H. V. B. HOCKEY-UITSLAGEN. ZWEMMEN. QuickBlauw Wit. 0-2. Afd. SpartaHaarlem 30. O.D.S.Stormvogels 12. B.M.T.Bloemendaal 01. SchotenZandvoort 32. 3e klasse. H.S.V. I—H.R.C. 1—6. Haarlem IISpartaan II 22. H.F.C. II—D.E.C. II1—1. Lezing voetbalspel door J. Gosschalk. Voetbalver. „Zandvoort." Onze Corinthians en het amateurisme. voetbal in het buitenland. Bloemendaal IIA'dam IIA 0-1. DE VJIIe OLYMPIADE. R.C.H. en het N.O.C.-speldje. De voorbereiding onzer athleten. Quick is zonder Ciaascz, voor wien Hór- j aurger speelde, de bezoekers zijn zonder v. d. Kluft. Direct na bet begin stormt Ver meer op het doel af, doch v. d. Sprong be nut den voorzet niet en schiet naast. Quick krijgt een serie corners te nemen, doch de bal gaat steeds over en naast, ook een schit terende kopbal van Bontje gaat over. Quick blijft het meest aanvallend, doch door slecht schieten blijven doelpunten uit. Lietzen en Ferwerda verlaten kort achter elkander het veld. doch keeren spoedig terug. Bij een uit val van Blauw Wit zorgt Oldenburg voor het eerste doelpunt. 0-1. Tot de rust komt er geen verandering in den stand, i Na de hervatting gaat het spel meer gelijk op. Bij een Blauw Wit-aanval loopt doeiman Brederode uit, Meyer wil wegwerken, doch de bal heeft effect en rolt in het doel. 0-2. Het spel biijit thans op het middenveld. Eer, goed schot van Visman stopt Schindeler goed. Even later volgt een kogel van Bontje, i Schindeler stopt onvoldoende, doch weet nog weg te werken. De stand ondergaat geen verandering meer, zoodat het einde komt met 0-2. ïr waren 1200 bezoekers. „Crt." II. Ie klasse. 1.53 Stormvogels 13 10 1 2 36—10 21 Sparta 13 6 3 2 32—14 lt. 1.46 Haarlem 14 6 4 4 25—2."' 16 1.14 lauw Wit 13 4 6 3 17—14 14 1.08 n.B.S. 14 6 3 5 21—21 15 1.07 Excelsior 13 5 3 5 21—18 13 l.— A.S.C. 12 5 2 5 21—22 12 1.— U.V.V. 14 6 1 7 30—28 13 0.92 Quick 14 3 1 10 14—33 7 0.50 O.D.S. 14 2 12 1—46 4 0.28 2e dasse. A.D.O. 13 10 2 1 22 35—17 1.69 Xerxes 10 6 2 2 14 18—10 1.40 Zandvoort 12 5 4 3 14 21—12 1.16 V.V.A 10 5 0 5 10 21—lf 1. A.k.C 12 4 3 5 11 19—2? >.91 Bloemendaal 15 A 5 6 13 24—2t >.86 Concordia 13 3 5 5 11 23—4 i.84 Scheten 14 5 1 8 11 21—25 >.78 B.M.T. 16 6 10 12 28—36 0.75 Neptunus 11 3 2 6 8 14—2; 0.72 In een aardige, pitiige ontmoeting hebben rte Spartanen een keurige overwinning be haald op een elftal stoere Haarlemmers, die mank gingen aan een slappen aanvat, waarin slechts Houtkooper en Bievliaar wat presteer den. Breeuwer's vorm schijnt na het „knietje" volkomen zoek; Van Daalen stond op de l>in- neriinks plaats soms vreemd te schutteren en Brakel voelde zich op den uitersten vleugel nis de beroemde kat in het overbekende pak buis. Dit trio beeft er dan ook meer de kantjes afgeloonen. zondei het jonge Van S wiet eren erg lastig te maken. De verdediging der Haarlemmers was echter uitnemend, mei uitzondering van Dik, die over zijn culmina tiepunt heen schijnt. Zijn gisteren vertoonde spel was tenminste geen schaduw van dat gene, waarop hij ons vroeger zoo menigmaal vergastte, speciaal zijn plaatsen was zeer on zuiver. Tekelcnburg daarentegen speelde een waardige spilpartij en Tcrwee stond hem goed te 2ljde Schotsman en Daan Houtkooper vol deden beiden uitnemend en Kaan was ai bij zonder goed op dreef, hij stopte verschillen de schoten van dichtbij en kem geen der drie tk elpunten voorkomen. Bij Sparta waren Van Zwieten, Roomberg en Formenoy de besten. -Heel goed was ook de linksbuiten Van der Olark. Cas Ruffelse. de veteraan, presteerde echter niet veel meer er. schijnt zijn tijd te hebben gehad. Scheidsrechter Eymers was arbiter, Hij had een gemakkelijke taak en kweet zich daarvan uitmuntend. Hij deelde een waarschuwing uit in wel aan Breeuwer, toen deze spe'er, nadat reeds voor buitenspel gefloten was, den bal toch nog in hel Sparta-doel irapte. Er was vrij veel publick, dat vanwege een natte sneeuwjacht bet spel slechts moeilijk volgen kon. De elftallen waren: Kaan Scholman, Tcrwee Dik, Tekelcnburg, Houtkooper Bieshaar, Houtkooper, Breeuwer, v. Daalen, Brakel. v. d. Mark, Formenoy, Plantfeber, Ruffelse, Schram Roomberg. Oosthoek, v. Gils Fuchs, Van Zwieteren Roem. Na den aftrap gaat Sparta er dadelijk van foor en als Van der Mark tweemaal achter -.Ikaar snel voorzet, is hel Terwee, trie in tteide keeren bet teder naar den aanval trans porteert. Daan wil het in den beginne niet erg vlotten. Speciaal Breeuwer zoekt naar zijn vorm, wat hel spel van liet geheel niet zeer ten goede komt. Het meeste werk komt dan ook op de schouders der verdediging en Kaan krijgt het drnk. Hij keert enkele harde scho ten verdienstelijk. Martien Houtkooper laat dan een stukje keurig solospe! zien, met een goed schot tot besluit, doch Roem weet zijn plicht. Sparta blijft sterker en slechts