[J r Een ftidrine-vliegtuig te Bloemendaal omlaag gestort. Onze Agentschappen Politieke crisis. Donderdag 28 Februari 1924 [Dit nummer bestaat uit 8 bladzijden. - Eerste Blad BENNEBROEK. Sik. l»l d.« rata» UIT DEN OMTREK. VOORHOUT. LEIDEN illlilli? Het vliegtuig ernstig beschadigd. De bestuurder en passagier ongedeerd. HILLEGOM. BEVERWIJK. SASSENHEIM. NIEUW-VENNEP. zijn gevestigd als volgt: T. Admiraal. Limmen. R. Assendelft. Bennebroekerlaan 129. Bennebroek. J. Bakker. Koningsweg 116. Wijkeroog. J. Bakker. Koningsweg 116. VelseroordL Jaargang 14675 P. Beemsterboer. Nieuw-Vaart 170. Edam. J. B. Boelé Geel. Vinkenstr. 20. NieuwrVennep. Chr. Buur. Akersloot. J. Bruinenberg, Duinweg 308. Wijk aan Zee. M. C. Bosch. Hoofdvaart Lijnden." J. M. Brouwer. De Hoef. A. v. Eik. Elfhuizen. Mijdrecht. C. Gras. Houtkade 12. Wormerveer. W. van Gelderen. Wilhelminastraat 19. Krommenie. D. Greuters, Weesland, Monnikendam. N. Groen in 't Woud Aarlander veen Th. Hagendoorn Achterdiik, Uithoorn. G. Hendriks, Spieringen weg, Vijfhuizen. H. Homburg, Overveen-BIoemendaal. F. Hendinga, Abbenes. B. Jansen, Peperstraat 33, Beverwijk. H. Jansen, Cloosterweg 13, Heemstede. Mej. L. Kaasenbrood, Hagelingerweg, Santpoort. J. Kamper, Heilo. C. v. K est eren, Juiianastraat, Lisse. A. Koolbergen, Parkstraat, Hoofddorp. J. Koeman Bronkhorststraat 68, Noordwijk. SA. v. d. Lande, Spaarndam-Haarl.Iiede. B. v. d. Lans en Zoon, Brouwerdwarsstraat 6, Hillegom. N. C. A. Lerberqué, Nieuwveen. H. E. Pompe, BLdaalscheweg, Zilk. H. de Raadt, Rijksstraatweg 322, Schoten (dorp). A. Rekelhof, bij de R.-K. Kerk. De Kwakel. J. Roessen, Kerk weg 4, Vogelenzang. A. Rozenheek, Bloemstraat 76, IJmuiden. A. Stam Schagen. C. Stavenuiter Doolhof, Volendam. P. Stevenhagen Oosterduinweg, Aerdenhout. J. Speyker, Lijnderdijk 76, Halfweg. A. Spierings, Leimuiden. V. Tross, Baanstraat 17, Hoorn. A. v. Vliet, Vinkeveen. C. Vos, Smidspad 48, Zaandam. J. Vermey, C 142, Nes a.d. Amstel. Mej. J. Voorn, Bronkhorstlaan. Voorhout. B. de Vries, Padjedijk 33, Purmerend. C. Wagenaar, Ridderstraat Medemblik. G. v. d. Wensch, Wiistelaan, Jan Gijzen vaart. A. de Winter, Warmond. J. v. Woensel, Houtvaart. C. Zaal, Bovenkerk. J. Zonneveldt Lange Buurt Uitgeest. P. Zwaanenburg, Ostadestraat 4, Zandvoort. N. Zoet, Geei-Vinkestraat (N. Vennep! Lisserbroek. M. Bakkum N. Streng. Heemskerk. Brakenhof. Vinkelaan (Bakkum). Castricum. H. Leyen, Egmond a.d. Hoef. Mej. Joh. Lunenburg van Dam, Nieuwkoop. A. H. v. Noort, Schulpweg, N oor d wijkerhout R.-K. Prop. Club, Wormer. C. Noordermeer, Hoofdstraat 195, Sassenheim. De ADMINISTRATIE. De abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: Per week 0.25 Per kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bij fooruitbetaling 3.58 Bureaux: Nassaulaan 49 Haarlem. Telefoonnummers1426, 2741 en 1748. Postrekening No. 5970. NIEUWE HAARLEMSCHE De heer P. Klaver, voorzitter der feest- commissie, opende met den Christelijken I schuren enz. Schrik niet, rustige lezer, er is in Den groet en een kort woord van welkom. Daar- na werd het Bondslied gezongen. Verdol- Haag niets aan de hand. Maar er is kort «buiten onze grenzen gisteren een regeerings- trisis ontstaan, welke wij van belang ge- ,noeg achten, om er op deze plaats even de aandacht op te vestigen. Onder de buitenlandsche berichten vindt ■men gewag gemaakt van het aftreden van jhet Belgische kabinet. Men is bij onze zui derburen al eenigen tijd bezig te vechten [over het handelsverdrag met Frankrijk, het- welk in Mei van 't vorig jaar te Brussel werd geteekend, en hetwelk het parlement alleen maar behoefde te bekrachtigen. Tegen dit handelsverdrag is een sterke oppositie gekomen. Men beweerde dat Frankrijk zich zelf