AARNEBANK Dit nummer bestaat uit 24 bladzijden, waaronder het geïllustreerd Zondagsblad in acht bladzijden. Leekepreeken. Ingszonden Mededeelingen Spaarbankboekjes met 4 pCt. rentevergoeding. U/T DEN OMTREK. Zaterdag 1 Maart 19; 46ste Jaargang No. 14677 a 75 cents per regel. Alle BANKZAKEtf Mie EFFECTENZAKEN. Alle ASSURANTIEZAKEN. HEILO. VOLENDAM. RHEUMATIEK, HOOFD- EN ZENUWPIJNEN, De pijn geheel verdwenen. J. J. WEBER ZOON Opticiens Fab-lkanten Koningstraat 10 Haarlem. KROMMENIE. EGMOND-BINNEN. LEIJMUIDEN. De abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: Per week 0*25 Per kwartaal 3*25 Franco per post per kwartaal bij vooruitbetaling 3.58 Bureaux: Nassaulaan 49 Haarlem. Telefoonnummers: 1426. 2741 en 1748. Postrekening No. 5970. NIEUWE LEMSEHE CflURAUT Advert en tién 35 cents per regel. Bij contract belangrijke korting Advertentiën tusschen den tekst al ingezonden mededeeling op dc le Pagina's 60 ct. per regel Vraag- en aanbod-advertentiën 14 regels 60 cent per plaatsing; elke regel meer 15 cent bij vooruitbetaling. 28. „Juffrouw Pieterse" aldus wendde zich de procuratiehouder van de firma Donker en Jansen tot de vijf en twintig- arige kantoorbediende, die op een goeden aiofg n, drie minuten te laat het kantoor kwam binnenstuiven „u heeft er toch aan gedacht de twee telegrammen te ver senden, welke ik u gisterennamiddag mee laf?" De aangesprokene bloost en bijt met le kleine witte tanden op de onderlip. Neen; ze heeft het werkelijk vergetenl De tbureauchef begrijpt het stilzwijgen als een ontkennend antwoord; 't is niet de eerste maal, dat het jufje wat vergeet! „Hoe kunt u dat nu vergeten," valt hij 'uit. „Ik heb u nog zóó gezegd; wanneer de telegrammen niet op tijd weg komen, gebeuren er ongelukken. Nu komt prof. D. uit Delft, terwijl onze Directeur afwezig (s. De man maakt dus zijn reis voor niets en verbeuzelt een kostbaren dag. En de sending uit Amsterdam is vanmorgen ver- geefsch adgezonden; wanneer ze aankomt, kan alles weer ongeopend retour. U bent och geen kind meer, dat ik u de papier- :jes in de aand moet geven, wanneer ge de leur uitgaat Jufirouw Pieterse dreigt onder den last raa haar schuld te bezwijken; ze trappelt net baar rechter voetje van boosheid op baar zelf. Al weel vergeten; al weer de oude kwaal en een excuse heeft ze nietl jDaar hoor: ze den menschkundigen chef VERGEETACHTIGHEID. de onnoozele papiertjes op haar tafel ver getend. Inderdaad, vergeetachtigheid is een blijk van gebrek aan belangstelling in zijn da- gelijksch werk; en, wanneer het gebrek niet met energie wordt overwonnen, wordt het nog veel erger. Want een vergeetach tig mensch kan zelfs personen en zaken ver- waarloozen die hem wel degelijk ter harte gaan, waarin hij zeer veel belang stelt en die toch het slachtoffer worden van zijn fout. Dat komt, omdat hij leeft in een roes, in een soort bedwelming; dat hij zijn ge dachten, zijn fantasie niet de baas is; om dat hij reageert „p alle indrukken en zich niet gewoon heeft gemaakt zich zelf in te toornen, te denken, te werken volgens een vast plan en een regelmaat, waarop het duiveltje der vergeetachtigheid geen vat heeft. Want vergeetachtigheid is in laatste instantie niet anders dan gebrek aan ener gie, onmacht, om zich zelf te oefenen, zijn •geheugen levendig en i'risch te houden en vooral zijn wil zóó te stalen, dat wij zelf de dagelijksche levensdingen beheerschen en niet allerlei nietigheden ons leven ver gallen. Beroep u niet op den hóoggeleerde met zijn professorale verstrooidheid Hij is niet minder te verontschuldigen en zijn geleerd heid geeft hem geen recht om zijn zaken, buiten zijn wetenschap vallend, te ver- waarloozen. Zoo'n alles vergetende profes sor is het type van den man met de grove lijk is dat deze clausule blijft, want anders km de bouwer zich altijd er op beroepen: die gebruik ik, niet. Ook. de heer v. d. Vall meent, daff het beter is, dat die clausule blijft. Spr, is de meening toegedaan, dat de opzichter veel te veel werk heeft voor het hem verleende salaris a 250.