ELCK WAT WILS UIT DE PERS. Uit den kamp H. B. C.—Wilskracht, Auto-ongeluk bij Naarden. Een vrouw omgekomen. Ernstige aanrijding. LUCHTVERKEER. Doodelijk vliegongeluk. HANDEL EN NIJVERHEID. De Hollandsche concurrentie blijft geducht. Bloembollenteelt aan den Langendijk. Dc Heemsteedsche achterhoede in actie. Uit R. C. H.—D. F. C. Nog een foto voor het D. F. C.-doei. De doelman met Bouwman bezweren het gevaar. Een portefeuille met f 13.000 gevonden. Gouden Maria-kroon gevonden. Draadlooze nasporingen naar haar weggeloopen poes. Het vergiftigingsgeval te Amersfoort. Vleeschetende reuzenplanten. De Gooische inbrekers. Een meer spannende dan fraaie kamp. D. F. C.'s keeper „gaat" den bal vangen. C sen. Het is nu van belang te weten, welke temperatuur, welke gesteldheid van het weer en de lucht het meest gunstig zijn voor het menschelijk lichaam. In ons kli maat bereikt de temperatuur in de schaduw nooit de hoogte, die het bloed van het men schelijk lichaam altijd heeft. Het lichaam geeft derhalve steeds naar buiten warmte af, het verliest ook groote hoeveelheden warmte door uitwaseming, daar onze huid steeds vochtig is en de omringende lucht voortdurend waterdamp opneemt. Zoo ver liezen wij voortdurend warmte, die ver vangen moet worden door het opnemen van voedsel. Bijna 3000 warmte-eenheden, dat wil zeggen de verbrandingswarmte van bijna een pond kolen moeten wij dagelijks af staan, bij sterke uitstraling kan deze hoe veelheid zelfs verdubbeld worden. Wanneer de huid een temperatuur van minder dan 28 graden heeft, hebben wij reeds een sterke gewaarwording van koude en wij hebben het warm zoodra de temperatuur van de huid 34 graden en meer wordt. Op de regeling van de temperatuur hebben de opneming van voedsel, de beweging van de spieren en de geheele geestestoestand sterken in vloed. De temperaturen op het aardopper vlak varieeren van plus 60 graden tot minus 70 graden, in ons klimaat blijft de variatie beperkt tot plus 35 en minus 22 graden. Wij moeten ons door geschikte kleeding en doelmatig p-ebruik van de woonruimte bij deze verandering aanpassen. De verbruikte warmte-eenheden worden in het lichaam door verbranding van de toegevoerde voe dingsmiddelen vervangen. Daar de winter meer warmteverlies meebrengt dan de zomer zouden wij eigenlijk in den zomer aan ge wicht moeten toe- en in den winter aan ge wicht moeten afnemen. Meestal echter is het omgekeerde het geval, daar de eetlust in den zomer geringer is. De noodige warm te-eenheden voor het lichaam, worden ge leverd door ongeveer 100 G. eiwit, 50 G. vet en 500 G. koolhydraten Behalve de temperatuur hebben ook de vochtigheids toestand van de lucht sterken invloed op ons lichaam. Iedereen weet hoe ongunstig vochtige kleeren of schoenen, tocht en sterke wind op het lichaam werken. Snel stiigen of dalen van de temoeratuur is on zoo verlangend naar luisterde als hij door den tuin naar binnen kwam, den stap, die mijn hart deed trillen als ik hem hoorde, nooit, nooit meer „Is hij weg Heeft hij je verlaten vroe? de deelnemende vriendin. Neen. maar hij gaat rubberzolen dragen.' EEN ADVIES VAN DEN GRIJZEN ISRAELS. Jozef Israels zei eens tot een bezoeker „Jonge man, wil je oud worden, maak dan gezonde kunst, die niets aparts zoekt, een kunst, die niet naar sensatie streeft, en in 't bijzonder, critiseert nooit je collega's, om dat alles in de kunst zoo vervloekt moeilijk is, ja, zoo verduiveld moeilijk werk rus tig, dan werk je lang en goed I" OM TE ONTHOUDEN. Menschen van karakter zijn het geweten der maatschappij. Zij stellen zich boven dr omstandigheden. Wees een man des vredes, maar strijdt uw geheele leven, voor het goede en ware. Een moeder, die hare kinderen goed op voedt, doet meer voor de menscheüjke mo raliteit, dan alle boeken ter wereld. 