door dit verdrag enorm bevoordeelde ten koste van België en wel in deze ver houding, dat Frankrijk bevoordeeld werd op vijf artikelen tegenover twee voor België. Door de regcering is dat tegengesproken; zij maakte er tenslotte een portefeuillekwesfie van. En hierin zit het fatale der kwestie. Het is iets ongewoons, dat een regeering valt op het al of niet aanvaarden door de Kamers van een in concept door den minis ter van buitenlandsche zaken geteekend handelsverdrag. Het bewijst opnieuw, wat zoo herhaaldelijk wordt beweerd, dat Belgie geen zelfstandige politiek voert, maar zich door Frankrijk op sleeptouw laat nemen. Dat is op de eerste plaats verderfelijk voor België zelf; behalve dat het land zelf al zoo veel moeite te over heeft om zijn budget in evenwicht te krijgen, maakt het nog alle ischokken mee, welke de Fransche frane 'ondergaat, met het gevolg, dat het volk het 'vertrouwen in het eigen betaalmiddel begint te verliezen. Begin vorige week was er een paniekstemming waarneembaar; men begon levensmiddelen op te koopen als in de da- Sen van Augustus 1914. Industrieelen berichten aan hun buiten landsche afnemers, dat zij alleen tegen gulden of dollarkoers.verkoopen; de Belgi sche franc in geen betrouwbaar ruilmiddel meer. Ondanks de verklaring van een deel der tegenstemmers, gisteren in de Belgiscna Kamer, dal het met tegen de politiek van de regeering-Theunis ging, maar enkel tegen het handelsverdrag, maken wij ons sterk, dat deze paniekstemming onder het volk de eigenlijke reden van den val van het minis terie is. Na de stemming zal men in Brus- selsche regeeringskringen zelf ook wel tot toch, waarbij de vertrouwenskwestie door den premier was gesteld, is met een meer- In het ergste geval had men op twee of drie - stemmen gerekend; de verwachting was ech- wijl bij vrije oefeningen aspiranten eenige stemmen g oneHe standen werden eemaakt. die zeer van een tooneelzaal en een auto-garage. Bouwvergunningen, Door B. en W. zijn i in het afgeloopen jaar 48 vergunninge^ ver- leend tot het bouwen van woonhui: izen. gens hield de afd.-voorzitter, de heer C. G. v. d. Poll een propagandischen speech, waarin hij krachtig opwekt tot aansluiting bij de Hanze en haar nuttige instellingen. Dit woord richtte hij in het bijzonder tot de ongeorganiseerden en de afgedwaalde Han- zeleden. l'Amitié gaf daarna bet mooie too- heelstuk „Gebroeders Kalkoen", dat schitte rend gespeeld werd. Verder was er veel afwisseling, rad van avontuur, voordrachten, zang. 'n Mooie avond. Mr. F. J. Gerritsen. Met bijzonder ge noegen lazen wij, dat onze plaatsgenoot, de heer F. J. Gerritsen fe Leiden promoveerde als docter in de rechten. Een korte biogra fie vinde hier 'n plaatsje. De heer Gerritsen geboren te Hillegom bezocht de R. K. Lagere School van den heer Litjens, die hen opleidde voor het toelatingsexamen van kweekeling aan de R. K. Kweekschool te Oudenbosch. Onderwijzer geworden, ver kreeg de heer G. een plaats aan de R. K. Jongensschool alhier. Daar onderscheidde hij zich als een kun dig onderwijzer en opvoeder. Twee jaren bleef hij daar, het tijdvak, door de wet geëischt om het examen voor hoofdakte te kunnen afleggen, behaalde deze onder wijl de akte wiskunde om vervolgens de col leges aan de Hoogeschool te Leiden te volgen. Thans, op zeer jeugdigen leeftijd, is de heer Gerritsen weer „meester", zij het in anderen zin. Eenvoudig jcngmensch, in-Katholiek, zal voor dezen jeugdigen Advocaat zeker een schoone toekomst zijn weggelegd, tot vreug de zijner ouders en tot roem van onze plaats. Aan hem onze oprechte felicitatie. Dinsdagavond gat de k.K. Gymnastiek- vereeniging „O.B.K." een goedgeslaagde uitvoering in het R.K. Vereenigingsgebouw. De zaal was geheel gevuld. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op den Weledel Gestr. Heer Tilman, burgemeester, en den Weled. Heer Tilema, Gemeentesecretaris. Na een kort openingswoord van den Voorz. den heer P. B. de Wit, had de opmarsch plaats van de 55 leden en aspiranten, onder 'riding van hun directeur den heer Jac. v. d. Scarier, die al direct toonde een uitstekend constructeur te zijn. Wat keurig marcheerde onze Bennebroeker jeugd, onze Roomsche toekomst. Dat echter de leider de jongens weet te brengen op een hooger trapje der sportladder bewees wel de afwerking van het verdere program. Het was pas de 2e uit voering, (wij meenen, in Nov. trad dit clubje voor het eerst op na een halfjarig bestaan), maar het verschil tusschen die le en 2e uit voering was zeer groot en wij twijfelen niet, of, als de leden zóó doorgaan met oefenen, selsche regeeringskringen zeli ook wel tot oncjer leiding van den heer v. d. Schrier die conclusie komen. Het handelsverdrag vgr kunnen brengen. Vrije ordeoefeningen aspiranten oogstte al direct veel bijval, terwijl „Hoogbrug" voor derheid van zestien stemmen verworpen, heeren zeer vlot en goed werd uitgevoerd. Stokoefeningen heeren was uitstekend, ter- zeer goede standen werden gemaakt, die zeer in den smaak vielen. Na de pauze brugoefeningen, vrije oefe ningen en hoogrek, zoowel voor heeren als aspiranten. Na de pauze werd door de leden aan hun kranigen directeur als blijk van waardeering een bloemenmand aangeboden, omdat, zoo zeide de voorzitter, hij de ziel der vereeni- ging is, en aan hem is te danken de bloei onzer vereeniging. Zeer getroffen door die aardige attentie dankte de heer v. d. Schrier, en zeide dat het niet meeviel, vooral met zóóveel aspiranten, maar deed de belofte, zoo hij op aller mede werking mocht rekenen, O.B.K. tot een der beste gymnastiekvereenigingen in den omtrek te brengen. De avond werd afgewisseld met allerleuk ste voordrachten, zooals „de Voetbal- keeper", „de Straatmuzikant", „Mijn Vader en ik", en het duet de twee landloopers en de dorpskomiek. Ook werd in een vrije oefening keurig de letters O.B.K. uitgevoerd, en als slot waren keurige marmergroepen, waar onder één de letters O.B.K.. Een leuk lachnummer was ook nog de clown, die allerhande kunstjes uitvoerde, daarom is verbazend gelachen. De 2e uitvoering van O.B.K. is een succes- avond geworden voor onze jonge Roomsche club, en wij twijfelen niet of het woord van den voorzitter om toe te treden als donateur of donatrice zal weerklank vinden, daar de kosten zeer duur zijn. Met een woord van dank, aan den heer Burgemeester en secretaris en de vele aan wezigen voor hun belangstelling, sloot de voorzitter de goedgeslaagde uitvoering. „Tabitha." Onze R.K Naaivereeniging „Tabitha" hield dezer dagen wederom hare gewone jaarlijksche vergadering. Het bleek, dat de dames-werksters in afgeloopen jaar zeer v'eel en goed werk hadden gedaan. Tezamen een 140 stuks linnengoed lag klaar ter uitdeeling aan behoeftige gezinnen. Gezien de tijdsomstandigheden zal menige huismoeder met graagte één of meer stukken daarvan in ontvangst nemen. Ongeveer 35 huisgezinnen zullen met een gave verblijd De beschermheer der vereemgm°, ae worden Ongetwijfeld zuMcn zij hunne wel- Edclachlbare heer Burgemeester, dankte na doensters wel hun dankbaarheid bewijzen ftFlnnn kunstlievend Voorhout, voor de fi- I door een extra gebedje en zeker den goeden fonds voor het concours en hoopt, dat het daarvoor in alle opzichten concours voor „St. Caecilia" 'n succes zal Binnen niet al te langen tijd zullen de t j damesijwerksters weer de parochie rondgaan Tichelaar. Gisteren gaf in café v. Boer-om offertjes op te halen voor dat mooie h„v. «ara».