—. In art. 9 wordt bepaald, dat altijd ken nis moet gegeven orden aan B. en W. van het plan van sic n. De heer Opdam vraagt of de inhoud van 4 M3. van de regenbakken niet te groot zal blijken, want een regenbak van 4 M3. is een kostbare bak. Opgemerkt werd dat B, en W. ontheffing kunnen verleenen. De heer Op-latn zou willen, dat vergund werd rietbedekking steeds te mogen ge bruiken, algescheiden van de 'huurwaarde, Na eenige discussie, blijft deze clausule st.:.an. De heer v. d. Vall stelt voor bij art. 48 het woord alcove te schrappen, want geen het landbouwbedrijf zullen blijken te zijn gekomen. Maar het zou niet in te denken zijn dat die menschen om een plaatsje kwa men vragen. Tot stemming overgaande, wordt het voorstel aangenomen met 8 tegen 3 st. Aan de orde komt nu een voorstel inzake herstelling van de gebouwen bij de be graafplaats. De kosten zijn geraamd op 650. De heer v. 't Veer vraagt of de gemeen te-opzichter toezicht houdt en of dat toe zicht dagelijks is. Spr. zou goed toezicht willen en zoo de heer Bouwman daar niet toe in staat is, dan zou spr. voorstellen, daar een ander voor te benoemen. De heer v. d. Vali zegt met verwonde ring het rapport te hebben gelezen. Aar het toezicht op-de gebouwde eigendomnier van de gemeente ontbreekt alles. Aan dc woning van het hoofd van de school zijn aande groote goot lekken. Spr. zots een maal ,per jaar een inspectie willen van al de 'gchn'ccnle-eigenOommen c'oor een des- zeggen: „wanneer uw moeder nu eens ter dood veroordeeld was en u kon haar red- ösahebbeïsjkhcid om op te gaan m één be len, door vanmiddag om 5 uur naar dcn P^d siudievak en zich van - - rechter te gaan zoudt u dat dan ook ver telen?" „Natuurlijk niet; maar dat is toch wat anders," waagt ze tegen te wer- Daar hebt u nu juist de fout in uw >pvu. en de reden van uw vergeetach tigheid; de zaken hier boezemen u geen voldoende belang in, anders zoudt ge zulke Jingen als dig telegrammen van gisteren, niet vergeten, dan zoudt ge nooit iets ,'ergeten!" Onze kantoorjuf is geslagen en druipt af. Zal die les haar nu beter hebben gé- maakt? Wij vreezen van neen. Want tegen /ergeetachtigheid helpen geen standjes, leen straffen, 'f Is een vreeselijke kwaal, lie, wanneer ze eenmaal ingeworteld is, dechts met geoote moeite, door eer, lang proces van geheugenoefening en wilsver- sterking kan genezen, Het tafereeltje, dat wij boven schilderden, Ss er een uit duizenden van iederen dag. Vergeetachtigheid is het groote levensver driet van ontelbaren; in de jeugd vergooit men er zijn carrière mee: slordig en ver geetachtig zijn de gewone redenen voor ontslag en de slechtste aanbevelingen in sen getuigschrift. Later raakt men er zijn /rienden door kwijt, ziet zijn zaken ver hopen, zijn relaties verminderen: wat heeft nen aan dien man; hij vergeet alles; op je brieven krijg je geen antwoord; wat hij be looft, voert hij niet uit; ten slotte krijg je een indruk van onbetrouwbaar heid!' Ziedaar bet zegel, dat men den vergeetachtige op het voorhoofd drukt. Wij [weten wel, dat de verontschuldigingen al tijd bij de hand zijn: het bovengeschetste meisje had er honderd kunnen opnoemen; maar de waarheid welke zij niet dorst «eggen was, dat zij juist even vóór het [sluiten van het kantoor door een vriendin werd opgebeld, die haar een heerlijk plan- loetje voor dien avond meedeelde. Maar dan «noest zij gauw voortmaken. En toen had zij, het hoofd vol van den komenden avond, lie toch zoo dolletjes zou zijn, hoed en nantel aangeschoten en, was weg gerend; alle andere j menschen en dingen niets aan te trekken, 't Zou heuscb de waarde van zijn weten- schappelijken arbeid niet verminderen, wanneer hij zich ook voor andere zaken interesseerde; integendeel, dat zou zijn géést-frisch en levendig houden en vermoe delijk zelfs zijn dor studiewerk bevruch ten Hij zou even groot geleerde blijven en beter mensch zijn, wanneer hij zich oefen de om zijn correspondentie geregeld af te doen, de datums van vergaderingen en be zoekers op te schrijven enz. Beroep u evenmin op uwe dol drukke bezigheden. Er zijn menschen, die nog veel meer „aan hun hoofd hebben," en die toch nooit iets vergeten. Ja, maar, zegt ge, dat zijn wondcrmenschen, die schijn|n; een hoofd a's een