Onze Agentschappen berichten uit onze vorige oplage. A. v. Eik. HAARLEH. Bespeling van schouwburgen. Kamer van Koophandel. Het Station voor Maalderij en Bak kerij te Wapeningen krijgt 1100. subsidie. De Kalenderkwestie. Een Maandblad. De kwestie in zake een bezuinigingsadres. Postverbinding van en met Haarlem. De straatweg Leiden-Haarlem. Levering van Brandstoffen aan het Leger. Keuringsraad Haarlem en Omstr. Faillissementen. Intrekking verzoek surseance van betaling. Beëdigd. Hooger Beroep. Wijziging indeeling. De melkprijs met drie cents per liter verlaagd. Kaderopleiding. Tegemoetkoming in de kosten wegens aanschaffing van klee ding en uitrusting voor Huipaalmoezeniers. KANTONGERECHT. De actie in het kleermakers- bedrijf. BURGERLIJKE STAND. De scheepvaart in de Oostzee hervat. Nekkramp in Zuid-Limburg. Ernstige vechtpartij. AAN ONZE LEZERS. Indien gij over de NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT te vreden zijt, zegt het anderen Indien gij in een of ander op zicht niet tevreden zijt, zegt het óns. zijn gevestigd als volgt: T. Admiraal Limmen. R. Assendelft. Bennebroekerlaan 129. Bennebroek. J. Bakker. Koningsweg 116. Wijkeroog. J. Bakker. Koningsweg 116. Velseroord. M. Bakkum. N. Streng. Heemskerk. J. Brakenhof. Vinkelaan (Bakkum). Castricum. P. Beemsterboer. Nieuw-Vaart 170. Edam. H. Leyen, Egmond a.d. Hoef. Mej. Joh. Lunenburg van Dam. Nieuwkoop. J. B. Boelé, Geel. Vinkenstr. 20. Nieuw-V ennep. Chr. Buur. Akersloot. J. Bruinenberg Duinweg 308. Wijk aan Zee. M. C. Bosch. Hoofdvaart. „Lijnden." JM. Brouwer. De Hoef. Eifhuizen. Mijdrecht. C. Gras. Houtkade 12. Wormerveer. W. van Gelderen Wilhelminastraat 19. Krommenie. D. Greuters Weesland, Monnikendam. N. Groen in 't Woud Aarlanderveen. Th. Hagendoorn, Achterdijk, Uithoorn. G. Hendriks Spieringenweg, Vijfhuizen. H. Homburg, O verveen-Bloemendaal F. Hendinga, Abbenes. B. Jansen, Peperstraat 33, Beverwijk. H. Jansen, Cloosterweg 13, Heemstede. Mej. L. Kaasenbrood Hagelingerweg, Santpoort. J. Kamper, Heilo. C. v. Kesteren, Julianastraat, Lisse. A. Koolbergen, Parkstraat, Hoofddorp. J. Koeman, Bronkhorststraat 68, Noordwijk. S. A. v. d. Lande Spaarndam-Haarl.liede. B. v. d. Lans en Zoon, Brouwerdwarsstraat 6, Hillegom. N. C. A. Lerberqué, Nieuwveen. A. H. v. Noort, Schulpweg, N oor d wijkerhout. C. Noordermeer, Hoofdstraat 195, Sassenheim. H. E. Pompe, BLdaalscheweg, Zilk. H. de Raadt, Rijksstraatweg 322, Schoten (dorp) A. Rekelhof, bij de R.-K. Kerk, De Kwakel. J. Roessen, Kerk weg 4, Vogelenzang. A. Rozenheek Bioemstraat 76, IJmuiden. A. Stam, Schagen. C. Stavenuiter, Doolhof, Volendam. P. Stevenhagen Oosterduinweg, Aerdenhout. J. Speyker, Lijnderdijk 76, Halfweg. A. Spierings Leimuiden. V. Tross, Baanstraat 17, Hoorn. A. v. Vliet Vinkeveen. C. Vos, Smidspad 48, Zaandam. J. Vermey, C 142, Nes a.d. Amstel. Mej. J. Voorn, Bronkhorstlaao. Voorhout. B. de Vries, Padjedijk 33, Purmerend. C. Wagenaar, Ridderstraat, Medemblik. G. v. d. Wènschf Wiistelaan, Jan Gijzen vaart A. de Winter, Warmond. J. v. Woensel, Houtvaart. C. Zaal, Bovenkerk. J. Zonneveldt, Lange Buurt, Uitgeest. P. Zwaanenburg, Ostadestraat 4, Zandvoort. N. Zoet, Geel-Vinkestraat (N. Vennep) Lisserbroek. R.