De petroleumboringen te Corle. - Hoorapparaten voor slechthoorenden De professoren der R.K. Universiteit. Het roode testament. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. Dinsdag 4 Maart 1924 - Tweede blad VAN WET EN WETGEVING. FEUILLETON. Gevolgen van den storm. Door het ijs gezakt en verdronken. Oplichters en bedriegers gepakt. Doodelijk ongeval aan boord. Nederl. stoomschip gestrand. Het ijs in de Zuiderzee. Machine-averij op de „Sall*er'" Een Reclame truc. Vechtpartij, te Scheveningen. Een lijster gevangen. DE WETTELIJKE REGELING VAN HET LEVENSVERZEKERINGBEDRIJF. ALGEMEENE EISCHEN. DE TAAK DER VERZEKERINGSKAMER. Als bedrijf mag de levensverzekering uit sluitend worden uitgeoefend door naamlooze vennootschappen en onderlinge maatschap pijen. Het is dus voortaan uitgesloten, dat particulieren of persoonlijk risico het levens- verzekeringbedrijf gaan uitoefenen. De rede nen, waarom het wenschelijk is, den natuur lijken persoon van de uitoefening van het levensverzekeringbedrijf uit te sluiten, liggen voor de hand, zegt de Memorie van Toelich ting op het betrokken wetsontwerp Wil de reserve van eene onderneming van levens verzekering iets beteekenen, dan moet ver meden worden, dat de bezittingen, welke deze reserve dekken, voor andere verbin tenissen dan die uit hef levensverzekering- bedrijf kunnen worden aangesproken. Is de onderneming het eigendom van een parti culier persoon, dan zou de afscheiding dier bezittingen van het overige vermogen eene onmogelijkheid zijn. Daarenboven levert de sterfelijkheid der natuurlijke personen met hef oog op den langen looptijd der verbinte nissen een groot gevaar op. Bij een verdeeling der bovenbedoelde bezittingen onder de erfgenamen wordt de waarborg voor de ver zekerden uiterst gering. Particuliere personen, die thans het levens- verzekeringsbedrijf uitoefenen, kunnen daar mede doorgaan tot 15 November 1925 In dien tijd hebben zij gelegenheid hunne on derneming in een naamlooze vennootschap om te zetten. Voor de onderlinge maatschappijen, die het levensverzekeringsbedrijf uitoefenen, be vat de wet enkele bepalingen, waaraan de statuten moeten voldoen en die bijplaatsing van het aandeelenkapitaal moeten worden in acht genomen. Bovendien is bepaald, dat het maatschappelijk kapitaal minstens een millioen gulden moet bedragen, welke eisch ook geldt voor naamlooze vennoot schappen. Dit kapitaal moet geheel zijn ge stort. Hieruit volgt, dat als een levensverze keringmaatschappij van hare aandeelhouders slechts een storting vordert van 10%, het maatschappelijk kapitaal minstens tien milli oen moet bedragen. Bovenstaande kapitaal- eischen zijn evenwel niet van toepassing ten aanzien van reeds bestaande maatschap pijen, terwijl voor nieuw op te richten levens verzekeringondernemingen bij algemeenen maatregel van bestuur lagere kapitaalsmini ma kunnen worden vastgesteld. Dergelijke algemeene maatregel van bestuur is uitge vaardigd bij Kon. Besluit van 5 Nov. 1923 Stbl. 507. Daarbij is bepaald, dat particuliere ondernemers, die daartoe door de wet gedwongen hun bedrijf in een naamlooze vennootschap omzetten, onder bepaalde voor waarden met een minimum-kapitaal van 250.000 kunnen volstaan. Eveneens kunnen ondernemingen, die het levensverzekering- bedrijf, gecombineerd met een andere ver zekeringsbranche uitoefenen en krachtens wettelijken eisch zie hieromtrent aan stonds de onderneming splitsen, als regel met een minimum kapitaal van f 250.000 volstaan. De kapitaaleischen zijn gesteld om de op richting van. bloedarme ondernemingen te voorkomen, zegt de Memorie van Toelich ting. Deze eischen hebben intussehen veel van hunne waarde verloren nu zij alleen gel den voor nieuw op te richten ondernemingen en de op 15 November 1923 reeds bestaande levensverzekeringmaatschappijen er niet aan behoeven te voldoen. En onder deze zijn er toch