T BERICHT. Ome Agentschappen 1 SCHOONMAAK I HAARLEM. DE SPAARNEBANK Bssriehfsa iiif onze vorige Het H. Hart-monument te Delft. De levering van Duin water. Een uiteenzetting van den chef van den Incassodienst. Het contract in de Bouwbedrijven. Het nieuwe contract treedt in werking Maandag 24 Maart Aanvraag om concessie voor ont ginning van aardolie en aardgas bij Winterswijk. De H. A. M. I. T. Faillissementen, Wijzigingen Bezoldiging Militair Personeel. Aanbesteding. BILJARTEN. BILJARTPOND HAARLEM EN OMSTREKEN. B. C. H.P. E. S. Zij, die zich met 1 April per kwartaal op de NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT wenschen te abonneeren, ontvangen tot dien datum ons blad gratis. DE ADMINISTRATIE. INT EEKENBf LJET. Ondergeteehende wonende - abonneert zich hiermede tot wederopzegging op de „Nieuwe Haarlemsche Courant." Hij verlangt te betalen 1) per week f 0.25. ?/-£>. per 3 maanden f 3.25, per post f 3.5ê. 1Doorhalen wat niet verlangd wordt. (Naam) R. Assendelft. Bennebroekerlaan 129. Bennebroek. Kampioenschap N.-Ho!!and. BURGERLIJKE STAND. SCHOTEN. De gezondheidstoestand van den Keizer van Japan. Geen hervating der betrekkingen tusschen het Vaticaan en Rusland AAN ONZE LEZERS. indien gij over de NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT te vreden zijt, zegt het anderen Indien gij in een of ander op zicht niet tevreden zijt, zegt het óns. oplage. Mijnwerksiaking in de Ver. Staten. De Britsche vloot in de Middellandsche Zee. Het bouW'Conflict in Zweden. Electrificatie der Zweedsche spoorwegen. De Amerikaansche oud strijders. Het petroleum-schandaal. 133% 92 213 430 111 16-/, 91%, 99 83 101% 8% 86'/ 74- 140% '20 128 76 481 380 .64 195 129J/„ 133% 134 217 43 9% 184% 188 25 v, 116 360 274 327 145% 209 11 408 591/ 143 17% ONGELUKKEN-VERZEKERING. zijn gevestigd als volgt: T, Admiraal Limmen- J. Bakker. Koningsweg (16. Wijkeroog. J. Bakker. Koningsweg 116. VelseroordL M. Bakkum. N. Streng. Heemskerk. J. Brakenhof. Vinkelaan (Bakkum). Castricum. P. Beemsterboer. Nieuw-Vaart 170. Edam. J. B. Boelé Geel. Vinkenstr. 20. N ieu w-V ennep, Chr. Buur. Akersloot. J. Bruinenberg Duinweg 308. Wijk aan Zee, M. C. Bosch. Hoofdvaart. „Lijnden." JM. Brouwer De Hoef. A. Eik Eiihuizen. Mijdrecht. C. Gras. Houtkade 12. Wormerveer. W. van Gelderen. Wilhelminastraat 19. Krommenie. D. Greuterss Weesland, Monnikendam. N. Groen in *t Woud Aarlanderveen. Th. Hagendoorn Achterdijk, Uithoorn. G. Hendriksf Spieringen weg, Vijfhuizen. H. Homburg Overveen-Bloemendaaï. F. Hendinga, Abbenes. BJansens Peperstraat 33, Beverwijk. H. Jansen Cloosterweg 13, Heemstede. Mej. L. Kaasenbrood HageSingerweg, Santpoort. J. Kamper, Heilo. Ij C. v. Kesteren Julianastraat, Lisse. A. Koolbergen, Parkstraat, Hoofddorp. J. Koeman Bronkhorststraat 6 Noordwijk. S. A. v. d. Lande Spaarndam-Haarl.ïiede. B. v. d. Lans en Zoon, Brouwerdwarsstraat 6, Hillegom. N* C. A. Lerberqué, Nienwveen, H. Leyen Egmond a.d. Hoef. Mej. Joh. Lunenburg van Dam. Nieuwkoop. A. H. v. Noort, Schulpweg, Noordwijkerhout. C. Noordermeer Hoofdstraat 195, Sassenheim. H. E. Pompe, Bi.daalscheweg, ZiSk. H. de Raadt, Rijksstraatweg 322, Schoten (dorp), A. Rekelhof bij de R.