zfv.v. R. K. V. H. B. C. BILJARTEN. WIELRIJDEN. SCHIETEN. 'Ingezonden Sfsdedselïngen 15 11 2 2 24 36—21 1.60 11 7 2 2 16 19—10 1.45 14 6 4 4 16 26—14 1.14 11 5 1 5 11 21—16 1.— 16 5 5 6 15 26—27 0.93 13 4 4 5 12 21—25 0.92 14 3 6 5 12 25—33 0.85 18 7 1 10 15 31—38 0.76 15 5 1 9 11 21—27 0.73 13 3 2 8 8 16—31 0.61 2e Klasse A Afdeeling I. 14 8 5 1 33—18 21 1.50 11 7 2 2 28—9 16 1.45 13 6 4 3 24—17 16 1.23 13 5 4 4 24—17 14 1.07 14 4 5 5 24—24 13 0.92 13 5 2 6 25-25 12 0.92 12 3 4 5 13—23 10 0.83 10 3 2 5 10—25 8 0.80 13 3 4 6 22—34 10 0.76 13 2 4 7 10—21 8 0.61 HET HAARLEMTERREIN AFGEKEURD. Ned. Elftal—Roode Duivels. Voetbal in bet Baitenïand. DE VHIe OLYMPIADE. Kunsttentoonstelling tijdens de Parijsche Olympiade. N. O. C. EEN GEDENKTEEKEN VOOR BARON VAN TUYL, TENNIS. De kampioenschappen Overdekte Baan. R. en T. „Haarlem." a 60 cents per regel. MUNHARDT'S Zaiiïaw-ïafolaïSen75 ct. Laxsar-tabïatten6uct. HoofdpijnlabSeften 60 et. Bij Apcrih. en Drogisten. me Jarenlang secretaris van een grooten olaatselijken bond was somde als voordee- lec op, dat men door het stelsel van paspoor ten een doeltreffende, door de vereenigingen Zelf uitgevoerde, controle op de spelers zou «rijgen, verder afschaffing van wedstrijd- en misformulieren, spelerscontrole door de be trokken bonden en het bijhouden van de be ruchte zwarte lijst. Het geheele systeem schijnt een verdere uitbreiding te zijn van het stelsel der identi teitskaarten, dat men op het oogenblik in verschillende plaatselijke bonden reeds in toepassing brengt. Inderdaad zou o.i. op een dergelijke ma nier veel bezuinigd kunnen worden, i Maar geheel „safe" schijnt ons een dergelijke controle toch met en op de eerste plaats schijnt het ons toch noodig dat het leidende lichaam, in casu de N.V.B. betref fende een kwestie als deze, die zoo erg ge makkelijk gelegenheid tot fraude biedt en die tenslotte de N.V.B. thans heel goed voor elkaar heeft, zelf de teugels in handen houdt. Zouden de vereenigingen het bij een stel sel ais hierboven aangevoerd, het onderling met spoedig eens zijn, daarvan zouden dan weer derden de dupe worden. En tenslotte de consuls. Hiervan is niet veel goeds te verwachten, want de goede niet te na gesproken zitten er in dit corps nog diverse heeren die niet al te veel voor de zaak voelen. De mededeelingen van den N.V.B.-voor- zitter aan den heer Pater billijken de nooge entreeprijzen bij internationale wedstrijden, i Natuurlijk zijn de vereenigingen ver plicht hun eigen huishouding te regelen doch wij weten zeker dat wanneer in de a.s. Alg, Vergadering de N.V.B. met een in grijpend voorstel tot contributie-verhooging komt, vele vereenigingen zich daartegen met hand en tand zullen verzetten. Want zeer velen zitten op zwart zaad en vooral bij de 2e- en 3e klassers in het passief veelal grooter dan het actief. ONZE 2e KLASSERS. 2 kl. A. Afd. II. Het is geruimen tijd geleden dat wij een beschouwing hielden over de 2e klasse af- deelingen, waarin onze Haarlemsche 2e klassers uitkomen. In 2 A van afd. II zitten »r 3 uit de onmiddellijk omgeving n.l. Zand voort, Bioemendaal en Schoten. De stand in hun afdeeling is momenteel als volgt Afd. II. 2e klasse A. A.D.O. Xerxes Zand voort V.V.A. Bioemendaal A.F.C. Concordia 8.M.T. Schoten Neptunus Van genoemd drietal staat Zandvoort er dus '.hans het beste voor en zal waarschijnlijk ook wel als beste eindigen. De Zandvoorters behielden geruimen tijd 'een kans op de bovenste plaats, doch door hun nederlagen resp. tegen Schoten uit en Bioemendaal thuis zijn zij uit de running en is de voorsprong van Ado en Xerxes te groot 'geworden. Voor Zandvoort schijnt ons ditmaal de 3e of 4e plaats weggelegd, j Bioemendaal heeft in de laatste wedstrijden keurig werk geleverd en behaalde uit 4 wed strijden 6 punten. Gewonnen werd in die 4 ontmoetingen van Schoten, B.M.T. en Zandvoort allen uit, terwijl thuis met een 3lecht elftal van Xerxes werd verloren. I Bioemendaal is thans zoo goed als buiten fevaar. Zij heeft 15 punten uit 16 wedstrijden. ;.M.T. dat uitgespeeld is heeft er ook 15 met doelcijfers 3138. i De doelcijfers van Bioemendaal zijn 2627 zoodat de beide laatste wedstrijden, Nep tunus uit en V.V.A. thuis, al met groote cijfers zouden moeten verloren worden om onder de Hagenaars te komen. Schoten staat er heel wat slechter voor. De Schotenaren hebben 11 punten uit 14 wedstrijden. Hen resten nog 3 uitwed strijden n.l. tegen Xerxes, V.V.A en A.T.C. Het is niet zeer zeker dat de Schotenaren uit deze 3 ontmoetingen hun puntenaantal belangrijk zullen vermeerderen. We hebben echter vertrouwen genoeg in de geelzwarte ploeg om hun tot minstens één gelijk spel itn staat te achten. En dan zouden zij op 12 "punten komen te staan. Gesteld dat dit werke lijk het geval blijkt dan wordt het afwachten wat Neptunus doet. Deze Rotterdamsche ploeg heeft slechts 8 punten en moet nog 5 wedstrijden spelen. i