VAN r Maandag 14 Januari 1924 X VOETBAL SPORT De N. V. B. en de afgelaste wedstrijden. De training onzer le klassers. De Olympische voetbal-wed strijden. STORMVOGELS—R. C. H. 3-3. HaarlemA„ F. C. 21. Samnwerking Land. Bond. van Scheidsrechters en Ver. van 2de en 3de klassers. D. H. V. B. R. K. V. V. Santpoort. Intern. Wedstrijden. FrankrijkBelgië 20. FrankrijkLuxemburg 21, Engeland. De Eerste Cup-wedstrijden. DuitschlandOostenrijk. Fransche Amateurbepalingen. Corcpetitiestanden. R. K. F. N. V. B. H. V. B. Toen wij Vrijdagmiddag bericht van het Bondsbestuur ontvingen dat alle vastge stelde wedstrijden voor Zondag waren afge last hebben wij, en velen met ons, deze beslissing voorbarig genoemd en er op ge wezen dat vooral op de hier in den omtrek bestaande droge terreinen zeker zou kun nen worden gespeeld. Van andere zijden heeft men zich wel eens afgevraagd of de N.V.B. wel het recht heeft om, behoudens wegens ijsvermaak, zoo maar alle wedstrijden af te lassen en of men de beslissing over al of niet bespeelbaarheid der velden niet aan de consuls moest laten. Wij weten niet tot hoever de macht van den N.V.B, zich precies strekt, doch wel weten wij dat de N.V.B. dit recht voor een goeden gang van zaken moet hebben. Wij zijn er n.l. eens op uit gegaan en daarna !tot de ontdekking gekomen dat het een 'alleszins begrijpelijke beslissing is geweest, Iwelke ons voor een hoop narigheid heeft be- ispaard. De meeste terreinen staan onder water en die welke droog zijn bleken toch nog jkeihard. Door de vorst welke nog in den grond zit kan het vele water dat door de ontdooide sneeuw op de velden is gekomen niet weg- oopen. De meest droge terreinen, zooals b.v. die van Haarlem, BloemendaalenZandvoort, Zijn thans absoluut onbespeelbaar en zouden dit, ook volgens de meening van menschen die de gesteldheid van den bevroren bodem wat beter kunnen beoordeelen dan schrijver dezes, ook op Zondag geweest zijn. Had nu de N.V.B. zich op het standpunt gesteld van „spelen wat er gespeeld kan worden," dan hadden zeker vele consuls op Zaterdagmiddag in de veronderstelling ver keerd dat het aan hun keuring onderworpen terrein den volgenden dag wel goed zou zijn. De vereenigingen hadden groote en minder- groote reizen gemaakt doch althans op een partij voetbal gerekend. Op het terrein aangekomen hadden flinke plassen en een nog barden grond hun die illussie ontnomen en men had gemopperd legen de ontvangende vereeniging, consul en zeker niet het minst tegen den N.V.B. Enkele hadden misschien ondanks alles wil len spelen en in den geest gewerkt van den hoofdredacteur van Het Sportblad die ons op een besneeuwd terrein wil laten voet ballen met een met vaseline besmeerden ,bal, op een nat veld gelooven we met een polo-bal en last not least op een hard terrein maar zonder bal. j In elk geval waren we dan vergast gewor den op een vertooning welke met voetbal maar weinig gemeen had en zoolang men zich niet op het standpunt stelt van genoemden redacteur doch nog in hoofdzaak voor z'n plezier voetbalt zijn dergelijke fraaiigheden uit den booze. Het zou ons niet verwonderen als het dagelijks bestuur van den N.V.B. in de sport pers ditmaal weer de volle laag kreeg. Wij zijn echter, zooals gezegd, van meening dat de beslissing uit den Haag een zeer ver- verstandige is geweest en waar wij Zaterdag «enigszins voorbarig waren door op onze, bijna steeds bespeelbare velden te wijzen, moeten wij deze uitlating thans terugnemen jen kunnen dan den N.V.B. niet anders dan jgroot gelijk geven. Jan B. De Ned. Elftal Commissie heeft zich in een schrijven tot de vereenigingen gewend met verzoek haar in kennis te stellen met de wijze waarop door haar wordt getraind. Het is de bedoeling van genoemde commissie Dm een zoo sterk mogelijke ploeg naar de a.s. Olympiade af te vaardigen. Teneinde zich de zekerheid te verschaffen dat elke speler Zich zoo goed mogelijk traint, schijnen ons de (gegevens waarover de N.E.C. thans de be schikking krijgt, zeer zeker van belang. Aardig is het te vernemen hoe de training pij onze