Tmm KLEEDING 'sXravenhaagsche Hypotheekbank. Openbare Aanbesteding. is EIGEN FABRIKAAT! GROOTE HOUTSTR. De praktijk van Tandarts T. Ca. BOLGER Tandarts J. D. STEFFEH3 Ingezonden MededeetingpB Advertentiën, De HEEREN» en KINDERKLEEDING SOLIDE, ELEGANT, GOEDKOOP Speciale Afdeeling NAAR MAAT is overgedragen aan Dagelijks: half 2—half 3. Zaterdag 11—12. FRANSCH, DUiTSCH, ENGELSCH. LANDBOUW EN VISSGHERU. Bloembollenfederatie, groep van den Ned. Tuinders Bond. JIT DEN OMTREK. ZANDVOORT. SANTPOORT. HEEMSTEDE. BLOEMENDAAL. BLOEM EN DA Al- OVERVEEN. VELSEN. SCHOTEN. SPORT EN SPEL R.K. Voetbalvereeniging V.V.F. R.-K. V. V. H. B. C. DE VlIIste OLYMPIADE. 1 BloemendaalVictoria 60. HilversumM.H.C. 51. Concordia ABloemendaal ffl. Te Koöp Flinke Dienstbode MIJNHARDT's TABLETTEN Nette Jongen Buitenmeisje ADVËRTiÊKf"iN DIT BLAD? SPREEKUREN: Wilhelminastraat 57. In de plaats ^an den heer P. F. DE BORD&S Notaris te Haarlem, is diens chef de Bureau, de heer S. DE JÓNG, Ged. Schalkburger- gracht 55, benoemd tot agent van bovenge noemde Bank voor Haarlem en omstreken De Directie der S'Gravenh Hypotheekbank Te Koop Bekwaam Kleermaker VRIJDAG 11 APRIL a.s., 4 uur, zai namens het Gemeentebestuur en ten dienste van öd Woningstichting „Vooruitgang' SEVENHUIJSEN, worden door den Architect AUG. M. J.l AANBESTEED woningen. Bestek cti teek. a 15.— per Duvenvoordestraat 16, Haarlem. de bouw van 119 stel. vanaf Jf? Maart, bur^ati l'elefoon 3493. Wij lezen in het Weekblad voor Bloem- ooHtucultuur Maandag 17 Maart is te Haarlem opge dicht e*n Bond van Vereenigingen op bloem- wellengebied, onder den naam Bloembollen- federatie. Dit is geschied in verband met de reorganisatie van den Ned. Tuinbouw Raad, die zal moeten hervormd worden omdat het lïcnaam in zijn tegenwoordigen vorm niet kon blijven voortbestaan zonder de ingetrok ken Rijkssubsidie. De Tuinbouwraad was tot nu toe gevormd door individueele aan fluiting vam 'alle tuinbouwvereenigingen en j>p die wijze waren de voornaamste bloem- jbollenorganisaties, benevens eenige veilingen -aangesloten. De organisaties betaalden een jaarlijksche contributie, berekend naar het ledental en deze contributies gevoegd bij de Rijkssubsidie hielden het lichaam, dat wij allen kennen als den Ned. Tuinbouwraad te 's-Gravenhage, in stand. Met name in de oorlogsjaren heeft het Centraal Bestuur van den Raad, dat in alle belangrijke tuinbouw- aangelegenheden door de Regeering om ad vies werd gevraagd, veel voor de tuinbouwers kunnen verrichten. Doch ook in den tegen woordigen tijd .heeft de Raad zijn bestaans recht meermalen aangetoond. (Zomertijd, afschaffing van registratierecht, Internatio nale Beroepstuinbouwersorganisatie, orga nisatie van deelname van den Ned. Tuin bouw aan de tentoonstellingen te Antwerpen (1920) en Gent (1923.) Nu werd zooals gezegd de Tuin- tbouwraad in zijn bestaan bedreigd door ge trek aan financiën. Er is toen een reorgani satie ontworpen, waarbij een nieuwe Tuin bouwraad wordt voorgesteld, als Centraal- Comité, voortkomend uit en betaald doov federaties van tuinbouwvereenigingen in elk der verschillende branches (bloemisterij, boomkweekerij, groententeelt, zaadteelt en bloembollenteelt). In de meeste van deze takken van het Ned. tuinbouwbedrijf be stond zulk