Gezien de prestaties van Neptunus in de laatste wedstrijden is het moeilijk denkbaar dat zij in de resteerende wedstrijden erg iveel sticces zullen behalen. Hun doelcijfers 1631 zijn bovendien 'de slechtste uit de afdeeling. Laat Schoten echter oppassen. Binnen is zij nog niet. Wat de andere vereenigingen betreft het volgende j Ado is aardig op weg om kampioen te wor den al zijn hun kansen eenigszins minder (geworden na de nederlaag van verleden week tegen Zandvoort. Althans heeft Xerxes nu Ook nog een kansje. Of Ado werkelijk le klasse fahig is? We hebben ze tegen Bioemendaal gezien en de 'huisclub speelde toen minstens even goed Js de Hagenaars. En de 40 nederlaag van Zondag j.l. is nu ook niet bepaald het bewijs van buiten gewone kracht. Maar het le klasse spel staat momenteel tnaar weinig hooger dan dat der 2e klassers. De promotie-en degradatiewedstrijden zullen ons wel meer leeren. Xerxes heeft nu evenveel verliespunten lis Ado. Toch zal het den Rotterdammers heel wat moeite kosten om op Ado in te loo- pen. Ook wat de doelcijfers betreft. Xerxes beschikt over een uiterst stevige doch niettemin fair spelende ploeg, die tot veel goeds in staat is. Over B H. T. en Neptunus hadden wij he: terloops. LV. V. A. - A. F. C. en Concordia kunnen len nog onderaan komen. V. V. A. en A. 'F. C. zullen zich het veege lijf wel weten te redden doch de club van Dr. Thomee zal goed doen uit de resteerende 4 wedstrijden nog eenige puntjes te bemachtigen. Ook voor hen is 't gevaar der degradatiewedstrijden nog ïiiet geheel denkbeeldig, i In deze 2e klasse afdeeling verschillen de vereenigingen maar heel weinig van kracht en slechts voor enkele weken hadden 8 van de 10 clubs nog kans om als hekkensluiter te kunnen fungeeren. Thans is dit aantal theoretisch nog 7 Hierin is Edo ondergebracht. Over 't alge- jeen schijnt ons deze afdeeling minder sterk dan de reeds behandelde 2e klasse. Niet dat we willen beweren dat b.v. Edo, Z-V.V. en AIcmaria zooveel zwakker zijn .dan dé leiders in 2 A van Afd. II, doch er is (veel meer krachtsverschil. En de cijfers getuigen hier ook wel van. 1 In deze afdeeling is de stand momenteel: Alc. Victrix E-D.O. Spartaan D.W.S. Hollandia W.F.C- Purmersteijn 10 D.E.C. Q.S.C. 2e klasse A. i Edo heeft mer de minste verliespunten nJ. 6. Ook AIcmaria staat er echter heel goed voor, misschien thans nog wel het best. Voor de zooveelste malen behooren de Edo-menschen ditmaal weer bij de kampioens candidaten. Verleden jaar moesten zij het kampioen schap aan Zandvoort laten, na een nek aan aan nek race met deze vereeniging. Thans is het nog hoofdzakelijk AIcmaria dat het Pigge c.s. danig lastig maakt. Een groot voordeel voor Edo is het dat zij de meeste wedstrijden nog thuis krijgt. Zoo ook de Alkmaarders moeten nog aan de Klevèrlaan komen. Edo heeft echter nog een groot aantal wedstrijden n.l. 7 te spelen. Veel puntjes mogen niet meer verloren wor den. Hoogstwaarschijnlijk zal de ontmoeting tegen AIcmaria de beslissing brengen. De ex-candidaten Spartaan en Z.V.V. zijn vrij wel uit den strijd. AIcmaria Victrix heeft grootsche plannen en de training van Mr. Bollington schijnt hen wel goed te hebben gedaan. De pas gepromoveerde Amsterdammers verrichten in de 2e klasse heel goed werk Zij hebben thans 13 punten uit 14 wedstrij den en beloopen nog een goede kans om aan het einde van de competitie met een ge middelde van 1.zoo ongeveer in het mid den te blijven. Op hen volgt Hollandia. De Hollandianen, die op eigen terrein steeds een struikelolok zijn geweest voor de sterkste vereenigingen, hebben er een tijd lang slecht voorgestaan. Thans gaat het weer beter en met 12 pun ten uit 13 wedstrijden zijn de Hoorners aar dig op weg om zich voor den afloop van een alleszins behoorlijke plaats te verzekeren. Ook W.F.C. dat zich verleden jaar slechts door het spelen van speciale wedstrijden in de 2e klasse wist te handhaven, schijnt dit maal weinig idee te hebben om haar wed strijdenreeks door het spelen van degradatie wedstrijden te verlengen. De Wormerveer- ders doen althans met succes pogingen om uit de gevaarlijke zóne te geraken. Purmersteijn, D.E.C. of Q.S.C. schijnen ons de aangewezen candidaten voor de laatste plaats. Nu is het maar de vraag wie er ten slotte zal belanden. We veronderstellen van Q.S.C. dat met 8 punten uit 13 wedstrijden kwam nu onderaan staat. De kansen van Purmersteijn en D.E.C. schijnen ons ongeveer dezelfde, doch beiden iets minder gevaarlijk dan die van de Wor- merveerders. Purmersteijn dat er in den beginne tame lijk uit was, herstelt zich nu eenigszins. De Purmerenders hebben precies hetzelfde aaatal punten als Q.S.C. doch verkregen dit totaal uit 10 wedstrijden. Zij hebben dus nog 3 wedstrijden meer te spelen dan Q.S.C. en wanneer zij daaruit maar 1 punt halen is het Wormerveersche totaal al overschreden. Ook laatstgenoemden kunnen echter uit de