A Donderdag 7 Februari 1924 46ste Jaargang No. 14657 Dit nummer bestaat uit 6 bladzijden - Eerste blad Geen half werk. UIT DEN OMTREK. VOLENDAM. LEIDEN. AARLANDERVEEN. ZWANENBURG. MONNIKENDAM. ZAANDAM, KROMMENIE. ASSENDELFT. HOORN. HEEMSKERK. VEL&EN. IJMUIDEN. HALFWEG. Telegraphisch Weerbericht. ALKMAAR. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. iwetytj ■ÏM De abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: Per week 0.25 Per Kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bij vooruitbetaling 3.58 Bureaux: Nassaulaan 49 Haarlem. Telefoonnummers: 1426, 2741 en 1748. Postrekening No. 5970. Adverlentiën 35 cents per regA Bij contract belangrijke korting. Advertentiën tusschen den tekst als ingezonden mededeeling op le Pagina's 60 ct per regel s'rasg- en aanbod-advertentiën 14 reg-ls 60 cent per plaatsing; elke regc, meer 15 cent bij vooruitbetaling. Terwijl de regeering dit jaar tijdig een Koninklijk besluit heeft afgekondigd, waar bij de zomertijd bepaald wordt van einde Maart tot begin October, liggen er bij de Tweede Kamer al weer twee voorstellen, welke den langzamerhand traditioneelen strijd al weder dreigen te openen. De beer Braat heeft onverstoorbaar zijn voorstel in gediend om den zomertijd niet in te voeren; de heer Staalman met enkele anderen wil een tusschenweg uitgaan. Over de poging van den heer Braat behoeven we niet te spreken; dat wordt vervelend. Maar wat de heeren Staalman c.s. willen is het bekijken wel waard; het lijkt zelfs op het eerste gezicht nog aannemelijk. De re geering en de heer Braat vormen met hun voorstellen de twee uitersten; de eerste wil zes maanden, de andere in het geheel geen zomertijd. De heer Staalman komt daar nu tusschen in staan met zijn voorstel om slechts in de drie warme maanden, Juni, Juli en Augustus den zomertijd te laten gel-, den. Zoo'n tusschenweg heeft altijd veel aan lokkelijks; 't is zoo echt Hollandsch te trachten de kool en de geit te sparen. Toch hopen wij, dat de meerderheid der Kamer aan de zijde der regeering zal staan en wel op de gronden, die de heeren Staalman c.s. zc!f in hun toelichting aangeven „Het behoud van den zomertijd, schrijven de heeren Staalman c.s., beteekent bespa ring op kunstlicht, waaromtrent door ter zake volkomen deskundigen cijfers zijn ver strekt, die al dadelijk de vraag doen rijzen of de welvaart van het land thans zoodanig is geworden, dat het toelaatbaar mag wor den geacht zulke voordeelen nu reeds prijs te geven. „Maar bovendien is ook herhaaldelijk op gemerkt, dat de voordeelen van den zomer tijd niet enkel in cijfers kunnen worden op gesomd. De zomertijd beduidt, naar de ge zaghebbende uitspraak van de Ned. Mij. tot bevordering der Geneeskunde, winst voor den gezondheidstoestand van ons volk, waar door het krachtiger weerstand kan bieden tegen ziekten. Een uitspraak als van den Commissaris der Koningin in Noord-Holland, neer gelegd in een ambtelijk rapport, als de ze: „Het uitvoerig onderzoek heeft mij tot deze overtuiging gebracht, dat het behoud van den zomertijd heeft geleid tot opvoering van de lichamelijke en geestelijke vermogens des volks en tot versterking van de volks kracht," heeft eveneens groote beteekenis. „Te ontkennen valt ook niet. dat voor honderdduizenden werkers, die gedwongen zijn bijna hun geheele leven tusschen de huizenrijen, in gewoel en geraas te verblij ven, een uur langer gelegenheid om zich in een natuurlijker omgeving te kunnen verpoo- zen, als een levensbehoefte moet worden beschouwd. „Mocht het noodig blijken den arbeidstijd te verlengen, dan zal dit argument des te klemmender zijn." Kan men een betere verdediging voor bet behoud niet alleen, maar voor een zoo lang mogelijken zomertijd bedenken, dan hier wordt geleverd? En wat doen deze heeren nu? Zij zeggen, dat de zomertijd een dusdanige besparing op kunstlicht geeft, dat het in de zen tijd onverantwoordelijk zou zijn er van af te zien. En juist de maanden met de langste avonden, April, Mei en September, waarin dus de besparing op lamplicht kan