ijzeren pof ie k'oïtaif Toch niet, zij hebben een wil, en ge bruiken dien; dat is alles! Zij hebben zich aangewend, om dé zaken van hun beroep als de voornaamste te beschouwen en zich daarvan niét telkens door allerlei ijdele nietigheden te laten afleiden. Dat voor komt eerstens veel vergeetachtigheid. Tweedens zult gij een vaste orde en regel in hun huis vinden: zij hebben een notitie boek bij zich als een stuk van hun lichaam; het te raadplegen, is hun een gewoonte ge-, wordendoor eigen oefening. Zij heb ben een agenda, welke stipt wordt bijge houden, Zij hebben zich gewoon gemaakt, alle correspondentie dadelijk af te doen en die, welke noodzakelijk moet worden uit gesteld, een dusdanige plaats te geven, dat zij ze niet vergeten kunnen, In één woord, wie niets vergeten w i 1, heeft honderd middelen om zijn geheugen wakker te hou den. Niéts vergeten is een kwestie van willen. Daarom gewen u van jongs af niets te vergeten en rijt ge behebt met de kwaal van vergeetachtigheid, gaat ze energiek té keer; want ze verergert met den dag. En, vergeetachtigheid in een vergevorderd stadium, grenst heel dicht aan karakter loosheid. HOMO SAPIENS. Directie Mr. Th. WESTERWOUDT. Af Ot* Gemeenteraad. Donderdag 28 Februari s's namiddags 2 uur werd alhier, een raadsver gadering gehouden, welke door alle raadsle den werd bijgewoond, De notulen werden gelezen en goedgekeurd. Mededeeling werd gedaan van een inge komen schrijven van Ged, Staten, waarin medegedeeld werd dat het raadsbesluit in zake opheffing openbare schoot Van 27 Dèc. is verdaagd; dat het besluit van den raad inzake het verleenen van tuinders-crediet voor aan schaffing van kunstmest terug is gekomen met de mededeeling dat Ged. Staten niet kunnen meegaan met het voorgestelde van den Raad. Omdat de tijd drong zijn B. en W. doorgegaan. De voorzitter vreest dat wan neer voldaan zou worden aan de door Ged. Staten gestelde eischen, velen zich zouden [terugtrekken, omdat ze hun heele hebben ,en houden voor eén groote oommissie niet gaarne blootleggen. Bovendien zijn de be dragen niet zoo groot. Het eergevoel der menschen zou tegen een dergelijke blootleg ging opkomen Verder is ingekomen een goedkeurend be sluit van den raad tot het aangaan eener kas- geldleening groot 20.000, Goedgekeurd zijn verder besluiten van den raad tot grondaankoop van de heeren Hors en Opdam. Van de commissie voor werkverschaffing is een schrijven ingekomen dal de werkver schaffing 9 Febr. j.l. stop is gezet De heer v. d. Vall merkt hierbij op dat in de plaatselijke bladen gestaan heeft dat er •log enkel eenige beroeps-werkloozen wa ren. Opr. protesteert tegen deze uitlating. Verder heelt zich een werklooze moeten wenden tot het Burg Armbestuur, die man kreeg toen boven de woninghuur nog 3. Spr. vindt dit veel te weinig, want daarvaö kan geen huisgezin bestaan. Op het verzoek van de afdeeling Heilo der Holl. Mij. van Landbouw om gebruik te mogen maken van een schoollokaal voor een t« houden concours in landbouw-boekhou- den, aanvangende April a.s. wordt goedkeu rend besloten. Het verzoek van de Christelijke Jonge- lipgs-vereeniging te Heilo om een subsidie van 50 komt thans aan de orde en lokt eenig protest. De heer v. d. Vali merkt op, dat er tal van gezindten in ons land komen en l gaat niet aan, aan die allen een subsi die te verleenen voor hun bibliotheek* Toen onlangs aan de R. K. Propagandaclub een subsidie werd verleend voor hun bibliotheek protesteerde spr. reeds, want we gaan op een hellend vlak. De heer J. Sengers zegt daarop als Katho liek te protesteeren tegen de woorden van den heer v. d. Vall.'t Is geen propagandaclub maar een bibliotheek De heer v, d. Vall zegt; dat is 't zelfde. Het voorstel van B. en W. om een subsi die te verleenen, groot 19, werd daarna aangenomen met 7 tegen 4 stemmen Tegen stemden de heeren Vahl, Vrijburg, v. d. Vall en v. 