resteerende 5 ontmoetingen nog eenig suc ces behalen. Het «Amsterdamsche D.E.C. verkeert in de onderste regionen. Dit is echter wel eens meer het geval geweest. Voor hen schijnt ons het gevaar niet zoo groot. Ook in deze afdeeling zijn clubs die nog 10 wedstrijden moeten spelen. Het wordt dus danig laat. Naar aanleiding van een opmerking onzer zijds betreffende de financieele overwegin gen, welke zouden geleid hebben tot afkeu ring van het Haarlemterrein voor den wed strijd tegen Excelsior een meening die trouwens in meerdere sportbladen geopperd werd ontvingen wc een schrijven van den betrokken arbiter, den heer Broissois, waarin deze mededeelt dat hij de verantwoordelijk heid voor het doorgaan van deze ontmoeting niet wenschte te dragen en het veld dus af keurde daar het „keiharde oneffenheden" vertoonde. Het door ons geschreven artikel besloten wij met: „Wij eischen opheidering." Deze opheldering is er thans gedeeltelijk; en wel van de zijde van den scheidsrechter. In zooverre hebben wij dus ons doel bereikt. Van Haarlem-zijde is men met het geven van inlichtingen altijd zeer, zeer spaarzaam. Dit waar de heer B. zegt, dat wij ons tot de vereeniging om inlichtingen hadden moeten wenden. Natuurlijk zijn de inzichten over het al- of niet bespeelbaar zijn van een terrein ook bij onze heeren arbiters, verschillend. Wij wenschen even vast te leggen dat van onbespeelbaarheid van het Haarlemveld geen sprake was. Ook de consul nog wel een Haarlem-lid was toch van die meening en 's middags was het terrein nog heel wat zachter geworden. Hoogstens kan het dus naar het inzicht van den heer Brossios onbespeelbaar zijn ge weest. En dan is het natuurlijk niet meer dan logisch dat hij het veld afkeurt. Maar dan nog deze opmerking: „Schrijver dezes heeft onder leiding van den heer Broissois wel op een terrein ge speeld, dat inderdaad onbespeelbaar was. 't Is echter al eenige jaren geleden. In het van genoemden heer ontvangen briefje zegt hij dat er volgens den Haarlem voorzitter „wel gespeeld zou kunnen wor den." Een zeer voorzichtige uitdrukking, waar mede in het geheel niet gezegd is dat men „wenschte" te spelen. We meenen toch ze ker te weten wat Excelsior "wel" wilde spe len. Hoe dit dan te rijmen?? Wanneer beide partijen, waarvan er één uit Rotterdam komt, willen voetballen, had de heer Broissois er toch hoogstwaarschijn lijk wel in toegestemd. Als de heer Broissois nu 't bovenstaan de ten spijt, met de hand op het hart ver klaart dat hij t-ch niet zoo is, gelooven wij hem gaarne, maar dan moet hij daarbij geen Haarlemofficials als getuigen aanroepen wier zienswijze betreffende deze geopperde finan cieele voetbalpolitiek niet geheel van eigen belang zal zijn vrij te pleiten. Intusschen, wij weten nu althans iets en wij zijn den heer Broissois, waarvan wij per soonlijk de meest gunstige indruk bewa ren, dankbaar voor zijn aanmerkingen. Maar als de scheidsrechter ons het verwijt maakt, dat het allerminst tot de bevoegd heden van de pers behoort om opheldering te eischen, is hij er toch heusch naast. De p.rs kan integendeel de „bedorven" voetbal sport vrijwaren voor verder bederf. Minder behoort het o.i. tot de competen tie van den heer Broissois uit te maken, waartoe een journalist al zoo gerechtigd is. (Sportred. N. H. Crt.). DE WEDSTRIJD HENGELO—U. D. In zake liet geval, dat zich voordeed in den wedstrijd HengeloU. D., waarhij de scheidsrechter een eerst toegekend doelpunt later meende te moeten annuleeren, wegens het feit, dat er te lang gespeeld zou zijn schreef het N. V. B.-bestuur aan den secre taris van U. D. het volgende: „In zake bedoeld geval deelen wij U mede, dat het bestuur, gezien het advies van de Spelregel- en Protest-Commissie, den uit slag van den wedstrijd HengeloU. D. heeft vastgesteld op 22, terwijl de vereeniging Hengelo alsnog in de gelegenheid zal wor den gesteld, tegen de toekenning van een doelpunt aan U. D. te protesteeren. Wat betreft uw schrijven, waarin u ver zocht den uitslag 2—1 te handhaven, be richten wij U, dat aan uw verzoek niet kan worden voldaan, aangezien het bestuur zich slechts in zake het onderwerpelijke geval op het rechtsstandpunt kan plaatsen. Men weet dat in deze ontmoeting U. D- een doelpunt maakte, nadat de le speelhelft reeds verstreken was. De scheidsrechter, hierop later attent ge maakt, meende toen dit doelpunt te kunnen annuleeren. Ofschoon U. D. dus feitelijk buiten den speeltijd aan een qoal kwam, mag de scheidsrechter dit doelpunt niet annuleeren. De uitslag was als 2—1 voor Hengelo opge geven aan den N.V.B. U.D. was zoo sportief den N.V.B. te verzoeken den uitslag 2—1 te handhaven, met het bovenstaande resul taat. In den morgen te spelen wedstrijd te Brus sel, is de Boer verhinderd doar een kleine blessure. De H. F. C.