Sport- en wedstrijden. Sponsen Zeemleder Asthma- smell ik cmur Scherpe prijzen. Advertentien. "■SPEKSTRAAT"" LEERT ENGELS0H JOH. SWAALF Vervolg van Pagina 2 Tweede Blad D. H. V. B. R.K. Sporivereeniging Comb. Geel-ZwartWesten. R. K. V. H. B. C. R.K. V.V. „Santpoort." R. K< R. C. O. Haarlemsche Voetbalbond. Filmmiddag Dick Laan. SCHIETEN. WIELRIJDEN. Ren- en Toeristenvereeniging „Haarlem." BILJARTEN. OM HET KAMPIOENSCHAP. D.O.S.Hekkensluiters. TENNIS. RUGBY. DAMMEN. VISSCHEN. Haarl. Hengelaarsbond. STOOMVAARTLIJNEN. ORDE EN ARBEID. De salarisverlaging by de Spoorwegen. BINNENLANDSCH NIEUWS De kwestie van het bevroren vleesch te Amsterdam. VRAGENBUS. Hartelijken dank OPROEPING. H. S. van Pinxteren van een En^elechman JOHN CUNNINGHAM M00RE If Slempsuiker Anijssuiker K. VAN EDEN Spaarne 38 - Gr. Hout straat 161 - Croniéstr. 49 Secr. H. Turnhout, Emmaplein 38, Haarlem. De uitslagen van Zondag ztfn; Concordia IC. G, Z. W. t2 C. G. Z. W. IIGeel Wit, terrein afgek. C. G. Z. W. IllVictrix I, terrein afgek. C. G. Z. W. IVD. S. S. II, terrein afgek. Regen, regen en nog eens regen. Met als natuurlijk gevolg terreinen vol water en dus onbespeelbaar. Wel jammer voor de thuis- spelenden, die zware concurrenten te gast hadden gekregen. De competitie komt aar dig in het gedrang. We verwachten echter de volgende Zon dagen goed voetbalwecr, want de oenige wedstrijd door C. G. Z. W. gespeeld te Hil- legom was door het onaangename weer geen pleizierige wedstrijd, T Begon al goed! Eenige spelers, zeker afgeschrikt door het fraaie weer, waren maar thuisgebleven en zoo vertrok het elftal met reserve's uit de lagere elftallen naar het gevreesde Concor dia.... Wat te vervrachten? Maar ook Con cordia was niet met haar gewone elftal ver schenen. Als scheidsrechter Haverkorn aan vangen blaast, stellen de beide ploegen zich op. Reeds direct na het begin nemen de Geel-Zwarte boys het spel in handen en be stormen het Concordia-doeL Doch de kee per is in goeden vorm en weet de ge vaarlijke scho.en op afdoende wijze te ver werken. Langzaam komt Concordia op dreef en haar voorhoede heeft succes, als zij het leder, voor den reserve-doelman niet te houden, in de touwen jaagt. De Geel-Zwar- ters laten zich niet ontmoedigen en vallen verwoed aan. Spoedig komt dc gelijkmaker ter wereld, als Snoeks met een harden schuiver de bal in het net deponeert. De aanvallen der Haarlemmers blijven gevaar lijk, geregeld zwermen zij vooi het Conc.- doel. De keeper, die overigens goed j?ewerkt heeft, maakt een wandeling met de bal, dc toegestane strafschop wordt door Snoeks in een doelpunt omgezet. Rust breekt aan mei 21 voor de Yellow Blacks. Na de thee we gen de partijen goed tegen elkaar op. Con cordia schiet slecht, zoodat de weinige goe de schoten geen bijzonder gevaar opleveren. Een kwartier voor het eind tracht Conc. met een gevaarlijken aanval gelijk te maken, doch het schot wordt verwerkt. Als de scheidsrechter, die behoudens eenige kleine fouten, goed voldeed, einde blaast, heeft C. G. Z. W. voor de tweede maal Conc. ge slagen en twee kostbare puntjes in de wacht gesleept. Voor een groot deel is dit succes te danken aan het enthousiasme der Boys. Nu de volgende weck R. K V Z., dat schijn baar weer wat in vorm is gekomen. On danks dat verwachten wij weer succes, 't PCan. „PIM." P. V. C. IH. B. C. I, Terrein afgekeurd, i-eiden IH, B. C. II. Terrein afgekeurd. T. Z. B.H, B. C. III. Niet doorgegaan ioor weersgesteldheid. Voor Zondag a.s.: H. B. C. I vrij. H. B. C. IIAdo. Vermoedelijk half 1. H. B. C. mSantpoort II. Vermoedelijk half 3. Of 2de om half 3 en 3de om half 1. Aanschrijvingen volgen. Donderdag a.s. bestuursvergadering om 8 uur. Agenda wordt toegezonden. De leden worden er op attent gemaakt, dat er op he den nog zoo weinig gebruik wordt gemaakt van de D. H. V. B.