DE SPAARNEBANK HAARLEM. Inlijving dienstplichtigen Voorjaarsploeg 1924. Nog eens de kwestie aan de Gasfabriek te Schoten. Aanbesteding. Het opkoopen van tulpen in Engeland. VOOR DEN POLITIERECHTER. VAN ONZE RECHTBANK. BURGERLIJKE STAND. KUNST EN KENNIS. Rhijnvis Feith. SPORT EN WEDSTRIJDEN DE VïIIe OLYMPIADE. De Filmavond van Dick Laan in de Cinema Palace. Handboogschieten. i5%; Biljartbond Haarlem en Omstr. HekkensluitersD.E.S. ORDE EN ARBEID. Een vergadering met de Hoofd- besturen der aangesloten Vakbonden. GEMENGD NIEUWS. De inbraken in het Gooi. Wethouders contra den burge* meester. KERKBERICHTEN. BENNEBROEK. ZANDVOORT. O: regeling van de inlijving dienstplichti gen der lichting 1924, bestemd voor de voor jaarsploeg voor het Indeelingsdistrict Haar lem. is als volgt geregeld: Op 20 Maart in de Marinekazerne te Wil lemsoord de zeemilitie. Op 24 Maart in de Kazerne der Veld-art. te Utrecht Bataljon Wielrijders. Regiment Genietroepen II Bal. Telegraaf- troepen en III Bat. Verlichtingstroepen. Op 25 Maart in de Inf. Kazerne te Haar lem Regiment Grenadiers, Regiment Jagers en 4e Reg. Inf. bestemd voor detacheering bij den Motordienst. Op 25 Maart in het Dienstgebouw te Hil versum het 10e Regt. Inf. en het 21e Regt. fnf. Omtrent de kwestie met den directeur der gasfabriek te Schoten kan nog worden me degedeeld, dat over 1923 voor de levering van het afvalproduct cokes-bries, onder meer aen contract was afgesloten voor i 1800. Boven dit bedrag ontving de direc teur 1050 als „fooi". Dat is dus 55 pro cent van het bedrag dat de gemeente kreeg. Voor de levering van teer ontving de di recteur over 1923 een gift van 2000. Te vens kreeg hij nog van de gemeente voor teer-levering provisie. De teer werd b.v. ge leverd tegen 2.8754 per 100 K.G. en daar van kreeg de directeur 50 cent. Aan een Amsterdamsche firma had de di recteur gezegd, wel een contract te kunnen afsluiten voor 400.000 K.G. De firma kende echter de productiviteit der Schotensche gas fabriek en wist, dat deze productie door den directeur te groot werd voorgesteld.. Scho ten zou slechts 250.000 K.G. kunnen produ- ceeren. De directeur zinspeelde echter op de mogelijkheid, dat intusschen wel de an nexatie tot stand zou komen, waardoor Haarlem dan Schoten's- verplichtingen op zich zou moeten nemen en het contract af wikkelen, zoodat in dat geval dc firma nog betere teer zou krijgen, dan Schoten zou kunnen leveren en tegen een gpedkooperen prijs. Voor de levering van gas heeft de direc teur groote propaganda gevoerd. Gas voor z.g.n. industrieele doeleinden wordt teger. 5 cent geleverd. De gemeente heeft voor 125.000 gaskachels geleverd, waarbij de directeur als bemiddelaar optrad, waaraan hij waarschijnlijk ook nog een aardige duit provisie heeft verdiend Omtrent het eerste geval, waarom eigen lijk de directeur ontslagen is in de geheime zitting van den Schotenschen gemeenteraad van j.l. Vrijdag, was aan de raadsleden en ook aan anderen geheimhouding opgelegd. Daarorr. meenden ook wij geen verdere publiciteit aan de zaak 'te moeten geven. B. en W. meenden deze geheimhouding te moeten opleggen, omdat zij daarin ver onderstelden in het belang van den heer v. d. Stel zelf te handelen. Maar waar de heer v. d. Stel zelf uitvoe rige raededeeling aan dagbladen heeft ge daan, waarin hij zich ongeveer wilde voor stellen als de verdrukte onschuld en waar dc beer v. d. Stel blijkbaar zelf het nut van geheimhouding niet inzag, meenden B. en W. ook geen aanleiding te moeten zien, om tot verdere geheimhouding te verplichten. Daarom kunnen wij aan het reeds eerder vermelde nog het volgende toevoegen: Op 24 Januari j.l. werd door de gasfa briek met een firma een contract aangegaan voor de levering van 7000 H.L. bries, tegen 2754 ct. per H.L., maar alvorens dit contract kon worden afgesloten, moest de genoemde firma den heer v. d Stel een som van 1050 ter hand stellen Als fooi dus. Een contract werd aangegaan op 3 Oc tober 1922, voor het leveren van 8000 H L. ■vries Hiervan motst den directeur 15 ct. oer H.L. extra gegeven worden. Een bedrag Jus van 1200. In September 1921 werd een contract ge sloten voor de levering van 7000 H.L, bries voor den prijs van 25 ct. per H.L. Hiervan bedong de directeur 25 ct. per H.L. extra, dus een bedrag van rond 1750. Ten slotte werd op 35 Maart 1921 een contract