KERKBERICHTEN. Aan onze Lezers DE SPAARNEBANK Jfc Loos alarm. Aanbesteding. UIT DEN OMTREK. ÜASRLEM, Mgr. A. P. F. van Velsen. VOOR DEN POLITIERECHTER, De Giro-kwestie van mr. Bakhuizen van den Brink. DE MOTIVEERING VAN HET VONNIS. BURGERLIJKE STAND. BLOEMENDAAL. Motor-ongeluk. De onderhandelingen tusschen Rusland en China. Berisht@ft uit onse vorige oplage. De opvolger van prof. Nolen. Uit de metaal-industrie. Russische geestelijken veroordeeld. -3f LEI.TMUIDEN. VINKEVEEN. Spoort al Uw kennissen aan hun vraag- en aanbod» advertenties te plaatsen in onze eigen Nieuwe Haarlemscfac Courant V. K. HEDEN 91Vu 99»/s 91V,r- 99»/* 82'; 82»/, lOlVs 9Vs 88»/, 89 75 143 142 122 V, 124 126 134 135 793/<r 80 29»/, 487 30', 482 387 383 62 62»/„ 199»/s 196»/, 132 131 135»/s 135 135 hg 135 92 2203/, 227 434 460 1I0»/S 9 189»/', 186 195 190 25»/s 26»/., 120 118 365 367 277 279 341 342 1483/, 144»/. 212 1093/, 109 119»/,. 129 4i2»/; 59»/, 59y, 142% 71»/ 18 Do Maasbode heeft Woensdagavond alarm geblazen, toen dien middag een voorstel van mr. Schokking en zes andere christelijk- nistorische afgevaardigden verschenen was, om het Nederlandsche gezantschap bij den Paus op te heffen. Het voorstel heeft ons geen oogenblik verontrust. Immers, we zijn het nu al zoo langzamerhand gewoon ge raakt, dat er jaarlijks bij de begrooting van iBuitenlandscbe Zaken van protestantsche zijde zulk een poging wordt gewaagd. Wat is n.m. het geval? Indertijd heeft bij de in stelling van het gezantschap bij den Pause- Ijiken Stoel de toenmalige regeering ver klaard, dat de nieuwe post tijdelijk zou zijn, met bet oog op de belangen, welke Neder land bij den overgang van den oorlogs- naar den vredestoestand had. Ook van Katholie ke zijde werd de indruk gewekt, dat het tij delijk karakter van het gezantschap voorop stond. Jhr. de Savornin Lobman, heeft steeds aan dat tijdelijke vast gehouden en steile 'iguur als hij is blijft hij eischen, dat her gezantschap wordt opgeheven, nu het tijde lijke voorbij is. Een andere houding lijkt hem politiek bedrog. De gewezen leider der chr.-historischen scheen zich n.m. maar niet te kunnen inden ken, dat een tijdelijke toestand geleidelijk sn heel natuurlijk een permanent karakter kan aannemen. Ook is waarschijnlijk nooit bedacht, dat door het optreden van jhr. Lobman en de zijnen tegen het Pauselijk Ge zantschap telkens weer' het verzet bij zeke re protestantsche kringen tegen al die paap- sche stoutigheden werd wakker gemaakt, een verzet, dat hoe langer hoe meer aaagroci- de. Traditie getrouw zijn nu de chr.-histo- risc'nc politici wel verplicht ieder jaar weer :.an bij de begrooting van Buitenlandschc Za- ;.en met een voorstel te komen om de be treffende post te schrappen, totdat zij den moed zullen hebben om te zeggen: de con tinuïteit in de wetgeving gebiedt, dat men de uitspraak van een Kamermeerderheid eer biedigt en men zich daarbij neerlegt. De beeren Schokking c.s. zullen o.i. waar lijk niet voor hun pleizier met het amende ment gekomen zijn. Vroeger kon ds. v, d. Laar nog eens het initiatief nemen en kon den zij zich achter dezen scharen; nu moeien zij zelf naar voren komen voor een hopeloozc zaak. Mr. Marchant schetste de situaiie wel heel geestig toen hij gisterenmiddag in de Kamer zei: ,,\ol verlangen is thanr het oog van den heer Schokking op de linkerzijde der Kamer gericht met de smeekbede, of wij as jeblieft zijn amendement afstemmen." Zóó was het; de heeren konden zelf niet verlan gen, dat bun voorstel werd aangenomen. Zij .behooren toch nog altijd tot de rechterzijde en zijn toch niet dc aangewezenen om de re geering onaangenaam te zijn, in verlegenheid te brengen en de verhouding tusschen de christelijke partijen nog slechter te maken dan zij reeds is. En wanneer dan ook een redelijke kans op aanneming had bestaan, gelooven wij, dat zij dit oifer aan hun kie zers niet zouden hebben gebracht. Maar die kans was heel gering. De vrijzinnig-demo er*, ten zijn altijd vóór het gezantschap geweest en de sociaal-democraten zullen het wel uit hun hart laten om een regeeringscrisis te verwokken met een dergelijke anti-Roomsche Hetze als aanleiding. Daarvoor zijn zij poli tiek veel te goed geschoold. Het amendement kon dan ook maar 24 van de 85 uitgebrachte stemmen krijgen. Wij mogen gerust van „loos alarm" spre- ken. Wij zouden voor de toekomst onzen