-loten. De leden worden door het bestuur aangespoord, minstens ieder 1 lot te nemen en ook te trachten, vrienden en kennissen een lot te verkoopen. Het is toch om ons eerste lustrum goed te doen slagen en 1 gulden per lot is toch nog wel om te doen. Dus wij rekenen er op, dat nog deze week de leden zullen komen hij den voor zitter om een lot te halen. Dus leden denk a„n dit verzoek van het bestuur. Wij mogen fn geen geval achter komen bij andere ver- eenigingen. Secretariaat, Kerkpad 10, Santpoort, Uitslagen van 24 Februari: Beverwijk IIISantpoort I 00 (met rust festaakt). Concordia IIISantpoort III 40, Programma voor 2 Maart: Santpoort IC. G. Z. W. II 2,30 uu L B. C. IIISantpoort II 12.30 uur, Santpoort III, vrije Zondag. Overricht: le elftal. Zeer slecht wordt opgeschoten, .oodat zeker nog zeer 'laat zal moeten wor den gespeeld. Wat ons betreft, is dit geen be zwaar, want steeds krijgen we mooier weer, zoodat we aangenamer wedstrijd zullen krijgen. Hoewel 't slecht weer was gisteren, werd er zeer goede partij gegeven, jammer dat de Beverwijkers een houding aannamen, die meer overeenkomst had met die van oude vrouwen. Doch daarom niet getreurd. Houd er de moed maar in, aan 't eind ligt 't kam pioenschap. 't Tweede: Na een vrij lange rust, komen jullie wederom in 'l veld a.s. Zondag en na tuurlijk allen present, geen soiree's of too- neeluitvoeringen mogen a.s. Zondag spel brekers wezen, hoor. Dus dat staat vast, a.s. Zondag allen present, om 11.15 uur is 't ver trekken, den heer Hijnen is scheidsrechter, dus de leiding is in goede handen, 't Ligt dus maar aan de voorhoede, dat van de kan sen geprofiteerd wordt, de verdediging is natuurlijk safe. Good Luck Hoor! 't Derde Elftal heeft niet veel succes op hun uitwedstrijden, over 't algemeen wordt wel aardig gespeeld doch de tegenpartij is een beetje te groot, zoodat 't uithoudings vermogen te kort schiet. Doch jongens de twee laatste wedstrijden moeten gewonnen worden, hoor, dan bezetten jullie toch nog een aardige plaats.* a.s. Zondag kijken jul lie maar eens goed naar 't Eerste Elftal, dat :S leerzaam. In den loop van deze week worden D. H. V. B.-loten te koop aangebo den; houdt je goed en koopt minstens 1 lot Nieuwe leden zijn: Frans Kockx, van Velseroord, een ju nior, J. Bierman, van Wijkeroog een zeer goe de kracht Terwijl een derde nog behandeld wordt. Ook is een commissie benoemd tot het or- jganiseeren van een? Neen dat zeg ik niet. <dat mag ik niet /Secretaris G. v. Kessel, Ttrindorplaan 8, Overveen. R. C. O. I—ALLIANCE I. Bovenstaande wedstrijd, gespeeld voor de juniorencompetitie, afdeeling A, is ge ëindigd in een gelijk spel. Om half twee fluit scheidsrechter Assen- delft de elftallen in den regen Al dadelijk blijkt, dat beide partijen elkaar niets toe «uilen geven. Na een kwartier spelen neemt B. C. O. de leiding, te nemen door haar linksbinnen. Alliance doet wanhopige pogingen om gelijk te maken, doch de taaie jR. C. O,-verdediging, speciaal de keeper, houdt keurig stand. Rust treedt alzoo in met 10. Er wordt meteen gedraaid en spoedig ontwikkelt zich hetzelfde spel met Allian ce in de meerderheid. Vijf minuten voor fijd wordt haar harde werken beloond, door een hard schot van haar midden-voor dat de keeper fe machtig bleek. Einde breekt dus aar. met een gelijk spel, waar beide partijen tevreden mee mogen zijn. 2 B Scheten 3—E. D. O. 5 2—2 D. I. O. 2—T. H. B. 20—7 T. H. B. 4—Bloemendaal 4 0—2 Speciaal programma voor scholieren. Popu laire entreeprijzen Het definitieve programma van de Woens dag a.s. iu de Cinema Palace, te houden middagvoorstelling luidt als volgt: 1. Kampfilm te Bakkum. 2, Zijn Eerste Le- vensles. 3. Sleeën op het Kopje te Bloe mendaal. 4. Jubileumfeesten te Bloemen daal. 5. Wie had gelijk? 6. Omgekocht. 7. De zoon van Nic Carter en de moordenaar. 8. De kampioenswedstrijd (voetbal-tragedie). 9. De Droom van een H. F. C.'ertje. De toegangsprijzen zijn thans aanmerke lijk verlaagd en onder het bereik van een ieders beurs. Tientallen stadgenooten, die verzuimd hadden plaats te bespreken, moesten j.i. Donderdag teleurgesteld worden. Gedurende de pauze bestaat de gele genheid uw N. O. C.