grootere vereenigingen geschiedt. I Hieronder ontleenen wij eenige ingeko men antwoorden aan de Sport. Kr. waarin ■on2e. lezers wel belang zullen stellen Ajax (Amsterdam). Gedurende de wintermaanden wordt op Dinsdag- en Don derdagavonden op het door booglampen verlichte terrein geoefend. Gespeeld wordt met een wit geschilderden bal. Na afloop borgt de warm-waterinrichting voor een op temperatuur gebracht bad. Per week nemen (gemiddeld pl.m. 50 spelers aan de oefeningen deel. De navolgende oefeningen vinden plaats m de buitenlucht 1 sprinten 2 drijven Riet den bal tusschen stokjes door 3 bal- jtoppen 4 samenspel 5 koppen 6 schie ten. (Een plank wit geschilderd, 1 M. hoog en 5 M. breed wordt gebruikt als doel). In de kleedkamers wordt beoefend 1 punchbal 2 touwtjespringen (uithoudings vermogen) 3 Sandow-oefeningen. Behalve een oefenmeester heeft deze ver eeniging een masseur in dienst, die le en 2e elftalspelers in het bijzonder behandelt, als mede geblesseerden uit lagere afdeelingen. Gemiddeld 18 spelers laten zich geregeld fnasseeren. Het Ajax-bestuur organiseert gedurende het seizoen enkele lezing-avonden over het voetbalspel en de spelregels. Jongere spelers, juniores en aspiranten worden eveneens aan gemoedigd aan de oefeningen en lessen deel Jte nemen. Trainer Reynolds heeft in het Ajax-Clubnieuws een reeks zeer lezens waardige artikelen over het voetbalspel ge schreven. Alle le elftalspelers oefenen regelmatig. Spelers, welke zich trainen komen het eerst in aanr. erking voor opneming in één der elftallen. Blauw-Wit (Amsterdam). Nadat deze vereeniging achtereenvolgens diverse Engelsche oefenmecsters in haar dienst heeft gehad (o.m. Steve Bloomer, Cameron e.a.) zonder dat tastbare resultaten merkbaar waren, is thans sedert eenige jaren een oefen- meester (oud lid der vereeniging) in hoofd zaak belast met de leiding der jongere spelers Het Bl.-W.-bestuur is van meening, dat „aan de jeugd de toekomst" is en door de jongens reeds bij den aanvang van hun voet balloopbaan te wijzen op de juiste manier, waarop het spel gespeeld moet worden, de noodige baicontróle bij te brengen, kortom te leeren alles wat een voetballer moet kennen, verwacht voornoemd bestuur de gunstige resultaten, niet alleen voor de vereeniging, maar ook voor het voetbalspel in het alge meen. Een goede clubgeest kan tevens be vorderlijk zijn voor het verkrijgen van succes Bl.-W. maakt van haar vereeniging geen „doorgangshuis", maar kweekt de spelers voor de hoogere elftallen zelf op. De oudere spelers oefenen regelmatig eenige avonden per week. Dat zijn voorna melijk lichaamsoefeningen, zooals loopen, touwtje-springen, punchball enz. De oefe ningen met licht: op het veld zullen vermoe delijk spoedig kunnen worden hervat, zoodra de achterterreinen van het Stadion bespeel baar zullen zijn. D.F.C. (Dordrecht). Deze vereeni ging is in het gelukkig bezit van een uitste kenden trainer, Bob Glendenning, die gedu rende verscheiden jaren aanvoerder van de Bolton Wanderers was. Er wordt onder zijn leiding degelijk geoefend. De meeste spelers van het eerste elftal zijn door hun werkkring (enkelen hebben dezen buiten Dordt) niet in de gelegenheid intensief te oefenen. Zij, die dat wel kunnen, maken van de aanwij zingen van den trainer een nuttig gebruik. Iemand b.v. als Sigmond oefent minstens tweemaal per week onder leiding. Zij, die des Zondags een wedstrijd spelen, mogen des Zaterdags niet voetballen. De trainer laat hen wel eenige rondjes loopen en oefe ningen houden in starten. Gedurende de laatste 4 jaren gaf het be stuur één avond in de week in de winter maanden gelegenheid tot het beoefenen van gymnastiek. Waarschijnlijk zal dit ook dezen winter plaats hebben, waardoor zij, die niet aan de veldoefeningen kunnen deelnemen, toch gelegenheid tot lichaamsbeweging heb ben. In de zomermaanden wisselen voetbal en athletiek elkaar des avonds af echter zijn er vele leden, die dan andere sport als tennis, waterpolo, roeien enz. beoefenen. Be Quick (Groningen). Het meeren- deel dS spelers van het eerste