't Verbergen van den traan die oprijst naa\ uwe oogen, Is grooter soms dan die van anderen af te (drogen Schrijf met krijt, wat u misdaan werd, maar met een diamant uw eigen ongelijk jegens anderen. Geen bitterder traan bij het graf dan die er vloeit om hetgeen niet is gezegd en niet gedaan. UIT HET HUISELIJK LEVEN VAN CHARLES DICKENS. Aan de „herinneringen" van Dicken's oudste dochter ontkenen we het volgende Slechts weinige bijzonderheden uit zijne eigene kinderjaren heeft Dickens aan zijn kinderen medegedeeld. Zooveel weten zij van hem, dat hij een kleine ziekelijke knaap was en hij heeft het er altijd voor gehouden, dat hij daaraan het voorrecht te danken had van reeds vroeg zulk een sterken lust tot lezen in zich te gevoelen. Toen zijn ouders in geldelijke ongelegen heden kwamen, werd de arme jongen van school genomen en moest een tijd lang werk 'doen, dat hem tegenstond maar wat hem daarbij het hardst viel was het gemis van allen omgang met jongens van zijn leeftijd. In Forster's „Levensbeschrijving van Charles Dickens" wordt hij eenige jaren later ge schetst als een knaap van een tengere, maar welgevormde gestalte, uitmuntende door geestigheid, en tot onschuldige grappen ge neigd maar zelden, zoo ooit, tot ondeugende streken. Hij hield zijn hoofd meer rechtop dan jongens gewoonlijk doen en had alge meen iets zeer nets over zich. Deze persoons beschrijving is ook op hem als man toepasse lijk. Iets uit zijne jongensjaren, wat hij gaarne placht te vertellen toen hij eigenaar van Gad's Hill was geworden, was, hoe hij daar dikwijls met zijn vader op hunne wandelingen voorbij kwam, en hoe hij dat rood baksteenen huis, door die statige oude boomen omringd, had bewonderd en hoe zijn vader hem dan zeide, dat als hij maar vlijtig en met volharding werkte, hij er misschien eenmaal zou kunnen wonen. Voordat dit landgoed in zijn bezit was gekomen, had Dickens de gewoonte eiken Zomer met zijn geheele gezin naar de een of Zondagmiddag is tusschen 5 en 6 uur een automobiel met en zevental personen tusschen de Hakkelaarsbrug en Naarden in het water gereden, waarbij een vrouw verdronken is. In het „N. v. d. D."vinden we een en an der naar aanleiding van hetgeen door oog getuigen van het ongeval was gezien, mee gedeeld. Het verhaal van een hunner, den heer Hepner, luidt als volgt „Ik reed Zondagmiddag-omstreeks half jes met mijn auto op weg naar Amsterdam cusschen Naarden en Hakkelaarsbrug. Mijn chauffeur zat naast me, eenige familieleden zaten achterin. Wij naderden de Gooische tram, die wij, daar de locomotief veel stoom uitliet, in een matig tempo passeerden ook een tweede stoomwolk reden wij voorzichtig door, en toen wij buiten den damp waren gekomen, zagen wij op ongeveer 100 meter yoor ons een auto, rijdende in de richting Naarden, schuin over den weg gaan en te water g r ken. Ik remde ste k stopte en liep naar de plaats van het ongeluk. De wagen vol personen lag in de vaart. Angstkreten en gegil stegen uit den auto. Mijn chauf feur Jan Lansing sprong onmiddellijk in de vaart, terwijl ik mij zelf eveneens te water begaf ti s chen den walkant en den veronge lukten auto. Lansing, die op den wagen ge klommen was, slaagde er in eenige kinderen en een vrouw te redden, waarbij ik hem kon helpen. Ook de beide mannen wisten den kant te bereiken. Daarop sloeg tot onzen grooten schrik en ontsteltenis de auto om en verdween onder water, zonder dat een tweede vrouwelijke passagier gered kon worden, niettegenstaande de bijna boven- menschelijke pogingen van mijn chauffeur. Inmiddels waren twee maréchaussée's en nog een wielrijder ter plaatse gekomen en wij trachtten met behulp van een langen haak den wagen weer terug te halen. Dit bleek echter onmogelijk en tot slot moesten de pogingen tot redding van de vrouw, die onder den wagen lag, worden opgegeven." De heer Hepner deelde nog mee, dat de geredden werden