UW aller plaats is in de DE ALGEHEELE REORGANISATIE IS AANGEVANGEN!!! Voor de bel langen van Uwen Stand, ook voor Uwe persoon^ lijke belangt en zal worden op de bres ge staan en gestreden AANHANGSEL. De Reorganisatie-Commissie in samenwerking met het Dagelijksch Bestuur. Overzicht der Werkzaamheden, der ontwikkelde actie, derzelver resultaten, enz. AANHANGSEL. De Middenstandsraad voor Haarlem en Omstreken. Overzicht der Werkzaamheden, der ontwikkelde actie, dezelver resultaten, enz. 2 Januari 1924. althansop de vraag, welke Gij ons in de verstrekte Opdracht steldet: Hoe is te Haarlem bereikbaar de krach tigst mogelijke R.K. Middenstandsorganisatie en algemeene medewerking daaraan door al le belanghebbenden? Moge dit Rapport voor U zijn en vormen jen Handleiding, doch moge het op de aller- worden, want dan zal de zege aan ons zijn.... Katholieke Middenstanders, van Haarlem! Weet het wel, een eereplicht rust op U, n.1. den Christus terug te voeren en te erkennen, óók in Uw zakenleven. En, wanneer Gij dan deze kloeke Geloofs daad gesteld hebt, mogen dan wederkeerig de donk're en somb're wolken afdrijven, die thans over Uw zakenleven hangen en het yer bedreigen en moge dan de Patroonheilige eerste plaats een aansporing zijn om t t o v m-jj t j in Haarlem, in onze Katholieke Midden- 1 onzer Haarlemsche R.K Middenstandsver- standskringen, eindelijk de zaken eens te eemging Sint Jozef, over Uwe ÏWezinnen gaan aanvatten, naar echt Roomschen geest met heil'gen ijver, met ware blijmoe digheid en met ontemb'ren geestdrift. Moge het den stoot geven om te gaan her stellen, in Christus, wat hier op het Katho lieke Middenstandsjerrein sinds jaren ver waarloosd en veronachtzaamd is. Wij erkennen het en wij wezen er U her haaldelijk op: dat zal opeischen een geweldi gen arbeid, dat zal kosten offers op alle ge bied, dat zal ook met zich brengen velerlei teleurstellingen Doch, wij vragen het U, of alles, wat door Roomsche energie in den loop der Eeuwen is tot stand gebracht en wat den eerbied af dwingt van het nageslacht, niet in dit teeken heeft gestaan? En hebben we dan voor niets in onze kin derjaren reeds geleerd, dat wij hebben een Lijdende, een Strijdende, maar ook een Triomfeerende Kerk? Wanneer wij dien arbeid verrichten met Roomsche Blijdschap, en met een taaie vol harding, dan behoeft niet gewanhoopt te en over Uwe Zaken de bescherming verkrij gen van het Allerheiligst Hart, aan hetwelk onze Diocesane Middenstandsvereeniging is toegewijd. Ons verti awen Daarop is niet i'de! moge opk ons vertrouwen in U niet ijdel blijken te zijn! De Reorganisatie-Commissie: P. J. M. v. TETERING, Voorzitter. W. J. B. VAN LIEMT, vice-voorz. J. VAN DER PIGGE, secretaris. G. ALDERS Jr. H. J. M. BARTELS. J. F. G. HUIZING. H. J. L. KLEIN SCHIPHORST. JOH. LAMP. R. M. J. A. SCHLATMANN. J. P. J. KOK, Geestelijk Adviseur der Afdeeling. 5 Juli 1923 en latere data. De Z. E. Rector Kok en de heer Chr. Jansen, dir. Centr. Hanzebur., leggen be zoeken af bij de H. H. G. Alders Jr., H. J. M. Bartels, J. F G. Huizing, H. J. L. Klein Schiphorst, Joh. Lamp, W. J. B. van Liemt, J. van der Pigge, R. M. J. A. Schlatmann en P. J. M. van Tetering, om hun te verzoeken eene reorganisatie-com missie te willen vormen, ten einde midde len te beramen de R. K. Middenstands vereeniging tot bloei te brengen. Allen nemen de benoeming aan. 9 Augustus. De Reorganisatie-Commissie wordt, na mens het Dag. Afd. bestuur, door den voorzitter, den heer J. N. Hensen, ge ïnstalleerd, tevens de Opdracht aan de Commissie overreikend. De voorzitter der Commissie antwoordde. Nog voerden het woord Rector Kok en de heer Chr. Jan sen, De R. O. Cie, benoemde tot voor zitter P. J. M. van Tetering en tot se cretaris J. van der Pigge. 