Het hoogovenbedrijf in werking - Herleving aan den Laiigeadij! Van Wet en Wetgeving. Het roode testament. Levenslange hecle ongeschiktheid tot werken f 3000.- Overlijden 750.- Verlies van een hand, een voet of een oog f 250.- Verlies van een duim of wijs vinger f 125.- Verlies van een andere vinger f 40.- Breuk van boven- of onder been, boven- of onderarm S 50.- FEUILLETON. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. Tweede Blad - Zaterdag 2 Februari 1924 KERK EN SCHOOL. De moord op Pater Soenen. RAADPLEEGT ONZE ADVERTENTëËN ALVORENS GIJ UW INKOOPEN DO cl Naar men weet, is de laatste dagen het veelbesproken hoogovenbedrijf te Velsen in werking getreden. Onze bovenstaande foto toont rechts den werkenden hoogoven. Te Hiliegom is met enorm succes het Kerst-Oratorium van Deken H. F. Muller opgevoerd, onder leiding van den heer P, J. Litjens. Wij geven hierbij twee mooie taiereelen weer. Ruim 2000 personen bezochten de voorstellingen. De R.-K. Kerk te Haliweg in feestdos bij gelegenheid van de sluiting der H. Missie, door de Eerwaarde Paters Redemptoristen, daar van 19 tot 29 Januari j.l. gegeven. lizi Gratis Oigelukken-Verzekeriig keg t yit bij: „Ja, maar daar zullen we later wel over s prekenLaat ik 't nu eens eerst hebben ver je zoon.... Ik behoef je zeker niet te v ggen, dat ik hem zeer veranderd heb ge- nnden.Dat heib je toch zeker ook ge zien?" „Helaas, ja, mevrouw, ik weet 't maar al i. goed." „En heb je dan niet naar de oorzaak dvarvan gezocht?" „Ja.... 't Is bloedarmoede hoofdzake lijk". ,Maar dat is niet ongeneeslijk." „Neen, dat weet ik, maar er komt nog i, is ergers bij." „Dat ook r(og te genezen is, toch zeker?" „Ik hoop "t, mevrouwAlleen vrees dat het geneesmiddel zeer moeilijk te vinden zal zijn." „Dat begrijp ik nietWat bedoel je i; armee? .jpaul heeft eenigen tijd geleden een jonge me ontmoet, en ^sindsdien denkt hij aan iets anders meer." „Dus met andere woorden, hii is verliefd." „Ja." „De gravin glimlachte. „Maar waarom is het geneesmiddel dan moeilijk te vinden?" „Ja. maar, mevrouw, u weet nog niet alles." „Vertel dan eens." In 't kort vertelde Raymond alles wat hij van Paul jjad gehoord. „Dus weet hij niet, waarheen die jonge vrouw of dat jonge meisje gegaan is?" „Neen." ,.En' wat veronderstelt hij?" „Niets.... 't Is alles geheim voor hem.' „Heb je hem geen nadere bijzonderheden gevraagd?" „Nog niet, maar ik wil 't hem nog eens vragen." „Wanneer je het onderzoek goed aanpakt, ben ik er zeker van, dat het met succes zal bekroond worden" „Helaas, mevrouw, wie zegt mij, dat, al slaag ik ook in mijn onderzoek, 't misschien geen ongelukkige uitslag zal hebben.... Wie zal me jeggen, of die jonge vrouw nog vrij is, of ze hem misschien niet on waardig is?" „Waarom moet je nu zoo direct somber over den uitslag denken, 't Kan best een braaf en eerlijk meisje zijn," „Ja, maar, mevrouw, 't is lang niet zeker, dat zij tot denzelfden stand behoort als wij." „Raymond, maak je nu niet onnoodig on gerust.... Misschien is je heele redeneering ongegrond.... En wat je stand betreft, ik hoop, dat je spoedig weer je eigen meester wordt. Ik wilde je daarover spreken. t „Heeft u daaraan dan gedacht, me vrouw?" „Ja, ik zal er voor zorgen. Ik heb eenige invloedrijke personen ge sproken, die op mijn aandringen uw request aan den minister zullen ondersteunen.... Ik sta er echter op, dat dit request aan den minister wordt overhandigd door zijn secre taris zelf.... Ik zal het hem Zaterdag gaan verzoeken". „0, mevrouw" „Kalm, RaymondJe weet, ik ben blij, iets voor je te kunnen doenJe staat wel in aanzien bij jé oversten, is 't niet. „Ik hoop 't mevrouw en geloof 't ook wel.... Op verzoek van den chef der pre fectuur zelf is mij