DE H. A. M. I. T. Berichte» uit onze vorige oplage. DE SPAARNEBANK Ingezonden Mededeeüngen INSTALLATIE DER COMMISSIE. MEDEDECLINOEN. De verzekering van slachfvarkens. Nieuwe Autobus op ljrauiden. Personalia. De actie in het kleermakers- bedrijf. Haarlemsche Hulpbank. BURGERLIJKE STAND. 60 cents per regel. Voor allen die sulskelen Maandagavond bad de installatie plaats van de verschillende commissies, wel se door het hoofdcomité zijn gevormd, voor hel s'agen van de „H. A. M. I. T." (Haarlemsche Mid- êemiandstenloonsleilinglen die daarvoor hun medewerking zullen verleenen. Voor dal doel was de bestuurskamer der „Sociëteit Verren kring" beschikbaar gesteld en keurig aangekleed. Reeds vóór den aanvang der vergadering bleek, dal er een geze'iige stemming heerschte, - welke nog werd verhoogd tijdens de vergade ring zelf De leiders der verschillende com missies zaten zooveel mogelijk bijeen, wat de besprekingen en kennismaking vergemakke lijkte. Op de tafeltjes stonden vaasjes met bloemenhetgeen in dezen wintertijd wel bij- aondere attentie mag heelen, maar boven al les was de stemming aangenaam en de goede verstandhouding bleek duidelijk, heigeen zeker het welslagen der tentoonstelling zal bevor deren. Ongeveer te half negen opende de voorzatter van het hoofdcomité de heer C. ten Boom. voorzitter van den Middenstandsraad, de ver gadering en reide ongeveer het vo'gende: Dames en Heeren, Het is mij een groot genoegen U allen hier te zien en namens den Middenstands zaad, te mogen begroeten. Dat groote genoegen vindt zijn grond hierin, dat gij mede wilt werken om iets te doen, iets wilt ondernemen, ten bate *an den middenstand. Wij zijn gewoon geraakt om te klagen over de lauwheid en laksheid van onzen stand. Dat is zoo iets gewoons, dat de le vendigheid en de sympathie, welke aan den dag komt bij de voorbereiding van de „Ha- «nit," de menschen veratomd doet staan. Ik wil beginnen U een en ander te ver tellen over het ontstaan van de plannen voor ideze tentoonstelling. Ontstaan der tentoonstelling Er bestaan in onze goede stad drie Mid- denstandsvereenigingen. De Haarlemsche Handelsvereniging, welke strikt neutraal is en het grootste ledental heeft, de R.-.K. Middenstandsverceniging „de Hanze" en de Christ. Middenstandsverceniging „Bo- az," welke laatste twee verenigingen ieder «en strng confessioneel beginsel huldigen. Tusschen deze verenigingen nu is een Samenwerking ontstaan. De drie besturen vormen den reeds genoemden Middenstands- raad, die alles wat in het belang van den mid denstand in onze stad en de aangrenzende gemeen::n te doen valt, onderneemt. Ik, als een der ouderen, mag wel uit de ichool klappen door mede te deelen, dat het enkele jonger en energieke midden- ttanders zijn die nieuw leven in onze ge lederen hebben gebracht. Zoodat alle middenstanders, van welk levensbeginsel ook, hier kunnen samen werken. Welnu, een van de eerste voorstellen, die op den Middenstandsraad ter tafel kwam was het houden van een Midden- Btandstentoonstelling. In October vorig jaar werd dit voorstel gedaan en dadelijk toege juicht. Voor het einde des jaars werd een hoofdcommisssie van uitvoering voor dit plan benoemd, waarin zitting namen de heeren Th. Smit, J. N. Hensen, Joh. Lamp, B. W. Lasschuit, B. J. M. A. Schlatmann, A. H. Weyburg, G. J. Veldwijk, P. J. M inn Tetering als algemeen secrtaris en sndergetee kende. Deze hoofdcommissie had het voorrecht in den heer T. H. de Bruin sengrooten steun te vinden als adjunct-se cretaris. In deze hoofdcommissie vonden dus ts het dagelijks bestuur van den Mid- nstandsraad en eenigen zijner leden. Het nancieel risico wordt gedragen door de e Middenstandsvereenigingen. Verder behoef ik over deze middenstands demonstratie niet uit te weiden onze stede lijke bladen hebben daarover reeds verschil lende berichten gepubliceerd. Bij de bespre king van den arbeid der verschillende com missies kan ik nog eenige ondergeschikte pun- jten bespreken. Uln de vergaderingen van de^ hoofdcom- ssie werd beslo.en, dat niet alleen die jcommissies maar zooveel mogelij k alle rangen en schakeeringen van den handeldrijvenden Industrieelen middenstand zouden uitge- poodigd worden aan dezen arbeid daadwerke lijk deel te nemen. i U zult begrijpen, hoe moeilijk voor ons de keuze was. Allicht werd een zeer verdien stelijk lid van onzen middenstand of eenige categorie onzer stadgenooten gepasseerd, betgeen in het geheel niet door ons bedoeld werd. Vandaar dat wij een vrij groot aantal dames in heeren voor de verschillende commissie