de Haar- iemsebe rechtervleugel brengt nu en dan op luchting. Wanneer. Houtkooper op de buiten plaats gaat spelen, komt ook hiervan niets meer en zeven minuien voor de jrauze stopt Formenoy uit een voorzei van Schram han dig langs den Haarlem-doelman. Wanneer hij dit kunststuk even later herhalen wil, rs Kaan hem te vlug af. Dan komt de rust. Na de wisseling is Sparta voortdurend in de meerderheid, speciaal haar linkervleugel roert zich. Toch duurt het nog tang voor het tweede doelpunt komt, als Van der Mark hoog voorzet en Planffeber in het doel plan'at De Haarlem-defensie is dan even de kluts ^vij! en Ruffelse maakt zonder moeite nummer 3. Waarmeo Sparta tevreden was. Op het fraaie Dordrtchtsche Sportpark is stormvogels er in geslaagd den hekken sluiters een nederlaag toe te brengen. Dat de wedstrijd doorgang zou vinden, was om 2 uur nog lang niet zeker, want er woedde op dat oogenblik een hevige sneeuwstorm, zoodat scheidsrechter Zuiderveld den wed strijd reeds wilde aflasschen. De IJmuidenaren hadden evenwel geen zin de reis nogmaals te maken en zij ver zochten even te vachten. Gelukkig klaarde het w;er op en om 2.20 betreden de volgende elftallen het veld. O. D. S. Best. Schreuder v. d. Graaf. Grooteboer Kwak. Beuk. f. ffemert. Schmidt, v. Gent Verweij. Glim merveen. Oldenburg. Sint. Visser. Jan Blinkhof. Sprok kreef. Bakker. Snocks. Struys. Koster. Jellc Blinkhof. v. d. Wint, Stormvogels. O D. S. dat den toss heeft gewonnen en net den wind mee speelt, is in het begin iets sterker. Al spoedig verkeert het IJmuider doel in gevaar dooi een 2-tal corners, die echter aiets opleveren. Stormvogels komt dan in den aanval waar bij Sint hard inschiet, maar de keeper is op rijn post Bij een aanval van O. D. S. mist Koster Ieclijk Hierdoor krijgt O. D. S, een kans, welke niet geaccepteerd wordt. Het spel krijgt een aantrekkelijk karakter en om beurten moeten de doelverdcdigers handelend optreden, v d. Wint brengt eens op fraaie wijze redding, terwijl even later Stormvogels scoort in buitenspel-positie. De Dordtenaren spelen een aardige partij en wij kunnen ons dan ook niet voorstellen, dat zij de fatale plaats bezetten. Bij een 'crimmage voor het O. D. S.-doel neemt Witte Jan den bal met zijn hand mee, waar door hij in de gelegenheid is te doelpun ten. De scheidsrechter annuleert echter alléén op het gcappeleer van O D. S. en direct daarop stopt Best een hard schot. Vlak voor rust gaat O. D. S. ten aanval. Een voorzet volgt, Blinkhof J». verwaarloost even Je lin- kerwing. met het noodlottig gevolg voor Stormvogels, dat Verwcii met een mooi schot zijn club de leiding geeft (10). Eenige seconden later kondigt de scheids rechter rüst aan. (10) In de 2e helft pakken de Stormvogels goed -an en ai aireCt worden de Dordtenaren op eigen helft teruggedrongen. Best "-eet eenige malen keurig te "edden, maar 'en- slotte moet bij zwichten voor een pracht schot van Visser (1—t) Van nu af aan is bet met O. D. S. gedaan Stormvogels neemt het spel geheel in handen en wij worden vergast op een mooie partij voetbal van de zijde der IJmuidenaren. O D. S. doet eeni ge uitvallen, waarbij zij bijna succes neeft, I doch door tijdig uitloopen ontneemt v. d. Wint op schitterende wijze een der -ood- witten den bal. Na fraai samenspel tusschen Witte Jan en Visser slaagt de laatste er in den keeper ten tweede male het nikijken U geven ft2). Stormvogels blijft sterker. Het binnentrio speelt keurig samen en het blijkt dat de ver andering zeer goed is Het O.D.S. wordt eenigen tijd onder schot genomen speciaal door Sint, die met zijn kei harde schoten, dikwijls den keeper in 't nauw brengt. Ook J Blinkhof probeert het eens,' maar wanneer hij reeds de gchcele verdediging is gepasseerd, wordt hij op forsche wijze op zij jezet. In het volgende oogenblik gaat hij er weer alleen van door. hij komt vrij voor Best die echter zijn schot opvangt Eenige kansen worden niet benut en dan trekt O.D.S. ten aanval. De verdediging der IJmuidenaren is evenwel in tegenstelling met de eerste helft, thans op haar post en re tourneert alles. Sprokkreef schiet net naast, hetgeen Sint hem nadoet. De laatste minuten zijn geheel voor Stormvogels, maar tot goals komt het niet meer Einde breekt aan met 21 voor Stormvo gels. Over het geheel genomen, was hel ccn goede wedstrijd, vooral de IJmuider voorhoe de was best. Sprokkreef heeft bewezen, zijn plaats nog waardig te zijn. In de achterhoede was Snoeks de man, ter- wiil v d. Wint keurig zijn doel verdedigde. Bii O.D.S. waren geen bepaalde uitblinkers. De keeper mag wel genoemd worden. Scheidsrechter Zuydcrveld hebben wij wel eens beter gezien. In een wedstrijd waarin absoluut niet viel te constateeren dat liet resultaat daarvan voor beide partijen van vrij veel belang was, ge ukle het Bloemendaal te winnen. Even 2 uur wordt begonnen. De Hagenaars hebben het eerst het voordeel van den ster ken wind. Er is echter van overwicht gesn sprake Er ontplooit zich een vrij goed cn zeer vlug spel. De Bloemendaal-aanvallen zijn tactisch opgezet, doch voo- het vijande lijke doel gaat hel te peuterig De B. M. T.