't Veer. Op het verzoek van het bestuur van de Polder „de Boekclermcer" otij een bijdrage van 25 pet. in de kosten van onderhoud der we«en wordt afwijzend beschikt. Thans komt aan de orde de vaststelling van de bouw- en woningverordening. Bij de behandeling van de artikelen stelt de heer v. d Vall voor, bij art 4 dat B. ij W. beslissen over een vergunning tot bou wen van een huis, echter nadat gehoord is het advies van de Schoonheidscommissie. De heer v. d. Vall noemt verschillende wanstallige gebouwen op en spr. wil voorko men dat meer dergelijke huizen worden ge bouwd Het voorstel wordt verworpen met 6 tegen 5 stemmen. De heer Vrijburg stelt voor de teekening ook voor dé raadsleden ter visie te leggen Na eenige discussie wordt dit goedgevon den. Bij art. 9 zegt de heer Opdam dat het wenschelijk is dat de clausule dat ondeug delijke materialen onmiddellijk van het terrein verwijderd moeten worden uit de verordening wordt gedaan. De voorzitter zegt dat het juist wenschc- voorstandtr zijnde van aleóveri, 'meent sur. dat in onze gemeente geen alcovén noodig zijn Spr. meent, dat alcoven goed zijn in plaatsen, waar de grond duur is, juist geen alcoven worden gemaakt, want daar heeft men boven slaapkamers. Tenslotte wordt het voorstel ven den heer v. d. Vall ver worpen. Eveneens het voorstel, dat geen slaaogelegenheden zich mogen bevinden in alcoven, stallen en gangen. Wat betreft het voorstel om de hoogte vau slaapkamers, zijnde 1.20 M., te veran deren, wordt besloten, dat dit blijft. De heer v. d. Vall stelt voor,* dat de raadsbesluiten een bepaald plan tot uit breiding voor te stellen, oodat met het mafcén.van wegen rekening wordt gehou den. Dit wordt gesteld in handen van B. en W. omprae-advies. De verordening wordt hierna vastgesteld. Thans kómt aan 3e orde, de verhuring vrn gemeente-eigendommen. Vervolgens wordt voorgesteld gfootere perceelente verhuren, langer dan voor 1 jaar en wel voor 5 Wordt vervolgens goedgevonden. De heer v. d. Vall stelt voor in de pacht- cóndities zoodanige voorschriften op ie nemen, dat niet alleen de pachter doch -ook de verpachter belang heeft bij de ver betering van den grond. De voorzitter stelt hierna voor den s - eretaris uit te betalen een gratificatie van 300.— voor extra werkzaamhedien 'w. verband iffet' ié boó A'prémiën. Óp voorstel van een paar leden, gaat de vergadering vervolgers in gesloten zitting. Na herope ning zegt de voorzitter dat de secretaris daar zeer druk mee is geweest. In 't geheel zijn 161 premiën verleend. Dit brengt na tuurlijk mede, dat er 161 nieuwe gezinnen zijn bijgekomen. De heer Vrijburg zegt met het voorstel van B. en W. niet te kunnen meegaan, want spr, zegt, hierin een verkapte salarisver- hooging te zien. Ook dé heer Gielis spréékt in denzelfden geest. De heer Vahl kan zich met het voorstel van B. en W. vereenigen en zóu ook den opzichter een gratificatie willen verleenen, want er is inderdaad veel werk gedaan. De heer v. d. Vall gaat met het gespro kene van den heer Vrijburg mee en zegt, dat de gedane werkzaamheden gedaan zijn door den secretaris, een werk, dat door een hoofdambtenaar moet gedaan worden. Spr. gelooft, dat dat de taak van een amb tenaar is, Is het salaris té laag, laat men den komen met voorstellen tot verhooging De heer Singers k?n zich met het voor stel van B. en W. vereenigen, want 't is aan den secretaris te danken, dat er zoo veel nieuwe woningen zijn gekomen. Voor ditmaal zal spr. met het voorstel van B. en W. meegaan. De heer P. van "t Veer gaat met het voorstel van den heer Vrijburg mee. De heer Opdam zegt dat, wanneer een voorstel tot loonsverhooging zou komen, allen dit voorstel zouden te baat nemen om den ijverigen secretaris meer salaris te ge ven, daar dit niet te hoog is. Door Ged. Staten wordt den raad hierin echter be lemmerd. Daarom zal spr. gaarne mede werken om een douceurtje aan den secre taris te geven Ook de heer Mulder is er tegen. Het voorstel van B. en W. wordt hierna in stemming gebracht en aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Het voorstel van den heer Vahl wordt hierna verworpen met 7 tegen 4 stemmen. Aan de orde komt nu het verleenen van een voorschot volgens de landarbeiderswet en wel aan P. J. Vahl landarbeider en wel tot een bedrag van 3150. j De heer v. 