Sport- en wedstrijden. Is DICK LAAN.FILMS D. H. V. B. D. S. S. III-V. V. F. I 4-0. N. V. B. OVERZICHT. DE OEFENWEDSTRIJD. O. D. S.—U. V. V. 4-0. IngezandsR Mededelingen H. V. B. Junioren-competitie. H.B.C. II—C. G. Z. W. I. H.BX. IV—Victrix IIÏ. R.K.V.V. H. B. C. R. K. V. V. „Santpoort" Santpoortl-Bergen 4-1. R.K.V.V. Victrix. W.F.C. I—Victrix I 2—4. Beverwijk 2A.D.0.1 14. Beverwijk 3Damiaten 2. R.K.V.V. „The Zandvoort Boys" T. Z. B. ISantpoort II. T. Z. B. IIZeemeeuwen III. R.K. Voetbalver. „Geel-Wit." R. K. Sportvereeniging „Comb. Gee!-Zwart-Westen." Voetbalvereeniging V.V.F. De 2e klassers winnen. Haarlem speelt gelijk. Stormvogels'F eyenoord. HaarlemQuick 11. Een gelijk spel. Blauw WitExcelsior 2-1. BloemendaalV.V.A. 40. E.D.O.Hollandia 5—1. A.F.C. 2R.C.H. 2 1—2. H.F.C. IIE.D.O. II2—1. N. V. B. 3e klasse. AsendelftH.S.V. 02. a 60 cents per regel. 7 14 28—30 6 15 25—28 6 12 27-37 8Hiiimmüi»!»5U3neuminni Hf* Ned. Olympisch Comité MIDDAGVOORSTELLING SPORT EN HUMOR De uitslagen van gisteren. KinheimR.C.H. 3 23. Concordia IToerclub Het Westen. R. K. F. Uitslag Zondag 16 Maart. Afdeeling A. Affiance 1—R. C. O. 1, 4—0. B. S. M. 3—Geel-Wit 4, 1—t. D. S. S. 3V. V. F. 1. 4—0. Afdeeling B. H. B. C. 4—Victrix 3. V. V. F. 2—C. G. Zw. W 6, 3-0 Programma Zondag 23 Maart. Afdeeling A. C. G. Zw. W. 5—R. C. O. 1, 1 uur, C. /wpfcl Artf V. V. F. 1Alliance 2, 2 uur, H. West- fcroek (Kleverlaan). Geel-Wit 4—D. S. S. 3, 2 uur, Th. Assen delft (Sportpark). Afdeeling B. Vóór deze afdeeling zijn geen wedstrij den voor Zondag vast te stellen, hetzij op verzoek om vrij te zijn, hetzij wegens het Vergevorderd speelseizoen. Telkens hoor ik klachten, dat jongens uit hoogere elftallen met lagere medespelen; vergelijk ik dan het ruilformulier met de ledenopgave, dan klopt 't precies. Ik hoop, jlat elke club zich voor zulke praktijken le hoog acht. Daar H. B C. I vrij was, kon het 2e elf- jtal zoo sterk mogelijk uitkomen. Het zag er dan ook, vooral in de le helft naar uit dat -het er niet alleen zou spannen, maar ook 'dat de uitslag vrijwel gelijk zou blijven. I De 2e helft lieten echter de H. B. C.'ers 'het er leelijk bij zitten, en het mooie van de le helft ging in die 2e helft vooral door vrij ruw spel verloren. Om half 3 trapt H. B. C. al, pakken direct goed aan, en het C, G. Z. W. doel beleeft al direct een gevaarlijk moment, als Draijer, M. voor doel over schiet. Hetzelfde zien wij direct aan de overzij, els Verster uitloopt, maar het leder niet meer kan bemachtigen, waarna een schot volgt, dat tegen de lat komt, en verwerkt kan worden. Zoo gaat het spel vlug van doel tot doel, totdat 25 min. voor rust W. Draijer met een onhoudbaar schot aan de comb, de leiding geeft, 01. Weer volgt een vlug spel, als de binnenlinks de Vries den gelijkmaker in het 2omb. doel deponeert. Dan nog een vrijen schop op het H. B. C.-doel, zonder succes echter, en het is rusten. Na de thee pakken de comb, lui goed aan, maar Snoek zoekt voorloopig het doel op de Verkeerde plaats. Dan verslapt het spel aanmerkelijk, door wat te ruw spel, wat nog al eenige vrije schoppen als gevolg heeft; totdat P. Paradijs over het hoofd van den keeper heen den bal in het H. B. C.-doel deponeert, 1—2, terwijl Snoek beslist onhoudbaar voor Ver ster er 13 van maakt. Steeds feller wordt den strijd, tot even voor het einde Snoek er 14 van maakt, ^waarmede het einde komt, JUNIOREN AFD. De H. B. C. aspiranten gaan op hun over winningspad door. Nu moesten de jongste weesjongens er aan gelooven. I Reeds spoedig hebben zij met 20 de lei ding, waarna Victrix tegenscoort en H. B, C. er vóór rust nog 31 van maakt. Ook in de 2e helft is H. B. C. sterker, en «I spoedig is de stand 4—1, terwijl even voor rust een worsteling ontstaat om het Ieder. i Een voorzet volgt, de keeper grijpt het j "teder, maar wordt in het doel geloopen, 5—1, vaarmede het einde komt, Secretariaat: Zuid-Brouwersstraat 42, Haarlem. Uitslagen van Zondag j.Li H. B. C. 2C. G. Z. W. H. B. C. 4Victrix 3 1—4 5—1 Wat de wedstrijd H. B. C. 2-C. G. Z. W. betreft was niet erg aangenaam dit te zien, want door de zeer zwakke leiding was het geen voetballen, doch een formeele gooi en jmijt partij. Waneer zal hier eens een eind aan komen? In de neutrale