-K. Prop. Club, Wormer. De ADMINISTRATIE Men meldt ons uit Amsterdam: De ver huring van den Stadsschouwburg te dezer itede per avond 13 een tijdelijke maatregel. B. en W. staan nog steeds op het standpunt dat met ingang van het seizoen 1924-1925 wederom een stelsel van vaste bespeling van den schouwburg moet worden toegepast. In dit verband deelen B. en W. in een voordracht aan den Raad mede, dat in een op uitnoodiging van den burgemeester van 's-Gravenhage gehouden conferentie met de gemeentebesturen van Amsterdam, den Haag, Rotterdam, Haarlem en Utrecht de mogelijk heid is besproken van bevordering van con centratie op tooneelgebied, waarbij de vol lende punten behandeld worden: 1. de benoeming van een vasten speler voor een vast aantal speelkeeren in de week. 2. het recht van de vaste bespelers om in de andere steden,«die aan de regeling deel nemen, den schouwburg te huren. 3. de subsidieregeling. Wat 1 en 2 betreft is overeenstemming be- eikt tusschen de gemeenten den Haag, Am- deel, dat het eerder een Rijksproefstation zou moeten worden. Spr. wil geen subsidie verleenen, omdat z. i. de Staat zich er mede moet bemoeien. De heer v. LIEMT is ook tegen subsidie- verleening, omdat we niet al te royaal moe ten zijn. In tegenstelling met den heer van Hardenbroek, ziet spr. geen heil in staats bemoeiing. De heer KLEIN SCHIPHORST is het eens mei wat dc heer v. Hardenbroek gezegd heeft. Spr. zou wel een Rijksinstelling wen- schen. In dit bijzonder geval zou spr. echter wel subsidie willen verleenen. Het voorstel-Deddens wordt aangenomen met 129 stemmen, zoodat 100 subsidie verleend zal worden. Besloten wordt een schrijven te zenden aan den Minister van Financiën in zake de Zegelwet 1917. Besloten wordt, met ingang van 1 April a.s. een maandblad uit te geven, dat gratis zal gezonden worden aan alle ingeschreve nen in bet Handelsregister. Het Grootbedrijf stelt voor, een adres te verzenden aan de Regeering in zake bezui niging. De heer v. HARDENBROEK zegt, dat het Grootbedrijf er prijs op stelt, in een ver- Urdam, Utrecht en Haarlem; aan de subsi- I g/dering van het Grootbedrijf het adres beregeling nemen deel de gemeenten Am rterdam, den Haag en Rotterdam. De gemeenten den Haag en Rotterdam >enoemen ieder voor haar Stadsschouwburg een vasten bespeler, wiens gezelschap daar om een vast aantal keeren per week, in elk geval op Zaterdag en Zondag, zal optreden. Voor Amsterdam zijn voor den vasten spe ler gekozen Zaterdag, Zondag (middag- en avondvoorstelling), Maandag en Woensdag. Op Dinsdag zal het „Amsterdamiche ge- telschap in den Haag en het Haagsche ge zelschap in Amsterdam spelen. Het Am. sterdamsche gezelschap krijgt, evenals het Haagsche, het recht eenmaal per veertien dagen den Stadsschouwburg in Haarlem en in Utrecht te huren. Te Utrecht en te Haarlem zal een vast gezelschap tweemaal in de week optreden, /oor het gezelschap Haarlem-Utrecht wordt, nits het van goede samenstelling zij, te Am sterdam een speelkeer per week gereser veerd, een speelkeer per week blijft over voor het Rotterdamsche gezelschap en ande re voorstellingen- Voor de niet aan den vasien bespeler ko mende dagen wordt te 's-Gravenbage een maloge regeling voorgesteld. De gemeente Rotterdam beschikt niet over -en eigen schouwburg, doch zal desniettemin trachten te verkrijgen, dat het bestuur van den Grooten Schouwburg met de tusschen de andere gemeenten getroffen verhuurregeling