jeumiekn» Adverteert in dit blad. ai9i!9inwjngi!im Rechtzaken BA2AR in hst Diaconiehuis. KAM Srssdit 6. f Vraag en Aanbod i Advertentiën H. H. VAN ASCH Waarschuwing aan dc Mimtgasverbruikers, Circa 2 Hectaren Land t STADSSCHOUWBl' ÜMUir iiËieHHifi J. A. J VALLENTG0ED HAARLEM, Algemeen en Technisch onderlegd BINNENLANDSCH NIEUWS. KUNST EN KENNIS. Ons vroolijk Hoekje. - HANDEL EN NIJVERHEID. 2608 1500. WILSONSPLEIN. JAKSSTRAAT. CïEOPcNDDinsdagavond 7 uur (entree 25 et.) Woensdag, Donderdag,Vrij dag en Saterdag 'ssniddags van 21(2 tot 5 uur en 's av. 7 tot JO uur (entrée vrij). Reparatie aan Gymschoenen, Ov rschoenen, Reggnj "s^en enz Te koop MAANDAG 4 FEBRUAi Leidschs RK Students Ten bate van Haarl. Veresni R.K. Vac Koloniën. Kaarten a f2.50, f 2 00, f 1.5C f 0.75 vrij. van rechten) bij J. van Pisjge, Groote Houtstraat; J. P. St Zijlstraat en J. A. Hoekstra, Janss' R.-K. Burgermeisje Net Dagmeisje P. G-. R.-K. Meisje Dagmeid R.-K. Dienstbode R.-K. Dienstbode Lingerie Naaister Huishoudster R.-K. Buitenmeisje Vriendin. 2 jonge Werksters Dienstbode R.-K. Dagmeisje Gevraagd: R.-K. Bakkersknecht, Kippenhok te koop Dagmeisje, R.-K. R.-K. Meisje Kantoor. Nette Dienstbode R.-K. Keukenmeisje R.-K. Juffrouw Kantoor. R.-K. Dienstmeisje Werkmeisje Bakkers-Leerling Bloemistknecht Slaapkamertje Opslagplaats Gevraagd: te Utrecht verleent GREDIET, op korten termijn, onder za kelijke of persoonlijke zekerheid. t© Halfweg en t« Haarlsm N. v. d. Laanstraat ft De Directeur vestigt de aandacht van de Muntgas- verbruikers op het Raadsbesluit d.d 9 Januari, No. 24 luidend als volgt: „Blijkt dat in den Muntmeter andere voor- „werpen dan de door het Gemeente-Gasbedrijf „ter beschikking gestelde penningen aanwe- „zig zijn, dan zal bij eerste ontdekking worden „volstaan met eene waarschuwing en zal door „den verbruiker voor elk dusdanig voorwerp, „waardoor gas is verkregen, den op dat oogen- „b!ik geldenden prijs van 1 M3 gas moeten wor- „den betaald „Bij herhaalde overtreding zal be- „halve de betaling van het door dusdanig voor werp verkregen gas overeenkomstig de voor baande bepaling f 250 boete verschuldigd zijn „en zal de Directie den Meter met alle toebe- „hooren kunnen doen weghalen en de eventueel „gestorte waarborgsom kunnen doen teruggeven". De Directeur A. A. OCHTMAN. te HUUR gevraagd, voor hei expioitesren van een IJSBAAN te Schoten. Terrein gelegen tusschen Rijks straatweg en Spaarne ten zuiden van do Jan Gfjzen- vaart. B».« No 9378 Bureau van dit blad. '\T I Af 1QT gezocht door gevorderd Pianist w l \J 1 (dilletant) voor samenspel. Klassieke muziek. Leeftijd 18 jaar. Brieven onder no. 7782 Bureau van dit blad. persoon in de Eiectriciteit, zoekt voor zich passende werkkring. Brieven onder No. 9382 bureau van dit blad. Te Huur Te Koop: DR. HOFFMAN OVER HET SPIRI TISME. In een tweetal lezingen heeft dr. A. C. A. Hoffman, arts te Gouda, voor een nïet-katho- •iek gemengd publiek in de zaal der protes- tantsche Vereeniging „Tot Heil des Volks" in zijne woonplaats, op uitnoodiging gespro ken over „het anti-christelijk karakter van het historisch en hedendaagsch spiritisme en occultisme." Dit geschiedde naar aanleiding van het zes-tal voordrachten over deze zelfde stof, door dokter Hoffman pas gehouden voor de R. K. Volksuniversiteit, die daar ook door verscheidene, ook eenige Goudsche niet-ka- tholieken werden bijgewoond. Evenals te Rotterdam bestond te Gouda ook gelegenheid tot vragen-stellen, dat te Gouda beide keeren lot een waar debat met verscheidene aanwe zigen tot middernacht zich uitbreidde. De openbare vergaderingen te Gouda werden ge presideerd door den Heer J. Hamerslag, be stuurslid van de stichting „Heil des Volks". Gebed, gondsdienstige zang en orgelspel openden de beide bijeenkomsten, die druk oezocht waren. Dr. Hoffman begon met het bewijs van het bestaan van een