-keeper Vermeulen zal nu het Nederlandsche doel verdedigen. Het behoeft geen betoog, dat de Haarlem mers hem een succesvolle ontmoeting toe- wenschen. Secretariaat Zuid Brouwerstrast 42, Haarlem. Alle voor Zondag vastgestelde wedstrij den voor H. B. C. zijn afgelast, Voor Zondag a.s.: Wilskracht IH.B.C.I I, aanvang half 3; vertrek trein 1 uur. H. B. C. 2 vrij. H. B. C. 3—Geel Wit 2, half 3. H. B. C. 4 (junioren) nog niet bekend. Aanschrijvingen volgen. Spelers van het 1ste elftal tracht Zondag a.s Wilskracht de eerste nederlaag toe te brengen, daar wij de punten zoo hard noo dig hebben, om niet in degradatie-gevaar te komen; dus doen jullie allen je uiterste best dan hen ik er zeker van, dat minstens een punt mede gaat naar Heemstede op Heem stede, wat de uitslag 10 in het voordeel van Wilskracht. Wij verwachten dan ook, dat verscheidene supporters mede zullen gaan om het 1ste elftal aan te moedigen. Wat het 3e elftal betreft, trachten jullie weer Geel Wit er onder te houden en als er zoo gespeeld wordt als op 16 Dec. op het sportpark, zijn jullie zeker weer 2 pun ten rijker, dus oppassen is de boodschap. Nogmaals worden de leden er op aan gedrongen zoo spoedig mogelijk een D. H. V. B.-lot te nemen. Het is toch voor om het lustrum van onze hond zoo goed mo gelijk te doen slagen; de kosten zijn 1. per lot en de junioren worden verzocht met hun ouders er ook over te spreken. Wij verwachten dan Ook dat de ouders der junioren ook een lot nemen; er zijn werke lijk pracht prijzen. De loten zijn verkrijgbaar bij de Voorzitter, Raadhuisstraat 55, Heem stede. Dus wij vewachten deze week een greote toeloop; de 50 ons toegezonden lo ten zijn nog lang niet verkocht en onze bond heeft er nog meer. FEESTAVOND „THE HAARLEM BOYS." Naar aanleiding van het a.s. 10 jarig bestaan der Boys hebben zij Zaterdagavond j.l. in gebouw „Olympia" reeds een vooravond gehad. Daar de Voorzitter, de heer Abspoel niet aanwezig kon zijn, opende de heer Numan circa half negen door een harte lijke toespraak deze zeer druk bezochte feestavond. Spr. wekte alle aanwezigen op mede te werken tot- het welslagen van dezen avond. En dat allen mede wilde werken bleek wel, toen spr. aan het einde van zijn toespraak allen een recht pleizierige avond toewenschte en een hartelijk applaus zijn deel was. De muziek bracht daarna de stemming er geheel in. Hierna gaf den heer Gerard M. Numan eenige van zijn aardige nummers ten beste, wat hem een daverend applaus bezorgde. Ook de heer Kroonsberg gaf nog eenige nummers die insloegen. De promenade volgde direct hierop en zingende ging men in pret tige stemming door de zaal. Hierna stonden enkele wedstrijden op het programma. Ten eerste één voor dames, er was een gewel dige deelname, wat dezen wedstrijd wel lang deed duren, maar de aantrekkelijkheid geens zins deed verminderen. Nog verschillende nummertjes volgden,waarvoor de heeren Numan en Schoon steeds een welverdiend applaus in ontvangst te nemen hadden. Vooral het Jubileumslied van den heer Schoon door hem zelf geschreven en gezongen ter eere van de Boys had een ongekend succes. Toen kwam wel het grappigste van den ge- heelen avond n.l. hardrijden voor heeren, iets buitengewoons, waar dan ook herhaal delijk uitbundig om gelachen werd, temeer daar de meeste der rijders inplaats van op het wagentje er zeer spoedig naast zaten, wat de overigen natuurlijk deed schater lachen Tot slot een zeer geanimeerd bal en dan werd inrukken geblazen, wat natuurlijk door de gezellige drukte die er nog heerschte erg tegen den zin dér feestvierenden was. Zoo ligt deze schitterend geslaagde avond weer in het verleden, doch zal voor velen nog zeer lang een onuitwischbaren avond blijken te zijn. Een woord van hulde aan de feest-com- missie, welke bestond uit de heeren J. Spier dijk, W. Numan, W. Spierdijk en H. Ko- rènbrits, is hier zeker op Zijn plaats, voor de uitmuntende leiding, waarvan zij de teugels zeer goed in handen hadden. Wij kunnen nog mededeelen dat T.H.B. in verband met haar 10-jarig bestaan serie- wedstrijden zal uitschrijven. Aan deze wedstrijden, die verdeeld zijn in vier afdeelingen, kunnen deelnemen de eere-afdeeling elftallen spelende in de 2de klasse en reserve 1ste klasse van den N.V.B. Voor deze afdeeling is een fraaie groote zilveren beker beschikbaar gesteld welke het eigendom wordt van het elftal dat in den eindstrijd overwinnaar is. In de eerste afdeeling kunnen deelne men elftal spelende in de 3e en 4e klasse en reserve 2e en 3e klasse van den N.V.B. In de tweede afdeeling elftallen spelende in de eerste klasse van erkende bonden en derde-klasse-elftallen spelende in de 2e en 3e klasse bonden. Ook R.K. vereenigingen kunnen inschrijven. Verder kunnen aan deze seriewedstrijden deelnemen elftallen die uitkomen in de Za terdagmiddag-competitie van den H.V.B. Deze wedstrijden zullen uitsluitend op Za terdagmiddag worden gespeeld. Hier zullen twee afdeelingen worden gevormd, nl. eerste afdeelingen voor elftallen spelende in