-speldje te koopenl Dc heer Laan rekent wederom op een volle zaal, want.... de netto-opbrengst komt ten goede van het N. O. C. HAARL, COMPETITIE. Gen. v. Mcrlen heeft Zondag de 4e ronde geschoten en met succes. Het totaal van het le vijftal werd 935 p., waarmede dese ver eeniging thans aan het hoofd van het rang- lijstje staat met 5 p. voorsprong op no. 2 Gen. Joubert. De laatste ronde zal dus zeer spannend zijn. Hoogste korpsschutter werd de heer M. J. Vink met 192 p., die tevens met een gemiddelde van 95% p. aan het hoofd staat van alle korpsschutters. Het tweede vijftal heeft ook goed geschoten. Het totaal werd 904 p. en met een klein beetje geluk had dit cijfer belangrijk hooger kun nen zijn. Ook Bloemend. Commando heeft de 4e ronde geschoten. Weer valt op te merken hoe sterk het tweede vijftal is, want behaalde het eerste 921 p. het tweede behaalde 920 p. In totaal staat dit laatste vijftal maar 24 p. achter bij het eerste, zoodat hier schutters van vrijwel dezelfde kracht aan het werk zijn. Goede reserve is veel waard en B. C. zal bij eventueel afwezig zijn van le klas schut ters niet benauwd behoeven te zijn, dat er slechter geschoten zal worden, want de 2e klassers zijn evengoed als de le klassers. Hoogste korpsschutters werden de heeren D. C. Houtgraaf met 188 p. en C. Lindeman met 189 p. De stand van deze competitie is thans 1 p Iflacoö 1. Gen. v. Merlen I (4) 3721 p. 2. Gen. Joubert I (4) 3716 p. 3. Bloem. Commando I (4) 3685 p. 4. V.V. en R. I (4) 3676 p. 5. Claudius £ivilus (3) 2616 p. 2e klasse. 1. Bloemend. Commando XI (4) 3661 p. 2. Gen. Joubert II (4) 3634 p. 3. V.V. en K. II (4) 3591 p. 4. Gen. v. Merlen II (4) 3553 p. 5. Claudius Civilus II (3) 2406 p. 6. Gen. Cronjé I (3) 2304 p. 7. Gen. de Wet I (2) 1623 p. 8. Oranje (0) p. Jaarvergadering Gen. Joubert. Op Vrijdag 22 Febr. j.l. hield Gen. Jou bert haar jaarvergadering in het schietgebouw aan de Schouwtjeslaan. Uit het verslag van den Secretaris bleek, dat de vereeniging telt 2 eereleden en 78 werkende en kunstlievende leden. De vergaderingen werden goed be zocht en de opkomst bij de oefeningen was van dien aard, dat er dikwijls banen te wei nig waren. De oefeningen werden gehouden op geweer M. 95, buks, cylindergeweer, pistool en revolver en vooral de jongere krachten gaven veel blijk van ambitie en maakte schitterende vorderingen. Om de verschillende wisselprijzen is hard gewerkt moeten worden zij werden behaald als volgtgouden horloge J. W. Mulder, zil veren beker buks J. w. F. Fransoo, zilveren beker pistool G. Mooyekind en zilveren koningskruis J. W. F. Fransoc. Het zilveren wisselschild op geweer werd bij gebrek aan patronen in 1923 niet verschoten. Deel genomen werd aan wedstrijden te Utrecht, Wassenaar, Egmond aan Zee, 's Gravenha- ge, Amersfoort, Culemborg, Ginneken, Har derwijk, aan de plaatselijke wedstrijden van de Haarl. Schietbond en aan de Propaganda- wedstrijd van den Kon. Verg. van Ned. Scherpschutters. Gewonnen werden 36 korpsprijzen waarondr groote zilveren beker, twee lauwertakken een twee zilveren medailles van het Kon. Huis. De financieele toestand is gunstig te noe men, hoewel zuinigheid moet worden be tracht. Aftredende bestuursleden en leden afgevaardigden van den Haarl. Schietbond werden herkozen 1 Januari 192.5 zal de ver eeniging 25 jaar bestaan dit jubileumfeest zal zeker niet ongemerkt voorbij gaan. De avond werd verder in vriendschappe lijk samenzijn doorgebracht, terwijl verschil lende wedstrijdjes om aardige prijzen voor de noodige afwisseling zorg droegen. r- Nationale Competitie. Door omstandigheden kon de stand van de le ronde niet op den tijd verschijnen en volgt hieronder dus de le en 2e stand sa mengevoegd. Het regenachtige weer was oorzaak, da1 Zondag j.l. den 80 K.M. Koppelwedstrijd niet doorging. 