een zeer moeilijke zaak opgedragen." „Dat komt goed van pas, want ik was van plan ook een woord van aanbeveling van hem te vragenDie aanbeveling zal zeker bij den minister het zwaarst wegen." „Mevrouw, u begrijpt, hoe dolgraag ik zou willen, dat dit request welwillend ont vangen werd.... Ik ben nu verplicht, nu Paul bij mij is, mijn geheele leven voor hem te verbergen, als een ellendeling, een mis dadiger.... Als Paul het geheim van zijn vader eens wist, waar zou dan zijn eerbied en achting voor zijn vader gebleven zijn?.... Ik geloof, dat hij zijn vader zou vervloeken." „Je moet niet overdrijven, Raymond.... 't Is zeker, dat Paul zou schrikken, als hij het verpletterende nieuws hoorde, dat je voor hem verborgen houdt, maar wanneer je kalm en voorzichtig te werk blijft gaan, zult ge gemakkelijk iedere noodlottige ont dekking voorkomen. Wacht dus kalm af, wat gebeuren zal.... U heeft nu verlof.... Ga met je zoon naar buiten, naar Creteil en kom dan Maandag hier terug.... Ik hoop, dat ik dan goed nieuws voor je heb.... Je zult me bovendien nog een inlichting kun nen geven." „Waarover mevrouw?" „Omtrent een vreemden geneesheer, waarover tegenwoordig veel gesproken wordt.... Een zekeren dokter Thomp son.... Je kent hem misschien?" „Ja, mevrouw.... 't Is een zeer kundige Amerikaansche dokter, die zich hier in Parijs gevestigd heelt.... Ik ben bij hem geweest met Paul om hem te consultee ren.... Hij verdient het volste vertrouwen." „Dus is het volgens u geen kwakzalver?" „Absoluut niet't Is een doodeenvou dig, ernstig, maar buitengewoon knap man" „Dan begrijp ik het doel van den brief niet, dien ik ontvangen heb".... „Een brief van dokter Thompson?" „Ja, een uitnoodiging om op een muzika- len avond te zijnen huize te komen in de Miromesnilstraat. Ik dacht, dat het een be dekte manier was om reclame te maken". „Ik kan u verzekeren, dat dit zijn bedoe ling niet is.... Vandaag was het de eerste dag, waarop hij consult hield en er waren zeer veel patiënten in de wachtzaal, zoo veel zelfs, dat verscheidene vandaag niet toegelaten konden worden en morgen moes- tèn terugkomenU begrijpt, dat zijn practijk reeds gemaakt is" „Des te beter voor hemWat Fabien en mij betreft, wij hebben gelukkig zijn raad niet noodig en we zullen ons wel wachten zijn muzikaal avondfeest bij te wonen Die uitnoodiging getuigt van een zeer slech ten smaak, een volkomen onwetendheid met de gebruiken der wereld" „De dokter is een vreemdeling, moet u bedenken." „En bovendien, Raymond, heb ik 't op die plotselinge groote beroemdheden niet al te zeer begrepen, ik denk steeds zoo bij me zelf, dat zulk een beroemdheid veel eerder te danken is aan talent...." „Als u dokter Thompson kende, mevrouw, dan zoudt ge de onwaarheid van uw veron derstellingen dadelijk inzien en zoudt u heel wat gunstiger over hem denkenIk ben bij hem geweest en er zeker van, dat hij mijn zoon zal genezen." Hij heeft het mij beloofd en verricht zijn taak tegenover mij geheel belangeloos, want hij wil de behandeling van mijn zoon ge- heel gratis doen...." i ,,'t Doet me tenminste plezier te hooren dat hij zijn kennis ten dienste van de men- schen stelt zonder er al te veel profijt van te trekken en ik hoop, dat hij, zooals je zegt, Paul genezen zal." Paul ea Fabien kwamen terug. „Moeder, we hebben afgesproken, dat Vrijdagavond naar Creteil ga, om Zater te kunnen gaan visschen." „Best jongen, doe maar, zooals je goed dunkt. „We hebben nog iets afgesproken." „Wat dan?" „We hebben besloten dat mijnheer Fra menthal vanavond bij ons blijft dineeren.' „Heel goed, dat heb ik gaarne" „Vergeef me, mevrouw, maar dat kan ik niet doen," onderbrak Raymond. „En waarom niet? „Omdat ik vandaag nog naar Creteil wil de gaan en het nog ver is." kunt in Parijs overnachten." „Dan zou Madeleine zeer ongerust zijn." „We zullen haar een telegram sturen om haar gerust te stellenKom Raymond, neem 't maar aar?." „Goed, dan stem ik toe." „Mooi, aangenomen." 