gesloten voor de levering van 3000 H.L.. eveneens voor 25 ct. per H.L. extra werd geëischt. Een bedrag dus van 750, Een gezamenlijk bedrag dus. als fooi voor deze vier contracten van 4050. Yrtjdagir orgen werd door den hoofdingeni- urdirecteur van den Rijk waterstaat, in de /irectie Noord-Holland, in zijn bureel aan besteed: het leveren en. verwerken van stort- sleen tot beslorting van het onderzeesch be loop aan de Heldersche Zeewering. Raming I,200 scbeepstoamen. Laagste inschrijver was de fa. L. Nolson, te Terneuzen voor 4360 scheepstonnen. V. der werd aanbesteed: iiet vernieuwen van den waterloop van den Zuidwzeepo'der in den Rijksweg van Amsterdam naar Haar lem. Raming 8000. Laagste inschrijver was P. C. Langeveld. te Hartlln Aeld. voor 6800. In Engeland zijn voor rekening van Duit- scbe koopers ongeveer 1/4 millioen tulpen opgekocht en naar Duitschland verzonden. Deze tulpen Lagen nojf onverkocht in de zaadhuizen in Engeland. Deze opkooping is geen kwaad teeken voor den bollen- handel. t. Het meegenomen meisje. Gistermorgen werd voor den Politierechter net gesioten deuren behandeld de zaak tegen Jen loopjongen, die indertijd een meisje op (en Kleinen Houtweg heeft meegenomen naar Den Hout en aldaar niet nader te noemen handelingen met haar heeft gepleegd. De uitspraak luidde 6 maanden gevangenis- straf. Duiven en nog eens duiven. De 21-jarige A. J S„ scheepsbouwer van beroep, stond terecht omdat hij van C. K. twee duiven had gestolen, i C. K. had een winkeltje en handelde tevens In duiven lol hij op een goeden dag twee van zijn -kirretjes vermiste. Het onderzoek van de politie had uilgewezen dat S. twee duiven had verkocht aan H. S. voor den prijs van f I Beki. zeide. dal hij die duiven gekocht had van een hem onbekend persoon voor j 1, Op de vraag van den Officier, of hem zijn verklaring nou niet zelf onwaarschijnlijk vn-»- kwam, zeide bekl. van «iet, daar hij wet meer luiven verkocht, waar hij aan verloor, maar bij was ..eerlijk onschuldig'*. „Of hij wel eens meer straf gehad had?"' „Neen. edelachtbare, nog nooil!" Maar je hebt toch ai eens in de tucht- tch' o' gezelen?" „Nee nog nooit.*' „Maar het staat wel hier aangeteekend." „Nee lieuseh niet-" Gebleken is echter dat hij wel eens veroor deeld was, maar dal hij zijn straf niet had uitgezeten VVej had hij 9 maanden in voor arrest gezelen. De officier las hen: hierna een staatje voor, van dingen waar hij van verdacht ■wordt, o.a bet stelp van gonjezakaen. van sleutels, Diefstal trfet inkdmming en braak, diefstal van een aantal rijwielen, van een pendule, traplooper, diefstal in Heemslede enz. enz. en of dat ook allemaal niet waar was? Bek) Niet alles edelachtbare. Op de vraag van den Politierechter of hij getrouwd was antwoordde bek!, dat hij reeds 2 jaar in den echt vereenigd was en reeds 2 kinderen hatf. De Officier van Justitie eischte ten slotte 3 maanden gevangenisstraf eh de politierechter veroordeelde hem tot 1 maand terwijl hem vrijstaat, in hooger beroep te gaan. Bekl.. Waar moet ik dat doen? Politierechter: Dan ga je hier de trap op naar de griffie en dan kan je hooger beroep a ar.! eek enen. Beklaagde verkiest dan maar de trap op te gaan en hooger beroep aan be teekenen: Diefstal met braak. W. van O., 22 jaar oud, vèn beroep werkman, en L. de P., 20 jaar, wegenknecht, hadden in Januari bij .den wijnhandel een ruit ingedrukt en uit de toonbanklade 80 ct. ontvreemd. Op een goeden avond hadden zij voor den winkel gestaan, en hadden samen''tegen den ruit geduwd. Deze bleek echte rtegen dergelijke manupilaties niet bestand en brak. Hiervan schrokken zij zoo, dat zij omliepen, maar na een poosje keer den zij terug en een van hen v. O. kroop door het gat naar hintten en haalde in alle haast de toonbanklade, waarin zich slechts hoogstens 2.bevond, leeg. in zooverre dat slechts een 80 cent aan zijn handen bleef kleven. Zij waren toen naar eeh café gegan om hun losse cénten kwijt te raken. De officier zeide in zijn requisitoir, dat de beide beklaagden wel niet zoo heel slecht waren, maar toch juist niet van die heilige boontjes en eischte ten slotte 4 maan den gevangenisstraf met aftrek van de voor- De verdediger, mr. Willekens Macdonald, meende dat de straf veel te hoog was, en dat de officier alleen het licht had laten vallen op de donkere zijde van het geval. Zij