4 Leden verschenen aan den start, waarvan na 't aflasten van den wed strijd 2 tijd reden P. Albio 1 ronde in 15 min. 13 sec., p. Straathof 1 ronde in 15 min 51 sec. Verder zij vermeld dat de mededeelingen j.l. Vrijdagavond foutief waren te weten met medewerking onzer zustervcr. „De Kam pioen" en goedkeuring van het Plaatselijk Comité Olympische spelen T.W.N.H. Nederlandsche Wielerbond enz., op 13 April een wedstrijd zal worden gehouden Haarlem den Haag via, en een sprint-rit j afstand nader te bepalen geheel ten bate van i het Olympisch Comité waar tevens de Olym pische speld te koop zalworden aangeboden. Vermoedelijk 1 Maart gezellige avond, Kienavond, alleen voor leden en donateurs, allen krijgen hiervoor persoonlijk bericht. In 't vervolg Woensdagavond 89 uur Hom trainer rijden, daarna vergaderen. Bij adres-verandering opgeven Kampervest 13, voor de goede ontvangst van ons Orgaan. Wegens het ongunstige weer is de 801 K.M. koppelwedstrijd niet doorgegaan Zon dag. Door ons lid B. Albio, zijn twee prach tige medailles disponibel gesteld en wel te verrijden voor de afd. veteranen, een rit over 1 K.M„ en een over 10 K.M., met voorgift. Ons lid de heer Itter schonk de ver eeniging een zeer doelmatige verbandtasch, te hopen is het dat deze nimmer gebtuikt behoeft te worden. Clubavond a.s. Woens dag. Van 7H tot 9 uur gelegenheid voor Homotrainer-rijden, daarna vergadering. Aller opkomt gewenscht. PIET MOESKOPS WINT TE PARIJS. Moeskops is er in geslaagd beslag te leg gen op den prijs van den wedstrijd om het Criterium 'd Hiver. In den eindstrijd kwamen Moeskops, Bai ley en Degraevc. De wereldkampioen werd winnaar, doch had een extra rit tegen Bailey te rijden, Deze zag n.I. kans in den eersten rit over onzen larsdgfenoot te zegevieren. Ook de finale van het Criterium d Hiver voor stayers vond hedenmiddag plaats. Hierin kwamen uit Sérès, Grassin, Süter en Aerts, De wedstrijd werd verreden in zes achtervolgingsraces. Sérès behaalde 3 overwinningen en werd dus algemeen win naar. De uitslagen luiden: Finale om het Criterium voor sprinters: Bailey slaat Moeskops; Dcgraeve slaat Kaufmann; Kaufmann slaat Badey; Moes kops slaat Dcgraeve; Bailey slaat Degraeve; Moeskops slaat Kaufmann. Beslissende rit: Moeskops slaat Bailey. Einduitslag: 1. Moeskops; 2. Baileyj 3. Kaufmann en Degraeve. Finale voor stayers: Grassin^ slaat Süter; Sérès slaat Aerts; Sérès slaat Süter; ^Grassin slaat Aerts; Süter slaat Aerts; Sérès slaat Grassin. Einduitslag: 1. Sérès, 3 p.; 2. Grassin, 4 p.; 3. Süter, 5 p.; 4. Aerts, 6 p. V. Cal car meester van het tournooi. Onder enorme belangstelling de zaal was te klein voor dezen avond heeft :n lokaal Metz, Barteljorisstraat, de eindstrijd plaats gehad om het kampioenschap van Haarlem en Omstreken. De aanwezigen hebben een spannenden strijd gezien tusschen de heeren v. Calcar en H. J. Metz, die op het kantje af door den heer v. Calcar werd gef wonnen, waarmee hij ten tweede male den wisselbeker veroverde en dit kleinood thans definitief in zijn bezit heeft gekregen. We willen even in 't kort den belangrijken avond weergeven. Eerst de strijd tusschen G. W. Metz Booiman, waar Metz zijn vierde overwinning boekte, terwijl Booiman met moyenne 6.09 een goede partij gaf. Dan, het is even 9 uur, de strijd tusschen de 2 candidaten voor den kampioenstitel. Het begin is voor den heer Metz, en weet hij zich eventjes los te maken van den ouden rot, zooals de heer v. Calcar in de biljart wereld meermalen wordt genoemd, doch dan wint v. Calcar terrein. Metz heeft dan een periode dat hij minder vrij speelt, wat tengevolge heeft dat hij „zijn spel' niet speelt. Hierdoor neemt v. Calcar de overhand en eens zien we den stand 244152 voor v. Calcar. De heer Metz geeft zich nog geens zins gewonnen, en werkelijk, door prachtig spel weet hij in enkele beurten den stand te brengen op 267265 voor den heer v. Calcar. Na een serie van 23 mist de heer Metz op 265 een opgelegde