-aanval zoekt het in meer dere schoten, welke echter niet bijzonder ge vaarlijk zijn. Als Bloemendaal eenerzijds een fraaie kans heeft gemist en aan de andere kant ook B. M. T. nog enkele malen gevaarlijk is ge weest, komt half time met een blanco stand. De 2e helft verschilde wat spelpeil betreft, hemelsbreed met de eerste. Echter in ongun- stigen zin. Het is uit dit duister ««beuren, waarin vrij ontactisch en zonder ecnig systeem werd heen en weer getrapt, slechts noodig Ie ver melden dat BVtemendaal op een vrij goed koops manier aan de leiding kwam. doordal de Haagsche doelman uil een hoekschop hel leder in eigen doel werkte. Nog te vermelden dat B. M. T nog een goede kans om gelijk te maken, zich op 't laatste moment zag ontnomen. Het einde komt met een magere Bl.dnal-overwinning. Het is Schoten gelukt in een uiterst span- nemlcn wedstrijd twee kostbare punten bin nen te halen en zij hebben door hsar hard werken de overwinning volkomen verdid Schoten mist haar mid-half, Znndvoort is volledig en win! den toss. Scholen trapt tegen den sterken wind af. De bezoekers, geholpen door den wind zfjn het eerst aanvallend en HoutkampKees man bezorgen de Schoten-verdediging volop werk, doch zij welen alle aanvallen te stui ten Dan komt ook de Schoten-voorhoedc los en ondanks den wind gaat het spel gelijk op. Wanneer eens Mcenhorst reeds gepasseerd is weet een Schoten-back op het laatste mo ment te re I 'en. Er is een half uur gespeeld, als Keesman na een got dien aanval den ba! vrij krijgt en met een keurig schot doel punt. ld1). De Schalenaren irekken vurig ten aam al en eenmaay komt cc deklat Zandvoort te hulp. Na nog eenig heen er. weer getrap komt de rust mot een t—0 voorsprong voor Zand voqrt. Na de thee wordt de strijd weer op de zelfde fanatieke wijze voortgezet en Schoten, geholpen door den wind is steeds in de meerderheid Toch is het Zandvoort lie den voorsprong verg-oof. als een Schoten-back mist en do rechts binnen scoort ?02). Thans komen de geel-zwarten, geprikkeld door dien tegenslag geweldig opzetten en Heyermans weet rLoi stevig doorzeilen on houdbaar tegen te scoren (t2) Hierloot aangemoedigd is do Seholen-ploeg 'liet meer te houden en de Zandvoorters verdedigen hardnekkig. Als Houtkamp in het beruchte gebied den bal met zijn handen bewerkt, wordt de toegestane strafschop door Metze- i laar hard ingekogeld, 22. Thans ontspint i zich een zeer spannende strijd om de leiding, j De Schotenaren, ziende dat het we! kan, wer- ken enorm en de Wilde smaakt het genoe- gen even zijn club voor lijd de leiding te ge ven, 32. Den resteerenden tijd behout-Scho !en het beste van het spel en als scheids- I rechter Gans, die dezen moeilijken wedstrijd goed leidde tijd fluit, heeft Schoten verdiend gewonnen. Volhouden Schoten! Om 2 uur wordt begonnen cn stellen beide partijen zich op in een sneeuwbuitje. Beide partijen spelen zonder systeem in t begin, doch spoedig komt er leven in. H. R. C. ondameemt enkele gevaarlijke uitvallen, die echter op afdoende wijze worden weg gewerkt. H. S .V. probeert het ook eens, doch het schot is zoek cn enkele kansen gaan door buitenspel verloren. Dan wordt Mulder Iec lijk genomen en wordt het veld uitgedragen. I Met blanken stand wordt gedraaid. Na de rust heeft H. S. V. het windvoor- deel, doch maakt hiervan geen gebruik. H. R. C. wordt gevaarlijker en de linksbin nen weet den H. S. V.-keeper te verschal- I ken. Hoe H. S. V. ook werkt, het geeft niets en spoedig is be' 20. Dan komt er ople ving, wanneer Bovcndorp °P schitterende wijze er 7 1 van maakt uit een vrijen schop. Maar H. R. C. denkt er anders over en weet bij tussclienpoozen den stand op te voeren tot 6L Gezien hei spel voor de rust, was zoo'n nederlaag niet te voorzien. Toch verdienden de bezoekers de overwinning volkomen, Om 2 uur blaast de scheidsrechter dc elftallen in het veld. Haarlem verschijnt met; Dc Vries, Stol, IJfs, Kluit, Smit VII, Bakker, Lamp, Balen Blanken, Veldheer, Schraven- dijk, Saarloos, Dadelijk ontspint zich een vinnige strijd, De aanvallen van Haarlem worden meestal door Schravendijk geleid. Bij Spartaan is de mid-voor de gevaarlijke man. Als een achterspeler van Haarlem den bal ongeluk kigerwijze tegen zijn hand krijgt, geeft de scheidsrechter penalty, welke door Spar taan wordt benut 10. Na korten tijd maakt Veldheer zeer gelukkig gelijk, als de bal via den Spartaan-back in doel belandt, Hierna is het rust. Na dc rust is Haarlem in de meerderheid. Toch is het Spartaan, die het eerst weer doelpunt, door een goed ingekopte corner. Haarlem komt nu geweldig opzetten. Eens wordt Schravendijk in het beruchte gebied gehaakt, hetgeen den scheidsrechter ontgaat. Ongeveer een kwartier voor tijd brengt Saarloos met een goed schot de partijen weer op gelijken voet. Nog een paar Spar taan-aanvallen en de partijen hebben de puntjes eerlijk verdeeld. Een slecht gespeelde wedstrijd; vooral de aanval der Haarlemmers bracht er niet veel van terecht. Dc Amsterdammers speelden en vurig spel, waarbij het groote enthousi asme het minder goede spel vergoedde. De eerste minuten zijn geheel voor de D. E. C.