een bond reeds, In het bloem- bollenbedrijf nog niet, althans niet officieel. Wel was in 1922 een niet-officieel Centraal Bloembollencomité opgericht, doch dit was slechts een comité van dagelijksche besturen van den Bond, het H. B. G. en de Algemeene Vereeniging. Deze drie vereenigingen hebben gemeend, dat de Nederlandsche Tuinbouwraad moest voortbestaan en hebben den nieuwen vorm goedgekeurd. Dit bracht mede, dat 'n Bond van Vereenigingen in het Bloembollenvak moest worden gevormd, die zich ten doel stelt, de belangen van dit vak in den Ned. Tuinbouw Raad tt verdedigen en die het voor de bloembollenteelt geraamde deel der inkomsten van den nieuwen Tuinbouwraad zou bijeenbrengen. I Na eenige voorbereidende besprekingen is Maandag j.l. een en ander geschied. Aan de 'oprichting van de aldus gevormde Bloembol lenfederatie helben echter niet alleen de straks genoemde 3 vereenigingen medegewerkt. Ook de veilingsvereenigingen, in het district werkzaam, hebben zich de een meer, de ander minder onmiddellijk, bij de nieuwe federatie aangesloten en wel met een tweele- jdig doel- In de eerste plaats is daardoor ook het vei lingwezen en de daarbij belanghebbende kwee kers van invloed op den gang van zaken in den Ned. Tuinbouw Raad verzekerd, doch in de tweede plaats is daardoor ontstaan een contact tusschen de vereenigingen van kwee kers en exporteurs en de corporaties en in stellingen op veilinggebied, waarvan veel 'goeds is te verwachten in het belang van den jonderlingen handel. j Een en ander is neergelegd in door de ver gadering opgestelde statuten, welke wanneer de reorganisatie van den Tuinbouw Raad al zijn tot stand gekomen en de verschillende veilingsvereenigingen en instellingen zich zullen hebben aangesloten, aan de Koninklij ke goedkeuring zullen worden onderworpen. Wij vernamen voorts dat als gevolg van de oprichting der Bloembollenfederatie, tevens iet grootste gedeelte van het quotum van het oloembollenvak voor den nieuwen Tuin bouw Raad beschikbaar is zoodat, nu ook de andere groepen als de bloemisterij,boomkwee kerij, veilingsvereenigingen èn Zaadteelt, hun deel hebben toegezegd, de finantieele basis van den Tuinbouw Raad is verzekerd. Wat het belang van ons bedrijf daarbij be treft, merkte men ons op, dat al ïocwel er re den is om te vragen, of ons vak het niet zon der centrale beroepstuinbouwers-organisatie zou kunnen stellen gezien de telkens ge bleken noodzakelijkheid voor de bestaande organisaties om zelf als het noodig is, de be langen van het vak te behartigen het toch niet goed zou zijn wanneer een lichaam dat slechts om bezuinigingsredenen zich den (iitiancieelen) steun van den Staat zag ont houden, niet zou kunnen blijven voortbe staan als centraal punt van het zoo goed geor ganiseerde tuinbouwbedrijf, alléén omdat het bloembollenvak dat economisch het sterkst is, meende het er buiten 'te kunnen stellen. Auto-ongeval. Zondagmorgen om 4 uur reed een auto bestuurd door den heer B., tabaksmakelaar van Amsterdam, en waar in nog een heer en twee dames gezeten waren, tegen een boom en lichtpaal nabij de halte „Tol", De geheele voorzijde van den auto werd totaal vernield en werd la ter in den morgen getransporteerd naar de auto-garage van den heer de Geer alhier, tot herstel. Wonder