carambole, die hem dan ook het kampioenschap kost, want eenige moeilijke bandstooten worden daarna door den heer v. Calcar gemaakt, en weet deze onder daverend applaus met een eindserie van 33 deze partij te winnen. Beiden hebben dus een partij verleren en moet de moyenne beslissen. Daarna reikte de voorzitter van den Biljart bond, de heer v.Herwerden, den beker aan den winnaar uit. Ook werd den heer v. Calcar voor de hoogste serie van dezen avond een prijs uitgereikt, terwijl de Nederl. Biljart bond een gouden medaille beschikbaar stelde voor den kampioen. De heer G. W. Metz ontving eveneens een prijs voor de hoogst gemaakte serie van dit tournooi, n.I. 96 ca- camboles. Daarna werd door den voorzitter dank gebracht aan het bestuur van de B.C.H., in het bijzonder aan den spelleider den heer G. H. Metz en aan spelers. Ook de heer De Jager kreeg een pluim, daar hij de eemgste was die den heer v. Calcar wist te verslaan. Als in Amsterdam, aldus spr., dé heeren v. Calcar en H. J. Metz onzen bond zullen ver tegenwoordigen in de kampioenwedstrijden voor Nederland, hoopt hij dat vele Haar lemmers hen dan zullen vergezellen. Ook de voorzitter van de B.C.H. sprak woorden van waardeering. Hiermede is dit tournooi geëindigd en kan gewaagd yrorden dat gespeeld is. op een Tcmlet-biljart wat geprezen werd, en waarvoor de heer Metz een extra stel ballen disponibel stelde, en dat de spelers zich ge heel gaven. Aan de leiders een woord van dank is hier zeker op zijn plaats. De uitslagen van Vrijdag laten we volledig heidshalve nog even volgen punt beurt serie gemid. G.W. Metz 300 33 39 9.09 Booiman 195 32 27 6.09 N. v. Calcar 300 24 59 12.50 H.J.Metz 265 23 40 11.52 De eindstand is dus gesp. gew. verl. v. Calcar 6 5 H. J. Metz 6 5 1 G. Metz 6 4 2 Meerenboer 6 3 De Jager 6 3 v. Ree 6 1 5 Booiman 6 0 fc Vrijdagavond heeft in lokaal v. Houten tc Schoten de wedstrijd in klasse C plaats ge had tusschen D. O. S. en Hekkensluiters. Daar te laat werd begonnen moest een partij worden uitgesteld. De uitslag is: D. O. S. 100. 100, 95, 100 395. Hekkensluiters 99, 54 100 46 289, Timmer wint in Zwitserland. De jeugdige Hollandsche tennisspeler Timmer is er in geslaagd in de overdekte banen van St. Morits een zeer fraaie over winnen te behalen en daarmede het Zwit- sersche kampioenschap. In den eindstrijd kwam de Hagenaar tegen Von Kehrling, de Hongaarsche kam pioen, die reeds vele overwinningen be haalde. Engeland slaat Frankrijk. LONDEN, 23 Febr. De rugbymatcb Enge- land-Frankrijk, vandaag te Twickenham ge speeld, is geëindigd in een Engelsche over winning met 197. De rugby-match Schotland-Ierland, even eens vanmiddag gespeeld, eindigde met een overwinning van Schotland met 133. (Crt.) De herkamp om den Meestertitel, Van Dartelen en Mahn spelen wederom remise Zaterdag j.l. speelden P. J. van Dartelen (Haarlem) en P. Mahn (Rotterdam) te Haarlem voor den her kamp om den Meester titel. Deze partij eindigde na ruim 5 uren spelen in remise. De stand dezer competitie luidt thans gesp. gew. rem. vcrl. pat. P. J. van Dartelen 5 14 0 6 P. Mahn 5 14 0 6 J. Groenteman Jr. 4 0 2 2 2 Tweede klasse competitie (Afdeeling Noord) van den Nederlandschen Dam- bond. De „Haarlemsche Damclub II slaat de „Zaanstreek" II. Zondag j.l. speelde het tweede tiental der „Haarlemsche Damclub" voor de 2de klasse competitie tegen het tweede tiental van het „Damgenootschap „De Zaanstreek", in haar clublokaal, gebouw „Olympia" te Haarlem. De Nederlandsche kampioenen slaagden erin na een spannenden strijd hun eersten competitiewedstrijd te winnen. De gedetailleerde uitslag volgt hieronder „Haarlemsche Damclub" II (Haarlem) Damgenootschap „De Zaanstreek" II (Zaan dam). H. Boles (capt.)G. Beets (capt.) 11 J. B. SluiterN. Dekker 11 C'. J. van WijkA. de Jong 11 H. de GreeuwA. Mantjes 11 J. WielengaP. Ofman 11 J. PoppenC. P. Mooyboer 11 Carl LeibbrandtD. Goede 20 A. SlingerA. Kalkman 20 J. C. van Waard—W. H. van