Advertentiën. Dames Confectie UIT DEN OMTREK. ORDE EN ARBEID. GEMENGD NIEUWS. STOOMVAARTLIJNEN. DAMMEN. REKSTERS HAARLEMMERMEER. VIJFHUIZEN. SCHOTEN. BLOEMENDAAL. NOORD WIJKERHOUT. beverwijk. HEEMSTEDE. Uit de bouwvakken Hel conflict in de Twentsche T extiel-indusirie. De Amerikaansche eenmans~ wagen. Goud en zilver en de waarborg. VERKEER EN POSTERIJEN. Veerdienst Enkhuizen-Stavoren SPORT EN WEDSTRIJDEN. WIELRENNEN. De Zesdaagsche te Berlijn. Zesdaagsche te Brussel. VOETBAL. Manus Francken weer in Holland. MARKTNIEUWS. Dankbetuiging. R.-K. Meisje Mevr. HUIZING, Crayenes- terlaan 30, Heemstede, vraagt tegen 15 Maart of 1 April een DIENSTBODE die zelfstandig kan werken, ko ken en v.g.g.v. Aanmelding schriftelijk of 's avonds na 7 u. Er biedt zich aan: Dames Pumps Overland H. D. Motot 375 Te Koop Platte Wagen te Koop Dienstbode Huishoudster Werkster Premiskeuringen. Donderdag had te Hoofd dorp op het Marktplein een premiekeuring van 3-jarige en oudere hengsten in de pro vincie Noord-Holland plaats, waarvan de uitslag is als volgt Type tuigpaard „Zwingli" van Ver. „Ons belang" te Haarl.meer premie 150 „Geof frey" van A. Buurman en H. Meekhof pre mie 100 „Compas" van Ver. „Ons belang" te Haarl.meer premie 200 „Drusus" van A. Buurman en H. Meekhof premie 100 „Famielo" van Gebr. v. Gulpen, Spaarn- dammerpolder, niets toegekend „GiU" van A. Buurman en H. Meekhof, niets toege kend „Griedel" van D. van Wieringen te Haarl.meer, premie 200 „Kasimir" van P. Grootendorst te Weespercarspel was niet verschenen. Type trekpaard „Crelon" van G. den Dekker te Haarl.meer, premie 100 „Car los" van Ver. Hoofddorp Haarl.meer, premie 100 „Albert" van H. F. Bultman te Haarl. meer, niets toegekend „Nico" van Amster- damsche Rijtuigmij., premie 150 „Bclivar" van Ver. Sioterweg HaarLmeer, niets toe gekend. Ongelukken. De timmerman M. K. te Nieuw-Vennep alhier had Woensdag het ongeluk met z'n hand in aanraking te komen met een zaagmachine, met het noodlottig gevolg dat een der vingers geheel werd af gesneden. Geneeskundige hulp werd on middellijk ingeroepen. Donderdag sloeg te Hoofddorp een voer hooi, waarvoor twee paarden warer. gespannen, omver. De geheele lading kwam in een sloot terecht. De voerman J. wist er intijds af te springen. Ook de paarden kwa men er ongedeerd af. Burger! ij'ce stand van 46 Maart 1924. Geboren Hermina Martina, d. v. A. H. van der Voorn en P. M. Tulen Matthijs Jacob Z. v. J. Griekspoor en A. van Hooidonk Meeuwis Jan, z. v. P. M. van Dijk en M. de Jong Naatje, d. v. W- Oostwouder en M. C. koole Adriana Wilhelmina, d. v. H. P. Kauffman en C. W. Otte Gerrit Teunis, z. v, A. D. Van der Vlugt en P. J. Blom. Ondertrouwd Aldert Eveleens, 22 j. en Neeltje Elisabeth Middelkoop, 23 j. Adri- anus Noordam, 22 j. en Jannetje den Ouden, 20 j. Lieuwe Swart, 41 j. en Annette Sophia Bakker, 41 j. Getrouwd Tijmen van de Poppe, 24 j. en Clara Charlotte Meijer, 20 j.Joost Marinus Velders, 31 j. en Anna Lanser, 36 j. Overleden Cornelis Kort, 78 j. wedr. v. N. J. Schouten Maria Stans, 53 j. ongeh. Witte Kruis. Ünaer tlinke belangstel ling had Woensdag j.l. de verloting plaats van het „Witte Kruis. De prijzen werden ge wonnen door Mej. M. C. v. Loon van Z. Schalkwijk, de sprei Mej. Loogman, de pop; Mej. Spinner, een voetkussen. Joh. Gehreis, Ij weg, de wekker Betje Siebeling, een flesch eau de cologneWillem Meirmans, een kistje sigaren Mej. Juriens, een sofakussen Mej. Salentijn een voetkussen en den heer Marbus, IJweg, een kistje sigaren. De heer H, Bos van de Cruquius was zoo vriendelijk geweest een kistje sigaren beschikbaar te steklen voor dit mooie doel. De gelukkige winners of winsters kunnen h.un prijzen komen halen bij de wijkverpleegster te Tjjjfhuizen. Jubileum. Zaterdag j.l. vierde onze dorpsgenoot de kantoorhouder W. Drooger zijn 25-jarig ambtsjubileum. Van verschil lende zijden mocht de jubilaris veel blijken van belangstelling ondervinden. De Direc teur van het Post- en Telegraafkantoor van Hoofddorp kwam hem namens de admini stratie complimenteeren. Gevonden voorwerpen. Lijst van in de gemeente Schoten ge vonden dieren en voorwerpen, I. Hoppenbrouwer, Gen. de la Rejjs.tr. 16, een boodschappentaschje V7. Bonte, Eiken straat 35, een halsdasG. Pcterse, Spton- kopstraat 44, een autonummerplaat no. 23719 G. Meerman, Paul Krugerkade 37, een parapluiH. Fjlippo, Scheeperstr. 