™» a. «hooikted,. ter, dat er wel zooveel Katholieken zouden wegblijven, dat er voor de regeering een kleine meerderheid kwam. Daarom is deze stemming zoo verpletterend. Ook in Parijs voelt men er de diepere beteekinis van, geli,k uit de eerste indruk ken over het Brusselsche Kamervotum blijkt. Hoewel in het algemeen betreurende, dat deze moeili,k oplosbare ministercrisis op nieuw onrust brengt in de Europeesche pclitiek, terwijl niets meer noodig is dan een kalme stemming, hopen wij toch, dat deze schok er toe zal bijdragen, om de bui tenlandsche politiek van België op reëeler basis te brengen, wat allicht aan heel den toestand ten goede zal komen. 7r St. Caecilia. De R. K. Muziekvereni ging „St. Caecilia" gaf op Maandag en Dins dag j.l. een uitvoering respectieveli,k voor donateurs en kunstlievende leden, onder leiding van den heer HL Bolderdijk, uit Lei- den. De zaal van café „Boerhaave was beide avonden tot den nok gevuld. De Voorzitter, de heer G Witteman, heet de aanwezigen welkom en hoopt dat het concouts hetwelk a.s. zomer alhier zal ge houden worden, evenveel belangstelling zal hebben, dan de uitvoeringen. De volgende nummers werden 6 ten ge- hoore gebracht Er waren zoo goed als geen fouten te con- stateeren St. Cecilia kant er zijn, dank zij den onvermoeiden ijver der leden, doch vooral van haren Directeur. Wanneer nu t pubiiek mee wil werken en onder de num mers de noodige stilzwijgendheid in acht neemt, worden de uitvoeringen van St. Ce cilia een waar kunstgenot Het verdere deel van den avond werd op geluisterd door het Duo „Joe en Nelli," die de aanwezigen met hun humor vermaakte. Mej Joh. Krijnen, begeleidde aan de piano het duo. De beschermheer der vereeniging, de Kantongerecht. De Kantonrechter te Leiden heeft veroordeeld: Wegens overtreding van het Motor- en Rijwielreglement C. W„ Noorwijkerhout, 3 of 3 dagen hechtenis; Vrijgesproken werden: A. V., te Hillegom, beklaagd van overtreding van het Tramweg reglement: K. v. B., J. v. D„ L. M., Noord- wijk; beklaagd van overtreding der Leer plichtwet: G de B. ter Aar, beklaagd van overtreding der Invaliditeitswet, werd ont slagen van rechtsvervolging. orkest „Speranza" uft Warmond met een vroolijken marsch dezen feestavond in, waarna ten tooneele komen Pieternel en Thomasvaêr en de daarbij betrokken oom, die eensamenspraak geven V etreffende het afgeloopen jaar waarin wordt weergegever het sociaal-, politiek- en parochiaal leven j daarbij niet vergetende de algemeene jubi leumviering alhier De prachtige costumee- ring, naar ouden trant, droeg zeer veel bij tot vervolmaking dezer samenspraak, welke onder het aanwezige publiek veel bijval oogstte; vooral oom was schitterend in zijn roL Na een paar mooie nummers van Speran za, werd ten tooneele opgevoerd het klucht spel „Excellentie". Ook hier gaf de aanklee ding van het tooneel blijk van juiste keuze iÉÈSPP'*' De gistermiddag nabij Bloemendaal gevallen vliegmachine, omtrent wier ongeval wij elders in dit blad een uitvoerig verslag geven. Woensdagmiddag omstreeks half vier is alhier een ongeluk gebeurt, dat groote ma- terieele schade veroorzaakte, doch echter geen inenschen het leven heeft gekost, of schoon het gevaar daarvoor zeer groot ge weest is. Het marine-vliegtuig F 1, bestuurd door den officier-vliegenier 2e klas E. W. Adri aans is op een weiland aan den Bredt- rodeweg nabij het buitengoed Caprera omlaag gestort. De vliegenier de heer Adriaanse vertol- de ons omtrent het ongeluk dat hij met x.ja passagier den matroos Gerrit van Houte, van Venlo kwam. waarheen hij vanmorgen voor een dienstreis gegaan was. Op den terugweg ging alles goed en de motor werkte best. Boven Haarlem echter begon de motor onklaar te worden en zag hii zich genood