-K. Kerk De Kwakel. J. Roessen, Kerk weg 4, Vogelenzang. A. Rozenheek, Bioemstraat 76,- IJmuiden. A. Stam, Schagen. C. Stavenuiter, Doolhof, Volendam. P. Stevenhagen, Oosterduinweg, Aerdenhout. J.Speyker, Lijnderdijk 76, Halfweg. A. Spierings, Leimuiden. V. Tross Baanstraat 17, Hoorn. A. v. Vliet, Vinkeveen. C. Vos Smidspad 48, Zaandam. J. Vermey, C 142, Nes a.d. AmsteL Mej. J. Voorn, Bronkborstlaan, Voorhout. B. de Vries, Padjedijk 33, Purmerend. C. Wagenaar Ridderstraat, Medemhlik. G. v. d. Wensch, Wiistelaaa, Jan Gijzenvaart. Ade Winter Warmond. J. v. Woensel Houtvaart, C. Zaal, Bovenkerk. J. Zonneveldt, Lange Buurt, Uitgeest. P. Zwaanenburg Ostadestraat 4, Zandvoort. N. Zoet Geel-Vinkestraat (N. Vennep) Lisserbroek. R.-K. PropClub, Wormer. De ADMINISTRATIS i OVERTREKKEN van lampen kappen. Ruime keuze mooie zijde en andere stoffen i l f^ESRs Orairesiraa DUOoCi Teler. £628 Dinsdag gaven wij op onze foto-pagina een afbeelding van de plechtige onthulling van het H. Hartmonument Voor de R. K Kerk te Delft op Zondag j.l. Wij stellen er prijs op nog te vermelden, dat dit imposante Christusbeeld een monumentale, fraai ge- styleerd voetstuk het werk is van onzen stadgenoot, den beeldhouwer J, P. Maas. De Nieuwe Delftsche Courant geeft van het beeld de volgende beschrijving: Inderdaad heeft de firma Maas en Zonen, die het beeld vervaardigde, eer van haar artistiek werk. Kenners van dezen tak van kerkelijke beeldhouwkunst, hoorden we haar arbeid ten zeerste roemen Deze Christus figuur heeft niet het euvel van te groote gestylleerdheid, als zoovele openbare H. Hart-beelden, elders in dep lande geplaatst. Het forsch gebeiteld en sierlijk gedrapeerd beeld maakt een heerlijken indruk, die niet weinig wordt versterkt door de juiste hou ding der armen, welke de goede geste heb ben van bet zegenend gebaar. Bovendien sluit in kleur en lijn de beeltenis (gegoten bij de „Compagnie des Bronzes" te Brus sel), zich volkomen aan bij bet ia Delftsche tegels mooi uitgevoerd voetstuk, dat naar men weet ond.er toezicht van den architect Van Rossum, door leden van net Bouwvak- gilde „Si Josef" is opgericht, uit materialen, door eenige Kath, aannemerspatroons wel willend ter beschikking gesteld. De kwitanties van het duinwaterverbruik schimen nog al eenige verwarring gebracht te hebben. In December 1.1. kwamen reeds mer schen aan ons bureau met de vraag, hoe het mogelijk was, dat de bewoners van een jeheele straat 1 M3 water minder verbruikt hadden. Daarna kwamen er menschen vra gen, of het wel juist zou zijn, dat in een ge- neale straat 1 of 3 M3 water meer ver bruikt was. In ons blad van gisteren vermeldden we, het antwoord van den directeur der Ge meentelijke Waterleiding 'op vragen, daar omtrent gesteld door de afd. Haarlem tan de Ned. Ver. van Huisvrouwen, benevens het wederantwoord der afdeeling. Als het bestuur der afdeeling een trouw lezer ge weest was van de vragenrubriek der „N.H. Courant", zou het in Januari reeds een uit voerige uiteenzetting hebben gelezen. Lit het gisteren vermeldde antwoord der afdoe- lig bleek eenige ontstemming. Thans geeft de beer F. de Jonge, chef van den Incasso- dienst, de volgende uiteenzetting: le. „Yooniitbctoli-g'* en „^e: cliënt ffii- niranm-ve-braik" bij de Duinwaterleiding zijn twee begrippen, waarover ik me hiér liever niet wil uitspreken, waarvan ik alleen kan constateeren: A. dat ze bij den Incassodienst bergen admiaistratïeven omslag bezorgen. B. dat ze sinds geruimen tijd, d.w.z. lang voor de brief van de Nederl. Vereen, van Huisvrouwen werd geschreven, punten van -bespreking uitmaken in het College van Burgemeester en Wethouders, 2e. Het gegarandeerd minimum-verbruik is bepaald oo een grondslag van een ver bruik van 9 M3. per kwartaal of 3 M3. per maand: die grondslag varieert nooit 3e. En nu komt de eigenlijke vraag „des Pudels Kern": Hoe komt het, dat een kwar- taal den een an kee* langer duurt