hebben alleen het geldlaadje willen onderzoeken en toen in der haast maar wat meegenomen. Dit blijkt wel uit het feit, dat in de kamer er naast 70 gulden lagen, die onaangeroerd zijn gebleven. PI. drong er op aan om geen onderscheid tusschen de beide belklaagden te maken op een voorwardelijke veroordeeling. De politierechter achtte het feit te ern stig, dat daaruit een voorwardelijke ver oordeling kan volgen, daar, als er meer geld in het bakje had gelegen dit zeker ook zou zijn meegenomen en veroordeelde beiden tot een gevangenisstraf van 6 we ken met aftrek van voorarrest Gehuurd en verkocht, De 20-jarige de J. had in Januari dit jaar een handwagen gehuurd en deze verkocht aan v. Z. voor de somma van 15. Op een avond was bkl. bij van Z gekomen en had hem een zoo goed als nieuwe handwagen aangeboden oor den prijs van f 15. v. Z. vertrouwde echter het zaakje niet en waarschuwde de politie, die nadat de koop gesloten was de J. onmiddellijk arresteerde. De officier eischte in vrband met het nog schoone strafregister van bekl. 3 weken hechtenis. De politie-rechter veroordeelde hem overeenkomstig den eisch. Hij meende in zijn recht te zijn. De 22-jarige P. P.. vischhandelaar te IJmui- den, had op een avond bij een feestje wil len gaan van de Vereeniging ..Kust na Ar beid". Hij had hiervoor een kaartje, hetwelk ech ter op een andere naam stond Op een driemaal gedane sommatie had be klaagde zich niet willen verwijderen, waorop men hem er uit had wi'len gooien. Dit ging echter met een beetje „knok" gepaard. Voor dit feit had bekl. zich nu te verant woorden. De getuige V., die aan de controle stond, had bekl; geweigerd omdat bij „meende" dat er reeds iemand op dat kaartje de zaal was ingegaan. De officier zeide dat hij niets te maken had met wat getuige meende, hij wil de het feit weten, en daar getuige dit niet ze ker wist, vroeg de officier vrijspraak v.oor bêkl. Aldus gcschieded. Weerspannigheid. De 43-jarige A. v. A. koopman te Haar lem, had zich op een avond na sluitingstijd in een café bevonden en wilde toen aan een agent niet zijn naam opgeven. Toen deze hem meewilde nemen naar het politiebureau had bekl. zich verzet, en den agent met een paar konijnen die hij in zijn hand hield in het gezicht geslagen. De agent had daarop zijn sabel getrokken en natuurlijk terug getikt. Met horten en stooten zijn zij toen ein delijk aan het bureau gekomen, nadat bei den nog eens even over de straat hadden gerold. Beklaagde ontkende met de konijnen ge slagen te hebben. De Officier eischte wegens wederspan- nigheid tegen de politie 40 boete of 20 dagen hechtenis. D, Politierechter veroordeelde hem tot 40 subs. 40 dagen. UITSPRAKEN. •1. A. B. H„ ijzerwerker, zonder bekende woon- of verblijfplaats, gedetineerd; „Ver duistering", zes maanden gev, straf m. a. pr. hecht. 2. J. S., los werkman, zonder bekende woon- of verblijfplaats, gedetineerd; „He ling", vier maanden gev. str, m. a. prev. hechtenis. 3. J. P., koopman, zwervend, gedetineerd; „Diefstal", drie maanden gev. straf m. a. pr. hecht. 4. J. H. W., tuinder, wonende te Wijk- aan-Zee-en-Duin; „Heling", 25 boete, subs een maand hécht. 5. D. V., tuinder, wonende te Velseroord, gedetineerd; „Diefstal door twee ver. per sonen", drie maanden gev. straf voorw. proeftijd drie jaren, met bijz. voorwaarde. 6. K. L. H„ los werkman, wonende te Beverwijk, gedetineerd; „Diefstal door twee ver. personen". Vier maanden- gevangenis straf, 'met aftrek pr. hecht, 7 J. J. Z., graanhandelaar, wonende te Haarlemmermeer; „Appèl overtreding Kan tongerecht", 1boete subs, een dag hechtenis. 8, C. S.. metselaar, wonende te Volendam, gedetineerd; „Poging tot zware mishande ling". Acht maanden gevangenisstraf met aftrek pr. hecht. 9. M. S„ timmerman, wonende te West- zaan, gedetineerd; „Diefstal". Tien weken gevangenisstraf met aftrek pr. hecht. Geboren: 5 Febr. d. van G. Blesgraaf't Hooft. z. van M. C. HansenSteffens. z. van S. SimonsKoe. 6 Febr. z. van C. KalfKuneman. 7 Febr. z. van L. A. Bac- ker-i-Esser. 8 Febr. d. van 3. C. r. Hon- schotenBarnhoorn. Overleden: 7 Febr. .1. Blom, 72 j.. Park- laan. C. Zwart, fié j., Gasthuisvest. OUDHEIDKUNDIGE VONDST. Op 3 meter diepte is te Noordbroek (Gr bij het graven van klei in het land van den heer F. Huisman een geheel gave urn ge vonden, die aan het Groningej Mu-eum zal v/orden afgestaan. (1824—1924), Op 8 Febr. 1824 kwam de dichter Rhijnvis Feith te Zwolle te Overlijden. De nazaten van den Ned. dichter van omstreeks 1800, mee- nende dezen herinneringsdag niet ongemerkt te "mogen laten voorbijgaan, hadden zich door enkele familieleden laten vertegenwoordigen, die elkaar heden.