chr. fustorischcn vrienden willen adviseeren nu k>ch eens goed in te zien, dat de Katholie ken noch de Katholieke kerk in Nederland sok maar eenig belang bij het Pauselijk Ge zantschap bij den H. Stoel hebben. Een nauwgezet onderzoek zal hun daarvan ten volle kunnen overtuigen. Wij hebben daarbij geen ander belang dan ieder ander Neder lander, n.m. een nationaal belang, zooals wij dat hebben bij het gezantschap te Parijs, te Londen, enz. Daarom ook kan een liberaal man als minister van Karnebeek er met volle overtuiging vóór spreken. Maar wanneer dit ni> vast staat, laat men dan dit nationaal belang niet aan een waandenkbeeld opoffe- en. Het is toch allerminst christelijk-histo- risch om aan den waan van een klein kie- rersdeel te offeren. En anders is het verzet cgen het gezantschap bij het Vaticaan niet! Gistermorgen werd in het bureel van den hoofdingenieur-directeur van den Rijkswa terstaat in de directie Noord-Holland aan besteed; het maken van den onderbouw met bijkomende werken voor de overbrugging van Rijnland's boezemwater te Halfweg. Raming 285.000. Ingekomen waren 33 biljetten, waarvan 2 biljetten ongeldig. Ingeschreven was door Th. Blyleven, te Made, ƒ239,400; Gebr. Aberson, Steenwijk, 2o3.800; Fa. Kastelein Sz Zoon, Dordrecht, J 254.000; F Braun Zonen, Beverwijk 294.733; J. P. A. Nclissen, Haarlem 234.700 H. van Dongen, Dordrecht f 233.000; C. van Hees en J H. v. d. Hurk, Utrecht, 225.980; D. Stui en A. v, d. Steur, Apeldoorn en .Vaar wij vernemen zal onze oud-stad genoot, Mgr. A. P. F. van Vêlsen, benoemd tot Apostolisch Vicaris van Batavia en citulair-bisschop van Agani, op 13 Mei te Batavia tot Bisschop worden gewijd. NARCISSENBLOEMEN. Nu Duitschlar.d weer zooveel bloemen trekt, is de verwachting, dat Narcissen een goeden prijs op zullen brengen. Verschillende kweekers onder Wassenaar hebben de bover.bloem van hun te veld staande partijen Golden Spur en ook andere soorten reeds verkocht. De prijzen van deze bloemen zijn hooger Jan ooit. Eén der koopers heeft, naar wij zijn in gelicht, reeds ƒ20.000 cautie gesteld voor de gekochte bloemen. Men schijnt de verzending er van weer krachtdadig ter hand te nemen. BOLLEN TEELEN AAN DE STILLE ZUIDZEE. Een uiterst bekwame Hollandsche bollen- wecker, die de Staat Washington en Oregon gezocht, bericht, dat hij goede partijen iTulpen en Narcissen heeft gezien, maar in zeer kleine hoeveelheden. Het grootste be zwaar is van klimatorischen aard. Het gebrek aan droge, warme lucht gedurende de af- rijpingspcriode is oorzaak, dat de bollen net geschikt zijn om een lange reis te maken. Deze bollen, geplant in de broeikassen om te trekken, kwamen niet vooruit. De bollen. Opgenomen met een klomp aarde in Januari cn dan geplant in de broeikas, bloeiden wel. Dit alles wijst er op, dat de voorraad, ge kweekt aan de kust van de Stille Zuidzee, iniet geschikt is om te verzenden naar Midden- [West en de andere deelen van de Staten, jaldus het „Kweckersblad." j Dordrecht, 257.300; W. A. v. Zuulen, Gro ningen, 221.283; A. Verhagen, Made, 269.900; Fa Admiraal en Jaartsveld, Lich tenvoorde, 241.700; W. A. Verbruggen, Gou da, 264.000; J. Boeren, Slicdrecht, 249.720; J. Stuurman, Amerstol, 273.200; A. Priem, Maartensdijk, 252.875; W. L. Eerkes, Amsterdam, f 244.000; T. G. Ster- kenburg, Gorcum, 247.819; J. dc Vries, Amsterdam, 244.400; N.V. Aanneem-Maat- schappii „Zaanen en Verhoef, te Gouda, 237.800; W. M. Timmerman Thijsse, Am sterdam, 238.840; W. M. Bollen, Utrecht, 271.300; Rijn'nndschc Bouwindustrie, Dussel- dorf, 227.000; G. Hooink, Zwolle, 264.900, A. Gnirb, Amsterdam, 274.000; P. G. Stui' en P. C. Stui, Utrecht en Nijmegen 260.900 J. H. v, Berghcm eu J. M. Strijland. Noord- wijk a. Zee en Uithoorn, 264.650; Th. v. d. Bree en v. d. Bout, Nijmegen, 244.400; J. Linderberg, Wemcldinge. 234.800; Z. v. d. Valk, Tholen, 257.250; Gebr. A. en J. den Oude, Alphen a.d. Rijn. 249.900; L. H. van Essen cn H. A. de Graaf, Half weg, 263.990. Praten en tikken. Op 21 Februari had een zekere W. V. 28 jaar oud en van beroep los werkman in een scheersalon tegen een juffrouw gezegd: „Hoor eens .menscli, jij moet niet meer van die praatjes van mij vertellen." En om de aandacht op zich te vestigen had hij haar met de vingers op den rug ge tikt. De bedoelde juffrouw had zich toen tot hem gekeerd, en gezegd: „Wat wou je nou van mij? Ik ben niet bang van je, en maar op Zij was toen met haar neus vlak bij be- klaagdes neus gekomen, en deze had toen om haar een beetje op een afstand te hou den met 'n vinger tegen dezen neus gedrukt. oigens de juffrouw was dit geen tikje geweest, maar een slag met de vuist, waar van zij den gebeeien dag zenuwachtig was geweest en piju gehad had. Een andere getuige verklaarde dat hij ge zien had dat bek! ma', een paar vingers tegen den neus van de juffrouw had gemept. Hij y.