dan den anderen keer? Laat ik er maar dadelijk van zeggen: het heeft me verbaasd, dat deze vraag algemeen gesteld, niet veel eerder is gekomen Toen 3 maanden geleden besloten werd, de inning der gelden voor verbruikt water gelijktijdig te doen geschieden met de inning der ge'den van gas en stroom, moest wijzi ging ^gebracht worden in de tijdstippen van opname der watermeters. De opname» welke vroeger in b.v. 6 weken geschiedde, moest over 3 maanden worden verdeeld. Ik was me in December j.l. volkomen be wust van de tijdelijke verwarring, welke de ze overgang zou veroorzaken, heb eenige malen overwogen, per advertentie de kwestie in groote lijnen bekend te maken, doch vreesde, de zaak in het algemeen voor de groote massa niet voldoende duidelijk te kunnen stellen, m welk geval het middel erger zou zijn geweest dan de kwaal. Immers, een geval afzonderlijk is heel eenvoudig te verklaren, als de cijfers daarbij spreken. De in vraag I bedoelde begrippen maken de zaak zoo ingewikkeld, vooral bij tus- schentijdsche verrekeningen Om kort te gaan: om de opname van alle watermeters over een tijdvak van drie maan den te verdeelen, daarbij nog geheel gewij zigde looproutes volgende, werd bij den een de opname vervroegd en bij den ander ver laat, werd dus net tijdsverloop bij den een minder dan 3 maanden en bij den ander meer dan 3 maanden. Als u daarbij denkt aan de verrekeningen, welke in al die deelea van kwartalen moes ten geschieden van voor- en aehteruUbeta- lingen. met inachtneming van grootere en kleinere verplichte minima, dan begrijpt U voor welk een berg van moeilijkbeden we in December stonden. Gelukkig is alles nu achter den rug en men krijgt weer prompt 3 maanden na de vorige opname de volgende opname: een kwartaal blijft nu weer een kwartaal. Maar we hebben bereikt dat op dezelfde kwitantie van gas en electriciteit eens per 3 maanden ook het water voorkomt en geen afzonder lijke kwitantie daarvoor moet worden aan geboden. Het heeft me verbaasd, boe weinigen in de moeilijke' 3 maanden me zijn komen lastig vallen, hoe de groote massa, waaronder heel velen zonder te begrijpen, in vertrouwen op mijn bureau betaalden: ik kan niet anders, dan daarvoor dankbaar zijn. Het heeft ons werk, vooral dat van mijn buiten-personeel en den inlichtingendienst, aanmerkelijk ver licht. Tot zoover de heer De Jonge. Dezer dagen meldden we, dat in de bouw bedrijven te Haarlem en Omstreken, deze week nog bet oude contract van kracht zou zijn. In een vergadering der contrac'commis- sie zou nog nader over de in werking tre ding van het nieuwe cont ge roken worden. Deze vergadering nu efi .asdag avond plaats gehad. Het rei iat daarvan is, dat overeengekomen were, dat het (nieuwe landelijke contract voor Haarlem en Omstreken, in werking zal treden. Maandag 24 Maart a.s. We herinneren er aan, dat het nieuwe contract door alle bonden aanvaard was, behalve door de syndicalistische en moder ne bonden. De afdeeling Haarlem van den modernen bond, heeft zich echter uitgespro ken vóór aanvaarding der nieuwe regeling. De naamlooze vennootschap Nederlandsc'pe Maatschappij tot het verrichten van mijn- bouwkundige werken alhier heeft bij Ged. Staten van Gelderland in Mei 1923 een aan vraag ingediend om concessie voor de ont ginning van steenkolen en steenzout in het mijnveld Alexander, gelegen in de dempen- ten Winterswijk en Lichtenvoorde. Zij heeft zich thans opnieuw tot Ged. Staten gewend met een adtes, waarin zij meedeelt, be halve de genoemde mineralen nok de in het mijnveld voorkomende aardolie