worden verkregen, schakelen zij uit. Zij zeggen, dat de zomertijd zulk een groote versterking van de volkskracht geeft enzij ver minderen hem tot op de helft! Neen, de groote voordeelen liggen juist in den vóór- en den nazomer, wanneer wij door een ge oorloofd zelfbedrog onzen avond zonder kunstlicht een uur kunnen verlengen. Wie de stedelingen het genot van den zo mertijd wil laten behouden en toch het platteland wil tegemoet komen, die pleite voor een vrije regeling buiten de wet om, zooals wij vroeger al meermalen hebben ge daan. Ons lijkt nog altijd het ideaal, dat men de stedelingen dwingt des zomers een uur vroeger op te staan, zonder dat de klokken een uur worden verzet. En dat lijkt ons nog altijd mogelijk door rijks- en ge meenteverordeningen, waarbij de openbare gebouwen, postkantoren, gemeeutebureaux, scholen enz., in de zomermaanden een uur vroeger geopend en gesloten worden. De werkgevers zouden daartoe zeker ook !e vinden zijn en dan zouden de klachten ran zelf verstommen. Maar wie dat niet iandurft, die houde zich aan een zomer tijd van 6 maanden. In het hart van den zo mer hebben wij juist het minst behoefte aan zomertijd; wie er den voor- en nazomer af neemt, die maakt de zomertijd tot een pas kwil. ÖE MISHANDELING VAN VELDWACHTER KLEVEN. Hedenmorgen werd dóVr do Rechtbank te Haarlem de beklaagde S., beschuldigd van mishandeling van den rijksveldwachled Kuenen te Edam, veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. De eisch was 1 jaar. De Vrije Katholieke Kerk te Leiden. Wij nebben hier nu naast de Roonisch-Katliotieke en Oud-Katholieke de zoogenaamde Vrije Ka tholieke Kerk gekregen. Er was reeds eenigen tijd sprake van hare oprichting. Thans is zij er. De statuten der vereeniging: de Vrije Ka tholieke Kerk, te Ledden, zijn als bijvoegsel in de Nederlandsche Staatscourant van 5 Fe bruari j.l. opgenomen. Zij is opgericht voor den tijd van 29 jaar en 11 maanden en zij wil gedurende al dien tijd liet navolgende doel nastreven: de belangen der Vrije Katholieke Kerk be hartigen, overeenkomstig de constitutie van die Kerk en het geestelijk welzijn der mensch- heid bevorderen, door haar eerediienst, leering en op andere wijze. Krachtige middelen staan haar daartoe ten dienste, nJ.: het houden van kerkdiensten, zoowel in het openbaar als in besloten kring; het bouwen van werken en kapellen, heit voeren van propaganda door de V.K.K. en het uitgeven van boekwerken. Als men maar 16 jaar is, kan men zich bij het bestuur aanmelden en zich in het leden- register laten inschrijven. Verdere vereischten voor het lidsmaatschap zijn volgens de statusten niet te vinden. Aan het hoofd der vereeniging staat, zoo als meer voorkomt, een bestuur van 5 of 7 personen. Het bestuur wordt door de ledenvergadering bij volstrekte meerderheid van stemmen ge kozen. Wie den pastoor aanwijst, valt uit deze statuten niet op le maken, maar zijn be noeming zal wel op even democratische wijze plaats vinden als die der bestuursleden. Zoo oppervlakkig bekeken, zou men zeggen, dat deze instelling in den democratischen tijd wel een toekomst moet hebben. Voor hen, die wel eens in Leiden komen en dan behoefte gevoelen even een kerkgebouw in te gaan, zij medegedeeld, dat de Roomsche kerken te vinden zijn in de Haarlemmerstraat en op de Langebrug. Zij moesten zich eens vergissen. Je kunt nooit weten! X. Ned. R. K, Volksbond. De heer P. Heemskerk heeft het voorzitterschap der afdeeling Leiden van den Ned. R. K. Volks bond, dat hij meer dan 10 jaren met ijver en nauwgezetheid heeft vervuld, neerge legd. Hij heeft tevens opgehouden lid van het bestuur te zijn. Zijn opvolger is de heer H. Nijhuis, die reeds jaren als penningmeester in het be stuur zitting had. Ongetwijfeld zullen de trouwe Volksbon- ders in dit gewest en meer speciaal de „oud-gedienden", dit heengaan van den heer Heemskerk betreuren. Op de vergaderingen van den Centralen Raad miste men Heemskerk maar zelden en steeds werd zijn woord met belangstel ling aangehoord. Hij zal daar hoogstwaarschijnlijk niet