-ist zeker dat bij niet zijn vuist had ge bruikt. Bekl.: Edelachtbare heeren, ik heb nog tegen de juffrouw gezegd: „Denk er om, anders zou ik nog vergeten dat jc een vrouw was." En ziet u mij nu eens aan Edelachtbaren, als ik met mijn vuist geslagen had, was zij er toch wel anders af gekomen. De eerstgenoemde getuige verklaarde nog dat teen de juffrouw toen zij den tik gekre gen had niet schreeuwde, maar wel even daarna. De Officier meende dan ook dat het wel*- tig en overtuigend bewijs niet geleverd was en vroeg vrijspraak De politierechter deed uitspraak con form den eisch. Met een „dank u wel edelachtbare" ver bat de beklaagde dc rechtszaal. Diefstal van knnstmesf. Een heel andere oorzaak en gevolg had de andere zaak: Op 12 Februari n.l. ha'dden de N.V. Hoog ovens en siaalfabrieken aan een drietal per sonen, H. J. L„ 32 jaar oud, van beroep handlanger en wonende te Velseroord; J. V„ 24 jaar oud en grondwerker, alsmede K. S„ 45 jaar oud, ook handlanger cn te Wijker- oog woonachtig, opgedragen, van een hoop kunstmest 10.000 K.G. af te wegen cn af te leveren aan een firma te Voorhout. Deze werden per vrachtauto vervoerd. Nu scheen de afnemer meer te kunnen gebruiken, dan 10.000 K.G. en daarom hadden dc drie reeds genoemde beklaagden met elkaar afgespro ken aan den voorwerker van de firma te Voorhout te vragen of zijn baas nog een 500 K.G. meer kon gebruiken. Deze vond het goed en de 10 zakken [500 K.G.) werden af geleverd. Dit laatste ging geheel buiten we ten van de N. V. Hoogoven en Staalfabriek. Toen de firma, die het gekocht had, op belde, vernam zii, dat de leveranciers niets van dat zaakje afwisten, en de knechts niet meer hadden mogen afleveren dan 10.000 kilogram. Een aanklacht volgde, en de drie knechts hadden zich nu hedenmorgen voor den Poli tierechter te verantwoorden. Beklaagden bekenden, doch zeiden dat de getuige H. de aanleiding er toe geweest is, door te zeggen: „Is jullie baas er niet. Dan hebben jullie zeker ook wel trek in een potje bier." Daaruit hadden zij, aldus bekl. L„ wel begrepen, waarop hij doelde. Ook hadden zij niet, zooals deze getuige gezegd heeft, er 30.voor gekregen, maar 17.65 van hem ontvangen. De getuige ontkent een en ander echter ten stelligste, en zegt 30.te hebben be taald. De chauffeur van den auto verklaarde wel gezien te hebben dat het geld overhandigd werd, doch hoeveel het was, weet hij niet. Wel zag hij een briefje en wat zilvergeld. De Officier van Justitie zeide in zijn re quisitoir dat de mogelijkheid bestond, dat het zoogegaan was, zooals de beklaagden zeggen. Hieromtrent -was niets komen vast te staan. Hij zou dan ook biermede met het bepalen van de strafmaat rekening houden en eischte tegen de eerste twee beklaagden een gevangenisstraf voor den tijd van twee weken en tegen den derden beklaagde, die al eens voor verduistering heeft terecht gestaan, 4 weken gevangenisstraf (dit laat ste was echter niet duidelijk te verstaan). De Politierechter, uitspraak doende, ver oordeelde de eerste twee tot 1 week en de derde bekl tot 14 dagen gevangenisstraf. Bekl, vroegen een voorwaardelijke ver oordeeling. Smaad. F. D. 42 jaar en van beroep groenten- en fruithandelaar, wonende te Wijkeroog, heeft blijkbaar uit concurrentienijd van een anderen ffruithandelaar aldaar leelijke din gen verteld. Voor dit feit had bekl. zich heden te verantwoorden. De Officier eischte wegens smaad 20 boete of 20 dagen hechtenis. De politierechter schorste deze zaak voor 14 dagen in verband met het hooren van nog een getuige. Opium-invoer. Lo Tooh en Tjing Kau hadden met het stoomschip „Vondel" dat te IJmuiden was binnengeloopen, busjes opium, Holland bin nen willen smokkelen. De Officier eischte tegen de beide Chi- neezen die niet verschenen waren, 14 da gen 'jev.straf. Uitspraak conform den eisch. Dezer dc. vermeldden we reeds dc uit spraak der ische rechtbank in de kwes tie, door mr. Bakhuizen