21, een ceintuur E. Kiaasen, Madoerastr. 17, een zakje met wol J. v- Amersfoort, Mid denweg (noodwoning) een gouden medaillon: J. Schutteroo, Julianapark 7, een zweep; P. Boxs, Paul Krugerstr. 62, een vaatje mastiek; M. Nederkoorn, Lottentr. 41, een rozen krans; G. Bergman, Rijksstraatweg 190, een damesportemonnaie; F. Reekers, Paul Krugerstr. 11, een postduif; C. Hartman, Gen. Bothastr. 13, een kinderkruiwagen. Aan het politiebureau, een schaartje, een ceintuur, een hond, een handschoen en eenige sleutels. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij W. Pronk, Hooge Duin en Daalsche weg 2 Bloemendaal, een witte fretJ. Roeland, Vroomstr. 12 Haar lem, een anker-zakmes D. Blankevoort, Nooderstationsweg 23 Bloemendaal, een blauw wollen handschoenJ- Karstens, Bloemendaalscheweg 18a Bloemendaal, een halsketting (zilver met rose koralen) Post kantoor Bloemendaal, een zwart taschje inh,: Duitsche paspoort ten name A. Krause; Koelemij, Brouwersvaart 8 Haarlem, een schilderskiel C. F. Visse, Middentuindcrp- Iaan 19 Overveen, een koubeitel; H. v. d. Linden, Rollaiidpad 25 Overveen, twee sleutels aan een riempje; H. Gosse, Zwa luwstraat 1 Zaadvoort, een lorgnet in etui; aan het burau van politie te Overveen, twee witte kinderhandschoenen (geen paar), een zwarte rijwielpomp, een bril in etui, een huissleutel, een witte wollen handschoen, een lederen etui, een huissleutel, een ijzeren deurkruk, een zeemlederen handschoen, een schoorsteen van kaarslantaarn, een R.K. leerboekje, een porterr.onnaie. Komen aanloopen bij: Mevr. Hulshof Pol, Verbindingsweg 30 Bloemendaal, een gestroomde herdershond, (langharig). Verknoping. Bij de heden alhier in café j„Het Wapen van Noordwljkcrhout ten overstaan van den te Noordwijk gevestigde notaris <J. Wagetnakers, gehouden openbare verkc-oiving van een woon- en winkelhuis met schuur en erf, te zamen groot 2 A. 41 c.A., staande aan den' Schulpweg alhier, was de hoogste bieder de heer B. Meeuwen, oord alhier, voor 5.400; nader door den- zlfde verhoogd met 200, alzoo in bod op J 5.600. Volgende week is de afslag. EENIGE OPMERKINGEN! (Ingezonden.) Bij het naderen van den H. Vastentijd bemerkt men. dat de tijd weder snel heen vliet. Het voorjaar ligt voor ons. Wanneer zal de zoo gewenschte verandering komen? Boer, tuinder en bollenkweeker wachten allen op gunstig weer, om de aarde te bewerken; niets is nog bewerkt, tenminste niet in het tuindersbedrijf. In gewone om standigheden zijn de tuinderijen bewerkt en komt de gezaaide eerste groente reeds te voorschijn, de aardbeien beginnen teekenen van leven te geven en de doperwten wor den uit de bakken in den vollen grond gebracht, doch tot op heden niets van dat alles, overal nog de gewone wintertoestand. Bij verandering van het weer kan evenwel alles terecht komen, en toch is het nu reeds een gevoelige schadepost: want do werk zaamheden moeten straks veel vlugger ge schieden; de tuinder moet arbeidskrachten urmen voor 't werk, wat hii anders zelf had kunnen doen. Als hij arbeidskrachten nemen kan, de meesten kunnen het niet door de slechte jaren, die zijn doorgemaakt. Alle hoop is nu gevestigd op het komende sei zoen, dal daar in een deel van het ver lorene wordt herwonnen en veel armoede en werkloosheid Wordt weggenomen. Do werkloosheid zal door het veranderen van de weersgesteldheid wel veranderen, want tuinderij en de - bouwvakken brengën veel werk. Vele woningen staan op het punt ge bouwd (e worden; daarbij nog de ombouw van de oude R. K. Kerk in een groot St. Jozefgesticht en dan het Ziekenhuis, waar zoo voor gewerkt wordt. Dus een goede toekomst! Het ziekenhuis is echter voor de toe komst; daarvoor zal het kapitaal nog wel niet voeldoende zijn en zou het toekom stige ziekenhuis te Velsen geen afbreuk doen? Zou het hier