Sport- en wedstrijden Het roode testament. TELEGRAMMEN. De Onderzoekscommissies. De „onthullingen" van Lloyd George. De toestand van den prins van Wales. Een lawine op een trein. De erkenning van Rusland. De betaling der bezettingskosten VOETBAL SPORT GEMENGD NIEUWS. Ontploffing in de buskruitfabriek te Muiden. De financiëele debatten in de Fransche Kamer. MARKTNIEUWS. R. K. F. OVERZICHT. R. K. F. D. H. V. B. De wedstrijden van morgen. N. V. B. OVERZICHT. Jan B. DE VOIste OLYMPIADE Verkoop W.O.C.-speldje. De Olympische spelen te Parijs» LOGIES TE PARIJS. MARKTNIEUWS. FEUILLETON. £aan" BERLIJN, 3 Febr. Naar verluidt heeft het tweede comité van deskundigen, welks leden heden Berlijn verlieten, nog geen resultaten bereikt. Het hee ft qan de regeering nog meer materiaal verzocht, dat gedeeltelijk nog he den is overhandigd, gedeeltelijk naar Parijs wordt gezonden. BERLIJN, 8 Febr. De sub-c ommissie voor valuia-quaesties beraadslaagde heden weder met dr. Schacht over de Goldnotenbank. De ,.eden der commissie vertoefden ecnige uren in het rijksministerie van financiën en namen inzage van de administratie der rijksbelastin gen. waarop het comité in plenaire zitting bij eenkwam. Maandag en Dinsdag zullen de leidende persoonlijkheden uit het Duitsche bedrijfs leven, de vertegenwoordigers van de banken, den handel, de industrie en den landbouw worden gehoord. De heer Hadold Spender, van wien de be- veerde verklaringen an Lloyd George in de .New York World' afkomstig zijn, heeft gisteren in en interview meegedeeld, dat het artikel het re ultaat was van een weekend," door hem met Lloyd George doorgebracht. „Het was een merkwaardige samenloop, dat ons gesprek over de documenten, die ter kennis van Lloyd George waren gekomen, juist moest piaats hebben op den dag van den dood van Wilson. „Wij hadden tal van onderwerpen bespro ken en de heer Lloyd George was er zich niet van bewust, dat ik van plan was parti culiere opmerkingen in den vorm van een artikel te bezigen. Ik schreef alleen een schets van het huisciijk leven van den heer Lloyd George en dc feiten, die zulk een po- litieken vulkaan hebben veroorzaakt, werden door mij gegeven als zijnde van belang voor de lezers van het Amerikaanschc blad, waar aan ik meewerkte „De heer Lloyd George gaf geen machti ging voor de mcdedeelingen en als ik onbe scheiden ben geweest, dan neem ik allen blaam op mij." jcpu- LONDEN, 8 Febr, Een hedenavond biiceerd medisch bulletin zegt: Er zijn geen complicaties opgetreden 'bij de sleutelbeen- breuk, die de prins van Wales beeft opgeloo- pen. De prins gaat bevredigend vooruit. Aan een draadloos i.T.A.-bericht ontlee- nen wij de volgende bijzonderhden over het ongeluk. Het had plaats bij Lcighton Buz zard, waar do prins vertoefde. De prins zette zijn jachtpaard tot een galop aan, met het doel deel te nemen aan een jacht, doch het paard viel bij een heg. Df prins brak zijn rechter sleutelbeen. Dc prins vertrok n; ar Londen om zich te laten verplegen. L1NZ, S Febr. Bij het slation Hicfla in .Stiermarken zijn een personentrein en een voertuig met eenige personen onder een la wine bedolven. Een Wolf-bericht meldt dat de lawine 300 ,M. lang en 30 M. hoog was. LONDEN, 8 febr. Rakofsky, de Sov- «tvertegenwoordiger te Londen, is door Raxnsay Mac Donald op het departement van Buitenlandsche Zaken ontvangen, Ra kofsky bood het officieele antwoord van de Russische regeering aan op de jongste Brit sche nota inzake Ruslands erkenning. i LONDENE, 3 Febr, Het Russische antwoord geeft uiting aan de voldoening der Russische Regeenng over de jongste Britsche nota. waarin de Sovjetregeering -kend. Het verklaart, dat de regec- T- b- i is, in vriendschappelijken geest alle cn beide landen bestaande quaes- ries eken. De Sovjet is daarom be- (Tcid, .ort gevolmachtigden naar Lon- 'den „enden, wier taak het o.a. zal zijn, i„-en regeling tot stand te brengen van du bestaande eischen en verplichtingen en Rus lands crediet in Groot-Britannië te hersteL-^»-*-» paraat was wat de nationale verdediging be. treft. De discussie gaf aanleiding tot groot rumoer. Poincaré smeekte