(Vrijdag) te Zwolle rendez vous gaven. Gezamenlijk werd een bezoek gebracht aan de vrijwel in dénzelfden staat gebleven buitenplaats van wijlen Rhijnvis Feith, „Boschwijk" buiten Zwolle; en ver volgens bezocht men de vroegere stedelijke woning van den dichter te Zwolle. Een eenvoudige plechtigheid had daarop plaats op de Zwolsche begraafplaats, waar zich de grafkelder bevindt, waarin het stof felijk overschot van den dichter rust. Hier verzamelden zich, behalve belangstellenden, de dames de Ranitz-Feith uit Zwolle, en Bee- laerts van Blokland-Feith uit Zutphen en de heeren Jhr. Jan Feith. vertegenwoordigende de Haagsche tak der familie, Jhr Mr. Wol ter Feith, namens de Groningsche familie en Jhr. Rhijnvis Feith. burgemeester van El- burg, de stad van het bekende „Feithen-Hof. Het was op het kerkhof, dat bij hét neer leggen van een fraaie krans enkele herden kingswoorden werden, gesproken door Jhr. J Feith voor en namens de familie. Het programma voor den op Donderdag 21 Februari a.s. te houden Filmavond, ten bate van het Ned. Olympisch Comité, is thans definitief vastgesteld en luidt als volgt: 1. Wie had gelijk? (Propaganda Zwem- film). 2. Een oefenreis met het oorlogschip de „Jacob v. Heemskerk." naar Noorwegen. (Schitterende natuufopnamen). 3. Het Nieuwe Meisje van de Tennis. 4. Een nacht op Duvelsveld. 5. De droom van een H.F.C.'ertje. 6. Sleeën op het „Kopje" te Bloemendaal (1924). 7. Jubileumfeesten te Bloemendaal 1923 8. Het Waterrad des Doods. (Parodie op Nick Carter-romans). 9. De kampioenswedstrijd (Voetbal-Tra gedie). Ben Verweij opgelicht De eerste filmavond vond plaats Donder dag 24 Januari j.l. te Nijmegen en oogstte een buitengewoon succes. Waardeeriig sprak uit alle pers-berichten, maar het sterkst kwam zij toch wel tot uiting in het verslag voorkomende in de Prov. Geldersche en Nijmeegsche Courant van Vrijdag 25 Jan. Zoo lazen we o.m. „Het gunstig-oordeel van de groote pers „over hetgeen de heer Laan heeft weten „tot stand te brengen, kunnen wij niet anders „dan bevestigen. Het werk van dezen ama- „teur-filmschrijver en tevens operateur is „werkelijk schitterend en merkwaardig in „vele opzichten. Zijn liefde voor dé natuur „en voor gezond jeugd-leven korft t er in tot „uiting en tegenover veel onnatuurlijks wat „de beroepskino brengt, ademen de films „van den heer Laan een frischen geest, „De bezoekers toonden zich na elk nutn- „mer ten hoogste voldaan en wij meenen dan „ook wel te mogen aannemen dat de heer „Laan ook in andere plaatsen, waar hij' zijne, „films gaat vertoonen succes zal hebben. „Voor hem en voor het doel „Een waardige „vertegenwoordiging van Nederland op de „Olympische Spelen te Parijs," dat iederen „sportvriend(in) sympathiek moet zijn, hc- „pen wij het van harte." Een pracht-resencie, die naar we vertrou wen ook in Haarlem een „uitverkochte Cine ma" waarborgt. Zondag 10 Februari a.s. zullen de beide. Handboogschutters-Vereenigingen, H, H. B. S. „Haarlem" en .Vooruitgang Zij Ons Streven", op de banen van den heer H. J. Klauwers te Santpoort, elkander weer eens in een wedstrijd meten, en wet in een wed strijd over 4 heulen, zijnde 64 schoten, waarvan op genoemden datum de helft zal worden afgeschoten. Voor het schieten van de tweede serie zal de datum nader worden bepaald. Door beide vereenigingen is voor de korp sen een zilveren medaille beschikbaar ge steld, terwijl door verschillende leden van beide vereenigingen reeds toezegging is gedaan voor personeele prijzen. De wedstrijd belooft een spannend ver loop te hebben, te meer daar de schuttefsl van „Haarlem" zich in de twee jaren, dat zij de „edele handboogsport" beoefenen, al op hoog peil hebben geplaatst! Het zal voor V. Z. O S, dan ook niet meer zijn. zooals bij de eerste ontmoeting het geval was, een spel van kat en muis, MEDEG EDEELD DOOK De Beurs opende heden prijshoudend. V. K. HEDEN h% Nederland 1019 92aq, 29 %e 6% Nederland 1923 100 100 Oude Vaart 1103/« 110 dito Gem Eigendom 92 92 Mij „Nederland" 155'/, 155 Scheepvaart Unie 139'/, 135 Rotlerd Ll«yd 135'/, 136 HoU l.lovd 15*/, 16 Paketvaart 145 142 Oude Boot 92% 90 Holl Stoomboot 35 35 H .V A 520 521 Java Cultuur 412 410 Jurgens aew. 73 73 Koloniale Bank 196V, 197 Indische Bank 1373/. 