bonden wor den die spelers telkens zwaar gestraft en dat I had zeker gisterenmiddag ook moeten ge- tbeuren, daar enkele spelers van H. B. C. II 'en enkelen van de comb, niet meer dachten aan voetballen, maar aan gooien en op dc vreeselijkste manier natrapten, daarom raad ik die spelers van H. B. C, 2 aan, hiermede le eindigen, want als de bond dan deze spelers niet schorst dan zullen zeker het be stuur van H. B. C. dit doen, ik hoop ook dat alle vereenigingen hun spelers hier op gullen wijzen, om ons voor ongelukken te bevrijden, want het was gisterenmiddag ge woonweg vreeselijk bij genoemden wedstrijd. Maandag 17 Maart bestuursvergadering. Voor Zondag a.s. alle elftallen vrij, de le den worden verzocht zooveel mogelijk deel te nemen aan den Stillen Omgang Zaterdag .22 Maart, degenen die nog gebruik hiervan willen maken worden verzocht zich even in Verbinding te stellen met den Geestelijken Adviseur. Degene die Zaterdagmiddag of Zondag morgen een vulpen heeft 'verloren op het H. B. C.-terrein, worden verzocht zich even in verbinding te stellen met den scheidsrechter, den heer Zwetsloot, Leidschestraat 48, Haar lem, daar genoemde heer deze gevonden heeft. Secr.; Xerkpad 10, Santpoort. Officieel Nieuws. In verband met de Meditaties, zullen geen vriendschappelijke (wedstrijden worden gehouden. Dus daaruit is van zelf te begrijpen, dat, degenen, welke niet spelen moeten, de Me ditatie moeten' bezoeken. Zulks is de wensch van den Geestelijken Adviseur. Stille Omgang. Zij die met deze bede vaart mede willen gaan, kunnen zich op geven bij den heer warmerdam. Gaat zoo veel mogelijk mede, want lichamelijke en geestelijke training moet gelijken tred houden. D. H. V. B.-loten. Nog een flink deel loten moet geplaatst worden. Koopt dus he den een lot, morgen is 't te laat. In de vas- Ven kan best 1.gereserveerd worden. Christiaan Duijn is ook weer lid gewor den, zoodat we weer een goede aanwinst ge kregen hebben. UITSLAGEN 16 FEBRUARI 1924. antpoort IBergen I 41 Z. B. ISantpoort II 43 Begunstigd door mooi weder is deze return- wenstrijci weder gestrenen en heelt Sant- poort revanche genomen van den jammerlijk igelijk gespeelden wedstrijd in Bergen. Di rect na den aftrap gaat Santpoort er moei jdomineerend van door en weet kleine Smit (te doelpunten, doch wegens buitenspel wordt dit doelpunt geannuleerd, waarna Bergen een aanval onderneemt, docht dc Santpocrt- a .hterhoede is in goede conditie. Steeds worden aan beide zijden mooie aanvallen op gezet, doch steeds weten de achterhoeden stand te houden, totdat Wittebrood mooi langs den back heenglijd en 't is 1-0. Direct hierop breekt Santcoort door, na mooi sa menspel tusschen Wittebrood en Böhm weet laatstgenoemde keurig den bal langs den keeper te jagen. 2-0. Dat wordt Bergen te •bar en zij forceert eenige aanvallen, waarbij 'n doelbestoking het gevolg is. Den keeper wordt door de achterhoede het uitzicht- be lemmerd, te laat grijpt hij naar den bal en 't is 2-1. Direct hierop is 't rusten. Hoewel Santpoort nu wind tegen krijgt, is 't spel toch stukken beter. Ontelbaar zijn de voorzetten van links, doch steeds iets te scherp, zoodat 't binnentrio ze niet bereiken kan. Een mooie trough pash van Wittebrood weet Böhm keurig te benutten en kogelt den bal ontzettend hand in doel. Een zeer mooi doelpunt. Een scherp schot van Post, werkt den back zelf in 't net. Als het einde wordt aangekondigd heeft Santpoort zeer verdiend gewonnen. Scheidsrechter C. Smit was zeer goed. Bij Bergen waren de keeper de midhalf en de midvoor de beste. Bij Sant poort blonken van Staveren, Post, Böhm en Kaandorp uit. De rest was goed. Secr. F. W. J. v. Wunnik, Hagestraat 10, Uitslagen van Zondag 16 Maart: W. F. C. II—Victrix I 2-4. Concordia IIIVictrix II 70, H. B. C. IV—Victrix III 5—1. In een matig gespeelden wedstrijd heeft Victrix gisteren de W. F. C.-reserves in eigen huis geklopt. W. F. C. had 3 en Vic trix 1 invaller. Direct na d enaftrap zit Victrix voor het W. F. C.