de sprekers uit naam van het vaderland, een dergelijk de bat te staken. Ten dezen persisteerden, verliet Poincaré ten teeken van protest dc regeeringsbank, gevolgd door de Lasteyrie. De zitiing werd geschorst. Het gerucht verspreidde zich, dat Poin caré zijn entslag zou vragen, doch even la ter vernam men, dat Poincai-é aan het debat zou blijven deelnemen. Toen Poincaré terug kwam werd hem een ovatie gebracht. Tcjcn de zitting heropend werd, spoorde Peret, de president, de Kamér aan. verdere inciden ten te vermijden, waarop de eenige veront schuldiging is de hartstocht, die quaesties betreffende de nationale verdediging in alle afg jvaardigdtn wakker roept. Klofz trok zijn amendement in onder dc verklaring dat de woorden en de houding van Poincaré hem hadden bevredigd. Dn president bracht vervolgens de tweede pa ragraaf van artikel 1 in eindstemming, be palende, dal de maatregelen, bij decreet genomen, na zes maanden aan de goedkeu ring van het parlement zullen worden on derworpen, wanneer het noodig mocht blij ken wetswijzigingen aan te brengen. De hamecr nam zc met 352 tegen 182 stemmen aan. Ken amendement-Locquin werd met 329 tegen 232 stemmen verworpen. Peret deed voorlezing van verschillende inenten en van een amendement-Vallat (royalist), bepalende dat het eerste decreet een beperking zal moeten bevatten van het aantal ministers en een vermindering van dc vergoeding der parlementsleden. Poincaré Verklaarde dat de regeering niet in discussie zou treden over de vorenge noemde amendementen. Hij vroeg disjonc- tion en stelde de quaestie van vertrouwen. De disjonction van het amendement-Vallct werd aangenomen met 360 tegen 63 stem men. De president bracht daarop artikel 1 in zijn geheel in stemming, waarhij Poincaré de quaestie van vertrotnven stelde. Het ar tikel werd met 329 tegen 207 stemmen aangenomen. BERLIJN. 8 Febr. De leden der Com missie van 60 en de gedelegeerden uit het bezette Westfalen hebben in een bespre king met de regeering algemeen als hun oordeel te kennen gegeven, dat de staking van de betaling der bezettingskosten het algehcele verlies van het bezette gebied ten gevolge zou hebben. C. G. Z, W. 4—Geel Wit 2. 4G B. S. M.—Geel Wit 3. 4H S. J. C. 3—Leiden 4, S. A. C. 1—S. N, A. 1. Vrijdagavond omstreeks 9 uur heeft er een ontploffing plaats gehad in een der gebou wen van de buskruitfabriek De Krijgsman aan den Muiderstraatweg nabij Muiden. Per soonlijke ongelukken zijn, voor zoover be- ':enjl niet te betreuren. Dc- oorzaak van het ongeval is tot dusver onbekend. De explo sie was zoö hevig,' dat in Muiden tal van ruiten gesprongen zijn en de bevolking ver schrikt naar buiten stroomde. Ook te Die- men zijn ruiten gesprongen Te Amsterdam was e slag duidelijk te hooren. De bewo ners van de Transvaalbuurt zagen een roo- den gloed zich tegen den gezichteinder af- teekenen. wederkeerige onthouding van bemoeienis •net eikaars binnenlandsche zaken onont beerlijke voorwaarden zijn voor het verster ken van de vriendschappelijke betrekkingen tusschen Rusland en Groot-Britannië. Het antwoord besluit, dat Rakofsky de staat .wordt gegeven j-an zaakgelastigde te Lon den. Aan een draadloos N. T. A.-bericht ont- .ec" :n wii nog dat de Sovjetregeering mede deelt, dat zij bereid is, met de Britsche regeenng tot eer. schikking te komen ter ervanging van de vroegere verdragen, die 'óf zijn opgezegd, óf hun rechtskracht heb ben verloren, als het resultaat van de ge beurtenissen tijdens en na den oorlog. PARIJS* 8 Febr. In de Kamer had een heftig debat plaats over een amendement- Klotz betreffende de bewapeningen. Poin caré veriiet de zaal bij wijze van protest. 