137 Gert. Handel Mij. 123 140'/, Resc. dito 142 141% Phoenix. 10j Geconsolideerde 217% 216 Kon. Olie 462 462 U S Steel 114 114 Marine comm. 10% 11 Vorstei. landen 197 195 Actions id. 199 196 Poerworedjo 121% 121 Oude Deli 367 361 Senembah 317'/. 313 Deli Batavia 372 365 Amsterdam Rubber 169% 167 Serbadtadi 239 240 STlau x 120 120'/. Wai Sumatra 128'/ 128 Oordlsche Petr 443 440 Southern Rails 50 49%, Union 141% 142 Anaconda 84'/, 84 Wabash 15 V. Z. O. S. zal thans haar volle kracht moe ten. aanwenden, om haar 31 jaar jongere zusje er onder te krijgen. Of dit haar zal gelukken, weten we niet. Er valt in deze niets te voorspellen, maar, wat we wel kunnen voorspellen is, dat er voor de deelnemers weer uren van ware sport in aantocht zijn! In afwachting daarvan, heeren schutters, allen op tijd aanwezig, Donderdagavond, werd in lokaal Slot in klasse C gespeeld tusschen Hekkensluiters en D. E S. De totaal-uitslag is: Hekkensluiters 422 caramboles, D. E. S. 496 caramboles, Medaiilewedstriiden. Tusschen „de Kastanjeboom" van Heem stede en „Vriendenkring" van Haarlem zijn wedstrijden georganiseerd, waaraan door 4 vijftallen zal deelgenomen worden. Aangevangen is met den wedstrijd Vrien denkring IKastanjeboom I, Behalve in de le partij was Vriendenkring den Sterkere, de 2e 3e en 4e partij werden zelfs met flinke cijfers gewonnen. No. 1 van Kastanjeboom, den heer W Kobus wist in 4 beurten de 125 vol te ma-- ken, n.m. 39, 2, 79, 5. De uitslag was Vriendenkring 20, 125, 125, 125, 125, is 520. Kastanjeboom 125. 68, 41, 66, 120 is 420 Woensdagavond wordt in café de Kastanje boom te Heemstede gespeeld tusschen de 2e vijftallen. Op Woensdag 6 Februari vergaderden te Utrecht de Hoofdbesturen der bij het R. K. Vakbureau aangesloten vakbonden. Uitvoerig werd de stand van zaken ten aanzièn van het Twentsche textielconflict besproken. De vergadering van unaniem van oordeel, dat de huidige stand van zaken vordert, dat de strijd in Twente krachtig wordt door gezet. Verschillende besluiten om de steun beweging zoo intensief mogelijk te voeren, werden genomen De Hoofdbesturen der aangesloten Vak bonden zullen bij de uitvoering dezer beslui ten hunne volle medewerking blijven verke nen. Dóór samenwerking van de Hilversum- sche en de Larensche politie is het eindelijk gelukt, de vermoedelijke daders van de talrijke inbraken in het Gooi in handen te krijgen. Gebleken is dat een volledige tnis- dadigerscombinatie de talrijke misdrijven te öussum, Hilversum Laren en Blaricum op haar' geweten heeft. Een viertal individuen is thans gearresteerd., n.I. L.Z., B.R., B.R. Jr., allen te Laren woonachtig en H.Z., die juist in het Huis van Bewaring een maand opge sloten was geweest. De politie had reeds eerder tot arrestatie van dit viertal willen overgaan, daar zij wist, dat deze mannen deel uitmaakten van een zeer beruchte misdadigerscombinatie,doch helaas slaagde zij" er niet in, voldoende be wijsmateriaal tegen de verdachten de ver garen. Doch uit de verhooren van de leden van een andere misdadigerscombinatie, welke in November j.l. veroordeeld werd, bleek de politie al rascb dat zij al spoedig tot de arres tatie van eerstgenoemde misdadigerscom binatie zou kunnen overgaan, hetgeen thans thans is geschied. Een zekere B„ die in de strafgevangenis te Arnhem zit opgesloten, daar hij medeplichtig is aan een reeks in braken welke met de in het Gooi gepleegd misdrijven niets uitstaande hebben, is de directe oorzaak geweest van de arrestatie van het thans opgesloten viertal. Aan een zeer streng verhoor onderworpen, deed B. ver schillende bekentenissen, die tot gevolg had aen dat de gebroeders Z„ en de beide R.'s in •arrest werden gesteld, terwijl thans tevens tot arrestatie werd overgegaan van S„ te Hilversum. Natuurlijk zal ook de tof nieuwe bekentenissen gebrachte B. zich voor de Gooisch^ inbraken te verantwoorden krijgen. Hij wordt teruggebracht naar de gevangenis te Arnhem. S. en Z. zullen naar het Huis van Bewaring te Amsterdam getransporteerd worden. Een der gebroeders Z. heeft reeds een volledige bekentenis afgelegd. De ge stolen voorwerpen zijn echter nog