-menschen. Eindelijk komt H, F. C. 2 er wat meer in. De doelverdediger der Am sterdammers maakt een onbetrouwbaren in druk, doch weet toch z'n doel schoon te houden. Lamp zond eenige goede schoten in, die bet'er lot verdienden. D. E. C. 2 neemt de leiding wanneer een der H F. C.-achter- spelers wat treuzelt met wegtrappen. 1-0. De vreugde is echter van korten duur, want vrij spoedig maakt H. F, C. 2 gelijk via een Amsterdamsch been. 1-1. Alzoo gaat rust in. In de tweede helft zijn de Haarlemmers in de meerderheid, doch deels door slecht schieten, deels door goed verdedigen, komt er geen doelpunt. Goed spel wordt er niet ten beste gegeven. Einde komt dan met 1-1, hetgeen vrijwel de verhouding weergeeft De H. F. C.-ers hadden eenige invallers en stelden zich aldus op: J. de Jonge Adelink, Dirken Eidering, v. Houten, Lamp Scignette, Engel Jr., Daniels, Engel Sr. Mollerus ij EDO n-z. F- c. II. Deze wedstrijd had plaats onder leiding van den heer Hoorn en had voor Edo al een zeer ongelukkig verloop. Met de rust had Edo een voorsprong van 20. Na rust wist Z. F. C. den stand in haar voordeel te veranderen tot 32, daarna maakte Edo ge lijk. Nog 10 minuten zijn te spelen; daar van weet Z. F. C. gebruik te maken door 3 goals te maken, en wist zoodoende deze wedstrijd te winnen met 6- —3. UITSLAGEN VAN ZONDAG. IA Kinheim—H. F. C. III 2—1 V. V. H.—Schoten II. 1—6 E. D. O. Ill—R. C. H. III 1—3 1B BennebroekZandvoort II 21 Schoten IlaE. H. S. 11 IC R. C. H. IV—O. V. A. 1—3 H. F. C. IVStormvogels III 42 2B T. H. B. II—Kinheim II 6—1 2C R. C. H. V—F. S. V. Ill 11—0 2D Schoten IV—Bloemend. III 3—2 Haarlem VI—T. H. B. III 1—8 Kennemers IVR. C. H. VI 43 Bloemendaal IVR. C. H. IX 12 3GR. C. H. X—Haarlem VIII 1—8 3E Zandvoort IVVijfhuizen 30 3F Hoofddorp TT"7n-dvoorf UT o5 E. D O. Ill—R. C. H. III 1-3. E. D O V—V. V H. TI 2—0 Zaterdagavond hield de heer J. Gosschalk, scheidsrechter van den N. V B. een causerie met behulp van een projectie-lantaarn, voor de scheidsrechters en spelers van den Haar- lemschen Voetbalhond, in Gebouw de „Nij verheid", Jansstraat. Om even voor half negen opent de heer P, Dankelman deze bijeenkomst, heet den heer Gosschalk en de talrijke aanwezigen welkom en zegt, dat nu niet alleen scheidsrechters zijn uitgenoo- digd. maar ook spelers, daar het dikwijls voorkomt dat deze laatsten zelf niet veel van de spelregels afweten. De heer Gosschalk het woifrd verkrijgen de, brengt allereest dank aan den heer Dankelman voor zijn woorden, daarbij opmerkende dat het hem verheugt, dat Haarlem het voorbeeld van Amsterdam gaat volgen. Hierna ving de scheidsrechter met zijn causerie aan en spoedig had hij een aan dachtig gehoor, waartoe de heer Muller met dc projectielantaarn niet weinig meewerkte. De arbiter behandelde o.a. de verhou ding van den scheidsrechter tot den grens rechter, de overtredingen, het nemen van strafschoppen en ten slotte het kardinale p"nt, den buitensj-elregel. Wat op het doek werd gebracht gaf een duidelijk beeld hoe in een wedstrijd over tredingen worden begaan. Aan het einde van zijn causerie klonk een hartelijk applaus, hetgeen bewees, dat zij in den smaak was gevallen. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd weinig gebruik gemaakt, waarna de heer Dankelman met eenige welgekozen woorden den heer Gosschalk namens aile aanwezigen dankte en hem een tot weer ziens toeriep. Op Vrijdag 8 dezer werd in „Zomerlusf' een vergadering gehouden voor loden, aandeel houders supporters en belangslel'c-nden. De vergadering was goed bezocht. De Z.V. V.