van den Brink aan hangig gemaakt betreffende de uitbetaling van zijn bij den Postchèque- en Girodienst uitstaande gelden. Aan de motiveering van het vonnis ont- leenen we het volgende: De rechtbank overwoog, dat nu ge daagde, hoewel zijne weren tegen de inge stelde vordering gegrond achtende, beeft aangeboden tegen overgifte van de aange boden cheque aan eischer te betalen de door dezen gevorderde hoofdsom met rente naar IK' 's jaars vanaf de dagvaarding tot de voldoening, het oorspronkelijk ter zake ge voerd verweer niet meer behoeft te worden onderzocht en als eenig geschilpunt tusschen partijen is overgebleven de vraag, of ge daagde, wat betreft de in dezen te vergoeden rente, kan volstaan met zijn voormeld aan bod van 114 dan wel of eischer recht heeft op vergoeding van interessen, als bij de dagvaarding gevorderd. De rechtbank was van oordeel, dat slechts gevorderd kan worden vergoeding van rente vanaf den dag der dagvaarding, 39 October 1923. Zij overwoog verder, dat gedaagde echter ten onrechte van oordcel is, dat ten dezen nooit anders gevorderd kan worden, dan de overeengekomen rente van 1J4 's jaars sedert den dag der dagvaarding, immers de wet in art. 1286 B. W. de schadevergoeding, wegens vertraging in de uitvoering van geld schulden voortkomende, eens voorai be paalde naar eenen voor alle gevallen gelden den maatstaf, komt ook de hoe grootheid der tevoren tusschen partijen geldende rente niet in aanmerking en zeker niet in een ge val als hier, waarin de bedongen rentevoet lager is, dan dc wettelijke rente. Voorts overwoog zij, dat gedaagde vruch teloos beroep doet op art. 1803, 2e lid van het Burgerlijk Wetboek, dat zegt ,.de beta ling van onbedongen interessen verplicht den schuldenaar niet. derzelve in het vervolg te betalen." De hoofdtrek der overeenkomst van geldleening bestaat in het afgeven van geld onder voorwaarde, dit weer terug te geven, waarbij voorzit de gedachte om te voldoen aan dc behoefte van dengene, die ter leen ontvangt, om het geleende voor zich te gebruiken. Daarentegen wordt van dit alles niets teruggevonden in de onderhavige rechtsver houding vana partijen. Immers, gedaagde, de houding van partijen. Imm'èrs gedaagde, de Giiodienst gestorte gelden niet .op, omdat hij daaraan behoelte heeft, doch teneinde den rekeninghouder gelegenheid te openen tot storting van gelden in rekening-courant en beschikking daarover, ondc meet door middel van overschrijving op de rekening van- of uitbetaling aan anderen. Hier staat dus voorop die aan den reke ninghouder verleende» bevoegdheid en geens zins dc voorziening ,n gedaagde's behoelte aan geld, welke slechts in zooverre wordt toegelaten dat aan het bestuur vai'. den Postchèque- en Girodienst de bevoegdheid wordt gegeven, om de som van saldo's, der rekeningen-courant, voorzooveel dit wordt aangenomen voor uitbetaling niet noodig te zijn, tijdelijk tegen vergoeding van rente te bezigen onder meer ter voorziening in de be hoefte van 's Rijks Schatkist. Op al deze gronden veroordeelt de Haag- schc rechtbank den Staat, om aan mr. Bak huizen van den Brink tegen overgifte van de bij dagvaarding bedoelde cheque behoorlijk voor voldaan geteekend, uit het tegoed van eischer's rekening bij den Postchèque- en Girodienst te betalen de gevraagde som met de interessen daarvan naar 5 (vijf ten honderd) 's jaars vanaf den dag der dag vaarding tot dien der voldoening en ver klaart het vonnis tot zoover uitvoerbaar bij voorraad niettegenstaande hoogcre voor ziening. Geboren; 21 Maart z. van H. C. Velu Dopheide. Ondertrouwd: 21 Maart P. C. André de Ia Porte en A. v. Dam. Overleden: 19 Maart C. Hartnans—Andrea, 69 j., Begijnestraat. 20 Maart F. H. J. Kroonsbcrg, 26 j, M van Heemskerkstraat. M. Smink—v. d. Bel, 64 j„ Eendrachtstr. Ongeveer te kwart voor twaalf Woensdag avond, kwam dc heer S„ uit Koog a.d, Zaan, met zijn motorrijwiel uit de richting Bloe- mendaal naar Haarlem, langs den Klever- laan. De spoorboomen bij den overweg nabij dc Ijsbaan waren gesloten voor de losse locomotief, die uit de richting Velscn. in aantocht was. Een roodc lantaarn stond, zooals gewoonlijk, op den grond achter de boomen ten teeken, dat een trein op komst was. Waarschijnlijk onbekend met den toestand daar ter plaatse cn door de niet voldoende verlichting van den overweg, bemerkte de motorrijder de neergelaten spoorboomen