elftal oefent vrij regelmatig. De oefeningen bestaan uit de gewone oefenpartijtjes, 's middags op het veld en eenige athletiek. Aangezien de animo voor de Parijsche Olympiade zeer groot is, zorgen de daarvoor in aanmerking komende spelers, door 'n aparte „in-door-training", er voor, dat zij in puike conditie zullen zijn. Bredania (Breda). Een 7-tal spelers van het eerste elftal oefent regelmatig 's Dinsdags lichte oefeningen, hard loopen enz.Donderdags voetballen en gymnastiek. Een der spelers, buiten Breda woonachtig, traint afzonderlijk en munt uit door het be zitten van uithoudingsvermogen en voetbal techniek. Tot zoover de vereenigingen in „De Sport kroniek". Het oordeel van de Amsterdamsche ver eeniging Blauw-Wit levert wel een scherp contrast met de thans geldende meening dat de vereenigingen zich zonder buiten- landsche oefenmeesters maar nauwelijks het hoofd meer boven water kunnen houden. En toch schijnt ons het door Blauw Wit geschrevene niet zoo heel ver bezijden de waarheid. Niet dat wij willen zeggen dat de training door buitenlandsciie oefenmees ters voor onze volwassen spelers geen resul taat zal hebben. Doch wordt daaraan tegenwoordig niet wat al te groote waarde gehecht en is men niet al te gauw geneigd om de goede resulta ten eener vereeniging op naam van den trai ner te schuiven? Voor ons schijnt in de manier waarop Blauw-Wit haar leden „groot brengt" een groote kracht te liggen. En jongere leden kun nen heel goed, misschien wel beter, door menschen uit eigen kring worden onderlegd Trouwens schijnt men bij deze Amster dammers ook aan het vereenigingsleven nog eenige aandacht te schenken. Dit toch is tegenwoordig een unicum. Dus niet eerst het le elftal en dan een langen tijd niets enz. enzMen kent dit gezegde, cat thans zooveel in toepassing kan worden ge bracht. Natuurlijk zal met het oordeel der Blauw- Witten het vonnis voor de buitenlandsche trainers niet zijn geveld, hetgeen misschien ook maar het beste is. Echter zit in de verklaring heel veel waar uit minder financieel krachtige vereenigin gen, welke zich de weelde van een trainer niet kunnen veroorloven, wijsheid kunnen putten. We wijzen in dit verband nog even op de beoefening der athletiek en gymnastiek, terwijl van de zomersporten in het algemeen voor onze voetballers een flinke kracht uit gaat. Het Fransch Olympisch Comité heeft voor de Olympische voetbalwedstrijden een nieuw programma vastgesteld, ten einde tegemoet te komen aan de door verschillende landen tegen den langen duur van het tournooige- opperde bezwaren. Dit programma, waarbij op deelneming van 16 elftallen is gerekend, luidt als volgt le voorronde Dinsdag 27 Mei 1924. A. Elftal 1 tegen elftal 2 B. elftal 3 tegen 4 Woensdag 28 Mei 1924 C. Elftal 5 tegen elf tal 6 D. Elftal 7 tegen elftal 8Donderdag 29 M3ei 1924. E. Elftal 9 tegen elftal 10 F. Elftal 11 tegen elftal 12 G. Elftal 13 tegen elftal 14H. Elftal 15 tegen elftal 16. •2e voorronde Zondag 1 Juni 1924. I. Winnaar A tegen winnaar B.K. winnaar C tegen winnaar D Maandag 2 Juni. L. win naar E tegen winnaar F winnaar G tegen winnaar H. Halve eindstrijd Donderdag 5 Juni 1924. N. winnaar I tegen winnaar K Vrijdag 6 Juni 1924. O. winnaar I tegen winnaar M. Beslissingwedstrijd 3e en 4c plaats. Zon- lag 8 Juni P. verliezer N tegen verliezer O. Eindstrijd Maandag 9 Juni (2e Pinkster- lag) Q winnaar N tegen winnaar O. Volgorde No. 1 winnaar Q No. 2 ver liezer Q No. 3 winnaar P No. 4 verliezer P. Als er meer dan 16 elftallen mededingen zal door het lot worden bepaald, welke elf tallen voorwedstrijden moeien spelen totdat het aantal van 16 deelnemers is bereikt. Die voorwedstrijden zullen op 24, 25 of 26 Mei worden gehouden. Het voordeel van het nieuwe programma is, dat, als ten minste 16 elftallen mededingen, de helft van die elftallen ten hoogste van 29 Mei tot 9 Juni in Parijs behoeft te zijn, der halve slechts 12 dagen. Voor de organisators heeft het spelen van 4 wedstrijden op 29 Mei tegen slechts 2 op elk der beide voorafgaande dagen het voordeel, dat 29 Mei (Hemelvaarts dag) een vrije dag voor de Parijzenaars is, wat op het bezoek van invloed zal zijn. Het Fransch Olympisch Comité heeft af wijzend beschikt op het door Engeland gedane verzoek om tijdens de Parijsche Olympiade geen wedstrijden op Zondagen te doen houden. De wedstrijden gaan dus ook des Zondags door. Hoewel het bestuur van den Ned. Voet balbond alle wedstrijden die gisteren voor de competitie gespeeld moesten worden had uitgesteld werd Zondagmorgen a la minuut nog even een friendly-game vastgesteld tusschen Stormvogels en R.C.H. in IJmui- den. Intusschen is gebleken, dat zulks een verstandige maatregel is geweest want op het uitstekend bespeelbare Stormvogels terrein is tusschen beide genoemde elftallen een pittige interessante wedstrijd gespeeld die een goede oefening zal zijn voor de ko mende competitie-wedstrijden, welke beide elftallen nog voor den boeg hebben. De wedstrijden tusschen R. C. H. en Stormvogels kenmerkten zich vroeger reeds uitermate spannend en boden altijd een bij zondere bekoring voor het IJmuidensche en Velsensche publiek. Dat is ook nu nog niet veranderd. Hoewel in niet bijster groote ge tale aanwezig, daarvoor was de bekendheid te gering, heeft het publiek ook ditmaal weer kunnen genieten van een snel gespeel de wedstrijd, rijk aan goede spelmomenten, vooral van R. C. H.-zijde. R.C.H. met één invaller voor Koning toonde zich werkelijk nog een uitstekend elftal en leek ons als geheel, beter dan Stormvogels, dat invallers had voor Sint en Visser. Ook de techniek van het spel was bij R.C.H. ongetwijfeld be ter dan bij de IJmuidenaren die zich nu en dan nogal eens van de kick and nish methode bedienen. Ook het opstellen en afgven van de achterhoede was bij R.C.H. beter dan bij Stormvogels. De elftallen die elkaar de eer der over winning zouden bestrijden zagen er als volgt uit: Stormvogels: de Windt J. Blinkhof Jr. Koster Struys H. Snoeks Sprokkreef Broek Blinkhof Sr. Veuge Bakke Oldenburg R. C. H.: Bockelaar J. Ruys Roelfsema v. Dam Nachtegeller Krom Nieuwenhuis Geutskens Hazevoet Kuyt Radsma Scheidsrechter is de heer Westerbeek. Stormvogels wint de toss en speelt eerst met din in den rug. R.C.H. trapt af en is van stonde af aan in den aanval. Het spel vlot uitermate goed in de R.C.H.- voorhoede en Snoeks c.s. hebben al aan stonds alle moeite om het gevaar af Tte wen den. Wel doet Stormvogels ook eenige po gingen om het Radsma lastig te maken, doch de hechte R.C.H.-middenlinie en het goede backstel voorkomen de mogelijkheid tot doelpunten aanvankelijk. Na een half uurtje spelcns krijgt de Windt een hoog schot te stoppen en werkt den bal met een bevallige vuistslag uit zijn doel. Het is echter een minder correcte en veilige manier hetgeen ook nu bleek. De bal belandt niet ver van doel af bij Roelfsema die met een zuiver schot R.C.H. de leiding geeft. Wel probeert Stormvogels ernstig om gelijk te maken, maar voor de rust gelukt dit niet meer. In de tweede helft pakt Stormvogels wat beter aan en reeds spoedig na de hervatting weet ,Wite Jan," op keurige manier gelijk e maken. Dat schijnt de IJmuidenaren nog meer vuur in te blazen en zelfs nemen zii een oogenblikje het spel in handen. Als Ol denburg dan een mooie voorzet geeft is het weer „Witte Jan," die nu uit een kopbal scoort en dus aan Stormvogels de leiding geeft. R.C.H. laat de moed niet zakken en Iaat zich weer van een betere zijde zien. Eenige voorzetten van Nachtegeller blijven onbenut, maar dan laat plotseling Roelfsema een voorzet van v. Dam voor Ruys loopen die met een hard schot gelijk maakt. Vlak daarna plaatst Nieuwenhuis den bal voor doel, waaruit Roelfsema aan R.C.H. de lei ding geeft. Het schijnt dan dat de Haarlem mers hun kruit verschoten hebben komt Stormvogels weer wat meer aan het woord. Uit een aanval weet dan Oldenburg met een laag schot wederom gelijk te maken. Dit doelpunt had Radsma moeten voorkomen. De doelpunten fabrikatie wordt dan stop gezet en na nog eenige wederzijdsche aan vallen fluit Westerbeek, die ons inziens er niet geheel „in" was, voo* het