boven wonder werd alleen een der dames door glasscherven lichtelijk aan het hoofd gewond en kwa men de inzittenden verder met den schrik vrij. Een ontboden taxi-auto van Amsterdam haalde de inzittenden op. Als oorzaak werd het volgende medegedeeld. Men was gere den van paviljoen Riche, waar men een bal-masqué had medegemaakt, langs Zee straatKostverlorenstraatweg terug naar Amsterdam. Er hing een vrij dikke mist, wat als vermoedelijke oorzaak werd opge geven, dat men niet had kunnen zien dat het pad liggend tusschen huizen en boo- menrij vanaf halte Tol, geen gelegenheid gaf, met een auto bereden te worden. Men veronderstelde ook, zooals beweerd werd, dat met matige snelheid was gereden, maar dat de bocht Kostverlorenstraat en Zand- voortschelaan te sterk was genomen. Vrij wel staat vast, dat de dikke mist oorzaak geweest is, dat men den weg niet goed kon overzien. Rookverbod. Door de politie alhier fs proces-verbaal opgemaakt wegens het ver- koopen van sigaren aan een jongen bene den 15 jaar. Baldadigheid. Door de politie zijn de jongens opgespoord, welke dezer dagen het seinlicht der tram bij den overweg Zwartenweg hebben stukgeworpen, alsme de degenen die de wissels hadden omgezet. De schade aan de scinbak zal door de ouders moeten worden vergóed. Een aan sporing aan ouders en overheden om de jeugd op 't gevaar van dergelijke baldadig heden te wijzen, is hier zeker niet mis plaatst. Immers het seinlicht dient als waar schuwing voor het verkeer over dien weg, als een tram nadert. Had de wagenvoerder niet bijtijds gemerkt dat de wissel cenigs- zins openstond, zeker had een déraillement plaats gehad met misschien ernstige gevol- gen. Onderscheiding. Bij Kon. besluit is aan den heer W. Zwefnmer, huisknecht in hotel „Beau-Life" alhier, toegekend de aan de orde van Oranje-'Nassau verbonden bronzen medaille voor 25-jarige dienstver vulling. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer A. Verwey, behaalde het diploma van de Rijkstuinbouwwinterschool te Hoorn. Vermist. Uit een voortuintje voor een perceel van het Oranjeplcin is ten nadeele van W. F. J. B., wonende te Haarlem, een heerenrijwiel ontvreemd. Gevonden voorwerpen. Terug te be komen bij Breebaart, Berkenrodestraat 40, een broche. Sanders, Teslastraat 17, een springtouw. G. J. Zonneveld, Res. Nova plein 29, een koralen halsketting. C. v. d. possen, Hecrenweg 89, een huissleutel, fped. de Bruin, Vijfheerenstraat, een ro zenkrans. P. Kater, Prinsessekade 12, een huissleutel. Van Deursen, Berkenlaan 16, een damesportemonnaie met inhoud. Bureau van Politie Raadhuis, een hondenpenning. Personalia. Te Bingen am Rhein, slaag de voor het examen Electrotechnisch-Inge- nieur de heer L. J. Fontein, alhier, Witte Kruis. Vrijdagavond hield de af- deeling Bloemendaal van de N. H, Ver eeniging ,,Het Witte Kruis", haar jaarver gadering in de zaal van Hotel „Van Ouds het Raadhuis" te Overveen. Na opening, 't lezen der notulen en de behandeling der ingekomen stukken, bracht de 'secretaris, de heer A, IJzerman, het jaarverslag over 1932 uit. "Hieruit deelcn wc het volgende mede: Dank zij dc pogingen, daartoe aange wend door de beide wijkzusters, ging het aantal leden en contribueerende leden van de aid. eenigszins vooruit. In weerwil