zooveel mogelijk rekening houdt. Ten aanzien van de subsidies zijn de ge meenten Amsterdam, den Haag en Rotter dam overeen gekomen, dat zij aan het ge zelschap van haar vasten bespeler haar loofdsubsidic zullen verleenen. Daartegen over zullen zij aan eikaars vaste gezelschap pen geen subsidie meer toekennen. Een uit zondering is hier gemaakt voor het gezel schap Haarlem-Utrecht; de bedoeling is dat Amsterdam, den Haag en Rotterdam aan dit {ezelschap, mits bet van goede samenstelling zij, een nader te bepalen subsidie zullen toe- tennen. De verwachting is, dat van bovengenoemde •egeling een belangrijken invloed ten goede yp de toestanden in de tooneelwereld zal uitgaan; het in verschillende steden voor tooneelsubsidies beschikbare bedrag zal niet meer zooals tót dusver het geval was worden versnipperd over betrekkelijk veel gezelschappen en een concentratie van de goede tooneelkrachten in een geringer aantal gezelschappen wordt er door in de hand ge werkt. Uit het aan den Raad aangeboden ont- werp-Cahier des Charges stippen we nog de volgende bepalingen aan: De huurprijs voor den vasten bespeler vordt bepaald op 333 per speelkeer; hier bij wordt de Zondagmiddag voor een halven speelkeer gerekend. Het speelseizoen is in de bespreking met de andere gemeenten ge steld op negen maanden. De gemeente neemt op zich het onder houd van het gebouw, de verlichting, dc verwarming en de bediening van het too- leel zoowel bij de voorstellingen als bij de voorbereiding daarvan. De gemeente za! aan den vasten bespeler een subsidie verleenen van 55.000 per seizoen, welk subsidie in dat seizoen drie maal een verhooging ten bedrage van /5000 ondergaat, telkens wanneer de vaste bespe ler een eerste uitvoering van bijzonder ge halte, ter beoordeeling van B. en W., heeft uitgebracht. De vaste bespeler 4*1 voor 1 September 1924 als waarborg uitsluitend voor de betaling van de salarissen der leden van het gezelschap en verdere medewerken den, bij de gemeente een bedrag storten ge lijk aan het totaal bedrag van de salarissen, welke door de leden en verdere medewer kenden per maand wordt genoten. eerst nog eens te behandelen. Spr. vraagt daarvoor aanhouding van het adres. Spr. merkt op. dat, waar het adres nu ■'an de agenda §fgevoerd is, ook alle publi catie achtenvege moet blijven. Spr. verzoekt den leden, dit adres nog voorloopig geheim te houden. De VOORZITTER zegt, dat dit niet kan. omdat het reeds in het openbaar is gebracht. De heer KLEIN SCHIPHORST zou het Grootbedrijf een goeden raad willen geven, als hij zoo onbescheiden mag zijn. Spr, raadt .dan het Grootbedrijf aan, nog eens goed te lezen, wat 't in 't concept geschreven heeft. De heer VAN LIEMT -acht het niet den ■uisten weg, dat het Grootbedrijf deze zaak apart behandeld heeft en niet in een vol tallige vergadering der Kamer. Deze zaak is er een van principieele strekking en zij is niet uitsluitend een zaak van het Groot- of van het Kleinbedrijf. Wanneer het Groot bedrijf apart gaat vergaderen, zal ook het Kleinbedrijf dat gaan doen. Dit is niet de juiste manier van zaken doen en spr. zou nog liever zien, dat dc kwestie in een be sloten voltallige vergadering der Kamer werd behandeld. De VOORZITTER merkt op, dat hij deze zaak niet in openbare vergadering heeft wil- 'en laten behandelen, naar