iuitnoodigden. Daardoor hadden wij kans de belangstelling en sympathie over de geheele Vjjje op te wekken. Verder werd het gevaar «mand te passeeren, kleiner en werd de mo gelijkheid geschapen om den arbeid der com- 1 missieleden door een gelijkmatige verdeeling te verlichten. Bovendien moesten wij met de mogelijk heid rekening houden, dat er veel bedankjes Jin kwamen. Toen ik bij het begin zeide, dat het een oot genoegen was U alienhier te zien, doelde k ook op het heugelijk feit, dat er zoo goed geen bedankjes ingekomen zijn van de es en heeren die wij voor d verschillende immissies uitnoodigden. Integendeel. Wij hebben van de meesten Uwer een gul en har- Itelijk antwoord op onze uitnoodiging ontvan gen, en ik behoef U niet duidelijk te maken hoe dankbaar wij voor die hulp zijn. Deze breed opgezette onderneming wordt dus niet door een paar menschen doch door den geheelen middenstand uitgevoerd. Het eere-comité. i Zooals het ging met de uitnoodigingen aan |U, ging het ook met die welke het eere-comité betreffen. Nog niet alle zijn beantwoord, doch zoo coed als al de antwoorden die wij op de des- betreffende uitnoodigingen ontvingen, spre ken van bewondering, waardeering voor de energie en den ondernemingsgeest, welke in pezen tijd door handel en industrie in Haar lem en aangrenzende gemeenten ontwikkeld en tot uiting gebracht worden. De namen der leden van het eere-comité ■uilen later bekend worden gemaakt, doch nu reeds kan ik u mededeelen, dat de Ed. Achtb. heer Burgemeester van onze stad, de heer C. de Maarschalk, de uitnoodiging om voorzit ter van dit comité te worden, welwillend heeft aanvaard. Ik ga er thans toe over een enkel woord te zeggen over den arbeid, die van U dames en heeren in de commissie verwacht wordt. Vanzelf sprekend kan ik daarbij niet tot kleinigheden afdalen. Niet alles heeft reeds vasten vorm aangenomen. Integendeel, om trent tal van zaken zullen wij te zijner tijd gaarne Uw gewaardeerde raadgevingen en zienswijze leeren kennen. Wel zijn wij verplicht om de groote verant woordelijkheid ten aanzien van het financieel welslagen, U de groote lijnen aan te geven, be nevens de banen, binnen welke de arbeid nevens de banen, binnen welke de arbeid Uwer commissie zich zal moeten bewegen Het Pers-comité. Ik wil beginnen met het Pers-comité. Het is met verschuldigden eerbeid, dat wij hier de Koningin der aarde mogen begroeten. Dat er een goede roep van ons uitgaat, dat er warme sympathie voor ons gekoesterd wordt, hebben wij te danken aan den steun dien dc plaatselijke pers ons reeds verleende. Spurgeon. de grootste prediker van de vorige eeuw, in Engeland, heeft eens in een Middenstandsblad deze merkwaardige woor den geschreven „Middenstanders, denkt er om, Uw zaak kan niét gaan bloeien zonder drukinkt". Dat is van toepassing op elke kleine zaak, maar vooral van een zaak als de onze is. Als gij, mijne heeren, ons niet ter zijde had gestaan, waren wij niet zoover ge komen als wij heden zijn. Ik verzoek U dan ook. namen den Mid denstandsraad en dus namen ons allen, onzen hartgrondigen ank aan Uw redacties te willen overbrengen vo:r de voorbeeldige wijze, waarop in onze stad de pers samen werkt met handel en industrie. Dikwijls zullen wij nog een beroep doen op Uw medewerking. Ons secretariaat zal van nu af aan recht streeks Uw comité voorlichten omtrent alle bijzonderheden die onze middenstands demonstratie betreffen, en U verzoeken die in communiqué-vorm door te willen zenden aan die bladen die naar Uw meening daar voor in aanmerking komen. Ook de fotografische pers zal aan Uwe goede zorgen worden toevertrouwd. Huisvlijttentoonstelling. Ik kom tot een der meest sympathieke commissies, die der Huisvlijttentoonstelling, dames en heeren. Wij middenstanders, van welke kleur ook, achten het een voorrecht als wij iets kunnen doen voor de huisvlijt. Deze wordt toch niet alleen beoefend door de menschen van onzen stand en door volwasse nen, maar door de arbeiders en kinderen. Als Uw werk voor de Hamit slaagt, dan zal dit voor ons een groote voldoening zijn. De geheele bovenzaal van het tentoon stellingsgebouw is tot uw beschikking en zal op uw aanwijzingen door ons worden ingericht Voor adnumstratieloon, verzekering en bewaking zal per in te zenden stuk slechts f 0.25 worden berekend De circulaires voor deze huisvlijttentoon stelling kunnen reeds spoedig in zee gezon den worden en voor een goede verspreiding kan de bemiddeling der scholen en werk nemersbonden worden ingeroepen. De inzendingen kunnen o.a. bestaan uu: Voorwerpen uit hout vervaardigd, ver sierde houten voorwerpen, Cartonnage- werk, voorwerpen van leder of linoleum, boetseerwerk, vlechtwerk, knoop werk, kunst bloemen, beensnfwerk en draaiwerk, boek- bindwerk, teekenwerk met poltlood, krijt en houtskool, teekenwerk met waterverf, pen- teekeningen, rechtlijnige teekeningen, platte gronden, opstanden van machines, enz. kaarten, schilderwerk met olie of tempera- verf, batikwerk, herbaria, versieringen van gedroogde planten, transparanten, enz.).Voor werpen uit metaal vervaardigd. Modellen van schepen, fotografiën, nuttige en fraaie handwerken. Commissie Concerten lk ben er zeker van, dat ik geen der overige commissie-leden onaangenaam ben, wanneer ik hier mijn groote vreugde uitspreek over het feit, dat ook de heer Van Bilderbeek zich bereid verklaarde in die commissie zitting te willen nemen. Hij is de man met bijzonder veel ervaring op dit ge ied en die er voor bekend is, dat hij al zijn krachten in het werk stelt voor het doel waaraan hii zijn roewijding schenkt. Van U, mijne heeren, wordt verwacht, dat gij van onze ondern ming de aantrekkelijk heid zult verhoogen Gij zult haar kleur en luister geven en i aardoor in niet geringe mate medewerken aan het welslagen De bedoeling is, dat gij U met de verschil lende muziek- n zanggezelschappen in ver binding zult stellen, om hun medewerking te verkrijgen tot het geven van promenade- concerten en daardoor aanleiding te geven tot een overvol en voortdurend druk bezoek. Als een gunstig teeken kan ik U mede deelen, dat de voorzitter der Haarl. Orkest Vereeniging in een zeer waard erend schrij ven mededeelde dat hij in ons Eere-comité zitting nam. De muziek- en zangvereemgingen kunnen door U en ons voor den aanvang van het concert in de bestuurskamer ontvangen wor den en na afloop op behoorlijke wijze dank gebracht. Commissie van Controle en Orde. De naam alleen, v n Commissie van Controle en Orde, duidt reeds haar werk zaamheden aan. Haar taak is zeer belangrijk. Een goede regeling van controle en orde ts een eerste voorwaar Je voor het welslagen der geheele onderneming. Uw arbeid komt echter eerst later aan bod. Gij zult te be slissen hebben over de voortdurende bewa king gedurende de uren van openstelling en zult ook maatregelen te nemen hebben voor een behoorlijke bewaking geduimde. den nacht De zorg voor de verzekering tegen brand en inbraak is ook aan U opgedragen. Natuurlijk zullen Uw diensten ook ge vraagd worden bij toerbeurt, tijdens de uren van openstelling, opdat steeds iemand aanwe zig is om, als het noodtg is, handelend op te treden Wij hopen U te zijner tijd voor een verga dering saam te roepen om al de bijzonder heden nader te regelen Commissie Finantiën. Met het oog op de groote belangen, die verband houden met het beheer der finan ciën, zijn voor deze commissie gevraagd de penningmeesters der drie Middenstandsver eenigingen. bijgestaan door een accountant en als laatste een zeer ijverig lid van onzen Middenstandsraad. Deze commissie is belast met het geheele geldelijk beheer Haar werk- zaamhed n vangen reeds hedenavond aan. Straks zal haar onderteekening gevraagd wor den voor e rekesten die naar de gemeente besturen van Haarlem en aangrenzende ge meenten dadelijk verzonden moeten worden, waarin het verzoek gedaan wordt, deel te wil len nemen aan het te vormen garantiefonds. Zij zal d deiijk overgaan tot opening van een rekening bij de HaarlemscheBankvereeniging. Zij ontvangt al de gelden die de stands zul len op rengen, de ontvangsten uit de reclames tn het gebouw, in het programmaboek op de entree kaarten, de opbrengst der entree gelden enz. Zij is ook belast met de betalingen, doch zal geen enkele betaling doen zonder de be- behoorliike machtiging van d genen die daartoe bevoegd zijn. De directe relaties die met onze eigen penningmeester onderhouden, zullen hier de goede samenwerking kunnen bevorderen. De Commissie van Ontvangst. De taak die de leden dezer Commissie hebben, is wel bekend. Ook deze Commissie zal voorloopig niets te doen hebben. Kort vóór de opening der Tentoonstelling hopen wij met deze Commissie te vergaderen om te spreken over de plechtige opening, de ontvangst van het eerecomité, der genoodig- den, enz. Ook zal deze commissie moeten fungeeren bij tusschentijds eventueel hoog bezoek. Commissie Reclame. De Prijsvraag. Reeds deze week heeft zij hare goed keuring g:hecht aan de uit te schrijven prijsvraag, welke Dinsdag in de dagbladen (is bekend geworden, voor het ontwerpen van een passende rcclame-tee kening