klasse A en tweede afdeelingen voor elftallen spe lende in klasse B van de Zaterdagmiddag competitie. Voor alle afdeelingen zijn fraaie prijzen beschikbaar gesteld, waaronder bekers, lau werkransen en takken en een groot aantal medailles. De wedstrijden zullen half April aanvangen. De terreinen van de Haarlem Boys gillen geheel in orde worden gebracht voor deze wedstrijden en verder zal alles worden ge daan, ten gerieve der deelnemende elftallen. Men denkt in April te kunnen beginnen. Maar dan niet meer zooveel sneeuw-narig- heid ZANDVOORT. De Supportcrsvereen. „Geel-Blauw" hield Vrijdag haar le jaarvergadering, welke slecht bezocht was. Uit de verslagen bleek o,a. dat er thans 183 leden zijn en nu aan contributie was ontvangen 269.30. Aan de Z. V. V. was een telbord ten geschenke gegeven en ook eèn beker beschikbaar gesteld, welke tus- schen Z. V. V. en Z. F. C. verspeeld was en door Z. F. C. gewonnen, welke Z. V. V. echter een mooie recette opleverde. Tévens was er steeds financieel bijgestaan, wanneer de Z. V. V. aan zusterverenigingen een at tentie bewees. Aan de trainerskosten werd 50 pCf. be taald. Het bestuur werd bij acclamatie herko zen, maar op verzoek van het bestuur wer den er nog 2 leden aan toegevoegd, welke na gehouden stemming hun benoeming aan namen, n.l. de heeren P. Schaap en K. Vis ser. Voor de feestavond van de Z. V. V.-kas werd 25 beschikbaar gesteld. Een onderlinge bespreking: „wat verstaat men onder een supporter en een suppor tersvereniging", werd tot een volgende ver gadering aangehouden. Door een der aanwezige Z. V. V.-bestuurs leden werd dank gebracht aan de suppor ters. De Belgische uitslagen zijn: Antwerp RoyalRacing Brussel 01 BeerschotStandaard Luik 21 F. C. BruggeC. S. Brugge 20 (Alle overige wedstrijden gingen niet door). ENGELAND. Het slechte weer ten spijt heeft men er Zaterdagmiddag in Engeland lustig op los- getrapt. Wij noteeren de onderstaande uitslagen. BirminghamPreston N.E. 31 ArsenalLiverpool 20 Blackburn R.Aston Villa 3l EvertonNewcastle 22 Bolton W.Burnley 00 West Bromw. All.Chelsea 22 Huddersfield T.Cardiff City 20 ManchesterMiddlesborough 32 Nots-CountyWest Ham 1I SunderlandNotts Forest 10 Tottenham H.Sheffield United 12 Meer nog dan op de kampioenscandidaten is de aandacht in Engeland en meer in het bijzonder te Londen, gevestigd op het oude Chelsea. De Londenaren zijn er in geslaagd wederom de beschikking te verkrijgen over enkele nieuwe spelers. De spelersmarkt is tegenwoordig wel levendig Chelsea dan, zette een klein stapje in de goede richting door op bezoek bij West-Bromwich een kostbaar puntje te veroveren. Toch zijn de Londenaren nog lang niet safe al komt Preston North End nu eveneens in de verdrukking. Nu weer verloren zij met 20 van Birmingham. Zeer opvallend was verder de 20 neder laag, welke de leiders te slikken kregen van Hddersfield Town. De voorsprong die de koler.menschen thans nog hebben op de concurrenten Sunderland en Huddersfield is niet groot meer. De doelcijfers van Cardiff zijn echter heel goed en wanneer het ten slotte daarop zou aankomen zullen noch Sunderland noch Huddersfield aanspraak kunnen maken. Arsenal, de Londensche club die ook nog lang niet binnen is deed heel goed werk door Liverpool met 31 te slaan. Dit zijn wel de voornaamste feiten. De stand is thans Cardiff C. 30 17 9 4 52—27 43 Sunderland 31 17 8 6 5335 42 Huddersfield T. 20 17 6 7 45—24 40 Sheffield U. 32 14 11 7 52—37 39 Bolton. W. 33 13 13 7 54—27 39 Blackburn R. 32 15 7 10 48—39 37 Everton 33 13 11 9 45—42 37 Aston V. 33 12 11x10 35—31 35 Newcastle U. 32 13 8 11 48—37 34 Tottenham H. 30 10 11 9 33—30 31 Birmingham 32 10 11 11 3240 31 Notts County 30 9 12 9 32—34 30 West Ham U. 30 9 12 9 24—27 30 Manchester C. 30 11 8 11 3850 30 Burnley 30 8 10 12 4243 26 Liverpool 30 10 6 14 3435 26 West Bromw. A. 29 8 9 12 36—51 25 Notts Forest 32 9 7 16 3652 25 Arsenal 30 8 7 15 2748 23 Preston N. E. 31 8 7 16 38—52 23 Chelsea 32 5 11 16 19—45 21 Middlesbrough 32 6 5 21 2743 17 Zooals reeds ceiiigen rijd geleden vermeld werd, zal te Parijs, ter gelegenheid van de Olympische Spelen, waarbij Nederland op sportgebied een aantal krachten zal zenden, een kunsttentoo ïstelling worden gehouden, met de sporten verband houdend. Reeds hebben schilders Isaac israëls, Willy Sluiter, Monnickendam, Jan Sluvters, Wolter. "Wes- termana, Gerdes e.a. minne medewerking toegezegd. Zij, dte aan deze expositie wen-, schen deel te nemen, kunnen hun werk in zenden aan het gebouw van de vereeniging „Sint Lucas", Frederiksplein 3, Amsterdam, en wei van 1 tot 15 Maart a.s. De kunst werken moeten betrekking bebben op een der Olympische s leien, a.a. Boksen, Worste len, Gewichtheffing, Zwemmen, Schieten, Ruitersport, Roeien. Zei'en, Schaatsenrijden, Wielersport, Alpenspor: Athletiek, Cricket, Golf, Gymnastiek Kotfbal, Lawn-Tennis, Schermen, Voetbal, enz. De Kunst-Commis