nu niet overbodig wor den? Kan Beverwijk nu nog overgaan tot deze stichting en in de toekomst 4e kosten dragen, daaraan verbonden? De Maria- Stichting komt te Velsen, gesteund door ge meente-subsidie en zal vele zieken tot zich trekken, zoodal voor Beverwijk niet veel ovebli'ft. Doch, Beverwiikers, verzamelt geld; mogelijk komt de tijd, dat een andere stichting onze plaats met een ziekenhuis komt begunstigen. Dan kunt ge de gemeen te voorgaan met uw steun en de stichting van welke richting ook, helpen met het geld door alle gemeentenaren bijeengebracht. De buitenplaats „Scheybeek".De oude deftige buitenplaats „Scheybeek", te 9ever- wijk, aan den straatweg naar Velsen zal, zooals wij meldden, binnenkort door den tegenwoordïgen eigenaar dr. C. J. K. van Aalst, president van de Ned. Handel-Maat- schappij worden verkocht. Een notarieeie aankondiging vermeldt dc publieke veiling op 4 en 11 April a.s. Het aantal buitenverblijven langs den straatweg, die van Haarlem noordwaarts Kenncmerland inleidt is in den loop der laatste jaren gaandeweg verminderd. Tot die echter welke nog tot in onze dagen in hun ouden luister zijn blijven bestaan, be hoort het mooi gelegen „Scheybeek met zijn schilderachtigen vijver en zijn zwaar opgaand hout, dat zuik een prachtigen achtergrond vormt voor het statige oud-HoI- landsche huis met zijn breede bordes. De ze buitenplaats heeft ook voor onze vader- landsche letteren historische beteekenis, omdat Vondel er ais gast menigmaal ver toefd heeft en er tot zijn „Beecksangh" werd geïnspireerd. Dc veiling zal, blijkens de aankondiging, geschieden in een perceel. Zou dit er op wijzen, dat men het oude „Scheybeek" in zijn tegeriwoordigen vorm wil laten voortbestaan? In 't belang van het natuurschoon en ook uit historische overwegingen-is 't zeker te hopen, dat „Scheybeek' niet het droevig lot zal treffen van „Watervliet" en van an dere buitenplaatsen aan dezen straatweg, om in sloopershanden te vallen en tot bouwterrein te worden verkaveld. De traditie van „Scheybeek" is, dat het bewoond werd door Amsterdamsche koop lieden, die hier de landelijke rust na hun sieedschen arbeid kwamen vinden. Verschil lende koopmansgeslachten zijn bier elkan der opgevolgd. In onzen tijd hebben er ge woond de families Quicn, Slaap en Van Aalst. Burg, Stand. Geboren: d. van M. G. RikkerinkStegman. d. van M. P. van der MeerDriessen, d. van P. J. A. BoomSchouten. z. van C. W. de JongKastens. d. van C. J. Zieren Valkenaar. Ondertrouwd: J. W.' J. van Dijk en J. Smits. Getrouwd: A. S. van Ommeren met A. G. W. van Til. Overleden: Ch. J. Haanepen, 33 j. - A. M. A. P. Broens, 75 j. M. H. Ingerman, 77 j. Theod Hooreman, 4 w. In „Parkzicht" te Amsterdam confereer den Donderdagmiddag de Bouwvakpatroons met de bestuurders van de organisaties van bouwvakarbeiders, over de voorwaarde in het nieuwe Collectief Arbeidscontract. Bij deze onderhandelingen kramen de partijen tot overeetstemming op een zekere basis, die door de besturen der vakorgani saties in hunne ledenvergaderingen zal ver dedigd worden. De 8'/jj urige werkdag, die in het vorige contract ook voorkwam, blijft gehandhaafd ep, zal ook .binnenkort in Amsterdam en Zaandam ingevoerd worden, waar dit tot dusver nog niet het geval was. Het loonsverschil tusschen de oude loo- nen en de nieuwe voorstellen der patroons, werd overbrugd. De gemiddelde loonsverlaging, oorspron kelijk door de patroons op 10 et. en later op 8 ct. per uur vastgesteld, zal 5 cent per uur bedragen. De loonen in de super-klasse, waaronder vallen Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Haarlem en Utrecht, zullen dus op 80 cent per uur gebracht worden. De steunbeweging van het R. K. Vak bureau wordt met groote kracht voortgezet. In verschillende plaatsen wordt met goed keuring der Zeereerw. Heeren Pastoors aan de Kerken gecollecteerd. Dit geschiedde o.a. te Leiden, Arnhem, Wormerveer, Huissen (Gld.), Heerlen, Blcij- erheide, Bocbholtz, enz. Andere steuncomité'', geven uitvoeringen door middel van muziekkorpsen; dit deed men ó.a. te Zwolle, Alkmaar, Amersfoort, Westervoort