laatst. We herhalen het nogmaals, het was een aardige oefenwedstrijd die voor beide par tijen nuttig is geweest. Zooals gezegd speel de R.C.H. beter dan de IJmuidenaren en zoo voortgaande moeten er in de competitie toch wel eenige overwinningen volgen. A.s. Zondag, als tenminste de omstandig heden het toelaten moet R.C.H. naar Zaan dam om tegen Z.O.C. te spelen. Zou dal weer eens een overwinning worden? Daar de N. V, B. alle wedstrijden, van Zondag had afgelast wegens onbespeelbaar heid der velden het Haarlem-terrein was in zeer goede conditie hebben de Rood- broeken het Amsterdamsche A. F. C. uit- genoodigd tot het spelen van een friendly- game. Het bqpluit van den N. V. B. lijkt ons niet bijzonder gelukkig, immers de meeste velden hadden de watervoorraad verwerkt, zoodat voetballen vrijwel nergens uitgesloten was. De competitie schiet er niet mee op, wat voor de aanstaande kampioenen haar nadee- lige zijde heeft. Haarlem, dat Breeuwcr weer in de gele deren had, telde twee invallers voor Dik en Tekelenburg, resp. vervangen door Brakel en v. d. Lijke. Kaan in doel heeft het vrij kalm gehad. De verdediging, bestaande uit Schotsman en D. Houtkooper had te«'en de schotlooze Am sterdamsche aanvalslinie geen zware taak. De middenlinie, gehandicapt door' het gemis van den ifmer stoeren Tekelenburg, gaf wei nig steun aan de volledige voorhoede. Ter wee als links half heeft' we zouden haast zeggen zooals altijd een keurige, faire partij voetbal te zien gegeven, v. d. Lijke was niet bijzonder op dreef. Speciaal de vleugels werden te veel verwaarloosd. Als derde half back debuteerde Brakel. Op verdienstelijke wijze heeft hij zich van die taak gekweten, waarbij nog eenige ferme kogels op de A. F. C.-vete werden gelost. Het aanvals-quin- tet lijkt mij wel het sterkste, wat de Schoter- wegbewoners in het veld kunnen brengen. De rechterwing Bieshaar-Houtkooper blijkt nog steeds gevaarvol te zijn. Houtkooper moet echter buiten spelen, daar in het andere ge val Bieshaar te veel op non-actief is. Breeu- wer speelde nog buitengewoon voorzichtig en leverde dan ook geen direct gevaar op voor de roodzwarte defensie. Zoo nu en dan maakte hij het Börneman echter lastig ge noeg door zijn bekende zuivere kogels. Van Daalen paste zich goed bij het binnen-trio aan, waarbij tevens een keurige goal vermel ding verdient, v. Pellecom voldeed. Even na tweeën stelt Haarlem zich onder leiding van den heer Ockhuijzen als volgt op: Kaan Schotsman D. Houtkooper Brakel, v.d. Lijke Terwee Bieshaar, M. Houtkooper, Breeuwer, van Daalen, v. Pellecom. Rood-blauw neemt het spel direct in han den en stormt op Börneman af, die voorloo- pig stand houdt. Martin Houtkooper heeft on middellijk den vorm te pakken en zendt eeni ge fraaie schoten in, die de Amsterdamsche doelfan op solide wijze keert. De Hoofdste delingen komen dan even los, doch de voor hoede bewijst al direct weinig benul van schieten te hebben. De meeste Haarlem-atta ques stranden op buitenspel. Dam onderneemt v. Pellecom een aanval, drijft tot doel op en zet voor. Als de backs missen, voelt Börne man zich genoodzaakt uit te loopen, maar als ook hij er naast grijpt, is M. Houtkooper aan wezig om den bal in het vijandelijk net te doen belanden. 1-0. A. F. C. trapt niet ontmoedigd af, doch vindt in Houtkooper Jr. en Schotsman een paar trapvaste tegenstanders. Als laatstge noemde echter wel wat al te ver opgedron gen is, rent de links buiten naar voren, waar na het geheele binnentrio der rood-zwarte den bal langs Kaan werkt. Breeuwer trapt af, de linkerwing onderneemt een fraaien aanval, doch het prachtige schot van v, Daa len, verwerkt Börneman op schitterende wij ze. Een dito snoei van Bieshaar ondergaat hetzelfde lot. Haarlem blijft sterker. Börne man veroorzaakt een corner. Deze, goed door Bieshaar genomen, wordt door Breeuwer over de lat gekopt. Als even later Houtkoo per Sr. den bal vlak voor doel trekt, schiet v. Daalen het leer buiten bereik van den Afsterdamschen doelman, in de touwen. 