meer komen. Moge in ieder geval de groote kracht van den heer Heemskerk, al is het slechts in verwijderd verband voor den Bond be houden blijven. Jhr. Mr. D. J. de Geer. Dinsdagavond hield jbr. mr. D. J. de Geer, oud-Minister van Fi nanciën, op uitnood'iging van de Sluderaten- vereeniging voor Sociale Lezingen, een voor dracht over: „De gaafheid van den gulden". Een karweitje. De vrachtrijder Braakte is dezer dagen met zijn vrachtauto op den Ka naal weg in de modder verzakt. Na een ar beid van anderhalf uur slaagde men er in. het gevaarte weer op het verharde gedeelte van den weg te brengen. De brandweer. Door de vrijwillige brand weer is in de vacature aan spuit een, tot brandmeester gekozen de heer Kroon, in plaats van den heer J. G. Vis en herbenoemd de heer J. W. Kelder en tol commandeurs in plaats van de heeren H. G. Vis en S. v. d. Geest de heeren Joh. Pietersen en C v. d. Bijl. Een hoenderjager. Bij verschillende land- houwers in den Nieuw'koopscben polder, werd dezer dagen een aantal kippen ont vreemd. Dc .gevederde gasten werden door de politie elders in beslag genomen. De politie is den dader op het spoor. Voetbalwedstrijd. Op den Zondag gehouden voetbalwedstrijd tusschen Halfweg I en Zee meeuwen I te Zandvoort, was den uitslag 24. Tusschen Halfweg II en R. C. H. V te Haarlem was de uitslag 24. A.s. Zondag speelt Halfweg 1 te Haarlem tegen H. G. S, C. I vjm. 10 uur Halfweg III treedt in hel veld tegen D. O. A. II aan het terrein aan den IJweg al hier, des njm. 2 uur. Personalia. Voor het candidaats- examen voor werktuigkundig ingenieur slaagde de heer W. Blankevoort, alhier. Vergadering R.K. Volksbond. Dinsdag avond vergaderde de R.-K. Volksbond omder voorzitterschap van den heer De Vries, die in zijn openingswoord de matige opkomst be treurde, te meer, daar er hedenavond een spreker was,, die spreken zou over het R.-K. Verzekeringswezen. Na den spreker het wel- kom te hebben toegeroepen, verzocht hij den secretaris de voorlezing der notulen, die on veranderd en onder dankzegging werden goed gekeurd. Na eenige ingekomen brieven en 't installeeren van 2 nieuwe leden, volgden de mededeelingen. Onder deze kwant o. a. voor, dat de a.s. Willibrordusfeesten zullen worden gehouden op 2428 Februari en 2 Maant. Kaarten voor die uitvoeringen zijn voor de Bondsleden verkrijgbaar op de Zaterdagen 16 en 23 Februari, tegen betaling van 10 cent voor l kaart en 15 cent voor 2 kaarten. Het geld komt ten goede aan de werkloozen, zulks als gevolg van een genomen besluit in tic vorige bondsvergadering. De Tooneelver- eeniging „Vriendenkring" zal op die 3 avon den opvoeren het stuk „De toog van mijn- lieer Pastoor''. Door den voorzitter wérd een beroep gedaan op de leden, om de uitvoe ringen zelf bij te wonen en niet de kinderen te sturen, want deze zullen worden gewei gerd. Het woord werd hierna verleend aan den heer v. Dieten, uit Haarlem, die in een helder beloog de aanwezigen wist te boeien door zijn uiteenzettingen. Hij spoorde ieder aan, daadwerkelijk mede le helpen aan deze schoone zaak, want levenslust is levensgeluk en levensmoed en juist de deserteurs, zoo sprak hij, zoeken levensgeluk in den gulden; rlaaTom missen zij levensgeluk en levensmoed. Van de gelegenheid tot vragen stellen, werd door niemand gebruik gemaakt, waarna de voorzitter den spreker dank bracht. Bij de rondvraag kwam de steunbeweging Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van het vaandel, heeft de afdeeling Haarlem van den Ned. R. K. Bond van Bloemist- Land' en Tuinbouwlieden, „St. Deus Dedit" in het gebouw „St. Bavo" Zondagavond een feestvergadering belegd, die goed geslaagd is. Hierboven een foto van het bestuur. voor de Textielarbeiders weer op de prop pen; ook de steunbeweging voor onze eigen werkloozen. Tot groolen spijt van den voorzitter werd geconstateerd, dat er niet meer dan 10 a 12 gulden per week binnenkwam en zulks van 500 leden. Juist de menschen, die niet op de vergadering komen, steunen niet. Ook geldt dit den jongeren leden, en hij vraagt zich af, zien wij dan niet dat ontzettend lijden in de huisgezinnen van de werklooze vaders. Hij hoopt verder, dat alle aanwezigen krachtig zullen medewerken, om toch de steunbewe ging, die verleden jaar zoo schitterend heeft geloopcn, weer op te voeren, zoodat we aan onze werklooze medearbeiders eens wat licht kunnen brengen, want het is zoo akelig don ker in zulke huisgezinnen. Laten wij toch, als we kunnen, een straaltje levensgeluk brengen. Na nog in herinnering te hebben gebracht, dat Dinsdag 12 Februari a.s. de heer A. C. de Bruijn, secretaris van het R.