en op andere plaatsen. De geest onder de uitgeslotenen blijft voorbeeldig Zoo had deze week Dinsdag te Enschedé een Generale H. Communie plaats, waaraan alle Katholieke uitgeslotenen deel namen. UIT DE MIJN-INDUSTRIE. Van overleg afgezien. De Mij. tot Expl. van Limb. Steenkolen mijnen (Oranje Nassau-mijn) heeft een schrijven gericht aan de contact-commissie voor 't mijnbedrijf, waarin wordt medege deeld, dat de artikelen in „De Mijnwerker het orgaan van den Ned. Mijnwerkersbond „Van den observatietcren" en „Met Mars door het mijnrrvier", de Mij. aanleiding heb ben gegeven om von allen vorm van overleg met, den Ned. Mijnwerkersbond af te zien, waardoor genoemde onderneming mitsdien niet langer zal deelnemen aan besprekingen met genoemden bond. Nu de Amerilcaausche éénmanswagen door den Amsterdamschen wethouder voor de Bedrijven ais voorbeeld is aangehaald is het wellicht van belang, te vernemen wat de heer Ir. W. C. Korthals Altes er over in de Tel. schrijft Ongeveer tien jaren geleden konden de stadstrams in Amerika de concurrentie met particuLsre autobussen en als zoodanig ge bruikte Fords en automobielen niet volhou den. Er werd toen door verschillende be langhebbenden een grondige studie van dit onderwerp gemaakt. Hierbij ble.ek de wen- scheiijkiteid aan den uit de paardetram ont wikkelden motorwagen, cfe' voordeelen van dc automobiel toe te voegen. Men be sloot, daartoe in staat gesteld door verbete ringen in de techniek, nieuwe lichte wagens te construeeren, met electrische uitrustingen van het halve gewicht, de r.anzetversnelüng en den remtijd gelijk te maken aan dien van de automobiel, teil einde, gebruik ma kende van bovenstaande wijzigingen, de passagiers belangrijk sneller te vervoeren. De nuchtere Amerikaan moest erkennen, dat een ran een vaste raiibaan gebonden ver voermiddel zich niet zoo snel door een drukke stad kan verplaatsen als een autobus. De stadsrnotertram zou in Amerika dan ook het lot van haar voorganger, de paardetram, gedeeld hebben, indien men er niet in geslaagd was gebruik te maken van een kunstmatig verhoogd publiek verlangen naar grootere veiligheid. De oplossing van het vraagstuk was de „Oneman Safety Car," waarin men com bineerde een vragen, die veiliger is dan een autobus of ouderwetsche tram, met een wagen, die door één man bediend kon wor den. zoodat men als bij de bus met snel op elkaar volgende kleine eenheden kon rij den, zonder dc bedrijfsonkosten te vernoegen. Met het oog op de veiligheid werd als eisch gesteld, dat, zoodra de bestuurder wegens on gesteldheid het handvat loslaat, de stroom uitgeschakeld wordt, zand op de rails wordt gestrooid en dat de pneumatische nood remmen onmiddellijk in werking treden, zoodat de wageti binnen enkele meters stil staat met ontgrendelde voor- en achterdeur. De bediening is bovendien veel eenvoudi ger. Inpiaats van de bezwaarlijke handrem onzer rijtuigen, wordt een léchtrem gebruikt, welke met behulp van een klein handvat wordt bediend. De deuren worden ook met luchtdruk be wogen, zoodat ook bij storing in de electrici- teitsvoorziening de veiligheid blijft bestaan. Met kaartjes en dc administratie daarvan heeft de bestuurder niets te maken. De „fare- box," waagin het geld geworpen wordt, draagt zorg dat de maatschappij krijgt wat haar toekomt, op meer doeltreffende wijze dan hier op drukke oogenbükken op de gewone trams. Toen de directeur der Amsterdamsche ge meentetram in 1920 een studiereis naar Ame rika maakte, heeft hij de moderne éénmans- wagens in bedrijf kunnen zien. Hetgeen men thans in Amsterdam heeft moet als een aan passing van het Amerikaansche vervoer middel aan Amsterdamsche toestanden wor den beschouwd. Aangenomen moet worden, dat de tramdirectie op goede gronden de vei- ligheidsinrichtingen heeft weggelaten en aan het behoud van de langzaam loopende, met zware motoren uitgeruste wagens de voor keur heeft gegeven. Het is echter te betreu ren, dat de wethouder het niet noodig 3cht de gemeenteraadsleden volledig in te lichten er, gebruik maakt van statistieken, betrekking