't Was half zeven in den avond'toen Ray mond met zijn zoon in zijn buis terugkeer den. Er was e»n brief voor Raymond. Wordt vervolgd. De wettelijke regeling van het Levens- versekeringbedrijf. Welke bedrijven onder de wet vallen. Het beginsel der wet. De Verzekerings.- kamer. De wet van 22T)ecember 1922 Stbl. 716, in werking getreden op 15 November j.l., is van toepassing op alle bedrijven, die hier te lande als bedrijf overeenkomsten van levensverzekering sluiten, ook al wordt met het sluiten dier overeenkomsten niet be oogd het maken van winst. Onder overeen komsten van levensverzekering verstaat de wet, de overeenkomsten tot het doen van geldelijke uitkeeringen, tegen genot van premie en in verband met het leven of den dood van den mensch, met dien verstande, dat overeenkomsten van ongevallenverzeke ring niet als overeenkomsten van levensver zekering worden beschouwd. Dezer dagen is er in de pers nog eens na drukkelijk aan herinnerd, dat ook op de spaarkasbedrijven de wettelijke regeling van het levensverzekeringbedrijf van toepassing is. De aanleiding, dat hier op van officieele zijde in de pers de aandacht word gevestigd, vond zijn oorzaak in de omstandigheid, dat gebleken was, dat sommige beheerders van spaarkassen meenden dat de wet niet op hun bedrijf van toepassing was, omdat aan hunne spaarkassen geen contra-verzekering was ver bonden. Zooals de meeste lezers wel zullen weten, moet men, wanneer men is toegetreden tot eene spaarkas, gedurende een bepaald aan tal jaren eene zekere som storten. Na afloop van het overeengekomen aantal laren krijgt men na aftrek der administra tiekosten de gestorte gelden terug, ver meerderd met rente op rente en ook ver meerderd met die gelden, die aan de daarop rechthebbenden niet kunnen worden uitge keerd, omdat zij inmiddels zijn overleden. Want aan het einde van den overeengeko men termijn krijgt men alleen zijn aandeel uit de spaarkas als men in leven is is een deel nemer overleden dan krijgt hij niets en komen de voor hem gestorte gelden ten goede aan de overige deelnemers. Om nu te vborkomen, dat de voor een deelnemer, die komt te over lijden, gestorte gelden geheel verloren zijn kan men bij de meeste spaarkasbedrijven een z.g. contraverzekering sluiten. Men betaalt dan jaarlijks eene geringe extra premie en krijgt daarvoor, wanneer een deelnemer komt te overlijden, de voor dien deelnemer gestorte bedragen terug. De terug betaling dier bedragen geschiedt dan niet uit de spaarkas maar uit een apart potje, waarin ook de premien der z.g. contra-ver zekering worden gestort. Na het vorenstaande zal het ieder wel duidelijk zijn dat de spaarkassen onder de wet vallen. Immers de met met een spaar kas aangegane overeenkomst heeft tot gevolg de betaling eener premie, terwijl het van het leven of den dood der deelnemers afhangt, öf later eenig bedrag zal worden uitgekeerd en welk bedrag zal worden uitgekeerd. Niet onder de wet vallen de pensioen fondsen, die werkgevers voor hun personeel hebben opgericht, daar de administratie dezer fondsen niet als verzekeringsbedrijf geschiedt. Ongetwijfeld was er vee) voor te zeggen geweest, dat ook dergelijke pen sioenfondsen onder de wet vielen, doch men heeft deze pensioenfondsen vrijgelaten, om dat zeer terecht werd gevreesd, dat de werkgevers zich daardoor zouden latenjweer- houden om pensioenfondsen op te richten. De wet op het Levensverzekeringbedrijf stelt enkele algemeene regelen, waaraan de levensverzekeringbedrijven