Hattem 0—2 R. H. RoodaC. Janfcman (n.o.) 20 Totaal 12—8 Gisteren werd door den Haarlemsche Hengelaarsbond een gratis vischwedstrijd ge houden op Baars, in de Ringvaart. De voorzitter de heer A. Rust, heette al len welkom en deed mededeelingen omtrent de prijzen, bestaande uit 14 stuks Na Vrij dag waren er nog eenige bijgekomen, het waren prachtprijzen, wel de moeite waard, om zich eenige opoffering te getroosten. Voor degene die het meeste vangt was een extra prijs verbonden, n.I. een vischje in goud, dus. voor den kampioen van het sei zoen, daar deze wedstrijd wel de laatste van het seizoen zal zijn. Na deze korte toespraak werden aan hen, die geen wormen machtig hadden kunnen j worden, gratis wormen uitgereikt, waarna met visschen begonnen werd. Hoewel het weer niet van het aangenaamste was, was dc stemming onder de deelnemers humaan, ja men zou haast zeggen, gezellig Na het eerste 1/4 uur werd er koffie gedronken ten huize van den heer Ban te Vijfhuizen. In deze eerste ronde kon nog niemand op een prijs rekenen, daar er geen vischje ge vangen werd Toch begon men met nieuwen moed den strijd weer. Ook in deze 1J4 uur kon nie mand een vischje machtig worden, zoodat besloten werd deze wedstrijd over 14 dagen te doen herhalen en dan met gelukkiger ge volg dan heden. IJMUIDEN. Aangekomen 23 Febr. Stella van Lissabon. Vertrokken 23 Febr. Zaanstroom naar Hamburg Plancius, proefstoomen, keerde om 3 uur terug en stoomde op naar Amster dam. Wind Noord. MAASSLUIS. Aangek. 23 Febr. Bran- - stone v. Newcastle Psydhe v. Bordeaux j Vesta v. Burriana. Vertr. Tambora n. Batavia 1.45 in zee Vlieland n. Newcastle Amiral 1'Hermite n. Duinkerken. TERNEUZEN. Vertrok ken 23 Febr. Terneuzen naar Swanses. Naar de Tel. verneemt, zal het hoofdbe stuur der Nederlandsche vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel in haar Dins dag .a.s. te houden congres, aan de afge vaardigden adviseeren om de voorstellen van de directie der Nederlandsche Spoor wegen in zake de loonsverlaging te verwer- pen. Men acht in die kringen de onderteeke- ning der door de directie geëischte verkla ring van afstand van rechten, in zake arti kel 36 van het R.D.V. onaanvaardbaar. ALGORAB (R.Z.A.lijn) 23/2 v. R'dam n. Hamburg. AMBON (H.W.Afr.lijn) 23/2 v. A'dam na. Hamburg. BOF.ROE (Ned.) 23/2 v. A'dam n. Rangoon. EURYADES (Oceaan) Batavia-A'dam 22/2 tc Suez* JASON (K.N.S.M.) 21/2 v. Antofagasta n. Valparaiso. LAOMEDON (Oceaan) Kobe-A'dam p. 22/2 Gibraltar. NEPTUNUS (K.N.S.M.) A'dam-Barcelona p. 22/2 Gibraltar. ORPHEUS (K.N.S.M.) 23/2 v. A'dam n. Kopenhagen. PLUTO (K.N.S.M.) 23/2 v. A'dam n. Hamburg. PLANCIUS (Paket) 23/2 terug van proef tocht te IJmuidcn. RHESUS (Oceaan) 23/2 v. R'dam n. O.-Azië. VENEZUELA (W.I.M.) 23/2 v. A'dam n. Hamburg. VESTA (K.N.S.M.) 23/2 v. Burrania te R'dam. AGAPENOR (Oceaan) Kobe-Amsterdam, 22/2 te Penang. ALMKERK (H. Austr.lijn) 20/2 van Sydney naar Fremantle. ALUDRA (R.Z-A. lijn) 22/2 van Rotterdam te Buenos Aires. AAGTEKERK (H. Austr. lijn) 23/2 van Fremantke naar Wallaroo. ARAKAN (R. Lloyd) thuisreis, p. 22/2 Sagres. EURYPYLUS (Oceaan) Liverpool-Java, 22/2 van Port Swettenham. GROTIUS (Nederl.) 22/2 van Amsterdam te Batavia. JAN PIETERSZ. COEN (Nederl.) uitreis, p. 22/2 Gibraltar. KARIMOEN (Nederl.) thuisreis, 22/2 van Burriana. LOMBOK (Nederl.) thuisreis wordt 24f2 te Amsterdam verwacht. MENADO (R. Lloyd) thuisreis, 22 2 van Djeddah. MADOERA (Nederl.) 22/2 van Hongkong te Shanghai. MAASLAND (H.W.Afr.lijn) 22/2 van Free town naar Cape Mount. MEDAN (Oceaan) Batavia-A'dam, p, 22/2 Gibraltar. ORESTES (H.W-Afr. lijn) uitreis, 21/2 van Bordeaux. STELLA (K.N.S.M.) 23/2 van Piraeus te Amsterdam. SPRINGFONTEIN (H.Z.Afr.lijn) thuis reis, 22/2 van Las Palmas. TAMBORA (R. Lloyd) 23/2 van Rotterdam naar Batavia. BINNENLANDSCHE HAVENS. IJMUIDEN. Aangek. 