van de hoogere uitgaven, veroorzaakt door het aanstellen van een tweede wijkzuster, was hel begin van 1923 finantieel het gunstig ste. Dit was 't gevolg van de opbrengsten der verplegingstarieven, ingevoerd in het laatst van 1922. Dc gezondheidsepidemie, in 1923 over ons land gevaren, was zeker een gelukkig ver schijnsel, Echter kwam deze aan de op brengst der tarieven voor hulpverleening door de wijkzusters allerminst ten goede. De raming van den penningmeester was dar, ook, dat 1923 met een 400 minder zou sluiten dan 't vorige jaar. Wegens verzoek nam Dr. De Vrijer op 11 Jan. 1923 afscheid van de afdeeling. In zijn plaats werd Mevr. Teding van Berkhout Camcrlirig Helmolt benoemd tot lid van dc Commissie voor dc Wijkverpleging. Aan gezien het werk van den penningmeester gedurende de laatste jaj-en steeds omvang rijker is geworden en 't niet meer doenlijk s, alle bescheiden tijdens de vergadering e controleeren, werd hjcrop; de aandacht gevestigd. De heeren Hansen en Boskamp en Mevr. HcumenBenit, die de verant woording van den penningmeester in orde bevonden hadden, adviseerden den pen ningmeester te dcchargceren. Hem, den heer S. P. Reinierse, werd dank gebracht voor zijn beheer. De penningmeester liet hierna nog even een noodkreet hooren. Door vertrek, over lijden en door 't verminderen der contri butie door enkele gegoede ingezetenen, is de kas in moeilijkheden gekomen. Daarna bracht Dr. J. Th. Bornwater ver slag uit over de algemeene vergadering. Hieruit halen we alleen aan, dat dc afdee ling BI. op deze algem, verg. voorstelde, een totaal bedrag van hoogstens 5 pet. van het totale contributiebedrag in de algemeene kas te storten, zulks naar aanleiding van het voorstel van hét H. B., dat dc afdeelingen een bijdrage aan de algemeene kas zullen doen, berekend naar een zeker bedrag per afdeclingslid. Ook waarschuwde de afd. Bloemendaal voor het voorstel van het H. B., om een belangrijk bedrag uit dc alg. kas te bestemmen voor een geheelen om bouw van het gesticht „Heydeheuvel zulks in verband met den berooiden toestand der Alg. Kas. Uit het verslag van den heer IJzerman over dc wijkverpleging zij het volgende ge memoreerd: De Commissie is hoogst tevreden over den arbeid der wijkzusters. Deze brachten in 1923 in 't totaal 4428 bezoeken en wel 1822 te Bloemendagen 2406 te Overveen 1822 te Bloemendaal en2406 te Overveen driemaal hulp bij ziekentransport, In 4 ge zinnen met t.b.c. werden 41 bezoeken ge bracht, terwijl zij tienmaal als huisbezoek- ster optrad voor maatschappelijk werk. Van de verplegingsartikelen uit het maga zijn te Overveen en het depot te Bloemen daal werd een zeer druk gebruik gemaakt. Magazijnen en zusterwoning te Overveen verkeerden in zeer goeden toestand. Aan zuster v. d. Werff moest in 't laatst van 1923 wegens een langdurige ziekte verlof worden gegeven. Na eerst verpleegd te zijn in het Diaconessenhuis te Haarlem, vertrok zij eind Dec, naar elders voor het houden van een lange rustkuur. Hierom moest een plaatsvervangster wor den aangesteld, zoodat de kas voor een be langrijke onvoorziene uitgave komt te staan. Dc propaganda zal daarom krachtig ter hand genomen moeten worden. Aan nieuwe ingezetenen zal een circulaire wor den ioegezopden. De Voorzitter sprak dc