onveranderlijken, eeuwigen God, door middel van de logische doorden king van het door ons waargenomen veran derlijke. (Een debater, die het veranderlijke zelf voor eeuwig hield, kon, ondanks herhaald verzoek van den inleider, daarvoor geen fun damenteel bewijs leveren, wat trouwens lo gisch ook niet mogelijk is.)Vervolgens besprak inleider het Wezen van den mensch en toonde uit de nieuwste Wetenschap aan, dat de stof felijke mensch een onstoffelijke kern bevat ten moet. Over de eigenschappen der ziel werd verder logisch gesproken. Daarna kwa men de gewenschtheid, noodzakelijkheid en feitelijkheid der Openbaring Gods aan de menschheid aan de orde. En de redelijke grondslag dier Openbaring, het wonder, ter uitvoerige bespreking, ook in den redelijken grondslag van het wonder zelf, namelijk het wetenschappelijk historisch kennen ei-van, tor.aer dat hierdoor de bovennatuurlijke in houd door onze beperkte rede kan worden verklaard. Na deze uitvoerige inleiding kwam dr, Hoffman tot het eigenlijk thema. Reeds wa- (theïstisch stelsel is. Tot zoover een en ander ren door die logische inleiding tal van pro- j uit het langdurig debat. 't spiritisme en occulisme, vaders van het modernisme. Uitvoerig ging spreker na de intellectueele uitspraken en leeringen van 't historisch en hedendaagsch spiritisme. On danks alles teekenen van gevarieerde soorten van schijn-christendom onder vele spitiristen, is hier het centraal wezen beslist anti-dog- matisch-christelijk. Geen God, wel onder houder, maar niet onafhankelijk van zijn heelal. Geen erfzonde, geen zonde, geen be rouw, geen boete, geen Verlosser als God- mensch. Uitvoerig handhaafde dr. Hoffman de historiciteit der wonderen, vooral var, de wondergenezingen (ook der Lourdes-gene- zingen, in debat) tegenover net volslagen- onmachtige ten opzichte van de plotselinge en duurzame genezingen van organische ziekten door de hypnotiseurs, magnetiseurs, som- nambulen en mediums, die niets bizonders presteeren. Aldus werd betoogd het anti christelijk karakter van het historisch en he dendaagsch spiritisme en occultisme. Het eerste medium was een bezeten dier, de slang. Het laatste zal zijn de antichrist. In den we- reldstrijd des geestes, tusschen .openbaring en menschelijke zelfverheffing, tusschen God en den duivel, tusschen het licht en.de duis ternis, tusschen bewustzijn of integriteit der menschelijke persoonlijkheid en b zetenheid, zij aan ons christenen, te staan aan de zijde van den Verlosser der wereld In debat kwam een Heer op voor den geest der oude mysteriën, d. z. geheime, in graden i igededde gencoisc! appen der heidensche oudheid, pantheïstisch in de hoogste, poly theïstisch in de lagere graden. Dr. Hoffman hield vol, dat Socrates verklaard had liever te sterven dan een woord tot hare verheerlij king te willen spreken; dat Cicero verklaar de; dat mysteriën en afschuwelijkheid syno niemen geworden waren dat Diodorus den tempel van Elensic als een waar bordeel had gekenschetst. Een ander debater vond de betrouwbare historische documenten voor 't historisch be staan van. Christus onvoldoende. Inleider antwoordde dat er onlangs een boek was ver schenen, waarin het historisch bestaan van Napoleon I werd betwijfeld en bovendien was dit boek nog ernstig door een journalist, collega van den degater, gerecenseerd. Te genover dezen heer hield dr. Hoffman vol, dat het stelsel van Hegel logisch een pan- blemen van het spiritisme opgelost als voor ons onmogelijk, b.v. de reïncarnatie, de ziels verhuizing, de eeuwigheid der ziel, die wel oneindig is, maar geschapen uit hef niets, en niet eeuwig naar de richting van 't verleden het pantheïsme, waartoe ook het voor Gouda en sommigen debaters zoo gewichtige hege- lianisme en bollandisme behoorthet ver schijnen der overledenen inspiritisctische séances, hoewel God buiten deze séancés, die