't Veer zegt tegen het voor stel te zijn, want de man heeft een paar I roeden grond en dat noemt spr. geen plaatsje. Ook de heer Vrijburg zegt tegen het voorstel te zijn, eveneens de heer v. d. |Vall, die zegt dat de menschen die een laatsje hebben gekregen geen landarbei- I ders zijn in den zin der wet. De heer Mul- I der zegt dat 't over het algemeen men schen zijn uit de bouwvakarbeiders en steeds is spr. er tegen, 't Spijt spr, echter 'dat de heer v, d, Vall nu juist bij dezen persoon zijn opmerking maakt, want deze i art heeft gespaard om tot een plaatsje te komen. De heer Sen^.rs merkt nog op rat deze j persoon 5 jaren achtereen bij een baas in tain- en landbouwwerk is geweest. I De heer v. d. Vall mérkt op, dat die nenschen die door de gemeente aan een huisje zijn geholpen, nu, daarna, geen land arbeiders zijn, maar in de bouwvakken hun brood verdienen. De heer Sengers zegt, dat wanneer in de tuin- en landbouw weer brood te ver dienen is, ze zeer zeker weer in het tuin- louwbedrijf terugkeeren. De heer Opdam zegt zich af te vragen worden de menschen wel geholpen. Ze moeten te vee! opbrengen en vooral wan neer de tijden achteruitloopen De heer J. v. d. Vahl zegt de houding van den heer Mulder, die voorzitter van dc commissie is, niet te begrijpen. De heer Mulder zegt. 't eens te zijn met i den heer v d. Vall en toch geeft de com missie gunstig advies De heer v. d. Vall zegt wanneer aan de bootarbeiders in Rotterdam gevraagd wordt _wat ben je geweest in je jeugd, 80% uit De .voorzitter zegt, oat daar. niets tegen is en de raad zal dan van de inspectie in kennis worden gesteld. Aan den heer Bouw man zal opgedragen worden scherp toezicht te houuen. Ook het voorstel van den neer v. d. Val! wordt zonder hoofdstemming aan genomen. Aan de orde komt' nu een voorstel tot ruiling van grond met den heer K. Lim- men ter verbreeding van den Molenweg. De heer Limmen staat over een breedte van 4 M af tot een lengte van 105 M. Daarvoor ontvangt Limmen 620 M2 ach ter zijn tuin en voor het verzetten van hek en boomen 250 en voor schadevergoeding 'eveneens 250. De heer Mulder is tegen ruiling. De heer v, d. Vall heeft bezwaar tegen den hoogen prijs die de heer Limmen krijgt voor zijn grond Spr. wijst op andere per ceelen die ook profiteereri willen bij ge- gelegenheid van wegverbeterjng enz. Spr. geeft in overweging van den heer Limmen den grond te koopen en met te ruilen en zoo dit niet gaat, dan verzoekt spr. den voorzitter in de volgende vergadering een plan in te dienen tot onteigening. Ook an- deie leden zijn tegen ruiling. Het voorstel wordt daarna weer terug genomen en getracht zal worden een ande- r regeling te krijgen. Om beter complex va« terreinen te krij gen, stelt de voorzitter voor een strikje grond te koopen bij de ïloudsbosschelaan. Wordt aangenomen. Thans komt aan de orde een voorstel tot het maken van paden in de bosschen aan de Nieuwe laan. Door den voorzitter worden de plannen cn teekeningen ter tafel gebracht. De heer v. d. Vall merkt op, dat de teekening ter visie heeft gelegen en toen spr. later de teekening nog eens bekeek, bleek 't, dat er wijzigingen in de teekenin gen waren gebracht. Spr. zegt, dat het on duldbaar is, dat in stukken die ter visie hebben gelegen wijzigingen worden ge bracht. Waar haalt men het recht van daan om veranderingen in een teekening te brengen. Er zijn wijzigingen gebracht in de bouwterreinen e** in de paden De voorzitter vraagt welke vreeselijke wijzigingen zijn gekomen? De hoofdzaak in deze is, zegt de heer v. d. Vall dat in een stuk, dat ter visie heeft gelegen wijzigingen zijn gebracht. Dat is niet de gewone gang van zaken. Ik ge loof sterk dat een bepaalde aanvraag de oorzaak is van de wijzigingen. De voorzitter zegt dat niet gevraagd wordt om te stemmen over de bouwterreinen, doch over de paden. De heer v. d. Vall hoopt, dat iets derge lijks nooi meer gebeurd. Het voorstel tot aanleg van de paden wordt daarna aangenomen. De voorzitter deelt daarna mede, dat van den heer v d Vall is ingekomen de volgende schriftelijke vraagt. Ondergeteekende, lid van den raad dezer gemeente, ontving gaarne in de raadsverga dering van 25 Februari a.s. antwoord op de volgende vraag: Ie Hebben B. en W. kennis genomen