-doel, doch door slecht schieten blijven doelpunten voorloo pig uit. Het eerste doelpunt komt aan den anderen kant. Wanneer de blauw-zwarte Achterhoede te ver opgedrongen is, slagen de gastheeren er in door ie breken, waarna de midvoor met 'n goed schot doelpunt 10. Direct hierop valt Victrix een strafschop ten deel, welke niet wordt benut. Bsn klei ne omzetting in de Haarl. voorhoede heeft het gewensebte gevolg, als de midvoor, na mooi samenspel met den linksbinnen, scoort 11. Kort voor de rust nemen de bezoe kers de leiding, wanneer een der vele voor zetten van links, via het hoofd van den linksbinnen, wordt ingeschoten, 12. Rust 1—2. Onmiddellijk na de rust is Victrix weer in den aanval, doch wederom doelpunt W. F. C. het eerst, door den voet van den rechtsuiterst. 2—2. Dan neemt Victrix het spel in handen en weet met korte tusschen- poozen den stand tot 24 op te voeren, welke beide doelpunten de midvoor voor zijn rekening nam. Wegens afwezigheid van scheidsrechter Joosten, werd met goedvinden van beide partijen, onder een anderen scheidsrechter gespeeld. Victrix heeft dus 2 kostbare pun tjes veroverd, waardoor de kans op het kampioenschap nog niet verkeken is. MUSCH. A.D.O. heeft haar kampioenschapskansen weer vergroot, door van Beverwijk 2 te win nen. Echter was het op het kantje of, want een kwartier voor tijd was de stand nog 1—1. Van een algemeene inzinking van Be verwijk, maakte A.D.O. een dankbaar ge bruik om in 5 minuten tijd den stand op te voeren tot 41. Damiaten 2 was zoo beleefd niet op te komen, zoodat Beverwijk 3 voor niets op bet terrein verscheen, Secretariaat: F. Castien, Grintweg No. 1 ZANDVOORT. Uitslagen Zondag 16 Maart 1924; T. Z. I—Santpoort II 4—3, P. J. Kol, T. Z. B. IIZeemeeuwen IU, vriendschap pelijk, 13, v. d. Mije. Om 2.30 laat scheidsrechter P. J- Kol be ginnen. Santpoort is direct in den aanval, maar de T. 'L. B.-aohterhoede houdt moedig stand. Na 20 minuten spelen weet de mid denvoor van Santpoort zijn club de lei ding te geven en vergroot die even later. Bij een doorbraak van T. Z. B. weet de linksbuiten den achterstand te verkleinen. De stand is dan 12, waarmede de rust in treed. Na de rust krijgt Santpoort een strafschop en weet te doelpunten. Weer weet T. Z. B. tweemaal te doelpunten. De stand is dan 43 waarmede het einde komt. Jongens van T. Z, B. houdt moed. Denkt aan het kampioenschap. Om 12,20 laat de scheidsrechter beginnen. Zeemeeuwen trapt af en isdirect ln <*en aanval, maar de T. Z. B. achterhoede geeft niet thuis. Dan gaan de partijen v^«l j»®* lijk oo. De rechtsbinnen van Zeemeeuwen laat een mooi schot in den rechter-boven- hoek, hetwelk de keeper van f. I- no-° net korner kan werken. Dan krijgt de keeper van T.Z.B. druk werk, maar hi] geett niet thuis. Rust treedt in met blanken stand. T. Z. B. trapt af en weet na 5 minuten spelen te doelpunten. Dan krijgt Zeemeeu wen twee strafschoppen, die m een doelpunt worden omgezet. 10 minuten voor het einde weet Zeemeeuwen nogmaals te doelpunten, de stand is dan 1—3, waarmede het einde komt. CAS. Voorloopig Secretariaat; Gierstraat 56. Uitslagen 16 Maart 1924: D S S. I—Geel-Wit 0—6, vriendschappelijk. B; s. M. IllGeel-Wit IV 1-1, juniores. Zaterdags contributie betalen m gebouw „St. Bavo", Smedestraat, Zaal no. 4, tusschen 56 uur. Zoeken jullie allen nog eens goed narir donateurs, lui. Het is in het belang van uw CllDÓor een wijziging in het bezorgen der aanschrijvingen, zijn wij nu in staat, óeze voortaan bijtijds te bezorgen. Bi) verhinde ring dus meteen afschrijven. D. S, S, I—GEEL-WIT I. In een zeer vriendschappelijk gespeelden wedstrijd is G.-W. ex met haar nieuwe op stelling in geslaagd D. S S. een groote ne derlaag toe te brengen. Met de rust was het 30, respectievelijk 2 door den mia- voor en 1 door den midhalf. Na rust wisten zij daar nog 3 goals aan toe te voegen en wel door den midvoor en 1 door den rechtsbuiten. D. S. S. had voor haar harde werken wel een tegenpun ï)e verdiend, doch de actcrhoede van G.-W. was weer safe. Scheidsrechter v. Reisen leidde naar ieders genoegen. Volgende week vrij voor den Stillen Omgang. 