niet. In volle vaart reed hij door met gevolg, dat het motorrijwiel tegen het hekwerk vloog er onder door schoof cn op de rails terecht kwam. De motorrijder zelf schijnt tegen den boom gevallen te zijn. Hij bekwam lip- en beenwonden. Het motorrijwiel werd door de locomo tief meegesleurd en totaal versplinterd. On geveer 100 Meter verder stopte de machi nist, die toen eerst bemerkte dat er iets niet in orde was. Of den motorrijder nog over den spoor boom gevallen is, of er voor kwam te val len, kon niet met zekerheid geconstateerd worden, daar de heer S„ toen dc politic ter plaatse kwam, reeds met de tram vertrokken was. De materieele schade was groot, daar bet motorrijwiel geheel vernield is. De berijder zelf is er wonder boven wonder nog goed af gekomen. PEKING, 20 Maart, Dc Sovjet-gedelegeerde in China, Karakhau, die van de Chineesche regeering het verzoek heeft gekregen bet land te verlaten, heeft medegedeeld, voor nemens te zijn naar Canton te vertrekken, met het doel overleg te plegen met Sun- Yad-Sen, den president van de z.g. Zuid- Chineesche republiek, over de betrekkingen tusschen Rusland en China. Dit beteekenf een voorbijgaan van de regeering te Peking, die de eenige erkende regeering in China is. De huidige toestand kan aanleiding zijn tot ernstige complicaties in het Verre Oosten. Men seint ons: Als opvolger van den wegens het bereiken van den leeftijdsgrens afgetreden hoogleer aar Dr. W. H. Nolen, te Leiden, wordt in welingelichte kringen de benoeming ver wacht van prof. dr. L. Polak Daniels, uit Groningen. AMSTERDAM, 21 Maart. Naar wij ver nemen, is heden hier ter stede een confe rentie gehouden van de hoofdbesturen der Katholieke, Moderne, Christelijke, Neutrale en Federalistische organisaties, ter bespre king van de situatie, die door de invoering van een langeren werktijd in de metaal bedrijven zal ontstaan. Een onderwerp van bespreking hebben uitgemaakt de te nemen maatregelen om tegen tc gaan, dat langer dan 48 uren wordt gewerkt. MOSKOU, 21 Maart. Het hoofd van de schismatieke kerk in Georgië, Ambrosis, is tot 9 j. gevangenisstraf veroordeeld, wegens hoogverraad. Hij had de mogendheden bij de deelname aan de conferentie te Genua verzocht de annexatie van Georgië door Rusland ongedaan te maken. De 2 andere geestelijken van Georgië werden tot 5 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De openbare aanklager bad tegen Ambrosis de dood straf gcëischt. EGMOMD AAN ZEE. ZONDAG 7 uur de Vroegmis, 10 uur de Hoogmis met lijdensmeditatie. Half 2 cate chismus, half 7 oefening van den H. Kruis weg en Lof. MAANDAG 8 uur de H. Mis. DINSDAG feestdag van Maria Boodschap dag van devotie. Om 8 uur gezongen H. Mis om half 9 plechtig Lof ter eere van de Allerh. Maagd. WOENSDAG en volgende dagen om 8 uur de H. Mis. Om half 7 Lof ter eere van den H. Jozef. DONDERDAG van half 7 tot half 8 oefe ning van het EI. Uur. VRIJDAG om half 7 oefening van den H. Kruisweg. ZATERDAG van 34 en van 58 uur gelegenheid om te biechten. Om half 7 Lof ter eere van de Allerh. Maagd. CASTRICUM. ZONDAG 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoog mis, 1 uur cat., 2 uur meditatie over het lijden des Heeren, daarna kort Lof. MAANDAG H.EI. Missen te 7 en 8 uur, en te 7 uur aan het Maria-alfaar. DINSDAG H.H. Missen te 7, 8 itur en half 9. Elalf 7 Lof ter eere van Maria. WOENSDAG H.H. Missen te 7 en 8 uur. 9 uur gez. Jaargetijde voor Margaretha Kuil- boer Kardinaal. DONDERDAG de H.H. Missen te 7, 8 uur en half 9. VRIJDAG de H.H. Missen te 7, 8 uur en half 9. ZATERDAG de H.H. Missen om 6 uur bij de Eerw. Zusters, om 7 en 8 uur. Half 7 Lof ter eere van den H. Jozef. HEILO. ZONDAG 7 uur v. d. parochie, half 9 tot zek. int., 10 uur v. Adr. Koppes en overl, fam. Tc half 3 Congr. H. Fam., afd. vrouwen. Te 7 uur Lof en Lijdensmeditatie. MAANDAG 7 uur bij de Zusters v. d. fam. Gerritze, 7 uur in de kerk voor Gerardus Kraakman, kwart over 8 voor Geertruida Klaver-Hoogland. DINSDAG 7 uur voor Agatha Albers, half 8 voor Gerrit Keyzer, half 9 fam. Stich ter. Feest van Maria Boodschap. Onder d e H. Mis van half 8 zullen eenige kinderen hun 1ste H. Communie doen. 