'Toen hij terugkwam werd hem een ovatie (gebracht. PARIJS, 8 Febr. Dc heer Klotz diende in xle Kamer een amendement in, inhoudende 'dat dc beraamde bezuinigingen niet zullen mogen worden toegepast op het derde hoofdstuk van de oorlogsbegrooting, het vlootprogram, de approviandeeringen, de re serve van oorlog en Marine, en wel in het hoogste belang der nationale defensie. Bij de discussies protesteerde Tapponier leven- ALKMAAR, 8 Febr. Kaas. Ter markt waren 80 stapels, wegende 62.000 K.G. FaWiekskaas Heine f 55, commissie f 55 middelbare f boerenkaas kleine f 50, com missie f 50, middelbare f Handel matig AMSTERDAM, 8 Febr. Aardappelen' (Ber. v. Jac. Knoop). De aardappelprijzen bleven heden onveranderd LEEUWARDEN, 8 Febr. Boter. Aanvoer 23/3 en 82/6 v. Fabrieks f 1.602.31, 110- teering van de commissie f 2.33 per K.G. icn. Hef antwoord ondei eunt de Britsche "^Kaas. Sleutelkaas f 0.600,62. Nagelkaas li-wering, dat wederkeer!'» vertrouwen en f 0.330.62. Goudsche f 0.400.98. Edam- - iner f 0.43—1.20. Aanvoer 35.913 K G. LEEUWARDEN, 8 Febr. Vee. Aange voerd 124 stieren f 90560, ossen 274 vette koeien f 210450, per K.G. f 0.94 1.12, 702 melk- en kalfkoeien f 200480, 30 vette kalveren f 4085, 77 pinken f 90 180, graskalveren f 345 nuchtere kal veren f 818, 160 vette schapen f 2848, 98 weideschapen f 2338, lammeren 936 vette varkens f 53155, per K.G. f 0.64 0.70, 116 magere varkens f 2253, 770 vette biggen f 2248.309 kleine biggen f 8 16. 6 paarden, 37 bokken. De handel in melk- en kalfvee was traag met iets lager prijzen vette koeien in le qual. prijshoudend, overigens iets lager tieren iets minder vette varkens flauwer nuchtere kalveren iets lager varkens met teruggaande prijzen, zouters 6264 c., Lon- densche 5658 c. per K.G.Wolvee voor export flauwer. Eieren. Aanvoer 795 kippen- 791 c UTRECHT, 8 Febr Kaas Ter markt waren 4 wagens met 960 K G Prijzen le soort 2e soort f 5052rijksmerk f 52—54 GOUDA, 8 Februari. Witloof le soort f 3548, id. 2e soort 2530, spruiten te soort 26—29.70, id. 2e soort 14.80— 16.50, uten 710.40, kroten 6.9013.50, alles per 100 K.G.; groene kool 2.504, knolselderie 3.4010, per 100 sluks; boc- rekool 3748 ct. per kist; rabarber 520. i selderie 3S.40, prei 36.30, alles per tegen het feit dat Frankrijk in 1913 niet 100 hos; eieren 7.408 per 100 stuks. Het R. K. F. programma vermeldt voor eerst in overgang D. de ontmoeting H. B. C.- Wiiskracht, We zijn benieuwd hoe dc Heemsteders het er na hun vrij goede prestatie in Den Haag, thans zullen afbrengen. Natuurlijk kan H. B, C. dezen wedstrijd winnen. Het schijnen ons zoo ongeveer 2 ge lijkwaardige ploegen welke hier in het strijd perk komen. Het terreinvoordcel schijnt ons voor H. B. C. juist van genoeg voordeel om de beide puntjes hier te houden. We noteeren vervolgens in deze overgangs competitie de wedstrijden E. M. M.-Limvio en D, H L.P. K. B. V. welke beide wel overwinningen voor de thuisclubs zullen brengen. Tenslotte nog de ontmoeting tusschen Graaf Willem II en dc kampioenen op Duin zicht. Een Utrechtsche overwinning ligt hier wel het meest voor de hand. Doch ooggetuigen verzekerden ons dat Graaf Willem, indien zij volledig is, over een zeer goede ploeg be schikt. Eén puntje kunnen de Hagenaars wel ver overen. In de 2e klasse K. trekt Beverwijk naar Always-Forward. Wij vetrouwen dat de reis den Wijkers 2 puntjes zullen opleveren. Een overwinning voor de bezoekers is ook wel het meest waarschijnlijk. Of zouden de For- ward-mcnschen na hun overwinning op Zaan dam andere plannen hebben? ,^.e klasse I" zal het Schiedamsc'ne Excelsior alle moeite doen om het elftal der Grafelijken cr onder te houden, hetgeen haar waarschijnlijk ook wel zal gelukken' Damiaten trekt naar Voorburg. Veel kans hebben zij natuurlijk tegen Wilhelmus niet. Maar de eerste overwinning is thans binnen. Misschien hebben de Haarlemmers thans den smaak te pakken. Never mind!! En voetbal is maar voetbal, waarbij de verrassingen dc wereld niet uit zijn. In Warmond wordt de wedstrijd S. H. C. tegen het Goudsche Donk gespeeld. Dc Warmonders die zich verleden week door Damiaten lieten slaan, zullen ook dit maal de overwinning wel naar Gouda zien gaan. Wedstrijdprogramma voor Zondag a.s. le Klasse. Geen wedstrijden. Overgang D. H. B. C.Wilskracht. E. M. M.Limvio D. H. L.—R. K. B. V. Gr. Willem II—P. V. C, 2e Klasse K. Always ForwardBeverwijk. Zaandam—R. K. W. S. V, R. K. A, V.De Meer. 2e Klasse L. ExcelsiorGr. Willem II 2, WilhelmusDamiaten. S. M, C.