10 Augustus. V ergadering over Maria Hemelvaart. Winkelsluiting op 23 Augustus. Vice-voorzitter der R. O. Cie. wordt de heer W. J. B. van Liemt. Bespreking der Electrificatie van de Tramlijn HaarlemAlkmaar. Bespreking van het Marktvraagstuk. Bespreking van den toen. verkoop langs de huizen der ingezetenen. Besluit tot oprichting van een Pers bureau. Besluit tot het nemen van initiatief tot oprichting van een Middenstandsraad voor Haarlem en O. Bespreking over de Kamer van Koop hand ehrerki e zing. Voorbereiding dezer verkiezing en overdracht aan den Middenstandsraad. De oprichting eener neutrale vereeni ging van Handelaars in Wijnen, Ged. en Lik. wordt op een Opr. Verg. door den voorzitter R. O. Cie. verijdeld. 3C Augustus. Adres aan B. en W. om opheffing Ver. plichte Winkelsluiting ged. de a. s Jubileumdagen. B. en W. beschikken afwijzend. I September Versch. neutrale Midenstands Ver. be tuigen, na een bezoek door ons allen aan den Burgemeester, ad'haesie aan ons adres en verzoeken op het besluit terug te komen. Ingez. stukken in de plaatselijke bladen over de weigering. B. en W. verleenen alsnog de gevraagde) opheffing. 10 September. De Alg. Ledenvergadering neemt kennis van en sanctioneert de R. O. Cie. II September. Schrijven aan het PI. Comité der K.S.A., aan de afd. Haarlem R. K. Volksbond, Chr. Middenst. Ver. „Boaz" en de Haari. Handelsver. kennisgeving der oprichting van de R. O. Cie. mededeelend, dat op prijs zal worden gesteld een goede ver houding en een vriendschappelijke sa menwerking. De meest welwillende antwoorden worden ontvangen. 29 September. De H.H. F. A. M. Seuter. Cor, Bosse en C. H. van Koningsbruggen worden ge ïnstalleerd als leden van het Persbureau, de eerste als voorzitter. De voorzitter en de vice-voorzitter der R. O. Cie. nemen zitting in het Comité, ijverend voor opheffing Zakel. Belast, op het Bedrijf. De voorzitter, vice-voorzitter en secre taris representeeren de R. O. Cie. bij de opening der verbouwde Zaak des heeren Tb. G. van Dusseldorp. 30 September. Deelname aan de Sacramentsprocessie in de Jozefskerk, 1 October. De R. O. Cie opent in de N. H. C de door de Hoofdredactie, welwillend be schikbaar gestelde aparte Hanzerubriek. October 1923. Adres aan B. en W. over het, wegens het uitvoeren van Gem. Werken, afslui ten van elektr. stroom op Zaterdagmorgen. Besluit tot het weder doen geven van een Boekhoudcursus. 2 October 1923. Adres aan den Gemeenteraad over de verplaatsing van de Markt. De Vz. der R. O. Cie. wordt benoemd tot Afgev. naar de Centr, Raadsvergade ring te Leiden. 3 October 1923. Het voorstel van onzen vice-voorz. in zake verplaatsing der Markt, door den Raad aangenomen. Conferentie met den Cies. van Politie over den toenemenden verkoop langs de huizen der ingezetenen. De Commissaris belooft dezen te zullen verbieden. 3 en 4 October 1923. Correspondentie met den Kath. Wet houder, Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, leedwezen uitsprekend over den negatie ven steun in het College van B. en W. verleend aan het adres der R.K. Midden standsver., verzoekend Opheffing der Win kelsluiting gedurende de Jubileumsdagen. 4 October 1923. Bijwoning Comitéverg. Opheffing Zakel. Belasting op het Bedrijf. Overhandiging der Hanze-motie. De vz. R. O. Cie krijgt van de Raads leden Kuenen, Klein en Keesen de toe zegging, dat zij vóór opheffing dezer Be lasting zullen stemmen. Aan Boaz en de Haarl. Handelsvereni ging wordt gevraagd, of zij in beginsel ge negen zijn tot de oprichting van een Mid denstandsraad voor Haarlem en O. 5 October 1923. Beide Verenigingen verklaren zich in beginsel bereid. De Arbeidsinspectie verleent aan de Smedenpatroons op hun verzoek over- werkvergunning ged. het kachelseizoen. 