4e elftal moet hoogstwaarschijnlijk spelen. Secretariaat; Emmaplein 38, Haarlem. Hebben de Geel-Zwarters hun kampioens kans begraven? Deze vraag-werd al beves tigend beantwoord in het overzicht van Piet K., in de „N. H. Crt." van Zaterdag j.l. Maar Gcel-Zwart heeft Zondag wat anders laten zien. De kansen zijn niet dood, dat heeft H. B. C. II ondervonden, dat met 4—1 slaag kreeg. De kansen gaan weer stij gen, zal iedereen getuigen, die den wed strijd tegen de Heemsteedsche reserves heeft gezien. Dat de Yellow Black-Boys in dejaatste wedstrijden niet erg gelukkig zijn geweest, heeft op de geestdrift geen invloed gehad. Zondag j.l. werd vooral door de voor hoede een zeer goede partij voetbal ge speeld. Op den linkervleugel zagen wij v. Turnhout, die, ondanks een groote rust periode, zich behoorlijk aanpaste bij het snelle tempo. Als scheidsrechter van Gelder aanvangen blaast, stelt de Comb, zich met 2 invallers op. Zij nemen echter direct het spel in han den en gaan op het H. B. C.-doel af, dat echter goed wordt verdedigd. Goals blijven voorloopig uit. H. B. C. herstelt zich en geeft dan goed partij. Zij kruipen door net oog van den naald, als Daalderop met een vliegend schot den zijpaal kanjert Het blijkt echter uitstel, want na een doorbraak, ge leid door Snoeks, weet Draijer met een goed schot het net te vinden. Niet ontmoediga trapt» H. B. C. weer at en weten door een misverstand op eenigszins gelukkige wijze gelijk te maken. Hierna breekt de rust aan. Dan komt Geel-Zwart weer opzetten en Paradijs laat den H. B. C.-doelman voor den tweede maal visschen. Even later geeft Snoeks keurig over, Daaldciop maakt geen fout en jaagt no. 3 in de touwen. Dc rechts binnen heeft den smaak te pakken, want ook het 4e goaltje wordt door hem gemaakt. Als de scheidsrechter, die goed voldeed, einde blaast, hebben de Boys verdiend ge wonnen. Nog 4 wedstrijden zijn er te spelen, waarvan wij het beste verwachten. Dus aangepakt. Het tweede elftal speelde voor den tweede maal gelijk tegen de Castricummers. Met 2—2 gingen zij naar huis, wat de ver houding goed weergaf. Het tweede kan echter bet.er en willen zij aanspraak maken op den kampioenstitel, dan moet er worden gewerkt, Volgende week beter. Bij W. F. C. stonden v. d. Vaart c.s. met een onvolledig 4e elftal. Zij speelden voor wat zij v/aard waren en brachten één puntje mee, dat best kan gebruikt worden. Ook bier was de uitslag 22. Alléén de junioren kregen slaag met 3_0 van de jongste Franciscaantjes, die hun overwinning zéér verdienden. Onder onze junioren zijn er echter, die liever naar het le gaan kijken. Dat komt niet te pas, hoor. Iedereen speelt voor zijn eigen elftal, dat hoort zo°- „WIM". D. S. S. Ill—V. V. F. I 4-0 V. V. F. II—Geel Zwart VI 3—1 Als V. V. F. met één invaller in het veld verschijnt, heeft' D. S. S. Ill kans gezien, met een bedenkelijk versterkt elftal als gasthee ren op te treden. Al spoedig blijkt, dat eeni ge nieuwe struisehe krachten het aan V.V.F. onmogelijk zullen maken, wederom met een overwinning naar het „Franciscushuis" te rug te keeren. Aanstonds krijgt V. V. F.'s keeper een makkelijk houdbaren bal voor het nakijken. 1-0. Na eenige uitvallen kan een al te vurig aangelegd V. V. F -er de ver leiding niet weerstaan, om in het gevreesde strafschopgebied den bal met de hand weg te slaan. De daaropvolgende penalty wordt door den keeper zeer verdienstelijk gehou den, doch een inmiddels inloopende D, S. S'er trapt den terugspringenden bal tus schen de palen 2-0. D. S. S. toont zich ver volgens aanzienlijk sterker en weet den stand te brengen op 40. Na de rust tracht V. V. F. tevergeefs den achterstand te verbeteren. Alle aanval len loopen vast op het puike backstel van D. S. S. Als scheidsrechter Westbroek tijd fluit, heeft D, S. S. III welverdiend, doch een tikje geflatteerd gewonnen. De scheidsrechter leidde uitstekend. In verband met den oefenwedstrijd in Rotterdam, was er hier niet zoo heel veel te doen. HaarlemQuick is in een gelijk spel ge ëindigd. Er werd in deze ontmoeting vrij goed spel vertoont en vooral Quick deed beter, dan men van haar zou verwachten. Met dit al is Quick, mede door de over winning van O. D. S. op U. V. V., op de laatste plaats belandt. De 2e klassers Edo en Bloem endaal sloe- gen resp. Hollandia en V. V. A. met 51 en 4o. Van beide clubs efen kranige pre statie. Alcmaria heeft weer gplijk gespeeld, zoo dat Edo nu wel vrij zeker kampioen harer afdeeling zal worden. H. F. C. II vergrootte haar kampioens kansen door Edo 1 aan de Spanjaardslaan te kloppen. De hekkensluiters van 3A. H. o. V., scho ten geweldig uit hun slof