tegen de H. Schrift ingaan, overledenen zeer zeker hier en daar heeft doen verschij nen, enz. Het spiritisme wil het geloof verweten schappehjken, ook de Openbaring, ook het wonder. Het wil het christendom annexeeren. Het wil het christendom annexeeren. Het wil het proefondervindelijk bewijs leveren voor de onsterfelijkheid der menschelijke ziel wat, zonder twijfelachtige', zelfs onmogelijke proe ven, in enkele minuten van uit ons verstand te bewijzen is. De meest wetenschappelijke ge leerden op dit terrein, o. w. beroemde huidige natuurgeleerden, erkennen zelf, dat dit proef ondervindelijk bewijs niet te'leveren is. Zij ïrkennen, dat de geestenleer nu nog minder wetenschappelijk te erkennen is dan een halve eeuw geleden. Men neemt nu meer, b.v. dr. von Schrenck Natzing, de vorming van materialisaties, met of zonder photografee- ring, aan van uit stoffen uit de mediums zelf, z. gen. teleplastie, ideoplastie, welke me diums dan ook tijdelijk lichter zouden wor den, sud een animistische, geen spiritistische verklaring. Het kan ons, christenen, niets schelen of zulke proeven waar zijn of niet. Wij hebben ze niet noodig. Wat werpen ze niet af en zij Zijn, ook volgens uitdrukkelijke erken ning van eerste rangs spiritisten, vol gevaren voor lichaam en ziel. Vele verschijnselen zijn reeds door de wetenschap verklaard als bloot natuurlijk. Uitvoerig gaat inleider dit in tal ran voorbeelden na. Toch zijn kunst, pers en wetenschap thans JI van den wereld invloed der leeringen van De Voorzitter verklaarde, dat dit de eerste maal was, dat een Roomsche in een der vele oude protestantsche stichtingen „Tot Heil des Volks" in ons land als spreker was opge treden. ERVARINGEN VAN MR. -VAN HOUTEN IN HET ROERGEBIED. Aan een rede, onder den titel „recht spraak in het Roergebied," door mr. D. van Houten, dezer dagen te 's-Gravenhage ge houden, ontleenen wij het volgende over zijn ervaringen in genoemd gebied. Als staaltjes van de armoede van de Duit- sche steden vertelde mr. v. Houten, dat in Gelsenkirche» op een oogenblik geen geld was om chloroform te koopen voor patiënten, die geopereerd moesten worden. Door tus- schenkomst van spr. zond het Nederland- sche Roode Kruis binnen 24 uur een wagon chloroform én verbandstoffen. Wat de bevolking betreft, om 4 uur 's nachts zag spr. in Essen groote file's men- schen staan om voor 100.000 mark een pond aardappelen te mogen koopen. Het volk in de Rcer is tot groote offer vaardigheid bereid. De Westfalers hebben wel harde koppen, doch overigens is het aller aangenaamst, deze menschen te verdedigen. Deze offervaardigheid komt bij de recht spraak ook naar voren. De directeur van een burgerschool te Duisburg had een valschen stempel op zijn pas. Dit gebeurde wel meer. Om de Duitschers te negeeren, liet men hen, vóór zij een Fransch stempel konden krij gen, dagen lang in de rij staan. Deze direc teur. verscheen voor het gerecht. Op een vraag van den president, wie hem den val schen stempel had verschaft antwoordde hii een vriend. „Wié is die vriend?" „Kan ik niet zeggen." „U wilt het niet zeggen." „Goed, ik wil het niet ze°"' De president„We zullen het U wel lee- ren, het te zeggen, u krijgt 10 jaar." Aan het eind van het verhoor vroeg de pre sident, of beklaagde nog iets te zeggen had. „Ja, iets te vragen, meneer de president, wat zou U hebben gedaan, als U in mijn plaats had gestaan President „Het woord is aan den verde diger." De verdediger was mr. v. Houten, die te kennen gaf, niet te kunnen pleiten, voordat de president de vraag van beklaagde had beantwoord. Na in de raadkamer te zijn geweest, wees de president erop, dat de directeur slechts 4 millioen mark boete kreeg, omdat de krijgs raad wilde rekening houden met het karakter van beklaagde. Beklaagde stond op en zeide „Er zijn toch ook nog gentlemen onder de Fransche officieren." Er zijn