ondergebracht en verzorgd in een nabijzijnd boerenhuis. Een der ge redden, die den wagen bestuurde, vertelde, dat hij, komende van de richting Amsterdam, verblind was door het licht van een hem tege moet rijdenden automobiel en daardoor geen richting kon houden, hetgeen aanleiding werd tot het betreurenswaardige ongeluk. Wij hadden ook een onderhoud met den 'ïeer T. v. d. Neut, die per fiets van Naarden .n de richting Amsterdam reed, en even vóór dat hij bij de stoomtram afstapte, door den heer Hepner werd achteropgereden. De heer v. d. Neut verklaarde dat betrekkelijk kort vóórdat hij den heer Hepner werd achterop schillende voorwerpen van de inbraken in den grond bigraven waren. Een ledige trommel afkomstig van den effectendiefstal van f 9000, te Bussum ge pleegd, werd in de buurt van Hilversum ge vonden. De trommel van het postkantoor te Blaricum was in de Gooische Gracht onder Blaricum geworpen. De voor de daders waar- delooze inhoud was achter de R. K. kerk te Blaricum verbrand. Verder zijn eenige gestolen voorwerpen, af komstig van mevr. L. te Blaricum, bij een opkooper in de Jan Hansenstraat te Amster dam gevonden. Deze opkooper bevindt zich in hechtenis Alle verdachten, behalve B. R. Sr. en B. R. Jr., vader en zoon, hebben bekend zich aan verschillende misdrijven te hebben schul dig gemaakt. Beiden waren Donderdagavond weer op vrije voeten gesteld, doch tegen den zoon bestaan nu zulke sterke vermoedens van medeplichtigheid, dat hij door de La- rensche politie wederom is gearresteerd en ter beschikking van den officier van justitie te Amsterdam is gesteld. Zaterdag heeft op de Weteringschans te Amsterdam een vrij ernstige aanrijding plaats gehad. De kassier H. van de Zaanlandsche Bank die op de fiets gezeten was, werd door de treeplank van een passeerenden auto gegrepen en van zijn fiets geslingerd Met verwondingen aan beenen en armen en een hersenschudding moest men hem naar het Binnengasthuis vervoeren. Zondagavond was zijn toestand bevredigend, hoewel hij nog steeds bewusteloos is. Zaterdag is boven Brussel een vliegmachi ne van een hoogte van ongeveer 200 M. in het vliegkamp neergestort. De piloot en de mecanicien werden beiden gedood. Het Noorsche s.s. „Nico", hetwelk aan zienlijke bodemschade heeft bekomen, door stranding bij Swansea zal te Rotterdam gere pareerd worden door Wilton's Scheepswerf en Machinefabriek. Voor het repareeren was door 7 firma's, waarvan 5 in Zuid-Wales, in geschreven. De hoogste inschrijvingssom bedroeg 7490 met 42 werkdagen, terwijl de laagste inschr'vingssom was die van Wil oi te Rotterdam n.l. 4500 met 34 werkdagen en inbegrip van sleeploon. Het schip ligt momenteel in het dok te Was de bloembollenteelt te Langendijk in de laatste jaren al minder geworden, thans zijn verschillende bouwers weer overgegaan tot het beplanten van een deel van hun tuinbouw- gronden met bollen. De goede uitkomsten op den daarvoor zeer geschikten grond in deze streek zijn daarvoor de voornaamste aanlei ding. BEZWAREN TEGEN DE ONDERWIJS- HERVORMING. In de „Msb." waarschuwt de ZeerEerw heer J. Nolet tegen de verhooging van den ieeftijdsgrens van 514 tot 6/4 jaar. „Aanleiding tot billijke critiek, of mis schien beter gezegd tot gerechtigde vres, geven een tweetal maatregelen, in de me morie van antwoord op hoofdstuk 1 aan gekondigd, omdat, worden deze met met de noodige waarborgen omkleed, zij de vrijheid van het bijzonder, met name bet Katholiek onderwijs, in het gedrang iconden brengen. Allereerst is daar de als absoluut aan gekondigde maatregel om ,im de laagste uer twee kiassen der lagere scholen de onder wijzers te vervangen door hulp-onderwij zeressen met een eenvoudiger diploma en salaris van 100Ü a J 1300 s jaars Daar zou toch n uitzondering op moeten mogelijk zijn; want ik geloot met, dat de besturen van onze