moeten voldoen. Overigens huldigt de wet het beginsel van volkomen vrijheid. Bepalingen omtrent de tarieven, de belegging der reserves enz., die in de buitenlandsche wetgeving nog al eens voorkomen, zoekt men in onze wet tever geefs. Alle maatregelen zijn intusschen in de wet genomen, om te bevorderen dat regel matig wordt gecontroleerd, dat de maatschap pijen de hun verleende vrijheid niet misbrui ken tot schade der polishouders. Op de gesties der levensverzekering maatschappijen wordt daarom nauwlettend toezicht uitgeoefend en blijkt inderdaad, dat het met beheer van de eene of andere maat schappij op den duur als het zoo doorgaat mis moet loopen, dan wordt de maatschappij ge waarschuwd. Wordt zoo'n waarschuwing in den wind geslagen, dan kunnen door volledi ge publicatie van het beheer der maatschap pijen van den toestand waarin zij verkeert, de verzekeringnemers worden op de hoogte gehracht. Natuurlijk is er een instituut noodig, dat het noodige toezicht op de levensverzekering maatschappijen uitoefent en dat aan de maat schappijen de noodige waarschuwingen of adviezen doet toekomen, als te vreezen is dat de eene of andere maatschappij te goeder of te kwader trouw van de haar gelaten vrijheid misbruik maakt. Zoo'n instituut stelt de wet dan ook in en is genaamd „de Verzekeri ngska mer." Het levensverzekeringbedrijf is een inge wikkeld en zeer verantwoordelijk bedrijf. De mannen, die als lid der Verzekeringskamer het toezicht op de levensverzekeringmaat schappijen hebben en aan die maatschap pijen de noodige adviezen moeten geven als er iets aan het beheer hapert, hebben dus eene uitermate verantwoordelijke functie. De Verzekeringskamer is de spil, waarom de geheele wet draait volbrengt de Verzeke ringskamer de taak, haar door de wet opge legd, op bevredigende wijze, dan zal de wet ongêtwijfeld aan de daarop gestelde verwach tingen voldoen, verbeurt daarentegen de Verzekeringskamer door haar optreden het vertrouwen van verzekeraars en verzekering nemers dan,J zal de wet een mislukking blij ken te zijn. Het is dus noodzakelijk, dat de Verzeke ringskamer wordt bezet door personen, die niet alleen de noodige algemeene bekwaam heid hebben, maar die bovendien praktisch en theoretisch volledig op de hoogte zijn van de techniek van het levensverzekering bedrijf. Dan, maar ook dim alléén zal de Ver zekeringskamer het vertrouwen hebben, dat voor eene behoorlijke uitoefening van hare taak onmisbaar is. De Verzekeringskamer bestaat slechts uit drie leden. Zeer zeker is deze geringe bezetting van het College een voordeel, want de verant woordelijkheid der individueele leden wordt er door verhoogd. Voorzitter van de Ver zekeringskamer is de heer L. A. van 't Sandt, voormalig Directeur van de Ned. Indische Levensverzekering en Lijfrente Maatschap pij. Leden zijn de heeren Mr. Dr. F. Sleute laar, die onder de noodwet van 1911 als rech- ter-commissaris fungeerde ter behartiging der belangen van de polishouders der „Alge meene" en de heer P. C. van der Hiel. Wij le zen in de vakpers, dat de keuze dezer man nen in vakkringen algemeene voldoening heeft gegeven. Er is dus een goed begin. De leden der Verzekeringskamer zijn be noemd door de Koningin mede worden door de Kroon benoemd de secretaris der Verzekeringskamer in het vorige daaraan verbonden vaste personeel. Tijdelijk perso neel mag de Verzekeringskamer zelve be noemen, doch alleen bij burgerlijke arbeids overeenkomst en voor zoover de Minister van Justitie de noodige credieten heeft toege staan. De voorzitter en de leden der Verzeke ringskamer mogen geene openbare of parti culiere nevenbetrekkingen, waaraan gelde lijke belooningen verbonden zijn, beklee- den zonder toestemming