—D. O. N. K. In dc eerste klasse B. staan eenige zeer belangrijke wedstrijden op het programma, n.l. Beverwijk IILeiden I en C. G. Z. W. I—H. B. C. IL Wat den eersten wedstrijd betreft,l geloo- vcn wij. dat deze in een gelijk spel zal eindigen, hoewel het terreinvoordeel wel eens den doorslag kan geven. De 2e wedstrijd eindigt natuurlijk in een overwinning voor Gcel-Zwart, wat ook noo dig is, wil zij haar. reeds zwaar gekneusde, kampioenskans behouden. De Zwaluwen ontvangen Concordia, waarbij de gasten zich wel de sterksten zullen toonen. Voor dc 2e klasse C. wint Bergen van Vitesse, terwijl Geel-Wit met haar nieuwe opstelling tegen Beverwijk III 2 puntjes rijker zal worden. Vitesse heeft in 3 B weinig moeite met C. G. Z. W. III. Dc blauw-zwarten zijn den laatstcn lijd geweldig op dreef en het kam pioenschap zal hun niet makkelijk meer ontgaan. Ten slotte de 4e klasse. Hier zullen dc puntjes vermoedelijk bij de thuisclubs blijven, ofschoon D. S. S. II tegen H. B. S. III misschien 1 puntje kan behalen. PIET K. Programma 10 Februari. IA Zwaluwen 1—R. K. A. V. 2. Volendam IIndia 1. P. V. C. B. 1—V. V. Z. 2. IB C. G. Z. W. 1—H. B. C. 2. R. K. V. Z. 1—Concordia 1. Beverwijk 2Leiden 1. 2C Bergen 1Vitesse 1 Beverwijk 3Geel Wit 1. 2D S. J. C. 1—E. M. S. 1. Leiden 2Wilhelmus 2. 3B/E Victrix 1—C. G. Z. W. S. P. C. 1Voorhout 1, Leiden 3—S. M. C. 2. 3K D. O. N. K. 3—V. E. P. 2. W. S. E. I—U. V. L. 1. 4A Vitesse 2Limmen 1. F H. B. 3 D. S. S. 2. De belangrijkste ontmoeting in de eerste klasse van iafdeeling I wordt Zondag aan den Middenweg gespeeld. R.C.H. D.F.C. Oogenschijnh'jk ziet het er naar uit al thans aan de hand van de ranglijst dat D. F. C. met niet veel moeite, een over winning zal behalen. Wij gelooven dit niet. R.C.H. heeft, vooral in den wedstrijd R.C.H.Ajax na den rust, bewezen dat ze tot heel wat beters in staat is dan we in dit seizoen eigenlijk van haar gewend zijn. Nu is het maar de vraag hoe de Racing ditmaal voor den dag zal komen. Zullen zij weer in de oude sleur vervallen of ons ver gasten op een spel zooals wij het kennen uit de kampioensperiode. Wanneer dit laatste het geval is geven we zelfs de leiders van afd. I aan den Midden weg weinig kans. Aan het resultaat van deze ontmoeting is voor de Dortenaren heel wat gelegen. Zij zullen dus wel hun uiterste best doen. Een en ander geeft ons reden om te ver onderstellen dat de vertooning op het R.C.H.- terrein werkelijk aanspraak zal kunnen maken op eer. le klasse voetbalwedstrijd. Voor het R.C.H.-elftal zie men elders in dit blad. H.F.C. gaat naar Zaandam. We zijn hier van een Haarlemsche overwinning nog lang niet overtuigd. Eerstens schijnt Z.F.C. weinig idee te hebben om als hekkensluiter te blijven fun- geeren. De Zaandammers komen er wer kelijk aardig in en zijn thans al niet meer een vereeniging waarvan men gemakkelijk wint. Op de 2e plaats heeft H.F.C. hoogst waarschijnlijk een niet al te sterk elftal. De sympathieke blauw-witte aanvoerder Kuypers is zeer ernstig ziek en zal voor- loopig v/el niet spelen. Ook Koning zal mis schien nog moeten worden vervangen. Het H.F.C.-elftal is vermoedelijk Vermeulen Kervel Verweij de Koning, Reuvelkamp Gilles, W. Peijdon, Cohen Tervaert, Miezerus, E. Reijdon, v. Beekum, Eijsvogel. Cohen Tervaert doet nu in elk geval mee. De H.F.C.'ers zullen hun uiterste best moeten doen willen zij het zoet der over winning smaken. Wij gelooven aan een ge lijk spel. De andere wedstrijden in afd. I belooven overwinningen voor V.O.C., Ajax en Feijen- oord. Ajax't Gooi kan een aardige partij wor den. Haarlem gaat bij Sparta op bezoek. Er moet ons alvorens we het hierover hebben nog iets anders uit de pen. In het overzicht van verleden week schre ven we dat bij de ontmoeting A.S.C.Haar lem de verstandhouding onder de spelers niet bepaald schitterend is geweest. Men wijst ons er echter op dat het tegen deel het geval is en dat de door onze Haar lemsche scheidsrechter Pelser geleide ont moeting van uiterst vreindschaopelijken aard was. Uit een onderzoek is ons gebleken dat deze laatste lezing inderdaad juist is. We hadden hier albusievelijk den wedstrijd A.S.C. Stormvogels op het oog, waar het minder gëmoedefiik