niet terug gevonden. Door de beide wethouders van Hattem is in openbare raadszitting verklaard, d^t zij be sloten hebben geen vergadering met -den bur gemeesler meer- bij te wonen, alvorens zij zich ter plaatse, waar zulks behoort, hébben ver voegd en ter sprake gebracht de liande'wijze van den burgemeester, die in strijd met een getto men besluit van B en VV.. van de waar borgsom van de Chr School ad f <500 gel den heeft betaald voor rente en aflossing van gemeenteschulden. NIEUW VENNEP. ZONDAG 7 uur voor de parochie, 9 uur catechismus, 10 uur voor overl. familie Zandvoort. Om half 3 bestuursvergadering en 3 uur vergadering :er JDe'me Orde met Vi sitatie. MAANDAG 7 uur voor de levende en overl. leden van de Lev. Rozenkr. en om kwart over 8 voer .th. van Roon wed. v. J. H. Jansen. DINSDAG om half 7 in de kapel voor overl. EE. Directeurs en Zusters, en kwart over 8 voor Cornelius Baars. WOENSDAG 7 uur voor Ida Deem om .kwart over 8 voor Cornelia Loos hvr. van Cornelius Mosterd. DONDERDAG 8 uur overl. familie Pennings-De Vlieger. 9 uur gezongen Hu welijksmis bij gelegenheid van Huwelijk Zonneveld-Jansén. VRIJDAG 7 uur voor Jac. Gertrudes van Santen hsv. van Theod. Noordman kwart over 8 voor Martinas Gerardus de Jong. ZATERDAG 7 uur voor Cornelia Korte- kaas wed. van R. v. Leeuwen en kwart over i 8 voor Overl. familie Overmeer-Verwer. ZONDAG 7 uur voor Petrus Henricus Duwel. HEEMSKERK. ZONDAG de H.H. Missen ts 7 uur, halt 9 en te 10 uur de Hoogmis te half 2 cat., half 3 vergadering 3e Orde daarna Rozenkrans gebed voor Olaf Schuijt, lid Westl. Processie. Half 5 Maria-congregatie en half 7 H. Familie. MAANDAG de H.H. Missen te 7 en 8 uur en overige dagen te 7 uur, half 8 en 8 uur. DONDERDAG de H.H. Missen te 7 en 8 uur en te half 10 gez. H. Mis met Veni Creator voor Bruidegom en Bruid, 's Avonds te half 7 Lof ter eere v. h. Allerh. Sacrament des Altaars met Rozenhoedje. ZATERDAG-middag van 4 uur af gel. om te biechten en te half 7 Lof ter eere van Maria met Rozenhoedje. In deze week cat. als naar gewoonte en biechthooren voor de 5e en 6e klasse. HEILO. ZONDAG 7 uur voor Bern. Joan. K op- man, half 9 tot zek. int., 10 uur v. d. parochie. Tc half 3 Congr. H. Fam„ afd. vrouwen. Te 7 uur Lof voor de bekeering der zondaars. MAANDAG 7 uur v. d. overl. fam. de Waard, kwart over 8 v. Theod. Pepping en Marg. Hoogewerf. DÏNSDAG 7 uur v. Corn. Pepping, kwart over 8 v. Petronella Bróers-Doeswijk. WOENSDAG 7 uur gez. Requiem-Mis voor hen wier namen op de doodceel staan. Kwart over 8 voor Corn. Blankendaal en Agatha Groot. DONDERDAG 7 uur gezongen H. Mis voor de lev. leden v. d. Broederschap v. d. Ged..Aanbidding. Kwart over 8 voor Jacob Verden en Wilhelmina Kuis. VRIJDAG 7 uur voor Nic. Bakker en kinderen, kwart over 8 voor Gerardus Kraak man. ZATERDAG 7 uur voor Mattheus v. Veen, kwart over 8 V. overl. fam. Hoogeboom. Van 48 biechthooren. Te 7 uur Maria-Lof. De gebeden worden verzocht voor Simon v. d. Peet, die met de laatste ïiH. Sacramenten der Stervenden is voorzien. RINNEGOM. ZONDAG Eucharistische dag de H.H. Missen half 8 voor Jac. Ligthart en echtgen. 10 u. Hoogmis voor de parochie 2 u. Lof met luide aanbidding en gezangeïi. MAANDAG om half 8 voor overl ouders en den ZeerEerw. Past. A. Breems. DINSDAG half 8 v. M. Stooo-Liefting, D. en M. Stoop WOENSDAG 9 u. gez. Huwelijksmis met Veni Creator. DONDERDAG half 8 tot zekere intentie half 7 Lof met Rozenh. VRIJDAG half 8 v. C. van Apeldoorn en A. Bussing 47u. biechth'. ZATERDAG half 8 v. G. de Wit—Zuur bier 38u. biechth, a. s. Zond. half 8 v. J. Admiraal Deze week elders de H.H. Missen Zondag v. G, Zentveld. Dinsdag A, Schoof-v. d. Molen, Woensdag C. Zuurbier. Donderdag R. Admiraal. Vrijdag M. Zentveld en A. de Boer. Zaterdag A. Leek. IJMUIDEN. ZONDAG Broederschapsfeest. Heel den dag aanbidding. Te kwart voor en kw. over 7 en kw. v. 9 uitreiken van de H. Communie. De gel. H.H. Missen te half 8 en 9 uur. Te half 11 de Hoogmis. Geen patronaat. Te 3 uur luide aanbidding. 7 uus plechtig Lof met prëek en processie. Na het Lof tot 10 uur St. Jos. Gezellen. MAANDAG te 7 uur de H. Mis in de kapel. MAANDAG 11 Febr. feestdag van O. L. Vrouw v. Lourdes. Te 7 uur de H. Mis in de kerk. Te 8 uur de gezongen H. Mis voor de levende en overl. leden van den R. K. Vrouwenbond, 's Avonds te 7 uur Lof ter ere van de H. Maagd. DINSDAG 8 uur meisjescongregatie. WOENSDAG 3de der 7 Woensdagen ter eere van den H. Jozef. Na de H. Mis van 8 uur en te 12 uur gelegenheid om te biech ten voor de schoolkinderen (meisjes). 