in het Roergebied groote misdaden gebeurd, die veel te licht gestraft zijn. Was er iets voorgevallen, dat niet naar den zin der Franschen was, dan werden zonder eenig on derzoek de Duitschers daarvan beschuldigd en werd de president van de rechtbank, de burgemeester of de hoofdcommissaris in gijzeling gesteld. Menigmaal bleek dan, aat inderdaad Franschen schuldig waren. Er zijn drie grieven, welke men den Fran schen maken mag. In de eerste plaats, dat zij zich niet houden san de conventie van Den Haag 1907, vccGens welke de private eigen dom moet worden gerespecteerd. Ook zorgen de Franschen niet voor open bare orde. Als men de politie wegstuurt, dienen de troepen de orde te handhaven. Sinds October j.l. is de toestand pas vef- beterd. De derde grief is, dat de Franschen zich bemoeien met de binnenlandsche politiek van Duifschland. Dit is het groote kwaad, dat op Roer- en Rijnland rust. Spr. vertelde ook nog een en ander over kleine zaken, die hij zelf medegemaakt heeft. Het hing ook veel af van de stemming van officier en president, of de delinquenten al of niet zwaar gestraft werden. Een 5-tal spoor- wegdievcn hadden biscuits gestolen uit een Franschen trein. „Wie kan het hun kwalijk nemen, dat zij ^leliccs als Fransche biscuits stelen -vroeg de officier. „Maar ik moet streng zijn en vraag 1 dag hechtenis 1" De Fransche rechters zijn zeer gevoelig, doch zoodra er politiek in de zaak is, zijn zij ongenaakbaar en van steen. Het was sprekers bedoeling niet geweest te pleiten tegen Frankrijk. Zijn conclusie is slechts deze, dat de Fransche regeering on recht doet door zich in Rijn- en Roerland niet te gedragen naar de Haagsche conventie van 1907, welke*zij met haar handteekening be krachtigd heeft. HOE LANG KAN MEN WERKELIJK BUITEN SLAAP Een proefneming gedurende 80 uur. Het woord „werkelijk" in dit opschrift is niet zonder beteekenis. Talrijk zijn de men schen die vertellen „ik heb in 10 dagen en nachten geen oog dicht gedaan," sommigen brengen het tot 2 of 3 weken. In al die geval len is tenzij geestesafwijkingen in het spel zijndie mededeeling wat overdreven, om dat zij toch wel steeds telkens een oogenbli kje geslapen hebben. Doet men dat niet en blijft men werkelijk geheel en al wakker dan schommelt de tijd gedurende welke een mensch dat uit kan houden tusschen de 80 en 90 uur dus 3 y2 a 4 dagen. In de Tel. wordt verteld van een Fransch generaal Bruneau, die in den Fransch Duitschen oorlog gedurende een geforceerden marsch 84 uur geheel wakker schijnt te zijn gebleven. Later hebben enkele personen het tot 90 uur gebracht. Kort geleden is een jong Oostenrijkscn arts die van plan is vraagstukken over slaap en slapeloosheid te bestudeeren gedurende 80 uren volkomen wakker gebleven en heeft in die periode on derzoekingen bij zich zelf verricht en door anderen laten verrichten. Bij een dergelijk onderzoek doen zich al tijd moeilijkheden voor, die men eerst niet verwachtte en zoo rees voor dezen man de vraag „Wat zal ik in die 60 uur uitvoeren en hoe kan ik controleeren of ik inderdaad wak ker geweest ben." Overdag is dat niet moei lijk en kan men zijn gewone dagclijksche be zigheden verrichten, maar 's nachts Men kan toch niet drie nachten achtereen voort durend lezen en schrijven en als men in een luien stoel gaat zitten, valt men natuurlijk direct in slaap. Hij vond er dit op, dat hij aanvroeg om m deze periode van 80 uur in de vrouwenkliniek op de zalen werkzaam te zijn, daar is 's nachts altijd wel wat te doen en er zijn voortdurend verpleegsters die kunnen controleeren of hij wel wakker is. Aldus werd besloten en van Donderdagmor gen 6 uur tot Zondagmiddag 2 uur bleef dr. Herz. wakker. Over het geheel genomen kostte hem het wakker blijven niet veel moeite, alleen na het middageten cn in de vroege morgenuren kwa men er plotseling perioden waarin hij met hevigen