aanleiding van het feit. dat in een vorige vergadering reeds discussies over dit onderwerp zijn gevoerd en de Kamer toen den wensch te kennen gegeven had, deze zaak in geheime zitting te behandelen. Spr. heeft daaraan vast wil len houden, doch indien de Kamer wenscht, wel in besloten vergadering deze kwestie te behandelen, wil spr. daartoe gaarne mede werken omdat spr. het veel gewenschler vindt, dat een gemeenschappelijk adres uit gezonden kan worden. De heer v. HARDENBROEK zegt, dat het Grootbedrijf geen adres heeft samengesteld. De heer v. LIEMT: „Een conceptl" De heer v. HARDENBROEK: „Ook geen concept." Spr. zet uiteen, dat het Groot bedrijf slechts een vergadering gehouden heeft, waarin besloten werd, een adres op te stellen in den geest, als thans gebeurd is. Daartoe is een redactie-commissie benoemd. Spr. wil gaarne, dat de Kamer deze zaak in pleno nagaat. Spr. hoopt, dat ook de leden van het Kleinbedrijf zooveel mogelijk met de strekking van dit adres zich zullen kunnen vereenigen. Spr, zegt,, dat het concept wat vlugger toegezonden zal worden, dan thans het geval geweest is. De heer v, LIEMT zegt, dat hij met zijn gezegde in eerste instantie alleen bedoeld heeft, er op te wijzen, dat, nu het Groot bedrijf deze zaak weer opnieuw in een ver gadering van het Grootbedrijf wil gaan be handelen, ook het Kleinbedrijf dit zal gaan doen. Spr. vindt dit niet juist en verkiest behandeling in voltallige, desnoods geheime, vergadering, boven het apart vergaderen van Groot- en Kleinbedrijf. De discussies worden dan gesloten en het betreffende punt aangehouden. De VOORZITTER heette dan welkom den heer G. S. de Clercq, algemeen secretaris penningmeester der Ned. Mij. voor Nijver heid en Handel, die de kwestie van. de her vorming van den kalender zou bespreken. In dat welkomstwoord vlocht de voorzitter ook in, hoe mr. Johannes Enschedé, vroeger voorzitter der K. v. K„ artikelen over het bewuste onderwerp heeft geschreven. De lieer De Clercq gaf een historisch over zicht van de pogingen tot wijziging van den kalender. Spr. herinnert er aan. dat dit vraagstuk reeds in 1910 aan de orde is ge weest op het vierde congres der Kamers varfy Koophandel en der Maatschappijen van De vaste bespeler zal te Amsterdam voor Handel en Industrie, te Londen gehouden, zijn eigen rekening tenminste eenmaal per 'n "en matsten tijd is de zaak opnieuw naar maand een volksvoorstelling en eenmaal per twee maanden een schoolvoorstelling geven. De organisatie dezer voorstellingen, vast stelling der prijzen en keuze der op te voe ren stukken inbegrepen, geschiedt steeds volgens aanwijzing van B. en W. Het ligt verder in de bedoeling den Stads schouwburg aan den vasten bespeler af te staan onder bovengenoemde voorwaarden ■oor de drie eerstvolgende seizoenen. IleB bet uitstekendste aan te bieden dat 4emand wenscben kan, hoe zal de wereld het weten, indien gij niet adverteert JOHN. P. ROCKEFELLER. voren gebracht door de Verkeerscommissie van den Volkenbond. Spr. zet uiteen, dat dc tegenwoordige kalender als tijdmeter niet 't ideaal is voor handel en indusrie en gaat verder na, dat men moet trachten te komen tot een vasten kalender. Nadat spr. nog eenige vragen beantwoord heeft, dankt de voorzitter hem voor zijn in leiding. Na eenige discussie spreekt de Kamer zich uit voor het principe van een vasten ka lender. De Kamer verklaart zich tegen het stel sel, waarbij'de Nieuwjaarsdag op 22 Decem ber wordt gesteld. Overeenkomstig dit besluit zal den Minis ter geadviseerd worden. De heer DE CLERCQ brengt den voor zitter dank voor de hartelijke woorden, in de vorige vergadering geuit voor het behoud Dinsdagavond vergaderde de Kamer van j vjm der M;j van Nijverheid en Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en vafl hrf Museum vftn Kunstnijverheid te omstreken. 