hebbende op een vervoermiddel dat slechts een gedeelte van den naam met de Am sterdamsche wagens gemeen heeft. Of de keus van de tfamdirecCie goéd is geweest zou kunnen blijken, indien men zoodra de asphalteering der straten is uit gevoerd, proeven zou nemen met moderne autobussen zooals o.s. in Londen en New York rijden. Het publiek kan dan beslissen aan welk vervoermiddel het de voorkeur geeft. Te Amsterdam is in de Industrieele Club een buitengewone algemeene vergadering gehouden van den Bond van Edehnetaalver- eenigiagen B.E.V., belegd om de moeilijk heden tengevolge van de zeer stroeve toe passing der Waarborgwet alsmede een be spreking te houden over het, door den mi nister van Financiën aan de Tweede Kamer ingediende Ontwerp tot wijziging der Waar borgwet. Dc vergadering was druk bezocht, onge veer 150 personen uit alle streken van het tand waren aanwezig, alsmede het bestuur van den Ned. Horlogemakersbond. De vergadering werd geleid door den heer Carel J. A. Begeer, dife in een korte rede de moeilijkheden schetste, waarmede het vak te worstelen heelt, tengevolge eener Waar borgwet, welks toepassing niet meer deugt voor dezen tijd. De inleider de' heer W. van Rossum du Chattel behandelde allereerst de grondslagen onzer waarborgwetgeving en daarna de ver schillende pogingen, die in het werk zijn ge steld om een herziening van de tegenwoor- dise wet tot stand te brengen. Ten slotte besprak de inleider het nieuwe wetsontwerp dat door minister Colijn aan de Tweede Kamer is aangeboden. Deze partieele wijziging zal, volgens spre ker, nog grootere verwarring stichten dan nu reeds bestaat. Scherp naar voren werd ge bracht de wenschelijkheid, dat het rijkstoe- Zicht op den handel in .gouden en zilveren werken zich zal uitstrekken over alle voor werpen zoowel hier té lande als in het bui tenland vervaardigd, doch met behoud der Nederlandsehe teekens voor het Neder- iandsch fabrikaat en afwijkende gehalte tee kens voor goederen van vreemden oorsprong. De voorgestelde gelijkstelling der gehalte- teekens voor goud (door hetzelfde keur van het Nederlandsch en buitenlandsch fabri kaat) achtte men, vooral in dezen tijd van malaise, een nekslag voor de Nederlandsehe industrie. Men laakte het zeer dat de minister van Financiën in dit wetsvoorstel de bondsvoor- stellen geheel geëcarteerd had en het oor leende aan vaklieden die uitsluitend hun eigen belang voor oogen hebben. Spr. constateerde voorts de vele gebreken die het «u ingediende ontwerp vertoont en maakte duidelijk dat deze voorgestelde par tieele wijziging niet past in het stelsel der bestaande wet. Üit de hierop gevolgde discussie kwam ster-k naar voren, dat in deze nieuwe voor stellen zooals deze nu door den minister van Financiën aan de Tweede Kanier zijn inge diend, het algemeen belang van den handel en nijverheid te vee! ondergeschikt wordt gemaakt aan dat van den Dienst van den waarborg. Door den voorzitter werd voorlezing ge daan van een request dat aan de Tweede Ka mer zal worden toegezonden en waarin op al deze misstanden wordt gewezen. De veerdienst Enkhuizen-Stavoren is Saterdag hervat. Een prssagiersboor en een stoompont, die NEDERLANDSCHE STOOMVAART LIJNEN. ABOM (H. W. Afr. lijn) 6 3 van Hamb. te A'dam. ACHILLES (K.N.S.M.) LissabonAm sterdam p. 5 3 Beachy Head. ARIADNE (K.N.S.M.) 5 3 van Oran naar Malta. ALHENA (R.Z.A. lijn) thuisreis p. 6/3 Ouessant. ALCYONE (R.Z.A. lijn) uitreis p. 5 3 Fern Noronha. BRIELLE (W.I.M.) A'dam—Chili p. 5/3 Dungeness. BENNEKOM (W.I.M.) 5 3 van A'dam te Hamburg. 