van den Minister van Justitie. De secretaris en overige amb tenaren van de Verzekeringskamer hebben om de combinatie hunner functie met een an- andere bezoldigde betrekking de bewilliging van den Voorzitter noodig. De kosten der Verzekeringskamer komen met ten laste van den Staat Zij worden ge dragen door de Verzekeringsmaatschappijen, te wier controle zij is ingesteld. Grondslag voor de berekening van hetgeen iedere maat schappij heeft bij te dragen vormt het premie inkomen der maatschappij, dus het totaal be drag aan premien door de polishouders te be talen. Over de taak, die de Verzekeringskamer bin nen het kader der wet heeft te verrichten, be nevens over de algemeene eischen. waaraan de levensverzekering-maatschappijen moe ten voldoen, spreken wij in een volgend ar tikel INTERNATIONAAL EUCHARISTISCH CONGRES. Het comité ter bespreking van zalen enz. deelt ons mede, dat thans overeenstemming is bereikt met het bestuur van het Amster- damscihe Stadion omtrent de beschikbaar stelling van het Stadion voor de avonden van 23, 24 en 25 Juli, alsmede voor den morgen van Zaterdag 26 Juli (voor een al gemeene kindercommunie) en den morgen en middag van Zondag 27 Juli. Zoo doenlijk zal de openingsplechtigheid ook in het Stadion plaats vinden, teneinde een zoo groot mogelijk getal personen ervan getuigen te doen zijn De mogelijkheid wordt n.l. onderzocht, om door middel van loud-speakers, met nog doeltreffender sy steem dan reeds in Amerika toepassing vond, het eventue] gesprokene tegelijkertijd door de duizenden aanwezigen in alle dee- len van het reusachtige terrein duidelijk verstaanbaar te maken Zijne Eminentie Kardinaal Van Russum is voornemens Zondagmorgen 27 Juli -een plechtige H. Mis in het Stadion op te dra gen in tegenwoordigheid van alle in Neder land alsdan verblijvende bisscho'ppen. Des middags heeft aldaar een plechtig Lof met processie plaats. Voor de congreszittingen is voorts be slag gelegd op de volgende localiteiten n de hoofdstad: St. Willibrorduskerk aan den Amsteldijk voor 23, 24, 25 en 26 Juli 's avonds. Concertgebouw voor 24, 25 en 26 Juli 's avonds St. Ignatiuscollege voor 24, 25 en 26 Juli 's middags. Broederhuis (Leidscheplein, ingang Leid- sohedwarsstraat, het nieuwe groote vereni gingsgebouw der St Catharinaparochie) 4 zalen voor 24, 25 en 26 Juli 's middags. Bellevue (2 zalen) voor 24, 25 en 26 Juli 's middags. St. Josephs-Gezellen-Vereeniging, Stad houderskade, voor 24, 25 en 26 Juli 's middags. St. Willibrorduspalronaat voor 24, 25 en 26 Juli 's middags. EEN MISSIE IN ENGELSCH-IND1E. De Missionaris, Rev G. ter Beek, van de Con.gr. van Mil' Hili, schrijft nit Engelsch- Indië: ik ben Pa-stoor van een groote Missie. Ik heb ongeveer 20 dorpen te bedienen en sommigen zijn bijna 150 K.M. weg en ik moet dus dagen aan een stuk reizen om er te kun nen komen Twee jaar geleden ben ik hier gekomen en vond eT een kerk in mijn hoofd- sta'ie en een huis. dat onbewoonbaar was en de Aartsbisschop beval me een nieuw huis te bouwen. Dat huis is bijna klaar, maai het geld is al lang op en zelfs meer dan ik had Mijn hoofdstatie breidt zich uit en mijn kerk is veel te klein: op Zondagen moet ik 2 H.H. Missen lezen en dan staan de m-enschen nog builen Maar dit kan uog wel. Doch een paar maanden geleden kwam een geheel dorp om Katholiek te worden. Ongeveer 300 wor den er dtoor de catechisten onderwezen en de hoofdman vertelde mij, dat er in dat dorp wel 800 tot 900 waren om Kalholiek te wor den en dat de dorpen in de buurt hun voorbeeld wilden volgen. Nu staat me niets anders te doen dan te bedelen. Want als ik die mensch-en zeg: ik kan u niet aannemen, dan worden ze hoogst waarschijnlijk Pro testant Ik moet hun catechisten