toeging. Vooral ten gerieve van den arbiter achten wij ons verplicht é4n en ander hier te recti- fïceeren. Wij kennen den heer Pelser uit wedstrijden welke hij voor een 2e klasser uit Haarlem 's onmiddelijkc nabijheid floot, en veronderstellen ook, dat men onder zijn leiding niet zoo makkelijk uit den band springt. En nu SpartaHaarlem. Na den wedstrijd van Zondag j.l. zijn onze verwachtingen thans, niet te hoog gespannen. Gelukkig heeft men ditmaal v. Pellecom vervangen. Beter hadden we het geacht wanneer men nu tevens voor Bra kei, die toch nooit meer een le klasse voetballer wordt, ook maar een ander had genomen. Zitten er dan in het 2e elftal dat maar liefst bovenaan staat geen bruikbare krachten We houden het bij een Sparta overwinning. Of wordt het ditmaal eens een gunstige ver rassing Het Haarlem elftal is Zondag t Kaan Schotsman Terwee Dik Tekelenburg D. Houtkooper Bieshaar, M. Houtkooper, Breeuwer, v. Da len, Bra kei. Stormvogels heeft het heel wat makkelijker tegen O.D.S.. De IJmuidenaren mogen zich in geen geval door de Dordtsche hekkensluiters de kans op het kampioenschap doen redu- ceeren. Verder hebben wc in de afd. II nog de drie wedstrijden A.S.C.Excelsior, Quick- Blauw Wit en U.V.V.—H.B.S. We veronderstellen evenwel overwinningen voor de bezoekers. In de 2e klasse vraagt de ontmoeting Spartaan—Edo het meest onze aandacht. Wint Edo dezen wedstrijd dan begint het et. werkelijk naar uit te zien dat de Kle- verlaan-metïschen ditmaal den begeerden titel zullen veroverren. Spartaan dat ook nog bij Edo komt ligt er dan vrijwel uit. Ook Alcmaria schijnt plannen te hebben. Een Edo-overwinning, welke heel goed mogelijk is, geeft zooals gezegd, de club van Pigge een goede kans. afin de andere 2e klasse de wedstrijd Scho tenZandvoort. Thuis won Zandvoort deze ontmoeting met 40. Ook ditmaal achten we de Scho tenaren niet in staat de Zandvoorters, die een geringe kans op de Ie plaats behouden, te slaan. Cadeau geven doet Schoten echter niets. Houtkamp c.s. mogen daarmede wel reke ning houden. Bloemendaal gaat naar het Haagsche B.M. T. Met een volledig elftal kunnen zij van de Hagenaars winnen. Intusschen is dit noodig ook want na de nederlaag tegen Xerxes in Bloemendaal's positie er weer niet gunstiger op geworden. Een overwinning op B.M.T, zou hen echter voor een groot deel aan het gevaar onttrek ken. In de 3e klasse zullen Kennemers en Watergraafsmeer in Beverwijk een span- nenden wedstrijd spelen, Kennemers heeft hier wel een kansje om zich met 2 puntjes te verrijken. V.S.V. heeft met Assendelft weinig moeite terwijl H.S.V., thuis spelende tegen het Heldersche H.R.C., het misschien tot een gelijk spel zal weten te brengen. In de afdeeling zonder wedstrijden, waarin T.H.B. en Dio zijn ondergebracht, is weer niets te doen. Met weemoed zullen deze vereenigingen zich hun H.V.B. tijd herin neren. Neen de 4e klasse is, althans in onze buurt, een weinig begeerige instelling ge bleken. De reserves van Haarlem en H.F.C. spelen thuis, resp. tegen Spartaan 2 en D.E.C. 2. H.F.C. wint zeker. Ook Haarlem zal zich door de reserves der 2e klasser wel niet laten kloppen. N.V.B. PROGRAMMA VOOR ZONDAG a.s. Afdeeling I. le klasse, S.V.V.—V.O.C. Ajax't Gooi. R.C.H.—D.F.C, Z.F.C.—H.F.C. FeijenoordH. V.V 2e klasse A, SpartaanE. D.O. W.F.C.—Hollandia. Purmersteijn Q.SC. D.W.S.—Alcm. Victrix. D.E.C.Z.V.V. 2e klasse B. KampongD.O.S. H.V.C.Velox. Gouda—D.O.N.A.R. ZeistOlympia. HilversumHercules. 3e klasse A.- De KennemersWormerveer, V.S.V.—Assendelft. T.O.G.—Helder. H.S.V.—H.R.C. Reserve le klasse. H.F.C. 2—D.E.C. 2. BI. Wit 2Rapiditas 2. V.V.A. 2—Ajax 2. Haarlem 2Spartaan 2. E.D.O. 2—Z.F.C. 2. Reserve 2 klasse A. Hollandia 2—W.F.C. 2. Ajax 3O.D.E. 2. Reserve 3e klasse. Stormvogels 2Kampong 2. Afdeeling II, le klasse. A.S.C.Excelsior. O.D.S.Stormvogels. QuickBlauw Wit. U.V.V.—H.B.S. SpartaHaarlem. 2e klasse A, B.M.T.Bloemendaal. Xerxes—V.V.A. A.F.C.Neptunus. A.D.O.Concordia. SchotenZandvoort. Afdeeling III, le klasse, Quick N.Hengelo. U.D.Enschedé. Ensched. BoysGo Ahead. TheoleVitesse. Afdeeling IV. le klasse. Willem II—B.V.V. AllianceBredatiia. M.V.V.