-K.Vakbureau, alhier komt spreken en een aansporing om die vergadering te bezoeken en er propagan da voor te maken, sloot de voorzitter de ver gadering op de gebruikelijke wijze. „De lekke schuit". Zaterdag a.s. zal voor de 10e maal worden opgevoerd ,.De lekke schuit". Er zal een «enigszins feestelijk karakter aan de voorstelling gegeven worden. Het is zeker een groot succes voor directeur en leden, dat zij nu reeds 9 maal achtereen voor stampvolle zalen optraden. Brandje. Gisterenmiddag ontstond er brand ten huize van den schilder Molenkamp, aan de Stationsstraat. Met een slang op de waterleiding was mcni het brandje spoedig meester. Burgemeester K. Ter Laan. Onze burge meester, de heer K. Ter Laan, die gisteren het feit herdacht vóór 10 jaar als zoodanig hier benoemd te worden, mocht van ver schillende zijden bewijzen van sympathie ont vangen, o. a. van het Dag. Bestuur der ge meente, van de afd. S.D.A.P. en van verschil lende hoofden van gemeente-instellingen. Paaschveetentoonstelling. De Paasch- veetentoonstelling, waarop behalve vet en fokvee ook wolvee, hoenders en konijnen worden, ingezonden, zal nu eveneens Voor de inzending van slachtpaarden een klasse in ruimen. De tentoonstelling zal worden gehouden op Donderdag 10 April. Verdeeldheid S. D. A. P. Ons laatste be richtje over de verdeeldheid in de S.D.A.P. afd. Krommenie, maakte melding van een motie tegen Ofman en Rothuizen, beiden le den van den Raad Genoemde heeren ant woordden op 't genomen besluit het volgen de: Het laatste woord over deze motie is nog niet gesproken, wal heel spoedig zal blijken. Wij toch zijn van meening, dat wij onze stem hebben uitgebracht na rijp beraad en practische overwegingen, Dit hebben wij steeds gedaan en zullen dat blijven doen. Wij gaan dus naar ons beste weten te werk in vol vertrouwen. Wie dit vertrouwen niet deelt, zoekt andere afgevaardigden, 't Is om 't even. .St. Annafeest. Door verschillende om standigheden is 't Annafeest geregeld uitge steld moeten worden. Thans is besloten liet te vieren op Vrijdagmiddag 15 Febr. a.s. Verpachting standplaatsen kennis. Meldden we onlangs, dat voor de standplaats van de sloomcaroussel naar de meening van B. en W. te laag was ingeschreven, thans vernemen we, dat de plaats voor 4 jaren var- pacht is aan Peelers te Bergen-op-Zoom voor f 650 per jaar. Tijdelijke sluiting Bewaarschool. Aan de directrice der bewaarschool alhier is om ge zondheidsredenen een verlof verleend van twee maanden. Dientengevolge is deze in richting voor ombepaalden tijd gesloten. Burg. stand. Geboren: Pelronetla. d. van P. Bak en C. de Cl er. Albertus Jan, z. van T. A. Keiser en A. Hos. Ondertrouwd: Jacob Koning en Wffihel- mina Ouldejans. R.K. Volksbond. Onze afdeeling hield de zer dagen haar jaarvergadering. Aanwezig 42 leden. Ook de Z.Eerw. heer Pastoor als geestet. adv. was tegenwoordig. De voorzitter opent met den christelijiken groet, heet de aanwezigen welkom en spreeikt er zijn te leurstelling over uit, dat de opkomst der le den niet grooter is. De notulen worden ge lezen en goedgekeurd. 1. Medegedeeld wordt dat op 15 Februari a.s. de Eerw. Geestelijke Adviseur weer een lezing zal houden over een onderwerp uit onze schoone kerkelijke liturgie. De voorzitter hoopt op een talrijke opkomst. 