zaakt een noodlanding te doen. Daar dit echter boven de stad niet mogelijk en ook zeer gevaarlijk was, veranderde hij van koers en zocht den kant van Bloemendaal op. Plotseling weigerde de motor geheel en kwam hij met snellen gang op eer, wei land terecht; het vliegtuig reed nog een twintig meter door, waarbij het landings- toestef brak en het gevaarte tot staan kwam. Zoo gauw was hij niet geland, oi van alle kanten kwamen menschen tei hulp snel len, die aanvankelijk het ergste vreesden. Het liep echter nog tamelijk goed af. Een vleugel is gebroken, de schroef en het landingstoestel zijn eveneens gebroken. Tot zoover onze zegsman Zooals begrijpelijk is trok bet vreemde gevaarte op het weiland aan den weg de algemeene belangstelling. Echter werden de nieuwsgierigen op behoorlijken afstand gehouden door de politie, die inmiddels ter plaatse was verschenen. De vliegenier, geholpen door zijn pas sagier. gingen na de noodlanding er dade lijk toe over de machine, voor zoover mo gelijk was, te demontecren. Een der vleu gels, die geheel onbeschadigd was, werd afgenomen en in het gras gelegd. Dan werd de machine onder politiebe waking achtergelaten. Hedenmorgen werd door een auto met aanhang-chassis uit den Helder het toe stel opgehaald en naar Den Helder terug gebracht om daar verder hersteld te wor den. Het ongeluk, dat betrekkelijk zoo goéd is afgeloopen had aan twee menschen het leven kunnen kosten. De vermoedelijke oorzaak is, dat de sproeier van den motor defect raakte. De vliegmachine kwam eerst gedeelte lijk in een greppel terecht, waardoor een der vleugels brak. Besluit dus om lid te worden, als ge nog geen lid mocht zijn. ren eenige toeren ten beste, die zeer in den smaak vielen z v U A E g^en v D A a trieSa! z. 'v. H. A." NOOPDWIJKERHOUT. AHardhollee; M. S. B d v. J. A. Homan- Burgerlijke Stand. Geboren Adrianus de—Zwart; J W. M., d. v. H. G. Langeveld Leonardus, zoon van P. P. Verdegaal en A. Zanc'bergen. Clemens Henricus Cornelis, zoon van C. Overleden: F. C. v. Kampen, oud 8 maan- F F. Bemelman en J. A. E. Koot; Wil den. Gehuwd; J. Vink, te Noordwijk en A. de Groot; J. Brasker, te Alphen a. d. Rijn en M. Tetteron Ondertrouwd: J. J. Uljee en K. C. Verhae- gen; G. Hoogervorst en H. J. Heijtmajer, te Amsterdam. Hanze-avond. Gisteravond hield de Afd. Hillegom een feestavond in café „Flo ra". helmus Theodoras, zoon van A! W. van Saase en A. J. Heemskerk Overleden: Johannes Hendrikus Burink, 70 jaar, te Amsterdam; Cornelis Theodo ras Einigman, 80 j., te Amsterdam; Gijs- bertus Evers, 3 maanden, alhier; Cornelis Johannes Petras Bruininck, 47 j., te Helder. Gehuwd: Aris Vink, te 's-Gravenhage en Maria Meyer, alhier; Adrianus Johannes Weijers Gerarda Heemskerk beiden, alhier. Verzoek aan B. en W. Door G. Rem merswaal, café De Nachtedaal, is bij B. en W. een bouwplan ingediend voor den bouw DE NAVORDERINGSKWESTIE. De Hooge Raad heeft gisteren arrest ge wezen in de bekende kwestie van de Leid- sche Navorderingsbelasting. De Hooge Raad vernietigde gedeeltelijk het vonnis^ en arrest van Rechtbank en Geiechtshof te 's-Graven- hage en verklaarde ongegrond het beroep der belastingschuldigen op verjaring, doch verklaarde zich overigens onbevoegd om van de vordering kennis te nemen. De gemeente Leiden is dus in hel gelijk gesteld en de belastingschuldigen, die heb ben geprocedeerd, moeten nu, behalve hun belasting, ook nog de proceskosten beta len, die als we goed zijn ingelicht dc voor hen optredende advocaten niet zoo laag hebben gesteld Aanbesteding. Door het gemeentebe stuur is aanbesteed het vernieuwen van den onderbouw der Singelbrug over den Nieu wen Rijn aldaar, waarvoor van de 9 inschrij vers de laagste was de lirma J. J. Ditman en