hoop uit, dat een en ander succes zal hebben. Daarna sluiting. Bloem. Red. Brigade. De Bloem. Red, Brigade zal Dinsdagavond in hotel Vreeburg een algemeene vergadering houden ter be spreking van de zomercampagane. De ver- bandcursus van dr. Brongersma gaat als dan niet door, Joy Mc. Arden. Onze vroegere dorps- genoote, de gevierde zangeres Joy Mc. Ar den, zal binnenkort in Holland terugkomen en in de tweede helft van April eenige con certen gevén. O.a. zal zij in Amsterdam met de Kon. Oratoriumvereeniging zingen in het Concertgebouw, en wel in Beatitude van Caesar rranck. In Leiden zal zij concertee- ren voor de afd. Toonkunst in Chant de ia Cloche van d'Indy. Oudercommissie. De heer G. Lode- weegs, voorzitter der oudercommissie van de O. L. school alhier, heeft wegens vertrek uit de gemeente, als zoodanig moeten be danken. De Rollandslaan. Na ongeveer 3 weken voor het verkeer gesloten te zijn geweest, is de Rollandslaan Zaterdag weer voor het rijverkeer opengesteld, 't Werd ook tijd, want dc bewoners van Rolland zaten als op een eiland bij ijsgang, bijna onbereikbaar. Aan petroleum, gas. en waterleiding begon gebrek te komen. Alleen de draadlooze golven van het electrisch licht werkten nog. Ook aan bouwmaterialen begon gebrek Te komen, zoodat, als de laan niet spoedig ge reed was gekomen, er een groote werkloos heid zou ontstaan zijn. Thans is dc laan als een Phenix schitterend uit zijn verval herrezen. Jammer, dat de sloot niet tegelijk gedempt is kunnen worden. Naar 't concours. De Harmoniekapel „De Eendracht" der Papierfabriek heeft nu weer afgezien van deelname aan het Interna tionaal concours te Venlo, Thans zal het corps deelnemen aan het concours te Wor- merveer. Verplaatst. De wachthuisjes bij de stoompoorters rullen verplaatst worden, daar zij bij het uitvaren van de nieuwe poort, de Wjjkeroog, het uitzicht op het Noordzeeka naal belemmeren. WONINGBOUWVEREENIGING. „SPAARNHOVEN". D.d. 3 Maart is bij B. en W, ingekomen een adres van de Woningbouwvereniging „Spaarnhoven", om een terrein beschikbaar te stellen voor den bouw van 300 eengezins woningen of wel voor haar weningen te doen bouwen door de gemeente. De grondcommissie adviseert echter, op dit verzoek afwijzend te beschikken, daar er plannen zijn om zoowel voor „Eigen Haard" als yoor „Volkshuisvesting" op bedoelde terreinen 100 woningen te bouwen. Deze beide vereenigingen kunnen daarbij nog wer ken met Rijkspremie. Wel staat om onder scheidene redenen nog niet vast, dat deze 200 woningen sullen gebouwd worden, maar het terrein kan daarom nog niet ter beschikking van „Spaarnhoven" gesteld- worden. „V. V.F.' IAlliance I. (terrein afgekeurd). Secretariaat: Zuid-Brouwcrssfr. 42, Haarlem. Voor Zondag a.s. zijn dc volgende wed- Strijden vastgesteld: H. B. C. I—R. K. V. B„ half 3. H. B. C. II—A. D. O., half 1. T. Z. B—H. B. C. 3, half 3. Voor de Junioren is nog niets bekend. Aanschrijvingen volgen. Woensdag a.s. be stuursvergadering, aanvang 8 uur. Dc be stuursleden worden verzocht deze belangrij ke bestuursvergadering bij te wonen. H. B. C. I zal Zondag a.s. eens laten zien dat zij in staat is Bussum te slaan. Het is werkelijk hoog noodig, dat er nóg eenige punten bijkomen, daar het degradatiegevnar lang niet denkbeeldig is. Wanneer alle spe lers zich geheel geven, is een óverwinning ook wel mogelijk en houden we de punten hier. Wij hopen eenter dar. ook o,p veel be langstelling bij het puhliek. wat den laat- sten tijd veel te wenschen overlaat. Laten dus de Katholieken ingezetenen Zondag a.s. eens een kijkje nemen op het H. B. C.