2. Het jaarverslag gaf aan, dat onze afdeeling met 10 leden was vermin derd; 2 door sterfgeval en 8 door laksheid. Gehoopt werd, dal die laksen spoedig hun fout zullen inzien en weer spoedig zullen leruigkeeren. De afdeeling heeft, gezien de om standigheden. vrij goed gewerkt. Een nieuwe instelling is in het leven geroepen, n.l. dé brandstoffenafdeeling, waarvan velen hebben geprofiteerd. De rekening nagezien door de heeren J. Heijne Cz. en E. Heijne Dz. en in orde bevonden, werd goedgekeurd en vast gesteld. De ontvangsten bed'roegen f 1000,3314 en de uitgaven f 922.77. Het batig saldo was derhalve 77.56J4. De penningmeester ont ving den dank en werd gedechargeerd. 4. Tol bestuursleden werden herkozen de af tredende leden, n'l. de heeren M. Winter, G. Boon Jz„ W. v. Gelderen en C. de Jong Jz., die hun benoeming aannamen. De voorzitter D. Huipe wilde wel bestuurslid blijven,doch zag zich gaarne ontheven van de voorzit- terslaak. Tot voorzitter werd gekozen de heer H. Peetam Hz., die onder dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen de be noeming aanvaardde. De afgetreden voor zitter dankte voor de gezellige samenwerking steeds ondervonden, beloofde steeds zijn steun aan de afdeeling en sloot met chris- telijken groet. De collecte voor „Hulp in Nood bracht 2.17 op. Bekroond. Ónze plaatsgenoot de heer P. Bruin behaalde op de pluimveetentoonstel ling te Schagen met een toom Buff Orping tons en Hollandsche Wilkuiven drie eerste prijzen en twee «ereprijzen. Personalia De heer K. Kruilen commies aan het station alhier, slaagde dezer dagen voor het Mercuriusdiploma Duiisch. Burgerlijke Stand. Geboren: Neeltje, d. v. S. Goedhart en T. de Jong Overleden: Joh. Raavmakers. 39 jaar, ge huwd met Anna Neele. Maa.rl.je Tuinman. 64 jaar, geh. met Corn. Kerssens. Een mooie haan. De heer Th. Kwantes Pz. behaalde met zijn Wyandotte haan op de pluimveetentoonstelling te Hoofddorp den eersten prijs. Voor eenige weken verkreeg diezelfde haan ook te Amsterdam dc hoogste onderscheiding. Wel een mooi beest! Autobus. Dc heer M. Jak, de ondernemer van den autobusdienst alhier, maakt het den reizigers steeds gemakkelijker. Hij heeft na melijk het aantal rillen per dag aanzienlijk uitgebreid. Vanaf het Zaandamtnerpaid gaat hij 7 maal daags, vanaf bet station 10 maal, vanaf bet Noordzeekanaal 4 maal. Des Zon dags rijdt hij vanaf 2.30 ieder uur naar Krommenie. Ook heeft hij voor de mark [be zoekers een dienst geopend op Pui-merend voorioopig eiken Dinsdag. Als we nu hierbij nog vermelden dat ook de heer A. G. Kui per een Dinsdagschen dienst onderhoudt op Purmerenid en datzelfde ook geschiedt door den heer C. v. Ham, die tevens op Zondag ook geregeld om het uur naar Krommenie rijdt, dan kunnen de lezers begrijpen, dat we niet meer mogen spreken van een geïsoleerd A'ssenidelft. Grenswijziging. In mijn verslag over de be sprekingen in den Raad naar aanleiding van hef. schrijven van B. en W. van Krommenie aan den Raad van Assendelft over de grens wijziging, heb ik en parenthese geadviseerd tot het gouden van een referendum onder de bewoners van liet bedreigde deel B. en W. van Krommenie beweerden in hun mis- sieve dat de betrokken bewoners zich veel meer Krommenicërs voelden dan Assendelf- ters en dat dc afstand naar het gemeente huis was absoluut geen bezwaar; vooral nu. „juffer Nacovia" op komst was. Alle meer derjarigen op vijftien na hebben zich reeds uilgesproken tegen afscheiding, deze vijftien personen moeten nog bezocht worden. In elk geval is reeds door de bewoners van hel be- bedreigd* deel te kennen gegeven, dat zij kinderen willén blijven van Assendelft. Eucharistisch congres. Door het comité der K. S. A. in verbinding met den Vrienden kring van het Allerh. Sacrament alhier, wor den d'eze week de voorbereidende werk zaamheden begonnen, die moeten leiden tol een grootsche deelneming van de Assendelft- sche Roomsche mannen en jongelingen aan het aanstaande Eucharistisch Congres in Am sterdam. Moge de wensch van onzen Z.Eerw. Herder, dat allen, die kunnen, deelnemen aan deze heilige demonstratie, in vervulling gaan. Uitvoering. Zondag j.l. gaf de Tooneel- vereeniging Ons-Genoegen" een goed geslaag de uitvoering in het gebouw der K.S.A., alhier. De