en sloegen in As sendelft de club van dien naam met 2—0. Deze voor gisteren vastgestelde vriend schappelijke wedstrijd is niet doorgegaan. Vlug spel kenmerkte de wedstrijd waarin de op Bieshaar cn Terwec na volledige rood- broeken zich, een kostbaar punt ontfutseld zagen door de Haagschc Hanen. Er was be trekkelijk weinig publiek. Het voetbal stond op hooger peil dan den laatsten tijd het ge val pleegde te zijn en speciaal een aanzien- lijke dosis „fighting spirit" aan weerszijden brachten weer bij gebrek aan goed voetbal de noodige attentie bij het publiek. Het blijft echter te betreuren dat er over het algemeen zulk slecht_ voorhoedespe! ge leverd wordt in de huidige eerste klasse. Ook gisteren domineerden de verdedigingen en de score bleef dan ook laag. Heel veel gevaarlijke schoten hebben nóch Kaan, nóch Brederode te verwerken gehad. Het waren vooral Bosschart en Tekelenburg die .zulks herhaaldelijk te voorkomen wisten Terwijl van Daalen, Schotsman en Meyer eveneens met eere moeten worden genoemd. Van de aanvallers waren de beide linksbuitens, Smits en Vermeer het beste op dreef. De duels tusschen Brakel en Claasz waren veelal ver makelijk, doch niet erg productief voor de rest van den aanval. Het trio Breeuwer—-HoutkooperSchra- vendijk, deed héél goede dingen, doch had kat tegen'Boschart, die nog immer een spe- Even na het doelpunt van Visser scoorde Snouck Hurgronje voor elftal B. Met een ge- lijk spel kwam het einde. Onze Haarlemscbe spelers hebben vrij goed voldaan. v. d. Meulen was goed. Het doelpunt kon hij niet voorkomen. Ben Verwey was niet slecht, doch heeft van zijn vroegere snelheid ingeboet, waar- Gisteren werd te Rotterdam de proefwed- strijd gespeeld. Er was heel veel publiek toen de onder staande elftallen in het veld kwamen: Elital A. A. v. MEULEN, H. B. I. DENIS, H. TETZNER, G. H. HULSMAN H. v. LINGE KROM, B. GROOSJOHAN, J. DE NATRIS, C. RUFFELSE, G. A. VISSER, M. C. SIGMOND. O R. L. A. LASH, A. GROEN, C. A. PIJL, TH. DE MAAS, A, W. SNOUCK HURGR. W. COHEN TER VA ART, BUL, A. J. LEVEVRE B. VERWEIJ. W. ROETERT, J. DE BOER, Elital B. De wedstrijd zelf had niet veel te betee- kenen. Er werd een zeer slap spel vertoond en van slechts weinigen der spelers kreeg men den indruk dat zij zich geheel gaven. Visser van Stormvogels gaf elftal A, met een fraai schot de leiding. Dit gebeurde eerst na den rust. door hij o.i. minder is dan in zijn goeden lijd. Krom werkte verdienstelijk, doch was nog in lange na niet dezelfde speler als in Brus sel. Het elftal voor Zondag a.s. tegen België is nog niet bekend. Ier van enorme kwaliteiten is, buitenge woon moeilijk. Om even over tweeën stellen de ploegen zich als volgt op: Kaan, Schotsman, van Daalen, Houtkooper, Tekelenburg, Smit, Schravendijk, Houtkooper, Breeuwer, Bra kel, Smits. o Vermeer, Ovcrbrock, Bontje, v. d, Sprong, Bliek, Kisman. Heyligers, Claasz, Bosschart, Meyer, Brederode. Hot eerste kwartier is Haarlem sterker. Goed samenspel tusschen Schravendijk en Houtkooper aan de rechterzijde en indivi- dueele rushes van Smits aan d enlinkerkant brengen al direct de noodige opleving. Bre derode doet dan een paar onhandige dingen waar geen der Roodbroeken van te profi- teeren weet. Het spel der Quick-aanval is nogal slap ies, op eenige goede solo-vertooningen van Vermeer na, doch de rest profiteert niet van diens werk. Breeuwer lost een lang-schot dat langs den paal vliegt. Wanneer van der Sprong aan Tekelenburg ontsnapt, begaat de Haarlem-defensie een kapitale fout en Bontje heeft geen moeite Kaan te passeeren, 01. Deze tegenvaller wekt Haarlem op tot her nieuwden arbeid en geheel volgens de ver wachtingen maakt Breeuwer gelijk uit een voorzet van links, 11. Onder een regen van corners op Brederode gaat de pauze in. Na de doelwisseling blijken de bordjes verhangen. Thans is het Quick dat over alle linies sterker is en Haarlem raakt geheel ingesloten. Bij enkele uitvallen van Smits en Houtkooper is steeds Bosschart tijdig ter plaatse. Van tijd tot tijd gaat het een beetje onfriscb toe, doch door streng straffen weet de arbiter het spel binnen de perken te hou den, Kaan keert vervolgens schoten van Bontje en Vermeer en stompt een formi dabele kogel van Bosschart keurig corner. Een