van hel verslag in de Alkmaarsche Courant, van het Kruisverbond van het Bisdom Haarlem, waarin door een der leden werd gezegd aan het adres van den heer G. Smits: „Ik heb op de schrijftafel van den Pastoor uw brieven gezien en de correspondentie van het ge meentebestuur van Heilo met Ged. Staten. Het gaat op zulke plaatsjes zoo gemoede lijk. Men geeft die gewoon ter inzage." Kunnen B. en W. mededeelen of, en zoo ja, in hoeverre dit juist is. De voorzitter zegt, dat van corresponden tie met Ged. Staten een kwestie is, die men daar niet gezien kan hebben, want die was toen nog niet gevoerd. Door den ïieer Smits was een protest bij Ged Staten ingediend tegen het verleenen van verlof in 't gebouw. Dat advies is aan het R.K. Kerkbestuur gegeven om advies in deze zaak. De heer v. d. Vall is blij, dat deze inlich ting gegeven is, want dit geeft een anderen kijk op de zaak en vraagt daarna of het ge wone gang van zaken is een dergelijk schrij ven aan de betrokken persoon een advies te zenden Spr. vraagt wat de betrokkene daar mee heeft te maken en meent dat het niet de gewone gang van zaken is, dat men bij den Pastoor komende daar de stukken te zien krijgt. Dit is een onbenuilirs stuk, maar het kan ook met ernstige stukken plaats hebben. Wat zouden Ged. Staten daarvan zeggen. De voorzitter zegt, dat Ged Staten dat Ged. Staten dit welen, want het advies van den Pastoor is naar Ged Staten gestuurd. Hierna sluiting. Vergadering „St. Gerardus", In het „Sint Jozefgebouw" hid de eendenhoudersver- eeniging „St. Gerardus" een vergadering belegd. Aan de orde is de drooglegging der Zui derzee, De Voorzitter zegt, dat de vereeniging lid der Hanze moest worden. De heer J. Kluessien komt tegen het gezegde „Vereeniging" op. Wij zijn geen Hanzeleden meer, dus bestaat de Vereen, niet meer. De Voorzitter antwoordt: De vereeniging Mevr. A. Kerkhof, Hoofdstraat 68, Den Haag schrijft: „Reeds sedert eenige jaren leed ik aan hevige heumatiek waardoor ik oms dagen inTied moest lijven. Allerlei medicij- en heb ik geprobeerd, oen hoorde ik dat - OGAL-tabietten een goed middel was en ik kocht een flacon. Onmid dellijk voelde ik aanmer kelijke verlichting van pijn en na het gebruik van eenige flacons was de pijn geheel ver dwenen.' Duizenden vrijwillige dankbetuigingen, af komstig uit alle landen der wereld, beves tigen dezelfde goede en snelle resultaten van TOGAL-tabletten tegen spierrheumatiek en een even gunstige uitwerking tegen zenuw- rheumatiek, gewrichtsrheumatiek, rheuma tische knobbels, jicht, ischias, hoofd- en zenuwpijnen, verkoudheid, influenza, griep en slapeloosheid. Genezing en onschadelijk heid gegarandeerd. Tegen billijken prijs bij alle Apothekers en Drogisten verkrijgbaar. bestond reeds vóór den watersnood, onder den naam „Ons Belang". Door de crediet- aanvraag werd de oude vereeniging ont bonden en de nieuwe opgericht. De Voorzitter wijst op den ernst van den toestand en zegt: wanneer ooit dan is nu actie noodig. We hebben de zaak aan gaande de schadeloosstelling onderzocht en zijn tot de conclusie gekomen, dat men zonder vereeniging niet veel kan uitrichten. Vervolgens wijst de Voorzitter op de vis- schersvergadering, waarin de heer Chris Jansen de belangen der visschers schitte rend heeft verdedigd. De heer A. Tol wijst op de noodzakelijk heid van aansluiting bij de Hanze en voegt hieraan toe. dat de heer Jansen óók de belangen der eendenhouders zal moeten behartigen. t De Voorzitter vraagt wie het woord wil. Nu ontstaat een discussie, waarbij de Hansevereengiing met de Hanzebank ver ward wordt. De beer C. Molenaar deelt zijn bevin dingen mede van een Hanzevergadering te Utrecht over industrie.... enz., waarop de heer A. Tol antwoordt, dat het zeer moei lijk is te Voletidam industrie te krijgen we- gensde gesteldheid van den bodem.... enz. en dringt nogmaals aan op aansluiting bij de Hanze. De Geeste2. AdviSeur zegt, dat iemand die geep lid der Hanze is. geen lid der Vereeniging kan wezen. De Voorzitter zegt dat degenen, die van het crediet gebruik gemaakt hebben, zich wel eerst moeten bedenken. De Voorzitter zegt dat de bode bij de leden zal