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. DONDERDAG na de H. Mis van 8 uur en te 4 uur gelegenheid om te biechten voor de schoolkinderen (jongens). Te half 8 Vriendenkring. DONDERDAG te 8 uur gezongen Re quiem voor de ovlrl. leden der Broederschap van het Heilig en Onbevlekt Hart van Maria. VRIJDAG te 7 uur Lof ter eere van het H, Hart. Te 8 uur jongenscongregatie. ZATERDAG van 59 uur biechthooren. WIJKEROOG. ZONDAG de H.H. Missen om 7 uur, de kindermis om half 9, de Hoogmis om 10 uur. Onder de Hl Mis van 7 uur generale H. Communie der H. Familie, afd. vrouwen Om 1 uur de catechismus. Om half 7 bijeen komst der H Familie, afd. mannen. DINSDAG-avond om 7 uur bijeenkomst der H. Familie, afd. vrouwen. WOENSDAG onder de FI. Mis van 8 uur H, Communie der kleinen. VRIJDAG om 7 uur Lof. ZATERDAG van 45 uur gelegenheid ort^ te biechten voor de kinderen en van 5 tot 9 uur voor de volwassenen. UITGEEST. ZONDAG half 8 en 10 uur de H.H. Mis sen half 3 Vesper 6 uur Congr. voor de jongens. DONDERDAG kwart over 8 gez- H. Mis. ZATERDAG van 48 uur gelegenheid om te biechten en te 7 uur het Lof. BEVERWIJK. St. Agatha. ZONDAG 12 u. Katechimus 3 uur Lof met Rozenhoedje 6 u. H. Familie 7 u. Maria-Congregatie v. d. jongens DINSDAG half 8 Maria-Congregatie v. d. meisjes. DONDERDAG 7 u. Lof ter v. h. H. Sacr. VEIJDAG 4 u Biechthooren v- d.' 2e afd. longens. ZATERDAG 48 Biechthooren. EGMOND AAN ZEE, 'ZONDAG 7 uur de Vroegmis 10 uur de Hoogmis half 3 Congregatie der H, Familie half 7 Lof. MAANDAG 8 uur de H. Mis. DINSDAG 8 uur de H. Mis Om kwart over 3 moeten de kinderen komen biechten. WOENSDAG half 8 de H. Mis met Alge- meene H. Communie voor de kinderen. Om half 7 Lof ter eere van den H. Jozef. DONDERDAÓ 8 uur de H. Mis van half 7 tot half 8 Oefening van het H. Uur, VRIJDAG 8 uur de FI. Mis. ZATERDAG 8 uur de H. Mis. Van 3 tot 8 uur gelegenheid om te biechten, half 7 Lof ter eere van de Allerh. Maagd. In ondertrouw zijn opgenomen Cornelis Bakkuni en Johanna Paulina Druiven. VOORHOUT. ZONDAG half 8 Vroegmis, 10 uur Hoog mis. Half 2 cat., half 3 Lof met Rozenhoedje. In de week cat. naar gewoonte. ZATERDAG van 4—-8 uur biechthooren, ZILK, ZONDAG 5de Zondag na Driekoningen, kwart voor 7 wordt de H. Communie uit gereikt. Half 8 de Vroegmis, 10 uur de Hoog mis. 's Namiddags half 2 catechismus, kwirt over 2 verg. der leden der 3e Orde van den H. Franciscus, 3 uur Lof. VRIJDAG-avond 7 uur Lof ter eere van Jezus' H. Hart met Litanie en acte van toe wijding. ZATERDAG onder de H. Mis Generale H. Communie voor alle schoolkinderen 's namiddags van half 5 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. N.B. Gedurende de week wordt *s mor gens 7 uur en half 8 de H. Communie uit gereikt 8 uur de H. Mis eiken morgen van 78 uur gelegenheid om te biechten. KROMMENIE. ZONDAG. Geen Catechismus, half drie Vespers, Daarna vergadering van de Derde Orde. WOENSDAG. Slechts ééne H. Mis te half 8 uur. DONDERDAG. Om 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. ZATERDAG. Van 4 tot 9 uur gelegen heid om te biechten. LIMMEN. ZONDAG half 8 stille H. Mis, 10 uu Hoogmis kwart over 1 catechismus, 2 uui vespers met rozenhoedje, daarna H. Familu afd. vrouwen. DINSDAG kwart over 8 Veni Creator en gezongen H. Mis. WOENSDAG 9 uur gezongen Maand stond voor Witfen-Mooij, 7 uur Lof ter eere v. H. Cornelius, patroon tegen alle zenuwlijders, met rozenhoedje. Katechismus naar gewoonte. ZONDAG. Eucharistische dag. CASTRICUM. ZONDAG FI. Mis om 7 uur en 10 uut Hoogmis, 1 uur Catechismus, 2 uur Lof, daarna Maria Congregatie. MAANDAG H, H. Missen om 7 en 8 uur aan Maria Altaar. DINSDAG H. H. Missen van 7, 8, en half 9, WOENSDAG H. H. Missen om 7, 8, en half 9. DONDERDAG H. H. Missen om 7, 8, en half 9. VRIJDAG H. H. Missen om 7, 8, en half 9. ZATERDAG H. Missen om 6 uur bij de Eerw. Zusters en 7 en 8. Van 4 tot 8 uur gelegenheid om te bfechten en 's avonds om half 7 Lof ter eere van Maria. EGMOND AAN DEN HOEF. ZONDAG. Onder de H. H. Missen col lecte voor de sieraden der kerk, om half 8 de Vroegmis, voor de overledene ouders Klever laan, om 10 uur de Hoogmis voor de