uitval van Breeuwer wordt besloten met eéfa hard schot dat naast gaat en onder een sterk Haarlem-overwicht komt ten slotte 't einde van dezen aantrekkelijken wedstrijd. Een gelijk spel gaf de verhouding uitstekend weer. H. R. AFDEELING II. Een vooral voor de rust tamelijk snelle wedstrijd, met vaak forsch spel. De voorhoe den der beide clubs leden aan de kwaal, die thans zoo „en vogue" is, n.l. het verknoeien van de mooiste kansen voor doel. In de eerste helft was het Excelsior dat het meest aanvallend optrad, hoewel Blauw- Wit ook vaak den Rotterdamschen doel wachter, die zijn werk naar behooren deed, gevaarlijke momenten bezorgde. De gasthee ren namen voor de rust door Dekkers de leiding, waarna na een schermutseling voor het doel der Rotterdammers de scheidsrech ter constateert, dat de bal de lijn gepas seerd heeft. 1-1. Na de rust is het Blauw Wit dat het beste van het spel heeft. Uit een mooien voorzet van Dorenbos geeft Ferwerda de thuisclub de leiding. Dezelfde speler weet een penal ty niet te benutten, terwijl aan Excelsior een doelpunt wegens off-side niet wordt toege kend. Zoodoende komt het einde met een 2-1 overwinning voor de Amsterdammers. Ruim 2000 menschen woonden deze ont moeting bij, die van den kant van U. V. V. weinig fraais te zien -gaf. Reeds aanstonds was O, D. S. in den aanval en nadat door talmen der roodblauwen voorwaartschen ver scheiden kansen teloor gingen, maakte Smit voor O. D. S. het eerste doelpunt. U. V. V, vatte een oogenblik wat sneller aan, doch Best verijdelde alle pogingen om gelijk te maken. Nadat heel wat aanvallen door bui tenspel waren onderbroken, wist Glimmer veen, die Bakker uit het doel had gelokt, met een mooi schot den ruststand op 2-0 te bren gen. De tweede helft gaf aanvankelijk U. V. V. van een beteren kant te zien, doch die ople ving was tijdelijk. Schmidt maakte er 3-0 van; vlak daarop Hoorn met een mooi schot 4-0. Tevergeefs spande U. V. V. zich in om van de verslapping in de O. D. S.-linie voor deel te trekken. Het einde kwam dus met' een 4-0 overwinning voor de thuisclub. Deze ontmoeting welke door den heer Slikkerveer werd geleid, eindigde in een onverwacht groote overwinning voor de thuisclub. Kwart over 2 wordt begonnen. Beide elftallen zijn ongeveer even sterk, doch de Bloemendaalsche aanvallen zijn veel ge vaarlijker. Na 10 minuten spelen lost Parson een fraai schot. Do bal komt tegen de lat, waarna Paauw weinig moeite heeft, het te rugspringende leder in het net te deponee- ren, 10. Nauwelijks is weer afgetrapt, of dooreen misverstand in de V. V. A.-achterhoede komt Bloemendaal vrij goedkoop aan een 2de doelpunt. De Amsterdamsche aanvallen hebben in- iusschen niet bijzonder veel te beteekenen. Enkele niet gevaarlijke schoten worden ge makkelijk gestopt. Aan den anderen kant gaat het veel be ter. Parson voert nog voor den rust den stand op tot 4—0. Het laatste doelpunt was zeer fraai. In de 2e helft heeft de strijd veel van zijn aantrekkelijkheid verloren. Er worden aan beide zijden nogal eens overtredingen begaan. Slikkerveer moet dikwijls straffen. Bloemendaal is sterker. Haaf voorhoede krijgt nu echter maar zelden een goede kans om te schieten. Ook bij V V. A. lukt het niet. Vlak voor het einde krijgt Drijf hout nog een prachtige kans om voor de Amsterdammers de eer te redden, doch zijn schot faalt. Hierna wo'dt '"nrukken geblazen Als de heer letswaard beginnen blaast is bet. spel direct in vollen gang. Edo be- V.S.V. Watergraafsm H.R.C. Kennemers T.O.G. Helder Assendelft H.S V. H. S. V. 2 Assendelft. Zeeburgia S.E.V. D.I.O. T.H.B. 3e klasse 13 8 4 7 6 4 2 4 2 3 .11 13 12 11 11 12 13 2 4 5 4 0 3 2 A. 1 20 36—18 1.53 2 16 31—20 1.45 3 16 28—18 1.23 3 13 22—21 1.08 5 8 12—15 0.72 7 8 1 6—22 0.72 7 7 10—21 05£ 8 6 20—4 1.46 strafpunten wegens n. o. legen 4e klasse 6 5 1 5 2 1 5 1 2 6 0 2 A. 0 11 17—5 1.83 2 5 8—11 1.