Zn., aldaar, met 22.000. Zuster Boniiacia. t Te Scheveningen is overleden de Eerw Zuster Bonifacia. Zuster Maria Bonifacia (in de wereld mej. Bronshoff) was 59 jaar in het kloos ter der Arme Zusters van het Goddelijk Kind geweest en meer dan 40 jaren was zij hier ter stede in het Gesticht de Voor zienigheid werkzaam, alwaar zij steeds de bewaarschool voor haar rekening had. Inbraak. Gisterennacht is alhier ingebro ken in den winkel van kruidenierswaren, vleeschwaren, enz. van den heer Smitte- naar, in de Groenesteeg. De dieven heb ben zich van vleeschwaren en wijnen mees ter gemaakt en tevens een en ander ver nield. Een der inbrekers, zekere S., is reeds gearresteerd, en de arrestatie van zijn mededaders wordt spoedig verwacht. Vonnis bevestigd. Door het Haagsch Gerechtshof is bevestigd het vonnis van den Haagschen Politierechter, waarbij J. J- v. d. B„ zonder beroep, te Leiden, is ver oordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf we gens diefstal. Spoorwegverbetering Beverwijk - Haar lem - Amsterdam. Bij de firma Dingier, Boekhandelaar, Breestraat, ligt voor ieder belanghebbende een schrijven ter teekening hetwelk aan de Directie der H. IJ. S. M. zal worden gezonden, waarin wordt ver zocht, eenige sneltreinen van Beverwijk naar Haarlem en Amsterdam in te las- schen, waardoor op een vluggere manier de steden bereikt zullen kunnen worden. Zirgen zonder vergunning. Voor net liedjes zingen zonder vergunning zijn ver- baliseerd K. d. G. en J C. F. Rijden zonder licht. Voor overtreding der motor- en rijwielwet is verbalisecrd H. V. Verbaliseerd. Voor overtreding der vuur- wapenwet is verbaliseerd D. R. K. Tooneelvereeniglng „Amicitia". Deze vereeniging gaf Dinsdag en Woensdag j.l. een uitvoering in het K. S. A.-gebouw, Precies half acht zet het welbekende strijk- i van het bij dit leuke spel benoodigde ma teriaal. Vooral het eerste bedrijf bracht de lachspieren in beweging. Hier bleek dat Amicitia met hare amateurs zeker niet be hoeft onder te doen voor andere vereeni- gingen, om de menigte eens een lachavond te bezorgen. Slijpsteen, Bigmans, Vulpen en de beide huisknechten waren eenig in hun spel. Aan het einde van dezen feestavond sprak de ZeerEerw. heer Pastoor aan de hand van de gedichten van Joost van den Vondel eenige hartelijke woorden. Een daverend applaus viel den Herder ten deel en wij kunnen getuigen, dat waar lijk deze avonden voor Katholiek Sassen- heim zijn geweest, avonden van genoeglijk samenzijn in onderlinge roomsche harmonie. Veiling. Gistermiddag had in vafé Nijs- sen, ten overstaan van Notaris J. A. Overmeer de veiling bij opbod en afslag plaats van I. Een Burgerwoonhuis met schuren en erf en groote werk-plaats, groot 3.94 A. ge legen te Nieuw Vennep aan de Sint Antho- nistraat aldaar. Kooper de heer C. Joh. Bak ker en Jzn. te Hillegom voor 5250. II. Een perceel bouwterrein en bouwland gelegen naast de spoorlijn aan den Hoofdweg te Nieuw-Vennep, groot 23.80 A. Hoogste bieder de heer L. J. Boghout 1800 niet gegund. Advertentiën 35 cents per regeL Bij contract belangrijke korting. Advertentiën tusschen den tekst al. ingezonden mededeeling op dl le Pagina's 60 ct. per regel. Vraag- en aanbod-advertentiën 14 regel» 60 cent per plaatsing; elke regel meer* 15 cent. bij vooruitbetaling 99* SSCeSSSSSSBSSRt Voor abonnementen, advertentiën, alsmede drukwerk, wende men zich ter plaatse tot den agent. P.S. Binnen enkele dagen zullen alle agentschappen voorzien worden van een emaill: naamplaat van de NIEUWE HAAR LEMSCHE COURANT. Heb bet nitstekendste aan te bieden dat iemand wenschen kan, boe zal de wereld het weten, indien gij niet adverteert. JOHN, P. ROCKEFELLER.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 1