11 Haarlem. Sor. wijst er op, dat bij alle autori- Verschülende ingekomen stukken werden u HaaHem sym£alhie v'oor het be. voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van de K. v. K. te Zwolle, in zake wijziging der Warenwet, wordt aan gehouden, opdat het Bureau der Kamer dit ituk nog eens nader onder de oogen kan zien. Besloten wordt, geen subsidie te verlee nen aan de Ned.-Amerikaansche Kamer van Koophandel te Amsterdam. Goedkeuring wordt gehecht aan verzonden adressen, o. m. naar den Gemeenteraad van Beverwijk, in zake havengelden. De heer d. BURG brengt dank aan het Bureau voor de wijze, waarop deze zaak is behandeld. De heer v, HARDENBROEK merkt op, dat hij in de vergadering van het Bureau der Kamer zich tegen het verzenden van het adres verklaard had aan de Commissie van Voorbereiding van Samenwerking der Ka mers van Koophandel. De VOORZITTER antwoordt, dat het con cept van het adres aan de leden van het Bureau is rondgezonden en de heer v. Har denbroek toen geschreven heeft, dat hij niet legen verzending was. Verder herinnert spr. er aan, dat indertijd de Kamer zich voor iamenwerking der K. v. K. heeft uitgespro ten en een reglement van de op te richten organisatie behandeld heeft. Het Bureau der Kamer stelt voor, geen subsidie te verleenen aan de Vereeniging het Station voor Maalderij en Bakkerij, te Wagecingen. De heer DEDDENS stelt voor, 100 te leven, welk voorstel de heeren MEIJER er 'n®' WEBER ondersteunen. Dn heer v. HARDENBROEK is van oor- houd te Haarlem bestaat Volgens de laatste berichten is er kans, dat het Gouvernement overgebracht wordt naar het Paviljoen. Bij de rondvraag vraagt de heer WEIJ- BURG, of nooit antwoord is gekomen op het verzoek der Kamer, de autobussen standplaats te verschaffen op de Groote Markt. - De heer KLEIN SCHIPHORST merkt op, dat volgens dc nieuwe dienstregeling het autobusverkeer veel tc druk zou worden. Daarom hebben B. en W. afwijzend op het verzoek der autobushouders beschikt De heer DEDDENS zegt, dat met de auto bushouders, die op het zuiden rijden, nog steeds onderhandelingen gevoerd worden met B. en W. omtrent een andere stand plaats. De heer WEIJBURG is van oordeel, dat dc autobussen bijv. alleen des Maandags buiten de stad gehouden zouden kunnen wor den. De overige dagen zou het verkeer er van langs stillere wegen geleid kunnen wor den naar®le Groote Markt. De heer v. HARDENBROEK zet uiteen, dat men het verkeer in goede banen moet leiden. Men moet het verkeer niet belem meren; dat is uit den tijd. Spr. is van oor deel, dat de Kamer zich niet bij het afwij zend besluit van B en W. moet neerleggen. liet Bureau der Kamer zal zich te dezer zake opnieuw tot het gemeentebestuur van Haarlem wenden. Hierna gaat de vergadering in geheime Haarlem blijkt in een ongunstige positie- te verkeeren, wat zijn