voor de Hamit. De Hoofd-commissie stelt U voor de bekroonde inzending te beloonen met 100. Na het verstrijken van den vast te stellen termijn zal Uwe Commissie met de Hoofd commissie beoordeelen de inzendingen van hen die aan deze prijsvraag zullen hebben deelgenomen. Als maatstaf der beoordeeling zal moeten gelden de pakkendste, best re clame makende en sierlijkste tee kening. De bekroonde inzending zal gebruikt worden en geschikt moeten zijn voor transparan ten, zegels, affiches, omslag van het program- mato:k, misschien ook vior ie 'eatoonstel- üngsloten, koftom, overal waarop gij en wij die passend zullen oordeelen. Verder zult U, in samensprekiag met ons, ;e zorgen hebben voor de advertenties, voor het bepalen waar, waarin en hoe reclame moet worden gemaakt, de uitgave van het program maboek, enz. In den ruimst mogslijken zin zal aan Uw meening worden onderworpen elk redlame- middel dat het welslagen onzer onderne ming kan zeker maken. Commissie Tentoonstel- lings-Verloting. Het ligt in onze bedoeling aan deze tentoon stelling evenals bij alle andere, een verloting te verbinden. Het plan is 5000 loten uit te geven a 0.50 per lot. Hiervoor moet de Kon. Goedkeuring gevraagd worden en wij ver zoeken U straks na afloop der vergadering het rekest aan H.M. met ons te komen feeke- nen. Wanneer deze bewilliging is afgekomen kan worden overgegaan tot het drukken der loten. Aan den achteakant kan een reclame geplaatst worden. Vertier moet nog besproken worden op welke wijze deze loten zullen uit gegeven worden, enz. Later zal aan Uwe Commissie worden opgedragen het aankoo- pen der prijzen op de Hamit, op de Huis- vlijt-tentoonstelling en bij de zaken in de stad, die aan de Winkelweek deelnemen. Bij eiken aangekockten prijs in expositie en uitstallin gen zal een kaart gelegd worden met „Aange kocht voor de Verloting". Ten laatste zal door U de trekking worden voorbereid U Zult daarbij assisteeren, de trekkingslijst op maken, publiceeren en eindelijk aan de prijs winnaars de prijzen uitreiken. Commissie Algemeene Winkelweek. Deze Commissie werkt buiten de ten toonstellingsfeer. Ik behoef echter niet te wijzen op de ge wichtige taak, die ook voor deze commissie is weggelegd. Hierover is niet noodig uit te weiden, waar zulke erkende corypheeën op dit gebied zitting hebben in deze commissie. Een wedstrijd heeft de Hoofdcommissie voor de Algemeene Winkelweek niet uitgeschreven, omdat de beoordeeling zoo vaak ongenoegen en ontevredenheid baart. Wanneer naar Uw meening de tijd daar toe is gekomen, zult gij met ons een rond zendbrief tot den winkelstand van Haarlem en de aangrenzende gemeenten richten en hen daarin uitnoodigen deel te nemen aan de Algemeene Winkelweek. Den deelnemers zullen keurig gedrukte uniforme kaarten aangeboden worden, om geplaatst te worden 'O de uitstallingen. Ook staan ter uwer beschikking de me dailles, die nu reeds door fabrikanten aan geboden zijn voor een uitstalling van een bijzonder fabrikaat Ook voor doeken met opschriften, die over Je straten gespannen moeten worden, hebt gij te zorgen. Ook moeten voor de Hamit en de Huis vlijttentoonstelling jury's door u en ons be noemd worden. Het technisch beheer over dc Hamit wenscht de Hoofdcommissie aan zicb te houden. Reeds zijn de afmetingen voor de stands vastgesteld, evenals de prijzen voor huur en entrée. De circulaires met platte grond zullen in de volgende week verzonden wor den. Reeds au kan worden medegedeeld dat .en groot aantal gegadigden zich voor een stand hebben opgegeven. Niets wordt echter'gegund vóór dat de rondzendbrieven verzonden zijn. Wij wpn- schen onpartijdig te handelen'en iedere be hoorlijke zaak in de gelegenheid te stellen ten toon te stellen, altijd natuurlijk zoolang er plaats is. Behalve de dames en heeren die in de ver schillende commissies benoemd zijn, zullen daarin ook zitting hebben 2 leden van de Hoofdcommissie. Uit alles wat ik U voorlas, zal U wel ge bleken zijn. dat wij zeer optimistisch ge stemd zijn. Hartelijk hoop ik dat de uitkomst de ver wachting nog overtreffen zal Ik verzoek U uit uw midden een voor zitter, secretaris en penningmeester te willen benoemen en deel U verder mede, dat deze zaal voor uwe vergaderingen steeds ter be schikking staat. En hiermede, Dames en Heeren, ver klaar ik uwe Commissies geïnstalleerd, in de hoop en het vertrouwen, dat zij vrucht baar werk zal verrichten in eendracht en goede samenwerking. Langdurig applaus volgde op deze kern- ichtige toespraak. De volgende heeren van het hoofdcomité zijn