en het aardgas te willen ontginnen. Zij verzocht daarom in haar oorspronkelijk verzoek- schrift te lezen: Dat zij ing. art. 13 der wet van 21 April 1810 (Bulletin des lois no. 285) concessie verzoekt voor de ontginning van steenkolen, steenzout, aardolie en aardgas in een mijnveld, aan te duiden met den -m Al-x-n^er e" tf'd-gen n e gemoeten Winterswijk en Lichtenvoorde (provincie Gelderland). De Jury,, Door de hoofdcommissie van uitvoering voor de a.s. H. A. M. I. T is den heer Jhr. J. C. Mbllerus, secretaris der Kamer van Koophandel verzocht, zich te willen belas ten met de vorming der Jury voor de a.s. Haarlemsche Middenstandstentoonstelling, terwijl hij ook zelf in deze jury zal willen zitting nemen. Jhr. J. C. Mollerus heeft geantwoord, dat hij van de vriendelijke invitatie 'gebruik zal willen maken In het schrijven aan Jhr. Mollerus wijst de hoofdcommissie er o.m op, dat de jury zich o.m. de volgende vragen za! moeten stellen. „Voldoet de inzending werkelijk als re clame voor het geëxposeerde artikel? Is de expositie als reclame smaakvol? Heeft de exposant een goeden en prakti- schen blik op hetgeen in zijn speciaal arti kel kan worden bereikt? Is met de reclame een origineel idee ver wezenlijkt? Een idee, dat door zijn origina liteit dus al dadelijk de aandacht trekt en dus doeltreffende reclame mag heetenj? Verder: Hoe is de verlichting der fcxpo- sitie? Heeft men smaakvolle combinaties en kleureffecten verkregen en is hierin ook originaliteit te vinden? Ten slotte zal natuurlijk ook de omvang der reclame-expositie op de algemeene idee eenigen invloed moeten oefenen. Dinsdag werdep in staat van faillissement verklaard: A. Maandag, koopman te Zandvoort» iverK- straat 20. Curator Mr. R. C. Bakhuizen, v. d. Brink te Haarlem. J. A. Sebregts, machinebankwerker en muziekinstrumenthandelaar te Zandvoort, Kerkdwarspad 2a. Curator Mr. F. M. Hage- meyer te Haarlem. De H.V. onder de fa. J. Klomp Co. en Jac. Klomp in privé wonende te Wijk aan Zee en Duin, Groenelaan C 68. Curator :nr. A. W. Reilema te IJmuiden. Joh. Paap, arbeider, verblijvende te Be verwijk, Arendsweg 2, hoek Baanstraat. Cu rator Mr. A. W. Hellema te IJmuiden. J. Visser Dzn., koopman te IJmuiden, Wil- helrainastraat 4-1. Curator Mr. M. A. v. Eek te Haarlem. S. Schipper te Vijfhuizen, Cruquis, Kruis weg. Curator Mr.'L. All Cohen te Haarlem. R. C. in alle fail!. Jhr. Mr. R. de Marees van Swindoren, te Haarlem. Opgeheven werd het faillissement van: G. Koehorst, te Haarlem, Zijlweg 102rood, d.d. 4 Maart j,l. uitgesproken Beëedigd werd het faillissement door het verbindend worden der uitdeelingslijst van: Ant. Wilh. M. Wamelink, thans wonende te Haarlem. Bij Ministerie-Ie beschikking van 8 Maart 1924 zijn verschillende wijzigingen aange bracht in de regeling bezoldiging van militair personeel. De voornaamste wijzigingen zijn Verlofspersoneel geniet onder dè wapenen zijnde dezelfde bezoldiging als beroepsper- soneel van gelijken rang en leeftijd. De reserve 2e luitenant en reserve sergeant ontvangen geen hoogere bezoldiging als beroeps 2e luitenant en beroepssergeant op 21-jarigen leeftijd. De jaarwedde voor sergeant op 18 -jarigen leeftijd is bepaald op f 1100.— op 19-jarigen leeftijd f 1150.— op 20-jarigen leeftijd f 1200.