postverbinding met andere plaatsen betreft.Onlangs wezen wc op de slechte verbinding met den Haag. Deze is toen verbeterd geworden, doch het blijkt dat niet alleen met den Haag die verbinding slecht was. Met IJmuiden is het nog veel treuriger gesteld- Als men daar 's nachts om 1 a 2 uur een brief post, dan kan' deze niet eerder in Haarlem zijn, dan., ja, lezer, ge raadt het in geen zessen.... dan....kwart over twee, des namiddags. Die brief heeft een halven dag noodig, om eventjes van IJmuiden naar Haarlem te reizen. Het is toch eigenlijk al te gek, dat zooveel tijd noodig is. om zoo'n kleinen af stand te bestrijken. Ons is het dezer dagen overkomen, dat een brief, die des nachts tegen half 2 was gepost, eerst op den avond van die dag, om 7 uur in onze postbox lag. Zoowat een heele dag was dus voor de reis noodig geweest. Het is meer dan erger lijk. Hoe wil men nu op een vlugge manier zijn familieleden e.a. bereiken, als de post zoo traag werkt. De diligence zou het nog vlugger doen. Eenigen tijd geleden kwam ons nog een ander kras voorbeeld ter oore. Zaterdag middag 4 uur werd aan het hoofdkantoor tc Haarlem, een briefkaart gepost, met be stemming voor Heemstede. Er was haast bij de bestelling, weshalve de kaart voor zien was van een étiket „Bestellen op Zondag". Desondanks werd zij eerst Maan dagmorgen aan de geadresseerde uitgereikt. Wat helpen nu die étiketjes „Bestellen op Zondag"? En zou de briefkaart niet Zater dagavond bezorgd zijn kunnen worden? Dat is nu de postverbinding van een groote stad met zijn omliggende gemeenten! Neen, in Haarlem althans voldoet deze lak van staatsdienst zeer zeker niet De gemeenteraad van Sassenheim heeft het initiatief genomen om met de verschillen de gemeenten tusschen Leiden en Haarlem een adres te zenden aan den Minister van Waterstaat, cm aan te dringen op een afdoen de verbetering van den Rijksstraatweg met het oog op de eischen van het zeer drukke, verkeer, waarop de smalle weg in den tegen- woordigen toestand allerminst is berekend. Aangedrongen zal worden op verbreeding. Tevens zal geïnformeerd worden bij de trammaatschappij hoe het staat met de elec- trificatie van de stoomtram. Door middel van de Legerorders is ter kennis van de Landmacht gebracht, dat met ingang van 1 Mei a.s. in de behoefte aan brandstoffen, noodig voor de korpsen en in richtingen, ressorteerende onder het Depar tement van Oorlog met uitzondering van de Artillerie-Inrichtingen door de zorg van het Rijksinkoopbureau voorzien. De zittingen voor den Keuringsraad te. Haarlem en omstreken zijn thans vastge steld als volgt: Op 17, 18, 19, 26, 27, 28 en 31 Maart te Velsen, voor ingeschrevenen uit Velsen. Te Haarlem, voor ingeschrevenen uit Spaarndam, op 1 April. Te Haarlem, voor ingeschrevenen uit Zandvoort, op 1, 2 en 3 April. Te Haarlem, voor ingeschrevenen uit Haarlemmerliede en Spaarnw-oude op 1 en 2 April. Te Haarlem, voor ingeschrevenen uit Bennebroek, op 2 April. Te Haarlem, voor ingeschrevenen uit Bloemen daal, op 3 en 4 April. Te Haarlem, voor ingeschrevenen uit Heemstede, op 7, 8 en 9 April. Te Haarlem, voor ingeschrevenen uit Schoten, op 9, 10, 11 en 14 April. Te Haarlem, voor ingeschrevenen uit Haarlem, op 14, 15, 16, 22, 23, 24, 25, 28, 29, 30 April. 