9 October 1923, Oprichtingsverg. voor een Ver. van Ham del. in Wijnen, Ged. en Likeur, en Café houders Daar aangedrongen wordt op een afzon derlijke Ver. voor elk der beide Catego rieën, gaat de oprichting niet door. Latere pogingen om een afzonderlijke Ver. van Handel, in Wijnen, Ged. en Lik, op te richten, leden schipbreuk wegens weigering der Kath, Handelaars zich op Kath. grondslag te organiseeren. De Ledenvergadering verzoekt meer stipte naleving der Bisschoppelijke Bep, betr. uitvoering Rekenpl. Werken. Schrijven van het Hoofdbestuur over den Sociaal-econom. toestand van Nederland en in verband daarmede de veiligstelling van den gulden. De Middenstandsraad voor Haarlem en O. komt tot stand. Er wordt overeenstem ming bereikt omtrent een aantal basis punten. Rector Kok wenscht de Vertegen woordigers der drie Ver. geluk met dit besluit. der ingestelde Gem. Commissies voor Brood en Melk. De R.K. Handelaars in kachels worden bijeengeroepen naar aanleiding der kwes tie in huurkoop geven van gaskachels door de Gemeente. Gaat naar den Mid denstandsraad. 11 October 1923. Conferentie der R. het Dagel. Bestuur. O. Commissie met 12 October 1923. Naar aanleiding van een klacht, door ons ingediend bij B. en W., dat verkoo- pingen plaats hebben na het Winkelslui tingsuur, zegt de heer van 't Hoif Jr., de houder van het Nieuwe Verkooplokaal ons toe, geen verkoopingen na 's avonds acht uur meer te zullen doen houden. Onze Commissie brengt hulde voor dit besluit. 17 October 1923. De Centrale Raad te Leiden neemt de motie der Haarl. Afgevaardigden aan over: de verhooging der arbeiderspraesta- tie van het Nederl. Volk in al zijn gele dingen en over de versobering der le venswijze. 18 October 1923. B. en W. meedeelend, dat verkoopin- gen na 8 uur 's avonds niet vallen onder de Verpl. Winkelsl., adviseeren af te wachten, of het euvel scherper vormen zal aannemen en zeggen toe, dat ook het College daarop het oog zal houden. 26—29 October 1923. Conferentie met de Onderafdeelingen. 30 October 1923, Conferentie met de E.E. Geestel. Ad viseurs. 29 October 1923. De Ledenverg. sanctioneert de toetre ding tot den M. St. Raad. 31 October 1923. Gunstig antwoord van B. en W. op on- 3 October 1923. I De R. K. Middenstandsvereeniging stelt aan de beide andere Middenstandsver. „Boaz" en de „Haarl. Handelsvereeniging," voor, over te gaan tot stichting van een Middenstandsraad voor Haarlem en O. 5 en 6 October 1923. Boaz en de Haarl. Handelsver. verklaren zich in beginsel bereid. 9 October 1923. De stichting een feit. Overeenkomst ver kregen omtrent de basispunten van Samen werking. 16 October 1923. Adres aan B. en W.. kennisgevend der oprichting en verzoekend te verbieden den verkoop op z.g. Tentoonstellingen 's avonds na het Verpl. Winkelsluitingsuur. Dienzelfden avond nog werd de verkoop verboden. Later nog voor den duur dezer tentoonstelling toegestaan. 29 October 1923. Gunstig antwoord van B. en W. op bo venstaand verzoek. ze bezwaren: terdagmorgen. afsluiting stroom op Za- 10 October 1923. De R. O. Cie. besluit studie te maken van de Raadsstukken en deze onder de Leden daartoe te laten circuleeren. 11 October 1923. De R.K. Bakkers en Melkhandelaren worden bijeengeroepen naar aanleiding 3 November 1923. De Afdeeling verleent steun aan de R. K. Volksuniversiteit der K. S. A. 10 December 1923, Onze vice-Voorz. ziet in den Raad zijn voorstel aangenomen over de asfalteering van onze Hoofdstraten. 18 December 1923, Onze R- O. Commissie vergadert met het Hoofdbestuur te Amsterdam. 21 December 1923. Verschillende Onderafdeelingen verzoe ken Vergaderingen met Afd. Bestuur en R. O. Commissie over de kwestie: Uit voering Rekenplichtige Werken, 3 en 4 Januari 1924. De R. O. Commissie treedt in eind-be sprekingen over haar Rapport. 4 Januari 1924. De Dioces.-Glasverzekering te Breda verklaart zich bereid de portefeuille- Glasverzekering van Haarlem over te ne men en Haarlem verder met het Agent schap te belasten. Naar aanleiding van een belangeloos uitgebracht accountantsrapport over den finantieelen toestand der Vereeniging, van het Buffet en van het Gebouw, schrijven der R. O. Commisie aan het Dag. Bestuur der Afdeeling. 