slaap te worstelen had, overigens ging het goed, en hij was tot het laatste toe in staat zijn gewone werk ais arts op een zaal te verrichten, echter was het hem tegen het eind niet meer mogelijk om eenigen tijd ach tereen rustig aan een tafel te zitten lezen of schrijven. Een enkele maal overmande hem de slaap; maar nooit langer dan enkele seconden. Zoo zag hij b. v. een keer aan een tafel zittende aan het eind van de zaal een verpleegster op zich af komen, toen viel hij in slaap cn werd met een schok wakker toen zij voor hem stond. Tweemaal had Herz met geopende oogen droomphanta- siën 'b.v. des Zaterdagsavonds om 8 uur wandelt hij op straat en voelt zich wat onze ker op de becnen. Hij verwondert zich erover, cat zooveel menschen hem voorbijlo pen en plotseling een voertuig voorbijrijdt. Hij bemerkt, zonder dat het hem bizonder ang stig juaakt, dat vanuit het trottoir een van- tastisch onweer zich verheft. Merkwaardig is, dat iemand kort daarna weder een ganschen nacht zijn werk zonder stoornis kan doen. Merkwaardiger echter nog is, dat men in de gehèele waakperiode objectief geen enkele afwijking bij dezen man kon waarnemen. Dat lichaamsgewicht, lich aamstemperatuur, ademhaling, bloedsdruk, polsslag en samenstelling van het bloed (aantal bloedcellen enz.) practisch onver anderd bleven is nog begrijpelijk dat men ook bij psyhologisch onderzoek geen afwijkingen vond, zoodat het eenige duidelijk waarneem bare symptoom een lichte neiging tot scheel zien was, clat is in hooge mate verwoudarlijk. Dit onderzoek naar de psychische functies werd door niemand minde* dan door den be kenden Weenschen hoogleeraar Kreidl ver richt. Daarbij werd onder anderen dc reactie tijd bepaald deze was gedurende de geheele waakperiode onveranderd. Ook het vermo gen om lange reeksen van cijfers te onthou den en om reeksen van woorden na te zeggen was na 77 uur waken nog onveranderd. Na afloop der 80 urige waakperiode ging Herz Zondagsmiddags om 2 uur naar bed en sliep eerst tot 7 uur 's avonds cn daarna nog tot den volgenden morgen 5 uur, dat is dus totaal 14 uur. Bij het opstaan voelde hij zich en dat mag men hem zeker niet kwalijk nemen een beetje onprettig, maar dat ging spoedig voorbij, om 9 uur had hij een aanval van duizeligheid en verder ondervond hij van dezen tour de force geen nadeel. Aangezien onder normale omstandigheden Herz per 24 uur 8 uur slaapt, had hij volgens zijn berekening slechts 5 uur noodig om de drie slapelooze nachten in te halen, dat is 2 uur per nacht. Hij vraagt met eenige voor zichtigheid of onze 8 urige slaapnacht niet een aanwendsel is en of we niet met wat minder slaap zouden toekunnen. afsluiten van orders belette. Tot uitvoering kon door gebrek aan een geschikte lokaliteit echter nog niet zoo spoedig worden overge gaan. Dc cischen welke daaraan noodzakelijk moesten worden gesteld waren groote ruimte, veel, en bij voorkeur Noorder-, licht en ge- lij kvloersche ligging. Dergelijke zalen zijn in Rotterdam niet overtalrijk en men stelde zich dus tenslotte tevreden met de groote veilingzaal van het Algemeen Verkooplokaal aan den Goudschesingel No. 33, waar nu voortaan maandelijks de Manufacturenbeurs van Sf. Hjomobonus zal plaats hebben. Daarnaast blijft de Amsterdamsche Manu facturenbeurs aan de Keerengracht 46, zoo als zij nu reeds 10 jaar staat, in vollen om vang gehandhaafd en het is de uitgesproken bedoeling Van het Bestuur te zijner tijd ook in het Noorden en in het Zuiden des lands beurzen te openen, zoodra het ledental aldaar daartoe voldoende aanleiding geven zal. Deze eerste Rotterdamsche bcursdag onder scheidde zich door een druk bezoek, een opgewekte stemming en, zooals dit gewoon lijk het geval is, waren de afgesloten posten daaraan evenredig. De zaal bood een bont en vrooliik overzicht wij zagen 53 genummerde „stands" van fabrikanten opgesteld