—N.O.A.D. P.S.V.—Wilhelmina. N.A.C.Eindhoven. Afdeeling V. le klasse, AchillesFrisia. Velocitas—W.V.V. UprightBe Quick. LeeuwardenFriesland. AlcidesVeendam. E. D. O. Zondag a.s. SpartaanE.D.O. en D.W.S. Alc. Vitrix. De stand tusschen de drie bovenste is als volgt E. D. O. 9 6 2 Alc. Vitrix 12 7 4 Spartaan 11 6 4 Zooals men ziet is de spanning er wel. E. D. O. staat er momenteel het gunstigste voor. Onder leiding van den heer Katoen zal er een spannende strijd gestreden worden, waarbij het vrij zeker is dat Edo kan winnen en ook zal winnen maar dan moet het bin- nentrio elkaar nog iets beter begrijpen en Steffers weten dat een bal soms makkelijker tusschen de backs doorgespeeld kan worden, waardoor zijn buurlui de rest kunnen doen. Tanes mag wel wat meer met de voorhoede een lijn vormen in plaats van soms achter te blijven. Over het geheel is het elftal goed en weet wat goaltjes maken is. Vooruit nu rood zwarten er moet gewonnen worden. Alcm. ook een ernstige concurrent zal bij D. W. S. niet makkelijk winnen en een gelijk spel is lang niet onwaarschijnlijk. De Edo reserve's krijgen Z. F. C. II op bezoek, wat er vrij wat gunstiger voor staat. Komaan Edo, het voorbeeld van het eerste 1 24—7 14 1.55 1 30—17 18 1.50 1 23—11 16 1.44 gevolgd en zich geheet geven dan kunt ge toch minstens een punt hier houden. Het Edo elftal is als volgt De Kief te Kuil Boeré Perukel J. v. d. Laan C. v, d. Laan Zwart Tanes Steffer Perukel v. d. Hurk Het bestuur van R.C.H. heeft besloten om morgen, voor en tijdens den rust in den wedstrijd R.C.H.D.F.C., het N.O.C.- speldje te doen verkoopen. De opbrengst komt aan het Plaatselijk Comité tot inzameling van gelden voor de Olympiade te Parijs. Waar in ons land de benoodigde gelden en dit is heel wat bijna uitsluitend van particuliere zijde moeten komen, ver trouwen wij dat R.C.H. met het lofwaardige plan, veel succes zal hebben. En dan Wie volgt Met het oog op de te wachten hooge prijzen in de hotels te Parijs gedurende de Olympi sche Spelen, heeft het N. O. C. maatregelen genomen om aan onze athleten, officials en begeleiders een onderTtomen te verschaffen, dat aan alle te stellen eischen voldoet en bo vendien billijk is te noemen. Daartoe heeft het N. O. C. twee etages van het Hotel Exel- mans afgehuurd. Dit Hotel ligt te Auteufl bij het Bois de Boulogne, dus iets buiten Parijs in de richting van Colombes, hetgeen wen- schelijk is voor een rustig verblijf der deel nemers per „metro" kan men in een kwar tier tijds de Place de l'Opéra, dus het centrum van Parijs bereiken. Bovendien exploiteert de Directie van het Hotel een eigen autobus dienst ten behoeve der deelnemers en gasten van het hotel naar Colombes en terug. De prijzen in genoemd hotel zullen bedragen Kamer met volledig pension per dag 45 frs, met bad, 40 frs. zonder bad Kamer met hall pension per dag 30 frs. Het menu wordt daags te voren aan een der Bestuursleden ter goedkeuring voorgelegd en zooveel mogelijk in overeenstemming gebracht met de ge woonten van het eigen land. Het N. O. C heeft van 15 Mei tot 1 Juni de beschikking over éénf étage en van 1 Juni tot einde Juli over twee étages, in het hotel. Ten einde ook eventueelen toeschouwers bi; de Olympische Spelen een billijk verblijf ti Parijs te verzekeren, heeft het N. O. C. be sloten, ook de belangstellende landge- nooten in de gelegenheid, te stellen, voorzoo- ver de ruimte zal toelaten van bedoelde lo- giesvoorwaarden gebruik te maken. Zoo zul len vermoedelijk voor de laatsten beschikbaar zijn van 15 Mei1 Juni (voetbal) 20 bed den van 1 Juni25 Juni (eindwedstrijden voetbal en polo) 40 bedden, en van 2027 Juli (wielrennen en zeilen paardensport) 10 a 20 bedden. Dengenen, die hiervoor in aan merking wcnschen te komen, wordt verzocht, ten spoedigste hiervan mededceling te doen aan het Bestuur der Olympische Spelen 1924, Hooge Nieuwstraat 30 Den Haag. ENGELSCHE UITSLAGEN. Donderdag zijn nog enkele cupmatchen welke Zaterdag in een gelijk spel eindigden, overgespeeld. De resultaten waren thans WolverhamptonCharlton 10 (00). FulhamBurnley 0—1 (00). De tusschen