grcrs, Schaap, v. d. Bos. Bramson, Zwaan cn Gunters. De begrooting van de gemeentelijke bedrij ven voor 1924 wordt vastgesteld. Algcmeenc beschouwingen. De heer ZWAAN wil bespreken de samen stelling van het college. Spr. wil or op wijzen, dat de lieer Molenaar tegen het verlangen van zijn partij zijn benoeming lot wethouder aan vaard heeft. Spr. spreekt zijn misnoegen uit over het ver langen tol opheffing der logeergasten belasting. "De'heer BR'AMSON brengt darrk aan den voorzitter voor de vriendschappelijke samen werking in liet vorig jaar. Spr. wijst op de belangrijke kwesties, die opgelost zijn, o. a. de nieuwe Strandweg, tegen welk voorstel veel oppositie werd gevoerd. Spr. prijst het beleid van het vorig ool'ege van B. en W. Vervol gens wenscht de lieer Bramson de houding te bespreken van den Vrijheidsbond en laakt deze. Evenals de heer Zwaan verwijt de lieer Bramson den heer Molenaar, dal hij zijn zetel als wethouder legen den wil der vereeniging „Gemeentebelang" heeft ingenomen. De begrooting ter sprake brengend, spreekt de- heer Bramsom zijn verwondering er over uit. dat waar de begrooting het vorig jaar een bedrag aanwees van 739.809, deze nu aan wijst 811,743, in een tijd, waarin bezuinigd moet worden op alier'ei wijze. Spr. ui t zijn dringenden wensch, dat de post onkosten voor burgerwacht van de begrooting wordt afgevoerd. Het gaat hier niet om he.t bedrag, maar tm liet princiep. Spr. vraagt om vestiging van een sportier- rein op den gemeentegrond, ten koste der gemeente. Spr. kant zich tegen de voorgestelde ver laging van salarissen der wethouders en de presentiegelden der raadsleden. Spr. wenscht een betere reiniging der stra len. De heer GUNTERS antwoordt den heer Bramson omtrent een opmerking van genoem den Jicer omlrent den woningbouw, dat bij tien Vrijheidsbond plannen en beekeningen wa ven gereed gemaakt voor woningbouw. maar van het Ministerie san Arbeid de mededeeling kwam, dat hiervoor geen subsidie kon ver strekt worden. Wethouder MOLENAAR dient den lieer Zwaan van antwoord op diens opmerkingen, even zoo den heer Bramson Hij bespreekt het verwijt omtrent zijn inname van den wethou- derszeiel. huilen den wit der vereeniging „Ge- in een lebeiang" en verwerpt deze insinuatie. Spr. is bereid, hierover nader te debatteeren. De voorzitter schorst de vergadering ver volgens tol- des avonds half acht. Avondzitting. De..lieer v. d. Plas js thans aanwezig." Wethouder SLEGEP.S verdedigt zijn benoe ming tot wethouder van publjeke werken, als zijnde in deze een zaakkundige. Spr. verzekert ook, dat hij met alie kracht de bezuiniging in de te behandelen begroe iing zal voorstaan. Spr. heeft hij zijn tak van dienst de meest mogelijke bezuiniging in acht .genomen. "•Omtrent de vraag van den heer Bramson firn afvoering van de post onkosten voor de burgerwacht, acht spr. de instandhouding van de burgerwacht noodzakelijk. Spr. is liet met den hoer Bramson eens, dat de vergoezjimg van 1000 voor de wethouders niet te veel is', maar acht liet billijk, dat, waar algemeen de salarissen worden verminderd, dit hier ook hel gevel is. De heer BRAMSON eisdit van den heer Gunters verklaring omtrent beweringen in een pamflet, rondgezonden tijdens de laatste ver kiezingen, als zou do toenmalige wethouder van financiën de-schuld zijn van de finandecle misère in de gemeente. Do heer CENTERS, verklaart een misver stand, hetwelk gerezen was omtrent het be drag van het belastbaar inkomen en trekt de bewering in. De heer BRAMSON verwijt wethouder Mo lenaar, dat deze in bezuiniging der salarissen niet begint van boven af. maar bij de arbei ders en workloozen. Er ontspint zich vervolgens tusschen wet houder Molenaar en den lieer Zwaan een over- do laatste verkiezingen. De VOORZITTER spoort er toe aan zich alleen