Broederscholen er voor te vinden zouden zijn om dames in hun scholen te werk te stellen Mogelijk ware het te vinden door dit „eenvoudiger diplo ma' ook voor mannelijke leerkrachten be schikbaar te stellen. Uit den aard der zaak zouden leeken zich daar toch niet voor aanmeden Een tweede moilijkheid biedt de aangekondigde bepa ling, „dat bij vacatures de inspecteur, na overleg met het choolbestuur zoo tnogilijk een' of meer wachtgelders voordraagt van dezelfde richting als de school, waar de va cature zich voordoet, en dat bij niet-be- noeming van dien wachtgelder, het Rijks subsidie voor de betrokken school met het bedrag van het wachtgeld zal worden ver minderd Van dezen maatregel wordt dan gezegd, dat hij „zonder de vrijheid van benoeming aan te tasten" de noodige besparing za! geven. Of de vrijheid van benoeming niet zal worden aangetast, zal in hoofdzaak afhan gen van het feit, wie te beslissen krijgt, of de betrokken wachtgelder van dezelfde richting is. Anders kan men heel gemak kelijk het geval krijgen, dat een Inspecteur ieder, die R.K. gedoopt is beschouwt als te zijn van „dezelfde richting' terwijl het dan toch zeer goed te denken is, dal zoo iemand op een R.K. school volstrekt met thuis hoort, Algemeene regels hiervoor te stellen, zal uil den aard der zaak heel moeilijk zijn. Een waarborg ware het, wanneer zou be paald worden, dat als regel alleen hij be schouwd behoeft te worden als van „de zelfde richting" te zijn die vóór zijn op- wachtgeld-stelling aan een school werk zaam was. Mogelijk willen zij, die over de tot standkoming der voor te stellen wettelijKe bepalingen een woordje mee te spreken hebben, hun aandacht aan bovengenoemde bezwaren wijden." andere badplaats te verhuizen. Verscheidene jaren was Broadstairs de geliefkoosde plaats. Daar had hij een huis gehuurd, Fort House (later als „Bleak House" beschreven) ge naamd. Het stond op een kleinen afstand buiten de stad op een heuvel, en er was een aardig tuintje bij. Gedurende zijn verblijf op zulk een plaats aan zee deed hij, van een vriend vergezeld, lange wandelingen in alle weer en wind, zoodat hij er zelf zoo bruin en verweerd als een zeeman uitzag. Toen de kinderen nog zeer jong waren bracht hij een jaar in Italië door, en ook een jaar in Zwitserland, te Lausanne maar na Broadstairs werd Boulogne de geliefkoosde badplaats. Daar huurde hij een fraaie villa buiten de stad, en daar deed hij wandelingen met zijn ongste zoontje Plorn, zijn lieveling, PRETTIGE ONTDEKKING. Oude dame (tot galanten heer): „En staat er op dat hier lijn 6 stopt?" (Gaiety) DE BESTE TEMPERATUUR VOOR HET LICHAAM. In den winter moet het menschelijk lichaam zich door de wisseling van tempe ratuur, b.v, door overgang van de verwarm de kamer naar de buitenlucht, steeds op nieuw aan andere omstandigheden aannas- Poincaré aan het ziekbed zeer verschillende manieren merkbaar Een daling van 25 op 15 graden is gemakkelijker te verdragen, dan een daling van 15 op 5. De waterdamp in de lucht speelt eveneens een groote rol Wij verliezen meer dan een liter water in dampvorm en wel een derde door de longen, twee derden door de huid In vochtige lucht is onze uitwaseming van waterdamp gering, daar het gebrek aan damp van de lucht maar gering is. daarente gen wordt het warmteverlies van ons li chaam grooter, zoodat wij het kouder krij gen. Wanneer het echter warm en vochtig is dan voelen wij ons gedrukt en onbehaagliik. van den Franschen iranc. omdat de transpiratie worde belemmerd. Droge lucht vermindert het aantal adem halingen, maar raakt ze dieper, vochtige lucht vermeerderd ze en maakt ze opper vlakkiger. De meest gunstigste vochtigheids toestand moet men in verwarmde kamers pogen te handhaven, door schotels water op de verwarmde adh cmfwyp shrdlu emfwy f de verwarmingsapparaten of op de kachels te zetten. DE