's Avonds te f uur Maria-Lof. WOENSDAG 7 uur gez. Requiem-Mis voor hen, wier namen op de Doodceel staan. Kwart over 8 voor Nic. Apeldoorn. Te 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. DONDERDAG 7 uur v. d. overl. fam. Hugtenburg-Fraijman, kwart over 8 voor Petronella Broers-Doeswij k. VRIJDAG 7 uur voor Willem Wessel en Antje Kos, kwart over 8 v. d. overl. fam. de Waard. ZATERDAG 7 uur voor Renier Kraak man en Aguiet Roobeek, kwart over 8 voor Wilhelmus Joannes Admiraal. Van 48 biechthooren. Te 7 uur Maria-Lof. VOGELENZANG. ZATERDAG-avond om half 9 Lof voor degenen, die deelnemen aan den Stillen Om gang. ZONDAG half 8 Vroegmis, 10 uur Hoog mis, half 2 catechismus, half 3 meditatie, half 5 patronaat. MAANDAG om 7 en 8 uur, DINSDAG feest van Maria Boodschap, dag van devotie. Om half 8 gezongen H. Mis. om 8 uur de tweede H. Mis 's avonds om half 8 Lof ter eere van de H. Maagd. WOENSDAG en volgende dagen de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Woensdagavond om half 8 Lof ter eere van den H. Jozef. LISSE- ZONDAG te 7 uur en te half 9 de gelezen H.H. Missen en te 10 uur de Hoogmis: Te half 2 catechismus, half 3 Vespers met Ro zenhoedje, 7 uur Lof met meditatie. DINSDAG feestdag van Maria Boodschap of de Menschwording van Gods Zoon. Des avonds te 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd. WOENSDAG te half 12 biechthooren v. d. meisjes die Donderdag onder de H. Mis van half 8 zullen communiceeren. 's Avonds te 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef, VRIJDAG-avond te 7 uur oefening van den H. Kruisweg en vereering der relikwie van het H. Kruis. ZATERDAG-middag van 3 uur tot half 9 gelegenheid om te biechten, 's Avonds te 7 uur Lof met Rozenhoedje. VOORHOUT. ZONDAG half 8 Vroegmis, 10 uur Hoog mis. Half 2 cathechismus, half 3 Lof met Lijdensmeditatie. In de week cathechismus naar gewoonte. DINSDAG feestdag van Maria Bood schap, dag van devotie. 8 uur gezongen H. Mis, 's '""mds te 7 u ur Lof ter eere van de H. Ma d-, WOE- ;.»DAG 's avonds te 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef, j VRIJDAG 's avonds 7 uur oefening van den H. Krüisweg. ZATERDAG van 48 uur biechthooren. WIJK AAN ZEE, ZONDAG te half 8 H. Mis te 10 uur de Hoogmis. Geen Vespers. Om half 7 Lof met Meditatie. In de week de H. Mis om half 8 uur, WOENSDAG-avond om 7 uur Lof. VRIJDAG-avond om 7 uur Kruisweg. ZATERDAG van 4 tot 8 uur biechthoo ren, om 7 uur Lof. HEEMSKERK. ZONDAG, De H.H. Missen te 7, half 9 en 10 uur de Hoogmis. Om half 2 Catechismus te half 3 Vespers met Rozenhoedje. Om half 5 Maria-Congregatie, Jongenspatronaat. Om half 7 Lof met Lijdensmeditatie. MAANDAG. De H.H. Missen te 7, 8 uur Overige dagen te 7, half 8 en 8 uur. DINSDAG, Feest van Maria Boodschap, dag van devotie. Om 8 uur gezongen H. Mis. WOENSDAG-avond om half 7 Lof ter eere van den H. Jozef met Rozenhoedje. DONDERDAG-avond om half 7 Lof ter eere van het Allerh. Sacrament met Rozen hoedje. VRIJDAG-avond om half 7 oefening van den H. Kruisweg met vereering der relikwie van het H. Kruis. ZATERDAG-middag van 4 uur af gele genheid om te biechtenTOm half 7 uur Maria- lof met Rozenhoedje. Deze week Catechismus als naar gewoonte. Biechthooren'voor de 5e en 6e klasse. RÏNNEGOM. ZONDAG de H.H. Mis te 7 uur voor G. Schippers-Zuurbierhalf 10 Hoogmis voor de parochie schaalcoll.St. Pieters penning 2 uur Lof met Lijdensmeditatie. MAANDAG 7 uur voor M. Noord-Cor- nelisse. DINSDAG feestd. van Maria-Boodschap, dag v. devotie 7 uur voor G. de Wit-Zuur- bier gener. absolutie 3e orde. WOENSDAG 7 uur voor Ad. Groot7 uur Lof ter eere van den H. Jozef met Rozen hoedje. DONDERDAG 7 uur voor G. Liefting Gz. 7 uur Lof met Rozenhoedje. VRIJDAG 7 uur voor W. Admiraal van 4 tot 7 uur biechthooren 7 uur Kruisweg oefening. ZATERDAG 7 uur voor P. Liefting, W. Bussing en overl. fam.van 3 tot 8 uur biecht hooren. A.s. Zondag 7 uur voor P. v. Diepen, echtgen. en overleden familie. Deze week elders de EI. H. Missen Zon dag voor Adr. ApeldoornSwartDinsdag voor N. Zuurbier en W, de Waard. Woens dag voor G. TellemanApeldoorn. ZILK. ZONDAG 3de Zondag van de Vasten laatste dag van het 40 Urengebed in deze parochie half 7 uitstelling van het Aller heiligste waarna de eerste EI. Mis de tweede H. Mis om 8 uur 10 uur de plechtige Hoog mis 's namiddags half 3 luide aanbidding 's avonds 7 uur plechtig sluiting, Lof met preek, processie en Te Deunt. DINSDAG feestdag van O. L. Vr. Bood schap dag van devotie 8 uur gezongen EI. Mis 's avonds half 8 Lof ter eere van O. L. Vr. met Rozenhoedje, na de H. Mis en na het Lof Generale