23 Febr. Plancius v. d. Noordzee Jantje, motorschoener v. Londen Gelderland v. Newcastle n. IJmui- den. Vertr. Waalstroom n. Immingham Rhein n. HamburgVenezuela n. Hamburg Plut n. Hamburg Whitworth n. Newcastle Ambon n. Hamburg Ouse n. Goole Reval n. Cork Orpheus n. Kopenhagen Amstel- stroom n. Leith Rijnstroom n. Hull i Mids- land n. NewcastleBoeroe n. Rangoon. MAASSLUIS. Aangek. 23 Febr. Iris v. Bremen. Vertr. Flandria a. Gothenburg Holsteyn n. HamburgRedbreast n. Middlesbro Bernisse n. CardiffGaasterland n. Leith Rhesus n. Oost-Azië Uno n. Londen Iris n. Bergen Robert Koppen n. Stockholm Sultan van Lahgkat n. PhiladelphiaStad Zaandam n. Hamburg Menelaus n. Lon den Sassenheim n. HamburgHaaland n. GangemouthAlgorab n. Hamburg Olivia n. Hamburg Ary Scheffer n. Havre Broesen n. Huil Kellerwald n. Hamburg Estland n. Algiers Lise Blume n, Swansea Hernia n. Kopenhagen Flora n. Bremen Hela n. Hamburg Irwell n. Hoole Weser n. HamburgDamsterdiep n. Kings Lynn, EEN REKEST VAN VLEESCH- VERVOERDERS. Een aantal vleeschvervoerpatroons w. o. de Amst. Rijtuigmij., heeft zich met een rekest tot den gemeenteraad gewend, waarin zij betoogden, dat zij als gevolg van hef gemeentelijk monopolie van verkoop en vervoer van buiienlandsch bevroren vleesch, in zeer moeilijke positie verkee- ren, en langzaam maar zeker hun bedrijf zien wegkwijnen. Door de concurrentie van het bevroren vleesch zijn de slachtingen aan het abat toir zeer verminderd. De meeste klanten van adressanten bestaan uit grossiers in rundvleesch en importeurs van Deense h vleesch. Nu zijn ook de aanvoeren van Deensch vleesch aanmerkelijk verminderd. Door den sterk verminderden omzet van bovenbedoelde grossiers en importeurs zijn de diensten van adressanten bijna niet meer noodig, met het gevolg, dat het vleeschvervoer- en sjouwersbedrijf in zulk een benarden toestand verkeert, dat een groot gedeelte van het personeel moest worden ontslagen. Redenen waarom adressanten verzoeken het daarheen te leiden, dat de vrije handel in bevroren vleesch worde hersteld. Vr, Gaarne wilde ik vernemen, of het inkomen hetwelk voorkomt op het aanslag biljet belastingjaar 19231924 berekend is naar het inkomen van l Mei 19221 Mei 1923 of van Januari—December 1922. Antw. Wanneer u met Mei 1923 een vaste bron van inkomen heeft gehad, is uw aanslagbiljet berekend naar het kalender jaar 1922. Vr, Ik verdien 1560 per jaar en nu ben ik aangeslagen voor 41.77 en ik heb twee kinderen. Is dit goed? Antw. Over het belastingjaar 19231924 wordt u in Haarlem bij een inkomen van 1560 aangeslagen voor een bedrag van 27.61. Vr. Kunt u mij het juiste adres opgeven van het Bestuur van den R, K. Vrouwen, bond te Haarlem? Hetzij voorzitster ol pen- ningmeesteresse. Antw. Presidente is mej. F. A. M. Peeters, Bloemcndaalscheweg 72, Bloemendaal. Vr. Ik ben één dag in de week uit wer ken en nu heb ik eens verzuimd wegens ziekte. Is mevrouw nu verplicht mij dien dag uit te betalen? Antw. Ja. Vr. Een heer heeft bij mij een kamer met pension gehuurd per maand en betaalt na iedere verstreken maand. Nu wordt deze persoon overgeplaatst door zijn firma naar een andere plaats en daarom heeft hij heden de huur opgezegd, om einde dezer maand te vertrekken. Kan ik schadevergoeding vragen? Antw. Die heer dient den wcttelijken op zegtermijn in acht te nemen. Dat wil zeg gen in dit geval dat hij aan het einde der maand opzegt tegen het einde der volgen- maand. Doet hij dat niet, dan hebt u recht op schadevergoeding. Vraag van A, L. B. tc Bakkum. Antw, De door U bedoelde Credietbank is vermoedelijk failliet. Wij gelooven daar om niet, dat u nog veel k&ns op het lot zult hebben. Wilt u het echter probeeren, dan zult u zich bij den curator als debiteur moeten la ten inschrijven. Vr. Ik ben gehuwd, heb een kind van 1/4 jaar en woon te Spaarndam, alwaar het percentage over 1922, 3'A pCt. is. Ik ver diende van Mei 1922 tot December 35 per week; van December tot 1 April 30 per week en tot Mei 28 per week. Hoeveel belasting moet ik nn betalen? Antw. Wij kunnen