30SCHDIJK (H.A.L.) 5/3 van R'damte Norfolk. CARNAVONSHIRE (H.A.L.) Pacific- Rotterdam 3 2 te Panama. COMMEWITNE (W.I.M.) 6 3 van A'dam naar W. Indië. DELFT (W.I.M.) 5/3 van A'dam te Callao. DENCALION (K.N.S.M.) 5 3 v. Venetië te Triest. DRECHTERLAND (H. Lloyd) uitreis 5/3 te Bahia Blanca. ENGGANO (H. O. Afr. lijn) uitreis 4/3 te Zanzibar. HEBE (K.N.S.M.) A'damLissabon p. 5/3 Dungeness. HEEMSKERK (H. O. Afr. lijn) uitreis 6 ;3 te Antwerpen. HERCULES (K.N.S.M.) 5/3 van Bourgas te Varna. INO (K.N.S.M.) 5/3 van Swinemunde naar A'dam. IRIS 4 3 van A'dam te Kopenhagen. JAARS TROOM (H. W. afr. lijn) uitreis 5'3 te Bordeaux. KARIMOEN (Nederl.) thuisreis 5 2 van Valencia. LYCAON (Oceaan) JapanR'dam p. 3/3 Gibraltar. MEROPE (K.N.S.M.) Vigo—A'dam p. 5/3 Dungeness. ORONJA (H. Lloyd) uitreis p. 5/3 Fern. Moronha. POELDIJK (R.Z.A. lijn) thuisreis p. 5/3 Ouessant. PLANCIUS (paket) A'damJava p. 5/3 Ouessant. RIETFONTEIN (H. Z. Afr. lijn) uitreis 4,3 van Mosselbaai. STRABO (K.N.S.M.) 5/3 van Koningsberge te Swinemunde. VENUS (K.N.S.M.) 5/3 van A'dam te Valencia. VESTA (K.N.S.M.^ 5/3 van A'dam te Bordeaux. VEENDAM (H.A.L.) 5 3 van New York naar R'dain. WAALDIJK (R.Z.A. lijn) uitreis 5/3 van Pernambuco. AGAPENOR (Oceaan) Kobe—R'dam p. 6/3 Perim. AMSTELLAND (H. Lloyd) thuisreis p. 6 3 Fern. Noronha. BANKA (Nederl.) uitreis 5/3 van Suez. BAND A (H. W. Afr. lijn) 6 3 van A'dam te Hamburg. DJAMBI (R. Lloyd) uitreis p. 6 3 Vlis- singer naar Antwerpen. HECTOR (W.I.M.) 4/3 van Chili te Panama. JOKAN DE WIT (Nederl.) thuisreis 5/3 van Sabang. KRAKATAU (Nederl.) thuisreis 5/3 van Malta. MENADO (R. Lloyd) thuisreis 5/3 van Marseille. MADOERA (Nederl.) 6.3 van Shimonoseki naar Vancouwer. MOERDIJK (H.A.L.) Pacific—R'dam 6 3 v.m. 2.45 op '14 gr. 20' Noord en 25 gr. 33' West. REMBRANDT (Nederl.) thuisreis 5/3 te ROTTI (Nedefl.) thuisreis 5/3 van Port Said. RIDDERKERK (Br. Indië lijn) 6/3 van Vizagapatam. RADJA (Nederl.) uitreis p. 5 3 Gibraltar. ROTTERDAM (H.A.L.) MiddelL Zee 6 3 te Haffa. SEMBILAN (Nederl.) thuisreis p. 5/3 Perim. BINNENLANDSCHE HAVENS. AMSTERDAM, Aangekómen 5 Maart. Adriana, Antwerpen, stukgoed, Ruijterkade, v. Es v. Ommeren. John Shaw, Rotter dam, stukgoed. Handelskade, Ver. Carga- doórskatjt. Engeüna 2. Londen, Cokes. Kost- verlorenvaart, Salomons Shipping. Magicstar Buenos Aires, vleesch. Handelskade Ruijs Co. Aangekomen 6 Maart Krusau, Ham burg, stk. graan, Silokade, Ned. Bevrach- tingskant. Ambon, Hamburg, stukgoed, Ydokken, Holt. West-Afrika lijn. IJMUIDEN. Aangekomen, 5 Maart Magicstar, s. Zarate Krusau s., Hamburg St. Nazaire, s„ St. Nazaire. 6 Maart Am- bon, s. Hamburg Transporter, s„ Newe Redstart s., Londen. Vertr. 5 Maart Majfird s„ Swansea Carl O., Kjelberg s., Rotterdam Heemskerk s., O. k. Afrika Carl O. Kjeberg s., Rotterdam Celebes s., Java Willy s„ Seahatn Spaarne- stroom s., HuilZaanstroom s„ Bristol Nai- mes s., Hamburg. 6 MaartJohn Shaw, s., Dublin Tabarka s„ Rotterdam. IJMUIDEN. Aangekomen 6 Maart. Trane st. Hull. Lingestroom st. Londen. NIEUWEDÏEP. Aangekomen, 6 Maart. Sleepboot Argentina met lichter R. van Hamburg. MAASSLUIS. Aang. 6 MaartEscondico s., FlekkefjordS.N.A. II s. Rouaan Teessider s., Newcastle Carl O. Kjelberg, s., Arast. Export s., Londen Duisburg s., Hamburg Felixstowe s' Harwich; Ribbe Dale s., Duinkerk; St. Denis s. Harwich Sygna s„ Narvik Hedwigs Hutte s., Hamb., Waal s., MethilIris s., Bergen Falkanstein s.,,Londen; Wicklow Head s., Antwerpen. Vertrokken 6 Maart Frinton s., Harwich Schokland, s., Newcastle Helena s. Genua. MAASSLUIS. Aangekomen 6 Maart. Lut terworth v. GrimsbyMarie Geertrude (viermastschoener) v. Gdnt Lanrik v. Leith. Vertrokken Geurnica b. Swansea Annie Hugo Stinnes 6 v. Stettin. Wind Noord-West. MAASSLUIS. Aangekomen 6 Maart. Tynehöme v. Sunderland Harols Walker v. TantpiCö August Thyssen v. Hamburg Gala v. Duinkerken Tabarka v. Amster dam. Vertrokken Albania n. CagliariGlan Colquhoun n. Antwerpen Ober Schlesien n. Philadelphia Beverwijk n. Spezzia Hanna Hulker n. Grangemouth Mokta n. Livorno. Wind. Zuid. VLISSINGEN. Aangekomen 6 Maart Millford st. Vertrokken 6 Maart P. I. st. Kingslynn. Gepasseerd 6 Maart Djambi St. R'dam. Heemskerk st. Van Amsterdam Manchester City st. Bue nos Ayres, Thysville st. Congo, Clarissa Radcliffe st. Bahia Blanca, allen naar Ant werpen. Van Antwerpen Martinez Rivas st. Bilbao Sirius st. Porto, West Arrow st. New York, Maroc st. Bourgas. VLISSINGEN. Gep. 6 Maart. Ocean Monach st. Buenos Ayres, Fredensborg st. Vrijdag door het ijs ia de haven van Stavoren Santos, Gallia st. Londen allen naar Ant- waren opgesloten, zijn Zaterdagochtend te werpen. Enkhuizen aangekomen, Gisteren is wederom een zesdaagsche Wie lerwedstrijd aangevangen en wel in de Duit sche Hoofdstad. De Hollander v. Nek-Moeskops en Storm- Blekemolen rijden mee. De sprints van Donderdag 5 uur werden gewonnen door Putzeis, Omeye, Putzois, De- graeve en Bey], terwijl de sprint van 8 uur waren voor Louet, Degraeve, Omeye, Mi- norelti en Persyn. Om Hu, werden wederom vijf sprints verreden en ditmaal waren Dhova, Aerts, Beyl, v. Boxsel en Rielen de overwin naars.