H. Absoltie voor de leden van de Derde Orde. WOENSDAG 9 uur plechtige uitvaart dienst voor z.g. Simon Kerkvliet, 's Avonds half 8 Lof ter eere van den H. Joseph. VRIJDAG-avond half 8 oefening van den H. Kruisweg, waarna kort Lof en vereering der relikwie van het EI. Kruis. ZATERDAG onder de H. Mis generale H» Communie voor alle schoolkinderen 's namiddags van half 5 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. N. B. Gedurende de week wordt 's mor gens 7 uur en half 8 de H. Communie uit gereikt 8 uur de H. Mis tusschen 7 en 8 uur gelegenheid om te biechten. UITGEEST. ZONDAG de H.H. Missen te half 8 en 10 uur, half 3 Congr. voor de jongens, 7 uur Lijdensmeditatie en Lof. WOENSDAG te 7 uur Lof ter eere van den EI. Jozef. DONDERDAG kwart over 8 gezongen H. Mis. VRIJDAG te 7 uur oefening van den H. Kruisweg. ZATERDAG te 7 uur Lof. Van .4—8 uur gelegenheid om te biechten. Catechismus en biechthooren naar ge woonte. EGMOND A. D. HOEF. ZONDAG onder de H.H. Missen collecte voor de schulddelging der school, om half 8 de Vroegmis voor Petrus de Waard en Eduar- da Noort, om 10 uur de Hoogmis met Lijdens meditatie, om half 2 cat., cïm half 3 Lof ter eere van den H. Jozef. MAANDAG half 8 voor Lucia Valkering en echtgenoot, 's avonds om 7 uur vergade ring van het Comité van Actie. DINSDAG feestdag van Maria Bood schap, dag van devotie. Om 7 uur gezongen H. Mis voor Margaretha Zwaag. WOENSDAG om half 8 voor Reinier Kleverlaan, als lid van den Stillen Omgang, 's Avonds om 7 uur Lof ter eere van den H, Jozef. DONDERDAG om half 8 voor Pieter Straat en Catharina Melken, 's Avonds van 78 uur de oefening van het H. Uur. VRIJDAG om half 8 voor Arie Kool cn Catharina Kersens. 's Avonds te 7 uur oefe ning van den H. Kruisweg, daarna vergade ring v n de Zelatricen van het H. Hart. ZATERDAG om half 8 voor Lucia Valke ring en echtgenoot, 's Namiddags van 48 uur gelegenheid om te biechten. ZONDAG half 8 voor de Eerw. Zuster Maria Emerentiana. De gebeden worden verzocht voor Reinier Kleverlaan, die in den Heer is overleden. N.B. Ontvangen voor het Heiligdom van Eerherstel 298Ó steenen, totaal 43.655, LIMMEN. ZONDAG, half 8 stille H. Mis, 10 uur Hoogmis kwart over 1 Catechismus 2 uur Lof met Lijdensmeditatie daarna H. Fa milie, afd. vrouwen. DINSDAG kv/art over 8 gez. H. Mis, WOENSDAG 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef met Rozenhoedje. VRIJDAG 7 uur oef. van den H, Kruisweg. Catecheismus naar gewoonte. JJMUIDEN. ZONDAG de gelezen H.H. Missen te 7 uur, half 9 en half 10, te 11 uur de Hoogmis, De H. Communie wordt uitgereikt te kwart over 8 en onder de H. Mis van half 9 en van half 10. Tot 1 uur is de bibliotheek geopend en zit ting van de Spaarbank. Te 5 uur en half 8 Jongenspatronaat, te half 6 meisjespatronaat. Te 7 uur Broederschapslof met lijdensmedi tatie. Van 8 tot 10 uur St. Jozefgezellen- vereeniging. DINSDAG Feestdag van Maria Boodschap te 7 uur Lof ter eere van den H. Maagd, WOENSDAG 7 uur Lof ter eere v. H. Jozef. DONDERDAG na de H. Mis van 8 uur en te 4 uur bechthooren voor de schoolkin deren. Te half 8 Vriendenkring. DINSDAG 8 uur meisjescongregatie. VRIJDAG te 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Te 8 uur jongenscongregatie, UITHOORN. ALGEMEEN. Zondag de eerste H. Mis om half 8, de Hoogmis om half 11, het Lof om 3 uur. Op den lsten Zondag van de maand om 3 uur Kruisweg en Lof, waarna gelegenheid rozenkransen enz., te laten wijden. In de week dc H. Mis om half 8 en te kwart over 8 uur (Schoolmis). WOENSDAG des avonds om half 8 Lof. WOENSDAG vóór den eersten Vrijdag der maand de H. Mis om half 8 tot intentie der Derde Orde, waaronder Generale H. Communie der leden. Vergadering van de beide afd. der Derde Orde om half 8 uur des avonds. ZATERDAGS van half 5 tot 9 uur ge legenheid om te biechten. De kinderen van het 3e en 4e schooljaar komen biechten des Zaterdags voor den 3en Zondag van de maand, de kinderen van het 5e en 6e schooljaar des Zaterdags voor den 4den Zondag van de maand. Op den lsten, 2den en 3den Zondag v. d. maand van 68 uur jongenspatronaat, den 4den Zondag om 6 uur Congregatie. Dooptijd op alle werkdagen om 10 uur, op andere dagen uren bij aanvrage. Op den lsten Vrijdag der maand is het Allerheiligste ter aanbidding uitgesteld vanaf 4 uur. ZONDAG 23 Maart, de Hoogmis tot in tentie van de deelnemers aan den Stillen Om gang, om 3 uur Kruisweg en om 7 uur Lof en Meditatie. DINSDAG 25 Maart de feestdag van Maria Boodschap, dag van devotie. VRITDAG 28 Maart Kruisweg om half 8, WIJKtiajuu. ZONDAG. De H.H. Missen om 1 uur,! om half 9 uur de Kindermis en om 10 uur de Eloogmis. Geen Catechismus. Om 6 uur plechtig Lof met korte toespraak. DINSDAG. Om 7 uur bijeenkomst dej H. Familie, afd. vrouwen. WOENSDAG onder de H. Mis van 8 uur H. Communie der kleinen. 