parochie om half 2 Catechismus, om half 3 Kruisweg voor de overledenen. MAANDAG, feestdag van O. L. V. van Lourdes, om half 8 voor Lucia Valkering en Echtgenoot. DINSDAG, half 8 voor den heer en me juffrouw Brouwers. WOENSDAG, half 8, maanddienst voor Hendri kus'Scholten, 's avonds om 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. DONDERDAG, half 8, voor Margaretha van Dijk 's middags van 5 tot 6 uur oefe ning van'het H. Uur. VRIJDAG, half 8 voor Mei. Petronella, Ignatia, Maria Broers-Doesvvijk. ZATERDAG, half 8 voor Hendrikus Ranzijn, *s middags van 4 tot 8 uur gelegen heid om te biechten, dan moeten de kinderen komen biechten van de 3e en 4e klas. ZONDAG half 8 voor de parochie, en 10 uur voor de overl. fam. Peoping. I N. B. Ontvangen voor h:t Heiligdom van Eerherstel 655 steenen, totaal 35.772. MEDEMBLIK. ZONDAG 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoog mis. 12 uur cat., half 3 congregatie der vrou- wenafd. 7 uur Lof en Rozenhoedje. MAANDAG :e H. Mis in St. Radboud, DONDERDAG de H. Mis in het St. Martinusgesticht. 7 uur Lof met Rozenhoedja ZATERDAG gelegenheid om te biechten van half 5 tot 8 uur. Catechismus volgend gewoonte. HALFWEG. ZONDAG te 7 uur uitreiking der H. Com* munie te half 8 en 9 uur de stille H.H. Mis sen, te half 11 de Hoogmis, 's Middags te 3 uur catechismus, te 4 uur het Lof met Ro zenhoedje. MAANDAG herdenking van de Verschij ning van de H. Maagd te Lourdes. WOENSDAG 3e der 7 Woensdagen, die het feest van den H. Jozef voorafgaan. De avonds te 7 uur St. Jozef-Lof met Rozen hoedje en Litanie. VRIJDAG te kwart over 12 en half 4 biechthooren voor de kinderen. ZATERDAG onder de H. Mis van 8 uur gezamenlijke H. Communie der kinderen, 's Namiddags van half 5 tot 9 uur gelegenheid om te biechten, 's Avonfds te 7 uur Maria-Lof met Rozenhoedje. HILLEGOM. St. Joseph. ZONDAG 10 Febr. De H.H. Missen te 7 uur en half 9 en te 10 uur de Hoogmis. Te 7 uur Lof met Apologetischen cursus. DINSDAG biechthooren voor d jon gens. Van 57 uur gelegenheid om te biech ten. WOENSDAG de 3e der 7 Woensdagen, van St. Joseph, die dit jaar door ons om dec voorspraak van St, Joseph voor de nieuwe kerk bizonder zullen worden gevierd. Boek jes voor de 7 Woensdagen en tegelijk voor de maand Maart zijn a 40 cent te verkrijgen bij den koster. Onder de H. Mis van 7 uur alg. H. Communie voor de jongens te kwart voor 8 gezongen H. Mis en 's avonds te half 8 Lof. VRIJDAG te 8 uur vergadering van de H. Familie ZONDAG te 7 uur en half 9 gel. H.H. Mis« sen, 10 uur de Hoogmis. Om 2 uur catechis mus, om 3 uur Vespers (48). DINSDAG-avond van 67 uur gelesca- hetd om te biechten. WOENSDAG 3e der 7 Woensdagen. Geen H. Mis om 7 uur, maar wel Communie uitreiken Om 8 pur gezongen H Mis, om 10 uur gezongen Huwelijksmis met Venj Creator, 's Avonds om 7 uur Lof ter eer? v d. H Jozef f67). ZATERDAG van 4- 8 uur gelegenheid om te biechten. AALSMEER. ZONDAG Om half 8 de Vroegmis, waar bij gelegenheid tot biechten en de H. Com munie te ontvangen. Om 10 uur de Hoogmis, Na den middag om 4 uur Lof met Rozen hoedje. WOENSDAG-avond om 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. ZATERDAG-avond om 7 uur Lof tet eere van O. L. Vrouw van het H. Scapulier, HILLEGOM. St. Martinets. ZONDAG de H.H. Missen om kwart voo; 7, half 9 en 10 uur Hoogmis. 2 uur Catechis mus, 3 uur begint de aanbidding voor de le den der Euch. Bond. 7 uur Lof met Rozen hoedje. MAANDAG feestdag van O. L. Vr. V» Lourdes, 7 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG 7 uur Maria-Congregatie. WQENSDAG 7 uur Lof ter eere van d« H. Jozef met Rozenhoedje. VRIJDAG 7 uur Lof met preek ter voor bereiding van het Veertigurengebed, hetwelk Zondag in deze parochie begint. ZATERDAG heel den dag gelegenheid, om te biechten, (behalve van 12 tot 3 uur) ook bij een E, Pater. 7 uur Lof met Rozen hoedje. HOTEL-PENSION „BELVéDèRE" INGEZET VOOR f 21500. Bij de Donderdag j.!. door de Notarissen Bertling en Wolzak gehouden openbare ver- kooptng v, Hotel-Pension „Belvédère", aan 4a Dr. Joh Metzgerstraat, mét daaraan en daar achter gelegen villa's genaamd „Duinlust" en „Wil'v" met steenen bergplaats aan den Pa rallelweg 57 en 59. is hel Hote' Pension in gezet o>p een bedrag van 21500 en de tweej^ andere villa's gezamenlijk voor f 6000.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 2