le bepalen tot hot houden van ulge- meene beschouwingen en niet tot persoonlijk heden over te gaan. De heer PADT dringt er op aan. zakelijk ie blijven en niet de vergadering te laten ont aarden in eenvoudige verkieziogsbespreking. Spr. logt er den nadruk op. dat men zich in debat meet beperken. De heer v. d. PLAS verklaart, dat in de begroeting niet die bezuiniging in acht geno men is. welke hij er van verwachtte. Spr. acht liet voor weihouder Molenaar raadzaam, nu hij in zijn voorstel door zijn aanhang is ver laten. zijn wethouderszetel te verlaten. Wethouder MOLENAAR zegt, dat hij nog niet klaar is met zijn actie. Te 10 uur sluit de voorzitter de algemeene beschouwingen. De gemecnlebegrooting. Bij post 10 komt het voorstel-Siegers in steming omtrent verlaging der wethouder- sala-rissen met 10 procent. Dit voorstel in stemming gebracht wonII verworpen mol 10 tegen 3 stemmen. Bij post 12 stolt de luvr Geerts voor, het presentiegeld der leden te -tellen van 5 op 3 por zitting en geen vergoeding le ver strekken voor bijwoning van voortgezette ver gaderingen. Het voorstel van den beer Geerts in stem ming gebracht wordt aangenomen met 8 te gen 6 stemmen. Na cenige besprekingen omtrent verschil lende posten wordt de zitting te 11 uur ge schorst tot Woensdag 16 Januari te 7 uur. Burgerlijke Stand van 411 Jan. Ge boren: 4 Jan.: Johannes Cornelis, z. v. C. van der Luijt en Z. Vlaanderen. 5 Jan.: Johanna Petronella, d. v. H. Her mans cn P. Toebak. 7 Jan.: Cornelia, dochter van S. Broek huizen en A. v. d. Haak. 10 Jan.: Willem, zoon van L. van Beelen en J. Plug. Ondertrouwd: Adrianus Koeman, 23 jaar en Petronella Adrians Wijnands. 19 jaar. Petrus Franciscus vau den Berg, 28 jaar en Catharina Maria v. Dam. 28 jaar. Overleden: 8 Jan.: Johannes Zuidhoek, 1 m„ zoon van J. M. Zuidhoek en J. C. Was senaar. 9 Jan.: Christiaan Warmenhoven, 66 jaar, gehuwd met W. Mooijekind. Eenden gestolen. In den afgeloopen nacht zijn van den heer S. Wcbcr alle een den gestolen. Daders onbekend. Prachtig succes. Op de Wereldtentoon stelling der Ned. Avicultura te Den Haag, heden gehouden, heeft dc heer J. A. H. Salman, eiglnaar van ,>Hoen.derIust" een prachtig succes behaald. Hij verwierf nl. 2 eerste prijzen in de aid. Fransche Hoen ders en 2 eereprijzen resp. voor den besten haan en hen van de soort Faveroles. Als men nu weet, dat er niet minder dan 3002 inzendingen waren, dan heeft de heer Sal man zeker wel prachtig pluimvee inge zonden. Aangerand, Gisteravond zijn 2 dochters van den heer Van der Mey te rond 11 uur aan de Hoofdstraat door zekeren P. S. aan gerand, de mutsen zijn afgerukt en ze zijn nog op ander wijze onheusch bciegend. De politie stelt een onderzoek in. R.-K, Voetbal. A.s. Zondagmiddag speelt Vinkeveen I voor de competitie te Utrecht tegen N.F.C. JI aldaar. Aanvang v. d. match 2 uur. Het belooft' 'n vinniger strijd te wor den. Op eigen terrein won Vinkeveen mei 3-2. De dooi. Donderdagmiddag zou op de baan van de ijsclub Voorwaarts een wedstrijd gehouden worden met arren, doch door den plotseling ingevallen dooi ging dit niet door. Het is wel jammer, want zeker had deze wedstrijd veel publiek getrokken, daar het zeer weinig voorvalt dat een dergelijke wed strijd kan worden gehouden. Een teleurstelling. De gecombineerde IJsclub Volharding Vooruit, Wilnis, Mij drecht. had een prachtigen wedstrijd uitge schreven en wel op Donderdag 10 Januari. Grootsche plannen waren er gemaakt, prach tige prijzen uitgeloofd, de baan was prima in orde; het bestuur e.a hadden hun beste beentje voorgezet. Maar wie schetst de teleurstelling, toen Donderdagnacht' de dooi was ingetreden en men 's morgens hoorde: „De wedstrijd gaat niet door." 