's Avonds om 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. DONDERDAG. Om 7 uur Lof met lij- densmeditatie. VRIJDAG. Om 7 uur Kruiswegoefening ZATERDAG. Van 45 uur gelegenheic om te biechten voor de kinderen en van 5I uur voor de volwassenen. BEVERWIJK. Arendsweg. 20NDAG de H.H. Missen om 7, half 9 en 10 uur de Hoogmis, schaalcollecte voor den St. Pieterspenning half 1 catechismus 5 uur patronaat6 uur Lijdensmeditatie. MAANDAG 6 uur meisjes congregatie 7 uur mannen-congregatie. DINSDAG, feestdag van Maria-Bood schap 7 uur gez. H. Mis geen Congregatit manr 7 uur Lof. WOENSDAG 7 uur vrouwen-Congregatie. DONDERDAG 7 uur Lof. VRIJDAG half 5 biechthooren voor kin deren 7 uur Kruisweg. ZATERDAG van 5 uur tot half 9 Biecht hooren 7 uur Rozenhoedje. A.s. Zondag Euchar. Zondag, algemeene H. Communie voor het St. Jozefspatronaat Liefdadigheidspredicatie door Pater Deodatus Vergeer met collecte ten bate van het R, K Armbestuur. NOORD WIJK. ZONDAG 7 uur en half 9 stille H.H. Mis sen 10 uur Hoogmis half 3 Vespers 6 uur Congregatie 7 uur Lijdensmeditatie en Lof. DINSDAG, Feestdag van Maria Bood schap 8 uur 'gezongen H. Mis half 8 Lol waarna vergadering der 3e Orde en Generalf Absolutie. WOENSDAG half 8 Lof ter eere van den H. Joseph. VRIJDAG half 8 Kruisweg. Kerkbericht. Parochie van den H. Jo annes den Dooper. Zondag 23 Maart TA uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis met preek, 2 nut Catechismus, 7 uur Lof met Lijdensmeditatie: Dinsdag 25 Maart, Feestdag van O. L. V, Boodschap, dag van devotie, 8 uur gezon gen H. Mis, waarna generale absolutie voor de leden van de Derde Orde; de s avonds óm 7 uur Lof met Rozenhoedje, Woensdagavond 7 uur Lof ter eere va* den H, Jozef. J Vrijadgavond 7 uur Lof met Oefening yaj den Kruisweg. HILLEGOM. St, Martinus, ZONDAG 3e van de Vasten, de H.H. Mis4 sen-om kwart voor 7, half 9 en 10 uur dej Hoogmis 2 uur Catechismus 7 uur Lof tri Lijdensmeditatie. DINSDAG feestdag van Maria Boodschap», dag van devotie 's Morgens onder de H. Mis van 7 uur algemeene H. Comm. voor de len den der Maria Congreg. 's avonds 7 uur Con-i gregatie. WOENSDAG 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph, met Rozenhoedje om Gods zegen, over den bouw der kerk af te smeeken. VRIJDAG 7 uur H. Kruisweg, ZATERDAG van 49 uur biechthooren 7 uur Lof met Rozenhoefdje. PAROCHIE VAN HET H. HART VAN JEZUS. ZONDAG, de derde Zondag van de Vasten.J Vertrek van den extra-trein voor de leden! van den Stillen Omgang om 1.43 uur naar Amsterdam, om 7 uur de Vroegmis met on derrichting, waarna de H. Communie zal worden uitgereikt, om 10 uur de Hoogmis met predikatie voor de levende leden van den Stillen Omgang, om, 3 uur Catechismus voor de jongens die aangenomen zijn; om 4 uur Lof met Lijdensmeditatie, om half 2 patronaat. Deze week de H. H. Missen om 7 en 8!4 uur. DINSDAG, feestdag van Maria-Boodschap, dag van bijzondere devotie; de H.H, Missen om 7 uur en om 10 uur; 's avonds om 7 uut Lof met Rozenhoedje. WOENSDAG, 's avonds te 7 uur Lof te» eere van den Heiligen Jozef. VRIJDAG, te 8% uur gezongen H. Mis te» eere van het lijden onzes Heeren; om 7 uui Kruiswegoefening. ZATERDAG, 's middags van 3 tot 8 uut gelegenheid om te biechten, om 7 uur Maria-/ Lof met Rozenhoedje. MEDEGEDEELD DOOR De Beurs opende heden: flauw. 5% Nederland 1919 6% Nederland 1923 4'/i Nederland 1917 7% N.-I, 1921 A Holl. Lloyd Oude Vaart dito Gem. Eigendom Mij. „Nederland" Scheepvaart-Unie Rotterd. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot H. V. A Java Cultuur Jurgens gcw. Koloniale Bank Indische Bank Ccrt. Handel Mij. Resc. dito Phoenix Geconsolideerde Kon. Olie U. S. Steel Marine comm. Vorstenlanden Actions id. Comp. Merc. Arg. Poerworedjo Oude Deli Senembah Deli Batavia Amsterdam Rubber Scrbadjadi Silau Wai Sumatra Dordtscbe Pctr. Southern Rails Union Anaconda Wabash 101% 'Z'J i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 14