REDEN. „Ach," zuchtte zij, „nooit zal ik nu zijn voetstap meer vernemen, dien stan waar ik gereden, een andere wagen vermoedelijk een Ford hem achterop reed. Deze wa gen had zeer sterke koplichten. Het moeten deze lichten zijn geweest, waardoor de rijder van het verongelukten wagen verblind werd. De heer Hepner sprak er zijn groote ver ontwaardiging over uit, dat onmiddellijk na het ongeluk, een drietal automobielen, die de plek van het ongeluk passeerden, niet stopten, niettegenstaande de dringende en zeer duidelijke seinen. Eerst een vierde automobilist stopte en kon de aanwezige marechaussee-beambten van dienst zijn. Een arbeider te Lage Zwaluwe heeft Zater dag nabij het Hollandsche Diep een porte feuille gevonden met ongeveer f 13.000 er in. Misschien van diefstal afkomstig Het geld is door den vinder bij de marechaussée gede poneerd. In de omstreken van Bethlen (Oldenburg! waren arbeiders bezig in den grond te graven» toen ze onverwacht op een gouden kroon stieten. Bij onderzoek bleek de kroon afkomstig te zijn van het befaamde Mariabeeld van Bethlen. Zij werd reeds tien jaar geleden ge stolen en kon toen ndrgens worden opge spoord. Draadlooze telegrafie en telefonie is een schitterende uitvinding en zeer zeker zal de. menschheid daarvan een groot nut hebben Dat blijkt herhaaldelijk, uit het contact, dat op deze wijze verkregen kan worden tusschen schepen op het water en het vasteland, om eventueel noodzakelijke hulp in te roepen. Uit een klein berichtje in de „Daily Mail" blijkt echter, dat een Engelsche juffrouw deze nieuwste der menschelijke uitvindingen dezer dagen heeft trachten aan te wenden voor een doel, waaraan de uitvinder zeer waarschijn lijk niet zoo direct zal hebben gedacht. Er namelijk door een juffrouw in liford (Enge land) een belooning uitgeloofd van vijf chil ling voor dengene die haar verloren poes, luisterende naar den schoonen naam van „"as ja," zou terugbezorgen. Het goeie mensch kwam op den lumineuzen inval om den direc teur van de British Broadcasting Company t verzoeken, dezen oproep draadloos te ver spreiden, ten einde de slaagkans te verhgroo- ten. Gelukkig echter ertd dit schriftelijk ver zoek onmiddellijk gevolgd door een telegram „Doe geen moeite. Pasja is zoo juist terug gekeerd." Anders hadden de gretige luisteraars naar de draadlooze concerten, bij wijze van „entre act" zooiets gehoord als „Juffrouw X te Ilford, zal een belooning van vijf shilling be talen aan den eerlijken vinder en terugbren ger van haar poes Pasja." NIEUWE VOORSTELLEN VAN DE TECHN. COMM. In overleg met coach Hjertberg zijn door de Tech. commissie van de N.A.U. ingrij pende regelingen ontworpen ten aanzien van onze athleten voor de a.s. Olympiade. In de eerste plaats wordt aan het bestuur der N.A.U. voorgesteld, om tot aan de O. S. geen toestemming te verleenen voor het uitkomen op buitenlandsche wedstrijden. Voorts is een lijst opgemaakt van athleten, aan wie de heer Hjertberg zijn bijzondere aandacht zal wijden. Het is de bedoeling, dat deze athleten in de eerste plaats vroeg in het voorjaar zullen uitkomen in z.g. „try outs", die de T. C. in verschillende deelen van het land met behulp van de Gewestelijke Bonden tot stand hoopt te brengen en voor welke wedstrijden een vast programma is aangegeven, terwijl da-.rna in den loop van Mei en Juni te Am- er hm op het doo de gemeente aangelegde athletiekterrein een viertal wedstrijden zuilen worden gehouden, waarin bijna het geheele Olympische pro gramma wordt verwerkt. De meest ingrijpende maatregel zal echter zijn her verzoek aan de loopers, om daarna niet meer deel te nemen aan wedstrijden, doch zich verder geheel te onderwerpen aan de training van Hjertberg in Amsterdam en Den Haag. Een uitzondering wordt voor- loopig gemaakt voor de springers en werpers. Zij, die zich niet aan deze maatregelen