sie, benoemd doir het N O C., zal de be langen van de inzende'S in alle opzichten behartigen, en eveneens zorgdragen voor het vervoer der kunstwerken naar Parijs. Alle inlichtingen dienaangaande zijn te verkrij gen bij den secretaris, afdeeling „Schilder kunst," der. heer Siu.on Maris, Keizers gracht 498, Amsterdam. Het N. O. C. hoopt een goede collectie bijeen te brengen. Mededeelingen van het Fransch Olym pisch Comité inzake de Parijsche Olym piade. Het Fransch Olympisch Comité verzoekt ons mede te deelen, dat het besloten heeft, zelf een fotografisch bureau in te richten voor de Olympische Spelen, een bureau, dat tevens foto's aan de dagbladen en tijd schriften, zoowel Fransche als buitenland- sche, zal verstrekken. De volgende overwegingen hebben het Fransch Olymipisch Comité tot dit besluit geleid 1. het regelmatig verloop der wedstrijden te verzekeren door te verhinderen, dat ook maar eenige last veroorzaakt wordt aan de mededingers, en zulks door de aanwezigheid van een groot aantal fotografen, zoowel bij de banen als bij de kleedkamers enz. 2. den tijdopnemers, rechters, secondan- tne enz. de noodige vrijheid en gemak bij de uitoefening van hunne taak te waarborgen 3. orde en tucht te kunnen handhaven op alle terreinen en in alle lokalen, waar de sport gedemonstreerd wordt, hetgeen niet mogelijk is, indien allerlei personen, buite.i deelnemers en commissie leden staande, toegelaten worden 4. ter wille van het publiek, dat mogelijk door de aanwezigheid van een uitgebreid kwantum fotografen, wat het uitzicht be treft, belemmerd wordt 5. teneinde dus klachten, zoowel in Frank rijk als in het buitenland over het een en an der geuit, te voorkomen. Teneinde dit doel te bereiken, heeft het Fransch Olympisch Comité zich de mede werking verzekerd van speciale sport-foto- grafen. Deze iieden, ten getale van tien, zul len over de verschillende terreinen verdeeld worden. Deze regeling geldt alleen voor die terreinen, welke voor de een of andere sport in gebruik zijn genomen. De vervaardigde opnamen worden ingezonden aan het labor:: torium te Colombes, hetzij aan dat te Parijs, Rue du Delta 10 (dit laatste wat betreft de foto's van wedstrijden, die buiten het Sta dion. plaats vinden). De distributie aan de couranten en zal minstens tweemaal per dag plaats vinden. De eerstë zending geschiedt te 12 ure, en wel voor alle avond-couranten en de dagbladen, welke een provinciale editie hebben. De tweede zending heeft des avonds voor 7 ure plaats. Tevens zal in de laboratoria te Colombes en Parijs een permanent bureau gevestigd zijn waar de fotografische opnamen, naar mate zij in komen, worden ontwikkeld en afgesrukt, zoodat een dagblad steeds op elk uur van den dag de laatste foto's kan betrekken. Het Olympisch Fotografisch Bureau stelt zich verder ter beschikking van alle Olympi sche Comité's van deelnemende landen om die foto's te maker, welke deze Comité's wen schen voor hun archief. Hetzelfde geldt voor sportverenigingen. Men vestigt er nog maals de aandacht op, dat, wat de pers be treft, zoowel de Fransche als uitheemsche pers deze foto's kan betrekken. Het Fransch Olympisch Comité stelt, met het oog op de propaganda voor de sport, de foto's, zoowel in Frankrijk als in het buiten- land, voor de pers beschikbaar op de volgen de voorwaarden Frs. 2.50 voor elke foto, welke gepubliceerd is en welke door het dag blad etc. wordt behouden, hetzij voor zijn archief, hetzij om in een zijner lokalen ten toongesteld te worden. Het Fotografisch Bureau is bereids in wer king getreden tijdens de Olympische Spe len te Chamonix. Willen onze dagbladen, tijdschriften enz. van de diensten van dit Bureau gebruik maken, dan is thans reeds opgave daarvan gewenscht. Men kan alle correspondentie richten aan La Direction du Service photographique au Comité Olym- piaue Francais, 10 Rue du Delta, Paris. Het Bureau staat onder de directie der H.K. Ma- thieu en Caudrilliers. Het Fransch Olympisch Comité verzoekt ons tevens, mede te deelen, dat het aan de H.H. De Rovera en Royau, wonende te Pa rijs, onderscheidenlijk 49 Rue Manin en 164 Boulevard Haussmann, handelende gemeen schappelijk en voor gezamelijke aansprake lijkheid, het „alleen-recht" voor het nemen van cinematografische opnamen heeft ver leend, van alles wat betreft de VlIIe Olym piade. Dit alleen-recht omvat het recht van uitgave en exploitatie der films voor de ge heele wereld. Voorts is overeengekomen, dat de films, door deze concessionaris opge nomen, in gemeen overleg kunnen worden verkocht aan de buitenlandsche federaties, evenwel onder voorbehoud, dat zij door hen slechts mogen worden vertoond „ten bate van opvoedkundige doeleinden", derhalve zonder dat er wenig geldelijk voordeel van getrokken wordt. Te Breda is thans, dank zij het krachtige innitiatief van den Burgemeester dezer ge meente, Mr. Dr. W. G. A. van Sonsbeek, een commissie tot