belangstelling was zoo groot, dat de too- neelzaal, die voor ruim 400 personen plaats biedt, te klein bleek te zijn en een groot aan tal teleurgestelden huiswaarts moest koeren. „Ons Genoegen" had dezen keer een zeer af wisselend programma. Muziek, ernst en luim wisseldgp elkanderaf. Heemskerk's Harmonie verleende zijn medewerking en opende met eenige muziek nummers. Daarna een voordracht van den hu morist Henneman, die direct de lachspieren der aanwezigen danig in beweging bracht. Dan een ernstig tooneelslukje „Het lokkende On geluk". Dit stuk liet zien. wat een verdriet een zoon zijn Vader aandoet, met een gemengde verkeering. Dit mooie spet werd onder adem- looze stilte gevolgd. Het verdere gedeelte van het programma was een waar lachsucces. De duo-voordracht en het kluchtspel „De ver- ctraide Sectie", afgewisseld door de Harmo- niekapel, bracht het publiek in vroolijke stem ming, zoodat allen hoogst voldaan huiswaarts keerden. „Ons Genoegen" heeft wederom getoond zijn reputatie volkomen waardig te zijn. Proficiat! Gemeenteraad. Openbare vergadering van den gemeenteraad op Dinsdag 12 Fe bruari 1924. des namiddags 7 uur, ten ge meentehuize De agenda vermeldt: 1. Ingekomen stuk ken en mededeelingen. 2. Wijziging van de bouw- en woningverordening. 3. Grondover- dracht voor wegverbreeding. 4. Overschrij ving eener huurovereenkomst betreffende een gedeelte zeestrand. 5. Intrekking van het raadsbesluit van 25 April 1922, no. 6, onder VII, inzake verlenging voor onb«- paalden tijd van den termijn van beslissing op verzoeken om bouwverguidiing. 6, Ver lenging ontruimingstermijn nopens een aan tal onbewoonbaarverklaarde woningen. 7. Vermindering van den huurprijs der woning A. Vinkenbaan 4. 8. Vermindering van huur prijzen van gemeentegronden. 9. Openbdre verpachting van een gedeelte zeestrand. 10. Vaststelling van voorschotten, over 1924 te verleenen aan de besturen der bijzondere scholen op de gemeentelijke vergoeding, overeenkomstig artikel 101 der lager onder wijswet 1920. 11. Prae-advies inzake een adres om beschikbaarstelling van gelden voor emigratie naar Canada. 12. Wijziging der verordening betreffende de gemeente politie. 13. Wijziging en vaststelling-opnicuw der verordeningen op de heffing en invor dering van leges. 14. Verhooging van subsi die aan de vereeniging voor Ambachtson- derwijs in Kennemerland over 1921. 15. Betaling uit den post onvoorziene uitgaven, dienst 1923. 16. Besloten vergadering. Personalia. Door den Minister van Waterstaat is benoemd tot buitengewoon opzichter bij bet onderhoud, herstel en ver betering van de Rijkszee- en oeverwerken in Noord-Holand, K. Lanser, alhier. D heer J. Feddema, onderwijzer aan de R. K. jongensschool, alhier, is in de zelfde functie benoemd te Hillegom. Haring uit Engeland. De moloriogger „Handel en Zeevaart K.W. 160" is hier van Yarmouth aangekomen met 750 tonnen haring voor de N.V. Ommering's Import- en Export- Maatschappij. Makreel. De Engelscne stoomdriiler .,L. T. 55" kwam hier binnen met een lading ma kreel, waarvoor de mooie besomming van 6854 werd gemaakt. Schoorsteenbrandje. Door de politie werd ten huize van den heer B„ in de Kanaalstraat, een schoorsteenbrandje gebluschL Pol. Prop. Club. „Onvermoeid Vooruit". Dinsdag j.l, vergaderde de R. K. Pol, Prop.. Club „Onvermoeid Vooruit" ia het St. Jozefsgebouw. De opkomst was tamelijk goed. Na de gebruikelijke opening wees de voorzitter op het begonnen werk, nl. op elke ver gadering een lezing te houden. Spreker sprak den wensch uit, dit men er mede door zal gaan. Het bevordert niet alleen de ontwikkeling, maar geeft aanlei ding tot gedachtenwisseling. Na voorlezing der notulen, ving de heer Th. Bouwinkelman diens lezing aan over de Missieactie in.het binnenland en de Ned. bezittingen. Spreker toonde aan in hoeverre de mis sionarissen in de Nederlandsche bezittin gen aan het heil der zielen werkzaam zijn. In aansluiting van deze» gegevens werden een groot aantal vragen gesteld, die door den Eerw Kapelaan op duidelijke wijze werden beantwoord