rondgaan, wat met instemming wordt begroet door den heer J. Kluessien, Hierna wordt de credietschuldbekentenis voorgelezen en toegelicht. De heer C. Sier dringt aan om het lid maatschap der Hanze weer een feit le doen zijn. De heer A. Tol stelt wekelijksche beta ling voor der contributie en dringt nogmaals aan op actie. Ook de eeuwige mosselen kwestie komt weer ter sprake, zonder ver der haar oplossing lé krijgen. Het is troü-, wens een zaak, waarover reeds gestemd is. Een korte bespreking volgt over motor nest (visehmengelmoes en afval) en een kistenhandelaar en het afzonderlijk veilen van eieren. De heer Keizer zegt: die zaak lost zich van zelf op. De Voorzitter zegt, dat de prijzen over het geheel omgeslagen zullen worden en wanneer iemand steeds minderwaardig pro duct ter markt brengt, deze zijn prijs bij arzonderlijke veiling uitbetaald krijgt. Sluiting volgt. HEEMSKERK, ZONDAG Hoogfeest van den Aartsbroe derschap van de H. Familie, le Zondag der maand. Eucharistische dag voor deze pa rochie het Allerheiligste blijft uitgesteld tot na het Lof van half 3, waaronder preek. De H.H. Missen te 6 uur, waaronder alg. H. Communie v. d. leden v. d. H. Familie, te 7 uur, half 9 en te 10 uur de Hoogmis. Te half 3 Lof met predikatie, te half 5 Mari-- congregatie jongenspatronaatte half 7 sluiting van het Triduum, opdracht der nieuwe leden. Tevens dien dag Alg. H. Com munie voor de leden.van Volksbond en Hanze. MAANDAG de H.H. Missen te 7 uur, half 8 en 8 uur overige dagen eveneens, WOENSDAG Aschwoensdag, geboden vasten- en onthoudingsdag. Te 7 uur gez. H. Mis, waarvoor wijding der asch. 's Avonds i te half 7 Lof ter eere van St. Jozef met Rozen hoedje. DONDERDAG-middag van half 6 tot half 7 gel. om te biechten, 's Avonds te half 7 Lof ter eere van het H. Sacrament. I VRIJDAG le Vrijdag der maand 's mor gens te 7 uur gez. H. Mis. 's Avonds te half 7 Lof ter eere van het H. Hart met Rozenhoed je, litanie, akte van eereboete en gebed tot de H.H. Martelaren van Gorkum. ZATERDAG-middag van 4 uur af gel. om te biechten 's Avonds te half 7 Lof ter eere van Maria met Rozenhoedje. Catechismus volgens gewoonte en biecht- hooren voor de 5e en 6e klasse. KROMMENIE. ZONDAG te half 2 catechismus, half 3 Vespers, daarna vergadering van de Derde Orde. DINSDAG half 10 Veni Creator en ge zongen Huwelijksmis voor Henricus Kriek en Geertruida Mijnen. WOENSDAG Aschwoensdag, begin der 40-daagsche Vasten, geboden vasten- en ont houdingsdag. Te half 9 wijding der asch en gezongen H. Mis. 's Avonds te 7 uur Lef ter eere van den H. Jozef. DONDERDAG te 3 uur biechthooren voor de schoolkinderen van de 5e en 6e klas. Van 6 uur af gelegenheid om te biechten. Te 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacra ment. VRIJDAG le Vrijdag der maand te half 9 gezongen H. Mis en te 7 uur Lof ter eere van het H. Hart met preek. ZATERDAG den geheelen dag gelegen heid om te biechten, behalve van 123 uur. ZONDAG a.s. plechtig feest van Aan bidding. Het H. Sacrament zal te 7 uur wor den uitgesteld. Gelezen H.H. Missen te 7 uu en half 9. De Hoogmis te 10 uur. UITGEEST. ZONDAG. De H.H. Missen te 7% en 10 uur 214 uur de Vespers, 6 uur Congregatie. WOENSDAG kwart over 8 gez. H. Mis. VRIJDAG 714 "ff gez* H. Mis te 7 uur oefening v. d. Kruisweg. ZATERDAG. Van 4—8 uur gelegenheid om te biechten en te 7 uur het Lof. Cat. naar gewoonte. •ri Barometerstand 9 uur v.m.: 740. Stilstand. OPGAVE VAN: BEVERWIJK. ZONDAG de H.H. Misse r te 7 uur half 9 en 10 uur de Hoogmis, schaalcolle; te voor de schulddelging dezer kerk half 1 catechismus: h?!f 5 patronaat6 uur Lof en Rozenhoedje MAANDAG geen' Congregatie. DINSDAG geen Congregatie. WOENSDAG, A-xhwoensdag. Be'::ri van de groote Vasten 7 uur gezongen H. Mis waarvóór wijding en uitdeeling der asch. 7 u. Vrouwen-congregatie. DONDERDAG van 68 uur Biecht hooren, 7 uur Lof. VRIJDAG 1ste Vrijdag half 7 K. Com munie 7 uur gez. H. Mis leden Euchar. Bond half 5 Biechthooren voor kinderen 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. ZATERDAG van 5 uur tot half 9 Biecht hooren 7 uur Rozenhoedje. UITHOORN. ALGEMEEN. Zondag de eerste H. Mis om half 