— 2 4 6—8 0.80 4 2 7—14 0.33 stookt al spoedig het Holiandia-doe! en heeft reeds binnen 10 minuten succes, als Tanes voorzet zorgt Polly voor de leiding, door schitterend in te koppen. Hollandia valt ook zeer gevaarlijk aan, maar zonder succes. Eenige corners op het Hollandia-doel le veren evenmin succes op. Tanes schiet scherp in, maar de keeper houdt. Even voor rust loopt de Iüefte een pas te veel met den bal. De vrije schop hiervoor toegekend, wordt benut. Rust treedt in met gelijken stand. Na de thee wegen de partijen vrijwel tegen elkaar op en het Edo-doel doorstaat enkele malen de Hollandia aanval met moeite. Dan ziet Edo dat het zoo niet gaat en aanval op aanval wordt op de Hollandia veste ondernomen en er wordt geducht ge schoten. Steffers brengt den stand op 21. Even daarna loopt Polly den bal in en Edo leidt met 31. De enkele aanvallen van Hollandia worden onschadelijk gemaakt. Spoedig zit Edo weer voor het doel, Polly maakt er 41 van. Nog is het niet genoeg en Tanes maakt de vijfde na driemaal in schieten, wat de keeper tenslotte te machtig bleek. Als den heer letswaard tijd fluit, heeft Edo met dezelfde cijfers gewonnen als in Hoorn. Een talrijk publiek woonde de wed strijd bij. Het elftal was als volgt: De Kiefte, Kuil, Boeré, J. Peruke!, J. v. d. Laan, C. v. d. Laan, Zwart, Tanes, Steffer, Perukel, v. d. Hurk, De volgende week ontvangt Edo Purmer- stein. De R.C.H. reserves hebben gisteren in Amsterdam een gevaarlijke klip omzeild door met 21 van A.F.C. II te winnen. De kansen op het kampioenschap zijn daarmede weer aanmerkelijk gestegen: Als de beide resteerende wedstrijden tegen O.D.E. 2 en Ajax 3 gewonnen worden is het pleit be slecht. Toch zag het er aanvankelijk niet naar uit, dat gewonnen zou worden. Reeds spoe dig na het begin, maakte de A.F.C. midvoor en goed doelpunt en dank zij het bepaald slechte terrein waarop gespeeld werd wilde het vooralsnog niet erg vlotten in het Ra- cingelftal. Langzamerhand gaat het wat be ter en na een half uurtje spelens maakt Ruys gelijk. Nog voor dc rust brengt Maarse uit een fraaien kopbal de stand op 21, waarna de rust aanbreekt. Na de rust gaat het spel eveneens gelijk op, doch geen der partijen weet het tot scoren te brengen. Inmiddels worden vooral door de Amsterdammers ernstige pogingen gedaan, doch de R.C.H. achterhoede houdt goed stand en als het einde aanbreekt is de stand dus 21 in het voordeel der Haar lemmers. A.s. Zondag komt O.D.E, 2 op visite bij R.C.H. 2. Nog steeds hebben de H. F. C.-reserves de leiding in hunne afdeeling behouden. Dit maal werd de overwinning maar net be haald. A. D. O. 2 gaf uitstekend partij en circa 10 minuten voor tijd werd het winnen de punt gemaakt. Aanvankelijk zijn de H. F. C.-ers sterker. De E. D. O.-achterhoede is echter goed op dreef. Uit de vele aanvallen kan H. F. C. dan ook slechts twee maal succes boeken door Engel Sr. Enkele gevaarlijke oogenblik- ken voor het H. F. C.-doel ontstaan, doch steeds werkt een Haariemsch been weg Toch maakt E. D. O. 2 nog voor rust ge, lijk, wanneer zij zeer vlak bij den midden voor den bal krijgt, 1—1. Met dezen stand breekt rust aan. In de tweede helft wederom eerst M.F.C. het meest in den aanval. Voor do-el echter is de voorhoede niet al te gevaarlijk. Bo vendien verdedigt E. D. O. 2 uitstekend, doch de H. F. C.-doelverdediger redt prachtig. Het begon er al naar gelijk-spel uit te zien, toen eindelijk H. F. C. II wist te doel punten door Daniels, 21. Hoe E. D. O. 2 ook werkt, door volop te gaan verdedigen, wist H. F. C. ver®"" dering te voorkomen, zoodat zij ten slotte met 21 won. ZeeburgiaT.H.B. 21. Dat de Boys het onderspit zouden moeten delven was te voorzien, doch zij hebben hun huid zoo duur mogelijk verkocht, on danks het feit, dat zij zwaar gehandicapt waren door het gemis van Kors, Rolvers en Fennis, waardoor dus vooral de verde diging danig verzwakt was. Tot de pauze ging de strijd gelijk op, en waren de Boys geenszins de mindere van de kampioenen. Met blanken stand ging de rust in. Na de pauze liep Zeeburgia hard van stapel en doelpuntte het eerst. Nu kwamen ook de Boys in actie, en K, Ele- veldt wist spoedig voor de geffikmaker te zorgen. Niet lang daarna slaagde Zeeburgia er in voor de tweede maal te scoren en deze stand tot het einde te behouden, hoe wel de Boys voor hun taai volhouden zeker een gelijk spel verdienden. Een woord van hulde voor de invallers, welke zich kranig geweerd hebben, is hier zeker op zijn plaats. AFDEELING I. Wanneer om 2 uur begonnen wordt is As- sendelft volledig en telt H. S. V. 3 invallers, Het begin is voor de thuisclub, doch