u niet beantwoorden, omdat wij niet weten, over welk belasting jaar u het bedrag wilt weten, omdat wij uw inkomen over het voorgaande kalenderjaar moeten vernemen en niet over het belas tingjaar en omdat wij niet weten hoe groot de aftrek voor levensonderhoud enz. in Spaarn dam is. Indien u ons nader inlicht, zullen wij u antwoorden. Vr. Waar moet ik mij, volgens een adver tentie van 1 December 1923, vervoegen, om het daarin genoemde examen mede te maken? Antw. Genoemde advertentie is geplaatst door het Instituut Caland, Postbus 597, Rot terdam, welk instituut bereid is gratis in lichtingen te verschaffen. Is dit echter niet uw bedoeling, dan zult u zich kunnen wenden tor een Rijksambte naar (Directeur Postkantoor) die u wel zal kunnen inlichten, Vr.; Ben van lichting 1920 en heb gediend bij het Regiment Genietroepen, Afd. Radio en verlichting. Moest September j.l. voor herhalingsoefeningen in dienst, doch heb uitstel gehad tot een nader te bepalen da tum. Is U bekend wanneer personen die uitstel verkregen hebben, thans zullen worden op geroepen? Antw.: U wordt in 1924 opnieuw door den Burgemeester Uwer woonplaats voor herhalingsoefeningen opgeroepen. Tijdstip van herhalingsoefeningen is nog niet voor 1924 bepaald. Zoodra de herha lingsoefeningen voor 1924 zijn vastgesteld, zullen zij door middel van deze courant worden gepubliceerd onder vermelding van korpsen en tijdvakken. Alleen dienstplichtigen der infanterie en cavalerie werd reeds vergund resp. 1416 Januari 1924 en 315 Maart 1924 in het garnizoen Amersfoort de herhalingsoefenin gen te volbrengen, waartoe zij in 1923 ver plicht waren. Heden overleed na een lang en geduldig lijden, onze innig ge liefde Zuster en Behuwdzuster, Mejuffrouw ELISABETH MARIA HENRIETTE SCHOONMAN, na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van bijna 63 jaren. M. DE WlJS-Scboonman P. DE WIJS A. SCHOONMAN Haarlem, 23 Februari 1924. Anegang 40 rd. Profundusdag Dinsdag 26 Februcri van 24 uur. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. De H.H. Uitvaartdiensten zul len gehouden worden in de Pa rochiekerk van den H. Joseph in de Jansstraat op Woensdag 27 Febr. a.s. te 7, 7M, 8 en ten 9'2 uur de plechtige gezongen Re quiem, waarna de begrafenis van uit de Kerk op hel R.-K. Kerk hof „St. Bavo" te Haarlem. 1 Heden overleed, na een kort stondige ziekte, na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Man, Broeder, Behuwd-Broeder en Oom, de Heer ARNOLDUS VAN DER MEER Echtgenoot van Johanna Heemskerk, in den ouderdom van ruim 55 jaren. Wed. A. v. d. MEER- Heemskerk W. P. v. d. MEER C. J. v. d. MEER- Remmerswaal en kinderen Uithoorn, 23 Februari 1924. Eenige en algemeene kennisgeving. Ondergeteekende betuigt aan aller, zijn voor de vele blijken van belangstelling bij zijn 25-jarig jubileum ondervonden.. H. UILENBROEK Fa. A. FEDERMANN. NOT.ARIS VAN NIEKERK te Haarlem, verzoekt allen, die iets t vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan de nalatenschap van den Heer laatst wonende te Heemstede, Binnen weg 62 a en overleden 6 Decembr 1923, daarvan opgave of betaling t doen vóór 15 Maart 1924, te zijner, kantore, Nieuwe Gracht, hoek Ki- naupark. ïll 3ICIE1 conversatie, Grammatica, Handels Correspondentie. Privaatles billijk. Cursusles f 3.— p. maand. Examinator in Eng. Handalscorretp. FRANS HALSSTRAAT 1 njdsrs. De beroemde Asthmakuur var Or. med. ALBERTS, Borliin S. W. 11 (Chefaris Dr. Ziegelroth, Berlijn) die deze ziekte in 15 weken rplkomen geneest, «ordt toegepast door mijn waarnemenden arts, lederen Woensdag van 10—1 uur in trasterdam, Hotel .De Pool", Damrak 41'. UIT VOORRAAD LEVERBAAR HAARLEM KRUISSTRAAT 11 1 ons voldoende voor 2 liter Melk. Anijsblokjes, 1 ct. p. stnk Sterks Ani]st„a3etleii Al onze Hoastartikeien zijn van zuivere grondstoffen en billijk in prijs Alle Specialité s Chemicaliën voor ieder bedrijf N.V. DROG.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 3