inzameling van gelden voor de Parijsche Olympiade definitief ge vormd. De heer D. J. Couvée zal als voor zitter optreden, terwijl de H. H. A. Diemont, S. H. Dikkes, J. Doorman, Drost, G. Fabitis, H. Keppel Hesselink, C. F. J. Koremans, W. Kreugel, Lt. Kolonel G, J. Maris, J. C. Th. Motke, Jhr. K. F. Quarles van Ufford, W. Roest van Limburg, Mr. F. E. Pels Rijcken, Sicherer en J, G. van der Veen leden zijn Op het programma van deze commissie staat een sport-demonstralie op het terrein van de Chassé-kazerne op Zaterdag 15 Maart, met Korfbal-, Hockey-, Athletiek en Ruiter- wedstrijden door de Caletten der Cavalle- rie. Op denzelfden dag wordt wordt des avonds een uitvoering gehouden in de groo te zaal van Concordia, waarbij de Gymnas- liekvereenigingen „Wilhelmina", „Prins Hen drik", „Krachtig Brabant" en „Sport staalt Spieren", verder de Krachisportvereeniging „Swoboda" hare medewerking hebben toege zegd. Het Cadetten-strijkje zal welwillend het muzikale gedeelte van de soirée verzor gen. In sportief Nederland bestaan plannen om voor wijlen Baron van Tuyl van Serooskerken een gedenkteeken op te richten. Thans vernemen wij dat het bestuur van het N.O.C. de vaste overtuiging heeft, dat duizenden in ons land gaarne zullen mede werken om ervoor te zorgen, dat door het oprichten van een gedenkteeken de nage dachtenis van Van Tuyll bij het nageslacht blijft voortleven. Men kan zijn bijdragen, liefst vóór 1 April a.s. doen toekomen aan den heer P. W. Waller, huize Kweekduin te Overveen. teren; tijd .6 min. 58 sec., maar het gelukte niet, de tijd was nu 10 K.M, in 7 min. 32 sec. Na, een nummertje van de pianiste, maak ten de volgende renners over 1 K.M. de voi- ged tijden; C, Kok 34 sec.; J, W. Schefier sec.: joh. Fckhnizen 40 sec.; J. Boerec 42 sec. en W. Sleutel 45 1/5 sec. Uitslag kienen: C. Kok, eerste prijs, levenc' konijn, geschonken door G H Stouten, ver volgens 3e, 6e en 8e prijs ook. Van Dijk en Sleutel een eersten prijs. Sleutel, Wouters en Lmgeman een 2en; Philippo en Boeree een 3en prijs; Rinses en Voskuil een 4en, Memelink, Wouters en Welbaum een 5den. Sleutel 6en, Wouters, Linden en Memelink 7en, Scheller en Philipoo 8sten, Boere: Schefer en PhilioooÓen: Sleutel, de Geer en Philippo lOen; Wouters en Hekhuizen 1 len: Voskuil 12en, Borce 13en, Philippo 14en. Rinses 14en prijs. Motte den volgenden keer de opkomst wat grooter zijn. A.s, Woensdag van 89 uur Home-trainer rijden. Record verbeteren. Klokke 9 uur vergaderen. Goede opkomst ten zeerste ge wenscht. r. d. Feen wint het kampioenschap enkelspel. Do agenaar v. d. Feen, die in St. Möritz zooveel succes boekte, heeft ook beslag op het Ned. kampioenschap gelegd na taaien strijd met Leembruggen, die^ tegen de ver wachting Timmer er in de demi-finale uit werkte. De uitslagen Heeren-enkelspel zijn: Heeren-enkelspel (halve eindstrijd): Leem bruggen slaat Timmer 26, 62 Eindstrijd: Van der Feen slaat Leembruggen 16, 64 86, 6—2. De overige uitslagen: Heeren-dubbelspel (halve eindstrijd): Van der Feen en Leembruggen slaan Kramp en Roldanus 61, 62. Eindstrijd: Timmer en Bryan slaan Van der Feen en Leembruggen 2—6, 6—2. Gemengd dubbelspel, eindstrijd: mej. Van der Schilden en Erikson slaan mej. Hefting en Knappert 16, 64, 75. REDDINGSBRIGADE VOOR DRENKELIh Het eerstvolgende examen van den Ned. Zwembond (voor zwemonderwijzer) zal in de maand April plaats hebben. Aanmel dingsformulieren kunnen tot en met 10 Maart worden aangevraagd bij den heer H. Th Manger. Prinsengracht 971, Amsterdam, secretaris van de Commissie voor het Zwemonderwijs van den N. Z. B. Van het Ministerie van Onderwijs is be richt ontvangen, dat bezitters(sers) van het diploma voor zwemondervvijzer(es) vrijge steld zijn van het onderzoek betreffende de practijk van het zwemmen qp de examens voor leider(ster) van lichaamsoefeningen en sportleider(ster). De Brigadeleden worden er aan herin nerd, dat heden(Maanda,g)avotid de Alge- meene vergadering plaats heeft in Gebouw Bloemhaf". Aanvang 9 uur. Om den Hecmstedeprijs. In café „Wapen van Haarlemmermeer" te Heemstede zijn dezen weeek de 3 laatste partijen gespeeld om bovengenoemden wis selbeker. Den heer Mastenbroek van Lisse, die reeds winnaar was, won ook zijn laatste 2 partijen, en werd ongeslagen winnaar. De uitslag was nu B. Mastenbroek—C. Kuil 150—61. C. Kuil—de Waard 150—134. B. MastenbroekP. Huijboom 15099. Hoewel er in de aanvan vele deelnemers waren, trokken zich verschillende deelnemers terug, en bleven er 18 deelnemers over. Bepaald was, dat niet meer dan één prijs gewonnen kon worden. Er warén 7 prijzen, die als volgt gewonnen werden. le prijs zilv. wisselbeker, B. Mastenbroek, 17 partijen gewonnen, moyenne 6.115 2e prijs zilv. lauwertak, W. Verheijden, 13 partijen gewonnen, 4 verloren, moyenne 4.926 3e pr. zilv. medaille als moyenneprijs, P. Mienis, moyenne 4.767 4e pr. zilv. kruis voor hoogste