—. Ook voor verschillende andere eategoriën (korporaal tamboers-hoornblazers, élève-mu- zikanten, werkman 2e klasse en leerling- werkman, remonterijders) werden de be- zoldigingsschalen opnieuw vastgesteld van de leeftijden van 18 tot 21 jaar. Voorts werden de toelagen bij detachee ringen verminderd. Aan gehuwde verlofs militairen, die tijdens hun verblijf in wer kelijke» dienst geheel of gedeeltelijk ver roken zijn van andere dan militaire in komsten, kan door den Minister van Oorlog eene vergoeding van ten hoogste f 3 per dag worden toegekend. Voorts werden de bepalingen omtrent verplaatsingskosten geheei opnieuw vastge steld, Dinsdagmiddag werd in het gebouw voor Chr. Belangen, Voorweg 31, aanbesteed im mens het bestuur van de Ver. Bijz.. Prot. School te Heemstede, het bouwen van een school voor Lager en Uitgebreid Lager On- derwijs, op een terrein gelegen aan «.-2 A jri- aan Pauwlaan. Ingeschreven was als volgt: H. N. Nyen- hiiis, Heemstede, 113.458; Firma V. A. van Amstel Heemstede, 103947; heod, w. Zonsveld, Amsterdam, ƒ94.500; Cebr. .'an der Putten, Heemstede, 90 800; H. en P. Doorn, Zijpe, 89.800; P, de Man, Utrecht, 89.270; Joh. Kraay, Haarlem 88,500; W. Thunnissan en A. J. W. van Sambeek, Heemstede, 88.460; J. H. de Wilde. Gouda, 87.743; P RingsJr.. Santpoort, 84.900; J. Teitsma. Bloemend; a184.700; G. Last drager, Helder, 84.492, C Kloosterboer, Broek op Langendijk, 33.490; C. Wegerif Hzn., Apeldoorn 82.468; G. Eysker, Heem stede ƒ79.800; 1. van Doorn, Hilversum, 79.000. 'Klasse C. fn lokaal Metz heeft de wedstrijd B. C. H. D. ft. S. plaats .jeiud. De thuisclub zege vierde, maakte ''taal 478, tegen 437 vpor D. E S, f Duidelijk schrijven s.v.p. Dit inteekenbiljet s.v.p. ingevuld te bezorgen Bureau Nieuwe Haarlemsche Courant, Nassaulaan 49, Haarlem. Wij hebben reeds melding gemaakt, dat de wedstrijden om het kampioenschap van Noord-Holland Zaterdag 22 en Zondag 23 Maart a. s. plaats vinden te Amsterdam. Omtrent deze wedstrijden kunnen we nog mededeelen, dat des middags 2 uur en des avonds om 8 uur wordt aangevangen. Wij willen verder opmerken, dat deze wedstrij den alleen kunnen worden bezocht door houders van introductie-kaarten, die voor iedere seance afzonderlijk zullen worden afgegeven aan de besturen van aangesloten vereenigingen en bekende sportliefhebbers. Kaarten kunnen worden aangevraagd voor de Haarlemmers bij den secretaris tjan den Blijartbond Haarlem en Omstreken van Donderdagavond af. De volgorde der te spelen partijen zijn als volgt: Zaterdag, 22 Maart. 2.uur: SlikkerMetz (Haarlem), BrandtsCassing. 3.30 v. Calcar(Haarlem)v, d. Laan. MetzBrandts. 8.Slikkerv. d. Laan. Cassingv, Calcar, 9.30 SlikkerBrandts. MetzCassing. Zondag 23 Maart. 2.uur: Cassingv. d. Laan. Slikkerv. d. Calcar. 3.30 Brandtsv. Calcar. Metzvv d. Laan. 8.SlikkerCassing. 9.30 Brandts—v. d. Laan. Het bestuur behoudt zich het recht voor in de volgorde der te spelen partijen ver andering te brengen. Ondertrouwd: 19 Maart. P. H. A. Kleintjes en C. Koehler. C. A. Höreman en E. S. Wouterloot S. Valk en L. v. Tol. J. P. Janus en B. H. J, v. d. Steijle. J. v. Heerden en M. G. Schaap. Getrouwd. J. v. d. Water en N, Vwgever. A. de Best en E. Ejjgelaar. M. Geuts- kens en M. v. Tongeren. J. Sint en A. Gravesteijn. E. W. v. d. Burg en J« M. v. d. Bosch. Geboren: 16 Maart. d. van A. Hart Spoelstra, d. van R„ Venier—Candida 18 Maart. d. van E. P. Kramer—v. Dijken. i. van H. v. Wooning—v. d. Pol, 19 Maart. d. van M. W. P Daniëls—Warnier. Overleden: 17 Maart. H v. Ormondt, 75 j.. Ripperdapark. 