2, 6, 7, 8, 9, 12, 13 en 15 Mei. In alfabetische volgorde wórden de in geschrevenen opgeroepen. Dissdag werden in staat van faillisse ment verklaard: W. Th. van der Wijden, koopman en be hanger te Haarlem, Saenredamstraat 3. Cu rator Mr. M. Slingenberg te Haarleih. G. Koehorst, handelsagent te Haarlem, Zijlweg 102rood. Curator Mr. B. Bouman, Haarlem. P. F. Bruinsma. bouwkundig? te Zand voort, Paraielweg 37 Curator Mr. F. A. Da vidson tc Haarlem. De N.V. Graanmalerij „de Tijdgeest" te Oosthuizen. Curator Mr. H, Ph. Visser 't Hooft te Haarlem. De N.V. onder de fa. Horreh. Ommerin Co. uitoefenende het aannemersbedrijf en hare leden H. J, Morren, J. Ommering en A. P. Boeréc, allen wonende te Velsen en kantoor houdende te IJmuiden, Kanaalstraat 57. Curator Mr. L. Ali Cohen tc Haarlem. Th. J, Kleupper, handelaar in visch te Mon nikendam. Curator Mr. H. H Riepma te Edam. Rechter-Commissaris in alle faillissemen ten: Jhr. Mr. R. de Marees van Swinderen te Haarlem. Op geheven werden de faillissementen van: S. Schellevis, fotograaf, te Zandvoort, Pa- ralelweg 25 d.d. 26 Febr. 1924 uitgesproken. W. Mijnders, aannemer te Broek in Wa terland, d.d. 11 Deo. j.l. uitgesproken. Beëindigd werden de failissementen door het verbindend worden der uitdeelingslijst: W. F. Cival, koopman te Haarlem, De N.V. Machinefabr. „Staalwerk" te Zaandam. V. Romijn, sigarenwinkelier te Schoten. J. de Jeu, graanhandelaar te Haarlem. H. A. C. v. d. Kas, wed. C. ten Wolde te Koog aan dc Zaan. Door Mr. Tideman te Haarlem is inge trokken het verzoek tot surseance van beta ling van Joh. Spijker, koopman te Hoofd dorp. Beëedigd werd als weger en meter: C, Weening, waterklerk te IJmuiden. Hooger beroep werd aangeteekend door A. K. tc Edam, ter zake verduistering, ver oordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. Bij Ministerieele aanschrijving is het Ko-.l ninklijk Besluit van 21 Februari 1924 no, 7'; ter kennis gebracht luidende: Artikel 1. De duur van de eerste oefening voor de dienstplichtigen, die bij den Yrijwil- ligen Landstorm aan het examen voor den reserve-sergeant vastgesteld, hebben vol- j daan, in den rang van sergeant zijn aange- I steld en na hun inlijving bij hetzelfde wapen, als waarvoor zij dien rang hebben verwor ven in opleiding zijn genomen tot officier, j bedraagt 4 'A maand. Artikel 2. Het bepaalde in art, 1 geldt voor de lichting 1924 en voor volgende lich tingen. Ter uitvoering is door den Minister be paald dat bedoelde dienstplichtigen zullen worden ingelijfd in het tijdvak van 2125 Juli. Hoewel de onderhandelingen tusschen de Haarlemschen Melkhandel en de veehonders nog niet tot overeenstemming hebben ge leid, zal met ingang van heden de ver- j koopprijs der melk met 3 cents per liter worden verlaagd en dus gebracht worden op j 16 cents per liter. i Door middel van de legerorders is ter kennis gebracht, dat dienstplichtigen van oudere lichtingen dan van 1924, behooren- de tot de artillerie, die voor dè onderoffi ciersopleiding geschikt zijn en uitstel van eerste oefening of vrijstelling genieten, na opkomst in werkelijken dienst voor de op leiding tot onderofficier kunnen worden aangenomen. Bij Kon. Besluit is he bedrag voor aan schaffing van kleeding en uitrusting voor Hulpaalmoezenier gewijzigd van 250 in 200. Standplaats voor bloemen. P, v d. K. had op 9 Februari op den open baren weg in de Warmoestraat