serie, P. Kobus 43 car. 5e pr. zilv. medaille voor minste gemiste beurten A. de Wijs, met 137 poedels 6e pr. zilv. medaille voor hoogste eindserie H. Boerwinkel, 24 car. 7e pr. zilv. medaille voor hoogste beginserie J. v. Vliet, 21 car. KASTANJEBOOM-'VRIENDENKRING. De strijd tusschen de 4e vijftallerf werd een flinke overwinning voor de „Kastanje boom," waardoor de achterstand iets werd verkleind. Uitslag „Kastanjeboom 392. „Vriendenkring" 311. Na de helft der ge speelde wedstrijden is de stand thans „Vrien denkring" 1778, „Kastanjeboom" 1621. HET EERSTE KLASSE BILJART - KAMPIOENSCHAP. Het is thans definitief vastgesteld dat het eerste klasse biljartkampioenschap in plaats van 1 en 2 op 29 en 30 Maart in het club lokaal van de biljartvereeniging K.R.A.S. zal worden gehouden. De deelnemers zijn dan de heeren Domme- ring, Koopman, Robijns en Wiemers. Op Zaterdag 2 Maart hield bovengenoem de vereeniging een gezellige bijeenkomst in de Korenbeurs. Al was de opkomst minder groot,toch bebben allen zich geamuseerd door hun goede stemming onderling. Het j doel was Home trainer rijden, en kienavond. I Maar de penningmeester had nog voor een j andere verrassing gezorgd, die wel in den i smaak viel. De heer C. Kok wenschte maar 1 direct het record van zijn 10 K.M. te verbe. PROPAGANDA WEDSTRIJD. De 2e ronde van dezen wedstrijd is be kend geworden en heeft voor Gen. Joubert een verrassing gebracht niet in hun voordeel. De jury heeft n. m. nader vastgesteld, dat St. Hubertus in de eerste ronde heeft be haald 46 cartons en 946 punten, alzoo een gelijk aantal cartons als G. J. doch 2 punten meer. Voor de 2e ronde heeft St. Hubertus weer prachtig geschoten en wel 46 c en 946 punten zoodat deze vereeniging de le plaats blijft bezetten en een zeer mooie kans maakt de eersten prijs te behalen. Jammer voor de Haarlemmers. Als No. 2. en 3 staan aange geven Gen. Joubert te Overveen met 91 c. ér 1878 p. en Bloemd. Commando met 88 c. en 1887 p. De strijd om de 2e of 3de plaats Zal wel tusschen deze vereenigingen moe ten worden uitgevochten aangezien No 4 be langrijk minder cartons heeft geschoten. HAARL. COMPETITIEWEDSTRIJD. Gen. de Wet te Santpoort heeft haar 3t ronde geschoten en met succes. Hetttotaal werd 898 p. zoodat "in de staande houding belangrijke vordering zijn gemeaakt. Allen hebben behoorlijke series gemaaktde laag ste serie is 84 p. en de hoogste 96 p. De Heet H. J. Klauwers werd met 183 p. hoogste korpsschutter. Ook heeft deze vereeniging geschoten vooi de 3e ronde van de Nationale Competitie en merkwaardig is het, dat voor dezen wed strijd in de knielende houding werd gescho ten, het puntenaantal lager is dan in de staande houding Het totaal werd 435 p. Het volgende jaar zal de knielende houding zeker wel worden afgeschaft voor.il nu men de smaak van het staande schieten te pakken heeft. OLYMPISCHE SPELEN. Aangezien 't schieten in 1924 ook onderafdee- ling vormt van de Olympische Spelen, wordt reeds nu een oproep gedaan door de verg. van Ned. Scherpschutters van schutters, die meenen in staat te zijn met kans op succes deel te nemen aan de schietwedstrijden in of nabij Chalons en Rheims (Frankrijk) op 400, 600 en 800 M. Zij móeten zich opge ven aan den secretaris, de Heer W. J. M. Linden Van Aerssenstraat 51 den Haag. Deze opgave bindt tot niets. Enkele voorwaarde tot deelname zijn o.a.ï Bij de vooroefening op geweer moet men op 300 M. in 20 schoten knielend, 20, schoten staand en 20 schoten liggend 475 punten bij elkaar schieten. Voor elke houding worden 5 proefschoten toegestaan. Voor het schieten met een ploeg van 5man per natie worden alleen gebruikt geweren (vrije wapens) zonder optische richtsmidde- len. Op afstanden van 400 600 en 800 M. worden in houding naar keuze afgegeven 10 schoten (met 3 proefschoten telkens). Maximum «tijd op eiken afstand per ploeg 2 uur. Rangschikking naar de gezamenlijke totalen per ploeg op drie afstanden overigen» als op de internationale matches. De afma ting van de schijf is minstens 2 M. in middel lijn met een zwart visuel van 90 c.M. ver deeld in drie gelijke ringen tellende 5, 4 en 3. Een even breede ring daarom heen telt 2en de rest van de schijf telt 1. Individueel bestaat er gelegenheid te schieten op geweer, revolver of automatisch pistool. Het geweer wordt individueel ge schoten op 600 M houding naar keuze en wel een serie van 20 schoten zonder onderbreking (3 proefschoten) Maximum tijd drie kwar-| tier. Dezelfde schijf als hierboven voor ge- weer is aangegeven. Rangschikking naar het hoogste aantal punten dat in de waarne mingspost door een commissie wordt vastge steld. Bij gelijkheid barage als voor de inter nationale wedstrijden en indien ook dit geen oplossing geeft, een nieuwe proef van 10 schoten tusschen de gelijkstaande deelne mers. Later zullen nog meerdere gegevens volgen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 8