- De directie heeft verder besloten om dage lijks om twee uur, 's nachts ook nog vijf sprints te laten verrijden. Hedenmorgen werden de sprints gewonnen door Degraeve, .Putzeis, Louet, Persyn en Rielens. Gedurende den afgeloopen nacht werden verschillende uitlooppogingen ondernomen, waarvan het gevolg was, dat het koppel-Sre- fani-Minoretti opgeeft. Buds-Verberckt worden gestraft met een ronde achterstand wegens slecht overnemen. Even later geeft Verbracken op. Zijn. koppel- genoot Jean Louis rijdt alleen door. Het klassement luidt als volgt 1. Dick- Omeye op een ronde 2. Beyl-Louet3. Degraeve-Persyn 4. Noël-Putzeis 5. Rie lens -Aerts 6. Veischelden-Dellbecque 7. Lacour-Seret8. Jean Louis (alleen) 9. Orolé-Vermeer10, v. Boxsel-Erlekens 11. Dhondt-Schrijvers 12. Fierens-Tnijs- man op drie ronden Buds-Verberckt. De morgen verliep kalm. Na 64 uur zijn afgelegd 1561 K.M. 570 M. Er loopen geruchten dat Mannus voor het begin van 1925 weer naar Holland zal terug komen. Zekerheid konden wij hieromtrent nog niet verkrijgen en wij herinneren er tevens aan dat dergelijke geruchten eenige jaren gele den eveneens de ronde deden. dat deze wedstrijd inpiaats van II9 voor de „Haarlemsche Damclub' een gelijk --pel, 10—10, wordt, waardoor dan de ..Haarlem-, sche Damclub" van de 3de naar dc 4e plaats zou verhuizen. DE HERKAMP OM DEN MEESTERTITEL Dc laatste partij van den Herkamp om den Meestertitel, tusschen de heeren P. J. van Dartelen (Haarlem', en J. Groenteman Jr. (Amsterdam) wordt Zaterdagmiddag a.s. te - Amsterdam in het clubioLa: l^der Dam- vereeniging „Zaterdagmiddag, Café,, 1 or- mer," Leidschcplein, gespeeld. Deze partij zal 's middags te 3 uur aanvangen De belangstelling voor deze p:sri> is bij zonder groot, want indien van Dartelen er in slaagt te winnen, is hij definitief „Meester. Een groot aantal cjub\ rieaden van den Haarlemschen kampioe- zullen dan ook Za terdagmiddag dezen wedstrijd bijwonen. Voor hen die er belang in stallen kunner wij nog mededeelen dat allen dtc dezer, wedstrijd wenschen bij te wonen vrijen toe gang hebben in het v edstrijdlokaal. De Haar lemsche supporters vertrekken Zaterdagmid dag a.s. met de tram welke te 2 uur van de Tempelierstraat vertrekt. DE COMPETITIE 2DE KLASSE VAN DEN NEDERL. DAMBOND. Maandagavond a.s. speeli het tweede tien tal der „Haarlemsche Damclub" voor boven genoemde competitie tegen het tweede tien tal der Damvereeniging „Gezellig Samenzijn" uit Acstcrdam, in gebouw „Olympia.' K;n- derhuissingel tc Haarlem. Deze wedstrijd vangt te T/\ uur aan. Belangstellenden heb ben vrijen toegang. DF HOOFDKLASSE-COMPETITIE (Aid. Noord) VAN DEN NÉDERLANDSCHEN DAMBOND. Deze competitie is thans, op den wedstrijd „Damclub Haarlem"—Utrechtsch Damge- nootschop" na, geheel uitgespeeld. De ranglijst laten wij hieronder volgen: 1. Ver. A'dam. Dmgn. 8 5 2 1 89 71 i- 2. Dmgn. De Zaanstr. 8 5 1 2 82—78 11 3. Haarl. Damclub 8 4 2 2 84 76 10 4. Gez. Samenzijn 8 3 3 2 90 70 9 5. D. O. S. A'dam 8 3 3 2 78-82 9 6. Joz. Blankenaar 8 3 2 3 82 78 8 7. v. Embden, A'dam 8 3 1 4 82-/8 7 8. Damclub Haarlem 7 0 2 5 61 79 2 9. Utrechtsch Damgn. 