en daar- tusschea bewogen St. Homobonus' talrijke leden. Des namiddags was het aspect der zaal weder een geheel 2nder thans was de ver koop „in eigen beheer" in vollen gang. Nu waren de fabrikanten-stands ingenomen door leden der Vereeniging, welke hunnen mede leden in voorbeeldige collegialiteit de door dc Vereeniging zelf samengestelde goederen collecties voorlegden en vakkundig toelicht ten. De goed geslaagde dag, die een groote belofte voor deze bloeiende vereeniging in hield, werd besloten met een algemecne vergadering. BRANDSTICHTING. De rechtbank te Leeuwarden wees Zater dag j.l. vonnis in de zaak van den Pool Max Schwarz, die 14 dagen geleden terechtstond wegens brandstichting in het schoenenma gazijn „Het Centrum", aan den Wirdumer- dijk aldaar, een zaak, welke, tijdens afwe zigheid van zijn broer, door hem werd ge dreven. De eisch luidde 2 jaar. De rechtbank veroordeelde hem tot 3 jaar. an fij: NOOIT TEVREDEN. Zij: Zeg, Frans, als ik stierf; zoudt ge thin weer trouwen? Hij: Neen. natuurlijk niet; ik zou er niet denken. ij: Zoo'7 Dus met? Het huwelijk vindt je dus riet pleizierig. Misschien gevoel je wel spijl, dat je met mij getrouwd zijl foei! Hij: Maar kinJ. je verstaat me mét. Zeker zru ik weer trouwen. Zij. neg vinniger: Je schijnt er veel haast mee te hebben. Misschien verlang jtf wel, dat ik gauw sterf: je moest je schamen. GERUSTSTELLEND. A.stronoom: Ik wou dal ik die ster ont dekt had. Z'n vrouw: Ach man, d'r genoeg. znn er immers iimtentiên. „ST. HOMOBONUS" EERSTE EEURS- DAG TE ROTTERDAM. Men meldt ons Op Vrijdag 18 Januari 1.1. werd de eerste Manufacturenbeurs der Coöperatieve In- koop-Vereeniging „St. Homobosus" te Rot terdam geopend. Reeds lang -was hiertoe besloten, omdat door den steeds toenemenden groei der Ver eeniging de druket op hare Amsterdamsche maand-beurs zoo groot geworden was, dat zij vaak hinderlijk werd en soms het rustig 434e NED STAATS! OTtRII. Trekkin* van Maanda? 21 lanuarl Se Klasse Ie i «1st. Hooce oriizen: 7166 9312 21504 elk f 1000. 620 11035 elk f 400. t222 18070 elk 200 2500 3608.6753 8110 10514 15053 19384 ;lk 100. 22166 Priizen var f70: 93 2P7 322 357 518 648 898 966 1061 1310 1326 1328 1623 1718 1725 1847 1891 1934 2472 2582 2585 3387 3420 3536 3632 3729 3837 4011 4036 4179 4338 4463 4639 4719 4984 5653 6413 6655 6686 6798 7135 7421 7793 8095 8108 8202 8270 8343 8727 8770 8879 9163 9283 9341 9593 9662 9764 10124 10198 10316 10388 10495 10683 10949 11183 11732 11855 11955 12009 12143 12187 12384 12544 13412 13678 13724 13730 13915 13945 13947 14121 14840 14919 15080 15143 15236 15265 15300 15469 15606 15661 1567S 15764 15986 16057 16094 16124 16189 16441 16886 17300 17332 17354 17396 I77SO 1S14-1 18479 18661 18864 18970 t9143 19294 19504 19663 19987 20134 20204 20251 20486 2062* 20861 20960 21135 21187 21821 21877 22396 22621 22675 22680 22776 22811 IS 307 566 S78 1324 (672 1046 2251 2568 2776 1263 1460 363S 3955 4482 4840 5127 5512 5999 6100 6635 7061 7343 7731 7876 S157 8630 8938 9134 9384 9756 0348 10678 10966 11327 11543 11924 12240 12686 12862 13211 13389 13591 13918 14430 14736 15130 15418 15593 15746 16031 16233 16477 16793 17009 894 1358 2090 3605 1195 172J9 6292 17367 7707 17705 8541 1812Ó 18432 19012 19292 19473 19S4S 20056 9674 10701 12124 136.86 14418 20271 20561 15432 16006 17143 18369 19316 20293 21361 22715 20768 21049 21221 21397 21852 22263 22509 22641 22845 136 339 659 955 1330 1756 2051 2288 2616 2781 3268 3471 3675 40Ï4 4510 4863 5206 5602 6014 6115 6779 7073 7413 7749 7916 8201 8633 8955 9144 9567 10129 10380 10689 10980 11377 11573 11993 12256 12716 12894 13237 13393 13633 14010 14434 14824 15132 15428 15598 15750 16934 16270 16501 16877 17026 17267 17376 17720 1817' 18491 19099 19304 19665 19849 20065 20353 20574 20783 21072 21287 21424 21919 2226S 22534 22781 22865 157 348 672 1119 1355 I8S8 2098 2328 2651 2916 3299 3516 3776 4123 4597 4864 5367 5647 6051 6136 6843 7087 7459 7765 7934 S276 S679 8979 9194 9579 10250 10403 10710 10983 1139? 