verschillende met een klein maatschap pelijk kapitaal, die dus naar de woorden der Memorie van Toelichting bloedarm zijn. In het door de Regeering ingediende ontwerp van wet was dan ook bepaald, dat het maatschappelijk kapitaal der levens verzekeringondernemingen ten minste moest bedragen 500.000, welk bedrag geheel ge plaatst moest zijn. Behoudens een overgangs tijdperk van een drietal jaren zoude deze eisch ook gelden ten aanzien van de bij de inwer king treden der wet reeds bestaande maat schappijen. Bij de behandeling der wet even wel is de eisch van het minimum kapitaal behoudens de bij algemeenen maatregel vaq het bestuur te stellen uitzondering gesteld op één millioen galden, doch zijn tevens de bestaande ondernemingen vrij gesteld van de verplichting om hieraan e voldoen. De levensverzekeringondernemingen mo gen naast het levensverzekeringbedrijf geen andere bedrijven uitoefenen. Zoo is com binatie van levens- en brandverzekering, die tot heden nog al eens voorkwam, ver boden. Deze bepaling is opgenomen op grond van het beginsel, dat de reserve niet voor andere verbintenissen dan die uit levens verzekering aansprakelijk behoort te zijn. Intussehen hebben bestaande maatschappijen nog twee jaren den tijd om zoo zij een gecombineerd bedrijf uitoefenen dit be drijf te splitsen. Of de levensverzekeringmaatschappijen aan de bij de wet gestelde eischen voldoen, is op de eerste plaats ter beoordeeling van de Verzekeringskamer. De daartoe benoodig- de bewijsstukken leggen de ondernemin gen aan de verzekeringskamer over. Binnen een maand na ontvangst der stukken, geeft de Verzekeringskamer een verklaring af, dat aan de gestelde eischen is voldaan. Meent de Verzekeringskamer dergelijke verklaring niet te kunnen afgeven, dan kan de onder neming zich beroepen op de Kroon, die beslist, na den Raad van State te hebben gehoord. Stelt de Kroon de appelleerende onderneming in het gelijk, dan geeft de Ver zekeringskamer alsnog de verlangde verkla ring af. De verklaring der Verzekeringskamer is noodzakelijk om het levensverzekeringbe drijf te mogen uitoefenen. De Verzekeringskamer oefent een nauw lettend overzicht uit op de handelingen der levensverzekeringmaatschappijen. Van wij ziging in de statuten, de directie of de com missarissen moeten aanstonds aan de Ver zekeringskamer worden kennis gegeven. Verder zendt de onderneming binnen 14 da gen na ontvangst der hierboven bedoelde verklaring aan de Verzekeringskamer een Staat van inlichtingen in, waarvan het model bij algemeenen maatregel van bestuur wordt vastgesteld. Afgescheiden hiervan is de Ver zekeringskamer bevoegd binnen een door haar te stellen termijn aan de levensverzeke ringonderneming alle inlichtingen te vragen, die zij met betrekking tot het bedrijf verlangt. De onderneming is verplicht deze inlichtin gen te verstrekken. Is de verzekeringskamer van oordeel, dat het in het belang der polishouders ge- wenscht is, dat er verandering komt in de wijze van beheer eener bepaalde onderneming, dan is de Verzekeringskamer bevoegd om adviezen te verstrekken. Bij het uitbrengen van het advies geeft de Verzekeringskamer aan den verzekeraar een termijn om te ant woorden. Indien binnen dezen termijn geen antwoord wordt ingezonden, of het ingezon den antwoord niet bevredigend wordt ge acht, kan de Verzekeringskamer tot publi catie van het advies overgaan. Bij deze publi catie wordt, zoo de verzekeraar dat verlangt, tevens de correspondentie openbaar gemaakt, welke tusschen de Verzekeringskamer en den verzekeraar naar aanleiding van het ad vies is gevoerd De verzekeraar ontvangt voorat mededee- ling van de Verzekeringskamer van het voor nemen, om het advies te publiceeren. Tegen dit voornemen kan de verzekeraar dan bij de Kroon in beroep komen. De Kroon beslist omtrent de al of niet publicatie bij een met redenen omkleed besluit, den