2-1. den wind in den rug, voortdurend in de Kort hierop is het rusten. Na de hervatting zijn de Haarlemmers met meerderheid. Letterlijk iedere aanval wordt nu onderbroken door vermeend buitenspel. Breeuwer dringt zich enkele malen door de verdediging heen, doch Börneman is safe. Bieshaar schiet dan keurig in de hoek, doch een corner is slechts het resultaat. Deze wordt door Brakel tegen de verkeerde zijde van de paal geschoten. Naarmate het eind nadert, komt er meer spirit in, speciaal van Amsterdamsche zijde. Spoedig forceeren zij een hoekschop, die de centervoor keihard te gen de deklat kogelt. Dan is het echter met de spanning gedaan. De thuisclub komt sterk in de meerderheid. Als v. Pellecom er dan vandoor gaat, meent de arbiter een overtre ding te hebben waargenofen, binnen het be ruchte gebied. Met groote beslistheid wijst laatstgenoemde naar de beruchte stip. Van Pellecom plaatst zich achter den bal, doch wenscht deze niet te benutten. Bieshaar schiet dan nog eens keurig in, Börneman slaat den bal voor de voeten van v. Pellecom doch deze kanjert juist naast. Einde komt met een magere roodbroeken-vietorie. A. F. C. verdient zeker een pluim voor haar taai volhouden, speciaal keeper Bör neman. AMSTERDAM, 13 Jan. Heden had alhiei een bespreking plaats tusschen de besturen van de Vereeniging van 2e en 3e klassers en den Landelijken Bond van Voetbalscheids rechters om te komen tot samenwerking tus schen beide organisaties. Na langudirge be sprekingen. waarbij het bestuur van den Landelijken Bond nogmaals het doel en stre ven van dien bond uiteenzette, werd beslo ten krachtig samen te werken. In het bij zonder zal de Vereeniging van 2e en 3e klas sers den scheidsrechtersbond steunnen in punt 2 en 3 van zijn werkprogram, n.l. de collegiale verhoudingen zoowel onderling als naar buiten te verbeteren en het noodzake lijk verband van samenwerking van de lei dende lichafen met de scheidsrechtersorga- nisaties te bevorderen, speciaal wat de taak van den scheidsrechter betreft. Crt. UITSLAGEN VAN VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJDEN. Haarlem—A. F. C. 21. StormvogelsR. C. H. 33 Be QuickAjax 13. H. B. S.—A. D. O. 1—2. H, B. C. IGRAAF WILLEM II. H, B. C.-terrein afgekeurd. Secr. Kerkpad 10, Santpoort. Bisschoppelijk goedgekeurd. Door dat 't O. G. Z. W.-terrein niet be speelbaar was, is de wedstrijd C. G. Z. W. 2 Santpoort 1 niet doorgegaan. Inmiddels schieten we niet erg op en zal de competitie wel laat afgeloopen zijn. A.s. Zondag 20 Januari: (Mits vrij van sneeuw en ijs) Santpoort 1 (vrij) vermoede lijk inlassing. T. Z. Bt 4Santpoort 2, aan vang 2 uur Vitrix 2—Santpoort 3, aanvang 2 uur. Terrein T. Z. B. Bentveld per fiets gemak kelijk te bereiken, precies halte Bentveld E. S. M. Terrein Vitrix bij 't R. C. H.-terrein. Den 9den Januari 1924 beeft Zijne Door luchtige Hoogheid de goedheid gehad om onze vereeniging goed te keuren. Leden, aan U de plicht om 't vertrouwen in U ge steld waardig te maken. In de Vrijdag gehouden Algemeene ver gadering werd 't bestuur, 't welk uit vijf leden bestond, tot zeven uitgebreidt. De navolgende beeren werden gekozen: H. Antonioli, Nic. Handgraaf, P, J. Molen kamp en J. Hoogzand. De twee eerstge noemde namen hun functie aan, over de vacature J. Kwist, moet nog gecorrespon deerd worden, daar de heer P. J. Molen kamp niet aanwezig was, dus de benoe ming niet definitief kon aanvaarden, bij niet aanvaarden wordt den heer J. Hoog- zaad in zijn plaats benoemd. Rest mij nog te vermelden, dat 5m VA werd begonnen en te 9% uur de vergade ring afgeloopen was, bewijst dat de voor zitter van afwerken hield. De vergadering kenmerkte zich, door zijn goede geest welke er heerschte. 't Was een nuttige en vruchtbaren vergadering. Hierbij eenige standen le en 2e klasse, bijgewerkt tot 1 heden. le Klasse Afd. A. P.V.C.B. 1 4 4 0 0 8 6—1 2.