met bloemen gestaan en de mand met bloemen uitgestald Eisch en veroordeeling 3 of 3 dagen. Wegens te snel rijden. G, A N„ wonende te Leiden, heeft in de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude met een vierwielig motorrijtuig gereden op der, Rijksstraatweg met een snelheid van 45 K.M. per uur. Bekl. zeide, hoogstens 25 K.M. te hebben gereden, daar hij zelfs nog achter een klein autotje moest blijven. Eisch 10 of 10 dagen; vonnis 6 of 6 d. Uitzetten klemmen. P. S. was ten laste gelegd, dat hij in zijn tuin en in de omgeving klemmen had uit gezet om wild te vangen. Bekl. zeide, dat hij dat gedaan had, omdat hij het wild toch niet zijn gewassen be hoefde te laten opvreten. Daar het echter bij de wet verboden is, vroeg het O. M. 25 boete of 10 dagen. Het vonnis luidde 20 of 10 dagen. Liedjeszanger, T. had op straat liedjes gezongen, zonder vergunning van B. en W, Eisch en vonnis 2 of 2 dagen. Verder werden nog een aantal overtredingen van de Arbeidswet en openbare dronken schap en ten leste een zaak met gesloten deuren behandeld. Van werknemerszijde in het Kleermakers- bedrijf werd ons medegedeeld, dat bij dc stakers het plan bestond in Santpoort een circulaire tc verspreiden, naar aanleiding van het feit, dat ia die ge meente eenige werkwilligen wonen. Op deze wijze zou men trachten ook deze per sonen bij de staking te betrekken. Wat betreft de staking zelf, wordt van werknemerszijde een afwachtende houding aangenomen Men wacht op de beslissing omtrent het landelijk contract. Waarschijn lijk zal men naar deze beslissing handelen. ONDERTROUWD: 5 Maart: E. W. v. d. Burgh en J. M. v, d. Bosch. J. v. d. Water en N. Viergever M. Geutskens en M. v. Tongeren J. Sint en A. Grave- steijn A. de Best en E. Eijgelaar. Getrouwd: 5 Maart A. W Grandia en B. Hermeling, C. G. v. d. Weijden en E. G. Slobbe. L. B. Tonnissen en A. S. v. d. Kloet C. F. Lucas en M. E. Hoogeboom. D. Kats en C. L. Nieuwenhuis. W, G. Kruse en A. Thate. D. Scholten en M. Zajonczkowsky. A. J. K. Weesman en G. S. Vink. BEVALLEN: 4 Maart: C. G. Sweijenv. Eekhout, z. J. C. v. cL Berg—Duwel, d. IJ. PelserBerends, d. C. M. A. Lips— Wesseling, d. 5 Maart G. J. W. Geeven Kleinhorst,d. Overleden: 3 Maart U. Nordholt, 66 i., Popelingstraat. A. J., 23 m-, z. van P. H. Martin, Delftstraat. 4 Maart S. C. van WclsenesBolleurs, 78 j., Zuiderstraat. P. J. v. d. Gulik, 49 j,, Zijlstraat. D. Ph. Immer, 71 j„ Koksteeg. A. M. S Mulle- meister, 64 j., Hasselaersplcin. BERLIJN, 5 Maart, Nu de ijsverhou dingen in de Oostzee zich verbeterd heb ben, kon de scheepvaart hervat worden. KERKRADE, 5 Maart. In de grensge meenten Merksen en Herzogenratb zijn ver scheidene gevallen van nekkramp geconsta teerd. Er zouden reeds vele slachtoffers zijn. KERKRADE, 5 Maart. Tijdens het carnavalfeest alhier had een ernstige vecht partij plaats, waarbij een jeugdige ongehuw de mijnwerker gewond werd Hij is naar het ziekenhuis gevoerd. Zijn toestand is gevaar lijk. De dader is bekend. De politie stelt een onderzoek in. Bssssss=ssssssn Voor abonnemei^n, advertentiën, alsmede drukwerk, wende men zich ter plaatse tot den agent. R.S. Binnen enkele dagen zullen all« agentschappen voorzien worden van eet emaille naamplaat van de NIEUWE HAAR. LEMSCHE COURANT.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 2