Raad van State gehoord. De zaak wordt bij den Raad van Sta te behandeld door de afdeeling „geschillen van' bestuur". De behandeling geschiedt met gesloten deuren. De beslissing der Kroon wordt, zoo zij inhoudt, dat het advies der Verzekeringskamer niet zal worden gepubli ceerd, niet openbaar gemaakt, doch uitslui tend medegedeeld aan den verzekeraar, de Verzekeringskamer en den Raad van State. Deze behandeling van zaken waarborgt, dat de Verzekeringskamer de uiterste voor zichtigheid zal betrachten met het geven van ongevraagde adviezen aan levensverze keringondernemingen. Betracht zij deze voorzichtigheid niet en geeft zij adviezen die niet voldoende zijn gedocumenteerd, zoodat zij door de betrokken levensverze kéting- onderneming niet worden opgevolgd, dan verliest de Verzekeringskamer ongetwijteld een goed deel van haar reputatie, als zij door de Kroon in het ongelijk wordt gesteld. De leden der verzekeringskamer, die aan het advies hebben medegewerkt, kunnen dan gerust hun ontslag nemen, wil er nog iets van de uitvoering der wet terecht komen. Doch ook al stelt de Kroon ten slotte de Verzeke ringskamer in het gelijk wij kunnen ons 103 „Mevrouw u gaat te ver," merkte de se cretaris aan. „Te verU denkt misschien dat ik dwaasheden praat.... Lees dit eens en antwoord mij dan." Zij gaf den verbluften minister een dag blad en wees op een artikel. De minister las. „Dat is onmogelijk mevrouw," hernam hij, toen hij het sensatie-beriebt gelezen had. „Magistraten kunnen zóó niet in hun plich ten te kort schieten.... Dat zou te erg zijn.... Dat durf ik niet veronderstellen." „En toch staat het gedrukt." „Hét is louter laster, niet meer." ,De slachtoffers zijn met naam en toe- na;.m genoemd.... en er worden feiten aangehaald, die u niet kent." „Toch houd ik vol, dat dit bericht abso luut onjuist is." De secretaris had het bericht eveneens gelezsn. „Mevrouw u moet aan dit bericht geen geloof schenken." „Denkt u dan, dat het leugens zijn?" „•Ik denk minstens, dat de feiten ?eer •terk overdreven riin- „Laat dan onderzoeken, wat er van waar is." „Dat zal ik doen, mevrouw.... Wanneer het bericht inderdaad waar is, zal ik een streng onderzoek doen instellen, als het evenwel laster is, zullen er onmiddellijk vervolgingen worden ingesteld." De minister schelde. „Laat dadelijk mijn rijtuig inspannen," be val hij aan den knecht, die verscheen. „Wat is uwe excellentie van plan?" vroeg de secretaris haastig. „Ik ga direct naar den hoofdcommissaris van politie Misschien zal mevrouw mij willen verge zellen" De hoofdcommissaris hr ;i langen tijd na gedacht, toen de chef 'oer recherche hem verlaten had. Hij dacht aan het opzienbarende bericht in het dagblad. Zijn secretaris kwam binnen. „Heeft u mij nog bevelen te geven, com missaris?" vroeg hij. „Ja. laten we de loopende zaken gauw afhandelen" „Deze stukken moeten geteekend wor den." De commissaris las de stukken vluchtig door en teekende ze. Tóen hij klaar was, gaf dé secretaris hem een papier. „Wat is dat?" „Dat is de algeheelc vrijstelling voor den agent Raymond Fromental." „Zoo. Heeft die vrijstelling gekregen. Zonder eenig voorbehoud?" „Ja. „Dus vrijHeelemaal vrij is hij. Nu gaat die man ons juist verlaten op het oogenblik. dat wij hem het meest noodig hebben. Ik had zoo mijn hoop in hem ge steld, daar ik hem alleen bekwaam achtte om de laatste geheimzinnige moorden te verklaren.... Nu wordt hij mij ontno men. Dat is ongehoord't mag niet. 't Zal niet gebeuren." „De vrijstelling is toch geteekend." „Wat geeft dat?" „Op zulk een beslissing kan niet worden teruggekomen." „Alles kan.... we zullen eenvoudig wachten met hem te verwittigen van zijn vrijstelling, totdat hij die zaak in orde gé bracht beeft." „Ik heb Raymond Fromental geschreven." V,Geschreven?" „Ik moest wel." „Waarom?" „De minister beval het. „Wat heb je hem geschreven?" „Dat u' hem verzoekt op hel bureau te komen om de stukken in ontvangst te nemen." „Dus weet hij alles?" „Hij weet het." De hoofdcommissaris zat eenige oogen- blikken na te denken, ,,'t Is goed," zeide hij vervolgens. „Ge hebt uw plicht gedaan.... 