— R.K.A.V. 2 5 3 1 1 7 11—7 1.40 Zwaluwen 1 5 3 0 2 6 145 1.22 Volendam 1 5 2 0 3 4 610 0.80 V.V.Z. 2 4 1 1 2 3 8—14 0.75 The Victory 1 5 1 0 4 2 5-8 0.20 India 1 2 0 0 2 0 2—7 0.00 le Klasse MAfd. B. A.D.O. 1 6 5 0 1 10 16—6 1.66 C.G.Z.W. 1 6 4 0 2 8 18—8 1.33 W.F.C. 1 10 6 1 3 13 23—18 1.30 Beverwijk 2 8 4 1 3 9 13—11 1.12 Concordia 1 6 1 2 3 4 16—13 0.66 H.B.C. 2 6 0 2 4 2 3—18 0.33 Leiden I 1 0 0 1 0 2—3 0.00 R.K.V.Z. 1 3 0 0 3 0 1—28 0.00 In dezen stand is niet opgekomen de wed strijd H.B.C. 2R.K.V.Z. 1, die 19 minuten voor het einde is gestaakt en nog moet wor den uitgespeeld. 2e Klasse Afd. A. Wilskracht 2 5 5 0 0 10 37—0 2.— Forward 2 6 3 2 1 8 13—13 1.33 Z.P.C. 1 4 2 0 2 4 7—10 1.— R.K.A.V. 3 5 1 2 2 4 12—13 0.80 W.S.V. 2 3 0 2 1 3 3—11 0.66 Volendam 2 4 0 0 0 4 2—15 0.00 V.V.Z. 3 1 0 0 1 0 0—12 0.00 2e Klasse Afd. C. Santpoort 1 3 2 1 0 5 6—3 1.66 C.G.Z.W. 2 6 4 1 1 9 24—14 1.50 Geel Wit 1 7 5 0 2 10 26—9 1.43 Beverwijk 3 5 3 0 2 6 10—16 1.20 Vitesse 1 6 2 2 2 6 9—10 1 Bergen 1 1 0 1 0 1 1—1 1.— A.D.O. 2 5 0 1 4 1 4—11 0.29 Damiaten 2 5 0 0 5 0 9—25 0.00 Tegen de verwachting in zijn de Fran- schen er in geslaagd België, dat echter dit maal niet over haar sterkste combinatie be schikte, een nederlaag toe te brengen. Bij den rust leidde Frankrijk met 10. In de 2e helft scoorden de gastheeren nog maals en wonnen dus met 2—0. Een ander Fransch-elftal, minder sterk echter dan dat tegen België in het veld kwam, won van Luxemburg met 21. Zaterdag zijn de eerste Cup-wedstrijden in Engeland gespeeld. Voor deze ontmoetingen, waarin clubs van de le, 2e en 3e league bestaat steeds veel belangstelling. Zooals gewoonlijk vallen ook nu weer successen te noteeren voor de min dere goden. De Corinthians, het bekende amateur elf tal dat ook in ons land toerde, slaagde er in zi:h in de volgende ronde te plaatsen door het sterke Blackburn Rovers met 10 te klop- pen. Hieronder de uitslagen. BlackpoolSheffield United 10 Derby CountyBury 21 FulhamLlanelly 20 Exeter CityGrimsby Town 10 MillwailWest Bromwich Albion 01 Accrington StanleyCharlton. Ath'. 00 Manchester UnitedPlymouth Argyle 10 Swansea TownClapton Orient 11 Norwich CityBristol City 01 LiberpoolBradford City 21 Sheffield WednesdayLeicester City 4-1 N orthamptonHalifax Town 11 Oldham AthleticSunderland 21 LeedsUnitedStoke 10 West Ham UnitedAberdare 50 Huddersfield TownBirmingham10 SwindonBradford 40 PortsmouthNewcastle United 24 ArsenalLuton Town 41 BarnsleyBrighton and Hove Albion 00 MiddlesbroughWatford 01 AshingtonAston Villa 1 15 EvertonPreston North End 31 Hull CityBolton Wanderers 23 ChelseaSouthampton 11 Manchester CityNottingham Forest 20 Cardiff CityGillingham 00 Wolverhampton Wanderers-Darlington 3-1 Queens Park Rangers-Notts County 12 BurnleySouth Shields 32 Crystal PalaceTottenham Hotspur 20 CorinthiansBlackburn Rovers 10 Onder de belangstelling van 20000 men schen slaagde Duitschland er in Oostenrijk een 43 nederlaag toe te brengen. De wedstrijd werd gespeeld te Nürnberg. De Oostenrijkers waren in het veld ster ker doch de in aantal veel geringer aanvallen van Duitschland bleken meer productief. De laatste Duitsche goal werd gemaakt uit een strafschop. Voor eenigen tijd heeft men de Fransche amateurs-bepalingen voor de voetballers herzien. Wij laten deze nieuwe bepalingen hieronder volgen daar het wel eens leerzaam is de bepalingen van andere landen met die van ons land te vergelijken. Ze luiden als volgt De amateurvoetballer moet 1. De contributie van de club, waartoe hij behoort, betalen. 2. Bij wedstrijden van zijn vereeniging of bond een verklaring overleggen, waarop ge specificeerd voorkomen zijn uitgaven voor reis- en verblijfkosten, geneesmiddelen (bij verwonding in een wedstrijd, waartoe hij officieel is opgeroepen) benevens het in wer kelijkheid gemiste loon. In geen geval ntag een speler teruggave van deze kosten aan nemen van iemand, die niet tot zijn club of den bond in betrekking staat. 3. Zich overtuigen, dat het bedrag, dat bij ontvangt als opbrengst van een ten zijnen behoeve (bij ziekte of verwonding) georga- niseerden wedstrijd, inderdaad de opbrengst Voor het geval men er wat de voetballer* betreft in dezen voetballoozen tijd eenigs zins „uit" mocht zijn geven wij hier enkele competitiestanden zooals ze momenteel zijn:' OVERGANG D. Wilskracht 6 4 2 0 10 10—4 1.66 E.M.M. 6 4 119 10—6 1.50 R.K.W. 6 3 1 2 7 11—101.16 P.V.V. W 0 4 8 13—11 1.