-voorzitter. dc heer Stegers, opende de ver gadering met een korte uiteenzetting over den finaneieelen toestand van de Z.V.V., memo reerde o. a. dat men van den beginne af aan ai met een ledige kas sukkelde, terwijl hel terrein zeer hooge uilgaven eischic, waarvan men thans nog steeds op de lasten daarvan zit. Wanneer nu de wedstrijden maar een flinke recette opleverden, zou hel wel gaan, maar dit is juist lager dan andere jaren, ter wijl men momentoe! verdere reizen voor de uitwedstrijden moet maken, dus ook al weer hoogere kosten, Spr. hoopte nu maar, dat er voorstellen uil de vergadering zouden komen, tot eventuoole verbetering van den finanei eelen toestand der Z.V.V. Ook brachl hij de plannen, welke hel bestuur in bewerking had, in het midden, n.l. liet liet organiseeren van serie- en zomerwedstrijden. Maar om thans aan wal cassa te komen zou spreker willen voorstellen, dal er een feestavond georgani- sreid kon worden, men kon dan een commis sie benoemen, die dezen avond dan zou voor bereiden. De vergaderiug zag hierin wel een poging tot eenige verbetering, ofschoon niet afdoende. Men besloot dan een commissie te voTmen., die met den feestavond kon begin nen, terwijl zij dan nog wel verdere plannen kon maken, welke bij gelegenheid gepubliceerd zullen worden. De commissie werd gekozen, bestaande uit de heoren: P. Schaap, S. Verloop, J. Willemse, en v. Spingeien, terwijl er nog een of meerdere personen uitgenoodigd zouden worden, welke niet ter vergadering aanwezig waren. Verder zou de commissie eventueel aangevuld kunnen worden met een of meerdere bestuursleden van de Z.V.V. Bij de bespreking over bezuiniging kwam men tot een gezichtspunt, hetwek in de e.v. bestuursvergadering besproken zou worden. De voorzitter dankte de aanwezigen voor hun belangstelling. De commissie bleef echter nog plannen sme den, maar we zullen maar niet vertellen, wat er alzoo besproken werd: maar dit kan wel gezegd worden, dat er al heel spoedig een feestavond is en dat er ook getracht zal wor den om een tombola te houden, maar het mag niets kosten, dus een ieder, die iets Ie missen heeft, weet nu wel waar het dank baar aanvaard zal worden. Verschenen is eenige weken geleden men heeft het reeds kunnen legen „De Nederlandsche Corinthian, Maandblad voor de Amateursport". Over het orgaan, dat er werkelijk keurig verzorgd uitziet, behoeven we het niet meer te hebben. Met belangstelling lazen we een artikel dat is geplaatst onder den titel „Eenige uiteen zettingen betreffende de inrichting, het doel en de werking der Nederlandsche Corinthi ans", en waarop we meenden, even te moeten terugkomen. Met belangstelling, zeiden we, doch we moeten er aan toevoegen dat die belangstelling zich in hoofdzaak beperkt tot enkele passages. Men weet dat de „Corinthians" bij hun oprichting nu niet bepaald gunstig werden ontvangen. Zoo zal het trouwens eiken bond of ver- eeniging vergaan, welke zich eenigszins los maakt van een groot leidend lichaam. Daar van zijn voorbeelden ten over. Voor de minder gunstige ontvangst der Corinthians waren echter wel enkele redenen die alleszins verklaarbaar mochten worden genoemd. Vooreerst was daar het feit dat men zich in een bepaald democratischen tijd zoo half en half afscheidde of er tenminste van sprak het voetbalspel lieverin eigen millieu te willen spelen. Zoo sprak men zich aanvankelijk inderdaad uit doch al spoedig moest men van Corinthi- an-zijde wat retireeren en was het niet meer „spelen in eigen millieu", doch „bevordering der voetbalsport onder de betere standen." Dan was er aanvankelijk nog het feit dat Tonny Kessler den scepter zwaaide. Het spreekt vanzelf dat, waar over 't alge meen genoemde H.V.V. -er niet als zoo'n gentlemanlike sportsman werd beschouwd, men over zijn geesteskind eveneens minder goed te spreken was. Enfin. Ondanks de critiek bleven de Co rinthians van zich doen heoren en wanneer men nu hun orgaan eens bekijkt, blijken zij toch wel over levensvatbaarheid te beschik ken Doch nu het geciteerde artikel. Zooals wij reeds zeiden gaat het thans om de bevordering der voetbMsr>ort onder de betere standen. Gezegd wordt dat riie, -,en algemeenen vooruitgang der voetbalsport, welke vooruit gang dan in hoofdzaak plaats vond in arbei derskringen, de animo onder de leden der z.g. burgervereenigingen is gaan verflauwen. Men tracht dit op verschillende manieren aan te toonen en het gelukt vrij goed, al blijft het voor ons een feit dat men daarmede de tegenstanders der beweging nimmer zal overtuigen. Tenslotte komt dan de aap uit de mouw en lezen we de middelen ter bereiking van het doel. Ze luiden 1. Door het samenbrengen van uitblinken de amateurspelers tot het houden van oefe ningen en wedstrijden 2. door het steunen der vereenigingen die de amateurbeginselen huldigen 3. door het in woord en daad opkomen voor de amateurbeginselen, waar zulks noo- dig mocht blijken, onder hen, die de voet balsport beoefenen en besturen. Maar hoe heb ik het nou Het is ons bekend dat door de Corinthians pogingen zijn aangewend om met de arbei- dersvereenigingen, b.v. Blauw-Wit op vriend- schappelijken voet te leven. Maar wat moet Mr Trines nu wel ge dacht hebben toen het bovenstaande hem onder de oogen kwam??? En wat hebben deze middelen zooals ze daar zijn gepubliceerd in 's hemelsnaam te maken met het inderdaad loffelijk streven „Bevordering der voetbalsport onder de betere standen Worden uitblinkende amateurspelers al leen gevonden in het H.V.V.