onderwerpen, zullen hun kans op afvaar ging naar Parijs inboeten. De bedoeling van dit verbod is te voor komen, dat loopers pogen in hun besten vorm te komen voor een bepaalden nationalen wedstrijd met de kans, dat zij in Juli in min der goeden vorm zullen zijn. De eenig juiste weg van training is dezi, dat men geleidelijk den norm der loopers opvoert, zoodat zij in Parijs hun beste prestaties kunnen leveren. Daarvoor is echter een blindelings volgen van de wenken van den coach, noodzakelijk. In verband hiermede zullen de nationale kampioenschappen na Parijs gehouden moe ten worden. Uit Amersfoort wordt aan „het N. v. d. D." gemeld De echtgenoote van den heer V., die door een toevallige omstandigheid ternamv r ood ontsnapte aan den dood door arsenicum vergiftiging, welke misdaden door haar man waren gepleegd, heeft echtscheiding aange vraagd. Haar toestand, ten gevolge der ar senicumvergiftiging, is van dien aard, dat mevr V. zich slechts moeilijk kan bewegen. Een groot gedeelte van haar lichaam zal vermoedelijk niet meer normaal worden. De drogisterij van den heer V. is gesloten. De Kon. Pharmaceutische fabriek te Am sterdam heeft een groot gedeelte van den winkelvoorraad, dat in depot gegeven was, per vrachtauto laten terughalen, De sectie op het lijk van de moeder van den heer V. heeft geen sporen van vergifti ging aangewezen. Een wanhopig gevecht. Een tweetal Amerikaansche botanici Heeft dezer dagen een merkwaardig en niet alle- daagsch avontuur beleefd toen zij in een moeras, op veertig mijl afstand van New Orleans op zoek waren naar een zeker soort moerasplanten. Na meer dan een week met hun bootje door het uitgestrekte moeras te hebben rondgezworven kwamen zij op zeke ren dag bij een eilandje, waarop een vreemd soortig gewas hun aandacht trok. Het had der. vorm van een palm maar was grijs van kleur. Groote gele bloemen zaten op korte stengels aan den voet van den stam. Een der avonturiers naderde den palm om deze beter te onderzoeken. Bezig met het afpluk ken van een der taaie stengels voelde hij zich plotseling van achteren als door een sterken arm aangegrepen en verschrikt opkijkende bemerkte hij tot zijn ontzetting hoe een der bladeren van den palm naar beneden boog en zich als een grijparm van een inktvisch om hem heen strengelde, terwijl ook de andere takken zich dreigend naar hem uitstrekten. Tevergeefs trachtte de ongelukkige zich los te maken. Steeds knellender werd de greep dier vangarmen, zoodat iedere beweging hem bijkans onmogelijk werd. Zoo wer^ hij tot dicht aan den stam getrokken, waaruit andere tentakels te voorschijn kwamen, die al een bijtend vocht begonnen af te scheiden. Ware hij alleen geweest, de monsterachtige vleesch-etende olant zou hem waarschijnlijk als middagmaal hebben gebruikt zonder dat hij in staat zou zijn geweest zich er tegen te verzetten. Maar zijn makker was op zijn hulpgeroep ülings komen toeloopen en begon nu met een scherp mes de taaie vangarmen een voor een door te snijden. Deze trachtten ook de nieuwe prooi te vangen, maar door handig manoeuvreeren wist de plantkundige aan hun fatalen gree^ te ontkomen. Niette min duurde het nog wal enkrie uren voordat hij zijn vriend bevrijd had want niet zoodra was hii er in geslaagd eenige armen door te snijden, of andere wisten het slachtoffer oonieuw te omknellen. Het lijdt geen twijfel dat kleine dieren die door deze plant worden gevangen, niet meer kunnen loskomen en als voedsel worden gebruikt. Omtrent de Gooische inbraken kan nog ïader worden gemeld, dat twee der daders, die eene volledige bekentenis aflegden, zijnde G. v.d. B. uit Hilversum en L. Z. uit Laren, onder politiegeleide per auto naar verschil lende plaatsen in het Gooi zijn vervoerd, ten einde de plaatsen aan te wijzen, waar ver-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 8