18 Maart. J, v. d. Pant, 73 j., Kleverparkweg. Een boksverbod te Schoten? Naar geruchten willen, zou ook in deze gemeente een boksverbod zijn ingesteld. We Jiebben hiernaar geïnformeerd, doch die geruchten zijn niet geheel juist. Na den laatsten bokswedstrijd heeft de inspecteur van politie den burgemeester wel geadvi seerd, geen verlof meer te geven tot het houden van bokswedstrijden, doch een offi cieel verbod is nog niet uitgevaardigd. Heb bet aitstekeodste aan te bieden dat iemand wenscben kan, hoe zalde wereld het weten, indien gij niet adverteert JOHN P ROCKEFELLER. neral Duygburg en de senatoren Curnis, ülkin en Piumm, thans particulier secreta- 1 ris van pres. Coolidge, tot die Amerik. autoriteiten, die petroleumaandeelen ten tij de dat de marineoliereserve werd verpacht, hebben opgekocht. Plumm was toen lid van het, Huis van Afgevaardigden- LONDEN, 19 Maart. Uit Tokio wordt ge meld: een officieel bulletin maakt bekend, dat dc krachten van den keizer langzaam afnemen; er bestaat nog een kleine hoop op -herstel BERLIJN, 19 Maart In kringen van het vaticaan worden alle berichten omtrent een hervatting der betrekkingen tusschen het Vaticaan en Rusland, ongegrond genoemd. «WW »m44 MEDEGEDEELD DOOR Dc beurs opende heden iets beter. V. K. HEDEN NEW-YORK, 18 Maart, De onderhande lingen tusschen de mijnwerkers en dc mijn eigenaren in Alberta zijn afgebroken. De staking R geproclameerd tegen- 1 April. LONDEN, 18 Maart. Uit Malta wordt de aankomst gemeld van de Middellandsche Zeevloot. De eerste Zee-lord Macky is aan boord van de „Irons Youk" Verwacht wordt dat de vloot eenige dagen voor Malta zal blijven. STOCKHOLM, 18 Maart. De bemiddelaar in het bouw-conflict in Zweden beeft thans een voorstel gedaan voor de metselaars, timmerlieden en ongeschoolde arbeiders in Stockholm en in de provincie. Het antwoord op de voorstellen moei op 29 Maart binnen zijn, daar de huidige overeenkomst op 1 April' a.s, eindigt. De Spoorwegraad in Stockholm is bijeen gekomen en heeft besloten tot een electri ficatie van de spoorwegen. WASHINGTON, 18 Maart. Het Huis van afgevaardigden heeft den bonu5«-bille voor de soldaten aangenomen. WASHINGTON, 18 Maart. - Volgens de accountants die heden een verklaring afleg den voor de Senaatscommissie tot het in- stellen van een onderzoek naar het petro- leumschandaal. behoorden de Attorney-ge- 5% Nederland 1919 6% Nederland 1923 434 Nederland 1917 1% N.-I. 1921 A Holl Lloyd Oude Vaart dito Gem. Eigendom. 'Mij. „Nederland" i Scheepvaart-Unie j Rbtterd Lloyd Paketvaart 'Oude Boot Holl. Stoomboot H V A Java Cultuur Jurgens gew Koloniale Bank Indische Bank Cert Handel Mij Resc. dito Phoenix Geconsolideerde Kon. Olie U S. Steel Marine comm Vorstenlanden Actions id Comp. Merc. Arg. Poerworedjo Oude Deli Senembah Deli Batavia Amsterdam Rubber Serbadiadi Silau Wai Sumatra Dordtsche Petr. Southern Rails Union Anaconda Wabash v 91%, 65u/le 83 101% 8% 85ri 72 13 9'/. 122 1 6',. 136»/,; 76 2/ 483% 378 63% 194'/ 129% 134 S5/j, 182 188 ?4% 115% 361 284 335 144 2C4 106 117 09 f91/. 1 6% ssssasssss Alle betalende abonnê's van de NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT, tusschen 18 en 60 jaar, zijn tegen ongelukken verzekerd. Polissen worden niet meer verstrekt. Elk ongeval moet BINNEN 3 MAAL 24 UUR SCHRIFTELIJK medegedeeld worden aan dc Directie. Alleen dc kwitantie van DE LOOPENDE WEEK, geeft recht op uitkee- ring volgens de voorwaarden der Ongelukken Verzekering. Deze uitkeeringen bedragen 3000 bij le venslange invaliditeit, 750 bij overlijden, Voer abonnementen, advertentie», aïsmeés drukwerk, wende men zich ter plaatse tol den agent. P.S. Binnen enkele dagen zullen alle agentschappen voorzien worden van een emaille naamplaat van de NIEUWE HAAR» LEMSCHE COURANT. )ï-.:

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 2