-millieu of bestaan die ook in vereenigingen als Blauw Wit, Go-Ahead en nog honderden ande ren En wordt er hier dan soms in Nederland naast het amateur-voetbal nog op een andere manier tegen een bal getrapt??? Zeker, er gaan geruchten van verkapt proffessionalisme, doch het zal nog maar bewezen moeten worden of deze ongeregeld heden zijn ontstaan in de z.g. arbeidersclubs. Neen, deze miidelen ter bereiking van het doel hullen de geheele Corinthiansbewe- ging in een volslagen duister. Want verkrijgt men nu de bevordering dei voetbalsport onder de betere standen door het samenbren gen van uitblinkende amateurspelers? In het bevestigende geval moet men dan ook niet zijn keus stellen onder uitsluitend beter ge situeerden. Of.zijn de drie door ons geciteerde punten misschien onvolledig en moet er, wanneer van amateurs sprake is, aan worden toege voegd „uit de betere standen". Misschien lost een volgend nummer van het orgaan het mysterie op. Men zegt in het artikel o.a. „Er zijn (over de oprichting der Corinthians dan) in den beginne ontactische en onjuiste dingen ge zegd en geschreven" Juist 1 f! Maar wat dan te denken van de 3 puntjes, waarvan men vooruit weet dat ze geheel met de beweging in strijd zijn, wannzer ze niet nader en voor iedereen duidelijk, worden aangevuld. JAN B. DE BELGISCHE UITSLAGEN VAN GISTEREN. Antw. F. CBeerschot 11 Union Sl. GilloiseDaring 20 R C. BruxellesS. C. Liège 23 F. C. LiègeC. S. Brugeois 03 C. S. VerviersBerchem Sport 02 F. C. BrugeoisR. C, Melines 50 La CantoiseRacing Gand 13 t JOEGOSLAVIË—OOSTENRIJK: 1—4 ZAGRES, 10 Febr. Heden werd alhier de interlandwedstrijd JoegoslaviëOosten rijk gespeeld De Oostenrijkers waren ver- wegend sterker en wonen dan ook met 41, Scheidsrechter was de heer Herites uit Praag. Er waren 15000 toeschouwers.. (Crt.) De Engelsche uitslagen van Zaterdag j.l. zijn Aston VSunderland 01 BurnleyBirmingham 12 Cardiff C.Blackburn R. 30 ChelseaNotts C. 06 LiverpoolBolton W. 31 MiddlesbroughWest-Bromw A. 01 Newcastle U.Huddersfield T. 0I Nottingham F.Manchester C. 12 Preston N. E.Everton 01 Sheffield U.Arsenal 31 West Ham U.Tottenham H. 00 De stand in de le klasse luidt nu Cardiff C. 28 17 8 3 51—24 42 Sunderland 28 15 7 6 50—35 37 Huddersfield T. 27 16 4 7 41—22 36 Huddersfield T. 27 16 4 7 41—22 36 Bolton W. 30 12 12 6 50—26 36 Blackburn R. 29 14 6 9 44—33 34 Aston V. 30 11 11 8 33—26 33 Everton 30 12 9 9 40—39 33 Sheffield U. 28 11 10 7 42—34 32 Newcastle U. 29 13 6 10 45—33 32 Tottenham H. 28 10 10 8 31—27 30 West Ham o. 28 9 10 9 22—25 28 Manchester C. 27 10 7 10 32—43 27 Notts County 28 8 11 9 30—33 27 Liverpool Burnley 28 10 5 13 33—33 25 27 8 8 11 39—39 24 West Bromw A. 27 8 8 11 33—47 24 Birmingham 28 6 11 11 25—38 23 Arsenal 27 7 7 13 23—43 21 Notts Forest 28 7 7 14 32—46 21 Preston N. E. 29 7 7 15 36—49 21 Chelsea 29 5 9 15 16—40 19 Middlesbrough 29 6 5 18 24—37 17 1—1 2—4 0—3 V lè klasse. Amsterdam: AmsterdamBJoemend. 51 Hilversum: HilversumGooèschc H. C. 31 Utrecht: UtrechtH.D.M. 0I 2e klasse. Bloemend.: Bloemend. IIA'dam Ila 01 A'dam: A'dam lib—Hilversum II 5—3 Den Haag: H. D. M. IIDelfts. St. H.C. 5—0 Den Haag: H.O.C. II—Leiden 3—0 Oostelijke afdeeling. le klasse. le klasse. Apeldoorn: ApeldoornZwolle Deventer: DeventerZutphen Nijmegen: Nijm. H.C. Arnhem A DAMES HOCKEY BOND. Zuidelijke afd«eling. 1 O HildCïP De Haag: H.O.C.—T.O.G.O. 5—0 2e lassek. Haarlem: B.D.H.C. II—H.O.C. II5—0 wno. DE KORFBAL-UITSLAGEN. Westelijke le klasse. A Amsterdam: ReadyD.T.V. 16 Hilversum: ExcelsiorHercules 62 Rotterdam: O.S.C.R.H.K.V. 5—2 Overgangsklasse. N Amsterdam: SwiftD.E.V. II 41 Haarlem: HaarlemK.V.O. K. a/d. Zaan: K. Zaand.-T.E.K.C.A. 20 Z Rotterdam: VeloxA.L.O. 73 Delft: D.K.C.—T.O.V. 12—0 Qestelijke 2e klasse. A Amsterdam: OosterparkK.V.K.V. 14 B Zaandam: Z.K.V.B.E.P. 40 D Zaandam: Vierde VijfHaarlem II 41 E Zaandam: Allen WeerbaarD.T.V. II 1-3 F Hilversum: Excelsior III-De Gooiers 1-11 H Den Haag: H.S.V. II-Ons Eibernest 2-2 Bloemendaal stelt zich als volgt op: Kleybrink Poutsma, André de ia Portc Looman, Otto, Houtsmrm Groot, Bölger, Brauns, Dryver, sser Dadelijk na de bully ontwikkelt een enthousiast spel, dat over beide he.; _n ge lijkelijk verdeeld is. Langzamerhand komt Bloemendaal echter in de meerderheid cn Amsterdamsche uitvallen, meestal door de Bloemendaalsche backs onderschept, wisse len lange belegeringen van het Amsterdam sche doel af. De Bloemendalers kunnen het net echter niet vinden. Rust gaat dan ook in met 0-0. Na rust hetzelfde enthousiaste, maar niet fraaie spel. Na eenige minuten spelens weet Amsterdam te scoren. 