nog aan de verschillende commissies toegevoegd Algemeene Winkelweek A. H. Weyburg en Joh Lamp Tentoonstellingsverloting J. N. Hensen en B. W. Lasschuitt Rooy, Broekmans, de Graaf, Goossen Kars- .Jtens, Middeldorp en Holt en Straathof ai- Commisste van Ontvangst C. ten Boom, mier een circulair» gezonden, waarin ri; er op aandringen, geen andere voorwaarden op 15 Februari a.s. te aanvaarden, dan volgens het contract van 1923, geen Individuëele contracten te teekenen, wat er ook gebeure en andere arbeidsvoorwaarden niet te aan vaarden. De hoofdbesturen roepen alle be treffende kleermakers en naaisters op ,oo: ten gecombineerde vergadering op Donder dag 14 Februari des avonds te 8 uur in ..Het Blauwe Kruis" op de Oude Groen nar kt waar ingeleid zal worden de vraaj: ,Wat moet er op Vrijdag 15 Februari in alle za ken gebeuren?" Op Woensdag 13 Februari zullen de hoofd besturen der werknemers opnieuw conf -ree- ren met de werkgevers. Reclame commissie P. J. M. v. Tetering en _B. W. Lasschuit irvana: F. H. Smit en P. J. M. v. Tetering Commissie Huisvlijt Joh. Lamp en F. H. Smit Contróle en Orde G. J. Veldwijk en J N. Hensen Commissie Concerten A. H. Weyburg en R. J. M A. Schlatmann In de Commissie voor de Huisvlijt heeft nog zitting genomen de heer J. A. de Lobel en ia de commissie voorde Financiën de heer H. J. L. Klein Schiphorst, als Penningmeester van de R. K. Middenstandsvereeniging. De Edelachtbare heer C. Maarschalk, burgemeester van Haarlem, heeft welwillend het Voorzitterschap aanvaard van het Eere- comité, waarvan de volledige namenlijst binnen enkele dagen zal worden bekend ge maakt. De verkiezingen van voorzitters, secre tarissen en penningmeesters der verschil lende Commissies had het volgende resul taat Perscommissie J. H. v. Oosten, voorzitter, Badhuisstraat 36, F. Primo, Saenredamstraat 118, secretaris, J. H. Kammeyer, Tesla- straat 14, Heemstede, Penningmeester Commissie Concerten E. A. v. Bilder beek, voorzitter, P. Kiesstrant 29r. G. C. J. Koof, secretaris, Zijlweg 85, W. Alphenaar, Penningmeester, Kruisweg 49 Commissie Contróle en Orde J H. H. Beekman, voorzitter, Koningstraat 48 I. P. A. Nelissen, secretaris, Spaarne 2, F. G. J. du Maine, penningmeester, Kruisstraat 37 Commissie van Financiën J. A. B. Fibbe, voorzitter. Schotersingel 107, W Worst, secretaris, Zijlstraat 9, Joh H. D. v. Hems- bergen, penningmeester, Anegang 27 Commissie voor de Huisvlijt E. H. Brok- meyer, voorzitter, Haltestraat, Zandvoort, Joh. M. Schmidt, secretaris, Barteljorisstraat 21 mevr. A. J Nolles-van Dorp, penningtn., Nieuwe Gracht 40. Commissie van ontvangst M. A. Jacobr son, voorzitter, Janswcg 47 A. J. M. van Os. secretaris, Gierstraat 3 Joh. Nederkorn. penningm,. Krayenesterlaan, Heemstede Commissie Reclame P. de Grauw, voor zitter, Spaarne 3 Max Weber. secretaris, Koningctr. 10 Th. Wanders, penningm., Zijlstraat 59. Tentoonstellingsverlotijgg H. A. J. van Hooijdonk, voorzitter, 'Warmoesstraat 14 G. Hegge, «secretaris, Wilhelminastraat 59 H. T. Fibbe, penningm. Saenredamstraat 122 Commissie Algemeene Winkelweek t F. Wildeboer, voorzitterJansweg 18 J. v. d. Burg, secretaris, Witte Heerenstraat 33 O. Th. Dantuma, penningm. Zijlstraat 90 Vervolgens werden door den heer Tete ring de namen van kele leden voorgelezen, die nog aan de verschil !ende commissies wer den toegevoegd. Van enkc'e leden was bericht van verhin dering ingekomen, waarvan enkele laler in den avond neg ter vergadering kwamen. Ongeveer Ie nogen uur kwamen ook eeni ge raadsleden ter vergadering, die door den voorzitter hartelijk we:kom werden geheelen. Van de raadsleden waren o.m. aanwezig mevr. Bakker en mevr van LoovRan-huy- sen. de heeren de Braai Klein en Keesen. Daarna werd den ieden de gelegenheid opengesteld om eenige vragen te stellen, waarvan een dankbaar gebruik werd ge maakt. Op een vraag of verkoop van artikelen o|> de tentoonstelling toegelaten zou zijn. werd door den voorzitter bevestigend geantwoord, mits niet alle voorwerpen van de stands ver dwijnen, tenzij consumptieartikelen natuurlijk Voor de tentoonstellingsweek zal onthef fing der verordening op de winkelsluiting worden gevraagd. Na het ruime gebruik <fat w-as gemaakt van de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering met een tocpasse- ijk woord, waarna nog eenige huishoudelij ke bezigheden werden verricht, als het tee kenen van Oen request nan It M. de Ko ningin voor het houden van een verloting enz. Men schrijft ons: Nu de verschillende lijsten binnengeko men zijn. is duidelijk de groote