9 Januari 1924. De Reorganisatie-Commissie brengt, na een arbeid van vijf maanden, haar Rap port uit. 30 October 1923. De President van Boaz wordt Voorz. van den Middenstandszaad, de Voorz der Haarl. Handelsver. in 1925 en de voorz. der R.K. Middenst. Ver. in 1926. De voorz. der R. O. Cie. wordt tot secretaris be noemd. Besluit om geen zelfstandig bestaande vakver. acceptabel te achten voor den Middenstandsraad. Bemoeiingen, reeds door de Hanze inge luid, om een stemming voor leden der K, v. Kooph. te voorkomen. Strenge afkeuring van het zich begeven der Gemeente op het Particuliere Handels terrein en het invoeren van het huurkoop- systeem. Besluit tot krachtige adresbewe ging en adhaesie aan het Adres der K. v. K. Besluit in principe tot het organiseeren namens den Raad een Middenstandsten- toonstelling, Winkelweek, Bloemenfeest, enz. en dit jaarlijks te doen terugkeeren. Toegejuicht wordt de verschijning van autobussen in onze stad en besluit te ver zoeken de publicatie der vertrekuren te bevorderen. 7 November 1923. Adres aan den Gemeenteraad over Par ticulier handeldrijven door de Gemeente en het systeem van huurkoop. 12 Nov. 1923. Gecombin. Vergadering met de Commis sie Winkelbedrijf uit de K. v. K. over het Adres der Vrije Winkel.-Ver. inzake Op heffing der verpl. winkelsluiting. Het voorstel van het Dag. Bestuur M. St. R., houden eener Enquête, onder de consumptiezaken, wordt aangenomen. De Commissie zal dit aan de Kamer voorstel len. De K. v. K. beschikt afwijzend op dit verzoek. De vrije Winkel. Ver. verzoekt monde ling den M. St, R. de Enquête op zich te nemen. Het dagel. bestuur besluit goedgunstig, op voorwaarde schriftelijk verzoek en bij drage in de kosten door verzoekster. 20 November 1923. Steun aan de actie opheffing Zakelijke Belasting op 't Bedrijf. Besluit de concept-statuten te verzen den naar de Rechtsk. Adviseurs. Besluit, dat het gegarandeerde in de Punten van Overeenkomst, n.1., dat de principes van elke vereeniging streng zul len worden in acht genomen. Besluit informaties te zullen nemen naai de totstandkoming van het Hildebrand- Monument. 24 November 1923, Conferentie met Bestuurderen van vrije Vakver. en het Dag. bestuur, welke eerste met eigen candidaten willen uitkomen bij de verkiezing K. van K. Na verdere conferenties in de Best. Ver gadering dezer Vakver, wordt van het voornemen afgezien. 27 November 1924. De Middenstandsraad zorgt voor de can- didaatstelling en de verkiezing loopt zon- rtemming af. Aftredenden worden her kozen. 30 November 1923. Bemoeiingen i.z. Vliegenden Winkel in het Gem. Concertgebouw. Toezegging dat het gebouw voor dit doel niet meer verhuurd zal worden. Bemoeiingen voor het plaatsen order Pólitiekleeding buiten de Stad. Met resul taat. Bewerken Raadsleden voor de a.s. be handeling van het voorstel Afschaffing Zakel. Bel. o. h. Bedrijf. 24 December 1923. Gelijkluidende adressen over particulier handeldrijven door de Gemeenten en ir, huurkoop geven, aan de oml. Gemeente best. verzonden. 27 December 1923. Bespreking door den Vz. Jansstraat Ver. over het Verkeersvraagstuk Schoter en Kloppersingel. Besluit nader overwegen, houden van avondvergaderingen. Bespreking trage afwikkeling Faillisse menten. Besluit diligentverklaren i.z. actie Op- heifing Zakel. Bedr. Bel. Besluit geen Enquête Winkelsluiting te houden wegens gebrek aan tijdig ingeko men verzoek. Samenstelling der Hoofdcommissie Mid denstandstentoonstelling. 4. Leden der R. K. Middenstandsver eeniging krijgen daarin zitting. De principieele bezwaren van twee aan gesloten Vereenigingen, waaronder ook de onze, zijn uit den weg geruimd. Besluit te verzoeken aan de K. van K. deel te nemen in- het Garantiefonds voor f 1000.—. Vaststelling der data voor een gecombin. Cursus- en Voordr. avond over de K. van K. en Ned. Fabrikaat. Toezegging, op ons verzoek, dat daarin, in geen geval besluiten of moties zullen worden voorgesteld. Vertrouwelijke besprekingen over het Partikulier handeldrijven door de gemeen ten. Adres aan B. en W., afkeurend het be sluit de Autobussen uit het centrum on zer stad te weren en verzoek intrekking van dit besluit. CRSSSSSSBSSSSSSSSSa Kath. Middenstanders van Haarlem! R. K. MIDDENSTANDSVEREENIGING VAN HAARLEM Staat gij aan onze zijde met Uw Lidmaatschap!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 8