11652 12013 1226S 12742 12925 13309 13404 13717 14023 14441 14897 15172 15467 15637 15613 161 rei 16326 16553 16890 17053 1728! 17425 17865- 18180 18557 19182 19325 1968.3 19856 20074 20420 20612 20857 21183 21311 21636 21962 22443 2253n 22786 22939 NIETEN: 196 406 713 1125 1411 1892 2147 2360 2666 2968 3322 3576 .3765 4235 4795 4879 5397 5684 6060 6247 6847 7HS9 7480 7766 7966 S377 8711 9012 9225 9588 10313 10462 10747 11101 11426 11684 12017 12442 12764 12961 13339 13423 13822 14165 14447 14949 15222 15493 15641 15939 16150 16337 16559 16938 17083 17287 1745! 17,894 18217 18590 19184 19342 19 090 19905 20079 20439 20688 20858 21201 21325 21682 22074 22461 22540. 22792 22943 213 407 755 1201 1432 1917 2171 2413 2714 3072 3327 3583 .3890 4,337 4797 5041 5447 5744 6ÜS8 6315 6865 7154 7484 7801' 8067 8477 8870 9041 9306 9508 10340 10508 10774 11171 11465 11728 12019 1 '522 12783 12990 13354 13437 13825 14241 14493 14951 1.5230 15500 15690 15957 16157 16398 16568 16949 17086 17302 17459 17935 18298 18676 19194 19350 19698 19917 2008? 20482 20696 20883 21211 21335 21715 22094 22462 22550 22796 22950 229 446 813 1232 1514 1936 2203 2430 2757 3122 3427 3618 3930 4348 4826 5044 5465 5SOO 6C97 6554 7058 7211 75S8 7S36 SI 14 S573 8S74 9043 9329 9661 10341 10565 10846 11192 11517 11747 12085 12537 12845 13070 13384 13462 13842 14273 14576 14996 15367 15526 15712 15983 16201 16445 16572 16990 17160 17337 17603 17983 18396 18706 19229 19365 19699 19968 20118 20536 20725 20907 21219 21346 21799 22168 22470 22552 22808 22956 282 532 836 1313 1666 1984 2235 2548 2759 3148 3455 3634 3953 4407 4837 5123 5483 5S09 6098 6569 7060 7273 7656 7863 S156 8574 8S77 9076 9335 9737 10342 10654 10887 11263 11528 1177# 12232 12609 12855 13159 I338S 13542 13S95 14316 14648 15105 15394' 15550 15717 15992 16213 16457 16672 17002 17214 17356 17628 I810f 1841# 18871 19289 193.8» 19701 1997" 2020! 2054S 20761 2101* 21221 2137' 2180' 2223' 2247 225f 22 s: Heden overleed tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Echtgenoot en Vader ANTONIUS HENDRICUS PETRUS VAN VELSEN in den ouderdom van 64 jaar. Haarlem, 21 Januari 1924. Schouwtjeslaan 29. Wed. A. A. A. v. VELSEN- van Dieren Bijvoet Den Haag: B. VAN REIJSEN-van Velscn N. A. TH. VAN REIJSEN De H. H, Uitvaartdiensten zul len gehouden worden op Donder dag 24 Januari a.s. in de Kathe drale kerk van St. Bavo (Leid- schevaart) om 8 uur en 8% uür. De begrafenis zal plaats hebben op het R.-K. Kerkhof te Overveen omstreeks 11 uur. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden afgewacht. „Men kan niet van alles lid zijn!" Neen, maar als men 7.50 over heeft voor een ijsclub-kaart om het lichaam te plezieren, is dan 2,te veel voor een lidmaatschap van „Geloof en/ Wetenschap," dat uw hoofd en hart verjongt? Overweeg dit eens en geef U op aan het Seer.: H. J. M. Bartels, (Apoth. Loomcyer), Zijlweg 88. Woansdngmiddag voorstslling van de poppenkast op het oud» Hoitantische maikipïcJis. 3 H. Beelden onder stolp. Te zien: WOUWSTRAAT 32, Schoten. BtDJSFE door de 1-4 regels p. plaatsing 1 60. w» - Elke regel meer t 0.15 - - bi] vooruitbeialing - Gevraagd Werkster, voor schoonhouden R.-K. Jongt., school te Assendelft. Aanbiedingen bij: C. J. v. d ZEIJDEN, Hoofd der School. Net biedt zich aan als hulp in de huishou ding. Kinderen geen bezwaar. Brieven onder No. 201 NOOIJ's Boekhandel, Purraerend. Gevraagd in klein gezin, v.g.g.v. Goed loon. Con dities nader overeen te komen. Aan melden tusschen 78 uur n.m. Mevr. ROOS, Velserstraat 52. 'ordt gevraagd met 1 Maart meisje-alleen, in klein gezin, niet eden 23 jaar, netjes kunnende ken en goed koken. Zonder g.g. ioodig zich aan te melden. Brieven t uitvoerige inlichtingen onder No 2 Bur. van dit' blad. Gevraagd een flinke Schouwburg Jansweg. Aanmelden: 's avonds na 7 uur. 