'tLoopt mij tegen, dat is alles.... Wanneer Fromental komt, laat hem dan binnen en breng de stukken mee," De secretaris verwijderde zich. Nauwelijks was deze het bureau uitge gaan, of er werden twee fyezoekers aange diend. „Wie zijn het?" „De agent Raymond Fromental en zijn zoon „Laat hem eerst in 't bureau van mijn se cretaris." Eenige oogenblikken later traden de twee bezoekers daar binnen. „Mijnheer," begon Raymond, „ik ben hier gekomen om mijn dankbaarheid te uiten voor de verkregen gunst en ik heb mijn zoon meegebracht. „Mijnheer Fromental." antwoordde de se cretaris eenigszins ernstig, „de hoofdcom missaris verlangt u te soreken aangaande u vrijstelling. Wilt li misschien even mee gaan?" „Kan mijn zoon Paul mij vergezellen?" „Ik geloof, dat het beier zou zijn, dat hij even hier bleefUw afwezigheid zal overigens niet lang duren." De secretaris en Raymond traden het an dere bureau binnen en Paul bleef alleen. Hij was ongerust. De ernstige' woorden van den secretaris hadden op hem gewerkt als een koud stortbad.... De hoofdcom missaris verlangde hem te spreken. Wat zou er moeten gebeurenW erd er misschien een uitstel verlangd, of was er een tegen bevel gekomé-5? Hij wist het niet en die onzekerheid maakte hem ongerust. Bij het binnentreden der twee mannen hief de commissaris, die in eenige papieren aandachtig zat te lezen, het hoofd op. De secretaris gaf hem het stuk der vrij stelling, dat hij aandacljtig woord voor woord doorlas. Er was niets duidelijker dan dat. Raymond had door dit stuk het recht on middellijk zijn dienst te verlaten. De hoofdcommissaris fronste de wenk brauwen. Volgens de bewoordingen van het stuk was geen enkel uitstel mogelijk. „Fromental." zeide hij, Raymond ernstig aanziende, u heeft uw volledige vrijstelling gekregen." „Ja, commissaris." ,,U moet uw supérieuren dankbaar zijn. dal zij uw verzoek hebben ondersteund. U had overigens belangrijke diensten bewezen maar toch moet ik u een verwijl maken." Fromental keek zeer verbaasd. „Vermoedt u het zelf niet7 „Neen, absoluut niet, mijnheer." „U is op 't oogenblik met een zeer ernstige zending belast." „Ja, dat is waar." „U was onder alle anderen uitgekozen cm die aaneenschakeling van geheimzinnige misdaden op te helderenDat weet u, nietwaar?" „Ja, mijnheer." „Welnu, u heeft een slecht oogenblik ge kozen om ons te verlaten. In deze zeer bi, zondere omstandigheden is uw vertrek ee. vlucht, bijna zou ik haast willen zeggen, ee verraad" Het werd Raymond bang te moede. De vurig verlangde vrijheid zag hij zich wet ontglippen. „Heb ik dan geen genoegzame bewijze van zelfopoffering gegeven, mijnheer?" ,U zoudt er nu een laatste bewijs va kunnen leveren." „Mijnheer ik heb tien jaar lang gewer voor den Staat." „Wat geven dan nog eenige dagen?" Raymond meende nog te antwoordt doch hij had er den tijd niet voor. De deur van het bureau werd snel gt opend en de minister van justitie, met gt fronste wenkbrauwen en de lippen vast op één geklemd, verscheen op den drempel. Op het zien van den minister stond dt hoofdcommissaris op, doodsbleek. .lij boog diep om zijn onsteltenis te-ver bergen. De secretaris en Fromental verlie ten haastig de kamer. „Mijnheer", begon de minister op ijskou den toon, „uw onsteltenis bewijst mij, da ul verschrikt mijn bezoek u ook, u er nie over verwonderd isU zult begrijpen, waarom ik gekomen benIk zie voor u het bewuste blad liggenU begrijpt dus alles..Antwoord mij dan, zijn het leugens die men daar geschreven heeft?" De commissaris antwoordde niet. In Maastricht werd de avonturier eindelijk gevangen. Men stelde hem op transport naar de