8, de Hoogmis oir half 11, het Lof om 3 uur. Optden lsten Zondag van de maand om 3 uur Kruisweg en Lof, waarna gelegenheid rozenkransen enz. te laten wijden. In de week de H. Mis om haif 8 en te kwart over 8 (Schoolmis). WOENSDAGS des avonds om half 8 Lof. Woensdags vóór den eersten Vrijdag der maand de H. Mis om half 8 tot intentie der Derde Orde, vergadering van de beide afJ der Derde Orde om half 8 's avonds. ZATERDAGS van half 5 tot 9 uur gele genheid om te biechten. De kinderen van het 3de en 4de schooljaar komen biechten des Zaterdags voor den 3en Zondag v. d. maand, de kinderen van het 5e en 6e schooljaar desZaterdags voor den 4den Zondag van de maand. Op den lsten, 2den en 3 den Zondag v. d. maand van 6—8 uur jongenspatronaat, den 4den Zondag om 6 uur Congregatie. Dooptijd op alle werkdagen om 10 uur, op andere dagen en uren bij aanvrage. Op den lsten Vrijdag der maand is het Allerheiligste ter aanbidding uitgesteld vanaf 4 uur. BIJZONDER. Zondag 2 Maart. Schaal- collecte voor de Sr. Pietsrs penning. WOENSDAG, Ascbdag, begin van de 40- daagsche Vasten. De 1ste H. Mis tot intentie der 3de Orde, waaronder generale H. Commu nie voor de leden der 3de Orde. Tusschen de beide H.H. Missen en na de 2de H. Mis wordt het aschkruis je gegeven o:n kwart over 8 de gezongen H. Mis'. Woensdag avo-id om half 8 Lof ter eeren van den H. Jozef, waaronder maand-vergadering van de leden der 3de Orde beide afdeelingen. DONDERDAG van 7—8 uur gelegenheid om te biechten. VRIJDAG de 1ste der maand, om kwart over 8 de gezongen H. Mis, vanaf 4 uur aan* bidding. Vrijdag na het Lof afdragen van de gelden der zangvereeniging. ZONDAG 9 Maart scha.ilcollecfe voor d« Jongensschool. Rectificatie. Burgert. Siand. Geboren. Maart je, d. v. A. IJtf en J. Boekei Anto- nia, d. v. C. de Goede en G. Tjipjes Cor- neiis en Susr.nna, z. en d. v. J. H. Baltus en S. Veldhuis Cornells Johannes Joeephus, z. v. G. Heynis en A. Jak. Ondertrouwd'. Corneiis van Zaanen en Margaretha van Heiningen. Gehuwd: J. Koning en W. Oudejans. Overleden: Elisabeth Nuft, oud 21 ia**« ongehuwd. (Herplaatst wegens misstelling.) Benoeming aangenomen: 't Nieuwbenoem de Bestuurslid der R. K. Kiesvereeniging, mej. MolenaarVan Well, die haar benoe ming in beraad had gehouden, heeft dt functie aanvaard. De Stationschei: De chef van t station alhier, de heer H. J. Vos komt ernstig in aanmerking voor de functie van chef te Kerkerade (Limburg). Volksbond. Woensdagavond hield de R.K. Volksbond zijn jaarlijksche feestbijeen- komst. De meeste leden hadden hunne echtgenooten medegebracht,zoodat de op komst uitstekend was. Na een kort ope ningswoord door den voorziiter, gaf de heer Dekker, van Heilo, een drietal komische voordrachten, waardoor de stemming er m kwam. Daarna weiden door het bekende gratis touwtrekken eenige prijzen am den man gebracht, waarna de beer Feldebrg van Alkmaar, eenige interessante goocheltoeren vertoonde. Zoo vloog, afgewisseld door de humoristische voordrachten, de onbegrijpe lijke stukken van den goochelaar en het trekken van prijzen de avond snel om, in gepaste gezelligheid. Toen ten slotte elk van een cadeautje was voorzien, werden bij op bod de laatste kansen op een aardig huis houdelijk artikel verkocht. De avond wat wel geslaagd, en zal een propaganda vo» den Volksbond zijn. Betere tijden. Naar wii vernemen be gint men aan de melkfabriek Holland vol gende week weer geheele dagen te werken. Parochie van den ET. Joannes den Dooper. Zondag 2 Maart 7 - uur vroegmis, 10 uur Hoogmis; namiddag 1 'A uur, vergadering voor de leden van den Edelwacht; 234 uur lof, ter eere ven het H. Hart heden schialcollec- le ten behoeve der Kerksieraden. Woensdag Aschwoensdag 8 uur wijding en uitdeeling der gewijde asch. daarna de gezongen H. Mis. 's Avonds 6A uur lof ter eere van den H. Jozef, Donderdag namiddag van 4 tot 6 uur gelegenheid om te biechten. Vrijdag le Vrijdag der maand, toegewijd aan de vereering van het H. Kart. 8 Uur ge zongen H. Mis. waarna litanie en toewijding aan het H. Hart; des avonds half zeven, oefening van den Kruisweg,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 1