'evraagd een flinke en 20 jaar. J. v. d. BIJL, Houtrak- Ier, 'evraagd te Halfweg, in gezin met 'eren een flinke goede getuigen voorzien. Brieven er No. 9373 aan A. HEEMSKERK, menburgerdijk 231, Halfweg. evraagd een >r 't vervaardigen van fijne linge- Zelfstandig kunnende werken. Br. der No. 9375 Bur. van dit blad. Tr biedt zich aan tegen 15 Februari later een net R.-K. Burgermeisje als meisje-alleen, v.g.g.v. Br. No. '5 aan R. ASSENDELFT, agent van .it blad te Bennebroek. Er biedt zich aan tegen 1 Maart een net als 2e meisje, of als meisje-alleen, Br. onder No. 9383 Bur. van dit blad. Net burger meisje, zoekt een vriendin, leeftijd 23-24 jaar. Brieven onder No. 9387 Bur. van dit blad. Er bieden zich aan die eenige dagen disponibel hebben, liefst te Hillegom. Brieven onder No. 9393 aan B. v. d, LANS, agent van dit blad et Hillegom. Flinke gevraagd, als meisje-alleen. Geen Duitsche. in klein gezin. Adres: v. DEURZEN, Groote Houtstraat 53r. Haarlem. Gevraagd te Heémstedc een net Brieven onder No. 9406 Bur. van dit blad. nette Kruideniers Loopknecht. ZOMERKADE 53. Er biedt zich aan een v.g.g.v. A. v. d. DRIFT, Kortendijk 68, Vlaardingen. met kist en strijkstok te koop. Prijs 25, L. BEGIJNESTRAAT 14 r. Nieuwe kippenhokken vanaf 13. Adres NAUWE GELDELOOZEPAD 24, bij de Jordensstraat. Gevraagd éen flink van 84 uur. Loon 5.per wk. Zondags vrij. LANDZICHTLAAN 3a, Heemstede. Wordt gevraagd net voor dag en nacht, genegen een uur tje 's morgens te marten. Brieven on der No, 9403 Bur. van dit blad. R.-K. Meisje, in 't bezit van diplo ma boekhouden Mercurius, steno-ty pen en eenige bekendheid van vreem de talen, zoekt plaatsing op net kan toor. Brieven onder No. 9385 Bur. van dit blad. gevraagd, zelfstandig kunn, werken. Loon 250 en waschgeld. ZIJLWEG 106, Overveen. Gevraagd wegens teleurstelling te gen Februari of later bekwaam smakelijk kunnende koken en' gene gen cenig huiswerk te verrichten, niet beneden 25 jaar en van g.g.gv. Hoog loon en -verval. Brieven onder No. 9396 Bur,'van dit blad. Er biedt zich aan een nette voor het maken van nieuw ondergoed en verstelwerk. Brieven onder No. 9388 Bur. van dit blad. Op een klein fabriekskantoor kan 'n net R.K. meisje geplaatst worden. Net schrift vereischt. Bekendheid met steno gcwenscht. Aanvangssalaris 200 per jaar. Fr. Brieven onder No. 9390 Bur. van dit blad. Er biedt zich aan liefst voor den dag. Aan hetzelfde adres een jonge werkster, voor alle da gen in de weck, in Hillegom. Brieven aan B. SPREEUW, Parallelweg No. 23, Hillegom, Wegens ziekte zoo spoedig mogelijk gevraagd flink R.-K. derde niet ben. 20 jaar en v.g.g.v. Flink loon en verval. Br. onder No. 9370 Bur. vè. dit blad. Terstond gevraagd een Eenige bekendheid met het vak strekt tot aanbeveling. Niet onder de 17 j. te solliciteeren. Brieven aan G. C. v. d. BRUG, Bronkhorststraat', Noord- wijk. gevraagd, bekendheid met Hyacinthen- cultuur veieischt, door G, H. HER MANS, Weerensteinstraat No. 7, Hil legom. Aangeboden een voorzien van electriscb licht en kast, voor iemand z.b..b.h.h. Omtr. Schoter singel. Brieven onder No, 9398 Bur. van dit hlad. en droge zolder te huur. Te bevragen SCHOTERWEG 34. Schoten, Schoterbosehplein, Mid denweg 1 of 2 kleine kamertjes voor jong ongeh. persoon. Tevens kost en inw., doch niet vereischt. R.-K. is ver eischt. Br. met opgaaf van verlange huur en kostgeld onder No. 9405 Bur. van dit blad. li umimui VoHegenwoordifld door d« he«r»n nette zit- en slaapkamer, met of zon der pension, voor Dame (alleen inw.) Prijs billijk. Brieven onder No. 9397 Bur. van dit blad. best gewonnen hooi, ongeveer 2000 K.G. Te bevragen bij C. v, RES TEREN, agent van dit blad te Lissc.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 3