0-1. Bloemendaal doet er nog een schepje op en het wordt zoo nu cn dan een ware belegering van het Am sterdamsche doel. Dank zij keeper en paal kwam het echter niet tot scoren. Het einde komt met een onverdiende Amsterdamsche overwinning. De verkoop yan N. O. C.-speltjes op het R. C, H.-terrein heeft gisteren in totaal op gebracht 90.Een woord van dank aan het bestuur van de „Racing" en in het bijzonder aan den heer Van Leeuwen is hier zeker op zijn plaats. Ook aan de dames, die ondanks het bar slechte weer, een derge lijk schitterend resultaat wisten te bereiken. Donderdag a. s. is het de beurt aan de zwemmers, met den heer Schmidt aan het hoofd. Onderstaand programma wordt Donderdag 14 Februari uitgevoerd in „Stoop's Bad": 1. Opening door den voorzitter 2. Snelzwemmen juniores 1214 jaar, 3 Snelzwemmen juniores 15 tot 16 jaar. Voor deze beide nummers bestaat vrije deelname voor zwemmers van Haarlem c.o. Aangifte bij den beer A. van Baak, Stoop's Bad. 4. Dames-estafette. Haagsche en Haarlemsche dames-ploegen hebben zich reeds opgegeven. Van dc Am sterdamsche dames wordt de toezegging nog verwacht. 5. Kat en muis (intermezzo). 6. Snelzwemmen seniores. Buitengewoon groot succesnummer, 't IJ en A. Z. van Amsterdam o.a. komen uit met hun kampioenen. 7. Figuurzwemmenü! 8. Heercn-estafettc (wisselslag). Kampioensploegen o.a. van 't IJ, A, Z. cn Nereus. 9. Polo-Dames. Zignea (Haarlem) contra H. Z. en P. C- (Den Haag), 10. Schoonspringen. Toezegging is ontvangen van de beste springers en springsters van ons land. Dc sprongen, uit te voeren op dc Olympische spelen zullen worden gedemonstreerd. 11. Polo-heeren. Nereus contra Haarlem-comb. 12. Polo-heeren. A. Z .II en Haarlem I. 13. Prijsuitreiking. GEGROND OPTIMISME. De heer E. W. Hiertberg schrijft in de Tel.: Het komt mij gewenscht voor nog eens terug te komen op hetgeen ik eenigen tijd geleden gezegd heb on trent de verrichtingen waartoe ik onze athleten in staat achtte. Want men schijnt dit hier en daar mei gceu te hebben begrepen en men heeft mij er zelfs van „beschuldigd'' een optimist te zijn (alsof optimisme in deze misplaats ware I) Ten einde echter elk misverstand te voorkomen, zal ik hier nog eens duidelijk mijn meening weergeven. Ik ben optimist, natuurlijk, en ik kan mij niet voorstellen, welke reden er zou kunne: bestaan om het niet te zijn. Niet alleen fem- dat in het algemeen een coach geen succes Zal kunnen hebben zonder optimisme aan den dag te leggen, maar ook omdat de feiten zelf dit optimisme volkomen wettigen. Niet temin wil ik even stipuleeren, dat het daarbij nog volstrekt niet noodig is om reeds op het oogenblik al te zeer op de komende gebeur tenissen vooruit te loopen. Dat ware boven dien te riskant. Doch wat ik heb willen zeggen en hier herhaal, is, dat ik een groot vertrouwen heb in het kunnen onzer athle ten, omdat ik hen ondanks de weinig tot voorbereiding beschikbare gelegenheid, tot goede prestaties in st3at acht, en wat in dit verband van nog grooter belang is en meer zegt omdat zij hun goeden wil ge toond hebben om te trainen eq de zaken ernstig op te nemen. Het is mijn vertrouwen in onze jongens, dat mij in staat heeft gesteld tot de reeds vroegere gemaakte opmerking, n.l. dat ik niet inzie, waarom niet een of meerdere onzer athleten in elk afzonderlijk athletiek- nttmmer ons land op waardige wijze zouden kunnen vertegenwoordigen en de Holland- sche driekleur in top brengen Wij kunnen meer anderen verslaan dan dat er anderen zijn die ons kunnen verslaan en in niet weinige gevallen hebben wij een kans om de finales te bereiken. Of er mee: nog zal zijn te bereiken dan een plaats alleen in de finajes, zal de toekomst uitmaken. Het is echter noodzakelijk, dat onze ver tegenwoordigers den strijd aanvaarden in de overtuiging tot een goede verrichting ir staat te zijn. Ik heb nog nimmer gehoord van een pessi mist, die kampioen werd Gedurende het afgeloopen seizoen heef' Broos getoond op den korten afstand eer athleet te zijn van internationale klasse. Met loopers als Veniet, v. d. Berg, Kemp- kes, v. Kampen, Lamp, Boot, v. Alphen, ochoonheim, enz. moeten wij een goed team kunnen vormen voor de 4 100 M, relay-race. Bij de over het geheel minder goede tijden over de 200 M. dient men niet te vergeten, dat de kleine banen in ons land nogal een handicap waren en een tijd van 23 seconden kan als een zeer goede prestatie worden beschouwd. Op de 400 M. bezitten wij in Patilen even eens iemand van internationale kracht, zon der dat hij nog in zijn allerbeste conditie is gebracht. Voor dezen afstand hebben wij bo vendien nog athleten, van wie ik overtuigd ben, dat zij na speciale training en op een goede baan in dit seizoen binnen den tijd van 51 seconden zullen