geplaatste cijfers zijn dï vorige resultaten. ALKMAAR, 8 Febr. Granen. Aanvoer 2454 H.L. waarvan 679 H.L. tarwe f 10— 12.50, 121 H.L. rogge f 10.25—11, 442 H.L. gerst chev. f 11.5013, 708 H.L. haver f 10.2512, 287 H.L. paardeboonen f 13, bruine boonen f 3638, citroenboonen f 50 54, duivenboonen f 1718.25, witte boonen f 5264, 1 H.L. rood mosterdzaad f 2 H.L. koolzaad f 33 H.L. blauw maanzaad f 681 H.K. groene erwten (groote) f 1528, id. (kleine) f grauwe erwten f 4055, vale erwten f 27, alles per 100 K.G. BOVENKARSPEL (Station), 8 Febr. Aardappelen Blauwe f 4.40 per baal. Aan gevoerd 25 balen. Uien groote gele f 44.55 F er baal. Aangevoerd 341 balen. Roode kool 6.709.20 oer 100 K.G. Aangevoerd 17400 K.G. Gele kool f b—8.30 per 100 K.G. Aangevoerd 15000 K.G. Witte kool f 3.604.40 per 100 K.G. Aangevoerd 7600 K.G. Spruitkool f 2.854.10 per 15 K.G. Aangevoerd 180 zakken. Wortelen f 1.30— 1.60 .Aangevoerd 54 balen. i BREUKELEN, 8 Febr. Kaas. Aan de markt waren aangevoerd 15 wagens, met te zamen 577 stuks kazen. Gewicht pl.m. 4039 K.G. Prijs le soort f 53—55, id. 2e soort f 5052, gestempelde f 5362, per 50 K.G. DEVENTER, 8 Febr. (Weekmarkt). Bo ter le soort f 471/i48, id. 2e soort f 4647 per 20 K.G. 's-HERTOGENBOSCH, 8 Febr. Boter, (Bericht v./'d. Coöp. Roomboterfabriek). Aan gevoerd 13.975 K.G. Prijzen f 2.30—2.38. LEIDEN, 8 Fébr. Vee. Aanvoer 9 stieren f 290^—475, 171 kalf- en melkkoeien f 220 —525, 230 varekoeicn f 185—340, 219 vette ossen en koeien f 200645, f 0.90 1.18 per K.G. (schoon), 4 vette kalveren f 75—155, f 0.85—1.70 per K.G. (schoon), 151 nuchtere kalveren f 617, 241 vette schapen f 38—52, f 1.70—1.78 per K.G. (schoon), 330 weide schapen f 3244, 458 varkens voor Londen f 8145, f 0.600.64 per K.G. (levend gewicht), 535 biggen f 7 12. Kaas. Aanvoer 53 partijen, le soort Goud sche kaas f 5458, 2e id. id. f 5053, 1» soort Leidsche kaas f 5054 per 50 K.G. Handel matig. 84. oewel ik sinds lang ij aan groote afzon- ;em ik ei; voor dit— i gewoonten te bre- ik zullen dan Maan- hij, „om mijnheer Weina, dokter, a niet meer uitga, en dering gewend heb, maal in toe, met mijn ken Mijn zoon en ik dagavond bij u komen.'' Jacques Lagarde stond „Ik was gekomen," zei uw zoon te bedaqken voor zijn hulpvaar digheid en au, mevrouw, ben ik ook u mijn diepste erkentelijkheid schuldigHet verheugt mij ten zeerste, dat u mijn uit- noodigjng, die ik zoo brutaal deed, hebt willen aanvaarden.' De dokter wisselde nog eenige beleefd heden met Fabien en Vertrok „Nu moeder, hoe vindt u den dokter?" vroeg Fabien verheugd, toen ze alleen waren. „Dat behoef je me toch niet meer te vra gen, domme jongen, dat heb je wel aan mijn gesprek kunnen hooren, is 't niet? Door zijn optreden heefi hij al mijn vooroordee- len weggenomen.... 't Is in alle opzichten eer, zeer wellevend rhcr.sch." Fabien was blij over deze gunstige wen ding. „Nu ga ik me klaar maken, moeder, om naar Creteil te gaan." Raymond was vroeg opgestaan om zijn stukken in orde ie brengen, vooraleer uit Parijs te gaan. Hij was nog nauwelijks opgestaan en het was nog zeer vroeg in den ochtend, toer Paul ook reeds op was. „Al waker?" vroeg zijn vader verwon derd. k „Ja, vader." „Je hebt slecht geslapen, jongen," merkte hij op. „Waaraan bemerkt u dat?" „Ik kan 'tvan je gezicht lezen." „Ja, 't is waar, vader, maar 't zal spoedig beter worden.... Gaan we dadelijk naar Creteil? „Zooals je wilt, jongen.... Hoe wii je er heen? „Met den trein, dacht ik, dat is 't snelst en 't goedkoopst." „Goed.... Maak je dan maar klaar, dan gaan we weg. Raymond sloot al zijn papieren weg, en >c ei vlug eenige regels op een blad papier. Paul kwam terug. Zc gingen samen naar buiten. Raymond liet den brief, waarin zijn tegen woordig adres stond, wam iv i hem in ge val van nood kon vinden, nsar het hoofd bureau van politie brengen. „Nu komt u mij dus voor een paar dagen gezelschap houden, vader" „Ja, jongen." „Voor hoelang denkt u?" „Dat kan ik niet precies zeggen.... Acht of 'u.n dagen, denk ik. misschien meer." „En die reis, die u moet ondernemen?" „ik heb gevraagd om die eenigen tijd uit ii - ellen.... Ik