Ten slotte werd besloten wederom den 11 den Maart a. s. te vergaderen, tevens dan de jaarvergadering te houden, waarna de gebruikelijke sluiting volgde. Personalia. Voor het machinisten-examen Medegedeeld door het Koninklijk Meteoro- diploma A slaagde te *s Gravenhage de heer H. J. de Graaf, alhier. Vergadering van den Raad. In de a.s. Maandag te houden vergadering van den Raad, welke te 7 uur zal aanvangen, zal de benoeming plaats vinden van een wethou der ter voorziening in de vacature van den heer J. van Beijnum, die als zoodanig ont slag nam. Personalia, De heer W. de Rooij, is benoemd tot vader van het Wees- en Oudeliedenhuis te Arnhem. De dienstplichtige H. P. Langendijk alhier is aangewezen voor de opleiding tot onderofficier bij een peleton zware mitrail leurs. Voor het candidaatsexamen voor civiel-ingenieur slaagde de heer G. Bot man, alhier. Kantongerecht. Mondelinge uitspraak van 1 Februari: A. te Egmond aan Zee, C. D., te Eg- mond aan den Hoef, dronkenschap, ieder t - boete of 1 dag hechtenis. J. H. L., te Beverwijk, overtreding Motor en Kenteekenbesluit, 4 boete of 4 dagen hechtenis. D. B„ Ie Linvmen, overtreding art. 461 Wet boek van Strafrecht, 1.50 boete of 1 dag h. L. S., te Caslricum, A. S„ le Egmond aan Zee, overtreding Jachtwet de 1ste 20 boete of 10 dagen hecht., de 2de 2 maal f 10 boete of 2 maal 5 dagen hechtenis. H. SL en G. L. L„ le Wijk aan Zee en Duin, J. de V., te Alkmaar. W. H. en J. H. L., te Beverwijk en C. K„ te Heilo, overtreding Po litieverordening, de le, 2e en 4e ieder 4 boete of 4 d. hecht.; de 3c f 2 boete of 1 d. hecht., de 5e f 8 boete of 4 d. hecht, dc 7e 3 boete of 2 dagen hecht. N. A. v. d. 0„ te Heilo. overtreding Motor en Rijwielwet 5 of 5 dagen hecht. logisch Instituut te De Biidt Naar waarnemingen in den morgen van 7 Februari. Hoogste Barometerstand 766.4 m.M. te Scilly. Laagste Barometerstand 743.7 m.M. te Roest. Verwachting van den avond van 7 tot den avond van 8 Februari: Zwakke tot matige, later wellicht toene mende westelijke tot zuidwestelijken wind. zwaarbewolkt tot betrokken, later regen en stijging van temperatuur. 7 FEBRUARI EERSTE KOERS LATERE KOERS BERLIJN (p. billioen) 0 062 PARIJS 12.40 BRUSSEL 10.95 WEENEN 0.37 LONDEN 11.490 STOCKHOLM. 70.- KOPENHAGEN 43.37' t. CHRISTIANS 35.85 BAZEL 46.35 NEW-YORK 2.66'/ ROME. Barometerstand 9 uur v.m.: 763. Vooruit 434e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 6 Februari 5e Klasse He Liist- Hooge oriizen: 3541 f25.000. 19113 f 1500. 3047 10922 15429 elk 1000. 19081 19136 18138 elk f400. 16231 20937 21202 elk 200. 816 1482 1851 4912 5955 7412 12658 12951 13026 14040 18766 19181 20185 21616 erk 100. Prijzen van f 70: 121 130 156 420 541 686 737 765 793 829 904 924 1011 1103 1123 1134 1309 1341 1415 1515 1619 1835 1960 1979 2301 2569 2786 2789 2802 3109 3203. 3315 3412 3418 3526 3552 3821 4030 4032 5209 5336 5449 5537 5557 5634 5643 5829 6226 6246 6321 6634 6744 6914 6955 7019 7309 7316 7347 7353 7375 7427 7673 7756 7947 7994 8100 8206 8264 8273 8375 8428 8448 8473 8522 8732 8822 8923 8940 8977 9083 9295 9530 9569 9581 9616 9789 10140 10262 10425 10510 10528 10585 1059,8 10629 10899 10924 11027 11091 11388 11428 11569 11604 11634 11834 11859. 12162 12267 12373 12659 12665 12694 12814 12897 13072 13175 13282 13398 13441 13459 13530 13613 13628 13843 13862 13901 14159 14381 14504 14534 14606 14614 14636 14711 14724 15071 15134 15279 15353 1551! 15711 15772 15810 16003 16132 16197 16400 16625 16651 16818 16963 17066 17185 17257 17292 17374 17404 17537 17568 17694 17789 17793 17915 17941 17959 18122 18162 18260 1S391 18435 18463 18508 18569 18700 18715 18729 18855 18856 18898 18935 IS940 18948 18969 19076 19153 19204 19270 19594 19582 19727 19747 19751 19827 19842 20000 20038 20060 •>0090 20111 20225 20455 20511 20623 20634 >0658 20786 20872 21048 21146 21213 21279 21334 21373 21575 21710 21780 21817 218.35 21849 21958 22066 22082 22159 22297 22326 22565 22593 22659 22735 22804 16 425 619 919 1294 1430 1545 1776 1909 2201 2515 2858 3014 3176 3348 3732 3893 4102 4216 4423 4637 4875 5052 5343 5485 5687 6010 6294 6701 7034 7253 7534 7808 8074 8277 8510 8738 9025 9380 9653 95 478 690 953 1299 1450 1577 1779 1961 2206 2531 2890 3045 3183 3355 3816 3951 4134 4220 4452 4648 4900 5084 5345 5509 5712 6070 6490 6725 7088 7312 7563 7822 8075 8361 8566 8769 9110 9458 9755 NIETEN: 118 19! 