hoofdstad en Zaterdag is hij weer naar Maastricht teruggebracht. Van Vrijdagavond zeven uur tot Zaterdag morgen negen uur was het gedeelte van Nieu- wer-Amstel onder Buitenveldert verstoken van electrisch licht ten gevolge van den storm. Ook het telefoonverkeer was Zaterdagmorge: nog geheel gestoord. Zaterdagmiddag is de 9-jarige A. M. K. op den Reserve Boezem te Rotterdam, door he: brooze ijs, waarop hij zich waagde, gezakt De jongen schoot'er onder en eerst ruim ee: uur later is hij door J. van Driel uit de Eerst; Reserve Boezemstraat en J. Plug ukit d. Tweede Wandeloordstraat, met een dre, opgehaald. Manschappen van de redding:: brigade hebben te vergeefs getracht de le vensgeesten op te wekken dr. J. S. J. a Vries Robles kon slechts den dood vaststelt Te 's-Gravenhage is eenigen tijd gelede: in de Hazelaarstraat een Incasso- en infor matiebureau Holland. Toen belanghebbender bij de politic informeerden naar dit bureau, bleek, dat de leider zijn eigen naam niet op gaf, doch beurtelings den naam van de vrou waarmee hij leeft en van den man, van wier die vrouw gescheiden is. De politie heeft het echtpaar toen aangehouden en er het Alge meen Politieblad eens op nagekeken. Beidt bleken toen gezocht te worden wegens oj lichtingen en verduisteringen te Arrersfoor Zutphen, Arnhem, Zeist en Amstelveen. Dl man, de 43-jarige J. A. P. zich noemende van E„ wordt onder meer gezocht - wegens ver duistering van een fiets en een viool, d vrouw, de 24-jarige G. H. T„ had de g- woonle zich met haar nog zeer jong kind: te vervoegen bij vermogende ingezetenen ei dan een droef verhaal op te disschen v,.i haar omstandigheden. Zij moest dan z.g. naai Bergen in N.-H. Op deze wijze wist zij z vaak kleine en grootere bedrage* los te we ken. In Amstelveen en Amersfoort heeft ii tweetal voornamelijk gepoogd Gereformet den op te lichten, zich uitgevend voor kerk genooten. Het tweetal is gisteren door dc polit naar Arnhem op transport gesteld. De machinist van het Engel:che s.s. „Ga lacum liggende bij de petroleum- en afval fabrieken te Vlissingen, is Zalerdagnaci, bij t aan boord gaan, te water geraakt t verdronken. Zijn lijk is van onder het schi te voorschijn gekomen. zeer moeilijk het geval indenken, dat de Kroon de Verzekeringskamer in den steek zal laten - maar in vakkringen wordt ge gronde twijfel geopperd aan de juistheid der door de Verzekeringskamer gegeven adviezen, dan is dit al voldoende om het vertrouwen in de Verzekeringskamer te schokken. En is het vertrouwen eenmaal ge schokt, dan eischt het algemeen belang een andere bezetting der Verzekeringskamer, wil zij hare haar door de wet opgelegde taak riaar behooren kunnen uitoefenen, 't Gaat hier als met de ministers, ook zij hebben ver trouwen noodig om aan het bewind te blijven. Uit Messina (Sicilië! verluidt, dat het Nederlandsche vrachtschip ..Garoet" uit Oost-Afrika komende en op weg naar Marseille, in de Straat van Messina bij Gan- zirri op het strand geloopen is. Ongeveer de helft van den romp zit aan den grond. Men is druk bezig pogingen te doen het schip vlot te brengen. Het stoomschip „Garoet" is een der vracht- schepen van den Rotterdamschen Lloyd, ge bouwd in 1917. Het meet 7133 br. ton. Het was op weg van Oost-Afrika naar Rotterdam. Op 26 Februari j.l. verliet het Port Said. Het schip voer voor de Holland-Oost-Afrika Lijn. De havens van Edam en Volendam zijn weer voor zeil- en stoomschepen te bereiken. Een groot gedeelte der Volendammervloot is Zaterdagmorgen uitgevaren. Aan de vis- sellers is weer steun verstrekt. Het s.s. „Saliier." van de maatschappij „Nederland," dat oorspronkelijk Zaterdag middag van hier naar Java zou vertrekken, doch eerst Zondagmiddag is vertrokken, heeft in het Noordzeekanaal tei hoogte van de „Hembrug," rnachineschade gekregen, waardoor 't schip daar ter plaatse gemeerd moest worden. De machine-averij