moet nog verschillende /.aken afdoen, alvorens op reis te kunnen gaan." „U gaat misschien de dcparlementsbiblio- theken inspecteeren?" Het was de eerste maal, dat Paul zijn vader op die wijze ondervroeg. Raymond begreep, dat bij, om bij Paul geen twijfel te wekken, zonder de minste aarzeling moest antwoorden. „Ja, jongen." antwoordde hij eenvoudig. ,,'t is een inspectiereis".... „Naar welke streek?" „Naar 't Zuiden.' „Welke departementen moet u bezoe ken?" „Wel,"» antwoordde Raymond, verwondert over dat aandringen, „de departementen van dc Drorae, van de Rhóne, enz. tot aan Marseille.... Maar waarom vraag jc dat alles?" „Omdat ik. graag met u mee zou willen „Jij mei me meegaan, nep Fromental verwonderd. „Ja, heel graag.... Me dullkt, dat ik ver andering van lucht noodig heb.... Boven dien ben ik altijd verlangend geweest om het Zuiden te leeren kennen.... Er belet u niets om mij mee te nemen, en nu Dokter Thompson mij toch alle werk verboden heeft, zou dit een heerlijke oplossing zijn, om mijn gedwongen vrijen tijd door te maken.... Zoudt u 'tnipt goed vinden?" Raymond verkeerde begrijpelijkerwijs in groote verlegenheid. „Hoe moest hij het aanleggen om die schijnbaar zoo eenvoudige vraag te beant woorden en een aannemelijk voorwendsel te vinden." „Je weet, jongen," begon hij, „hoe graag ik je pleizier wil doen, zooveel het in mijn macht is.Maar wat je denkt, dat een verstrooiing voor je zou zijn, zou inderdaad zeer vervelend voor je zijn".... „Hoe dat, vader?' „Wel jongen, zulk reizen is vermoeiend.. Ik kan geen rust nemen.... 'tis van de eene plaats naar de andere. Steeds rei zen' „Dat zou ine juist zeer bevallen, vader U moet bedenken, dat ik nooit iets gezien heb en dat alles nog nieuw voor me zal zijn.' „Nu goed, jongen, ik wil er nog eens over denken en dan spreken we er later nog wel eens over." „Wanneer moet u op reis?" „Dc datum is nog niet precies bepaald, Die kan nog uitgesteld worden, wanneer het noodig is".... Ze waren aan het station gekomen. Toen ze een uur later te Creteil kwamen, was Madeleine natuurlijk een en al nieuws gierigheid. „En v/at heeft die beroemde dokter ge zegd?" „Dat hij me zou genezen," antwoordde Paul, „en dat ik spoedig weer zoo goed zal zijn, als ik ooit geweest ben." „Wc zullen nu hopen en hebben eenige zekerheid, dat Paul weer geheel zal gene zen," voegde Raymond er bij. „Dat is tenminste braaf van dien dok ter," hernam de oude meid. Na het ontbijt gebruikt te hebben, ging Paul naar zijn kamer. ,,'t Schijnt, dat hij wat opgeruimder is, mijnheer Paul," begon Madeleine.... „Of heb ki het misschien mis gezien." „Helaas, ja, ik geloof, dat hij zich geweld aandoet om vroolijk te zijn," merkte Ray mond op „Och, zou dat waar zijn?" „Ja, beslist waar. Ik geloof niet alleen dat zijn gestel ziek is, maar zijn hart schijnt ook te lijden." „Wat?.Ik begrijp u nietWat be doelt u daarmee?" „Paul is verliefd, dat is alles".... „Zoo,.... zoo.... Daar had ik niet het Ilauv/ste idee vanHoe is b«m dat *oo overkomen?" „Ja, precies weet ik 't nog niet.... Hij schijnt een meisje te hebben leeren ken» nen, waarop hij verliefd geworden is." „En?" „Dat meisje is verdwenen.... en daar over is hij zoo bedroefd.... Begrijp je 't nu beter?" „Ja, ja.... *t Beste zal dan zijn, dat wü dat meisje zien terug te vinden." „Haar terugvinden.... In dc eerste op welling van medelijden met Paul heb ik 'I beloofd, maar ik heb er nu al weer spijt van." „Waarom?" „Is Paul dan de zoon niet van een ver oordeelde? Als wij dat meisje vinden en zij is hem waardig, is de zoon van een ontsla gen gevangene haar dan waardig?" „Dat kunt u niet meenen, mijnheer, waf u daar zegt." kwam Madeleine haastig tus- schenbeidc.„'Vooreerst is u onschuldig aan de misdaad, waarvoor u veroordeeld zijt.... En dan, laten we eens aannemen dat u werkelijk schuldig waart geweest, door welk recht zou de zoon dan verant woordelijk kunnen zijn voor dc daden zijns vaders?"1. „Door het recht der samenleving, Made leine. Mijn vcroordeeliag is voor Paul een blijvend schandteekev (Wordt vervolgd).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 10