— D.H.L. 5 2 0 0 4 10—10 0.80 H.B.C. 5 2 0 3 4 6—11 0.80 Gr. Will. II 5 1 2 2 4 2—4 0.80 Limvio 0 0 1 4 1 28 0.20 AFDEELING I. lste klas. Feijenoord D.F.C. V.O.C. 't Gooi H.V.V. H.F.C. R.C.H. Ajax S.V.V. Z.F.C. E.D.O. Spartaan Alcm. Victr. D.W.S. Z.V.V. W.F.C. Hollandia D.E.C. Q.S.C. Purmerstein 10 8 9 12 10 8 11 10 11 9 1 18 1 13 3 11 4 14 4 9 39—15 22—9 19—21 19—29 24—22 15—21 19—19 20—19 11—20 10—23 1.80 1.62 1.22 1.16 0.90 0.88 0.81 0.80 0.68 0.22 2e klasse A. 7 5 1 1 11 17—4 1.57 9 5 4 0 14 19—7 1.55 10 5 4 1 14 19—14 1.40 10 3 3 4 9 17—19 0.90 9 3 2 4 8 16—13 0.88 9 3 2 4 8 10—16 0.88 9 3 1 5 7 16—18 0.77 9 3 1 5 7 17—23 0.77 9 2 2 5 6 9—15 0.66 7 1 2 4 4 8—19 0.57 3e klasse A. V.S.V. 9 6 2 1 14 26—14 1.55 Watergraafsm. 8 6 0 2 12 27—17 1.50 Helder 7 4 0 3 8 15^12 1.14 Kennemers 9 2 5 2 9 16—17 1— H.R.C. 7 2 2 2 6 12—14 0.85 Assendelft 8 2 2 4 6 9—15 .075 T.O.G. 8 1 3 4 5 8—12 0.62 H.S.V. 8 1 2 5 4 15—27 0.50 4e klasse A. S.E.V. 2 1 1 0 3 4—3 1.50 Zeeburgia 2 1 1 0 3 3—2 1.50 D.I.O. 4 1 2 1 4 6—6 1— T.H.B. 4 0 2 2 2 6—9 0.50 AFDEELING le klas. II. Stormvogels 9 8 0 1 16 31—8 1.77 Sparta 9 5 3 1 13 20—10 1.44 Excelsior 10 5 3 2 13 17—11 1.30 Haarlem 10 5 3 2 13 23—21 1.30 H.B.S. 10 4 2 4 10 18—18 1 Blauw-Wit 10 2 5 3 9 11—13 0.90 A.S.C. 9 3 2 4 8 17—20 0.88 U.V.V. 11 4 1 6 9 22—25 0.81 Quick 10 2 1 7 5 13—21 0.50 O.D.S. 10 1 0 9 2 11—36 0.20 2e klasse A. A.D.O. 10 7 2 1 16 23—16 1.60 Xe: „es 9 5 2 2 12 15—9 1.33 .andvoort 10 4 4 2 12 18—7 1.20 Concórdia 10 3 4 3 10 20—18 1.— V.V.A. 9 4 0 5 8 19—15 0.88 Neptunus 9 3 2 4 8 12—20 0.88 B.M.T. 12 5 0 7 10 23—30 0.84 A.F.C. 10 3 3 4 9 16—20 0.90 Bl'daal 12 2 5 5 9 19—21 0.75 Schoten 11 4 0 7 8 13—19|0.72 is van een met toest mming van d:n toni georganiseerden wedstrijd. 4. Den Bond mededeelen, wanneer hij bij een wedstrijd een geschenk, net zij een ge bruiksvoorwerp of wel een kunst- of luxe voorwerp, ontvangt en voor het aanvaarden van het geschenk daarvoor de toestemming van den.bond vragen tenzij het een eere- teeken of een medaille betreft. 5. Steeds kunnen bewijzen, dat hij een beroep uitoefent of dat hij voldoende be middeld is om ook zonder een beroep uit te oefenen, te kunnen leven. 6. Zeif elke mogelijk reclame met zijn naam verbieden ook wanneer het zaken van hemzelf betreft. De club of de bond is verplicht bij een onderzoek desverlangd de hierboven onder 2 genoemde verklaringen over te leggen en ze zijn tevens verplicht deze verklaring steeds van de spelers te wagen, wanneer on kosten vergoed moeten worden. Een amateurvoetballer kan terugbetaling van loon alleen dan verlangen, wanneer hi; inderdaad door de uitoefening van de voet balsport dat loon heeft gemist. Het loon moet in overeenstemming zijn met het normale loon ter plaatse betaald. Ook de hotel- en reis- kostel moeten overeenkomen met de normale prijzen. Elke overtreding van deze bepaling heeft tijdelijke of levenslange intrekking van het amateursbewijs tengevolge, evenjueel terug betaling der onrechtmatig ontvangen gelden. Ook een poging om deze bepalingen te overtreden kan strafbaar zijn. Men ziet hieruit, dat in de Fransche be palingen officieel de vergoeding voor loon derving is opgenomen. Het Sp. bl. In deze standen is geen rekening gehou den met de zeer enkele wedstrijden welke gisteren nog werden gespeeld. Ir) A H.F.C. III 6 5 0 1 10 25—8 1.66 R.C.H. Ill 8 6 0 2 12 26—10 i.50 V.V.H. I 7 4 1 2 9 20—16 1.28 Kinheim I 7 3 2 2 7 1212 1.14 Haarlem III 8 2 4 2 8 2017 1. Schoten II 7 2 1 4 5 1024 0.71 Kennemers 211 227 61132 0.55 E.D.O. III 6 0 2 4 2 5—16 0.33 le klasse B. E.H.S. I 7 5 0 2 10 22—13 1.42 D.O.A. 5 3 1 1 7 9—5 1.40 B.V.C. II 9 5 1 3 11 20—17 1.22 Hiilinen I 7 3 2 2 8 20—7 1.14 Bennebroek 8 4 1 3 9 14—15 1.12 H.-veteranen 10 5 0 5 10 20—241.— Zandv. II 1) 8 2 1 5 3 22—25 0.37 Schoten Ila 8 1 0 7 2 10—32 0.25 Zandvoort II strafpunten in mindering

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 7