blijven, zoodat zoowel in dit nummer als in de 4 X 400 M. relay-race goede vooruitzichten bestaan. Ik noem slechts Klop, Bovens, v. Rappard, De Cler, Straling, Bolle, allen loopers, waarvan op de 200 en 400 M. wellicht meer nog verwacht kan worden dan-op de 100 en 200 M., doch dit mogelijk ook op alle drie afstanden zich zullen doen gelden. Ook op de 800 M. bezitten wij in Paulei een kracht van beteckenis, en verder hebben wij op dezen afstand eenige coming men, dis goede vorderingen maken, vooral Menso, die dit nummer reeds in twee minuten geloo- pen heeftanderen zijn o.m. Huybers, Klop, Bolle en Struling, die steeds betere tijden maken. Den besten tijd over 1500 M. maakte tot nu toe in dit seizoen Krol, nl. 4 min. T.6 sec., een tijd, welke werd geloopen op een baan, die ongeveer 4 a 6 seconden langzaam is dan een goede sintelbaan- Andere krachten op dezen afstand hebben wij in v. d. Wel, Rotteveel, Huybers en Dullard, die tijdens dc training hun tijd aanzienlijk verbeterden. Ook Menso gaat voor dit nummer in training. Minder goed zijn de verrichtingen geweest op de lange afstandnummers. Toch valt ook hier door de training reeds verbetering waar te nemen, vooral op de afstanden tot 5000 M, Zeegers o.m. heeft getoond dat hij pen loo- per van beteekenis is, evenals Rotteveel, v. d, Wel, Block, Dullard en Overdam, en ik twijfel niet of enkelen hunner zullen zich ook onderscheiden op de 10.000 M. Naast de reeds genoemde loopers hebben wij voor deze afstanden o.a. De Boer, Siemer, Matze en Schuuring. Uit het hiergenoemde mate riaal kan een behoorlijke ploeg worden ge vormd zoowel voor de 3000 M. team-race als voor de steeple-chase en cross-country. Voor de hordenloop-nummers beschikker wij over krachten als O. v. Rappard en Spel, van wie goed werk kan worden verwacht. In den Marathon, tot dusverre een van onze Zwakste punten, zijn eenige nieuwe krachten naar voren gekomen, die zoodanig vorderin gen maken, dat ook hier wel iets goeds is te verwachten. Het beste werk werd het vorig seizoen gedaan door v. d. Sprong en Brouwer. Gubbels en Kemmink onderscheidden zich in het snelwandelen het meest en maak ten zeer goede tijden. In het hoogspringen mogen goede ver wachtingen worden gekoesterd van Best en v. d. Kuyp. Naast dezen hebben wij een aantal nieuwe springers, die het reeds tot 1.75 M. gebracht hebben, en ik vertrouw dat eeni gen hunner het wel tot 1.85 zullen brengen. Wat het vèr-springen betreft, hierin heeft Boot uitstekende vorderingen gemaakt. Stel lig haalt hij de 7 Meter. Voorts komen Kat en De Boer op dit nummer sterk naar voren en het is te hopen dat Heynneman in staat is dit jaar te trainen, in welk geval wij het seizoen met een aantal uitnemende vèrsprin- gers kunnen ingaan. In het nummer polsstok-hoogspringen hebben wij in Keijzer iemand van internatio nale kwaliteit. Indien hij zich op dit nummer meer specialiseerde dan dat hij zich oefende voor den vijfkamp en den tienkamp, zou hij ongetwijfeld nog sneller vorderingen maken. Naast Keijzer bezitten wij in Runia, Hart man, Horst en Luurs goede polsstok-hoog springers, die het minstens tot 3.60 M. kun nen brengen. In den hink-stap-sprong is 13 M. vrij slecht te noemen en geen onzer athleten heeft het tot dusverre verder kunnen brengen. Ik ben er echter in geslaagd een aantal nieuwe lingen voor dit nummer te vinden, die reeds in training zijn, o.m. v. d. Kuijp. De Boer, Pe ters, Van Dijk, Hes en Wevers en ik ver wacht, dat althans enkelen hiervan het to' 14 M. en mogelijk verder zullen brengen. Barend v. Hemert, die dit seizoen niet is uitgekomen, bracht het bij zijn training i- het kogelstooten tot 13.50 M., doch ik ver wacht nog veel meer van hem. Enkele andert krachtige athleten van wie ik in dit nummet veel verwacht, zijn v. d. Meer en Siekman, In het hamerwerpen doet Kamerbeek krachtige pogingen om zich te ontwikkelen tot een goed tegenstander,een zeer zware taak, Van hem verwacht ik dat hij het zal brengen tot 45 a 50 Meter. Het is jammer dat één onzer beste discus werpers, n.l. Bakker, door ziekte niet in staal was om te trainen, maar ik hoop hem in den nog komenden tijd zijn schade te doen in halen. Verder weet ook Keijzer den discus steeds beter te hanteeren en hij is reeds in staat boven de 40 M. te werpen. Wat het speerwerpen betreft, hebben wij in Knol een goed athleet, die thans reeds bo ven de 50 M. haalt en die waarschijnlijk deze prestatie in het komende seizoen nog aanzienlijk zal verbeteren. Van der Linden die ten gevolge van een val zijn training moen' staken, is eveneens een speerwerper, dit sterk op den voorgrond treedt. Anderen, die de speer werpen tusschen 45 en 43 M. en die door systematische training tot beter in staat

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 6