geven, kerkjes bouwen en dat kost vee) géld. Bo vendien heb ik hier 2 jongens, die priester willen worden. De Bisschop zegt: hij heeft geen geld, en ik ook niet. Wat dus te begin nen? Ik heb mijn sigaren a] opgegeven maar dat helpt t.iel veel.... w.g. G. ter Beek. Bitiagunta, Nellore Dis trict, Madras Presidency, British In-dia. Uil dit schrijven blijkt weer. hoe noodig onze Missie-actie is. hoe noodig. dat alleen meedoen, hoe noodig ook. St. Petrus Lief dewerk op te richten en uit te breiden. Veel wordt er al gedaan, maar veel meer nog zou te bereiken zijn, als ieder wat deed. Die onmisbare sterke, blijvende geestelijke en stoffelijke steun kan door iedereen gebracht worden als lid van de drie algemeene Mis siegenootschappen: De Voortplanting des Ge- loofs de H. Kindsheid en St. Petrus Liefde werk. Hoe komt het. dat zich in Azië heele -dorpen aanbieden om Christen te worden? Zal dat niet de vrucht zijn van ons gebed, van het gebed van onze kleinen, van onze armen vaak? .tuist in deze Genootschappen wordt er gebeden en volhardend gebeden en worden door de kleine bijdragen van velen groote sommen bijeengebracht. Wie meci kan doen, kan dan ook nog een goeden vriend of bevrien-dende Missie helpen. Het Utrechtsch Missie-Comité. Het missiehuis van Scheut heeft, naar dc Msbd. verneemt, aan de bladen een relaa: gezonden van een ooggetuige, pater Lee mans, over den in China op den Vlaamscher missionaris Pater Soenen gepleegden moord De eerw. pater Soenen werd gedood oj- Kerstdag in zijn werkkamer in het dorp Hc Kiao. Op Kerstavond was hij, na zijn avond maal te hebben gebruikt, aan het prater met den iongen missionaris, pater Leemans roen vier personen binnenkwamen. In China staat de woonkamer van een mis sionaris voor eiken bezoeker open en vooral f op hoogfeestdagen is het er een voortdurenc heen- en weergeloop. Pater Leemans, dii pas sedert korten tijd m die streek was aan gekomen, kende de bezoekers niet en zonde: den minsten argwaan liet hij den missionari: met de bezoekers alleen. Bij het verlatei j van de kamer hoorde hij een der vier per sonen om een geneesmiddel vragen en hi zag dat pater Soenen reeds de medicijnkis had geopend. Buitengekomen hoorde hij in de kame revolverschoten knallen, terwijl ook in he dorp met geweren werd geschoten Een roo verbende van 30$0 man sterk was 's avond: in het dorp gesloten en schoot nu in het wild' om een paniek te verwekken Daar Pater Leemans zag dat het hem on mogelijk was bij Pater Soenen te kome verstopte hij zich. Nadat de roovers uit het huis van dei missionaris alles wat waarde had op een ka hadden geladen en weggetrokken waren, trad pater Leemans de kamei v n "ater Soe nen binnen. Deze lag op den rond, doo kogels aan hoofd, borst én buik gewond doch hij leefde nog, zoodat patei Leeman hem nog iiet H. Oliesel kon toedienen Den volgenden dag, op bet feest van H Stephanus. -s de martelaar gestorven dei' Te Amsterdam fs op 80-jarigen leeftijd over leden Mr. F. S. van Nierop, oud-Directeur der Amsterdamsche Bank, een vooraan staande persoonlijkheid op financieel gebied. De koolprijzen stijgen en aan de Langendijker veiling begint thans de drukte te herleven. Werd verleden jaar f34 per wagon besteed, een zelfde hoeveelheid brengt thans weer f 1000 op, Onze foto toont het laden der wagons. Zooals gemeld, viel te Schiedam een kraan boven op een schip, waardoor de schipper en diens vrouw gedood werden en 't vaartuig zonk. Onze foto werd genomen nadat het met groote moeite werd gelicht De President der Dvitsche R- 'rsbank, eerst sedert kort dit rmbt efcleedt en naam dec taatsten tijd zooveel gene wordt L verband met i financieels plannen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 5