belangstel ling gebleken voor genoemde verzekering. Trouwens het was niet te verwonderen, daar waar tot heden door de slagers heffin gen van 3 tot 5 gulden per varken werden gevraagd als slachtfonds. ecne verzekering, die nu slechts voor de slachtvarkehs op 1 en voor de zouters en exportvarkens op 1.50 komt te staan, door de varkens houders terecht beschouwd wordt als eene zeer groote tegemoetkoming, te meer waar betalign van eenig lidmaatschap of andere risico, in welken vorm ook absoluut buiten gesloten is. De eerste autobusdienst-ondernemer op de lijn HaarlemIJmuiden, de heer S. Ho- gelaild heeft, in de plaats van den onlangs verbranden Ford-wagen, een nieuwe 23-per- soons Renault in dienst gesteld, die door de inrichting en den bouw een ideaal middel van vervoer kan worden genoemd De carrosserie werd gebouwd door den heer Hogeland zelf en wel zoodanig, dat een lang persoon rechtop in den wagen kan staan en dat door den toch lagen uitbouw, men met één trede heel gemakkelijk in den wagen kan stappen. Zelfs bij zeer snelle vaart is van rammelen, dat zoo hinderlijk is, geen sprake en de wagen veert boven dien zeer goed, zocdat men wel van een ver betering op dit gebied mag spreken, In de examen-commissie voor het exa men van adsp. Inspecteur van Politie, uit geschreven door den Bond van Hooger Po litiepersoneel in Nederland, te houden op 25, 26, 27, 28 en 29 Maart 1924 te Amster dam. Politioneel gedeelte, zijn benoemd: A. J. Marcusse, Hoofd-Commissaris van Poli tie. Amsterdam, voorzitter; P. Harrebomée, Commissaris van Politie, Amsterdam, secre taris; .1. F. Slobbe, Inspecteur van Politie, Amsterdam, secretaris; D. A. Caspers, Com- missaris^ van Politie, Rotterdam, lid; J. Aaltsz, idem. Den Haag. lid; J. J. Tonckens, idem, Groningen, lid; U. v. d. Lee, idem, Delft, lid; D. J. Hamoen, Hoofd-Inspecteur van Politie. Utrecht, lid; A. W. v. d. Burgl, idem, Leeuwarden, lid; D. J. Postma, idem, Enschedé, lid; F. van Doorn, Inspecteur van Politie, Den Haag, lid; M. N F. M. Mouwen, idem, Amsterdam, lid; A. v. Zoe- len, idem, Amsterdam, lid; J. A. .1. Keesom, idem, Haarlem, plv. lid; C. Bennekers, idem, Rotterdam, plv. lid. De Minister van Binnenland sche Zaken en Landbouw heeft verschillende wild-schade- commissies ingesteld, waartoe Nederland in gebieden verdeeld is. Een dier gebieden is dc provincie Noord-HoFand. met uitzon dering van de eilanden Vlieland en Ter schelling. Voor de commissie in dit gebied is tot voorzitter benoemd de Rijkslandbouwcon- sulent te Schagcn. Tot leden zijn benoemd J. Valkring te Limmen en C. M Viruly te Amsterdam, en tot plaatsvervangende leden P. H. L. M. Limmen te Castricum en L. Smelt, Wood land te Bussum, Door de Hoofdbesturen der werknemers in het Kleermakersbedrijf is aan de Kleer makers en naaisters der firma's D. Miezè- rus, Weill, A, J, v. d. Steur, G. A. v. d. Steur A. H v d. Steur. Schurintf. P, Joh, Verschenen is het verslag van den toe stand en de werkzaamheden der Haarlem sche Hulpbank benevens de rekening en verantwoording over het jaar 1923. „Het kapitaal bedraagt 47.000. De rente bleef 3 pet. over voorschotten tot en met 300, daarboven 4 pet. Het aantal leeners bedroeg in 1923 519, het uitgeleende bedrag f 122.380, gem. 325 per hoofd. De steeds grooter wordende vraag naar voorschotten, waaraan veelal niet kon vol daan worden, gaf het bestuur aanleiding, nadat de tijdelijke leening van het Doops gezind Weeshuis was afgelost, nogmaals in onderhandeling te treden met de directie der Nuts Spaarbank ter verkrijging van een crediet, welke onderhandelingen tot een gunstig gevolg leidden. Een maximum crediet werd verleend van 10.000 4 pet., waarvan tot nu 5000 werd opgeno men. Mocht alzoo het bêdrijf steeds in omvang toenemen, de resultaten daarvan mogen dit jaar geen reden tot tevredenheid geven en we! door de vele nadeelige posten, welke de Hulpbank in den loop van hel iaar onder de oogen moesl zien tengevolge der zeer verminderde soliditeit van vele debiteuren en borgen, ondanks alle voorzorgen, welke genomen werden alvorens tot verlening van voorschotten over te gaan. Groote omzichtigheid blijft daarom gebo den vooral bij het verleenen van voorschot ten boven 300, waarvoor steeds 2 borgen vereischt worden. Daar dit voor de meeste der debiteuren niet mogelijk bleek, werden in den Patsten tijd minder voorschotten van 300500 verleend, hetgeen de v/int der Bank op den duur moet drukken, daar voor de door haat geleende gelden 4 pet. moet vergoed worden en van debiteu ren voor sommen beneden 300 slechts 3 pet geëischt wordt Met hel oog op het bovenstaande en het feit. dat vele oosten in den loop van 1°24 zullen blijken oninbaar te zijn, ziet bet be stuur zicb verplicht dit iaar de geheele winst af te schrijven op debiteuren on over te boeken op het reservefonds, na toeken ning eener gratificatie aan den ass.