7 1 0 6 5288 Het „Vereenigd Amsterdamse!) Damge- nootschap behaalde dus, evenals het vorige jaar, het kampioenschap der Noordelijke Hoofdklasse. Voörts is er nog een protest in behandeling van'de „Damclub Haarlem" legen een arbi traire beslissing van een partij uit den wed strijd „Damclub Haarlem"—„Haarlemsche Damclub", waardoor het niet is uitgesloten BARNEVELD, 6 Maart. Pluimvee. Tam me eenden f 23, jonge hanen f 1.73—2.25. oude hanen f 23, jonge hennen f 2.50—4 oude kippen f 1.753.25, tamme duiven f 0.30—0.35, vette ganzen f 5—6, tamme ko nijnen f 1.753, .wilde konijnen f 0,80—1,. alles per stuk. i Eieren f 6.507.50 per 100 stuks. Aanvoer 450.000 stuks. Eierhandel niet vlug. HOOFDDORP, 6 Maart. Granen. Tarwe rood f 11 af 12, tarwe wit f 11 af 11.50, rogge f 9.75 a f 10.50, gerst chevallier f 11.50 a f 12.50, wintereesrst f 10.50 k f 11.50, haver f 10 a( 11, wittedtiiveboonenf 14.50 af 16.50, paardeboonen f 11.75 a f 12.50, groene erwten f 21 a f 22, karwei f 128 a f 132, geel mosterd f 20 a f 27, blauw maanzaad f 34 i f 37, ka nariezaad f 20 a f 23. Prijzen per 100 K.G. MIDDELBURG, 6 Maart. Granen. Ter graanmarkt was de aanvoer martig. De no teering is als volgt Tarwe f 12.7513.25, Witte boonen f 20—33, ronde bruine boonen f 3040, lange bruine boonen f 2032, kroonervten f 1922, Maanzaad f 3531, alles per 100 K.G. UITHOORN, 6 Maart. Kaas. Op de markt waren aangevoerd 2 partijen. Prijs Goudsche kaas 1ste soort f 56, 2de soort f 52. Handel vlug. ZWOLLE, 6 Maart. Huiden. Gedurende deze week worden de volgende prijzen be steed os- en koehuiden, per K.G. 33 cent stieren 30 cent pinken 40 cent. De. handel was gewoon. ZWOLLE, 6 Maart. Paarden. Op de markt waren 577 stuk? aangevoerd. De prijzen waren voor luxe paarden f 4500650, werkpaar den le soort f 400490, idem 2e soort f 300 350, enters f 200330, pennies f 180240, slachtbank f 85—135. De handel was vlug voor .Duifschlaiid wende flinke prijzen be steed. Voorzien van dc H.H. Sacra* menten der Stervenden, over leed heden tot onze diepe droefheid, na een langdurig en geduldig lijden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader THEODORUS SMIT, in den ouderdom van 72 jaar. Wed. C. H. SMIT-Ruijgrok. Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Heemslede, 6 Maart 1924. Raadhuisstraat 89a. De H.H. Uitvaartdiensten zul len gehouden worden in dc Parochiekerk van den H Bavo te Heemstede, op Maandag 10 Maart a.s. ten 8-15 uur en 8.45 uur de gezongen If. Mis van Requiem. Verzoeke van rouwbeklag ver schoond te blijven. Hartelijken dank aan mijn geachte patroons, de WelEdl. Heeren A. v. d HORST en P. v. HOUTEN en hunne Echtgenooten, de Directrice en Per soneel, voor de groote belangstelling, mij betoond en de prachtige geschen ken-van hun ontvangen bij mijn 49- jarig dienstjubileum, waardoor zi| den 3 Maart j.l. voor mij tot een on vergetelijke dag hebben gemaakt. P. COUENBERG, Heemstede Biedt zich aan een leeftijd 17 jaar, voor dag en nacht. Brieven onder letter H. aar. B. JAN SEN, Peperstraat Beverwijk. een R.-K. persoon, 18 jaar, voor alle voorkomende werkzaamheden. Te be vragen bij den agent en corresponder-t van dit blad te Aarlanderveen, N. A GROEN IN 'T WOUD. met git g*»p PRESSURE'S SCHOENEN Ibebbol IETS APARTS HzQcH QOI5, «m:c, GOEDKOCF kleine 4 pers. Torpedo, zeer mooie autt» met electr. licht. Starter, geheel gesloten kap. Afneemb. velgen met 2 reserve velgen. Zoo goed als nieuwe banden. Extra koopje. Slechts 675 gul den. J. C. RUSTMAN, Anthoniestraat 46-48. Haarlem. Telf. 1983. 7/9 P.K., 2 cyl.. 3 versn.. carbidlamp, bag. drager, geblind, wielen, zonder gebr. en goed loopen. JAN STEEN- STRAAT 89. een vrachtbak voor auto. Zoo goed al* nieuw. SAENREDAMSTRAAT 48 rd in prima staat voor j 95. Bij JAC. SERNé, Tuinstraat 57. BEKWAME en AANKOMENDE GEVRAAGD. Adres: G. RHEE, Blee- kersvaariweg- 55, Heemstede. Tegen half April kan een nette VERKOOPSTER, R.-K., geplaatst worden. Goede ver koopkracht en vakkennis is ver- eisente. Flink salaris, naar be kwaamheid. Intern of extern. Brieven met opgave ,van leef tijd enz. onder No. 10186 Bureau van dit blad. Gevraag flinke loor dag en nacht een zelfst. kunn. werken en koken. Adres: M. G. HERGARDEN, Aagentandijk- straat, Beverwijk. Beschaafde jaffrouw, R.-K., m. 1. zoekt plaatsing als bij heer alleen of in klein gezin. Pr. aanbevelingen. Brieven onder No. 10396 Bur. van dit blad. Er biedt zicb aan een jonge voor Donderdag of Vrijdag. Brieven onder No. 10393 Bur. van dit blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 3