-ter- rein. Men zal zeker voldaan huiswaarts kee- ren. Wat de wedstrijd H> B. C, 2A. D. O be treft, deze moet ook gewonnen worden, want het tweede elftal verkeerd in denzelfjen toestand als het eerste elftal: ook hier is de gradatie-gevaar aanwezig. Ze moeien zor gen minstens 1 punt hier té houden. In Heemskerk was de uitslag 21 in het voor dcel van A. D. O. i. Z. B.H. B. C. 3 zal waarschijnlijk een overwinning worden voor T. Z. B. De H. B. C.-crs moeten echter zorgen, neder laag niet al te groot wordt. T 1 1 In bijna alle landen maakt men zich gereed voor den grooten strijd, welke dezen zomer in Parijs en omgeving zal wtffden gestreden. Geregeld bereiken ons berichten over de training der athleten en voetbalploegen en het buitenland. Men zie hiervoor de onderstaande berich ten Athletiektraining in Oostenrijk. Ter voorbereiding van de Oostenrijkrcbe athleten in verband met de O.S. te Parijs, heeft de Oostenrijksche Athietiekbond als trainer geëngageerd den Zweed, Konrad Anderson, een oud-student, die echter ten zeerste door den Zweedschen bond werd aanbevolen. Anderson was tot nu toe met succes als.trainer werkzaam voor de Mannen- turnvereeniging te Kiel. De Turken in het voetbaltournooi. In Sportkringen in Turkije staat men lang niet onverschillig tegenover de Olympische Spelen. Vooral voor het voetbaltournooi toont men groote belangstelling en de Turk- sche Voetbalbond heeft dan ook reeds beslo ten een voetbalploeg naar Parijs af te vaardi gen. Het zou onjuist zijn de Turksche voet ballers te geringschatten, want liun resulta ten in kort geleden gespeelde wedstrijden te gen Tsjechische en Hongaarsche clubs wa ren lang niet slecht. Ten einde echter een zoo goed mogelijk figuur te slaan in Parijs, heeft de Turksche Voetbalbond zich gedurende eenige maanden de jnedewerking verzekerd van den ook 'in ons land niet onbekenden En- gelschen trainer Billy Hunter, den tegenwoor digen oefenmeester van het Weensche Ha- kooh. ZWITSERLANDS VOETBELVOORBE- REIDINGEN. Was Zwitserland in 1920 niet vertegen woordigd op het Olymipsche voetbaltournooi te Antwerpen, in Parijs zullen de Zwitsers wel aanwezig zijn en zij bereiden zich daartoe ernstig voor. In de voornaamste voetbalcen tra zijn reeds trainers aan het werk, o.m. in Zurich, Bazel, Bern en Genève. Men wil zoo veel mogelijk trachten de competities binnen enkele weken te beëindigen, ten einde de maand April geheel aan de Olympische voor bereidingen te kunnen wijden. De inter land-wedstrijden welke nog op het Zwitser- sche programma staan, vormen dan een goe den maatstaf om daarnaar de gemaakte vor deringen te beoordeelen, en zijn tevens ge schikt om er voor de Olympiade de noodige leering uit te putten. De hier bedoelde wed strijden zijn ZwitserlandFrankrijk, 23 Maart, te Genè ve. ZwitserlandDenemarken, 21 April te Bazel. ZwitserlandHongarije, 18 Mei te Zurich. De wedstrijd tegen Hongarije is het be langrijkste, daar deze onmiddellijk voor de