-boek- houder en overschrijving van een klein be drag op nieuwe rekening. Hierdoor kan aan alle omstandigheden het hoofd geboden worden en vermoedelijk a.s. jaar weder een dividend gedeclareerd." De balans der bank sluit met een bedrag ad r 72610,19. De winst- en verliesreke ning sluit tot een bedrag van 3329.87, de winst bedraagt 1773.26 (onverdeeld te laten 92.83; reservefonds 1270; grat. aan boekhouder 20, en afschrijving op debiteuren 390.43.) Ondertrouwd: 12 Februari. J C L. de Moor en E. G. J Lowensteijn. Geboren: 9 Februari d van M. Nachte gaalZandbergen t van J K Thomas Vermaat 10 Februari z van A. Stroo Brugman? z van H. HessenSouverein. 11 Februari, z. van C. J KoelemijGroe- neveld d van C. Rustman—v d Riet. Overleden: 10 Februari K. Hoogerbeets de Wilde, 91 j.. Molensteeg 11 Februari. E PiepenbrinkKramer, 69 j., Tulpenstraat IJS BIJ LEMMER. LFMMF.R 12 Febr Er is weer vee! ijs in zee en in de binnenwateren De vaart voor zeilschepen is gestremd. DE AARDAPPELSTAKING IN DE HOOFDSTAD. AMSTERDAM, 12 Febr. De vaartuigen met aardappelen, die in verschillende dee len der stad verspreid liggen, om daar in gewone tijden gelost te worden, zijn giste ren naar de Heerenmarkt aan de Marnix- straat gebracht. Het is de bedoeling deze ll< ullllltl McueutJcr-L l> Liue/h De Beurs opende heden iets tuier. V. K. HEDEN h% Nederland I81Ö 92 h 92% 6Nederland 1923 100' 100 Oude Vaart 110 110 dito Gem Eigendom 91 91 Mij „Nederland" 155»/, 155% Scheepvaart Unie 133 132»/ Rollerd Lloyd 137*/, 137% Hn!l l.lovd 17 18 Paketvïart 144»; Oude Boot 91 Hotl Stoomboot i 35 36'/ H V A 527 527 Java Cultuur 413'/, 411 Juruens gew. 72 V, 72% Koloniale Bank 205 206 Indische Bank 139 139'/. Oert Handel Mjj. 141s/, 142»/, Resc. dito 142V» 142»/, Phoenix. 99 Geconsolideerde 2231/, 222'-1, Kon. Olie 456 453 U S Steel 115 115 Marine comm. 10'/. Vorstenlanden 1S91/. 202 Actions id. 200 202 Poerworedjo 128 127"/, Oude Deü 362'/j 362 Scnembah 315 315 Deli Batavia 369J/, 365 Amsterdam Rubber 170 171 Serhnd'adi 239 ■STlau 122 122'/ Wni Sumatra 129'/, 130 Dordlsche Polr, 439'/, 435 South» rn Baiie 50 50 L'nion 142'/, 142% Anaconda 83% Wabash 15 schepen door werkwilligen te laten lossen. Heden is echter dc lossing reeds begonnen door de kleine winkeliers zelf. De karre- vrachten worden onder bescherming vaa politie naar den winkel gebracht. De Hee renmarkt is ook door dc politie afgezet. Morgen zullen de werkwilligen Ac lossing van de winkeliers overnemen. met moeilijken eu ontegelmatigen stoelgang zijn Mijnhardi's Laxeerlabletten onmisbaar. Zij werken vlug en radicaal en veroorzaken niet de minste kramp. Doos 60 ets. Bi) apothekers en drogisten. 131e NtU M AAIMOltRII. Trekkine van Dinsdae 12 Februari Se Klasse I te f list, Hooge orilzeu: 14264 ƒ50.000. 20258 15.000. 2360 295S 15490 16854 1744! 1S610 22928 elk 10(41. 1024 3326 13791 14274 elk f 400. 8128 9938 18242 18291 22008 elk f 200. 4290 5395 12518 13127 14017 14575 16194 18027 18580 19607 20137 20709 21281 22034 Prijzen van f 70: 40 251 337 497 767 868 elk 100. 2H 1112 1159 1237 1258 1808 1896 7043 2058 2667 2845 2996 3022 3075 3323 3587 3593 3777 3387 3993 3777 3881 3982 3993 4109 4176 4184 4251 4252 4269 4275 4413 4436 4664 4813 4829 4961 4980 4985 5150 5321 5351 5389 5405 5552 5555 5739 5785 5923 6015 6154 6197 6373 6511 6556 6930 6919 6950 7011 7085 7671 7688 7702 7781 7862 7958 7998 8008 8115 8178 «203 8239 8260 8472 8515 8524 8545 8796 8823 8959 9232 9399 9418 538 95»2 9717 9719 9853 10035 10130 10135 10227 10633 10672 10880 10928 11098 11111 11603 11696.11755 11881 12119 1233't 12497 1272« 12777 12939 12949 13010 13027 13078 13126 13194 13246 -13292 13447 1.3186 13548 13618 '3627 13703 13707 13719 13756 1.3782 1.3794 13890 14101 14137 14138 14152 14251 14.35! 14578 14593 14615 14666 14716 14809 14677 14882 14956 14995 15017 15281 1530! 