9969 10025 10117 10145 10327 10412 10686 10736 10984 11055 11228 11276 11419 11452 11625 11653 12027 12073 12360 12396 12749 12782 13002 13019 13155 13163 13283 13320 13390 13529 13680 13723 13906 13937 14051 14064 14282 14283 14424 14464 14564 14588 14718 14725 14801 14812 14982 14988 15085 15120 15419 15450 15605 15646 15941 15976 16219 16230 16339 16358 16736 16737 168c9 16876 16971 16994 17126 17180 17502 17521 17650 17679 17886 17897 18213 18225 18381 18424 1846S 18509 18645 18650 18749 18760 19055 19152 (9234 19283 19465 19482 19642 19648 19790 19828 19962 20008 20146 20165 20305 20374 20615 20620 20936 20950 21181 21228 21374 21400 21637 21676 21786 21800 21895 21948 22160 22189 22501 22505 22654 22556 22773 22788 22906 22913 5e Klasse 48b 835 1012 1334 1453 1593 1807 2062 2214 2532 2915 3099 3200 3366 3818 3984 4138 4230 4484 4680 4914 5170 5368 5527 5764 6198 6515 6740 7097 7338 7632 7917 8130 8378 8587 8793 9203 9486 9767 324 546 855 1129 1389 1490 1689 1861 2108 241? 2701 2945 3123 3224 3511 3825 3999 4194 4335 4549 4755 4955 5233 5478 5610 5S48 6207 6587 f.894 7162 7411 769? 8037 8184 8426 8689 8568 9291 9571 9910 49! 84 S 1C78 1377 1473 1680 1844 2063 2290 20.23 2944 3114 3215 3452 3822 3996 4169 4276 4545 4743 4924 5202 5369 5599 5S06 6206 6521 6792 8124 7399 7683 7952 8160 8383 8648 8811 9223 9487 9771 10028 10038 10075 10147 10180 10211 10456 10479 10486 10802 10828 10867 11060 11097 11121 11293 11314 11325 11458 11489 11496 11731 11884 11896 12121 12145 12183 12452 12539 12552 12835 12844 12MS 13050 13068 13087 13168 13185 13193 13367 13379 13381 13557 13574 13583 13774 13816 13844 13948 13951 13979 14117 14179 14220 14300 14353 14373 14492 14509 14515 14590 14609 14627 14745 14769 14784 14826 14859 1486! 15007 15026 15037 15234 15253 15276 15452 15465 15470 15685 15670 15856 16004 16017 16038 16254 16277 16316 16415 16518 16520 16755 16808 16811 16882 16883 16906 17001 17013 17102 17184 17264 17409 17535 17540 17557 17682 17726 17765 17919 17986 18040 18229 18253 18293 18425 18429 18446 18520 18530 18543 18680 18686 18740 18820 18865 18910 1920S 19214 19221 19295 19302 19349 19518 19548 19596 19702 19735 19742 19858 19862 19S96 20028 20030 20052 20210 10216 20247 20512 20530 20566 20703 20777 20814 20961 20969 21051 21242 21251 21269 21456 21481 21482 21681 21697 21701 21S14 21824 21836 21953 21978 21981 22240 22276 22350 22545 22546 22554 22676 22706 22716 22835 22S-1S 22867 22915 22916 22919 10e Lijst: 21644 met 371 382 585 610 884 905 4-177 1277 1394 1422 1494 1509 1720 1750 1894 1901 2142 21S9 2429 2467 2702 275S 2956 2986 3149 3151 3270 3316 3615 3685 3835 3868 4000 4077 4200 4215 4351 4410 4571 4583 4785 4798 4967 4979 5245 5341 54S1 5484 5635 5678 5877 5914 6259 6288 6624 6625 6945 701" 7192 7215 7485 749! 7693 7764 8053 807? 8207 824! 8439 R447 8724 8736 8919 8925 9320 9325 9599 9632 9930 9939 10079 10093 10228 10286 10532 10623 10905 10937 11207 11221 11335 11415 11541 11575 1190S 11938 12229 12290 12664 12691 12867 12879 13095 13136 13223 13245 13382 13386 13614 13636 13848 13867 14016 14022 14236 14279 14404 14407 14524 14551 14637 14639 14792 14799 14926 14965 15044 15083 15304 15377 15495 15541. 15863 15925 16120 16198 16332 16336 16583 16650 16S36 16847 16964 1696* 17104 17107 17414 17468 17583 17611 17788 178S1 18099 18190 18347 18359 18449 18464 18547 185561 1S743 18747 18923 19028 19232 19233 19371 19402 19608 19610 19756 19775 19900 19928 20099 20105 20273 20292 20582 20589 20928 20930 21059 21169 21344 21359 21546 21581 21747 21759 21851 21888 22050 22081 22363 22469 •22588 22636 22738 22756 22880 22904 ■70 ra.z. niet.,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 1