Olympiade plaats heeft. De Hongaren gaan dan ook rechtstreeks van Ziirich door naar Parijs en beide landen komen in dien wed strijd uit met een hunner Olympische elf tallen. Tegen de Franschen bracht Zwitserland op 23 Maart de volgende ploeg in het veld Pulver (d.)Raymond en Ramseyer (a.) Oberhauser, Schmiedün en Polhtz (m.) Martenet, Pache, Dietrich, Abegglen en Bouvier (v.). Ondanks regen en een dientengevolge drassig terrein vond deze wedstrijd toch doorgang. Beide partijen hadden ieder eei| invaller, zoodat Bloemendaal nu de volgetjr' de opstelling had Brauns v. Beugen Bik Westerman Otto Mr. Geyl Blankevoor? Kop, Mok, Mr. Carp, Willigenburg, Le- fe"bvre. 1 Bloemendaal is onmiddellijk in de meer-* derheid, cjoch goals blijven voorloopig uit,' dar.k zij het uitstekende werk, dat door dej Rotterdamsche doelverdediger Ruis verricht wordt. Victoria kan echter op den duur nieti aan den geweldigen druk ontkomen en na caJ 15 minuten spelens opent Mok de score,' wanneer hij uit een voorzet inschiet (10). Het tjs was nu gebroken en al spoedig wercf zijn voorbeeld door anderen gevolgd. Mr.) Geyl neemt no. 2 voor-zijn rekening:; op de1 bekende manier gaat uit een vrij schot de' bal in het net (20). Mr. Carp wipt de bal' van vlak voor doel over de lijn heen (30). Even later schiet Mok van uit een corner schitterend in (40). Dan is het spoedig rust. j Na half-time heeft Bloemendaal wind mee, wat met de aanhoudende motregen geen gering voordeel was. Victoria komt nu niet meer over de helft en staat Bloemendaal met voor- en achterhoede te schieten. Ruis in net doel verricht echter bijna het onmo gelijke en geeft schitterende staaltjes van keeperstalenten te zien. Bloemendaal speelt echter een gewonnen spel. De Victorianen zijn dan ook totaal ingesloten. Met een hard schot vergroot Kop de voorsprong (50), waaraan Mr. Carp er nog een toevoegt om het halve dozijn volledig te maken (60). Met twee invallers trokken de MusschëU naar Hilversum. Hun opstelling was nu t Elias Dinger Heekeren Schroder Jessurun Wcntholt Beets, Hooft, Sirumphkr, Lohman, Corpu- raal. M.H.C. is sterk in de minderheid. Toch zijn hun uitvallen zeer gevaarlijk, doch hun chronisch gebrek aan schutters in de voor hoede laat zich danig gevoeien. Dc Hii- versumsche menschen weten beter hét net te vinden twee keer benutten ze de kansen tot scoren (20). Met deze stand gaat de rust in. Na rust hetzelfde als er voor :ÏM.H.C. ik zwak en weet de kansen niet tc gebruiken. Vooral ook dc uiterst snelle linksbui ten Uitdenboogaard was een struikelblok Ook de ex-voetballer Kessler gaf een aardige partij te zien, waartegen alleen spelers als Schroder, Jessurun en Elias in doel op wogen. Langzaam aan voert Hilversum de score dan ook op tot 50. Nog slechts I seconde is te spelen. M.H.C. doet nog een laatste krachtsinspanning en zoowaar weet Strömphler op dat laatste oogenblik de Haarierasche eer door inloopen en de hulp van den keeper te redden (51), Direct daar op is het tijd. Een slechte wedstrijd, gespeeld op een glibberig terrein. Voor rust gaat het spel gelijk op. Samenspel is aan beide kanten echter totaal zoek en speelt ieder maar zoo'n beetje op zijn eentje verder. Concordia neemt de leiding met een zachte „schuiver." Na rust komt Bloemeaaaa! er beter in en met als gevolg een domfoeeren in het veld. Na een kwartiertje maakt Haagmans gelijk. Vlak voor het eind scoort Nienhuys de winning goal voor Bloemendaal, waarmee het einde komt. In plaats van kaarten. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te ge ven van het overlijden van on zen dierbaren Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, dc Heer J. CORSTEN, Weduwnaar van Maria, Louisa Corsten-geb. Schuurman. Eerder weduwnaar v. Gecrtruida Cornelia Corsten-geb. Willemse, na tijdig voorzien te zijn van de laatste Sacramenten der Sterven den, in den ouderdom van ruim 81 jaar. Namens de familie CORSTEN. Schoten, 23 Maart 1924. Gen. dc Wetstraat 23. De H. H. Uitvaartdiensten zul len gehouden worden op Donder dag 27 Maart, 's morgens te 7 en 8'A uur de stille H.H. Missen «ft ten 9 ure de gezongen H. Mis van Requiem, waarna ten 12 ure e hegrafenis op het R.-K. Kerkhof St. Babara te Schoten. Heden overleed na een lang durig doch geduldig lijden, na meermalen gesterkt te zijn door dc H.H. Sacramenten der Ster venden, mijn geliefde echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader, PETRUS BEENTJES in den ouderdom van ruim 58 jaar. Uit aller naam: Wed. H. BEENTJES- Witteman. Veisen, 23 Maart 1924. Rijksslraaiweg 56. De H. Uitvaartdienst zal plaats hebben in dc parochiekerk van den H. Joscf te Wijkeroog, op Woensdag 26 Maart a.s.; des voormiddags te 9 uur, waarna de begrafenis op het kerkhof aldaar. -en vouwwagentje. Prijs 5 gulden. Ge heel nieuwe banden, en een kinder stoel, 2.50. Adres K. OOSTERLING, Ruisdaelstraat 15rood. Heden overleed, in den ouder dom van bijna 82 jaar, onze ge liefde Vader, Behuwd- en Groot vader GERHARD SCHUTTE J.F. Zn. Weduwnaar van Alida Magaretha Hendrika von Glahn Ilaariem, 22 _Maart 1924, Koninginneweg 7. Dr. M. J. F. SCHUTTE M. TH. A. H. SCHUTTE- Boom J. F. BEETS-Schutte eh Kleinkinderen Eenige en algemeene kennis geving. Verzoeke geen rouwbeklag. Geen bloemen. De teraardebstelling zal plaats hebben Woensdag 26 Maart ten 11 Vt uur op de Algemeene Be graafplaats, ingang a.d.^ Schoter- weg, „Nieuwe gedeelte' leeftijd 15 a 16 jaar, bij L. J. FAASE Kleine Houtstraat 73. gevraagd, voor den dag, per 1 April, in klein gezin van 2 pers. Brieven on der Mo. 10710 Bur. van dit blad. Zenuw- 475« Laxeer- .,60ct Staal- .-OOct Maag-. ,-75ct Hoofdpijn- 6Qct Bij Apoth. en'Drogisten Gevraagd EERSTE ETAGE Met Mei of eerder gevraagd een flink v.g.g.v. Loon 30.— per maand. Zich te vervoegen Mevr. BEELEN, Oranje- kade 17. F. N. 4 cyl. motorrijwiel, als nieuw Spotprijs 475. Te zien: KAMPER LAAN 3. gevraagd voor thuiswerk of atelier, FLUITSMA, Sumatrastraat 23. Gij kent van deze talen niëts en voelt het gemis hiervan. Gaarne wilt gij zooveel van een of meer dezer talen weten, dat ge een eenvoudig boek daarin kunt lezen, gewone correspondentie en gesprekken kunt voeren. Wilt gij dit? Zend ons dan onderstaand biljet. Wij zenden U dan gratis en franco 7 proefnummers. Prijs v. h. WEEKBLAD 60 ct. p. maand NAAM..... ADRES.. In open enveloppe, gefrankeerd met 2 cents postzegel, opzenden aan A. F. G. Leider3(z. D. H. Schenk. Hoofdonderw. Amsteldijk 47 Am sterdam, Telefoon 24072. 10907

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1924 | | pagina 3