1530Ï 15318 15320 1551.3 15525 15569 15622 15640 15651 15692 15699 15808 15897 66(30 16010 16195 16224 16234 16465 16484 16549 16747 16.342 16924 1711,3 17157 17196 17245 17314 17545 17706 17799 17879 17926 179,31 18529 18625 188805 188.30 18838 18876 18912 18919 18920 119024 19051 19131 19147 19286 19299 19366 19546 19550 198(10 198,35 19861 20073 20188 20202 20248 20280 20290 20494 20643 20598 20865 20911 20924 21210 21329 21445 21507 2177.3 21857 21874 22000 2206.3 22186 22242 224S4 22739 22754 22778 22806 22842 22872 NIETFN: 116 173 203 231 236 367 39f 414 418 440 447 462 519 535 563 567 656 667 710 738 744 757 762 830 906 922 963 967 970 989 1027 1038 1069 1076 1259 1267 1305 1319 1333 1414 1464 1473 1492 1519 1690 1729 1733 7765 1776 '821 1833 1837 1843 1864 1902 I9H 1955 1981 2106 2193 2243 2259 230? 2322 2398 2519 2546 2629 2648 267! 2677 2726 2839 2880 2885 2954 2961 2964 2980 3033 3093 3097 3127 316! 3177 3207 3289 3295 3385 3386 345? 3469 3492 3540 3598 3612 3666 369» 3744 3747 3755 3756 3764 38.39 3843 3873 3877 3878 4614 4080 4106 416S 4210 4221 4291 4339 4344 4302 439! 4469 4418. 4476 4490 4496 462? 4642 <<656 4720 473,3 4749 4767 4769 4773 4774 4814 4818 4832 4839 48*7 4861 4911 5003 5014 5072 5056 5072 5094 5154 .5158 5228 5236 5274 .830.5 53*7 5364 5391 5440 5460 5462 5467 *485 *533 5546 5607 5701 5726 57X8 5807 581,3 S815 5871 50,31 5997 6007 6019 6664 6067 6068 6069 6129 6155 6162 6240 6293 629? 6.310 63*6 6398 63*43 6565 6596 6613 6630 6640 6694 669! 6707 6719 6806 68.33 6848 685! 680? 6001 6085 6057 0080 7016 7M?. 7228 7232 7267 7278 7281 7307 7.70 S "37! 73*0 7438 7440 7557 7610 769? 7748 77*4 78/4 7005 7031 7040 70=9 8044 8051 816.1 8174 8204 8?37 8364 8307 8431 8464 8*1? 8*1.3 856! 8580 8580 86'3 8614 8623 8641 86X0 8710 8731 8814 8842 88Ö4 800? 0076 C06S 0072 9107 0156 930' 9300' 037J 9247 9275 0289 0317 03«9 0307 0?P? 9110 04?? 0425 0472 048? 0X84 9*7? 0=52 0564 0620 0649 0670 968? 060? 077? O7O0 0804 0805 0,110 0821 08*? 0877 0378 0937 0055 O0S9 1003,1 10061 10091 '0123 10174 10186 10308 10313 10*0? 104*4 '046! 1051.6 10563 10738 10760 10310 10*33 '0876 100.35 110*1 110*4 11004 11107 111*3 11117 11166 11100 11315 113*4 11X70 114*4 "477 1140? 11504 11*31 11**7 11*71 11606 11655 11663 1167.8 11670 11701 11717 11715 11780 11758 11,803 118X3 1100O 11031 11077 11037 1100.6 13034 130.37 130*3 12105 17130 1?1?1 1316? f8160 1310? 1.331? 13*30 13359 1246? 12405 13*11 13*3? 13*01 1?=0* 13642 12660 13689 1272.1 137*3 1377* 12707 179*7 1?P87 13310 1301? 130*? 130*4 1*073 13106 13266 13272 1*?4? 1330* J31I0 13X70 13X76 '353? 1.36V0 1?rei 1***6 13*6? 13*86 13=02 l?6fM 15608 1?640 1*681 H'-0<5 1,3706 1 7771 13787 13708 130O3 14014 1X0*0 1X071 1X0R7 14130 14154 141=* 1X317 1X*1? 1430X 1x313 14373 14339 14374 1X376 14.370 1X33* 1X399 14433 Ié*?? 14467 IX'87 1XXO0 14*0? 1,1*31 14**4 1454? 1468.3 147*3 14726 14*77 1X738 1476.5 14781 148?! 1X8*6 1X^=0 1X03? 1xn?7 14084 15077 1=008 1**07 1*3*0 1*7*4 1*764 '5310 15,330 15330 1=403 1*4X8 1*450 1*477 15501 15*45 15*77 1**86 1**00 1*601 1 *63/) 15444 15649 15669 !*676 15687 15701 15722 15752 15759 15761 15781 15807 15825 1=845 15846 15858 15892 15904 15919 15050 15964 15970 15984 15905 16001 16028 16030 16052 16065 16102 16116 16181 16227 16247 16261 16291 16292 16324 16351 16355 16357 16414 16489 16519 16618 16706 16765 16774 16892 16912 1691.3 16942 17029 17059 17085 17112 17114 17123 17209 17215 17239 17253 17308 17339 17415 1742! 17430 17434 17448 17471 17473 17477 17492 17573 17592 17602 17671 17695 17719 17734 17758 1776,8 17876 17936 17975 17977 17981 18016 18026 18029 18115 181511 18175 18179 18186 18220 18251 18203 18315 18426 18426 18428 18430 18459 18495 1855! 18608 18616 18648 18668 18677 18689 18697 18792 18799 18815 18824 18833 18*37 18894 18909 18942 18952 18954 18961 18964 18977 15041 19054 19062 19063 19141 19201 19226 19239 19315 19322 19348 10352 19405 19483 19487 19490 19529 19549 19576 19587 1959! 19676 19680 1972! 19736 19738 19780 19809 19839 19873 10887 19899 19919 19940 19945 19558 19983 20016 20017 20032 20046 20101 20147 20221 20235 20255 20270 20372 20458 20478 20507 20520 20535 20632 20651 20734 20763 20775 20800 20827 20839 20856 20909 20956 20957 20973 20989 70995 21025 21074 2110! 21123 21204 21252 21349* 21355 21308 21399 21406 21421 21426 21440 21443 21454 21464 2'4 RJ 2149! 21632 21711 21737 21741 21792 21904 2193? 2200.3 27030 2*044 22046 33660 ?309A 2214? 22165 2718.3 22*58 32205 2»?17 2223? 22248 223*0 22283 2??85 223(12 22315 22327 224X0 22451 2*4=9 2*526 22574 22580 22594 22642 22662 22673 2*678 22693. 22704 2286! 23<5.cf) 2*573 22886 22917 22036 22951 22966 22973 2298.? 5c Klasse 13e Liist: 557 met f 70 mz «51 met 70: 8709 met ƒ70 m z 7709 met '70; 8718 m.7. 7718; 8724 m.z. 7724: 8732 rat. 773?» 10214 met f 70 m.z. met niet; 2244S m.z. met ƒ70.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 2