schijnt ech ter niet ernstig te zijn, zoodat, naar verwacht wordt, het schip heden. Maandag de reis voort kan zetten In de wachtkamer van een poiitie-bureau te New York trad een mager stuurs voor zich uitziend persoon binnen, liep regelrecht op dén dienstdoendeu agent toe en zeide met holle stem „Mijnheer, ik heb u iets te ver tellen. Ik ben dood. Men heeft mij vermoord en ik verzoek u beleefd den moordenaar op te sporen en mij te laten begraven 1" De die naar der gerechtigheid trad onwillekeurig een pas achterwaarts het werd hem duidelijk, dat hij tegenover een waanzinnige stond. De politiedokter werd onmiddellijk geroepen en deze sprak den vreemdeling aan als volgt „Ja, ik zie het reeds dat gij dood zijt weet ge misschien toevallig nog uw naam „O ja," murmelde de zieke, „ik heet Miles Denver." „En uw adres „Het graf „Wie heeft u vermoord „Columbus „Dezelfde die Amerika heeft ontdekt „Ja 1" „Nu dan wensch ik u geluk dien mooien jongen hebben wij reeds gevangen Volg mij naar zijn cel." „Dadelijk 1" antwoordde de waanzinnige op deze rede van den dokter en begon ia zijn zak te woelen, waaruit onmiddellijk een groot pakket prachtige gebonden kalenders te voorschijn kwam. „Mijne keeren, toen ik nog leefde, trachtte ik deze kalenders te verkoopen het zijn de beste kalenders die in Amerika zijn te verkrijgen en kosten slechts 25 cents per stuk. Gij zult mij toegeven, dat deze prachtige boeken in het graf verrotten en daarom zult gij er mij wel van willen af helpen nu wij toch eenmaal zoo gemoedelijk bij elkaar zijn 1" Toen de „gek" na ongeveer tien minuten het bureau verliet had hijal zijn ka lenders aan den man gebracht. Doordat een dronken man weigerde aan de bevelen van de politie te voldoen, is Zon dagavond laat te Scheveningen een hevige vechtpartij ontstaan. Een der vechtenden kreeg van de politie een sabelhouw over het hoofd en werd naar het ziekenhuis ver voerd. Zijn toestand is vrij ernstig. In Amsterdam had zich sinds eenigen rijd berucht gemaakt een oplichter, de lijster ge- heeten die bij voorkeur scheepsbouwmaat schappijen en advocatenkantoren er in liet loopen. Hij gaf voor verbonden te zijn aan een modelboerderij in Friesland en leende dan kleine bedragen. Behalve te Amsterdam heeft hij in ongeveer zestig plaatsen in Nederland gewerkt, steeds z.g. contracten afsluitende voor belangrijke sommen en dan en passant kleine bedragen leenende. Tentoonstelling van dc vereeniging voor slechthoorenden tc Haarlem. Hardhoorenden luisteren naar een lezing, gehouden door een der nieuwste apparaten. Dr. P. Fesch, directeur van 's-Rijk? Geologischen Dienst, leider der bo ringswerken te Corle, waar vorigi week een bron werd aangeboorr Foto rechts: De pelroleumbron bi Winterswijk te Corle. Het aftappei der olie, door een voorloopige buis leiding in benzine-blikken cn olie- valen. Dc plechtige academische zitling der Katholieke- Universiteit tc Nijmegen, Ier viering van het zesde eeuwfeest der heiligverklaring van haren patroon St. Thomas van Aquim, op Donderdag van de vorige week Naast den Rector Magnificus die voor 't eerst den ambtketen droeg, minister Aalberse. die dc feestrede uitsprak en aan diens zi'de de Bur>Semee«ler van Nijmn4en Verder de professoren in ambtsgewaad. Foto links: Voor de a.s. Toetank- imen-tentoonstelling te Londen, vorden door bekwame kunstenaars ietrouwe copieën vervaardigd van de uitgegraven voorwcocn. Een der nieuwste gehoorinstru- nentcn, een in schildpad uitge- oerde hoofdhoorn, op de tentoon- telling voor slechthoorenden te Haarlem. Tentoonstelling van de vereeniging voor slechthoorenden tc Haarlem, demonstratie van verschillende hoor-apparaten. Een Bij de manoeuvres te Miller Field bij New York defileerde, zooals onze foto loont, ook een compagnie tanks, die aan de oefeningen deelnamen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 5