't Is wel jammer, want nu de plas dit jaar drooggemaakt wordt, zullen we dit seizoen daar wel voor het laatst gereden ^bben Wedstrijd. - Do uitslag van den wedstrijd, uitgeschreven door de IJsclub dacht", is als volgt: le prijs: .1 15- C. Bank. 2e prijs: 10. J. Veerhuis. 3e prijs: 5. J. Twaalfhoven. 4c prijs: 2.50. v. d. Vaart VIJFHUIZEN. Bijkerk H. Augustinus. ZONDAG half 8 H. Mis v. Joannes Schoof, 10 uur Hoogmis voor de Parochie. - Lof met Rozenhoedje voor de Regeenng van 01 DONDERDAG 8 uur gez. H. Mis voor «-Mis v-The. dorue Sluimer, 10 uur v. Nicolaas Eks e Maria Stokman. HOOFDDORP. ZONDAG half 8 de H. Mis voor het geesrt en tijdel. welzijn der parochie, half 10 de catechismus, half 11 de Hoogmis voor Petms Cornelis Stolwijk. 3 uur verg. v. d. leden der Derde Orde. MAANDAG bij de Zusters voor zekere overledenen, kwart over 8 v. Mgr. Bernar Ju. Dankelman. v DINSDAG kwart voor 8 voor Corn, ver degaa'; Warmerdam, kwart over 8 v. Antoon van Leeuwen en Agatha van Leeuwen- dC\VOENSDAG kwart voor 8 Maandst. v. Teuntje v. Schenkel-Schalkwijk, kwart over 8 Jaargetij v. Waiterus Koeckhoven en Anna Dorbeck. 0 DONDERDAG kwart voor 8 v d over!, fam. Braak, kwart over 8 v. Wilh.Kaltoe. VRIJDAG kwart voor 8 v. VOidem Spie rings, kwart over 8 v. Nic. de Jong en Corne- ia van Diemen. ZATERDAG kwart Voor 8 v. Joannes Cornelis Brandt en Echtg., kwart over 8 Cath. Maria v. d. Poel-Sage. De gebeden worden verzocht voor Joannes Blonk, die met de laatste HH. Sacramenten der Stervenden is voorzien en voor TemrtT var. Schenkel-Schalkwijk, die in den Hee is overleden. HEEMSKERK. ZONDAG de H.H. Missen re 7 uur, hall 9 en te 10 uur de Hoogmis. Te half 2 catech„ re half 3 vergadering der Derde Orde, te half 5 Mariacongregatie jongenspatronaai Half 7 H. Familie. MAANDAG de H. Mis te uur en te 8 uur gez. H. Mis van Requiem. DINSDAG de H.H. Missen te t uur, half 8 en 3 uur H. Mis van Requiem. WOENSDAG de H.H. Missen te uur half 8 en te 8 uur gez. H. Mis van Reqmem. DONDERDAG de H.H. Missen te en 8 uur en te 9 uur H. Mis van 's Avonds te half 7 Lof ter eere van het A..e, h. Sacrament met Rozenhoedje. ZATERDAG de H.H. Missen te 7 uur en half 8 en te 8 uur gez. H. Mis van Re quiem. 's Middags, van 4 uur af fe^ °nlR^ biechten, 's Avonds te half 7 Lei met K zenhoedje ter eerc van Maria. Catechismus in deze week volgens gewoon te biechthobren voor de 3e en 4e klasse. BEVERWIJK. ZONDAG 7, 8'2, 10 uur H.H. Misken, 12'i uur catechismus, 4'2 uur patronaat, 6 uur Lof en Rozenhoedje. MAANDAG 6 uur meisjes-congregatie i uur mannen-congregatie. DINSDAG 7 uur jongens-congregatie. WOENSDAG 7 uur vrouwen-congregatie. DONDERDAG 7 uur Lof. VRIJDAG 4' uur biechthooren voor kind'ren. ZATERDAG van 5—8n uur biecnthoo- ren, 7 uur Rozenhoedje. A.s. Zondag schaalcoilecte 'voor de kerk sieraden. KERKBERICHT VINKEVEEN. Parochie van het H. Hart van Jcztzs. Zondagmorgen de vroegmis om 7 uur met onderrichting, waarna dc.H. Communie wordt uitgereikt. Dc Hoogmis met preek om 10 uur. 's Middags om 3 uur catechismus voor dc jongens die aangenomen zijn. Om 4 uur Lof, om half 6 Patronaat'. In de week de H. H. Missen om 7 uur cn B'A uur. Dinsdagmorgen onder de tweede, H. Mis schaalcoilecte voor de armen ter eere van den H. Antonius. Zaterdagmorgen na de beide H. Missen cn nam. van 3 tot 8 uur gelegenheid om ic biechten. Zaterdagavond 7 uur Marialof. UITVERKOOP ZIE VORIGE ANNONCE j» ij ii ii ii ii Voor- en achternitwerkendc 45. Inzinkbare Trapmachines f 85. Als sa- I on kast met 2 deuren in eiken- en no tenhout 1 165. Alles fonkelnieuw, met 5 jaar garantie. Olie 15 cent per flacon. Reparatiën billijk. I met 1 Februari a.s., een zit en slaap- j kamer met gebruik van keuken, voor twee menschen zonder kinderen, of klein burger huisje. Br. fr. onder nr. 9242 bur. v. d. blad. 9 DEKENS ircm-uiTmooF

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 7