H. S. V. past zich direct aan de terreinsgesteld heid aan, dat zwaar bespeelbaar blijkt. De voorhoede van H. S. V. gaat er gere geld vandoor doch de keeper weet op 't juiste moment te redden. Bij Assendclfi treedt vooral de midvoor op, doch vindt bi; zijn buren weinig steun. De rust brak aan met 00. Na de ranja wordt weer begonnen en heeft H S. V. het spel in handen en Koning weet dan op een schitterende manier H. S. V. de leiding te geven, terwijl Bordes 10 minuten later No. 2 maakt door den bal in doel te loopen. H. S. V. speelt nu een gewonnen partij en als de scheidsrechter, die goed leidde, einde blaast, heeft H. S V. verdiend gewonnen. Feijenoord D.F.C 't Gooi V.O.C. Ajax H.V.V. R.C.H. H.F.C. S.V.V. Z.F.C. E.D.O. Alcm. Victr. Spartaan Z.V.V. Hollandia D.W.S. D.E.C. W.F.C. PurmersUia Q.S.C. 16 12 1 14 7 5 17 9 14 7 16 7 15 5 16 4 13 3 16 4 15 2 25 57—27 19 31—18 21 34—38 17 28—29 16 30—25 14 35-36 14 27—29 10 22—34 9 15—31 7 23—39 2e klasse 13 9 2 16 8 6 5 6 5 13 15 15 16 14 4 14 12 14 A. 2 20 37—10 1 23 34—19 3 16 24—17 6 14 24—20 6 11 15—26 7 8 lfc-32 7 9 11—22 1.56 1.35 1.23 1.21 1.— 0.93 0.87 0.76 0.56 0.46 1.53 1.43 1.23 0.93 0.93 0.92 0 85 0.78 0.66 0.64 WOENSDAG 19 MAART 2.30 UUR Cinema Palace Groote Houtstraat Populaire prijzen f 1.f 0.75 f0.50 f 0.25, belasting inbegr. Kaarten uitsluitend aan de Cinema, da gelijks van 10 tot 3 uur. Bij de beide vonge voorstellingen was de zaal ge- heei uitverkocht i Koopt in de Pauze 2SH» het N O C. spefdloi H»» HlllllSiiliEiiililinimil IA: KinheimR.C.H. 3 23 H. F. C.3Schoten 2 25 1B: Bloemendaal 2Bennebroek 03 E.H.S.D.O.A. 20 gestaakt IC: R.C.H. 4—H.F.C. 4 1-4 2B: T.H.B. 2Kennemers 3 22 E.H.S. 2Schoten 3 4—8 2C: R.C.H. 5Hillegom 2 61 2D: R.C.H. 6Scholen 4 31 T.H.B. 3Hillinen 2 33 3A: Haarlem 7R C.H. 9 41 3D: Spaarnestad 2Ripperda 2 22 H.G.S.C. 2R.C.H, 7 0—4 R.C.H. 3 definitief kampioen in de le klasse A van den Haarlemschen Voetbalbond. Het derde elftal van R.C.H. heeft definitief beslag gelegd op het kampioenschap var haar afdeeling. Met nog slechts één wed strijd te spelen zijn thans 22 punten bemach tigd een totaal dat geen der andere elftal len uit de 1ste klasse A meer kan behalen. Hat elftal kan inmiddels op een keurige prestatie terugzien. Slechts tweemaal werd tot nu toe verloren. Dat de wedstrijd van gisteren te Velsen dus nogal belangstelling had vooral ook van de zijde der Velsenaars, die bij een even- tueele overwinning zelf nog een goede kans zouden maken, behoeft geen betoog. En dat er van Kinheimzijde is aangepakt, bewijst wel het feit dat een kwartier na de rust dc stand nog 20 in het voordeel van laatstge noemd elftal was. Toen echter kwamen de R.C.H.-ers er wat beter in en dank zij twee vrije trappen en een flink schot van Brug man waren de kansen plotseling gekeerd. Brugman scoorde dus de hattrick en bracht zijn elftal in veilige haven Zij nog vermeld dat keeper Erdtsiek op sublieme wijze een penalty uit zijn doel wist te houden, zijn doel wist te houden. Te Hillegom werd gisteren een vriend» schappelijke wedstrijd gespeeld tusschen Concordia I en de Toerclub „Het Westen uit Haarlem, 't Was een zeer gezellige wed strijd. Het einde bracht een 21-overwin ning voor Concordia I. Scheidsrechter, de heer Heijnen, floot naar ieders genoegen. Uitslagen van Zondag 16 Maart. Ie Klasse. SittardKimbria 37 MuloCaesar 4—1 ChevremontValkenburg 10 R.K.M.S.V.Constantia 31 Overgang D. WilskrachtGraaf Willem II 2—1 LimvioE.M.M. 43 2e Klasse K. Always ForwardV.I.C. 0—2 R.K.A.V.Zaandam 2C R.K.W.S.V.—De Meer 2—P 2e Klasse L. DamiatenGraaf Willem II 2 13 D.O.N.K.Wilhemnus 0C Vriendschappelijk. KennemersBeverwijk 2—1 De stand in de eerste klasse luidt s Sittard Chevremont R.K.M.S.V. Mulo Valkenburg Constantia Kimbria Caesar 9 9 12 8 11 9 7 7 7 5 5 3 3 2 2 1 15 17—12 1.66 1.33 1.16 12 18—8 14 13—9 16—14 0.87 15—14 0.81 12—14 0.77 10—21 0.71 8—17 0.42 D. H. V. B. Uitslagen van Zondag 16 Maart. 1B Beverwijk 2A.D.O. H.B.C. 2—C.G.Z.W. Leiden—W.F.C. 2C SantnoortBergen C.G.Z.W. 2—Vitesse 1—I \—i 4—1 1—7 Beverwijk 3Damiaten 2 Dam. n. o. 3B/E W.F.C. 2—Victrix 4F T.Z.B.Santpoort 2 W.F.C. 3—C.G.Z.W. 4 4G Concordia 3—Victrix 2 2—4 4—3 2—2 8—1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 7